بازدید 12926
سه هزار و دویست و نودمین بسته ویژه خبری «تابناک»

سرلشکر صفوی:‌ دوران پسا آمریکا در منطقه خلیج‌فارس شروع شد / ادعای العربیه: آمریکا حدود ۱۰ میلیارد دلار از دارایی ایران را آزاد می‌کند / سردار سلامی: تحریم‌ها علیه ایران هر کشور دیگری را متلاشی می‌کرد / پیش‌بینی تورم بالا برای سال آینده از سوی رئیس ‌کمیسیون تلفیق بودجه مجلس

در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند مخبر: دشمنان اثرگذاری تدابیر دولت برای کنترل نرخ ارز کاهش می‌دهند / ایران‌چک ۲۰۰ هزار تومانی به بازار می‌آید / خاندوزی: ده روزه نرخ ارز ۴۰ درصد ریزش کرد / خبرگزاری دولت، بخش «تعهد ایران» به عربستان را از گزارش «وال‌استریت» سانسور کرد / مشاور روحانی: توافق با عربستان بازگشت به عقلانیت و اعتدال دوره اصلاحات بود و... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۱۶۷۵۸۲
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۳ 12 March 2023

«تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیتر‌هایی از حوزه‌های مهم خبری به خصوص سیاسی و اقتصادی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی و اوضاع اقتصادی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

سرلشکر صفوی:‌ دوران پسا آمریکا در منطقه خلیج‌فارس آغاز شد
دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا، با اشاره به توافق بین ایران و عربستان بیان کرد: امیدواریم منطقه ما با این توافقنامه به سمت امنیت و صلح پایدار حرکت کند. رهبر انقلاب از سال ۷۶ یک نگاه راهبردی به روابط ایران و عربستان داشتند و در رابطه با چین هم پیامی که رهبر انقلاب به رییس جمهور چین فرستادند، موجب شروع توافقنامه ۲۵ سال ایران و چین شد. وی ادامه داد: در مورد توافقنامه اخیر هم باید گفت که این توافقنامه، زلزله ای در حوزه سیاسی و پایانی بر هژمونی آمریکا در منطقه بود و با این توافق، دوران پسا آمریکا در منطقه خلیج فارس شروع شده است.  چینی ها تصمیم دارند تا ۲۰۳۰ اقتصاد اول جهانی شوند و این توافقنامه بین ایران و عربستان با وساطت چین، دومین ضربه بزرگ چین به آمریکا بود، چون عربستان بزرگترین منبع تامین کننده نفت چین است و از طرف دیگر، توافق راهبردی چین با ایران برای سرمایه گذاری در توسعه زیرساخت های ما هم یک توافق بزرگ بود.

واکنش وزیر ارشاد به اعلام جرم علیه سه رسانه و برخی هنرمندان 
محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص این که دادستانی تهران نسبت به انتشار اخبار مسمومیت دانش‌آموزان علیه سه رسانه کشور و برخی هنرمندان اعلام جرم کرده و اینکه پیگیری وزارت ارشاد در این خصوص چه بوده است، گفت: ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسب وظایف قانونی که داریم، عمل می کنیم و در این خصوص، دوستان هیأت نظارت بر مطبوعات که یک هیأت فراقوه‌ای است، تذکراتی داشتند و احتمالا برحسب تشخیصی که دستگاه قضایی داده در این مورد ورود پیدا کرده است. به هر حال، توصیه همه ما این است که چهره‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌های کشور نقش خودشان را پاس بدارند و در شرایط مهمی که در کشور پدید می‌آید و دشمنان می‌خواهند از آن سوء‌استفاده کنند، کاری نشود که به ضرر مردم کشورمان شود. ان‌شا‌الله همه بتوانند در آستانه سال جدید با اتحاد، وحدت و یکدلی مسائل مهم کشور را حل کنند. اسماعیلی گفت: هر کاری باید طبق قانون انجام شود و ما هم طبق قانون با این بحث‌ها برخورد می‌کنیم. میزان آزادی‌بیان و فضایی که در کشور وجود دارد، قابل‌ مقایسه با جاهای دیگر نیست. ممکن است کسی هم خطایی کند و طبق قانون برخورد شود؛ بنابراین، ما در وزارت فرهنگ طرفدار جدی اجرای کامل قانون هستیم.

افزایش ۲۵ درصدی بهای بلیت مترو در تهران تصویب شد
اعضای شورای اسلامی شهر تهران لایحه افزایش نرخ بلیت مترو را در یکصد و سی و پنجمین نشست بررسی و تصویب کردند. شهرداری تهران در لایحه پیشنهادی خود افزایش ۳۱ درصدی نرخ بلیت مترو را مدنظر داشت، اما در نهایت با پیشنهاد اعضای شورای اسلامی شهر تهران، این رقم به ۲۵ درصد کاهش یافت. با احتساب افزایش ۲۵ درصدی، شهروندان تهرانی از سال آینده باید برای هر سفر درون شهری با مترو تهران رقمی معادل ۳۱۲۵ تومان پرداخت کنند. طبق روال هر سال و به طور معمول این لایحه پس از تایید فرمانداری تهران برای اجرا به شهرداری ابلاغ و از حوالی اردیبهشت افزایش نرخ مصوب، اعمال می‌شود.

کاهش متقاضیان صندلی‌های ارشد و دکترای دانشگاه‌ها
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور: تعداد داوطلبان دو آزمون کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی دانشگاه‌ها هر سال روند کاهشی دارد. این موضوع طبیعی است، چون وقتی داوطلبان آزمون سراسری ما کاهش یابد در مقاطع بالاتر نیز روند کاهشی را خواهیم داشت. ما اصرار نداریم همه صندلی‌های دانشگاه‌ها پُر شوند، بلکه هدف ما این است که افرادی با صلاحیت علمی لازم به دوره تحصیلات تکمیلی وارد شوند.

کنایه تند مجری اخراج شده تلویزیون به مجریان صداوسیما
داستان برکناری موقت گری لینه‌کر از شبکه بی بی سی جهانی به دلیل انتقاد از سیاست دولت انگلیس در قبال پناهندگان با واکنش‌های زیادی همراه شده است، به طوری که در تازه‌ترین اقدام یکی دو همکار او در این شبکه اعلام کرده‌اند در حمایت از این مجری، به همکاری‌شان با بی بی سی پایان خواهند داد. در کنار این موضوع، چهره‌های جدیدتر هم حاضر به نشستن روی صندلی گری لینه‌کر نشده‌اند تا حمایت خاصی از این کارشناس – مجری صورت بگیرد. همین اتفاق حالا باعث شده تا مجتبی پوربخش، مجری برکنار شده تلویزیون که در شبکه ورزش فعالیت می‌کرد، کنایه تندی به همکارانش در صداوسیما بزند. او نوشته است: هیچکس حاضر نشده روی صندلی مجری برکنار شده بی بی سی گری لینکر بشینه. درست مثل دوستان و همکاران ما.

واکنش شهاب حسینی به جایزه جشنواره روسی: جایزه یک کشور متجاوز فاقد ارزش است/کنایه «زیدآبادی» به «کیهان»؛ از این به‌بعد باید سعودی‌ها را خادمین حرمین شرفین بنامد!/کنایه تند مجری اخراج شده تلویزیون به مجریان صداوسیما/معاون وزیر نفت: مردم به‌جای ارز و سکه، طلای سیاه بخرند

پیش‌بینی تورم بالا برای سال آینده از سوی رئیس ‌کمیسیون تلفیق بودجه مجلس
سیدشمس‌الدین حسینی در نشست بررسی ابعاد و ویژگی‌های بودجه ۱۴۰۲: خیلی خوب نیست که مجلس و به ویژه دولت در پایان یک سال، تورم سال آینده را پیش بینی کنند، بلکه باید هدفگذاری نمایند. با توجه به تورم‌های نقطه به نقطه‌ای که در ماه‌های اخیر اتفاق افتاده، اگر همه چیز هم خوب پیش برود که برخی چیز‌ها خوب پیش می‌رود، باز ما تورم بالایی خواهیم داشت.

ادعای العربیه: آمریکا حدود ۱۰ میلیارد دلار از دارایی ایران را آزاد می‌کند
خبرنگار شبکه العربیه ادعا کرد که آمریکا در ازای آزادی سه زندانی، منابع مالی ایران را که حدود ۱۰ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود، آزاد می‌کند. وی مدعی شد، «وجوه ایرانی که واشنگتن آزاد می‌کند برای اهداف بشردوستانه اختصاص خواهد یافت.» خبرنگار العربیه تأکید کرد، «پول‌های ایران که واشنگتن آزاد خواهد کرد، در عراق، ژاپن و کره جنوبی مسدود شده است». «ند پرایس» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز یکشنبه از تلاش این کشور برای آزادسازی شهروندان آمریکایی بازداشت شده در ایران خبر داد. سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا همچنین اظهارات وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران درباره دستیابی به توافق با آمریکا بر سر موضوع تبادل زندانیان و توافق برای آزادسازی سه زندانی آمریکایی در ایران را رد کرد. وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران، عصر امروز از دستیابی ایران و آمریکا به توافق برای تبادل زندانیان خبر داد و گفت: اگر همه چیز از سوی طرف آمریکایی به خوبی پیش برود، در کوتاه‌مدت شاهد تبادل زندانیان خواهیم بود.

«اعتراض وکیل تاجزاده» به اقدام غیرقانونی علیه موکلش در «داخل زندان»
هوشنگ پور بابایی، وکیل تاجزاده به «ضبط نوشته‌های شخصی وی داخل زندان، بدون طی مراحل قانونی» اعتراض کرد و نوشت: مخالفت بازرسی نوشته‌های موکل مصطفی تاجزاده و ضبط نوشته‌های شخصی وی داخل زندان بدون طی مراحل قانونی و قضایی با اصل ۲۵ قانون اساسی و ماده ۱۴۶ قانون آیین دادرسی کیفری و ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حوق بشر محرز است.


استقبال عطریانفر از توافق ایران با عربستان
عضو حزب کارگزاران سازندگی با استقبال از توافق ایران و عربستان گفت: ترجیح منافع ملی بر سایر اهداف، توجه به تقویت صلح و ثبات در منطقه و افزایش و گسترش روز به روز روابط با کشور‌های همسایه، راهکاری است که می‌تواند در عمل جایگاه جمهوری اسلامی را در روابط بین‌الملل و مناسبات منطقه هرچه بیشتر به نقطه مطلوب نزدیک کند. محمد عطریانفر در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به توافق ایران و عربستان سعودی اظهار کرد: آنچه دولت آقای رئیسی با محوریت چین برای رسیدن به توافق با عربستان سعودی در راستای تنش‌زدایی انجام داده اقدامی است که در اصل، قابل‌ احترام است؛ هرچند در مقایسه با پیشینه روابط ما با این کشور می‌توان گفت که هنوز نیازمند اقدامات بیشتری هستیم؛ به خصوص در دوره دولت سازندگی که گام‌های بسیار بلندی برای بهبود روابط با عربستان برداشتیم.

روایت الکاظمی از دیدار با رهبر انقلاب
نخست وزیر پیشین عراق در اظهاراتی به سفر اولش به تهران به عنوان نحست وزیر و دیدار با مقامات ارشد ایرانی و دیگر مسائل مربوط به وساطت بغداد میان ایران و عربستان و ایران و آمریکا پرداخت. مصطفی الکاظمی، نخست وزیر پیشین عراق در گفت‌وگو با روزنامه الشرق الاوسط در پاسخ به این که سفر اول شما به ایران بعد از انتخاب به عنوان نخست وزیر چگونه بود و با چه کسانی دیدار کردید، گفت: در آن زمان آقای حسن روحانی، رئیس جمهور بود، به صراحت در یک نشست خبری با حضور روحانی اعلام کردم که ما نیازمند روابط میان دو کشور هستیم نه دخالت در امور داخلی عراق. ما از کشور‌هایی که در جنگ با داعش به ما کمک می‌کنند، تشکر می‌کنیم و باید فراموش نکنیم که بخشی از این کمک‌ها دواطلبانه و بخشی دیگر بهای آن را پرداخت می‌کنیم. من این اظهارات را با شفافیت در تهران اعلام و تاکید کردم که روابطمان با کشور‌های عربی در راستای منافع عراق و منافع تمام منطقه است. وی درخصوص دیدارش با مقام معظم رهبری تاکید کرد، این دیدار بر پایه‌ی صراحت و شفافیت بود؛ عراق همسایه ایران، مسلمان و عربی است و نیازمند توازن و تعادل در روابط است، ما علیه ایران نیستیم، اما می‌خواهیم که شرایط و اوضاع ویژه ما را درک کنید، ما حتی به روابط با آمریکا نیاز داریم، زیرا آمریکا در رهایی از صدام به ما کمک کرد و در جنگ با داعش نیز به ما کمک کرد. الکاظمی گفت که موضع مقام معظم رهبری بسیار شفاف بود و تاکید کرد، ما به حاکمیت عراق و سیاست و شرایط ویژه این کشور احترام می‌گذاریم. نخست وزیر پیشین عراق گفت، در این سفر با سردار اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه و رئیس پارلمان ایران دیدار کردم و در مورد روابط بغداد با واشنگتن گفت‌وگو کردیم.

سردار سلامی: تحریم‌ها علیه ایران هر کشور دیگری را متلاشی می‌کرد
سردار حسین سلامی روز یکشنبه در مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهدای بدر و خیبر که در حسینیه ثارالله ارومیه برگزار شد، اظهار کرد: بیشتر کشورهای قدرتمند نظامی و اقتصادی جهان با یک ‌تحریم کوتاه مدت دچار چالش شده اند و کمر خم می‌کنند. حتی جنگ ‌یک ساله نیز برای متلاشی کردن بسیاری از نظام‌های سیاسی کافی است؛ اما جمهوری اسلامی به پشتوانه مردم و هشیاری ولایت فقیه زیر بار ظلم استکبار جهانی نرفت و مقتدرانه به راه خود ادامه می‌دهد. سردار سلامی با بیان اینکه تحریم، ملت ایران را قوی و نظام اسلامی‌ را مستحکم کرد، گفت: اگر امروز ایران توانسته است ماهواره به فضا ارسال کند، واکسن، موشک، خودرو و هر پدیده علمی دیگری تولید کند و طرح‌های بزرگ عمرانی را به بهره‌برداری برساند در سایه همین خودباوری حاصل از تحریم و ایستادگی‌ برابر استکبار است. سردار سلامی ادامه داد: شکست در قلب‌ها رخ می‌دهد و قلب‌های با ایمان هرگز شکست نمی‌خورند. رهبر معظم انقلاب با تمامی فشارها، زخم‌زبان‌ها، فشار روانی و سیاسی، پای منافع کشور ایستادند و ‌وقتی ایشان ایستادند، حاج قاسم سلیمانی و قاسم‌ها و ملت ایران ایستادند و این شکوه رقم خورد تا این نظام قابل غلبه نباشد.

واکنش موسوی به اظهارات اولمرت: کَل اگر طبیب بودی، سر خود دوا نمودی!
سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان نسبت به اظهارات اخیر نخست‌وزیر اسبق رژیم صهیونیستی در "مجمع باکو" واکنش نشان داد. سید عباس موسوی، سفیر کشورمان در باکو در توییتی در واکنش به لفاظی پوچ، فریبکارانه و تفرقه افکنانه ایهود اولمرت نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی علیه ایران در "مجمع باکو" وی را به یک ضرب المثل باستانی ارجاع داد. به عبارتی: کَل اگر طبیب بودی، سر خود دوا نمودی! ایهود اولمرت نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی به خبرگزاری ترند گفته بود که ایران باید پیش از ورود به هر گونه تقابلی با آذربایجان به خوبی فکر کند!


معاون رئیسی: برخی خانواده‌های مذهبی می‌گویند نگران فرزندانمان هستیم
معاون پارلمانی رییس جمهور تاکید کرد، عده‌ای در فضای مجازی طراحی می‌کنند که چطور دانش آموزان دچار تردید شوند. در بخش دیگر این برنامه، سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور، اظهار کرد: با توجه به حوادث پاییز امسال و رخداد‌های مدارس، باید توجه بیشتری به دانش آموزان داشته باشیم. شاید ما از بخشی از زمان غافل شدیم و آن‌ها روی اذهان کار و اثرگذاری می‌کنند. وی افزود: کار دشمن، دشمنی است و شیطان انس و جن مشغول کار هستند. گزارشی از اغتشاشات پاییز امسال می‌دیدم که کاملا معلوم بود در عده‌ای تردید ایجاد کرده و اثر گذاشته بودند. در حال حاضر برخی خانواده‌های مذهبی می‌گویند نگران فرزندانمان هستیم. این وظیفه ما را مشخص می‌کند. عده‌ای در فضای مجازی طراحی می‌کنند که چطور دانش آموزان دچار تردید شوند. حسینی همچنین تاکید کرد که آموزش و پرورش باید روحیه مسئولیت شناسی و مسئولیت پذیری، وفای به عهد، رفتار با دیگران، تحمل سختی‌ها، تقوا، روحیه کنجکاوی و پرسشگری، قدردانی لحظات نوجوانی و جوانی، درک کرامت انسانی، روحیه حق پرستی، اجتناب از رذائل اخلاقی و پرورش سجایای اخلاقی، گرایش به انصاف و عدالت را در دانش آموزان تقویت کند. /ایسنا

مشاور روحانی: توافق با عربستان، بازگشت به عقلانیت و اعتدال دوره اصلاحات بود
حمید ابوطالبی نوشت: باید امید داشت که بازگشت به عقلانیت و اعتدال و فاصله‌گیری از تندروی و شعارمحوری، به حل مشکلات در احیای برجام و پذیرش استاندارد‌های FATF و برقراری رابطه با امریکا منتهی شود. حمید ابوطالبی در یادداشتی با تیتر «بازگشت به عقلانیت» در روزنامه اعتماد نوشت: وفق توافق در پکن، روابط ایران و عربستان سعودی قرار است به زودی برقرار شود. اساس بیانیه پکن، تفاهم بر موافقتنامه‌های بیش از بیست سال پیش است؛ آنچه به معنای بازگشت به توافق امنیتی سال ۱۳۸۰ و همکاری‌های ۱۳۷۷ دولت اصلاحات است. مذاکره‌کنندگان این دو توافق، روسای جمهور پیشین، سیدمحمد خاتمی و حسن روحانی بودند. بازگشت به عقلانیتِ دوران اصلاحات و اعتدال و برقراری رابطه با عربستان هرچند دیرهنگام، ولی بسیار خوشحال‌کننده است؛ به ویژه آنکه نزدیک دو سال مذاکره این دولت، از طریق واسطه‌ها، برای رسیدن به تفاهم بیست سال پیش بوده است. افزون بر این، باید این امید نیز پدید آید که این بازگشت به عقلانیت و اعتدال و فاصله‌گیری از تندروی و شعارمحوری، به حل مشکلات در احیای برجام و پذیرش استاندارد‌های FATF و برقراری رابطه با امریکا منتهی شده و با جلوگیری از تخریب بیشتر رابطه با اروپا، روابط با غرب هم به دوران اصلاحات و اعتدال بازگردانده شود. از سوی دیگر، چین با موضعی که در قبال یکپارچگی سرزمینی ایران گرفت، نشان داد در سیاست‌های خود اصول چندانی نداشته و ضعف سیاست خارجی و تحت تحریم بودن ایران را برای این واسطه‌گری به عنوان اهرم مورد بهره‌برداری قرار داده است؛ لذا می‌توان گفت که چین شرایطی، ضامن بی‌طرف را نداشته و ایران را بیش از پیش اسیر خود خواهد کرد.


واکنش شریعتمداری به انتقادات از تیتر کیهان، ناشی از کم‌فهمی آن‌ها نسبت به واقعیت ماجراست
مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت: برخی از مدعیان اصلاحات که در عصبانیت از توافق اخیر با دشمنان تابلو‌دار ایران شانه‌به‌شانه می‌سایند، استقبال کیهان از این توافق را با مخالفت‌های قبلی در دوران دولت آقای روحانی کنار هم نهاده و نتیجه گرفته‌اند که کیهان در اصول پیشین خود تغییراتی داده است! این برداشت هرچند بسیار ابتدایی و در خوشبینانه‌ترین حالت، ناشی از کم‌فهمی آن‌ها نسبت به واقعیت ماجرا و مقایسه کودکانه صورت‌مساله به جای نگاه به مفهوم مسئله است.

خبرگزاری دولت، بخش «تعهد ایران» به عربستان را از گزارش «وال‌استریت» سانسور کرد
بامدادنو از «سانسور» گزارش «وال‌استریت» درباره توافق ایران و عربستان در «ایرنا» خبر داد. خبرگزاری دولت در ترجمه‌ی خود از گزارش روزنامه‌ی وال‌استریت درباره‌ی توافق ایران و عربستان، آن بخش از گزارش را که مربوط به «تعهد ایران برای جلوگیری از حملات علیه عربستان از جمله حملات حوثی‌ها در یمن» بود، سانسور کرد!

خاندوزی: ده روزه نرخ ارز ۴۰ درصد ریزش کرد
وزیر اقتصاد با بیان اینکه نرخ ارز در ۱۰ روز گذشته کاهش ۴۰ درصدی داشته است، عنوان کرد: افرادی که پیش از این ارز خریده بودند زیان بزرگی را تجربه کردند. متغیر‌های بنیادی بازار ارز دچار مشکل نشده بود که این اتفاق رخ دهد، بلکه مساله این است که بازار دارایی‌ها کم عمق است و چند بازیگر می‌توانند نوسان و موج ایجاد کنند. خاندوزی ادامه داد: در حوزه طلا هم آقایانی که پیش از این مسئولیت داشتند باید زودتر اقدام می‌کردند تا از ۳۵ میلیون تن طلایی که در کشور وجود دارد مصونیت و ۱۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی هدایت می‌شد و اکنون شاهد چنین مصیبت‌هایی در کشور نبودیم.

معاون وزیر نفت: مردم به‌جای ارز و سکه، طلای سیاه بخرند
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: دارندگان ارز و ریال، به‌جای آنکه به خرید و سرمایه‌گذاری در ارز و سکه و طلا توجه کنند، طلای سیاه بخرند و این امکان، در بورس انرژی فراهم شده است.

مخبر: دشمنان اثرگذاری تدابیر دولت برای کنترل نرخ ارز را کاهش می دهند
معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اقدامات دولت برای کنترل نوسانات نرخ ارز و به دنبال آن تلاش های جدی دشمنان برای ایجاد نابسامانی در بازار ارز ایران، تصریح کرد: هر حرکت و اقدامی که دولت برای کنترل نرخ ارز انجام داد، دشمنان بلافاصله اقدام دیگری را برای بی تاثیر کردن تدابیر دولت در دستور کار خود قرار داده و تلاش کردند با فشار بر کشورها، تحریم بانکها، افراد و شرکت های ایرانی فضاسازی روانی در ایران انجام دهند و از این طریق اثرگذاری تدابیر دولت را برای کنترل نرخ ارز کاهش دهند. مخبر تصریح کرد: امروز مساله نوسانات نرخ ارز و نابسامانی‌های موجود در بازار ارز در دستور کار قرار دارد و دولت حل مسائل ارزی را با جدیت دنبال می کند. وی با اشاره به اینکه مردم گاهی برای حفظ سرمایه‌ها و دارایی‌های خود ناچارند، به بازارهایی نظیر بازار ارز و طلا ورود کنند، گفت: مردم از تعقل، مدیریت و خلاقیت برخوردارند و اگر بستر مناسبی برای سرمایه گذاری جامعه فراهم شود، دارایی‌های مردم می‌تواند در بخش‌های مولد سرمایه گذاری شود که به ثبات اقتصادی در کشور منجر خواهد شد. در این زمینه با ایجاد تنوع در سرمایه گذاری باید به مردم برای هدایت سرمایه های شان به بازارهای مولد کمک کنیم.

فاطمی امین: تخلف عرضه بدون ضابطه خودرو در ایران‌خودرو را پیگیری می‌کنم
سیدرضا فاطمی امین روز یکشنبه در حاشیه پاسخگویی مستقیم وزرا به درخواست‌های مردم در مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران با اشاره به عرضه بدون ضابطه خودرو در شرکت ایران‌خودرو گفت: چنین مواردی تخلف است و من آن را پیگیری می‌کنم. وزیر صنعت، معدن و تجارت در حین مصاحبه دستور پیگیری آن را صادر کرد و افزود: خودرو از طریق قرعه‌کشی و ثبت نام در سامانه یک‌پارچه انجام می‌شود و موارد قبلی نیز بازگردانده شده است.

وزیر نفت: در اوپک دیدگاه‌های مشترکی با عربستان داریم
جواد اوجی در مراسم رونمایی از گواهی سپرده نفت خام و میعانات گازی در پاسخ به سوال ایسنا، درباره تاثیر توافق ایران و عربستان روی صادرات نفت ایران عنوان کرد: در اجلاس اوپک و اوپک پلاس در بحث صادرات نفت دیدگاه نزدیکی با عربستان داریم؛ تصمیماتی که در اوپک و اوپک پلاس رقم خورده، با همفکری هم و نقاط مثبت و مشترک زیاد بوده است.

ایران‌چک ۲۰۰ هزار تومانی به بازار می‌آید
بانک مرکزی ایران‌چک ۲۰۰ هزارتومانی را برای نخستین بار راهی بازار خواهد کرد. پیش از این، بانک مرکزی ایران‌چک‌های ۵۰ و ۱۰۰ هزار تومانی را در چند طرح مختلف منتشر و وارد بازار کرده بود. /تسنیم

رئیس سازمان دامپزشکی: قیمت‌های فعلی گوشت در بازار کاذب است
رئیس سازمان دامپزشکی با بیان اینکه اخیرا مجوز واردات ۲۵۰ هزار تن گوشت صادر شده است، گفت: علاوه بر این، عرضه دام داخلی از اواسط بهمن بیشتر شده و این‌ دو عامل قیمت‌های گوشت را بیشتر کاهش خواهد داد.  وی اضافه کرد : قیمت‌های فعلی گوشت در بازار کاذب است و باید منتظر افت بیشتر قیمت‌ها در آینده باشیم.

وزیر کار: از مرز یک میلیون فرصت شغلی گذشتیم
سید صولت مرتضوی از رشد اشتغال خبر داد و گفت: در سال ۱۴۰۱ وعده رییس جمهور عملیاتی شد از مرز یک میلیون فرصت شغلی گذشتیم که امیدواریم در سال ۱۴۰۲ رکورد بزنیم. وی تاکید کرد: باید در جلوگیری از مهاجرت افراد مرزنشین برنامه ریزی کرد، ایجاد اشتغال پایدار در مناطق مرزی نه‌ تنها منجر به ماندن جوانان در شهر‌های مرزی و پیشگیری از مهاجرت می‌شود، بلکه ارزش افزوده ایجاد می‌کند. مرتضوی با بیان اینکه مبادلات مرزی برای کشور‌های همسایه بسیار موثر است، گفت: استانداران و فرمانداران در مناطق مرزی نقش مهمی در برنامه تقویت کسب و کار‌ها دارند. باید برای ایجاد اشتغال پایدار از همسایگان مرزی کمک بگیریم، مخصوصاً بازارچه‌ها را بیش از گذشته در مناطق مرزی فعال کنیم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۹
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱۳۸
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
وزیر کار: از مرز یک میلیون فرصت شغلی گذشتیم) چرا لیست این فرصت ها را اعلام نمی کنید ؟!!!! تا بیکارها اینقدر به شما انتقاد نکنن !!!
ناشناس
|
United States of America
|
۲۱:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
این وکلا ی دعاوی از جمله
همین وکیل محترم اقای تاجزاده
اصلا نمیدونند که مثلا در سوسیس زندگی نمیکنند
بالام جان
اینجا ایران اسلامی جمهوری اسلامی ایرانه
ما حقوق بشر اسلامی داریم
ما هیچ چیزی رو که مخالف با اعتقادات دینیمون باشه قبول نداریم
شما هنوز بعد از ۴۴ سال ،داری چه کسی و یا چه سازمانی رو به مفاد مندرج در حقوق بشر غربی حواله میدی؟؟
آیا
توهم و اوهام زدگی و مردم بی گناه رو با گفتن جملات به ظاهر زیبا و در باطن بی محتوی خسته کردن، کافی نیست؟؟؟
پاسخ ها
مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
ما کیه دقیقا؟ 10 درصد مردم ایران؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
اثرات تحریم ها مردم را مقاوم کرده؟؟؟؟!! تحریم ها نعمتند!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
خاندوزی :ده روزه نرخ ارز 40 درصد ریزش کرد :بلکه مساله این است که بازار دارایی‌ها کم عمق است و چند بازیگر می‌توانند نوسان و موج ایجاد کنند) وقتی کم عمقه شما ضعیفی !!!! تو سال 96 موقعی که ترامپ تحریمها را اعلام کرد چرا شما به دولت روحانی برای فروش بیشتر دلار و طلا فشار می اوردید با وجودیکه بقول خودتان عوامل بنیادی هنوز ثابت بود ؟!!
پاسخ ها
ناشناس
| Romania |
۲۰:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
فقط افزایش سود سپرده متناسب با تورم میتواند این غول نقدینگی را به شیشه باز گرداند در غیر اینصورت باید منتظر عواقب وخیم این سیل نقدینگی بود
ناشناس
| Netherlands |
۲۰:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
ثبت نام برای خودرو و اخبار مختلف شاید چند روز جواب دهد و دلار کاهش پیدا کند ولی تا افزایش نقدینگی است افزایش دلار هم هست
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
آقای خاندوزی، اگه از اول درست رفتار میکردید، نرخ ارز بال نمی رفت که بخواد ریزش کنه. تازه اونم 40درصد بقول شما/
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۷:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
این نوسان کار خودشون بود با همین نوسان چهل درصد حقوق و عیدی کارمندان را از جیب ملت پرداخت کردند و کلی هم ریش ملت خندیدند
ناشناس
| Netherlands |
۲۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
افزایش دلار یک واقعیت اقتصادی است و کاری به رفتارها ندارد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
معلوم نیست وقتی حتی رهبری هم به قضیه مسمومیتها وارد شده و مسئولین مربوطه را به فعالیت بیشتر فرا خواندند دستگیری معترضان( ار والدین و خبرنگار تا هنرمند و سلبریتی و ..) به ضعف مسئولین مربوطه چه معنی داره ؟!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
اگر کسی از حرفهای شریعتمداری چیزی فهمید بگه شاید ما هم بفهمیم.
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
جناب خاندوزی شب دراز است و قلندر بیدار. زیادی ذوق زده شدی.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
گل گفتی
ناشناس
| Netherlands |
۲۰:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
شاید حدود ۱۰ سال باشد که دولت حاضر نیست یک افزایش تدریجی دلار را بپذیرد و دلار در زمانهایی بصورت جهشی افزایش پیدا کرده که به اقتصاد و فعالان اقتصادی زیان وارد میکند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
توافق ایران و عربستان در مورد حوثی ها چه میگوید؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
موشک پرانی آنها متوقف و صرفا مجاز به استفاده از خنجر هستند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
لنگ و نان خشک نیز بلامانع است
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
کری نخون حاجی! برو‌ ببین چی تعهد کردین؟ پسا امریکایی وجود ندارد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
ملت متلاشی شدن شما خبر نداری.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
تحریم ها ایران رو هم متلاشی کرده، فقط مسئولین حسش نمیکنن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
44 ساله که دوران پسا امریکا را میشنویم.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
تا وقتی چین و روسیه مثل .. از آمریکا میترسن ؛ دوران پسا آمریکایی در کار نیست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
مستعان
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
سلامی جان بسیاری از خانواده ها متلاشی شده اند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
اگر از سال ۷۶ نگاه زاهبردی به روابط با عربستان داشتیم پس چرا از دیوار سفارتش بالا رفتیم!!؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
اصول گرایان با ایجاد تنش و بحران سرپا هستند
شهروند
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
این آقای وزیر اقتصاد فکر کنم درصد هم بلد نیست این عدد چهل را از کجا آورده دلار از حدود ۶۲به ۴۶ کاهش یافته عددی حدود ۲۵ درصد فکر کنم اگه اینها دخالت نکنند بازار خودش به آرامش میرسد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
سردار سلامی: تحریم‌ها علیه ایران هر کشور دیگری را متلاشی می‌کرد..... تو دولت قبل کهمیگفتید همش از بی عرضگیه و بیستر از بیست ددرصد نیست،
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
وزارت ارشاد و دادستانی و ... هماهنگ هستند در مقابل مطبوعات.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
اگر مطبوعات در مورد موضوعاتی مثل مسمومیت در مدارس ننویسن چه بنویسن؟! ظاهرا مطلوبست همه سکوت کنند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
میشه بگید در چه حوزه هایی اشتغال صورت گرفته؟ آمار کارهای از دست رفته در فضای مجازی چقدر است؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
در حوزه سرگرمی قلاب بافی و سبد بافی و از این قبیل سرگرمی ها
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
در مورد ساخت مسکن و تورم آمارسازی کار بسیار سختی است چون مردم شاخصهای آنرا کاملا حس میکنند ولی در مورد اشتغال دست مسئولین برای آماردهی باز است!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
مخبر: دشمنان اثرگذاری تدابیر دولت برای کنترل نرخ ارز را کاهش می دهند...... ظاهرا شئون مختلف کشور توسط دشمنان مدیریت میشه!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
اعتراضات، تورم، گرانی، مسمومیت در مدارس، و هر اتفاق منفی زیر سر دشمنه. لطفا بفرمایید کدوم کارها دست دولته!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
اقای مدیرعامل مترو امروز بعد از مدتی 3 بار از خطوط 1 و 3 مترو استفاده کردم و در هر 3 مورد نه تابلوهای داخل مترو و نه بلندگوهای داخلی،ایستگاه ها را معرفی نمیکردند و در یک مورد هم شیشه های مترو دودی بودند که حتی تابلوهای ایستگاه ها هم پیدا نبودند.شما خودت این وضع رو قابل قبول میدانی که مسافر نداند کجاست و کی به مقصد مورد نظر میرسد؟؟!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
مردم نفت بخرند بعد به کی بفروشن؟! میخواهید کنترل دارایی مردم را هم بدست بگیرید؟
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
سردارعزیز شما خبر ندارین ماخیلیوقته ازنظراجتماعی و اقتصادی متلاشی شده ایم و آقای خاندوزی در دوهفته هم نرخ ارز ۱۰۰درصد بالارفت رفتن خیلی مهمه نه آمدن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
الان اگر کسی تورم سال آینده رو پیشبینی میکنه یعنی اقدامات دشمن رو پیشبینی میکنه؟!
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
باقری معاون وزیر خارجه در مسقط است.
وزیر خارجه چین عازم منطقه برای پیگیری مراسم آشتی کنان کشور‌های حاشیه خلیج فارس با ایران است.
زمزمه آزادی منابع ایران در برخی کشورها حتی از رسانه های عربستان شنیده می‌شود.
و...
شب عید تلخ دلار بازان و‌ سکه بازان است امسال
و سال خوب کل مردم ایران با ارزانی تدریجی کالاها
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
خبرگزاری دولت، بخش «تعهد ایران» به عربستان را از گزارش «وال‌استریت» سانسور کرد.... وزیر خارجه هم خبر از تبادل زندانیها با امیکا داد که امریکا این ادعا رو تکذیب کرد!!!!!سانسور و ناراستگویی چرا!! آیا این یک روش اسلامی است؟؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
روش شیعی است که در آن تقیه به معنای دروغگفتن و پنهان کاری پذیرفته شده است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
۱۵ دی‌ماه ۱۳۹۴؛ ننگ رابطه با آل‌سعود از دامان ایران اسلامی پاک شد
۲۰ اسفندماه ۱۴۰۱؛ توافق ایران و عربستان ضربه کاری به آمریکا و رژیم صهیونیستی/ مدعیان اصلاحات مذاکره را یاد بگیرند.
رفیق حاج حسین تو فقط همین دو تا تیترت رو توضیح بدی ممنون میشیم. هر ضربه ای که به کشور میزنی،سالها خسارتش دامنگیرمان میشود.این بازی های تو تا کجا ادامه خواهد داشت فقط خدا میدونه!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
اقای صفوی مردم دیگر اشتیاقی به شعارهایی که جز فقر و بدبختی و جنگ برایشان نتیجه ای نداشته ، ندارند .
سعی کنید به جای تقابل با امریکا و تمام دنیا کمی هم بفکر معیشت مردم باشید
فقط خبر توافق با عربستان که توسط همفکران شما سفارتخانه لش به اتش کشیده شد تغییرات ملموسی در بازار بوجود امد به جای تقابل و ستیزه با دنیا کمی هم به فکر مردمی که اکنون در معرض بدترین فشارهای معیشتی هستند بنمایید.
سیر از گشنه خبر ندارد وسوار از پیاده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
فکر می کنند سفارت عربستان که در تهران بازگشایی شود از پنجره های رو به خیابون
دلار می ریزه.
خیر.
تا قضیه پولشویی و تحریم های ایالات متحده برداشته نشود
هیچ اتفاق مثبتی در اقتصاد نمی افتد.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۰:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
احسنت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
حقوق فرهنگیان با رتبه های پوشالی یوسف نوری هنوز هم از حقوق ومزایای
بسیاری از کارمندان دولت وحتی کارگران صفر بسیاری از کارخانه ها و شرکت ها
کمتر است.
در کجای دنیا به قشر فرهیخته و استاد و معلم جامعه این همه توهین و تحقیر و تبعیض تحمیل می شود.
نمایندگان مجلس باید سریعا به موضوع ورود کنند و در مورد این شیوه رتبه بندی
که بیشتر به چشم بندی می ماند توضیح بخواهند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
هیچ طبقه ای نباید با کارگر مقایسه شود زیرا تمام سال در سختترین شرایط کار میکنند. فرهنگیان زیاده خواه شده اند کل سال 6 ماه هم کار نمی کنند.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
درهیچ دولتی بعد از انقلاب فرهنگیان تا این حد تحقیر نشده بودند
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۱۷:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
در پاسخ به ۱۱:۲۱
در همه جای دنیا معلم ارزش قرب دارد چون اینده جامعه و فرزندان ما را میسازند. ارزش یک شغل فقط به سختی اون نیست. هرچند ارتباط با بچه ها و کنترل اونها و فهموندن مطالب جزو سخت ترین کارهاست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
آقای حسینی مردم الان نگران سلامتی فرزاندانشان در محیط مدارس هستند شما نگرانیهای خودت رو به اسم مردم مطرح نکن!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
فقط حاج حسین عقل کل می فهمد
بقیه یا اصلا هیچی نمی فهمند یا کج فهم هستند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
تغییر موضع ناگهانی کیهان نسبت به عربستان کاملا تابلو و قابل توجه است. امیدواریم شروعی باشد برای یک تفکر نو!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
کیهان به سمت باد میوزد
ناشناس
|
United States of America
|
۲۲:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
باشه گوش ما ا ز این حرفها پر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
سردار جان تحریمها به مسولین رده بالا آسیب نرسانده و گرنه بسیاری از خانواده ها را متلاشی کرد، خیلی ها را به خاک سیاه نشانده و...........
صدرا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
آمریکا بزرگترین شریک اقتصادی عربستان است و یک پنجم سلاح های تولیدی خودش را به عربستام می فروشد و بزرگترین پیمانکار نفتی و عمرانی عربستان است. عربستان هم میلیاردها دلار در آمریکا سرمایه گذاری کرده و صاحب پتروشیمی و پالایشگاه در آمریکا و اروپا است.
ما تازه با عربستان توافق کردیم که سفارت داشته باشیم. که هنوز هم اجرایی نشده.

مردم قضاوت کنند: مسولین ما اهل شعار اند یا واقعیت؟
ناشناس
|
Canada
|
۲۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
ادعای العربیه: آمریکا حدود ۱۰ میلیارد دلار از دارایی ایران را آزاد می‌کند
خبرنگار شبکه العربیه ادعا کرد که آمریکا در ازای آزادی سه زندانی، منابع مالی ایران را که حدود ۱۰ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود، آزاد می‌کند

قابل توجه ساده لوحانی که چشم انتطار حمایت و کمک آمریکا و اروپا بودند !!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
فقط حاج حسین عقل کل می فهمد
بقیه یا اصلا هیچی نمی فهمند یا کج فهم هستند.
ناشناس
|
Canada
|
۲۲:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
خاندوزی: ده روزه نرخ ارز ۴۰ درصد ریزش کرد
وزیر اقتصاد با بیان اینکه نرخ ارز در ۱۰ روز گذشته کاهش ۴۰ درصدی داشته است، عنوان کرد: افرادی که پیش از این ارز خریده بودند زیان بزرگی را تجربه کردند.

لابد تصور میکنید که این کاهش ناشی از مدیریت فوق العاده شما وهمکارانتان بوده ؟؟!!!
خیر این خواست و اراده عمو سام بود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
دوران افول قدرت آمریکا در منطقه و دنیا آغاز شده و این هم به دلیل سیاست های غلط سردمداران کاخ سفید است که تنها به فکر منافع اقتصادی خودشان هستند و برای رسیدن به این هدف حاضرند هر اقدام غیر اخلاقی - ضد حقوق بشری ای انجام دهند.
مردم امروز آگاه شده اند که سیاست های آمریکا در قبال کشورهای ثروتمند خاورمیانه وابسته نگاه داشتن آنها، به منظور غارت نفت و گاز منطقه است و برای فریب مردم سایر کشورها یک پیشرفت تصنعی هم در ظاهر برایشان ایجاد می کنند ولی جای این سوال است که آیا اگر فردای آینده نفت و گاز این کشورها تمام شد، آمریکایی که فقط نظام سرمایه داری می شناسد چه خواهد کرد؟
بدتر از سیاست وابسته نگاه داشتن کشورهای منطقه، این است که کشورهایی را که در مسیر استقلال سیاسی و پیشرفت قرار گرفته اند تهدید به تحریم و جنگ و ... می کنند، و این سیاست غلط شان پا را فراتر از خاورمیانه گذاشته و حتی در مورد سایر کشورهای آسیایی از قبیل چین به نوعی دیگر دیده می شود ( بستن تعرفه های سنگین بر کالاهای چینی و درگیر کردن آنها در مناقشه تایوان و ...)، خب معلوم است که چنین سیاست هایی از سوی مردم کشورها مطرود است و ادامه این سیاست ها در آینده نزدیک باعث افول بیشتر قدرت آنها در منطقه و حتی دنیا خواهد شد.
آمریکا هزاران کیلومتر از آن طرف دنیا آمده و بر روی خاورمیانه چمبره زده، فقط و فقط برای غارت نفت و گاز است، باید به آنها گفت؛ ثروت های هر منطقه ای بیشتر تعلق به کشورهای همان منطقه دارد و باید کشورهای منطقه فرصت رشد و بالندگی داشته باشند تا در زمینه های مختلف صنعتی از پتروشیمی گرفته تا فولاد سازی و ... به پیشرفت و بومی سازی برسند تا بتوانند، خودشان از ثروت هایشان به بهترین شکل ممکن استفاده کنند ولی شما از هزاران کیلومتر آن طرف تر آمده ای و این کشورها را وابسته نگاه داشته ای تا نفت و گازشان را چیاول کنی آیا واقعا کار درستی است؟ باید به آنها گفت بهتر است بار و بندیلتان را ببندید و به منطقه خود بازگردید و بیشتر منافع اقتصادی خود را در منطقه خودتان که همانا کشورهای آمریکای لاتین است، جستجو کنید، این که منطقه خودتان عاری از ثروت های خدادادی است دلیل نمی شود که با وابستگی کشورهای ثروتمند خاورمیانه یا با زور و قلدری بخواهید ثروت های این کشورها را چیاول کنید.
محمود‌
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
ادم‌ میمونه‌ چه بگه‌ !
بابا‌ اگر‌ رابطه‌ با عربستان‌ اینقدر‌ خوبه‌ اینقدر‌ نلزه‌ اینقدر‌ مهمه‌ که با ایجاد آن بقول شماها‌ دوران‌ پسا امریکا‌ کلا‌ در منطقه‌ شروع‌ شده‌ خوب‌ چرا‌ این رابطه‌ را‌ بهم زده‌ بودید‌ و عربستان را با نام آل سعود‌ و اصلا‌ ال سقوط‌ نامیدید‌ ؟؟؟!!!
پس اگر با کشورهای دیگر منطقه و کشورهای فرامنطقه‌ هم رابطه‌ حسنه و عادی داشته باشیم‌ اوضاع کشور و مردمون‌ خوب‌ و عالی و عادی میشه‌ مثل همه مردم‌ دنیا‌ که دارن‌ زن گیشونو‌ می کنند‌ !!!
همون‌ جای اولی که بودیم‌ !!!
محمود‌
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
ما هم متلاشی‌ شدیم‌ سردار‌ !
شما‌ هم خودت بهتر از هرکسی میدونید‌ که مردم‌ ایران‌ ثروتمند‌ و غنی‌ در چه وضعی بسر‌ میبرند‌ !
دنا اورمزد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
یکی نیست به این سینه چاکان برقراری مجدد روابط با عربستان بگوید شما که این همه عاشق روابط با عربستان سعودی هستید چرا جلوی دیدگان منورتان از در و دیوار سفارت عربستان بالا رفتند و آنجا را آتش زدند اما چیزی نگفتید!!!!!

هر دو کشور همان‌ها هستند
منافع روابط خارجی ایران را هم همگان می دانند
تنش زدایی و روابط خوب با کشورهای همسایه را هم می دانند

فقط دولت‌ها تغییر کرده‌اند!!!!!
الآن یک دولت انقلابی در رأس امور است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
واكنش شريعتمداري به انتقادات از تيتر كيهان !!
----------------------
--- آقا احسان واكنش مدير مسئول روزنامه كيهان به انتقادات از تيتر آن روزنامه چه ..... ؟
--- جعفر آقا ! اسم روزنامه كيهان بردي ! ... فعلاً سياست را ول كن ! بيا كه بازهم تورا ببرم به كيهان دهه هفتاد ! ستون « تپش قلم » ...جملاتي كه خيلي دوست داري ! ... چند تا جمله ناب برايت كنار گذاشته ام ! ببين !
---------------
-- « فرصت هاي بزرگً نوعاً از سوراخ غفلت انسانها در مي روند » !
-- « گريه صادق از خنده كاذب به فطرت انسانها نزديك تر است » !
-- « ًهر كس نخواهد گاهي منحني شود ، روزي خواهد شكست » !
-- « انسان هاي كوچك نوعاً در آرزوي رسيدن به پُست هاي بزرگند » !
-- « ابلهان واسطه هاي رسيدن لقمه هاي چرب بر دهان رندانند » !
-- « قانون جنگل ، قانون اساسي جهان فاقد عدالت است » !
-- « عدالت مترادف حضور بهار در پاييز روح اولاد آدم است » !
-- « وقتي شخصيت حقيقي افراد كوچكًتر از شخصيت حقوقي شان باشد گل نارضايتي ها شكوفا مي شود » !!
-- « زبان كساني كه چيزي براي گفتن ندارند ، نوعاً بيشتر مي جنبد » !
-- « متاسفانه ،،عامه مردم عاميانه خود را پذيرفته اند » !
-- « گاهي در عرصه اخلاق ، هر كس بيشتر گل باشد ، بيشتر گل مي خورد » !
-- « مؤمن ، انسان واقع بين ، حقيقت گرا است » !
--« هر كس در عرصه پُست ، پٓست نشود ، انسان سالمي است » !
-- « كوتوله هاي فكري ، خار سر ديوار رندان جهانند » !
-- « در ميدان مصالحه گرگ و چوپان ، مراسم ختم گوسفندان بر پاست » !
-- « انصاف عبارت از ديدن خود و ديگران از يك زاويه است » !
-- « خطر كج فهمي ، از ضرر نفهمي بيشتر است » !
-- « نماينده دانا ، الزاماً بايد دانا باشد » !
-- « بين بودن و شدن فاصله اي است كه اراده انسان بايد بپيمايد » !
-- « بين آنچه هستيم و آنچه بايد باشيم نقطه ضعف هاي ما نشسته است » !
-- « دانا مي داند كه نه از تنبلي به جايي مي رسد و نه از زرنگي زياد » !
-- « صداقت كودكان ، بوي ناب فطرت انسان را مي دهد » !!
-----------------------
-- دستت درد نكنه آقا احسان ! ساعت ها مي توانم روي اين جملات تفكر كنم ! ... بدين ترتيب ديگه اوقات بيكاري نخواهم داشت ! ... ميگم واقعاً كيهان اون سال ها چه قدر چيز هاي خوب خوب مي نوشته ! ... دست كيهان اون موقع هم درد نكنه ! اميدواريم كه كيهان از اين چيزهاي خوب خوب بازهم بنويسه ! گفتي راقم اين ستون كي بوده ؟ ... جناب عباسعلي كامرانيان ؟ ... دست آقاي كامرانيان هم درد نكنه ، هر كجا كه هست خدا يارش باشه ! بازهم از اين جملات فكرم باش احسان خان ! زنده باشي انشا الله !
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
من متوجه نمیشم چرا تو ایران همه چی کاذبه الا حرفهای مسئولان
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۳:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
درمورداظهارنظرجناب آقای خاندوزی که فرمودندبرابری دلارظرف این چندروزه ۴۰ درصدسقوط کرده اگرجسارت نباشدبایدعرض شوداولاً اگرارزش برابری آن باپول ما مقداری کاهش یافته هیچ ارتباطی باتصمیمات بانک مرکزی ونیز وزارت اموراقتصادی ندارد چون قطعاًتصمیمات وزارت محترم اقتصاد درگرفتن مالیانهای کمرشکن ازفعالیتهای اقتصادی باعث افزایش تورم وبالارفتن بیشترقیمت دلارخواهدشد که شاهد عواقبش خواهیم بوداین کاهش بعلت تغیردیپلماسی آشتی جویانه بوده که توسط مقامات بالاترکه خداحفظشان کند گرفتند درضمن خدمت ایشان عرض شود که دلار ۶۰ هزارتومانی اگر ۴۰ درصد سقوط کند بایستی امروز ۳۶۰۰۰ تومان باشد که قیمت امروزآن بیش از۴۴۰۰۰ تومان است البته اطلاعات ریاضی ماازدبستان ودبیرستان بالاترنیست شایدهم متوجه نمیشویم
امیر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
حیف از کاغذ کیهان که باهاش شیشه پاک کنی...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
حیف از شیشه که با کیهان پاکش کنی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
نه درست گفته. حیف کاغذی که کیهان بنویسند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
بله درست میگی زندگی مردم متلاشی شد ازدواجها به جهت تحریمهای خود خواسته عده قلیلی به جوانها و مردم عادی ضربهزده نهبه شماکهراحت از آن حرف میزنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
خدا این بچه فیش شماها رو از ازتون نگیره که از فیش
حقوقی اصلی تون هم بیشتره اگر صداقت دارید مثل مردم عادی زتدگی کنید تا در کنار هم به جنگ کرات آسمانی دیگر هم برویم
شاهد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۱
آزاد سازی ۱۰ میلیارد از دارایی بلوکه شده ایران در ازای آزادی زندانیان آمریکایی و آشتی با عربستان در ازای تضمین برای عدم حمله حوثی ها به انها اسمش تعامل با دنیا نیست بیشتر میخوره اسمش گروگانگیری سازمان یافته باشه
این ابتکار عمل ها هم بیش از اینکه از افکار مسئولین باشه از سیاست سیاستمداران سایر کشورها میاد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
البته درست نیست از وزیر کار فعلی سوالی داشته باشیم. چون نه اینکاره است و نه .... ولی چون فرمودند که از تولید یک‌میلیون شغل در سال فعلی عبور کردیم، مجبورم سوال کنم که اگر امکان دارد و محرمانگی مانع نمیشود ، لطفا بفرمایند چگونه و با چه برنامه ای؟؟!!!!
پروین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
تحریم ها خانواده ها رامتلاشی کرد و بدترین دوران برای خانوادها در تاریخ ایران هست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
آقای شریعتمداری ،اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید!
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
رئیس سازمان دامپزشکی: قیمت‌های فعلی گوشت در بازار کاذب است.....بخدا ما به قصاب محل می گیم که قیمت گوشت کاذبه ولی میگه هر چی پول دادی گوشت میگیری...داداش یه تک پا بیا حالیش کن حرف تو گوشش نمیره که نمیره... عجب دورانی شده که کاسبان تحریم تره هم برای حرف کسی خرد نمی کنند...!!!!!
ناشناس
|
United States of America
|
۰۱:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
هنوز بانک مرکزی نسبت به تزریق سکه و ارز اقدام قابل توجهی نکرده.
مهم بازار آزاد تست و با دادن ارز کافی به صرافیها با قیمت مناسب ، کنترل سکه و ارز بزیر ۳۵۰۰۰ و سکه ۱۷ م امکانپذیر است ولی بانک مرکزی کاری نکرده است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
حمله به سفارت ایران در بیروت و شهادت ۲۳ تن از هم میهنان مان،
شرکت درجنگ نیابتی با ایران دریمن،
اعلام رسمی کشاندن جنگ به داخل ایران توسط بن سلمان
به شهادت رساندن ۴۲۴ نفر از حجاج ایرانی درواقعه وحشتناک منا،
و درخواست صعود الفیصل وزیرخارجه عربستان از جان کری درخصوص حمله نظامی آمریکا به ایران باهزینه عربستان،
اینها و قلدری های دیگری که بن سلمان در دوره حسن روحانی به آن پرداخت قبل از سنگ پراکنی چند نفر خودسر به سفارت عربستان و نتیجه انفعال غربگراها و نوکران آمریکا در ایران بود که اکنون باعملکرد درخشان درمیدان عمل مجبور به تسلیم شده است پس غربگراها بیجا سخن نگویند
ناشناس
|
United States of America
|
۰۶:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
این روش مصالحه بهترین روش برای تأمین منافع ملی ایران می باشد در دنیای سیاست دوست و دشمن دائمی وجود ندارد بلکه منافع ملی ماندگار است،
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
افزایش ۲۵ درصدی بهای بلیت مترو در تهران تصویب شد
افزایش حقوق ها 20 درصد بلیت مترو 25 درصد..................
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
افزایش ۲۵ درصدی بهای بلیت مترو در تهران تصویب شد
افزایش حقوق ها 20 درصد بلیت مترو 25 درصد..................
ناصر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
آقای فرمانده سپاه شما شاید متلاشی نشدید ولی مردم متلاشی شدند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
دوران پسا آمریکا : با مجوز امریکا ، عراق اجازه یافت پانصد میلیون دلار از دارایی های بلوکه شده ایران آزاد نماید ، سردار هنوز برای این حرفا خیلی زوده ، شاید تا چند گام انقلابی دیگر
در حقیقت با توافق ایران و عربستان چند حقیقت روشن شد :
1- موشک داشتن خوبه ولی به تنهایی گره گشا نیست و تاصیری هم در کاهش تورم و قیمت دلار ندارد
2- بهتره بجای پرداخت ضرر و زیان چند فرد خود سر و فاقد درک ززسیاسی از جیب ملت ، با اغتشاشگران مهاجم بع سفارت عربستان هم همانند اغتشاشگران 1401 برخورد شود مطمئنا اسامی خودشون و لیدراشون رو دارید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
سردار صفوی، ایران و عربستان روابط خوبی داشتند تا اینکه عوامل حکومت یکدست به بهانه اعدام یک مخالف دولت عربستان از دیوار سفارت و کنسولگری آنها بالا رفتند و سفارتخانه ها بسته شد. حالا همان عوامل یکدست ارتباط مجدد را پیروزی می نامند و برای همدیگر نوشابه باز می کنند. با یک توافق عدم ارسال سلاح به حوثی‌ها و عدم دخالت در امور داخلی عربستان. یعنی یک ترکمنچای دیگر.
کجای این توافق جشن دارد؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
واکنش شریعتمداری به انتقادات از تیتر کیهان، ناشی از کم‌فهمی آن‌ها نسبت به واقعیت ماجراست
اگه اینو نگی چی داری بگی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
" صفوی:‌ دوران پسا آمریکا در منطقه خلیج‌فارس شروع شد"
دلت قنج نره سردار، از این تحول، آبی گرم نخواهد شد
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
نمی‌دونم چرا «دوران پسا امریکا» منو یاد زمستان سخت اروپا میندازه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
با دلار چند تومانی از دیوار سفارت عربستان بالا رفتیم و الان با دلار چند تومانی پایین اومدیم. کاش این مسئولین به ظاهر باسواد و متفکر بفهمند که این سیاست های اشتباه چه تاثیری بر زندگی و روان مردم داره!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
خاندوزی خیال میکنه اقدامات ایشون باعث کاهش قیمت ارز شده ، یکی از توهم خارجش کنه
نه داداش تازه این اثر بخشی اذناب دشمن معروفه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
اقای صفوی بزرگوار

پسا امریکارفت از ان بدتر چین بی دین و کمونیست امد تاریخ قضاوت خواهد کرد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
پسا آمریکا؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
یا آمریکا با چین سر تواقف با ایران، توافق کرده
یا اقدام میکنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
نباید فکر کنیم که این توافق پایان آمریکا در منطقه است کشورهای عرب به معنای واقعی کلمه سیاست نه شرقی و نه غربی را رعایت میکنند و تنها به فکر منافع ملی خود هستند از این به بعد هم انان رابطه همزمان با امریکا و چین و البته روسیه را خواهند داشت چون آنان خوب میدانند اگر با یک طرف دشمنی کنند و با طرف دیگر زیاد نزدیک شوند کم کم به مستعمره تبدیل خواهند شد لذا فاصله خود را با طرفین شرق و غرب رعایت می کنند و چون مستقلند می توانند همزمان با هر دو طرف در رابطه باشند و منافع خود را تامین کنند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
آقای خاندوزی افزایش صددرصدی را ندیده و چهل درصد کاهش را توی بوق میکنند ضمن آنکه همین اندک نیز در قیمت هایی که بالا رفته بی تاثیر است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
سرلشکر صفوی:‌ دوران پسا آمریکا در منطقه خلیج‌فارس آغاز شد((((((((( خوش به حال ملت ایران !!!!!!!که تورم دارن !!!!!!!!!!بیکاری دارن !!!!!!!!! آلودگی هوا دارن !!!!!!! بدبختی و گرفتاری دارن!!!!!! آب ندارن!!!!!!!!!!! اقتصاد نابود شده دارن!!!!!!!!!!!! امنیت هم ندارن !!!!!!!!!!!ولی بجاش آمریکا رو از منطقه بیرون و چین را جایگزین کردن)))))))))))))
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
سردار سر لشکر من دو روز است یک چک را می خواهم به طلبکار پاس کنم سیستم مزخرف بانکها قطع است . دوران پسا آمریکا همین است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سامان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
آقای معاون رئیسی که می گی برخی خانواده‌های مذهبی می‌گویند نگران فرزندانشان هستند. تو به فکر فرزندانت خودت باش. ما می دونیم با فرزندانمون چطور رفتار کنیم که مثل آقایزاده ها نشوند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
حاج حسین عروسکی است هر روز به شکلی به حرکت در می آید بنابر این چاره ای جز اتخاذ مواضع متناقض ندارد . حاج حسین
خود شکن آیینه شکستن خطاست .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
آقای فاطمی امین تصور عموم بر این است که عدم عرضه خودرو باعث اوج گیری قیمت ها شده اگر فروش بی ظابطه ی در کار بود که بهای ماشین این نبود.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
البته شیطان بزرگ کاملا منکر صحبتهای وزیر خارجه جمهوری اسلامی شد و گفت اساسا همه این نقل قولها دروغ است .و بالطبع آزادسازی پولی هم وجود نخواهد داشت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
اگر پایآمریکا از این منطقه کوتاه بشه، آمریکا پرستان چه خاکیبه سرشون بریزند!!!؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
۴۵ میلیون تن طلا ! یعنی هر ایرانی تقریبا ۴۰۰ کیلو طلا داره!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
مدیرعامل محترم شرکت ملی نفت ایران بعد از آن همه جفای در بورس چگونه مردم را دعوت به سرمایه گذاری در بازاری می کنند که فراز و فرود آن بر مبنی قوانین عرفی نیست.
محمد جواد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
یه سوال چجوری یه کشوری مثل سعودی از پلیدی و شرارت و هزار صفتی که بهش دادین تبدبل به قدیس میشه منافع مهمه بقیه چیزا مزخرفاته علی برکت الله
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
چه تیترها و اخبار پر از دروغی...
کاش یک خبرش راست بود.
مسئولین منصوب شده که هیچ نفعی برای کشور و مردم ندارند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
چگونه اعضای شورای اسلامی شهر تهران که خود را منتخب مردم اند با منت اینکه افزایش 31 درصدی را به 25 درصد کاهش دادایم به گرانفروشی پرداخته اند مگر برای همه حقوق بگیران این حجم از افزایش پیشبینی شده است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
باید از کدخدا به خدا روی آوریم اگر حسینی هستیم.
دنیا گذراست.
شرافت می ماند و دیگر هیچ
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
ایشان نمی داند که متلاشی شده ایم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
تحریم ها هم برداشت بشه با این تولید نقدینگی بانکهای خصوصی کشور درست بشو نیست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
وزیر کار: از مرز یک میلیون فرصت شغلی گذشتیم
آقای وزیر در سال 1401 بیش از 50 میلیون اشتغال ایجاد شده شما با این حرف دارین شکسته نفی می فرمایین . بجان بچه های شما
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
جناب سردار سلامی ، یعنی ما هنوز متلاشی نشده ایم !!!!!!؟؟؟

البته حساب و نحوه زندگی مردم با نوع و سبک زندگی مسولان کاملا جدا است و

انها حق دارند که متلاشی شدن زندگی و اقتصاد و فرهنگ و رفاه و تندرستی و

نابودی نطام آموزش و سلامت و روابط خانواده گی را در بین اکثریت قاطع مردم

ندیده باشند و یا نمیخواهند تا بینند !!!!؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
سردار درست میگی؟ ولی آن چیزی که جلوی فروپاشی ناشی از تحریم را گرفته منابع و ثروت بیشمار این سرزمین هست و نه افرادا؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
44 ساله که سلطه آمریکا در منطقه خاور میانه از بین رفته ولی ناوهای هواپیمابر اون در خلیج فارس رژه میرن، افغانستان و پاکستان و عراق و امارات و عربستان و عمان و بحرین و ترکیه و ترکمنستان و ... همگی هر ساله دست دوستی با آمریکا می دهند و روابطشان را محکمتر میکنند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
ببینید آقایون، چقدر خوبه که با دنیا دشمن نباشید.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
سردار جان دوران پسا آمریکا را بی خیال. من کارمند پس از 22 سال سابقه کار میخواهم یه ماشین خرید کنم چه کار کنم. ورود خودرو خارجی که ممنوع است، شرکتهای خودروسازی که فروش خود را بصورت لاتاری درآورده اند و 20 امین باره که برنده نشده ام. بازار آزاد هم که سه برابر قیمت کارخانه است. اعتراض هم که می کنیم عامل اسرائیل آمریکا و قرقیزستان و تایلند محسوب می شویم. چه کار کنیم تو را خدا یه راهی پیش روی ما بگذارید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
44 ساله که هی میگید پسا امریکا شروع شد، امریکا رو به افول است و... خودتان از این حرفهای تکراری خسته نشدید؟
رضوی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
بله آقای سلامی چون هیچ نظامی کلی بار مالی و معنوی تحریم رو روی دوش ملت نمیگذاشت . ملت رو هزینه کردید که باقی بمونید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
گیریم که امریکا همین فردا نابود بشود قطعاً شما با این مدیریت هیچ تغییر مثبتی در این کشور ایجاد نخواهید کرد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
جناب سلامی این نظر جنابعلیه که تخصصتان در مسایل نظامی و امنیته(فرار به جلو)، تا ببینیم نظر متحصصین ععععلم اقتصاد چیه!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
آقای صفوی
حالا با توافق ایران و عربستان آرامکو تعطیل میشه ؟ یا رابطه آمریکا و عربستان قطع میشه ؟!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
United States of America
|
۰۹:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
با «‎دلار ۳,۷۰۰تومانی» از دیوار سفارت ‎عربستان بالا رفتند با «دلار ۵۰ هزار تومانی» از آن پایین آمدند...
بانام
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
آقای وزیر اقتصاد استاد دانشگاه!!! شما چطور حساب کردید که دلار 40 درصد ارزانتر شده. در بالاترین قیمت دلار 60 هزارتومان بود که 40 درصد آن می شود 24 هزار تومان یعنی الان باید قیمت دلار 36 هزار تومان آیا تا امروز دلار به این قیمت رسیده؟ همه از رئیسی ایراد می گیرند که چرا عدد و رقم اشتباه میگه نگو که وزرا هم این مشکل را دارند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
آیا با توافق ایران و عربستان شیخ نمر زنده شده یا خاشقچی ؟
بانام
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
آقای رحیمی اینکه فکر کنید چین از امریکا بهتر هست یا روس از چین فقط یک توهم هست تمام کشورهای بزرگ یک خوی کفتاری دارند و فرقی با هم ندارند فقط اسمشان تغییر می کند همین چینی که شما را خوشحال کرده بیخ گوشمان 3 جزیره ایرانی را گذاشت توی دامن اعراب و قطعا بعدها حرکت های جالبتری از این کشور راه شاهد خواهید بود عجله نفرمائید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
رابطه با آمریکا هم برقرار میشه ،زمانی که همه بدبخت شدن و جوانها بیکار و بی انگیزه و نامید شدند ،چرا به اعتدال بر نمی گردید ،اعتدال چه بدی دارد که یکبار نمی کنید چرا هان ،منافع بعضی ها در خطر است خوب باشد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
بابا مشت حیسن فهمیدیم استکبار ستیزه ای، اما اگر سفر آمریکا در پیش باشد مهلت به کسی نمی دی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
آقای سلامی تحریمها زندگی شما مسئولان و اون 4 درصدیهارا متلاشی نکرد / خوب میدانید که زندگی 80 ملیون دیگه متلاشی شده / دروغ گناه کبیره است ملت را چرا حساب نمیکنید؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
پیش بینی نرخ تورم سال آینده یعنی دولت عمدا جهت کسب درآمد تورم ایجاد میکنه که خود آقای حسینی هم فرمودن که د رکالاهای داخلی تورم بیشترداریمو پس کالاهای داخلی ،بخصوص خودرو وطلا وارز وکالاها ومواد کمترضروری مانند تنقلات وغیره روتحریم کنید.تحریم بهترین راه مبارزه با گرانی و سلطه دولت است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
iهژمونی امریکا پایان یافت اما یکی بدتر از آمریکا و تازه نفس بنام چین داره میاد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
اگر سردار سلامی و رفقا دست از بانک داری وبنگاه داری وشرکت داری واقتصاد بردارند اوضاع درست می شود چون همه بدبختیها از همین بانکها وشرکتها واضافه برداشتها ونرخ بالای تسعیر ارز وغیره اشت .وقت آدرس غلط می دهند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
مانند جنگ زمانی که همه جوانها شهید شدند بعد صلح کردند زمانی که کار ازکار گذشت با آمریکا هم صلح می کنند
پسرک فضول
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
دولت بیست درصد حقوق را افزایش می دهد و شهرداری 25 درصد بلیط مترو را . این یعنی توهین به ملت در روز روشن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
آمریکا اگر هم به فرض به فرض به فرض افول هم بکنه میشه کشور دوم دنیا نه اصلا میشه کشور دهم دنیا. مثل بریتانیا که یه زمانی ابرقدرت یکه تاز جهان بود ولی الان که افول کرده همچنان زندگی در انگلیس بسیار بهتر از زندگی ماست. بسیار بهتر. آمریکا اگر اگر اگر به فرض افول هم بکنه مثل ما بدبخت نمیشه که. میشه؟ شما غیر فرافکنی چقدر عرضه مدیریت کشور رو دااشتین؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
از برقراری یک رابطه معمولی با عربستان هزاران تحلیل می شود. آن هم توسط مقام عالی صفوی. پسا آمریکا. !!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
پیش بینی بی کفایتی مسئولان در حل مشکلات سال آینده.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۲
آقای سلامی ، شما دارید در ناز و نعمت زندگی می کنید ، زندگی مردم کلآ متلاشی شده
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # امیر قلعه نویی # مسمومیت دانش آموزان # عادی سازی روابط ایران و عربستان # چهارشنبه سوی
وب گردی