بازدید 120041
سه هزار و دویست‌ و سی و یکمین بسته ویژه خبری «تابناک»

«ابرجاسوس» دستگیر شده کیست؟ / برادر رییس صداوسیما به آمریکا پناهنده شد: همه خانواده‌ام را دوست دارم به جز برادرم / دادستانی برای برخورد با «کشف حجاب» به پلیس دستور داده است

در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند: جواد روحی به اعدام محکوم شد /وزیر بهداشت: از جامعه پزشکی کسی به اروپا، آمریکا، کانادا و انگلیس مهاجرت کند، به او شغل نمی‌دهند / مهدی بیک، دبیر سیاسی روزنامه اعتماد، آزاد شد / عیسی کلانتری شایعه بازداشتش را تکذیب کرد/ کنایه مدیر خبرگزاری دولت به مصباحی مقدم پس از انتقادات اخیرش ... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۱۵۸۶۹۳
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۳ 10 January 2023

«تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیتر‌هایی از حوزه‌های مهم خبری به خصوص سیاسی و اقتصادی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی و اوضاع اقتصادی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

جواد روحی به اعدام محکوم شد
رئیس کل دادگستری استان مازندران گفت: جواد روحی به اتهام افساد فی الارض و محاربه به اعدام محکوم شده است؛ اما این رای قابل فرجام‌خواهی در دیوان عالی کشور است. همچنین رئیس کل دادگستری استان مازندران گفت: برای جواد روحی به دلیل عدم معرفی وکیل در مرحله دادسرا و دادگاه، وکیل تسخیری انتخاب شد که این وکیل در دادگاه دفاعیات کاملی از موکلش انجام داد. متهم جواد روحی در مرحله تجدید نظرخواهی وکیل تعیینی به دادگاه معرفی کرده است.

دادستانی برای برخورد با «کشف حجاب» به پلیس دستور داده است
عبدالصمد خرم‌آبادی در یادداشتی اعلام کرد: جرم «کشف حجاب» یکی از جرایم مشهود است و مأموران انتظامی مکلفند در اجرای تبصره ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی ۱۳۷۵ و قسمت اخیر ماده ۴۴ قانون آیین دادرسی کیفری مرتکبان جرایم مشهود را دستگیر و جهت اعمال مجازات به مراجع ذیصلاح قضائی معرفی نمایند. به تازگی طی بخشنامه‌ای از سوی دادستانی کل کشور به پلیس دستور داده شده است در سراسر کشور با قاطعیت با جرم کشف حجاب برخورد کند.

وزیر بهداشت: از جامعه پزشکی کسی به اروپا، آمریکا، کانادا و انگلیس مهاجرت کند، به او شغل نمی‌دهند
بهرام عین‌اللهی درباره آمار منتشره درخصوص موج مهاجرت پزشکان به خارج از کشور گفت: به عنوان یک کارشناس، نه به عنوان یک وزیر، زیرا من رئیس انجمن آموزش پزشکی کشور هستم و به عنوان یک کارشناس در جلسات مختلف هم در خارج و هم در داخل شرکت کرده‌ام می‌گویم، پزشکان باید به جایی مهاجرت کنند که نیاز باشد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: امروزه در اروپا، آمریکا و کانادا نیاز پزشکی وجود ندارد. از همکاران خود من افرادی بودند که چشم پزشک بودند به کانادا رفتند و در حال حاضر اپتومتر شده‌اند و کار چشم پزشکی به آن‌ها نمی‌دهند. اگر کسی به آمریکا برود مثلا مدرکش پزشکی باشد، می‌گویند دوباره باید از انترنی شروع کنی و باید دوباره درس بخوانی و بُرد ما را بگیری و مجوز کار نمی‌دهند. وی تاکید کرد: از جامعه پزشکی اگر کسی مهاجرت کند در اروپا، آمریکا، کانادا و انگلیس به او اشتغال نمی‌دهند، مگر این‌که کار دیگری انجام دهد، آن کار پزشکی که داخل کشور انجام می‌دهند، نمی‌توانند در خارج داشته باشند، البته برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس، اشتغال می‌دهند اما آن‌ها هم جمعیت‌شان خیلی کم است و حتی به اندازه بعضی از شهرهای ما نیست.

سرلشکر سلامی: عملکرد پلیس در وقایع سه ماه و نیم اخیر بسیار خوب و قابل قبول بوده
فرمانده سپاه با بیان اینکه عملکرد پلیس در سه ماه گذشته مطلوب بوده است، گفت: با تمام وجود و ظرفیت در کنار فرمانده جدید انتظامی هستیم و از او حمایت می‌کنیم. سرلشکر حسین سلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه رویکرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با سازمان انتظامی کشور در دور جدید فرماندهی این نیرو اظهار کرد: سپاه و فراجا با هم برادر هستند و ما با تمام وجود و ظرفیت در خدمت فرماندهی جدید انتظامی هستیم. وی افزود: ان‌شاءالله در تمامی صحنه‌ها از سردار احمدرضا رادان فرمانده جدید انتظامی کشور و سازمان انتظامی حمایت می‌کنیم. فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه عملکرد پلیس در وقایع اخیر سه ماه و نیم گذشته را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: عملکرد پلیس بسیار خوب بوده و قابل قبول است.

مهدی بیک، دبیر سیاسی روزنامه اعتماد، آزاد شد
همسر مهدی بیک اوغلی از آزادی او به قید وثیقه خبر داد. مهدی بیک اوغلی، دبیر سیاسی روزنامه اعتماد عصر امروز - سه شنبه ۲۰ دی- به قید وثیقه آزاد شد.

فردا، تعطیلی تمام سازمان ها و بانک های استان البرز برای «مدیریت مصرف گاز»
مدیریت توسعه و منابع استانداری البرز گفت: تمام ادارات، نهادها، سازمان‌ها و بانک‌های البرز (به جز شعب کشیک) با هدف مدیریت مصرف گاز چهارشنبه ۲۱ دی ماه تعطیل است. کاوه حدادپور گفت: تمام ادارات، نهادها، سازمان‌ها و بانک‌های البرز (به جز شعب کشیک) با هدف مدیریت مصرف گاز چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱ تعطیل است. وی افزود: امتحانات نهایی دانش آموزان و دانشجویان به قوت خود باقی است.

دعای «فوری» سردبیر روزنامه انگلیسی‌زبان دولت
عباس اصلانی، سردبیر روزنامه انگلیسی‌زبان «ایران‌دیلی» نوشت: فوری؛ بر اساس شنیده‌ها یک مقام ارشد سابق ایرانی به جرم جاسوسی برای یکی از سرویس‌های اطلاعاتی خارجی دستگیر شده است. این فرد که از او به عنوان ابرجاسوس یاد می‌شود به واسطه مناصب مهمش در ساختار کشور نفوذ بالایی داشته، اما در نهایت شناسایی، دستگیر و محاکمه شد.

عیسی کلانتری شایعه بازداشتش را تکذیب کرد
رئیس سازمان محیط‌ زیست دولت دوازدهم در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، خبر بازداشت خود را تکذیب کرد. عیسی کلانتری، رئیس سازمان محیط‌ زیست دولت دوازدهم تاکید کرد، پرونده‌ای با عنوان اتهامی که در فضای مجازی و کانال‌های خاص در حال بازنشر است (جاسوسی موساد) برای او تشکیل نشده است. صبح امروز اخباری در فضای مجازی و کانال‌های وابسته منتشر شد که خبر از بازداشت عیسی کلانتری به اتهام جاسوسی برای موساد می‌داد.

ادعایی در مورد جزئیاتِ سوابق مقام ارشد ایرانی بازداشتی متهم به جاسوسی
یک فعال رسانه‌ای عرب زبان مدعی شد، فرد بازداشت شده در ایران، که از او به عنوان مقام ارشد یاد شده، سمتی پایین‌تر از وزیر داشته است. علی هاشم خبرنگار عرب زبان به نقل از منابع ادعا کرد: فرد بازداشت شده سال‌ها پیش در وزارت دفاع کار می‌کرده، اما تاثیرگذار مانده و در مذاکرات هسته‌ای هم نقش داشته است. /همشهری آنلاین

توضیح وکیل فائزه هاشمی درباره‌ی حکم دادگاه
ایسنا نوشت: «وکیل مدافع فائزه هاشمی از محکومیت موکلش به پنج سال حبس خبر داد. ندا شمس در توئیتر نوشت: «پیرو بازداشت سرکار خانم فائزه هاشمی، پرونده آخر ایشان با اتهامات اعلامی به پنج سال حبس در مرحله بدوی محکوم شدند. اظهار نظر در خصوص آن با توجه به این‌که رای حاضر قطعیت نداشته صحیح نمی‌باشد. موکل همچنان در زندان و پرونده‌های دیگری علیه ایشان مطرح است.» علی صالحی دادستان عمومی و انقلاب تهران ۱۲ تیرماه از صدور کیفرخواست پرونده فائزه هاشمی به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به مقدسات خبر داد و اعلام کرد: پس از طی روال قانونی، کیفرخواست پرونده این فرد به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و توهین به مقدسات صادر و به دادگاه ارجاع شده است. فائزه هاشمی رفسنجانی روز پنجم مهرماه بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. ۱۵ آبان ماه خانواده فائزه هاشمی با او در زندان اوین دیدار کرد. نخستین جلسه دادگاه فائزه هاشمی روز چهارشنبه نهم آذرماه برگزار شد.»

رئیسی «تیک خاکستری توییتر» هم گرفت
اگر علامت تیک خاکستری را در کنار نام یک کاربر در توییتر دیدید، بدانید که این حساب کاربری، متعلق به یک نهاد یا مقام دولتی یا یک سازمان چندجانبه است. تیک خاکستری در حالی کنار نام «سید ابراهیم رئیسی» در توییتر نشسته که فعالیت او در این صفحه در تمام مدت ریاست جمهوری‌اش، مستمر تا امروز ادامه داشته است. آخرین مطلب رئیسی در توییتر در ۱۴ دی‌ماه منتشر شده است. به گزارش فراز دیلی، صفحه «سید ابراهیم رئیسی»، رییس دولت سیزدهم در توییتر تیک خاکستری گرفت. این اتفاق در حالی باعث انتقاد کاربران فضای مجازی شد که اختصاص تیک آبی به صفحه اینستاگرام رییسی در هفته‌های گذشته، واکنش منفی بسیاری از کاربران را برانگیخته بود.

بابک جهانبخش ممنوع الخروج شد
بابک جهانبخش با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود از ضبط گذرنامه‌اش خبر داد. به گزارش همشهری آنلاین، بابک جهانبخش خواننده مطرح کشور در صفحه اینستاگرام خود از ممنوع الخروجی و ضبط پاسپورتش در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) تهران خبر داد. وی در واکنش به این اتفاق در استوری اینستاگرام خود نوشت: «من همیشه صلح‌طلب و آروم بودم. همیشه هم به همه مردم کشورم نهایت احترامم رو میذارم و اصلا باور کنید ممنوع الخروجی مهم نیست. بی شک انگیزه‌ای برای خیلی کار‌ها نیست. در ضمن ترجیح میدم تو خاک خودم باشم وگرنه بچه‌م سیتیزن استرالیاست. خودم متولد آلمان پس فکر کنم نیاز به توضیح نباشه اگه قرار بر رفتن بود خیلی وقت پیش می‌رفتم. من رگ و ریشم تو این خاکه.»


برادر رییس صداوسیما پناهنده شد: همه خانواده‌ام را دوست دارم به جز برادرم
مجله تایم آمریکا در مصاحبه‌ای با میثم جبلی، برادر پیمان جبلی، رئیس فعلی صداوسیما از پناهنده شدن میثم خبر داده است! به گزارش همشهری آنلاین، مجله تایم آمریکا در مصاحبه‌ای با میثم جبلی، برادر پیمان جبلی، رئیس فعلی صداوسیما از پناهنده شدن میثم خبر داد! این نشریه آمریکایی مدعی شد، میثم جبلی بعد از حادثه هواپیمای اوکراینی و قربانی شدن برادرزاده‌اش، چنین تصمیمی گرفته است. او در این مصاحبه گفته است همه خانواده‌اش را دوست دارد به جز پیمان برادرش.

کنایه مدیر خبرگزاری دولت به مصباحی مقدم پس از انتقادات اخیرش
 علی نادری، مدیر خبرگزاری دولت در توییتی ضمن انتقاد به مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص و رئیس شورای فقهی بانک مرکزی نوشت: اینگونه نباشد که پس از برکناری دوستان و نزدیکان، یک شبه منتقد صد درصدی بشوید. همچنین سپهر خلجی رئیس شورای اطلاع‌رسانی دولت خطاب به مصباحی مقدم نوشت: آقای مصباحی‌مقدم امروز گفته‌اند دولت برنامه مدونی ندارد و آن را ندیده‌اند. سند تحول دولت اسفندماه سال قبل رسما منتشر شد و رئیس‌جمهور نخبگان را به نقد و ارزیابی کارشناسی آن فراخواند. کاش بجای مصاحبه، اول مطالعه و با ارائه نظر تخصصی به دولت کمک می‌کردند. لازم به ذکر است که اخیرا صالح آبادی رئیس بانک مرکزی برکنار شد. پس از این برکناری، غلامرضا مصباحی مقدم ضمن انتقاد از رئیس جمهوری اظهار داشت: آقای رئیسی قبل از انتخابات برنامه اقتصادی مدونی نداشتند و از برنامه هفت هزار صفحه‌ای ایشان هم بنده چیزی ندیدم؛ حتی از ایشان حضوری هم مطالبه کرده ام، اما ایشان چیزی به من ارائه نکرد، ضمن اینکه شخصا پیشنهاد‌هایی را به رئیس جمهور داده ام. /انتخاب

تصادفات در عراق ۳.۵ برابر ایران؛ کشته‌ها نصف ایران
رییس پلیس راهور فراجا با بیان اینکه در عراق گواهینامه رانندگی موضوعیت ندارد، گفت: در این کشور هر فردی که رانندگی بلد باشد از خودرو استفاده می‌کند و به همین دلیل هم تصادفات در عراق سه‌ونیم برابر ایران است، اما کشته‌های تصادفات در این کشور نصف ایران است، چون خودروهایشان ایمن‌تر است. /ایسنا

روایت حسین مرعشی از لطمه‌ای که فلاحیان به آیت‌الله هاشمی زد!
حسین مرعشی ضربه‌ای که خانواده آیت‌الله هاشمی از فلاحیان، وزیر اطلاعات وقت خوردند را روایت کرد. اظهارات حسین مرعشی به شرح زیر است: یک‌ بار یک خانمی نامه می‌نوشت پشت سر هم که این محسن هاشمی آمده فضای سبز را (مجموعه سبحان در خیابان کاوه شمالی) تغییر کاربری داده و دارد برج می‌سازد. من فردایش به آقای کرباسچی زنگ زدم که شهردار بود. به آقای کرباسچی گفتم این مجتمع سبحان، شماره پرونده و این‌ها ببینید برای کیست؟ گفت برای تعاونی کارکنان وزارت دفاع است. زنگ زدم به محمد فروزنده، گفتم این چه‌کار است که تو کردی؟ تعاونی را تغییر کاربری دادید ... نیم ساعت بعد محمد زنگ زد و گفت این برای بچه‌های وزارت اطلاعات است و با پوشش ما جلو رفتند! همان زمان من نامه‌ی تندی به آقای فلاحیان نوشتم و توبیخ کردیم و اینها.
 آقای فلاحیان خیلی به آقای هاشمی لطمه زده است. من واقعاً نمی‌خواهم بگویم مسئولیت گردن آقای هاشمی نیست! ولی اینکه چه مطلبی بوده شاید بعدا از خاطرات آقای هاشمی بتوان کشف کرد. /هم میهن

 

واکنش وزارت صمت به انتقادات تند یک نماینده
لطف الله سیاه کلی نماینده قزوین در مجلس اخیرا مدعی شده بود، تولید خودرو به ۷۰۰ هزار دستگاه هم نمی‌رسد و هر کس چنین چیزی بگوید دروغ گفته است. وزارت صمت نیز درباره اظهارات این نماینده مجلس در برنامه تلویزیونی مبنی بر دروغ بودن آمار تولید خودرو، مستندات رشد تولید خودرو در سال جاری را منتشر کرد: بر اساس آمار رسمی، تولید انواع خودرو در سال گذشته بیش از ۹۶۴ هزار دستگاه بود. طبق آخرین آمار، مجموع تولید انواع خودرو در ۹ ماه نخست سال جاری از ۸۷۶ هزار دستگاه هم فراتر رفته است. تا نوزدهم دی‌ماه نیز ۷۶۳۰۰ دستگاه خودروی جدید تولید شده و بدین ترتیب جمع تولید خودرو در سال جاری تا پایان روز گذشته، بیش از ۹۵۲ هزار دستگاه بوده است. با تولید ۱۲ هزار دستگاه خودروی دیگر تا پایان هفته جاری، رکورد تولید دوازده ماهه ۱۴۰۰ شکسته خواهد شد؛یعنی تا دو روز دیگر به اندازه کل سال ۱۴۰۰ خودرو تولید خواهد شد.

رئیس سازمان استاندارد: بدنامی کم فروختن از گران فروختن بدتر است
مهدی اسلام پناه رئیس سازمان ملی استاندارد درباره موضوع کم فروشی اظهار کرد: سازمان از ماه‌ها قبل یعنی از اوایل سال ۱۴۰۱ کار روی کم‌فروشی را شروع کرده و مصوبه برچسب گذاری و پیش بسته بندی که در بند ۲ مصوبات شورای عالی استاندارد تصویب شده نیز مصوباتی بود که استاندارد ملی داشت، اما استاندارد اجباری نداشت.

بررسی در گروه کالا‌ها و گروه صنعت‌های مختلف بر مبنای مراکز تولیدی، مراکز توزیعی و زنجیره و همچنین بر مبنای نام نشان (برند) در اوایل امسال نشان می‌داد که حدود ۴۱.۳۷ درصد کم فروشی داریم؛ اما آخرین عددی که در هفته گذشته در داده کاوی روی ۱۸۷ نام نشان (برند) کالا در گروه صنعتی مشخص انجام شد، نشان می‌دهد این عدد به ۳۶.۷ درصد کاهش پیدا کرده است. اسلام پناه از تشکیل بیش از ۱۳ پرونده قضایی در این بخش خبر داد و ابراز امیدواری کرد که در آینده بسیار نزدیک، شاهد استاندارد شدن وزن فروش کالا‌ها باشیم و گفت: نیت در گام اول بازدارندگی از این عمل بود. با فرایند، دستورالعمل و روش اجرایی که تدوین شده، بنا بر این است که خالص وزن دقیق درج و این نظارت هم از سطح بازار، مراکز تولیدی و زنجیره به طور کامل و واضحی روی کالا‌ها انجام شود. پایش این محصولات دقیق در رصد کارشناسان و بدنه استانی و زنجیره سازمان ملی استاندارد است. سازمان ملی استاندارد همان طور که سلامت، ایمنی و بهداشت محصولات را پایش می‌کند، اهتمام دارد وزن را هم پایش کند. وی با بیان اینکه باید بسته‌بندی‌ها خوانا باشد، از زیر تلسکوپ بیرون بیاید و اعداد و وزن کشی‌ها مشخص شود، تصریح کرد: برنامه جامعی در نظام استانداردسازی از اعتبارسنجی در نشان ملی استاندارد تا کم فروشی و علائم دیگر در نظر گرفته شده که مصرف کننده نسبت به این موضوع آگاه شود، چون مصرف کننده حق دارد اطلاع داشته باشد. بدنامی کم فروختن از گران فروختن بدتر است.

صرافان: گران‌فروشی ارز توافقی نداریم
کانون صرافان ایرانیان درخصوص شائبه ایجاد شده در زمینه نرخ ارز توافقی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در حال حاضر بانک مرکزی و بازار متشکل ارزی اقدام به فروش دو نوع ارز خدماتی و توافقی در شبکه صرافی می‌کند که نرخ این دو با یکدیگر تفاوت دارد، سقف خرید در ارز خدماتی که مربوط به سفر‌های خارجی می‌شود، ۵۰۰ دلار و سقف خرید ارز توافقی که هر کد ملی سالانه یک بار می‌تواند از آن استفاده کند، ۲۱۰۰ دلار است. در ادامه اطلاعیه کانون صرافان آمده است: نرخ اعلام شده در سایت بازار متشکل ارزی که با اعلام نرخ و با عنوان «آغاز معاملات دلار توافقی» در سایت‌های خبری نیز درج می‌شود، نرخ دلار خدماتی است که از نرخ ارز توافقی کمتر است، نرخ فروش در شبکه صرافان تحت نظارت بانک مرکزی و کانون صرافان است؛ بنابراین گزارش در چند روز گذشته، انتشار اخباری با عنوان اعلام نرخ دلار توافقی که بر اساس نرخ دلار خدماتی صورت گرفته بود، شائبه‌هایی درخصوص گران‌فروشی ارز توافقی در صرافی‌ها برای هموطنان ایجاد کرده بود.

وزارت راه به دیوار و شیپور هشدار داد
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران طی نامه‌ای به مدیران عامل شرکت‌های دیوار و شیپور در خصوص انتشار آگهی پیش فروش ساختمان بدون اخذ مجوز هشدار داد.

درخواست سخنگوی اقتصادی دولت از مردم
سخنگوی اقتصادی دولت با اشاره ورود دوباره جبهه سرما به کشور و یادآوری اینکه از ۲۰ دی ماه جبهه سردی کشور را فرا گرفته که تا اواسط بهمن ماه ادامه دارد، افزود: در این وضعیت انتظار داریم با مدیریت مصرف شاهد قطعی گاز نباشیم. وی ضمن درخواست از مردم برای مدیریت مصرف انرژی ابراز امیدواری کرد در یک همکاری ملی در سه هفته آینده برای مدیریت مصرف، بتوان از این دوره سرد به خوبی عبور کرد. خاندوزی با یادآوری اینکه دولت برای صرفه جویی در مصرف گاز مشوق و تخفیف در نظر گرفته است، افزود: اگر میزان مصرف گاز نسبت به مدت ماه مشابه سال قبل ۳۰ درصد کاهش بیابد، تقریبا نرخ رایگان خواهد شد.

خطر مهاجرت دسته جمعی تجار از ایران
جهان بخش مهرانفر، کارشناس مسائل مهاجرت در گفت‌وگو با رکنا، تصریح کرد: با پدیده‌ای در کشور روبه رو هستیم که طی آن تجار و بازرگانان ایرانی که هم اکنون دارای واحد‌های تولیدی فعال در کشور هستند، تصمیم به مهاجرت برای جلوگیری از ضرر و زیان احتمالی به دلیل نوسانات اقتصادی در کشور گرفته اند و این مساله تبعات جبران ناپذیری برای جامعه و اقتصاد کشور خواهد داشت. وی با اشاره به اینکه مساله مهاجرت در حال تبدیل شدن به یک همه گیری در حوزه اقتصادی است، افزود: این بسیار تامل برانگیز و شوکه کننده خواهد بود، اگر یکباره با خروج سرمایه و توقف تولید در بخش‌های مختلف اقتصادی در کشور روبه رو شویم و امیدواریم تدبیری برای این مساله اندیشیده شود. این صاحب نظر حوزه مهاجرت یادآور شد: برخی از این سرمایه گذاران بخش خصوصی در حال تشکیل اتاق فکر برای پیدا کردن مقاصد با ریسک پایین برای سرمایه گذاری هستند و اگر این مساله تصاعدی اتفاق بیفتد اثرات فزاینده‌ای خواهد داشت و تاثیر آن بر تشدید بیکاری قابل توجه خواهد بود.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۸۸
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۱۸۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
احتمالا کسری بودجه 5۰۰ هزار میلیارد تومان است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
برو عمو جان پی کارت
حرف حق
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
اونی که شما فرمودی به اندازه یک اختلاسه بیشترازاین حرفاست آهای داداچی که گفتی بروپی کارت همه دارن میرن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۳
توییتری که از ناحیه غربیها اداره میشه، یعنی شد منبع اعتماد به تیک آبی و تیک خاکستری و راه راه!؟
خود ریاست جمهوری گفته که فعالیتی نداره توی این سایت.
این بازیا فقط به این خاطره که فاصله مردم رو با سید مردمی مثلا به زعمشون، بیشتر کنن.
شماها هم باور کنید که توییتر خیلی صداقت داره. باشه.
هرطور راحتید. ولی به عقل مرجوعش نکنید.
یاشار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
تصادفات در عراق ۳.۵ برابر ایران؛ کشته‌ها نصف ایران ،خدا لعنت کنه مافیای خودرو را، این همه دولت و مجلس هم اومد و رفت کسی زورش به این مافیا نرسید،
ناشناس
|
United States of America
|
۱۹:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
دولت اگر هم میخواد یک مدت قیمتها را ثابت نگه داره حداقل سال به سال قیمتها رو بالا ببره. نه اینکه چند سال قیمت رو پایین نگه داره و یکدفعه چند برابر بشه. ناسلامتی همین چند ماه پیش بود که با حذف ارز 4200 تومنی قیمت برخی کالاها مثل روغن یکدفعه چند برابر شد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
چند درجه ای هوا سرد شده دچار زمستان سخت شدیم هر دفعه یک شهر یا استان تعطیل میشود خوب شد که آب و هوای ایران مثل اروپا نیست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
اگر عملکرد پلیس در سه ماه و نیم اخیر خیلی خوب بوده چرا رئیس نیروی انتظامی عوض شد؟
ناشناس
|
United States of America
|
۱۹:۵۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
انقلاب جنسی راه انداختن تا از طریق آن به مرحله نابودی ایران برسند ولی چه خیال باطلی حجاب جز جداناپذیر حکومت اسلامی هست و چه ضرری هم کردن عده ای ساده لوح چون قبلا گشت بود الان منع خدمات هم اضافه شد
خ
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
احنست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
گل گفتی
ناشناس
| Germany |
۱۶:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۲
شما احتمالا مرد هستی به شما چه ربط داره در مورد حجاب حرف میزنی . مگه صاحب زن و دختر ت هستی ؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
وقتی سیدمحمد حسینی، معاون رییس جمهوری نمی خواد یا نمی تونه به سوالات جواب بده مصاحبه با او چه فایده ای داره؟!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
اینکه حسینی، معاون رییس جمهور نمی تونه در مورد تغییرات تیم اقتصادی جواب بده احتمالا بخاطر اینه که تصمیم در اینمورد در دولت گرفته نمیشه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
میزان تصادفات در عراق 9 هزار تا هست میزان تصادفات در ایران چه مقدار هست؟ در ضمن از 100 هزار نفر در عراق 40 نفر فوت می شوند براثر تصادفات جاده ای ایران 20 نفر هست
حسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
در ترکیه هم به پزشکان ایرانی شغل و کار نمی دهند . باید اول در امتحان مربوطه قبول شوند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
وای دلم خنک شد.
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
البته دو برادر ریاست محترم سازمان پناهنده شدن نه صرفا یکی!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
تیک آبی آن هم بعد از فضای غبار آلود توسط آن ها چیز عجیبی نیست همانند اینستاگرام برای موج سواری در ایران
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
احتمالا اون تلفاتی هم که در تصادفات عراق هست مربوط به خودروهای ایرانیه!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
ما هم تو را دوست نداریم همانند بقیه دوستانت که پناهنده می شوید برای اهداف سیاسی و فشار بر کشور
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
با افشای علت موضع گیری مصباحی مقدم کم کم مشخص میشه که برخی حامیان دولت چه منافعی داشتن و چرا با یک تغیییر در مدیران ، تغییر موضع میدن.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
عجب پس سازمان حمایت بلده حرف بزنه حالا بیانیه واسه شعبه تهران بود یا شعبه مریخ ایرانخودرو ؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
خیلی خوبه که پزشک‌ها میرن خارج باید از اول شروع کنن چون واقعا بی سواد هستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
خدا را شکر. اینقدر دلم میسوخت اینها پز می دادند.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
وقتی مریض شدی عقلت میاد سر جاش
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
همینطوری نباید بگذارید بروند مالیات سنگین از این ها بگیرید بعد هرکجا خواستند بروند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
معاون رئیسی: کسانی که می‌گویند کسری بودجه ۴۰۰ هزار میلیارد تومانی داریم اطلاعاتشان غلط است)بله سیصدونودونه هزارونهصدونودونه میلیارد صحیح است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
آخرش علت بسیاری از ارتباطات و حمایتها به منافع شخصی و خانوادگی ختم میشه!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
میثم جبلی داداش پیمان جبلی هم پناهنده آمریکا شد و گفته از پیمان خوشم نمیاد :-)
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
بیچاره پیمان جبلی! میثم دوستش نداره میخواد ....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
یک مقام مسئول: با مشارکت مردم خانه می‌سازیم) انهم با سودهای انچنانی بانک مسکن!!!! مردم چیزی کف دستشون نیست که به اخر ماه برسن چه بخواهد که مشارکت کنن خونه بسازند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
من اگر بخوام به عنوان آبدارچی در رسانه میلی استخدام شم ؛ ۷ پشت منو استعلام میگیرن که نرفته باشن بلاد کفر اونوقت داداش رئیس صدا و سیما پناهنده آمریکا شده !!!!

# قحط الرجال !
ناشناس
|
United States of America
|
۲۰:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
بخشی ازفرمایشات آقای دکتردرمورداینکه به پزشکانی که درایران متخصص شده اند بخصوص چشم پزشکان که رشته تخصصی ایشان نیزهست وبه امریکا مهاجرت میکنند بلافاصله امکان کاردررشته تخصصی خودراندارندوبایدازانترنی شروع کنندوبازهم امکان پذیرششان بسیارسخت است درست است هرچنددرکانادا کم ساده تر است البته دررشته های دیگرودرکشورهای اروپائی اگر پزشکی باسوادومعلومات باشد براحتی میتواندمشغول شود البته درمورد پزشکانی که بواسطه دوست وآشناوغیره درکشورمامتخصص شده اند وتبحرودانش بالائی ندارند مسلماًفرمایش ایشان برایشان صدق میکند متاسفانه بیشترین پزشکانی که برای کارپزشکی مهاجرت میکنند باپذیرش کاری میروندوازپزشکان خوب وباسوادکشورمان هستند وبخش اعظم آنها درشیخ نشینهاخلیج فارس که هرچندجمعیت زیادی ندارند ولی ثروت فراوانی دارندوزندگی خوبی برای آنهاباتمام امکانات رایگان فراهم میکنندمشغول میشونداینهابیشترپزشکان جوان هستند این کشورهاکم جمعیتند ولی بسیار ثروتمندهستندکه برای پزشکان امکانات زیادی برای زندگی آبرومندی فراهم میکنند درهرحال بااین صحبتها چیزی درست نمیشودحواسمان باشدمابهترین پزشکان وبهترین پزشکی خاورمیانه وحتی قاره اسیاراداشتیم خرابش نکنیم دشمنان ما تمام تلاششان برای دلسردکردن وراندن نخبگانمان است روزی ماصادرکننده بیماربه خارج ازکشور بودیم ولی بعدازانقلاب وارد کننده بیمارودرمانکربیماران خارجی شدیم باتنگ نظری وهجمه هرروزه برعلیه پزشکان فرهیخته مان خرابش نکنیم که دودش بچشم خودو هموطنانمان میرود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
یعنی هنوز متوجه نشدی اینا که با سیاست های غلط باعث فوج مهاجرت افراد تحصیل کرده ایرانی میشن همان دشمنان هستن ؟!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
منم برادرش رو دوست ندارم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
تو آلبانیایی هستی ایرانی نیستی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
مصباحی مقدم ضمن انتقاد از رئیس جمهوری اظهار داشت: آقای رئیسی قبل از انتخابات برنامه اقتصادی مدونی نداشتند و از برنامه هفت هزار صفحه‌ای ایشان هم بنده چیزی ندیدم؛ حتی از ایشان حضوری هم مطالبه کرده ام، اما ایشان چیزی به من ارائه نکرد) حتما ناهار نخوردید وگرنه میدیدید !!!! جالبه خبرگزاری دولت هم نمیگه ریسی برنامه ای داشت فقط میگه ریسی از نخبه ها دعوت کرده کمکش کنن !! اونام که ...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
توئیتر و واتساپ رو برای مردم می بندید و خودتون میرید دنبالش! فقط شما بلدید چطوری ازش استفاده کنید؟ این معیاری از مردمی بودنه؟!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
سیکل باطل با گفته های وزیر بهداشت تکرار شد ، دوست داریم خودمونو گول بزنیم ، این چیزیکه شما تو ذهنت دوست داری واقعیت فرق دارد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
خدا را شکر.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
وزیر بهداشت: از جامعه پزشکی کسی به اروپا، آمریکا، کانادا و انگلیس مهاجرت کند، به او شغل نمی‌دهند) اگه حرفت درست باشه ببینید چه بر سرشون امده که بازم مهاجرت می کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
.این پزشکها هم از گرسنکی مثل بقیه دانشگاهیها بمیرند. دلم خنک شد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
تا قبل از فیلترینگ تلگرام ، گروهی از مردم با برخی سایتها آشنا نبودند اما همانقدر که از فیلتر شکن استفاده کردند با بسیاری از سایتهای دیگه هم آشنایی پیدا کردند . فیلترینگ فقط برای برخی درآمد دارد والا هدفی در پشت آن متصور نیست همانطوری که ورود انواع واقسام لوازم و مواد آرایشی بخاطر سود آوری آن مد نظر است و تبعات اجتماعی و فرهنگی آن اصلا مهم نبوده و نیست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
فردا حسین شریعتنداری تیتر میزنه :

به تلافی پناهنده شدن داداش جبلی ؛ تنگه هرمز رو ببندید !
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
جناب وزیر بهداشت! باشه هر چی شما میگی. فقط اگر وقت کردی امار پزشکانی که در چند سال اخیر مهاجرت کرده‌اند‌ را در خلوت به خودت بگو‌
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
خودش گفته 14000 نفر.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
داداش !
هیچکس این داداشت رو دوست نداره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
من دوست دارم چون آلبانی نشین نیستم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
اتفاقا تو آلبانی نشینی اگر ایران بودی تو هم دوستش نداشتی !
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
دادستانی محترم یک دستور در مورد دستگیری گرانفروشان ومحتکرین بدهند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
قرار بود اروپائیها از بی گازی یخ بزنند چی شد دومین کشور دارنده گاز از بی گازی ادارات را تعطیل می کند .مازوت سوزی می کند که منجر به آلودگی هوا و مرگ شهروندان می شود .آق مرندی.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
گمان كنم مردم مى خوان لخت شن
بابک
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
آقای دولت..
یادمون میاد که زمستان سخت رو برای آمریکا و اروپا ،،کُری میخوندید..
پیشنهاد میکنم،اون هیزم هایی رو که،،گوشه خیابونا جمع کرده بودید برای کمک به غربی ها،،ازشون پس بگیرید..
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
نظرات وزیر بهداشت در مورد مهاجرت پزشکان شبیه مدیریت داروی ایشان است.
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
چند وقت پیش اقایان از تعطیلی ندارس در دوران اوج کرونا انتقاد می کردند و اعتقاد داشتند دادن تلفات انسانی بهتر از تعطیلی بود و دولت قبل را متهم به به بی کفایتی و... می کردند اما حالا بخاطر کمبود گاز و نه تلفات انسانی مدارس و ادرات را تعطیل می کنند. عجب مدیریتی
ناشناس
|
Singapore
|
۲۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
بد مکن که بد افتی چه مکن که خود افتی!!!!آیا اروپایی ها گاز های اضافی شونو نمیفروشند؟؟؟؟:):)از شوخی گذشته چرا کسی به این سئوال مهم پاسخ نمیدهد .که انهایی که به هر ده کوره دور افتاده لوله کشی گاز کرده اند.چرا قدرت محاسبه پیشبنی میزان مصرف گاز را نکرده اند .این در حالیست که نیروگاه ها وصنایع سیمان وپتروشیمی هم مازوت میسوزانند .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
مگه قرار نبود آمریکا و کانادا و اروپا فرزندان و نزدیکان و فک و فامیلای اینا رو بندازن بیرون ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
قبل از اخراج شروع کردن به پناهنده شدن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
چرا وابستگان مقامات فقط به امریکا و کانادا مهاجرت می کنند
مگه قرار نیود نگاه به شرق یعنی روسیه و چین باشد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
تک ماکارون تو هر بسته حدود ۶ الی ۱۰ گرم کم فروشی می کنه ولی چون به... وصله کسی جریمه‌ش نمی کنه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
آمریکا
جون مادرت اینا رو راه نده
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۰:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
فقط متاسفم
سیامک
|
United States of America
|
۲۰:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
پزشکان و حتی کادر پرستاری و اتاق عمل ایرانی با حقوق حداقل 50 الی 100 برابر ایران در کشور های آمریکا و کانادا از چندین سال قبل مشغول به کار هستند.

در حال حاضر تجار و بازرگانان ایرانی که هم اکنون دارای واحد‌های تولیدی فعال در کشور هستند، تصمیم به مهاجرت برای جلوگیری از ضرر و زیان احتمالی به دلیل نوسانات اقتصادی در کشور گرفته اند.

شرکت های دانش بنیان هم که به دبی و ترکیه نقل مکان می کنند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
خوشبحال داداشش
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
سال 1357 یک کیلو گوشت گوسفند با استخوان 57 ریال بود. همچنین حداقل حقوق یک کارگر صفر 6200 ریال بود وحقوق روزانه کارگر بدون مهارت 210 ریال بود. یعنی یک کارگر می توانست با حقوق یک روز خوددر حدود 3 کیلو ونیم گوشت خریداری کند. به قیمت الان گوشت حقوق روزانه یک کارگر باید
10500000ریال و حقوق ماهیانه یک کارگر صفر 320000000 ریال باشد. ببینید چه بر سر قشر کارگر آمده. هر روز هم دولت وهم مجلس دم از به فکر معیشت بودن کارگران می زنند.
شهروند
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
ماهم از دست صدا و سیما به پناهندگی افتادیم
ناشناس
|
Canada
|
۲۱:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
بهرام عین‌اللهی درباره آمار منتشره درخصوص موج مهاجرت پزشکان به خارج از کشور گفت: به عنوان یک کارشناس، نه به عنوان یک وزیر، زیرا من رئیس انجمن آموزش پزشکی کشور هستم و به عنوان یک کارشناس در جلسات مختلف هم در خارج و هم در داخل شرکت کرده‌ام می‌گویم، پزشکان باید به جایی مهاجرت کنند که نیاز باشد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: امروزه در اروپا، آمریکا و کانادا نیاز پزشکی وجود ندارد. از همکاران خود من افرادی بودند که چشم پزشک بودند به کانادا رفتند و در حال حاضر اپتومتر شده‌اند و کار چشم پزشکی به آن‌ها نمی‌دهند!!!!

جناب وزیر!
من دوسال است در تورنتو زندگی میکنم
اتفاقا هفته پیش رفتم کلینیک چشم پزشکی و با افتخار یک چشم پزشک ایرانی مرا معاینه کرد . بسیار پزشک حاذقی هم هست و درامدش هم عالی هست ( خدا بهش بیشتر بده حقشه)
ضمنا جهت اطلاع شما باید عرض کنم درامد یک اپتومتر در کشوری مثل کانادا قطعا از درامد یک پزشک عمومی یا عضو هیات علمی شاغل در ایران بالاتر است و زندگی اش در اینجا کاملا تامین است پس عجیب نیست اگر یک چشم پزشک ایرانی در این کشور بدنبال کار اپتومتری برود
رضائی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
همه دارندازایران می روند.ازدهه هاپیش مغزهارفتند.بعدکارشناسان رفتند.پرستاران رفتند.پزشکان ومتخصص هارفتند.حالا هم افرادبازاری.
اینهاکه می روندمعلوم نیست کجا؟می روند؟
شاید رفتن اینهاباعث تطهیرایران می شود - چون اینهادرراه ساختن دنیاهستند؟ودنیاهم که دوروز بیش نیست؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
معلوم نیست چه خبر است و این همه ناهماهنگی از کجاست هر روز یک چیز می گویند .
خدانور تبریز
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
آقای وزیر بهداشت سیستم اکسپرس اینتری کانادا را مطالعه کند تا ببیند که پزشکان و پرستاران حتی قبل از مهاجرت کارشان را میتوانتد اوکی کنند و بعد تشریفشون رو ببرن. یعنی یه گام جلوتر از بقیه ی مشاغل مثل مهندسی و ... اتفاقا رتبه ی اول پذیرش از طریق مهارت برای ایرانیان مربوط به شغل های مرتبط با پزشکی و بهداشت است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
کشوری که هر نقطه ش رو حفاری کنی یا به نفت می رسی یا به گاز یا به معادن دیگر آیا مردمش باید مبلمان خود را با غذا معاوضه کنند؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
اکثر استانها دو روز چهار شنبه و پنجشنبه را بخاطر کمبود گاز ادارات و بانکها را تعطیل کردند . صدور گاز به ترکیه را هم قطع کردند . قابل توجه حاج حسین کیهانی و مرندی که منتظر التماس غرب به ایران برای خرید گاز بودند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
ادم وقتی بیخودی کری بخونه همین بلا ها سرش میاد
عاشق ایران
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
پس از مهاجرت جوانان تحصیلکرده و بیکار و ناامید ، نوبت به مهندسان و پزشکان و خلبانان و میهمانداران پرستاران و و مدیران فنی مجرب رسید و رفتند

و حالا به تجار و تولید کنندگان و کار آفرینان و دانش آموزان رسیده است

و همزمان تکنسین ها کارگران حرفه ای و صاحب فن از لوله کش و برقکار و جوشکار و مکانیک و نجار و آشپز و مونتاژ کار و برقکار و بنًا و رانندگان جرثقیل و غواص و اپراتورهای حفاری هم دسته دسته در حال مهاجرت هستند .

خدا به کشور و مردمی که اجبارا می مانند و یا علاقه ای به رفتن ندارند ، کمک کند و به دادشان برسد .
تهرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
مهم‌ و فوری!

بالاخره رسما حساب «مجرمان کشف حجاب» از «ضعف حجاب» جداشد.

ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
فقط باید متاسف بود.
فرهنگ
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
... سیاسی زمستان سرد اروپا که همزمان با تعطیلی واحدهای صنعتی و اداری و مدارس ایران شده دریابند
ناشناس
|
United States of America
|
۲۱:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
الان هنرمندان و ورزشکاران از دو طرف تحت فشارن. اگر از معترضان حمایت کنند که ممکنه باهاشون برخورد بشه و اگر حمایت نکنند که یک سری از مردم توی فضای مجازی میریزن سرشون. نتیجه؟ اینکه کشور از نظر هنری و ورزشی ضربه میخوره و احتمالا مهاجرت زیاد میشه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
مهاجرت تجار و سرمایه گذاران چرا نه؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
درود بر تابناک و کادر توانایششما را به هرکی که میپرستید یک مسلمانی تو این جمع پیدا بشه،بگه که این همه خودروی تولیدی کجا میره؟


آخه چرا دم از مسلمانی میزنیم؟آخه تا کی ظلم؟بعدا میگید چرا سیل و زلزله میاد


..........
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
بالاخره ابر جاسوس کیه؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
ابر جاسوس اونه که بیشتر از همه سنگ انقلاب واسلام رو به سینه میزنه !
رضا اهوازی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
جناب وزیر صمت یا آمار شما اشکال داره یا چشم های ما و اون نماینده معترض
شما ماهی چقد خودرو قرعه کشی میکنید که نسبت برنده شدن یو به هزار هم میرسه همونم کسانی هستن با چند اسم ۵۰ بار شرکت کردن و موفق نشدن! آقا اینم هیچ این آشفته بازار خرید خودرو علتش چیه؟چرا باوجود تولید یک میلیون دستگاه خودرو هنوز صف تشکیل میشه حالا کیفیت که بماند تصادفات و مرگ میر بماند آقا خیلی از هموطنا خارج از کشور نرفتن شما که رفتی کدوم کشور وضعیتی نزدیک بما داره چرا ایقد از زمین و زمان طلبکار هستین چرا کارتون رو که درست انجام نمیدین هیچ نمک هم رو زخم مردم می‌پاشید شما یه چیز میگید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
برادر رییس صداوسیما، رییس صداوسیما رو هم دوست داره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
فکر کنم برادرتون هم تمام خانواده رو دوست داشته باشند به غیر از شما
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
جناب عین اللهی! ببینید که شما با پزشکان چه کار کردید که به فرض محال سخنان جنابعالی که می فرمایید به آنان شغل نمی دهند ولی باز هم رفتن به سایر کشورها را بر ماندن در ایران ترجیح می دهند.
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۲۲:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
مدت کمی نیست که سرمایه گذاران وفعالان اقتصادی مهاجرت کرده وآنانکه مانده اندهم درصدد مهاجرت هستند که ارتباطی به قطعی اینترنت ویا فیلترشدن بعضی سایت ها نداردبلکه بیشتر بعلت عدم ثبات اقتصادی و امنیت ضعیف درسرمایه گذاری در اینجااست چون سرمایه داران نگران تصمیمات غیرقابل پیش بینی هستندکه سرمایه آنهارابتواندبمخاطره بیاندازد لذا کسی که باعمری تلاش سرمایه ای اندوخته حاضرنیست آنراباتصممی عجولانه یک شبه ازدست بدهدواتفافاًهمین باعث شده که بسیاری ازهموطنانمان که سالهادرخارج ازکشوربوده ودرزمان بازنشستگی مایلندسرمایه خودرابه کشورشان برای سرمایه گذاری وزندگی بیاورند قادربه این کارنمیشوند این مشکل باید توسط کارشناسان اقتصادی حل وفصل شود ونه تنهابابهبود اینترنت وامثالهم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
منم پول داشتم به خدا می رفتم هرچند نگران اون لحظه اوج گرفتن هواپیما هستم اما می رفتم !
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
باز دوباره برگشتيد اول داستان! دوباره گشت ارشاد و اين داستانها. دركجاسيرمي كنيد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
مگه قرار بود بریم آخر داستان؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۱۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
فقط استان البرز نیست همه استانها کلا مملکت تعطیل شده !!به خاطر زمستان سخت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
فردا، تعطیلی تمام سازمان ها و بانک های استان البرز برای «مدیریت مصرف گاز»

زمستان سخت اروپا استان البرز را تعطیل کرد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
مثل اینکه زمستان سرد اروپا به استان البرز رسید!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
چند وقته تشویق به فرزند آوری میکنین ، رئیس پلیس راهور تصادفات عراق سه برابر کشته رو نصف ایران اعلام کرد ، شما اینهایی که زنده هستند با ماشیناتون نفرسین اون دنیا بعد از فرزند آوری بگین
ناشناس
|
United States of America
|
۲۳:۰۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
من به عنوان یک دکتر مهاجرت کرده می گویم ، جناب وزیر اگر چیزی نمی دانید ، صحبت نفرمایید ، شما برای اثبات توانایی دیدن مریض ، باید با سیستم درمانی آن کشور آشنا شوید. همه کشور ها مدرک دکتری ما را قبول دارند. شما باید دوباره رزیدنتی بکنید. همان طور که با تصدیق رانندگی ایران شما نمی توانید راننده تاکسی در هیچ کشوری بشوید. داشتن مجوز فقط محدود به پزشکی هم نیست. لوله کشی هم مجوز می خواهد.
ناشناس
|
Canada
|
۲۳:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
اتفاقا بهترین دکترهای کانادا ایرانی هستند .الان قرن ۱۴ هجری نیست همه باهم درتماس هستند و از همه چیز خبر دارند
سيد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
پزشكان ما ،نخبگان ما ،تجار ما و دانشمندان ما پرستاران ما ….همه دارن از اين مملكت دارن مهاجرت ميكنن هنوز مسولين بيدار نشدن چه فاجعه بايد پيش بياد كه شما از اين خواب بيدارشيد
ناشناس
|
Canada
|
۲۳:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
استان البرز گاز نداره الان وقت مذاکره و فشار برای برجام است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
جالبه همه اقایان مرگ بر امریکا و کانادا و .. میدهند ولی اقوام و فرزندان همین اقایان در همان کشورها اقامت دارند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۰
لطفا یه آدم آگاه در مورد سخنان دادستان کل اعلام نظر کند.همهش ماده و تبصره ست من که سر در نیاوردم.ممنون
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
من به سختی باور می کنم که برادران جبلی فقط برای پناهندگی رفته باشد .باید مدتی صبر کرد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
این انقلاب جنسی هم نعمتی شد واسه ایران همه جاسوس ها و وطن فروش ها لو رفتن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
منطورت از همه این ۸۰ ملیونه ؟!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
منِ دانشجوی پزشکی دانشگاه تهران ، از داشتن چنین وزارت نالایق و بی دست و پایی که نتواند مرا برای طبابت مطابق به روزترین استانداردهای دنیا تربیت کند ، منزجرم
و اینکه خوب بود جناب عین الهی نگاهی به آمارهای مهاجرت سازمان نظام پزشکی ، ظرفیت خالی آزمون دستیاری و هشدار صاحبان اندیشه نگاهی میکرد و این حجم مهملات را د بلغور نمی کرد ...
سید عباس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
کل تیتر و خبرهای این ستون را دو باره بر رسی کنید در نهایت میرسیم به آخرین گزارش در مورد مهاجرت با این اوضاع و احوال این مملکت بنظرتون بهترین راهکار برای این زندگی کوتاه و نصف و نیمه ما چکار میشه کرد.
خدائیش از همه چی این زندگی دل بریدیم یعنی مرگ روز خوش ماست.
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۰۲:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
چقدر قضات تاکید میکنن خودش وکیل نخواست ما براش وکیل تسخیری گرفتیم. آدمی که پای چوبه داره ، به همه چی متوسل میشه.
منوچهر فریدونی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
جالبه بدانید که پدر امین جبلی که در هواپیما اکراینی بشهادت رسید در ایران است و مشغول کار حراحی قلب در بیمارستان قلب است و از اساتید این رشته و میثم تحت فشار و بازداشت برای اخراج از کانادا این‌مصاحبه را با بازجو خبرنگاران امریکایی و اینترنصاثص تن داده و قیافه بهم ریخته اش گواه شکنجه و تحت فشار قرار گرفتن‌است و محمدامین جبلی در امام زاده صالح دفن شده است
ناشناس
|
United States of America
|
۰۲:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
زمستان سرد نصیب خودمون شد...قرار بود تو اروپا بواسطه کمبود گاز چوب جنگلها رو بسوزونن
ناشناس
|
Canada
|
۰۳:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
بهرام عین‌اللهی جان؛ در عوض امنیت و آزادی و هوای پاک و اقتصاد سالم و ماشین خوب و خلاصه زندگی میدهند. برای همین هم خیلی ها عطای طبابت را به لفایش می بخشند. دو روز میخواهند زندگی کنند
ناشناس
|
United States of America
|
۰۴:۱۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
ابر جاسوس کی بود؟
پزشک شاغل در آمریکا !!
|
United States of America
|
۰۵:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
سلام
من پزشک هستم از دانشگاه تهران
در رشته رادیولوژی در آمریکا در لوس آنجلس کار می کنم و سالی ۶۰۰ هزار دلار درآمد دارم
آقای وزیر سر خود را لطفا از زیر برف بیرون بیاورید
با تشکر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
اگر رسانه های داخلی خبر پناهنده شدن میثم جبلی به آمریکا را منتشر نمیکردند، گمان میکردیم که یک شایعه است که توسط ایران اینترنشنال نشر یافته است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
تابناک باید کنترل بیشتری راجع به متن تیترها و مقالات داشته باشد چرا که نویسندگان ذیربط بعضا از قوانین و مقررات جاری بسیاری از کشورهای خارجی اطلاع ندارند. بعنوان نمونه، اعلام کرده اید که برادر رییس صدا و سیما به آمریکا پناهنده شده است در صورتیکه کشور مذکور اصولا چیزی به اسم قانون پناهندگی ندارد و ایشان قطعا با ویزای توریستی وارد آنجا شده اند
محمدرضا احمدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
محمدرضا احمدی:
محمدرضا احمدی:
بهترین راه کار برای حل مشکلات صندوق‌ ها تا قیامت
مرحله اول
ادغام ۱۸ #صندوق_بازنشستگی در یکدیگر و درنهایت سه صندوق باقی بماند بدین شکل که
یک)#صندوق_تامین_اجتماعی که کلیه #کارگران ذیل آن باشند .
دو)#صندوق_لشکری کلیه نیروهای #نظامی و #امنیتی و اطلاعاتی در آن عضو باشند
سه)#صندوق_کشوری که کلیه #کارمندان عضو آن باشند
مرحله دوم :
ادغام کلیه بخش درمان ۱۸ صندوق در یکدیگر و ایجاد یک بیمه همگانی سلامت که با قدرت و کیفیت صددرصدی کلیه اعضای صندوق را کاملاً پوشش دهند.
مرحله سوم:
طراحی ایجاد یک #سامانه #شفاف ساز و هوشمند جهت اعلام و پرداخت، که به هر سه #صندوق متصل باشد و کلیه #حقوق و دستمزد همه اعضا از مدیر ،کارپرداز، بیمه پرداز و بازنشسته که بتواند در یک ظرف زمانی مشخص ،حقوق شان را پرداخت نماید.
مرحله چهارم:
شناسایی تمامی #شرکتها ذیل این #صندوق ها و سپس #سود ده نمودن و درنهایت وارد نمودن در #بورس و تبدیل از#مالکیت به #سهام با ایجاد یک #شرکت_سبد_گردانی سهام تا سرمایه های صندوق‌ها به روز و با سود همراه باشد.
مرحله پنجم :
شناسایی کلیه اموال #منقول و #غیر_منقول و فروش آن و تبدیل به ۵۰ درصد #اوراق_قرضه_دولتی و مابقی تبدیل به #سکه و #ارز در یک بانک مانند #بانک رفاه به عنوان پشتوانه تا برای نسل ها بعدی به عنوان یک سرمایه با ارزش ذاتی حفظ شود.
مرحله ششم:
مطالبه #بدهی_دولت به #صندوق ها که بالغ بر یک میلیون میلیارد تومان می باشد؟؟؟ و گنجاندن این طلب در #بودجه سالیانه تا مادامیکه بدهی صفر گردد.
مرحله هفتم :
ممانعت از هر روش بار تکلیفی توسط #دولت یا #مجلس به #صندوق ها مگر با تامین منابع پایدارش در بودجه سالیانه
مرحله هشتم:
ایجاد یک هیات مدیره با مشارکت دایمی نمایندگان کارگری، کارفرمایی، کارمندی و نظامی در تصمیمات کلان و خرد سه صندوق از جمله انتخاب مدیر تا تقنین قوانین ...
صندوق تامین اجتماعی با حضور #دولت کارگران و کارفرمایان
صندوق کشور با حضور #کارمندان دولت
صندوق لشکری با حضور #نظامیان و امنیتی ها و دولت
مرحله نهم
تصویب و ایجادبسترسریع استخدام دایمی و حذف شرکتهای #پیمانکاری نیروی انسانی و تبدیل وضعیت آنها و حذف #قراردادی و# پیمانی ... تبدیل به استخدام رسمی برای کلیه پرسنل #کارخانجات ،#اداره جات، نهادها #شرکتها ،#وزارتخانه ها....
مرحله دهم
ایجاد #بانکی از اطلاعات #مدیران در #صندوق ها که بر مبنای #شایستگی و صلاحیت و #فساد ستیزی انتخاب شوند تا بتوانند زیر مجموعه‌های صندوق‌ها را همواره #سود ده نمایند و درنهایت تشویق شوند،در غیر اینصورت حذف و باز خواست شوند.
مرحله یازدهم:
این قابلیت و ظرفیت با توجه به موارد بالا در صندوق ها وجود دارد تا #سن_بازنشستگی را #کاهش داد و به ازای هر بازنشسته، دونفر #استخدام شود، تا علاوه بر کاهش #بیکاری میلیونی و هزینه درمان در اثر فشار کاری روی اعضای قدیمی کمک شایانی به صندوق ها خواهد شد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
ابر جاسوس كه تيتر زدى رو يادت رفت بنويسى
سالار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
خیلی دوس دارم ببینم وقتی خبر

::::::::خطر مهاجرت دسته جمعی تجار از ایران:::::::

به گوش فردی مثل رئیس جمهور یا وزیر دارایی میرسه چه عکس العملی نشون میده
صبر میکنه تا عرصه از حضور تجار و فعالان اقتصادی خالی شود یا از همین الان به فکر میوفته.
پاسخ ها
رضا اهوازی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
این چیزا براش مهم نیست،مسئله بزرگ و مهم که الان کل فکرش رو درگیر کرده حجابه حجاب
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
به فکر می افته؟

کجای کاری، برادر؟ سید محرومان بیدی نیست که از این بادها بلرزه.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
تجار کجا بهتر از ایران می توانند پول در بیاورند و مالیات هم ندهند و یا کم مالیات بدهند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
جبلی پرس تی وی را نابود کرد رفت شبکه ایران پرس و زد که یک جوکه با نازلترین و ابتدایی ترین انگلیسی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
وزیر بهداشت نگران مهاجرت دکترها نباید باشه، تا زمانیکه دکتر رائفی پور، رحیم پور ازغندی، دکتر جلیلی و امثال این عزیزان را در راس کار داریم، نیاز به هیچ دکتری نداریم
پاسخ ها
a
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
عالی بودی بنده خدا ها دکتر !!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
دکتر رییسی رو چرا نمی گی ؟؟؟
استاد دانشگاه
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
جناب وزیر مسلما نیازی به فارغ التحصیلان سهمیه ای در خارج از کشورنخواهد بود همکاران به روند جذب پزشک آشنایی کامل دارند
میم ف
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
تا بخونه میگه کدوم تجارت و میره سر کار بعدی یا نهار می خوره
مجید
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
دکتر رئیسی و دکتر زاکانی از قلم افتاده و البته دکتر چمران
مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
دکتر زاکانی و دکتر دبیر یادت رفت!
داود
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
دکتر رضایی رو فراموش کردی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
اقای عین اللهی گویم دروغ شما راست
اولا اکثر دکترهای ما از اروپا فارغ التحصیل شدهاند
دوما اگر هم راست بگویی خاضرند کار دیگر بکنند ولی در ایران نمانند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
بنظر من هر کس حق دارد برای حفظ سرمایه اش هر اقدامی انجام دهد . اشکال از دولت است که فضای سرمایه گذاری را خراب کرده .
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۰۹:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
از دولت انتقاد نکن که فارس نیوز و کیهان ناراحت می‌شوند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
همینطور هر کس حق دارد برای حفظ جانش هرکاری انجام دهد مثلاً هشت سال جنگ در خانه بنشیند و به حفظ سرمایه اش فکر کند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
خطر مهاجرت دسته جمعی تجار از ایران:
درباره این خبر همین رو بگم که کشور امارات زمین رایگان در اختیار تولید کنندگان و تجار ایرانی قرار داده تا کارهای تولیدی و تجاریشون رو در آن کشور انجام دهند.این یعنی خروج کلی سرمایه و بیکار شدن صدها هزار نفر.
آرش
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
وزیر بهداشت: از جامعه پزشکی کسی به اروپا، آمریکا، کانادا و انگلیس مهاجرت کند، به او شغل نمی‌دهند!
از روی دلسوزی گفتید یا اینقدر موج مهاجرت پزشکان زیاده که حاضرند اپتومتر بشند ولی اینجا زندگی نکنند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
از تیترها معلوم است درچه مسیری هستیم .این مسیر انتهایش مبهم است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
معرفی ابرجاسوس چی شد؟ هواپیمای داداش جبلی رو نمیشد تو کیش فرود آورد؟ مگه افق نگفت هر کی میخواد بره، خوب تجار و پرشکان و کشاورزان و ... دارن میرن دیگه، چرا ناحتین.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
ای کاش بردار من هم میرفت امریکا و بعد میگفت "اصلا برادری در ایران ندارم و اون فرزند سر راهی بوده نه بردار من!"
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
تابناک جان تو درج نظرات مردم هم دچار مشکل شدی؟نه به ترتیب ساعت پخش میکنی و قاطی پاطی پخش میکنی و گاهی هم موقعی پخش میکنی که اخر وقت میشه و کسی حال پیگیری خبر قبلی رو نداره.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
دستور دادستانی به پلیس جهت برخورد با بد حجابی، اشتباه دیگری در حال شکل گیری است که فقط جامعه را ملتهب تر میکند، حجاب و پلیس با هم سنخیتی ندارند ،بهترین روش فقط تذکر بوسیله افراد آموزش دیده خصوصا روحانیون است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
عجب زمانه ای شده هیچ رحمی نه برادر به برادر دارد !
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
ما هم صدا وسیما را دوست نداریم و نمی بینیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
چند خبر شگفت انگیر در بسته خبری امروز:
1- جرم انگاری کشف حجاب:
در حالیکه انگار حجاب پوششی برای پنهان ماندن اختلاسگران، مفسدین اقتصادی و سوء مدیریت شده
2- وزیر بهداشت: از جامعه پزشکی کسی به اروپا، آمریکا، کانادا و انگلیس مهاجرت کند، به او شغل نمی‌دهند:
یعنی طوری آموزش داده میشه که مدرک ایرانی در کشورهای توسعه یافته ارزشی نداره
3- فردا، تعطیلی تمام سازمان ها و بانک های استان البرز برای «مدیریت مصرف گاز»
زمستان سخت برای اروپا به ایران مهاجرت کرد
4- ....؟
ناشناس
|
United States of America
|
۱۰:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
كسي كه مهاجرت ميكنه، اولا از اوضاع مملكت ناراضيه، دوما به آينده اميدي نداره، سوما فكر اينكه بعد مهاجرت كجا و چطور امرار معاش كنه رو كرده.
من براي مسئوليني متاسفم كه بجاي حل مشكلات هميشه صورت مسئله رو پاك كردن. هميشه حسرت ميخورم كاش انرژي و توان و نيمچه هوشم رو توي مملكتم خرج ميكردم، اما حيف …
پسرک فضول
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
آقای وزیر بهداشت همکاران شما بدون پذیرش کار مهاجرت نمیکنند همهگی کارهای خود را از قبل رزرو کرده اند. چند تا از همکاران چشم پزشک شما در بیمارستان نور را معرفی کنم که الان در آمریکا و کانادا کلینیک چشم پزشکی زده اند؟
---مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
رئیسی «تیک خاکستری توییتر» هم گرفت !!!! مبارک !! باشد انشا الله
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
آمریکا غرب هرکی دشمنه ایرانه همشون رو به اضمحلال هستند وزیر وزرا مسئولین هیچ نگران نباشید بالاخره مضمحل میشن وهمه چی به کام دولت میشه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
چجوری به نتیجه رسیدی؟!
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
جناب سردار ، متاسفانه ضرر مالی و جانی خودروسازها از جنگ هشت ساله بالاتر رفته است .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
تابستان میشه آب وبرق مصرف نکنید اینها قطع میشه
زمستان میشه گاز مصرف نکنید ،گاز قطع میشه ، مدیریت تشیع جهانی به این میگن
تو که نمی توانی گاز و نفت و فراورده های آنرا صادر کنی در داخل هم مشکل تولید و توزیع داری چه مدیریتی است
داریم اینهمه وزیر ،مدیر معاون ووووووداریم بهتر و وقت آن فرا رسیده مجموعه وزرا ،وکلا،مدیران وسایر را تکرار برکنار کنیم وبا اپراتور ها کار کنیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
تعطیلی تمام سازمان ها و بانک های استان البرز برای «مدیریت مصرف گاز»

تعطیلی تمام سازمان ها و بانک یک استان پر جمعیت به خاطر کمبود گاز؟! حالا شانس آوردیم این زمستان چندان زمستان سردی هم نبوده. سال های بعد را چکار خواهید کرد؟ کل مملکت را تعطیل می کنید؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
همرو دوست داری بجز پیمان؟! مثل سوهان حاج حسین با پسران بجز غلامشون که قهرن...مثلا
ناشناس
|
Finland
|
۱۱:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
مگر به هشدارهای قبلی توجه شده که به این توجه بشه . اولویت دولت های ما : 1- بحث حجاب 2- بحث قیمت گذاری 3- ثابت نگه داشتن نرخ ارز 4- حفظ عمق استراتژیک
اینکه چقدر در همیت اولویتها هم موفق شدند با خوانندگان محترم
مصطفی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
سلام آقای مصباحی آن روز که دلسوزان مملکت گفتن هفت هزار صفحه که هیچ ایشان هفتصد صفحه برنامه نداره شما ودوستان که دنبال یکدست کردن حاکمیت بودید چشم به واقعیت ها بستید وقبول نکردید حالا که کفگیر بی تدبیری دولت فخیمه به ته دیگ خورده بیدار شده اید البته شاید دیر شده باشد ولی با یک تصمیم آگاهانه و برکناری این دولت نا کارآمد شاید جبران مافات بشود در غیر این صورت خسرالدنیا که حتما خواهید بود و آخرت هم که در دست خداست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
نكته جالب اينكه ما كه توان تامين گاز كشورمون رو تو زمستون نداريم با چه ذهنيتي فكر ميكرديم ميتونيم منجي اروپا تو فصل زمستون باشيم ؟ د
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
خودشیفتگی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
آقای عین اللهی! لطفا توضیح دهید که چرا همکار متخصص چشم پزشک شما ، اپتومتر بودن در کانادا رو به ماندن در ایران ترجیح داده ؟ ؟!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
دوره روحانی گفتن اگر دولت خوب کار کنه مشکلات 100 روزه حله
پس چرا چند صد روز هم شده دولت جدید داره بدتر میشه
اونم شرایطی که آمریکا اروپا با مسائل بحران انرژی و جنک اوکراین تحت فشار هستن
و قیمت نفت گاز ایران بالا رفته برای صادارت
ولی اتفاقی حاصل نشده!!!
تا کی باید صبر کنیم؟
نا شناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
جناب مثلا دکتر عین االهی
اینا رو خودت فهمیدی یا کسی بهت گفت ناقلا.
تو جواب بده که چیکار کردین که دکتر ها با این وضعیت در خارج از ایران، باز هم مهاجرت میکنن.
تو کاری به اونا نداشته باش. خرابکاری های وزارتخونه تو درست کن.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
زمستان سرد اروپا به کمبود و صرفه جویی و واردات گاز در زمستان برای ایران انجامید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
مهاجرت جمعی تجار یعنی ورشکستگی یعنی اوضاع خطری
ناشناس
|
France
|
۱۴:۱۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
سد چمشیر رو متوقف کنید ، خائنین رو کنار بگذارید رمز ریال رو کنار بذارید بورس قماری رو کنار بذارید ربا رو کنار بذارید پشتوانه پول رو طلا کنید زکات ۶ درصدی بگیرید تورم کنترل میشه واکسنها و داروهای پرعارضه رو کنار بذارید جاسوسهای چین روسیه یهود امریکا انگلیس رو کنار بذارید مملکت رو اباد کنید نه‌خراب سدها رو خراب کنید محیط زیست رو احیا کنید کمتریل نزنید کشاورزی و دامپروری و قناتها و دانش پدران رو احیا کنید نه به سبک تراریخته و مصنوعی وابسته به غرب دکل فایو جی مخرب رو کنار بذارید هوش مصنوعی و رباتها رو جایگزین ادمها نکنید
اموزگار
|
Canada
|
۱۵:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
جناب دکتر وزیربعنوان اموزگار شما دردوره دانشجویی سفارش میکنم درمورد دوستان هم کلاسی وهمکاران خودتان چنین فرمایشات درشآن شما نیست پستها ومیزها موقت اما دوستیها میمانند لذا دوستانرا گله مند نسازید حاصل پنجاه سال طبابت بنده درایران خانه ای برای زندگی ومطب پنجاه متری اگر حفوف باز تشستگی نمیبود .....
امیر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
خیلی صفحه خوبی باز کردید اخبار خوبی بود تشکر از صفحه
ناشناس
|
United States of America
|
۱۷:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
روحانيون متعهد را به رشته پزشكى بفرستيد تا متخصص شونر واز كشور مهاجرت نكنند
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
برادران عزیز از ایران خبرهای خوبی شنیده نمیشود و انگار این مملکت اصلا توسط هیچ کس اداره نمیشه اخه انقدر همه چی داغون ؟ادم فک میکنه یه تعداد بچه هفت ساله مملکت رو میچرخونن
مجید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
در مورد کمبود گاز در اروپا و چوب و ذغال سوزوندن انها مطلب بزارید. همش از کمبود گاز در ایران نگین .کیهان شریعتمداری ناراحت میشه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
برفرض که صحبتهای وزیر بهداشت درست باشه ،باز هم خودتون مقصرید ، اول اینکه ببینید چه بلایی به سر این مردم آورده اید که طرف چشم پزشکه ولی حاضره بره تو کشور غریب به عنوان اپتومتریست کار کنه ،دوم اینکه حاصل آموزش شما تربیت پزشکانی هست که کشورهای پیشرفته قبولشون ندارن ! پس در هرصورت خودتون مقصرید! این حاصل دست پخت شما آقایون جهادی هست !
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۰۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
داشتن یک همچنین رییس صدا و سیمایی ریسک ملی دارد بایست تعویضش کنند.
مجید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
زودتر اعلام می‌کردند که مسؤلان ادارات کرج شوفاژ ها را خاموش میکردند
طاهری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
جناب رییس راهور اگر حرف شما اهمیتی داشت تا حالا صد بار ترفیع گرفته بودی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
بهرام عین اللهی احتمالا نحوه کارپیدا کردن افرادی در سطح دانش و مهارت خودش رو گفته وگرنه هر ادم نادانی میفهمه که یه پزشک متخصص با درآمد چند ده میلیونی تو ایران ول نمیکنه بره اپتومتریست بشه
وقتی میگیم آمار غلط بهتون میدن بهتون بر میخوره همینه دیگه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
خدا را شکر که یک نفر پیدا شده که پته پیمان جبلی را در آینده بریزه روی آب اونم کسي نیست جز برادرش
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
اگرگفته همه خانواده ام را دوست دارم الی اون برادرم ،حتما همه شون مثل فکر میکنند الا اون برادر
سکوتم از رضایت نیست
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
جالبه صدا وسیما رو یه چند نفرورداشتن کنترات دیدید خیلی جک شده مزخرف وپوچ باید .....
ققنوس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۲
کسانی که دست اندرکار حکومت هستند باید به جای پرداختن به معلولها دنبال یافتن علت ها شوند اینکه پزشکان متخصص ، پرستاران و پیراپزشکان ، تجار و بازرگانان دارای سرمایه ، جوانان نخبه ، حتی مردم عادی ، جلای وطن وکار و اقامت در کشور بیگانه را به کشور خود ترجیح می‌دهند حتماً علتی دارد که باید ریشه یابی و حل شود البته علت‌ها روشن و واضح هستند لیکن چشم بینا می‌خواهد که آنها را ببیند و گوش شنوا می‌خواهد که آنها را بشنود !
علی حیدری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۲
این جامعه بقدری درد دارد. نمیدونم کدوم رو بیان کنم .درد بی درمان. زیرا اگر قابل درمان بود حتما درمانش میکردند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۳
تمام ایرانها را از ایران بیرون کنید آورگان فطسیطین را جای گزین کنید از شما هر کاری بر میاد بلدی که
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۳
حجاب وعفاف با پلیس،حل نمیشودهرچه دررخصوص،حجاب قوه قهریه وزور بکار رود وضعیت جامعه بیشتر ملتهب میشودکارپلیس،مبارزه با سرقت و باجگیری و اراذل واوباش،است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۳
با این شرایطی که اینا درست کر دن هر کی بتونه ازاین مملکت می ره
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # مبطلات روزه # دعای روز نهم رمضان
آخرین اخبار
وب گردی