بازدید 27284
سه هزار و دویست‌ و بیست و هفتمین بسته ویژه خبری «تابناک»

سعید جلیلی: ما اصلا ذیل فصل هفت نبودیم که بخواهیم با برجام از آن بیرون بیاییم / زاکانی: من شاهد تلاش‌های دولت هستم / دستور رئیسی برای توقف فعالیت صفحه اینستاگرامش پس از ایجاد محدودیت مراجع امنیتی / جواد لاریجانی: تحریکات مولوی عبدالحمید به خاطر دولت روحانی و خاتمی است

در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند: فاجعه این است که از هر سه عقرب جراره غرب به مار غاشیه شرق پناه ببریم / پاسخ یک حقوقدان به ادعای سعید جلیلی / واکنش رئوفیان به صحبت‌های قالیباف: شائبه تلاش برای انتخابات آینده را تقویت می‌کند /روایت مهر از احتمال تغییر در فرماندهی فراجا در روز‌های آتی / ماجرای حمله سایبری گسترده به بانک مرکزی... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۱۵۸۲۳۳
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۰ 06 January 2023

«تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیتر‌هایی از حوزه‌های مهم خبری به خصوص سیاسی و اقتصادی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی و اوضاع اقتصادی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

فاجعه این است که از هر سه عقرب جراره غرب به مار غاشیه شرق پناه ببریم
سعیدی عنوان کرد: ما در این دولت شاهد تحلیل‌های عجیب و غریب بودیم که در مجلس هم بعضا مطرح می‌کردند؛ مثلا بحث «زمستان سخت اروپا» که نشان داد این تحلیل تا چه اندازه بی‌پایه بوده است، چرا که قیمت گاز در اروپا از زمان شروع جنگ روسیه و اوکراین شاید در همان حد قبل باشد. وی در پایان گفت: با رعایت سه شرطی که مقام معظم رهبری فرمودند، یعنی عزت، حکمت و مصلحت، با تمام کشور‌های دنیا غیر از رژیم اشغال‌گر قدس می‌توانیم رابطه حسنه داشته باشیم. من بار‌ها هم گفته‌ام، در بدعهدی غربی‌ها هیچ تردیدی نیست و آن‌ها در برجام هم این را به اثبات رساندند. شاید از این فاجعه بارتر این باشد که از هر سه عقرب جراره‌ی غرب به مار غاشیه‌ی شرق پناه ببریم، چون تاریخ نشان داده قدرت‌های شرقی مثل چین و روسیه هرگز با منافع ملی ما همراه نبوده اند و این را ادوار مختلف به اثبات رسانده اند. /جماران

واکنش مقام دولت به سخنان اخیر وزیر خارجه فرانسه
رییس شورای اطلاع‌رسانی دولت نسبت به سخنان اخیر وزیر خارجه فرانسه درباره وجود آزادی بیان در این کشور پاسخ داد. سپهر خلجی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «۱. خانم کولونا از آنچه دفاع میکنی آزادی بیان نیست، «آزادی نفرت پراکنی» است.
۲. اتباع فرانسه که در زندان هستند گردشگر نبودند، عاملان اغتشاشند که وسط آشوب دستگیر شدند. به جرمشان رسیدگی می‌شود.
۳. قبل از دفاع از آزادی بیان در فرانسه، خاطرات محاکمه روژه گارودی در دادگاه‌های پاریس را مرور کنید.»

من شاهد تلاش‌های دولت هستم
زاکانی ادامه داد: من می‌توانم شهادت دهم که دولت چه زحماتی می‌کشد، اما این انباشتگی نیازمند این است که بخش زیادی از فرصت‌های دولت به جبران گذشته ختم شود تا به ایجاد شرایط مطلوب دست یابد. شهردار تهران بیان کرد: اگر بین موفقیت‌های ما بنا باشد تصمیم بگیریم، بزرگترین موفقیت باید در داخل کشور رقم بخورد؛ اگر داخل کشور موفق شدیم خودکار شعار انقلاب اسلامی که اثرات آن را در جهان می‌بینیم، عملیاتی می‌شود. وی با اشاره به اینکه در این ایام فکر کردند کار انقلاب تمام است، گفت: دشمن مانند حشره موذی است که وجودش محرز است، اما ما نباید زخمی داشته باشیم که روی زخم بنشیند. دشمنی دشمنان و بی عقلی عناصر مرتبط با آنان آشکار است.

واکنش عضو دفتر نشر آثار رهبر انقلاب به اهانت‌های نشریه فرانسوی
عضو دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی به توهین‌های اخیر یک نشریه فرانسوی واکنش نشان داد. مهدی فضایلی در توییتر نوشت: نشریه‌ای که روزی با وقاحت و به نام آزادی بیان پیامبر عظیم الشان اسلام را مورد هتک قرار داد، اهانت امروزش به رهبر انقلاب که پرچمدار و تداوم بخش مکتب و راه پیامبراسلام است عجیب نیست؛ چرا که این جریان در حال اضمحلال است و مصداق الغریق یتشبث به کل حشیش! .. وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ.

پاسخ یک حقوقدان به ادعای سعید جلیلی
رضا نصری حقوقدان بین المللی با انتشار توئیتی به ادعای سعید جلیلی در خصوص قرار نگرفتن ایران ذیل هفت منشور ملل متحد واکنش نشان داد و نوشت: در مقدمه همه قطعنامه‌های شورای امنیت علیه ایران از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ با جوهر سیاه روی کاغذ سفید نوشته «تحت فصل هفتم» اقدام می‌شود. ماده ۴۱ هم ماده‌ای از همین فصل است! شگفت‌انگیز است موضوعی به این بداهت، به این آشکاری سال‌هاست در ایران محل انکار و مناقشه است. سعید جلیلی مذاکره کننده ارشد ایران در دوره احمدی نژاد اخیرا طی اظهاراتی گفت: ما اصلا ذیل فصل هفت نبودیم که بخواهیم با برجام از آن بیرون بیاییم. لازم به ذکر است که پیشتر و حدود دو سال پیش محمد جواد ظریف نیز به این ادعا واکنش نشان داد و گفت: این اظهارات، از دروغ هم بدتر است، فاجعه است. می‌دانید منظورشان چیست؟ منظورشان این است که ما تحت ماده ۴۲ فصل ۷ نیستیم؛ دوستان ما حالی شان نیست که فصل ۷ بین الملل از ۳۹ تا ۵۱ در آن قرار دارد.

واکنش رئوفیان به صحبت‌های قالیباف: شائبه تلاش برای انتخابات آینده را تقویت می‌کند
فعال سیاسی اصولگرا گفت: من احساس می‌کنم صحبت‌های قالیباف شائبه‌ای به وجود می‌آورد که ایشان می‌خواهند در انتخابات نامزد شوند یا برای راهیابی به یک کرسی یا مسئولیت خطیر در نظام جمهوری اسلامی کار جدیدی را شروع کردند.
غلامرضا رئوفیان فعال سیاسی اصولگرا در گفتگو با خبرنگار ایلنا، در پاسخ به این که آقای قالیباف در روز‌های گذشته صحبت از حکمرانی نو را مطرح کرده است، در حالی که در گذشته واژ‌هایی مانند سوپرانقلابی و نواصولگرایی از جمله واژه‌های پرتکرار رئیس مجلس بوده است، تحلیل شما درباره این صحبت‌ها چیست، گفت: ما در ارتباط با خلق واژه‌های سیاسی که در ادبیات سیاسی ما جا می‌گیرد، معمولا در قالب پیشنهاد و یا انتقاد، کلیدواژه‌هایی را به کار می‌بریم؛ مانند آنچه آقای قالیباف در گذشته از عنوان نواصولگرایی یا اخیرا نوحکمرانی مطرح کردند. خلق این نوع کلیدواژه‌ها قاعدتا صرف بیان موضوع کفایت نمی‌کند بلکه مهم‌تر از بیان موضوع، باید به جهت رسیدن به یک هدف روشن یا تبیین راهبرد برای دستیابی به آن هدف غایی و نهایی باشد و اگر غیر از آن باشد، فقط بیان کردن یک موضوع است. در حالی که خود آن مساله باید به عنوان یک موضوع مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرد و منجر به حل مساله و در نهایت دستیابی به آن هدفی که از تبیین آن راهبرد استفاده می‌کنیم، شود؛ لذا خیلی این موضوعات کارگشا نیست. /ایلنا

روایت مهر از احتمال تغییر در فرماندهی فراجا در روز‌های آتی
با توجه به پایان هشت سال حضور سردار اشتری در فرماندهی انتظامی کل کشور به زودی باید منتظر تغییر در صدر هیأت رئیسه فراجا بود. با توجه به پایان دومین دوره چهار ساله مأموریت سردار اشتری در روز‌های آینده تغییراتی در صدر هیات رئیسه فراجا، یکی از سازمان‌های اجرایی و مهم کشور صورت خواهد پذیرفت. سردار اشتری که دوره‌ای هشت ساله فرماندهی فراجا را بر عهده داشته و کارنامه مطلوبی در مدیریت این مجموعه عظیم از خود به جا گذاشته، پس از پشت سر گذاشتن تلاش‌های شبانه روزی برای خدمت به مردم و برقراری نظم و امنیت کشور در روز‌های آینده احتمالاً جای خود را به یکی از مدیران فعلی فراجا خواهد داد. در روز‌های اخیر از سردار رادان به عنوان مهمترین گزینه فرماندهی جدید فراجا نام برده می‌شود که این موضوع از سوی یک منبع آگاه در فرماندهی انتظامی کل کشور محتمل ارزیابی شده است. به گفته این منبع آگاه، سردار رادان در گذشته کارنامه درخشانی در راهبری قسمت‌های کلیدی این سازمان لشکری کشور داشته است. چند روز قبل هم خبرگزاری برنا مدعی شده بود که احتمالا رادان جانشین اشتری در فراجا خواهد شد. /مهر

دستور رئیسی برای توقف فعالیت صفحه اینستاگرامش پس از ایجاد محدودیت مراجع امنیتی
مدیرکل روابط عمومی ریاست جمهوری در واکنش به فضاسازی‌ها درباره تیک آبی اینستاگرام صفحه رییسی اعلام کرد صفحه رییس جمهور در اینستاگرام فعال نیست. مهدی رحیمی در توییتی نوشت: «پس از ایجاد محدودیت مراجع اینترنتی بر روی اینستاگرام، رئیس‌جمهور دستور توقف فعالیت صفحه منسوب به ایشان را داد. با وجود اطلاع رسانی درخصوص فرآیند دریافت تیک آبی صفحه دکتر رئیسی در اینستاگرام جهت تشخیص اصالت، هنوز برخی مشغول سناریوسازی هستند. در پی اغتشاشات و ایجاد محدودیت مراجع امنیتی برای اینستاگرام، دکتر رئیسی دستور به توقف فعالیت صفحه منسوب به ایشان داد و در این مدت، مطلبی بارگذاری نشده است.»

میزان شانس احیای برجام از نظر احمد زیدآبادی
احمد زیدآبادی تحلیلگر سیاسی نوشت: رسانه‌ها از قول ند پرایس سخنگوی وزارت خارجۀ آمریکا تیتر زده‌اند که "برجام از دستورکار کاخ‌سفید خارج شده است. "بسیاری از مخاطبان می‌پرسند: این یعنی چی؟ و حرفشان این است؛ حالا که قرار شده از تحلیل مسائل سیاسی ایران خودداری کنی، لااقل خصوصی به ما پاسخ بده! فقط در یک جمله می‌توان گفت که منظور پرایس از "خارج شدن برجام از دستورکار کاخ‌سفید" به معنای "خارج شدن برجام از دستورکار کاخ‌سفید" نیست"! به عبارت روشن‌تر، او به خروج موقت برجام از دستورکار کاخ‌سفید اشاره دارد، نه خروج نهایی و قطعی آن! شانس احیای برجام البته به زیر ۲۰ درصد رسیده است، اما همین ۲۰ درصد هم در پرتو یک استراتژی تازه یعنی گشودن دامنۀ آن به روی موضوعات دیگر بویژه جنگ اوکراین امکانپذیر است. با این حساب شاید برجام تا گور فاصله‌ای نداشته باشد، اما معنی سخن پرایس به گور سپردن آن نیست!

انتقاد شدید از اظهارات عجیب مهمان «جهان‌آرا»
روزنامه فرهیختگان در گزارشی به شدت از برنامه تلویزیونی «جهان‌آرا» که به تازگی به علی دایی توهین کرده است، انتقاد نمود. این روزنامه در بخشی از یادداشت خود نوشت: این فقط ایران‌اینترنشنال نیست که از قطبی شدن جامعه نفع می‌برد. اگر آنالیز ذی‌نفعان را درمورد کسانی که به سر قطب دیگر ماجرا چسبیده‌اند هم انجام بدهیم، به کسانی برمی‌خوریم که ذیل عناوین مقدس و محترمی مثل مقاومت، روی دیگر سکه ایران‌اینترنشنال هستند. به مقاطع پرالتهاب کشور در سال‌های اخیر نگاهی بیندازیم. کسی که آمد و به یکی از کارگردانان زن سینمای ایران بدترین توهین جنسی را کرد و به حساب خودش در حال حمایت از مدافعان حرم بود، یا شخص دیگری که تقریبا گفت اگر کسی از اوضاع راضی نیست، بگذارد و از کشور برود. باید نسبت به کسی که پشت عناوین میهن‌پرستانه یا ایدئولوژیک سنگر می‌گیرد تا علیه منافع میهن و دین فعالیت کند، بیشتر از ایران‌اینترنشنال و منوتو حساس باشیم. در فضایی که آدم‌ها به اندازه سواد و هوش‌شان اجازه صحبت و تاثیرگذاری داشته باشند، این مجانین که حتی گاهی عقده‌گشایی‌هایشان از بیماری‌های روانی را به حساب مبارزه سیاسی می‌گذارند، به‌جای استودیو‌های تلویزیونی باید در اتاق تراپیست‌ها و روانپزشکان صحبت کنند.

ماجرای حمله سایبری گسترده به بانک مرکزی
امیر محمدزاده لاجوردی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در فضای مجازی نوشت: شب گذشته بانک مرکزی و سکوهای بله و روبیکا مورد هدف حملات منع خدمت توزیع‌شده (DDoS) قرار گرفتند و با آن مقابله شد. این روزها بیشترین حجم حملات خارجی به‌سوی بانک‌ها و مؤسسات مالی، شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت و زیرساخت‌های ارتباطی است که دفع شدند.

خروج ۱۰ میلیارد دلار ارز به‌صورت اسکناس و حواله
در گزارش ارزی کمیسیون اقتصادی مجلس آمده است، تعدد نرخ های رسمی و فاصله معنادار با بازار غیررسمی، اتکای خطرناک سیاست‌گذار به آمار گمراه‌کننده مازاد عرضه در سامانه نیما، عدم پذیرش واقعیت افزایش نرخ ارز متناسب با واقعیت های اقتصادی، خروج ۱۰ میلیارد دلار ارز به‌صورت اسکناس و حواله از فرآیند‌های رسمی با ادامه رویه فعلی اهم مسائلی است که تحت‌الشعاع نگاه کوتاه‌مدت تصمیم‌گیران در حوزه ارزی قرار گرفته است. لازم به ذکر است در ابتدای دی ماه میزان فروش روزانه اسکناس به بیش از ۲۰ میلیون دلار رسیده که با در نظر گرفتن مداخلات احتمالی در بازار غیررسمی به‌معنی فروش بیش از ۷ میلیارد دلار اسکناس خواهد بود. با توجه به حجم معاملات بازار متشکل، به‌طور تقریبی می‌توان گفت که در ۹ ماهه سال جاری قریب به ۳ میلیارد دلار (مشخصاً) صرف ارز سایر (سهمیه ۲۰۰۰ دلاری به‌ازای کارت ملی) شده است.

قائم مقام وزیر صمت: در تلاش هستیم خیلی زود انگیزه خرید سرمایه‌ای خودرو حذف شود
مفتح قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه حذف رانت، بهترین مستند و دلیل برای اعلام کارآمدی بورس است، افزود: عده‌ای اعلام می‌کنند رشد قیمت خودرو به دلیل عرضه در بورس کالاست که این ادعا قطعاً درست نیست، چراکه همه می‌دانیم به دلیل کاهش ارزش پول ملی، افراد زیادی برای حفظ ارزش پول خود به خرید خودرو روی آورده‌اند و به عبارتی بخشی از تقاضای بازار خودرو، مصرفی نیست. وقتی نرخ ارز بالا می‌رود، تقاضا در بازارهای طلا، مسکن و خودرو نیز افزایش می‌یابد که امروز موثرترین راه برای کاهش فاصله تقاضای زیاد و عرضه محدود، استفاده از بستر شفاف بورس است. مفتح با بیان اینکه خودرو کالای سرمایه‌ای نیست، گفت: در تلاش هستیم با اجرای اقداماتی که جریان دارد، خیلی زود انگیزه خرید سرمایه‌ای در خودرو حذف شود و مصرف‌کنندگان در طرف تقاضا بمانند. وی تاکید کرد: کم هزینه‌ترین روش برای اقتصاد و حذف رانت و پاسخ به تقاضای بازار، عرضه خودرو در بورس کالاست تا با پیاده سازی برنامه‌ها و رشد تولید به تعادل بازار برسیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه: استیضاح وزیر اقتصاد منتفی نیست
جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با ایلنا با بیان اینکه استیضاح وزیر اقتصاد منتفی نشده‌ است، اظهار داشت: با تغییر رییس بانک مرکزی استیضاح وزیر اقتصاد از دستور کار خارج نشده اما در حال حاضر استیضاح وزیر بهداشت در اولویت کار مجلس است. 

فاطمی امین: در حوزه علم و فناوری حکمرانی به شدت عقب هستیم
وزیر صمت با تاکید بر اهمیت رتبه‌بندی دانشگاه‌ها گفت: نظام رتبه‌بندی کیو اس/ QS بر اساس ارزیابی کارفرمایان کسب و کارها، دانشگاه‌ها را رتبه‌بندی می‌کند. یعنی از صاحب یک کسب و کار می‌پرسد دانش‌آموخته دانشگاهی چقدر در توسعه کسب و کارها مفید بوده است‌. فاطمی امین همچنین با اشاره به اهمیت رشته‌های تحصیلی و تخصصی، تاکید کرد: در حوزه تخصصی و تحصیلی پیشرفت‌های خوبی داریم، ولی در حوزه علم و فناوری حکمرانی به شدت عقب هستیم و همین موجب خلأ پیشرفت کشور شده است. استعداد و توانمندی زیادی در زمینه تنوع علم و فناوری داریم و در همه این زمینه‌ها، نیروی انسانی توانمندی داریم. وی تصریح کرد: توانمندی علم و فناوری حکمرانی در حد ساخت یک ساختمان دوطبقه است، ولی نیاز بسیار بیشتری داریم.

هدفگذاری وزیر کشاورزی برای توزیع چهار میلیون تن کود
سیدجواد ساداتی‌نژاد با اشاره به رشد توزیع کود با توجه به نیاز کشاورزی کشور، عنوان کرد: توزیع کود در گذشته از دو میلیون تن فراتر نمی‌رفت اما این رقم در دولت سیزدهم به ۳.۲ میلیون تن افزایش یافته و در سال آینده توزیع چهار میلیون تنی را هدف‌گذاری کرده‌ایم.

شاید واردکننده بنزین شدیم
مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی پالایش گفت: اگر با این روند مصرف بنزین را ادامه بدهیم، نیمه دوم سال آینده به یک واردکننده بنزین تبدیل می‌شویم. 

علم الهدی: در بحث اقتصاد و معیشت، نوسانات ارز چندان اهمیت ندارد
امام جمعه مشهد گفت: مساله ارز امروز همه را دغدغه‌مند کرده است؛ متأسفانه دشمن بیشتر دارد با عملیات روانی مردم ما را ناامید می‌کند، تمام نقش دلار و ارز در اقتصاد ما بین ۲۰ تا ۲۵ درصد است. آنچه به اقتصاد و معیشت ما مربوط است، نوسان این قیمت ارز چندان اهمیت ندارد.

امام جمعه تهران: باید مراقب سخنانی که در روزهای انتخابات مطرح می‌شود و دست‌یافتنی نیست، باشیم
ابوترابی فرد خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: باید مراقب سخنان، جملات، توییت‌ها و تحلیل‌هایی که در روزهای انتخابات شنیده می‌شود و بعدا مورد نقد و تحلیل قرار می‌گیرد و برای مردم مطالباتی ایجاد می‌کند که نه تنها برای مردم در کوتاه‌مدت دست یافتنی نیست، بلکه در میان‌مدت هم دست یافتنی نیست، باشیم.

معاون امنیتی وزیر کشور: بازگرداندن همسر و دختر علی دایی اقدامی قانونی بود
میراحمدی، معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور در پاسخ به این که در ماجرای بازگرداندن همسر علی دایی و دخترش به تهران گفته شد که این موضوع مصوبه شورای امنیت کشور بوده آیا تایید می‌کنید، گفت: در این موضوع متاسفانه دیدم، یکی از افراد غیرمسئول در مصاحبه‌ای این موضوع را گفته است. خوب است دوستانی که اظهارنظر می‌کنند، در چارچوب مسئولیت خود و اطلاعات متقن خودشان صحبت کنند. شورای امنیت کشور امر سیاست‌گذاری، هدایت و راهبری مسائل امنیتی را بر عهده دارد و وارد مصادیق نمی‌شود و ما نفیا و اثباتا مطلبی درباره این موضوع نداریم، اما آن موضعی که گرفته شد غلط بود. وی در پاسخ به این که ماجرای بازگرداندن همسر علی دایی چگونه اتفاق افتاد، گفت: بالاخره مراجع قانونی در کشور هر کدام وظایف خودشان را دارند و آن چیزی که اتفاق افتاد یک اقدام قانونی بود و کار خلاف قانونی صورت نگرفته است. میراحمدی در پاسخ به اینکه آخرین وضعیت بررسی اعتراضات اخیر چگونه است، گفت: بحمدالله وضعیت امنیتی بسیار خوبی داریم و با اطلاعاتی که از پشت صحنه طراحان موضوع به ویژه از آمریکا، انگلیس، فرانسه و رژیم صهیونیستی داریم، آن‌ها شکست خود را در پروژه براندازی پذیرفته‌اند.

وزیر کشور درباره پیامک‌های تذکر حجاب: دستگاه‌ها برابر وظایفشان عمل می‌کنند
احمد وحیدی وزیر کشور در پاسخ به سوال خبرنگاری پیرامون صحبت‌های مقام معظم رهبری درباره حجاب و موضوع ارسال پیامک‌های تذکر حجاب عنوان کرد: رعایت حجاب یک موضوع قانونی و جزو ارزش‌های دینی ماست. غالب زنان ما نیز این موضوع را رعایت می‌کنند. احمد وحیدی، وزیر کشور در حاشیه افتتاح طرحی از پروژه‌های آب و فاضلاب مشهد در شهر رضویه، از بخش‌های شهرستان مشهد، اظهار کرد: اگر مواردی باشد که بانویی حجابشان کامل نیست، باز هم رعایت هنجارها را دارند، ولی مواردی دیده می‌شود که از این مرحله عبور کرده و لباس‌های ناهنجار نامناسب می‌پوشند و یا احیانا حجاب ندارند؛ این‌ها نیز باید قانون را رعایت کنند. وی اضافه کرد: این‌ها دختران ما هستند و حق شهروندی حکم می‌کند این قوانین رعایت شود. البته تعداد این دست از بانوان کم است و آن تعداد محدود هم باید رعایت قوانین را داشته باشند. دستگاه‌ها نیز برابر وظایف خویش عمل می‌کنند.

سعید جلیلی: ما اصلا ذیل فصل هفت نبودیم که بخواهیم با برجام از آن بیرون بیاییم
سعید جلیلی مذاکره کننده ارشد ایران در دوره احمدی نژاد می گوید: ما اصلا ذیل فصل هفت نبودیم که بخواهیم با برجام از آن بیرون بیاییم.

جواد لاریجانی: تحریکات مولوی عبدالحمید به خاطر دولت روحانی و خاتمی است
تحلیلگر مسائل سیاسی و بین‌الملل با بیان اینکه مسجد مکی امروز مصداق مسجد ضرار است، گفت: عبدالحمید پروژه دشمنان ایران را پیش می‌برد. جواد لاریجانی تحلیلگر مسائل سیاسی و بین‌الملل با اشاره به اظهارات و مواضع اخیر مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه مسجد مکی زاهدان گفت: در دوره اصلاحات به عبدالحمید میدان دادند و در مواردی که او امروز فکر می کند که توانمندی دارد فراموش کرده که این توانمندی ها مرتبط با کجا بوده است. وی با بیان اینکه در مورد تحریکاتی که امروز آقای عبدالحمید انجام می‌دهد، دولت های آقایان روحانی و خاتمی مسئولیت مهمی دارند، گفت: جبهه انقلاب بر اساس حق مداری و تحمل دیگران است. ما در مکتب اسلام دو مکتب بسیار مهم داریم یکی مکتب اهل تسنن و یکی مکتب تشیع. جمهوری اسلامی بر اساس اسلام منبعث از مکتب اهل بیت تشکیل شده، مکتب اهل بیت هم فقط برای ایران نیست. لاریجانی یادآور شد: اساس کار ما بر این نیست که به مسائل فرقه‌ای دامن نزنیم اما ایشان (عبدالحمید) به طور کلی فاقد حیثیت علمی است و مدام به تمامِ تحریکات اجانب و فرقه های مختلف دامن می زند. این تحلیلگر مسائل سیاسی تصریح کرد: به نظر من این نیاز امروز وجود دارد که جبهه انقلاب با عبدالحمید تعارف را کنار بگذارد؛ او نمی تواند در داخل ایران باشد و بگوید که من ایرانی هستم ولی در کشور سیاست دشمنان ایران را پیش ببرد. لاریجانی تصریح کرد: خدمتی که جمهوری اسلامی در منطقه سیستان و بلوچستان کرد در تاریخ این خطه بی نظیر است به عنوان مثال این خدمت در حوزه زنان هم قابل توجه است، در آن منطقه که قبل از انقلاب حتی برای زنانشان شناسنامه نمی گرفتند و آنها را فرزند حساب نمی کردند، جمهوری اسلامی خانمها در این استان را به مدرسه فرستاد و برای آنها دانشگاه درست کرد. در استان سیستان و بلوچستان بهترین دانشگاه های کشور تاسیس، بیمارستان در این استان ساخته و بسیاری امکانات برای مردم سیستان و بلوچستان فراهم آورده شد.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷۸
در انتظار بررسی: ۳۲
انتشار یافته: ۱۵۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
زیاد جوش نزن زیر فصل هفتم بخش آن که تبلیغ می کنید که نظامی هست نبودیم هرچند بوده باشیم هم تا وقتی ابزارهای قدرت را همچون ب کرجام واگذار نکنید کسی جرات نمی کند حمله نظامی کند خصوصا آمریکا که ادعای ابرقدرتی دارد و با کشور قدرتمند جنگ نمی کند
حتی در زمان جلیلی داشتیم تحریم‌ها را بدون بتن ریزی و محدودیت غیر قانونی بر می داشتیم و آنها هم قبول کرده بودن که تیم جدید امد و بقیه ماجرا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
جلیلی که سلطان تحریم بود
میگن یه بار واسه مذاکره رفته بود و تحریم جدید صادر نشده بود دم در به تیم مذاکره گفت اقا تحریم ما فراموش نشه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
آقا مگه چهارتا فصل نداریم پس این فصل هفتم چیه
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
سیاست گذاری امامان جمعه چه ربطی به خاتمی دارد!؟ دوره خاتمی عبدالحمید را عزل می کردید. خاتمی شده راه فراری برای بی خردی های جدید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
به به روزنامه فرهیختگان استاد دوقطبی ساز علیه قانون
شما لطفا هیس! وقتی استاد اینکارها علیه قانون هستید و نه اینکه وقتی آن شخص انواع و اقسام حرف های نادرست زد و حتی گوش به فرمان دشمن بود چی بگوید و در مجموعه خودش اجرا کند که باید پاسخ درخور می‌گرفت و گرفت
در ضمن شما آن زمان ها درقبال آن فرد موضع گرفته بودی؟!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
اقای زاکانی شهادت تو به چه درد مردم ایران میخورد؟انتصاب خودت به مقام شهرداری تهران ایراد اساسی دارد.حالا تو شهادتت هم میدهی؟!!
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۱:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
بی بند و باری راجمع کنید حتی پوشش زننده که از مو هم واجب تر هست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
من موهامو بدم داخل مشکل شکم گشنه زن و بچه تو حل میشه؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
"مثلا بحث «زمستان سخت اروپا» که نشان داد این تحلیل تا چه اندازه بی‌پایه بوده است"
بعضی‌ها انگار به اینترنت دسترسی ندارن!
همون ماه اول 30٪‌ اقتصاد قول اقتصادی اروپا یعنی آلمان اعلام ورشکستگی کرد و پیش بینی کردند 60٪ دیگه یعنی در مجموع 90٪ اقتصاد آلمان در لبه ورشکستگی قرار داره.
مردم تو انگلیس در بحران معیشتی رنج میبرند به گفته گاردین که هر روز تیتر میزنه همین رو و در شهرهایی مجبور به خوردن غذای سگ و گربه شدن چون پول ندارند غذای آدم بخرن!
تو فرانسه هر روز به تورم و فروپاشی اقتصادی اعتراض میکنند و همین هفته کادر درمان اعتصاب کردند.

اینا خوباش بود!‌بقیه کشورهای اروپایی وضعشون خیلی وخیمتره مثلا یونان که به اوج جرم و جنایت و فروپاشی اجتماعی خودش در قرن اخیر رسیده.

بله زمستان سخت به معنی قندیل بستن مردم وسط خیابان نیست بلکه فروپاشی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و حتی نظامی اروپاست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
این کامنت طنز بود یا داره جدی میگه؟!
نفهمیدم لایک کنم یا منفی بدم
به نظرم داره ادا در میاره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
دلم به حال «قول» اقتصادی اروپا که سی در صد اقتصادش اعلام ورشکستگی کرد سوخت

دلم به حال مردم انگلیس که غذای سگ و گربه می
خورند سوخت

دلم به حال مردم فرانسه که با تورم ده درصدی دست به گریبان هستند سوخت

یک حقوق ناقابل چهار و نیم میلیونی دارم که تقریبا صد یورو می شود. حاضرم آن را از طریق بنگاههای خیریه به مردم اروپا اهدا کنم تا لااقل یکی دو نفرشان را به مدت یک ماه از مرگ در اثر گرسنگی نجات دهم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
خدایا باکیا شدیم ۷۵ملیون ((
)فکر کنم تو این مدت خیلیها مهاجرت کردند )
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
اقا اصلا شما درست میگی بورس باعث افزایش قیمت نشد !!!! میشه به این سوال جواب بدی چرا باید تو بورس بالاتر از قیمت کارخانه بفروشبن ؟ مگه فضا رقابتی است ؟ الان خودرو ۹۰۰ هایما ۱/۴۰۰ یا ۱/۲۰۰ پرستیژ ۱/۸۰۰ اسمش چیه ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
عرضه قطره چکانی به افزایش قیمت دامن میزنه چه تو کارخونه چه تو بورس
اینا میدونن اگه عرضه ها پرحجم بشه تقاضا عرضه رو پوشش
نمیده ومجبورن با کف قیمت بفروشن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
اصلا ما تحریم نبودیم؟ کی گفته تحریم بودیم؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
لطفا یک نفر جناب آقای جلیلی را از خواب بیدار کند. چنانچه ایشان مقدار دیگری در خواب باشند ممکن است اساساً وجود شورای امنیت و حتی خود سازمان ملل متحد را منکر شوند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
بسیار عالی به مدینه فاضله بگویید دست از دشمنی با ایران بردارند و تحریم خود خواسته که علیه ایران کرده اند را بردارند تا آروزی شما دست یافتنی باشد
در ضمن خودشان می‌گویند بیچاره شدیم با تورم و گرانی و افزایش فقر و انرژی هم به خاطر سوبسید که دارند می‌دهند در آینده با مشکلات حاد روبرو می شوند باز قیمت ها چند برابر هست و هیزم می فروشند آن هم با سوبسید
ناصر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
آقای جلیلی برای شما حرف نزدن بهتر از حرف زدنه.اینطوری شخصیتت حفظ میشه.بهتره وایسی و به محصول عملکرد خودت و همفکرانت و مصائبی رو که برای مردم بوجود آوردی فکر کنی.نمک روی زخم مردم نپاش برادر عزیز.سال هاست که سرنوشت این همه جوان دختر و پسر بازیچه و آزمایشگاه شما بوده، لااقل الان بجای حرف های کلیشه ای و نخ نما بیا مردانه عذرخواهی کن.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
جناب زاکانی! کاش به جای اینکه شاهد تلاش دیگران باشید یک کمی خود حضرتعالی و همکاران برای شهر تهران تلاش می کردید تا مدارس و دانشگاه‌ها هفته به هفته تعطیل نشوند.ضمنا ایام تبلیغات انتخابات تموم شده و شما هم به برکت پوششی بودن پست و مقامی به دست آوردید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
آلودگی هوا پیشکش
یکماهه اسفالت رو تراشیدن نمیان آسفالت بریزن
اینم تقصیر دولت قبله حتماً
عارف
|
United States of America
|
۲۱:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
یک نفر به این آقا جواد لاریجانی بفهماند که ساختن بیمارستان ، مدرسه ، دانشگاه، در یک استان از استانهای ایران وظیفه دولت است این که منت ندارد . از ثروت خدادادی مردمان برایشان هزینه کردن مگر منت دارد . دولت در کشورهای دیگر که وظیفه‌ای ندارد بیمارستان میسازد ، حالا برای مردمان ایران هزینکی شده مگر کار شاقی شده،
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
جناب لاریجانی! تحرکات جنابعالی تو این چندساله انقلاب اسلامی برای چی بوده؟ آیا چیزی غیر حب ریاست و پست و مقام ؟ ضمناً دوره شما دیگه تموم شده و بیشتر باید به فکر آخرت باشید.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
اگر 10 سال پیش مماشات با عبدالحمید نمی کردید و برکنارش می کردید الان وقاحتش کامل نمی شد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
آقای علم الهی افزایش نرخ ارز یعنی کاهش ارزش پول ایران همان ریال . یعنی یک تخم مرغ دیروز ۲۵۰۰۰ریال امروز ۳۵۰۰۰ریال جهت اطلاع عرض شد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
ارز دولت قبل با این دولت فرق داره از نظر ایشون
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
دروغ گفتن و تحریف واقعیت ها برای بعضی ها چقدر راحت شد . خشکسالی و نابودی مملکت علت دارد خدا ناظر اعمال هست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
خواهیم دید جناب جلیلی.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
مقامات خوب بهم نون قرض میدهند.
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
زاکانی نمی خواد شاهد باشی !
پاشو تو شهرداری کارت رو بکن !
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
زاکانی شاهد تلاش های دولت است !
دولت هم شاهد تلاش های زاکانی است !
فقط من نمیدونم چرا با وجود اینهمه تلاش :-) اوضاع مردم و کشور اینجوریه !!!!

# ۶ کلاس
ناشناس
|
Canada
|
۲۱:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
وقتی کسی را می‌فرستید مذاکرهرکه نه زبان بلده نه حقوق سیاسی چه انتظاری دارید .میشه همان خواهر بزرگوار که تو قطر مصاحبه کرد دو کرد دو کلمه انگلیسی گفت بقیه به فارسی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
آن غرب زده که انگلیس بلد بود چی بود؟!!! اما اینها و قبلی ها مانند آن گول نمیخورند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
۱۳:۰۳
داداش اگه گول خورده بود که چرا ترامپ و اسراییل زدن زیر توافق؟! چرا ایران همچنان دنبال هست ؟!
برو جمع کن عمو
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
این اصلاح طلبان از همه چیز این دولت دچار سوزش هستند. این که در فرانسه هیزم کپنی می دهند رو نشنیدید؟ خخخ بعد میگه قیمت گاز کمه خب اصلا گازی نیست که بخوان بذن
فقیهی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
سلام بهتره که صحبت های جلیلی را قبول کنیم چون اون روزی که همه این جماعت می گفتند تحریم ها لغو شد جلیلی گفت لغو نمی شه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
شغل و کار مفید جواد لاریجانی چیه ؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
تو ورامین کشاورزی می کنن تا اونجا که من میدونم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
کسب سرمایه از اموال عمومی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
وزیر خارجه آمریکا گفته اگر ایران دیپلماسی را رد کند گزینه‌های دیگری وجود دارد.

نیاز است که مسئولین امر جواب دندان‌شکن بدهند. دوره لات‌بازی یانکی‌ها سپری شده است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
آقای جلیلی افکار جنابعالی و همفکرهای شما در جبهه پایداری باعث شرایط بحرانی مملکت شده حالا طلبکار هم شدید ؟؟
دیدار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
اروپایی‌ها هم برای احیای برجام شرط و شروط می‌گذارند. در حالی که اکنون غربی‌ها به ما بیشتر محتاج هستند. دیپلمات‌های ما باید این را به آنها یادآوری کنند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
عدم برخورد با پدیده کشف حجاب یعنی گسترش منکر و فعل حرام و اگر هیچ کس هیچ اقدامی نکند آن وقت آن جامعه روی خوش نخواهد دید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
نه اینکه الان داریم روی خوش می بینیم
حسين
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
طبق سايت رسمي دانشگاه زاهدان:

دانشگاه سيستان و بلوچستان به عنوان دانشگاه جامع و قطب علمي منطقه جنوب شرق كشور فعاليت خود را با تاسيس رشته راه و ساختمان در سال ۱۳۵۳ در شهر زاهدان آغاز نمود و به ترتيب در سالهاي ۱۳۵۶ و ۱۳۶۸ دانشكده هاي دريانوردي چابهار، علوم پايه و كشاورزي زابل در اين دانشگاه تاسيس گرديد. در سال ۱۳۷۰ بر اساس مصوبه شوراي گسترش آموزش عالي ، دانش سراي عالي زاهدان با اين دانشگاه ادغام گرديد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
ابراهیم رئیسی در این 1.5 سال که رئیس جمهور شده چند تا خانه از آن 4 میلیونی که وعده داده بود، ساخته؟ 4 هزارتا هم نساخته!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
رئیسی بهتر است که اکانتهای اینستاگرام و توئیترش را ببندد.
چون با توجه به اینکه در اینستاگرام 2.8 میلیون و در توئیتر هم چند صد هزار قالوئر دارد، و با توجه به قوانین جدید مالیاتی که دولت خودش تصویب کرده، به عنوان یک اینفلوئنسر در فضای مجازی باید مالیات بپردازد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
اتفاقاً بد نیست تبلیغات کنه و ازونحایی که خودش اهل مال دنیا نیست درآمدش رو بریزه به خزانه دولت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
خدایا بیم آن داشتم که جمعه ایی بگذرد و بیانات گهربار اعلم الهدی را نشنوم،خدایا شکرت که بازهم روزیم کردی که این بیانات را بشنوم
علی صبوری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
من میخواستم به آقای لاریجانی بگویم این همان عبدالحمید است که موقع انتخابات ریاست جمهوری آقای رئیسی نماینده به سویش میفرستاد و با دادن وعده وعید خواستار حمایت میشدا.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
اصلا ما نبودیم که گفتیم تحریم ها کاغذپاره اند،نعمتند،اصلا من کی هستم،اینجا کجاست؟؟؟!!
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
تحلیل اقای لاریجانی بسیار افتضاح و ناشیانه است .اگر مسولینی که رفتند برای ریختن اب با اتش کارشان رادرست انجام می دادند مطمعنا بهتر مدیریت می شد متاسفنه مشاوران و کسانی که مسولین به ان ها اعتماد دارند بسیار ناشی هستند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
بعد از رئیس جمهور چین، مقتدی صدر هم از خلیج ع ر ب ی استفاده کرد!

مقدا صدر در توئیتی خطاب به کشورهای عربی به مناسبت آغاز مسابقات فوتبال عربی منطقه در عراق نوشت: میهمانان عرب بزرگوار ما از کشور‌های خلیج عربی، به شما خوشامد می‌گویم.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
این مطلب که لازمه خیلی کار انجام گیرد، بوضوح بیانگر این است که برای هیچ کدام از فرآیندهای جامعه، کاری زیربنایی انجام نگرفته، در لحظه تصمیم گیری شده و مسئولان فقط طوری کار کرده اند که معضلات رو موقتا رد کنند بدون انجام حل واقعی مسئله
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
واکنش عباس عبدی به ادعای جلیلی در خصوص قرار نگرفتن ایران ذیل هفت منشور ملل متحد : درکش از واقعیت همین اندازه است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
جلیلی خیال میکرد اگه با پراید بیاد جلوی دوربین برای مناظره ؛ ۳۵ میلیون رای میاره و میشه رعیص جمحور :-)
سید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
اقای سعید جلیلی درست می گوید ، ما نه تنها ذیل فصل ۷ نبودیم بلکه تحریم هم نبودیم ، مورد اعتراض و نظارت کشورهای ۵+۱نبودیم ، اصلا برای مزاح به مذاکره می رفتیم و صد البته مذاکره کنندگان هم از سفر لذت می بردند . رو که نیست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
چه کسی شاهد تلاشهای خود شماست آقای زاکانی !!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
این جلیلی پیر شد آخرش هم کسی بهش نگفت : رئیس جمهور !
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
فکر کنم زاکانی نمیدونه تلاش یعنی چی
حسن کریمی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
سلام آقای جلیلی شاید چون تسلطی در زبان انگلیسی ندارد از اصل متن قطعنامه ها و قوانین سازمان ملل بی اطلاع است یا اینکه میداند و نادرست میگوید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
زبان بلد نیست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
رئیسی دستور توقف فعالیت صفحه اینستاگرامش رو به کی داده ؟!!
مگه زمام امور صفخه اش دست خودش نیست ؟
علی
|
United States of America
|
۲۲:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
آقای سعیدی طوری حرف میزنن که انگار در طول تاریخ غرب همیشه در روابطش با ایران منافع ملی ایران را هم در نظر میگرفته و این جمهوری اسلامی هست که بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی خوشی زد زیر دلش و با غرب پس افتاد. این جناب خبر دارن که اصلأ انقلاب اسلامی برای پاره کردن زنجیر استعمار غرب از سر منافع ایران شکل گرفت؟؟؟؟ اگر خبر ندارن، چند تا از خدمات غرب که از سر دلسوزی به مردم ایران و منافع ملی ایران صورت گرفته را فهرست وار بری ایشون بازگو کنم.

قتل امیرکبیر
انقلاب مشروطه
کودتای ۲۸ مرداد
بر سر کار آوردن رژیم پهلوی و حمایت از آن تا انقلاب شکوهمند اسلامی
ترغیب صدام به حمله به ایران و حمایت همه جانبه از او در حد در اختیار گذاشتن سلاح شیمیایی و وتو کردن قطعنامه های سازمان ملل بر علیه استفاده صدام از سلاح شیمیایی
تحریم های اقتصادی از بدو انقلاب که این اواخر شدیدتر هم شده

من فقط چند تا دانه درشت‌ها رو لیست کردم. ایشون رو چه حسابی این حرف مفت رو سر هم کرده که غربیها در روابطشون با ایران دغدغه شون منافع ایران هم هست. آدم شاخ در میاره.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
آقای زاکانی شهادت شما قبول نیست شما وکیل الدوله هستید . مردم باید قضاوت کنند . با این گرانی ها و افسار گسیختگی ها نظر مردم در مورد دولت مشخص است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
روزنامه اعتماد: بعد از بستن در زورخانه به روی رسول خادم، امیررضا خادم را هم از محل کار اخراج کردند!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
آقای جلیلی فصل ۶ یا ۷ فرقی نمی کنه آخرش اینه که تحت تحریم بین المللی بودیم و شرایط مثل عراق را داشتیم. اگر راه کار بهتر ی داشتی باید همون وقتی که فرصت داشتی اجرا میکردی!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
به نظرم لاریجانی در مورد مولوی عبدالحمید درست گفته. ایشان به حمایت تمام قد از طالبانی برخاستند که حتی به کودکان دختر اجازه مدرسه رفتن نمیدهد و یکباره وسط سال تحصیلی اعلام میکند که دانشجویان دختر حق تحصیل و کار ندارند. حال ایشان طرفدار حقوق زنان در ایران شده اند که البته ما میدانیم نیت اصلی از این سخنان چیست. خطاب به ایشان و بقیه میگوییم اگر چه ممکن است عده ای از مردم خوش باور باشند اما قطعا با حاکمان نااگاه طرف نیستند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
عاشق سعید جلیلی ام فقط
فصل هفت چه میدونه چیه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
جناب جلیلی شما و دوستانتان مسوول وضعیت نابسامان کنونی هستید .کاغذ پاره آتش زدید پاسخگو باشید
حسین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
تو رو خدا یکی به این بنده خدا ذیل فصل ۷ رو توضیح بده !
البته شاید هم نفع شون در نفهمیدن باشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
میراحمدی معاون سیاسی وزارت کشور دوست داره بگه هیچ اعتراضی نبود جز فتنه دشمن و صد البته همه مردم راضی هستند و ....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
بازگرداندن همسر و دختر سلبریتی ای که شان خودش را نمیشناسد و اقدامات مشابه اراذل و اوباش انجام میدهد، اقدام درستی بوده. فرصت های اقتصادی چنین افرادی که نمک میخورند و نمکدان میشکنند هم باید محدود شود.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
علم الهدا دانشمند اقتصاد هم شد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
استاد اقتصاد جناب الم الهدی خداروشکر که شما اعلام کردی ارز در اقتصاد ما تاثیر جزئی دارد!!!. اشکال اینه که هر چی ارز گرونتر میشه سفره مردم کوچکتر میشه لطفا این گره رو بازکن!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
جلیلی و باقری کنی و اون چهل نفرتون کشور رو نابود کردید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
نصف بیشتر گرفتاری وبدبختی ملت زیر سر این جلیلی چرا راست راست راه میره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
جواد لاریجانی جان ای کاش ....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
این آقای جلیلی تا الان کجا بود؟ یه مرتبه پیدا میشه و یکی حرفی میزنه؟؟ یعنی فقط بازی با جملات!

آقا! فاتحه برجام خونده شده و یا در خوشبینانه‌ترین حالت نمیتونه اوضاع و احوال کشور رو به شرایط بهتری سوق بده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
شناسنامه دادن به بانوان وفرزندان سیستانی وتاسیس دانشگاه دراین استان را خدمات میدانند ومنتی برسر استان سیستان ویلوچستان عزیزان من خودم شیعه هستم ولی نه شیعه ای که شماها گامی برای اهل تسنن برمیدارید باب منت باشد مولایمان علی ع خلیفه همه بود اهل سنت وشیعه نمیگفت من به مدینه که شیعه نشین هستند بیشتر رسیدگی کنم ودر فلان شهر حجاز که سنی نشین هستند اهمیت ندهم نه پیشرفت کشورباید مثل ریل راه اهن باشد استان کردستان وسیستان وخوزستان وشمال وتهران نداریم همه جزو این کشورند وهمه وطن خودرا دوست دارند منتهی باید با منتقدان برسرمیزجلسه گذاشت نقد کنیم ونقدها را بشنویم واگر مسئولان اهل تسنن کذب گفتند با دلیل ومستندات قانه کنیم نه دشمن تراشی وهزینه تراشی برای کشوروملت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
حرفای آقای جلیلی را جدی نگیرید ایشان و همفکرانشان همواره در حال انکار بدیهیات هستن و مشخص نیست چرا مملکت را به انزوا می‌کشانند!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
آقای علم‌الهدی لطف بفرمایند و مردم را آگاه کنند که نوسانات ارز اگر تاثیری بر معیشت مردم ندارد پس چی بر معیشت مردم تاثیر دارد!!؟؟ حتما آلودگی هوا علت اصلی تورم است!!
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
اگر دانش وتوان داشتید وکار را ‌و تریبون را به شما میسپردند دچار اینهمه مشکلات نبودیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
معلوم ش جلیلی ار حداقل سواد برای خواندن متون انگلیسی هم نا توان است .
ناشناس
|
France
|
۰۰:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
آقای جوادلاریجانی شما که سالها درغرب زندگی کردید قطعاً دیدوسیعی به مسائل احتماعی دردنیادارید میدانید که دین مسیحیت دارای اشتقاق های مختلف مثل کاتولیک پروتستان و ارتدکس وبسیاری دیگراست که همه باهم اختلاف زیادی ازنگرش به مذهب خوددارند ولی نه کسی بینشان اختلاف میاندازدونه میتواند بینشان تفرقه افکنی کند چون حواسشان جمع است که اختلافات باعث سوء استفاده کسی نشود درموردماهم بایدچنین باشد وقتی عده ای خدایشان ، قبله شان ، پیامبرشان وکتابشان یکیست ممکنست درتمام مسائل همفکرنباشیم ولی دشمنان مشترکمان تمام هم وغمشان ایجادفتنه وآشوب بین مااست دیکرخودمان نباید هیزم آنرازیادکنیم وقطعاًمیتوانیم بادرایت صحیح اختلاف رابخوبی حل وفصل کنیم نکذاریم دشمن شادشویم چون بسود هیچکس نیست متاسفانه مارابسادکی میتوان تحریک کرد و بجان یکدیگرانداخت ازافرادنخبه وجهان دیده انتظار میرود خیلی صحبتهارانشنیده بگیرند مطمئن باشید ضررش بمراتب کمترازبزرگ کردن کلمات وتفسیر جهت دارآنست دوروبرمان از دشمنان دوست نما که نه مارامیخواهندونه آنهارا پر شده چشمها رابایدبازکرد وگوشها رابه شنیدن حرفهائی که نمیپسندیم بست
ناشناس
|
United States of America
|
۰۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
با همین فرمان اگر جلو بریم در دولت سید محرومان تحت منشور 7 نیز خواهیم رفت!
نوید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
آقا جواد لاریجانی معلومه هنوز زخم شکست حضرتعالی و همکاران محترم از خرداد76 تا کنون هنوز التیام نیافته که نشان دهنده پاسخ شفاف مردم به امثال شما اون هم در سال ها پیش بوده و اگر انتخابات اون زمان با دستاورد های دولت انقلابی و جراحان محترم اقتصاد فعلی مصادف میشد چه بسا اون مقدار محدود آرا هم وجود نداشت.دوم در سیستان بفرمایید چه کاری انجام گرفته؟!!!!!تولد فقر و تهیدستی مردم؟ که به فرض اگرکاری انجام گرفته باشد چرا بهانه ای برای دستگیری های گسترده و زهرچشم گرفتن شده.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
بهترین دانشگاه در سیستان و بلوچستان ربطی به دولتذنیست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
آقای علم الهدی وقتی از اقتصاد سر رشته نداری مگه مجبوری حرف بزنی و نظر بدی.احتمالا دامادت از شما داره مشورت می گیره که اقتصاد کشور به این حال و روز افتاده.
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۰۰:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
این بنده خدا هنوز توی فاز کوبیدن روحانی و خاتمی است و نمیدونه مردم از این عزیزان هم گذر کردن و جواد آقا باید یه فکری به حال خودش بکنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
درود بر این نظر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
امثال جلیلی تا کی دنبال فرافکنی و گول افکار عمومی باشند فکری به خال قشر خاکستری باشند که تا الان آبروداری کردند
ناشناس
|
Romania
|
۰۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
خب جواد لاریجانی بره سیستان زندگی کنه
ناشناس
|
Australia
|
۰۲:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
علامه جلیلی با همین میزان دانش و تدبیر به مذاکرات میرفتند. ماشاالله
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
دولت هم شاهد تلاش های توست زاکانی
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
علم الهدی: در بحث اقتصاد و معیشت، نوسانات ارز چندان اهمیت ندارد!
استاد افزایش قیمت ارز برای شما چه معنایی دارد؟ افزایش قیمت دلار به معنی بی ارزش شدن واحد پولی شماست! واحد پولی شما چرا بی ارزش شده است و همچنان می شود؟ چون تورم بالا داری! افزایش قیمت دلار به خاطر تورم بالای کشور شماست. توجه کن. در وحله اول افزاش قیمت دلار معلول هست و نه علت. علت همان تورم است. حال که دلار بالا رفت اولا کشور واردات دارد و قیمت کالاهای وارداتی بالا می رود دوما در داخل هم همه چشم به قیمت دلار دارند و با ان قیمت را تنظیم میکندد و حلا همان معلول، خود علت تورم بیشتر می شود.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
آقای جلیلی شما ظاهرا خواب تشریف داشتید !!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
به اون آقای به ظاهر سوپر انقلابی که ادعا کرد توپ ها اتفاقی به سر دایی می خورده و وارد دروازه می شده می گم : هی تو هم هیکل بزرگی داری خوب بود تو بازیهای جام جهانی قطر تو می ایستادی تو دروازه شاید اتفاقی توپهای انگلیس وآمریکا به تنت می خورد و وارد دروازه نمیشد !!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
:))))
ناشناس
|
United States of America
|
۰۴:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
چی بگم به سعید جلیلی و علم الهدی؟! اینها باید از حزب و سیاست بیرون انداخته شوند، وگرنه اوضاع بدتر خواهد شد که...
ناصر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
جواد لاریجانی: خدمتی که جمهوری اسلامی در منطقه سیستان و بلوچستان کرد در تاریخ این خطه بی نظیر است به عنوان مثال این خدمت در حوزه زنان هم قابل توجه است، در آن منطقه که قبل از انقلاب حتی برای زنانشان شناسنامه نمی گرفتند و آنها را فرزند حساب نمی کردند، جمهوری اسلامی خانمها در این استان را به مدرسه فرستاد و برای آنها دانشگاه درست کرد. در استان سیستان و بلوچستان بهترین دانشگاه های کشور تاسیس شد، بیمارستان در این استان ساخته شد و بسیاری امکانات برای مردم سیستان و بلوچستان فراهم آورده شد.

پ.ن- واقعا چه خدماتی!!! دادن شناسنامه به زنان و به مدرسه فرستادنشان!!! بهترین دانشگاهها کشور در سیستان و بلوچستان تاسیس شده!!!؟؟؟ یک طوری از دادن خدمات به مردم سیستان و بلوچستان صحبت می کند انگار آنها یتیم هایی سر راهی هستند و دولت در راه خدا به آنها کمک کرده است! و باید خیلی هم ممنون باشند. آقای لاریجانی میشه بفرمایید فرق یک تهرانی با یک بلوچ در چیست!؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
فرقش اینه که منابع آنجا برای تهران مصرف می شود.همه مردم ایرانیم و بلوچها ایرانی ترین ایرانی ها هستند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
وای بحال کسی که زاکانی شاهدش باشد
ناشناس
|
Canada
|
۰۵:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
واقعا خیال ملت رو راحت کردی آقای زاکانی.
شهادت شما بعنوان شخصی که در میان خیل عطیم مردم ایران از اعتبار و آبرو و محبوبیت کم نظیری برخوردار هستید خیال ملت را صلاحیت و شایستگی این دولت راحت کرد !!!!!!!!
منوچهر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
"من شاهد تلاش‌های دولت هستم" تلاشی که به نتیجه دلخواه نرسد مطمئناً راه را اشتباه می رود به جای تلاش بیهوده با تعقل راه صحیح را انتخاب کند.
منوچهر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
"شاید واردکننده بنزین شدیم" وقتی که از طرف مسئولین هیچ همتی در خصوص واردات خودروهای الکتریکی نمی بینیم، باید هم وارد کننده بنزین شویم .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
آقاي زاكاني شما شاهد تلاش دولت هستيدولي مردم نتيجه مي خوان،مگريادتان رفته شعارهاي موقع انتخابات؟مردم به اميدي به اين دولت راي دادن اگر ايشان هم نتواند كاري براي مردم انجام دهدضربه به سران وارد مي شود.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
سعید جلیلی ،چه از جان ما می خواهد ؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
آقاي علم الهدي شما از اقتصاد چه مي دانيد؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
نه دیگه، وقتی جناب زاکانی میگه من شاهد تلاش دولت هستم ما که ایمان آوردیم. آخه شهردار محترم تلاش باید نتیجه داشته باشد. تورم 64 درصد مواد غذایی و دلار 40 هزار تومانی و پراید 240 میلیونی و سکه 20 میلیونی رو مردم به چشم می بینند، نیازی به شهادت تو نیست.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
یکی به آقای جلیلی بگه شش سال خودت مثلا مذاکره کردی چه گلی یا گلی به سر مردم زدی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
علم‌الهدی در دولت روحانی:
چرا کارگزاران در برابر قضیه «دلار» بی تفاوت هستند !؟ کاهش ارزش پول ملی برای مسئولان عادی شده!
علم‌الهدی در دولت رییسی :
«نوسانات ارز» در بحث اقتصاد و معیشت چندان اهمیت ندارد!! نقش دلار در اقتصاد ما ۲۰ تا ۲۵ درصد است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
سعید جلیلی شما صحبت می کنی ما حالمون بدتر میشه کاری که نکردی خدمتی هم ننمودی لا اقل لطف کن با حرف نزدنت دل عده کثیری رو شاد کن
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
سعید جلیلی: ما اصلا ذیل فصل هفت نبودیم که بخواهیم با برجام از آن بیرون بیاییم!....ما اصلاً تحریم نبودیم!.....ایشان از بانیان وضع موجود است.....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
جناب جلیلی نشان داد که برای یکبار هم صورتجلسه های مذاکرات و قطعنامه ها را هم برای یکبار نخوانده ، شاید ه خوانده ، اما نفهمیده که چی نوشتند.
مجید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
أقای زاکانی اگه تو نگی پس کی بگه شهرداری فقط کارش شده بنر زدن پیاده روها هم شده محل موتور سواری فقط دور مجلس رو پیاده روش نمیشود با موتور رفت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
پس‌فردا میاد میگه ما اصلا تحریم نبودیم که بخوایم مذاکره کنیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
جناب زاكاني ما هم شاهد وضعيت بغرنج اقتصادي و شرايط بد مردم هستيم.اين يك واقعيت است و دولتمردان دانش ، توان و اراده مقابله با شرايط بد اقتصادي و معيشتي مردم را ندارند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
زاکانی فکر می کند خیلی محبوبیت دارد که کسی شهادت او را باور بکند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
این چه کار قانونی است که هیچ کس وهیچ نهاد مسئولیت آنرا قبول نمیکند.؟کاش آقای وحیدی مشخصا به آن اشاره میکردند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۱۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
جلیلی روز حسابرسی معلوم خواهد شد ذیل فصل هفتم بودیم یا نبودیم . فعلا شما و دوستانت مسبب مصیبت بزرگی است که به مردم تحمیل شده .
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
آقای علم الهدی، لطفا به احترام اون شهید، ساکت باش.
تو چه می فهمی مردم چه می کشن. تو نه دغدغه پوشاک داری، نه خوراک و نه چیز دیگه، چون همه چی برات فراهم می شه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
" سعید جلیلی: ما اصلا ذیل فصل هفت نبودیم که بخواهیم با برجام از آن بیرون بیاییم"
به سعید جلیلی: حالا ذیل فصل فلان بودیم یا نبودیم! زمان احمدی نژاد که شماها روی کار بودید و برجامی که اینقدر ازش بد میگید هم نبود که! زندگی مردم خیلی خوب بود؟! همچین میگی انگار که اون موقع بهشت بود ایران!!! تا وقتی که اون ترامپ احمق از برجام خارج نشده بود که زندگی ها و و اقتصاد داشت سر و سامان میگرفت حاجی! دقیقا از وقتی برجام رو آمریکا کنار گذاشت دوباره برگشتیم به دوران پسروی مثل همون دوران احمدی نژاد!!! دیگه حافظه تاریخی مردم اونقدر ها هم ضعیف نیست داداش
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
آقای زاکانی احتمالا دولت همسو با شما هم شاهد تلاشهای بی وقفه شما هست ومردم هم با تنفس هوای پاک وارزانی وفراوانی ارزاق شاهد تلاشهای هم شما وهم دولت خدمتگذار!!! هستند....خلاصه خوب دارید برای هم سبزی پاک میکنید:):)
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
زاکانی ادامه داد: من می‌توانم شهادت دهم که دولت چه زحماتی می‌کشد، ((((((((((( آره دیگه !!!!!!!!!یکی تو خوبی یکی هم هیت زحمت کش خدوم دولت )))))))))))) و ما ملت ایران چقدر مفتخریم به داشتن مفاخیر و دانشمندان و جوانان انقلابی همچون شما در مملکت که شب و روز خواب و خوراک بر خود حرام کردین!!!!!!!!!!! در جهت شادابی و توسعه و پیشرفت مملکت!!!!!!!!!!!!!!!! خدا به شما اجر عظیم اعطا کند!!!!!!!!!!!!!!!! همه چی آرومه من چقدر..................
یک شهروند
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
سعید جلیلی تا حالا کجا بوده؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
معاون امنیتی وزیر کشور لطفا دلار را هم از پروازهایی که دارد برگردانید . زن و بچه علی دایی هیچ تاثیری بر زندگی 94 درصد از مردم ایران ندارد ولی دلار بیچاره کرده مردم را.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
سلام بر آقای زاکانی پزشک حاذق. شما شاهد تلاش های دولت هستید و ما هم شاهد تلاش های شما .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
به قول آقای عبدی ، جلیلی دروغ نمی گوید درکش از مسایل بیرونی همینقدر است
عاشق ایران
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
جلیلی با این اظهار نظر آخرین خود که : ( ما اصلا ذیل بند ۷ منشور ملل نبودیم ) !!!!!

الف ) او و همفکرانش ، حتی از درک متن ترجمه شده

برجام هم عاجز بودند و اکنون خلاف واقع میگویند !!!


ب ) و یا از ابتدا هدفشان رساندن کشور به این مرحله خیلی خطرناک احتمال جنگ بوده است !!!!

چون از مواد ۳۹ تا ۵۱ تماما ذیل بند ۷ هستند و موضوع ما طبق ماده ۴۱ مطرح شده است
و در تمام صفحات متن برجام شفاف و صراحتا قید شده است که ذیل بند ۷ منشور ملل میباشد .
علی
|
United States of America
|
۰۸:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
چند روز دیگر آقای سعید جلیلی می فرمایند ما اصلا تحریم نبودیم.
ناشناس
|
United States of America
|
۰۹:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
زیر فصل ۷ منشور هم خواهیم رفت دست نیافتنی نیست
رحیمی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
تابناک چند وقتی هست که روی نوشته هات نظارتی نداری و نوشته هات پر از غلط املاییه . دقت کن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
تحریکات مولوی عبدالحمید نه به به خاطر دولت روحانی و خاتمی بلکه به خاطر اظهـار فضل افرادی چون جواد لاريجانی است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
خوب شما که می‌دانی همه به دلیل کاهش ارزش پول ملی، افراد زیادی برای حفظ ارزش پول خود به خرید خودرو روی آورده‌اند میدانی که تا وضع همین است مردم خودرو نخرند چیز دیگر می خرند.
فعلا که خرید همه چیز حتی نان را هم سخت کردید اما چیزی درست نشده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
اقای لاریجانی شما هم به نوعی دیگر به تفرقه دامن میزنید.اتهام زدن به افرادی که مورد احترام مردم محلی هستند در هر جا که باشد باعث ایجاد سوتفاهم ودامن زدن به فرقه گرایی واختلاف اقوام میشود. مردم سیستان وبلوچستان هم مثل همه نقاط کشور نیاز به عمران وآبادانی وبرخورداری از رفاه اجتماعی دارند وساختن مدرسه ودانشگاه حق طبیعی انها ست وکسی نباید بر آنها منت بگذارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
وقتی زاکانی به تلاش دولت شهادت دهد، ما کی باشیم انکار کنیم!!! اصلا دیگر نیازی به پاسخ هست؟
پاسخ ها
دولت خیلی خوبه
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
زاکانی خیلی مدیر خوبیه. یک میلیارد و هفتصد داده به همای برای یک جلسه نیم ساعتی آواز بخونه. بخشش از مالیات مردم تهران توسط صاحب تهران
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
ملت ایران توسط خودروسازهای گروگان گرفته شدن. هیچ کس نیست به این ظلم پایان بده؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
یک شرکت سهامی عام خودرو ساز جدید تاسیس کنید محل فعالیتش در غیر تهران مثلا نایین اصفهان یا یکی از شهر هایاستان فارس اسمش رو هم من پیشنهد می کنم ""ایرانرو"" سرمایه نقدش رو هم مردم برایتان تامین می کنند سهامش را در بورس بفروشید تا 7سال هم مدیریتش رو بدیند به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا تا خودرو ارزان و به روز تولید کند گروگان ها آزاد می شوند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
سلام آقای جلیلی صبح بخیر یاران امام با تحمل بسیاری از حرف ها با تدبیر انقلاب را از نیل عبور دادند .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
دروغ بزرگترین گناه از دید اسلام هستش اما مسوولین ما مثل نقل و نبات دروغ میگن
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۹:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
امروز 2 نفر اعدام شدند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
فقط زاکانی !آنجا که گفته وضعیت از بی لیاقتی و... بی غیرتی مسئولین و مدیران کشور است؟البته زمان روحانی را گفته و حالا که وضعیت کشور و شهر تهران بمراتب بدتر شده
عدالت طلب
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
سعیدخان جلیلی است دیگر! به گند زدن هایش عادت داریم. لابد رفتن با "نرم افزار پاورپوینت" توضیح دادن که ذیل فصل 7 نباشیم!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
نیازمندی ها
اگر قصد خودکشی راحت و بدون درد را دارید می توانید با پرداخت مبلغ بسیار ناچیز به شهرداری یکی از مناطق اصفهان
در یکی از میدان های احمد ٱباد_جمهوری_ٱزادی_انقلاب_بزرگمهر_به مدت حداکثر 60 دقیقه ایستاده ونفس عمیق بکشید تا بر اثر استنشاق ترکیباتی از گازهای دی اکسید گوگرد. منوکسید کربن. دی اکسید کربن. دی اکسید گوگرد و فلزات سنگین و غیر سنگین
با راحتی هرچه تماتر راهی دیار باقی شوید.
محمود‌
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
مسیولین‌ بجای‌ محکوم کردن یکدیگر‌ بهتره‌ با هم بنشینند و بررسی بکنند‌ بّینند‌ کجاها‌ گند زدند‌ تغییر رویه بدن‌ و کلا برخی را از گردونه خارج کنند‌ وگرنه هیچی درست نمیشه و مشکلات حادتر‌ خواهد شد‌ !
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
آیا زنان اجازه دوچرخه سواری و موتور سواری دارند؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
آقای جلیلی بالاخره تیم کارشناسی تون راه افتاد؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
اقای جلیلی


ایا می توانید پاسخ دهید فصل هفتم شامل چند ماده واز شماره چند ماده قوانین سازمان ملل میشود

تا ببینیم کی این وسط دراد نادرست می گوید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
آقای زاکانی تلاش تنها کافی نیست مهم هوشمندی و تخصص در کار است که در این کشور بی ارزش است و
نمونه آنرا می توان در اقتصاد یافت
دولت هزاران میلیارد هزینه و تلاش می کند تا تورم را کاهش دهد جلوی قاچاق را بگیرد جلوی احتکار را بگیرد نهادهای نظارتی درست کند سامانه های متعدد درست کند جلوی افزایش قیمت خودرو و .. را بگیرد
اما چه کسی است که نداند که اگر کمی هوشمندی و تخصص در موضوع بانک ها بکار گرفته می شد نیاز به اینهمه تلاش و مجاهدت به اصطلاح خالصانه و شبانه وجود نداشت و مگر کشورهای پیشرفته تلاش های خالصانه و مجاهدانه انجام می دهند که پیشرفت کرده اند و یا اینکه بر اساس علم و دانش و نظم جلو می روند
بانک های کشور و در راس آن بانک مرکزی مسبب تورم و مسبب نقدینگی و بی ارزش کردن پول هستند و هر وقت هم که دچار ضرر و زیان شده اند ضرر و زیان خود را براحتی از طریق تورم به جامعه انتقال داده اند و عاملی برای همان مشکلات بالا شده اند که برایش تلاش و مجاهدت خالصانه انجام می شود
موضوع پول بسیار مهم است و متاسفانه مدیریت این پول بدست کسانی است که لیاقت ماندن حتی یک ساعت در این پست را ندارند چون ضمن اینکه نه تنها تخصصی در پول ندارند بلکه سرسپرده یک عده رجال سیاسی هستندکه در مقابل بی دانشی آنها بله قربانگو هستند تا مبادا این پست را از دست بدهند
چهل سال است که می خواهید بانک داری اسلامی راه بیندازید اما صد رحمت به همان بانکداری غربی که سود بانکی آن از کارمزد ما کمتر است و بانک های به اصطلاح اسلامی ما سودهای ۳۰ درصدی می گیرند و می دهند که مشخص نیست از کدام منبع وارد جیب مردم و وارد بانک های عامل تورم می شود و مشخص نیست که با این تورم افسار گسیخته به زیان مردم است یا به ضرر مردم است و آیا اقتصاد کشور می تواند بر محور آن بچرخد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
جواد لاریجانی: اظهارات مولوی عبدالحمید امام جمعه مسجد مکی زاهدان امروز مصداق مسجد ضرار است…
چرا هنوز یاد نگرفته‌اید سخنان کسان دیگری را که مانند شما فکر نمی‌کنند و نظر دیگری دارند، خوب گوش کنید؟
متذکر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
تلاش بدون کارایی یعنی دوستی خاله خرسه!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۷
جناب آقای علم الهدی وقتی دولت نان و برق و آب و بنزین و.....همه را با دلار برای مردم محاسبه می کند یعنی افزایش دلار بیشتر از صد در صد روی اقتصاد ما تاثیر دارد. به عبارت دیگر افزایش ارزش دلار در برابر ریال یعنی کم ارزش بودن ریال. با این حال برای حفظ ارزش خودت حداقل در مورد اقتصاد فرمایشات نفرمایید. لطفا"
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # دعای روز اول رمضان # احمد سمیعی گیلانی
آخرین اخبار