بازدید 43502
سه هزار و شصتمین بسته ویژه خبری «تابناک»

گلایه‌ها از قیمت نجومی چادر/نماینده مجلس: رئیسی نشستن در «سیاه‌چادرها» را بر جلسات «اودکلن‌زده‌ها» ترجیح می‌دهد/واکنش دادستان تهران به «اظهارنظر‌های تفرقه افکنانه» برخی از صاحبان تربیون در فضای مجازی/برای وام ۴۸۰ میلیونی، ۱۳۴ میلیون بپردازید

در بسته خبری امروز «تابناک»، تیتر‌هایی مانند: حلق آویز شدن ۵ تن از اعضای یک خانواده در نجف‌آباد/توافق ایران و روسیه برای توسعه همکاری‌های پولی و بانکی/واکنش وزارت راه و شهرسازی به هک شدن یک سامانه/ نماینده مجلس: در حوزه‌های انتخابیه به ما می‌گویند بی‌عرضه‌اید... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۱۲۸۹۴۰
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۰ 09 July 2022

«تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیتر‌هایی از حوزه‌های مهم خبری به خصوص سیاسی و اقتصادی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی و اوضاع اقتصادی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

 

اعلام وصول طرح مجلس درباره حیوانات
ذوالنوری عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس از اعلام وصول طرح صیانت از حقوق عامه در برابر حیوانات خطرناک در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس خبر داد و گفت: در این طرح متقاضیان نگهداری سگ، علاوه بر تقاضای مجوز، باید هزینه‌های نگهداری و مسئولیت آن را بپذیرند و در صورت رهاسازی توله‌های آن، مجازات می‌شوند. متقاضیان نگهداری سگ، علاوه بر تقاضای مجوز، باید هزینه‌های نگهداری و مسئولیت آن را بپذیرند و در صورت رهاسازی توله‌های آن، مجازات می‌شوند. در این طرح، تولید و تکثیر سگ ممنوع است، اما اگر کسانی بخواهند از میان سگ‌های موجودی که امکان نگهداری آن را ندارند به کشور‌های دیگر صادر کنند، از نظر ما نه تنها منعی ندارد، بلکه حتی مشوق آن‌ها نیز خواهیم بود. /فارس

حلق آویز شدن ۵ تن از اعضای یک خانواده در نجف‌آباد
رئیس کل دادگستری استان اصفهان از تحقیقات قضایی در خصوص ابعاد حادثه فوت خانواده ۵ نفره در نجف آباد خبر داد. حجت‌الاسلام و المسلمین جعفری، اظهار کرد: عصر جمعه خبری مبنی بر حلق آویز شدن ۵ نفر از اعضای یک خانواده در شهرستان نجف‌آباد منتشر شد که از طریق تماس همسایگان با ۱۱۰ به نیروی انتظامی اعلام شده بود. وی گفت: با اعلام خبر بلافاصله مأموران انتظامی به همراه دادستان شهرستان، پزشکی قانونی و سایر افراد مرتبط در محل وقوع حادثه حضور پیدا کرده و مشاهده شد ۵ عضو یک خانواده همگی حلق‌آویز شده بودند و به دلیل گذشت زمان اجساد فساد نعشی پیدا کرده بود.

رئیس کل دادگستری استان ادامه داد: بدون فوت وقت بررسی‌ها آغاز شده و در حال حاضر نیز یک تیم مجرب از مجموعه انتظامی و پزشکی قانونی با نظارت دادستان شهرستان و مرکز استان در حال بررسی ابعاد مختلف این حادثه هستند. حجت الاسلام و المسلمین جعفری تصریح کرد: آنچه مسلم است اینکه با توجه به شواهد و بررسی اولیه در صحنه، مسأله وقوع قتل تاکنون مطرح نبوده و اعلام دستگیری فرد یا افرادی در این رابطه در فضای مجازی صحت ندارد و طبیعی است در بررسی و تحقیقات اولیه از افراد مرتبط و مطلع که از قبل با این خانواده در ارتباط بودند، ممکن است افرادی احضار شده و اطلاعات لازم از آن‌ها اخذ شود.

گلایه‌های یکی از تولیدکنندگان چادر و ملزومات حجاب
٧٠ درصد کسانی که از چادر استفاده می کردند، به خاطر قیمت بالای چادر و ملزومات حجاب، دیگر توان خرید ندارند. فروشگاه‌های حجاب در حال ورشکست شدن هستند. چرا کسی صدای تولیدکنندگان حجاب را نمی‌شنود؟

شهرداری: تعداد سگ‌های بی‌صاحب تهران، بیش از ۴۰۰ هزار قلاده است!
معاون امور مناطق سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران درباره آمار سگ‌های ولگرد گفت: تعداد سگ‌های بدون صاحب در استان تهران بیش از ۴۰۰ هزار قلاده است! تاکید می‌کنم در نقاهتگاه آرادکوه، اصلا معدوم‌سازی نداریم. شادی مالکی، معاون امور مناطق سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران درباره آمار سگ‌های ولگرد در شهر تهران اظهار کرد: براساس آخرین برآوردها، تخمین زده می‌شود که بین ۵ تا ۶ هزار سگ بدون صاحب در شهر تهران داشته باشیم، اما تعداد سگ‌های بدون صاحب در استان تهران بیش از ۴۰۰ هزار قلاده است! البته بنا بر دلایلی به ویژه رهاسازی سگ‌ها در اطراف تهران نمی‌توان آمار دقیقی از تعداد آنان ارائه کرد.

محمد رسول اف بازداشت شد
محمد رسول اف و مصطفی آل احمد از مرتبطین با ضدانقلاب که در بحبوحه حادثه دلخراش متروپل آبادان اقدام به التهاب آفرینی و برهم زدن امنیت روانی جامعه کرده بودند با حکم دستگاه قضایی بازداشت شدند. این دو نفر مبادرت به تهیه بیانیه تحت عنوان جمعی از سینماگران و با عنوان «تفنگت را زمین بگذار» کرده بودند.

نماینده مجلس: رئیسی نشستن در «سیاه‌چادرها» را بر جلسات «اودکلن‌زده‌ها» ترجیح می‌دهد، اما این به تنهایی، کافی نبوده و نیست
نماینده مردم سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت سیزدهم می‌تواند احیاگر «گفتمان عدالت انقلابی» باشد، گفت: رییس جمهور «نشستن پای درد دل مردم در سیاه‌چادر‌ها را بر شرکت کردن در جلساتِ ادکلن‌زده‌ها» ترجیح می‌دهد. مهدی فرشادان  گفت رئیسی، رییس جمهور فردی مردمی، انقلابی و تحول‌خواه است. رییس جمهور به سادگی از مردم عذرخواهی می‌کند؛ و صمیمانه، نشستن پای درد دل مردم در سیاه‌چادر‌ها و حضور در یک روستا را بر شرکت کردن در جلساتِ شکلیِ ادکلن‌زده‌ها و تکیه دادن بر صندلی‌های تشریفاتی ترجیح می‌دهد، اما این به تنهایی کافی نبوده و نیست.

دختر شهید بهشتی: پدرم نمی‌خواستند در جمهوری اسلامی کار اجرایی داشته باشند
دختر شهید بهشتی در برنامه «دست‌خط» گفت: شهید بهشتی نمی‌خواستند در جمهوری اسلامی کار اجرایی داشته باشد، ولی به دستور امام خمینی پذیرفتند و این مساله خیلی مهمی است. شهید بهشتی می‌خواستند مدرسه‌هایی مثل مدرسه حقانی گسترش پیدا کند.

واکنش روزنامه جوان به اظهارات حسن عباسی
سایت روزنامه جوان درباره اظهارات اخیر حسن عباسی نوشت: دوقطبی‌سازی بین دین و فوتبال را ندیده بودیم که دیدیم. نشنیده بودیم کسی که دین داشته باشد، فوتبالیست نمی‌شود که آن را هم شنیدیم و در نهایت به گوشمان خورد که فوتبالیست شهید نمی‌شود. همه را شنیدیم، آن هم از زبان کسی که مدعی است همه چیز می‌داند. حرف زدن راحت است، می‌توان خیلی راحت دهان باز کرد و بدون هیچ خرجی به همه توهین کرد و همه را زیر سؤال برد. این راحت‌ترین کاری است که این روز‌ها می‌توان انجام داد و بعد هم ژست روشنفکری به خود گرفت. می‌توان بدون دغدغه در خصوص همه چیز حرف زد با ربط و بی‌ربط، با کینه‌توزی فراوان و با نهایت خشم غیرقابل کنترل همه را متهم کرد، درست مانند کاری که حسن عباسی انجام داد. لازم نیست که پاسخ جایی را هم بدهد. بدون دانش و بدون اطلاع لازم به همه چیز تاختن، هنر نیست. می‌گوید فوتبالیست شهید نمی‌شود، چون مفت‌خور است. خب؛ شهید رضایی‌مجد در اوج فوتبال و در روز‌هایی که بازوبند کاپیتانی تیم ملی جوانان را به بازو می‌بست و گزینه حضور در تیم ملی بود، رفت و شهید شد. شهید پورغاز همین‌طور بود. از شهید تهرانی‌مقدم و شهید همدانی فوتبالیست‌تر می‌خواهید؟ آیا به‌زعم شما، چون فوتبالیست بوده‌اند نباید شهید می‌شدند؟ راستی بهتر است برای اینکه بیشتر روشن شوید، سری به سردار کوثری بزنید. شما یادگار امام مرحوم حاج‌احمد خمینی را در لباس فوتبال ندیده بودید؟! حتماً می‌گویید نسل این‌ها گذشته، همین حالا چند فوتبالیست می‌خواهید مثال بزنیم؛ محمد انصاری، مهدی ترابی، سیدجلال حسینی و علیپور همه با یاد شهدا قدم به میدان می‌گذارند و از تصویر آن‌ها رونمایی می‌کنند. وحید شمسایی را می‌شناسید، آقای گل فوتسال جهان و سرمربی تیم ملی فوتسال ایران، پیشنهاد می‌کنیم حتماً خانواده او را ببینید. راه را اشتباه رفته‌اید. یک عذرخواهی به جامعه فوتبال بدهکارید. اینکه چوب بردارید به‌خاطر چند فوتبالیست حاشیه‌ساز و اینگونه همه را بزنید شاید در قاموس شما تعریف شده باشد، ولی با هیچ منطق و اخلاقی جور درنمی‌آید. فوتبال و فوتبالیست‌ها برای ایران کم زحمت نکشیده‌اند. بله حاشیه زیاد دارند، فساد مالی هم دارند، اما مگر در جا‌های دیگر نیست. فوتبال باعث شادی دل مردم شده و همین یک کار برای مردم عزیز ایران کافی است. مردم ورزش قهرمانی را دوست دارند و برای قهرمانان‌شان سرودست می‌شکنند. همین قهرمانانی که به وقتش هم دلسوز مردم هستند و هم پای آرمان‌های انقلاب و کشور ایستاده و می‌ایستند. همان آرمان‌هایی که شما فقط ادعایش را دارید، ولی وقتی دهان باز می‌کنید همه را به باد می‌دهید.

هشدار فعال رسانه‌ای اصولگرا: تاج زاده آخرین نفر نخواهد بود
سردبیر رجانیوز درباره ادامه بازداشت‌ها پس از تاج زاده، هشدار داد. علیرضا سلیمانی در توییت نوشت: تاج زاده، آخرین نفر نخواهد بود.


واکنش دادستان تهران به «اظهارنظر‌های تفرقه افکنانه» برخی از صاحبان تربیون در فضای مجازی
دادستان تهران به اظهارات تفرقه افکنانه حسن عباسی واکنش نشان داد. مهدی کشت‌دار مدیرعامل خبرگزاری میزان (قوه قضاییه) درباره سخنان جنجال برانگیز اخیر حسن عباسی نوشت:واکنش دادستان تهران در خصوص اظهار نظر‌های تفرقه افکنانه برخی از صاحبان تربیون در فضای مجازی؛ 


صالحی: در صورت شکایت شاکیان خصوص به موضوع ورود خواهیم کرد.
در برخی از مواقع نیز دادستان به عنوان مدعی العموم در مقام تعقیب می‌تواند به موارد ورود و به موضوع رسیدگی کند.


برای وام ۴۸۰ میلیونی، ۱۳۴ میلیون بپردازید
مجرد‌های ساکن تهران می‌توانند تا ۲۸۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند که شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله می‌شود؛ لذا برای دریافت ۲۰۰ میلیون تومان وام باید ۴۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه این تعداد اوراق با تسه ۱۳۹ هزار و ۸۰۰ تومانی، ۵۵ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان می‌شود. همچنین با در نظر گرفتن ۸۰ میلیون تومان وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق به مبلغ ۲۲ میلیون و ۳۶۸ هزار تومان خریداری کنند، مجموع هزینه خرید اوراق به ۷۸ میلیون و ۲۸۸ هزار تومان می‌رسد. زوج‌های تهرانی نیز بر همین اساس می‌توانند تا سقف ۴۸۰ میلیون تومان شامل ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و ۸۰ میلیون تومان وام جعاله دریافت کنند؛ بنابراین زوجین باید ۸۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه آن ۱۱۱ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان می‌شود که همراه با هزینه ۲۲ میلیون و ۳۶۸ هزار تومانی وام جعاله که برای آن باید ۱۶۰ ورق تسهیلات مسکن خریداری کنند، در مجموع باید ۱۳۴ میلیون و ۲۰۸هزار تومان پرداخت کنند.

ایلان ماسک زیر توافق ۴۴ میلیارد دلاری زد
ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و پولدارترین مرد جهان، اعلام کرد قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری خرید توییتر را لغو می‌کند، زیرا این شرکت شبکه اجتماعی مفاد متعدد توافق خرید را نقض کرده است. برت تایلور، رئیس هیات مدیره توییتر، در توییتر اعلام کرد هیات مدیره قصد دارد اقدام حقوقی را برای اجرای این توافق، پیگیری کند. وی نوشت: هیات مدیره توییتر به نهایی کردن معامله بر اساس قیمت و شرایط توافق شده با آقای ماسک، پایبند بوده است. وکلای ماسک در اظهاریه‌ای اعلام کردند توییتر در پاسخگویی به درخواست‌های متعدد اطلاعات درباره حساب‌های ساختگی یا ربات در این پلتفرم که برای کارآیی تجاری این شرکت اهمیت دارد، کوتاهی کرده است. ماسک همچنین گفت: از این توافق کنار می‌رود، زیرا توییتر، مدیران ارشد و یک سوم از تیم مستعد خود را اخراج کرده که نقض تعهد توییتر برای حفظ تشکیلات فعلی خود است.

هر دندان‌پزشک فقط ۱۶ میلیون تومان مالیات داد
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، ۱۴ هزار دندان‌پزشک بالغ بر ۲۲۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ مالیات پرداخت کرده‌اند که به طور متوسط هر دندان‌پزشک حدود ۱۶ میلیون تومان مالیات داده است. /تسنیم

بیشترین نارضایتی مردم به حوزه مالیاتی و بانک‌ها مربوط است
وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه حوزه مالیاتی و بانک‌ها بیشترین نارضایتی مردم را دارند، تاکید کرد: بیشترین نارضایتی‌ها به حوزه مالیاتی و بانک‌ها مربوط است و باید برای این چالش چاره‌ای اندیشده و برای رفع نارضایتی‌ها تلاش لازم شود.  احسان خاندوزی در نشست مشترک با مجمع نمایندگان استان گیلان و شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت اقتصاد در این استان، بر رفع نارضایتی‌های مردم و فعالان اقتصادی تاکید کرد و گفت: نارضایتی‌هایی که به وزارت امور اقتصاد و دارایی اعلام می‌شود، اعتراض فعالان اقتصادی و مردم است که یا مربوط به اجرا نشدن قانون و مصوبات مجلس و دولت توسط دستگا‌های متولی است و یا مربوط به فرایند و زمان تلف شده اداری و فساد مالی است. وی با بیان اینکه مردم از ویترین شما مدیران، دولت و مجلس را قضاوت می‌کنند، تاکید کرد: بیشترین نارضایتی‌ها به حوزه مالیاتی و بانک‌ها مربوط است و باید برای این چالش چاره‌ای اندیشده و برای رفع نارضایتی‌ها تلاش لازم شود. وقتی در دستگاه و نهادی تخلفی از سوی مدیری صورت گیرد و از سوی رئیس و مدیرکل برخورد جدی با این تخلف نشود و یا اینکه در برخورد با کارمند متخلف از سوی مدیر مماشات صورت گیرد، در ذهنیت مردم و جامعه نسبت به دولت و مجلس این تفکر شکل می‌گیرد که برای قانونی که مصوب شده است، حرمتی وجود ندارد.

جریمه ۱۶ میلیاردی به دلیل سوءاستفاده از رانت اطلاعاتی بورسی
مدیر امور حقوقی و انتظامی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: سه شخص حقیقی محکوم به پرداخت جریمه ۱۶ میلیارد تومانی به دلیل سوءاستفاده از رانت اطلاعاتی سهام یک شرکت بورسی شدند.

افزایش قیمت گازوئیل در دستور کار نیست
مدیرکل دفتر حمل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: نرخ گازوئیل فعلاً همان لیتری ۳۰۰ تومان برای سهمیه یارانه‌ای و ۶۰۰ تومان برای سوخت گیری آزاد است و افزایش قیمت گازوئیل در دستور کار نیست.
 

پیش بینی یک کارشناس اقتصادی از نرخ تورم ۱۴۰۱
ندری کارشناس اقتصادی در پاسخ به این که آیا کاهش نرخ رشد نقدینگی در فروردین ماه می‌تواند سیگنالی برای بهبود شرایط اقتصادی باشد، گفت: معتقدم بانک مرکزی عجولانه رفتار کرده با کاهش نرخ رشد نقدینگی در یک ماه نمی‌توان گفت این روند در کل سال ادامه پیدا می‌کند. به هر حال روشن است که بانک مرکزی روی رشد نقدینگی حساس شده و تصور می‌کند که اگر رشد نقدینگی کاهش پیدا کند احتمالا نرخ تورم کاهش پیدا می‌کند، اما نکته مهم این که اساسا در کوتاه مدت رابطه وثیقی بین رشد نقدینگی  و نرخ تورم وجود ندارد. اگر بر اهمیت کنترل رشد نقدینگی و مهار نرخ تورم تاکید می‌شود به دلیل تاثیر آن در بلندمدت است و در کوتاه مدت اساسا نه افزایش نقدینگی می‌تواند آثار فوری تورمی داشته باشد و نه کاهش آن اثر کاهشی بر روی نرخ تورم بگذارد. چنانکه با کاهش نرخ رشد نقدینگی در فروردین ماه شاهد افزایش ۱۲.۲ درصدی نرخ تورم در خرداد ماه بودیم و در خرداد ماه رکورد افزایش نرخ تورم شکست و در ۵۰ سال گذشته این میزان افزایش نرخ تورم بی‌سابقه بود؛ بنابراین کاهش نقدینگی در یک ماه را نمی‌توان علامت مثبتی برای اقتصاد دانست. این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه با استناد به آمار یک ماه نتیجه گرفتن برای تدوام این آمار در کل سال بسیار خوشبینانه است، اظهار داشت: اگر با کاهش نرخ نقدینگی در یک ماه این نتیجه گیری را داشته باشیم که نرخ تورم روند نزولی پیدا می‌کند بسیار خوشبینانه است چراکه در سه ماه اول سال نرخ تورم بسیار بالایی را تجربه کردیم و  پیش‌بینی نزدیک به واقعیت این است که نرخ تورم سالانه ۱۴۰۱ بیشتر از ۴۰ درصد خواهد بود. /ایلنا
 

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۷
در انتظار بررسی: ۳۰
انتشار یافته: ۱۰۴
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
هردم از این باغ بری می رسد، بعد از جداسازی مردم به خودی و نخودی، انقلابی و غیر انقلابی،مسلمان و فوتبالیست، با حجاب و شل حجاب و . . . چشممان به جمال دوگانه ادکلن زده ها و ادکلن نزده ها روشن. اگر خاطرتان باشد، مدتی قبل از اینکه ستاره اقبال احمدی نژاد افول کند، سردار قاسمی یکی از دلایل محبوبیت ایشان بین مردم را حمام نرفتن و بوی بدن اعلام کرده بود!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
برای وام ۴۸۰ میلیونی، ۱۳۴ میلیون بپردازید. ولی به این نکته اشاره نکردید که این مقدمه کار هست و در ادامه باید چقدر سود تسهیلات و جریمه و ... را بپردازید. با حساب اینها یک وام 480 میلیونی چیزی نزدیک به 800 میلیون نمام خواهد شد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
صد میلیون وام گرفتم صد و نود میلیون باید پرداخت کنم. آیا بانک داری اسلامی و بدون ربا معنیش اینه؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
نشستن در «سیاه‌چادرها»یادرجلسات «اودکلن‌زده‌ها شرط نیست مهم این است که چقدر ا مشکلات مردم حل میود حالا چه در سیاه چادر یا جلسات انچنانی فعلا که روبروز مشکلات بیشت میشود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
کاش رئیسی ادوکلن می زد ولی بلد بود مملکت اداره کند. اقتصاد نابود، بیکاری، گرانی،…. به خاطر این که ادوکلن دوست نداره بزنه!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
فکر کردی خیلی کار قشنگی کردی که تازه داری هشدار هم میدی؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
کاش خودش هم ادکلن میزد ولی میتوانست اقتصاد و امنیت جامعه را تضمین کند .این رفتارها فقط یدرد تبلیغات بی اثر می خورد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
براي اينكه جناب رييسي در جلسات رسمي دايما گاف ميده و بعد بايد يك عده اي بسيج بشن براي ماست مالي كردن موضوع ،
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
مگه ادکلن و عطر زدن جرمه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
جرم نيست لابد طرف نميدونه ادوكلن چيه !
ناشناس
|
Switzerland
|
۲۰:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
نشستن در سیاه‌چادر و اشغال فضای آن را به رفع مشکلات ساکنان اصلی سیاه‌چادر در جلسه با ادوکلن‌زده‌ها ترجیح می‌دهد. حناتون دیگه واسه ما رنگ نداره جناب. ایشونم رییس‌جمهوره، قرار نیست بره اردو، قراره بره ماموریت کاری.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
مگر آقای تاج‌زاده چه کرده و یا گفته که بازداشت شده؟ شما که ادعای آزادترین کشور دنیا رو دارید چرا باید یک منتقد شناسنامه دار رو دستگیر کنید؟ مطمئن باشید با این کارها به جایی نمی رسید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
چون حقیقت برای عده ای تلخ است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
با حکم دستگاه قضایی بازداشت شدند. این دو نفر مبادرت به تهیه بیانیه تحت عنوان جمعی از سینماگران و با عنوان «تفنگت را زمین بگذار» کرده بودند.) اگه بگن تفنگت را زمین بگذار میگیرنت !!!اگه بگی بردار میگیرنت !!! بابا دست بردارید از حمله به ابراز عقیده و انتقاد تو این چهل سال زور و زندان چه کمکی به اثبات گفتمانتان کرده فقط باعث فراری دادن شده اید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
واکنش دادستان تهران در خصوص اظهار نظر‌های تفرقه افکنانه برخی از صاحبان تربیون در فضای مجازی؛ صالحی: در صورت شکایت شاکیان خصوص به موضوع ورود خواهیم کرد.) کاش همیشه همینطور بود و منتظر شاکی خصوصی میشدید اما اگر اونطرفیا حرفی بزنند دادستان بلافاصله مدعی العموم میشه و منتظر شاکی خصوصی نمی مونه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
همه مشکلات مملکت حل شده وفقط مورد حجاب باقیمانده بود که مشکل سگها هم به آن اضافه شد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
هر دندان‌پزشک فقط ۱۶ میلیون تومان مالیات داد) کی میتونه بره دندان پزشکی من دو ساله نیاز به دندانپزشکی دارم اما نمی تونم از بچه هام قایم کردم الان بیمه تکمیلی یکساله هزینه های درمان را نمی پردازه از اداره طلبکاره هزینه ما را نمی دهد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
برای وام ۴۸۰ میلیونی، ۱۳۴ میلیون بپردازید) سی درضد وام پیش پرداخت 16 درصد سود روی همه 480 تومن در اینجا سلام می کنم و پناه می برم به ربا خواران قدیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
سردبیر رجانیوز درباره ادامه بازداشت‌ها پس از تاج زاده، هشدار داد. علیرضا سلیمانی در توییت نوشت: تاج زاده، آخرین نفر نخواهد بود.) نیازی به هشدار نیست !!! همیشه همینطور بوده !!!!
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
قطعا میدونی که شدت سانسورت افتضاح شده تابناک و دیگه ارزش نظر گذاشتن نداره
بینام
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
باید قشنگ بررسی بشه امثال حسن عباسی به کی وصل هستند و ماموریت تفرقه و کینه و توهین و انداختن مردم به جان هم از کجا دستور میگیرن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
شرقگدا هستند
محمود‌
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
بابا‌ آقای نماینده‌ دیواندره‌ ،
این حرفها‌ و ترفندها‌ در دوره احمدی نژاد خرج شده‌ و خریدار نداره‌ باور بکن حتما سنت پایین خبر نداری‌ !
بابا بس کنید این پوپولیست بازیهای بچه را‌ ! این مملکت‌ احتیاج به کارهای پایه ای‌ و زیرساختی داره و یک رئیس جمهور صاحب تئوری‌ و صاحب اختیار‌ میخواد‌ کار امثال رئیسی نیست پدرجان‌ !
رئیس جمهور اینهمه کارگزار و پیشبرد و پس برو در امور مختلف مملکت داره‌ و اصلا‌ کارش نیست بده توی تک تک سیاه چادرها و کلبه ها‌ و ..... بشینه‌ !!! اصلا مگه وقتشو داره‌ ؟!!!
بینام
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
ولی پیامبر عطر بسیار دوست داشتن و‌بسبار تاکید کردن الانم بودن ادکلن میزدن
مثلا که چی ؟ ساده زیست هستند
بینام
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
شخصی پیش امام جواد (ع) آمد و گفت افرادی بنام دین فلان کارها رو میکنن ، ایشون گفت در اختیار من بود درجا اینهارو میفرستادن به اون دنیا
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
اقای رئیسی مهم نیست تو چادر باشی یا کنار ادکلن زده ها، مهم این هستش که واسه سفره خالی ملت هیچکاری نکنی و استعفا بدی. چون هر کاری تا حالا کردید باعث شده همون چادرنشین هم فقیرتر بشه. همدردی دیگه چه معنی میده
ناشناس
|
Romania
|
۲۱:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
آقای دادستان شما مدعی العموم هستی و یکبار هم به عباسی و شریعتمداری و رایفی پور و بقیه نظر لطف نداشته باش
متعجب
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
جناب نماینده رئیسی بعنوان رئیس جمهور باید سیاه چادرها را تبدیل به خانه های لوکس کند و زندگی بهتر و رفاه بیشتری برای تمام هموطنان ایجاد کند. ترجیح نشستن در سیاه چادر برای لحظه ای مشکلی از هموطنان عزیز را حل نمیکنه. این نمایشا دیگه خریدار نداره.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
احسنت
ناشناس
|
Romania
|
۲۱:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
منظورش ادوکلن نبوده و عطر مشهدی بوده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
آقای فرشادان باور کنید و قبول کنید که نشستن آقای رئیسی با سیاه چادری ها یا به قول شما ادکلن زده ها برای این ملت هیچ اهمیتی ندارد. مهم این است که این مملکت از این وضعیت اسفبار اقتصادی و سیاسی خارج بشود حال با هرکسی که آقای رئیسی دلش می خواهد بنشیند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
پس معلوم شد طرح حجاب و عفاف برای تجارت چادر مشکی بوده. مردم احمق نیستند. امکانات یک کشور را بسیج کردند تا تجارت چادر مشکی کنند.
رامین
|
Singapore
|
۲۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
کاشکی ادکلن میزد و تو چادر نمیرفت، ولی سواد و توانایی داشت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
همین الانش بالای ۶۰ درصد است
انوقت می فرمایید تا اخر سال بالای ۴۰ درصد است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
قيمت نجومي چادر !!
-----------
-- اي كاش فقط چادر قيمت نجومي داشت ! ... بالاخره مي شد جوري با اين قيمت كنار آمد ! اما افسوس كه منحصر به اين يك قلم نيست ، ، چرا كه شاعر هم فرموده : « اگر دردُم يكي بودي ، چه بودي » !! ... همه قيمت ها نجومي شده ، حتي كره ... اكبر آقا سوپري يك قالب كره كوچك تر از يك قوطي كبريت ميگه هفت هزار تومان !! ... به اكبر أقا گفتم :
-- خدا خيرت بده ، مگه اين يكي ،دو مثقال كره بيشتر از چهارتا لقمه ميشه ؟ چرا اين همه گرون » !
اكبر آقا مثل كسي كه تو حموم جن ديده باشه ، قيافه بهت زده اش را براي لحظاتي تو صورتم استپ كرد
ومات و مبهوت نگاهم كرد ،تا جايي كه نزديك بود از اكبر آقا معذرت خواهي ..كه يك دفعه با همان چشمان از حدقه در آمده اش گفت :
-- مگه حالا آيه نازل شده كه حتماً صبحانه كره ميل كني ! ... خب نخور ... آسمون كه به زمين نمياد !! اتفاقاً چربي خونت هم بالا نميره ، گالسترول بدنت پايين ميمونه !!»!!
حال منظور آن است كه همه قيمت ها نجومي ! ... بازهم به قول شاعر سوخته دل : « اگر دردم يكي بودي ، چه بودي » !!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
جناب نماینده مجلس رئیسی و احمدی نژاد هردو صدها سفر به مناطق کشور رفتن که برای هر سفر هزینه های میلیاردی از بیت المال خرج میشه و هردو این رئیس جمهوران تورم و فقر بی سابقه ای ایجاد کردن و نتوانستند تحریم ها رو رفع کنند. مردم حواسشون هست و فراموش نمیکنند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
میزان آزادی بیان در مملکت با این بازداشت ها مشخص شد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
-- خب اقا رضا ! از جملات قصار گونه امروز چه خبر ؟
-- بله ! سخن امروز ، سخن نماينده مجلس است كه گفته : « رئيسي نشستن در سياه چادرها بر جلسات اودكلن زده ها را ترجيح مي دهد » !!
-- عجب ! ... عجب !
-- چه عجبي برادر ؟ ... در عجبم كه مي فرمايي عجب !! ... چه عجبي ؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
رکود در بازار پارچه برای چادر سیاه فقط بعلت گرانی نیست، حقیقت تلخی است اما واقعیت این است که طالب ندارد و هر روز خانمهای محجبه کمتر و کمتر میشوند.
وقتی میخواهید حجاب را با زور گشت ارشاد به زنان تحمیل کنید، نتیجه این میشود که پارچه چادر سیاه در دست فروشندگان آن باد میکند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
درخصوص خانواده نجف آبادی که حتما براثر فقر خودکشی کردن نظری ندارند؟!
زینال بندری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
با بازداشت و زندانی شدن امثال تاج زاده موافقم و آن را تایید می کنم زیرا این افراد به شدت امنیت روانی و اقتصادی و سیاسی کشور را با بیانات غیر واقع تهدید می کنند پس بهتر است در سیاهچال باشند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
خدا شفات بده برادر ارزشی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
کاش به جای رفتن به سیاه چادر می رفت متوسطه اول
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
اصل گرفتن تصمیم های درست و گره گشا و اجرای آنهاست وگرنه در انجام رفتارهای پوپولیستی حالا حالا ها مانده کسی به گرد احمدی نژاد برسد !!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
اول اینکه وقتی طرف خودی باشه راحت میتونه دهان باز کنه و هرچی دلش خواست بگه و کسی هم کاریش نداره
دوم به وزیر محترم اقتصاد بفرمایید وقتی یکنفر پشت میز نشسته و به دلخواه خودش مالیات تعیین میکنه و وقتی اعتراض کردیم میگه فلان قدر به کارتم بریز تا مالیاتت رو کم کنه مسلماً مردم ناراضی خواهند بود.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
سیستم خوب یا آدم خوب؟
اگر سیستمی خوب نباشد ما هرچقدر آدم خوب وارد آن کنیم دچار فساد می شود
اما اگر سبستم خوبی داشته باشیم آدم فاسد که هم وارد آن شود درست می شود
نمونه آن را می توان در زمان جنگ دید که آدم فاسد که هم وارد جبهه می شد بعد از مدتی درست می شد چون ماهیت و ذات جبهه ها بگونه ای بود که انسان ساز بود
اما در شرایط فعلی باید چکار کنیم که سیستم خوب درست کنیم و کشور را دچار نهادهای نظارتی پیچیده و هزینه بری نکنیم که خودشان فاسد می شوند
ابتدا باید روی سیستم مدیریت درست تمرکز کرد و پایه آنرا بر اساس سلسله مراتب و شایستگی هایی از قبیل تجربه و سواد و مرتبط بودن و ... قرار دهیم
دوم اینکه در گزینش های مدیریت اولویت را بر اساس انسانیت مداری قرار بدهیم
در انسانیت دروغ و بی عهدی و جایگاه خود را بالاتر دیدن و خود را بر دیگران ترجیح دادن وجود ندارد و فردی شایسته جایگاه مدیریت هست که در کنار حس مسئولیت و تلاش هوشمندانه و دقیق ویژگی های انسانی او قوی تر از دیگر ویژگی های او حتی تدین او است
بعبارتی وقتی زمانی را برای کاری در نظر می گیرد حتی یک لحظه هم معطل نمی کند و یا چیزی را بخواهد تقسیم کند هیاتی تقسیم نمی کند و از روی حساب و کتاب دقیق تقسیم می کند و یا اینکه به فک و فامیل خودش و یا شهر خودش فکر نکند تا بتواند با اینکار سیستم سازی کند و سیستم خراب نشود که بالاتر از موضوع عدالت است
باید این موضوع بصورت مداوم بازبینی و پالایش شود و سیستم بگونه ای طراحی شود که مسئولیت ها بر اساس جناح بازی های سیاسیون تغییر نکند و این موضوع باعث می شود ما دارای یک سیستم سالمی شویم که اگر فرد خلافکاری هم وارد آن شد اصلاح شود و اینطور نشود که سیستمی در جامعه بنیان نهیم که آدم درستی هم که وارد آن شود بعد از مدتی به جای اینکه از علمش استفاده کند مشغول زد و بند و چاپلوسی و خراب شود و
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
آقای نماینده ، نه نشستن در چادر سیاه ارجحیت دارد و نه استفاده از ادوکلن عیب و ایراد. همچنانکه زمان چمباتمه زدن در صحن مجلس با دم‌هایی هم دورانش تموم شده و این ردیف کارا و حرفا دیگه خریداری نداره .
شما از آقای رییسی سوال کردین و ایشون گفتن چادر سیاه رو ترجیح میدن؟ توی چادر سیاه چی هست که ایشون ترجیح بدن.
ولممون کنین بابا .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
دمپایی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
لبنیات ارزان و تازه می‌تونه ادعا کنه دم سیاه چادر ما لبنیات ارزونتره
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
تبلیغ بی معنی و بچه گانه شما چیزی را عوض نمی کند ! در سیاه چادر نشستن زمینی هم مشکی را حل نخواهد کرد چنانچه در این یک سال با این کارها هیچ مشکلی حل نشده
بی خود خوتان را سبک می کنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
این دولت همگی شبانه روز بدوند در چادر نشینی و کوی و برزن نشینی با مردم! به گرد پای احمدی نژاد نمی رسند! مگر خروجی رفتارهای ظاهر فریبانهٔ احمدی نژاد که اورجینال اورجینال بود چی شد که خروجی رفتارهای تقلبی ظاهرفریبانه این دولت چه باشد!!!
پسرک فضول
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
یعنی حقیقتا این دوره مجلس خجالت آور است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
چادر سیاه نشینی یا هم نشینی با ادکلن زده ها برای مردم نان و آب نمی شه ایکاش این کارها نمایشی نباشه کاش هم با چادر نشین ها باشیم هم با ادکلن زده ها و در کنارش فکری هم برای حل مشکلات و بیچارگی های مردم بکنیم .این یکساله فقط شعار شعار و شعار
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
نماینده مردم سنندج و دیواندره که نمیدونم چند نفر از شهر سنندج حاضر شدن شناسنامه کثیف کنن بابت شما (بی شک زیر 5 درصد رای واجدین شرایط)، فاجعه احمدی نژاد پوپولیست یک طرف رئسی پوپولیست بی پشتوانه رای مردمی یک طرف
Mostafafaraji
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۸
از بهترین عطرها وگرونترین عطر ها استفاده کنید رسول خدا صلى الله عليه و آله براى عطر بيشتر از غذا خرج مى كرد . عطر زدن از سنت پیامبران است .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
حالا به اسم حجاب یه رانت و فساد هم توو تولید و فروش چادر درست میکنن. اینا فقط به فکر کاسبی و جیب خودشونن نه مردم و حجاب و...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
حسن عباسی بعنوان یک سرباز آتش به اختیار عمل می کند ترسی هم از قانون و بگیرو ببند ندارد چرا که همه ما معتقدیم قانون فقط برای گرفتن حال مستقلین و اصلاح طلب هاست ولا غیر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
نشتن در سیاه چادر افزایش ۷ برابری روغن، ۳ برابری ماکارونی و کلا تورم افسارگسیخته را مهار و البته جبران میکند؟!!
منظور از گفتن این چرندیات چیست؟!!
ایشان کاخ نشین باشد ماهای ۱ میلیارد هم حقوق بگیرد ولی مشکلات اقتصادی را حل کند لازم نیست کپر نشین باشد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
هیچ گاه فکر نمی کردم اولیت های مردم و حکومت اینقدر از هم متفاوت شوند. متاسفانه حکومت از شنیدن صدای مردم ناتوان شده است.
ناشناس
|
Germany
|
۰۲:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
آیا نگهداری سگ که ازنظرشرعی جایزهم نیست باگرفتن مجوز جایزمیشود و عجیب ایت که پرورش سگ هم تشویق میشودآنهم جهت صادرات دیگرقیدصادرات نفت وگازوسایرثروتهای سرشارمان رازدیم به صدورسگ روآوردیم آنهم کدام کشوری ازماسگ میخرد همه جابه اندازه کافی سگ دارندمگراینکه به افغانستان صادرکنیم اگرآنها نگهداری را سگ مجازبدانند ! راستی مجلس محترم ما نمینواندوقت عزیزش رابرای بازکردن گره ای ازکار مردم صرف کند تااینکه راه حلی برای نگهداری سگ وگربه وامثالهم درآپارتمانهای قوطی کبریتی پیداکند که فرداچه گرفتاری هائی برای هموطنانشان فراهم میکنند وبهترنیست برای مجازکردن نگهداری ازاین قبیل حیوانات ازعلمای مذهبی اجازه بگیرند وازدانشمندان پزشکی باشرائط زندگی آپارتمانی کشورما مشورت بکیرند تا گرفتن دستور ازانجمن حمایت حیوانات نمیدانیم حیوانی که ازنظرشرعی نجس است ونگهداری ازآن مگر بعنوان گله گوسفندمجازست چگونه درمجلس محترم ما مجازشده مطمئناًاین نظر منتشر نظر منتشرنخواهدشدولی حقیقتی است انکارناپذیر
ت س
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
جناب ریس جمهور دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس! در ادوران ایشون ضعیف را بدبخت تر کردید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
مردم هم خواستار محاکمه متخلفین متروپل هستند چرا آنها را نگرفتن.
حسن عباسی،محمدمهاجری،مطهری،عبدی،راست راست می چرخند و راحت حرف میزنن و نظر خودشون رو هم میگن،چرا هیچ نظارتی روشون نیست.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
چادر نماد حجاب!!!
چادری که پارچه اش را از خارج وارد می کنند و برایش ارز خارج می شود تا بانوانمان سیاه پوش شوند!!!
چارقد رنگی و زیبا چه اشکالی داشت که باید اینگونه جامعه عظیمی از کشور بنام حجاب برتر!!! با سیاه ترین رنگ پوشش شوند
انهم رنگی که در مکروه بودنش در حج هم تاکید شده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
"رئیسی نشستن در «سیاه‌چادرها» را بر جلسات «اودکلن‌زده‌ها» ترجیح می‌دهد". این کارهای پوپولیستی دردی از جامعه دوا نمی کند. هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد. به همان اندازه که نشستن در سیاه چادر اهمیت دارد ممکن است صدها برابر آن نشستن با ادکلن زده ها دارای اهمیت باشد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
مردم در یک پادگان نظامی بزرگ اسیر هستند. زجر کمر شکن اقتصادی کم است، هر روز یک فشار اجتماعی جدید هم حکومت بر انان وارد می کند.
البته همه اینها برای منحرف کردن افکار عمومی از گرانی های افسار گسیخته و شکست مذاکرات است
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۵:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
مخلص کلام همینه که فرمودید ، تکمیل کنم از ماست که بر ماست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
معلوم شد علت افزایش مباحث حجاب در روزهای اخیرچیست. سود مافیای حجاب و ملزومات؟! آن کم شده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
یه سوال:
آیا دولت که داره از همه مالیات میگیره آیا از بانک ها هم مالیات میگیره؟؟؟؟؟؟
بانک ها الان دارای درامدهای تریلیونی هستن و دارن کسب درامد میکنن ایا دولت ازشون مالیات میگیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه میگیره شفاف سازی کنه و اگه نمیگیره چرا؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
رئیس جمهور باید منافع ملی را در نظر بگیرد نه میل و سلیقه شخصی. اگر مایل نیست با مردم سایر کشورها که کراوات و ادکلن می زنند مراوده داشته باشد چرا رئیس جمهور شده؟؟؟؟
ناشناس
|
United States of America
|
۰۸:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
از مجلسی که دغدغه اش سگ گردانی است و شهرداری که دغدغه سگهای خطرناک ولگرد را ندارد و دولتی که ریسش به سیاه چادر می رود اما سری به بانک مرکزی و سازمان برنامه نمی زند بیشتر از اینکه هست انتظار نداشته باشید
ناشناس
|
United States of America
|
۰۸:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
دعوت مردم به عدم خشونت باعث التهاب روانی جامعه می شود؟؟؟؟؟ یا تهمت و افترا و توهین به مردم از تریبونهای نماز جمعه ؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Germany
|
۰۸:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
جناب مثلا نماینده ! مگه ادکلن زدن بده؟؟؟!! مگه خودشما همیشه به ما نگفته اید که پیامبر اسلام (ص ) بیشترین هزینه رو برای خرید عطر می‌دادند؟ در ضمن برای کار کردن نیازی نیست که درسیاه چادر بود و یا در کنار ادکلن زده ها ! هم روزگار سیاه چادریها وهم روزگار ادکلن زده ها رو سیاه کرده اید ! خسته نشدید از این شعارهای نخ نما شده ؟؟!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
همه دارند سعی میکنند به عباسی ملتمسانه بقبولانند کنند که آقا شما اشتباه حرف زدید! کسی نیست سوال کند این چه کاره مملکت است و از کجا ارتزاق میکند در این شرایط بد اقتصادی؟ البته که زور سلبریتی ها از مردم عادی بیشتر است، دوستانی نظیر عباسی قبلا بارهاو بارها به مردم عادی تاخته اند ولی صدایش در نیامده. وای به حال این شرایط
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
ما هم گلایه شدید میکنیم از قیمت های نجومی مانتو بدون دکمه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
تو نه برای سیه چادری کار انجام میدی و نه برای ادکلن زده .
فقط با جملات بازی میکنی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
وام ۱۸ ٪ چادر بدید با بازپرداخت ۵ ساله و یه ضامن معتبر
***
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
یعنی قیمت یک قواره چادر بیشتراز هزینه کاشت ناخن،رنگهای مختلف مو و مانتوهای !!! جلوبازوغیره است ؟؟؟
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
اسمش وام مسکن است خودش نزول اندر نزول . جدا لعنت کند کسی را که نزول دولتی را مد کرد.134میلیون بدهی تا بتوانی 480 میلیون با سود 18 درصدبگیری . خدایا به کی شکایت کنیم؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
نشستن توی سیاه چادر و گرفتن عکس و فیلم برای نمایش توی تلویزیون ؛ شکم چادر نشین ها رو سیر نمیکنه تا وقتی تورم ۱۲۰ درصده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
نمیخواد توی سیاه چادر بشینی !
شب و روز توی باستی هیلز لواسون بشین ولی معیشت مردم و اقتصاد کشور رو سامون بده
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
از اصلاح حق و حقوق بازنشسته ها چه خبرررررررررررررررررررررررر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
این اگه یه آدم ادکلن زده بود الان مررم اینقدر بدبخت نبودن و حال و روز کشور این نبود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
نمی‌خواد بره سیاه چادر فقط یه روز در کل زندگیش بره خرید یه بار بره صف نونوایی ببینه مردم چی بهش میگن
H
|
Japan
|
۱۰:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
نشست و برخواست رئیس جمهور با مردم روستاها و سایر اقشار عمومی هر چند نشان از تواضع وی است، اما برای اداره یک کشور و هدایت آن از تنگناها و گذر گاههای پر پیچ و خم لازم است با قشر فرهیخته جامعه نشست و برخواست نموده و مشورت کند. اینقدر قشر فرهیخته جامعه را نکوهش نکنید. یادتان باشد که دو قطبی سازی اصلا خوب نیست. رئیس جمهور همه اقشار مردم را باید و نظر بگیرد. آنچه که باعث فقیر شدن برخی از اقشار مردم میگردد، سیاست های خود دولت است و مقصر اصلی دولت است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
ما از بالا بودن قیمت شلوار لی سوراخ و تنگ گلایه شدید داریم .
شیک پوشان مقیم مرکز
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
چند درصد مردم ایران چادر می پوشند ؟
این همه گرانی به جان زندگی و سلامت و روح و روان و آبروی مردم افتاده ولی گرانی چادر شده معضل آقایون!
ناشناس
|
France
|
۱۰:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
-- ... ميگم آقا سهراب اين قضيه حسن عباسي و قضيه سياه چادرو ادوكلن زده ها چيه ؟ ... چه گفتن ؟
-- لابد يك چيزهايي گفتن آقا صادق ! البته هر روز چند مورد از اين « گفتني » ها به گوش مان ميخوره و تمامي هم نداره !! ... يكي از يكي تازه تر !! ..ظاهراً اين رشته سر دراز دارد ... اما حالا كه صحبت از « حرف و سخن و گفتني ها هست ، براي خالي نبودن عريضه يك سخن از تولستوي ، نويسنده بزرگ روس برايت بگويم كه ديشب يادداشت كردم ! آن نويسنده بزرگ ميگه : « وقتي وارد مجلسي مي شوي ، لباست معرف توست ، اما وقتي خارج مي شوي حرف هايت » !! به نظرم اين سخن ، سخن تازه اي است ! پس آقا صادق انسان بايد خيلي مواظب صحبت هايش باشد ، بي خود نيست كه شاعر ايراني هم گفته : « تا مرد سخن نگفته باشد ، عيب و هنرش نهفته باشد » !! و بي خود هم نيست كه بزرگي از بزرگان هم گفته : « آدمي و شخصيت آدمي زير زبانش نهفته است » !!پس بنابراين بايد خيلي مواظب حرف ها و صحبت هاي خود باشيم و همه چيز را نگوييم ! پس خودم هم رشته سخن را همين جا قطع مي كنم كه حرف هايم دو كلمه حرف حساب باشد !! ... پس با اجازه !
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
اگر طرح وبرنامه ای در کار نباشد صرف نشستن در سیاه چادر ها برای چند دقیقفه ویا چند ساعت تفاوت چندانی با نشستن با ادکلن زده نمیکند.ضمنا قرار نیست رئیس جمهور یک کشور 80 میلیونی از داخل سیاه چادر های عشایر به مشکلات انها پی ببرد اگر این عمل کاربردی داشت این همه سازمان ونهاد از قبیل استانداری وفرمانداری واداره امور عشار وبسیج عشایر ووووو بی خاصیت بود.در همین بسته خبری خودکشی دسته جمعی یک خانواده در نجف آباد را هم داریم.اینکه خودکشی ها از حالت انفرادی دارد به صورت گروهی میشود .جای تاسف فراوان دارد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
الان کی از قیمت چادر گلایه کرد؟؟

قبلش نرفت یه کیلو ماست، احیانا ۲۵۰ گرم پنیر یا ۱۰۰ گرم گوشت بخره؟؟

مشکلی، گرونی دیگه ای تو بازار ندید که بخواد انعکاس بده؟؟؟

نکنه میخواد با توجه به طرح اجباری حجاب، رانت بگیره بیفته تو کار واردات چادر؟؟

واقعا آف بر شما!

واقعا که چقدر از مردم دورید!
ناشناس
|
United States of America
|
۱۱:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
آقای نماینده مهم نیست جلسه کجا باشه نتیجه مهمه بعدم رییس جمهور همیشه هم نباید داخل چادر چادرنشینها باشه باید بشینه مشکلات مردم رو حل کنه ادوکلن زدن هم درضمن امر ناپسندی نیست پیغمبر هم به خودشون عطر میزدند لطفا فرافکنی نکنید و تعریف بیخودی هم از رییسی نکنید!!
FARHAD
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
این همه گلایه هست حالا گلایه چادر مشکی شده اصل تیتر بخدا که این مردم را چی فرض کردین
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
کاش دوش ادکلن میگرفت ولی مورد قبول ملت بود.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
دو خبر درج شده پشت سر هم که قابل تأمل هست اولیش دقدقه مجلس در مورد حیوان وفاداری مثل سگ و بعدیش حلق آویز شدن یک خانواده، بعد توقع حرکت رو به جلو در جامعه داریم
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۳:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
خودخواهی خوب نیست برای شماسگ وفاداراست وهمدم ولی برای دیگران سگ حیوانی مزاحم وآلوده به بسیاری انگل ها وبیماری هااست این خودخواهی دیگرجروفرهنگ ماشده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
دغدغه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
هر خرابشده ای میخواهی بشینی به ما ربط نداره
این اقتصاد ویران درست بشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
چرا دولت ها با مردم صادق نیستند و علاقه دارند با دروغ کشور را اداره کنند
بعنوان مثال
بودجه سال کذشته ۲۴۳۶ هزار میلیارد و بودجه امثال ۳۶۰۰ هزار میلیارد است
یعنی کشور ۶۶ درصد رشد بودجه داشته است اما چرا هنگامی که نوبت به حقوق قشر حقوق بگیر اعم از کارمند و بازنشسته و کارگر می رسد صحبت از رشد ۶۶ درصدی نمی شود و صحبت از ده درصد و نهایتا ۳۰ درصد است
وقتی حاکمیت که باید مظهر راستگویی و عدالت باشد تخلف می کند دیگر از مردم چه توقع دارید که پایبند به مسائل انسانی و اخلاقی و شرعی باشند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
چرا همه فوتبالیستهای متعهد از پرسپولیس هستند؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
به فیش های حقوقی سال گذشتم نگاه کردم با دریافتی 7 میلیونی 5.760.000 تومن سال گذشته من مالیات دادم !!!!!
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
توصیه می‌شود یارانه آرد و لبنیات به چادر و پارچه‌های سیاه اختصاص داده شود. با این روش جامعه به سمت حجاب و پوشش برتر ترغیب میشود.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
سلام علیکم
چرا جناب آقای رییسی و همکارانشان تا کنون نسبت به پرداجت حکم حقوقی بازنشستگان سال 1400که قانونی وبراساس سوابق آورده 30 ساله بازنشستگان کشوری است ورای دیوان عدالت ادا ی بر اجرای آن تایید دارند تاکنون پرداخت نکردند واحکام قانونی سال 1401 را هم با گذشت حدود 4 ماه هم اخکام حقوقی را صادر ننمودند و از سویی یارانه بازنشستگان دارای فرزندان بیکار را بدون بررسی قطع نمودند به خاطر عدم اجرای قانون به با زنشستگان کشوری پاسخ نمی دهند و تکریم قانون وبازنشستگان را انجام میدهند و باعث نگرانی بازنشستگان کشوری و خانواده اشان شده اند.
لطفا اگر این موضوع در رسالت و وظیفه شرعی انسانی اجتماغی اسلامی تان است لطفا پس از بررسی از برنامه و بودجه دولت وزارت تعاون ورفاه اطلاع رسانی نمایید
تا مسئولان با تکیه عملی به خداوند متعال در جامعه اسلامی ما همه نسبت به اجرای قانون شادمان ومفتخر والگوی معتبردر جوامع جهانی باشد
ممنون
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
کت کراوات بپوش بهترین و خوش بوترین ادکلن ها را بزن ولی مردم را از این فلاکت نجات بدید. تو سیاه چادر نشستن هنر نیست.
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۵:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
این همه، گرانی در این مملکت داریم، همه را ول کردین و چسبیدین به گرانی چادر ؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Germany
|
۱۵:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۹
قدرت منطقه ای دوباره برق رفتنش شروع شد ؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # احمد سمیعی گیلانی # دعای روز دوم رمضان
آخرین اخبار