بازدید 51521
مرور روزنامه‌های چهارشنبه ۱۱ تیر
رواج تخلف در بزرگ‌ترین ماراتن علمی کشور، برهم زدن سخنرانی مسیح مهاجری در یزد، بیانیه تروئیکای اروپایی درباره برنامه هسته‌ای ایران، پارک‌ها در تسخیر معتادان و بی‌خانمان‌ها، سه هدیه دولت به جوانان در روز ازدواج، بلیت دلاری پرواز‌ها علیه سفر! چرا مذاکرات قطر گره خورد؟ و تورم در ۲۲ استان بالاتر از میانگین کشور، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
کد خبر: ۱۱۲۷۶۱۲
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۰۳:۰۴ 02 July 2022

به گزارش «تابناک»؛ روزنامه‌های امروز شنبه ۱۱ تیرماه در حالی چاپ و منتشر شد که صدور دستوراتی برای تسهیل ازدواج جوانان، تل آویو در بن بست انتخابات زودهنگام، فساد ۱۱۰۰ میلیارد تومانی در ماجرای نهاده‌های دامی و کنکور، فساد و قطع اینترنت از مواردی است که در صفحات نخست روزنامه های امروز برجسته شده است.

در ادامه تعدادی از یادداشت‌ها و سرمقاله‌های منتشره در روزنامه‌های امروز را مرور می‌کنیم؛

درخواست عذرخواهی و استعفا از رئیس سازمان سنجش


مسعود پیرهادی در سرمقاله امروز رسالت با عنوان سنجشی برای کنکور نوشت: کسانی که با دانش‌آموزان کنکوری سروکار داشته یا در دبیرستان تدریس کرده‌اند، مختصات و اوضاع‌واحوال کنکوری‌ها را بهتر درک می‌کنند. درمیان داوطلبان کنکور، افرادی که به نیت کسب رتبه‌های برتر تلاش می‌کنند، تقریبا زندگی خود را در سال کنکور و در برخی موارد در دو سه سال آخر دبیرستان، وقف موفقیت در این آزمون می‌کنند. به‌درستی یا نادرستی این امر کاری نداریم، اما به‌واسطه اینکه افراد، کنکور را رقابتی عادلانه می‌پندارند که می‌شود با تلاش و همت بیشتر به موفقیت در آن نائل شد و آن را سکوی پرتابی به سمت آینده‌ای روشن درگرو رشته و دانشگاه مطلوب می‌دانند، باید سلامت و عدالت کنکور، تضمین شود.


در دو روز گذشته، گزارش‌ها و شکایت‌های متعددی از سوی داوطلبان کنکور سراسری تجربی و ریاضی و خانواده‌های آنان به دست ما رسیده است. آنچه باعث به‌هم‌ریختگی این عزیزان گشته، مشاهده تخلف و احتمال تقلب در آزمون و نگرانی از تأثیر آن بر نتایج کنکور بوده است.


در این زمینه گفتنی‌هایی هست؛

یک: سازمان سنجش آموزش کشور، قانونا اجازه دارد تا پس از برگزاری کنکور، موارد مشکوک را دعوت به آزمون مجدد کرده و مورد ارزیابی قرار دهد. این یعنی هنوز روال سنجش تمام نشده و می‌توان در برابر تخلفات احتمالی ایستاد. غیر از کسانی که نتیجه کنکورشان با نتایج امتحان نهایی همخوان نیست، باید سازمان سنجش امکانی را فراهم کند تا از طریق سایت رسمی سازمان و یا تلفن گویا، مردم اعتراضات خود و یا موارد مشکوکی که سراغ دارند را گزارش دهند که مورد رسیدگی واقع شود.


دو: چند روز پیش برخی همکاران رسانه‌ای ما گزارشی منتشر کرده‌اند که حاکی از تقلب در کنکور ۱۴۰۰ در چند شهرستان کوچک است. موارد گزارش‌شده، حتی اگر در حال تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی باشند، باید فورا موردبررسی و ارزیابی مجدد قرار گیرند و اگر تخلف محرز شد، نه‌تن‌ها اخراج شوند، بلکه بنا بر قانون تا ۱۰ سال از شرکت در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها محروم شوند. به‌علاوه چنانچه تخلف احراز شد، افراد دخیل نیز باید محاکمه و مجازات شوند.


سه: تا اینجا که ما ارزیابی کرده‌ایم، هیچ تقلب گسترده و سازمان‌یافته‌ای در کنکور مشاهده نشده است، اما تخلفات، کم نیست. علی‌رغم مصاحبه رئیس سازمان سنجش، سؤالات کنکور حدود ساعت ۱۰ صبح در کانال‌های تلگرامی منتشرشده است که قابل‌پذیرش نیست. در این زمینه چند مسئله باید فورا پیگیری شود؛
الف. رئیس سازمان سنجش فورا عذرخواهی کرده و استعفا دهد.
ب. شرایط سخت‌گیرانه‌تری برای کلیه عوامل دخیل در کنکور اعم از مراقبان و داوطلبان وضع شود. برای مثال، مراقبان آزمون هم نباید اجازه استفاده از تلفن همراه در جلسه آزمون داشته باشند.
پ. نهاد‌های امنیتی به مسئله ورود جدی کنند و اجازه ندهند اختلال در چنین موضوع مهمی، امنیت روانی خانواده‌ها و داوطلبان را دچار خدشه کند.


چهار: تا اطلاع ثانوی، از هرگونه تغییری در شیوه برگزاری آزمون‌های سراسری جلوگیری شود. تغییر در محتوا‌های آزمون، مشکلی ندارد، اما تغییر در روش همچون تأثیر ۶۰ درصدی و قطعی سوابق تحصیلی با وضعیت فعلی قطعا نشدنی است. هرکس با این حرف مخالف است، کافی است سری به یکی از حوزه‌های امتحان نهایی بزند.

 

ثبات قیمت‌ها چگونه امکان پذیر است؟


امیر محمود گودرزی تحلیلگر سیاسی، استراتژیک طی یادداشتی در شماره امروز آرمان ملی نوشت: مهم‌ترین گفتمان دولت سیزدهم ارتقای توان معیشتی و اقتصادی جامعه است. با نگاهی به شعار‌ها و برنامه‌های آقای رئیسی در طول کمپین تبیلغاتی، مناظرات انتخاباتی و موضع گیری‌های یک سال اخیر می‌توان به این واقعیت راهبردی پی برد که استراتژیک‌ترین هدف دولت تنظیم بازار، ثبات قیمت‌ها و جلوگیری از تضعیف توان معیشتی جامعه است. پرسش اساسی در اینجاست که مکانیسم دستیابی به این هدف چگونه امکان پذیر است؟ و سوال مهم دیگر این است که اساسا دولت در عمر تقریبا یک ساله خود چه میزان در حصول اهداف اقتصادی‌اش موفق عمل کرده است؟

اهمیت این موضوع زمانی برجسته می‌شود که هدف‌گذاری و دورنمای اقتصادی دولت برای سال ۱۴۰۱ تحقق رشد اقتصادی ۸ درصدی است. در پاسخ به این دست از سوالات باید گفت که رشد و توسعه اقتصادی در وهله اول براساس ابتدایی‌ترین آموزه‌های علم اقتصاد، نیازمند بستر‌های امن سرمایه‌گذاری و اشتغال است. به بیانی روشن‌تر در پرتو ثبات و امنیت اقتصادی است که سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی جهش می‌یابد و اقتصاد کشور خود شکوفا می‌شود. واقعیت امر این است که وضعیت اقتصادی کشور در همین بازه زمانی یکساله به روشنی نشان داد که مشکلات فراوان اقتصادی برجای مانده، به صورت کسری بودجه چهار صد هزار میلیارد تومانی و تداوم شرایط تحریمی کشور مانع از این شده که دولت بتواند هدف‌گذاری اقتصادی‌اش را در مسیری مطلوب‌تر هدایت کند. تلاطمات ارزی و رشد مداوم قیمت‌ها منجر می‌شود که سرمایه‌گذار ریسک به سرمایه‌گذاری در حوزه‌های پربازده و بلندمدت نکند و اولویت‌اش سرمایه‌گذاری در زمینه‌های سودآور کوتاه مدت نظیر خرید مسکن، طلا و ارز‌های بین‌المللی است. قابل انکار نیست که شرایط تحریمی کشور اثر مستقیم در نوسانات بازار داخلی ایران گذاشته است، البته بیان این گفتار به مفهوم حل شدن تمامی مشکلات اقتصادی کشور با رفع تحریم‌ها نیست.

همان طور که در بیان ریاست‌جمهوری کشور بار‌ها بدان اشاره شده اینکه تحریم‌های داخلی که همان منافذ و لابی‌های فساد هستند؛ باید کنترل و درمان شود. اما نباید این واقعیت را از نظر دور داشت که تداوم شرایط تحریمی، ظرفیت‌های صادراتی کشور را ناخواسته تحت تاثیر قرار می‌دهد. جمهوری اسلامی ایران ظرفیت‌های بی‌نظیری در حوزه نفت و گاز دارد و براساس امکانات و ذخایر عظیم نفت و گاز کشور و موقعیت ژئواستراتژیک کشور، ایران می‌تواند هاب انرژی منطقه باشد. تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه آمریکا باعث شده که شرکت‌های معتبر سرمایه‌گذاری در حوزه نفت و گاز به جای ایران، مقصد سرمایه‌گذاری‌شان را قطر، امارات و حتی عراق انتخاب کنند. از این رو مدیریت موضوع تحریم‌ها در کنار فعال سازی ظرفیت‌های داخلی اقتصاد کشور باید اولویت اصلی برای سامان‌دهی به شرایط اقتصادی باشد و در نظر داشته باشیم که بازار دستور نمی‌پذیرد و وقتی امید و اطمینان نسبت به آینده حاصل شود؛ تنظیم بازار به صورت اتوماتیک تحقق می‌یابد. با این حال بایستی به این مقوله کلیدی هم توجه داشت که در همین بازه زمانی تقریبا یکساله اقدامات راهبردی از سوی دولت در کاهش مشکلات مردم برداشته شده که مهم‌ترین آن واکسیناسیون سراسری و کاهش آمار فوتی‌ها از ۷۰۹ نفر، نزدیک به صفر است. راهبرد درست دیگر مجموعه دولت تقویت سرمایه اجتماعی در کشور با ابزار تقویت زمینه‌های ارتباطی با مردم است.

دولت آقای رئیسی تاکنون بیست و شش سفر استانی ترتیب داده و در این سفر‌ها از نزدیک پای درد دل قشر‌های مختلف مردم نشسته است. نفس حضور در میان مردم ارزشمند است و ریاست محترم جمهوری کشور با روحیه مردمی و جهادی به سهم خود در تقویت اعتماد عمومی در کشور تلاش دارد و باید در این بستر همه ظرفیت‌های کشور صرف کاهش مشکلات اقتصادی جامعه شود؛ و در آخر آقای رئیسی می‌توانست بدون اجرایی کردن طرح‌های جدید (علی‌الخصوص آزاد کردن قیمت‌ها) به فکر خود باشد، اما ایشان نشان داد با جرات و شجاعت پای ایستادن حقوق مردم را دارد و نشان داد اهمیت حقوق حقه مردم و ملت و جامعه مطمئنا نسبت به حاکمیت امیدوارتر کرده و مردم به آینده و روز‌های بهتر خوشبین باشند.

پیشنهاد «جمهوری اسلامی» برای احیاء برجام

روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله امروز خود با عنوان پیشنهادی برای احیاء برجام نوشت: نباید انتظار داشت مذاکرات برجامی قطر به سرعت و در همان روز‌های اول به نتیجه برسد. مساله مهمی که این همه دشمن دارد، به وقت و ابتکار عمل زیادی برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز دارد.


این هم مهم است که نباید فرصت را از دست داد. ایران، در اوائل ریاست جمهوری «بایدن» و حاکمیت کنونی دموکرات‌ها بر آمریکا، فرصت مناسبی برای احیاء برجام به دست آورده بود و دولت قبلی اعلام کرده بود که می‌تواند کار را تمام کند، ولی اجازه نیافت و ادامه کار به بعد از انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ موکول شد و به دست گروه جدید مذاکره‌کننده افتاد.


اکنون دو فرصت در اختیار است؛ یکی همان حاکمیت دموکرات‌ها بر آمریکا که لااقل در اصل بازگشت به برجام با جمهوریخواهان تفاوت نظر و ادعای بازگشت دارند. فرصت دیگر پادرمیانی بعضی کشور‌های جنوب خلیج فارس ازجمله قطر است که درصدد هستند کاری کنند که مذاکرات به نتیجه برسد و توافق حاصل شود. از این فرصت‌ها فقط در صورتی می‌توان استفاده کرد که مذاکره‌کنندگان واقعاً به احیاء برجام اعتقاد داشته باشند و بخواهند بن‌بست‌ها را بردارند و کار را به نتیجه نهائی برسانند. انتظار مردم ایران این نیست که توافق به هر قیمتی حاصل شود، ولی در این هم تردیدی نیست که اکثریت مردم طرفدار رسیدن به توافق و احیاء برجام هستند. مردم این واقعیت را می‌دانند که بخش عمده‌ای از مشکلات اقتصادی کشور نتیجه تحریم‌هاست و با احیاء برجام و لغو تحریم‌ها این مشکلات برطرف خواهند شد. بنابراین، مسئولان باید به نظر اکثریت مردم احترام بگذارند و برای به نتیجه رساندن مذاکرات تلاش جدی کنند. علاوه بر نظر مردم، اصولاً واقعیت هم همین است که تحریم‌ها ایجاد مشکل کرده‌اند و باید برداشته شوند. دولت‌ها نمی‌توانند به واقعیت‌هائی که مصالح مردم و جامعه را دربردارند، بی‌اعتنا باشند.


این را هم همه می‌دانند که بر دولت آمریکا نیز از درون و بیرون فشار‌های زیادی وارد می‌شود تا به طرف احیاء برجام نرود و همان سیاست ضد برجامی دولت ترامپ و جمهوریخواهان را ادامه بدهد. از درون، حزب جمهوریخواه و از بیرون، صهیونیست‌ها و رژیم صهیونیستی به دولت بایدن فشار می‌آورند تا مانع بازگشت آمریکا به برجام و لغو تحریم‌ها شوند. خود بایدن و دولت او هم ضعیفند و اراده‌ای که بتواند با فشار‌ها مقابله جدی کند ندارند. ما می‌توانیم با ابتکار‌های دیپلماسی و با استفاده از فرصت‌های موجود، مذاکرات را به سوی احیاء برجام به پیش ببریم و حتی از ضعف دولت بایدن نیز به نفع خودمان استفاده کنیم. ما نباید اجازه بدهیم مخالفان ایران، از ضعف‌های طرف مقابل به نفع خودشان بهره‌برداری کنند و باید تدبیری داشته باشیم که از این ضعف‌ها بهره‌برداری کنیم و مذاکرات برجامی را به نفع ایران به نتیجه برسانیم.


بکار بستن چنین تدبیر و ابتکاری فقط از کسانی برمی‌آید که به اصل برجام اعتقاد داشته باشند و به این نتیجه هم رسیده باشند که باید به نظر اکثریت مردم که خواهان رسیدن به توافق برجامی هستند احترام گذاشت و باید این واقعیت را درک کرد که بخش عمده مشکلات کشور از تحریم‌هاست و با احیاء برجام و لغو تحریم‌ها برطرف خواهد شد. کسانی که به اصل برجام اعتقاد ندارند و یا نمی‌خواهند به این واقعیت تن بدهند که احیاء برجام و رفع تحریم‌ها می‌تواند بسیاری از مشکلات مردم را حل کند، نمی‌توانند مذاکرات برجامی را به نتیجه برسانند. نتیجه کار آن‌ها حداکثر این می‌شود که مطالبه درست ایران در مورد لغو تحریم‌های ظالمانه آمریکا توسط اروپا مطالبه‌ای غیرواقعی دانسته می‌شود و موضوع فعالیت‌های موشکی کشورمان به شورای امنیت سازمان ملل کشانده می‌شود. ما نباید مساله را از آنچه بوده پیچیده‌تر کنیم. این روش به زیان کشور است. راه درست اینست که مسئولیت مذاکرات برجامی برعهده کسانی باشد که اولاً به اصل برجام اعتقاد دارند، ثانیاً به نظر اکثریت مردم که خواهان رسیدن به توافق هستند احترام بگذارند و ثالثاً این واقعیت را درک کرده باشند که با احیاء برجام و لغو تحریم‌ها بسیاری از مشکلات مردم حل خواهد شد. اگر واقعاً خواهان احیاء برجام هستید، به این پیشنهاد عمل کنید.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۸
در انتظار بررسی: ۱۸
انتشار یافته: ۴۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
ثبات قیمت‌ها چگونه امکان پذیر است؟
1- پرهیز از دروغ گویی
2- بکارگیری افراد با سواد و تجربه در حوزه اقتصاد
3- پیشگیری از ورود مافیای اقتصادی در حوزه های مختلف
4- و .............................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
کنکور محملی شده است برای موفقیت کسانیکه فاقد توانایی های لازم برای ورود به دانشگاه ، هستند، بخصوص در رشته های پر طرفدار . نتیجه اش هم میشود هیچ
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
تقلب در کنکور چیز جدیدی نیست. سالهاست این امر دیده میشود و تقریبا تمام کسانی که با تقلب وارد دانشگاه میشوند تحصیل را به اتمام میرسانند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
جناب آقای دکتر
چنانچه مستحضرید کنکور یکی از رقابت های عادلانه برای سنجش افراد باسواد و بی سواد میباشد. رقابتی است که میخواهد افرادی وارد دانشگاه و حرفه کار بشوند که سزاوار و لیاقتش را دارا هستند. ولی شما با تقلب و فروختن سوالات کنکور که از جانب خود جنابعالی به عنوان رییس سازمان سنجش کشور نشات میگیرد و مقصر اصلی جنابعالی است.چرا این امربرای رشته علوم پزشکی انجام گرفته ولی برای بقیه رشته ها این اتفاق نبافتاده است؟ میدانید شما با نخبه هایی که با آرزو های زیاد و تلاشهای بیکران که منتظر چنین روزی بودند که پشت آن صندلی بنشینند و با آرامش وآکنده از قلوب مهربانمشغول پر کردن پاسخنامه باشند ولی شما ها با آن ... تمام انگیزه و آرزوهایآن تلاشگران را بر باد دادید.میدانید؟ میذانید شما باعث مهاجرت و فرار نخبگان از کشور هستید و میخواهید کشور را به سمت بی سوادی سوق دهید؟حالا سوال اینجاست با کارهایتون کیسه پر نمیشود؟ شما چه جوابی به مادران و پدرانی که آرزو داشتند بعداز دوازده سال تلاش بچه شان را ببینند. دارید؟ بلی برای شما جواب دادند راحت است اما شما آیا به چیزی اعتقاد دارید؟ اگر داشته باشید در قبال این .. کاریهایتون مسئولید. شما نباید استعفا بدهیدجزای شما خودکشی است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
چرا در این جا از مسئولین درخواست استعفا میشود ؟ آیا خود مسئولین فاقد درک هستند که وقتی بر اثر اهمال کاری و عدم توانایی در انجام کار باعث خسران و ضرر و زیان میشوند بدون درخواست دیگران خودشان استعفا دهند ؟ اگر آری چرا مافوق آنها این قدرت را یا ندارد و یا تو رودرواسی میافتد و او را اخراج و از کار معلق نمیکند ؟ قحط الرجال بوده یا اینکه بخاطر حفظ منافع گروههای خاص میباشد؟ بیچاره مردم !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
هر مسئولی هر کاری می کنه با یه عذرخواهی الکی فقط داغ مردم رو تازه میکنه. این موارد فقط با استعفا و عدم اشتغال فرد مورد نظر قابل تحمل است.
ناشناس
|
Switzerland
|
۰۷:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
با مدیریت علمی به جای هیئتی
sima
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
چه فایده خیلیا با این روش بهترین رتبه ها رو کسب کردن و حق امثال ما ضایع شد
تو رو خدا متقلبین رو شناسایی و کارنامشون باطل کنین تا حق به حق دار برسه وگرنه ما بیچاره شدیم بعد اینهمه زحمت
ایمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
خب وقتی آمریکا تضمین نمیده آش همان آشه و کاسه همان کاسه!!!
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
سلام. کسی از یارانه تیرماه خبر داره؟ کپن کالا ک ندادن و ظاهرا همه اش الکی بود. یارانه هم تا الان ک نیمه ماه هستیم پرداخت نشده! قیمت ها هم که حداقل 2 تا 5 برابر شدن. واقعا کمر به شکستن کمر ملت بستین؟!!!!!
البته که اون یارانه فقط جبران گرونی 4 قلم کالا رو هم نمیکنه و خودشون میگن قیمت 700 قلم کالا پرواز کرده ب اوج!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
مهمترین مخالف برجام مسیول مذاکرات احیا برجام شده است این رفتار اسمش چی هست؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Azerbaijan
|
۰۸:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
درخواست عذرخواهی و استعفا از رئیس سازمان سنجش
این هم از دولت انقلابی کم مانده تقلب به صورت آنلاین به همه رسانده شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
برجامی که نه تحریم بردار نه تضمین داشته باشه که امریکا بگررده ماشه را اجرا کنه به چه دردی میخوره
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
ضمن تایئد اینکه تحریمها در مشکلات اقتصادی مردم بی تاثیر نیست ولی بیشتر مشکل اقتصادی کشور به برجام ربطی ندارد بلکه به عدم مدیریت مسئولین و همچنین اختلاسها ی مختلف و فرزندانشان و منسوبین انها بستگی دارد .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
شما سه میلیون بشکه نفت رو در 120 دلار ضرب کن هر دلار 24 هزار تومان ببین ربط داره یا نداره
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
با برکناری یک فرد مشکل کنکور حل نمی شود .باید خاطیان شناسایی و مفسد فی الارض شوند و کنکور مجددا برگذار شود تا حق به حقدار برسد. ظاهرا امسال تقلب خیلی گسترده بوده و قبل از کنکور سوالات لو رفته است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
بلاخره نفهمیدیم پیشنهاد چه بود
ناشناس
|
Germany
|
۰۸:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
سارمان سنجش با هزاران میلیارد تومان که به نام برگزاری آزمون از جیب مردم می برد باز هم پرسش های آزمون را با قیمت نجومی می فروشد و ادعا می کنند با متخلفان برخورد می شود !!!!!!! چه کسانی جز رده های بالای سازمان سنجش می توانند پرسش های کنکور را بفروشند ؟ چند دهه پیش سازمان سنجش دفترچه چاپ می کرد همه چیز با پست بود و هیچ پولی هم به جز هزینه های چاپ دفترچه و پست از مردم نمی گرفت امروزه که یک برگ هم چاپ نمی کنند و همه چیز اینترنتی است هزاران میلیارد تومان هم پول از مردم می گیرند دانشگاهها را هم پولی کرده اند پرسش های کنکور را هم به قیمت نجومی می فروشند کجامانده که به فساد آلوده نشده باشد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
تازه پردیس های خودگردان این داشنگاه های دولتی را که به بهانه های بیخود و من درآورید ایجاد کرده اند ار از قلم انداختید ناشناس 8":53
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
کار هر بز نیست خرمن کوفتن ، گاو نر می خواهد و مرد کهن. مذاکره آدم خودش رو میخواد کار هر کسی نیست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
مملکت شده آزمون و خطا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
کو گوش شنوا
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
سازمان سنجش فقط جواب قانع کننده ای به این سوال بده که چطور هنگام برگزاری کنکور تجربی، سوالات دفترچه یک و دو تجربی برای دقایقی روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت؟؟؟؟
بی طرف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
تیتر اخبار فقط باعث افسردگی میشه.
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
شاید این درد دل بسیاری از خانواده ها باشد ..........بنده امسال پسرم در کنکور تجربی شرکت نمود .با تمام استرسها و فشارهای عصبی که به خودش و خانواده وارد شد وهمه ی خانواده های ایرانی با آن دست به گریبان هستند و صد البته راهی جز کنکور برای آن نیست !
دو روز قبل از از امتحان پسرم کلیپی را نشانم داد که در آن دفترچه سوالات رشته تجربی توسط شخصی! در حال رونمایی بود و زیر آن نوشته شده بود که تماس بگیرید و حتما مبالغی را برای دریافت آن طلب می نمودند! اگرچه بجز تقلبی بودن این تبلیغ و ترس از عواقب تماس با این اشخاص , باید نابودی اعتماد به نفس و امید یک کنکوری را تصور کنید که با این همه زحمت درس خوانده و حالا می بیند سوالات به راحتی آب خوردن! ( البته با پول و به جان خریدن طبعات این کار) لو رفته است. شما چه حالی می شوید ؟ آیا فریاد رسی هست؟؟.
این بماند شاهکار سال آینده را هم از حالا پیش بینی کنید. کنکور که در روزهایی خاص و در حوضه های امتحانی خاص با این همه بگیر و ببند این بلا سرش می آید. وای به حال سال یعد که امتحانات نهایی قرار است ملاک جدید باشد که صد البته بسیار نامتمرکز تر است و امکان دستکاری و لو رفتن سوالات امتحانی به وسعت ایران اسلامی در آن وجود دارد .پس وای به حال کسانی که از سال بعد می خواهند با سیستم جدید کنکور ببدهند . خواهشا مسئولین محترم" از طلا گشتن پشیمان گشته ایم .......لطف کنید کنکور را با همین سیستم نا مطمئن کنونی برگزار کنید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
چرا و چگونه است که خواسته ها و آرزوهای اسراییل و تندروهای امریکا چون ترامپ و عربستان و کاسبان داخلی مافیاهای متعدد قدرتمند

و کاسبان خارجی،چون روسیه و چین و تندروهای داخلی در مخالفت با توافق برجام ، یکی شده و بر یک خواسته متمرکز شده است !!؟؟

واقعیت دیگر اینکه بخاطر تحریمها ، روزانه 200 میلیون دلار از کف کشور و مردم میرود و اکثریت مردم در سخت ترین اوصاع اسفبار و

فلاکتبار تر اقتصادی و اجتماعی گرفتار هستند و منتظر اجرای سریع توافق برجام و رفع تنش ها و عادی سازی با دنیا میباشند
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
آفرین آفرین در رابطه با ثبات قیمتها خیلی خیلی کارشناسی تهش را جمع بندی کردی......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
شنیدم که عده ای که معلوم نیست نماینده چه کسانی هستند به قطع اینترنت اعتراض کرده اند
عزیزان ما والدین کنکوری بیشنر استرسمان همین تقلب در کنکور هست و در این زمینه از سازمان سنجش حمایت می کنیم اگر واقعا تشخیص داد و توان مقابله از طرق دیگر را نداشت اینترنت را قطع کند
از طرفی اینکه می شنویم سوالات ساعت ۱۰ لو رفته اند و عده ای موفق به تقلب شده اند واقعا نگرانیم
عزیزان متقلب هر نوع اختلاسی می کنید بدانید حق این بچه هایی که شب و روز تلاش می کنند خوردن ندارد
عزیزانی هم که سهمیه می دهید با این دید به قضیه نگاه کنید و از طرق دیگر به افرادی که برای کشور زحمت کشیده اند جبران کنید
با تشکر از افرادی که زین پس در این زمینه بی خیال تقلب می شوند و افرادی که از حقوق این فرزندان معصوم دفاع می کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
جناب آقاي مهاجري، مومن از يك سوراخ دوبار گزيده نمي شود.
جنابعالي بفرمائيد دفعه قبل كه توافقنامه برجام امضا شد و رئيس جمهور وقت آن را فتح الفتوح ناميد كدام يك از تحريمها لغو شدند يا كدام گشايش اقتصادي در كشور انجام شد؟ سپس قضاوت نمائيد كه با امضاي توافقنامه مشكلات تحريمي رفع خواهد شد و آن را هم به اكثريت مردم نسبت دهيد!
واقعيت مطلب اين است كه موافقتنامه هاي اينچنيني به دليل عدم پايبندي طرف مقابل و استراتژي پيشروي قدم به قدم او هيچ دستاورد ملموسي براي كشور به همراه نخواهد داشت الا يك تاثير رواني كه اثر آن هم كوتاه مدت خواهد بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
ظاهرا نظر مردم در توافق هسته ای لحاظ نمی شود.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
در تجارت میگن عرضه و تقاضای در فضای باز قیمتها را مشخص میکند اگر عرضه بیش از تقاضا باشد قیمتها کم میشود و برعکس البته در فضای باز تجاری
در ایران اینطور نیست عده ای سرمایه خود را به هر سمت بکشند تعادل را به هم میزنند سکه میخرند انبار میکنند در حدی که نایاب میشود خوب قیمتش هم میره بالا و...
آنچه مسلم است دولت باید این موارد را رصد کند و به سمت عدالت هدایت کند حالا با راهنمایی سرمایه گذاران کارخانه (عرضه بیش از حد نباشد)یا ...طوری که به سمت عدالت اجتماعی حرکت کند ولی سوال اینجاست که اگر خود دولت دنبال عدالت نباشد میتولان امید داشت اصلاحی صورت گیرد
وقتی در بحث حقوق کارمند بعنوان یک قشر خدمتگذار جامعه ،دولت خودش معترف است تورم 50الی 60 درصد است ولی حقوق کارمند که دستش هم از همه جا کوتاه است ده درصد اضافه میشود میتوان گفت دولت اعتقادی به عدالت ندارد و انصاف ندارد حالا این دولت به سمتی که مثلا قیمت درست شود و ... حرکت میکند
بنظر من هرگز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
کنکور از معدود ابزارهایی است که نفوذ و تقلب در آن بسیار اندک است و فرصتی است تا جوانان با استعداد در اقصی نقاط کشور فرصت رقابت عادلانه داشته باشند و موفق به کسب رتبه های قابل توجه شوند. این را مجلس انقلابی! ورود کرده تا این آخرین امید جوانان را هم زیر نفوذ زورمداران در بیاورد!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
خوابی.کنکور. 1400و اافتضاحات اون خبر داری.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
هيچكس در اين كشور سر جاي خودش نيست ، هيچ مسيولي پاسخگو نيست و عذر خواهي و استعفا معني و مفهومي ندارد
ناشناس
|
Romania
|
۱۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
وقتی آتش به اختیاران و تندروها و کیهان دقیقاً مشابه اسراییل با برجام مخالفند شما چه نتیجه گیری خواهید داشت؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
کنکور گذشته از تقلب و فسادی که به بار می آورد رقابتی ناعادلانه و پولی شده.
از طرفی تاثیر 60 درصد معدل تحصیلی هم به مراتب اشتباه تر از کنکور است زیرا راه را برای سو استفاده برخی دبیرستان ها هموار می کند.
نمایندگان مجلس باید برای گزینش دانشجو در دانشگاه ها شیوه دیگری را جایگزین روش فعلی کنند که امکان دورزدن آن توسط داوطلب وجود نداشته باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
البته دولتمردان که به اتفاق مخالف برجام بودن حالا فهمیدن که در شرایط تحریم اداره کشور بسیار سخت است و دولت بسیار ناتوان تر از دولت قبلی است. ولی واقعیت اینست که خود کرده را تدبیر نیست و نمی دانند گفته ها و تحلیلهای قبلی خود را در ضدیت با برجام چگونه توجیه کنند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
برای سازمان سنجش متاسفم... فرزند من سه سال هست که زحمت کشیده ولی متاسفانه سئوالات قبل از امتحان و درحین امتحان به بیرون درز کرده ... این مسئله به روح و روان بچه ها و خانواده ها آسیب جدی می زند و اعتماد از سازمان سنجش صلب می شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
ما مردم مثل همیشه از این که قدر مسولین را نمیدانیم عذر خواهی ی کنیم..قدر شما رییس سازمان سنجش را میدانیم..
کاش می شد ما مردم بخاطر این قدر ناشناسی یک ویزا بهمان بدن و این مملکت گل و ببل را ترک کنیم به مقصد کانادا
امکان هست مسولین رایزنی کنن؟؟
نمی خوایم باعث رنجش بشویم
یا حق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
لطفا با توجه به اینکه آمریکا به هیچ وجه حاضر نیست مفاد برجام را اجرا کند و تضمین لازم برای عدم خروج مجدد را نمی دهد و تحریمها را لغو نمی کند پیشنهاد مشخص بدهید که چه باید کرد؟! قبول کنیم که داشته های خود را بدهیم و مدتی بعد جمهوری خواهان مجددا از برجام خارج شوند و تحریمها هم تشدید شود؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
همه میدانند شما هم میدانید که علاوه بر امسال، چندسال است که سوالات کنکور قبل از برگزاری جلسه آزمون لو میرود و به فروش میرسد. فقط از ترس اعتراض دسته جمعی مردم خبرش را منتشر نمیکنید

تمام کسانی که سوالات را به فروش میرسانند بعد از اعلام نتایج پولش را دریافت میکنند

این خود سند محکمی بر واقعی بودن دفترچه ها و سوالات دارد

لعنت به رانت و فساد و مافیا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
بخدا قسم کسی که با تقلب وارد دانشگاه می شود و در رشته های پزشکی و مهندسی تحصیل می کند نهایتاً یک فارغ التحصیل بیسواد می شود که با جان مردم بازی می کند. با این سهل انگاری ها با جان و مال مردم بازی نکنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
پیشنهاد «جمهوری اسلامی» برای احیاء برجام !!!!

ببخشید الان شاید نظر اکثریت مردم این باشد که در تابناک از کلمات و الفاظ رکیک در نوشتن توضیحات استفاده کنند آیا چون رای اکثریت است باید تابناک به آن تن دهد ؟!!
ای تباناک آیا کثرت دلیل بر صحت است ؟!!!
آخر چرا مزخرفات هر روزنامه و نشریه ایی را درج میکنی ؟
این ها از شما پذیرفتنی نیست لطفا رعایت کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
چه خبره تو مملکت
چرا هیچی سر جای خودش نیست خداااااااااا
poya
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
دانشگاه دیگه بدرد نمی خوره برید اول یک زبان خارجی رایج در اقتصاد مثل انگلیسی و چینی اسپانیایی یادبگیرید هم زمان یک حرفه ام فرار بگیرید اقتصاد شخصی که درست شد آن وقت برید دنبال درس در این حالت گزینه های بهتری هم در دسترس قرار دارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
مرور روزنامه هاي شنبه ١١تير نه چهارشنبه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
مرور روزنامه هاي شنبه ١١تير نه چهارشنبه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
رئیس جمهور حتما باید تاریخ بخواند تا بفهمد روسیه و فرانسه چقدر با ایران بد عهدی کردند
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
مهسا امینی علی کریمی ربیع الاول حسین ماهینی باقر نمازی سیامک نمازی