بازدید 62769
دو هزار و هشتصد و نهمین بسته ویژه خبری «تابناک»
در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند مرندی: نشانه‌های مثبتی در مذاکرات وجود دارد / احضار وزیر صمت به مجلس در پی گرانی ۱۸ درصدی خودرو / میرسلیم: در خودروسازی انحصار نداریم / درخواستی که رئیسی با آن مخالفت کرد / انتقاد معاون پیشین وزارت خارجه از هدیه گران قیمت قالیباف به اردوغان / توصیه عباس عبدی درباره ضرورت شناسایی مهاجمان به گوهر عشقی ... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۰۹۲۶۲۳
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۸ 11 December 2021

بسته ویژه خبری «تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیترهایی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی انداخته می‌شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت‌های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

فریدون عباسی: اگر مازوت نسوزانیم، کشور به خاموشی فرو می رود

عضو کمیسیون انرژی مجلس مصرف روزانه ۳۳ میلیون لیتر مازوت در نیروگاه‌های کشور را تایید کرد و آن را اجباری برای جلوگیری از کمبود گاز و قطعی برق می‌داند. فریدون عباسی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درباره خبر منتشره مبنی بر مازوت سوزی در نیروگاه‌های کشور اظهار کرد: مازوت‌سوزی مساله‌ای است که در سال‌های قبل هم با آن رو به رو بوده ایم، بیژن زنگنه وزیر سابق نفت هم در همین زمینه معتقد بود که وزارت نیرو باید فیلترینگ گوگردزدایی را اِعمال کند. عباسی معتقد است که وزارت نیرو هم اقتدار لازم برای اعمال مدیریت بر نیروگاه‌ها را نداشت، زیرا خیلی از نیروگاه‌ها واگذار و خصوصی شدند و به همین دلیل وزارتخانه مرتبط نقش تنظیم کنندگی لازم را نداشت.

«مازوت باید سوزانده شود»؛ این را عباسی می‌گوید و دلیل آن را این گونه تشریح می‌کند که در حال حاضر اگر بخواهیم رشد صنعتی و اشتغال داشته باشیم به برق نیاز داریم، وقتی هم که گاز نداریم به نیروگاه‌ها بدهیم، مجبوریم سوخت مایع مصرف کنیم و مثل خیلی از کشور‌های دیگر مازوت می‌سوزانیم، ولی گوگرد مازوت باید پایین آورده و در نیروگاه‌ها فیلتر گذاشته شود. عباسی گفت: چون دولت به این وظیفه خود عمل نکرده، مردم باید پای کار بیایند و مصرف خود را پایین بیاورند. این مسئله عزم ملی می‌خواهد تا دولت فرصت پیدا کند در دو سال آینده این مشکل را حل کند. در حال حاضر مجبوریم مازوت بسوزانیم و آلودگی آن را هم تحمل کنیم. برای جلوگیری از خاموشی در ادارات، صنایع و بیمارستان‌ها نیاز به برق داریم؛ اگر مازوت نسوزانیم کشور به خاموشی فرو می‌رود.

استرداد میرزاعلی واعظ‌زاده، ساواکی سابق از کانادا به ایران

اداره مهاجرت کانادا یک عضو ساواک به نام میرزاعلی واعظ‌زاده را به ایران مسترد کرد. طبق حکم دادگاه فدرال کانادا که در سال ۲۰۱۷ صادر شده، واعظ زاده تا سال ۱۹۷۰ با ساواک همکاری داشته و تایید کرده که در حالی هشت‌هزار تن را به این سازمان لو داده بود که می‌دانست آن‌ها با خطر شکنجه و اعدام مواجه هستند.

سخنگوی سابق تربیت بدنی: علی دایی با دستور احمدی‌نژاد اخراج شد

سخنگوی سابق سازمان تربیت بدنی رسما اعلام کرد که برکناری علی دایی از سرمربیگری تیم ملی ایران در فروردین ۱۳۸۸ و بعد از باخت به عربستان با دستور نهاد ریاست جمهوری بوده است. امروز شنبه محمد آخوندی ـ که در آن زمان سخنگوی سازمان تربیت بدنی بود ـ رسما درباره اخراج علی دایی افشاگری و آن را تصمیم نهاد ریاست جمهوری و شخص رئیس جمهور (محمود احمدی نژاد) عنوان کرد. آخوندی در این خصوص گفت: این تصمیم در نهاد ریاست جمهوری گرفته و اعلام شد. با من تماس گرفتند که خبر را اعلام کنم؛ اما گفتم مسئولیتش با افراد دیگر و فدراسیون فوتبال است. وی افزود: ما از اعلام خبر برکناری دایی در سازمان تربیت بدنی امتناع کردیم.

به نظر عبدالملکی درمورد کاهش قیمت دلار از طریق تزریق ۳۰۰ میلیون دلار، اعتقادی ندارم

هرداد گودرزوند، عضو کمیسیون برنامه و بودجه درباره نظر حجت عبدالمالکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر اینکه با تزریق ۳۰۰ میلیون دلار می‌توان دلار را به ۱۵ هزار تومان رساند، گفت: «این سوال را باید از خودشان پرسید، من که چنین اعتقادی ندارم. حتما با ورود ارز به کشور این اتفاق می‌افتد. در بخش خصوصی، سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری، فروش نفت و صادرات کالا‌های غیر نفتی می‌توان تعادلات بازار را پایدار حفظ کرد. شاید به صورت مسکن بشود یک مبلغ ارزی را به بازار تزریق کرد و قیمت را پایین آورد، ولی پایدار نیست. زمانی پایدار است که عرضه و تقاضا در بازار تعیین‌کننده باشد.»

کنایه روزنامه جمهوری اسلامی به اظهارات صدیقی درباره مذاکرات

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:از یاد می‌بریم آنچه برخی خیره‌سرانه نوشتند. به یاد می‌آوریم که حضرات مراجع، جناب وزیر خارجه را به تعامل و رفتار تعاملی با کشورها دعوت کردند. دلیلش را هم چنان که در بیان حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی می‌خوانیم؛ "رفع مشکلات و رضایت و خرسندی مردم" دانستند. برای این هم باید از همه ظرفیت‌ها بهره گرفت. تعامل و مذاکره هم از جمله کارآمدترین این ظرفیت‌هاست. ما اهل منطق هستیم و هیچ صاحب منطقی از مذاکره روی برنمی تابد. بی‌منطقانند که زیر میز می‌زنند چنان که در رفتار ترامپ دیدیم. ما آداب بین‌المللی را میدانیم و چنان که این "مرجعِ مفسر"، می‌گویند" ادب بین‌المللی را رعایت می‌کنیم، دست هم می‌دهیم". ولی یک "اما" هم دارد؛ این دست دادن که نشان هشیاری مؤمنانه است؛ "پس از دست دادن انگشتان خود را هم می‌شماریم!" یعنی مراقب همه چیز هستیم. بازی را به هم نمی‌زنیم اما بازی هم نمی‌خوریم. امیدواریم هم خبرهای خوب بشنویم از مذاکرات و هم شاهد تکریم و تعظیمِ شأن مرجعیت باشیم در میان قلم‌داران و صاحبان تریبون. یک امیدواری دیگر -هرچند محال می‌نماید- ؛ برخی آقایان، اگر بیان منصف و سخن منطقی ندارند، به سکوتی درست به آرامش مردم احترام بگذارند. از بیان سخنانی چنین که مذاکره گذشته برد-باخت بود و امروز در این دولت مذاکره برد-برد است. مردم همه چیز را می‌دانند. خود این افراد هم اگر دقت کنند که ترامپ از برجام خارج شد، خواهند فهمید. اگر برد باخت باشد، ما برنده شدیم که آمریکا زیر میز زد، والا برنده که از بازی خارج نمی‌شود.

قاچاق خاک «جوسازی» است

علی مراد اکبری، معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه درباره قاچاق خاک جوسازی می شود، گفت: در حوزه خاک با چالش های بزرگی مواجه هستیم که هیچ توجهی به آنها نمی شود و عده ای به حاشیه ها چسبیده اند. وی ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی تاکنون حتی برای خروج یک کیلوگرم خاک کشاورزی نیز مجوز صادر نکرده و موردی نیز درباره قاچاق آن گزارش نشده؛ بنابراین، احتمال می‌دهیم عده‌ای در این زمینه جوسازی می‌کنند.

در مورد نمازی که در جلسه خوانده شد...

مصطفی داننده: این روزها نماز خواندن «مهدی سعادتی» عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس حسابی سروصدا کرده است. ابتدا عکس‌هایی از نماز خواندن او در جلسه با وزیر خارجه حاشیه ساز و بعد فیلمی از نماینده بابل منتشر شد که بعد اقامه اذان در حین برگزاری جلسه شروع به نماز خواندن کرد.در مورد این نماز حرف‌های زیادی زده شده است و نمی‌خواهم در این نوشتار آنها را تکرار یا رفتار نماینده را قضاوت کنم. من دنبال یک سوال ساده هستم؛ آقای سعادتی چند نفر بعد از دیدن نماز خواندن شما در جلسات ترغیب به اقامه نماز اول وقت شدند؟

اجازه بدهید از همان جلسات شروع کنیم تا کم کم به جواب برسیم. نماز شما اگر دیگران را تحت تاثیر قرار می‌داد، حتما باقی اعضا هم آستین‌ها را بالا می‌زدند و به تأسی از شما به نماز می‌ایستادند. در فیلم منتشر شده که همه منتظر بودند تا نماز شما تمام شود. در جلسه وزیر خارجه هم که مباحث برقرار بود.نتیجه اینکه نماز شما در همان جلساتی که حضور داشتید تاثیری نداشته، چه برسد به مردمی که در شبکه‌های اجتماعی آن را دیدند.بیایید حالا چرخی در فضای مجازی و مردم بزنیم. من یکی حداقل جمله‌ای مثبت در دفاع از رفتار شما ندیدم. نه آنهایی که هم فکر شما هستند و نه کسانی که فرسنگ‌ها با جناب‌تان فاصله فکری دارند، از حرکت شما برداشت مثبتی نداشتند و حتی متفق القول گفتند که این کار «ریا» است و لاغیر.

خیلی‌ها یاد حکایت مشهور سعدی افتادند که «ناخوش آوازی به بانگ بلند قرآن همی‌خواند. صاحبدلی بر او بگذشت. گفت: تو را مشاهره چند است؟ گفت: هیچ. گفت: پس این زحمت خود چندین چرا همی‌دهی؟ گفت: از بهر خدا می‌خوانم. گفت: از بهر خدا مخوان: گر تو قرآن بر این نمط خوانی/ ببری رونق مسلمانی»برخی حتی از این نماینده پرسیدند کدام از یک بزرگان دین در جلسات خود با دیگران چنین رفتاری داشتند؟ کدام یک از آنها در حالی که مردم منتظرشان بودند به نماز می‌ایستادند؟

یا خیلی‌ها از خود پرسیدند که اگر کسی مقید به خواندن نماز است، چرا به نماز خانه نمی‌رود؟ یا چرا جلسات را به گونه‌ای تنظیم نمی‌کند که به اذان نخورد؟همه این واکنش‌ها نشان می‌دهد که این سبک نماز خواندن، هیچ کمکی به نماز نکرده و بیشتر مردم را به قضاوت وا داشته است. بهتر است کسانی که ردای مسئولیت به تن دارند تلاش کنند تا ریاکاری را از کشور دور کنند و اجازه ندهند این رذیلت اخلاقی مثل قارچ میان مردمان رشد کند.

غرضی : هضم لقمه بزرگ یکدست شدن قدرت برای اصولگرایان آسان نیست و گلوگیر می شود

محمد غرضی، فعال سیاسی: این یکدستی قدرت، کمکی به اصولگراها نمی‌کند. مانند زمان اصلاح‌طلب‌ها. در زمان خاتمی همه نهادها در اختیار اصلاح‌طلب‌ها بود و قوه قضاییه نیز با دولت آقای خاتمی همراهی می‌کرد اما نهایتا روند به نفع دولت نشد.این که لقمه را بزرگ بگیریم، هضم آن را مشکل می کند. این همه قدرت را در اختیار گرفتن، نتیجه خوبی نخواهد داشت. باید با کار کارشناسی اقبال مردم را به دست آورد که امری غیر ممکن است.هیچ یک از پیشنهادهای دولت در زمینه‌های اجتماعی از طرف مردم استقبال نشده. در زمینه مسکن این عدم استقبال که روشن است.با معیار قرار دادن وضعیت اجتماعی و رویکرد مردم به دولت، احتمال موفقیت دولت در حل ابرچالش ها و چالش های ملی ،تقریبا، غیرممکن است./خبرآنلاین

توصیه عباس عبدی درباره ضرورت شناسایی مهاجمان به گوهر عشقی

عباس عبدی خواستار شناسایی موتورسواران مهاجم به گوهر عشقی (مادر ستار بهشتی) شد. عباس عبدی در توییتر در واکنش به خبر تهاجم به مادر ستار بهشتی نوشت: حمله به خانم گوهر عشقی سه حالت دارد؛ یا با اطلاع رسمی چنین رفتار مجرمانه‌ای شده که واویلاست. یا افراد خودسر طرفدار مرتکب شده‌اند و یا مخالفان برای بدنام کردن حکومت. اگر یکی از این دو حالت باشد باید فوری موضعگیری رسمی و اقدام موثر کرد. در غیر این صورت اذهان متوجه حالت اول خواهد شد.

انتقاد معاون پیشین وزارت خارجه از هدیه گرانقیمت قالیباف به اردوغان

در دیدار قالیباف و اردوغان، ایران یک فرش دستباف نفیس به اردوغان  و اردوغان کتابی از خودش به هیات ایرانی هدیه داده است.حسین جابری انصاری معاون پیشین وزارت خارجه در واکنش به این تبادل هدیه، ضمن نقل خاطره‌ای از تاج الملوک همسر رضاشاه که نوشته "به ملاقات هیتلر رفتیم و دو قالی نفیس ایرانی و پسته بردیم. عکس خود را امضا کرد و گفت: متأسفانه پیشوای آلمان مثل شاه ایران ثروتمند نیست و نمی تواند هدیه گرانقیمت به ما بدهد! اینکه دهه‌ها بعد، هنوز درب بر همان پاشنه می چرخد و ما ثروتمندیم و دیگران مقتصد، نیازمند بازبینی نیست؟

چه کسانی از نمازی که در جلسه خوانده شد استقبال کردند؟ / انتقاد معاون پیشین وزارت خارجه از هدیه گرانقیمت قالیباف به اردوغان / هدیه عجیب شرکت دخانیات به خبرنگاران!  /گلایه از از منتقدین مصاحبه تلویزیونی رئیسی

هدیه عجیب شرکت دخانیات به خبرنگاران!

فانا نوشت: خبرنگاران حاضر در مراسم امروز معارفه مدیرعامل جدید شرکت دخانیات ایران خبر داده‌اند که در این مراسم به هر خبرنگار یک باکس سیگار بهمن اهدا شده است!روابط عمومی شرکت دخانیات ایران هم درباره این اتفاق عذری بدتر از گناه آورد و توضیح داد که این یک اقدام مرسوم و سالانه است و به مدیریت جدید سازمان ارتباطی ندارد!کشورهای جهان در حال حرکت به سمت محدود و ممنوع کردن مصرف سیگار و دخانیات هستند و حتی اخیرا نیوزلند در حرکتی بی‌نظیر اعلام کرد که فروش سیگار به نسل‌های آینده را ممنوع می‌کند، بعد شرکت دخانیات ایران به خبرنگاران سیگار هدیه می‌دهد!

ناراحتی روزنامه اصولگرا از منتقدین مصاحبه تلویزیونی رئیسی

یک روزنامه اصولگرا نوشت: بارزترین نمونه‌ای که بتوان حجم عملیات روانی طیف غرب‌باور علیه دولت جدید را به واسطه آن به خوبی درک کرد، موضع‌گیری بعد از سخنرانی تلویزیونی اخیر رئیس‌جمهور به مناسبت صدمین روز دولت او بود.روزنامه جوان در یادداشتی نوشت:رسانه‌های وابسته به این طیف در حالی به شدت علیه گفت‌وگوی تلویزیونی صد روزه رئیس‌جمهور با مردم انتقاد کرده‌اند که رئیسی برخلاف روحانی وعده‌ای مبنی بر حل مشکلات کشور طی ۱۰۰ روز به افکار عمومی نداده بود و طی همین سخنان فروتنانه همه چیز را گردن دولت قبل نینداخت و تنها تلاش کرد ناظر به آینده سخن بگوید، اگر چه برای اثبات برخی عملکردها ناچار بود گریزی هم به گذشته بزند.روزنامه جمهوری اسلامی در این زمینه هم با نمایشی خواندن گفت‌وگوی تلویزیونی رئیس‌جمهور تلاش کرد اینگونه شخص رئیس‌جمهور را مورد حمله قرار دهد: «تا زمانی که مسئولان نظام از مصاحبه با خبرنگاران آزاد و مستقل پرهیز می‌کنند، هرگز نمی‌توانند افکار عمومی را قانع نمایند. با مصاحبه‌های نمایشی نباید انتظار داشت مسئولان به سؤال‌های موجود در اذهان مردم پاسخ بدهند و مردم احساس کنند حرفشان را زده‌اند و جواب مسئولان را شنیده‌اند. بدون تعارف و البته با ذهنی خالی از حب و بغض به آقای رئیس‌جمهور می‌گوییم این مصاحبه را نمی‌توان مصاحبه موفقی دانست.»این روزنامه به گونه‌ای از گفت‌وگوی رئیس‌جمهور انتقاد کرده است که گویی در دولت قبل همه گفتگوهای شخص رئیس‌جمهور و وزرای کابینه جلسات پرسش و پاسخ بوده و خبرنگارهای منتقد توانسته‌اند بدون هیچ گونه مانعی سؤالات چالشی و غیرکانالیزه‌شده‌ای از آن‌ها مطرح کنند، حال آنکه در نشست‌های خبری دولت برآمده از اصلاحات خبرنگاران در نشست‌ها گزینش می‌شدند و اگر گاهی هم دعوت می‌شدند، فرصت طرح پرسش به آن‌ها داده نمی‌شد.

درخواستی که رئیسی با آن مخالفت کرد

رئیس‌جمهور با درخواست توقف شش ماهه طرح نسخه‌نویسی الکترونیک مخالفت کرد.رئیسی با درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای استمهال و توقف شش ماهه طرح نسخه‌نویسی الکترونیک مخالفت و خطاب به وزیر اعلام کرد که برای اجرای این طرح همکاری نمایید.

میرسلیم: در خودروسازی انحصار نداریم

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره اظهارات برخی افراد مبنی بر اینکه باید با واردات انحصار تولید خودرو را از بین ببریم، بیان کرد: در حال حاضر انحصاری در خودروسازی نداریم.سید مصطفی میرسلیم در گفتگو با مهر، با اشاره به مخالفت مجدد هیئت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام با واردات خودرو، اظهار داشت: واردات خودرو برخلاف سیاست‌های کلی نظام است.

احضار وزیر صمت به مجلس در پی گرانی ۱۸ درصدی خودرو

نایب‌رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، از احضار وزیر صنعت و مدیران ایران‌خودرو و سایپا به این کمیسیون، در پی گرانی ۱۸ درصدی خودرو کارخانه خبر داد. حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا با اشاره به افزایش ۱۸ درصدی قیمت خودرو در روز‌های پایانی هفته گذشته و با بیان اینکه مخالف افزایش قیمت خودرو هستیم، اظهار داشت: برای فردا (یکشنبه ۲۱ آذر) ساعت ۱۳ وزیر صنعت و مدیران خودروسازی‌ها به کمیسیون صنایع و معادن فراخوانده شده‌اند تا درباره علت این تصمیم توضیح دهند. وی با بیان اینکه بعد از استماع گزارش و توضیحات مسئولان وزارت صنعت و خودروسازان در این باره تصمیم می‌گیریم، گفت: ممکن است مدیران خودروسازی‌ها بگویند، چون هزینه‌هایمان بالاست، قیمت کارخانه را بالا برده‌ایم تا قیمت بازار به نرخ کارخانه نزدیک شده و نقدینگی به این سمت هدایت شود، در حالی که کارشان برعکس است؛ باید روی قیمت بازار نظارت و کنترل کنند، نه اینکه قیمت کارخانه را بالا ببرند. نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: فضای کمیسیون به هیچ عنوان موافق این تصمیم وزارت صنعت و خودروسازان نیست و بعید است، از توضیحات آقایان قانع شود. حسینی کیا اظهار داشت: راه تنظیم بازار خودرو این است که با تعیین تکلیف مصوبه مجلس برای ساماندهی صنعت خودرو و همکاری مجمع تشخیص مصلحت نظام، واردات آزاد شود و دولت نیز با تعرفه‌گذاری مناسب برای واردات، بازار خودرو را تنظیم کند.

اسماعیل کهرم: فریدون عباسی یک خائن است

کهرم با تاکید بر این‌که دلیل میزان آلودگی این مازوت‌‌ها تحریم‌هاست، گفت: دلیل این حجم از آلودگی‌ که مازوت ما ایجاد می‌کند، تحریم بودن کشور است. اگر ما لوازم و دستگاه‌های لازم را برای کمتر کردن این آلودگی را داشتیم کشور به این وضع نمی‌افتاد! همین الان که بنده دارم با شما مصاحبه می‌کنم از نفت چاه مازوت تهیه می‌شود! بنده عرض کردم کسی مازوت از دولت خریداری نمی‌کند در نتیجه نیروگاه‌ها هم از آن برق می‌گیرند. میزان آلودگی این سوخت به حدی است که بدون هیچ اما و اگری اکثریت مردم را به سرطان مبتلا می‌کند! ما دوازده شهر در کشور داریم که مازوت در آن‌ها سوازنده می‌شود.وی در ادامه تصریح کرد: ما در سال بسیاری از شهروندان‌مان را به‌دلیل سرطان ریه و مشکلات قلبی از دست می‌دهیم! ما باید با دنیا آشتی کنیم و نسبت به مسائل اقتصادی بیشتر ببینیم تا مردم حداقل اختیار سلامت‌شان را داشته باشند.این فعال محیط زیست در واکنش به اظهارات فریدون عباسی، نماینده مجلس یازدهم مبنی بر اینکه مردم باید آلودگی هوا را تحمل کنند، اظهار کرد: آقای عباسی یک خائن است. باید به آقای عباسی گفت شما حاضر هستید که زن و بچه خودت دچار بیماری سرطان شوند؟! سلامتی مردم مهم‌تر است یا این ادعاهای بی اساس شما؟! ایران دومین کشور تولیدکننده گاز در دنیاست، مگر ما نمی‌توانیم از گاز برق تولید کنیم که حالا آقایان می‌گویند در تامین برق هم مشکل داریم؟! اگر دولت ما با جهان به صلح برسد، آیا ما باز هم تحت چنین شرایطی قرار می‌گیریم؟! قطعاً نه مگر کشورهای دیگر تا این اندازه در حال سوزاندن مازوت هستند؟!

مرندی: نشانه‌های مثبتی در مذاکرات وجود دارد

مشاور هیات ایرانی در مذاکرات وین با اشاره به اینکه نشانه‌های مثبتی در مذاکرات وجود دارد تاکید کرد که قضاوت در خصوص روند این مذاکرات زود است.محمد مرندی، تحلیلگر مسائل بین‌الملل که همراه تیم مذاکره کننده ایران در وین حضور دارد در گفت‌وگو با شبکه الجزیره گفت: ایران هیچ گونه موضوعی که پیش از این بر سر آن توافق کرده است را رد نمی‌کند.وی در گفت وگو با این شبکه قطری تاکید کرد، طرف اروپایی در مذاکرات انعطاف نشان داده است. مرندی خاطرنشان کرد: اگر واشنگتن و اروپا با مساله برداشتن تحریم های ایران موافقت کنند، تهران نیز به تعهدات خود عمل خواهد کرد. واشنگتن باید در ابتدا تحریم های وضع شده علیه ایران را بردارد تا بعد از آن به توافق برسیم.وی همچنین تاکید کرد: زود است که در خصوص روند مذاکرات وین قضاوت کنیم اما نشانه های مثبتی وجود دارد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۳
در انتظار بررسی: ۴۰
انتشار یافته: ۱۴۵
جودكى
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
نام اين مثلا نماينده رو بايد به خاطر سپرد (براى عكسهاى اينده)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
نماز خواندن های ریاکارانه! خیلی معتقد به نماز اول وقت بودی از جلسه می رفتید بیرون و در خلوت نماز می خوندید. عبادت به جز خدمت خلق نیست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
اخه نماز در خلوت رو کسی نمی بینه دلبندم. حاجی داره برای پست های بالاتر زمینه چینی می کنه
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
اسماعیل کهرم کاملا درست میگه. سوزاندن مازوت در نیروگاهها خیانت به ملت است و باعث سرطان و کستن مردم میشود. بی کفایتی مدیران باعث شده توقف پروژهای استخراج گاز شده. ما دومین مخازن گاز دنیا را داریم و باید علاوه بر تامین نیاز داخل باید بزرگترین صادر کننده گاز باشیم. فقط روسیه از کاهش ایتخراج گاز در ایران سود میبرد و بس. مرگ بر روسیه خائن.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
سلام
هدیه اردوغان ‌که جای خود دارد
یک نگاهی به جلسه اردوغان با قالیباف و دو پرچم ترکیه کنار اردوغان و پرچم افتاده ایران در گوشه اتاق بیاندازید آقای قالیباف ترا به خدا دیگر سفر خارج نرو از تحویل نگرفتند توسط پوتین و این هم از اردوغان خدای ناکرده شما نماینده ایران هستید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
شوق و ذوق آقای قالیباف و دو دستی چسبیدن به کتاب را هم ببینید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
اگر بخواهیم خزعبللات داننده و مهاجری بخونیم می رفتیم سایت و روزنامشون ننه اینجا!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
جناب روزنامه ی جوان رئیسی وعده ی 100 روزه نداد ولی تو چشم ما و دوربین ها نگاه کرد و گفت روز اول کار دولت من روز پایان فساد خواهد بود، یعنی نه تنها دولت من از فساد مبراست فساد باقی مانده از دولت‌های قبل هم تمام خواهد شد، وعده ازین بزرگتر؟؟؟؟ و خودتونم میدونین این بزرگترین بلوف رئیسی بود که نیاز به هیچ دستگاهی برا سنجش‌ش نیست
ناشناس
|
France
|
۲۱:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
چه کسانی ازنمازی که درجلسه عمومی توسط یکی برادران باقطع برنامه خوانده شد بایدعرض شودکه گناه کردن پنهان به ازعبادت فاش خداوندآنقدرعظیم وبزرگواراست که قطعاًترجیح میدهد بندگانش نمازاول وقت را بخاطرخدمت به بندگانش به تاخیربیاندازند خداوندبهمه چیزآگاه است وازنیت قلبی همه مامطلع وبخشنده ومهربان وبندگانش رابشدت دوست دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
این فریدون عباسی خیرسرش فیزیک خونده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
دوست عزیز کم عقلی باکم هوشی دو مقوله جداست می تونند به هم کمک بکنند می تونندبر خلاف هم باشند هردو از نظر فلسفی امکان دارد و نافی هم نیستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
خاک بر سرتون که تو سال 2021 باید مازوت بسوزونید و مردم به خاک سیاه بکشید از صبح تا شب ما فلان کردیم فلان میکنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
در یک قدمی مدیریت جهانی هستیم.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
این بار اولشان نیست که ملت را به خاک سیاه نشانده اند!!! مگر همین چند وقت پیش نبود که با قول تولید واکسن در حالی که می‌شد آن را به راحتی وارد کرد هزارن هزار نفر را راهی گورستان کردند
جواد خان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
بنظر من اردوغان باقالی باف رفتاری مطابق شان قالیباف کرده حرمت امام زاده به متولیش هست
پاسخ ها
شایان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
راستی یه سوالی؟؟؟ قالیش رو هم خود قالی باف بافته؟ عمو قالی باف بله قالی رو خوب بافتی بله ... برا اردوغان ساختی؟...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
مگر ما نمی‌توانیم از گاز برق تولید کنیم که حالا آقایان می‌گویند در تامین برق هم مشکل داریم؟! اگر دولت ما با جهان به صلح برسد، آیا ما باز هم تحت چنین شرایطی قرار می‌گیریم

شما هم که فرقی با عباسی ندارید وقتی تو این شرایط که با دنیا رابطه ندارن میتونن از گاز برق بگیرن چرا میگی برند با جهان صلح کنند. مخالف صلح نیستم.انگار ایشون هم با عباسی بله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
"انتقاد معاون پیشین وزارت خارجه از هدیه گرانقیمت قالیباف به اردوغان"

بنده های خدا!
هدیه گرانقیمت٬ توافق مکرر روی نهایی کردن قرارداد اقتصادی یله به سمت منافع ترکیه است که از دوره احمدی نژاد به ناشیانه ترین وضع با این همسایه بدرد خور اما متاسفانه نسبتا طماع کلید زده شده است.
در اینکه باید گسترش روابط اقتصادی منطقه ای بويزه با همسایگاه و مخصوصا با ترکیه در دستور کار هر دولتی باشد هیچ تردیدی نیست. اما اینکه ابتکار عمل آنهم با این وضع به ترکیه سپرده شود عوارضی دارد که در میان مدت منافع حاصله از آن را می تواند خنثی نماید و مبدل به استخوان لای زخم اقتصاد ما شود. نباید به دلیل نیاز به همکاری ترکیه در کاهش اثر تحریمها و آرام کردن آنها در مواجهه با سیاست های منطقه ای باج اقتصادی و به گرو دادن ظرفیت های توسعه ای کشور را با رودربایستی بیجا داد. اردوغان و ترکیه خودشان در موقعیتی هستند که می توان با یک ترتیبات مشخص بجای باج دادن از آنها امتیاز هم گرفت.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
با کسب اجازه از جناب حافظ واداره دخانیات زمان ایشان
آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است
سیگار بعد چایی ، چایی بعد سیگار .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
انتقاد معاون پیشین وزارت خارجه از هدیه گرانقیمت قالیباف به اردوغان خخخخ قالیباف قالیچه نفیس داد ولی اردوغان یک کتاب ننگ براین نماینده مجلس قالیباف دوتا سفرخارجی رفت هردوسفر ضایع شد خخخخخخخخخخخخخ
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
استرداد یک فسیل 80 ساله البته کار خوبی ست اما در حال حاضر اگر خاوری وامثالهم را مسترد کنند شاید مفید تر باشد....ودر مورد تبادل هدیه باید گفت...بی انصاف هدیه ای بااین ارزش مادی ومعنوی گرفته .حاضر نشده در عکس یادگاری یک لبخند بزنه.
پاسخ ها
شایان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
اتفاقا بهترین هدیه کتاب است و البته کار ندارم چه کتابی بهرحال اردوغان هم زرنگه از فرصت استفاده کرده کتاب داده مائیم که هنوز مثل عهد قجر در فکر هدیه گرانقیمت و اینها موندیم
حجه الاسلام یاراحمدی قهرمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
همانطور که قبلا هم یادآور کردم باید با اعمال شروط سخت برای غرب نضیر بستن تنگه هرمز و تنگه خزر و تنگه کانال سوعد و تمام تنگه ها بروی غرب و هم زمان موشک باران عین الاسد و بشاراسد و حجرالاسد اهتکار عمل را در دست بگیریم تا برجام که کاغذ پاره ای بیش نیست امظا شوند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
فیلم جان سخت هم اینقدر صحنه های اکشن نداشت که شما داری!
حجه الاسلام یاراحمدی بزرگ و عزیز
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
برو خجالت بکش و کمتر فیلم مبتهجن نگاه کن
شایان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
من مثبت دادم چون بنظرم ایشان مزاح میفرمایند خخخخخخخ
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
تنگۀ خزر!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
با وجود کسانی مثل نماینده بابل و قالیباف و فریدون عباسی و میرسلیم و کلا سران کشور جای تعجب نیست چرا به این وضع اسفناک دچار شده ایم اصلا دیگر جای انتقاد نیست و باید نفرین کنیم اینها را واز خدا بخواهیم یا اینها را بکشد یا ما را چون با وجود اینها هیچ وقت وضع ما بهتر از این نخواهد شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
آقای جابری انصاری طوری گفتن فرش ایرانی که من فکر کردم حداقل دوازده متر فرش دستباف بوده! خوب یک تابلو مزین به ان یکادو بوده، مگه چه خبره اینهمه اغراق میکنی آقای جابری؟
پاسخ ها
شایان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
تازه این فرش رو هم خود آقای قالیباف بافته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
به نظرم آقای کهرم خیلی مودبانه گفته.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
خائن به کشور مثل عباسی زیاد داریم وگرنه این حال و روزمون نبود که یک نمونه اش ازدیاد بیماران به دلایل زیست محیطی و از طرف دیگر کمبود شدید دارو.کی اینجا نفع میبره؟
مردم کشور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
ببخشید آقای قالیباف از جیبب مبارک خرج می کنن یا جیب بیت المال. ظاهرا ذوق زده بوده همچنین اشتباهی کرده. آیا امام علی (ع) که ما ادعای پیروی از ایشان را داریم چنین کارهایی می کرد؟ در ضمن اردوغان اصلا قابل این چیزا هست؟ نباید به اردوغان هیچ اعتمادی بکنیم.
مصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
سلام یکی این آقای میر سلیم را از خواب بیدار کنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
چیه کارش داری طفلی را خسته است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
چرا نماز خواندن یه نماینده رو مورد تمسخر میگیرید اگر فرهنگ نماز خواندن تو خانواده ها نهادینه میشد اوضاع ما این نبود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
نماز خواندنی که بقیه تماشاچی هستند بیشتر شبیه نمایش نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
تو این مملکت فقط همین ریاکارها و چاپلوس ها و نون به نرخ روز خور ها پیشرفت میکنند .
هامون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
من هم با نظر آقای کهرم راجع به عباسی موافقم
رحمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
خدا وکیلی احمدی نژاد جای آباد نگذاشت بود!!! مرد حسابی مربی تیم ملی به تو چه!؟
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
آقای قالیباف که از جیب مبارکشون هدیه نمی‌دهد که بخواهد ناراحت باشد!!!! شما هم سخت نگیر جناب دکتر خلبان سردار شهردار باید یک جوری دل اردوغان را به دست بیاورد دیگه!!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
خاموشی بهتر از آلودگی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
واقعا برای رییس مجلس متاسفم اوج حقارت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
هدایای رد و بدل شده بین اردوغان و قالیباف مصداقِ قراردادهایی که توسط مسئولین ایران با کشورهای دیگه بسته میشه...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
در مورد هدیه جناب قالیباف به اردوغان:
خرج که از کیسه دیگر بود/ حاتم طایی شدن آسان بود
همین رفتار نشان دهنده اینه که کدام طرف مراقب بیت المال کشورش است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
اقای قالیباف کفته بود که پول داریم ولی مدیریت نداریم و حالاپول ها را مدیریت می کنند چه خوب و قشنگه لب کارون
ناشناس
|
Canada
|
۲۳:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
نه غنی سازی و حتی تولید بمب اتم، مسئله و مشکل مردم ایران است و نه حمله نظامی. این یک جنگ حیدری- نعمتی است که به قیمت فشار اقتصادی بی نظیر علیه مردم تمام شده است. درد اصلی غارت و اختلاس و دزدی و گرانی، درکنار فقر و نابرابری اجتماعی است که گریبان ایران را گرفته است. آنان که برای تامین معاش قید جانشان را زده و کابل های فشار قوی برق، دریچه های آب، کلوُن در خانه ها و... می دزدند و در آلونک ها، کارتن ها، دو اتاق ۴۰ متری زندگی می کنند و آنها که در خانه های ۲۰ میلیارد تومانی. در پنت‌هاوس ها و آپارتمان‌های فوق لوکس و ویلاهایی که ۷ تا ۱۵ میلیون دلار قیمت دارند. قیمت هر متر از این پنت‌هاوس ها در تهران بیش از ۱۰ برابر عمارت لوکس در بورلی هیلز لس آنجلس است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
خدا تو را از خود درگیری نجات دهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
در مورد نمازی که در جلسه خوانده شد...
من با نیت این آقای نماینده کار ندارم و نمی دانم هم نیت ایشان چه بوده است اما چرا ما جنبۀ مثبت قضیه را نگاه نمی کنیم و از این اتفاق برای ترویج نماز اول وقت استفاده نمی کنیم حمله به ایشان بخاطر این عمل ، که ظاهر قضیه کاملاً مطابق توصیه های اسلام عزیز است چه سودی دارد ؟ یادمان نرفته که این سخن شهید رجایی عزیز در و دیوار ادارات را پر کرده بود که « به نماز نگویید کار دارم به کار بگویید نماز دارم » چه شده که امروز اقامۀ نماز اول وقت را اینگونه مورد حمله قرار می دهیم ؟ آیا به جای حمله به ایشان نباید به سایر اعضاء جلسه که کارگزاران نظام اسلامی هستند تذکر داده شود که جلسه را چند دقیقه تعطیل کرده و حداقل نماز ظهر را در عرض 5 دقیقه می خواندند ؟؟؟ چقدر توصیه به نماز اول وقت آن هم به جماعت شده است تا جایی که حتی در صورتیکه شاعبۀ ریا در آن باشد ،؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
شائبه.
ناشناس
| Ireland |
۱۴:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
نزدیک 30 نفر رو معطل کرده تو جلسه شروع کرده نماز خواندن. کجای اسلام توصیه کرده وقت مردم رو از بین ببرید و حق الناس رو این اقای مثلا نماینده چجوری میخواد جواب بده؟من جای بقیه بودم جلسه رو ترک میکردم.
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
اولا خدایشان بایدمعترض به وقت جلسه باشه، شرکت نکنه ونمازش که خواندملحق بشود. ثانیانمازاول وقت، درجلسه هم حواس خودش پرت میشه وهم جمع جلسه وعملااختلال بوجودمی آید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
تیترا رو که می‌خونم، حس می‌کنم سال‌هاست که ایران نیستم، چون چیزی که می‌بینم هیچ ربطی به افکار آقایون نداره. رییسی همه‌ی مشکلات رو گردن دولت قبل می‌ندازه. خودروسازی انحصار مطلقه. اون بابا نماز می‌خونه، چون قبلنم با همین نمازا خودشو بالا کشیده و شده نماینده‌ی مجلس. اون دوره که اکثر مردم بی‌سواد بودن گذشت، الآن همه دسترسی به اطلاعات دارن،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
اگه با کانادا کانال ارتباطی زدید کسانی که ثروت ایران رو چپاول کردند و به کانادا بردند مثل خاوری رو برگردونید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
بنظرم آقای عباسی وهمفکرانشون که باعث شدند کشور به این روز بیفته.واز گرانی ونبود دارو وبیماریهای لاعلاج وفقر وفحشا ومواد مخدر وبلاگ ووووزلا کار شکنی نگذاشتند دولت قبل با دنیا تعامل بکنه حتما باید در پیشگاه ملت محاکمه بشوند
محمدایوب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۰
جابری انصاری آن زمان که ظریف وعراقچی قالیچه ابریشم به شرمن دادند بد نبود حالا که قالیباف به یک مسلمان آنهم آیه قرآن هدیه داده بداست لعنت برمنافقان غربگدا
naser
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
آقای فریدون عباسی آیا مازوت سوزی فقط برای نیروگاه های تبریز است!؟ چرا در تهران، کرج، اصفهان و ... مازوت سوزی قدغن است ولی برای تبریز آزاد است و در عوض گاز سوزی قدغن شده است!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
انتقاد معاون پیشین وزارت خارجه از هدیه گرانقیمت قالیباف به اردوغان
آقای قالیباف متأسفم برایت ، آن هم چهرۀ عبوث آقای اردوغان هنگام تبادل این هدایای نا متقارن جای تأسف بیشتر دارد ، آقای قالیباف انقلابی بودن ، اصولگرایی ، ارزشی بودن ، با ادعا اثبات نمی شود ، حالا صرف نظر از ارزش مادی این هدیه نفیس ، حداقل نوشتۀ روی این فرش باید آیه ای انتخاب می شد که گویای شرح حال آقای اردوغان و عملکرد او در خصوص جریانات داعش و سوریه و عراق می بود . آقای قالیباف بر زخم ، زخم دیده ها نمک نپاشید .
هومن
|
United States
|
۰۰:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
اقای دکتر قالیباف قالی های اهدایی را خودشان و با هزینه خودشان در اوقات بیکاری بافته بودند.
اشکال کار کجاست ؟
پاسخ ها
شایان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
خخخخخخخخخخخخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
به خطر انداختن جان 30-40 میلیون ایرانی ساکن شهر های بزرگ و ایجاد نسل اینده ای که مستعد انواع سرطانهاست با آلودگی عامدانه هوا به بهانه پیشرفت و ناشی از کمکاری که کاملا قابل پیشگیری بوده مصداق بارز "نسل کشی" هست. در هر جای دنیا که قانون باشه و مثل اینجا بازی با جان مردم روال نباشد چنین ادمهایی را دادگاهی میکنند.
پاسخ ها
ناشناس
| Ireland |
۱۴:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
تمام اینهایی که عامدانه با زدن سد و شور کردن زمینهای خوزستان رو نابود کردن به اضافه همه اینهایی که باعث الودگی هوا و پارازیت و اب شدن باید به جرم جنایت بر علیه بشریت دادگاهی بشوند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
خائن برای توصیف این شخص کم است
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
"اداره مهاجرت کانادا یک عضو ساواک به نام میرزاعلی واعظ‌زاده را به ایران مسترد کرد."
اگه اداره مهاحرت کانادا خیلی به استردادمجرمین پای باند است جناب خاوری را مسترد کند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
آن ساواکی پول نداشت و سر بار دولت کانادا بود

ولی خاوری ۳ میلیارد دلار پول دزدی با خودش برده

کانادا و امکان نداره بیرونش کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
با سلام
انگار شنیده ام از بزرگان اسلام اگر اول وقت نماز باشد و مهمانی امد پیش شما به مهمان توجه کردن از نماز اول وقت بیشتر ثواب دارد حالا اگر کسی بهتر اطلاع دارد این موضوع را بهتر ش کند ممنونم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
این همه پدر ما رو سر صنعت هسته ای دراوردین اخرش نمیتونید برق تولید کنید؟
ناشناس
|
United States
|
۰۶:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
از گاز و انررژي تجديد پيشرفت برق درست كنيد وگرمايي و حرارت را از برق توليد كنيد
مواد اوليه پتروشىمى را از مازوت تهيه و محصولات پترشيمى صادر كنيد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
این که یک نفر روبروی رئیس جمهور بنشیند و از او تعریف کند اسمش مصاحبه نیست.
majid s
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
خوب دوستان كانادايي از خاوري چه خبر؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
روز بخیر ، به جناب اکبری بفرمائید
که عنوان میشود «« قاچاق خاک »» اگر با مجوز بود دیگر اسمش « قاچاق » نبود بلکه اسمش می‌شد
«« خیانت »
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
لعنت به تحریم لعنت به کاسبان تحریم و لعنت به این حق مسلم ما که زندگی دنیا و آخرت خودمون و فرزندانمون را نابود کرد
کرمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
این برادر که در جلسات نماز می خواند برای من جای تاسف است شما وقتی که این منظره را می بینید بی احترامی به دین است 20 نفر در حال گفتگو هستند ویک نفر در حال نماز در این منظره اگر کسی ندادند فکر می کند این 20 نفر مسلمان نیستند واین یک نفر مسلمان است خدا کمی به ما عقل بدهد تا باطن هر موضوعی را بفهیم بعد عمل نمائیم
majid s
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
آقاي مصطفي داننده اتفاقاً خيلي تاثير داشت ........البته منفي
محمد ت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
اقای میر سلیم با این حرفات نکنه معاون نعمت زاده شده ای که می گفت هرکسی خودرو نخره ضدانقلابه اما خودش و دخترش داروهای فاسد شده به مردم قالب می کردند
majid s
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
خرج كه از كيسه مردم بود حاتم طايي شدن چه آسان بود.
من كلا از اين فرش هديه دادن هاي ديپلماتيك خاطره خوبي ندارم . هركسي فرش هديه گرفت يه پشت پا به ايران زد . هرچه نفيس تر ضربه محكم تر
hadi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
حمله به يك پير زن مفلوك مادر ستار بهشتي عين شقاوت و كودني است
هومن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
قالیباف قالی بافته داده اردوغان کتاب نوشته هدیه داده یه بده بستون بین خودشونه!!!!!!خخخخخخخخخخ
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
چون مملکت ارث پدر قالیباف هست ، محض اطلاع دوستان سینه چاک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
درود بر قالیباف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
اول انقلاب تمام مسئولین روی زمین و موکت می نشستند حالا وضع آقای میرسلیم و فرزندانش مثلااول انقلاب است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
آقای میر سلیم ، ما انحصار در خودرو سازی در ایران نداریم ؟ فروش خودرو شده قرعه کشی آنوقت انحصار نداریم !!!! معذرت می‌خوام ، ( نادان فرض کردن مردم ) حدی داره ،جناب .
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
سلام و عرض ادب و احترام / رفتار این فرد با نماز در بین افراد جامعه انعکاس بسیار ناخوشایندی داشت من به عنوان یک هموطن و هم کیش به ایشان توصیه میکنم حتما در عبادات فردی خود کمی تجدید نظر فرمایند و با تدبر در آیه 6 سوره الماعون که خداوند متعال میفرمایند وای به بر نمازگزاران که از نمازشان غافل و نسبت به آن سهل انگار و همان کسانیکه همواره ریا میکنند . و به قول حضرت حافظ باده نوشی که در او روی و ریایی نبود / بهتر از زهد فروشی که در او روی و ریاست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
تابناک جان برید از رئیستون بپرسید خبر خوب اقتصادی آذر ماه چی بود ؟ منتظریم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
تو خواب بودی خبر را گفتند تمام شد
گودرزي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
قطعا آقاي قاليباف نمي دانسته است كه آقاي اردوغان ميخواهد در جواب تحفه ي شاهانه اش ، اينچنين ولخرجي كند، وگرنه ايشان هم كتاب بيشعوري يا گوسفند نباش را به آقاي اردوغان هديه مي دادند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
آن زمان به آلمان هدیه دادیم ولی حالا به ترکیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
اقایون دیدن پیشونی سوزوندن داره از مد میافته حالا نماز وسط جلسه رو دارن مد می کنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
چرا نیروگاه مازوت سوز را بالا باد شهرها ساختید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
در مورد نمازی که در جلسه خوانده شد...
این نوع رفتار به عنوان ریاکاری برداشت می شود. واقعا جای تاسف داره...
هرچیزی جایگاه خودش را باید داشته باشد و وقتی ندارد اوضاع و احوال مردم و کشور، مریض احوال و دردمند و با مشکلات فراوان خواهد بود که به وضوح طی این چهل سال گذشته خودش را آشکار کرده...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
جای شو آف کردن و سر جلسه نماز خوندن چهار تا کار مردم رو راه بندازین اندازه صد رکعت نماز براتون صواب داره. مردم خسته شدن از این نمایشهای مضحک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
اسماعیل کهرم
کاملا درست می فرمایند.
اگر طی این چند سال گذشته با این همه منابع خدادادی که وجود دارد برنامه ریزی داشتند و به فکر مردم و این مملکت بودند روزگارمان اینطور نمی شد.
علی احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
ای برادر تو هم دلت خوش است ،گناه و.. سرتا پای این‌مملکت را گرفته ، آنوقت تو می گویی اینگونه نماز خواندن ریا می باشد !؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
نسخه نویسی الکترونیک طرح بسیار خوبی است.از اتلاف وقت و هزینه و حیف میل دارو و تجویز بی مورد خدمات بیمه ای هم جلو گیری می کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
حاج مهدی سعادتی،"بهتر است کسانی که ردای مسئولیت به تن دارند تلاش کنند تا ریاکاری را از کشور دور کنند و اجازه ندهند این رذیلت اخلاقی مثل قارچ میان مردمان رشد کند."
OMID
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
کسی حق اعتراض و قضاوت نداره از خودتون شروع کنید
مجید گودرزی
|
United Kingdom
|
۰۹:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
بدون شک آقای قالیباف نمی دانسته که در مقابل تحفه ی شاهانه اش، به آقای اردوغان، یک کتاب بی ارزش دریافت می کند.
وگرنه حتما ایشان هم کتاب «بیشعوری» را به نمایندگی از مردم ایران به ایشان هدیه می کردند، بلکه کمی اداب دیپلماتیک یاد بگیرد.

این تحفه ی حقیر ما را یاد این بیت فردوسی می اندازد که در هجو پاداش ناقابل سلطان محمود غزنوی سروده است؛
...
اگر شاه را شاهی بودی پدر
به سر برنهادی مرا تاج زر
اگر مادر شاه بانو بودی
مرا سیم و زر تا به زانو بدی
...
پرستار زاده نیاید بکار
وگر چند باشد پدر شهریار
پشیزی به از شهریاری چنین
که نه کیش دارد نه آیین و دین.

مجید گودرزی_ فعال سیاسی
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
نماینده مجلس: مردم باید آلودگی هوا را تحمل کنند... امام جمعه تهران: مردم گرانی ها و مشکلات را تحمل کنند.... وزیر: برای رفع آلودگی هوا دعا کنید.... عضو شورای نگهبان: تورم و گرانی دست خداست.... ... همه چیز دست خداست پس مسئولین چه کاره اند... بنشینند در خانه ما مردم خودمان دعا می کنیم!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
صد در صد با نظر اسماعیل کهرم در ارتباط با فریدون عباسی موافقم و قطعا باید ایشان تحت تعقیب امنیتی ملی قرار گیرد
و عباسی همانزمان که حمله به تاسیسات نطنز توسط اسراییل را با زدن پوزخند !! خیلی زیبا ارزیابی کرد ، مشخص شد !!

جناب قالیباف در ملاقات چند دقیقه ای با اردوعان و دادن هدیه نفیس از جیب بیت المال و گرفتن یک جلد کتاب اردوغان!!!

چنان ذوق زده و خوشحال بود که انگار سند استانبول را ۶ دانگ دریافت کرده

و در مقابل زبان بدن بی تفاوت و پر از تکبر و اخموی اردوغان نسبت به او ، کاملا به مخاطب ایرانی ، احساس سرشکستگی را القا میکند .

واقعا و بیش از حد متاسفم .ق/ح
یامهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
آقای داننده اقامه نماز اول وقت بارها از طرف ائمه و بزرگان تاکید شده چه کسی بپسندد با نه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
ممنون که ریا کاران را رسوا کردید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
توافق همان اردیبهشت ماه آمادۀ امضا بود. اما معمولا همان‌ اول بله را نمی‌گوید.
ناشناس
|
United States
|
۰۹:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
منم حرف آقای کهرم را در خصوص فریدون عباسی تایید میکنم، به خصوص که در مورد فردی که از انرژی اتمی پارسال ترور شد گفته بود اون داشت بمب اتمی میساخت. حالا بگین خائن، بگن جاسوس اسرائیل فرقی نمیکنه
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
والله در کشوری ذندگی میکنیم که مسولین برای جلب توجه شدن همه کاری میکنند که شاید اعتقادی بهش ندارند مثل نماینده ای که در گوش سرباز زد یا اقای شریعتمداری که روزنامه کیهان را از اوج به زیر برده و برای جلب توجه تو مخ مردم میرود و این هم ماشالا یعنی انجا نمازخانه ندارد و ختما باید ان وسط نماز بخواند یاد شاگردی افتادم که هیچ وقت در شبانه روز نماز نمیخواند فقط وقتی که همه جمع بودیم وسط افراد نماز میخواند ........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
پس چرا خاوری ها و مرجان شیخ الاسلامی و ... را استرداد نمیکند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
مشاور هیات ایرانی در مذاکرات وین با اشاره به اینکه نشانه‌های مثبتی در مذاکرات وجود داردهیچ هم مثبت نیست.
علی محمد بیدارمغز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
سلام. یکی از آداب هدیه در صحنه بین المللی توازن است. یعنی هدیه ای که می دهیم در مقابل هدیه ای که می گیریم باید تا حد ممکن برابر باشد یا از لحاظ قیمت تجاری یا ارزش معنوی و فرهنگی. جالب آنکه در هر دو عکس اردوغان اخم و دکتر قالیباف لبخند
عليرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
اون آقاي محترم در مجلس از كيسه خليفه مي بخشد ،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
فریدون عباسی: اگر مازوت نسوزانیم، کشور به خاموشی فرو می رود
مردم را با سرطان و پراید و بدبختی به دیدار حق بفرستیم. فقط همین؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
این هدیه شخصی بوده یا از جیب ملت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
چه کسانی از نماز ...
چرا کسی نمی پرسه در یک کشور اسلامی با مسئولان مدعی دیانت، در وقت اذان و نماز برگزاری جلسه چه مفهومی دارد ، ایا بی اعتناعی به این فریضه الهی نیست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
هدیه قالیباف
خدایا تحقیر تا کی؟
تیزبین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
حتما مدیریت دخانیات دیده خبرنگاران وسط جلسه هی تند تند بیرون رفتن و سیگار دود کردند و آخر کار از همدیگر نخی قرض کرده اند دلش سوخته گفته نفری یک باکس سیگار به آنها بدهد. ولی در عجبم چرا سیگار بهمن حاقل از سیگارهای خارجی مونتاژ شده می داد. مدیر هم اینقدر خسیس. من جای خبرنگاران بودم کمتر از مالبورو رضایت نمی دادم.
مسلمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
سلام . نماز اول ریا است ؟ نماز امام حسین اول وقت بود پس ریا بود؟ ریا یعنی چه ؟ واقعا بد نوشتید.
شهید صیاد شیرازی میفرمودند که جلسه که با امام داشتیم و گزارش جنگ میدادیم ، یکباره امام برخاست ، گفتم آقا چیزی شده و یا از حرفهای ما ناراحت شدید ، گفت نه ، وقت نماز است . وسط جلسه گزارش جنگ . پس ااین هم ریا بود به قول شما
آیت الله توسلی میفرماید در جلسه که برخی مسئولین کشورها با امام داشتند امام وسط جلسه بلند شد و رفت نماز و بقیه پشت سرش نماز خواندن . پس به قول شما این هم ریااست
اگر من در جایی مثل پارک و جاهای دیگر اول وقت نماز بخوانم ریا است .چرا ریا زمانی است که در مقابل این بقول شما ریا چیزی بدست بیاورم ولی من در پارک و جنگل و جاهای نماز خواندم و دیدم برخی که شاید خجالت میکشیدند شروع به نماز کردن پس این هم ریا است .
حضرت علی علیه سلام در وسط جنگ صفین پرسید که وقت است که اصحاب گفتند یا مولا الان موقع جنگ است . فرمودند که نماز بخوانیم
این مسئله شرعی و حالا مسئله قانونی ، مگر دولت بخشنامه نکرد که برگزاری جلسات در موقع نماز ممنوع است . چرا آقای امیر عبداللهیان این مسئله را رعایت نکرد . کجای دین برایتان نامفهوم است که منفی آن را برداشت میکنید .چرا ائمه اعلام کردند که اذان از مساجد پخش شود و الان هم از رادیو ، تلویزیون و ... اذان پخش میشود مگر این نیست که موقع نماز را اعلام کند و تایید همه ائمه و علما و فقها بر نماز اول وقت است . پس اذان پخش نکنید چه نیازی است. هر وقت توانستیم نماز میخوانیم .
کل یوم عاشور و کل ارض کربلا . نماز خواندن اول وقت امام حسین علیه سلام توسط یزیدیان به مسخره گرفته شد . واقعا دوره آخر الزمان که دین و دینداری به سخره گرفته میشود و دینداری نگه داشتن آتش در کف دست است .
اگر امیر عبداللهیان بپرسید که چرا جلسه موقع اذان برگزار شد نه از سردار سعادت بپرسی که چرا نماز در اول جلسه خواندی .
پاسخ ها
م.ع
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
مملکت و طرز تفکر شما خشک مغزان به اینجا رسونده، معلومه که ریا بود. امام حسین که تکی نماز نخوند ، میتونستن درخواست تنفس کنن نمازشونو بخونن، وسط توافقی که سرنوشت 70 80 میلیون نفرو تعیین میکنه عین مسخره بازیه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
آقای میر سلیم! یکی شما راست میگی یکی چوپان دروغگو!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
در خصوص نماز خواندن نماینده فقط میشود گفت ایشان دنبال مطرح کردن اسم خود دررسانه ها بوده که موفق هم شده . خیلی از افراد از روشهای اینچنینی و مشابه استفاده میکنند . بدون هزینه خود را معروف میکنند . جنون دیده شدن دارند . یاد یا حسین گفتنهای نماینده ارومیه افتادم که در انتهای هر سخنرانی جیغ میزد یا حسین . اینها اینطوری میخواهند بگویند ما را ببینید . . نماینده ارومیه در اخرای نمایندگی پیشرفت کرده بود با کت شلوار کرم ایندفعه جلب توجه کند . یا حسین را دیگه نمیگفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
بابا این بندهٔ خدا اصلاً ننازش باطل است! بندهٔ خدا از اصل دین و تکلیف نبوده است حتی احکام اولیه اقامهٔ صحیح نناز را بلد نیست و آن وقت نمایندهٔ مجلس آنهم با وجههٔ دیندار و انقلابی هم، هست! بنده خدا قیام و سکون(استقرار) را که از واجبات نماز است هنگام برخاستن از رکوع و پرداختن به عمل سجده رعایت نمی کند و نصف و نیمه قبل از اینکه قیام کامل شود و بدن صاف شود به سجده می رود در حالیکه مشکل جسمی ندارد چرا که قیام در حال قرائت (حمد و سوره) را درست انجام می دهد!
سلطان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
هدیه عجیب شرکت دخانیات به خبرنگاران! اکثرا" سه کام حبس هستند
مهدوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
در مورد نمازی که در جلسه خوانده شد.

عبادت یک رابطه خالصانه و صادقانه با پروردگار در یک خلوت است.
این رفتارها همه ریا و تزویر و چاپلوسی هستند.
ناشناس
|
Luxembourg
|
۰۹:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
منت سر مردم می گذارند که اگر مازوت نسوزانیم برق هم نداریم یعنی یا سرطان بگیرید و برق داشته باشید یا سرطان نگیرید و برق نداشته باشید ببینید این منطق و نگاه یکی از مسئولانی است که در این چهاردهه دست کم ۲۰۰۰ میلیارد دلار درآمد ارزی کشور از صادرات نفت و گاز و پتروشیمی و طلا و مس و انواع مواد معدنی و دهها محصول دیگر زیر دستشان بوده است و با این پول می توانستند ده بار ایران را از نو بسازند بدون هیچ مشکلی . توجه کنید سرمایه گذاری که چین برای صنعتی شدن کرد از اختلاس هایی که برخی و بستگانشان در ایران کردند کمتر بوده است.
چند ساله دیگر هم می گویند یا شتر سوار شوید یا فلان چیزی یا آب نداریم یا فلان چیز یا عذا نخورید یا فلان چیز یا بهداشت نداشته باشید یا فلان چیز. همه اینها در شرایطی است که فرزندان خود را از سرمایه این کشور به دهها و صدها میلیون دلار پول تو جیبی به آمریکا و کانادا و اروپا و استرالیا فرستاده اند.
مردم از این منت گذاری ها خسته شده اند مردم وکالت دادند که شرایطشان را بهتر کنید نه اینکه به ۲۰۰ سال قبل بازگردیم
الف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
به خدا اگر فهمید که چی خونده !!! ریاکار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
دیپلماسی عزتمندانه از مدل قالیباف
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
دودگوگرد به ریه های تهرانی ها میرود کجاهستند این طرفدارانمحیط زیست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
جل الخالق در کاهش ارز تا 26000 تومان مانده اند آنوقت صحبت از کاهش ارز تا 15000 تومان می کنند!! کلاً کشور تبدیل به جکستان شده است امان از بی سوادی
م.ع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
بالاخره ما نفهمیدیم جناب میرسلیم ما انحصار خودرو نداریم یا واردات مخالف سیستهای نظام شماست؟!
وظیفه ذاتی نظام و دولت ایجاد رفاه و آسایش و امنیت برای ولی نعمتان خودش یعنی مردمه،،، ظاهرا از نظر شما مصالح نظام از مصالح مردم خیلی مهمتره!!
رضا صدر
|
United States
|
۱۰:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
هزار افسوس برای همه چیزهایی که از دست رفت. برای جایی که زمانی ایران بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
رییسی با تعویق نسخه نویسی الکترونیکی که مرحله تست راهم نگذرانده مخالفه !! معمولا این نوع نرم افزارها را شرکت های از ما بهترون با کمترین سواد و علم می نویسند شرکت هایی که فکر می کنند نوشتن نرم افزار هایی با صدها هزار کاربر همزمان و آپشن ها . کاربران با سطح دسترسی متفاوت مثل نرم افزارهای تک کاربره یا چندکاربره ساده است و اطلاعی از نحوه سرویس دهی سرورها ندارند مشکلات نرم افزار را با خرج تراشی های زائد و مجبور کردن کاربران به انجام دستورالعملهای پیچیده می کنند جالبه همه اینها زیر بار تست ها و راستی ازمایی ها نمی روند و در زمان اجرای اصلی نرم افزار نتیجه را اعلام می کنند انموقع هم دیگه پولش را گرفتند و ان نهاد را الوده کردند در این میان مردم چوب رانت این افراد را میخورند هزاران ساعت وقت افراد ان وزارتخانه یا اداره صرف رفع و رجوع خرابکاریها ی انها میشود
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
بنده همان به که زتقصیر خویش عذر به درگاه خدا آورد اگر بنا بود تظاهر ایچنینی مقبول درگاه خداوند باشد الان کشور ما گل وبلبل بود تظاهر به نماز خواندن دلیل بر مومن وخدامداری کسی نمی تواند باشد البته شکر گذاری و عمل به واجبات وظیفه شرعی هر مسلمان است آیا با بودن این همه مشکلات که ناشی از بی تدبیری وعدم التزام به آموزهای دینی در عمل میباشد میتواند مقبول آفریدگاری که توصیه اش خدمت به خلق خداست باشد؟ انشالله چنین باشد
بهمن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
متاسفانه در حرف همه مسئولین میگن ال میکنیم بل میکنیم اما درعمل نشون میدن نه چیزی میدانند ونه مال این حرفا هستند . اصلا مگه مجبور بوده که هدیه بده ،؟ و این هدیه ازجانب کی بوده؟ اقای قالیباف در سفر بروسیه هم خراب کردو هم درسفر به ترکیه. ایشون اصلا سفر خارجی نرن خیلی بهتره ها؟ من جای قالیباف بودم همون جا میگفتم . من هم بنوبه خودم این کتاب رو به کشور دوست وبرادر ترکیه اهدا میکنم‌ و کتاب رو میزاشتم روی میز اردوغان. .چون درهمین حد هستند. مسئولین بکسانی که باید احترام بزارن پشت میکنن و بکسانی هم بیسنر از شخصیتشون بها میدن. واین نقص بزرگ است
ازگارد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
آقای قالیباف رئیس محترم مجلس! خرج که از کیسه مهمان بود حاتم طائی شدن آسان بود. پول قالی رو از جیبتون دادید؟ یا مجوز استفاده از بیت المال رو فقط برای امثال شما صادر کردند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
البته نماز خوندن وروي صندلي نشستن برا آدم سالم وسجده روي ميزدرسته يا نه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
چه لزومي داره رييس مجلس به اردوغان بي خاصيت هديه بده.همين فردچندي پيش پاچه مارو نگرفته بد؟چرا خودتون رو كوچك مي كنيد؟
ناشناس
|
Sweden
|
۱۲:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
در میخانه ببستند خدایا مپسند
که در خانه تزویر و ریا بگشایند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
چقدر هم ذوق زده شده !!!!
بابا این اردوغان خودش تا گردن در گل مونده
ناشناس
|
Sweden
|
۱۲:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
ناراحت نباشید ریاست جمهور که اتفاقا خیلی "سریع، تند و انقلابی" تشریف دارند همه مشکلات رو در یکی از این ۱۰۰ روزهایی که هرگز نمی آیند "سریع و تند و انقلابی" حل خواهند کرد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
جهادی یادت رفت عزیز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
هر کاری از حالت عادی خارج میشه ادم باید حواسش باشه چی پشتشه عزیزم میخوای نماز بخونی بر و نماز خونه ،برو خونت نماز بخون این بخودت مربوطه و خدا ی خودت اما این کارها رو که میکنی ایا صلاحیت این جلسات رو داری یا داری وقت مردم و حضار رو برای جلب توجه میگیری الان با این عصر تکنولوژی و ارتباطات این بازیها برای نسل جوان رو شده خودت رو اذیت نکن که جز ریا نیست و اول به خودت صدمه میزنه و بعد اطرافیانت راه توبه بازه برو اگر داغ پیشونی هم داری که حتما داری لیزر کن خداوند از گناهانت میگذره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
اگر آن زمان که استاندار اسبق خوزستان به جای رسیدگی به مشکلات مردم و پاسخگویی زیر لب فس و فس کنان ادای ذکر گفتن را درآورد و تهدید می کرد اخراجش می کردند جامعه توجیه میشد که هیچ عبادتی بالاتر از خدمت به خلق الله نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
در مورد مصاحبه جناب رییسی بطور نسبی حق با روزنامه جمهوری اسلامی است چون بعضی مواقع متوجه نمی شدی

رییس جمهور آقای رییسی است یا اون مجری
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۳:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
پرچم ایران توی عکس اقای قالیباف کجاست؟ 2 تا پرچم ترکیه و پرچم ما هم که نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
جاب بسی تاسف است قالیباف فرش ایران را به دشمن ایران هدیه میدهند
1- عامل برهم زدن روابط بین ایران و آذربایجان
2- در جدیدترین اظهار نظر هفته پیش اعلام همبستگی با امارات بر علیه جزایر ایرانی خلیح فارس
3- دشمنی با ایران در عراق و سوریه
4- دشمنی دیرینه با ایران و کردها
بجای فرش 15 تن طلای ایران را از ایشان پس میگرفتید
کارگر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
مگر ما نماز میخوانیم که حتما و فقط دیگران ترغیب شوند و دوما هر که انجام وظیفه و اطاعت امر خدا کرد که ریا نخواهد بود و سوما جلسه هنوز شروع نشده بود وچهارما چرا دیگران به نماز نپرداختند جای نگرانیست نه اینکه یکی نماز خواند با تشکر- لطفا منتشر فرمایید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۱
چه اشکالی داره ک صنایع دستی ایرانی رو بعنوان هدیه ب سایر کشورها بدیم ک تبلیغی هم برای بازار ما میشه?اگر خرجی هم شده پولش به جیب بازاریان ایرانی رفته
نکته ی خیلی مهم دیگه این ک بنظرم هیتلر گزینه ی مناسبی برای الگوبرداری در روابط با سایر کشورها نیست
محمدم
|
United States
|
۰۲:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۴
اسم پسرم بهمن است اسم گل زمستانی که از زیر برف چیه جوانه میزند بهمن است اسم شاهزادهای تاریخی در شاهنامه که نجات بخش ایران بوده بهمن است اسم خودروسازی بهمن است چرا طبق کدام منطق ماه پیروزی انقلاب را روی پاکت سمی سیگار می‌گزارند
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
محرم ماهواره خیام هوشنگ ابتهاج حسین همدانی سلمان رشدی آیات شیطانی
وب گردی