بازدید 37869
دو هزار و پانصد و چهل و ششمین بسته ویژه خبری «تابناک»
در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند چمران: خبر انتخاب زاکانی به عنوان شهردار تهران مورد تایید نیست / پزشکیان: زمان شاه می‌گفتید یک ساعت از رادیو را به ما بدهید، همه را مسلمان کنیم / نظر عضو خبرگان رهبری درباره جایگاه «تنفیذ» و... را می‌خوانید.
کد خبر: ۱۰۶۸۰۵۰
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۴ 04 August 2021

بسته ویژه خبری «تابناک» هر روز سعی دارد با انتخاب تیترهایی، شما را در جریان اخباری مهم و اثرگذار قرار دهد که قطعا باید شنیده و خوانده شوند. در این بسته خبری، نگاهی به آخرین مواضع جناح های سیاسی و تحولات مهم داخلی انداخته می شود که مخاطبان با مطالعه آن به رهیافت های مهمی از سیر وقایع اثرگذار کشور دست خواهند یافت.

چرا هواپیمای آبپاش کشور، به جای ایران در ترکیه بود؟

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان با اشاره به کمک ایران به ترکیه و اختصاص هواپیمای آبپاش برای خاموش کردن آتش‌سوزی جنگل‌های این کشور گفت: مکان و زمان آتش‌سوزی، روش مبارزه با حریق را تعریف می‌کند. سید محمدتقی سجادی، در خصوص کمک ایران به ترکیه و اختصاص هواپیمای آبپاش برای خاموش کردن آتش‌سوزی در جنگل‌های این کشور، اظهار کرد: کاش می‌شد از چنین ابزار و امکاناتی در درون کشور استفاده شود. وی افزود: هر نوع پیشرفت، توسعه و زیرساختی برای اطفای حریق باعث خوشحالی و افتخار کشور است و حال اینکه چنین امکاناتی در کشور وجود دارد که می‌توانیم از این به بعد برای خاموش کردن آتش از آن‌ها استفاده کنیم، جای خوشحالی دارد. سجادی با بیان اینکه مسائل زیست محیطی مرز سیاسی نمی‌شناسند، عنوان کرد: در مسائل زیست محیطی، اولویت‌ها را مرزها تعیین نمی‌کنند. وی با اشاره به حریق‌های متناوب در جنگل‌های زاگرس، هیرکانی و... ادامه داد: کمک‌هایی که به کشورهای همسایه شده، در زمان‌هایی اتفاق افتاده که الزاما در آن موقع، امکان استفاده از آن تجهیز در درون کشور و در آن موقعیت آتش‌سوزی خاص وجود نداشته است و یا با آتش‌سوزی مواجه نبوده‌ایم.

واکنش جالب جردن باروز به رویارویی یزدانی و تیلور

جردن باروز کشتی‌گیر سرشناس آمریکایی، که دارنده مدال طلای المپیک ۲۰۱۲ لندن است و در رقابت‌های مختلف صاحب عنوان زیادی شده، به رویارویی حسن یزدانی از ایران و دیوید تیلور از آمریکا در فینال وزن ۸۶ کیلوگرم رقابت‌های کشتی آزاد بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو واکنش نشان داد. این کشتی‌گیر ۳۳ ساله در حساب کاربری رسمی‌اش در شبکه اجتماعی «توئیتر» پستی منتشر کرد که در نوع خود جالب است. او در پست خود نوشت: «تیلور در تقابل با یزدانی» و زیر آن از ایموجی‌هایی استفاده کرد که تیلور را به «جادوگر» و یزدانی را به «پادشاه» تشبیه می کند. او همچنین از چند ایموجی‌ «ظرف پر از ذرت بو داده» استفاده کرد که نشان از دیدنی بودن مبارزه این دو کشتی‌گیر است.

رئیسی ایثار کرد، عدم حمایت اصولگرایان خیلی بی‌انصافی است

مهرداد لاهوتی در گفتگو با نامه نیوز درباره میزان حمایت اصولگرایان از سیدابراهیم رئیسی گفت: هرچند اصولگرایان در زمان انتخابات از آقای رئیسی حمایت کردند، آقای رئیسی در زمان ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد، «مستقل است» و این شعار نبود چون خودش را وامدار جریان خاصی نکرد. معتقدم اگر این رویکرد تداوم پیدا کند موفقیت آمیز خواهد بود.وی افزود: تصور نکنیم 4 سال زمان خیلی طولانی است تا دولت سر کار بیاید و وزرا مدیران خود را منصوب کنند، عملا یک سال نخست به پایان می رسد. از طرفی تجربه نشان می دهد رئیس جمهور مستقر سال آخر نیز با موضوعات انتخاباتی اعم از هجمه و نقادی رقبا مواجه می شود و بیشتر تمرکزش معطوف به پاسخگویی خواهد بود. در واقع رئیس جمهور تنها دو سال فرصت کار پیدا می کند. این فعال سیاسی اعتدالی یادآور شد: اخبارها حکایت از آن می کند که آقای رئیسی، این واقعیت را می داند بنابراین رودربایسی را کنار گذاشته و در انتخاب اعضای کابینه توانمندی، تجربه و تعهد را مدنظر قرار داده است. حالا اگر اصولگرایان بخواهند با آقای رئیسی همکاری نکنند، خیلی بی‌انصافی است، چون کشور در شرایطی نیست که بخواهیم آزمون و خطا داشته باشیم. وی با بیان اینکه رئیسی ایثار کرد که برای ریاست جمهوری وارد میدان شد، افزود: او در قوه قضائیه مطالبه گر بود اما از امروز باید پاسخگو باشد. حالا در این شرایط خاص کشور هر کسی که وطن و نظام جمهوری اسلامی را دوست دارد خواه در مسئولیت باشد یا نباشد باید برای کمک به دولت آقای رئیسی به صحنه بیاید.

رئیسی مخروبه‌ای به نام دولت را تحویل گرفته است

محمدصادق کوشکی، فعال و تحلیلگر سیاسی درباره شرایط دولت رئیسی به «نامه‌نیوز» گفت: «از چندجهت دولت آقای رئیسی در سخت‌ترین شرایط تمام دولت‌های تاریخ جمهوری اسلامی ایران قرار دارد، زیرا شرایط امروزی از روزهای جنگ هم سخت‌تر است؛ به این دلیل که گرچه در در دهه شصت کشور با جنگ و مساله ترور مواجه بود، مردم به دولت اعتماد داشتند. در دوران آقایان هاشمی، خاتمی و احمدی‌نژاد همین‌طور بود و رابطه مردم و دولت اصلا و در هیچ مقطعی چنین تخریب نشده بود و دیدیم که دولت جنگ با همراهی مردم توانست بر سختی‌های دوران جنگ غلبه کند. آقای هاشمی هم با تکیه بر همین سرمایه اجتماعی به بازسازی پرداخت. آقای خاتمی هم دولت را با سرمایه اجتماعی قابل قبولی تحویل دولت آقای احمدی‌نژاد داد. در انتخابات سال 92 و بعد از احمدی‌نژاد هم مردم به دستگاه اجرایی اعتماد داشتند؛ اما آقای روحانی چنان این سرمایه اجتماعی را از بین برد و چنان مردم را به نهاد دولت ـ فارغ از اینکه چه جناحی دولت را در دست داشته باشد ـ بی‌اعتماد کرد که اکنون آقای رئیسی باید در جذب سرمایه اجتماعی و بازگرداندن اعتماد عمومی از صفر شرع کند».

این فعال سیاسی اظهار کرد: «آقای رئیسی باید بکوشد که در گام نخست اعتماد عمومی را احیا کند تا با کمک مردم مشکلات را حل کند. او مخروبه‌ای به نام دولت تحویل گرفت که به عمد هم تخریب شد. اکنون آقای رئیسی باید از تمام صاحب‌‌نظران انقلابی استفاده کند و انتخاب‌هایش برای کابینه محدود به جمع محدودِ اطرافیانش نباشد. او باید صاحبان فکر را از میان نیروهای انقلاب برگزیند تا بتوانند با نگاهی علمی مشکلات را رفع کنند. من باور دارم اگر آقای رئیسی بخواهد تمام تصمیماتش را از سر احساس بگیرد، مانند آنچه درباره تعیین استاندار ویژه برای خوزستان و استفاده از پول نفتی این استان برای رفع مشکل بی‌آبی بگیرد، دچار مشکل خواهد شد و چه بسا مشکلات انباشته بیشتر هم بشود و در نهایت مقصر تمام مشکلات خود او بشود.»

پیشنهاد کیهان برای تیم رسانه‌ای رئیسی

کیهان در سرمقاله امروز با ردیف کردن تعدادی از سفارش ها به دولت سیزدهم، تقاضای خودش را هم مطرح کرد. این روزنامه نوشت: اقدامات دولت جدید هر چقدر هم مفید و کارآمد باشد اگر پیوست رسانه‌ای جامع و کاملی نداشته باشد به احتمال زیاد در منظر افکار عمومی با چالش مواجه خواهد شد. این مسئله به‌دلیل خصومت و کینه‌ورزی دشمنان نظام با عناصر انقلابی و چهره‌های ارزشی همچون آقای رئیسی قطعا مضاعف خواهد بود بنابراین شایسته است از همین آغاز فعالیت دولت سیزدهم، یک تیم حرفه‌ای رسانه‌ای انقلابی در کنار دولت باشد تا به بهترین شکل نسبت به پوشش اخبار فعالیت‌های دولت مردمی همت گمارد.

اغلب بازداشت‌شدگان اعترضات اخیر در خوزستان آزاد شدند

صدق مرادی، رئیس کل دادگستری خوزستان اظهار کرد: حسب فرامین مقام معظم رهبری و همچنین دستور رئیس قوه قضائیه اغلب بازداشت‌شدگان اعتراضات تنش آبی در استان آزاد شدند. به گزارش ایسنا به نقل از دادگستری کل خوزستان، وی افزود: با توجه به تنش و کمبود آب به وجود آمده در خوزستان، اعتراضات و تجمعاتی در این خصوص انجام شد. تعدادی از شرکت‌کنندگان در همان مرجع انتظامی پس از تذکراتی، بلاقید آزاد شدند.

پیش‌بینی نقوی حسینی از آینده لاریجانی

نماینده مجلس دهم درباره تغییرات در جریانات سیاسی کشور توضیحاتی داد.سید حسین نقوی حسینی نماینده مجلس دهم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به احتمال تشکیل حزبی اصلاح طلب توسط علی لاریجانی، گفت: آقای لاریجانی فرد تشکیلاتی و سیاسی است و در عرصه سیاسی فعالیت خواهد داشت.او ادامه داد: مشی آقای لاریجانی یک مشی اعتدالی است و نمی‌تواند او را منتسب به جریان اصلاح طلب و یا اصولگرا دانست. یعنی هم با اصولگرایان و هم با اصلاح طلبان ارتباط خوبی دارد. البته او ارتباط خوبی با دولت روحانی داشت و حمایت هم کرد از دولت؛ اما من به شخصه مشی اصلاح طلبی از او شاهد نبودم.

نقوی حسینی افزود: بعید می‌دانم که لاریجانی بخواهد در مجموعه اصلاح طلبان قرار بگیرد، زیرا او خودش یک منش و شخصیت مستقل دارد؛ بنابراین معتقدم به نوعی حرکت نخواهد کرد که اصلاح طلبان در جبهه او قرار بگیرند و یا او در جبهه اصلاح طلبان قرار بگیرد.نماینده مجلس دهم در پایان تاکید کرد: البته با روی کار آمدن دولت جدید و رویکرد انتخاباتی اخیر مردم در عرصه سیاسی باید شاهد یک آرایش جدیدی از نیروهای سیاسی باشیم. همانطور که دولت جدید هم هرگز مدعی اصولگرایی نیست و معتقد است که یک جریان انقلابی تحول خواه هستند، بنابراین، با این تحلیل باید شاهد یک جبهه بندی‌های تازه‌ای از نیروهای سیاسی باشیم.

صفایی فراهانی: انتخابات ۱۴۰۰ از اول روندش چیده شده بود

فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: بعد از سال ۸۸ احزاب در ایران جایگاهی ندارند. در جریان انتخابات فعال نبودم، انتخابات از اول روندش چیده شده و نتیجه آن روشن بود. به اصلاح‌طلبان گفته بودم که نباید کاندیدایی معرفی کنید، چون مشخص بود که رای تعیین کننده نیست.

محسن صفایی فراهانی شب گذشته در گفت و گویی که در شبکه اجتماعی کلاب هاوس برگزار شد، حضور پیدا کرد که بخش هایی از اظهارات او را در ادامه می خوانیم؛

*به تدریج نوکیسه‌هایی پیدا شدند که فکر کردند اگر به حاکمیت بچسبند می‌توانند بیشتر بچاپند و اینها البته سرمایه‌گذار نیستند.

*در اواخر دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ با کره جنوبی رقابت داشتیم، اما امروز کره جنوبی ۳ برابر ما درآمد ناخالص ملی دارد.

*ما باید برای برون رفت از این شرایط مسیر‌های درست را انتخاب کنیم و با قاچاق و این مسائل مساله‌ای حل نمی‌شود.

*رهبر سابق چین می‌گفت با شوروی نمی‌توانیم کاری برای کشور کنیم و تنها راه ارتباط با آمریکاست.

*امروز در سال ۲۰۲۱ چین ۲ هزار میلیارد دلار صادرات داشته که ۶۰۰ میلیارد دلار آن را به آمریکا صادر کرده است.

*آیا چینی که درآمد سرانه مردم کشورش را از ۶۰ دلار به ۱۵ هزار دلار رسانیده، باخته؟!

*من نمی‌گویم برویم با آمریکا ارتباط برقرار کنیم. من می‌گویم با هر کشوری که بتوان منافع ملی را تقویت کرد رابطه برقرار کنیم

*بعد از سال ۸۸ احزاب در ایران جایگاهی ندارند.

*در جریان انتخابات فعال نبودم، انتخابات از اول روندش چیده شده بود و نتیجه آن روشن بود.

*به اصلاح‌طلبان گفته بودم که نباید کاندیدایی معرفی کنید، چون مشخص بود که رای تعیین کننده نیست.

*اول انقلاب، ما عقلشو نداشتیم که اول چاه رو بکنیم بعد منارو بدزدیم، ما منارو دزدیدیم و چاهی نبود و شد این وضعیت فعلی کشور.

*شاید اگر شعار‌هایی که شاه در آبان ۵۷ داد را پیش از شهریور ۵۷ میداد، و نظام وقت اصلاح می‌شد، وضعیت کشور بسیار امیدوار کننده می‌شد.

*به همین دلیل معتقدم اصلاح بهتر از انقلاب است، چون کسانی که روی کار می‌آیند می‌خواهند از صفر شروع کنند.

جزییات دیدار عارف با مهدی کروبی

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام روز گذشته با مهدی کروبی دیدار و گفتگو کرد.محمدرضا عارف روایت این دیدار را با نام  «دیدار یار» منتشر کرده است که در ادامه می‌خوانید؛

روایت دیدار یار
دیروز توفیق احوالپرسی جناب آقای کروبی نصیبم شد.
سرکار خانم کروبی هم تشریف داشتند.
هرچند آثار جسمی ناشی از تحمل شرایط دشوار طی شده بر چهره این یار دیرین امام و انقلاب هویدا بود. ولی نشاط و امیدواری متعهدانه نسبت به اوضاع کشور کما فی السابق در ذهن و سیمای ایشان بارز بود.

با حافظه قوی و دقت بی نظیر، سیر تحولات انقلاب از سال٤١تا کنون را تبیین و تحلیل کردند.

مشکلات حاد معیشتی قاطبه مردم، شکاف‌های مخل به انسجام ملی، کاهش سرمایه اجتماعی و به تبع آن تنزل نقش و اثربخشی اصلاح طلبان طی سال‌های اخیر با رویکردی آسیب شناسانه مورد بحث و تبادل نظر قرارگرفت.

صرف نظر از آثار و پیامد‌های یک دست شدن قدرت، ضرورت حسن استفاده از فراغ بال حاصله برای اصلاحات و اصلاح طلبان و باز سازی نظری و رفتاری این جریان که بی تردید تنها بدیل تحقق وحدت ملی و احیاء مناسبات رضایت بخش مردم و حاکمیت، بر اساس اصول بنیادین انقلاب اسلامی است، متفقا مورد تاکید قرار گرفت.

همواره باور داشته و دارم درحصر ماندن آقایان کروبی، مهندس موسوی و سرکار خانم دکتر رهنورد نسبتی با مصالح و منافع ملی ندارد.

مجددا از مراجع عالی مسؤل استدعا می‌کنم، با پایان دادن به این وضعییت راه گفتگو و تفاهم ملی را فراهم آورند.

ضربه وزارت اطلاعات به گروه انحرافی مدعی زمینه سازی ظهور در قم

یک فرقه انحرافی و دروغین که مدعی زمینه سازی ظهور حضرت مهدی (عج) بود، توسط سربازان گمنام امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در استان قم شناسایی و مورد ضربه قرار گرفت. با رصد اطلاعاتی و پیگیری‌های سربازان گمنام امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) اداره کل اطلاعات استان قم، یک گروه انحرافی مدعی زمینه سازی ظهور، شناسایی و مورد ضربه قرار گرفت.این گروه دروغین و انحرافی که در تلاش برای فرقه سازی ظهور حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) با مبانی فکری باطل نسبت به علما، دین، امام زمان و ظهور بودند، دستگیر شدند. بر اساس اعترافات عوامل این گروه، عامل اصلی به انحراف کشیدن خود را دور شدن از مبانی اسلام و خود اجتهادی اعلام کردند.مردم شریف ایران در صورت مشاهده فعالیت‌های گروه‌های انحرافی، اخبار و گزارش های خود در این زمینه را با ستاد خبری (۱۱۳) وزارت اطلاعات در میان بگذارند.

نظر عضو خبرگان رهبری درباره جایگاه «تنفیذ»

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: تأیید رأی مردم در انتخابات با اعتبار جایگاه ولایت فقیه انجام می پذیرد؛ به این معنا که پیشوا و امام جامعه اسلامی، مهر صحت بر رأی مردم زده و آن را تنفیذ می نماید.آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری در پاسخ به این که چرا پس از انتخاب رئیس جمهور از سوی مردم، رهبر معظم انقلاب باید این انتخاب را تنفیذ نمایند، اظهار داشت: تنفیذ حکم رئیس جمهور از سوی مقام معظم رهبری از جمله مسائلی است که در قانون اساسی پیش بینی شده است.دبیر شورای عالی حوزه های علمیه ابراز داشت: تنفیذ به اعتبار جایگاه و نقشی است که مطابق با قانون اساسی برای رهبر در نظام اسلامی تعیین شده و به غیر از رئیس جمهور، رئیس قوه قضائیه نیز از سوی ایشان نصب می گردد.رئیس شورای عالی جامعه مدرسین در پایان خاطرنشان ساخت: تأیید رأی مردم در انتخابات با اعتبار جایگاه ولایت فقیه انجام می پذیرد؛ به این معنا که پیشوا و امام جامعه اسلامی، مهر صحت بر رأی مردم زده و آن را تنفیذ می نماید.

پزشکیان: زمان شاه می‌گفتید یک ساعت از رادیو را به ما بدهید، همه را مسلمان کنیم

نماینده فعلی و نایب رئیس سابق مجلس گفت: زمان شاه می‌گفتید یک ساعت از رادیو را به ما بدهید، همه را مسلمان کنیم، حالا که همه چیز دستتان است، مسلمان که نکردید هیچ، همه را هم غیر مسلمان کردید.مسعود پزشکیان گفت: روحانی باید همه چیز را افشا کند و به مردم بگوید، قدرت در حکومت در دست یک دولت پنهان است که مدیر واقعی کشور می‌باشد و قدرت را به دست دارد.وی افزود: همه اعم از اصولگرا و اصلاح طلبان در فساد و ناکارآمدی مقصرند و بازی کی بود کی بود من نبودم، جواب نخواهد داد. پاسخگویی به مشکلات مردم وظیفه کسانی است که در سایه حرکت می‌کنند و حضوری ثابت در تصمیم‌گیری‌ها دارند.نماینده تبریز گفت: امروز مردم همه چیز را می‌دانند و هر روز شاهد فسادهای اقتصادی فرهنگی و اخلاقی هستند. دیگر چیزی به نام ارزش در فرهنگ ایران نمانده است. زمان شاه می‌گفتند: یک ساعت در هفته، رادیو را در اختیار ما بگذارید ما همه را مسلمان می‌کنیم. اما حالا رادیو، تمام کانال‌ها و دانشگا‌ها و رسانه ها و تریبون ها در دست شماست. پس چرا وضع جامعه این‌گونه است؟ مسلمان که نکردید، هیچی همه را غیر مسلمان کردید.

ابوترابی: روحانی ۶۲ تن طلای این کشور را بر باد داد

ابوترابی اظهار داشت: حسن روحانی حدود هشت سال کشور را در محبس برجام نگه داشت و معطل کرد و با وجود تذکرات چند باره رهبر انقلاب درباره غیراعتماد بودن غربی‌ها، همه چیز کشور را به نتیجه مذاکرات وابسته کرد؛ لذا ترک فعل‌های آن دولت باید پیگیری کیفری شود. وی افزود: آقای روحانی اخیراً هم «قانون راهبردی برای لغو تحریم‌ها» را بهانه کرد و مدعی شد که این قانون مصوب مجلس، مانع برطرف شدن تحریم‌ها و زندگی بهتر برای مردم شده است؛ در حالی که به این سؤال پاسخ نداد که شما در هشت سال گذشته چه کرده‌اید که حالا مجلس مانع ثمردهی آن شده باشد. عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور، با اشاره به برخی اقدامات و سوءتدبیر‌های دولت روحانی و تأثیر آن بر اقتصاد کشور گفت: ۶۲ تن طلای این کشور را در جریان پیش‌فروش سکه بر باد دادند، علاوه بر آن ۳۰ میلیارد ارز ترجیحی دادند که بازار کنترل شود، اما نشد و بعد از آن هم ۳۰ میلیارد دلار دیگر ارز تنظیمی دادند که سر از صرافی‌های مشکوک درآورد و سرانجام آن معلوم نشد.

چمران: خبر انتخاب زاکانی به عنوان شهردار تهران مورد تایید نیست

مهدی چمران اخبار منتشره درباره انتخاب زاکانی به عنوان شهردار تهران را تایید نکرد.وی در پاسخ به این که آیا فردا در مراسم تحلیف شهردار تهران مشخص می شود، گفت: بعید است و روز یکشنبه هفته آینده شهردار مشخص می شود.این درحالی است که ساعاتی برخی خبرگزاری های مهر و فارس از انتخاب علیرضا زاکانی به عنوان شهردار جدید پایتخت خبر داده بودند.همچنین رجا نیوز گزارش داده بود که زاکانی ۱۲ رای اکثریت آرای منتخبان مردم تهران را بدست آورد و مازیار حسینی با ۹ رای نتوانست شهردار تهران شود و محسن پیرهادی در مرحله اول رای‌گیری با ۳ رای از راهیابی به دور نهایی بازماند.

دیدار و گفت‌وگوی هماهنگ کننده مذاکرات وین با عراقچی در تهران درباره آخرین وضعیت برجام

انریکه مورا، معاون دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا با سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه دیدار و گفت و گو کرد.به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپایی که به عنوان نماینده ویژه این اتحادیه برای شرکت در مراسم تحلیف جناب آقای رییسی رییس جمهور جدید کشورمان به تهران آمده است، با دکتر عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان ملاقات کرد.دو طرف در این ملاقات در خصوص مهمترین مسائل منطقه‌ای و بین المللی و به ویژه آخرین تحولات افغانستان به مذاکره و تبادل نظر پرداختند. رایزنی در خصوص روابط و همکاری‌های دو جانبه ایران و اتحادیه اروپا در حوزه های مختلف، بخش دیگری از دستور کار این ملاقات بود.همچنین با توجه به اینکه مورا در ادوار اخیر مذاکرات برجامی، نقش هماهنگ کننده نشست‌های کمیسیون مشترک برجام را عهده دار بوده است، در این ملاقات آخرین وضعیت برجام و موضوع ادامه مذاکرات مورد بررسی قرار گرفت.معاون وزیر خارجه کشورمان در این ملاقات، مواضع قطعی نظام با هدف رفع تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران را مورد تاکید قرار داد.اشتفان کلمنت، سفیر اتحادیه اروپا در وین و برونو شول، رییس میز اقدام ایران در اتحادیه اروپا مورا را در این سفر همراهی می‌کنند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۱
در انتظار بررسی: ۲۳
انتشار یافته: ۳۲
Mostafafaraji
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
عرض سلام ادب احترام
۶۲تن طلا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
ابوترابی: روحانی ۶۲ تن طلای این کشور را بر باد داد) بباد داد یا نداد مرد باشید همانطور که روحانی بودجه و مخارجش را شفاف اعلام کرد شما هم شفاف باشید به وعده هایتان عمل کنید بعید میدونم از اقتصاد سر در بیاورید ضمنا وقتی بود چرا این حرفا را نمی زدی که جوابتون را بدهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
طلا رو مردم به وجه روز کشور پول پرداختندو اصلا اسکناس بدون ارزش هست وهر زمان مردم میتوانند معادل طلای اونرو درخواست کنندبعد مالیات هم روش اخذ شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
کوشکی! روحانی هم مخروبه معجزه هزاره سوم را تحویل گرفت. شما ها بلد نیستید مملکت اداره کنید و هر کسی میاد خرابتر می کنه و به بعدی تحویل میده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
1 ـ شایسته است از همین آغاز فعالیت دولت سیزدهم، یک تیم حرفه‌ای رسانه‌ای انقلابی در کنار دولت باشد تا به بهترین شکل نسبت به پوشش اخبار فعالیت‌های دولت مردمی همت گمارد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
حاج حسین آقا بالاغیرتاً دست از آقای رئیسی بکش تا بنده خدا کارش را انجام بدهد ! خیلی ممنون
2 ـابوترابی: روحانی ۶۲ تن طلای این کشور را بر باد داد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
جناب ابوترابی الحمدلله که این بار دولت دست یک انقلابی به تمام معنی ، روحانی مجتهد و حقوقدان ، مدیر و مدبر و ... اداره می شود و تمامی ارکان نظام قرار است در خدمت ایشان باشند بالاغیرتاً گذشته را رها کنید و همگی بکوشید تا ملت را از رنج و محنت نجات بدهید چشم بهم بزنید چهارسال تمام شده است ! حواستان باشد سال 1404 دیگر هیچ بهانه ای کارگر نیست ها ! خود دانید
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
بابا جون غرب هم آش دهن سوزی نیست من خودم ده سال اونجا ( فنلاند ) زندگی کرده ام ، ممکن نیست ده دقیقه در خیابان های شهر بگردی وتوهین وتحقیر نشنوی ، اداره میروی توهین وتحقیر با پلیس مواجه می شوی توهین وتحقیر پشت چراغ قرمز دو ثانیه دیر حرکت کنی توهین وتحقیر سر کار توهین وتحقیر حتی سوپر مارکت که میری از ظاهر ات تو را قضاوت می کنند وتوهین وتحقیر پیش دکتر می روی توهین وتحقیر ، دهن که باز می کنی لهجه ات را تشخیص می دهند وتوهین وتحقیر .....
شما را به شرفتان قسم حتی یک مورد از موارد بالا را در ایران دیده اید ؟
البته بنده خداها تقصیر ندارند میانگین مطالعه سرانه سالانه شان به سی ثانیه هم نمی رسد ان هم مربوط می شود به مطالعه اخطاریه دادگاه ، آگهی ترحیم و....
البته بدبختی آنجاست که طی یک خود برتر بینی مهندسی شده مرتبا مقابل آیینه ایستاده وبر خلقت زیبای خود درود می فرستند .
ای کاش کسی در فضای مجاز ی هشتگ (( بیایید هر نفر یک سوزن بخریم وجوالدوز ها را قایم کنیم راه بیاندازد ))
پاسخ ها
ناشناس
| Romania |
۱۶:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
چرت نگو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
یعنی این اصولگراها کاری جز چرت و پرت گفتن ندارن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
امان از بی بصیرتی امثال عارف که هنوز هم فتنه 88 را درک نکرده اند و جوری حرف می زنند که انگار نه انگار که موسوی و کروبی و رهنورد مورد حمایت قاطع آمریکا و انگلیس و رژیم غاصب صهیونیستی بودند و دل آقا را خون کردند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
یکی نیست به ابوترابی بگه اگه روحانی 62 تن طلای مملکت را بر باد داد

امثال شما و همفکران شما با لجبازی عمر و جوانی ما را نابود کردید

که عمر حتی یک جوان ایرانی از 600 تن طلا ارزشمندتره
شریعت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
اقای ابوترابی این گوی این میدان . شعار ندهید حرفهای غیر کارشنا سی نزنید. بی جهت تهمت نزنید .به اقای روحانی انتقاد دارم اما شدیدا معتقدم در ان شرایط جنگ اقتصادی اگر شما هزاران نفر جای روحانی بودید بدتر از وضع موجود بود. بفرمایید شما در این 8 سال کدام برنامه اصلاحی را پیشنهاد دادید؟ ایا شما توان برنامه پیشنهادی دارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
زاکانی پزشکی هسته ای با معدل10 شهردار پایتخت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
زاکانی یا وزیر خارجه میشه یا رییس سازمان انژی اتمی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
هر وقت انریکا دست از حمایت صهیونیسم برداشت ما هم دست از حمایت لبنان برمیداریم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
یک سوال اساسی مطرح است که
چرا باید ۵ کشور جهان برای دنیا تصمیم بگیرن که چکار کنند ؟؟
آیا واقعا قانونی وجود دارد یا قانون جنگر هست ؟؟
نیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
پزشکیان ساده لوح چی میگی
یجوری حرف میزنه مثل اینکه روحانی رئیس جمهور نبوده مرد حسابی اگر دولت سایه بقول شما جای ایشون تصمیم میگرفت چرا استعفا نداد چرا با کلمات حمایت هشت سال خودتونو که در این شرایط سهیم هستید را کتمان میکنید
زهی خیال باطل
تمام شدید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
اگر قرار بود استعفا بده باشه که تایید صلاحیتش نمیکردید اخوی من نبودم دستم بود
عبداله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
حالا نه که روحانی گلستانی بنام دولت تعریف گرفته بود. مملکت سال به سال دریغ از پارسال،دولت هم بخشی از همین مخر... است
سیدمحسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
واقعا اسپین صفایی فراهانی حرفهای عاقلانه ای میزنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
شما سیاسیون کجا تلمذ کردید مگر اقای رئیسی دولت را تحویل می گیرد که خراب است یا اباد، ایشان دولت خودشان را تشکیل میدهند.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
چراینها ازرو نمیرند با اون عملکردشان..اللله واکبر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
اینکه دولت روحانی چنین و چنان... بنده موافقم و از رای خود به ایشان پشیمانم.

انشاله هستیم تا ببینیم نتیجه عملکرد جناب ریسی را، همچنان که نتیجه عملکرد جناب احمدی نژاد را دیدیم!!

حافظه تاریخی مان را ۴ و ۸ سال آینده مرور خواهیم کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
می بینیم که نیومده نوحه ها شروع شد چی شد قبل از انتخابات همه می خواستن در چند روز و یک ماه کل جهان رو گلستان کنن حالا میگن یک سال به کل کل ما میگذره و کلا یه خرابه ای تحویل گرفتیم و... اصول گرایان گرامی این بازیها کهنه شده کلا اصول گراها خراب میکنن هرچی هست اصلاح طالبان میان تا راست وریست کنن و فحش بخورن دوره تموم شده و دوباره چهل ساله این چرخه تکرار میشه
دست بردارید بذارید مثل کشورهای توسعه یافته در مورد مسائل مهم خود مردم رای مستقیم بدن از عدم مشارکت فعال در انتخابات ریاست جمهوری این دوره عبرت بگیرید
راه تشکیل احزاب رو باز کنید مردم مشارکت فعال داشته باشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
یعنی همه مملکت مخروبه است!!!
عمو فرید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
آقای ابوترابی،
اگه این اتهامات درست باشه ،حکم آقای روحانی اعدامه.
یامهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
اقای پزشکیان یکی از این افراد که کشور را به این روز انداخته خود شما هستید چون از اول انقلاب صاحب پست بودید الان که قدرت از دستت رفته چرا این حرفها را میزنی؟در ضمن اگر دولت پنهان هست پس چرا کاندید میشدی ؟به مردم دروغ نگویید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
جناب آقای رئیسی رئیس جمهور محترم با سلام و تبریک وتهنیت و آرزوی توفیقات الهی چند پیشنهاد و راهکار عملی برای پیشبرد کشور در شرایط تحریم و غیر تحریم ،با تکیه بر توانمندی های و ظرفیت های عظیم داخلی اثرو نقش تحریم هارا باید بی خاصیت وخنثی کرده و ازبین برد و امریکا را از حربه تحریم و سپس مذاکره مایوس کرداز جمله راهکارها:استفاده درهمه حوزه های علمی،فنآوری و تولیدی ازجوانان نخبه ، شرکتهای دانش بنیان و دانشگاهای برترصنعتی،استفاده از قرار گاه سازندگی و شرکت مپنا به عنوان تجربه موفق وراهگشای خنثی سازی تحریم ها، ،جذب سرمایه عظیم ایرانیان مقیم خارج ،برنامه ریزی بودجه سالانه بدون کسری بودجه توسط دولت وعدم چاپ بی پشتوانه اسکناس وعدم افزایش پایه پولی بدون پشتوانه افزایش تولید، اصلاح نظام بانکی و کنترل تورم تک رقمی ،ممنوعیت قطعی هرگونه تعطیلی واحد ها وشرکت هایی تولیدی از طرف بانک ها،اعطای تسهیلات قرض الحسنه و بسیار کم بهره به واحد ها ی تولیدی متوسط و کوچک ، تک نرخی کردن ارز وحذف قطعی ارز 4200 تومانی که این ارز رانت زا و فساد آفرین بوده و باعث نابودی تولید داخلی می شود،استفاده ازظرفیت معادن بصورت غیر خام فروشی ، برنامه ریزی مدون علاوه بر خود کفایی دارای اهداف صادراتی برای تولیدات گسترده صنعتی وکشاورزی ( کالاهای اساسی ونهاده های دامی)، برنامه ریزی صادرات به همسایگان ازمیزان2درصد کنونی به 20 درصد طی برنامه 4 ساله یعنی رسیدن به حدود 200میلیارد دلارصادرات به 15 کشورهمسایه، حمایت همه جانبه از تولید داخل با کیفی سازی وبا وضع تعرفه باز دارنده کالاهای خارجی مبازره هدفمند با قاچاق و فساد، پیمان های پولی دو وچند جانبه با کشورها ، ممنوعیت وقطع همیشگی فروش نفت خام وتبدیل آن به مواد پتروشیمی در صنایع با محوریت صادرات محصولات آن به همسایگان، اخذ مالیات عادلانه از ثروتمندان و عایدی سرمایه، خانه خالی و ماشین های لوکس واخذ مالیات از گردش حساب های بانکی ،تکمیل زنجیره پروژه های آزاد راهی، ریل وراه آهن برای دریافت حق ترانزیت از کشورهای همسایه، داخلی سازی با کیفیت خودرو با پلتفرم پیشرفته کاملا ایرانی و بومی، داخلی سازی با کیفیت و صادرات محورلوازم خانگی و لوازم ساختمانی ،استفاده از ظرفیت عظیم بسیج و نیروهای جهادی در تمام این مراحل برنامه ریزی پیشرفت و توسعه کشوروعدم اجازه ورود مجدد به شرکت هایی بیگانه عهد شکن مانند توتال ،پژو ،سامسونگ ، ال جی و... که به بهانه تحریم کشور را ترک کرده و باعث شوک و خسارت به اقتصاد و معیشت مردم شدند، بطور قطع با پیاده سازی این برنامه ها باید حربه دو گانه تحریم ومذاکره را ازدشمن گرفت.در غیر این صورت مانند 8 سال اخیر با بدعهدی و شرطی کردن اقتصاد به دشمن توسط دولت تشنه مذاکره وغربگرا، شیرازه اقتصاد مبتنی برتوانمندی و ظرفیت های داخلی و رویکرد اقتصاد مقاومتی ازهم می پاشد و باعث مشکلات عدیده ازجمله تورم غیر متعارف و افسار گسیخته ،نابودی تولید داخلی و تعطیلی کارخانجات و بیکاری فزاینده، جهش عجیب و غیر عادی قیمت ارز، ریزش غیر طبیعی بورس و گرانی بی ضابطه کالا،مسکن و خدمات گردیده ونارضایتی بحق ملت را در پی دارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
آقای محمدصادق کوشکی آقای روخانی هم خرایه ای بسیار بئتر از اخمدی نژاد با نقت بالای 100 دلار دکل های گمشده و بدون گرونا و بدون تحریم نخویل گرفت
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
حاج حسین دوره رسانه های یک طرفه و انحصاری و گوبلز گذشته عملکرد هر کس بهترین رسانه است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
با این روش حتما مخروبه مخروبتر می شود چطور در این دنیا یک نفر را دستش را ببندی و بگویی از دیوار بالا برو اقای روحانی هم همینطور بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
فاجعه ای بزرگ تر این هست که زاکانی شهردار تهران بشود؟ کسی که همه فکرش انتقام است و مچ گیری و ....
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۴
خداوند متعال محمدرضا عارف را با مهدی کروبی محشور فرماید انشالله
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
اربعین 1400 اعمال ماه صفر توافق هسته ای موقت حسن میرکاظمی سازمان همکاری شانگهای