بازدید 79222
دو هزار و سیصد و سی و دومین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: در این مملکت هر کسی برای دیده شدن به دیگران حمله می‌کند / نقل قول جنجالی رسایی از هاشمی رفسنجانی در مورد انتخابات و… رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۱۰۲۴۶۳۱
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۱ 29 December 2020

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

در این مملکت هر کسی برای دیده شدن به دیگران حمله می‌کند

حسین کنعانی مقدم، فعال سیاسی اصولگرا در گفت‌وگویی با «آزادی» گفت: «متاسفانه در این مملکت شیوه‌ای برای دیده شدن وجود دارد و آن اینکه هر کسی می‌خواهد دیده شود، دیگران را مورد هجمه قرار می‌دهد و حاشیه ساز می‌شود. آقای احمدی نژاد هم همین شیوه را به کار می‌گرفت. اخیرا دیدیم که آقای فتاح نیز در رسانه ملی همین شیوه را به کار گرفت و البته بعد هم عذرخواهی کرد». وی با تاکید بر اینکه «پسندیده نیست برای مطرح کردن خودمان دیگران راه هدف قرار دهیم» گفت: « ما باید به صورت اثباتی حرف بزنیم و هرکسی باید آنچه دارد، عرضه کند». این چهره میانه‌رو اصولگرا ادامه داد: «فارغ از این بحث‌ که حرف‌های آقای ضرغامی صحت دارد یا خیر، به نظر می‌رسد که با نزدیک شدن به فضای انتخاباتی 1400 ، هرازچندگاهی شاهد این گونه رفتارها خواهیم بود و برخی افراد برای مطرح کردن خود دیگران را نفی می‌کنند».

کنعانی مقدم در پاسخ به اینکه تاثیر این رویکرد بر افکار عمومی چیست، گفت: «به نظر من افکار عمومی به اندازه کافی از این حرف‌ها در شبکه‌‌های خبری داخلی و بیگانه هر روز می‌شنود لذا این رویه باعث نمی‌شود که گوینده این مسائل بتواند جذب آرا کند». وی همچنین گفت: «قطعا کسی که می‌خواهد خود را در جامعه مطرح کند، باید حرفی برای گفتن داشته باشد، تنها از این طریق است که می‌تواند آرای مردم را جذب کند. اینکه فقط با نفی دیگران بخواهیم خودمان را اثبات کنیم، شیوه غلطی است. بعضا افراد درباره کسانی این حرف‌ها را می‌زنند که حتی رقیب آنان هم نیستند اما اگر در رابطه با رقیب این حرف‌ها بیان می‌شود لازم است که افکار عمومی را قانع کنند که این صحبت‌ها برای بهبود اوضاع است نه به هم‌ زدن اوضاع».

زمان احتمالی نتیجه‌گیری مجمع تشخیص درباره FATF

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از احتمال اعلام نتایج بررسی این مجمع نسبت به لوایح مرتبط با FATF در بهمن خبر داد.سید مصطفی میرسلیم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره روند بررسی لوایح مرتبط با FATF در این مجمع گفت: فعلا جلسات کارشناسی آغاز شده است.وی افزود: نتیجه بررسی کارشناسان برای تصمیم گیری به صحن مجمع خواهد رفت و نهایتا فکر می‌کنم در بهمن ماه نتیجه آن روشن شود.لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس جمهور در ۲۴ آذر ماه از موافقت رهبر معظم انقلاب با درخواست دولت برای تمدید مهلت بررسی لوایح مرتبط با FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد.

علی مطهری دلایل ردصلاحیتش را علنی کرد؛ گفتند نظرم خلاف نظر رهبری است

نایب رئیس مجلس دهم در واکنش به سخنان سخنگوی شورای نگهبان درباره رد صلاحیتش تاکید کرد که این مطالب درست نیست و پیشتر نیز به آنها پاسخ داده است.علی مطهری در گفت‌وگو با ایلنا، در واکنش به اظهارات عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان مبنی بر این که «دلیل رد صلاحیت آقای مطهری موضوعات اقتصادی نبوده است بلکه دلایل دیگری مطرح بوده که به خودشان گفته‌ایم. با یکی از اعضای شورای نگهبان صحبت کردند. از ایشان خواستیم اجازه دهند گفت‌وگوها با دوربین ثبت و ضبط شود، اما آقای مطهری اجازه ندادند. بهترین راه این بود که اجازه می‌دادند آن گفت و گو ضبط شود تا امروز شاهد این اختلافات نباشیم.» آقای کدخدایی پیش‌تر و در زمان انتخابات مجلس یازدهم نیز این مطالب را عیناً مطرح کرده بودند و من جواب ایشان را همان زمان دادم اما تعجب می‌کنم چرا دوباره این مطالب را بیان کرده‌اند.وی افزود: زمانی که هیات نظارت بر انتخابات مرا رد صلاحیت کرد، شورای نگهبان از بنده دعوت کرد که برای صحبت کردن به آنجا بروم. یکی از اعضای حقوقدان شورا و کارشناس پرونده در جلسه حضور داشتند. بعد از بحث‌های متفرقه خصوصا درباره نحوه بررسی صلاحیت‌ها، وارد موضوع شدیم. آن عضو حقوقدان سه نمونه از اظهارنظرهای من را مطرح کردند و نسبت به آنها اعتراض داشتند و من بر درستی هر سه مورد تأکید کردم.نایب رئیس مجلس دهم ادامه داد: یکی از مطالبی که ایشان معتقد بودند که نباید می‌گفتم این بود که در نطق خود در مجلس نهم گفته بودم «نهم دی اگر موجب تفرقه شود دیگر یوم الله نیست بلکه یوم الشیطان است.» ایشان گفتند این خلاف نظر رهبری است. گفتم اولاً خلاف نظر ایشان نیست. ثانیا من نظر خودم را گفتم. وی ادامه داد: مورد بعدی سخنی بود که درباره مرحوم ابراهیم یزدی گفته بودم که «ما با او برخورد خوبی نکردیم و به زندان انداختن آن پیرمرد کار درستی نبود.» آن عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت «این موضوع را نباید مطرح می کردید، چرا که برخورد با آقای یزدی موضع نظام بوده است.» من پاسخ دادم که این موضع را قبول ندارم. موضوع دیگری که مطرح کردند مساله رفع حصر خانگی بود. ایشان می‌گفت «چرا راجع به رفع حصر صحبت کرده‌ای؟ باید می گفتی پس از اطلاع از نظر رهبری نظر من عوض شد.» گفتم من نمی‌توانم دروغ بگویم.

مطهری یادآور شد: پس از این گفت‌و‌گو، عضو حقوقدان شورای نگهبان را مورد عتاب قرار دادم و گفتم «متأسفم که شما با چنین افکاری عضو شورای نگهبان هستید. حیف خون شهید مطهری که به زمین ریخت و من امروز این حرف‌ها را از شما می شنوم.» بعد بلند شدم و جلسه را ترک کردم.وی تصریح کرد: اصلاً هیچ حرفی از این که فیلمبرداری انجام و گفت‌وگو ثبت و ضبط شود مطرح نبود. نمی‌دانم آقای کدخدایی این حرف‌ها را از کجا آورده‌اند.نماینده پیشین مجلس گفت: فقط زمانی که از جلسه خارج شدم به من گفتند که آن طرف فضای مصاحبه فراهم است، اگر می خواهید، مصاحبه کنید که من نیازی به مصاحبه ندیدم و با خودم گفتم اگر مصاحبه کنم و شرح جلسه را بگویم برای شورای نگهبان گران تمام می‌شود. به هرحال دلایلی که به من گفتند همین‌ها بود و چیز دیگری به من نگفتند.وی با بیان اینکه من هنوز سر در نیاورده‌ام که آقای کدخدایی این حرف‌ها را از کجا می زنند و در حالی که یک بار پاسخ داده‌ام بار دیگر آن را تکرار می‌کنند، گفت: عضو حقوقدانی که با من گفت‌وگو کرد آقای کدخدایی نبود و من نمی‌خواهم اسمی از او ببرم.

نقل قول جنجالی رسایی از هاشمی رفسنجانی در مورد انتخابات

رسایی زمانی در مصاحبه ای مدعی شد که هاشمی رفسنجانی به مشارکت پایین در انتخابات معتقد بود.رسایی نماینده جنجالی و اسبق مجلس زمانی در گفت‌وگو با حسین دهباشی تحلیلی را منتسب به هاشمی‌رفسنجانی ارائه کرده و گفته بود: «مشارکت وقتی بالا می‌رود، خروجی صندوق از دست ما خارج می‌شود. اگر ما مشارکت را معمولی نگه داریم و تنها متدینین و حزب‌اللهی‌ها که معمولا با گوشه چشم اشاره کنیم به چه کسی رأی بدهند، مشارکت داشته باشند؛ ما هم دموکراسی را داریم که واقعا دموکراسی است و تقلبی در آن نیست و هم اینکه صندوق مدیریت می‌شود و کشور دست کسی می‌افتد که فکر می‌کنیم بهتر می‌تواند کشور را اداره کند. مشارکت اگر بالا برود از صندوق چیزی درمی‌آید که ما نمی‌خواهیم؛ پس باید تلاش کنیم مشارکت پایین باشد. مشارکت که پایین باشد ما برنده هستیم». رسایی گفته بود که اصولگرایان هم بعدا به همین تئوری معتقد شدند.

کنایه عبدی به سخنگوی شورای نگهبان

عباس عبدی با انتشار توئیتی به اظهارات اخیر سخنگوی شورای نگهبان درباره رد صلاحیت ها در انتخابات ۱۴۰۰ واکنش نشان داد.عباس عبدی، روزنامه‌نگار، پژوهشگر و فعال سیاسی در توئیتی در واکنش به اظهارات جنجال برانگیز سخنگوی شورای نگهبان که گفته بود ممکن است مردم یک قاتل را انتخاب کنند، نوشت: «تا حالا می‌گفتند قاتل‌ها را اعدام می‌کنند، نگو صاف صاف می‌چرخیدند و در انتخابات شرکت می‌کردند و کسی خبر نداشته. به علاوه مردمی که به قاتل بالفعل رای دهند حتی اگر قاتل را هم رد صلاحیت کنید، به یک قاتل بالقوه رای خواهند داد.

کاندیداتوری محسن رضایی در انتخابات میان دوره‌ای مجلس تکذیب شد

معاون سابق قوانین مجلس در پاسخ به سوالی پیرامون شایعه برخی سایت های خبری مبنی بر کاندیداتوری رضایی در انتخابات میان دوره ای مجلس از حوزه انتخابیه تهران، تاکید کرد: این شایعه را صد درصد تکذیب می کنم.امیدوار رضایی، معاون سابق قوانین مجلس، در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی محسن رضایی، در پاسخ به سوالی پیرامون شایعه برخی سایت های خبری مبنی بر کاندیداتوری رضایی در انتخابات میان دوره ای مجلس از حوزه انتخابیه تهران، تاکید کرد: این شایعه را صد درصد تکذیب می کنم. دکتر محسن رضایی در حال گرفتن نظرات و پیشنهادات کارشناسان، صاحبنظران و نخبگان کشور درخصوص سیاستهای کلی برنامه هفتم است که پس از تصویب مجمع تشخیص و مقام معظم رهبری، مبنای اداره کشور در دولت آینده و مجلس خواهد بود و اساساً ایشان ضرورتی برای ورود به عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی نمی بیند.رئیس اسبق کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پاسخ به تخریب های اخیر علیه محسن رضایی گفت: موج تخریبی که از لندن علیه دکتر رضایی شروع شده، بیانگر آن است که آنها مطمئن شده اند اگر ایشان نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود، چون متخصص اقتصاد و به مسائل امنیتی و دفاعی نیز مسلط است، با استقبال مردم مواجه می گردد و سکان دولت را به دست می گیرد و اروپا و امریکا را وادار می کند که به تعهدات خود عمل کنند، لذا فتنه ها و برنامه های بیگانگان را خنثی و آنها را به رفتار مودبانه در مقابل ملت بزرگ ایران وادار خواهد کرد. محسن رضایی اقتصاد ملی ایران را تقویت و تحریمها را خنثی می کند و در چنین شرایطی بدخواهانِ ملت ایران دست خالی و سرافکنده خواهند شد.

اعتراض اعضای کمیسیون تلفیق به نامه روحانی

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: اکثر اعضای کمیسیون تلفیق نسبت به نامه رئیس‌جمهور برای اصلاح لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ معترض هستند. حسینعلی حاجی دلیگانی گفت: اکثر اعضای کمیسیون تلفیق نسبت به نامه رئیس‌جمهور درباره اصلاح لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ معترضند. وی افزود: اعضای کمیسیون تلفیق این نحوه اصلاح را نادرست می‌دانند و از این نحوه عملکرد به دولت درباره اصلاح بودجه ناراضی و ناراحت هستند و در نطق‌ها و تذکرات خود این موضوع را اعلام می‌دارند. به گزارش فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور امروز سه‌شنبه ۹ دی ماه ۹۹ در نامه‌ای به رئیس مجلس اصلاحات لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ توسط دولت را به اطلاع مجلس رساند.

ادعای وزیر سابق اطلاعات درباره عامل ترور شهید فخری‌زاده

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به اینکه عامل وابسته به رژیم صهیونسیتی ترور شهید فخری زاده ۲ ماه قبل از اجرای عملیات از کشور خارج شده بود، گفت: طبق اسناد موجود کاندیدایی که در سال ۸۸ پیش از آغاز شمارش آراء ادعای پیروزی کرد، دشمن پیش از انقلاب روی وی سرمایه‌گذاری کرده بود. حجت الاسلام حیدر مصلحی وزیر سابق اطلاعات ظهر امروز در مراسم گرامیداشت ایام الله ۹ دی و سالروز شهادت سردار سلیمانی در مصلای سلمان فارسی اندیشه اظهار کرد: در خصوص شهادت شهید فخری زاده عامل ترور وابسته به رژیم صهیونیستی عملیات ترور را طراحی می‌کند و ۲ ماه قبل از اجرای عملیات از کشور خارج می‌شود.وی گفت: در خصوص ترور شهید فخری زاده برخی فقط نقاط ضعف موضوع را دیدند اما باید ببینیم که چرا دشمن به دنبال ترور فخری زاده‌ها و سلیمانی‌هاست و این دلیلی جز قدرتمندی انقلاب اسلامی ندارد.

عضو مجمع تشخیص: معایب FATF از محاسنش بیشتر است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره نظر اعضای مجمع در خصوص لوایح FATF گفت: قبلاً نظر خود را اعلام کرده و گفته‌ام که نظر من عوض نمی‌شود، فکر نمی‌کنم نظر آقایان دیگر هم در این زمینه عوض شده باشد.آیت الله محسن مجتهد شبستری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با مهر، در رابطه با ارزیابی و پیش بینی خود از تمدید بررسی لوایح FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام و سرنوشت این لوایح اظهار داشت: لوایح FATF در کمیسیون‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بررسی قرار می‌گیرد و پس از آن به صحن علنی می‌آید. وی تاکید کرد: خیلی نمی‌شود پیش بینی کرد که چه نتیجه‌ای در خصوص لوایح FATF حاصل خواهد شد؛ اما بنده قبلاً نظر خود را اعلام کرده و گفته ام که نظر من عوض نمی‌شود، فکر نمی‌کنم نظر آقایان دیگر هم در این زمینه عوض شده باشد.عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: معایب لوایح FATF از محاسنش بیشتر است و در مورد اشکالاتی هم که وجود داشت، بارها گفته شده و همه شنیده اند. اما اینکه این لوایح چه سرنوشتی خواهند داشت را نمی‌توانم پیشگویی کنم.

درخواست کنایه آمیز صادقی از کدخدایی

محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس دهم که در انتخابات اخیر مجلس رد صلاحیت شد به سخنان تازه کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان واکنش نشان داد.محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس دهم، در حساب توییتری خود در واکنش به اظهارات تازه سخنگوی شورای نگهبان نوشت: «من به آقای کدخدایی وکالت و اختیار تام می‌دهم مستنداتی (اعم از قتل، قاچاق مواد مخدر، فساد، اختلاس) که موجب رد صلاحیت اینجانب در انتخابات اسفند ۹۸ شد را بدون کم و کاست منتشر کنند.»عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در گفت و گویی در مورد عدم انتشار دلایل رد صلاحیت ها و جلساتی که در این خصوص برگزار می شود گفته است: «قانون می‌گوید پرونده افراد محرمانه است؛ بنابراین ما با درخواست فرد هم نمی‌توانیم آن را مطرح کنیم. اگر قانون اصلاح شود و این بار از روی دوش ما برداشته شود، ما می‌توانیم این جلسات را در حضور رسانه‌ها برگزار می‌کنیم. »

متهم حمله به سفارت عربستان همه چیز را تکذیب کرد

حسن کردمیهن در پیامی اینستاگرامی می‌گوید، در زمان حمله به سفارت عربستان در سوریه بوده است. او مدعی است که بخشی از فایل‌های صوتی منتشر شده از او در آن زمان دستکاری شده و مربوط به زمان دیگری بوده است.

انگلیس: تعهدی برای حمایت از نازنین زاغری نداریم

وزارت خارجه انگلیس با وجود آنکه کشورش در گذشته فشار زیادی بر تهران برای آزادی «نازنین زاغری» آورد، اما اکنون اعلام کرده است که لندن تعهدی برای حمایت از نازنین زاغری ندارد.به گزارش دیلی میل، وزارت خارجه انگلیس اعلام کرد آن دسته از شهروندان بریتانیایی که در کشورهای دیگر بازداشت می‌شوند هیچ حقی را برای دولت لندن برای حمایت از آنها ایجاد نمی‌کند.این موضوع به طور خاص در نامه‌ای به اطلاع وکلای «نازنین زاغری» رسیده است.وزارت خارجه انگلیس به وکلای این فرد اعلام کرده است که «اعطای حمایت دیپلماتیک به زاغری تعهد خاصی را برای دولت لندن ایجاد نمی‌کند».نازنین زاغری تبعه ایرانی– انگلیسی در سال ۱۳۹۵ به جرم فعالیت‌های تبلیغی علیه نظام بازداشت شد و اکنون در حال گذراندن دوره محکومیت خود است.دولت انگلیس در پنج سال گذشته از تمام ابزارهای ممکن برای تضمین آزادی زاغری استفاده کرد اما موفق به چنین کاری نشد.

بدهی برقی عراق به ایران تهاتر می‌شود

سید حمید حسینی، عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق گفت: پرداخت بدهی عراق به ایران، به صورت تهاتر انجام شده است و به زودی وارد کشور می‌شود. ایران، بخشی از بدهی عراق بابت خرید برق را کالا خریداری کرده که تا چند روز آینده این محموله وارد خاک کشور خواهد شد./ایرنا

با هر گونه گرانفروشی نان برخورد می‌شود

قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران گفت: قیمت نان تغییری نیافته است و مردم در صورت گرانفروشی تخلف را به سامانه «۱۲۴» اطلاع دهند تا توسط تعزیرات با نانوایی متخلف برخورد شود. اتحادیه نانوایان تهران برای افزایش قیمت نان درخواستی داده و این درخواست فقط در حال پیگیری و بررسی است. درخواست اتحادیه نانوایان تهران در کمیته کارشناسی بررسی و در صورتی که درصدی برای افزایش قیمت در نظر گرفته شود، در آن زمان قیمت نان ابلاغ می‌شود. بازرسان اتاق اصناف و سازمان صمت تهران به تخلفات نانوایی‌هایی که اقدام به گرانفروشی می‌کنند، رسیدگی و در صورت اثبات گرانفروشی مسئول آن واحد صنفی را برای سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی معرفی خواهند کرد./ایرنا

وزیر گردشگری: بلیت هواپیما گران شد نتوانستیم به نمایشگاه‌های خارجی برویم

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره دلایل برگزار نشدن نمایشگاه‌های خارجی گفت: تا قبل از گران شدن نرخ ارز در بخش گردشگری عمده هزینه‌ها را خود فعالان گردشگری تامین می‌کردند و ما حداکثر برای تامین زمین نمایشگاهی یک کمکی به این فعالان می‌کردیم. متاسفانه با توجه به اینکه نرخ ارز و بلیت هواپیما شدیداً افزایش پیدا کرده و در بسیاری اوقات بودجه ما ثابت و حتی کاهش داشته، نمی توانیم فعالان صنایع دستی را با هزینه وزارت‌خانه به نمایشگاه‌های خارجی اعزام کنیم./تسنیم

مردم می توانند یک قاتل را هم به عنوان رئیس جمهور انتخاب کنند

صادق زیبا کلام، در توئیتی در واکنش به اظهارات عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان نوشت: جناب آقای دکتر عباسعلی کدخدایی بزرگوار، حق انتخاب آزاد مردم، بنیادی ترین اصل دمکراسی یا مردمسالاری است. نه اینکه حکومت (بخوانید نظارت استصوابی)، قیم گونه به مردم بگوید به چه کسانی می توانند رای دهند. حق انتخاب آزاد یعنی اینکه مردم می توانند یک قاتل را هم انتخاب نمایند.

فتوای بی سابقه رهبر انقلاب درباره سردار سلیمانی /بدن حاج قاسم چند تکه شده بود؟

سردار باقرزاده گفت: در روزی که قرار بود نماز بر پیکر مطهر شهید سلیمانی به اقامت حضرت آقا در دانشگاه تهران برگزار شود، خدمت حضرت آقا عرض کردم آقا ما در شب گذشته برای آماده‌سازی پیکر مطهر شهدا اقدام کردیم. نمی‌شد آنها را غسل بدهیم، تیمم داده و تجهیز شدند. در آماده‌سازی این پیکرها خیلی اذیت شدیم. به این معنا که به سختی تکه پاره‌های این پیکرها را جمع و جور کردیم. گوشت‌های پراکنده را سامان دادیم تا بتوانیم در قالب یک پیکر درآورده و آنها را در تابوت قرار دهیم. آقا فرمودند «شما به زحمت افتادید اینها شهید معرکه بودند» یعنی غسل و کفن نداشتند. در حقیقت این همه بحثی که ما کردیم، دیدیم با یک فتوای فقهی یکدفعه فضا عوض شد و این شهیدان به حکم «لایغسل و لایکفن» نیازی به غسل و کفن نداشتند. /تسنیم

زمان اعلام تصمیم مجمع تشخیص درباره لوایح FATF

سید مصطفی میرسلیم گفت: در حال حاضر در مجمع تشخیص، در کمیسیون مشترکی مشغول بررسی کارشناسی مجددیم. به نظر اینجانب تصویب دو لایحۀ باقی مانده در مجمع چندان محتمل نیست، زیرا FATF قطعا ابزار خوبی در اختیار دشمن ما برای جلوگیری ما از دور زدن تحریم‌های سبعانۀ اوست./ایسنا

انتصاب پنهانی چمران به مشاورت رئیس مجلس

در هفته جاری «مهدی چمران» به عنوان «مشاور رییس مجلس» در امور «شوراهای اسلامی شهر و روستا» انتخاب شده است. این انتخاب در جریان مراسمی که در مجلس برگزار شده، صورت گرفته اما هنوز مشخص نیست که چرا قالیباف و یارانش حاضر به اعلام رسمی انتصابات خود نیستند. قرار گرفتن او کنار قالیباف از عزم رییس مجلس برای افزایش سهم خود در لیست اصولگرایان برای تصاحب شورای شهر آینده تهران و البته شهرداری حکایت دارد./اعتماد

هفت‌ تپه ۲۴۰۰ میلیارد تومانی را به شش میلیارد فروخته‌اند

احمد نادری، نماینده تهران در مجلس گفت: ماجرا از این قرار است که یک ابرمتهم ارزی حدود یک‌ و‌ نیم میلیارد دلار ارز می‌ گیرد که از خارج کالای اساسی وارد کند؛ اما او پول را سریع به ریال تبدیل کرده و هیچ کالایی را وارد نمی‌ کند. این پول در کشور چرخش کثیف داشته و با شش‌‌ میلیارد تومان از آن کارخانه عظیم نیشکر هفت‌تپه را که ۲۴۰۰ میلیارد تومان می‌ارزیده، خریده است. یعنی در سال ۱۳۹۴، این شرکت را ۲۱۰ میلیارد تومان فروخته‌ اند اما این خریدار، نهایتا بیشتر از شش‌ میلیارد تومان نداده. هفت‌تپه جز کارخانه‌ها، ماشین‌آلات و ابزارها ۳۰هزار هکتار زمین هم دارد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۲
در انتظار بررسی: ۳۱
انتشار یافته: ۱۰۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
دوران علی مطهری و مطهری ها تمام شده
نسل فعلی هیچ سیاستمداری را قبول ندارد
کارنامه چهل ساله سیاستمداران ایران اسفبار و ناامید کننده بوده

به آینده ایران امید زیادی نیست
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
من به جمله اولت منفی دادم والا دوم سوم و چهارم جتما نظر شما از نظر من صحیح است
قمی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
باید مراقب بود
ظاهرا ترامپ و تیمش در روزهای آخر ریاستش به نیابت و هماهنگ با تیم بایدن در حال طراحی اقدام ضربتی و خطرناکی در منطقه حتی علیه ایران هستند
تا جواز رفع پیگیرد قضایی خود و بستگانش را از لابی صهیونی بگیرد
زنهار
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
برای بیان نقدت، نیازی نیست حق رو ناحق کنی و خشک و تر رو با هم بسوزونی برادر. وقتی یک سیاست مدار نشون داده که سعی و تلاش در پاک دستی داره و پیرو سخن حق هست، باید به احترامش کلاه از سر برداشت و اون رو قاطی بقیه نکرد. نهایت خیانت به ایران هست که همین چند مورد آزادمردی رو هم تخطئه کنیم. علی مطهری نسبتا سربلند بیرون اومد از امتحانات سخت روزگار و البته جناب محمود صادقی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
این نقل قول از رفسنجانی برای این گفته شد تا مردم از مشارکت پایین بترسند و رای دهند تا ۱۴۰۰ شلوغ شود . رای بی رای هرکه را میخواهید بیاورید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
علی مطهری هیچ خواصیتی برای ایران نداشته .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
ترورهای موفق دشمن در داخل کشور همه ی حرف و حدیث ها در مورد امنیتی که به آن مغرور بودیم را زیر سوال برد

برای سیستم اطلاعاتی خودمان بسیار متاسفم

این بود اون امنیتی که می گفتید ؟؟؟؟؟؟؟!!!!

اقتصاد را نابود کردید لااقل امنیت را خرابش نمی کردید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
یعنی سردار باقرزاده اطلاع نداشتن که شهید نیاز به غسل و کفن نداره؟
اینو زمانی که مدرسه میرفتم سر کلاس دینی به ما گفتن
باید برای اقایون کلاس احکام اسلامی بذارن شاید مشکل ما تو کشور همینه که چون احکام اسلامی رو بلد نیستن هر چیزی رو اشتباه انجام میدن و بعد از 40 سال ما به اینجا رسیدیم و اینقد حق و ناحق میشه
کاوه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
دوست عزیزی که گفته اند شهید نیاز به غسل و کفن ندارد باید یادآوری کنم که تدفین در میدان نبرد نیاز به غسل و کفن ندارد. در این مورد رهبری فتوای خاصداده اند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
این حیدر مصلحی همانی نبود که محمود می خواست اخراجش کنه ؟!؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
خیلی جالبه خود دولت سال قبل به مجمع می گوید رای گیری نکنید بعد امسال می‌رود درخواست مجدد می کند
معلوم نیست برای این مورد دست چندم کشور چرا اینقدر پافشاری می کند و چه خوابی برای فشار بر مردم دیده
کوروش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
معایب FATF هرچی هست باعث میشه همه چیز گران و گران تر بشه شما که حقوق و مزایا تون رو دارید پس اگر معایبی هم داشته باشه برای مردمی که نیازمند اب و نان هستنتد نیست!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
پذیرفت شکست از نشانه های شجاعت است
چرا فکر میکنید مردم هنوز در عصر قاجار هستند ؟؟؟
با یک وسیله کوچک بنام موبایل آخرین خبرها و دقیق ترین اخبار بدون سانسور در دسترس مردم قرار داره
سانسور خبرها تیشه به ریشه اعتماد مردم است
به اندازه کافی ریشه را خشک کرده اید
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
علی مطهری دلایل ردصلاحیتش را علنی کرد
رای بی رای تا انجام اصلاحات اساسی ساختاری و برگزاری رفراندوم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
حتی با آمدن محمد خاتمی و میرحسین و محمود انتخابات سرد و بی روحی خواهیم داشت

اکثریت رای نخواهند داد
هزینه انتخابات را برای ساخت مدرسه یا تعمیر مدارس استفاده کنید

خودتان زحمت را کم کنید و یکنفر را از داخل صندوق بیرون بکشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
متهم حمله به سفارت عربستان یک فرد عادی نیست. او فردی است که از طرف جریانی خاص اجیر شده . احتمالا در آینده مدیر ارشد یک شرکت بزرگ دولتی یا خصولتی خواهد شد

خودتان را مسخره کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
علی مطهری و محمود صادقی و امثالهم دیگر قدیمی شده اند
باور کنید یا نکنید عزیزان اصلاح طلب
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
اگر در رای و نظرت انصاف رو رعایت نکنی، دلگرمی برای آزادمردان باقی نمیمونه. این عزیزان جنسشون و خمیر مایه شون فرق میکرد با دیگران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
اگر شعور بنده اجازه میداد بازم رای میدادم ولی تکرار اشتباه نشانه بیشعوری است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
چرا از فرجام پرونده بابک زنجانی خبری نشد ؟؟؟
سکه های سلطان سکه کجایند ؟
دکل نفتی چی شد ؟
......
...
..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
بهترین گزینه برای انتخابات آینده تحریم آن است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
گذشته ثابت کرده همه کسانی که در انتخابات کاندید شده اند بجز یکنفر که رییس جمهور میشه بقیه نیز در حد همان رییس جمهور صاحب قدرت و منصب و .... هستند
همین یعنی رییس جمهور هیچکاره است
خوشا به حال کاندیدها
این فرق اصلی بین انتخابات مجلس و ریاست جمهوری است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
پیشنهاد میشود برای اینکه حقانیت شورای نگهبان در نظارت استصوابی بر ملت ثابت شود
نمایندگان مجلس قانونی را تصویب کند که این شورای حتما برای روشنگری مردم از ردشدگان کاندیداها
تمام مصاحبه و مناظر با آنان رسانه ای شود مگر در صورت درخواست کتبی کاندیدها رد شده بر عدم پخش آن مصاحبه و مناظر با شورای نگهبان
حداقل حقانیت و روشنگری شفاف برای مردم اثبات میشود
ودیگر نیازی به صغری و کبری چیدن هم نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
در همه دنیا سیستم حاکم اجازه ورود صاحبان فکر ازاد را به رقابت ها نمیدهند
چون متاسفانه با جو سازی های ارباب رسانه های بین المللی مانند (ایران اینتر نشنال و بی بی سی فارسی ) موجبات فریب عمومی وتشنجهای اجتماعی به خیال ایجاد انقلابهای رنگین به سبک اکراین و فراهم نموده و قطعا ارکان حکومت برای قطع دست بیگانگان به روشهای غیر دمکراسی متوسل میشوند
پس هم امثال مطهری و صادقی حق دارند وهم کدخداهای شورای نگهبان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
بهترین سالهای عمر یک انسان ۴۵ سال اول عمره
خداوکیلی مسئولان با دعواهای نمایشی و فرمایشی بین خودشان همه این مدت را برای چند نسل از مردم ایران به هدر دادند
نسل سوخته کم نداریم
همه سوختیم ( بجز مسئولان )
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
به به
قیمت ها رو به افزایش
صدای هیچکس در نیومد
دولت فشل در ماههای پایانی عمر سیاهش چه بلایی سر مردم داره میاره ؟!؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
به اقای زیبا کلام بگویید کسی می خواهد ابدارچی یک جای فکستنی هم شود بهش می گویند برو عدم سو پیشینه بیار چطور است برای جایگاهی مثل ریاست جمهوری بگیم هر کی امد امد - شما ها از سر کار گذاشتن مردم با حرفهای قشنگ و پوپولیستیی که ظاهر قشنگ و باطن کثیف دارن دست بر نمی دارید مثل اینکه گفتن معتاد مریض است مجرم نیست باعث شدین امار اعتیاد بالا برود معتاد یک مجرم مریض است - خساراتی که شما ها به مملکت زدین صدام نزد
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
میر اسماعیلی بی کفایت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
یک سوال از همه
چرا برای وامی که از بانک می گیریم باید ۱۸ درصد سود به بانک بدیم اما همان بانک برای پولی ما که در صندوقش داریم ۱۶ درصد سود میده !؟!!؟؟؟؟؟
البته حتما در جریان هستید که الان بجز مولتی میلیاردرها هیچکس پولی در بانک نداره و بنده هم متاسفانه وام گیرنده هستم !!!

هنوز از مرحله تامین ضامن جلوتر نرفتم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
اف ای تی اف رو همزمان با تحلیف بایدن رد خواهند کرد تا جلو سکته دلار رو بگیرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
فرزند شهید مطهری با اون دیانت و پاکی رد صلاحیت می شود یا صادقی فرزند شهید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
پرداخت بدهی عراق به ایران، به صورت تهاتر انجام شده است و به زودی وارد کشور می‌شود؟؟؟!!!!!
6 میلیارد دلار بدهی عراق به ایران طبق اعلام رسمی شرکت گاز هست و بدهی برق این کشور به ایران هم بخش دیگری از بدهی هاست. عراق چی میخواد به ایران صادر کنه که ارزش این همه پول رو داشته باشه؟
سلطان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
حمله به سفارت . آتش زدن پرچم. آتش زدن کاغذ تو مجلس . فریاد مرگ بر مرگ بر .نشان دادن عدم توانایی هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
حالا که فهمیدید هفت تپه را چگونه به یغما برده اند بسم‌الله ببینیم با متخلفان چه می کنید، یک هزارم برخوردی که با کارگران بی پناه آن کردید با متخلفان برخورد می کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
اقای روحانی سرمایه مردم رو تو بورس نابود کردی ؟ ۴ ماهه تو بورس ۵۰ درصد پولم نابود شد ؟؟ ای کاش زودتر ۱۴۰۰ برسه و بساط نیرنگ و فریب گم بشه ان شالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
پالرمو با قدرت در مجمع رد شده و فقط خبرش بهمن ماه اعلام عمومی میشه ؟ مخالفین سه برابر موافقین تو مجمع رای دارن .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
بورس سرمایه ملت رو داره نابود میکنه ، با توجه به نرخ فعلی ارز و کاهش ۴۰ درصدی ان شاخص با اصلاح سنگینی مواجه خواهد شد و خیلی از مردم که تا ۸۰ درصد سرمایه خود را از دست خواهند داد.
مصیب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
رسایی این یکی رو در مورد مرحوم رفسنجانی درست میگه. دقیقا این اعتقاد رو داشت.
پاسخ ها
غیر قابل نشر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
بنده خودم پای نماز جمعه اش نشسته بودم که گفت ما پنج شش میلیون طرفدار داشته باشیم بسمونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
خدایا کسانی که حتی نمی توانند اف ای تی اف رو تلفظ کنند و کسانی که یک بار در انتخابات آرای ایشان از آرای باطله هم کمتر بوده حالا می خواهند برای کشور تصمیم بگیرند. خدایا خودت ما رو نجات بده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
درووووود بر فرزند خلف شهید مطهری. از قدیم گفتند: سنگ بدگوهر اگر کاسه زرین بشکست. قیمت سنگ نیفزاید و زر کم نشود
جامعه آزاد
|
Canada
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
خیرآقای زیبا کلام در جامعه آزاد که یک قاتل نمی تواند رییس جمهور شود چونکه قبل از کاندیدا شدن بازداشت می شود وسزای عمل خود را براساس قانون می بیند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
كي از شوراي نگهبان نگهباني ميكنه . در اين مملكت اين همه افتابه و لگن داريم بزرگترين مشكلات ، سو استفاده ها و اختلاس ها و رانت خوري و حيف وميل بيت المال صورت ميگيرد . تازه اين همه هم اخوند و روحاني داريم وادعاي جمهوري اسلاميت داريم .گير كجاست ؟ كجاي كار خراب است ؟
اسدی-یک بازنشسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
"هفت‌ تپه ۲۴۰۰ میلیارد تومانی را به شش میلیارد فروخته‌اند"

عجب مملکتی شده
محمد یوسفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
جناب آقای کدخدایی اگر دلایل رد صلاحیت نامزدها طبق قانون محرمانه است که هست پس چگونه و طبق کدام قانون به آقای مطهری پیشنهاد دادید که گفتگوی با ایشان ثبت و ضبط شود؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
برای مطرح شدن در جامعه کافیست دزدیها و غارتهای همدیگر را افشا کنید
آبدارچی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
متاسفانه برخی در کشور حتی از مقام معظم رهبری هم پیشی میگیرند وقتی خود آقا بارها وبارها فرمودند که هر کسی میتواند نظر خود را داشته باشند حتی اگر خلاف نظر معظم له باشد
مهران
|
Serbia
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
با سلام
اعلام مظلومیت علی مطهری!؟
آقای مطهری، آیا به یاد دارید که یکی از معترضان خود را تهدید به تو گونی کردن او می کردید؟ یا به دیگران می گفتید که خفه شوند؟ آیا بیاد دارید که در دوره ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد از هیچ کوششی کوتاهی نکردید که چوب لای چرخ دولت او بگذارید و از کوشش یک دولت خدمتکار جلوگیری کنید؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
خوبی؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
اقای حسینی میشه توضیح بدین برای مردم ثمری دارد ازاین خرید نفعی به مردم خواهد رسیدقابل لمس هست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
نقل و قول رسایی اگر درست باشد که هست واقعا وای به حال این ملت که پای صندوق رای رفته اند خدا به همه ما رحم کند
ناشناس
|
United States
|
۰۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
یکی هفته تپه را می بلعد یکی هم برای نان شبش مانده عجب عدالتی
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
هفت تپه یک استثناء است!!۰
زیرا قانون همه باهم در آن کاملا رعایت شده است
یک دست هم دست دیگر را میشوید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
مرِغ یک پا دارد و من قبلا تصمیمم را گرفته ام حتی اگر آن پایش را هم روی زمین بگذارد چون من قبلا همان یک پایی را که روی آن ایستاده بود دیدم تمام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
همه چیز این مملکت عجیب و غریب است، معلوم نیست که چرا وزیر اطلاعات فعلی ساکت است و وزیر اسبق در مورد مسببین ترور فخری زاده افشاگری می کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
متهم حمله به سفارت عربستان همه چیز رو تکذیب کرد، خب ضابطین قوه قضاییه چرا به این سادگی حرف های او را قبول کردند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
اشکال مقامات کشور ما این است که مردم را کودن فرض کرده اند .....چه کسی است که نداند اتلاف وقت برای اعلام‌ نتیجه بررسی اف ای تی اف صرفا برای این است موضع بایدن در مقابل ایران مشخص شود و بعد متناسب با آن تصمیم بگیرند.
بنظر می رسد که سرنوشت این لایحه هم شبیه برجام نافرجام خواهد بود بدین معنی که فعلا از مضرات آن سخن می گویند ولی نهایتا تایید می گردد و بعد از اینکه معلوم شد که گره ای از کار ما باز نشد، منتقدان یکی یکی شروع به سرزنش امضا کنندگان این لایحه خواهند نمود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
با این حرف بی پایه و تمسخر آمیزی که آقای کدخدایی زده، دیگر به ایشان هم هیچ امیدی نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
مگه تا حالا امید داشتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
حاج عباس عبدی خودش در ایجاد خیلی از مشکلات ریشه ای برای کشور مقصر است، پس بهتر است قدری در مورد نتایج بالا رفتن از دیوار سفارت امریکا اندیشه کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
همه در باره خیانت و فساد مرتبط با فروش مجتمع هفت تپه حرف می زنند ولی هیچکس در این رابطه بازداشت و محاکمه نمی شود. آیا این بود آن عدالتی که آقای رییسی قولش را میداد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
به واسطه تحریم های بی سابقه، فشار بسیار زیادی به اقتصاد کشور وارد شده، در حوزه خرد و کلان، فشار تحریم ها باعث مشکلات جدی شده است و در حوزه مسائل منطقه، سیاسی، اجتماعی و حتی امنیتی تاثیر جدی داشته است و امروز برای برداشتن تحریم ها در کل ارکان کشور بدون استثنی اتفاق نظر وجود دارد، نپیوستن به FATF و کنوانسیون های بین المللی، نوعی خود تحریمی است، به علاوه لوایح پالرمو به شفافیت مالی و مبادلات و عدم تامین مالی تروریسم تاکید دارد، که این شفافیت بسیار مفید می باشد.
پاسخ ها
کاوش
| Germany |
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
مرد مومن کجا آمریکا آورنده قوانین پالرمو حاضر است که بشما بگوید که در کودتای ۲۸ مرداد واقعا چقدر خرج کرده و از کدامین منابع استفاده کرده است.
همین کار راهم در قتل سرداران بزرگ المهدی المهندس و سردار سپهبد قاسم سلیمانی کردند و شما فقط اجساد قطعه قطعه که احتیاج به غسل ... نداشتند را باقی گذاشتند.
چقدر بایدنااگاه بودکه نیات آنها،‌مخفی شده پشت عبارات زیبا و دمکرات مآب را ندید؟؟
ناشناس
|
France
|
۰۴:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
در هیچ دموکراسی یه قاتل یا دزد اجازه رسیدن به جایگاهی که مردم به او رای دهند وجود نداره. همه جا به نحوی نظارت و جلوگیری میشه. چند تا رییس جمهور دنیا اینطوری بودن!؟
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
جناب مطهری شورای نگهبان درست تصمیم گرفته و شما و ما همه در برابر قانون باید سر خم کنیم. تلاش شورای نگهبان در چهار چوب قانون و منافع ملی اسلامی است و ما اجازه خروج از قانون را دوست نداریم
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
آقای زیبا کلام دکتر نجفی برای ریاست جمهوری چطوره؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
واقعا متاسفم که بین مسولان و دست اندر کاران و تصمیم گیران کشور
با مردم یک دنیا فاصله و یک کهکشان شکاف وجود دارد
و در مورد اف ای تی اف بطور مثال میتوان این اختلاف و شکاف را احساس کرد
و در جاییکه مردم اکثرا از محل این تحریم ها و گرانی ها و کمبودها در فشار کمر شکن فزاینده هستند
کاسبان تحریم و تندروهای جبهه پایداری و اصولگرا برای حفظ منافع خود ، لجاجت و خودخواهی و و پافشاری میکنند
و قطعا منافع اینکار اشتباه به جیب مردم و کشور نخواهد رفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
خدایا تو این همه مطلب با لا یک کلام در رابطه با درد و بدبختی مردم نیست؟؟!! همش دعوا برای تصاحب قدرت و یا قدرت نمائی در مقابل همدیگر است اینها چه دردی از سفره مردم درمان میکند ؟؟!! هر کس یک عده ای دور خود جمع کرده و بفکر تصاحب قدرت و ثروت با فریب ما بدبختها است . بابا آخه کمی هم برای ما بدبخت ها دل بسوزانید .تخم مرغ شده شانه ای 40 هزار تومان و....راست میگید و کار بلد هستید خوب بفرمائید همین تخم مرغ را مهار کنید.
دهاتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
با هر گونه گرانفروشی نان برخورد می‌شود
دقیقا مثل گرانفروشی دیگر کالاها توسط فروشگاههای زنجیره ای؟
هامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
خب مصاحبه می کردی آقای مطهری... همون موقع میگفتی واقعیات رو...
فرزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
درود بر مطهري اصولگراي واقعي و باشرف.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
بگو درود بر فرد نولیبرالیست نیمی اصول گرا با رگ و گوشت و استخوان اصلاح طلبی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
جریان طرف را شنیدید که گل به خودی می زند ... مربی گفت مارادونا را ول کنید غضنفر را به چسبید حالا حکایت آقای کدخدائی شده هرچه بیشتر اظهار نظر میکند بیشتر اشتباهاتش عیان می شود.
mojtaba
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
امان از عدالت شورای نگهبان.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
ما هم شورای نگهبان رو قبول نداریم..... چون سلیقه ای تو رد صلاحیت ها عمل میکنه و این اصلا درست نیست.....
و حتی تو تایید صلاحیتها......

عده ای که چهار سال قبل بخاطر فساد مالی رد صلاحیت شدند چرا این دوره باید تایید صلاحیت بشن و بشن نماینده مجلس و تو هیئت رییسه محجلس هم باشن؟؟؟؟؟ به نظر شما منطقیه ؟؟
سروش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
آقای مطهری شماها که 5 دقیقه ای سند بین المللی برجام را تصویب کردید اجازه دهید کسایی دیگه ای هم چنین افتخاری کسب کنند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
والا سرعت عمل دوستان شما در تصویب طرح اخیر برای نابود کردن برجام و البته جلسه فوق سریع و محیر العقول شورای نگهبان که به صورت ویژه برای رسیدن دوستان شما به آرزوی خودشون برگزار کردند و گرفتن تاییدیه دروغین از دبیرخانه شورای امنیت ملی برای محکم کاری درحالیکه رئیس شورا بی خبر از این اقدام غیرقانونی بوده، انصافا این سرعت عمل دوستان شما رو باید از این به بعد مثال زد! برجام که سندی بود عیان و این حرکت دوستان شما بیشتر شبیه به شبیخون سیاسی بود!
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
دموکراسی یعنی مردم تصمیم گیرنده نهایی باشند. شورای نگهبان سبب شده تا سرمایه اجتماعی مردم کاهش یابد و دایره مدیریتی تنگ تر و تنگ تر شود و حاصل آن امروز بی تدبیری و بی کفایتی برخی مسئولین است!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
حضور در بین انقلابیون لیاقت میخواهد که شامل همه نمیشود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
وقتی روحانی و نوبخت هم میگن اف ای تی اف خوبه یعنی خیلی بد و مضره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
برخي ها بخاطر آنكه قانون در افشاي تخلفات آنها دست شوراي نگهبان را بسته، وقيح و طلبكار شده اند. اقدامات نمايندگان مجلس دهم بر كسي پوشيده نيست. من خدا خدا مي كنم كه اتهامات اين نمايندگان كذب باشد.
مطالبه مردم محاكمه مفسدان است. اين رافت اسلامي با مفسدان عين ظلم به مردم است.
بايد مشخص شود چه رابطه ايي پشت پرده بين مسكوت شدن پرونده فساد سه هزار ميلياردي و برجام وجود دارد.
افكار عمومي در خصوص اين ابر پرونده فساد قانع نشده و سوالات زيادي بدون پاسخ مانده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
اون که در زمان مجلس هشتم بود
فرزاد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
برو عامو بيخيال!!!!
ناصر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
علی مطهری نه خودت نه حرف هایی که میزنی یک ریال ارزش نداره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
ارزش حرف حساب را ادم حسابی میفهمه از شما انتظاری نیست
علی
|
-
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
علی مطهری اگر فرزند مطهری نبودلیاقت بخشدار شدن را هم نداشت
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
این آقایان شورای نگهبان و کدخدائی کی می خواهند جواب پس بدهند انشاالله همه جواب ها برای آخرت نماند که بارشان خیلی سنگین می شود.
علی مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
جای مدعی العموم بودم کدخدائی را برای توهین به مردم و تهمت به مردم برای انتخاب کردن قاتل احضار و مجازات می کردم از آقای رئیسی مرد بزرگ قانون و حامی حقوق مردم تقاضا دارم رسیدگی کنند
ساسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
سوابق آقای دکتر علی مطهری نشان داده که به نقل قولهای ایشان نمی توان زیاد اعتماد کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
اقای مطهری ده هشت سالی که بود چه خروجی داشتی جز دنبال رفع حصر یک قانون به نفع مردم وضع کردی دنبال رفع گرونی فساد مافیا تبعضی بودید یا شما باید فقط باشید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
خروجی شورای نگهبان جز ناامید کردن مردم چی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
چهارشنبه ۱۰ دی
بازهم بورس فروریخت
وبازهم تنها چند واحد مانده به سقوط شاخص کل به کانال یک میلیون وسیصد هزار واحد نمودار نزولی را صعودی کردند
باورندارید بروید ونمودار روند امروز وهرروز بورس راببینید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
تابی جون چقدر این حرف ها تکراری و مسخره هستند.بویژه تهاتر با عراق .دقیقا برگشتیم به عصری که پول اختراع نشده بود. مملکت بیشتر از آنکه به کالا های بنجل نیاز داشته باشد به ارز برای بازسازی صنایع و اقتصاد نیاز دارد.اما متاسفانه نخوت چنان حکام ایران را کور کرده که فقط موقعی بیدار می شوند که به بلای صدام و قذافی دچار شوندکه اون موقع هم هم برای آنها و هم برای مملکت خیلی دیر است.
ناشناس
|
United States
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
ایکاش این دفعه مجمع بجای مصلحت نظام مصلحت کشور ومردم را مبنای تصمیمات خود حداقل یکبار در طول عمرش قرار دهد تا ملت وکشور ونظام اقتصادی را از مشکلی که براش تحمیل نموده رها سازد
سیدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
با سلام واحترام
آفرین به اقای مطهری که جواب های قاطعی به شورای نگهبان داده است.
پاسخ ها
ناشاس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
ایول به شما. پاسخ های مطهری به شورای نگهبان متطقی ومحکم است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
بحثای کلی بعد از مدتی خسته کننده میشه
چقدر میشه درباره سیاست حرف زد
مردم دوست دارن با دل خوش چهار صباحی که هستند دور هم بشینن و جرفی و کلامی
نه علی مطهری برادر مردمه نه کدخدایی پسر عموی مردم
کی اینا رو از نزدیک دیده در این چهل سال؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
متاسفانه سرنوشت ملت ما دست کسانی در شورای نگهبان افتاده که بجای منافع ملی منافع جناحی براشون مهمه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
چطور میزان رای مردم است؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
هیچ طور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
حیدر بالاخره معلوم نشد چی گفتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۰
مگر عربستان عضو FATf نیست و داعش را تأمین مالی می کنند پس ما هم می توانیم عضو باشبم و ...
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
نمازهای ماه رجب fatf شهاب الدین عزیزی خادم سینوفارم علی اکرمی