بازدید 31240
دو هزار و سیصد و هشتمین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: انتقاد تند عباس آخوندی از مصوبه برجامی مجلس / سلیمی نمین: یقینا اصولگرایان شرایطی را برای مذاکره خواهند داشت و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۱۰۱۹۳۴۰
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰ 05 December 2020

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

با این مصوبه حتما نفت بیشتری در ١۴٠٠ می‌فروشیم!


در نشست خبری امروز رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، از دکتر نوبخت سوال شد که با وجود مصوبه هسته‌ای اخیر مجلس، آیا امکان صادرات و فروش ٢.٣ میلیون بشکه نفت در سال ١۴٠٠ وجود دارد؟ معاون رئیس جمهور هم با لبخند پاسخ داد: حتما پس از لغو تحریم‌ها در نتیجه مصوبه اخیر دوستانمان در مجلس، نه تنها ٢.٣ میلیون بشکه که حتی ۴.۶ میلیون بشکه نفت هم می‌توانیم صادر کنیم!

پیشنهاد عربستانی‌ها که لیگ ایران را به هم می ریزد!


عربستانی ها پیشنهادی به کنفدراسیون آسیا داده اند که اگر مورد موافقت قرار بگیرد برنامه بازی های لیگ برتر ایران را بهم خواهد ریخت.سعودی ها پیشنهاد کرده اند که بازی های لیگ قهرمانان آسیا در ماه مبارک رمضان برگزار شود. این پیشنهاد با مخالفت ایران روبرو شده، چون اگر این اتفاق بیفتد برنامه هشت هفته پایانی مسابقات لیگ برتر به هم می ریزد.

راز یک جلسه پیامکی با دستور قالیباف قبل از تصویب مصوبه جنجالی


حسن روحانی در قامت رییس‌جمهوری یا تن به اجرای مصوبه «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها» می‌دهد یا موضوع را از طریق عالی‌ترین مقام جمهوری اسلامی و حکم حکومتی حل خواهد کرد. شگفت آور است که شورای نگهبان چطور در یک روز، دو بار تشکیل جلسه داده تا منویات نمایندگان درباره برجام و پروتکل الحاقی را در شرایط مخالفت رسمی، علنی و تمام‌عیار دولتی‌ها تایید کند. شنیده‌ها حاکی از آن است که رییس مجلس شخصا از مجتبی ذوالنوری، برای «تشکیل فوری جلسه کمیسیون امنیت ملی به‌ منظور بررسی ایرادات شورای نگهبان به مصوبه مجلس درخواست کرده است». «ذوالنوری، اعضای کمیسیون امنیت ملی را حدود ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح با پیامک از برگزاری جلسه این کمیسیون» مطلع کرد؛ جلسه‌ای فوق‌العاده! جلسه حدود ساعت ۱۰ و نیم آغاز شده و حدود ساعت ۱۱ پایان می یابد.» شنیده‌ها حاکی از آن است که نه شورای عالی امنیت ملی و نه دبیرخانه این نهاد، نامه‌ای رسمی به مجلس نداده‌اند، بلکه هماهنگی‌ها تلفنی صورت گرفته است. گفته می شود «تصمیم» و «تشخیص» شخص آیت‌الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان باعث برگزاری جلسه فوق‌العاده در عصر روز چهارشنبه شده است؛ «تصمیم» و «تشخیصی» که در هماهنگی کامل با رییس مجلس صورت گرفته است. /اعتماد

خودرو نخرید! ارزان می شود


نعمت بخش، دبیر انجمن خودروسازان: قیمت خودرو در حاشیه بازار روند نزولی دارد.نزدیک شدن قیمت خودرو در حاشیه بازار به قیمت کارخانه باعث می‌شود در اجرایی شدن قرعه کشی تجدید نظر‌هایی صورت گیرد. روش قرعه کشی روش مناسبی برای رساندن خودرو به دست مشتری واقعی نیست. اکنون برخی از افراد سرمایه گذار، با دیدن کاهش قیمت‌ها خودرو را در بازار آزاد می‌خرند و از طرفی به دلیل اینکه عرضه خودروسازان هم افزایش یافته، در کاهش قیمت‌ها موثر بوده است. خودرو باید در حاشیه بازار به فروش رود تا قیمت‌ها متعادل شود. اگر اجازه می‌دادند خودرو در حاشیه بازار فروش می‌رفت، چند مزیت داشت و اصلی‌ترین آن‌ها این بود که خودرو تک نرخی می‌شد، هر کالایی دو نرخی باشد منشا رانت و فساد می‌شود./باشگاه خبرنگاران

یارانه پنهان ۱۴۰۰ هزار میلیارد تومانی لایحه بودجه ۱۴۰۰

با گذشت ده سال از آغاز طرح هدفمندی یارانه‌ها در اقتصاد ایران، رئیس مجلس شورای اسلامی به نقل از رئیس سازمان برنامه و بودجه، میزان سوبسید پنهان توزیعی در رهگذر لایحه بودجه ۱۴۰۰ کشور را بیش از ۱۴۰۰ هزار میلیارد تومان عنوان کرد. محمدباقر نوبخت در برنامه «تیتر امشب» شبکه خبر با بیان اینکه افزایش یارانه معیشتی در بودجه در نظر گرفته شده‌ است، گفت: ارانه ۴۵ هزار تومانی در سال ۱۴۰۰ نیز پرداخت می‌شود، دلار ۴هزارو۲۰۰ تومانی برای تأمین کالاهای اساسی در نظر گرفته شده‌است، اما چنانچه شرایط طوری باشد که این ارز حذف شود، یارانه‌ها دو تا سه برابر می‌شود.

احتمال دارد قالیباف و رئیسی کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰ نشوند


مهدی چمران، عضو شورای ائتلاف اصولگرایان به خبرآنلاین گفت: برای جذب آرای خاکستری قرار نیست کارناوال راه بیندازیم. این اقدامات نوعی فریب دادن مردم و به بیانی مصادره کردن آرای آنهاست. باید منطقی، با صداقت و شفافیت با مردم رفتار کرد حتی اگر شکست بخوریم. هنوز رسمی و سازمان یافته، صحبتی با قالیباف و رئیسی صورت نگرفته است. مشخص نیست که این دو نفر برای انتخابات ۱۴۰۰ حضور پیدا کنند. احتمال دارد، هیچ یک برای انتخابات ۱۴۰۰ نیایند؛ از این روی، هیچ حسابی نمی توان باز کرد و برنامه تنظیم شده ای در این زمینه وجود ندارد. شورای ائتلاف، برنامه هایش را ادامه خواهد داد منتهی با اصلاحاتی که در روش خود انجام می‌دهد. در روش شورای ائتلاف؛ انتخاب از پایین به بالا آغاز می شود. اینکه روشی در پیش گرفته شود که عده ای دور هم بنشینند، کاندیدا انتخاب و تعیین تکلیف کنند که مردم به چه کسی رأی دهند یقینا شورای ائتلاف این راه را در پیش نمی گیرد و در دوره قبل هم در پیش نگرفت. قانون باید رئیس جمهور شدن زنان را تعیین تکلیف کند.

انتقاد از تخصیص بودجه به یک بنیاد فرهنگی تازه تاسیس


روزنامه جمهوری اسلامی به خبر منتشره در فضای مجازی مبنی بر تخصیص بودجه به بنیادی تحت عنوان بنیادفرهنگی شهید حاج قاسم سلیمانی اعتراض کرد. این روزنامه نوشت: منابع خبری غیررسمی اعلام کرده‌اند، دولت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور برای بنیادی به نام «بنیاد فرهنگی شهید قاسم سلیمانی» ۸/۵ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته و مدیریت آن هم با دختر شهید سلیمانی است. این خبر از روز پنجشنبه در حال دست به دست شدن در فضای مجازی است و هنوز تکذیب نشده. با توجه به اینکه چنین کاری به هیچ وجه به صلاح خانواده شهید سردار سلیمانی نیست و روحیه خود آن شهید عزیز نیز با این قبیل امور سازگاری نداشت، این انتظار وجود دارد که این خبر هرچه زودتر تکذیب شود.

اکثر کاندیداهای مطرح ۱۴۰۰ همان هایی هستند که سال ها به قدرت چسبیده اند


روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: یکی از دلایل اصلی ضعف حکمرانی در کشور ما این است که حکمرانی فقط در اختیار چند خانواده قرار دارد و گردش نخبگان به معنای واقعی در کشور ما جریان ندارد.بدیهی‌تر از این نمی‌توان واقعیتی را پیدا کرد که افراد مطرح برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰آن گونه که نامشان سر زبان‌هاست، از همان گروه چسبیده به قدرت هستند. از تلاش‌های شبانه‌روزی رسانه ملی هم به روشنی فهمیده می‌شود که زور می‌زند. از میان همین افراد، یکی را بر کرسی ریاست جمهوری بنشاند. مردم نسبت به این چهره‌های تکراری حساسیت دارند. اینها را آزموده‌اند و اینها نیز با قرار گرفتن در معرض آرای مردم، خود را آزموده و رفوزه شده‌اند. اینها اگر در مسندی که هستند موفقند، خوب است در همانجا بمانند و موفقیت‌های بیشتری کسب کنند و اگر موفق نیستند، صلاح نیست برای رسیدن به مسند بالاتری که به شایستگی‌های بیشتری نیاز دارد تلاش کنند.

اصولگرایان می خواهند در انتخابات ۱۴۰۰ پیروز شوند، آن هم با مشارکت ضعیف مردم


روزنامه شرق نوشت: برخورد محمدباقر قالیباف با حسن روحانی نشان می‌دهد، او از هم‌اکنون خودش را در قامت یک رئیس‌جمهور می‌بیند، چون تحلیلگران همگی بر این باورند که در انتخابات ۱۴۰۰ نسبت به انتخابات‌های دیگر، شاهد نوعی واگرایی بین مردم خواهیم بود. هر جناح سیاسی با هر رویکردی نیازمند اعتمادبه‌نفس و مقبولیت است. اعتمادبه‌نفس از چهره‌های قدرتمند سیاسی به وجود می‌آید و مقبولیت از حمایت حداکثری مردم. اما اصولگرایان نشان داده‌اند برای رسیدن به جایگاه‌های سیاسی به هیچ‌ کدام از این مفاهیم نیازی ندارند، چون رسانه‌های اصولگرا هم به آنان اعتمادبه‌نفس می‌بخشند و هم این باور را القا می‌کنند که در بین مردم مقبولیت دارند

مصوبه مجلس به دنیا نشان داد ما در داخل کشور وحدت نداریم


سعید لیلاز، تحلیلگر مسائل سیاسی و اقتصادی: من معتقدم این آقایان نه منافع کشور که حتی باورهای خود را هم الان دنبال نمی‌کنند و عطش ریاست جمهوری ۱۴۰۰ همه کارهایشان را تحت تأثیر قرار داده. خیلی تأسف‌بار است که برخی فکر می‌کنند چون آرام شدن شرایط تحریم‌ها و تنش‌های خارجی می‌تواند روی انتخابات آینده تأثیر بگذارد، جلوی این روند را می‌گیرند. این بسیار خطرناک است، نه فقط از نظر خطرات خارجی بلکه داخلی. این وضعیت اقتصادی که مستقیم بخش اعظم آن متأثر از تحریم است، می‌تواند آبستن اتفاقات ناگواری هم بشود. این گروگان گرفتن زندگی مردم برای منافع جناحی است. برخی دوستان در مجلس دارند، سنگ‌هایی را هل می‌دهند که ترامپ می‌خواهد در هفته‌های پایانی ریاست جمهوری‌اش سر راه بازگشت امریکا به برجام بیندازد. من نمی‌گویم این اقدام عمدی است؛ اما شدیداً در آن، فقدان محاسبه را شاهدیم و می‌بینیم به لحاظ منطقی با مسیری که تا حالا آمده‌ایم همخوانی ندارد./ایران

درخواست اعاده دادرسی سه محکوم به اعدام حوادث آبان ماه پذیرفته شد


دیوان عالی کشور اعلام کرد: اعاده دادرسی سه محکوم اعدامی حوادث آبان ماه در دیوان عالی کشور پذیرفته شد و پرونده مجددا در شعبه دیگری ( هم عرض) رسیدگی می شود. به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، با حکم رئیس دیوان عالی کشور، اعاده دادرسی سه محکوم اعدامی حوادث آبان ماه در این دیوان پذیرفته شد. در پرونده سه محکوم اعدامی حوادث آبان ماه، با پذیرش اعاده دادرسی، پرونده مجددا در شعبه دیگری (هم عرض) رسیدگی خواهد شد. اعاده دادرسی از طرق رسیدگی فوق العاده است که تنها با مجوز دیوان عالی کشور صورت می گیرد.

کنایه مسیح مهاجری به میزان رای قالیباف


مسیح مهاجری در یادداشتی در روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: البته اصل اینکه آقای جنتی در همان ذیل هم قرار گرفته باشد، میان ایشان و آقای سیدمحمد سجادی جدال وجود داشت و بعد از آنکه نام آقای جنتی به عنوان نفر آخر اعلام شد آقای سجادی که حذف شده بود، بیانیه‌ای منتشر کرد و ضمن اعلام اعتراض خود به این ماجرا با بهانه قرار دادن سیادت خود، در صدر آن بیانیه نوشت: «اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّد». همین شب جمعه که گذشت، وقتی آقای قالیباف در نطق تلویزیونی خود گفت من مثل دولت حرف نمی‌زنم، من نماینده مردم هستم، یاد آنچه در انتخابات خبرگان سال ۱۳۹۴ و بعد از آن رخ داده بود افتادم. با خودم گفتم خوب شد با این فرمایش های حکیمانه فهمیدیم ۲۴ میلیون رای رئیس‌جمهور روحانی که بالای ۶۰ درصد آرای ماخوذه در کل کشور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶ بود، به این معنا نیست که رئیس‌جمهور نماینده مردم است، ولی حدود ۲۰ درصد رای مردم تهران بحمدالله به معنای نمایندگی مردم است و دارنده آن می‌تواند بر کرسی ریاست مجلس تکیه بزند.

واکنش محمد هاشمی به حمله مدیر شبکه ۳ به فردوسی پور


محمد هاشمی، رییس صداوسیما در ابتدای انقلاب اسلامی، در یادداشتی در شماره امروز روزنامه اعتماد نوشت: «رییس شبکه سه گفته است: «عادل فردوسی‌پور از مدار خارج شده بود.» این نوع الفاظ و ادبیات را در زمان مدیریت من در صداوسیما نداشتیم. بنابراین خودم به شخصه نمی‌دانم «از مدار خارج شدن» به چه معناست. خوب است همان کسانی که این لفظ را به کار برده‌اند، بیایند و توضیح بدهند که منظورشان از این جمله چه بوده و از مدار خارج شدن به چه معناست. من خودم بعضی از برنامه‌های آقای فردوسی‌پور را می‌دیدم و هیچ اشکال اصولی در آن به چشمم نخورد. تنها نکته‌ای که معمولا در این نوع برنامه‌ها وجود دارد، محبوبیتی است که در بین جوانان یا ورزشکاران به وجود می‌آید.

مسئول دفتر آیت الله مصباح یزدی: وضعیت ایشان از نظر جسمانی تثبیت شده


مهدی اسلامی، مسئول دفتر آیت الله مصباح یزدی امروز در مورد آخرین وضعیت جسمانی آیت الله مصباح یزدی اعلام کرد: در حال حاضر، وضعیت ایشان از نظر جسمانی تثبیت شده است، اما همچنان ضعف مفرط دارند. او از مردم و علاقه‌مندان این عالم ربانی خواست برای بهبودی ایشان دعا کنند و توسلات خود به ائمه معصومین (ع) را ادامه دهند. آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی، استاد حوزه علمیه قم و عضو مجلس خبرگان رهبری از روز یازدهم آذرماه در منزل خود به دلیل شدت‌ یافتن بیماری گوارشی اش تحت نظر پزشکان بستری و در حال مداواست.

واکنش انتقادآمیز فلاحت پیشه به پیشنهاد حمله ایران به حیفا


حشمت الله فلاحت‌پیشه می گوید: برجام یک ایده آل نیست، بلکه یک حد مقدور برای طرفین است. هیچ یک از طرفین نه طرف مقابل و نه ایران این معاهده را ایده آل ندانسته اند. او همچنین گفت: با اشاره به احتمال تاثیرگذاری ترور شهید فخری زاده بر مسیر احیای برجام، جای دیگر هم گفته ام که باید در شرایط بعد از ترور یک سه گانه در سیاست خارجی ایران شکل بگیرد. یک ضلع این سه گانه به هر حال حق ایران برای مقابله به مثل و انتقام هست که به هر حال دستگاه ها و نهادهای مسئول در این زمینه مشخص هستند و آنها باید از همین حالا ماموریت تعریف کنند و انتقام از تروریست‌ها را در دستور کار قرار دهند. بدین معنا که نباید کلیت سیاست کشور در یک راستا قرار گیرد؛ چنانکه دیدم آقایی گفته بود که الان وقتش است که ما به حیفا حمله کنیم، اینها کسانی هستند که ناخودآگاه در کمین نتانیاهو قرار گرفته‌اند که این گونه افراطی پیشنهاد می دهند. من می گویم بخشی از کشور چنین مسئولیتی را با حقانیت لازم دارد و به هر حال در زمان مناسب انتقام هم گرفته می شود.

درصدگیری قالیباف برای باعث و بانی مشکلات مردم

قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به سوالی در مورد اینکه چند درصد مشکلات کشور ناشی از سوء مدیریت و چند درصد ناشی از تحریم‌هاست، گفت: با نگاه کارشناسی ۶۰ تا ۶۵ درصد مشکلات به دلیل سوء مدیریت‌ها و ۳۰ تا ۳۵ درصد ناشی از تحریم‌ها است.

پیشنهاد رای گیری پُستی برای انتخابات کروناییِ ۱۴۰۰

رییس پیشین ستاد انتخابات کشور گفت: انتخابات ۱۴۰۰ را در شرایط کرونا می توان در دو یا سه روز یا به صورت پستی برگزار کرد. محمدحسن مقیمی در گفت و گو با ایسنا، درباره فراخوان وزارت کشور برای بررسی چگونگی برگزاری انتخابات ۱۴۰۰در شرایط وجود بیماری کرونا، اظهار کرد: یکی از راه های برگزاری انتخابات در این شرایط، افزایش زمان برگزاری انتخابات است؛ البته در قانون تصریح شده است که انتخابات در یک روز تعطیل برگزار شود. وی ادامه داد: می توان با اصلاح قانون، انتخابات را در دو یا سه روز برگزار کرد؛ یعنی علاوه بر روز جمعه که تعطیل است، پنجشنبه و شنبه را هم تعطیل کرده و انتخابات را در سه روز برگزار کرد. مقیمی خاطرنشان کرد: با افزایش تعداد روزهای رای گیری از ازدحام در صف های رای جلوگیری می شود، البته هزینه های انتخابات هم افزایش می یابد.معاون سیاسی پیشین وزارت کشور ادامه داد: یکی دیگر از راه های برگزاری انتخابات، ایجاد امکان برای رای پستی است. بیش از شش ماه تا انتخابات زمان باقی است و می توان زیرساخت های رای پستی را ایجاد کرد. در قانون هم مانعی برای رای پستی وجود ندارد.

کنایه ابطحی به نماینده طرفدار همکاری با طالبان

محمدعلی ابطحی به اظهارنظر نادری، نماینده تهران که خواستار همکاری ایران با طالبان شده بود، واکنش نشان داد.سید محمد علی ابطحی در حساب توییتری خود نوشت: «ما هی میگفتیم طالبان داخلی داریم. فکر می کردیم عصبانی می شوند. نگو خوشحال هم می شدند.

طالبان را جنبش اصیل منطقه می دانند.

من به خدای طالبان به خدا قسم کافرم.»

گفتنی است، احمد نادری، نماینده تهران در مجلس، در حساب توییتری خود نوشته بود: «طالبان یکی از جنبش های اصیل منطقه و با زمینه قوم پشتون است. حضور در سفارت جمهوری اسلامی در دوحه را بایستی به فال نیک گرفت. همکاری با آنان می تواند به گسترش ثبات درجامعه افغانستان و جلوگیری از نفوذ گروه هایی همچون داعش منجر شود.

نباید در دام بازنمایی های اشتباه رسانه های آمریکایی از آنان بیفتیم».

سلیمی نمین: یقینا اصولگرایان شرایطی را برای مذاکره خواهند داشت

یک چهره سیاسی اصولگرا گفت: درباره مذاکره، بحث اصولگرا و اصلاح طلب نیست بلکه کشور دارای مبانی و خط مشی ای است که چه اصولگرا و چه اصلاح طلب باید آن را دنبال کنند. از سوی رهبری، مبانی بسیار روشنی در این باره بیان شده که لازم است آن مبانی، دنبال شود.«عباس سلیمی نمین»، چهره سیاسی اصولگرا، درباره برنامه های انتخاباتی و کاندیداهای جریان اصولگرا به برنا گفت: این که اصولگرایان گزینه ای دارند که در عرصه بین الملل حرفی برای گفتن داشته باشد و از منافع ملت دفاع کند، یقینا دارند. قطعا شخصیت های متعددی را در جریان اصولگرایی می توان نام برد که اینها هم سابقه گفت و گو در عرصه سیاست بین الملل داشته و هم اینکه، دارای این توانمندی هستند.او افزود: دست کم حتی می توان گفت که بهتر از مذاکره قبلی، قادر به مذاکره هستند. به هر حال انتقاداتی به فرایند مذاکره در این دوره وارد است، هر چند ظریف نیز در عین حال، ضعف ها و قوت هایی داشت. وقتی به قوت های ظریف، توجه می کنیم، عمدتا توانایی او در بیان نقطه نظراتش به انگلیسی قابل توجه است.او با بیان اینکه نباید به کسانی که در برجام بدعهدی کردند اعتماد کرد، ادامه داد: نباید به قول شفاهی طرف مقابل اعتماد کرد. به هر حال برجام اولین تجربه بود اما از گذشته تجربیاتی نیز داشتیم. هم اصولگرایان و اصلاح طلبان، تجربه مذاکره را داشتند. به عنوان مثال، بهزاد نبوی در مذاکره در الجزایر تجربه داشت که البته تجربه چندان موفقی نبود. سلیمی نمین عنوان کرد: ما در برخی زمینه های دیگر تجربه مذاکره را در بالاترین سطح داشتیم منتهی توان مذاکره در آشنایی به زبان خارجی نیست، چون به رغم این توانایی، باید زبان دان هایی را فراتر از تکلم به زبان انگلیسی، داشته باشیم.

سفر اخیر سردار قاآنی به عراق تایید شد

سفیر کشورمان در بغداد با اشاره به اینکه ایران با تمام احزاب سیاسی عراق، روابط خوبی دارد تاکید کرد که سردار قاآنی اخیرا با نخست وزیر، رئیس جمهور و دیگر مسئولان این کشور دیدار کرد.ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق در گفت وگو با شبکه العالم گفت: سردار قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سفر اخیرش به عراق با مصطفی ،الکاظمی نخست وزیر و برهم صالح ، رئیس جمهور و دیگر مسئولین عراقی دیدار کرد.وی گفت: تمام احزاب و فراکسیون های سیاسی و گروه های مقاومت عراق روابط مثبتی با جمهوری اسلامی ایران دارند. ایران در امور داخلی این احزاب و فراکسیون ها دخالت نمی کند اما خود آن ها ترجیح می دهند که با ایران مشورت هایی داشته باشند.

پیش‌بینی حجاریان از آینده رئیس‌جمهوری که ۱۴۰۰ بر مسند قدرت می‌نشیند

سعید حجاریان، تئوریسین جریان اصلاحات نوشت: سال ۱۴۰۰ هر آنکه به صحنه بیاید و جانشین روحانی شود از این قبیل مزیت‌های نسبی اعم از حمایت رهبری (دولت آیت‌الله خامنه‌ای)، تیم سازندگی (دولت آیت‌الله هاشمی)، گفتمان (دولت آقای خاتمی)، ثروت بادآورده (دولت آقای احمدی‌نژاد) و تیم مذاکره‌کننده (دولت آقای روحانی)، بی‌بهره است، بنابراین مطمئناً با نیرویی ضعیف‌تر از تمامی رؤسای جمهور مواجه خواهیم بود.معتقدم رئیس‌جمهور آینده وضعیت کشور را نابسامان‌تر می‌کند و وضع مردم بدتر از قبل می‌شود و وی به‌شکلی گریزناپذیر با انواع نارضایتی‌ها دست‌و‌پنجه نرم می‌کند و ۴ سال پر از التهاب را می‌گذارند تا هر چه زودتر بارش را ببندد و برود! لذا پیشنهاد می‌کنم هر کس که می‌خواهد بیاید، اوضاع را از این بدتر نکند و دستگاه اداری را شخم نزند. همچنانکه می‌بینم در آمریکا با جمعیت بیش از ۳۰۰میلیون با تغییر دولت حداکثر ۴هزار نفر تغییر می‌کنند؛ نیروهایی مشخص و البته پس از رأی سنا؛ اما در این ایران شاهد بودیم نمادهای شهرداری و مجلس و دولت انقلابی چه تعداد نیرو را تغییر دادند و یا به سیستم تحمیل کردند.من نمی‌دانم تکلیف آن دختر نوجوانی که در مطبخ با قابلمه به غنی‌سازی اورانیوم مشغول بود، چه شد. اما اخیراً درِ قابلمه پیدا شده و به‌عنوان دستگاه کرونایاب به دست برادرانی افتاده که دنبال ویروس کرونا می‌گشتند تا آن را منهدم کنند! به همین قیاس، گمان دارم مجلس فعلی همان نقش قابلمه را ایفا می‌کند که منتظر است تا درِ آن سال دیگر در پاستور پیدا شود و با این قابلمه چفت شود! به قول معروف بیله دیگ، بیله چغندر! ما علی‌العموم همه‌چیزمان باید به همه‌چیزمان بیاید. مثلاً مانور دریایی‌مان باید با ماکت کشتی‌مان جور شود. آمار مشاغل‌مان باید با خروجی دانشگاه‌مان بیاید و قس علی هذا.

ضرب و شتم اتباع افغان در ایران صحت دارد؟

سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل در واکنش به ادعای ضرب و شتم اتباع افغانستان در ایران بیانیه‌ای صادر کرد. در این بیانیه آمده است: برخی بدخواهان با هدف تخریب روابط و به راه انداختن جنگ روانی اقدام به انتشار کلیپ‌های غیر واقعی یا قدیمی نموده‌اند.در پی انتشار دو کلیپ، با موضوع ضرب و شتم اتباع محترم افغان در ایران و متعاقب آن صدور بیانیه وزارت امور خارجه افغانستان مبنی بر پیگیری این امر، بلافاصله تحقیقات فنی گسترده‌ای توسط نیروی انتظامی و وزارت امور خارجه ایران در این رابطه آغاز و مشخص شد با نهایت تاسف عواملی در داخل افغانستان با هدف تخریب روابط و ایجاد تنش‌های مقطعی در مناسبات دو کشور، اقدام به پخش این ویدئوها ـ که یکی مربوط به کشوری به جز ایران و دیگری مربوط به پنج سال پیش می‌باشد ـ نموده‌اند. تردیدی نیست که مناسبات دو کشور برادر و همسایه بر اصول و پایه‌های محکمی استوار است که اقدامات بدخواهان خللی در استحکام آن به وجود نیاورده و بالعکس موجب هشیاری بیش از پیش مقامات دو کشور در برخورد با عوامل ایجاد جنگ روانی و بازی‌های تبلیغاتی در آینده خواهد شد.

انتقاد تند عباس آخوندی از مصوبه برجامی مجلس

عباس آخوندی در حساب کاربری‌اش در توییتر نوشت: «در برابر تصویب طرح بی‌مسمای اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها در مجلس باید گفت: به کجا چنین شتابان؟ با منافع ملی ایران چه می‌کنید؟ این چه بازی با روح و روان ملت است؟ تحمیل اراده‌ی اقلیت تا چه حد؟ آیا هیچ آگاهی از شرایط اقتصاد_ابران و سختی معیشت مردم دارید؟»

روزنامه صهیونیستی: موساد از سال ۱۹۹۳ فخری زاده را تحت نظر داشت

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت فاش کرد، دستگاه اطلاعات و عملیات ویژه رژیم صهیونیستی موسوم به «موساد» از سال ۱۹۹۳ فعالیت‌های دانشمند هسته‌ای ایران «محسن فخری زاده» را که هفته پیش ترور شد، در زیر نظر داشته است.به گزارش آر تی، این روزنامه روز گذشته در مقاله‌ای به قلم «رونن برگمن» تحلیلگر برجسته امور نظامی- امنیتی اسرائیل با اعلام این مطلب نوشت: برنامه هسته‌ای ایران در آن سال‌ها گام‌های نخست خود را می‌پیمود.به نوشته این روزنامه صهیونیستی، تل آویو توانست اطلاعات مهمی را از این دانشمند فیزیک (شهید فخری زاده)، پروژه هسته‌ای ایران و رابطه آن با «عبدالقدیر خان» پدر بمب هسته‌ای پاکستان به دست آورد.این روزنامه صهیونیستی مدعی شد: این اطلاعات شامل نوار‌هایی با صدای [شهید]فخری زاده بود که در خصوص ساخت پنج کلاهک هسته‌ای صحبت می‌کرد؛ همچنانکه اسنادی با دست خط وی بود.

عیسی کلانتری به دادسرا احضار شد

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست به دادسرای کارکنان دولت احضار شد.در پی انتشار اظهارات توهین آمیز عیسی کلانتری معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست در خصوص حضرت امام(ره) و ریشه های انقلاب اسلامی در مصاحبه با رسانه های مجازی، کلانتری به شعبه هفتم دادسرای کارکنان دولت احضار و در خصوص توهین به بنیانگذار انقلاب اسلامی تفهیم اتهام و با قرار تامین آزاد شد. اظهارات موهن و نسنجیده عیسی کلانتری موجب واکنش دوستداران انقلاب اسلامی و حضرت امام(ره) گردید و اعتراضات جدی را بوجود آورد که خواستار پیگیری این موضوع از سوی قوه قضاییه شده بودند.

واکنش مولاوردی به حکم محکومیتش

معاون سابق امور زنان و خانواده رییس‌جمهوری در واکنش به دوسال و شش ماه حبس تعزیری از سوی دادگاه انقلاب اسلامی به اتهام در اختیار قرار دادن اطلاعات و اسناد طبقه‌بندی شده و فعالیت تبلیغی علیه نظام، گفت: این رای محکومیت در دادگاه بدوی صادر شده و قابل تجدیدنظر است.جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات «شهیندخت مولاوردی» مهرماه امسال در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران برگزار شد. در این جلسه که با حضور وکیل مدافع متهم، نماینده حقوقی معاونت حقوقی ریاست جمهوری و نماینده دادستان برگزار شده است، دو اتهامِ «در اختیار قرار دادن اطلاعات و اسناد طبقه‌بندی شده با پوشش مسئولان نظام با هدف برهم زدن امنیت کشور از طریق انعقاد قرارداد با صندوق جمعیت سازمان ملل متحد» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به مولاوردی تفهیم شد. در این باره مولاوردی با تایید خبر محکومیت خود به دو سال و شش ماه حبس تعزیری، اظهار کرد: این رای در دادگاه بدوی صادر شده و قابل تجدید نظر است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۶
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۳۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
رای گیری پستی یعنی تقلب برزگ برای رای آوردن این اصلاح طلبای بی معرفت....مثل آمریکا تقلب میشه به همین راحتی....
پاسخ ها
ناشناس
| Russian Federation |
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
خخ مثل امریکا؟توی اصولگرا هنوز شبا خواب عمو ترامپو میبینی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
بنده ی خدا هنوز درگیر اصول گرایی و اصلاح طلبی هستی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
ارتش سایبری فعال شده اما مثبت و منفی ها خط فکری مردم را کاملا نشان میدهد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
کاری به هیچ حزب و دسته ای ندارم ولی این نوع روش رای گیری براحتی می تواند مورد تقلب و سوءاستفاده قرار بگیرد...
کفائی
| United States |
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
طرف نوشته شما برو تو سایت الف وفارس من میگم فرقی نداره هررسانه ای که حرف حقو منعکس نکنه ینی ی جای کار میلنگه همین تابناک هم نسبت به اونا خوبه ولی نسبت با حق مطلب سانسور وحذف میکنه
ناشناس
| Netherlands |
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
آره واقعا، اگه تو آمریکا تقلب نمیشد میزان آرا به جای 306 به 232 میشد 506 به 32 به نفع بایدن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
تابناک به دلیل دور شدن از رسالت قبلی خودت و سخنگو شدن افراد مسئله دار همانند حجاریان کمتر می آییم اینجا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
اره تو وامثال تو بروید سایت الف وسایت جوان که همگی یک کرباسید واینجاجای شماها نیست چون نمیخواهید حرف حق را بشنوید عادت به ناحقی کردید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
آن سایت ها اینقدر شرافت دارند که با خون شهید بازی نکنند ولی اینجا....
سال گذشته که با خبر آنلاین درگیر شد آن هم مشقی برای دفاع از ایران مشخص شد که خوب نان و چربی زده شده به این سایت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
برو سایت فارس برای دلالا چراغونی کرده
ناشناس
| Russian Federation |
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
کامنت ۷ ریالی روزی نیست که از صبح اینجا نباشی.من که انشاتو میشناسم کمتر خلاف بگو
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
حرف حق را قبلامی زد ولی الان شده یک طرفه و فقط نظرات را بهتر از جاهای دیگر منتشر می کند و رتبه نزول شدیدی پیدا کرده بین خبری ها
طلبکار
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
مسئله آقای حجاریان چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
بسلامت
درم ببند سوز نیاد بیزحمت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
آیا چند برابر کردن میزان بودجه با افزایش میزان نفت در سال آینده آن هم از نوع خیالی برعکس سخنان رهبری و اصلاح ساختاری نیست؟!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
وقتی اصولگراها مطمن هستند که رییس جمهور خودشون
میارند بالا از طرفی مجلس هم گشایش اقتصادی با انواع بخشنامه و قانون و تبصره داره میاره 2 میلیون نفت که هیچی ما فکر ده میلیون بشکه در روزیم.
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
در 24 ساعت گذشته فیلمهایی که از دوربین های مدار بسته مرکز شمارش رای اتلانتا جورجیا که سالن عمومی شهر هست و کارکنان مرکز شمارش رای از وجود انها اطلاع نداشتند بیرون امد زلزله ای در فضای افکار عمومی امرکیا بوجود اورده و دیگر در امریکا شکی باقی نگذاشت که تقلب بسیار گسترده اتفاق افتاده و از همین امشب رسانه ها بصورت اشکاری جهت تبلیغات خود را به نفع تغییر نتیجه انتخابات تغییر دادند. حتی سی ان ان هم مجبور شده که از نارضایتی مردم جورجیا از این تقلب گسترده گزارش بدهد. دیگر خیلی سخت است که بتوان چنین افتضاحی را در برابر مردم امریکا و دنیا نادیده گرفت. حالا دیگر مسئله این است که این طرفی که چنین تقلب عجیب و گسترده ای را کرده چه اندازه زورش می چربد که بتواند همچنان از نتیجه انتخابات دفاع کند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
دلال ارز
ناشناس
|
Singapore
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
هرکسی مخالف عادی شدن رابطه ایران با کشورهای دیگر مخصوصا امریکاست.کاسب تحریم و دشمن مردم ایران است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
خوب دوستان خودت و خود امریکا مخالف هستند!!
چون آمریکا می خواهد کشور را نابود و تجزیه کند و دوستان شما هم با ایجاد دو قطبی سازی و برجام و... سیاست خارجی کشور را دو دسته می کنند تا به هدف اصلی آمریکا برسند ولی در هر دو مورد جلویتان را می گیریم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
290 نفرشون فعلا با دنا پلاس متواری شدن
احمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
موافق مطلب هسم بشرط عدم مذاکره بر سر توان دفاعی
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
تبریک به ملت ایران. دوباره شروع شد. بایدن امد و دوباره باید کندرو و تندرو کلید بخوره. هم استفاده داخلی برای انتخابات و سرگرمی مردم داره و هم بایدن و اروپا تجت عنوان این سیاست نخ نما شده بهانه ای برای همکاری نیم بند با دولتیها و خارج دولتیها پیدا می کنند. نتیجه: یک هست سال دیگر از فرصت و زمان و انرژی ملت ایران خرج این بازی دوگانه روحانی و قالیباف یا ظریف و جلیلی و... می شود و یک مذاکرات طولانی برجامی دیگر در کرانقیمت ترین هتلهای شهرهای اروپا رقم می خورد و در نهایت مانند همین هشت سال روحانی هم اینطرفیها مانند عبدی و حجاریان نوبخت و ظریف و حتی همان قالیباف و خط او و... با سیاست ادامه فرصت خدمت و ویزا برای بچه ها و سهمیه فروش نفت برای اقازاده ها راضی و هم انطرفیها یعنی دمکراتها و اسراییلیها با سیاست فرسایش تدریجی قدرت ملت ایران راضی والبته در این وسط ملت ایران است که باید هشت سال دیگر ابتدا مچکر از ظریف مانندی باشند و بعد متنفر ازوعده های ضخیمی که داده شد و عمل نشد و هر سال دریغ از پارسال. هر کس هم انتقاد کند حتما طرفدار احمدی نژاد یا کاسب تحریم هست یا کاسب مذاکره و طرفدار ظریف یا ظریف نامی! تاسف.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
شما در امریکا مراقب باش کرونا نگیری
نگران مردم ایران نباش
هرشب سنگشان را از فرط بیکاری بسینه میزنی ال
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
۲۳۱۴
هنوز نمیدانی شخصی از امریکا وارد تابناک نمیشود و این پرچم امریکا به خاطر استفاده از وی پی ان است . بعد کامنت های ۵ ریالی میگذاری . کمی سواد بد نیست
باقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
فردوسی فرمود:


سر نامداران زبان برگشاد / ز ددار نیکی دهش کرد یاد

چنین گفت کز کردگار سپهر / دل ما پر از آفرین باد و مهر

کزویست نیک و بدویست کام / ازو مستمندیم وزو شادکام

ازویست فرمان و زویست مهر / به فرمان اویست بر چرخ مهر

ز رای وز تیمار او نگذریم / نفس جز به فرمان او نشمریم

به تخت مهی بر هر آنکس که داد / کند در دل او باشد از داد شاد

هر آنکس که اندیشهٔ بد کند / به فرجام بد با تن خود کند

ز ما هرچ خواهند پاسخ دهیم / بخواهش گران روز فرخ نهیم

از اندیشهٔ دل کس آگاه نیست / به تنگی دل اندر مرا راه نیست

اگر پادشا را بود پیشه داد / بود بی‌گمان هر کس از داد شاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
چند تا آدم شجاع و حق گو داشتیم مثل صادقی و مولاوردی که عاقبتشون شد زندان.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
خخخخه حق گو
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
یا اسارت و تبعید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
برای کامنت گذاشتن کمی فکر کنید دوست عزیز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
ببین برجام و باج دادن به غربی‌ها چقدر برای این غرب زده ها حیاتی شده که حتی حاضر نیستند در قبال تحریم های ایجاد شده گام عملی بردارند و بتن ریزی ها را کمتر کنند و این را به جهان مخابره می کنند که بیاید از این مرحله عبور کنیم و دیگر نوامیس کشور را از ما طلب کنید
ولی اینجا مجلس قوی وارد می شود و رشته های این آقایان را پنبه می کند
آفرین به این مجلس مردمی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
مردمی رو خوب اومدی . به امار رسمی مشارکت در انتخابات مجلس نگاهی کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
آقای قالیباف و ذوالنور مردم خدایی دارند یکروز روز حساب هستش.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
همین فردا روز حسابه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
فعلا دلالا دارن باشون حساب و کتاب میکنن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
خجالت بکش
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
روز حساب برای کد خدا پرستان است که کشور را معطل نگه داشتند
ناشناس
|
Germany
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
اولا محمد حسین مقیمی و نه محمد حسن، ثانیا عجب نبوغی داره ایشون واعجبا بازم اطهار نظر فرمود بعد از رحلت دو برادر گرامیش و خودی نشون داد
آخوندی هم مدتهای مدیدی در دول مختلف گند زد و اونم از اموال و پرونده بچه اش، حالا بدون خجالت راجع به نظر کل مجلس تپق میزنه ؟
ناشناس
|
France
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
یه لطف می کنید جناب آقای حجاریان در حق این مردم واین کشور.
بازنشسته بشید .خدا پدر ومادرتون بیامرزه.
بروید به نوه ونتیجه هاتون برسید و استراحت کنید.
پاسخ ها
ناشناس
| Romania |
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
حالا تا به سن آقای جنتی برسه کلی مونده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
کاره ای نیست ها
نه پستی داره و نه سمتی
و در این شرایط هر کسی آزاده نظرش رو بگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
شما اصلاح طلب های آشوب گر که مدعی هستید رییس جمهور هیچ کاره هست لطفا عرضه را خالی کنید و مدعی هم نشوید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
اصولگراها و اصلاح طلبها جایی بین مردم ندارند بیخود خودتون به مردم نچسبوند با ده هزارتا رای
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
عرضه را خالی کنند؟؟؟
عرضه ؟؟؟ :)
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
ما 37 نفر عرضه رو خالی کنیم شما 3 نفر بتازونین؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
بودجه را با نفت بیشتر بستند که کسری بودجه افزایش پیدا کند و تورم بالا بزند تا فضای مذاکره را مهیا کنند نهادهای امنیتی و نظارتی خصوصا مجلس نباید ساکت بنشینند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
این مجلس حتی دکوری هم نیستش که انتظاری ازش داری. دوران امید به اصولگرا و اصلاح طلب خیلی وقته گذشته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
حتما باید با کاعذ پاره بودجه می بستند!!!!!!!!!11111
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
اقای محمد هاشمی. خدایا شکر که دست زمان شما را از همه مدیریت ها کنار گذاشت. شما همان شخصی بودی که در زمان ریاست بر صدا و سیما شبانه افرادی مانند مجید وارث بنیانگزاد برنامه ورزش و مردم را بدلیل اینکه در مدار شما نبود کنار گذاشتید و یک فرد ناشناخته و بدون داشتن هر گونه تجربه در صدا و سیما را به جای او گذاشتی و حالا هم با کمال .... از مدیریت خود تعریف می کنی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
این حکم تازه کم هست و باید بیشتر می دادن تا درس عبرتی برای وطن فروشان شود
ناشناس
|
France
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
حضرت آقای قالیباف
اولا شما نماینده مردم نیستید.
ثانیا عزت مردم با داشتن یا نداشتن چند کیلو اورا نیوم غنی شده پایمال نشده ونمی شود.
عزت مردم وقتی پایمال می شود که افرادی مانند شما با لجاجت اصرار بر تکیه زدن برصندلی های گوناگون می کنید.عزت مردم وقتی پایمال می شود که سر در سطل زباله می کنند.عزت مردم وقتی پایمال می شود که ازدواج ها به دلیل تأمین نشدن جهزیه ومسکن برای جوان این کشور به طلاق ومتارکه می انجامد.عزت این مردم وقتی پایمال می شود که به قول خود شما نانوایی می نویسد نان نسیه نداریم.البته گوش اگر گوش تو .....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
نه پس تو نماینده مردم هستی؟
تو اگر غیرت سرت می شد می گفتی برای چی جلوی دشمنان کوتاه می آیید آن هم به دروغ که گشنه هستید و تحریم وپشت آن قایم می شوید در حالی که مشکل اصلی در داخل است و نه در خارج
ناشناس
| Romania |
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
23:29
انصافاً" در هر موردی مشکل داشته باشیم در توزیع ساندیس نداریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
ببین این جماعت سازش کار برای این که دستشان بسته شده چطور خودشان را به در ودیوار می زنند ولی دورانتون کم کم دارد ته می کشد و مردم هم فهمیدن دنبال چی هستید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
زنده باد جنگ
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
مردم؟؟؟ هپان هایی که بهت منفی دادند؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
دورد بر بردار اصولگرای جنگجو
ناشناس
|
Singapore
|
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
یک اقلیت 2سه هزار نفری اصلاح طلب و اصولگرا 80 میلیون ایرانی را به گروگان گرفته اند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
اشتباه شمردی 3001 نفر
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
حرف حسابببببببب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
تابناک اگر جرات داری روزنامه ها و نظرات محکم طرف مقابل این آقایان بگذار و نه نظرات دوستداران غرب که الفبای سیاست را نمی دانند و حتی دانشجوی ترم اولی سیاست و امنیت بیشتر از این ها حالیشون است البته باید گفت حالیشون است ولی از عمد می خواهند کشور را تهی کنند از ابزارهای قدرت تا فضا برای حمله و اشغال کشور باز شود ولی آن روز را به گور خواهید برد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
همه ایران با تشکیلاتش دستتونه یه سایت مردمی هست اینم بر نمی تابین برو ساندیستو بخور حلالت
داریوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
درود
برای ایجاد تورم به رییس جمهپر نیاز داریم لطفا کاندید بیشد تا بین بد و بدتر جدال باشه
ه هر حال ..
رای بی رای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
روش اصولگراها همیشه همین بوده
ویران کن حکومت کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
والله این مصوبه مجلس خیلی مشکوک بود
نه از وزارت امور خارجه نظر خواستن
نه موقع تصویب حتی یک مخالف سخنرانی کرد
به نظرم طلا فروشا داشتن زمین میخوردن دلار فروشا داشتن زمین میخوردن اونایی هم که در ملک و املاک سرمایه گذاری کرده بودن واقعا دچار ترس وحشت شدن قیمت خودرو هم در بازار داشت میومد زیر قیمت کارخونه نهادهایی هم که سرمایه دلاری و ملک و املاک داشتن داشتن ضرر میکردن
ترور مرحوم فخری زاده هم بهانه خوبی دست اینا داد
والله اعلم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
کوچولو اولا شورای امنیت ملی که کرسی های اصلی را دولت شما دارد جواب محکمی به شما داد دوم هم این که‌این وزارت خارجه در حد ایران نیست و کار نابلد هستند بعد هم چه دوست داشته باشد و نداشته باشد مجلس در راس امور یعنی این
ناشناس
| United States |
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
مجلس زمانی در راس اموره که نماینده واقعی مردم باشه
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
درشت، عظیم، مجلس در راس امور یعنی مجلس بدون رای مردم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
رای پستی
حرف خنده دار و جالبی بود اون وقت با چه دستگاهی شمرده میشه؟
جمع کن بابا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
با دستگاه دومینیون ساخت شرکت کلینتون و بایدن!!
نانای نای
| United States |
۰۶:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
دوست بنده نماینده دستگاه رای گیری دومینیون در امریکاست. همون دستگاهی که این دوره در انتخابات امریکا استفاده و بقولی سواستفاده شد. می تونه لایسنس این دستگاه را با امکانات فراوان در اختیار ایران هم قرار بده. کلا این دستگاه و نرم افزار قابلیت های بسیار زیادی داره و بقولی یوزر فرندلی هست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
بعضی چیزا تابعی از جبر زمانه هست وقتی مردم در انتخابات شرکت نمیکنن خوب مجلس پایگاه اجتماعی خودش رو از دست میده ولی باز هم امکان داره ازش به عنوان ابزار قدرت استفاده کرد
مثل الان که یه هفته سرمایه داران بزرگ مجلس رو کنترات گرفتن و قانونی تصویب کردن که سرمایه گذاری اونا رو نجات داد
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
رای گیری پستی در ایران؟؟؟ جوک نیست؟ شورای نگهبان برا هر صندوق اخذ رأی 4 ناظر و یک سرناظرمیفرسته، صورتجلسه صحت رای گیری رو امضا میکنن بعد شورای نگهبان شهرستان هم انتخابات شهرستان رو تایید میکنه بعدش انتخابات ابطال میشه شما میخوان پستی رای بدیم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
چرا از هم اکنون این همه به فکر به اصطلاح انتخابات 1400 هستید؟ در کل مملکت ممکن است در حدود 3 یا 4 میلیون بخواهند در آن شرکت کنند که می توانید هر کدام از آنها را به فاصله 4 متر از یکدیگر به پای صندوق بفرستید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
اگه در این دنیا ماشینا اهل سیاست بود
نیسان آبی احمق ترین فعال سیاسی بود
ولی سیاسی ترین ماشین زانتیا بود مثل ساواکیای زمان شاه هست
پراید هم اونایی بود که در هر انتخاباتی به یه نفر رای میدن و فقط منافع کوتاه مدت رو در نظر میگیرن
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
مولاوردی .
از امکانات نظام اسلامی استفاده می‌کنه به معاونت زنان می رسم وهدف اصلیش فمنیسم واسلام ستیزی .چقدر زنان جامعه را به انحراف کشاند این خانم
پاسخ ها
ایرانی پشیمان
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
دقیقا میشه بفرمایید چکار کرده که زنان جامعه به انحراف کشیده شدن؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
تمام قدرت های اروپا و اسرائیل و کشورهای عرب دارن دست و پا میزنن برای اینکه بایدن دنبال برجامی دیگه باشه...
چیزی که مشخص هست اینکه ما ۳۰۰ ساله بازیچه ی قدرت های جهانی شدیم...اول خیانت فرانسه و تنها گذاشتن ایران مقابل شوروی و از دست رفتن ایالات قفقاز تا الان که حتی پای برجام هم نموندن.
در تاریخ آژانس هیچ کشوری اینقدر تحت بازرسی نبوده،آخه این کشور چطور میتونه بمب هسته ای بسازه؟
چیزی که بدتر از همه چیزه این بی اعتمادی مردم به مسئولین هست.
ما دشمن خارجی بسیار زیاد داریم و آخرین چیزی که لازم داریم دشمنی داخلی هست.
مردم ایران وقتی عصبانی میشن به طور کلی میانه رو نیستن...یا از این طرف بوم میوفتن یا اون طرف...
با کمترین بی دقتی ای چشم بهم بزنیم به زودی کشوری مثل لیبی میشیم.
ایران و ایرانی دشمن زیاد داره،دشمن خودمون نباشیم...
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
کسی چون شرکت نمی کنه باید به یه طریقی نبود مردم رو توجیح کنین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
توجیه
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
به غيراز يادداشت روزنامه جمهورى اسلامى و بخشى از سخنان حجاريان باقى اخبار امروز تكرار مكررات و سياهه نويسى به درد نخور است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
قالیباف اینجا قالیباف اونجا قالیباف همه جا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
باعث تاسفه که در جنگ تن به تن کارگر و دلال نماینده پشتی دلال دراومد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
بابا بزارین این قالیباف رییس جمهور بشه تموم شه بره چندسال دهن مردم و ایران این آدم بخاطر قدرت سرویس کرده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
اگه یه اپسیلون شانس داشت از بین رفت
نااشنا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
بحث ریاست جمهوری کنسل کنید رییس جمهوری درایران به اندازه نخست وزیر هم اختیار نداره اما عنوان دهن پرکنیه این میشه گرفتارهایی که کشور پیدا میکنه اقا یا پارلمانی نخست وزیر انتخاب بشه
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
۱- آقای قالیباف آمار دروغ نده لطفا" درستش اینه که ۳۴/۶ مشکلات مال تحریمه و۶۵/۴ مربوط به سوء مدیریت است !
۲-این صندوق انتخابات رو با هلی کوپتروقاطر و.... به دورافتاده ترین روستاها می بریدو رای جمع میکنید حالا پاسخ این سوال که اگه تو همون روستا یکی اورژانسی دکتر خواست با هلیکوپتر دکتر می برید بالاسرش یانه ؟ بماند که ممکنه تابناک هم سانسور کنه ، ولی با رای گیری پستی اون رای ها رو چطوری جمع می کنید به نظرم با رای گیری پستی درصد مشارکت بیشتر از ۱۵٪ نمیشه .
ناشناس
|
Slovakia
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
رای گیری پستی دیگه آبروریزی شرکت نکردن گسترده مردم در این انتصابات رو هم نداره!!!!
علی
|
Germany
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
تو‌ پاکت پستی چیزی بنویسیم یا زحمتشو خودتان میکشید
مهدوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
پیشنهاد رای گیری پُستی برای انتخابات کروناییِ ۱۴۰۰
چه شود!!!
هم اکنون مرسوله های پستی با تاخیر بسیار زیاد به مقصد میرسند و گاهی هم ...
چه شود!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
همین طالبان سفیر و پرسنل سفارت ایران و خبرنگار ایرانی را توی کنسولگری ایران در مزار شریف نکشتند!! آمریکایی ها بودند که اومدند کشتند و رفتند!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
امریکا جونت هر ساله علیه ایران کار می کند اما این ها یکبار
در ضمن دوستان شما در دستگاه دیپلماسی هستند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
۶۰ درصد سود تو بازار سرمایه تو ۲۰ روز اخیر
۶۰ درصد ضرر تو بازار طلا و ارز تو ۲۰دروز اخیر
تمام کسانیکه به سایتهای خارج اعتماد کرد و گول ناجوانمردان کثیف رو خوردن بیجاره شدند ، ،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
باازاد شدن واردات خودرو ، خودروی داخل نصف خواهد شد ، بهترین خودرو تویوتا ۶۰۰۰ دلار ، حالا با دلار ۵۰ هزار هم میشه ۳۰۰ میلیون حالا مقایسه کنید با یه پارس ۳۰۰ میلیونی ؟؟؟!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
عزیزم بهترین ماشین تویوتا 30 الی 40 هزار تا قیمت دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
اقای اخوندی به گند کشیدی وزلرت مسکن و شهرسازی رو حالا داری چرت و پرت میگی ، چند کیلومتر جاده ساختی ، چند خانه اجتماعی ساختی ؟؟ این قیمتهای کهکشانی مسکن نتیجه خواب چند ساله شما تو وزارتخانه بود .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
رای گیری پستی ؟! اون هم تو کشور ما ؟؟! کمترین هزینه انتخاب پارلمانی رییس جمهور ، و احیای نخست وزیری ،
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
نمایندگان مجلس اگر اقدامی برای مقابله با کاهش قیمت دلار نمی کردند، حامیانشان و فرزندانشان که در خارج از کشور هستند و کلیه کاسبان تحریم ناراحت می شدند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
احسنت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
فقط بورس ، سود روزانه ۱۰ درصدی گواری وجودتان باشد ، روحانی مچکریم ، تاریخ به خود چنین رونقی در بورس به خود نخواهد داد، ۱۶ میلیارد سودی که پسران وزیر میکنند فقط بخاطر رانت های اطلاعاتی هست که دارند ، جناب رییسی لطفا مواظب مافیای بورس باشید تا دوباره یه عده تو تله گیر نکنند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
ضررهای ۱۰ درصدی هم بزودی خواهد رسید دولت پول مفت فقط به راتت خواران میده نه مردم عادی
ناشناس
| United States |
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
دولت باز میخواد درامد کسب کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
اقای نوبخت شما بدون مصوبه مجلس هم چهل هزار بشکه نفت نتوانستید بفروشید با مصوبه اخیر مجلس هم نخواهید توانست اصولا فروش نفت اقای نوبخت عرضه میخواهد نه مصوبه
پاسخ ها
ایرانی پشیمان
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
اقای نوبخت اینقدر طرفداری مجلسیا رو نکن
. اینو بفهم تو دولت بعد نیستی آقا، نیستی
داریوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
درود
اگر قرار بشه رای گیری پستی بشه...
پت پستچی را خبر بدهید تا رای از انگلستان بیاره
چون کسی در داخل رای نمی دهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
خودتون رو مسخره کردین یا مردم رو؟ رای گیری کدومه؟ درست مثل انتخابات نمایشی مجلس قرار است یک نفر که قبلا مشخص شده اسمش از صندوق دربیاد. نیازی به رای پستی و غیر پستی نیست.
ناشناس
|
Russian Federation
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
پیشنهاد حمله به حیفا ادرس غلط و زیر سوال بردن قوای دفاعی موشکی ایران است.به جای ان اگر نیت خیری بود پیشنهاد بازپسگیری جولان برای سوریه داده میشد که هم مورد قبول کشورهای عضو سازمان ملل است که اسراییل را اشغالگر معرفی کرده و اخیرا هم قطعنامه علیه ان صادر کرده اند و هم ایران را در موضع قدرت نشان میدهد.کاری که اذربابجان با ارمنستان کرد و چون ارمنستان اشغالگر بود حتی بک کشور اقدام اذربایجان را محکوم نکرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
بهترین فکر ارای پستی چون صف رای هم معلوم نمیشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
۵۷نهاد فرهنگی دارن میلیاردها پول از بیت المال میگیرن که هیچ کارایی ندارن از سازمان تبلیغات گرفته و اوقاف و بنیاد با ان همه درامد های نجومی تا بنیاد سعدی و حافظ و خواجه ها و حوزه های لاکچری و... دیگه پولی برای مدارس کپری و شکم گرسنه دانش اموزانی که روزی داشتند صبحانه کیک و شیر و موز میخوردن نمیمونه ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
اخوندی تو با اون کارنامه سیاه تو وزارتخانه ؟؟! کسانی که از رانت فامیلی استفاده میکنن دیگه نباید از مردم صحبت کنن ؟؟
ناشناس
|
Russian Federation
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
خانم‌ مولاوردی شما نیز مانند اقای فردوسی پور از مدار خارج شده اید با امدن اقای رییسب نور امیدی به دلمان تابید که چنین احکامی دیگر صادر نشود اما گویا حل مشکلات قوه قضاییه خود به اندازه ای وقت گیر است که اوقات ایشان برای رسیدگی به چنین مواردی و جلوگیری از چنین احکامی کافی نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
«تصمیم» و «تشخیص» شخص آیت‌الله احمد جنتی
این خطرناک ترین اتفاق ممکن است اگر واقعیت داشته باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
اگه صنعت مسکن کشور وارد رکود بشه حداقل ۲۰۰ شغل نابود میشن ، مواظب باشید کشور رو بیش از این درگیر دلال بازی بورسی و ارزی نکنیم ، مفت خوری بلای جان کشور شده ؟؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
چرا میخواهید همین چند نفری که دارند انتقاد سازتده میکنتد رو زندانی میکنید ؟؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
اول اینکه چرا فقط حرف میزنند راست میگویند یه شلیک به اسراییل بکنند.
دوم تصویب مجلس دهن کجی به مردمی که به آنها رای نداده اند است.
البته میتواند بازی سیاسی که برای چانه زنی بعدی باشد در دستور باشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
شلیک به اسراییل مساویست با نوازش های بمب نوترونی
ااملی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
احتمال دارد قالیباف و رئیسی کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰ نشوندالبته اگر مشارکت حداکثری مردم وجود داشته باشد که ندارد قالیباف ورئیسی دربین ونزد مردم جایگاه مردمی ندارند رئیسی هنوز درعملکردش باید پاسخگوباشد که دربرایر اختلاسگران ومحتکران و..... چه برخوردقاطعی صورت گرفت وچرا مردم نباید نتاسج دادگاه را بفهمند؟ اقای قالیباف باید پاسخگوی املاک نجومی زمان مدیریت شهرداری با بدهد وهمچنین چرا درمناظره دربرابر دیدگان ملت ایران وگفت پس انداز من4میلیون وپسرم پراید وبیکار درصورتیکه همان زمان پسرش پژوپارس وپیمانکار فرهنگی شهرداری بود والان هم اقای قالیباف بعد8ماه هیچ اقدامی برای معیشت مردم صورت نداده صرفا تاتوانست برعلیه رئیس جمهور ودولتش سمپاشی کرده تا بلکه خودش ویاهمفکرانش درانتخابات1400پیروز میدان باشند البته به لطف اقای جنتی رقابتی درکار نیست انتصاباتی هست که صورت میگیرد و وقتی متوجه عدم حضورملت شوند وبرای اینکه وجه مردمیش رانزد دنیا ازدت ندهد قطعا پست ریاست جمهوری را حذف وپست نخست وزیررای احیا میکند تا همواره برطبل مردمی بودند بکوبد
درانتخابات سال1400فقط10درصد مردم مردمی که به نوعی از بیت المال سهیم هستند وبرای اینکه سهم بیشتری عایدشان شود وبرااساس نااگاهی وسرسپردگی وتقلیدکورکورانه پای صندوقهای رای میایند وفرد مورد نظر که قطعا فردی هست بله قربانگو وتابع را انتخاب تا بتوانند به زیادخواهی ادامه بدهنددوستانی که دم از رئیس جمهور نظامی میزنندایا فردی را سراغ دارند که توانایی سیاست خارجی وروابط بین الملل را بداند ؟ ایا هرفرد نظامی وهرفرمانده خوب میتواند اداره امور کشوررا به وی سپرد بله برای شماها دکه فرقی ندارد شماها سهم خودرا میخواهید ولی بیچاره ملت رئیس جمهور اصلاح طلبان انتخاب شود نیسوزند اگر ازاصولگرایان باشد دربدر میشوند ولی برای شماها نه عالی هست
.اقعا کشور ما به کجا رسیده که قدرت باید دست امثال اقای جنتی باشد عزل ونصب ورد وتائید خخخخخخخخخخخخخخ
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
واقعا چرا انتخابات برگزار کنیم
بگیم اقای جنتی انتخاب کنه خودش برای ما مردم هم که فرقی نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
گزینه ای بهتر از رای ندادن ندیدم
احساس میکنم دفعات قبل که به هر دو جناح رای دادم به شعور خودم و خانواده ام توهین کرده ام

رای بی رای

هر دو جناح بر سر یک سفره اند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
مثلا راي ندادنت چيو تغيير ميده؟ همه ميدونند اگه با كدخدا بسازيم خيلي از مشكلات فعلي حله كه اصلاح طلبا دنبالشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
روحانی نباید قانون مستضعف کش مجلس رو ابلاغ کنه تا کریمی قدوسی چند تا جیغ در مجلس بکشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
بحمدالله روحانی امروز قانون برجام ستیز مجلس رو ابلاغ نکرد اگه هر روز همین کار رو کنه استرس زیادی به قالیباف وارد میشه بعد هم قالیباف مجبوره قانون رو ابلاغ کنه که اون وقت آثار گرونیا هم پدر مردم رو درآورده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
پدر مردم خیلی وقته با گلابی های برحام دراومده، حماقت تاکی ؟! کمی تکیه برخدا بجای کدخدا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
قالیباف ترسید از نهیب روحانی ؟!شیر میدان فقط محمود
سبوس برنج شمال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
انتخابات۱۴۰۰ایران یکی از انتخابات حساس منطقه شاید انتخابات حساس جهان یا شاید حساس تر از انتخابات ایالات متحده آمریکا باشد که دقیقا دشمنان قسم خورده روی این انتخابات از همین الان در حال فکوس هستند.
امیدوارم دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی و.‌........کشور با چشمان تیزبین از همین الان تمام نقشه های پلید و شیطانی دشمنانان مان رو نقشه برآب سازند.


به امید سرافرازی ایران و ایرانی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
ال ولا تیزبین ای والا با بصیرت. یه انتخابات بگو حساس کنونی نبوده باشه
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
احتیاجی به رای گیری پستی نیست. انتخابات ریاست جمهوری کشور همین جوری هم ازدحام نمی شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۵
با این بودجه ای که دولت بسته سال دیکه منتظر سکه ۲۵ میلیونی باشید ففط این کامنت رو یادگاری داشته باشید ؟ پارسال همین موقع طلا گرمی ۴۰۰ هزار بود همه منفی دادن و کلی مسخره کردن ، حالا هم این پیش بیتی رو یادداشت کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
وای بر کاسبان تحریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
دوره برجام که اتومبیل را با وام به پای مردم می بستند تورم یک رقمی شد قرارداد دها فروند هواپیما با همت اقای اخوند که چند تاش گرفته شد ووو یک نفر مانند ترامپ که فردی خود شیفته خراب کرد و تحریمها بدتر تحمیل ملت شریف ایران کرد و تا بحال هم چند ماه به پایان دولت دولت ور شکسته نشد و کاسبان تحریم نمی بینند که دولت تا اخر عمرش قوی می شود که ضعیف نمی شود و وای به حال مردم ممکن است گول زمان احمدی را بخورند یکی مانند ایشان روی کار بیاید و مارا تا قهقرا ببرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
پیشنهاد رای گیری پُستی برای انتخابات کروناییِ 1400


به به پ از همين الان ماشركت 99 درصدي رو ثبت كنيم ديگه

اون يك درصد هم خس و خاشاك ن مهم نيست!!!.....................
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
با سلام
برای جلوگیری از هزینه های گزاف و بیخود با نوشتن یک app. ساده و ایجاد تمهیدات امنیتی و رمزنگاری معمول و امضای دیجیتال و یا با بکارگیری سرویس ussd از افراد براحتی میتوان ظرف 24 ساعت رای گیری بعمل آورد و نتیجه هم با دقت بسیار عالی و در کمترین زمان ممکن اعلام کرد.
هر چند که سابقه نشان داده فرق نمیکند چه کسی انتخاب شود!!!!!
پس دلیلی ندارد هزینه برای مردم بتراشید!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
نمی بینید؟ طرح مجلس فقط برای توقف افزایش ارزش ریال بود.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
آلودگی هوا غربالگری جنین کبری خزعلی حسن قالیباف اصل حسام عقبایی جو بایدن مراسم تحلیف بایدن