بازدید 61705
دو هزار و دویست و پنجاه و چهارمین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: یاوه‌گویی وزیر خارجه مغرب علیه ایران / نامه قالیباف به روحانی درباره بودجه ۱۴۰۰ / ماسک باید ۱۵۰۰ تومان توزیع شود و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۱۰۰۸۶۱۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۳ 12 October 2020
تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
ماسک باید ۱۵۰۰ تومان توزیع شود

معاون امنیتی انتظامی استانداری تهران: قطعا جریمه نقدی برای متخلفین، رعایت پروتکل‌های بهداشتی اعمال خواهد شد. در تاکسی‌ها، اصناف و ادارات این جریمه‌ها به راحتی قابل اعمال خواهد بود. متاسفانه در حال حاضر وضعیت کرونا در تهران بسیار حاد شده و بیمارستان‌ها در خصوص پذیرش این بیماران با مشکل مواجه شدند. افرادی که در مکان‌های بسته و سر باز از ماسک استفاده نکنند، نیروی انتظامی و بازرسان بهداشت و نیرو‌های مقاومت بسیج نسبت به اعمال جریمه آن‌ها اقدام خواهند کرد. در حال حاضر ماسک باید با قیمت ۱۵۰۰ تومان در سطح شهر عرضه شود. عرضه بالاتر از این قیمت قطعا با برخورد قضایی روبه رو خواهد شد. /ایسنا

رونمایی از دو کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰
 
روزنامه اعتماد نوشت: دو سیاستمدار دیگر نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اعلام کردند؛ عباس آخوندی و عزت‌الله ضرغامی؛ یکی اصلاح‌طلب یا به بیان دقیق‌تر سیاستمداری میانه‌رو نزدیک به اصلاح‌طلبان و آن یک، اصولگرا. اولی سیاستمردی با کارنامه و سابقه کار اقتصادی و دیگری سیاستمداری که عمدتا در مناصب فرهنگی کار کرده.

چرا برخی اصولگرایان فکر می‌کنند مجلس، پوست خربزه زیر پای شورای نگهبان انداخته؟

ایران نوشت: طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری که در دستور کار مجلس قرار دارد، با انتقاد‌های مختلفی روبه رو شده است. در این میان چهره‌ها و رسانه‌های اصولگرا هم انتقادات صریحی به طرح مجلسی‌ها وارد کرده‌اند. محور عمده این نقد‌ها معطوف به ویژگی‌هایی است که بر اساس این طرح، نامزد‌های ریاست جمهوری باید برای تشخیص مدیر و مدبر بودن و رجل سیاسی بودن دارا باشند. همچنین تأکید بر معرفی برنامه‌های نامزد‌ها و چند مشاور آن‌ها به شورای نگهبان و اینکه این شورا باید برنامه‌های نامزد‌ها را از طرق مختلف و از جمله برگزاری آزمون راستی آزمایی کند.

چهل سال است، همه کاره اید و حالا می‌گویید دست فرمان نظام غلط است؟

عباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت: در میان سخنان عجیب و غریبی که برخی از دست‌اندرکاران کشور اظهار می‌کنند، بعضا نکات جالبی نیز دیده می‌شود که مهم است. آقای مصباحی‌مقدم در گفت‌وگویی که اخیرا داشته‌اند، اظهار نموده‌اند که: «با دست‌فرمانی که کشور طی این سی و چند سال بعد از دفاع مقدس اداره شده است، نمی‌شود از این به بعد هم کشور را اداره کرد». مخاطب انتظار دارد در کنار این نقد درست، سخن راهگشایی نیز بشنود. البته این سخنان در حد کلی‌گویی است، ولی اگر با بیان کلیات مسائل ما حل می‌شد، تاکنون حل شده بود. پس از چهل سال حضور مدیریتی در بالاترین سطوح، تازه به یادمان می‌آید که با این دست‌فرمان نمی‌توان ادامه داد.

توضیحات فاطمه کروبی از شرایط جسمانی مهدی کروبی پس از عمل جراحی

فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی در رابطه با وضعیت جسمانی وی گفت: به دنبال عمل جراحی اخیر همسرم در بیمارستان لاله که به صورت موضعی و برای ترمیم شکستگی مهره دوازدهم کمرشان انجام پذیرفت، آقای کروبی سه روز پس از عمل به محل حصر بازگردانده شدند. متاسفانه شرایط جسمی آقای کروبی ناشی از شرایط ده ساله حصر و اتقاقات اخیر از جمله سه زمین خوردگی و عمل اخیر در مهره کمرشان به شدت آسیب دیده است، به نحوی که در حال حاضر در استراحت مطلق قرار دارند. با وجود این، باید اذعان کنم که شرایط روحی شان علی رغم همه‌ی مشقت‌ها عالی و بانشاط است. در چند روز گذشته مشکل چشمی همسرم را آزار می‌داد که دیروز جناب آقای دکتر قاضی‌زاده هاشمی وزیر سابق بهداشت و درمان به عیادت و ویزیت آقای کروبی آمدند. تشخیص ایشان عفونت چشمی ناشی از عمل جراحی بود که برای درمان چشم آسیب دیده اقدام شد. / برنا

تبلیغ به سبک ترامپ؛ به من رای بدهید تا به جهنم نروید

رئیس جمهور آمریکا روز خود را با انتشار چند پیام با هدف تبلیغ انتخاباتی آغاز کرد. ترامپ در این پیام‌ها صراحتاً مردم ایالات‌ ایلنویز، نیویورک و کالیفرنیا را خطاب قرار داده و با دادن هشدار نسبت به اینکه رای دادن آن‌ها به «جو بایدن»، همانند رفتن به جهنم است، از آن‌ها خواسته تا در انتخابات سوم نوامبر به او رای بدهند. / مهر

خمیر دندان خارجی ۵۰۰ هزار تومان!

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران می‌گوید: ثبت سفارش خمیر دندان حدود یک سالی می‌شود که بسته است. به همین دلیل ممکن است تعدادی از خمیردندان‌های در بازار تاریخ مصرف گذشته باشند. قیمت خمیردندان خارجی هم با دلار محاسبه می‌شود و قیمت یک خمیردندان در بازار تا نیم میلیون تومان می‌رسد.

اصلاح‌طلبان به تنهایی نمی‌توانند مشوق حضور مردم در انتخابات باشند

جواد امام، دبیرکل حزب مجمع ایثارگران گفت: درست است که اصلاح طلبان در مجلس دهم در اقلیت بودند، ولی همین اقلیت هم نتوانست انتظارات مردم را برآورده کند. نمایندگانی مثل محمود صادقی، پروانه سلحشوری و علی مطهری در مجلس دهم خوش درخشیدند، ولی انتظارات از برخی دوستان شاخص لیست امید برآورده نشد. ناکارآمدی دولت و تلاش دولت پنهان و نهاد‌های انتصابی هم در ایجاد نارضایتی مردم نقش بسزایی داشت. مردم باید احساس کنند که اتفاق متفاوتی نسبت به گذشته رخ می‌دهد در غیر این صورت اصلاح طلبان به تنهایی نمی‌توانند مشوق حضور مردم در انتخابات باشند. / ایسنا
 
رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری: آمار روزانه مرگ‌ومیر کرونا در آذرماه ممکن است به ۹۰۰ نفر هم برسد

پیام طبرسی، رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری در پاسخ به این که شما اعلام کرده بودید آمار فوتی‌های روزانه کرونا در ایران در صورت ادامه رفتار‌های غیرمسئولانه مردم و اعمال نشدن تدابیر کارآمد از سوی مسئولان به ۶۰۰ نفر افزایش خواهد یافت؛ این پیش بینی شما بر چه اساسی بوده است، گفت: این پیش‌بینی من نبود. پیش‌بینی سایت‌های اپیدمیولوژیک دانشگاه‌های معتبر بود. بسیاری از دانشگاه‌های دنیا مثل دانشگاه واشینگتن سایت‌های اپیدمیولوژیک دارند. الان هم این سایت‌ها پیش‌بینی کرده‌اند آمار روزانه مرگ‌ومیر ما در آذرماه ممکن است به ۹۰۰ نفر هم برسد. خدا کند به این رقم و به این شرایط نرسیم، اما خب متاسفانه آمار مرگ‌ومیر و ابتلا در حال حاضر بسیار است. می‌بینید روزانه بیش از ۴ هزار نفر به این بیماری مبتلا می‌شوند و هر روز بر شمار بیماران بدحال اضافه می‌شود. این در حالی است که در بیمارستان‌ها با کمبود تخت مواجهیم و کادر درمان هم به شدت خسته‌اند؛ بنابراین اگر مردم همچنان کرونا را شوخی بگیرند و پروتکل‌ها را رعایت نکنند یا به سفرهایشان ادامه دهند، شرایط سخت‌تری در انتظارمان خواهد بود.

نام خیابان «ارشاد» مشهد، به خیابان «محمدرضا شجریان» تغییر کرد

نام مرحوم "محمدرضا شجریان" استاد فقید آواز ایرانی، پیرو طرح دو فوریتی شورای اسلامی شهر مشهد بر خیابانی واقع در حد فاصل بلوار شهید صادقی و بلوار خیام مشهد که پیش از این "ارشاد" نام داشت، گذاشته شد. به گزارش شورای شهر مشهد همچنین در قالب این طرح دوفوریتی ساخت و نصب سردیس استاد مرحوم شجریان مطرح شد و به تصویب اعضای این شورا رسید. عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد در همین نشست گفت: شهر مشهد از قدیم مرکز توجه همه ایرانیان و همچنین مردم جهان بوده و این کلانشهر از باب فرهنگی "هویتی منشوری" دارد. حمیدرضا موحدی‌زاده افزود: همچنین شورای پنجم شهر مشهد از ابتدای فعالیت خود توجه زیادی به احیای فرهنگی و ادبی مجموعه "توس" داشته و دارد. رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در خصوص این مجموعه نگرانی‌هایی داشتند که با اقدامات صورت گرفته آبروی شهر مشهد خریداری شد.

محکومیت معلم به ۴۵ ضربه شلاق با شکایت وزیر آموزش‌وپرورش و معاونش

با شکایت وزیر آموزش و پرورش و معاون وزیر معلمی به خاطر کشیدن کاریکاتور انتقادی و انتشار در گروه تلگرامی به ۴۵ ضربه شلاق محکوم شد. بنا به تصویر رای صادره مجتمع قضایی کاکنان دولت، رضا نهضت یکی از معلمان آموزش و پرورش مدارس تهران با شکایت محسن حاجی میرزایی و ترکمن الله یار معاون وزیر در دادگاه کیفری تهران به ۴۵ ضربه شلاق محکوم شد. بنا به این گزارش جرم این معلم "توهین به مقامات" از طریق ترسیم کاریکاتور و انتشار آن در کانال تلگرامی بوده است. گفتنی است از زمانی که این حکم اعلام شده، بسیاری از معلمان از سراسر کشور در ابراز همدردی با معلم محکوم، در شبکه‌های اجتماعی آمادگی خود را برای تحمل ضربات شلاق وی اعلام می‌کنند.

کدخدایی: وضع جسمانی آیت‌الله جنتی خوب است

سخنگوی شورای نگهبان درباره وضعیت جسمانی آیت‌الله احمد جنتی و کسالت اخیر ایشان گفت: الحمدلله وضع جسمانی ایشان خوب است. چند روزی مسافرتی رفت. مقداری کوفتگی بدن داشت و با ایشان هم صحبت کردم که گفت خوب است. مشکل جدی ندارد.

آموزش و پرورش: خودکشی دانش‌آموز دیری به علت نداشتن گوشی موبایل، کذب است

روابط عمومی آموزش‌وپرورش شهرستان دیر در پی انتشار خبر خودکشی دانش‌آموز این شهرستان به دلیل نداشتن تلفن همراه اطلاعیه‌ای صادر و این خبر را تکذیب کرد. در این اطلاعیه آمده است: «در پی انتشار خبری مبنی بر خودکشی دانش‌آموز ۱۱ ساله ساکن شهرستان دیر استان بوشهر به دلیل نداشتن گوشی تلفن همراه و عدم امکان حضور در کلاس‌های آنلاین، به اطلاع می‌رساند: با توجه به تحقیق و بررسی‌های میدانی و جمع‌آوری مستندات مربوط اعلام می‌دارد، نامبرده از روز بازگشایی مدارس در ۱۵ شهریور تا روز حادثه بنا به درخواست، ولی دانش‌آموز با توجه به شرایط متأثر از کرونا در مدرسه حضور نداشته و کارآموزشی خود را از طریق شبکه شاد با تلفن همراهی که توسط شخص مدیر مدرسه در فروردین ۹۹ به ایشان اهدا شده بود، تا آخرین ساعات روز حادثه در سامانه شاد به‌صورت فعال و در کلاس‌های درس مجازی آنلاین انجام می‌داده که تمامی مستندات، اعم از فایل‌های صوتی، تصویری و تکالیف و تمرین‌های درسی دانش‌آموز در گروه درسی موجود است. برخی از این مستندات برای تنویر و اطلاع افکار عمومی پیوست است. ضمناً نامبرده جزو دانش‌آموزان بی‌بضاعت و کم برخوردار بوده که در سال‌های تحصیلی مکرر موردحمایت مدرسه و انجمن اولیاء و مربیان آموزشگاه بوده است و خانواده نامبرده این موضوع را تایید می‌کند.»

پیام قالیباف برای ورود شهدای مدافع حرم همراه با کنایه به روحانی
 
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازگشت پیکر‌های ‏⁧‫چند تن از شهدای خان‌طومان‬⁩، گفت: فداکاری و ازخودگذشتگی بلباسی‌ها بود که نگذاشت آب در دل بچه‌های این آب و خاک تکان بخورد. محمدباقر قالیباف در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «‏آب زنید راه را هین که نگار می‌رسد. ‏فداکاری و از خودگذشتگی بلباسی‌ها بود که نگذاشت آب در دل بچه‌های این آب و خاک تکان بخورد. خود را به مسیر سیل انداختند، تا کسی را آب نبرد. خداوند به خانواده‌هایشان صبر دهد.»
 
ماجرای نامه احمدی‌نژاد به وزیر اطلاعات
 
وکیل حمید بقایی گفت: بقایی معاون احمدی‌نژاد بود؛ بنابراین مکاتبه او با وزیر اطلاعات در خصوص شبهات موجود در موضوع حادثه رانندگی، بقایی و نحوه عملکرد مامورین اداره اطلاعات در آن حادثه است. «مهران عبدالله‌پور»، وکیل حمید بقایی، در رابطه با وضعیت فعلی موکل خود و اینکه در حال حاضر بقایی به زندان بازگشته است یا خیر، به برنا گفت: بقایی همچنان در حال معالجه و به تبع آن در بیمارستان بستری است.این وکیل دادگستری در رابطه با اینکه طبق نظر پزشک، بقایی تا چه زمانی باید در بیمارستان بماند، اظهار کرد: بقایی بیماری‌های مختلفی دارد و برخی از این بیماری‌ها هنوز درمان نشده است، در حال حاضر نظر پزشکان این است که او فعلا در بیمارستان بماند تا درمان شود. عبدالله‌پور در واکنش به اینکه بیماری‌های ناشی از اعصاب روان منجر به طولانی شدن مدت بستری بقایی در بیمارستان شده یا بیماری‌های جسمی، تصریح کرد: هر دو نوع بیماری باعث شده او، تحت معالجه باشد. این وکیل دادگستری در پاسخ به اینکه تغییری بر روی پرونده بقایی صورت گرفته است یا خیر، تصریح کرد: در حال حاضر تغییری حاصل نشده است.
 
مجمع می‌تواند احمدی‌نژاد را اخراج کند؟
 
محمد هاشمی می‌گوید: اگر کسی در مجمع چند جلسه غیبت غیر موجه داشته باشد، غیر از رئیس جمهور که مشغله‌های زیادی دارد، این احتمال وجود دارد که از سوی رئیس مجمع با تذکر مواجه شود. محمد هاشمی، عضو اسبق مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره زمزمه‌هایی مبنی بر اخراج احمدی نژاد از مجمع و سازوکار این اقدام، به خبرگزاری خبرآنلاین گفت: برخی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام همانند روسای سه قوه و یا اعضای شورای نگهبان به فراخور جایگاه خود و همچنین موارد مختلف در جمع اعضای انتصابی مجمع تشخیص مصلحت نظام که از سوی رهبری انتخاب می‌شوند، حاضر می‌شوند. اگر کسی در مجمع چند جلسه غیبت غیر موجه داشته باشد، غیر از رئیس جمهور که مشغله‌های زیادی دارد، این احتمال وجود دارد که از سوی رئیس مجمع با تذکر مواجه شود. وی افزود: اگر در مواردی لازم باشد حذف یا اضافه‌ای در خصوص اعضای انتصابی صورت بگیرد این اتفاق باید توسط رهبری انجام شود و اعضای مجمع و حتی رئیس آن اختیار حذف و اضافه کردن افراد را ندارند. اگر مساله‌ای رخ دهد، ممکن است رهبری از رئیس مجمع یا دبیر مجمع راجع به افراد نظر بگیرند، اما در نهایت ایشان تعیین می‌کنند که کسی حذف یا اضافه شود.

محمد هاشمی ادامه داد: ممکن است اختلاف نظر بین دو عضو باشد، اما در نهایت رئیس مجمع یا رئیس جلسه اگر تذکری بخواهند بدهند، مثل مجلس که نماینده حق تذکر آیین نامه‌ای دارد می‌توانند تذکر آیین نامه‌ای بدهند. اگر کاری خلاف آیین نامه انجام شود و عضو می‌تواند بگوید که من درخواست تذکر آیین نامه‌ای دارم و زمانی که به او اجازه دادند می‌تواند بگوید که با استناد به فلان ماده آیین نامه، مثلا این کار درست نیست و می‌تواند در مورد آن بحث کند و حتی رأی گیری کند؛ یعنی موضوع تذکرات به نحوه ادراه جلسه مربوط می‌شود، مثلا ممکن است کسی تخلفی در نحوه ادراه جلسه داشته باشد؛ مثلا ممکن است در جلسه افرادی با هم حرف بزنند و رئیس جلسه تذکر دهد و بگوید که توجه کنید، اما این‌ها مساله حذف و اضافه شدن افراد نیست.
 
واکنش امیرعبداللهیان به اظهارات فائزه هاشمی
 
دستیار ویژه رئیس مجلس به اظهارات فائزه هاشمی درباره به رسمیت شناخته شدن اسرائیل واکنش نشان داد.حسین امیر امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل و دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتقاضه فلسطین در واکنش به اظهارات منتسب به خانم فائزه هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: «اینجانب اساسا علاقه‌ای به ورود در برخی مجالس سیاسی غیر ضروری داخلی ندارم، اما سخنان منسوب به خانم فائزه هاشمی در مورد رژیم جعلی اسرائیلی که تهدید کننده صلح و امنیت منطقه است به دور از حکمت و تدبیر است. متاسفانه این موضع نسنجیده و نادرست ایشان باعث ذوق زدگی صهیونیست‌های تروریست شده است.» دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل بیان کرد: «مرحوم هاشمی رفسنجانی از جوانی حامی فلسطین بودند و کتاب ارزشمندی را هم در این خصوص به رشته تحریر درآوردند. حداقل آن را مرور و اظهاراتتان را اصلاح کنید.» «اسراییل تودی» در مطلبی با تیتر «ایران باید در سیاستش درباره اسرائیل تجدید نظر کند» سخنان فائزه رفسنجانی در گفتگو با روزنامه «آرمان» را بازتاب داد. فائزه هاشمی: «وقتی تاریخ را مرور می‌کنیم، مشاهده می‌شود که این رژیم از سال ۱۹۴۸ در سازمان ملل به عنوان یک کشور شناسایی شد؛ باید در عرصه جهانی به‌روز باشیم و تصمیماتی بگیریم که با منافع ما سازگار باشد.»
 
نامه قالیباف به روحانی درباره بودجه ۱۴۰۰
 
رئیس مجلس طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور تاکید کرد: لایحه بودجه ۱۴۰۰ متفاوت با لوایح بودجه گذشته و متناسب با شرایط اقتصادی کشور و با لحاظ اصلاحات ساختاری مدنظر رهبر انقلاب و نمایندگان تدوین و به مجلس تقدیم شود.محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی درباره لزوم اصلاح ساختار لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور نامه‌ای به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور نوشت. در همین زمینه، محسن زنگنه، رئیس کمیته اصلاح ساختار بودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس، با اعلام این خبر افزود: رئیس مجلس شورای اسلامی طی این نامه خطاب به رئیس جمهور عنوان کرده است که لایحه بودجه ۱۴۰۰ متفاوت با لوایح بودجه گذشته و متناسب با شرایط اقتصادی کشور و با لحاظ اصلاحات ساختاری مدنظر رهبر انقلاب و نمایندگان تدوین و به مجلس تقدیم شود.
 
یاوه‌گویی وزیر خارجه مغرب علیه ایران
 
وزیر خارجه مغرب ضمن مطرح کردن این ادعا که ایران ثبات مغرب را تهدید می‌کند، تصریح کرد: رباط همچنان رابطه‌ای با تهران نخواهد داشت.اردیبهشت‌ماه دو سال پیش (۱۳۹۷) بود که مغرب، ایران را به حمایت از گروه نظامی-سیاسی «جبهه پولیساریو» متهم کرد و به همین بهانه از قطع روبط دیپلماتیک خود با تهران خبر داد. «ناصر ابوریطه» وزیر خارجه مغرب امروز (دوشنبه) در گفت‌وگویی با شبکه «اسکای نیوز» مدعی شد: با توجه به ادامه تهدید‌های ایران علیه ثبات مغرب، روابط مغرب با ایران بدون تغییر باقی خواهد ماند.وی ادامه داد، سیاست خارجی مغرب که شاه این کشور «محمد ششم» در سال ۲۰۱۸ آن را تشریح کرد بر پایه شفافیت در روابط با هر کشوری استوار است. روابط قطع‌شده با تهران به حال خود می‌ماند «تا زمانی که ایران خلاف آنچه در حمایت از تجزیه‌طلبان و ضربه به امنیت کشور مغرب روشن است، ثابت کند». اقدام مغرب در قطع روابط با ایران در آن زمان با استقبال کشور‌های حاشیه خلیج فارس و اردن همراه بود.

همتی از توافق با عراق برای آزاد کردن منابع مالی ایران خبر داد
 
رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به مثبت بودن رایزنی هایش با مقامات عراقی گفت: با بانک مرکزی و بانک تجارت عراق بر سر آزاد کردن منابع مالی کشورمان به توافق رسیده است. «عبدالناصر همتی» درباره نتایج مذاکراتش با مقامات عراقی افزود که جلسه مشترک سه جانبه با روسای بانک مرکزی و بانک تجارت عراق منجر به توافق بر سر آزاد کردن منابع مالی ایران با هدف خرید کالا‌های اساسی برای کشور شده است.وی جلسه مشترک خود را با «مصطفی غالب مخیف» رییس بانک مرکزی و «سالم جواد عبدالهادی چلبی» رییس بانک تجارت عراق را در این راستا مهم ارزیابی کرد و گفت: در این جلسه درباره تبادلات تجاری گفت وگوی مفصلی صورت گرفت. همتی خاطرنشان ساخت که جمهوری اسلامی ایران در نتیجه صادرات برق و گاز به عراق، منابع مالی چشمگیری در بانک‌های عراق دارد.

رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که نخست وزیر عراق از حصول این توافق ابراز خرسندی و استقبال کرده است. وی افزود در دیداری که متعاقب جلسه سه جانبه، با «مصطفی الکاظمی» داشته، نخست وزیر عراق، قول داده است که هفتگی روند انجام این توافق را میان دو کشور پیگری کند. همتی ابراز امیدواری کرد با توافق‌های انجام شده گام‌های مثبتی در توسعه روابط اقتصادی و بانکی با کشور دوست و برادر عراق برداشته شود. وی تصریح کرد با توجه به رایزنی‌های امروز و قول‌هایی که مسئولان عراقی داده اند، نسبت به آینده امیدوار است و نتایج آن به زودی در مناسبات بانکی و اقتصادی دو کشور مشخص می‌شود.
 
رئیس جمهورِ جوان ۱۴۰۰ از دولت روحانی می‌آید؟
 
در پی آغاز تحرکات انتخاباتی برای ۱۴۰۰ گزینه‌های زیادی از دو جناح اصلاح طلب و اصولگرا شنیده می‌شود که سورنا ستاری یکی از این گزینه هاست؛ هرچند هنوز رسما این خبر تایید نشده است.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۶
در انتظار بررسی: ۱۹
انتشار یافته: ۱۵۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
به امید سرنگونی ترامپ
در ۱۳ آبان!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
ترامپ و بایدن فرقی نمیکنه سخنان حضرت اقا رو گوش کن غربگرا
ناشناس
| Netherlands |
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
مرگ یه بار شیون هم یه بار
امیدوارم ترامپ انتخاب شه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
هیچ فرقی برای ما ندارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
ایشون حرف زیاد می رنه کدوم حرفش؟
سروش
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
هیچ وقت کاخ ظلم و زور پایدار نمی ماند، اروپایی که جرات کاری ندارند، سران عراب که بین خودشان جنگ است، فقط ایران است که مجبور است عدالت و آزادی را بین ملت ها برقرار کند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
من اگر بجای فرزندان هاشمی بودم، خیر مناصب دولتی را می زدم و با ارثیه سفر می رفتم کار خیر انجام می دادم.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
آخه کی رای میده که حالا میخوایید اصلاح طلب یا اصول گرا بیارید.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
فرقی بین ترامپ و بایدن نیست. همه اینها به فکر منافع ملت خودشون هستند و اونوقت ما داریم با بحث های اکی روزمون را شب می کنیم.مشکل اصلی توی کشور خودمونه که هر روزمون بدتر از دیروزمونه.با این دست فرمون که داریم میریم جلو اصلا فرق نداره که چه کسی رئیس جمهور ایران میشه. هرکس بیاد به فکر مردم نیست .چه من برم پای صندوق چه نروم هرکسی که انتخاب بشه برای حذب و گروه خودش پول و دارایی جمع میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
آقایون مسافرت هم که میرن خسته میشن؟
کیش بری و خسته بشی واقعا نشون از پیری داره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
سفر...آنهم در این اوضاع که تاکید بر نرفتن است
آریو
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
سفر ظاهراً فقط برای مردم بده
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
غیر ایرانی یا نفوذی
همسان آقای امیر عبدالهیان بدشان نمی اید که مردم لقمه دهانشان و لباس تنشان هم به کشورهای عربی متاثر از اسراییل هدیه بدهند. البته کمک به نیازمندان عیب نیست ولی از آن طرف میز افتادن هم صحیح نیست وقتی مردم ایران نیازمندند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
ما کشور ثروتمندی هستیم منتهی پول ها برابر توزیع نمی شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
تابناک خودت رو شریک یه اداره در پیت نکن
خودکشی این طفل معصوم به خاطر گوشی اظهر من الشمسه
همین که مهرماه اول سال تحصیلی خودش رو کشت بهترین دلیل
لطفا هیچ کلمه ای رو حذف نکن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
خودکشی کرده متاسفانه بخاطر نداشتن موبایل افسوس
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
اين خبر درست يا غلط، اما مشكلات اين چنيني براي خانواده ها به شدت وجود دارد، كوتاهي مسئولين جاي خود، اما تمامي مفسدان اقتصادي، رانت خواران، دلالان ارز، قاچاقچيان و كليه كساني كه تنها به فكر منافع خود هستند، در اين اتفاقات شريكند و بايد جوابگو باشند. خيانت و ظلم شاخ و دم ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
الیگارشی یعنی همین
دعوا در بالا برای پست و مقام
در پایین برای یه گوشی فکسنی
اون بالایی نهایتا این صندلی رو از دست میده اون صندلی رو به دست میاره
پایینی جونش رو از دست میده و چیزی گیرش نمیاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
ای کاش آقای امیر عبداللهیان یه چیزی رو میفهمید
اینکه ایرانی که از بابتش نون میخوره همون قسمتای داخلیش مهمه
دل ایران همون جایی که فایزه هاشمی ازش میاد
حالا ما از اینا خوشمون میاد یا بد چیز دیگه است
به هر حال ایران اصلی همون اطراف دریای خشک داخلی است
اگه خوب دقت کرده باشی تمام پایتختای ایران اطراف همون دریای خشک قرار دارن
شیراز اصفهان تهران مشهد سیستان
پس حرف صاحبخونه رو گوش کن یا به فکر سرزمینی با نام دیگه ای باش
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
اگر نبودیم در آنجا که الان این خشکی ها را هم تکه تکه شده بودن
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
آقای امیرعبداللهیان، یک ضرب المثلی هست که میگه مرغ یک پا نداره! هر انسانی از جمله مرحوم هاشمی رفسنجانی ممکن است در جوانی نظراتی داشته باشد که با کسب تجربه عملیاتی، بلوغ بیشتر فکری، تکامل نظری و تغییرات استراتژیک جهانی نظراتش بر اساس مصالح ملی و مردمی تعقیر پیدا کنه. در دنیای سیاست یک دوست یا یک دشمن ثابت الی الابد نداریم و نمیتوانیم داشته باشیم!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
بعله می گفتند دوره موشک ها گذشته ولی الان برای همگان ثابت شده که اتفاقا چیز خوبی است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
هنوز نمیدانی که فلسطین آزاد می شود و در قدس نماز خوانده خواهد شد توسط حضرت مهدی و حضرت مسیح و یارانش؟
می دونی یعنی چی یعنی ورای سیاست است که بخواهی یک روز دوست و دشمن بشوی چون حق است و اتفاق می افتد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
22:01
دوست عزیز من،کسی مخالف موشک نیست،اتفاقا ما باید قدرت نظامی رو افزایش هم بدیم...اما توجه کردی که کسی با مثلا هند که موشک بهتر از ما و اتمی داره کاری نداره؟
چون کسی رو تهدید به نابودی نمیکنه...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
ونزوئلا هم هیچ گونه تهدیدی برای هیچ جا ندارد ولی حیات خلوت آمریکا نیست که دارد تاوان دارد می دهد در ضمن هند موشک قوی تر از ماندارد هم ازلحاظ سرعت و هم از لحاظ دقت چون تکنولوژی موشکی ما شاید آمریکا و یا روسیه داشته باشند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
هاشمي در اين اواخر به بلوغ سياسي رسيده بود و مي گفت بايد با داعش مذاكره كرد.خدايي آخر بلوغ بود.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
تعقیر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
درود فایزه حرف دل ملت را زدی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
اینکه بگی با اسرائیل دشمنی نکنید همونقدر مسخرست که بگی ما با اسرائیل دشمنیم
عه ما با اسراییل دشمنیم ؟
کل اعراب رو که باهاشون صلح دادیم
ذوق نکن این دشمنیا بیشتر مصرف داخلی داره
زنبورک
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
چه ذوقی کردی، لابد خودت رو هم تمام ملت میدونی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
حرف ملت جمعیت چند ده میلیونی روز قدس است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
من فقط موندم حداکثر پنج شش میلیون فلسطینی، مسلمونی اونا فرق داره با هفتاد هشتاد میلیون مسلمونای اویغور چین که ما هثچ حمایتی از اونا نمیکنه ؟
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
هیچ توافقی نشده
عراق فعلا صلواتی برق ایران را مصرف می کند تا هر زمان که امریکا با او اجازه پرداخت بدهی هایش رو بدهد.
هفته اینده دوباره برای دفعه صدم احتمالا وزیر نیرو را میفرستند عراق و او هم با چهره خندان خبر از پرداخت بدهی انها میدهد ولی در عمل خبری نیست و بعد مثلا اقای زنگنه شکوه می کند که عراقی ها پولهایمان را نمی دهند
انچه مشخص و واضح است اختلاف اساسی همتی با اعضای دولت است و مخصوصا اختلاف او با سازمان‌برنامه و هر یک جزیره جداگانه برای خود هستند ولی در هر صورت بانک مرکزی باید طبق برنامه سازمان برنامه عمل کند و همیشه سازمان برنامه مافوق بانک مرکزی بوده ولی اقای همتی کاملا برعکس سازمان برنامه دارد عمل میکند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
کلا آقای عبدی آدم پریشان فکر و پریشان گویی به نظر میرسه برای اینکه هیچ فکری برای آینده نداره دقیقا هم معلوم نیس طرف کیه فقط تنها چیزی که از حرفاش میشه فهمید عشق بیش از حدش به مرحوم هاشمی رفسنجانیه تا حد قدرشناسی و به جا آوردن حق بزرگی
اینجور آدما معمولا فاقد تحلیل هستن به حسب بهره ای که از یه نفر بردن تا آخر عمر وفادار میمونن که البته در نوع خودش ارزشمنده ولی انسان باید قدرت تحلیل داشته باشه وگرنه هر کدوم از ما یه روزی از دست یه نفر یه نونی گرفتیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
وقتی خیلی ها به ایشون تاختند با آن تحلیل های آبکی که کرده بود دارد فرار رو به جلو می کند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
معلومه جنابعالی هیچ اطلاعی نداری و عباس عبدی را عاشق هاشمی می دانی حال آنکه ایشان در زمان دولت هاشمی به نوعی مخالفت با رویکردهای هاشمی سال ها زندان بوده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
اقای قالیباف خواهشاً بیت المال را صرف کنایه زدن به دیگران نکنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
به گرد دوستان شما که نمی رسند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
اقاي ضرغامي واقعا فكر مكنه چند تا راي مياره ، به اندازه كاركنان راديو و تلويزيون
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
خدا وکیلی همین ضرغامیو کم داشتیم ریس جمهور بشه البت بعد دو دوره رای اوردن اقای روحانی بعید هم نیست ریس جمهور بشود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
چیزی که من فهمیدم این است هر کس که می خواهد بیاید ولی برای دور دوم نباید انتخاب شود چون می روند در دور اول اقتصاد را سرکوب می کنند و بعد در دور دوم کشور نابود می کنند
سیامک
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
عباس اخوندی بایستی بدلیل خیلی چیزها محاکمه شوند نه کاندید ریاست جمهوری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
فائزه هاشمی باقیات الصالحات مرحوم هاشمی شده!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
چی مثلا اینو به طنز گفتی به ایشون توهین کنی؟
قشقایی
|
United States
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
لطفا از خون شهدا استفاده انتخاباتی و جناحی نکنید جناب رییس مجلس.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
پس از چی استفاده کنه....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
من نمیوونم حرفای امثال عبدی و زیبا کلام از اصلاح طلبان یا مثلا حسن عباسی از اصولگرایان چه ارزشی داره که شما منتشر میکنید
حرف کسانی رو منتشر کنین که حرف مردم رو میزنن
اگه کسی حرف مردم رو نمیزنه صفحه رو سفید منتشر کنین
نه اینکه حرف اینا بعد یه مشت فلک زده هم سر کار میرن اون پایین مشتی خزعبلات مینویسن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
تابناکم تریبون خودشونه وگرنه این اگه حق باشه ما چهل ساله اصلاحطلب و اصولگرا کم نداشتیم حالا من نمیدونم چرا ما مردم فهیم !!! چرا باید کسی رو انتخاب کنیم از این دو حزب باشه و حتی میانه رو هارو هم دیدیم به برکت دولت تدبیر و امید میانه رو ها هم از اون دو حزب ناکارامد تر و ول تر بودن و فقط الله برکت الله گفتند و به نون شب هم محتاجمون کردند
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
رونمایی از ۲ کاندیدای انتخابات: ۱۴۰۰عباس آخوندی و عزت‌الله ضرغامی

یعنی در کشور اینقدر قحط الرجال است!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
خدا پدرتو بقیامرزد
یک بشر
|
Germany
|
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
من به آغاسی رای میدم روهش شاد که هنوزم آهنگاش مردم رو شاد میکنه(البته اگه گرونی و چینی بذاره).
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
روحش شاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
تابناک به نظرت این شرایط تا کجا ادامه داره؟ نقطه ی بازگشتی هم داره؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
نقطه عطف انتخابات آمریکاست
هر اتفاقی بیافته دور میزنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
هزار نفر میخواد به خود ایشون کنایه بزنه. شش ماهه رفتن مجلس نه تنها کاری برای مردم انجام ندادن بلکه چند صد میلیون پول ناقابل و دنا پلاس و... گرفتند الان هم در حال و هوای ریاست جمهوری راه افتادن از این استان به اون استان و حتی بیمارستان کرونایی ها.شما رو به خدا بس کنید . مردم ما خیلی خیلی فهمیده و عاقل و باهوش هستند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
شما خیلی فهمیده و عاقل و باهوش هستین که روحانی رو انتخاب کردین تا دلار ۵۰۰۰ تومن نشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
انتخاب آقای روحانی نیاز به فهم و هوش آنچنانی نداشت.
شورای نگهبان از 80 میلیون ایرانی چند نفر رو تایید کرد و ما هم بهترین آن چند نفر
نه یک بار بلکه دوبار
باز هم در همان شرایط انتخاب همان است.
حالا چرا دلار و... اینطوری شد دلیلی غیر از شخص.
رئیس جمهور داره که اونم نیاز به هوش آنچنانی نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
مسئولین خدوم و وطن پرست،لطفا یک وام مهاجرت هرچند با بهره بالا ایجاد کنید.
ناشناس
|
France
|
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
بلاخره کیم هم بر صفحه ی تلویزیون ظاهر شد و خطاب به مردم گفت شرمنده ام.اما ما سالهاست که منتظریم وکسی نگفت شرمنده ام.
خوب لابد انتظار دارند مردم عادی بگویند شرمنده ایم.
بله ما مردم عادی شرمنده ایم که احتیاج به غذا داریم.
ما مردم شرمنده ایم که احتیاج به سرپناه داریم.
ما مردم عادی شرمنده ایم که میوه ارزان می خواهیم.
ما مردم شرمنده وخجالت زده ایم که خودرو ارزان می خواهیم.
ما مردم عادی غلط کرده ایم که زنده هستیم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
عزیزم این شیوه جدید هست دو تا قطره اشک در حضور مردم میدیرتد برای تحریک احساسات و پررنگ کردن علائق که ممکنه کم رنگ شده باشد. اینها اگر واقعا متاسف هستند دست از کارهای غلطان بردارند و مثل یک کشور عادی زندگی کنیم تا مردم هم مثل بقیه کشورها در رفاه و آرامش باسند
ناشناس
| Canada |
۰۵:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
کره شمالی که واقعا می خواست روابط اش با امریکا درست بشه ولی مشکل چینه! چین موش میدوونه و اگر بر ایران هم مسلط بشن فاتحه روابط با امریکا. را باید خورد
محسن
|
Belgium
|
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
این دو نفر را که برای ۱۴۰۰ رونماٸی کردید یادتان رفت اول انها را توی موزه بگذارید بعد رونمای کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
آقایان روحانی،قالیباف و رییسی ایا جز نیش و کنایه زدن کار دیگری بلد نیستید که دائما با نیش و کنایه مسایل حزبی و جناحی رو به رخ هم می کشید.نتیجه این عمل ارز ۳۱۵۰۰ تومانی است .ایا به راستی وقت عمل نیست،ایا مردم در این مورد مقصرند که باید زیر بار سنگین تورم کمرشان خورد شود.
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
کلا کار ما همگی شده اختلاس کنیم انواع مزایا از جیب ملت و کشور را به فرزند و برادر و خواهر و همسر و بستگان و ... بدهیم بعد کنایه بزنیم!!!!
ناشناس
|
Brazil
|
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
دو شکرزساندیس که بالا باشد باعث سو هاضمه مغزی می شود و
شخص دوچارپریشانی و هذیان گویی می شود.
حالا گفتن ساندیس بخور
امانه اینطور.
حتی کرونا هم نتوانست بین مردم و هنرمند محبوبشان فاصله بیندازد.البته این نکته را ساندیس خورها هضم نمی توانند کنند.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
کاش کمی فکر کنید و اینقدر کوتوله های دست نشانده رو بعنوان کاندیدای ریاست جمهوری که در شأن تمدن هفت هزار ساله ایران نیست معرفی نکنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
تحقیقا روحانی در شان تمدن هفت هزار ساله ایران بوده است.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
از شورای نگهبان بپرس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
ای مردم ، ای مسیولین ، به فکر کادر پزشکی باشید ، یکی یکی دارن پر پر میشن ، ولله قسم خواهرم استرس تمام وجودش رو گرفته همیشه از یتیم شدن فرزتدانش صحبت میکنه ؟؟! چرا ماسک نمیزتید ؟؟ چرا بی جنبه بازی میکنید و سریع بار سفر میبندید ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
چرا کسی به فکر سختی شغل کار پرستاری نیست ؟به خدا قسم این شعل جز کارهای سخت و زیان آور است ، بعد از ۲۳ کار ، به تمام امراض مبتلاشدم ، دیابت ، دیسک کمر ، فشار خون ، یه زن مگه چقدر توانایی داره ؟؟ ۴۸ ساعت کار طاقت فرسای شبانه روز رو با کار یک استاد دانشگاه با ۱۰ ساعت کار هفتگی مقایسه کنید تا معنی سختی کار رو متوجه شوید ، بحث بیگاری و استعمار پرستاران و اختلاف ۱۲ میلیونی حقوق که یه مبحث جداست ؟؟
ناشناس
|
Austria
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
چرا اوباش را در خیابان ها می گردانید؟ مگه قرار نیست با کار فرهنگی بروند بسیجی شوند؟ فکر نمی کنید چهرهایشان شناسایی می شود؟!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
یعنی ترکوندی، دمت گرم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
هزاران افرین
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
حرف و نیش و کنایه تو بیشتر به اوباشی میخوره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
باید دستشان را قطع کردچون آدم نمی شوند
ناشناس
| Canada |
۰۵:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
دمت گرم کلی خندیدم وسط این همه بدبختی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
مسافرت برای جنتی خوبه برای بقیه اخ ، آسایش و ثروت برای خودشون خوبه برای مردم بد و همینطور تا قدرت و مقام و ..............
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
اگه تو این جماعت یک مرد باشد همان فائزه است ....
این آقازاده امیرعبداالهیان بچه کوچولو که یهویی پشت میز ریاست تحویل شده دیگر کیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
تابناك مواظب اش ببين چه كساني دارن راي مي دهند.و به چه مطالبي.
ناشناس
|
France
|
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
آقای مصباحی مقدم مطمئنی فرمون دست خودت نبوده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
آقای دکتر تسهیلات چند صد میلیونی و دنا پلاس رو گرفتند و واکسن آنفلوانزا رو هم تزریق کردن و کم کم دارن آماده میشن برا رفتن به پاستور. خدا ااین سفرهای رفع مشکلات مردم رو قبول کنه..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
عجب دشمنی !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
اقای کدخدایی خدا خیرت بده ما را از نگرانی دراوردی
در خصوص انتخابات واقعا نمیدانم با کدام عقل و دلخوشی قراره دوباره در انتخابات شرکت کنیم ؟مگر اینها با هم فرقی دارند برای خواندن فاتحه کشور که شخص مهم نیست و رئیسم جمهور هم یک دکور که صبح جمعه بیدار میشه میبینه قیمتها سه برابر شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
روزی900 نفر یعنی فاجعه،یعنی داغدارشدن حداقل 1800خانواده!چندروزپیش یکی از آشناهامون که یه فرد میانسال ومستضعف ومستاجر ونان آور یه خانواده پنج نفره بود بعلت ابتلا به کرونا مرگ را تجربه کرد،ووهان وماهان وقم بیچارمون کرد...
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
از یمن چه خبر؟
از سوریه چه خبر؟
از فلسطین چه خبر؟
از لبنان چه خبر؟
از عراق چه خبر؟
آروم شده.جنگه هنوز.پیروز شدیم.
پاسخ ها
سیامک
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
مریض می شی ها
حرص نخور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
آقای جنتی در ایام کرونا سفر رفته اند؟
کدام شهر است که پروتکل ها اجازه سفر به آن را می دهند و آقای جنتی اجازه دارد به سفر برود و مردم عادی خیر؟!!!

البته ایشان دبیر شورای نگهبان و فراقانون و فراپروتکل هستند احتمالا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
جناب روابط عمومی آموزش وپرورش والله خانواده ماهم گرفتار خرید یه گوشی برای فرزندمان هستیم هرروز هم تو منزل یه جروبحث سرخرید گوشی داریم، هروقت باجیب خالی سری به بازار وگوشی فروشی میزنم میبینم منم مثل آمریکا هیچ غلطی نمیتونم بکنم وبرمیگردیم خونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
خودخواه تر از این فوم ندیدیم اگه اتوبوسی با ۴۰ صندلی ۳۹ مسافر داشته باشه و اینا یه نفر باشن میگن تا ۳۹ نفر پیاده نشن من سوار نمیشم و اگه اتوبوس فقط یه مسافر داشته باشه و اینا ۳۹ نفر باشن میگن تا او یه نفر پیاده نشه ما سوار نمیشیم هیچ وقت با مردم کنار نمیان هیچ وقت قدرت رو تقسیم نمیکنن هیچ وقت از همراهی با مردم لذت نمیبرن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
عجب نامزدهای موجهی ! یکی صدا و سیما را اباد کرد و دیگری جیب خودشو !! رای بی رای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
عراق هم ماراتحریم کرده.پیش به سوی فنا
وکیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
خیالتون راحت شد بغیر از رهبری کسی نمیتونه احمدی نژاد محبوب رو از مجمع اخراج کنه ، پس هر چند روز یکبار دنبال داستان سازی واهی نگردین که بخیال باطل بتونین این بزرگمرد رو از عرش به فرش بیاریین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
عجب! معنی بزرگمرد رو هم فهمیدیم. جهت اطلاع این بزرگمردتان به هر کاری متوسل میشه که مطرح بشه.
مینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
احمدی نژاد ثابت کرد که مثل یک مرد واقعی پشتیبان یاران و طرفداران و مردم ایران هست و جهت احقاق حق از هیچ کاری مضایقه نمیکنی و در همه حال رفتار و کردارش یکسان است حتی اگر نزدیک انتخابات باشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
خخخخخخخخ
ناشناس
| Canada |
۰۵:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
من به احمدی نژاد رای ندادم هیچ وقت ولی الان فهمیده که مشکل کجاهاست با روحیه ای هم که داره بیاد اساسی عمل می کنه ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
اون خانواده نیری که تلویزیون نشون داد کاملا مشخصه به نون شبشون محتاج هستند و گزارش صدا وسیما کاملا سختگی هست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
دیر؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
مشکل بزرگ بعضی ها از جمله قالیباف اینست که قیاس مع الفارق میکنند.جناب قالیباف عزیز اصلا روحانی و دولت بد،شما در این مدت که رییس قوه مقننه بودید چه کردید؟با متلک گویی مسئولین به همدیگر به جایی نمیرسیم.به عمل کار براید،به سخندانی نیست.
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۰۵:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
مجلس جوان است و انقلابی باید کار یاد بگیرند آن شاالله دور بعدی یا ادوار بعدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
سخنان امروز رهبری اب پاکی بود روی دست خود فروختگان غرب زده بود این کشور مدیرانی جهادی مثل قالیباف میخاد ، دلار ۵۹ هزار تومان هم بشه محاله مذاکره بشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
تو که نرخ تعیین میکنی،چرا نگفتی 60 هزار تومن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
با توجه به افزایش دو برابری حقوق بعضی ارگانهای نورجشمی ، کاملا مشخصه دلار ۴۰ هزار تومانی هم انها رو پای در نمیارد ؟؟
عبدالهی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
تعطیلی طرح مسکن مهر توسط عباس آخوندی بخوبی میزان حمایت ایشان از قشر مستضعف را نشان داد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
ارازل یاوه گوی امریکا لطفا سکوت کنید ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
بازار ارز بد جوری عطش دارد ؟؟ تزریق ۸۵ میلیون دلار نتوانست این عطش رو خاموش کند ؟؟ نیمه دوم ممکن است کشور با قحطی و سونانی مرگ کرونا و انفولانزا و گرسنگی و خودکشی مواجه باشیم .لطفا لجاجت رو کنار بگذارید ؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۰۶:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
امریکا غلطی نمی تواند بکند!
سلطان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
الان دیگه شوهای انتخاباتی کارساز نیست رای بی رای .پس فیلم بازی نکنید
محمد
|
United States
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
لطفا حالا که همه‌ی کارهاتان بر پاشنه‌ی پروپاگاندا می‌چرخد حداقل پروپاگاندای درست را بیاموزید. آقای همتی، ما باورمون شد همون‌طور که حرف‌های دیگه‌تون درباره‌ی قیمت ارز رو هم باور کرده بودیم :) یکی نیست بگه اگه عراق با شما توافق کرده چرا همون چهار ماه پیش پول‌های بلوکه شده را آزاد نکرد تا شما مجبور نباشید بعد از چهار ماه دوباره برید بغداد!
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
همین که با دلار 32 هزار تومنی هنوز دارین ازین بحث ها میکنین، معلومه که هنوز هم جا دارین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
این ملت ژنتیک بزرگ‌ منشه
ناشناس
|
Canada
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
آموزش و پرورش تکذیب کرد ما هم باور کردیم!
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
خودکشی یک نوجوان 11 ساله با هر انگیزه ای که باشد نظام آموزشی غیر مستقیم متهم ردیف اول است.صدور اعلامیه وکلی گویی رافع مسیولیت نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
اول سال هم یه دختر کوچولویی در ایلام به دلیل نداشتن لباس عید خودکشی کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
من کاری با اسرائیل ندارم و اینکه نابود شود و نشود یک بحث دیگر است اما هر کسی در طول زندگی خودش ممکن است حرفی زده باشد که بمرور زمان تغییر کند و این تغییر ممکن است بدلیل فهم اشتباه باشد و یا بدلیل تغییر زمانه باشد و لذا تغییر در تفکر عیب نیست بلکه درست بودن تفکر با توجه به شرایط فعلی مهم است. ممکن است یک زمان رابطه با آمریکا بد باشد و در زمان دیگر درست باشد و مقاومت در تغییر استراتژی و تفکر فعلی بر اساس تفکرات گذشته انسان ها را به سمت تحجر و سکون مضر می برد که به نفع هیچ کسی نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
قبلا بچه ها آخر سال موقع امتحانات خودکشی میکردن امسال از همین اول سال شروع کردن بعد میگن در دولت روحانی پیشرفت نکردیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
یعنی مردم اگر توی صف خرید دلار نروند و فاصله اجتماعی و ماسک را رعایت کنند دوتا مشکل اساسی که مادر تمام مشکلات است حل می شد ای کاش و ای کاش و ای کاش هر ایرانی فقط به مدت دو هفته و فقط دو هفته به این دوتا اصل معتقد می شد و عمل می کرد تا می دید که چقدر زندگی خودش و هموطنانش راحت می شد. بهتر است در شرایط فعلی توقعی از مسئولین نداشته باشید که مثل آب در هاون کوفتن است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
آقای همتی همین که موضوع مطالبات از بانک های عراقی را قبل از عملی شدن رسانه ای کردی نشانه بی تدبیری شدید در بدنه دولت است و آیا کدام فرد عاقلی در شرایطی که آمریکا تحریم های ظالمانه خود را بر کشورها تحمیل کرده است را مبادلات مالی اش را در ملاء عام افشا می کند آنهم در کشوری که نمی تواند بدون آمریکا خود را جمع کند و حتی آب بخورد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
ایا کرونا کدایی هست ؟ کرونا سیاسی هست ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
در ۱۴۰۰ از دو کاندید و سیاستمدار انتخابات ۱۳۰۰ رونمایی شد . اخوندی و صرغامی ....به به به ( چه سیاستمداران خوبی . چقدر تعریف از سیاستمدار راحت هست . جدیدا سیاستمدار از طریف مدهبیون یعنی نماز صبحت هم قصا نشه . ولی تا میونی دروع بگو .....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
آقای جنتی صد ساله صد برابر از من جوان بیست ساله بهتر زندگی می کند مابقی حرفها فقط شعار است اصلا نباید اهمیت داد هدف بقاست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
هدف و مهم هم همین بوده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
قالیباف به روحانی نوشت . بودجه را به مجلس پیشنهاد بدهید ؟ رای مردم به رییس جمهور در ایران جه مفهومی دار د؟
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
اینگونه که بنظر می رسد عربستان هم بزودی موجودیت اسراییل را به رسمیت خواهد شناخت. اینکه مصر اردن بحرین ... و کلا اکثریت اعراب موجودیت اسراییل را بپذیرند دال بر پذیرش این حقیت است که بالاخره ما در قران هم قوم بنی اسراییل داریم. این قوم در زمان جنگ ۱۹۴۸ بخشی از مردم منطقه شناخته شده به نام فلسطین را تشکیل می داده اند. با تشکیل بسیاری از کشور های جدید در چند دهه اخیر مانند ارمنستان آذرباییجان مقدونیه کرواسی صربستان .... این حقیقت تاریخی که افراد ساکن در منطقه باید توانایی اداره امور خود را داشته باشند بر بشریت مسجل شده . در مورد فلسطین و اسراییل راه حل درست پذیرش موجودیت فلسطین حقوق انسانی و مالکیت آنها بر مناطقی است که با زور و بدون پرداخت غرامت و قبول حق شهروندی ایشان از طرف اسراییل است. اینکه کل موجودیت اسراییل را زیر سوال ببریم همانقدر ناممکن است که آنها موجودیت فلسطین را قبول ندارند. در این میان دفاع از حقوق فلسطینی ها (که شامل اعراب مسلمان و مسیحی آن منطقه می شود) نباید ما را تبدیل به دایه مهربان تراز مادرکرد. اکثر کشور های دنیا طبق قطع نامه های سازمان ملل با آنچه یاد شده در مورد حقوق فسلطینی ها موافقند و این افراط برخی کشور هاست که بجای کمک به حق فلسطینی ها بیشتر کمک به مظلوم گرایی طرف مقابل اسراییلی می نماید. باور بفرمایید حتی در این ور آب ها میان دوستان سوریه ای - عراقی و مصری - بسیاری سیاست های جمهوری اسلامی را خدمتی برای مردم فلسطین نمی دانند و بلعکس. در نهایت صلح در منطقه و عدالت در تقسیم اعراضی و قبول مو جودیت هم فلسطینی ها و هم اسراییلی ها تنها راه خروج از شرایط فعلی است که فقط به نفع آنهایی است که خواهان جنگ در منطقه هستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
ترامپ در آمریکا اینقدر طرفدار نداره که در مخاطبان تابناک چرا؟ واقعا قراره ترامپ چه کار مهمی برای ایرانیا انجام بده؟ فقط آدمای احمق آرزوهای محال دارن. آدمی که نمیتونه درست آرزو کنه چطور میخواد درست زندگی کنه.
پاسخ ها
افشین
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
بزرگوار تو نگرفتی وگرنه هدف معلومه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
به ادعای اصولگرایان که میگویند ما در ایران بن بست نداریم. اتفاقا همینکه دستور داده شد رییس جمهوری را انتخاب کنید که مثل کتب تاریخی باشد .یعنی شخص بالای خودرو نشسته و مردم هم برای دیدار و عریصه مشکلات از سر دوش برای رساندن یک نامه بالا میروند و پایین‌میپرند . کلا اصولگرایان در قرن ۲۰۲۰ دنبال چنین روشی در اداره کشور هستند . چون در شکل نوین اداره کشور بر اساس شعور سیاسی و احترام به مردم از اساس اشتباه هست . . ولی کاندیدای جوان از این کارها لذت میبرند . فقر و فرودستی در اگاهی سیاسی دو عاملی هستند که باعث میشود سیاستماران با سواد نتواننند خوشبختی و راحتی ایجاد کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۰۶:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
کاندیدای جوان واقعا نفهمیدید کیه؟!
بذرپاش مهرداد نماینده تام سپاه پاسداران
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
قرن 2020!!!!
کوروش .
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
آقایان و خانم های اصولگرا ؟ با کدام زبان برای شما بیان کنمکه کلا مقوله ای بنام اقتصاد اسلامی نداریم . . .اسراف نکردن مویلفه ای نیست که همه یکسان اجرا کنند ..آیا افرادی که تا کمر توی سیل سینه زنی میکردند و کلیپ میدادند هنوز در حال کمک رسانی هستند ؟ تبصره زدن به ابزارهای اقتصادی غربی خرابتر میشود
پاسخ ها
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
اتفاقا اقتصاد اسلامی خیلی مبنایی تر و دقیقتر بیان شده ولی در مقام عمل چیز دیگری اتفاق می افته بخاطر منافع بعضی افراد ناصالح.
برید کتاب اقتصادنا شهید صدر رو خوب بخونید بعد نظر بدید
مهران
|
United States
|
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
با سلام
وقتی انتخابات ریاست جمهوری میشه یک معرکه گیری ، آنوقت یک شخصی مثل عباس آخوندی میشه کاندید آن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
اقای نمکی شما واکسن انفولانزا یی که چندین دهه است تولید شده رو نمیتونید به دست مردم بدین میخاین واکسن کرونا تولید کنید ؟؟ بهترین زمان برای زدن واکین کرونا شهریور بود که از دست رفت حالا باید منتظر سونامی بستری های چند منظوره باشید ؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۰۶:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
ماله روسیه و چین
والا ما واکسن می تونیم بسازیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
اصلاح طلبان به تنهایی نمی توانتد ...
خدایی فکر کردید مردم به اصلاح طلب و اصول گرا محل می گذارند . هر دو تاش یکی اک و هیچ غلطی هم نکردند . توی باغ نیستید ان.ار .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
فیلمی دیدم که مادر دانش آموز دیری داشت از مدیر مدرسه حلالیت میطلبید
در مناطق روستایی هنوز فیودالیسم زنده است یعنی خانواده بر خانواده حکومت میکنه نه دولت بر مردم
الان خانواده این پسر علاوه بر داغی که دیده باید مراقب باشه از طرف خانواده و طایفه مدیر مدرسه آسیب نبینه به خاطر عداوت و کینه طایفه بزرگتر
این کینه و عداوت ممکنه تا حد آوارگی خانواده فقیر پسر مرحوم ادامه داشته باشه
تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
سلام... کارمندان اداری دادگستری متاسفانه با اینکه شغل امینی دارند و کارشان سخت و پر تنش و با حجم بالای ارباب رجوع هست و بشدت در معرض رشوه و تهدید هستیم اما هیچ مزایایی ندارند... حتی حق مسکن و اضافه کاری هم نداریم و فقط همان حکم حقوقی خود را دریافت میکنیم.... بسیاری از ما با اینکه مدرک کارشناسی و بالاتر داریم با پست کاردانی استخدام می‌شویم و حقوق ناچیزی داریم ...با تعهد 10 ساله ای هم که از ما میگرند تا ده سال نمی توایم درخواست پست کارشناسی کنیم! حتی حق سختی کار ما هم از بسیاری ادارات کمتر است! با اینکه جان و مال مردم را امانت داری میکنیم و حتی امنیت جانی خود را فدا کرده ایم اما بسختی در حال معیشت هستیم و اکثرا مستاجر هستیم.
لازم است مزایا و حق مسکن و اضافه کاری درخوری به کارمندان دادگستری تعلق بگیرد تا سلامت ادرای حفظ شود و بتوانند به عدالت جامعه کمک کنند.
برخی ادرات دادگستری مخصوصا دادسراها حتی بعضا تجهیزات اولیه تهویه و خنک کننده ندارند و در تابستان ها باید در گرما سخت و طاقت فرسا بسختی کار کنیم. بسیاری از تجهیزات به دلیل نبود امکانات مستهلک شده اند و کار کردن را سخت تر هم کرده اند.
لازم است توجهی به این قشر زحمت کش و مظلوم شود تا حداقل بتوانند معیشت خود را تامین کنند.
خواهش میکنم صدای التماس ما را به گوش مسولان محترم قوه قضائیه و مجلس برسانید.
الف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
اگر دقت كنيد حتي خود فلسطيني ها هم تمايل به صلح دارن بابا بدبختها ديگه خسته شدن مطمئن باشيد اگر ما نبوديم اونا الان صلحشونم كرده بودن و زندگي راحتي داشتن
تتلیتی وحشتناک باهوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
لعنت به ترامپ‌ انوسی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
احمدی نژاد را اخراج کنید به جایش مهدی هاشمی را ببرید تا جمع تان خودمانی تر شود
پاسخ ها
یوسف
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
دقیقا
چون تنها فردی که از حق توده مردم حمایت کرده و در این ، احمدی نژاد است.راه مثل مرحوم شهید رجایی متحمل سختی ها شده
ناشناس
|
Switzerland
|
۰۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
سارقان مسلح به ۳ قبضه کلاشینکف پراید وانت را با ۷۰میلیون تومان لوازم خانگی در جاده هندیجان به ماهشهر پس از شلیک به هردوپای راننده ربودند.
عوضش امنیت داریم
بله وقتی یه یخچال و یه کولر میشه ۷۰میلیون بایدم اینکارو کنن
عوصش امنیت داریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
آقای دکتر اگه با کنایه زدن مشکلات حل می شد تا حالا باید تمام مشکلات ایران حل می شد.راست میگین برای رفاه مردم کاری بکنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
آیت ا... جنتی درشرایط کرونا به سفر میروند پس توصیه های ستاد مدیریت کرونا چه میشود؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
تابناك عزيز ميخواهم كمي چاپلوسي كنم شايد مطلبم را منتشر كنيد!!!
قبول داريد رو اعصاب هستيد؟
تيتر ها را نگاه كن؛
آيت اله جنتي در سلامت كامل بسر مي برند
كروبي استراحت مطلق مي كند
فايزه خواستار به رسميت شناختن رژيم كودك كش ميشود.
آيا احمي نژاد از مجمع اخراج ميشود؟
خدا وكيلي چرا اينقدر روي اعصابي؟ فكر مي كنيد در اين وانفساي گراني كمر شكن مهم است كه ايت اله جنتي سالم و سلامت هستند؟ فكر مي كنيد آقاي كروبي و عملكرد گذشته ايشان براي مردم مهم است؟
آيا اگر احمدي نژاد برود چيزي از مجمع باقي مي ماند؟
...
سالار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
در جمله زیر بجای کلمه ی می تواند کلمه ی باید بنویسید( 20نمره)

مجمع می‌تواند احمدی‌نژاد را اخراج کند.
ایرانی آباد و آزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
این امیرعبداللهیان دقیقا حقوق چه کاری را از بیت المال می گیره؟؟؟؟؟؟؟؟
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
آقای جنتی رفته سفر اون هم در این شرایط!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
س.ا.اس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
مثال: اگردر بازی تیم ملی با اسپانیا بچه های مملکت ما بجای بازی دست به تظاهرات و میزدند و در زمین شعار مرگ بر اسپانیا سر میدادند خوب بود!!!
آمریکا یاهر شخص و کشور دیگر دنبال منافع خود میباشد. بهتر است بازیکنان خوب و کاربلد در صحنه های سیاسی و اقتصاد ملی ارنج نماییم.
قهر و فحش و نفرین یعنی ما فوتبال بلد نیستیم .
بنظر من هیچکس نماینده خدا نیست بنابراین در امور حتما باید مشورت کرد و از بضاعت عمومی و ملی استفاده کرد. چه در غیر این صورت جواب دادن به خداوند بسیار سخت خواهد بود
بانام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
چقدر خوب میشد این دوستان اصولگرا به قالیباف رای بدهند که دو اتفاق همزمان بیفتد یکی ایننکه ایشان به ارزوی بیش از شانزده ساله اش برسد دوم اینکه بفهمد که کسی که زیاد حرف میزند مثل بقیه روسای جمهور قبلی هیچ کاری برای ملت هم نمی تواند بکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
تکذیبیه اموزش پرورش نوشتید ولی باز هم مثل همیشه حرف مردم نادیده گرفتید چرا ی مصاحبه با مادر اون فرزند انجام نمیدین وقتی شنید مدیر مدرسه همچین حرفی زده با چنات بغضی نه گفت که صحت حرفش تا عرش خدا هم رفت
محمد یوسفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
ای آنان که با کنایه و اشاره سخن می گویید لطفاً خون شهدا را وارد بازی نکنید.
یوسف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
خجالت هم چیز خوبیه
برای معلم زدن شلاق حکم داده اند.
متاسفم به این نظام حقوقی.
این معلم فردا در کلاس درس به دانش آموزان چه درسی خواهد داد؟!
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
همه دنیا بد هستند و فقط ما خوبیم. اما چرا اینجوری خوبیم که همه به بقیه دنیا قبطه میخورند، خدا عالم است.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
علائم کرونا طرح وان مذاکرات سودان و اسرائیل انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 جو بایدن دونالد ترامپ