بازدید 59897
دو هزار و دویست و چهل و یکمین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند:واکنش خباز به حواشی مجلس: نماینده انقلابی باید جنوب شهر زندگی کند / توصیه قابل تامل مطهری به وزارت خارجه و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند
کد خبر: ۱۰۰۵۹۵۸
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۴ 29 September 2020
تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
نمی‌توان به مردم گفت خرید نکنید

ابراهیم نکو، نماینده و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در دوره نهم در گفت‌وگو با «آزادی» گفت: «وضعیت اقتصادی کشور به نحوی است که گویی بازار به حال خود رها شده و مدیریت بازار و عرضه و تقاضا به عواملی غیر از دولت و دستگاه‌های نظارتی واگذار شده است. در خیلی از حوزه‌ها مثل مسکن، خودرو و ... گویی اصلا دولت، مجلس و دستگاه‌های نظارتی هیچ وظیفه‌ای ندارند و این وظیفه تماما به عهده عواملی خارج از این مجموعه‌ها که همان دلالان و مفسدان اقتصادی هستند، گذاشته شده است.» وی افزود: «در چنین وضعیتی اولین نتیجه‌ای که مشاهده می‌شود، افزایش نگرانی مردم است. به خاطر همین نگرانی هم شاهد این هستیم که مردم به جای سکوت و کاهش تقاضا در واکنش به گرانی، برای خرید بیشتر هجوم می‌برند و خودشان نیز به نوعی صحنه‌گردان و عامل افزایش گرانی می‌شوند».


این کارشناس مسائل اقتصادی در ادامه تاکید کرد: «این گروه از مردم که دنبال خرید بیشتر هستند و از لحاظ روانی به جامعه فشار می‌آورند و موجب افزایش صف‌های خرید می‌شوند، همین است که شاهدیم هر کسی در حد توان خود برای خرید مایحتاج خود اقدام می‌کند. در واقع وقتی که مردم می‌بینند قیمت خودرو، سکه، مسکن لحظه‌ای و روزانه افزایش می‌یابد، این روند افزایشی را به سایر کالاها تعمیم می‌دهند و نتیجه همین می‌شود که شاهدیم. یعنی تقاضا زیاد می‌شود، توازن به هم می‌خورد و عرضه نیز از آنجا که با محدودیت مواجه است، موجب افزایش قیمت می‌شود». این نماینده پیشین مجلس در پاسخ به اینکه چطور می‌توان به مردم در این شرایط توصیه کرد که در مقابل این حجم از گرانی، خرید نکنند، گفت: «متاسفانه مردم به خاطر شاهد بودن شعارهای پوچ و توخالی در خصوص تنظیم بازا و کنترل قیمت و اینکه هر وقت جمله‌ای درباره کاهش و ثبات شندیند، نتیجه عکس دیده‌اند؛ اعتمادی ندارند. این یک حقیقت غیرقابل کتمان است و برای همین وقتی شاهد افزایش قیمت دربرخی کالاهای مصرفی هستیم، مردم برای خرید بیشتر هجوم می‌برند. این واکنش در جهان و در قواعد اقتصاد نامتعارف است و عموما مردم در جهان از گرانی استقبال نمی‌کنند لذا مشاهده آن در کشور ما یک درد جدی است و باید برای مسئولان نیز هشدار باشد». وی افزود: «ادامه وضعیت و رویه فعلی می‌تواند به اتفاقات ناگواری مثل قطحی، نارضایتی‌های غیرقابل تصور و ... منجر شود. شاید وضعیت فعلی در ابتدای برای برخی که کالاهایشان خریدار دارد خوشایند باشد؛ اما وقتی که قدرت خرید مردم تمام شود، به نتایج ناگواری خواهد رسید». به گفته وی در این اوضاع و احوال نمی‌توان به مردم توصیه کرد که خرید کنید یا نکنید. تشکل‌های مردمی و حمایت از مصرف‌کننده نیز برای همین سکوت کرده و فراخوانی نمی‌دهند.
 
سکوت عارف شکسته شد

رییس فراکسیون امید مجلس دهم: من رسالت خود را به قدرت رسیدن شخص خود نمی دانم بلکه رسالت خود را حرکت در قالب سازمان، نظام و سیستم می دانم و بابت آن هزینه هم داده ام که همین توهین هایی است که به من می شود.من می توانستم از جایگاه خود به عنوان رای اول تهران بهترین استفاده را کرده و اقدامات خوب فراکسیون امید را به نام خودم تمام کنم. از هرکدام از اعضای فراکسیون اگر می خواستم وقت خود را در مجلس به من بدهند، دریغ نمی کردند اما این کار اخلاقی نبود.بعد از پیروزی در مجلس دهم، جناح چپ اصلاح طلبان فشار زیادی وارد کردند و کسانی روبه روی ما قرار گرفتند که اصلاح طلب بوده و ما آنها را قبول داشتیم.جریان سوم در مجلس دهم، می خواست با هر دو طرف کار کند و پیروزی روحانی را به نام خود بنویسد. انها دنبال اصلاح طلب و اصولگرای میانه بودند. من به آنها گفتم شما کجای کار بوده اید؟ در انتخابات ۹۶ آنها به التماس ما افتادند اما بعد از پیروزی روحانی، کاملا روی خود را چرخاندند.
 
حمایت از وزیر جدید صنعت با کلیپ سردار سلیمانی

در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) و در جریان بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت علی‌اصغر عنابستانی که به عنوان موافق رزم‌حسینی صحبت می‌کرد اقدام به پخش کلیپی چند دقیقه‌ای از سردار قاسم سلیمانی کرد. در این کلیپ سردار قاسم سلیمانی در کنار رزم‌حسینی در جلسه‌ای نشسته بود که به گفته عنابستانی مربوط به سال 1395 است که البته صدای واضحی از این کلیپ شنیده نمی‌شد. پخش این کلیپ از مانیتورهای مجلس شورای اسلامی اعتراض و فریاد نمایندگان را به دنبال داشت. پیش از اظهارات عنابستانی، ویس کرمی نسبت به استفاده از نام سردار قاسم سلیمانی در حمایت از وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت تذکر داد و گفت: خون شهید لغزنده است وقتی آن را سر امور جزئی خرج می‌کنید مراقب باشید لیز نخورید. محمدحسین فرهنگی دیگر مخالف وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در اظهاراتش گفت: از نام سردار قاسم سلیمانی در این جایگاه استفاده نکنید. اعتراض نمایندگان به پخش این کلیپ باعث شد عنابستانی که ابتدا درخواست بلندتر شدن صدای کلیپ را داشت از ادامه پخش آن منصرف شود.

واکنش وزارت خارجه به ادعای انتقال سلاح به ارمنستان از خاک ایران

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص برخی ادعاهای مطرح در خصوص ترانزیت سلاح و ادوات نظامی از مسیر خاک جمهوری اسلامی ایران به مقصد ارمنستان، تاکید کرد: تردد کامیون و ترانزیت کالاهای متعارف غیرنظامی میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای همسایه، همواره برقرار بوده و کامیونهای مورد اشاره نیز صرفا در همین چارچوب به فعالیت خود مشغول هستند. سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: جمهوری اسلامی ایران ضمن نظارت دقیق و کنترل لازم بر روند جابجایی و ترانزیت کالا به کشورها، به هیچ وجه اجازه نمی دهد از خاک کشورمان برای انتقال سلاح و مهمات استفاده شود.

رئیس‌جمهور باز هم به خاطر پروتکل‌ها به مجلس نرفت

علیرضا سلیمی نماینده محلات در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس در اخطاری مستند به اصل ۱۳۱ قانون اساسی گفت: براساس مواد ۲۰۲ و ۲۰۴ آیین‌نامه داخلی مجلس رئیس جمور در روز رأی اعتماد باید در جلسه مجلس حضور داشته باشد. ایشان قسم خورده به قانون اساسی وفادار و قانون اساسی هم رئیس جمهور را موظف کرده به مصوبات مجلس پایبند باشد. ایشان باید امروز در جلسه رأی اعتماد حضور می‌یافت، اما استنکاف کرده و تشریف نیاورده است. طبق آیین‌نامه هم سازوکار این جلسه بدون حضور ایشان مشخص نیست که آیا می‌توانیم جلسه را ادامه بدهیم یا نه. به نظرم خلاف قانون است و دو بار قبلی هم خلاف قانون بوده است. سلیمی یادآور شد: می‌گویند ستاد کرونا مصوب کرده ایشان نیاید. آیا این ستاد صرفا فقط برای یک نفر تشکیل جلسه می‌دهد. چطور رئیس قوه قضاییه و رئیس مجلس به سفر می‌روند. لازم است رئیس جمهور یک بار قانون اساسی را بخواند و به وظایف خود آشنا شود. محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به این اخطار گفت: عدم حضور رئیس جمهور در جلسه رأی اعتماد خلاف آیین‌نامه نیست و به خاطر رعایت پروتکل‌ها و مسائل مربوط به کروناست.

حکم اعدام محیطبان همدانی نقض شد

«سرهنگ جمشید محبت خانی» فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست در رابطه با نقض حکم اعدام محیط‌بان همدانی در دیوان عالی کشور گفت: حادثه تیراندازی محیط‌بان سعید مومیوند مربوط به قبل از مسئولیت بنده در سازمان محیط زیست است و آن زمان رای اعدام برای ایشان صادر شده بود و ما در رای‌های اول اعتراض کردیم و پرونده به دیوان ارجاع داده شد، بعد از آن رای اعدام صادر شد و پرونده به همان شعبه در همدان بازگشت. سپس مدارک جدیدی که آماده شد، نظر قاضی پرونده را برنگرداند و مجدداً حکم قصاص صادر شد؛ بنابراین، ما هم مجدداً اعتراض و مدارک جدید آماده کردیم.امروز متوجه شدم که دیوان اعتراض ما را پذیرفته و رای اعدام را نقض کرده است.

نباید همه مشکلات را به گردن تحریم‌ها انداخت

آیت‌الله نوری همدانی: اینکه تمام مشکلات را به گردن تحریم بگذاریم، خلاف واقع است، چون باید توجه داشت که چهل سال است انقلاب با تحریم و تهدید مواجه است و ملت هم تحمل کرد و در مقابل دشمن سر فرود نیاوردند اما آنچه مردم را گله مند می کند، این است که مدیریت صحیح نمی شود و از امکانات داخلی استفاده نمی شود. مرجع تقلید شیعیان ادامه دادند: ما نامه هایی داریم از بی توجهی به تولید داخل یا حمایت نکردن از تولیدکنندگان. از طرفی کشاورزان گله مند هستند که تولیداتشان را با قیمت کم، دلال ها خریداری می کنند ولی به مصرف کننده با قیمت بالا می رسانند و این دیگر ربطی به تحریم ندارد. او اضافه کرد: چندسال است رهبر معظم انقلاب درباره تولید و جهش تولید و کالای داخلی سفارش و تاکید دارند، واقعا اگر مسئولان عملی می کردند، امروز مشکلات کمتر بود. این مرجع تقلید شیعیان به مسئولان توصیه کرد: با مردم همدرد باشند نه اینکه مردم زیر بار گرانی قرار بگیرند و عده ای از بیت المال برای خود امکانات فراهم نمایند. او افزود: امروز وظیفه اول همه خدمت به مردم و حل مشکلات آنهاست و به جای اختلاف باید حول محور ولی فقیه وحدت کامل داشته باشند تا هم دشمن ناامید شود و هم تمام وقتها و فرصت ها صرف حل مشکلات مردم باشد.

دو میلیون تومان شیرینی است ۵۰۰ میلیون تومان، رشوه

سیدکاظم موسوی، نماینده مجلس شورای اسلامی، درباره تفاوت رشوه و شیرینی که در ادارات رد و بدل می‌شود به برنا گفت: اعتقاد من بر این است که شیرینی اگر پُرملات باشد با رشوه یکی است و تفاوتی ندارد، اما اگر فردی یک جعبه شیرینی یا مبلغی معادل ۵۰۰ هزار تومان تا ۱ و ۲ میلیون تومان پرداخت کند، تنها شیرینی محسوب می‌شود همانطور که شخصی به خانه کسی می‌رود و به اندازه بضاعت خود هدیه می‌دهد.

بحران قره‌باغ برای ایران خطرآفرین است


بهرام امیر احمدیان کارشناس ارشد مطالعات اوراسیا در گفتگویی به خبرآنلاین گفت: بحران قره باغ باید به شورای امنیت سازمان ملل واگذار شود. ایران، روسیه و ترکیه در این بحران همسایگان اصلی هستند اما باید موضوع را به شورای امنیت بسپارند و از طریق تشکیل یک کمیته دائمی مساله را به پیش ببرند. ایران نباید در این قضیه نقش میانجی گر را ایفا کند؛ اگر بنا به میانجی گری بود باید به نفع هر دو انجام می شد تا بازی برد- بردی را رقم می زد. ایران باید اجازه دهد طرفین به راه حلی در این زمینه دست یابند. ممکن است طرح ایران با موافقت این دو کشور همراه نشود.

خودرو به دنبال دلار می‌دود


بازار خودرو که طی چند هفته گذشته کمی رنگ آرامش به خود دیده بود حالا چند روزی است که افزایش قیمت خیره کننده‌ای را تجربه می‌کند به طوری که قیمت‌ها در این بازار روزانه بین ۱۰ تا ۶۰ میلیون تومان در نوسان هستند.قیمت پراید ۱۱۱ تنها از ابتدای مهرماه تاکنون ۲۳ میلیون تومان افزایش یافته است و این خودرو که در اواخر شهریورماه ۱۱۲ میلیون تومان قیمت داشت، در حال حاضر به قیمت ۱۳۵ میلیون تومان رسیده است. طبق گفته نمایشگاه‌داران قیمت خودرو لحظه‌ای در حال تغییر است و نوسانات قیمت در این بازار به حدی است که قیمت اعلام شده یک ساعت قبل با قیمت فعلی تفاوت چند میلیون تومانی دارد و حتی در برخی از موارد طبق گفته نمایشگاه‌داران قیمت خودرو با گذشت ۲۴ ساعت ۱۰۰ میلیون تومان بالا رفته است به عنوان مثال قیمت خودرو جک ۵ اس در حال حاضر ۸۰۰ میلیون تومان اعلام شده است. نمایشگاه‌داران بر این باورند که قیمت‌ها در این بازار طی روزهای آینده روند صعودی را ادامه خواهد داد و مهمترین دلیل آن افزایش نرخ دلار در بازار بوده است./خبرآنلاین

رشد جمعیت سالمند ایران سه برابر رشد جمعیت است


مهشید فروغان، مدیر گروه آموزشی سالمندی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: طبق گزارش سازمان آمار کشورمان، جمعیت ایران در سال ۹۸ به حدود ۸۳ میلیون نفر رسیده و اکنون جمعیت سالمند بالای ۶۰ سال کشورمان با رقم ۸ میلیون و ۲۳۱ هزار نفر، یعنی حدود ۹.۹ درصد جمعیت کشور و جمعیت بالای ۶۵ سال، ۶.۴ درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند. پیش بینی می شود در سال ۱۴۰۰ سهم سالمندی جمعیت از مرز ۱۰ درصد و در سال ۱۴۲۰ از مرز ۱۹.۴ درصد و در سال ۱۴۳۰ از مرز ۲۶.۱ درصد عبور کند، یعنی در آن زمان یک‌ چهارم جمعیت کشور، سالمند خواهند بود. در سی سال آینده، سالمندان حدود ۲۰ درصد از جمعیت جهان را تشکیل خواهند داد، به طوری که تا سال ۲۰۵۰ میلادی، جمعیت سالمندان به دو میلیارد نفر می رسد. در سی سال آینده، سالمندان حدود ۰ ۲ درصد از جمعیت جهان را تشکیل خواهند داد، به طوری که تا سال ۲۰۵۰ میلادی، جمعیت سالمندان به دو میلیارد نفر می رسد.

احمدی‌نژاد برای آنجلینا جولی توییت زد

محمود احمدی نژاد در توییتی احمدی نژاد خطاب به آنجلینا جولی نوشت: با صحبت صریح شما درباره وجود تبعیض بنیادین در جهان موافقم. تبعیض، فقر، جنگ و نا امنی محصول مدیریت فعلی است که بر قدرت طلبی و سلطه جویی استوار است. جامعه انسانی نیازمند احترام، صحبت، همکاری و صداقت است. برای اصلاح وضع جهان همه با هم و متحد تلاش خواهیم کرد.

تمجید فرمانده نیروی قدس سپاه از آیت الله سیستانی

سردار قاآنی با قدردانی از نقش آفرینی ها و حمایت های سرنوشت‌ساز مرجعیت عراق از استقلال و استقرار امنیت در این کشور تاکید کرد: آیت الله سیستانی نماد افتخار و اقتدار مرجعیت و قدرت بسیج کنندگی آن در جامعه عراق و جوامع اسلامی است.به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دیدار با پیشکسوتان دفاع مقدس، با اشاره به تحولات سال های اخیر منطقه در عرصه رویارویی با تروریسم تکفیری و شکست فتنه داعش به ویژه در کشور عراق گفت: نقش مرجعیت عالی عراق به عنوان کانون، محور و پیشران اصلی وحدت و بسیج کنندگی ملت عراق برای حفظ استقلال و دفاع از امنیت و استقرار آن در این کشور، سرنوشت ساز و بی بدیل بوده و برای همیشه در تاریخ منطقه ماندگار و الهام بخش خواهد بود.

توصیه قابل تامل مطهری به وزارت خارجه
 
علی مطهری در توئیتی نوشت: وزارت خارجه باید مراقب باشد مثل درگیری قبلی آذربایجان و ارمنستان بر سر قره‌باغ، به خاطر ملاحظات قومی جانب ارمنستان را نگیرد.علی مطهری، نمانیده مردم تهران در مجلس دهم در توئیتی درباره درگیری ارمنستان و آذربایجان، خطاب به وزارت خارجه نوشت: وزارت خارجه باید مراقب باشد مثل درگیری قبلی آذربایجان و ارمنستان بر سر قره‌باغ، به خاطر ملاحظات قومی جانب ارمنستان را نگیرد. صرف درخواست آتش‌بس و دعوت طرفین به مذاکره هم کافی نیست، باید دید حق با کدام طرف است، همان طور که ما در جنگ تحمیلی انتظار داشتیم.
 
نامه سرگشاده زیباکلام به رئیس دولت اصلاحات
 
صادق زیباکلام، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران، در نامه‌ای سرگشاده به رئیس‌جمهور دوران اصلاحات، سؤالاتی درباره موضع او و اصلاح‌طلبان در انتخابات پیش‌رو مطرح کرده است.
 
متن کامل نامه به شرح زیر است:

سرور ارجمند جناب حجت‌الاسلام سید‌محمد خاتمی، رئیس محترم جناح اصلاح‌طلب ایران

با سلام و تحیات، بدون تردید دیر یا زود جناب‌عالی مجبور به موضع‌گیری در قبال انتخابات پیش‌رو خواهید شد. از یک سو شماری از اصلاح‌طلبان واحتمالا بخشی از اصولگرایان منتظر فراخوان شما برای شرکت در انتخابات هستند و از سویی دیگر، همان‌طور که خودتان هم سال گذشته به‌درستی فرمودید، «تکرار می‌کنم» شما هم دیگر اثری ندارد.

سرور ارجمندم، قبل از موضع‌گیری پیرامون شرکت یا عدم شرکت در انتخابات، می‌بایستی به این پرسش پرداخت که هدف از شرکت در انتخابات کدام می‌باشد؟ ممکن است کسری از اصلاح‌طلبان، هدف‌شان از شرکت در انتخابات حضور در مناصب رسمی باشد؛ اما نگارنده قویا چنین باوری درمورد حضرت‌عالی ندارم. می‌ماند اینکه اگر تصمیم به شرکت در انتخابات گرفته شود، به واسطه تحقق اهداف و آرمان‌های سیاسی و اجتماعی است. یقین دارم بزرگ‌ترین آرمان سیاسی جناب‌عالی به‌عنوان بزرگ جریان اصلاحات، تحقق دموکراسی در ایران است؛ اما بهتر از من می‌دانید که عدالت، قانون، توسعه اقتصادی و رفاه بدون دموکراسی تحقق نمی‌یابند. اگر هدف از شرکت در انتخابات را دموکراسی تعریف کنیم، آیا امروز دموکراسی در جامعه ایران نمود بیشتری از ۲۰ سال پیش دارد؟ شاخصه‌های مختلفی را می‌توان برای سنجش در نظر گرفت. گسترش تحزب، آزادی مطبوعات، انتخابات با رعایت همه مؤلفه‌های قانونی و این دست شاخص‌ها امروز در ایران به نسبت ۲۰ سال پیش چه تغییری کرده؟ بماند این پرسش که اگر آن ۲۴ میلیون رأی‌دهنده در ۲۹ اردیبهشت ۹۶ به حسن روحانی از جناب‌عالی بپرسند در نتیجه دعوت شما و رأی ملت چه اتفاقی افتاد، چه پاسخی می‌توان داد؟

واکنش خباز به حواشی مجلس: نماینده انقلابی باید جنوب شهر زندگی کند

نماینده ادوار مجلس با اشاره به شعارهای اقتصادی نمایندگان دوره یازدهم در زمان انتخابات، یادآور شد: عده ای آگاهانه گفتند «می خواهیم مشکل اقتصاد کشور را حل کنیم» در حالیکه می دانستند مشکل اقتصاد کشور به این راحتی قابل حل نیست و سر دادن چنین شعارهایی عاری از حقیقت است. البته عده ای نیز این شعار را دیدند و ناآگاهانه تکرار کردند. محمدرضا خباز در گفت‌وگو با نامه نیوز در ارزیابی عملکرد مجلس و حاشیه های منتسب به آن گفت: انقلابی بودن به شعار نیست بلکه به عمل است. انقلابی واقعی کسی است که از بودجه عمومی کمترین بهره را بگیرد ولی بیشترین فایده را به جامعه برساند.

وی افزود: وقتی شنیدم که سر «دنا پلاس» عده ای در مجلس بحث و دعوا دارند بسیار متأسف شدم که چرا آنها نام انقلاب را این طوری دارند بازیچه دست خودشان کرده اند. اتفاقا نمایندگان همه باید می گفتند «ما می خواهیم همه پراید سوار شویم» حالا پراید نه یک درجه بالاتر می گفتند «پژو می خواهیم سوار شویم» چون ادعای انقلابی می کنند. شاید بگویند مگر نمایندگان ادوار قبلی چه کار می کردند؟ نمایندگان قبلی ادعایی مثل ادعای شما نداشتند.

این فعال اصلاح طلبان با بیان اینکه نمایندگان دوره یازدهم مجلس ادعای انقلابی گری دارند، اظهار کرد: انقلابی گری یعنی مثل طبقه ضعیف و پایین جامعه زندگی کردن. وقتی گفتند «۲۰۰ میلیون تومان ودیعه اجاره مسکن به هر نماینده می‌دهند» برخی نمایندگان گفتند «با ۲۰۰ میلیون تومان خانه نمی‌شود در تهران اجاره کرد»، اما نماینده انقلابی می‌توانست با آن پول در محله‌های پایین شهر که ضعفا و مستضعفان زندگی کنند، خانه بگیرد. وی افزود: نمایندگان مجلس یازدهم یا باید روش خودشان را اصلاح کنند یا نام انقلابی را از روی عنوان خود بردارند، چون ادامه این رویه نام مقدس «انقلاب» را در ذهن جامعه خدشه دارد می‌کند. نماینده ادوار مجلس با اشاره به شعار‌های اقتصادی نمایندگان دوره یازدهم در زمان انتخابات، یادآور شد: عده‌ای آگاهانه گفتند «می خواهیم مشکل اقتصاد کشور را حل کنیم» در حالی که می‌دانستند مشکل اقتصاد کشور به این راحتی قابل حل نیست و سردادن چنین شعار‌هایی عاری از حقیقت است. البته عده‌ای نیز این شعار دیدند و ناآگاهانه تکرار کردند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۵
در انتظار بررسی: ۲۱
انتشار یافته: ۱۶۳
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
عده ای مایل به خرید سوخو ۳۵ روسیه هستند.اسقاط سوخو ۲۵ توسط اف ۱۶ ترکیه که هنوز در برابر اف ۱۸ و اف ۳۵ بسیار قدیمی است و تکنولوژی پایین دارد نشان داد که جنگنده روسی هم مثل سایر اجناسش اشغالی بیش نیست.تنها راه عزت مردم هر کشوری در جهانِ امروز ،فشردن دست دوستی با امریکاست..عزت در شستن توالت و ظروف رستوران در کشور همسایه توسط جوانان نیست.عزت در پول ملی پر قدرت و پاسپورت با ارزش است که اینها با تعامل با امریکا به همراه تلاش خودمان ممکن است
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
خطاب به جناب دکتر عارف
حیف حتی 1 رای که مردم تهران به شما دادند.سکوت منفعت طلبانه.انفعال وسستی.نداشتن شهامت وجسارت را اسمش را گذاشتید نخواستن مطرح شدن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
دوست عزیز هر هواپیما را برای کاری ساخته اند.سوخو 25 یک هواپیمای زیر سرعت صوت است که برای حمله به مواضع زمینی طراحی شده و جنگنده هوایی نیست.یه سرچی تو اینترنت بکنی متوحه میشی.
ناشناس
| France |
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
کودک 4 ساله خطاب به پدر:بابا ببین من کفشم پاره شده.کف کفشم سوراخ شده.یک جفت کفش بخر برام.ببین چه کفشای قشنگی این مغازه دارد.
پدر:صبر کن ببینم چی دارم برا پسر قند عسلم.آهان .بیا این شکلات بخور
مردم خطاب به مجلس.جزغاله شدیم.کباب شدیم.له شدیم پدر مون دراومد زیر بار این گرونی وتورم
مجلس.خبر خوش .بلاخره کالابرگ تصویب شد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
منم موافقم با دوستمون قبل نظر دادن سرچ کن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
علت اینکه مناظره ترامپ و بایدن از صدا و سیما پخش نمیشه چیه!!!!؟؟؟؟

آن که حساب پاک است از محاصبه چه باک است
ناشناس
| Pakistan |
۰۷:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
وای بر هر کی که این ایده و نظرش هست : تنها راه عزت مردم هر کشوری در جهانِ امروز ،فشردن دست دوستی با امریکاست.
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
آقای دکتر زیبا کلام جنابعالی چطور استاد دانشگاه تهران شده اید بماند؟
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
عزت در آزادگی است امریکا به عربستان میگه گاو شیر ده بعنی امریکا ازش مفت پول می گیره و جرات ندارند بگن بالا چشمت ابرو حالا اینا عزت است عزت در ذلت نیست که هر چه امریکا بگه بگیم چشم
ناشناس
| United States |
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
ناشناس عزیز23.17نوع مدرن تر وپیشرفته تر سوخو راترکها با همین هواپیمای اف 16 در سوریه زدندواتفاقا خلبانش هم اصلی بود(روسی بود)...در جریان جنگ تحمیلی نیز این اف 14 های تامکت بودند که در اسمان حرف اول را میزدند
محمود
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
آمریکا خودش در آستانه شروع جنگ داخلی و نابودی ست در عین حال هر کشوری دست دوستی و اعتماد به آمریکا داد جز سقوط و بدبختی ندید کسانی آمریکا را کدخدا میدانستند و با او بستند دیدند که چگونه به عهدش وفادار بود!!!!
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
در بنجل بودن کالاهای روسی شکی نیست. ترکها به وسایل بدردنخور میگن مازگامت. یا همون مسکو مید. ولی راه نجات فشردن دست دوستی با کشوری خاص نیس. راه نجات اعتماد به جوانان و طراحی و تولید بومی هست. با هر کیفیت و هر قیمتی. شما با امریکا دوست باش. همه نوع سلاحی هم ازش بخر. ولی روزی که قطع ارتباط کنی ان روز هیچ علم و دانشی دیگه برای بقا نداری
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
دنیای وحشی را شاهدیم باید قوی باشیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
اولاً که سوخو 24 بود و نه سوخو25، تازه بنده بهت بگم که سوخو 24 از نظر برد عملیات و کارایی هواپیمای دوربرد و بهتر از سوخو 25 و با هدف بمباران زمینی و دریایی در ارتفاع پست است. اصلا! کاربرد درگیری هوایی ندارد. دوماً اصلا! ورژن این هواپیما هیچ تنابی به نمیدونم اف فلان فلان شما و اربابت ندارد. ثالثاً ماجرای زدن هواپیمای در حال انجا یک ماموریت و درحالی که شما را دشمن فرض نمی کند، کار سختی نیست! رابعاً ماجرای زدن هواپیمای روسی توسط ترکها دقیقاً اشتباه راداری بود و اعلام هم شد که توسط آمریکا و اسرائیل و فریب راداری ترکها بود. لذا شما که هیچی نمیدونی صحبت نکن. ضمناً بهتر شدن و معتبر شدن پاسپورت ایران را با برجام و معامله با ارباب تو دیدیم! سوخو در دهه 1960 این هواپیما را در مقابل اف 111 آمریکایی ساخت. اف 16 حدود 10 سال بعد برای درگیری هوایی ساخته شده. شیرفهم شد؟.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
حتی برقراری رابطه با آمریکا تاثیری در تصمیم من و همفکران من ندارد

ما رای نمی دیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
وای وای رابطه با امریکا چه وزنه سنگینی هم هست!!!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
درست گفتی
رابطه با آمریکا تغییری در وضع مردم عادی نمی‌دهد فقط پولدارها پولدارتر میشوند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
آن روزی که هرگونه فعالیت اقتصادی شرکت های آمریکایی را در ایران ممنوع اعلام کردید، برجام مرد. معلوم هست که آمریکا میگه اقتصادی که من سهمی توش نداشته باشم میخوام خراب بشه
خویی
|
Germany
|
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
احمدی نژاد نگو بگو یوزار سیف
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
احمدی مواظب باش هاله نورت آنجلینارو نسوزونه !؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
احمدی نژاد تمام شد
رفت همانجایی که لاریجانی ها ، خاتمی ، موسوی ، کروبی ، هاشمی ، حداد عادل ، ناطق نوری ، روحانی ، و ....... رفتند

خداحافظ انتخابات
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
احمدی نژاد برمیگرده به امید خدا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
رای دادن و ندادن در این كشور وهیچ تاثیری در زندگی ما نداشته و ندارد. باید كار مهمتری كرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
حاضرم قسم بخودم تصورت از آنجلا جولی یه زن فاسده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
تابناکه دیگه با همین توهمات زندگی میکنه و خبرا رو جمع میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
سکوت مراجع تقلید در حالی که گرانی ها ساعتی و دقیقه ای شده اند را چگونه تجزیه و تحلیل می کنید ؟؟

آیا ملت ایران از مردم فلسطین و لبنان و عراق و افغانستان و سوریه و ...... کمترند ؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
بارها تذکر داده اند.
توی همین خبرها هم هست، از قول آیت الله نوری همدانی.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
کمک به عراق و سوریه و... کجا بود؟ ما خودمون الان به کمک اقتصادی عراق نیاز داریم!
همه از بی تدبیری و سوء مدیریت و دل خوش کردن به وعده های دروغین آمریکا و دل بستن به برجام پاره شده از بد عهدی آمریکا است
مهدوی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
فرزندان، نوه ها، عروس و داماد آنها در رفاه کامل بسر میبرند.
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
بنظر شما تذکر کافی هست؟ وظیفه مجتهد اعلام فتوا است. فتوایی صادر کنند و خرید فلان محصول رو حرام اعلام کنه. شاید همه گوش ندن. ولی درصد بزرگی از مقلداش به حرفش گوش میدن. نتیجه میشه شکست قیمت. ولی چون بودجه حوزه از دولت تامین میشه این عمل غیر ممکنه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
در چه زمانی این قشر سودی برای مردم داشتند؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
برخی سیاستمداران ما تکراری و کارنامه شان تاریک است

نسل اول و دوم انقلاب به پیری رسیدند اما کهنسالان هنوز با صندلی ریاست خداحافظی نکرده اند تا زمانی که فرشته خدا بیاید سراغشان
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
اقای مطهری همیشه حق یا باطل،صفر یا صد، سیاه یا سفید نیست.چرا کشور پر دشمنی مثل ایران باید یک دشمن به دشمنان خود با طرفداری از یکی دیگر اضافه کند؟.صدها هزار ارمنی در ایران داریم و ده ها برابر ان تورک. چرا باید یکطرف را از خود برنجانیم؟.باید در زمینه تحقق صلح برای این دو کشور بکوشیم و در دام دو قطبی های منطقه ای که همیشه خواست استکبار بوده نیفتیم.روابط حسنه و داد و ستد با هر دو کشور برای ما الزامی و عین منافع ملی است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
این خمپاره ها که پرت می کنند به سمت مرز کاملا عمدی است یا از طرف تجزیه طلبان است یا اسراییل یا ترکیه
اقایان هشدار جدی به اذربایجان بدهید
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
وقتی مسئله ای واضح هست. شکدر ان جایز نیست. سرزمین های قره باغ توسط ارمنستان اشغال شده و باید بهش برگردونده بشه. ربطی به قومیت نداره. تبدیل کردن مسایل نظامی و سرزمینی کشور به مسایل پیش پا فتاده ای مثل قومیت کار ابلاهانه هست و تنها راهی برای اغماض و چشم پوشی از حق. اگه خوزستان در اشغال عراق میموند اونوقت هم این حاضر به مذاکره یا تعیین حق بودند؟
ناصر
| Germany |
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
در پاسخ به ناشناس 23:20 اینقدر قوم گرا نباش، قوم گرایی چشم آدم را کور می کند! ارمنی ها خمپاره به ایران می اندازند آنوقت جنابعالی می خواهید به ترکیه و آذربایجان هشدار داده شود!!! بابا تو دیگه کی هستی!!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
بهترین کار را کسانی کردند که از ایران رفتند

کاش پول کافی برای رفتن از ایران را داشتم

اینجا عمر و جوانی ام را هدر دادم
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
کم کم همه فرار می کنیم.یه چند میلیون پیر وپاتال می مونند با یک مجلس پیر وپاتال با یک دولت پیروپاتل.با یک شورای نگهبان پیرتر.ونزوئلا هم سه چهارم جمعیتش فرار کردند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
سکه ۱۴۱۰۰
دلار ۲۹

بورس در حال سقوط آزاد

خدایا ، ما چه گناهی کردیم که گرفتار این اقتصاددانان و مدیران باهوش شدیم ؟؟

من رای ندادم اما قربانی رای دادن دیگران شدم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
هیچ فرقی نمیکرد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
منم همینطور
لحظه ای که سال 92 متوجه شدم روحانی رای آورده تا جند روز بشدت ناراحت بودم مطمئن بودم مملکت نابود میشه
خلاصه یه یادگاری دیگه از مرحوم رفسنجانی هستند دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
تنور انتخابات داغ نیست
خمیر ها جوش شیرین دارند

نانی که قرار است در این تنور پخته شود خوردن ندارد

سم است

سم
....
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
دلار از 7 تومان در 40 سال پیش به 30هزارتومان رسید یعنی 4000 برابر شده
با این کشور داری 40سال دیگه هم دلار 4000 برابر میشه یعنی هر دلار 120میلیون تومان
چه مدیریتی بشه
مدیریت جهانی یعنی این
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
پول شما از 130 سال پیش دارد بی ارزش می شود
ناشناس
| United States |
۰۷:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
در عوض ارزش خانه شما ۱۲۰۰۰برابر شده است.
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
بفرمایید تحویل بگیرید مجلس انقلابی!! اصلا نیاز به اضافه کردن جمله ای نیست.خودشان برای تخریب خودشان کافی اند" دو میلیون تومن رشوه نیست شیرینی است"
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
نظر مجلس که نیست نظر شخصی یه نماینده است. که احتمالا برای خودش دلایلی هم داره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
جناب خباز انقلابیون روز به روز انقلابی تر میشن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
یکی کلمه انقلابی را برای من ترجمه کنه- یکی انقلابی تر شده دقیقا چه کارایی میکند؟ایا مردم دوست دارند این حرکت رو؟
بیکار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
علنا تبلیغ رشوه گیری می کنه بابا ما نون نداریم بخوریم بدبختیم از کجا بیاریم هر اداره وبانک وسازمانی رفتیم 500شیرینی بدیم دراصل رشوه 500هزارتومانی.حتما باید بریم دزدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
کسانی که با پرچمهای غیر ایرانی به هموطنان ستمدیده می توپند و کامنت های ساندیسی میزارن توجه کنند ؛
بعد از این مرد باشند و با پرچم کشور خودمان حرف بزنند

ضمنا ساندیس ها را گرم ننوشند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
اگر فیلتر شکن دوستان شما بزاره
چشم
ناشناس
|
Romania
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
معلوم است همه مشکلات نباید به تحریم ها ربط داد.چطور اگر پول نیست نمایندگان مجلس در طی ۴ماه هر کدام ۱میلیارد را به حساب خود ریخته اند و اگر هست چرا بقیه ملت در صف۱۰۰گرم کره هستند؟!
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
میخواهی از بورس بیرون بکشی؟از ایستادن در صف دلار و سکه خسته شده ای؟ دنبال کار پر سودی؟
حل مشکل شما پیش ماست.فقط کافی است یک کارخانه ماکارونی بزنی!!! هر کیلو ارد را میخری ۱۰ سنت. حقوق کارگر را با بریز و بپاش میدهی ۱۰۰دلار.برق و اب تقریبا مجانی. ماکارونی تولید میکنی و انرا به ازای هر کیلو ۵ دلار صادر میکنی. انقدر سود دارد که میتوانی به انهایی که تحریمها را نعمت میدانند خانه در بالا شهر شیرینی بدهی و از انها بخواهی تا میتوانند برجام را بکوبند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
برای نیکول کیدمن توییت بزن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
پیر شده نیکول
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
بابا همین آنجلینا هم تا حالا قبض روح شده و رفته تو آی سی یو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
درود به محمود
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
حرفهای جناب عارف چقدر اسف باره و چقدر بچه گانه است این شخص اصلا به درد سیاست نمی خورد نمیدانم چرا وارد سیاست شده سخنانی که گفته در سطح حتی یک فرد عادی هم نیست یعنی حرف زدن ایشون هم باز فاجعه باره مثل سکوتش
در مناظره هم فرق معدن را از محل گردشگری نمی دانست و طلبکار بود
کسانی که هنوز دنبال رای دادن هستند بسیار مواظب باشند چون این شخص نسخه بسیار بدتر روحانی است
احزاب و گروه ها هم فقط در زمان انتخابات ایجاد میشوند بعد از انتخابات هم ناپدید میشوند تا انتخابات بعد
الان این جناب عارف هم موسم انتخابات شده باز به حرف امد
این سخنان به وضوح به اخر خط رسیدن اصلاح طلبان را نشان می دهد اصولگرایان هم در مجلس ثابت کردند که کپی اصلاح طلبان هستند
ایمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
مجلسیان عزیزو به اصطلاح انقلابی ، نیومدن روحانی رییس جمهور در واقع مهم ندانستن شما و جایگاهتان هست و شما هم میتونستین با رای ندادن به وزیر معرفی شده، جوابش رو اینگونه کف دستش می گذاشتین. حیف که حتی این موضوع رو هم آگاهی ندارین و بلد نیستین و فقط بلدین نگاه کنین و بپرسین هان چی شد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روحانی علنا میگه خون من رنگین تره و اگه بیام پیش شما ممکنه مریض میشم بعد قالیباف میگه خلاف آیین نامه حرف نزده . معلومه فقط چند تا آیین نامه حفظ کرده تا 4 سال روی صندلی ریاست بشینه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
جناب احمدی نژاد! نظرتون در مورد حجاب انجلیناجولی چیه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
آیا مشکل ما موی خانم هاست ؟؟!!
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
نه به اون احمدی نژاد که حتی نصف شب با نماینده ها جلسه می گذاشت و نه به این روحانی که از ترس کرونا و یا هر چیز دیگه مجلسی ها براشون مهم نیست.
در کل خلایق هر چه لایق
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
لیاقت مردم احمدی نژاده؟
اینکه زمان روحانی دلار 9 برابر شده باعث شده 4 برابر شدنش زمان احمدی نآزد فراموش بشه؟
مینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
مهم دور دوم بود روحانی رای اورد و روی خودش رو با غیرمردمی و رفاه طلب بودنش نشون دادحالا باید با چراغ دنبال احمدی نژاد و امثال ایشان باشیم بلکم قدردانشون باشیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
با چراغ؟؟؟؟!! معجزه هزاره و صاحب هاله نور برای اینکه توی دید باشه به آنجلینا جولی هم توئیت می زنه!! حقارت از این بالاتر؟؟
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
در مجلس همه حرکتی می شود الا حرکتی به نفع ایران و ایرانی .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
در حال حاضر تنها چیزی که مهم نیست جمعیت سالمند است. بهتر است به فکر حل مشکلات جاری کشور باشید
اسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
با سلام
جناب آقای خباز :
نمایندگان فعلی در بدترین حالت شعارها ی چند سال پیش جناب عالی و هم قطاران تان راتکرارکردنند.کم دروغ و فحش و بد و بیراه تحویل دولت نهم و دهم ندادید .در صورتیکه به اندازه روزهای تعطیل دولت قبل هم برای مردم کار نکردید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
آقای عارف جان خودت دست از سر ما بردار ما مجلس رفتن شما را هم دیدیم
و برامون بس بود
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
یک نفر پیدا نمیشود به این برادر نماینده بگوید برادرم .خانه فامیل با اداره فرق میکند.شما به تناسب تمکن مالی هرچقدر که بخواهی میتوانی به دوستان واشنایان بدهی اما وقتی به اداره ای سازمانی یا نهادی به عنوان ارباب رجوع واردمیشوی حتی یک جعبه شیرینی هم شبهه ناک است تا چه رسد به مبلغ 2میلیون تومان...باز جای شکرش باقیست که مثل بانک مرکزی سقف پرداخت تعیین کرده..........
ناشناس
|
Romania
|
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
ایران باید طبق منافع ملی تصمیم بگیرد جناب مطهری.آذربایجان شکست بخورد قطعا بسود ایران است زیرا ارمنستان هرگز چشم طمع به خاک ایران و تحریک اقوام ایرانی ندارد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
آذربايجان وارمنستان هر دو بخشي از خاک ايران بودند. با پيشينه و ريشه تاريخي اين دو کشور و رابطه خوني خويشاوندان ايراني با اين مردم, توقف جنگ و برقراري صلح ميان هر دو کشور به معني حفظ و احترام خوني ميان اين سه کشور خواهد بود.
اي کاش روزي برسي که هر کشور به آغوش سرزمين مادري شان بازگردند.
من آذري هستم و هر دو قوم آذري و ارمني را صميمانه دوست مي دارم.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
کاملا درسته !
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
پس منافع ملی در رابطه با آمریکاست ،کو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
خوش بحال جولی
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
دست اقای احمدی نژاد درد نکند..توی این شرایط هر از چند گاه لبخندی بر لب مردم میاورد.ضمنا به مردم یاد اوری میکند که زمانی رییس جمهور ایران 80 میلیونی بوده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
بهتره بره فیلم کمدی بازی کنه ، بیشتر بهش میاد ، فقط باید بوتاکسشو چند برابر کنه !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
دارم تصور میکنم ۱۴ آبان شده بایدن در انتخابات آمریکا برنده شده و ترامپ شکست رو قبول کرده بازار ایران به لرزه دراومده و دلار با سرعت در حال سقوط مردم یورش بردن برای فروش دلارهاشون لحظه به لحظه کاهش قیمت طلا در حال سقوط بازارها غلغله برای فروش حتی از کرونا نمیترسون فرغون ۱۲۰ میلیونی مثل لنگه دمپایی کهنه ای بی ارزش شده و ملک و املاک تو سری خورده و بدبخت اون وقت من کنار بچه های سرطانی به این ها میخندیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
دلار ۲۹ تومان نخود ۲۹ تومان اگر بایدن انتخاب شد و دلار ۱۰ تومان بشه نخود هم ۱۰ هزار تومان میشه بس فرقی به حال هیچ
کس نمیکنه البته همشه خواب و خیال است هیج ارزانی نیست تنها فایده انتخاب بایدن شاید تثبیت قیمت دلار به ۳۰ تا ۳۵ تومان برای دوره شش ماه نه بیشتر
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
خواب خوشی است
حمید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
خواب دیدی خیر باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
امروز امیر کویت از دنیا رفت میدونید چه چیزش به ایران ربط داره؟
اینهر دینار کویت = یک میلیون ریال ایران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
آخه عارف چیه که شکستن سکوتش اهمیتی داشته باشه
من الان سکوتم شکست و بیا درباره اش خبر بنویس مهمتره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
هر چی فکر میکنم نمیتونم از حکمت کار اردوغان سر در بیارم چرا داره مرزهای چهار طرف ترکیه رو شعله ور میکنه
به سوریه در جنوب حمله کرد بعد به لیبی در غرب بعد با یونان در شمال ایجاد تنش و حالا در قره باغ در شرق ترکیه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
این شخص یک جنایتکار علیه بشریت است
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
برای اینکه شماسیاست نمیدونی برای اینکه دیگران شما رو مشغول نکنند باید مشغولشان کنی
شاید یه بخشی دفاع از ححق. یه بخشی گسترش مرزهای فرهنگی. یه بخشی افزایش اعتبار نظامی
تا دیروز کسی نمیتونست به روسیه بگه بالا چشمت ابرو هست ولی الان ارتش ترکیه تو چندیدن جبهه کنار روس ها و در چند جبهه مقابلشون جنگیده و به چیزی که خواسته رسیده. این یعنی دیگه جناب روسیه شما نمیتونی شاخ باشی و زور بگی. شبیه کاری که ایران با امریکا میکنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
از مريدي آيتالله مصباح تا توييت براي آنجليکا
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
امان از ژن خوب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
یعنی ما طرف ارمنستان را خواهیم گرفت ؟
و آذربایجان مسلمان شیعه را رها خواهیم کرد !!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
هم وطن مرزهاي ايدئولوژي را بشکنيد. فرقي ميان مسلمان و مسيحي نيست. ما همه انسان هستيم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
آذربایجان مسلمان شیعه اسلحه اش از اسرائیل تهیه کرده نیاز به سلاح ایرانی نداره
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
ظواهر که اینجوری نشون میده. باز کردن سفارت ارمنستان در بیت المقدس رو نخواهیم دید و
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
این چه ریس جمهوری است که هیچ جا خودش نمی ره برای پروتکل ها به مردم می گه بروید حتی برای وزیرش هم نرفت .
اخه این عمر که برای خدمت به خلق خدا نباشد چه ارزشی دارد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
ایشون ، یعنی احمدی نژاد ، دچار بیماری خود اوه پنداری شده
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
ایران امروز بهترین کشور دنیاست.از نظر مدیریت،تکنولوژی و صنعت عالی،عدالت اجتماعی با نمره ۱۹.۹۹ و همچنین با داشتن مسئولین خداشناس و نماز خوان در استانه یک تحول بنیادین هستیم.همچنین تابناک که جزئ وزینترین و آزادترین و راستگوترین روزنامه هست خود یک افتخار برای کشور هست.
خلاصه با این همه خوشبختی و آزادی واقعا بال دراوردم.و البته با بالهای که دراوردم متاسفانه منو اورد کانادا!
اینجا اصلا خوب نیست.آزادی نیست.فقر ببداد میکنه.همه نژاد پرستند.پلیس هی میگه بدو برو کشورت.انتخابات فرمایشی هست.یعنی چند نفر انتخاب میکنه مردم بدبخت هم رای میدند تا ی بیسواد بشه نخست وزیر.همین جاستین ترودو الان با چند کلاس درس شده نخست وزیر.
خلاصه من اینو نوشتم ته تمه عالم بدونندمسئولین.رئیس و معا‌ونین همه و
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
موافقم
ناشناس
|
Russian Federation
|
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
نتانیاهو امروز در سخنرانی در سازمان ملل گفته من اولین و تنها نفری بودم که با ان توافق وحشتناک مخالفت کردم.اقای نتانیاهو چقدر وقیح؟؟ما ایرانیها میدانیم همراه شما خیلیها در ایران با ان توافق مخالفت کردند و حتی دکتر صالحی و دیگر امضا کنندگان انرا تهدید به دفن زیر بتن در سایت هسته ای کردند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
استیضاح چی شد
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
هر دم از این گل خبری می‌رسد ، تازه تر از تازه ترس میرسد
نفرین بر نماینده آیی که یک جعبه شیرینی او‌ پانصد هزار تومان باشد
نماینده آیی که پرداخت رشوه معادل یه ماه متوسط حقوق مردم را شیرینی تلقی می‌کند قهرا در مکتب علوی رشد نکرده
نماینده آیی که با تحریف دین و تباهی فرهنگ و رفتارهای اجتماعی شروع کرده لازم باشد دین و مملکت را می‌فروشد
خدایی این فرد در کدامین کشور بعد این اظهارات می‌توانست در سنت خود باقی بماند ؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
با توجه به تورم نجومی حالا شیرینی به انضمام چند میلیارد تومان به مسئولان متدین و پرهیزکار مجاز ومستحب است اجرکم عندالله
ناشناس
|
Ireland
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
جمع کنید دکانتون را....
بس است دیگر
ظاهر سازی، انقلابی گری بازی.... جنوب شهر بازی.....

نماینده خوب نماینده ایست که شکم مردمش سیر باشد...قیمتهای اجناس کشورش دقیقه ای تغییر نکند.....هر کجا که میخواهد زندگی کند...
افسربازنشسته ارتش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
سردبیر محترم تابناک
سلام واقعا دست مریزاد که سخنان مسئولان ازهرطیف وجناحی بدون روتوش برای مخاطلانتان منتشر میکنید این یعنی همان رسالت روزنامه نگاری سپاسگزارم
وامادرمورد وزیر صمت که باکلیپی ازسردار سلیمانی درمجلس اغاز کرد من هم این روش ومتوسل شدن وهزینه کردن نام سردار ویا بطورکلی هزینهکردن از امام ورهبری وشهدا برای مظلومیت ووجه مثبت خود وطیف خود بسیاز کارناپسند هست
درمورد نقد اقا یخباز من کاملا موافق هستم ومتاسفانه رئیس مجلس جناب دکتر قالیباف در نطق که دیروز داشت نه تنها ازدناپلاس عذرخواهی نکرد بلکه یک جورایی حق مسلم خود ونمایندگان دانست ومن باها درهمین سایت تابناک عرض کردم که نمایندگان فعلی مجلس که تقریبا با کمتر از25درصد رای وارد مجلس شده اند ودرتبلیغات انتخاباتی خودرا یاور مردم ودم ازمعیشت مردم وگفتند هیچ مشکل اقتصادی درکشورنداریم که راه حل نداشته باشد وخودرا به سردار سلیمانی وشهدا ورهبری ومعصومین ع پیوند زده اند خوب طبیعی هست توقعات مردم ودیدمردم نسبت به انها تغییر کند اگر اینها کوچکترین لغزشی درامورمالی سیاسی اقتصادی رانتی پارتی بازی وتجملگرایی و..... داشته باشند هم القاب داده شده زیر سوال میرود وهم مورد طعنه وتمسخر مردم قرار میگیرند وحال اگر مجلس ادعای انقلابی درحد شعار وتبلیغات انتخاباتی داشت لااقل به حرمت اینکه رهبر باید حسن ظاهر میکردند واز قبول ان امتناع میکردند بله مجلس گذشته بردن وخوردند وگرفتند وکافر بودند ضد ولایت شماها که تا قبل از انتخابات کارانان را مذموم وناروا میدانستید الان چرا پایتان را جای پای اینها گذاشتید؟ اینها اگر اینکار کردند به دین واسلام وشهدا ورهبری ضربه نزدند چون ادعای ولایتمداری مثل شماهارا نداشته وندارند ولی شماها که دربدوورود به مجلس دعا وصلوات نذری ونمازایات رابه جماعت را درصحن مجلس برگزار کردید وهرروز ختم قران درصحن مجلس تلاوت میکردید ودم از مکتب سلیمانی میزدید ومیزنید یا واقعا دارید عوام فریبی میکنید وبعید هم نیست ویا واقعا تا وقتی خارج ازگود هستید ودستان مثل خرما برنخیل هست دم از اسلامیت ولایتمداری و..... میزنیدووقتی برمرکب قدرت سوار شده اید میشوید ابن حر زمان مختار؟ واقعا مجلسیان عزیز بخدا اگر مدعی اسلامیت بهاطر قدرت وپست ومقام داشته باشید وبراینکه بخاطر رای جذب کردند باشد روزی که دراین راه بدست میاوریدودراخرت باید پاسخگوی باریتعالی و معصومین ع ومردم باشید شماها شیعه علی ع هستید شیعه دقلکاری وخیانت واهل مکر نیست اینهاراازخودتان دور کنید تا پرچم حسین بن علی ع بردستان شما برازنده دستان باشداگر صداقت دارید بروید بین محرومان زندگی کنید ومثل محرومان تردد کنید تا دردمند محرومان باشید شعرک شهید محلاتی وسعادت اباد وجردن و.... سکونت داشتن ودم از فقرا زدند عین نامردی هست چه اشکالی دارد مسئولی درجنوب تهران خزانه کیانشهر مشریه وافسریه و..... سکونت داشته باشد بخدا محبوبیت میاورد بدون تبلیغات رای میاورید یعنی مردم خودشان میایند دنبالتان البته البته البته بشرطی صادقانه ومرضی رضای باریتعالی دربین محرومین زندگی کنید نه بخاط رحیله ومکر وجلب توحه انشالله همه مسئولان واقعی خدمت به مردم راخدا اجر وعزت بدهد
جبر تاریخ
|
United States
|
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
عارف، زیباکلام، اینا کین؟؟
تاریخ مصرفشون تموم شده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
کسی که فکر می کنه به خاطر تحریم این وضعیت وخیم اقتصادی برای مردم پیش اومده، حرف درستی می زنه اما فکر درستی نمی کنه

حرفش درسته چون با پول نفت، اقتصادی که همیشه همین وضعیت داشته رو کنترل می کردند اما این که فکر می کنه به خاطر تحریم فاجعه اقتصادی به وجود اومده هم درست نیست، چون همواره اوضاع همین بوده

همیشه اقتصاد ایران خراب بوده و فقط پول فروش نفت رو می ومدن ماله کشی می کردند تا به زور اقتصاد رو نگه دارند

700 میلیار دلار پول نفت منهای 140 میلیارد دلار پول بلوکه شده رو احمدی نژاد سوزوند

140 میلیارد دلار پول آزاد شده و 150 میلیارد دلار رو هم حسن روحانی سوزوند، شاید 50 میلیارد دلار هم در صندوق ذخیره ارزی ذخیره کرده باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
آقاى احمدى نژاد لازم نيست اداى رهبر اصلاحات سيد عزيزمون رو دربيارى و حرف از دوستى و صلح بزنى، اين حرفا از دهان شما شنيدنش عجيبه، شما همونى هستى كه به مردم گفتى خس و خاشاك.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
داره گنده تر از دهنش حرف می زنه مرد پاکدست!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
نزدیک انتخابات همه مال اندوزان و قدرت طلبان به تکاپو میافتند برای دیده شدن. اینهم داره با این اداهاش تلاششو میکنه به چشم بیاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
احمدی نژاد ، برای دیده شدن و جلب توجه رسانه ها ، هر کاری را امکان دارد تا انجام دهد
و اصلا جای تعجب ندارد که برای جشن تولد نتانیاهو هم کارت تبریک ارسال بکند !!!
مقداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
فردی که ماهیانه چند صد میلیون تومان درآمد دارد چگونه میتواند ساده زیست باشد ؟؟؟ افرادی چون آیت آلله امینی و آیت الله صانعی همه چیزشان بر پایه اعتقاد بود که ساده زیست بودند و مسئولینی که همه چیزشان بر پایه اقتصاد است در عالم خواب هم بدنبال تجملات و رشد اقتصادی هستند چه رسد به بیداری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
جناب همتی چرا بازار اشفته ارز رو سر و سامان نمیدهی یادت رفته یک ماه پیش گفتی سرنوشتی مشابه سال ۹۷ در انتظار خریدان ارز است ؟؟ دلاز به ۳۰ هزار رسیده و شما و جناب روحانی در خواب هستید ؟؟مردم بد جوری عصبی شدند و علنا دارن ناسزا به مسیولین میگن ؟؟ ایا بهتر نیست مانند یونان که درگیر بحران اقتصادی بور عمل میکردید و طرح ریاضت اقتصادی و کم کردن حقوقهای نجومی و حذف بودجه نهادهای مفت خوار اقدام میکردید بجای چاپ بدون پشتوانه پول و گران کردن ارز برای کسری بورجه ؟؟ مردم دیگه تواندپرداخت پول اب و برق و... ندارن و درگیری ماموران برای قطع ان و مردم به جاهای باریک کشیده میشود .اصولگرایان فقط اگاه باشتد اگه شکست روحانی مصادف با سقوط همه به دره و پرتگاه و شما هم جان سالم به در نخواهید برد . پس هر چه زودتر برای برون رفت از این بن بست با دولت برای مذاکره همراهی کنید ،
ناشناس
|
Russian Federation
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
اقای خباز نماینده انقلابی؟گشتم نبود نگرد نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
مردم مواظب سرمایه خودتون باشید این قیمتها اصلا با واقعیت های اقتصادی جامعه مطابقت دارد و هر لحظه ماتتد سقوط بورس خطر در کمین است ؟؟ ربع سکه تو یک هفته یک میلیون گرون شده ؟؟ جناب کشتی ارا تو بازار طلا چه خبره ؟؟؟ حباب ۲ میلیونی سکه بر ای چیست ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
مجلس منتخب جناب کدخدایی ارزش رفتن نداره ؟؟ اخه نماینده ای که با ۲۷ هزار رای از شهر ۵ میلیونی بره مجلس اسمش نماینده هست ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
بسیار درد آور است که دو ملت آذربایجان و ارمنستان که زمانی هموطن ما بودند اکنون به دشمن هم تبدیل شوند.همیشه هستندکشورهایی که برای منافع خود روی آتش جنگ بنزین بریزند.ودست آخر که دوکشور خسته از جنگ روی میز مذاکره نشستند تازه طلبکاران وارد کار شده خواهان سهم خواهی میشوند.زمانی شیعیان و سنی ها در سوریه مثل برادر و در کنار هم زندگی میکردند.اما چه شد که همین برادران خون همدیگر را در شیشه میریختند و به مال و ناموس هم تجاوز می کردند.آیا آن زخم التیام می یابد؟ ما خودمان از جنگ و نتایج آن خاطرات بدی داریم.ما آذری های ایران و دوستان ارامنه ایرانی باید پویش جهانی صلح آری جنگ نه راه بیاندازیم.تا مسئله برادران مان از طریق سازمان ملل حل شود.نه چند کشور ذینفع.
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
این حرف ها رو زمان قتل عام خوجالی هم میشد بگی.
یا وقتی که به زنان اذربایجانی تجاوز میشد و رو بدنشون اسم متجاوزین لیست مید؟
یا وقتی شکم ها مادران دریده میشد و بچه ها بیرون کشیده میشد؟
یا وقتی 25 هزار نفر از ساکنین قره باغ بعد از 30 سال از جنگ هنوز خبری ازشون نیست که کجان؟
ما باهم برادر نیستیم. چون ارمنی ها چه در حادثه جیلیوق در اورمیه و سلماس و چه در خوجالی تا تونستید مسلمان کشتید. داشتن کمی انصاف هم خوب است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
ای کاشذهمه مقامت ایران نصف احمدی نژاد کار کرده بودند وگرنه الان ایران گلستان بود هاشمیذخراب کرد وروحکانی چول کرد وفربدون شخم زددمژهری دوسخمه کرد واختلاسذگران هم جارو زدند ودیگر چیزی نماندهکه به کسی برسد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
دلار۳۰ هزار تومان علی برکت الله
همتی کجایی دقیقا کجایی ؟؟
چه خوابی برای ملت دیدی؟؟
ناشناس
|
France
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
احتمالا تویت بعدی برای اتحاد با جنیفر لوپز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
ملت دارن زیر بار فقر و تورم له میشن او داره خزعبلات توییت میکنه ؟؟ اگه میتونی برای رفع تبعیض یه قدم بردار ؟؟ تو که بگم بگم زیاد داری ؟؟
افسر بازنشسته نهاجا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
سلام
درمورد اینکه رئیس جمهور برای دفاع وزیر پیشنهادی به مجلس نرفت وان را بخاطر رعایت پروتکل بهداشتی اعلام شد من میگم نخیر به بخاطر پروتکل بهداشتی نبود بلکه رئیس حمهور اگر وارد مجلس میشد مورد هتک وحرمت ازسوی نمایندگان قرارمیگرفت وتنشی بد بوجود میامدودکترروحانی درواقع هم بخاطر اینکه مورد توهین وهجمه نمایندگان قرارنگیرد وهم تنش درجامعه بوجود نیاید از رفتن به مجلس امتناع کرد
واما درمورد گفته های اقای خباز من کاملا موافق هستم وقتی نمایندگان فعلی خودشان را یارو همسنگر سردار سلیمانی ودم ازمکتب سردار سلیمانی و دم ازولایتمداری اسلامیت ودینداری و.... میزنند این رفتار نمایندگان با درخواست خودروی دنای700میلیونی را 302تومن ازدم قسط بخرند وازطرفی سلامت خودشان را ازمردم ترجیح دهند وواکسن انفولانزا بگیرند برازنده مجلس مدعی اسلامیت نبوده ونیست وبدتر ازان توجیخ کردن این رفتار ازسوی اقای قالیباف ودیگرنمایندگان وحتی روزنامه های حامی انان هست که چرا نمایندگان قبلی گرفتند جرفی نبود برای این نمایندگان اخ شد دوستان عزیز اصلا نمایندگان ووزاری فعلی لشگر یزید شما که درلشگر اسلام سینه میزنید پس فرق شمابا اصلاج طلبان درچیه؟ اگر اینطور باشه شما سوراخ دعارا بخوبی برای رسیدن بقدرت پیداکردید دوستان اگر واقعا انچه میگویید نیستید بخداقسم دراخرت باید پاسحگوی مردم ومعصومین ع وشهدا وسردار سلیمانی باید باشید وقطعا روزی که ازاین راه بدست میاورید حرام هست پس بیایید صادقانه برای مردم وکشور کارکنید وجاییکه نمیتوانید باصداقت به ملت بگویید ما تااینجاراه اومدیم منبعد این گره بدست مابازنمیشود وگرنه به گردن تقی بندازید تقی به گردن نقی چیزی نغییر نمیکند دوستان اصولگرایان بخدا قسم انچه ازاسلامیت وشریعت وشهدا میگوییدتا بدقرت برسید خواه ناخواه وشک نکنید بزودی زود خداوند طبل رسوایی شماهارا بصدا درمیاورد همانطوری که شیخی بالای منبر تا توانست از مرحوخم هاشمی بدگفت طوری که شخیصت اقای هاشمی راطوری جلوه دادکه انگار مامور شد برای چاپیدن بیت المال وبرای رسیدن بقدرت / حتی رحم هم به خانواده اش نکرد همین ماه گذشته دیدید که بازبان خودش هدیه چند ده میلیاردی صاحب کارخانه را اعتراف کرد وتایید کرد که درسعادت باد تهران سکونت دارد من فردی بیسوادهستم ایا لباس روحانیت اجازه گرفتن هدایا این چنینی را میدهد/ ؟ ایا نباید شک کرد که درپشت این هدایا چند ده میلیاردی رانت وسواستفاده ازاین روحانی خوابیده است؟ ایا نگفتند ونمیگن لباس روحانیت لباس پیامبر ودین هست؟ ایا مبلغ دین باید دربالاشهر زندگی کند وازفقرا دم بزند وازاسلام حدیث بخواند؟ روحانیت باید دربین فقرا با فقرا بخاطر لباسش هم که شده زندگی کند تا اثرات تبلیغی مثبتی داشته باشد وگرنه هرکسی میتواند ادعای اسلامیت کند ولی اسلامی بودن سخت هست کار هرکسی نیست بیایید لااقل20درصد شریعت وگفته های خودتان را عملی کنید انشا الله عاقبت بخیر شوید ورضایت حلق خدا به همرا داشته باشید .وگرنه بازنده خواهید بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
بشکنی ای قلم ای دست اگر
پیچی از خدمت محرومان سر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
جناب روحانی وقتی مجلس دهم سرکار بود بهترین فرصت برای برجام ۲ و ۳ بود ولی شما از نهیب افراطیون ترسیدید و به کل همه وعده هایتان را فراموش کردید و اوامر اصولگرایان رو اجرا کردید و این شد نتیجه ان ؟؟ نا امیدی ۲۴ میلیون سبد رای اصلاحات و انتخاب نمایندگان فرمایشی و سفارشی ؟؟ این ملت لیاقت دارد که فدای انها شوید بهترین وقت برای استعفاست تا اصولگرایان سکناندار بشن انوقت نخواهند توانست یک ماه کشور رو اداره کنند ؟؟،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
دیدید بچه های کوچیک برای جلب توجه بعضی وقتها چه کارها که نمیکنند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
دلار به صخره محکمی خورد ، اصلاح قیمت تا ۲۵ هزار تومان لطفا مواظب دلالان باشید ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
بازار ارز رها شده
بازار طلا رها شده
بازار فولاد رها شده
بازار خورد افسار پاره کرده ؟.
این فقط از کرامات شیخ ماست ؟؟
یادتون هست در دولت قبل شب میخوابیدیم صبح قیمت ها تغییر میکرد ؟؟
جناب روحانی فقط یادت باشه دیگه بعضها نون خشک برای خوردن هم ندارن ؟؟
یک انسان باشرف و ازاده نیست که درد ملت رو به گوش سران نظام برسونه ؟؟
ایران وطنم ای پاره وطنم ای کشور خسته ام خدا به فریادت برسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
اقای عارف با این بی عرضگی که از خودت نشون دادی تبدیل منفورترین چهره اصلاحات شدی ؟؟ واقعا درود بر شرف نمایندگان ششم که مردانه جلوی اصولگرایان ایستادن .
ناشناس
|
Russian Federation
|
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
تا دو میلیون تومان شیرینی محسوب میشود نه رشوه
به منزل رفته منتظر مینشیند تا خیل مراجعانش شماره کارتش را بخواهند. مبلغ شیرینی هم که مشخص است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
هزار نفر نفری دو میلیون میشه دو میلیارد. برای ماه اول خدا بده برکت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
این روحانی مظلوم حدود یک سال کامل هست که دیگه تدارکاتچی هم نیست ، روزی که مجمع تشخیص fatf که مصوبه مجلس رو داشت بایکوت کرد و عملا بخاطر منافع لبنان و سوریه منافع ملت رو زیر پا گذاشت روحانی دیگه گفت عواقب این کار با شماست و استعفا داد که مورد قبول واقع نشد ؟ کشور کاملا با سیاستهای افراطیون اداره میشه و علنا ظریف با زبان بی زبانی واقعیت رو گفت ،
ناشناس
|
Canada
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
ما چند سال است گرفتار مشکلات اقتصادی هستیم. بنده بر این باورم که پاره‌ای از مشکلات ما دست آمریکاست اما سوال اصلی این است که چرا بعد از 40 سال نباید مشکلمان را (با امریکا) حل کنیم؟ کشورهای دیگر هم در دنیا هستند که با عزت و استقلال زندگی می‌کنند و مشکلی ندارند یا به حد ما ندارند. درواقع هر کشوری ممکن است مشکل داشته باشد اما قطع ارتباط کامل و مرتب شاخ و شانه کشیدن، در هیچ کشور دیگری باب نیست. دکتر روحانی بعد از به ثمر رسیدن برجام از برجام 2 در زمان اوباما سخن گفت و باید روی این مساله می‌ایستاد. شیطنت آمریکایی‌ها با توجه به سوابق قبلی، قابل پیش‌بینی بود اما نکته مهم، حل اقتصاد کشور است و موقعی حل می‌شود که تحریم‌ها برداشته شود. رئیس‌جمهور باید در برابر عدم تصویبFATF در مجمع تشخیص موضع محکم می‌گرفت چون مراودات مالی با سایر کشورها از طریق سیستم بانکی صورت می‌گیرد. شوخی نیست؛ بیمار روی تخت بیمارستان خوابیده و دارو نیست و پولی رد و بدل نمی‌شود. نمی‌توان دو پهلو حرف زد، رئیس‌جمهور هم می‌خواهد نهادهای انتسابی قدرت را از خود راضی نگه دارد و هم مسائل را کنترل کند. رئیس‌جمهور برای مردم شفاف سخن بگوید و موانع کار را بیان کند. عامل گرفتاری‌ها تماما کشورهای خارجی و منطقه نیستند وقتی ما با تعرض به سفارتخانه‌های عربستان و انگلیس سه میلیون پوند از پول ملت و دولت بی‌ارز و بی‌دلار خسارت می‌پردازیم ولی عاملین محکوم و مجازات نمی‌شوند. دعوای برخی نمایندگان مجلس هم بر سر شاسی بلند و دنا پلاس است. روحانی باید این سخنان را محکوم کند. ترامپ و دولت آمریکا مقصر، ولی دولت هم با چینش‌های نادرست اقتصادی، کارآمدی لازم را در کنترل وضعیت اقتصادی در حد مطلوب نداشت . وقتی مردم گرفتار بیماری اقتصادی می‌شوند، گرفتار بیماری روحی هم می‌شوند. اقتصاد که بیمار شد، رقابت و حسادت بوجود می‌آید و جامعه حریص و دروغگو می‌شود. منشا تمام بیماری‌ها، بیماری اقتصاد است. با ایجاد رقابت ناسالم در بازار بورس، عده‌ای سرمایه‌های مردم را جذب کردند و رشد منفی و چراغ‌های قرمزو واویلاها نصیب سرمایه‌گذاران شد. مساله خودرو 40 سال هست حل نشده. آیا خودرو متعلق به مافیاست که قیمت‌ها چنین بالا است؟ مجلس هم هیچ همگامی با دولت ندارد و بعد از 40 سال نتوانستیم بین نهادهای انتخابی تفاهم ایجاد کنیم. دولت از جهات متعدد تحت فشار است ولی باید با مردم شفاف صحبت کند. سیاست خارجی چگونه است و وزارت خارجه کجاست؟ از آن طرف تصمیم‌گیری شورای شهر مبنی بر نامگذاری یک خیابان به نام یک هنرمند- که برگزاری هر جلسه‌اش میلیون‌ها تومان هزینه دارد- با سر دادن شعار برخی عوض می‌شود. به نظر می‌رسد بهتر است در کنار آمریکا به عنوان مقصر، مقصران و مسببان داخلی شرایط موجود نیز معرفی شوند.
بر گرفته از سخنان فاضل میبدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
اقای خباز این کار ها دیگه جواب نمیده.نماینده هر جا میخواد زندگی کنه اما رانت نکنه.چه فایده که بره جنوب شهر زندگی کنه اما کیسه بدوزه.
سما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
دکتر جان روشنفکر تویی بقیه اداتو در بیارن
افرین به شجاعتت
افرین به یک رنگ بودنت
افرین به اینکه باز نزدیک انتخابات دورویی نداری و حرفت رو میزنی
افرین بر منش پیامبرگونه ات
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
احمدی نژاد و جولی
چقدر رویائی
خخخخخخخخخ
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
قبلا برنجلینا بودن احتمالا الان محجلینا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
آقای خباز تازه یادشون افتاده؟ چرا به مجلسیای قبل این توصیه را نکرد؟
پاسخ ها
محسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
یکی از خباز بپرسه خونه خودش کجاست؟؟ لیست اموالشو منتشر کنه. . . ایشون میگه من چون ادعای انقلابی بودن ندارم حقمه از همه جور رانتی استفاده کنم.
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
محمود جان‌ داریم که اشدا علی الکفار و رحما بینهم شما عجالتا ازآنجلینا بگذر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
سانسورچی تابناک کرونا گرفته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
تابناک میدونی مشکلت چیه
نمیفهمی اونایی که احمدی نژاد رو دست دارن نمیفهمن آنجلا جولی کیه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
احمدی نژاد با این کارش به قلب طبقه متوسط دشمنان قسم خورده اش هجوم میبره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
عارف تازه یادش افتاده که عضوی بنام زبان تو دهانش بوده و تخم کفترخورده زبونش باز شده .
اسپند دود کنیم چشم نخوره ژن خوب نظام
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
ادم از این بشر خنثی تر ندیدم !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
اقای عارف ؟ اگر به شما انتقاد وارد هست بخاطر این هست اکه مثل اقای مطهری . .خانم سلحشوری و صادقی شجاع نیستی . وقتی وعده دادی باید عمل میکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
نامه اقای زیبا کلام به رییس اصلاحات . . طولی نمیکشد که در ۱۴۰۰ میگویید میخواهیم تکرار کنیم . پرسش اساسی این هست با این تگرار چه مسایلی را میخواهید حل کنید ؟ تکرار برای چی . چه نفعی برای رای دهندگان دارد ?
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
کی رای میده ؟ یکسری چهار درصدی هستند که با اتوبوس میرن دنبالشون ،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روحانی باید یه توییت هم برای دکتر جانی دپ بزنه ؟؟ از تبعیض بگه ؟؟
ناشناس
|
France
|
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
محمودجان یک توئیت هم به الهام چرخنده بزن ، هرچی نباشه اونم الان اونر آبی حساب می آد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
جناب نوری همدانی مثل اینکه از هیچ چیز خبر نداره
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روحانی که از تو ماشین وضع مردم رو پایش میکنه مراجع هم که سندشون نامه و تلفن مردمه!!!!!! وضع این نباشه جای تعجب داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
این افرادی که نام میبرید و این مباحث اصلا اهمیتی در حال حاضر ندارند فعلا بحث دلار 30 هزار تومانی و تورم کمر شکن است .
تابناک بحث های خاله زنک و نشریات فکاهی را کنار بگذار و به اصل موضوع بپرداز.
مدیران کم سواد و افرادی که با رانت بالا رفته اند سوادی ندارند که مشکل مردم را حل کنند و همه هم میدانند.
اکر تحریم برداشته نشود همه بیچاره ایم
ناشناس
|
United States
|
۰۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
۲۲۴۱ بسته ویژه ذکر مصیبت و بدبختی تابناک!!!
باور کنید سایت شما رو فقط به امید خوندن نظرات هم وطنان هم درد باز میکنم، البته اگر سانسورچیتون رخصت بده!
ناشناس
|
Japan
|
۰۷:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
واقعا اینکه مسئولان مملکت ازتوییترکه برای مردم خودمان ممنوعه استفاده میکنندحال آدم رابدمیکنه حالا چه محمودچه جوادوچه...!
ناشناس
|
United States
|
۰۷:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
دلار در چهل سال گذشته از همه چیز کمتر رشد کرده است، به برکت پول مفت نفتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
آقای احمدی نژاد لطفا اگر آنجالیا جولی را از نزدیک دیدی حرکت مادر چاوز تکرار نشه .البته شما مختارید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
به سلامتی دل خوش از این به بعد به صورت علنی میتوانیم به جعبه حاوی شیرینی از نوع کم ملاتش به ادارات دولتی از قبیل گاز آب برق دارایی شهرداریها بدون هیچ گونه دغدغه ای مراجعه نموده و با یک کارتن شیرینی ناقابل که البته بجای شیرینی خشک دو میلیون پول خشک رایج مملکت توشه مراجعه و کارمند مربوطه شاید به واسطه ترحم انسانی مشکل ما راحل نماید . جناب کاظمی کجا سیر میکنیذ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
اینها رو به دوستان اصلاح طلب خودت بگو ((فعال اصلاح طلبان با بیان اینکه نمایندگان دوره یازدهم مجلس ادعای انقلابی گری دارند، اظهار کرد: انقلابی گری یعنی مثل طبقه ضعیف و پایین جامعه زندگی کردن. وقتی گفتند «200 میلیون تومان ودیعه اجاره مسکن به هر نماینده می دهند» برخی نمایندگان گفتند «با 200 میلیون تومان خانه نمی شود در تهران اجاره کرد» اما نماینده انقلابی می توانست با آن پول در محله های پایین شهر که ضعفا و مستضعفان زندگی کنند، خانه بگیرد.وی افزود: نمایندگان مجلس یازدهم یا باید روش خودشان را اصلاح کنند یا باید نام انقلابی را از روی عنوان خود بردارند چون ادامه این رویه نام مقدس «انقلاب» را در ذهن جامعه خدشه دارد می کند.
سالار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
بشکند قلمی که ننویسد : احمدی نژاد خاطرخواه شده


برنامه امشب سینماهای تهران.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روحانی به مجلس نرفت چون کلا میترسه از خونش بیاد بیرون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
واقعا با اون استعدادت و ژن برتری که داری حیفه اینجا بمونی بزن برو خارح
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
من از خودم و خانوادم و همچنین از مردم ایران از بابت اینکه در دور اول به احمدی نژاد رای دادم پوزش می خواهم . امیدوارم که منو حلال کنید
ناشناس
|
Luxembourg
|
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
سکوت عارف شکسته شد
بلاخره ژن قشنگ هم به حرف در اومد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
علائم کرونا دونالد ترامپ کریم‌ اکبری‌ مبارکه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 جو بایدن زلزله ازمیر