بازدید 919657

یزید چگونه به هلاکت رسید؟

گروهی علت مرگ یزید را مستی بیش از حد عنوان می‌کنند و می‌گویند روزی در حالت مستی، میمون خود را بر خری وحشی سوار کرده بود و در پی او می­‎تاخت تا اینکه از اسب فرو افتاد و از دنیا رفت.
کد خبر: ۹۹۹۴۳۰
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۶ 29 August 2020

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا و سيما، میسون بعد از ازدواج با معاویه، نتوانست زندگی در دمشق را تحمل کند و از معاویه جدا شد و به صحرا بازگشت. به همین دلیل، یزید تحت سرپرستی دایی‌های خود در بادیه پرورش پیدا کرد و قبیله مادرش پیش از اسلام آوردن، مسیحی بودند و هنوز حال و هوای مسیحیت در سر آنان بود و از این رو یزید تربیت مسیحی داشت.

یزید فردی شرابخوار، میمون‌باز و بی‌اعتنا به احکام و دستورات اسلامی بود. وی چندین فرزند از جمله خالد، معاویه، ابوسفیان و عبدالله و همسرانی به نام‌های فاخته، ام‌کلثوم و ام‌مسکین داشت.

یَزید بن معاویة بن ابی‌سفیان (۲۶-۶۴ق)، دومین حاکم اُمَوی است که به دستور وی، امام حسین(ع) و یارانش در کربلا به شهادت رسیدند. یزید پس از پدرش معاویه، سه سال و هشت ماه حکومت کرد و در این مدت، دست به سه جنایت مهم زد: در سال ۶۱ قمری، واقعه کربلا را رقم زد، سال ۶۳ قمری به مدینه حمله کرد که به کشته شدن هزاران نفر از صحابه و حافظان قرآن انجامید و به واقعه حره معروف شد و در سال ۶۴ قمری نیز برای سرکوب مخالفانش، به مکه حمله کرد و کعبه را با مَنجَنیق هدف آتش قرار داد.

بر اساس منابع تاریخی، یزید به صورت آشکارا شراب می‌نوشید و طبعی شاعرانه داشت. او نخستین کسی بود که بر خلاف سنت خلفای پیشین، با انتصاب پدرش و به صورت موروثی به خلافت رسید. همچنین برگزیدن او بر خلاف صلح‌نامه امام حسن با معاویه بود. یزید از چهره‌های منفور نزد شیعیان است. شیعیان و گروهی از اهل‌سنت، با استناد به کارهایی که یزید در دوران خلافتش انجام داد، او را سزاوار لعن می‌دانند و در برخی از روایات، به لعن او تصریح شده است.

بیعت گرفتن معاویه برای یزید

واقعه کربلا موجب شد یزید به یکی از منفورترین شخصیت‎ها نزد شیعیان تبدیل شود. شیعیان یزید را مستحق لعن دانسته و بیزاری جستن از او را از ضروریات مکتب خود می‌دانند.
معاویه در اواخر دوره حکمرانی، موفق شد با تهدید و تطمیع مسلمانان، برای خلافت یزید بیعت بگیرد و علی رغم مفاد صلح‌نامه‌ای که با امام حسن (علیه‌السّلام) امضا کرده بود، فرزند فاسدش را حاکم کرد.

معاویه برای نشان دادن چهره‌ای مجاهد از یزید، در سال ۵۲ قمری او را با سپاهیان مسلمان، به سوی روم فرستاد، همچنین مقام امیری حاجیان را به یزید داد تا وی را از شراب‌خواری بازدارد و از مخالفت‌ها علیه او بکاهد. به‌ علاوه اینکه بیعت گرفتن برای یزید را تا پس از شهادت امام حسن (ع) به تأخیر انداخت. در صلح‌نامه امام حسن (ع) آمده بود که معاویه نباید کسی را جانشین خود کند و انتخاب خلیفه را به شورای مسلمانان واگذارد.

مردم مدینه بیش از دیگر شهر‌های اسلامی، با بیعت مخالف بودند. معاویه به شاعرانِ مخالف یزید، هدیه‌هایی داد و نظر آنان را برگرداند. ولی نتوانست امام حسین، عبدالله بن زبیر و عبدالله بن عمر و عبدالرحمن ابن ابی بکر را وادار به بیعت با یزید کند.

یزید در زمان خلافت چه کرد؟

پس از مرگ معاویه، یزید به حکومت رسید. نخستین کسی بود که بر خلاف سنت خلفای پیشین، به انتصاب پدرش و به صورت موروثی حاکم شد. بنا بر منابع تاریخی، یزید در زمان حکومتش هرگونه مخالفتی را سرکوب می‌کرد.
در روز نخست، نامه‌ای به حاکم مدینه نوشت و او را از مرگ معاویه مطلع ساخت و به او دستور داد که از حسین بن علی (ع) و عبدالله بن عمر و عبدالرحمن بن ابی‌بکر و عبدالله بن زبیر به زور بیعت بگیرد و هر کس نپذیرفت گردنش را بزند.

حکومت یزید سه سال طول کشید. اقدامات او در این سه سال، سرآغاز بسیاری از مخالفت­‎ها ضد خلفای بنی‌امیه و سقوط حکومت آنان بود.

او در سال اول حکومتش امام حسین (ع) و اهل بیت او را شهید کرد. در سال دوم، حرمت مدینه را شکست و به مدت سه روز جان و مال مردم مدینه را بر سپاهیانش حلال کرد و در سال سوم کعبه را مورد تاخت و تاز قرار داد و آن را به آتش کشید.

یزید در سال ۶۰ هجری به حکومت رسید و تا سال ۶۴ هجری حکومت کرد، یزید بن معاویه در مجموع سه سال و نه ماه به عنوان خلافت بر مردم سلطنت کرد و در ۳۸ سالگی در سال ۶۴ هجری قمری مرد. وی در این دورۀ سه چهار ساله حکومت، جنایات هولناکی مرتکب شد.

یزید پس از پدرش معاویه، سه سال و هشت ماه حکومت کرد و در این مدت، دست به سه جنایت مهم زد:
- در سال ۶۱ قمری، واقعه کربلا را رقم زد.
- سال ۶۳ قمری به مدینه حمله کرد که به کشته شدن هزاران نفر از صحابه و حافظان قرآن انجامید و به واقعه حره معروف شد.
- در سال ۶۴ قمری نیز برای سرکوب مخالفانش، به مکه حمله کرد و کعبه را با منجنیق هدف آتش قرار داد.
بزرگترین جنایت یزید چه بود؟

یزید بن معاویه بن ابی‌سفیان، دومین حاکم اموی است که به دستور وی، امام حسین (ع) و یاران او در کربلا به شهادت رسیدند.

بزرگ‌ترین جنایت او به شهادت رساندن امام حسین (علیه‌السّلام) و ۷۲ تن از یاران با وفای آن حضرت است. در تاریخ آمده است که یزید در ابتدای حکومت خود، نامه‌ای به ولید به عتبه، والی مدینه نوشت و از وی خواست تا از امام حسین (علیه‌السّلام) و عده‌ای دیگر بیعت بگیرد. یزید در این نامه دستور داد اگر آنان زیر بار بیعت نرفتند، گردن آن‌ها را بزن و سر‌های آن‌ها را نزد من بیاور.

واقعه کربلا، یکی از بزرگترین جنایات یزید

یزید وقتی به حکومت رسید، به والی مدینه دستور داد؛ از حسین بیعت بگیر و اگر نپذیرفت، سر او را برایم بفرست. امام حسین با یزید بیعت نکرد و به همراه خانواده و شماری از بنی‌هاشم از مدینه به سمت مکه رفت.

کوفیان با ارسال نامه‌های فراوان، امام را به کوفه دعوت کردند و امام به سمت آنجا حرکت کرد. یزید عبیدالله بن زیاد را حاکم کوفه کرد و او توانست کوفیان را از اطراف امام دور کند.

پس از پیمان‌شکنی کوفیان، امام به سوی کربلا رفت. در آنجا در روز دهم محرم با لشکریان عمر سعد که از طرف ابن زیاد به فرماندهی منصوب شده بود روبرو شد.

در این جنگ، امام حسین و فرزندانش، برادرش عباس، ۱۷ نفر از بنی‌هاشم و بیش از ۵۰ نفر از یارانش شهید شدند. پس از جنگ، لشکریان عمر بن سعد، با اسب‌های خود بر بدن کشته‌شدگان تاختند و به خیمه‌های بازماندگان حمله کردند و آنچه بود به غنیمت گرفتند و خیمه‌ها را آتش زدند. امام سجاد (ع) به علت بیماری نتوانست جنگ کند و زنده ماند.

وی به همراه حضرت زینب و سایر زنان و بچه‌ها اسیر سپاه کوفه شد. سپاهیان عمر سعد سر‌های شهیدان را به نیزه زدند و به همراه اسیران به کوفه نزد عبیدالله بن زیاد و از آنجا به شام نزد یزید بردند.

روایات‌ متفاوت در مرگ یزید

در خصوص مرگ یزید روایات زیاد و متفاوتی وجود دارد: گروهی سبب مرگ یزید را مستی بیش از حد عنوان می‌کنند و می‌گویند روزی در حالت مستی، میمون خود را بر خری وحشی سوار کرده بود و در پی او می­‎تاخت تا اینکه از اسب فرو افتاد و از دنیا رفت. برخی نیز می‌گویند بر اثر بیماری ذات الجنب (عفونت ریه) از دنیا رفت و او را در دمشق دفن کردند.

چگونگی مرگ یزید از شیخ صدوق: یزید شب با حال مستی خوابید و صبح او را مرده یافتند، در حالیکه بدن او تغییر کرده مثل آنکه قیر مالیده شده باشد. بدن نحسش را در باب الصغیر دمشق دفن کردند.

چگونگی مرگ یزید از الکامل فی التاریخ: سبب مرگ یزید، اصابت پاره سنگی از منجنیق به یک طرف صورت او بود، که همین امر باعث شد مدّتی مریض شده و بمیرد.

روایت دیگر در مورد چگونگی مرگ یزید: برخی عقیده دارند که وی به وسیله سلمى دختر «حـجـر بـن عـدى کندى» و با همکارى «عبدالرحمان» برادرزاده حجر، مسموم شده و به مجازات رسیده است.

شیخ عباس قمی می‌نویسد: در روایت شیخ صدوق است که وی به بلای ناگهانی هلاک گشت. شب به حالت مستی به خواب رفت. صبح او را مرده یافتند و چنان تغییر کرده بود که گویا او را قیر مالیده بودند.

روایت دیگر از چگونگی مرگ یزید: او در سال ۶۴ هجری قمری، روزی با ده هزار نفر از سواره نظام لشکر خود به قصد شکار، از دمشق بیرون آمد، و خود سوار بر اسب بود، او و لشکرش به اندازه دو روز از دمشق دور شدند، در آنجا (در بیابان) آهوی زیبایی نظراو را جلب کرد، یزید که می‌خواست غرور و چابکی خود را نشان دهد به همراهان می‌گوید؛ هیچ کس با من نیاید، و من تنها می‌خواهم به دنبال این آهو بروم و آن را صید کنم.

یزید تنها سوار بر اسب به دنبال آهو حرکت می‌کند، آهو پا به فرار گذاشته و همچنان فرار می‌کند و یزید با آخرین سرعت به دنبال او حرکت می‌کند، تا به بیابان هولناک و وحشتناکی می‌رسد و همچنان از این دره به آن دره، به دنبال آهو می‌رود. در وسط آن بیابان وحشت زا، آهو از نظرش ناپدید شد. از طرفی به شدت تشنه می‌شود، در آنجا هرچه تلاش می‌کند به آب دست نمی‌یابد.

ناگاه مردی را می‌بیند که ظرفی آب در دست دارد، به او التماس می‌کند که اندکی آب به من بده اگر تو مرا بشناسی، به من احترام شایانی خواهی گذاشت.

آن مرد می‌گوید تو کیستی؟ یزید می‌گوید؛ من خلیفه مسلمانان یزید بن معاویه هستم. آن مرد گفت: پس تو همان قاتل حسین بن علی (ع) هستی.
سوگند به خدا تو را می‌کشم، چنان که تو حسین (ع) را کشتی، با شمشیر به دنبال یزید حرکت کرده، یزید از ترس، با اسب خود فرار می‌کند، اسب از برق شمشیر آن مرد وحشت زده شد و می‌رمد، به طوری که یزید از پشت آن واژگون شده و زیر دست و پای اسب تکه تکه می‌شود.

دیدگاه مسلمانان درباره یزید

یزید بن معاویه بن ابی سفیان دومین خلیفه اموی در سال ۲۲ یا ۲۵ هجری به دنیا آمد. مادر او میسون کلبی و پدرش معاویه بود.

شیعه

واقعه کربلا موجب شد یزید به یکی از منفورترین شخصیت‎ها نزد شیعیان تبدیل شود. شیعیان یزید را مستحق لعن دانسته و بیزاری جستن از او را از ضروریات مکتب خود می‌دانند.

در منابع روایی شیعه، روایاتی از پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) در لعن یزید و قاتلان امام حسین نقل شده است. در زیارت عاشورا عبارتی در لعن همه خلفای بنی‌امیه وجود دارد.

از گروهی از اهل سنت نقل شده که معتقد به لعن یزید هستند. ابن خلدون ادعا می‌کند امت اسلام بر فسق یزید اجماع دارند.

در کتاب «الرد علی المتعصب العنید المانع من ذم یزید» به دلایل لعن یزید پرداخته و می‌گوید یزید علاوه بر اینکه احترام حرم پیامبر (ص) مدینه را شکست، برخلاف دستور پیامبر (ص)، امام حسین (ع) را شهید و پس از آن، به سرِ بریده او و خاندانش بی احترامی کرد.

سنایی غزنوی درباره لزوم لعن یزید چنین سروده است:
داستان پسر هند مگر نشنیدی که از او بر سر اولاد پیمبر چه رسید
پدر او لب و دندان پیمبر بشکست مادر او جگر عم پیمبر بمکید
خود به ناحق حق داماد پیمبر بگرفت پسرِ او سرِ فرزند پیمبر ببرید
بر چنین قوم چرا لعنت و نفرین نکنم لعن الله یزیدا و علی آل یزید

بازماندگان یزید
از یزید در جنبش‌های اموی پس از امویان نیز به نیکی یاد می‌شد. دو تن از نوادگان وی، با نام‌های ابومحمد زیاد بن عبدالله بن یزید السفیانی و ابوعمیطر العلی بن عبدالله بن خالد بن یزید السفیانی به ترتیب در سال ۱۳۲ هجری و فتنه چهارم شورش‌هایی علیه عباسیان را رهبری کردند. در قرون بعد، جنبش‌هایی نظیر جنبش نبطه مدعی احیای شکوه دوران یزید و معاویه بودند و در سوریه هواخواهانی نظیر ابن عساکر و ابن خطیر برای خود دست و پا کردند، اما در نهایت به موفقیت نهایی‌ای نرسیدند.
 
اشعار
یزید اشعاری نیز دارد. برخی نظیر مطهری و شهریار بر این باورند که مصرع بیت اول یکی از غزل‌های حافظ از یزید اقتباس شده‌است. بیتی که به یزید منتسب است، چنین است:

أنا المسموم ما عندی بتریاقٍ ولا راقٍ أدر کأسا و ناول‌ها ألا یا أی‌ها الساقی
 
بیت مشهور حافظ بدین شرح است:
الا یا ای‌ها الساقی ادر کأسا و ناول‌ها که عشق آسان نمود اول، ولی افتاد مشکل‌ها
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۸۱
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۳۱۰
لعنت خداوند بر یزید و خاندانش و قاتلان امام حسین علیه السلام
درود خداوند بر امام حسین علیه السلام، خاندان و یارانش
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
نمی دونم اینایی که منفی دادن از چه تباری هستند!؟؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۹
موندم اخرین روایت مرگ یزید را جه کسی نقل کرده..همش که تنها بوده ...
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
19:14
نکته خوبی گفتی.
ناشناس
| Canada |
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
لعنت خدا بر یزید ملعون و سلام بر اما حسین عزیز (امام حسین عزیز شرمنده ام که امسال نتونستم عزاداری کنم).
متن زیاد بود و
بالاخره مطلب رسونده نشد
پاسخ ها
مه صفا
| France |
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
هر کسی به اندازه تنفرش یه تعبیری از مرگش داشته ...اگر مرگ بدی داشته که حتما همینه خب چون خلیفه ی خودخوانده بوده حتما از مردم پنهان شده که چه جوری به درک واصل شده ....
لعنت بر یزید و توله های کثیفش وهابیون سعودی و داعشیون نجس منفور
اللهم العن اباسفیان و معاویه و یزیدابن معاویه
اللهم العنهم جمیعا
لعنت بر یزید و آل يزيد
اللهم العن قتله الحسین(ع)
لعن الله یزیدا و علی آل یزید
سلام بر حسین و یارانش
لعنت الله علیه بر یزید و یارانش
چطور روایات قطعی از خلوت زندگی شخصی ائمه که مثلا در فلان زمان در منزل فلان امام فلان حرف زده شده است وجود دارد اما مرگ یکی از کثیف ترین و منفور ترین شخص تاریخ به نام یزید دقیق مشخص نیست؟؟؟!!!!!!!جالبه
پاسخ ها
مصطفی
| Canada |
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
اینطور که گاهی خلوتگهِ ائمه اطهار علیهم السلام برای انسانهای وارسته و والا مقام جهان تشیع گاهی مکاشفه میشه و حجابات از میان میره،،،، اما برای یزید چ مکاشفه ای ؟ در هر صورت الله و اعلم
مهرویه
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
چون اصلا مهم نبوده این یعنی عدالت میخواست مهم باشه معروف باشه. شدمهم و معروف اما به منفور ترین شکل ممکن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
چون اهمیت چندان نداشت که ان لعین بن لعین چه به روزش امد ولی قطعا روزی که بقیةالله تشریف بیاورد همه چیز راخواهد گفت
عبدالصاحب
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۹
یزید در شام زندگی می کرد و اهالی شام آن زمان تقریباً هیچکادمشان دوستدار اهل بیت نبودند و به همین خاطر روایات زیادی در خصوص زندگی ان ملعون در دست نبست ولی زندگی ائمه را ۱دها نفر نوشته و روایت کرده اند
یزید 1400 سال پیش مرد واکنون در پیشگاه خداوند مجازات می شود.وامام حسین (ع) با خانواده والا مقام خود در بهشت به انسانها نگاه می کنند که آیا راه او را دنبال می کنیم ویا فقط بخاطر آن بزرگ مرد اشگ تمساح می ریزم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۹
عزیزان بنده روحانی نیستم و مثل شما نارضایتی زیادی از وضعیت فعلی ایران عزیز دارم اما واقعه عاشورا ربطی به این حکومت ندارد و آخوند و غیره ندارد سرگذشت امامان از همان لحظه ی وقوع تاکنون نسل به نسل بوده و تا به امروز هم ادامه پیدا کرده و خواهد کرد پس در آن شک و تردید نکنید و دچار کفر نشوید تمامی ادیان الهی به قرآن و محمد ص اذعان دارند و در همین کردستان خودمان نسخه ای قدیمی از قرآن هست که می‌توانید به آن رجوع کنید و اشاره های کتاب مقدس به حودث را و از جمله گریستن پیامبر در روز تولد امام حسین ع را ملاحظه کنید و مطمئن شوید یکی از درهای بهشت بنام ابا عبدالله است پس تردید در این واقعه گناه بزرگی است
مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۹
چقدم دقیق ازون دنیا خبر داری
چگونه است فردی با این سبقه به درستی علت مرگش مشخص نیست ؟1
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۲
تازه خلیفه و پسر فرد مهمی در تاریخ اعراب ، معاویه هم بوده
حق.پیروزاست هرچند
منوتوخوش.نداشته
باشیم
تمام کائنات بریزیدوال یزیدلعن و نفرین میفرستد.
حالا اینکه دقیقانمیدانندکه چنین خبیثی چگونه به هلاکت رسیده جای بحث دارد.
لعن الله القوم الضالمین فی الابد....
اخرش م نفهمیدیم کی راست میگه ...چطوری مرده این همه روایت
پراید صدمیلیون شده شما هنوز دنبال چگونگی کشته شدن یزید هستی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
این بهانه نمیشه برای امام حسین عزاداری نکنیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۹
چه ربطی داره!
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۹
جالبه ادم جالبی هستی که راجب که واقعایت دینت دارن میگن تو هنوز تو فاز پولی شهید حججی ها هم مثل تو فکر کنن دیگه فاتحه من خودم گیر هزار تومنم ولی جانم فدای حسین
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۹
بچه های سیستانی هروز برسر هوتک ها طعمه تمساح میشوند وکک کسی نمیگزد اون وقت دارند درموردچی صحبت میکنند
لعنت خداورسول وهمه انبیا و اولیا از اول دنیا تا قیام قیامت بر روح و روان و جسد و قبر ابوسفیان و معاویه و یزید و متابعانش انشاالله بر محمد وال محمد صلوات
لعنت بر یزید
هرچه بود هرچه گذشت خدا لعنت کند یزید ان زمان و یزیدان این زمان
حرفها بیشتر از روی تعصب هست.اخه یزید دیوانه بود با ۱۰/۰۰۰ سوار برود شکار؟ یا میمونش سوار خر و خودش سوار اسب باشد بعد اسب نتواند به خر برسد(سرعت خر بیشتر اسب نیست)به هر حال یزید یک حاکم بود که هزاران خدم و حشم داشت مگر دیوانه بود برود بیابانگردی ؟ جان خودتان با این دروغهابه امام حسین ضربه نزنید
نویسنده عزیز برو و مطالعه کن یزید شاعر بسیار زبر دستی بود که حتی نخستین شعر حافظ تحت تاثیر اشعار یزید است بد شانسی یزید ر،برو شدن با اقا امام حسین بود که اگر مشاورین یزید که عامل اصلی این جنگ بودند یزید از موضوع جنگ تا اتفاق واقعه کربلا بی اطلاع بود قیام اقا مبارزه برای ظلم بود که در تاریخ شیعه افتخار برای مبارزه با ظلم است فرق نمی کند زمان حال باشد یا سال ۶۱ هجری چطور یک آدم مست و میمون باز بر یک امپراطوری به این وسعت حکومت میکرد .....
پاسخ ها
رضا خدا
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۱
تا آخر در جهل و نادانی بسر میبری که نمی فهمی فرق انسانیت و
حیوانیت را.
لعنت بر یزبد و خاندانش
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۹
ویزیدان امروزی!
فدایی امام حسین
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۹
لعنت خدا بر یزید
خدا بر عذابش بافزاید
و سَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَی مَنقَلَبٍ ینقَلِبونَ
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
احسنت
لعنت خدا یزید شراب خوارکه به جوانمردترین وباوفادارترین وعزیزترین فرزندان پاک نبی مکرم اسلام رحم نکردن... این ایران اسلامی است که باجان ودل شورحسینی وخدایامارازیاران باوفای حسین علیه السلام وازادامه دهنده گان نهضت آزادی امام حسین علیه السلام قراربده...

ولی اعراب بی وفاچنان نمکنشناس وبی وفايي کردن که اسم ننگشان تاابد لعین خواهد ماند. نمونش این لاش های حوزه خلیج فارس است.... به امیدنابودی کشورهای عربی به وسیله دلاورمردان نظام به حق جمهوری اسلامی ایران
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۹
مگه نمیگیداسلام دین محبته؟پس این همه چنگ ودندان نشان دادنتان به دنیاچیست؟
یا لثارات الحسین
مرگ بر یزید کافر
بر یزید میمون باز ویزیدیان لعنت باشد تا روزی که دنیا برقرار است اقایی امام حسین ع همه جا کاننات نمایان است حق نگه دارتان
انشالله به دردناک ترین عذاب های الهی دچار بشه این ملعون
دایی های یزید مسیحی نبودن یهودی بودن ،که با اسلام و علی و ال علی مشکل داشتن
لعنت خدا و بندگان پاک خدا بر یزید و یزیدیان تمامی ادوار تاریخ از ابتدا تا به انتها
لعنت خداوند بر يزيد و ال يزيد و اصحاب يزيد
خب حالا یزید هزارسال پیش مرد ....
لعنت الله علیه
لعن الله یزیداً و علی آل یزید
راه امام حسین علیه السلام راه نجات بشر است حق برباطل پیروز است الله اکبر
لعنت بر هر انسان ظالم وپست فطرت، چه یزید وچه ادمای پست وظالمی که هنوز وجود دارند.
لعنت به یزید والش ولعنت به یزید های دوران ما
چی نوشتین خدایی
لعنت اهل زمین و آسمان بر یزید
لعنت بر یزید تا یوم قیامه
اللهم العن اول ظلم ظالم حق محمد و آخر تابع له علی ذلک....
گور پدر یزید !!! هر جور میخواد مرده باشه!!!! اینهمه می‌میرند که چی؟؟؟ ما کم یزید !! ببخشید!! ما کم بدتر از یزید داریم که شما بند کردید به۱۴۰۰ سال پیش؟؟؟؟؟
باتشکر
آموزنده بود
تاریخ چیزی نیست که شما از تراوشات ذهنی به عده روایت کنین شاعر بزرگ تازی و سراینده شعر معروف الا یا ای هوالساقی ادرک.... همین یزید بوده شخصیت به این مهمی رو تاریخ و چگونگی مرگش رو نمیتونین بگین بعد از حرفهای اسب شمر و عباس مثنوی هفتاد من دارین
سگ از این بهتر میمیره انصافا
لعنت الله وملائکته وانبیائه ورسله علی یزید بن معاویه و علی معاویه
لعنت بر یزید و خاندان ملعونش
حالا ترامپ از یزید بدتره
پاسخ ها
حسن
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۹
درود به شرفت. ترامپ پست ترین موجودی ست که خدا خلق کرده. لعنت خدا بر ترامپ نانجیب
خدا لعنت کنه قاتلین امام حسین و یارانش رو
یزد زیر نظر یهودیان صهیونیستها آن زمان بزرگ شده تمام پیامبر به دست همین بنی اسرائیل کشته شدن در روز عاشورا یک فرد مسیحی سر مبارک امام حسین رو بالای نی میبیند میگویید مسیح رو مسیحیان نکشتند رو به لشکریان یزید می گوید شما چگونه پسر پیامبر خود را کشتید ۰۰۰۰ پس توپ رو به زمین مسیحا ندازید مسلمان مسیحی یهودی کنار هم هستیم و مشکل یزید زمان و غده سرطانی اسرائیل انشا الله با ظهور حضرت مهدی( عج) کار این رژیم کودک کشه یک سره میشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۹
میدونی توکشورخودمون چقدر کودک کشته میشه؟وجوانهای دسته گلمون رو پرپر کردن؟میدونی کشورماجزو پیرترین کشورهای دنیاست؟دهنتو بیخودی بازنکن بیسواد تندرو
خدایا یزیدان زمانه رو هلاک کن لعنت بهشون
هزار لعنت بر يزيد و خاندان او لعنت لعنت لعنت
لعنت به یزید ویزیدیان.این همه ظلم روا داشت که حکومت کنه سه سال خخخخخ.الانم توقهر جهنم زار میزنه.جانم فدای حسین
جانم حسین
لعنت الله علی قتال الحسین جمیعن
یعنی تنها مشکل یزید این بود که شراب میخورد و میمون نگه می داشت؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۹
نه تنها مشکلش این نبود، مشکلش این بود که دستور قتل امام زمانشو داد به مدینه حمله کرد و کعبه رو اتیش زد تازه یک فرد که ادعای خلافت میکرد به نظرتون نباید قوانینشو اجرا میکرد؟؟؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۹
لابد از دزدی وفساد ورانتخواری بدتربوده دیگه؟
ماه عزاداری امام حسین (ع) رسیده، تاریخ به ما می‌گوید که 1400 سال پیش عده‌ای دینشان را به طلای بیت المال فروختند، تاریخ به ما می‌گوید که عده برای رسیدن به مال و مقام خون ریختند. معاویه و یزید نمی‌میرند، عمروعاص به جای دوری کوچ نکرده و حتی ابوموسی اشعری نیز همچنان از "بیت‌المال "ارتزاق می‌نماید.

اگر معاویه ریش داشت خیلی‌ها دارند ، اگر یزید پول‌دوست بود خیلی‌ها هستند، اگر عمروعاص حیله‌گر و عوام‌فریب بود خیلی‌ها اینگونه اند و اگر ابوموسی اشعری ظاهرگرا و متحجر بود ... بگذریم

معاویه نه شاخ داشت و نه دم، یزید نه بال داشت و نه پر، عمروعاص نه یال داشت و نه سُم! اما ابوموسی پیشانی پینه بسته داشت و زانو های تاول زده

آن مسئولی که در خانه ٢٠٠٠ متری زندگی می‌کند،
آن مسئولی که فرزند بی‌استعدادش به عنوان نخبه عازم دانشگاه‌های خارج از كشور می‌شود
آن مسئولی که ماشین لوکس سوار می‌شود،
آن مسئولی پشت نقاب دین اموال مردم را غارت می‌کند، آن مسئولی که چنین است از معاویه ریاکارتر، از عمروعاص حقه بازتر و از ابوموسی نادان‌تر است

معاویه‌ها نه می‌میرند و نه از بین می‌روند بلکه از یک صندلی به صندلی دیگر، از صندوقی به صندوق دیگر، از پستی به پست دیگر و از شکلی به شکلی دیگر تغییر می‌کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۹
آفرین زیباترین متنی که بعد ازمدتها خوندم همین بود. شیرمادرت حلالت باشد
درود بر امام حسین علیه السلام ویارانش. لعنت خدا بر یزید.....
لعنت بر یزید، لعنت پدر یزید ، لعنت بر جد یزید و لعنت بر همه آنان که در دین اسلام شکاف عمیق ایجاد کردن (شبیه، سنی)
هر چه بود الان یزید و دار و دسته اش و همین روزها ترامپ و نامرد های دور و برش به درک واصل شده و میشن.
ان شاا...
لعنت به یزید لعنت لعنت لعنت خدابهش
نوشتن نام این ملعونم کراهت داره لعنت خدا بر این موجود کثیف که بخاطر چند سال ریاست تا به امروز داغ غم امام حسین علیه السلام رو در دل تمام انسانهایی که آگاهی از اتفاق کربلا دارن رو گذاشت
امامی که بخاطر انسانیت جلوی ظلم ایستاد قیام امام حسین کاری فراتر از خودگذشتگی بود .
امروز هر کس به هر طریقی اگه ظلمی در حق انسانهای دیگر میکنه راه ملعون رو در پیش داره ، ظلمها میتونن به نظر کوچیک بیان اما اثرات بدی در پیش دارن ، حتی اگر ظلمی در حق همسایه باشه ، بیایید راهی که خدا از طریق امامان برای ما روشن کرده را الگوی زندگی خود کنیم از بدی در حق هم بخاطر این دنیای دو روزه دست برداریم
خدا به همراهتان
جان عالم به فدای تو حسین(ع)

لعنت بر قاتلین حسین(ع)
لعنت خدابریزیدوخاندانش تاابدولعنت بریزیدهای دوران وهابیون همان فرزندان نفرین شده شان
جنایتهای بعدی یزید نشون میده که درون ناآرامی داشته که دستور ویران کردن مدینه وآتش زدن کعبه را داده است فقط برای کمتر از چهار سال خلافت کردن
یزید علیه العنه طبق نقل های تاریخ درسال 63هجری بدرک واصل شد وسقط شد وپسر مرجانه رانیه هم توسط سپاه ابراهیم اشتر کشته شد پسر نحس آن ملعون بهمراه سر شمر پسران ابن انس وعمربن سعد بنزد مختارفرستاده شد وجناب مختار علیه الرحمه نیز سرهای آن اشقیا را بمدینه محضر امام سجاد علیه السلام فرستاد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۹
دوست عزیز یکم تعقل هم بد نیست
شما اگه بخوای یه جسد رو امروز از شهری مثل مشهد به تهران بفرستی باید کلی شرایط رو رعایت کنی که جسد نپوسه و تعفنش اطرافیان رو اذیت نکنه
نمی‌خواست فک کنی که یه سر رو اونم در شرایط اون
زمان مثلا بااَسب از کوفه بفرستن مدینه اونم باومود کویرهای عربستان و عراق اصلا امکان پذیر نیست
چرا فک میکنی خواننده بی شعوره
چرا بقیه رو در حد خودت میبینی
با این صحبت ها خودمون رومورد تمسخر نسل جدید قرار ندیم
این افکار چیزی جز اینکه امام حسین و قیامش رو به حاشیه بکشونیم چیزی برای ما نداره
یا حسین
یزید را خدا لعنت کند. یزد که کاری کرد و تموم شد. سوال من. ایا یزیدیان. امروز که حق مردم را نمیدهند. و مردم را تحت فشار اقتصادی گذاشتن. گرانی احتکار دارو مواد غذایی جنگ. کشت کشتار. اینها چرا دزس نمیگیرند. واقعا. یزید یان این روزگار کم نیستن.
لعن الله یزید و علی ال یزید
السلام علیک یا ابا عبدالله وعلی الارواح التی حلت بفنائک

سلام بر ابالفضل العباس علمدار کربلا
سلام بر حسین لعنت به یزیدیان
توروخدا ۱۴۰۰سال پیش روول کنید همه سرکارهستیم بااین همه بدبختی وگرفتاری که برامون درست شده .شمارو بخدا یککم توی حال زندگی کنین کم به گذشته بریم وسرکارباشیم .یک کم تآمل
خدا نعلتش کنه
لعنت بر یزید و آل ابوسفیان و شمر
لعنت بر یزید لعنت بر یارانش لعنت بر دشمنان حسین(ع)
احتمالا این یزید چ چلاق نبوده؟
یزید و یزیدیان درجهنم به سزای اعمالشان رسیده ومجازات می‌شوند
امام حسین علیه السلام با یارانش در بهشت محشور شده اند
مقداری از عزاداری کم کنید و به درک این موضوع فکر کنید که ظلم پایدار نیست وقاتل مجازات خواهد شد
یزید کثیف حیوان صفت
ولعنت الله علی قوم الظالمین
لعنت خدا بر معاویه یزید ابن زیاد عمرسعد شمر و همه ی کسانی که در واقعه ی کربلا شرکت کردند.
سلام بر امام حسین(ع) و خاندان پاکش و یاران با وفایش.
السلام علیک یا اباعبدالله الحسین.السلام علیک یا ابالفضل العباس .لعنت خدا از ادم تاخاتم بر یزید و قاتلان حسین ع
ازتاریخ با همه بدو خوبش آدم عاقل عبرت باید بگیره که به خاطر این دو روزه دنیا حواسش باشه چکار می‌کنه
یزید فرزند ابلیس است لعنت بر ابلیس یزید
خدا لعنت کنه یزید لعنت لعنت لعنت
لعنت بر یزید ویزیدیان لعنت بر ابوسفیان و معاوزه و عمرابن معاویه وشمر وهمه دشمنان حسین(ع)
مادر یزید یهودی بود نه مسیحی. یه متن نوشتین از همه طرف گفتین آخرم به نتیجه نرسیدین.
خدا کند این یزید در آن دنیا بسوزد
سلام ودرود بر حسین ابن علی (ع)ویارانش ودرودفراوان به خاندان پاکش
یزید نمونه ی بارز یک حاکم فاسد بود ... یزید زمان ما ترامپ و نتانیاهو و استعمار پیر انگلیس است عزیزان
لعنت بریزید
مردم فقط از تشنگی امام حسین ع شنیدند و گریه کردن
از ظلم‌های که آن موقع رواداشتن داشت که مورد احتراز
اماممان بود و الا هم داره تکرار میشه چیزی نمیگن
این حسین کیست که عالم همه دیوانه ی اوست
لعنت بر یزید و یزیدیان زمان
سلام و درود بیکران بر حضرت ختمی مرتبت ص واهل بیت پاک و مطهرش و حضرت سید الشهدا امام حسین ع

و لعنت بر یزید و تمامی یزیدیان
سلام برحسین
یزید شاعر بود اما شاعر بزرگی نبود او به خاطر بد شانسی با امام حسین نبود که روبرو شد بلکه او دوست داشت امام حسین را بگشد سخنانش در مسجد دمشق در اولین باری که سر امام حسین و اسیران کربلا را پیش آوردن گفته که ثبت تاریخ اموی هم هست که کفته بود باافتخار که این کشته ها به جای کشته های بدر وبقیه را بخوانید اما اینکه چرا علت مرگش نامعلوم اینه که اولا یزید حاکم اموی بوده اگر به صورت بدی مرده باشه همانطور که یکی از آقایان در پیام‌ها نوشته بود چون قدرت در آن زمان دست آنها بوده علت واقعی وشایدبسیار بدشکل مرگ یزید را برای حفظ آبرویشان عنوان و ثبت نکرده‌اند چون هیچ کس از امویان وجه و وضعیت بد مردن خلیفه را برای حفظ آبرو نگفته
اما اینکه می‌گویند چرا ریز حرفه‌ای خص. صی اءمه اطهار نوشته شده اولا حدیثها بنا به کسی که آن را نقل کرده دارای مرتبت درستش یا نادرستی دارند بعد هم تاریخ را هر کسی که هر چیزی در هر زمانی دیده به همرا طرز فکر ش می‌تواند ثبت کند حالا هر سخن یا داستانی باشد نر بوط به هر زمان لعنت بر یزید لعنت به همه بدیهای آشکار مثل اسراءیل و آمریکا تا لعنت به بدیهای نهان که به اسم وزیرو وکیل فرزندانشان بدزدند
لعنت بر یزیدهای زمان
لعنت خدا بر یزیدیان لبیک یاحسین لبیک یا ابولفظل
لعنت خدااوائمه لعنت کل عالم بریزید ویزیدیان زمان لعنتهم الله علیه
من میخوام بگم لعنت بر یزید اما امروز اتفاتی در دنیا می افتد یا فساد های میشود که خیلی بدتر است مثلآ داعشی کثیف یا تجاوز های جنسی ویا ظلم های که درحق انسان ها میشود اینها که امروز اتفاق افتاده چی ولی در دنیا همیشه ظلم پایدار نبوده وخوبی وبدی وغم وشادی همه انسانها رو به فنا هستند
بلاخره همه یک روز میفهمیم ک این افراد منفور چگونه کشته شدند
لعنت بر یزید و یزیدیان زمان ما... لللللععععععننننتتتتتت

♡جانم فدای شهدا و بازماندگان کربلا♡
لبیک یا حسین (ع)
مقاله ضعیفی بود
یزید فرزند میسون کلبی مسیحی ک پدرش یکی ازغلامان قبیله اش بود ن معاویه.وقتی مادرش از ان غلام یزید را باردار می شود خانواده اش برای پوشاندن رسوایی سریع او را ب دمشق برمیگردانن و اینچنین یزید ب معاویه ملعون منتسب می شود. مادر معاویه هم ک ذوات الاعلام بود یعنی شهره بود.حرام زاده فرزند حرام زاده پاکترین بشر را ب شهادت رساند .اللهم العن بنی امیه
پاسخ ها
ساده لوح
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۹
به نظرم شما تاریخ نویس بشید بهتره ...
براحتی میتونید ایران را فاتح جنگ جهانی اول و دوم و قهرمانی جام جهانی جا بزنید با این اراجیف نویسی
مهم اینه که حق و حقیقت امام حسین(ع)بود و یزید فردی بی کفایت در امور دین و مذهب،حالا به هر طریق سرنگون شده الله و الم،سلام بر حسین ،لعنت بر یزیدیان آن زمان و این زمان
لعنت بریذید
با سلام
مطالب از اینجا و آنجا برداشته شده، بی دقت کنار هم جمع شده اند و گاهی هم ضد و نقیضند. بعضی ها حق دارند اشکال کنند.
کاش بجای یزید تحقیق می کردید که چرا امام حسین علیه السلام را شهید مظلوم می خوانند؟
امام در جنگ شهید نشد این را تاریخ می گوید.
امام در دفاع شهید شد و مظلوم تاریخ شد این را تاریخ می گوید.
یزید قصد کشتن امام را داشت و هدفش این بود، تاریخ بخوانیم.
چگونگی مرگ یزید درد ما نیست حتی تاریخ هم آن را بی ارزش می داند.
درد شیعه این نیست که امام چگونه کشته شد.
امامان علیهم السلام می خواهند که مسلمان باشیم مسلمانی علی گونه، مسلمانی حسن وار، مسلمانی چون حسین....
ترابخداخودتون متن ارسالیتون رابخونیدببینیدازنظراملایی چندکلمه صحیح،یاحداقل چندجمله صحیح نگارش نموده آید.التماس سوادرسانه ای
سلام. شما با این تحریف های نا بجا دارید قیام امام حسین علیه السلام را زیر سوال می برید. آخه اون زمان اسلام بزرگترین امپراطوری را داشت و یزید لعن الله هم امپراطور بود. یزید دیوانه، میمون باز و.... درست، ولی مشاور و معاون و سردار کارآزموده که داشت؟ اگه این نامرد اینی باشه که در بالا توصیف کردین که آقا امام حسین علیه السلام چرا باید به این شکل قیام میکرد؟ خیلی راحت و با آن بینش الهی که داشت، این نامرد را ساقط می کرد. تو را خدا منزلت امام و قیام امام را حفظ کنید و هر خرافه ای را منتشر نکنید. و اینکه الان هم عاشورایی دگر باید و چشم به راه حسینی دیگر باید بود.
خدا دشمنان آل علی علی علیه السلام را لعنت کند
سلام بر حسین علیه السلام و یارانشان
سلام بر حسین(ع)...لعنت بر یزید نجس
لعنت خدا بر اختلاس گر. اونا دارن ضرر اصلی رو بهمون میزنن
السلام علیک یا ابا عبدالله حسین.امام حسین نوکرتم
لعنت بر یزید و یزید صفتان چه گذشته و چه حال و چه آینده و درود و پاینده باد ذات حسین و ادامه دهنده راه حسین چه در گذشته و چه در حال و چه در آینده باید بگویم مملکت نیاز به عمل به صفت امام حسین دارد اگر بر مظلومی ستم شود و به حقش نرسد بدان و آگاه باش که یزید زمانه زنده است .
اللهم ارزقنی شفاعه الحسین یوم الورود، لعنت بر یزید و یزیدیان، خدا رو هزاران بار شکر که زیر پرچم امام حسین (ع) زنده ایم، خدا رو شکر که با وجود ویروس کرونا پرچم امام حسین(ع) باز هم افراشته شد، انشاالله اربابمون روز قیامت شفاعتمون کنه.
لعنت خداوند بر یزیدکافر
لعنت خدابریزیدابن معاویه
یزید هم پرسپولیسی بوده
لعنت الله علی القوم ظالمین
وقتی خود اهل سنتم قبول دارن یزید امام حسینو کشته شما کی هستی ک بگی تاریخ دروغه با این همه مدرک☺
حرفهای داعشیان قبل از سر بریدن ایرانیان و شیعیان نشان میده از نسل چه کسانی هستند خدا عذابش ن رو زیاد کنه
ترجمه رباتیک انجام داده اید. لطفاً روان ترجمه کنید. مطالب مفهوم نیستند.
لعنت خدا بر یزید
متن مفیدی بود اما یکسری مطالبی داشت که مغایر عقل سالم است،برای مثال یزید چطوری با ۱۰۰۰۰ نفر به شکار رفت؟این ملعون برای شهید کردن آقا امام حسین (ع) ۳۰۰۰ نفر سرباز داشت، بعد چطوری زیر پای اسب تکه تکه شد؟؟اسب کلا تنظیم کرده بوده تا اون ملعون نمرده از جاش تکون نخوره؟؟؟؟
سلام برنوه پیامبرحسین.
چرا وقتی ابرهه نیت کرد کعبه رو خراب کنه گرفتار ابابیل شد ولی یزید کعبه رو خراب کرد و اون لحظه اتفاقی نیافتاد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
نکته مهمی را نشان دادی. مرحبا
لعنت بر یزید آن روز و لعنت بر یزیدان امروز که بدتر از آنها به نام اسلام ضرباتی بسیار سنگین تر بر پیکر اسلام وارد کردن
بی حیای بی حیای است چه سردار سلیمانی را به بدترین وضع بکشی یا دزدی از بیتالمال کنی یا با بد حجابی در اتزار بیرون بیایدو غیر و غیر اما ؟؟؟در باره ابا عبدلله حسین که منصوب از طرف خداست فررند علی و فاطمه است تفاوت از زمین تا آسمان است و تا قیامت کبرا فراموش نمیشودو لعنت خدا بر انان است باعث تعجب است که بعضی ها با وضع موجود و گرانی وصل میکنندعشق حسین در دل همه شیعیان و مسلمانان جهان تا ابد زنده است و فراموش نمیشود چه امروز چه ۱۴۰۰ سال پیش باشدمحرم هر سال تکرار شدنی است .
اسلام ا لحسین و الا علی ابن الحسین و الا اولادالحسین و الا اصحاب الحسین .
لعنت خدا بر یزید ویزیدیان
لعنت بریزید ملعون
سلام و درود برسرور جوانان اهل بهشت حسین بن علی رضی الله عنه ولعنت خدا بر آنانی که به تحمت زنی به دیگران می پردازند نه کتابی خواندند نه چیزی از تاریخ می دانند فقط دهنشو را باز می کنند وهر چیزی که لایق خودشون و قوم خود شون است به دیگران (اهل سنت وجماعت) نسبت میدهند خدا به نوشتن کند همان طور که قاتلان حسین بن علی را لعنت کرد
چه فرقی میکنه چطوری هلاک شد، مهم اینه که هلاک شد، اهداف مهم است نه داستان تعریف کردن، اهداف حسین را برشماری همه بدونند، یزید هر جوری مرد فرقی نداره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
اگه
خوب باشی که قربونت میشند مثل امام حسین اگه بد و ظلم باشی مثل یزید همش لعنت میدند چه ی سال باشه چه 1400سال
سلام برحسین ع . لعنت خدا بر یزید و یزیدیان زمانه!
سگ اگر هم باشد یه رحم مروتی دارداما یزید از سگ هم پست تر است
چند تا روایت داشته مرگ یزید
میمون رو خر و تعقیب اهو تو بیابان با عقل جور نمیاد بخصوص یهو از محل زندگی اهو میرسه به یک بیابان مخوف و بی اب و علف که در ان ادمی بوده و دنبالش میکنه
سکته تو خواب به دلیل مشروب زیاد هم نمیتونه واقعی باشه زیرا مشروب خور بوده و جوان هم بوده پس طاقت داشته
می ماند این ذات الریه که هنوز هم مداواش سخته و بیماری عفونت ریه خیلی کشنده است.
عقل میگوید ذات الریه کشته شده
دوستان سلام ببخشید میشه بپرسم کی میدونه که چه کتابی هست که ماجرای عاشورا رو از زمان پیامبر توضیح داده باشه آخه خیلی برام جالبه بدونم اصل ماجرای خصومت یزیدیان با حسینیان چیه
ما ایرانیها آنچنان یزید رو تو قعر جهنم تصور می کنیم که یادمان رفته خدا تصمیم گیرنده است.حتی جای خدا تصمیم می گیریم
حتی مجازات هم براش مشخص می کنیم.
هزار چهارصد سال از واقعه کربلا گذشته و امام حسین و یارانش به شهادت رسیدند
تو این هزار چهارصد سال شاید بیشتر از صد هزار کتاب نوشته شده شده و هزاران مولف در مورد کربلا به بیان دیدگاه های شخصی خود پرداختند و کتاب تاریخ را بروید مطالعه و تحقیق کنید میفهمید جریان چطور بوده الله از همه راضی باد
لعنت خداوند و تمام کائنات بر یزید
گوره بابا یزید یزیدیهای حالا را بگید که ظلم درجه یک میکنند از داعشی بگی تا وهابی
لعنت بر یزید و یزیدیان
لعنت بر یزید
به نظرمن هرچی بوده تموم شده بیایدبه امروزفکرکنیم به اینده ی بچه هامون که چه خواهدشدهرکدامشان برای حفظ ونگهداری حکومتشون جنگیدن حالاباین همه فقروبدبختی شما ازمردن یزیدمیگید
الا یا ایها الساقی ادر کأسا و ناولها
آگاه باش ای ساقی دور گردان جام را و بنوشانش

به حافظ گفتند تو که شاعری و حافظ قرآن و در اوج معروفیت و مشهور بودن
چرا این شعر را از منفور ترین و جنایتکار ترین انسان روی زمین گرفتی
حافظ می گوید اگرجواهر از دهان سگ هم بیفتد باید برداشت خاکمال کرد و شست و از آن استفاده کرد
دیگر اینکه اخبار کربلا به دو وسیله به ما رسیده
۱ حمید بن مسلم خبرنگار ابن سعد که البته مانع شمر می شود
شهادت امام زین العابدین
اعتراض می کند به شمرجهت آتش زدن خیمه ها
سعی می‌کند خاطر را منصرف کند که نمی تواند
بعداً در قیام توابین هم شرکت می کند
۲ اسرای کربلا که موثقترین ترین منبع نقل وقایع کربلا و بعد از آن هستند
سلام خدا برامام حسین ع ویاران باوفایش .نعلت خدا بریزیدویزیدیان
خداوند همه چی به من داد بواسطه امام حسین ع
سلام برحسین فاطمه وخاندان پاکش لعنت خدا بر قاتلان حسین ابن علی التماس دعا
قانون جاذبه =لعن ونفرین برمیگرده دامن خودتون
پس هی لعن ونفرین بفرستین
خداوندا در آن دنیا جواب قاتلان امام حسین را بده
الهی آمین
لعنت خدا و پیامبر بر ابوسفیان،عمر،عمروعاص،ابوبکر،عثمان،عایشه،یزید و خلفای عباسی واطرافیانشان و پیروانشان تا ابد...
صلوات بر محمد و آل محمد
خوب که‌ دقت کنی میبینی یزیدهای امروز اگر ازیزید دیروز بیشتر ظلم نکرده باشند کمتر ظلم نکردند.
نسل هایی از یزید در همین دنیا هستند
سلام بر حسین شهید و یارانش .
لعنت خدا بر یزید و یزیدیان تا روز قیانت.
بنظر بنده یزید این زمانه همان کسایی هستند که دست در بیت المال مردم دارند هر روز هم کلفت میشوند خیالشونم نیس والسلام
سلام بر حسین شهید و یارانش .
لعنت خدا بر یزید و یزیدیان تا روز قیانت.
اگه یزید تنهای رفت دنبال اهو پس چه کسی پیشس بود تا این روایت رو تعریف کرده باشد و ...
ماهمە نوکرامام حسین هستیم چە بخوایم چە نخواهیم ماملت امام حسین هستیم امام صادق میگە فکرکنم میگە اگە گوشە ای از روزاشورا نشان دهدتمام شیعیان جهان میمیرن امام حسین کشتە اشک است یک قطرە اشک ازنماز شب واجب تراست راستی اب خوردین یادحسین کنین
پاسخ ها
حسن
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
خودت فهمیدی چی نوشته ای ؟
لعنت خدابریزیدخائن ودرودخدابرسالارشهید ع
لعنت بر یزیذ نجس میمون باز شراب خور خدا لعنتش کنه ک امام حسین و یارانش را شهید کرد لعنت خدا ب شمرو ابن سعد ابن زیاد خدا بندازتسون تو بدترین جای جهنم
لعنت بر یزیدان زمان
لعنت بریزید به هرحال هلاک شد ولی چه فایده امام حسین بخاطراین شهید شد که دربرابرظلم تسلیم نشد قرارشد راهش ادامه پیدا کنه نه براش عزابگیرن الان همه ظلمو نگاه میکنن سیاه میپوشن ههعععی این عادلانه نیست
اللهم عجل لولیک الفرج
سوال من اینه. وقتی شخص بسیار مشهوری مثل یزید میمیره چطوری ده تا داستان متفاوت برای مرگش وجود داره!!!!!
اونایی که میگن بالاخره یزید مرد میخوان ماسمالی کنن و تمرکز مردم رو از روی این مهم پرت کنن.
چطوری با ۱۰،۰۰۰ تا سرباز میره شکار. اونوقت یه داستان درمیاد شب توی خواب مرده!!!
چطوری اسب از برق شمشیر رم میکنه و یزید رو میکشه!!!
نگارنده متاسفانه به برادران مسیحی ما تهمت بسیار زیادی زده و یزید را تربیتی مسیحی معرفی کرده!کجا مسیحی های ما میمون باز و دائم الخمرن که این تهمت را زدین!!!!
چطور برای مرگ یزید چندتا داستانه درحالی که ۹ تا امام بعد از این واقعه اومده و هنوز توی مرگ یزید شک داریم. اتفاقا دونستن مرگ یزید اینقدر مهمه که بدونید خیلی از داستانهای دیگه هم درباره ائمه میتونه ساختگی باشه!
وقتی به روایات میرسین مو رو از ماست میکشین بیرون. مثلا درباره موی زنان چی گفته شده. ولی به مرگ یزید که میرسه این همه تعارض هست.... !!
هیهات
امام حسین و یزید نکشت کجا لشکر شام با امام روبرو شد، این کوفیان که همان خویشان و یاران و هم رزمان قدیم بودند امام رو کشتن و سر مبارکش و بر نیزه کردن و برای خوش خدمتی به شام فرستادن،.... عبیدالله زیاد، شمر، عمر بن سعد و... همگی از زمان فتح ایران با اولاد علی در جنگهای مختلف همرزم بودند
لعنت خدا بریزید
البته هر که از مسلپان دزدی کند یا ترور کند یا اختلاس و به هر شکلی ظلم کند مورد لعن خداوند است ولی خدا خواسته است آنکه فرزند رسول خدا را کشت لعن و نفرین ابدی نثارش گردد.
با خواست خدا نمیشود تقابل کرد
من میخوام اول جواب چند نفر رو بدم
عزیزم اگه تاریخ دروغه که شما کلا تمام تاریخ رو بردی زیر سوال
ینی ما نمیتونیم بگیم که ادیسون برق رو اختراع کرد چون تاریخ دروغه
نمیتونیم به حمله ی مغول به ایران اعتماد کنیم چون تاریخ دروغه
حتی نمیتونیم بگیم ابو علی سینا یی وجود داشته چون تاریخ دروغه
با این حال این درست نیست که شما بگید تاریخ دروغه چون بی احترامیه بزرگیه
و اون عزیزی که گفت ول کنید ۱۴۰۰ سال پیش یه اتفاقی افتاده و ...
ببین عزیزم این لفظ یه اتفاقی افتاده شدیدا اشتباهه چون این یه اتفاق نیست یه فاجه ست
من نمیدونم که شما به پیامبر اعتقاد داری یا نه ولی کشتن پسر پیامبر اونم به این طرز فجیع که حتی قابل درک هم نیست واقعا اتفاقیه که نمیشه ساده ازش گذشت
انقدر فجیع که چند کودک از ترس شون در آغوش هم پشت بوته یی جون دادند ( ینی از ترس مردند به معنای واقعیه کلمه )
ترجیحا اول برید کمی مطالعه کنید درباره ی این موضوع و بعد ارسال نظر کنید
اصلا هم قصد بی احترامی ندارم
من میگم خدا وعده داده هر کی بدی و خوبی کند سزای اعمالشون را میدهد همگی لعن بفرستید برای مفسدان اقتصادی برای اشک پدری که شرمنده بچهاش شده یعنی خدا یزید و یزیدیان را تا قیامت لعنت کرده بریم برای یزیدیان امروز لعنت بفرستیم
چرا همه چیو بهم وصل میکنید کار ناشایست یزید چه ربطی به معاویه داره. نوح هم پیامبر بود پسرش ناخلف شد. تاریخ بخونید سند درست بیارید یزید ملعون بود درست همه میدونن ولی همه چیو بهم نبافین چندتا کتاب انحرافی میخونید بعدش چندتا اراجیف میگین
آقای مسلمان حریم شاعری حافظ بسی بالا تر از آن است که نخستین بیتش را از یزید بگیرد.این تهمت فقهای عثمانی برای مقابله با محبوبیت حافظ بود
لعنت به این دنیاکه همه :شدن یزید
خب هرجو که مُرد مُرده باشه (خداروشکر)
و اینکه واقعا کی دوست داره راجب زندگی همچین کسی بخونه؟ راجب مهربونیای امام حسین(ع) و حصرت ابلفضل(ع) و اهل بیت(ع)بنویسید که بهتره و واسه خیلیا الگو میشن
لعنت خدا بر یزیدیان زمانه باد و لعنت خدا بر یزید و یارانش که امام ع)و یارانش را به نا حق به شهادترساندند
آخ اگه شعور داشتیم
درود بر امام حسین . مجارات خدا بر ظالمین و ستمگران
لعنت بر یزید وخاندان او
سلام بر حسین شهید
لعنت بر یزید حرام زاده میمون باز
تاریخ توسط بزرگان اهل سنت نگاشته شده و تمام این وقایع در صحاح مسلم و بخاری طبری نوشته شده و همگان اذعان دارند که این موجود کثیف زاده زن بدکاره میسونه ی یهودی است و تاریخ بشریت را با شهید کردن امام حسین ع برای همیشه ی زمان سرنوشت دیگر رقم زد و مسیر حق و باطل تا ابد روشن شد و امروز هم ترامپ و نتانیاهو و بن سلمان و شیخ زاید ها یزیدیان زمان هستند ......
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
یهودیان و مسلمانان و مسیحیان همگی ادیان ابراهیمی و از یک ریشه هستند. چرا هر چیز زشت و بد را به پیروان ادیان دیگر نسبت میدهیم. در همین دوران ما داعش و طالبان و القاعده جنایاتی بدتر از یزید بر همکیشان خود نمودند.
بریزیدویزیدیان ،هردمی صدهزارلعنت ولعنت ولعنت ........
برحسین (ع)ویاران باوفایش هزاران سلام وصلوات
هلاکت عنصر پلیدی چون یزید ملعون به هر شکل که واقع شده باشد چندان فرقی نمیکند ، این سیره تاریخ و رخدادهای تاریخی است که اصطلاحا به بیان چگونگی آن و البته نقل اقوال مختلف از منابع در دسترس میکند ، آنچه که مهم است این است که ظالمان و پادوهای آنان عاقبت الامر به سزای ظلم عظیمی که در جریان واقعه جانسوز کربلا مرتکب شدند رسیدند و تازه این عذاب دنیوی آنان است و جزای اخروی این نابکاران همان خلود در درکات جهنم و محرومیت الی الابد از رحمت حضرت حق جل جلاله میباشد و ذات اقدس الهی در قرآن کریم صراحتا بدان اشاره می‌فرماید# وسیعلم الذین ظلمو ای منقلبن ینقلبون ! و ظلمه بزودی خواهند دانست که به سبب ظلمی که روا داشتند چه کیفری خواهند داشت .
سلام بر حسین ویاران با وفایش انان بخاطر دین اسلام شهید شدند ودر خون خودغلطیدند لعنت بر یزید و ال یزید
یزیدیان زمانه خدا لعنتشون کنه.اختلاس گرا پارتی بازا حق خوران بیت المال اونایی ک میتونن برا مردم کاری انجام بدن ولی نمیدن.خدا ریشه ظلم و فساد و اختلاس و ریا و باند بازی رو بکنه ب حق امام حسین.
دربین مسلمین هیچ فردی به اندازه امام حسین مصیبت نکشید لعنت خدا بریزید ویزیدیان
والا به ما مسلمونا ربطی نداره این یزید **** کی مرده
مرده که مرده! اما از ی لحاظی وقتی اینارو میخونی از گذشته ها درس میگیری حتی اگرم خوشت نیاد و نخوای بخونیشون
بدون تحقیق مطلب نگذارید حرف بیخود زیاد زدید
لعنت بر یزید
باسلام خدالعنت کنه یزید بن معاویه و عمر سعد و ابن زیاد و شمر ملعون که فرزند امیرالمومنین علیه السلام را به شهادت رساندند . اهل علم و کتاب باید برای نسل جدید سخت کار کنند تا یزیدیان زمان چه داخلی و خارجی نتوانند کشور و جوانان مسلمان را از راه امام دور کنند
اینم خودش عالمی داره، تو این همه گرونی و اختلاس، و پراید صدملیونی، سوژه کم اوردی، رفتی دنبال یزید، عزیزم، برو ازاونایی، که گفته های اسب اونزمانو ترجمه کردن، بپرس، چطور نمیدونن یزید چطور مرد؟،،
من هم گویم یزید بد کرد ، لعنت به یزید بد کننده
کی کشته شود دوباره زنده ، با نفرین تو بر کشنده
یزد بد زات
به نظر من هدف از تکرار تاریخ درس گرفتن از اونه اینکه ما در زمان خودمون چطور باید زندگی کنیم حسینی یا یزیدی واینکه در هر صورت عاقبتمون چه خواهد شد .حسین ویزید ویارانشون دائم در حال تکرارند .حق و ناحق همیشه هست .نمیشه گفت به ما چه که 1400 سال پیش چی شده و چی نشده
چقدر روایات اومده که چطور هلاک شد یزید بن لعنت علیه پ چطور داستان امام حسین به یه روایت گفته شده
لعنت به یزید نجس وشراب خوار هزاران لعنت به یزید کثیف
درود خداوند بر حسین، لعنت خداوند به قاتلان حسین مخصوصا یزید.
بدون شک امام حسین(ع) شخصی آزاده ، شجاع ،مبارز و روشنفکر بودند و از مسلمانان انتظار دارند در برابر ظلم ظالمان ویزیدیان زمانه خودشان حداقل سکوت نکنند .به قول شهید مطهری که میگفتند: یزید هزار و چهارصد سال پیش مرد یزید زمانه خودت را بشناس.
واقعه عاشورا و شهادت امام حسین درک بالایی میخواد من تا امروز فکر میکردم بی ایمانم خوشحالم که امروز و در این سن به درک درستی رسیدم مهم نیست چقدر طول بکشه مهم فهمیدن درستی حقیقت بود.
سلام من به امام حسین (ع) و یارانش..
چقد واقعه کربلا به حال و روز الان ما شباهت داره اگر روزی امام زمان ظهور کرد و ندادهد کسی هست مرا یاری کند چندنفر از مال و جان و خانه و دنیای خود حاضرند بگذرند تا در رکاب امام زمان خود باشند؟!حسین حسین کردن و هیات رفتن هیچ ثمری ندارد حسینی شدن یعنی دل از دنیا بریدن
خیلی از کوفیان فقط برای بدست اوردن طلایی ک برای سر امام حسین گذاشته بودن رفتن با پسر پیامبر جنگیدند...چقد کربلا جای تامل درحالمان دارد
به نظرمن 1400پیش یزیدچطوری مرده یاکشته شده هیچی به معلومات مااضافه نمیکنه شما مطلبی بنویس که چطورشده که چهل سال پیش ایران بهترین اقتصادوبهترین کشورپیشرفته اسیا بوده حالا چکارکردیم که افغانستان هم نفت مارونمیخره
ای کاش روزی برسد که این یزیدهای زمان را در تمام دنیا قتل عام کنند.
روزی که جهان ازستم آزادشود
شایدکه درانروزدلم شادشود
ظاهرا یزید توسط یک کولی تازه مسلمان شده کشته شده است. در بعضی روایات محلی یک کولی با تبر به یزید حمله ور شده و با یک ضربت کاری او را از پای در می آورد.
با سلام.لطفا با این قصه های بچه گانه گوش مردم و پر نکنید.مغز همه از اراجیف پر شده.امام حسین شهید نشد شماها ۱۴۰۰ سال پیش و قصه کنید برا مردم.یزیدان زمان رو بشناس و مردمی که از امام حسین مظلوم تر ان.مادر و خواهرانی که از زینب بی پناه تر ان.بچه هایی که از رقیه بی کس ترن....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
احسنتم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
لا یوم کیومک یا اباعبدالله
یزید اون زمان مرد و رفت پی کارش.با یزیدان این زمان چه کنیم؟
سلام بر حسین (ع)لعنت بر یزید
بر چنین قوم چرا لعنت و نفرین نکنم لعن الله یزیدا و علی آل یزید
مگه نوشته نشده که یزید تنها رفت واسه شکار اهو پس اون شخص کیه ک داشت روایت میکرد مردی اومد لت و پارش کرد؟ خیلی ضایعس تحریف داره
لعنت خدا و ملائکه بر یزید و قاتلان و ظالمان بر حسین (ع) تا روز قیامت
سلام خدا بر لب تشنه کربلا
لعنت خدا بر یزید و یزیدیان زمان
وقتی کسی همراهش نبوده چطور اینقدر دقیق مکالمات با اون مرد رو میدونن خیلی مسخره ست ابله نباشید کمی فکر کنید
لعنت بر یزیدیان مردم آذار ستمگر
لعنت بر یزید و یزیدیان الی یوم القیامه
خدا لعنت کند یزید و خاندان کثیفش
اللهم لعن یزید و اولاد یزدو ابوها و امها.. الی قیام یوم دین
اگه یزید امام حسین رو شهید نمی کرد چی میشد؟
یک بارمتنی را نوشتید بخونید چی نوشتید به خودتون احترام کنید وبه مخاطب
در روایت آخری که نوشتین یزید لعنت الله با ۱۰/۰۰۰ لشگر برای شکار رفت. تناقض بسیار بزرگی دیده میشه. اگه یزید به تمام لشگرش گفته که کسی به دنبال من نیاد حتی یک نفر و خودش تنهای تنها برای شکار آهو رفته و بعد از اون هم به درک اسفل السافلین، پس چه کسی بوده که این صحنه های بعدی و نحوه هلاکتش رو دیده و برای دیگران تعریف کرده؟
سلام من یک بلوچ اهل سنت حنفی هستم.شهادت حضرت حسین رض فقط درد شیعه ها نیست درد همه مسلمین هست .و اهل سنت هم یزید را ملعون می دانند حتی درگیری های قبل از یزید که توسط معاویه و حضرت علی بود رو معاویه رو مقصر میدانیم اهل سنت از پیامبر روایت دارن که روزی حضرت علی و طلحه بن زبیر در حال خندیدن بودند که پیامبر با دیدن شادی این دو دوست اشک از چشمانش جاری شد و حضرت علی و طلحه جلورغتند و پرسیدند چه چیزی سبب رنجش شما شد پیامبر فرمود امروز که شما بهترین دوستان هم هستید در آینده ای نزدیک بزرگترین دشمنان هم می شود در این لحظه طلحه سوال می کنند یا رسول الله در این جنگ مقصر من هستم یا علی پیامبر می‌فرماید نه مقصر تو و ارتش شما هست.پس در نتیجه یزید دشمن ما اهل سنت هم هست
پاسخ ها
فقط حیدر امیر المومنین است
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
سلام . با این احادیثی که در منابع اهل تسنن امده و سایر فرمایشات پیامبر که حسین منی و انا من حسین و .... در مورد حضرت زهرا که فرمودند : هرکس او را بیازارد مرا آزرده و ...و اینکه کاملا مشخص است که چه کسانی ایشان را آزردند ، شما که فردی فرهیخته و اهل منطقید ، انشاالله که خود را یک بلوچ اهل تشیع معرفی کنید .
والتوفیق من الله
لعنت خداوند بر آل ابی سفیان و معاویه و یزید و همه ی هم پیمانانش.
لعنت بر قاتلان سرور جوانان اهل بهشت
ودرود فراوان بر ان محاسن غرق به خون
که پسرش امام سجاد علیه السلام بر تربت قبر امام حسین علیه السلام اینگونه نوشت
هذا قبر الحسین قتلوه عطشانا غریبا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
علی اکبر 18 ساله را بگی جوان یک چیزی. عباس 33 ساله را بگوئی جوان بازهم می پذیریم. اما امام حسین با 58 سال سن را چکونه جوان می انگاری.
سلام بر حسین لعنت بر یزیدپلید
یکی از دوستان اینجا اینقدر جاهل تشریف دارن که ترامپ رو یزید زمانه خواندندای کاش خودتان رو به خریت نمیزدید اخه مومن ترامپ رو چه به ما ؟یه کم منطق داشته باشید لعنت الله بر یزید و یزیدان زمانه
بیاید آدم باشیم لبیک یا امام حسین(ع)
ما اهل تسنن برا این لعن نمی فرستیم یا عاشورا تاسوعا برگزار نمیکنیم دلیلش اینه که واقعه ای که ۱۴۰۰ سال پیش اتفاق افتاده و الان هم معلوم نیست سر چی بوده و یک کلاغ چهل کلاغ شده چطور الان قضاوت بشه ما هم حضرت حسین و علی رو میشناسیم و احترام قائلیم اما در این دوران فقط خدا و قرآن رو باید قبول کنیم
عمرمان با لعنت و مرگ بر این و آن گدشت.
سلام خدمت دوستان یکی از دوستان نوشته بود که چطور وقتی سپاه ابرهه به سمت کعبه اومد خداوند متعال توسط پرندگان ابابیل از کعبه محافظت کرد ولی در جریان حمله یزید لعنت الله علیه خداوند متعال از کعبه محافظت نکرد
جواب این سوال بسیار روشن و واضح و مبرهنه، در جریان حمله سپاه ابرهه چون حفاظت خونه ای خدا به دست حضرت عبدالمطلب بود و ایشان هم یک موحد و خداپرست حقیقی بودند لذا خداوند متعال کمک کردند و از سپاه حق طرفداری کردند و از خونه خودش محافظت کردند ولی تو جریان حمله یزید لعنت الله علیه چون کسی که داشت از خانه خدا ،کعبه محافظت می‌کرد خودش اهل باطل بود که همون عبدالله بن زبیر لعنة الله علیه بود لذا چون جنگ یزید و عبدالله بن زبیر یه جنگ باطلی بود خداوند متعال هیچ عکس‌العملی نشان نداده‌اند.
به درک که چگونه مرده واسه من که هیچ اهمیتی نداره
خداوند لعنت کند این نجس را
خدا لعنتشون کنه که امام حسین (ع)ویاران شهید کردن مخصوص یزید لعنت بهشون
حالا ما اگر بدونیم دردی از ما دوا میکنه
فقط اینی که من میگم درسته:یزید ملعون اینقدر اب خورد که ترکید.
چرا خصوصیات خودتونو به دیگران می چسبونید؟ اینکه شما اشک تمساح می ریزید، معنیش این نیست که همه همینطورن. لعنت خدا و پیامبران و امامانش تا قیام قیامت بر امیه و آل امیه و هواداران امروزیشان که این همه جنایت اون لعنه الله علیه رو نمی بینن، شعر و شاعریش چشمشونو درآورده و به زور این حرفا می خوان بهش مقبولیت بدن. واقعاً بعضیها از یزید بدبخت تر هستن که از همچین آدم معلوم الحالی حمایت می کنن. حالا که انقدر از نظرتون مقبوله، انشالله خدا با همدیگه محشورتون کنه اون دنیا
لعنت بریزید تا آخر دنیا
درود بر سلطان بزرگ وباعظمت حسین بن علی تا یوم القیامت
یاحسین ع
سلام بر امام حسین(ع) و حضرت اباالفضل(ع)و حضرت علی اکبر(ع) و حضرت علی اصغر(ع)و همه خانواده و یاران باوفایشان
و لعنت بر یزید و یزیدیان .
برای خداکاری نداشت که یزید رومانندابرهه هلاک کنه کمی تامل کنیم متوجه میشیم خداگذاشت یزید هربدی بکنه تاعده ای بعدا درمورد واقعه کربلا ویزید تردید نداشته باشند
لعنت خدا ورسول خدا بر دشمنان اهل بیت و ظالمان تاریخ از اول تا آخر؛
سلام و درود خدا بر آقا سیدالشهدا خدا لعنت کند قاتلان امام حسین باخدا یا پرچم امام حسین را همیشه پایدار بدار و پرچم کفر و داعش و ضد انقلاب را نابود کن ان شاالله ضد انقلاب ها و ضد اسلام ها در آینده نه چندان دور به سزای اعمال کثیف خود می رسند یا امام حسین
یزیدیان همیشه هستند و حسینیان هم هستند جهل آن روز امام عزیزمان را به همراه خانواده و اهل بیت به شهادت رساند و جهل امروز هم به نام دین مردم رابه ناکجاآباد میراند باید که کوشید با ایمان واقعی به خدا و اهل بیت ناکسانی که سوار بر اسب دین می تازند را به سزای اعمالشان رساتد .
لعنت خدا بر یزید
آقا تو عدم دقت تاریخ همین بس که تو همین متن چند خطی یجا گفته یزید، سه سال حکومت کرد، یجا گفته سه سال و هشت ماه، یجا گفته سه سال و نه ماه...
لعنت به یزیدویارانش بش باد کم مباد
لعنت بر تمام دشمنان امام حسین
سلام هر کس گفت یزید اکنون داریم یا نه جایزه دارد ،یزید اکنون جهان کیست
امام حسین زمان خود را تنها نگذاریم . امام خامنه ای ادامه دهنده راه او و امام تنها و مظلوم است که در عصر یزیدیان امروز دلسوزانه از شرف و عزت ملت ایران دفاع می کند. تجسم کنید به زمان امام حسین بازگشته اید و عده ای او را خارجی مینامند و عده ای می گویند حج را ناتمام رها کرده چه خواهید کرد.آیا در گروه عبیدالله خواهید بود یا امام حسین
شما که نمیدونید یزید چه طوری هلاک شده، چه طور اینقدر با جزئیات و با آب و تاب میدونید که توی واقعه‌ی کربلا چه اتفاقی افتاده؟؟؟
این چه نوع نگارشی است که برگزیده اید که مفهوم نیست
یا حسین
سلام امام حسین فرمودشمامیتوانیدجسدم رادفن کنیدولی خونم رانه خون من جوشان است همینه که اینقدر نسل به نسل واسه امام حسین دلها میجوشه
الله یزیده لعنت ایلسین.....یئری جهنم اولسون
لعنت بریزید،که فقط دران زمان نبود،بلکه حالاهم هستن،لعنت بریزیدویزیدیان زمان،که آرامش اززمانه میگیرن
لعنت خدا بر یزید که موجب از دست دادن امام حسین علیه السلام شد.
عزیزان اگر چندسال دیگر صبر کنیم انشاالله در برزخ می فهمیم ! تازه چه اهمیت دارد؟ مگر میخواهیم سالمرگش را جشن بگیریم. فقط بگو لعنت خدا و همه لعن کنندگان بر یزید و اجداد پلیدش ونسلهای بعدیش مانند صدامیان ملعون، نتانیاهو، ترامپ و همه اذناب وهابیشان، منافقین،احتکار چیان ،رانتخواران و گرانسازان...داخلی !!؟
لعنت بر یزید و ابوسفیان و ابن زیاد و عمرسعد و کسانی که با یزید بودن تا ابد نفرین
⚘سلام بر سالار شهیدان وخاندان پیامبر⚘
اونی که میکه تورو خدا ول کنید بر نگردید به ۱۴۰۰ سال پیش به زندگیمون برسیم . برس به زندگی که معلوم نوع زندگی تو چی هست تو چشم بینا و چشم دل نداری حب دنیا تورو کور کرده امثال تو زیاد بچسب به دنیات که خیلی زود میگذره که تو زندگی حیوانی داری الان اگه از لهبو لعب ۱۴۰۰ سال پیش حرف میزدیم خوشت میامد چشم بهم بزنی پیر پیشی عمرت میگذره امثال تو زیادن ادامه بده از عیاشی بی نصیب نمانی
و لعنت الله قوم ظالمین
لعنت بر یزید و یزیدیان مخفی که به ظاهر مسلمان در جهانند
لعنت الله و امت الله
همین که جگیر داشت و رفت و شهید شد افرین داره خود ما جرات نداریم کاری کنیم مرد بود واقعا
از اینکه می گویی تاریخ دروغ است جای تأسف است بمب اتمی در ژاپن هم جزء تاریخ است این هم دروغ است هر واقعه ای که چندین سال از آن بگذرد تاریخ است
لعنت بر یزید زمان...
بنظر من يزيد احتمالا صهيونيست بوده
تاریخ طبری که چیز دیگه ای از این واقعه نقل می کنه!!!!!
واقعا تاریخ نویسی و روایت ها داستان عجیبی دارند
جالبه دیگه نمیشه با چهار تا حدیث که ممکنه برخیشان هم جعلی باشد افکار نویسنده را به مردم تحمیل کرد.
لنعت بر یزید خداروشکر که مرد
اینکه دنبال تحقیق نحوه مرگ یزید بوده باشیم دیگه زیاد مهم نیست مهم اینست به کسانی داعیه حکومت بر دنیا یا هر جا را دارند بدانند حکومت ظلم پایدار نیست یزیدلعنت الله علیه تنها در سه سال چه جنایت‌هاکه نکرد حالا یک عده یگویند از حادثه کربلا خبر نداشت به نظر شما از حادثه مدینه هم خبر نداشت یا از آتش زدن مکه خبر نداشت به نظر من یزید از قدرت شیعه خبر خوبی نداشت والا حکومت به شام خلاصه میکرد
تیمور گورکان وقتی دمشق را فتح کرد به قبر یزید رسید به او گفتند اینجا قبر یزید است با وجود اینکه شیعه نبود و اهل سنت بود بقایای استخوان های یزید را از قبر بیرون آورد و آتش زد
لعنت بر یزید
نوشتید یزید تربیت مسیحی داشته؟ واقعا براتون متاسفم
لعنت‌خدابر‌‌معاویه‌لعنت‌خدا‌میلونها‌بار‌بریزید‌که‌همی‌مسلمانان‌را‌داغ‌دار‌کرد
لعنت بر یزید امروزی
لعنت بر یزد بن معاویه، لعنت بر یزید بن معاویه، هرچقدر هم بگم کمه ، خدا لعنتشون کنه
امام مهربونم حسین جانم سلام بر شما و یارانتون
دانستن مرگ یزید قدرت خدارو میرسونه اینکه هیچ ضلمی بی جواب نیست لعنت خدا همیشه بریزید ومریدانش
لعنت بریزیدوخاندانش
یزید اگه دستم بهت برسه سرتو میبرم کثافت مرض
یزید ایینه عبرت برای ستمکاران داخلی وخارجی ست،لعنت خدا بریزید وتبار ناپاکش.
یزیدوفرزند ناخلف معاویه.50 الی 60 سال پیش هیتلر هزاران هزار انسان را کشت ...هنوز خیلی رارهای جنگ هیتلر را نمی دونن
یزید مرد به درک
لعنت خدا به یزید ملعون ومعاویه وتمام کفار تاریخ
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # ارتحال امام خمینی # قیام 15 خرداد
آخرین اخبار
وب گردی