بازدید 70130
دو هزار و دویست و نهمین بسته ویژه خبری «تابناک»

واکنش علم‌الهدی به وعده وزیر مسکن / جنجال خانواده خاوری این‎‌بار در کانادا / عذرخواهی همسر ناصر حجازی به دلیل ویدیوی جنجالی / امام جمعه رشت: رافائل گروسی جاسوس است!

رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند رویترز: کشتی ایرانی ۱۴۰۰۰ تن آلومینا در ونزوئلا بارگیری کرد / تمجید سخنگوی وزارت خارجه از "آبه" / نظر عمران خان در مورد رابطه با ایران و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۹۹۹۳۷۱
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۶ 28 August 2020
تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
آوردن مردم پای صندوق آراء در شرایط کنونی کار سختی است

حسین ابراهیمی، عضو جامعه روحانیت مبارز: اصولگرایان در انتخابات۱۴۰۰ هم دارای وحدت و انسجام خواهند بود و به نظر می‌رسد که همان سازوکار مجلس برای ۱۴۰۰ هم پیاده شود. اگر اصلاح‌طلبان واقعا از اشتباهات گذشته خود بازگردند و دیگر خطاهایشان را تکرار نکنند، می‌توانند در عرصه سیاسی کشور باشند. آوردن مردم به پای صندوق رأی در شرایط کنونی کار ساده‌ای نیست. مورد بحثِ من فقط دولت آقای روحانی نیست، بلکه واقعیت این است که دولت‌های ما در سه دهه اخیر به طور کامل موفق نبوده‌اند و همه‌شان با اختلاف سلیقه‌های مدیریتی نتوانستند مشکلات مردم را حل کنند./نامه نیوز
 
امام جمعه رشت مدعی شد: رافائل گروسی جاسوس است

آیت‌الله رسولی فلاحتی در خطبه های نماز جمعه رشت:فردی در رأس آژانس هسته‌ای قرار دارد که خود سابقه جاسوسی برای رژیم صهیونیستی دارد.ایران بارها به تعهدات خود پایبند بوده و آن‌ها از هر فرصتی برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی استفاده می‌کنند.آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها دشمن شماره یک ملت ایران هستند و ملت ایران همیشه فریاد مرگ بر آمریکا بر زبان دارند./منبع: فارس
 
انتقاد شدید پناهیان از شهرداری تهران: مردم را چه فرض کرده‌اید؟!

احمد پناهیان:در سطح شهر تهران آثار محرم دیده نمی‌شود. مسئول مربوطه می‌گوید پارچه برای مشکی پوش کردن شهر نداشتیم! بعد می‌گوید، چون مردم نزدیک عاشورا کم کم مشکی می‌پوشند، ما هم گذاشته‌ایم کم کم شهر را مشکی پوش کنیم. مردم را چه فرض کرده‌اید؟! تابلوی میدان جمهوری اسلامی می‌شود بلوار جمهوری. بعد بخاطر اعتراضات می‌گویند اشتباه شده! برخی مسئولین گویا باور کرده‌اند در قبال اسلامی کردن جامعه و مردم، مسئولیتی ندارند. /آنا
 
عذرخواهی همسر ناصر حجازی به دلیل ویدیوی جنجالی

انتشار ویدیویی از منزل مرحوم ناصر حجازی در حین زدن ضربات پنالتی دربی، باعث ناراحتی هواداران پرسپولیس شد.در صحنه ای که احمد نوراللهی پنالتی خود را از دست می دهد، تعدادی از مهمانان حاضر در خانه حجازی با الفاظی نه چندان مناسب و بعضا رکیک پرسپولیسی ها را خطاب قرار می دهند. بعد از این اتفاق بهناز شفیعی همسر مرحوم حجازی با نوشتن یادداشتی از هواداران پرسپولیس عذرخواهی کرد. شب بازی دو تیم محبوب تعدادی از اقوام و دوستان مهمان منزل ما بودند که تعدادی طرفدار پرسپولیس و تعدادی طرفدار استقلال بودند.در هنگام ضربات پنالتی بنده و دخترم به دلیل استرس در میان جمع حضور نداشته و امروز متوجه ردو بدل شدن دو سه کلمه ناپسند و سخیف میان دوستانی شدیم که در فضای احساسی میان یکدیگر رد و بدل کردند. صدالبته چون این کلمات در خانه ما به کار رفته از اتفاق رخ داده به شدت ناراحتیم و به نظر باید در ادامه معاشرت با این دو سه دوست تجدید نظر کرده و در عین حال از هواداران محترم باشگاه پرسپولیس پوزش بطلبیم./همشهری آنلاین

واکنش بوریس جانسون به استعفای شینزو آبه

نخست وزیر انگلیس در توئیتی در واکنش به اعلام استعفای شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن نوشت: شینزو آبه به عنوان نخست وزیر ژاپن دستاوردهای بزرگی را هم برای کشورش و هم برای جهان رقم زد. تحت نظارت وی، روابط انگلیس و ژاپن در زمینه های تجاری، دفاعی و همچنین روابط فرهنگی ما قوی تر شد. از شما به خاطر تمامی سال های خدمتتان تشکر کرده و برای شما سلامتی خوب آرزومندم.

هركس ادعا كند اگر من جاى دولت بودم غوغا مى كردم، دروغ مى گويد

علی مطهری نماینده مجلس دهم گفت: در این شرایط سخت و حوادث غیرمترقبه چون سیل، زلزله، پدیده ترامپ و شیوع کرونا، همین که دولت توانست سر پا بایستد، هنر بزرگی بوده است و اگر کسی ادعا کند که اگر من بودم غوغا می‌کردم، دروغ می‌گوید. بعد از برجام، اروپا و شرکت‌های اروپایی و آمریکایی از سرمایه گذاری در ایران استقبال کردند. اگر ما از این فرصت درست استفاده می‌کردیم و آنها سرمایه گذاری می‌کردند و ما بین کشورها و شرکت‌های خارجی رقابت ایجاد می‌کردیم، این به نفع ما بود. اما در بخشی از حکومت عزمی برای این امر وجود نداشت. شايد در این شرایط سختی که ما داریم صلاح باشد که یکی از خودشان [به عنوان رييس جمهور] بیاید. وقتی این‌گونه باشد بالاخره باید زندگی مردم را تامین کنند، خودشان برمی‌گردند به برجام و حتی رابطه با آمریکا را درست می‌کنند و اینها ممکن است به نفع کشور باشد. ولی اگر غیر از خودشان باشد مثل دوره‌ ریاست جمهوری آقای روحانی، کارشکنی ادامه می‌یابد و مردم ضرر می‌کنند. تردیدی در اینکه مجلس دهم می‌توانست مؤثرتر عمل کند، وجود ندارد ولی دست و بال مجلس بسته بود؛ یکی از عوامل آن رفتار آقای لاریجانی رییس وقت مجلس که بیشتر دنبال اجرای دستورات بیرون مجلس بود تا حفظ جایگاه مجلس. در جاهایی می‌خواستیم کارهایی انجام دهیم ولی او مانع می‌شد./ایرنا

دولت هزینه‌های جنگ را می‌پردازد، در حالی که اختیارات جنگی ندارد

هادی حق‌شناس، کارشناس اقتصادی با تصریح این که دولت روحانی در سخت‌ترین شرایط سکان امور را به دست داشته است، گفت: تولید پتروشیمی دو برابر شد و تولید کشاورزی بیش از ۳۰ درصد رشد کرد. اینها دستاورد دولتی است که پنج سال از هفت سال خود را زیر فشار تحریم‌هایی بی‌سابقه گذراند تا عملا این دولت در حالی هزینه‌های جنگ را بپردازد که اختیاراتی ندارد. وی درباره شرایط این دولت در قیاس با دولت های دیگر و حتی دولت زمان جنگ به خبرآنلاین گفت:‌ واقعیت مطلب این است که شرایط دولت فعلی از دولت زمان جنگ هم پیچیده تر است. آن زمان تکلیف کشور مشخص بود و همه می‌دانستند در حال جنگ هستیم. حتی محل درگیری هم مشخص بود. اما امروز چنین نیست و شرایط جنگی را داریم اما نه صرفا در مرزها، بلکه تاثیر تحریم ها در تمام شهرها و روستاها خود را نشان می‌دهد.

نمایندگان به دلیل سفر و امتیازات اجرایی، به کمیسیون حقوقی و قضایی نمی‌روند

وضعیت کنونی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس یازدهم در ادوار مختلف مجلس کم‌سابقه است. با وجود اینکه در بسیاری از ادوار دیگر هم برای تشکیل برخی از کمیسیون‌ها مشکلاتی وجود داشته، روندی که این دوره نمایندگان در پیش گرفته‌اند تعجب برانگیز است. عدم استقبال از حضور در کمیسیون حقوقی و قضایی تا جایی پیش رفت که نهایتا آیین‌نامه داخلی مجلس تغییر کرد و حداقل اعضای کمیسیون‌ها تقلیل یافت. پورمختار نماینده سابق مجلس گفت: یکی از دلایل عدم تمایل نمایندگان برای حضور در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس این است که بتوانند به همراه وزرا سفرهای خارجی داشته باشند. در همین حوزه کمیسیون امنیت ملی را بیشتر می‌پسندند؛ هرچند دیگر وزارتخانه‌ها از این نوع سفرها دارند و هر از گاهی نمایندگان هم به همراه آنها سفر می‌کنند، می‌بینیم کسانی که به این کمیسیون‌ها رفته‌اند، خیلی کمتر آشنایی و تخصص لازم را دارند.
 
استقبال فرانسه از همکاری میان ایران و آژانس

وزارت خارجه فرانسه از همکاری میان ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی استقبال کرد.به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، فرانسه از توافق بین آژانس بین المللی انرژی اتمی و ایران استقبال کرد؛ بنابراین، وزارت امور خارجه فرانسه اعلام کرد این پایبندی از جانب ایران، بخشی از اجرای توافقات این کشور با آژانس بین المللی انرژی اتمی است. این وزارتخانه تاکید کرد: اعطای اجازه به بازرسان آژانس برای دسترسی به دو مکان در داخل خاک ایران، اقدامی مناسب از جانب تهران در مسیر صحیح بود. رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی دیروز اعلام کرد در آینده نزدیک به دو مکان درخواستی در ایران برای بازرسی دسترسی خواهیم داشت. گروسی بدون اشاره به زمان دقیق این بازرسی افزود: ما برای دسترسی به این مکان‌ها به هیچ گزینه‌ای متوسل نشدیم و این موضوع در نتیجه گفتگو و مذاکره حاصل شد. ما از مدتی قبل در حال آماده سازی مقدمات کار بودیم و حتی بازرسان آژانس نیز به تهران اعزام شده بودند، ولی در نهایت تصمیم گرفتیم در این مورد در عالی‌ترین سطح مذاکره کنیم.
 
طعنه مقام روس به توییت پمپئو در خصوص ایران

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در طعنه به اظهارات اخیر پمپئو در توییتی نوشت: تحریم‌های تسلیحاتی برای ۱۰ یا ۱۴ سال شرایط خاورمیانه را تغییر نداده است، اما اگر الان این تحریم‌ها را طولانی‌تر کنیم، همه چیز مطابق با تصورات آمریکا به طرز معجزه‌آسایی تغییر می‌کند! میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی روز جمعه در توییتی در پاسخ به پمپئو نوشت: منطق عجیبی است. از دیدگاه آمریکا، تحریم‌های تسلیحاتی برای ۱۰ یا ۱۴ سال شرایط خاورمیانه را تغییر نداده است، اما اگر الان این تحریم‌ها طولانی‌تر کنیم، همه چیز مطابق با تصورات آمریکا به طرز معجزه‌آسایی تغییر می‌کند. یک چیزی در این محسابات به شدت جای سوال دارد.
وی در توییت دیگری نوشت: از دیدگاه آمریکا چه کشوری عادی است؟ این سوال بزرگی است. اگر می‌خواهید به یک بازیکن بی‌مسئولیت بدل نشوید، نباید از چنین مفهوم‌هایی در فضای عمومی استفاده کرد. وی در توییت دیگری ادامه داد: طبق قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل، محدودیت‌های دادوستد تسلیحات با ایران در ۱۸ اکتبر به پایان خواهد رسید. این مهم باید حفظ شود. در این زمان ما پیشنهاد گفتگو‌هایی در خصوص چگونگی توسعه روابط عادی در خلیج فارس را ارائه داده‌ایم. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه در توییتی نوشته بود: توافق هسته‌ای یک‌طرفه با ایران برای آمریکا امنیت و برای خاورمیانه ثبات به ارمغان نیاورده و رفتار‌ها نظام را تغییر نداده و نخواهد داد. تثبیت مجدد تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران، به این کشور فشار می‌آورد که همانند کشوری عادی رفتار کند و به پای میز مذاکره بازگرد.
 
انتقاد دوباره بولتون از دولت ترامپ درباره ایران

جان بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا گفت، اقدام دولت ترامپ برای استفاده از مکانیزم ماشه باعث شده تا احمق به نظر برسد.جان بولتن که قبلا اعتبار دولت آمریکا برای استفاده از مکانیزم ماشه را به چالش کشیده بود، به آسوشیتدپرس گفت: «درسی که شما از این مساله می‌گیرید، این است که برای ایالات متحده کاملا قابل افتخار است در دفاع از اصول ما در سازمان ملل تنها باشد، اما حداقل شما باید تلاش کنید تا این را هوشمندانه انجام دهید، نه اینگونه که احمق به نظر برسید.» وی در ادامه تاکید کرد: «من فکر می‌کنم ما احمق به نظر می‌رسیم.»
 
«مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا که بر خلاف نظر اکثریت قاطع اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد همچنان بر ادعای خود مبنی بر برخورداری آمریکا از حق فعال‌سازی مکانیسم بازگشت خودکار تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران اصرار می‌ورزد، روز پنج‌شنبه در پیامی توئیتری اعلام کرد که دولت متبوعش با هرگونه قطعنامه‌ای برای ادامه رفع تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران مخالفت خواهد کرد. وزیر امور خارجه آمریکا ابتدا با انتشار پیامی در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر مدعی شد: «هفته گذشته پس از کوتاهی شورای امنیت در اجرای مأموریت خود برای حفظ صلح و امنیت بین‌المللی، آمریکا فرآیند سی روزه‌ای را به‌ منظور بازگرداندن تقریباً همه تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران فعال کرد. این تحریم‌ها در نیمه شب ۲۰ سپتامبر [۳۰ شهریور]به وقت گرینویچ بازخواهند گشت.»
 
جنجال خانواده خاوری این‎‌بار در کانادا

صفحه توییتر ژورنال ایرانیان کانادا در یک رشته توییت به نقل از روزنامه گلوب اند میل کانادا نوشت: ‏یک پروژه آپارتمان­ سازی شکست خورده در بخش شرقی تورنتو باعث شده است که اختلاف چند میلیون دلاری بین پسران خاوری و خانواده سرمایه­ گذار عربستانی فاش شود. در قلب این پرونده خشایار خاوری قرار دارد. بر طبق گزارش ­ها، خشایار خاوری و برادرش اردوان در سال ۲۰۱۷ بابت یک معامله تجمیع زمین که در محله یورک شرقی تورنتو قرار دارد، سلسله وام­‌هایی با نرخ بهره بالا دریافت کرده­ اند و به صورت مستمر اقساط مربوط به وام‌­ها را پرداخت نکرده‌­اند. شرکت وام‌دهنده به این پروژه اکنون بیش از ۸ میلیون دلار طلبکار است. این شرکت با پرداخت وام ۴۴ میلیون دلاری برای ساختن یک آپارتمان هفت طبقه موافقت کرده بود. با وجود دریافت موافقت برای ساخت این پروژه، تقریبا هیچ کاری به جز تخریب ساختمان­‌های موجود در محل انجام نشده است. ‏پائولا فلچر از اعضای شورای شهر تورنتو می­گوید: "آنچه برای این محله باقی مانده یک زمین خالی پر از علف و زباله است، در حالی که میلیونر‌ها در حال دعوا کردن با هم هستند. با این پروژه نباید از ابتدا موافقت می­شد. این سرمایه­ گذاران پولدار در این زمین کوچک در نیویورک شرقی چه می­کنند؟ "‏مالکان این زمین بیش از ۱۴۶ هزار دلار مالیات بر املاک نیز به شهرداری تورنتو بدهکار هستند.
 
نظر عمران خان در مورد رابطه با ایران

نخست وزیر پاکستان در مصاحبه‌ای اعلام کرد: توسعه روابط با ایران اجتناب ناپذیر است. عمران‌خان در مصاحبه با شبکه خبری «ARY» پاکستان با اشاره به سیاست خارجی دولت خود طی دو سال گذشته گفت: روابط ما با جمهوری اسلامی ایران در مقایسه با گذشته در سطح بسیار خوبی قرار داد و توسعه بیشتر این مناسبات ضروری است. نخست وزیر پاکستان در این مصاحبه اعلام کرد: روابط فعلی پاکستان با ایران در مقایسه با گذشته در سطح بسیار خوبی قرار دارد. توسعه بیش از پیش روابط پاکستان با جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشور همسایه اجتناب ناپذیر است. عمران‌خان با اطمینان از مناسبات پاکستان با سایر کشور‌های منطقه از جمله ترکیه و عربستان نیز گفت: اسلام‌آباد مصمم به نقش آفرینی برای کمک به تنش زدایی میان کشور‌های مهم منطقه است.
 
واکنش علم‌الهدی به وعده وزیر مسکن

امام‌جمعه مشهد به وعده ساخت ۶۰۰ هزار مسکن از سوی وزیر مسکن تا پایان دولت واکنش نشان داد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در بیست و ششمین هفته برگزار نشدن نماز جمعه در مشهد مقدس گفت: این که آقای وزیر مسکن وعده داده که تا پایان این دولت، ۶۰۰ هزار مسکن ایجاد کند، بسیار وعده امیدوارکننده‌ای است، اگر واقعاً ۶۰۰ هزار مسکن تا یک سال دیگر در این کشور به وجود بیاید، خیلی در حل مشکل مسکن که از مشکل‌ترین مشکلات امروز مملکت هست، کمک می‌کند و امیدواریم این عزیزان موفق بشوند.
 
عذرخواهی رسمی امارات از ایران

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی گفت: کشور امارات ضمن عذر خواهی رسمی از جمهوری اسلامی ایران (بابت تیراندازی به دو صیاد ایرانی که منجر به کشته شدن آن‌ها شد) متعهد گشت، برابر قوانین بین‌المللی خسارات وارد شده را جبران کند. سردار احمدعلی گودرزی در حاشیه بازدید از یگان‌های مرزی ساحلی قشم با بیان اینکه لنج‌های ایرانی به قصد صید و تجارت و امرار معاش در آب‌های خلیج‌فارس تردد می‌کنند، اظهار کرد: مأموران دیگر کشورها، نباید در صورت حضور آن‌ها در آب‌های سرزمینی به سوی آن‌ها تیراندازی کنند. فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی با اشاره به رفتار خارج از عرف و قوانین بین‌المللی گارد ساحلی امارات و تیراندازی به دو صیاد ایرانی که منجر به کشته شدن آن‌ها شد، افزود: با پیگیری وزارت امورخارجه و مرزبانی نیروی انتظامی، تعدادی از صیادان دستگیر شده لنج ایرانی به کشورمان بازگردانده شدند.
 
تمجید سخنگوی وزارت خارجه از "آبه"

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به استعفای «آبه شینزو» از سمت نخست‌وزیری ژاپن اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران از نقش وی در توسعه روابط دو ملت قدردانی و برای او آرزوی سلامتی و توفیق می‌کند. سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز جمعه در ارتباط با استعفای «آبه شینزو» نخست وزیر پیشین ژاپن اعلام کرد: دو کشور جمهوری اسلامی ایران و ژاپن از روابط دوستانه و تاریخی برخوردارند و آقای آبه شینزو در هر دو دوره فعالیت بعنوان نخست وزیر، کمک‌های ارزنده‌ای در راه توسعه روابط دو ملت انجام داده است. سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر اراده خود بر تقویت روابط با ژاپن و قدردانی از توجه آقای آبه به روابط دو ملت، برای ایشان آرزوی سلامتی و موفقیت می‌کند.
 
رویترز: کشتی ایرانی ۱۴۰۰۰ تن آلومینا در ونزوئلا بارگیری کرد

یک کشتی با پرچم ایران، پس از تحویل محموله‌اش به یک سوپرمارکت ایرانی در ونزوئلا، محموله‌هایی از آلومینا (اکسید آلومینیوم) در این کشور بارگیری کرده است. به گزارش رویترز، یک کشتی با پرچم ایران پس از تحویل محموله‌اش به یک سوپرمارکت ایرانی در ونزوئلا، محموله‌های از آلومینا (اکسید آلومینیوم) در این کشور بارگیری کرده است. این اقدام جدید‌ترین نشانه روابط نزدیک بین این دو کشور تحت تحریم‌های آمریکاست. هنوز مشخص نیست این محموله برای چه کسی بارگیری شده و مقصد آن کجاست. کشتی گلسان یک کشتی باری با ظرفیت حمل ۲۲۸۸۲ تن کالاست که در حال حاضر در اقیانوس اطلس به سمت شرق می‌رود، ولی مقصد آن هنوز هم بندر «لا گوایرا» در ونزوئلا نشان داده می‌شود. این دو کشور عضو اوپک روابط تجاری خود را در ماه‌های اخیر افزایش داده اند. ایران در ماه آوریل ۵ نفتکش حاوی سوخت به ونزوئلا فرستاد تا به حل مشکل کمبود بنزین در این کشور کمک کند. همچنین تجهیزاتی از طرف ایران به ونزوئلا ارسال شده تا تولید در بزرگترین مجتمع پالایشگاهی این کشور از سر گرفته شود. مقامات کاراکاس و تهران مشخص نکرده‌اند، پول این محموله‌های بنزین و تجهیزات چگونه به ایران پرداخت شده، ولی آمریکا ادعا می‌کند رژیم مادورو در ازای این محموله‌ها طلا پرداخت کرده است. افزایش روابط تجاری بین ایران و ونزوئلا باعث عصبانیت واشنگتن شده است. آمریکا سعی می‌کند رژیم مادورو را سرنگون کرده و برنامه‌های اتمی ایران را خنثی کند.
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۵
در انتظار بررسی: ۹
انتشار یافته: ۹۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
این اصلاح طلبها امدن که از عمد دین و ایمان مردم را بگیرند
نمونه این کارها در این دوره شهرداری دیگر این قدر...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
این اصولیها با افراط در دین مردم را از دین دور کردند مخصوصا نمونه اینکارها در این مجلس دیگر اینقدر.....
ناشناس
| United States of America |
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
اصولگرایان برای فقرای لبنان و عراق اشک میریزند و برای محرومان سومالی دل میسوزانند . اما برای محرومان ایرانی میگویند انشالاه بعدا جبران خواهد شد منتظر باشید . صبر داشته باشید خدا شما را دارد امتحان میکند . حالا سوالم از اصولگرایان این هست چرا همیشه بلاها و سختی ها مریض ها برای فقرا هست و خوبیها برای محرومان نیست . در صورتی شما اصولگرایان شادی کردن و پایکوبی کردن‌مردم گرسنه را هم محروم کردید .
ناشناس
| Germany |
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
آمار گرفتن جالبه در مورد دین مردم ! تقصیر اصلاح طلبها نیست ! تقصیر اصولگراهاست که انقدر مهربان و نازند و طبق دین رفتار میکنند !! مردم اینقدر دوستشون دارن که روزبروز مسلمامتر شدند!!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
اصول گرها با ندانم کاری ها کار می کنند ولی ریشه اصلاح طلبی ها از عمد برای دین گریزی مردم به وجود امده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
چشمانت را بازکن پرچم امریکا و بخش مهمی از رسیدگی به فقرای کشورتان را همین افراد اصول گرا و انقلابی می کنند
ولی چون نمیخواهی ببینی ..
در ضمن ما می رویم انجا تا تو نااگاه در امنیت زندگی کنی وگرنه مانند همان کشورها در جنگ داخلی الان نبودی
ناشناس
| United States of America |
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
۲۳،۳۱ غیر از توهین مگر کار دیگری بلدید ؟ اتفاقا سی سال سابقه من در شرکت های دولتی این پشتوانه سیاسی را برای من ایجاب کرد که ، بدانم چه هموطنان گرامی دارم که خبر از این ندارد که دوستان طیف اقلیت اصولگرا و تمامیت خواه و اقتدارگرا کارخانجات را مدیریت میکردند با روش انقلابی ....... وقتی شرکت ها را فرسایش دادند و مستهلک کردند سپس صاحبش شدند و لذا بعنوان نذرورات بخشی را به فقرا میدهند ....خسته نباشید که پول ملت را به ملت بخشش میکنید . واقعا چنین روشی را باید به کل دنیا تعمیم داد . چه الگویی جالبی هست . شرکت های که با دلار هفت تومانی ساخته شدند درامد آن‌میلیاردی هست سپس قولنامه به این متن که اگر ثروت یک میلیارد هست سهم ده درصد بخشش کن . چون از اول در فروش از دم قسط بهت واگذار کردیم . آره ؟ واقعا پول مردم تو جیب مردم بنام تبلیغ کار سختی هست .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
اهان یک شرکت خراب کاری کرد کلا همه بد هستند!!!
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۰۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
آدم مسلمان واقعی کسی نیست که با تبلیغاصولگرا به میدان بیاد وبا تخریب اصلاحگرا دین گریز
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
۲۳:۳۱
به کشور های خارجی کمک میفرستند تا درگیر جنگ داخلی نشویم؟؟؟؟ خودت میدونی چی داری میگی؟؟؟
ناشناس
| United States of America |
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
از ساخت مسکن . اتم . برجام . فیزیک و شیمی و راه سازی و سد سازی و خلبانی و کشاورزی و صنعت و علوم‌پایه و اقتصاد و سیاست چقدر تخصص داره . مگه میشه اینهمه علم در یک فرد جمع باشه که حتی در مورد پزشکی نظر بده .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
شما نمیخواهد درس توهین کردن یاد بدهی وقتی برای کار حرامی همچون رقص داری دست و پا می زنی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
دیگه دین و ایمونی نمونده که کسی بخواد بگیرتش
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
این یه نمونشه عزیزم. شما بهتر از ما از وضعیت کارخانجات کشور خبر دارین.
ناشناس
| Netherlands |
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
دین مردم را امام جمعه رشت ضایع کرده، نه اصلاح طلب ها
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
شما اصلاح طلب ها اگر به جای برجام زیر ساخت اقتصادی کشور را اصلاح می کردین در این هفت سال اینقدر هزینه با برجام برای کشور درست نمی کردین که مردم را به زحمت دوباره بیاندازید
پاسخ ها
نسیم
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
ظاهر شما دوره قبل از برجام خواب ناز بودید وخبر ندارید محمودخان ایران را در چه چاه ویلی انداخته بود
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
شما اصولگرایان ۸سال زودتر تمام قد از احمدینژاد حمایت کردید چرا زیرساخت های اقتصادی را درست نکردید؟!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
شما اصولیها اگر بجای زیر اب زدن برجام رفتارتان را اصلاح میکردین در این هفت سال اینهمه هزینه درست نمیکردین که مردم را دوباره به زحمت بیاندازید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
باید بپرسی احمدی نژاد وطیف طرفدارش چرا با نفت بشکه ای 120 دلار زیرساختهای اقتصاد و...مملکت را سروسامان ندادند واصولا آن درآمد بینظیر وهنگفت کجا رفت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
احمدی نژلد 2 سال اخرش تحریم شد همان دو سال اخرش اصلاح کردن ها را ایجاد کرد ولی شما 7 سالش تحریم بودین و همیشه دنبال خارجی ها
خطاب به22:25
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
بعله قبل برجام و الان که مدعی برجام هستید خیلی درخواب بودین !!وخیلی ها ارزوی همان دوره احمدی نژاد را می کنند و در این دوره که بدترین دوره تاریخ دولت ها را رقم زد وخیلی هم مدعی بودین که زبان دنیا را بلد هستید درحالی که رفتید در دانش کشور بتن ریختید در قبال رفع تحریم نفت خودمان که شد برجام ولی چه برجامی که حتی نمیتوانید حقتون را بگیرد و نه میتوانید خارج شوید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
خوب پروفسور زیر اب زدن برجام را بگو بیینم که چگونه ان را نقض کردیم؟
حتماا موشک نه؟ عزیزم برخلاف ادبیات سیاسی کاران موشک پرانی در برجام نیامده و فقط گفته موشک با کلاهک هسته ای نزنید!
در ضمن جوابی ندارید در قبال خسارتی که به کشور زدین لطفا خاموش
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
خیلی از زیر ساخت های فعلی برای دوره احمدینژاد است که در تاریخ ماندگار شد وگرنه وضعتون الان بدتر می بود اگر ساخته نمی شد در ضمن نفت 120 دلاری برای یک سال بود وبقیه ان 80 دلار
و یک چیز دیگر بعد جنگ 3 دوره دست شما دوستان بوده وفقط یک دوره دست دیگر
نسیم
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
محمودخان شما دولت را در حالی تحویل گرفت که خاتمی عزیز با نفت بشکه ای 34 دلار نه تنها خزانه وصندوق ارزی پر تحویلش داد بلکه بدهی نیز روی دست دولتش ننهاد...محمودخان شما با نفت بشکه ای 120 دلار نه تنها خزانه وصندوق ارزی خالی تحویل داد بلکه ذخیره گندم در انبار برخی استانها فقط برای 3 روز کافی بودوبسیاری از صنایع وکارخانجات تعطیل و ورشکسته و...باز هم بگویم
نه اصلاح طلب نه اصولگرا
| United States of America |
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
پروفسور اصولگرایان ؟ حقیقتا دیگر کسی از رفتار شما در نحوه برخورد با شهروندان حتی با مشت و سیلی و تنبیه در ملا عام خوشحالی نمیکند . اما بخش اصلاح طلبان میگویند بجای اینکه در خیابان شهروند را تنبیه کنید ببرید در زندان . بجای اینکه شهروندی را در خیابان مثل دهه ۶۰ اعدام کنید ببرید تو زندان . بحای اینکه در میدان شهرها شلاق بزنید مردم لبنان و عراق و یمن میبینند . و مورد وهن این کشورها میشود ببرید تو حبس اینکار را بکنید . لذا من دمکراسی خواه از رفتار شماهای دو گروه خسته ام خسته میفهمی . یا درس اخلاق را ول کنید دو دستی به سیاست و قدرت و ثروت بچسبید یا اینقدر شعار مهربانی و مردت و صفا و عزت و کرامت ندهید ؟
نسیم
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
تابناک سانسورچی جدیدت را از
صدا وسیما قرض گرفتی

حتی یک کامنت را هم برنمی تابید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
خخخه
هر دولتی که امد سر کار گفت خزانه خالی بود!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
شما ساندیس امریکا را نخور راه باز است!!
نسیم
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
سانسورچی محترم. توصیه ای دوستانه

یا سطح اطلاعات ومطالعه خود را بالا ببر یا ظرفیت پذیرشت را
نمی دانم مشکلت کدام یک است چون با توجه به مواردی که از کامنتهای من سانسور کردی بنظر می آید هر دو مشکل را داری
حدیث ائمه را سانسور می کنی...جمله رهبری مبنی بر متابعت کامل از دستور ستاد مبارزه با کرونا را سانسور می کنی...امشب که توضیحم مبنی بر دروغ بودن بتن ریزی در سایت را سانسور کردی در حالیکه سال قبل تابناک خودش روی این خبر کار کرده و یک باکس کامل بدان اختصاص داد....فکری جدی بحال خودت بکن...از ما گذشت
مهدی م
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
آقا چرا دعوا و سر و صدا می کنید؟ بشینین لیست کنید ببینیم این دولت چه زیر ساختی ساخت اون دولت چی ساخت. پتروشیمی و راه و مسکن و سد و فرودگاه و ...
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
خودتون گفتین با برجام دیوار تحریمها فرو ریخت و همش بالمره برداشته شد حالا با چه رویی می گید بزرگترین تحریمها مال دولت
روحانی بود؟ ضمنا اگه نفت الان از آب هم ارزونتره دسته گل حسن آقا است که رفت دست داد و خندید و خوش خیالی کرد و همه
. تاسیسات اتمی ما رو به باد فنا داد
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
اکنون که همه التماس میکنین برجام برگرده ... !!؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
باز هم بازی قدیمی اصلاح طلب اصولگرا . اینقد ما و شما نکنید . نه اصلاح طلب ن اصولگرا از ما نیستند . هرکس به طریقی نگران جیب خود
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
خخخخه3 روز گندم داشتید ان وقت سه روزه رفتید بار زدین و اوردین!!!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
آقای عزیز اگر به آمارهای اقتصادی دولت خاتمی مراجعه کنید متوجه می شوید کشور و اقتصاد کشور در مس.
.درستی بوده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
ما در مورد زیر ساخت سازی حرف زدیم نه درمود امار اقتصاد
چون اگر نفت در دوره ایشون هم بالا می بود ارزها را سرکوب می کرد و بعد مانند دو رییس جمهوری بعد اقتصاد را نابود می کرد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
زمانی بردن اسم ویدئو خط قرمز زبان ها بود و اسم الکل هم تابوی اصولگرایان ......حالا هر روز در همه جا ورد زبان شده الکل بزن . الکل . الکل .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
از این دعوای الکی اصلاح طلب و اصول گرا چی گیرتون اومده حالا؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
همین که من و تو بیایم اینجا کامنت بذاریم و به هم بپریم! اون های دیگه هم کار خودشون رو بکنن!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
خدا را شکر . پس نفت دادیم جاش اکسید الومینیا وارد کردیم نه آناناس و موز و نارگیل .
پاسخ ها
احسان
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
مگه اصلا ونزوئلا موز و این چیزا داره؟! اکسید آلومینا چون باعث افزایش برد موشک میشه اگه با سوختش ترکیب بشه قطعا باعث تحریم بیشتر مون میشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
نخست وزیر ژاپن چرا استعفا کرد ؟ آیا در قانون اساسی ایران بخشی بنام استعفا هم برای دولت منتخب و دولت منتصب و پنهان ببخشید ( دولت در سایه ) پیش بینی شده است ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Slovakia |
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
برای زدن مشت محکم بر دهان یاوه گویان غربی(قبلا شرقی هم بود حالا فقط غربی) ما استعفا را از لغت نامه دهخدا حذف کردیم
ناشناس
|
Denmark
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
آقای خاوری یادت نبودبادآورده رابادمیبردو بجای آن نکبت وبدبختی می آورد هنوزدوران خوشی تمام نشده بایدصبرکنی
بقول پروین اعتصامی بینداین بستروعبرت گیرد هرکه راچشم حقیت بین است
خوردن بیت المال یقه مارافقط نمیگیرد بلکه یقه وگلوی شماونسل خوبتان راهم میگیرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
مگه این مردک مال حرامخور خودش خوبه که نسلش خوب باشه .....انگل وانگل زاده ای بیش نیستند
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
همه یادشون باشه که خاوری را دولت احمدی نژاد مدیر عامل بانک ملی گذاشته بود و آخرش هم پول رفت که رفت . دکل نفتی پولش چی شد.. رفت که رفت عوامل اصلی هنوز توی ایران هستن
ناشناس
|
Slovakia
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
اصلا هر خارجی که به ایران بیاید جاسوس است و باید قبل از ورود اعدامش کنیم تا فقط خودمون بر کره زمین باقی بمونیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
فعلا که امدن و دانشمدانمون را ترور کردن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
ائمه جمعه به این اطلاعات از کجا دسترسی پیدا میکنند؟ و اگر دسترسی به این اطلاعات برایشان مجاز است، اجازه انتشار ان را از تریبون نماز جمعه هم دارند؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
تمام ان قطعنامه ها در زمان احمدی نژاد جلیلی علیه ایران مصوب شده و باید یقه انها را بگیرند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
اونها حداقل چیزی رو از دست ندادن.
ناشناس
| Netherlands |
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
۲۲.۱۷
چیزی که اونا از دست دادن که صداش اونموقع در نیومد سه ماه دیگه صداش در میاد گلم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
دوره قبلش را دیدیم که همین اقایان فعلی بر سر کار رفتند کل دانش هسته ای را تعلیق کردن تا انها ناراحت نشوند ولی دبه کردن
بر فرض تحریم کنند به درک مگر ما برای انها کار می کنیم که از حق و حقوق کشورمان کوتاه بیاییم درحالی خودشان بدترش را دارند؟
در ضمن تحریم سازمان ملل کشک است وقتی تحریم امریکا است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
ناشناس ۲۳:۳۶ بس کن از بالا که میخونم با همه در افتادی دیگه کسی این حرف ای امثال شما رو قبول نمیکنه واقعا تعجب میکنم اگه تو ایران زندگی کنی و شرایطو ببینی و این حرفا رو بزنی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
شرایط را شما ها نمی بینی و همه چیز را به خارج ربط میدهید و یک بار هم به داخلی ها روی نمی اورید و دنبال حاشیه ها هستید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
در ضمن شما هم یکبار مطلب بنویس تا چند مطلب نبینی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
دولت ترامپ در حال رایزنی و گفتگو با طرفین از عضو ناتو هست که پیشنهاد امریکا در مورد تحریم تسلیحاتی ایران را وتو کردند . چون با کشورهای که رای ممتنع دادند هیچ نفسیر خاصی وجود ندارد . نهای که رای ممتنع دادند یعنی بی خیال دعوای سیاسی ایران و امریکا هستند . لذا میماند دو کشور روس و چین .....ظاهرا دولت ترامپ تصمیم دارد با رایزینی و چانه زنی این دو کشور را متقاید کند که اگر منافع کشور امریکا را در تصمیمات بین امللی ملاحظه نکنند امریکا مجبور هست بر ضد منافع سیاسی و نطامی و اقتصادی این دو کشور یعنی روس و چین اقدام‌کند . یعنی مسلح کردن کشورهای اطراف چین و روسیه به سلاح هسته ای و تسلیحات پیشرفته نظامی .....اولین‌جرقه آن اعتراض مردم بلاروس هست .....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
ما باید بمب هسته ای بسازیم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
!!!بله که کره زمین نصف بشه!!!!
ناشناس
| United States of America |
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
از دوره وزارت خارجه خرازی تا ظریف طی ۲۰ سال مدام شعار و اهداف و سخنرانی ها در سطح داخلی و خارجی این بود ( ایران دنبال سلاح هسته ای نیست . بلکه ما دنبال استفاده از انرژی هسته ای صلح آمیز هستیم . سوال از شما این هست آیا اختلاف سیاسی بین ایران و امریکا باعث میشود ایرلن بسمت سلاح هسته ای برود ؟ آنوقت اگر چنین باشد آلان ترکیه هم با امریکا اختلاف دارد . چرا نمیخواهید واقعیت ها قبول کنید . اختلاف سیاسی را پشت میز مداکره حل میکنند نه با جنگ نظامی . در جنگ نطامی امریکا عضو ناتو هست ولی ایران با افراد با سلاح سبک و جنگ نیابتی . در جنگ اخرش به صلح مینجامد . برنامه نه جنگ . صلح و نه مذاکره کلا در عالم سیاست وجود ندارد
ناشناس
| France |
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
فکر کن الان ده تا بمب هسته ای داری بگو ببینم حالا میخای چکارشون کنی؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
هیچ میدونی که بمب هسته ای با هسته خرما و زردآلو فرق میکنه ؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
باشه
بچه ها بریم بسازیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
فعلا زود است چون هنوز اشتباه می کنیم و ممکن است به جای دشمن به خودمان صدمه بزنیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
دولت هزینه های جنگی را پیپردازد ولی اختیارات جنگی را ندارد ( یعنی در واقع دولت فقط اسمش دولت هست تا دیگر کشورها در ذهنشان این تلقی وجود داشته باشد که اگر در تهران سفارت داریم چون در ایران دولت سر کار هست و دولت سیاست ها را بر گرفته از رای مردم اجرا میکند ) واقعا از دولت بی تعنگ میشود انتظار داشت که در جنگ نیابتی نقشه درگیری سوریه و عراق و یمن و لبنان و ونزویلا را تشریح کرد ؟ منظورم این هست که تمام کشورها که رییس جمهور دارند وقتی نقشه جنگی را تایید یا تشریح میکنند رییس جمهور فرمانده آن هست . آیا بعد از تغییر قانون اساسی توسط اصولگرایان سراسیمه قانون را تغییر دادند فکر چنین‌مواردی را میکردند ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
اول این که اگر مدیریت جنگ دست دولت شما ها باشد که کشور خودتان را هم میفروشید در ضمن همین مدیریت جنگ توسط دیگران است که پای دولتتان را باز کرد به میزگردهای سه جانبه که ان هم را نمیتوانید مانند نیروهای نظامی از حق کشور دفاع کنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
یک دانشجوی ارشد یا دکترا وقتی میخواد بره سفارت کانادا برای مصاحبه جهت اخذ ویزای تحصیلی، اولین سوالی که ازش میکنند اینه که منشاء پولت چی بوده؟ دانشجو اگه پرینت بانکی به سفارت نشون بده ولی ثابت نکنه منشاء پولش از کجا تامین شده، مطمئن باشین درخواست ویزاش reject میشه و ویزا بهش نمیدن، ولی یک مفسد اقتصادی بدون پرسش از سوی کانادا به این کشور میره و سرمایه گذاری میکنه و فرزندانش بدون دغدغه تجارت میکنند و بساز بفروشی راه میندازن با پولهایی که daddy جونشون از بیت المال مردم بدبخت ایران براشون فرستاده، خاک بر سر کانادا با این قوانین عجیبش
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
نه دوست من آن مفسد اقتصادی چنان پرینت قانونی وپولشوئی شده میبردسفارت که عقل جن هم به آن نمیرسد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
مگه خود دولت کانادا چیه ؟ امثال خاوری و مرجان دزد شیخ الاسلام رو براحتی راه میدن کانادا و از پول ملت بدبخت ایران استفاده میکنند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
متاسفانه سفرا و کاردارهای خارجی تو ایران , افرادی به پستشان میخورند از جناح حاکم که به انها درس میدهند و یادشان میدهندایرانی بازی یاد میگیرند و دکان دستگاه ویزا راه می اندازند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
برخی پاسخ ها به آلبانی نشین ها می خوره. دشمنی آنها از توپ و تفنگ تنگه مرصاد به قلم تبدیل شده. دوستان ایران! حواستان باشد در زمین دشمن بازی نکنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
آقای مطهری گفت . مجلس میخواست کارهای را انجام دهد اما آقای لاریجانی با پیش دستی و با فرامبن و دستورات خارج از مجلس طرح های مجلس را نادیده میگرفت و نمیخواست مجلس قدرتمندی شکل بگیرد . ( قابل توجه همشهریان اصولگرا که میخواهند با رای مجلس اقلیت بدون سابقه و دروس و سابقه سیاسی با رای اقلیت فرودست جامعه و بخشی هم با رای تندورو البته برخوردار از پارتی سیاسی به مجلس جلوس فرمودند ) چه مواردی را میخواهید حل کنید . گرانی . بیکاری . تحریم . قدرت مجلس . ترکیب قوا . کشاورزی . صنعت . حقوق و مزایای چند صد میلیونی . قدرت استصوابی . رای مردم . ترکیب احزاب . ....اف ای تی اف . جنگ نیابتی . صدور نفت . باج دادن به روسیه و چین . هزینه حق وتو چین و روسیه .....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
پناهیان به شهرداری تهران‌گیر داده که این چه وضعیتی هست که هر چند متر خیابانها و پارک ها و مغازه ها ادارات و کوچه ها سیاهپوش نکردید و پرچم های کمتری هزینه کردید .......منظورش این هست که اگر پای گیر دادن به اخرین پایگاه اصلاح طلبان یعنی شهرداریها باشد برای شما داریم ( ایناش ) حالا سوال من که سواد اول ابتدایی دارم این هست که واقعا چقدر خرج‌میکنید ؟ حالا نمیشه این هزینه ها را برای زباله گردها هزینه کنید .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
این آدم راست نمیگه کافیه در اتوبان همت و حد فاصل شیخ بهایی تا خروجی مدرس ببینید چقدرپرچم سیاه نصب شده !!!!!!! اما چرا ایشان اینا رو میگه باید اندیشید !!!!! و میتواند حدس زد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
ایشان قبل از انتخابات مجلس در یک سخنرانی در موضوع لزوم شفافیت ارای نماینده ها غوغا کرد ولی بعد از تشکیل مجلس فعلی بی خیال شد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
خوب آنهایی هم که این پارچه ها را از چین وارد می کنند و دهها برابر می فروشند باید سودشان را ببرند
ناشناس
|
Germany
|
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
خاوری حیوونی گفتن کم اختلاس کرده ! بگید برگرده بقیه پولشو ببره لطفا ،! الان گیره بنده خدا احتیاج داره !!!
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
یعنی صحبت های امام جمعه رشت را هم باید تیتر خبری کنید، تابناک جان
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
بدبختی های ما تمومی نداره .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
بله
چون خوب گفت
ناشناس
| Netherlands |
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
حتما خواستند یادی از حجت الاسلام حسنی (امام جمعه ارومیه)بکنند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۷
۷ روز دیگه سرنوشت کشور به کلی دگرگون خواهد شد ، کرونا غوغا خواهد کرد .
پاسخ ها
ناشناس
| Qatar |
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
بيچاره ماهيگيران جنوب
خونشون هدر رفت و كسى پيگير نيست
معذرت خواهى در حد مرزبانى !
تازه هنوز همه رو ازاد نكردن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
آقاى پناهيان حفظ جان مردم واجب است يا آثار محرم تشكر مى كنم از شهردارى كه مقررات را رعايت كرده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
جناب پناهيان در شرايط فعلي حفظ سلامت مومنين و حسينيان از عزداري مهمتر است.
در اين شرايط حال و هواي عاشورئي مردم و شهر تغيير نكرده بلكه تنها تفاوت درآن است در اين مقطع برخی كارشان كساد شده و اتفاق خاصي روي نداده است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
چه چیز باعث شده است که ایران درخواست استرداد خاوری به پلیس اینترپل را اعلام نکند!؟
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
وارد سیاست نشو، جتما مصلحت بعضی ها در همین بوده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
تازه اگه اون اكسيد آلومينيوم ها هم مثل چهار كشتي نفت مون توسط آمريكا توقيف نشه، حداقل بذارن انبه ها و آناناس ها به ايران برسه تا قيمت اين ميوه ها در بازار شكسته بشه .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۸
از نظر شما همه جاسوس هستند!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # فوتبال ساحلی ایران # دعای روز پنجم رمضان
آخرین اخبار
وب گردی