بازدید 23742
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون مشکل قانونی فروش اوراق سلف نفتی در بورس حل می‌شود؟، بورس منفی‌تر از روز قبل شد، تاثیر فروش سهام عدالت بر بورس، دلار در صرافی‌های مجاز به کانال ۲۱ بازگشت، کوچک شدن حباب قیمت‌ها در بازار سکه و طلا و رد شکایت جنرال‌موتورز علیه فیات را در بر دارد.
کد خبر: ۹۹۷۰۴۷
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰ 16 August 2020

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون مشکل قانونی فروش اوراق سلف نفتی در بورس حل می‌شود؟، بورس منفی‌تر از روز قبل شد، تاثیر فروش سهام عدالت بر بورس، دلار در صرافی‌های مجاز به کانال ۲۱ بازگشت، کوچک شدن حباب قیمت‌ها در بازار سکه و طلا و رد شکایت جنرال‌موتورز علیه فیات را در بر دارد.

مشکل قانونی فروش اوراق سلف نفتی در بورس حل می شود؟

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در پاسخ به سوالی مبنی براینکه با توجه به عدم صدور مجوزی در بودجه سال 99 برای فروش سلف نفت در بورس انرژی، وزارت نفت چگونه تصمیم به فروش این اوراق گرفته است، گفت: موضوع ماهیتی فروش اوراق سلف نفتی در حقیقت فروش اوراق مشارکت بوده و قرار است، با حضور دیوان محاسبات، کمیسیون برنامه و بودجه، وزارت نفت و سازمان بورس طی جلسه‌ای بررسی و راه حلی برای آن پیدا شود. وی تصریح کرد: ما می‌خواهیم همان اوراق مشارکتی را که در قانون ذکر شده در این طرح را بفروشیم اما بحث اصلی این است که سازمان بورس باید یک ضمانت نفتی انجام دهد که این موضوع با کمک مجلس بررسی و حل خواهد شد. /خانه ملت

بورس منفی تر از روز قبل شد

در پایان معاملات امروز بورس تهران؛ شاخص کل با 89693 واحد کاهش معادل منفی 4.71 درصد به یک میلیون و 813 هزار و 574 واحد، شاخص‌ قیمت وزنی - ارزشی با 23555 واحد کاهش معادل منفی 4.71 درصد به 476 هزار و 279 واحد، شاخص کل هم وزن با 10624 واحد کاهش معادل منفی 2.12 درصد به 490 هزار و 562 واحد، شاخص قیمت هم وزن با 6970 واحد کاهش معادل منفی 2.12 درصد به 321 هزار و 876 واحد، شاخص آزاد شناور با 107980 واحد کاهش معادل منفی 4.21 درصد به دو میلیون و 459 هزار و 373 واحد، شاخص بازار اول با 56385 واحد کاهش معادل منفی 4.12 درصد به یک میلیون و 313 هزار و 150 واحد و شاخص بازار دوم با 108052 واحد کاهش معادل منفی 2.74 درصد به 3 میلیون و 834 هزار و 13 واحد رسید.

چرا شاخص بورس ریخت؟

هاشم ذوالفقاری، کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با بورس تابناک در خصوص وضعیت بازار و دلایل این اصلاح گفت: "ریشه اصلاح اخیر بازار را باید در همان دلایلی جست که منجر به رشد شارپ بازار شد. بخشی از این دلایل، به انتظارات بازار از رشد نرخ ارز، افزایش تورم، عرضه صندوق های دارا دوم و سوم دولت مربوط بود، زمانی که دولت اعلام کرد سهام پالایشگاه ها به صورت بلوکی در بازار عرضه خواهد شد، اولین شوک به بازار وارد شد و با توجه به وجود نمادهای بزرگ و تاثیر گذاری همچون شپنا، شتران و غیره در دارا دوم، صفوف فروش این نمادها اصلاح بازار را آغاز کرد. دومین دلیل رشد بازار، افزایش نرخ ارز بود که شاهد اصلاح قیمت ارز از محدوده 25 هزار تومان تا حوالی 21500 بودیم، انتظارات تورمی دیگر دلیل رشد بازار سرمایه بود که با صحبت های اخیر رییس جمهور در خصوص گشایش اقتصادی، این بهانه رشد بازار نیز کم رنگ شد و شاخص کل وارد مرحله اصلاحی شد و با توجه به ورود سهامداران آماتور طی یک سال اخیر به بازار سرمایه و کم تجربگی و تعجیل این افراد در خرید و فروش، منجر به شکل گیری صفوف سنگین فروش شد. از طرفی بخشی از بازار سودهای خیلی خوبی در سقف اخیر بازار کسب کرده بودند و با توجه به کاهش بیش از 50 درصدی در برخی نمادها قیمت ها بار دیگر به محدوده های جذابی می رسند که می تواند بازار را به خرید سهام سوق دهد.

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: لیکن مشکلی که اکنون با آن مواجه هستیم کم رنگ شدن اعتماد در بازار سرمایه است و باید این اعتماد به بازار برگردد، از طرفی بازیگردان بازار یعنی دولت امروز سیگنال های مهمی برای بازگشت اعتماد به بازار مخابره شد از جمله لغو شدن فروش نفت در بورس، خبر افزایش سرمایه پالیش نفت اصفهان از تجدید ارزیابی، ولی در هر صورت بی اعتمادی در بازار ایجاد شده و شاهد آن بودیم که علی رغم جمع شدن صفوف فروش نمادهای مهمی مثل فولاد و غیره دوباره شاهد شکل گیری صفوف فروش در این نمادها بودیم. اکنون شاید فروشنده قوی در بازار نداشته باشیم لیکن خریدارها دوباره باید به سمت بازار سوق داده شوند چرا که در روزهای اخیر شاهد خروج نقدینگی از بازار پس از مدت ها بودیم، عده زیادی از سرمایه گذاران ترسیده اند و از طرفی جریان نقدینگی متوقف شده و خیلی از سهامداران در صفوف فروش گیر افتاده اند.

تاثیر فروش سهام عدالت بر بورس

مدیر نظارت بر بورس های سازمان بورس و اوراق بهادار، با اشاره به اینکه عوامل بنیادی بازار تغییری نکرده اند، تاکید کرد: وضعیت امروز بازار فرصتی برای سرمایه گذاری یا تجدید نظر در پرتفوی ایشان است و عوامل غیر بنیادی نمی تواند و نباید اثر شدید بر قیمت سهام و تصمیمات سرمایه گذاران داشته باشد. خدابخش در پاسخ به سوالی درخصوص تاثیر فروش سهام عدالت بر بازار هم گفت: از آنجا که فروش سهام عدالت درصد بالایی از ارزش معاملات روزانه بازار را تشکیل نمی دهد، تاثیر این فروش هم بر بازار چشمگیر نخواهد بود؛ از طرف دیگر، روش های دیگری هم برای فروش سهام عدالت  از جمله فروش به قیمت پایانی و بعد از بازار در نظر گرفته شده است که می تواند مدنظر کارگزاران قرار بگیرد.

زمان معاملات بورس از فردا تغییر می‌کند

زمانبندی جلسه معاملاتی بورس تهران از فردا دوشنبه (۲۷ مرداد ماه) در راستای بهبود کارکرد سامانه معاملاتی، زمانبندی جسات معاملاتی صنایع در بورس تهران به صورت موقت تغییر می‌کند.

بر این اساس، در جلسه معاملاتی اول زمان پیش‌گشایش از ساعت هشت و ۳۰ دقیقه تا هشت و ۴۵ دقیقه و زمان انجام معاملات از ساعت هشت و ۴۵ دقیقه تا ۱۱ و ۴۵ دقیقه است. در این جلسه معاملاتی کلیه صنایع، به غیر از صنعت فلزات اساسی، صنعت شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی و صنعت فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای به همراه مشتقات مربوطه اعم از اختیار معامله و اختیار فروش تبعی قابل معامله هستند. در جلسه معاملاتی دوم، زمان پیش‌گشایش از ساعت ۱۲ تا ۱۲ و ۱۵ دقیقه و زمان انجام معاملات از ساعت ۱۲ و ۱۵ دقیقه تا ۱۵ و ۱۵ دقیقه است. گفتنی است در جلسه معاملاتی دوم صنایع فلزات اساسی، شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی و فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای به همراه مشتقات مربوطه اعم از اختیار معامله و اختیار فروش تبعی قابل معامله است. لازم به ذکر است، کلیه صندوق‌های قابل معامله (ETF)، اوراق بهادار با درآمد ثابت و نیز معالات همه نمادهای آتی سبد سهام در جلسه دوم معاملاتی قابل معامله خواهند بود. /ایرنا

دلار در صرافی های مجاز به کانال 21 بازگشت

در پایان معاملات امروز بازار ارز، هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی های بانکی و مجاز سطح کشور به نرخ 21800 تومان از مردم خریداری می شود و در مقابل به قیمت 21900 تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته می شود که نسبت به نرخ پایانی روز گذشته، 150 تومان ارزان تر شده است. همچنین هر اسکناس یورو  در این صرافی ها، به قیمت 25800 تومان از مردم خریداری می شود و در مقابل به قیمت 25900 تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می شود که نسبت به روز شنبه، 100 تومان کاهش نرخ دارد.

کوچک شدن حباب قیمت‌ها در بازار سکه و طلا

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: با توجه به معاملات روز گذشته و امروز صبح که سکه در حدود مبلغ ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد، می‌توان گفت حبابی که طی هفته‌های گذشته، خصوصا در مورد سکه تمام بهار آزادی، در این بازار ایجاد شده بود،  شدیدا کاهش یافته و در حال از بین رفتن است، چرا که این محدوده قیمتی نشان‌دهنده بهای حقیقی سکه است.

کشوری که تورم آن به ۸۳۷ درصد رسید

دفتر آمار ملی زیمبابوه گزارش داد نرخ تورم سالانه در این کشور در ماه جولای به 837.53 درصد رسیده است. این رقم برای ماه ژوئن هم 737.3 درصد بود. تورم ماهانه هم برای ماه ژوئن 31.7 درصد بود که برای ماه جولای به 35.3 درصد افزایش داشته است. این کشور آفریقایی هم اکنون با کمبود مواد غذایی و حامل‌های انرژی روبرو شده و ارز ملی این کشور پس از آنکه سال گذشته و پس از حدود یک دهه وقفه معرفی شد به شدت کاهش ارزش را تجربه کرده است. حدود 10 سال پیش شاهد یک ابر تورم سنگین در زیمبابوه بودیم. بنا به گزارش صندوق بین‌المللی پول همین مسئله باعث شد تا دولت این کشور دلار زیمبابوه را کنار گذاشته و ارزهای خارجی از سال 2009 به عنوان ابزار داد و ستد در این کشور رایج شدند. پس از آنکه در ماه مارس مقامات زیمبابوه برابری ارزی دلار یک به 25 دلار آمریکا به دلار زیمبابوه را کنار گذاشتند حالا هر دلار آمریکا معادل 82.56 دلار زیمبابوه است.

جدیدترین خبر از پرداخت وام ودیعه اجاره مسکن

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: وزارت راه و شهرسازی ثبت نام کنندگان وام ودیعه مسکن واجد شرایط را به بانک‌های پرداخت کننده معرفی کرده است. بانک‌ها ظرف چند روز آینده پرداخت وام ودیعه مسکن را آغاز خواهند کرد. وی اعلام کرد: هنوز پرداخت‌ها آغاز نشده است اما پیش‌بینی می‌شود وام ودیعه مسکن با هماهنگی بانک‌ها طی این هفته و یا نهایتاً هفته آتی به واجدان شرایط، پرداخت شود.

نفت ایران چند دلار فروخته شد؟

سازمان کشورهای تولید کننده و عرضه کننده نفت، اوپک در جدیدترین گزارش اعلام کرد، متوسط قیمت هر بشکه نفت سنگین ایران در ماه جولای 2020 (تیر 99) با 7 دلار و 4 سنت افزایش نسبت به ماه پیش از آن به 43.30 دلار رسید. بر اساس این گزارش، هر بشکه نفت سنگین ایران در ماه ژوئن  36.26 دلار به فروش رسیده بود. قیمت نفت ایران در ماه فوریه (بهمن 98) نزدیک به 10 دلار کاهش یافت. فوریه، ماهی بود که بیشتر جهان پس از چین، درگیر شیوع ویروس کووید 19 شده بود. به دنبال شیوع این بیماری در چین، تقاضا برای نفت در این کشور کاهش یافت و این باعث کاهش قیمت نفت شد. پس از آن سرایت این بیماری به باقی کشورها نگرانی در مورد تاثیرات اقتصادی را شدت داد.

بر اساس گزارش ماهانه اوپک، تمامی انواع نفت کشورهای اوپک در این ماه افزایش قیمت داشتند که بیشترین افزایش به نفت صادراتی کویت با 7 دلار و 73 سنت تعلق داشت. نفت گیراسول آنگولا کمترین افزایش قیمت برابر با 2.68 دلار را ثبت کرد. متوسط قیمت نفت ایران تا ماه جولای سال 2019  برابر با 63.15 دلار به ازای هر بشکه و تا این لحظه در سال 2020 نیز 38.54 دلار در هر بشکه عنوان شده است. به نقل از فارس؛ متوسط قیمت نفت ایران طی سال 2017  برابر با 49.60 دلار به ازای هر بشکه و در سال 2018 نیز 67.97 دلار در هر بشکه بوده است.

رد شکایت جنرال‌موتورز علیه فیات

یک قاضی آمریکایی درخواست شرکت جنرال‌موتورز را برای بازگشایی پرونده شکایت جنجالی خود علیه خودروسازی فیات‌-کرایسلر رد کرد. جی‌ام مدعی شده بود به اطلاعاتی در مورد برخی حساب‌های بانکی خارجی دست یافته است که نشان می‌دهند فیات از آنها برای رشوه دادن به مقامات اتحادیه کارگران متحد آمریکا استفاده کرده است. با این حال پائول بورمن، یک قاضی منطقه‌ای آمریکا اعلام کرد که « شواهد جدید جی‌ام شامل گمانه‌زنی‌های بسیاری است که نمی‌تواند برای بازگشایی این پرونده شکایت معتبر باشد.» جنرال‌موتورز نیز در واکنش به این حکم دادگاه اعلام کرد نسبت به آن درخواست استیناف خواهد کرد. بزرگ‌ترین خودروساز ایالات‌متحده در بیانیه‌ای گفت: «تصمیم این دادگاه نا امیدکننده بود؛ درحالی که فساد در این پرونده مشهود است و بسیاری از شواهد ارائه شده همان اعتراف‌هایی است که در تحقیقات فدرال به ثبت رسیده‌اند. از این رو شکایت جنرال‌موتورز ادامه خواهد داشت؛ چراکه ما نمی‌توانیم فساد را تحمل کنیم.» /دنیای‌اقتصاد

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
دنیا در شوک عمیق فرو رفته چون بی سابقه ترین و عجیب ترین واقعه تاریخ بشر رخ داده : ریزش شاخص بورس ایران !!!! مگر میشه مگر داریم ؟ بایداینقدر مدام بره بالا تا هر چه زودتر برسه به 100 میلیون واحد . برخی کارگزارها دارن میترکن چون تریلیاردها تومن در کمتر از یکسال فقط حق دلالی زدن جیب اونم در راکدترین اقتصاد جهان . تدبیر از این زیباتر ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۷
چون این بورس جعلیه
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
زيمبابوه پرو شدي به زودي پوزتو مي زنيم
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
این ریزش علتهای زیادی داره اما یکی از علل اصلی اون فروش سی درصد دوم از سهام عدالته. وقتی به هر کس 20 ملیون سهام مفت بدن نتیجه همین میشه. طرف یه پول بادآورده ای دستش اومده و براش اصلا مهم نیست تو چه قیمتی بفروشه. خیلی از افرادی که سهام عدالت رو گذاشتن واسه فروش نه میدونن بورس چیه نه میدونن سهام چیه. این وسط بی تدبیری دولت این بود که سهام عدالت را به جای اینکه وارد پرتفوی اشخاص کنه، حق فروشش را سپرد به کارگزاری ها، اونا هم از این آب گل آلود تا تونستن ماهی گرفتن و حسابی سوء استفاده کردند. چه بسا بخش اعظمی از این سهام عدالت مردم بی خبر از همه جا رو با کدهای خودشون تو قیمت مفت خریده باشن...
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
در نماد مربوط به شستا در هفته گذشته شاهد اردرهای 200 و 300 میلیونی بودیم که هر اردر کلانی از یک حقوقی صادر میشد و تاحدود یک میلیارد سهام توسط حقوقی ها بلافاصله تو اوج قیمت به فروش رفت . این یعنی دولتی ها بازار را دچار هیجان میکنند تا قیمتها به قله مورد نظرشان که رسید شروع به فروشهای طوفانی چند صد میلیونی میکنند و یکی دو روز که این حقوقی های دولتی یک تا دو میلیارد سهام را در شستا فروختند فورا بهانه کردند که افشای اطلاعات طبق ب شده است و چند روز سهامداران را پشت نماد بسته گیر انداختند . قرار بود چهار شنبه گذشته نماد شستا باز شود که نکردند و بعد دوباره شنبه گفتند افشای اطلاعات طبق الف شده است و شنبه دوباره بسته ماند و امروز هم که نماد باز شده دامنه نوسان بین 20 تا 11000 خورده ای گذاشتند و باز خود حقوقی ها در کشف قیمت ساختگی 19.5% سهام را مجددا امروز دچار ریزش کردند و علی الظاهر قرار است انقدر ریزش کند تا سرمایه مردم بینوا سوخت که شد دوباره همان حقوقی ها این سهام سوخته را از مردم بدبخت مفت خریداری کرده و دوباره با ایجاد هیجان کاذب از طریق معاملات صوری کد به کد و امثال ان تا قله ببرند و دوباره این بازی را سر مردم دربیاورند .به نظر شما اگر بورس برای دولت پول آوری نداشت اینطور مردم را به حضور در بورس تشویق میکردند . یکروز با دلار بازی میکنند و هیجان کاذب درست میکنند و انرا تا مرز 28 هزارتومان میبرند و خوب که پول مردم را جذب کردند ناگهان تا مرز بیست و یکهزار پایین می اورند تا در این نوسان پول مردم به جیب دولت برود . یکروز با طلا این کار را میکنند . یکروز با خودرو ، یک روز با فولاد و پتروشیمی و هر روز بنحوی باید پول های مردم در نوسانات ساختگی از کف انها برود . کار کسب ها هم که خوابیده و مردم تنها محل درآمدشان شده از این بازار به ان بازار دویدن . تو قضیه خودرو قیمتهای هیجانی درست کردند و بعد گفتند سایتهای غیر قانونی را می بندیم و مردم تو سایت کارخانه ثبت نام کنند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
فروردین 98 طرف موتورسیکلت هوندا 125 سی سی دسته دوم خودش رو فروخته 6 میلیون و ریختش تو بورس 100 هزار واحدی

زمانی که شاخص رفت رو 2 میلیون واحد، سهامش رو فروخته و الان بدون هیچ کار کردنی و زحمت کشیدنی برلیانس خریده

آیا یک خانواده 4 نفری دهک دهم که سهام عدالت 1 میلیونی دارند، یک شبه به 160 میلیون پول نقد می رسند! من که باور نمی کنم و معلومه که به این پول نمی رسن

داستان تلخیه

دولت دیده که از 5 فروردین 99 (5 ماه نیست!!!) سهام پتروشیمی اصفهان 906 درصد و سهام پتروشیمی تهران 600 درصد رشد داشته تصمیم داره سهم خودش رو با 30 درصد تخفیف! به مردم بده

جالبه که شاخص که روی 400 هزار واحد بود، همه ریختن تو بورس! خود 400 هزار تا هم حباب داشت

هیچ کس حتی سهامش رو نمی تونه موقع 1 میلیون واحدی بفروشه

قیمت دلار و سکه و طلا بالا نمیره، چون نقدینگی مردم رفته تو بورس و نمی تونن سهامشون رو به پول نقد تبدیل کنند چو حتی با یک سوم قیمت خریداری نداره

قیمت دلار و سکه و طلا با شیب ملایم بالا میره چون صف پشت کد بورسی نقدینگیش رو کم کم به بازارهای موازی با نقدشوندگی بالا سوق می دهند

شاخص برمیگرده به 250 هزار واحد، خواهیم دید
خويي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
خلاصه جنسمان براي همه گونه استرس به مردم جور است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
نابودی بورس بسیارنزدیک است
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
زیمباوه اولین بورس جهان رو داره ، محض اطلاع تابناک ، جالب بود برات ؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
بنظرتون زیمبابوه نرخ تورم ما رو چقدر اعلام میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
بورس مثل هواپیمای درحال پرواز است نمیتواند متوقف شود یا باید به پرواز ادامه دهد یا سقوط کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۶
همه کارشناسان و غیرکارشناسان میدانند که شاخص بورس خیلی خیلی بالاتر از جایگاه واقعی خود است بهمین خاطر بمحض توقف بورس تصمیم به فروش میگیرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۷
از خودم عصبانی ام که به این دولت رای دادم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۷
نوسان بورس تا ۵ درصد است و در یک روز نمیتوان بیشتر از ۵ درصد ضرر کرد یا سود کرد
اما کافیست یک یهام ۲۰ روز منفی بماند تا تمام سرمایه از دست برود . وقتی سهامی منفی میشود دیگر کسی خریدار نیست و باید هر روز در صف فروش نشست و شاهد آب شدن سرمایه شد .
اگر از بازار بورس اطلاع ندارید وارد آن نشوید و اگر شدید روی یک سهام ریسک نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۷
بورس درچند روز گذشته بیشتر از ۲۵۰ هزار واحد سقوط کرد
خداحافظ روزهای سبز !
خداحافظ طمعکاری
خداحافظ رویای یک شبه میلیاردرشدن
خداحافظ سودهای باداورده بی منطق روزانه ۵ درصدی
سلام سقوط های سهمگین
سلام فشارخون بالا وشب بیداری ها
سلام سکته های قلبی !!!
پاسخ ها
انسانيت
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۷
اين سلام و خداحافظي كه ميگي زود گذره ، به زودي به مدار صعودي بر مي گرده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۷
ما که سهامداریم انقدر جوگیر نیستیم که شما!
کوروش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۷
باسلام.بنده به بانک برای وام ودیعه مسکن معرفی شدم.رفتم بانک گفتن ما بودجه دادن این وام رو نداریم.لطف کنید قبل ازمعرفی با بانک بودجه به این موضوع تخصیص بدیدبعد مردم رو الکی بفرستید بانک
بیسواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۷
همه امان سرکاریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۷
اقتصاد مولد "نیازمند" ثبات و آرامش است و سفته باز برای سود نوسان می خواهد کسی که به اقتصاد نوسان می دهد و آن را از ثبات و تعادل خارج می کند دارد از «هیچ» پول پارو می کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۷
معجزه عددسازی ودستکاری بورس نورچشمی:
امروزبورس درادامه ریزش ۲۶۰ هزارواحدی چندروزاخیربا ۲۰ هزارواحد سقوط دیگر به کانال یک میلیون وهفتصدهزار واحد سقوط کرد اما روند منفی را درچشم برهم زدنی سیخکی مثبت کردند اگرباور نمیکنید به نمودار شاخص امروز نگاه کنید تا به چشم خودتان ببینید چگونه عددسازی میکنند!!!!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
اربعین 1400 اعمال ماه صفر توافق هسته ای موقت حسن میرکاظمی سازمان همکاری شانگهای