tabnak-adv
tabnak-adv
افزایش ۶ برابری پرتفوی بیمه معلم طی ۵ سال / تسویه مالیاتی سنوات گذشته تا پایان سال ۹۷ / برنامه افزایش سرمایه از محل آورده نقدی و مطالبات سهامداران
در آستانه عرضه «ومعلم» در فرابورس مطرح شد؛
رئیس هیات‌مدیره بیمه معلم گفت: پرتفو و سودآوری بیمه معلم طی ۵ سال اخیر حدود ۶ برابر رشد داشته و از ۲۶۰ میلیارد تومان به ۱۶۵۰ میلیارد تومان رسیده است.
شروع سبز بورس در هفته پایانی سال/ ارزش معاملات به بیش از یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان رسید
نبض تالار شیشه‌ای حافظ؛
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز شنبه بیست و پنجم اسفندماه ۹۷، با افزایش ۲۰۰۹ واحدی معادل ۱.۱۹ درصد به رقم ۱۷۱ هزار و ۱۲۵ واحد رسید. این در حالی است که در هفته گذشته در مجموع شاهد رشد بیش از ۶ هزار و ۲۸۸ واحدی نماگر کل بازار سرمایه بودیم.
رشد بازار سرمایه در سال آینده اسمی و غیر واقعی است/ آنچه در صنعت بانکداری ما در دهه اخیر پیش آمد در دنیا بی سابقه بود
حسین عبده تبریزی مطرح کرد
اقتصاددان و استاد دانشگاه تهران در خصوص چشم انداز سال ۹۸ و وضعیت بازار سرمایه گفت: عدم‌قطعیت‌ها در اقتصاد ایران بسیار زیاد است و همین مسئله مدل‌سازی اقتصاد ایران را دشوار کرده است. شرایط اقتصاد ایران به‌شدت به نوع روابط و تعامل با آمریکا مربوط است.
ششمین سبزپوشی متوالی بورس در روز‌های پایانی سال؛ نماگر در کانال ۱۶۹ هزار واحد/ ارزش معاملات به بیش از یک هزار میلیارد تومان رسید
نبض تالار شیشه‌ای حافظ؛
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه بیست و دوم اسفندماه ۹۷، با افزایش ۱۲۰۵ واحدی معادل ۰.۷۲ درصد به رقم ۱۶۹ هزار و ۱۱۵ واحد رسید. این در حالی است که در پنج روز کاری گذشته در مجموع شاهد رشد ۵۳۱۴ واحدی نماگر کل بازار سرمایه بودیم.
شاخص کل بورس تهران در آستانه کانال ۱۶۸ هزار واحد
نبض تالار شیشه‌ای حافظ؛
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز سه شنبه بیستم اسفندماه ۹۷، با افزایش ۵۳۸ واحدی معادل ۰.۳۲ درصد به رقم ۱۶۷ هزار و ۹۰۹ واحد رسید. این در حالی است که در سه روز گذشته در مجموع شاهد رشد ۴۵۴۳ واحدی نماگر کل بازار سرمایه بودیم.
معاملات الگوریتمی سدی در برابر اغوای قیمت و شایعه/ ردیابی مسائل خارج از بازار سرمایه به کمک الگوریتم ها
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار عنوان کرد
این روز‌ها تب و تاب تازه‌ای در بین فعالان بازار سرمایه به راه افتاده ابزار جدیدی که می‌رود تا دریچه تازه‌ای به روی سهامداران گرفتار درهزار توی کانال‌های تلگرامی و غوغای شایعات و شنیده‌ها و نشنیده‌ها بگشاید. مدیران بورس معتقدند با عملیاتی شدن معاملات الگوریتمی بار روانی سرمایه گذاران بورسی کاسته شده، الگوریتم‌های بورسی قرار است با ردیابی موارد تعریف شده و فیلتر شده سهامداران را به ساحل امنی رهنمون سازند. حال باید دید که با توجه به برخی مشکلات زیر ساختی در بورس این ابزار نوین با استقبال چشم‌های خیره به تالار شیشه‌ای خیابان حافظ مواجه خواهد شد.
عملکرد متفاوت بورس تهران در دو روز پایانی هفته/ سبزپوشی شاخص به رغم کاهش ارزش معاملات
نبض تالار شیشه‌ای حافظ؛
امروز بورس تهران در حالی شاهد رشد ۲۳۳ واحدی نماگر اصلی خود بود که ارزش معاملات نسبت به روز گذشته کاهش داشت و براین اساس دیروز و علی رغم افت ۱۶۴۵ واحدی شاخص کل ارزش معاملات بیش از ۷۹۱ میلیارد تومان بود، ولی امروز ارزش معاملات با کاهش محسوس علی رغم سبز پوشی و رشد شاخص کل همراه بود.
عقب نشینی ۹۲۴ واحدی شاخص کل در فضای تردید و سردرگمی
نبض تالار شیشه‌ای حافظ؛
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز شنبه یازدهم اسفندماه ۹۷، با کاهش ۹۲۴ واحدی معادل ۰.۵۶ درصد به رقم ۱۶۴ هزار و ۳۷۰ واحد رسید. این در حالی است که هفته گذشته شاهد رشد بیش از ۳.۶ درصدی نماگر کل بازار سرمایه بودیم.
آخرین جزئیات تغییرات بازار پایه / دستورالعمل جدید بازار پایه از خرداد ۹۸ عملیاتی می شود
معاونت بازارهای خارج از بورس فرابورس اعلام کرد
معاونت بازارهای خارج از بورس فرابورس با بیان این مطلب که دستور العمل جدید بازارهای پایه از خردادماه 98 عملیاتی می شود، به تشریح سازوکار های جدید پرداخت.
بورس کالا ضمانت مپنا برای عرضه المهدی را نمی‌پذیرد/ کاهش ۵۰ درصدی تولید صنایع پایین دستی آلومینیوم/ گرانی امکان رقابت با ترکیه در بازار عراق و افغانستان را منتفی کرده
عضو هیات مدیره سندیکای آلومینیوم گفت: در حالی که مپنا حاضر به عرضه الومینیوم المهدی در بورس است ولی بورس کالا ضمانت این شرکت را نپذیرفته و هر روز به یک بهانه جلوی عرضه را گرفته و به هیچ وجه همکاری مناسبی برای عرضه آلومینیوم المهدی ندارد.
از تغییر سیاست‌های بانک مرکزی تا دلایل بنیادی، رفتاری و تکنیکالی/ پیش بینی بازدهی ۵۰درصدی بورس تا خرداد ماه/ اردیبهشت ۹۸ و سررسید معافیت‌های نفتی نقطه عطف بازار
تابناک اقتصادی دلایل رشد بورس در هفته گذشته را بررسی کرد.
دلایل بنیادی همچون تغییر سیاست‌های بانک مرکزی در خصوص ارز نیمایی و توافقی‌تر شدن این موضوع، رشد قیمت دلار، افزایش بهای جهانی برخی کامودیتی ها، عوامل روانی و رفتاری و موضوعات تکنیکالی دلیل افزایش نسبی بازار سرمایه در چند روز اخیر بوده است.
معدن مس سونگون به باشگاه معادن مس میلیارد تنی دنیا می‌پیوندد/ توسعه معدن مس سونگون امروز بهتر از فردا
مدیر امور سهام، سرمایه گذاری و مجامع شرکت ملی صنایع مس ایران در گفتگو با تابناک اقتصادی مطرح کرد
مدیر امور سهام شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به افزایش ذخیره قابل برداشت معدن مس سونگون به ۹۰۰ میلیون تن گفت: این معدن مس به باشگاه معادن مس میلیارد تنی می‌پیوندد.
دولت چقدر
کاهش ۱,۲۷۱,۰۰۰,۰۰۰ دلاری بدهی خارجی دولت در سال جاری:
نبود منابع مالی کافی در داخل کشور باعث می‌شود تا دولت‌ها برای پیشبرد اهداف خود به استقراض از خارج روی بیاورند و این موضوع باعث می‌شود که بدهی‌های خارجی دولت‌ها افزایش یابد. بازپرداخت این بدهی‌ها نیز موجب می‌شود تا متعاقباً میزان بدهی‌های خارجی کاهش یابد. آمار‌ها نشان می‌دهند که بدهی‌های خارجی دولت در آذر ماه سال جاری در مقایسه با ابتدای سال بیش از ۱۱ درصد کاهش داشته است.
نگاه سهامداران به کدام گروه‌های بورسی خواهد بود؟ پیش بینی خروج نقدینگی از تک سهم‌ها و ورود به نماد‌های بنیادی
گزارش «تابناک» از روند احتمالی بازار سرمایه؛
کارشناس بازار سرمایه با بیان این که از نظر رفتار مالی، فعالان بازار اکنون بیشتر تمایل به نقد کردن سرمایه خود دارند، گفت: پس از گذشت موج اصلاحی ناشی از این رفتار، شاهد عرضه و خروج نقدینگی از سهم‌های کوچک و حرکت بازارگردانان به سمت سهم‌های بنیادی و بزرگ خواهیم بود که انتظار می‌رود، گزارش‌های سالانه خوبی با توجه به صورت‌های مالی ۹ ماهه در پیش داشته باشند.
چشم انداز بورس در هفته آتی/ بانک ملت به استقبال تسعیر ارز می رود/ با خود تحریمی، مقاصد صادراتی را از دست دادیم/ اقبال بازار به صنایع غذایی، شوینده و محصولات نهایی فلزی
کارشناسان بازار سرمایه در گفت وگو با «تابناک اقتصادی»؛
طی هفته منتهی به سوم بهمن ماه، شاهد کاهش شاخص صنعت و افت شاخص اکثریت گروه‌های بورسی بودیم. این موضوع به رغم گزارش‌های تقریبا مناسبی که از عملکرد ۹ ماهه اغلب این شرکت‌ها مخابره شد، حکایت از نگاه بدبینانه سهامداران به وضعیت اقتصادی و نتیجه بخش بودن تلاش های بنگاه‌های اقتصادی برای مدیریت تحریم‌هاست.
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
پربحث ترین عناوین
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv
tabnak-adv