بازدید 18719
دو هزار و نود و هفتمین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند:سخنگوی قوه قضائیه: یکی از محکومان محیط زیستی عفو شد / بلاروس چند تبعه آمریکایی را دستگیر کرد و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۹۹۵۱۱۳
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۲ 06 August 2020
تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
حسین شریعتمداری: انفجار بیروت، کار آمریکا و اسرائیل است

حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان در یادداشتی نوشته است: بسیاری از اسناد و شواهد موجود از دست‌های پشت پرده آمریکا و رژیم صهیونیستی در انفجار جنایتکارانه عصر سه‌شنبه بیروت حکایت می‌کنند. مخصوصاً آنکه این دو رژیم صدها جنایت مشابه دیگر را نیز در کارنامه سیاه خود دارند و بارها نشان داده‌اند که برای رسیدن به اهداف پلید خود از انجام هیچ جنایتی روی‌گردان نیستند. شریعتمداری همچنین گفت: همین حرکت را از جانب آمریکا نیز شاهد هستیم. دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا با سعدحریری، نخست‌وزیر برکنار شده و مهره‌اسرائیلی- آمریکایی شناخته شده تماس می‌گیرد و با وی درباره انفجار بیروت گفت‌وگو می‌کند. دقت کنید، بر اساس عرف شناخته‌شده سیاسی، رئیس‌جمهور آمریکا باید با آقای«حسن دیاب» که همتای اوست تماس بگیرد ولی چرا با سعد حریری؟! پاسخ هرگز نمی‌تواند غیر از این باشد که ترامپ در پی آن بوده است که نارضایتی در حد و ‌اندازه عصبانیت آمریکا از برکناری سعد حریری -مهره وابسته آمریکایی اسرائیلی- را به مردم لبنان نشان بدهد. نکته درخور توجه اینکه سعد حریری نیز بلافاصله بعد از تماس ترامپ، در مصاحبه‌ای، دولت لبنان را مقصر معرفی می‌کند! یعنی همان دولتی که آمریکا و اسرائیل به شدت از روی کار آمدن آن و تن ندادنش به باج‌خواهی آنها نگران و عصبانی هستند.

واکنش پزشکی قانونی به خبر خودکشی همزمان ۴ دختر نوجوان در بابل

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران از مرگ ۲ دختر نوجوان در بابل خبر داد. علی عباسی در گفتگو با فارس، مرگ دو دختر نوجوان در بابل را تایید کرد. وی با اعلام اینکه تیم پزشکی قانونی در حال بررسی جزئیات بیشتر است، گفت: اطلاعات تکمیلی را به اطلاع رسانه‌ها می‌رسانم. مدیرکل پزشکی قانونی درباره خودکشی همزمان چهار نفر در این حادثه، اظهار کرد: اطلاعاتی که بنده دارم مربوط به فوت دو نفر است و در ارتباط با علت فوت باید بررسی‌های لازم انجام شود. به گزارش فارس، در فضای مجازی خبری مبنی بر خودکشی همزمان چهار دختر نوجوان دست به دست می‌شود که گفته شده دو نفر فوت کرده و دو تن دیگر در کما به سر می‌برند که مدیرکل پزشکی قانونی در این ارتباط اظهار نظر نکرده است.

هشدار عضو شورای شهر درباره انبار نفت شهران

مجید فراهانی در صفحه اینستاگرام خود با انتشار متنی نوشت: "تجربه انفجار بیروت تجربه ای بسیار تلخ و ناگوار بود که تاثیرات منفی آن دهه ها در بطن لبنان خواهد ماند. فراتر از هر حادثه و فاجعه درس آموخته ها و عبرت های آن باید مورد توجه قرار گیرد. حتما در اقصی نقاط گمرک‌های رسمی و یا اسکله‌های غیر رسمی، در مناطق ویژه اقتصادی و یا بنادر ساحلی و غیرساحلی کشور انبارهای مشابه انبار مواد شیمیایی بیروت یافت می شود که از این پس باید به عنوان یک بمب ساعتی نگریسته شود؛ اما علاوه بر اماکن یاد شده انباشت مواد شیمیایی در بطن و مرکز شهرها و اماکن مسکونی خطر آفرین تر است. وی در ادامه افزود: اینجاست که شناسایی نقاط پرخطر در شهر تهران و ‌دیگر شهرها و احتمال بروز فاجعه و برنامه ریزی برای خروج این بمب های ساعتی از شهر را بایست از دولت وذمدیریت شهری طلب کنیم. فراهانی با بیان اینکه عدم رعایت پروتکل های نگهداری و انباشت انبوه مواد شیمیایی در شهر می تواند در یک لحظه تمام نظامات یک جامعه و شهر را بر هم بریزد، اظهار کرده است: باید موضوع خروج تأسیسات پرخطر از شهر تهران بیشتر از گذشته در دستور کار قرار گیرد و شهرداری با کمک دولت باید برای تحقق آن کمر همت ببندد. وی در ادامه این پیام آورده است: فقط به عنوان یک‌ مثال به انبار نفت محله شهران که یک‌ بمب هیدروژنی داخل شهر و بر روی گسل زلزله مشا بنا شده توجه کنیم که انبار نفت شهران با مخازنی غول پیکر درست در بطن بافت مسکونی شمال غرب تهران در محله شهران قرار گرفته و هر روز حدود سیصد تانکر سی هزار لیتری حمل سوخت از ابر مخازن این انبار نفت بارگیری می‌کنند و سپس از وسط بافت مسکونی و خیابان‌ها و کوچه‌های شهران می‌گذرند و نهایتا وارد بزرگراه می‌شوند.
 
عماد افروغ: با محرم برخورد صفر و یک نکنیم

اقدامات افراطی ربطی به دین ندارد و ما نباید در مقابل افراط، موضع تفریط بگیریم و به بهانه تندروی گروهی و بی‌اعتنایی آنها به پروتکل‌های بهداشتی، مراسم مذهبی را کاملا تعطیل کنیم.اگر دولت اعلام کرده بود که مراسم محرم برگزار نخواهد شد، بلافاصله عده ای در تقابل با این موضع، مراسم را پرشورتر و با جمعیت متراکم‌تر از گذشته برگزار میکردند و این واکنش تند بستر را برای کرونایی شدن مردم فراهم می‌کرد./ ایرنا
 
۴۰ تا ۵۰ درصد جمعیت کشور توان خرید ماسک را ندارند

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: با توجه به اینکه تنها راه مقابله با ویروس کرونا استفاده از ماسک است، اما متاسفانه ۴۰ تا ۵۰ درصد جمعیت کشور توان خرید ماسک را ندارند و باید به طور رایگان در اختیار آنان قرار داده شود. / ایرنا
 
تحول ساختاری در اقتصاد، زمان‌بر است

محمدعلی کریمی رییس سابق روابط عمومی بانک مرکزی:سران‌قوا خبر از گشایش اقتصادی در هفته آینده می‌دهند.یا باید تحوّلی در روابط خارجی پدید آمده باشد یا احتمالاً دوباره پای اقتصاد دستوری و تحمیل به نظام پولی و مالی در کار است. حاکمیت مراقب باشد منافع آتیِ ملت را فدای منافع آنی و موقّت نکند. تحول ساختاری در اقتصاد، زمان‌بر است
 
«الیوت آبرامز» نماینده جدید دولت آمریکا در امور ایران می‌شود

روزنامه نیویورک‌تایمز نوشته الیوت آبرامز، نماینده فعلی دولت آمریکا در امور ونزوئلا جایگزین برایان هوک خواهد شد.
 
قاضی منصوری به خاک سپرده شد

حسین یزدانی، خواهرزاده غلامرضا منصوری در صفحه اینستاگرامش از خاکسپاری دایی خود در مشهد خبر داده است. جسد غلامرضا منصوری، قاضی تحت تعقیب که در هتلی در رومانی پیدا شده بود، چند روز پیش به ایران آورده شد. این خبر در حالی منتشر می‌شود که برادر قاضی منصوری تردید‌هایی در مورد صحت جسد مطرح کرده بود.به گزارش فارس، اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در خصوص پرونده قاضی منصوری گفت: جسد متهم منصوری به خانواده تحویل شد که به استان محل اقامت او منتقل و به خاک سپرده شد.
 
سخنگوی قوه قضائیه: یکی از محکومان محیط زیستی عفو شد

سخنگوی قوه قضاییه از عفو یکی از محکومان محیط زیستی خبر داد و گفت: مدعی هستیم در هیچ کشوری به اندازه جمهوری اسلامی ایران محکومان مشمول عفو و تخفیف مجازات قرار نمی‌گیرند.به نقل از قوه قضاییه، غلامحسین اسماعیلی صبح امروز در گفت‌وگو با رادیو تهران در ارتباط با تقاضای برخی در ارتباط با مورد عفو قرار گرفتن محکومان جاسوسی در پوشش فعالان محیط زیستی به مناسبت عید غدیر، یادآور شد: این امکان برای همه مجرمان و محکومان است و بستگی به نحوه رفتار محکومان در حبس دارد. در عفو گذشته یک نفر از آن‌ها مورد عفو قرار گرفت و در دوره‌های گذشته محکومان امنیتی کمتر مورد توجه قرار می‌گرفتند و معمولا برای آن‌ها پیشنهاد عفو نمی‌شد، اما در دوره جدید به محکومان امنیتی همانند سایر محکومان نگاه می‌شود. محکومان امنیتی فراوانی در دوره یکسال و نیم اخیر مشمول عفو رهبری قرار گرفتند.وی ادامه داد: به محض اینکه به این نتیجه رسیدند که محکوم، شرایط بازگشت به جامعه دارد را برای او پیشنهاد عفو تنظیم و در کمیسیون‌های کارشناسی بررسی و محضر مقام معظم رهبری تقدیم می‌شود. ایشان هم بر اساس پیشنهادات کارشناسی در هر مرحله گروهی از محکومان را مشمول عفو و رافت اسلامی قرار می‌دهند.اسماعیلی افزود: سیاست ما بر این است که آنگاه که مطلع شدیم فرد اصلاح شده حتی قبل از آنکه میزان مجازات مندرج در حکم دادگاه را تحمل کرده باشد، برای وی پیشنهاد عفو تنظیم می‌شود.
 
جعفرزاده: رئیس جمهور بعدی با کابینه رفاه بیاید

نماینده سابق مجلس گفت: بازار سیاست دیگر گرم نیست و در حال حاضر اقتصاد اولویت مردم است. مردم دیگر دولت سیاسی که در دوم خرداد آمد یا اگر موتلفه و اصلاحاتی باشد را نمی‌خواهند و به برنامه توجه می‌کنند. غلامعلی جعفرزاده، نماینده سابق مجلس درباره ویژگی‌های کاندیدا‌های ریاست جمهوری در انتخابات سال آینده گفت: مردم به جز راهکار‌های عملیاتی برای حل اقتصاد هیچ اولویت دیگری ندارند. سیاست و داستان‌های آن دیگر اولویت مردم نیست. آن‌ها از کسی حمایت خواهند کردند که با حساب دو دوتا می‌شود چهارتا، درآمد کشور را افزایش و پاسخگوی هزینه‌های ضروری آن باشد. وی ادامه داد: دولت بعدی با کابینه رفاه بیاید و در زمینه تامین اجتماعی، در حوزه سلامت و بهداشت و .. کاری انجام دهد. هرکسی که بتواند این ظرف را سریعتر و بیشتر پر کند؛ رئیس جمهور خواهد شد. حقیقت مطلب آن است که مردم احساس خوبی ندارند. مثلا پول آب و برق و گاز را میگیرند و هیچ کسی به دنبال دادن یک رفاه به مردم نیست؛ بنابراین مردم دوست دارند یک رئیس جمهوی بیاید که برای حل مشکلات و رفاه آنان و کاهش نقدینگی کشور، کاری کند.
 
بلاروس چند تبعه آمریکایی را دستگیر کرد

رئیس‌جمهور بلاروس از دستگیری چند تبعه آمریکایی قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری کشور خود خبر‌ داده است.«الکساندر لوکاشنکو»، رئیس‌جمهور بلاروس امروز (پنجشنبه) از دستگیری چند تبعه آمریکایی قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری کشور خود خبر‌ داد. خبر‌گزاری رویترز به نقل از «بلتا»، خبرگزاری رسمی بلاروس گزارش داد، لوکاشنکو گفته دولت وی چند نفر را که صاحب گذرنامه‌های آمریکایی بوده و با زنانی از این کشور (آمریکا) ازدواج کرده‌‌اند را دستگیر کرده است. رئیس‌جمهور بلاروس در ادامه جزئیاتی در مورد این دستگیری ارائه نداد.سفارت آمریکا در مینسک، پایتخت پلاروس نیز به درخواست رویترز برای توضیح در این باره اظهارنظری نکرده است. چهارشنبه هفته گذشته، رسانه‌های دولتی بلاروس از بازداشت ۳۳ نفر از اتباع روسی به اتهام عضویت در شرکت نظامی خصوصی روسی «واگنر»، خبر دادند. یکی از مسئولان دولتی بلاروس مدعی شده این افراد در حال برنامه‌ریزی برای «اقدامات تروریستی» در داخل بلاروس بودند. خبرگزاری دولتی بلاروس «بلتا» نیز با اعلام این خبر ادعا کرده: «احتمالاً حدود ۲۰۰ مزدور روس به خاک ما آمده‌اند تا وضعیت را در طول انتخابات بی‌ثبات کنند».این در حالی است که «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کرملین پنجشنبه هفته گذشته با رد این اتهامات، آنها را اشتباه توصیف کرد. رقابت‌های انتخاباتی بلاروس که در آن الکساندر لوکاشنکو برای پیروزی در دور پنجم رقابت می‌کند، بعد از آن که یکی از رقبای اصلی وی «ویکتور باباریکو»، بانکدار ۵۶ ساله به پولشویی و سایر جرایم متهم شد، پرتنش شده است.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۸
در انتظار بررسی: ۵۵
انتشار یافته: ۷۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
اگر رییس جمهور بعدی ادعای معجزه اقتصادی هم بکند مردم دیگر رای نخواهند داد چون کوچکترین احترامی به رای آنها نمی شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
رئیس جمهور بعدی نیاد بهتره
ناشناس
| Romania |
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
تابناک چرا چرت مینویسی؟!!یک ماسک پارچه ای قابل شستشو در مقابل بقیه هزینه های گزاف خیلیه؟!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
از سال 76 تا سال 96 نزدیک به 20 سال با رای خود گفتن خواهان تغییرات هستند ولی اتفاقی نیفتاد
ناشناس
| United Kingdom |
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
اگر آن شی سیاه رنگ به اندازه یک پرنده به چنین جایگاهیی خورده باشد و سپس این انفجار عظیم رخ دهد باید اسکله ها و نیروگاه بوشهر و مراکز نظامی و اتمی و کارخانجات ایران باید خیلی مواظبت کنند . چون اگر این منظره واقعیت داشته باسه و ان‌پرنده یک پهباد باشه تمام پالایشگاهای ایران هم در شرف تهدید واقعی خواهند بود .
ناشناس
| Germany |
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
کلا برنامه ها طوری تنظیم شده و جلو میره که مردم از ریاست جمهوری بدشون بیاد و کلا بد خاصیت بشه که کم کم بتونن حذفش کنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
حقیقت اینه که رفاهمون بسته به انتخابات رئیس جمهور امریکا شده نه ایران
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
عزیزم امریکا به اندازه یک متر از صد متر می تواند برای شما رفاه ایجاد یا در عدم رفاه دخالت کند
ناشناس
| United Kingdom |
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
مثلا در مورد گرانی خودرو تحریم موثر است ولی چرا یک قطعه زمین در خاک ایران ۵برابر گران تر از سال ۹۸شده؟متاسفانه با دلالان برخورد قاطع نمی شود
ناشناس
| Luxembourg |
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
تا حدی درسته ترامپ بدجوری اختلاسگران را به وحشت انداخته است دموکرات ها احتمالا با یک معامله با اختلاسگران کنار می آیند اما ترامپ قصد دارد بساط این اختلاسگران را بردارد
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
کابینه رفاه یا غیر رفاه کاری از دستش بر نمی آید چون کفگیر بدجوری ته دیگ خورده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
الیگارش ها همیشه امید به آینده میدهند و مردم و امکانات را در دست خود کنترل میکنند
الیگارش ها هیچ وقت تغییر نمیکنند
الیگارش ها به شدت خانواده پرست و ملت ستیزند خانواده در برابر ملت همان اقلیت در برابر اکثریت است
آنها در زبان ملایم و در عمل بسیار سختگیرند زیا پراگماتیست هستند و از نظر تئوری پوچ و در موقعیت ضعف و ترس هستند
الیگارش ها پول پرست و ماتریالیست هستند زیرا از فردای خود مطمئن نیستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
آنها سانسورچی های ماهری را انتخاب میکنند
آشنا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
نظر کاملا صحیحی است
سانسورچی رو خیلی خوب اومدی ( نمیدونم چه بلایی سر نظرت آورده بودند ، ) تحمل کن عزیزم غیر از این چاره ای نداریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
طرح خوب واقعی کردن قیمت حاملهای سوخت که همه در ان متفق القول بودند به بدترین طرح تمامی دولتهای بعد از انقلاب یعنی یارانه نقدی ختم شد.لزومی نداشت که هزینه بنزین دور دور جوانک بالا شهری را یک زباله گرد که حتی اتومبیلی ندارد بدهد. اما گرانی سوخت بجای انکه در بخش تولید و اشتغال بکار رود تا همان زباله گرد شغلی پیدا کند به یارانه نقدی تورم زا ختم شد که اثارش تا امروز ادامه دارد. اجرای بسیار بد ان طرح بسیار خوب حقیر را بر ان داشت تا نسبت به طرح مالیات بر خانه های خالی این چند سطر را بنویسم.اجرای طرح مالیات بر خانه های خالی بسیار خوب است و هدف باید دلالان دپو کننده مسکن باشد اما متاسفانه گویا سازندگان مسکن و قشر متوسط را هم هدف قرار داده. فرضا فردی با قیمت امروز میلگرد و بتن شروع به ساخت میکند اما با توجه به نبود ثبات قیمت در کشور ما ، در نیمه راه پول تمام میکند و بناچار پروژه را تا تهیه مابقی پول رها میسازد. چنین فردی مشمول پرداخت مالیاتی میشود که هرگز نمیتواند پرداخت کند و این خود منشا مشکلات فراوان بعدی خواهد بود. طبیعتا سازنده مسکن فردی است که در این کشور برای ده ها یا صدها نفر اشتغال ایجاد کرده و نقره داغ کردن او در دراز مدت بنفع کشور نخواهد بود. اقایان میتوانند بر مبنای اصل قضایی اصل بر برائت است مگر خلافش ثابت شود سازندگان مسکن را تولید کننده و دوست ببینند و بر ان اساس قانون بنویسند و اگر یک یا چند نفر سازنده، مسکن را به قصد گرانفروشی به اتمام نمیرسانند و احتکار میکنند با هماهنگی بانکها و اطلاع از حساب بانکی ؛ اینها را هدف تیغ مالیاتی قرار دهند نه تمام سازندگان متعهد مسکن را.
نیک میدانیم دلال صفتان در کشور ما هرگز به سمت تولید و اشتغالزایی نمیروند زیرا انها مزه پول راحت و مفت دلالی را چشیده اند. انها معمولا خانه های ساخته شده را میخرند وانرا دپو میکنند زیرا حوصله زحمت ساختن ندارند . باید سراغ این عده رفت که خانه های سند خورده بتعداد زیاد بنام خود دارند و نه دوباره تولید کننده و مردم عادی و قشر متوسط!!! . اقای پور مختار و دیگر تنظیم کنندگان طرح ایا میدانند که در برخی شهرستانها فروش یک واحد مسکونی بعلت نبود خریدار چقدر مشکل است و منباب مثال حقیر سال ۹۵ بعد از یکسال و نیم اگهی توانستم یک واحد از منزل سه واحدی که برای خودم ساختم را به قیمت تمام شده و بدون یک ریال سود بفروش برسانم؟
حقیر زمان اجرای گرانی حاملهای سوخت هم هر کجا که توانستم از پرداخت نقدی یارانه و عدم اختصاص ان به تولید و اشتغالزایی انتقاد کردم اما امیدوارم تصمیمگیران امروز با انزمان تفاوت داشته و نظرات منتقدان را بشنوند.
ارادتمند خواننده همیشگی تابناک
پاسخ ها
ناشناس
| Bulgaria |
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
در تعریف اینها شخصی که دو مسکن در یک شهر داشته باشد، حتی همه دارایی و زندگی اش فقط همین دو واحد آپارتمان باشد، ثروتمند تلقی شده و اگر بنا به دلایل شخصی یکی از واحد ها رو اجاره ندهد، باید پول زور به دولت بدهد به اسم مالیات!!! این طرح طبقه متوسط رو نشانه گرفته و هدفش پر کردن خزانه خالی دولت است
ناشناس
| Russian Federation |
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
غول چراغ جادوی تورم با طرح های تورم زای پرداخت یارانه نقدی و مسکن مهر بیرون اومد و دیگه برنگشت تو چراغ
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
مسکن مهر باعث شد بخشی از تورم کاسته شود دران سال ها
ناشناس
|
Russian Federation
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
ترامپ گفته انفجار بیروت نوعی بمب بوده و نه نیترات امونیوم.در فیلمی اصابت یک شی سیاهرنگ که میتواند نوعی موشک یا پهباد باشد قبل از انفجار اصلی دیده میشود.اگر اصالت فیلم تایید شود دو نکته قابل استخراج است:
اول ترامپ اطلاعی از این حمله اسراییل نداشته و نتانیاهو راسا به این کار اقدام کرده.در این صورت خوبست با اتکا بر ان فیلم دست نتانیاهو برای ترامپ رو شود تا رابطه انها در این چند ماه باقیمانده شکر اب شود و از طرفی جامعه جهانی بیشتر پی به ماهیت واقعی اسراییل ببرد.
دوم اینکه در انفجار نطنز نیز در کسری از ثانیه اصابت شئ همانند این شئ سیاهرنگ در فیلمهای منتشر شده مشخص میشود و هر چند دو نماینده مجلس اصابت چنین شیئی را رد کرده اند اما میشود متصور بود اسراییل نوعی پهباد یا موشک طراحی کرده که خودش پس از انفجار قابل اشتعال باشد یا از جنس فلزی همانند سرب بوده فورا ذوب شود و اثری از خود در محیط بر جای نگذارد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
گوش کن، ترامپ گفته طبق گفته ژنرال های ارتش این حادثه مثل برخورد بمب بوده
مثل
مثل
مثل
...
ناشناس
| United States |
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
وای نگران شدم،چه نوع موشک بهپادی درست کردند،حالا چی بپوشیم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
این اقای شریعتمداری اگر لامپ توالت کیهان هم بترکه خواهد گفت کار امریکا و اسراییله !!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
این عالی بود
چرا شریعتمداری بازنشست نمی شود؟
کیهان هزینه بر و تحلیل های آن یکسویه و نابخردانه است
ولی از حق نگذریم، سایز آن برای مصارف خانگی وزین است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
جعفرزاده نماینده قبلی مجلس گفت دولت بعدی باید دولت رفاه باشد . دولتی باشد که به مردم بابت گرفتن پول اب و برق و گاز و تلفن رفاه و اسایش ایجاد کند و خدمات بهداشتی و سلامتی و اقتصادی ایحاد کند ......سوال . با کدام لوازم و ایده ؟ آیا فکر نمیکنی که مردم در شرایطی انقلاب کردند که کشور در حال رشد در منطقه بود ؟ هدف از انقلاب برای رسیدن به عدالت سیاسی . اقتصادی . قضایی و حقوقی و انسانی بود . آزادی در بستر دمکراسی بود . استقلال سیاسی بود . حالا بعد از مدتی چرا مطالبات انقلاب اینقدر در طی ۴۱ سال تغییر دادند که به اینجا رسیدیم که برای گرانی و ارزانی و شادی و ورزش زنان و حجاب اجباری هر روز کشدر در تنش باشد . هر هفته بحران و تنش بخاطر سخنان مسولانی داریم‌که مثل مردم فکر نمیکنند . مثل مردم لباس نمیپوشند . مثل مردم زندگی نمیکنند . مثل اکثرزت مردم خانه نادارند . کلا متفاوت در حوزه سیاسی فکر میکنند . هر چقدر رای میدهند بی نتیجه هست . تعدد احزاب ندارند . رای مردم نمایشی و انتصابی هست . اقتثاد خصولتی هست . نطامیان در سیاست ها دخالت میکنند در اقتصاد دخالت میکنند .. مردم حق اعتراض تا جای دارند که مسولان کشور را رنجیده خاطر نکند . بیشتر تعریف کنند و کمتر انتقاد کنند و گاهی سکوت کنند ....... واقعا نطالبات انقلاب این موارد بود ؟ مجلس قدرتمند . رییس جمهور باید به مطالبات مردم توجه کنند در صورتی بعد از رای گرفتن از مردم‌کلا مردم را فراموش مبکنند و دنبال اهداف حزب حاکم هستند . نمیشود در کشور چند نهاد انتصابی داشت
ناشناس
|
France
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
وقتی مردم توان خریدماسک ندارندبهترین کاراینستکه چون ایام سوگواری شیدالشداست هیئت هاازهزینه هایشان کمترکنندبرای سه ماه تمام نیازمندان ماسک رایگان هدیه کنندالبته نه توهین آمیز ! همه مطمئنیم که روح آن بزگواردربهشت خوشحالترمیشود
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
پیشنهادشمابسیارعقلانی وانسانی است ولی مردم لازم نیست ماسک بخرندباپارچه های اضافی یالباسی هم میشو ماسک چندبارمصرف ساخت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
سین شریعت مداری . انفجار بیروت کار امریکا و اسراییل هست . .....سوال . اول ثابت بشه آن حجم موارد منفجره که دولت لبنان‌میگوید در دریا از یک کشتی که قصد داشت آنرا وارد لبنان‌کند از کجا امده بود . دوم اینکه تا اینقدر که اخبار را رصد میکنم ،حریری بعد از اعتراضات لبنان درت کناره گیری کرد . مثل بعضی ها نبود که در هر صورت میخواهند در قدرت بمانند .
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
اقا بزار شریعت مداری نونشو بخوره ،اون مثل ربات هست صبح به صبح باد ضد امریکا بنویسه ،اگه نکنه موتوری دیگه تحویل نمیده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
گشایش اقتصادی وجود ندارد . چون برای گشایش،اقتصادی صد برنامه آنهم آرام ارام با اصلاحات سیاسی . سپس اصلاحات قضایی و حقوقی و سپس اصلاحات اقتصادی نیاز هست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
خخخه
اصلاحات سیاسی!!
نیازی نیست بلکه هر کس وظیفه اش خوب انجام دهد و ساختار علمی اقتصادی شکل بگیرد ان وقت است خیلی مشکلات حل می شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
اگر چیزی برای رئیس جمهور بعدی باقی موند با کابینه رفاه بیاید
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
باهراسمی میتواندبیایدولی افسوس وهزاران ا...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
در طول چهل سال همه رئیس جمهور ها با عزمی راسخ برای رفاه خودیها( 4%)انتخاب وانتصاب شده اند نه برای ملت دیگر حنایتان رنگی ندارد
ناشناس
|
Russian Federation
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
اقای کریمی بنده بیسواد عامی فهمیدم که منظور رییس جمهور پذیرش اف ای تی اف بود شما نفهمیدید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
"تحول ساختاری در اقتصاد، زمان‌بر است"
دهها سال است که همین حرف زده میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
کیهان شما اینکه با بصیرت هستی و از امدادهای غیبی با خبر چرا سید حسن رو زودتر خبر نکردی تا جلوی فاجعه رو بگیره ؟؟ راستی ۴ ساله ملت منتظر شفاف سازی در مورد دریافتی و ثروت شما هستند ؟؟؟ ماهی ۱۸۰ میلیون که خدایی نکرده کم نیست تو این تحریم ظالمانه اذیت نمیشی ؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
سید حسن نصراله اینقدر سخنرانی در باره نابودی حرف میزنه . حالا دیدی بیروت چگونه شد ؟ چرا جلویش را نگرفتید ؟ جنگ واقعی شکل بگیره لبنان سرزمین سوخته خواهد شد . جنگ ایدولوژیک و ارمانی را تمام‌کنید ؟
فرهنگ
| Netherlands |
۰۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
از خدا بترس. این مزرفات چیه بلغور می کنی؟ 180 ملیون تومان از کجا می آید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
مجلس انقلابی لطفا گند انتخاب بذر پاش رو از دامن خود پاک کنید و بیش از این با ابروی نظام بازی نکید ؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
مهر فروزنده چو پنهان شود،....شب پره بازیگر میدان شود!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
"احتمالاً دوباره پای اقتصاد دستوری و تحمیل به نظام پولی و مالی در کار است. حاکمیت مراقب باشد منافع آتیِ ملت را فدای منافع آنی و موقّت نکند"
یعنی روزی دو هزار میلیارد تومن چاپ کردن کار خوبی و ناید جلو آن گرفته شود
یعنی با دستکاری بورس بصورت غیر واقعی بالا میرود و باعث اشفتگی در دیگر بازارها شده کار خوبی و نباید جلو آن گرفته شود
یعنی رها کردن اجناس هم به لحاظ قیمت و هم به لحاظ کیفیت کار خوبی است و نباید جلو آن گرفته شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
شرم بر آنهایی که لذت شرکت در انتخابات را از مردم گرفتند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
دولت بعدی پارلمانی است و نیازی به رای مردم هم ندارد چون رای نمی دهیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
به هیچی نیاز نداریم
ناشناس
| United Kingdom |
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
نظام پارلمانی لازمه اصلیش قدرت واقعی چند حزبی هست همه احزاب بازنده باید برای تشکیل دولت با حزب پیروز ایتلاف کنند و اگر دولت پارلمانی نتوانست به وعده هاش عمل کنه باید انتخابات زود هنگام با تعطیلی مجلس شکل میگیره . آیا منظور از پارلمانی مثل مجلس عراق هست ؟ مردم میگویند مجلس را تعطیل و انتخابات انجام دهیید ولی پارلمان زیر بار نمیرود چون حزب پیروز که مدهبیون بودند محبوبیتی دیگر ندارند ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
باز این حسین پوآرو .اگه ما نخواهیم نظرات و کارشناسی های شما رو ببینیم باید چکار کنیم.تو رو خدا اینقدر نظر ندهید
پاسخ ها
فرهنگ
| Netherlands |
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
به جای کلی گویی ومتلک پرانی اگر حرف حساب داری انتقاد درست ومودبانه کن.حق هر ایانی است که نظر خودرا ابراز وارایه کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
جناب سردار قالیباب برای هفته اینده چند قول دادن
۱_ قیمت دلار به ۴۲۰۰۰توامان ببخشید ۴۲۰۰ تومان برگرده
۲_ شاخص بورس به ۲۵۰ هزار واحد برگرده
۳_ تمام نجومی بگیرها به حداقل بگیر راضی شوتد
۴_ مسکن رایگان بین همه توزئع شود
۵_ شاخه اهن به ۳۷۰ هزار تومان بزگرده
۶_ کیسه برنج ۵۰ هزار تومان شود
۷_ تمام کسانیکه بیش از واحد مسکونی دارن به نفع مستمندان توقیف شود
۸_ از تمام پزشکان و بساز بفروشان و...............مالیات اخذ شود
۹_ لبنان رو دوباره عروس خاورمیانه خواهیم کرد
به نظر شما کدام وعده عملیاتی بشه
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۰۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
اینها حرف های من درآوردی شمااست.وگرنه آقای قالیباف چنین قول هایی برای تحقق آنها در ظرف یک هفته ندادهاند.چون مثل شما تهی مغز نیستند.
ناشناس
| United States |
۰۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
فقیرترکردن وکوچکترکردن سفره مردم شریف
محبوب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
جناب جعفر زاده مردم دیگر از رای دادن خسته شدند شرکت در انتخابات زمانی معنی پیدا می کند که در سرنوشت انسان تاثیر داشته باشد وقتی من در انتخابات شرکت می کنم و در زندگی من تاثری ندارد برای چه شرکت کنم مگر اینکه مریض باشم شرکت در انتخابات یعنی شریک جرم رانتخواران و مفسدان اقتصادی . ولی به نظر بنده حاکمیت باید در این بره از زمان نباید انتخابات بر گزار کند چون پول ندارد به جای انتخابات پر هزینه خود حاکمیت چند نفر را به عنوان نماینده به مجلس بفرست و دولت را هم خود مجلس و حاکمیت انتخاب کند چون حضور مردم در انتخابان نمایشی بیش یست چون حاکمیت بدون در نظر گرفتن رای مردم راهی را که خودش دوست دار می رود بیش از 80 در صد مردم دیگر به مسولان اعتماد ندارند و خودتان در انتخابات گذشته شاهد بودید و نیاز به امار و ارقام نمی باشد اگر در کشوری ازاد و قانونمند مسولانشان د هزار بار عذر خواهی و استعفا می دادند ولی مسولان ما انکار انتطظار دارند مردم از انها تشکر هم بکند که چنین ولی نعمتانی دارد هر روز اتش سوزی و هر روز گرانی و ظلم به مردم ادامه دارد تابناک محترم اگر دروغ نوشتم جواب قانع کننده بدهید نه اینکه سانسور کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
گشایش اقتصادی فقط در بستر امنیت اقتصادی هست . هر وقت ارز فروش و طلا فروش و کارخانه دار امنیت داشت آنوقت از تحول اقتصادی بگو . آیا در کشور که هر وقت میشود هر شهروندی را حتی بدون دلیل و فقط بخاطر ابراز نطر سیاسی دستگیر و حبس و پرونده سازی کرد و حتی خطوط قرمزی هم وجود ندارد انوقت انتطار داری جهش اقتصادی ایجاد میشود . اول نیاز به امنیت شهروندی هست . دوم امنیت سیاسی و آزادیهای سیاسی و مطبوعات ازاد و جذب سرمایه گداری خارجی ...........قبول داشتن پروتکل های اقتصادی جهانی . ارز بین امللی . وقتی شفافیت مالی خطوط قرمز دارد وقتی هر هفته اینقدر مدیران دولتی در اقتصاد محاکمه میشوند . چه جهشی ؟ چه گشایشی ؟ اصلا وقتی ۸۰ درصد و حتی بورس دولتی هست . بانک نیمه دولتی هست . تحریم هست چه جهشی شکل میگیرد . از همین فردا اصلاحات انجام دهند ۲۰ سال طول میکشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
نسخه نجات بخش ملت ایران فقط در دستان با کفایت حضرت عزراییل میباشد والسلام .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
هر شب آرزوی مرگ دارم
میدونم خیلی ها مثل من هستن
ناشناس
| Netherlands |
۰۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
اگر خیلی به این نسخه علاقه مند
هستید دعاکنم برای شما پیچیده شود
ناشناس
| Luxembourg |
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
از بی عرضگی خودمونه گردن عزراییل ننداز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
بالاخره این همه بدبختی کی تمام میشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
بستگی به شما داره
هر وقت که تحمل تون تمام بشه
آبدارچی جهنم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
اشتباه میکنی کسانی که تولن خرید ماسک را ندارند یا بخاطر خرید ماسک دچار مشکل هستند خیلی بیشتر از 40 یا 50 درصد از شما یک خانواده 4 نفره را در نظر بگیرید که اگر روزی ده عدد ماسک دراین خانه مصرف شود با قیمت بازار الان که ماسک کمتر از2500 تومان نمیباشد در روز 25000 تومان هزینه ماسکشان میشود که درماه میشود 750 هزار تومان که با شرایط اقتصادی اکنون کشور اصلا سازگار نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
۷ساله یه کشتی بابارآمونیاک ونیترات متعلق به یه تاجرروس دربندربیروت لنگرانداخته وشریعتمداری خبرداشته که امریکائیها با اسرائیلیهانقشه انفجاراین کشتی را دراین ۷ سال دارن میکشن وتوی این ۷ سال آقای شریعتمداری سکوت کرده بود وبه لبنانیها خبرنداده است و چرا خبرانفجاررا زودتر به لبنانبها نداده زیاد شده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
خخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۶
متاسفانه تابی جون . سخنان مطهری را چند روز هست مطلبی ننوشته . اگر چه ایشان فعلا کاره ای نیست ولی در سخنان خود گفتند که ... چه لزومی دارد که بی دلیل غرب پیشرفته و متمدن را به چالش بکشید و انوقت کشور را دو دستی تقدیم روس و چین کنید بدون اینکه بدانید این دو کشور از اقمار کمونیستی و الیگارشی هستند و با مسلمانان بدترین رخورد را دارند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
آقای شریعتمداری شما گفتین اسناد زیادی است که انفجار کار آمریکا و اسراییله.خوب یه دونه از از اسناد رو رو کنین.!آخه چرا بدون فکر کردن حرف میزنین؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
دو تا خودکشی و دو تا تو کما ولی ۴ نفر خودکشی دروغ است
برادر مثل تینکه شمردن بلد نیستی
خوب اینها که میشه ۴ نفر در ضمن خودکشی کرده حالا موفق بوده یا نبوده مهم نیست
عیسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
این صفر ویک جناب افروغ مارو یاد طرح فوق استثناییشون درمجلس هفتم درباره آنچه استفاده مدیریت شده از ماهواره مینامید میندازه. خدا عمرش بده با این نبوغش واین نوع نوابغ رو برای ملت ایران حفظ کنه.
فرید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
اینکه صحبت از اصلاح طلبان میشود اینها همان جناح چپ سابق هستند یعنی افرادی چون خلخالی محتشمی هادی غفاری موسوی خویینی و....که چون اواخر دهه 60 ازقدرت کنار زده شدند از سال 76 بانام جدید اصلاح طلبی به میدان امدند وچون لیدرهایشان اکثرا به تندروی مشهوربودند سعی کردن افراد میانه رو تری مثل خاتمی یا افراد ناشناسی مثل تاجزاده وحجاریان رو به میدان بفرستند. پس امید بستن به اینها از همون اول یعنی 76 اشتباه بود که حالا عده ای برای 1400 هم برنامه ریزی میکنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
سخنگو ی قضاییه این را هم بگو که در هیچ کجای دنیا مردم را به اتهامات واهی به اندازه ایران دستگیر نمی کنند.


مگه رفاه جهیزیه است که رییس جمهور بعدی از کمک های مردمی جمع آوری کند و با خودش بیاورد. وقتی عقل و درایت نیست واقعا جان در عذاب است. نگاهی به عراق بکنید دیدند با شما بودن برایشان فایده ندارد و کار عقلانی که همانا توافق با امریکاست را دارند انجام می دهند .آنوقت شما نشسته اید تا رییس جمهوری بعدی برایتان رفاه جهیزیه بیاورد.
علی
|
United States
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
کوهنوردی به دلیل احتمال شیوع گرونا ممنوع شده ، بعد کنکور و عزاداری رو میشه با رعایت بهداشت انجام داد ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
چرا اقای شریعتمداری همیشه بعد از حادثه کشف میکنه کار امریکا و اسراییل بوده خب یه بار هم قبل از اتفاق کشف و خنثی فرمایید واقعا" حرف یاوه انتهایی ندارد
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۷
عوضش اقازاده هاهم امنیت دارندوهم رفاه
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
قرارداد الجزایر علی شمقدری قتل عام صبرا و شتیلا مکانیسم ماشه حیران هفته دفاع مقدس