بازدید 70050
دو هزار و نود و چهارمین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: بدترین سناریو بروز درگیری بین ایران و عربستان است / هاشمی‌طبا: اصلاح‌طلبان مقابل احمدی‌نژاد خیلی نجابت به خرج دادند و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۹۹۴۵۵۲
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۰ 03 August 2020
تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
حمله کیهان به آیت الله هاشمی

روزنامه کیهان در ستون خبر ویژه امروز نوشت: دختر مرحوم هاشمی رفسنجانی می‌گوید که با رفتن «بابا» روحانی تغییر کرد و امید از بین رفت! فائزه هاشمی به انصاف‌نیوز گفت: امید‌ها به آقای روحانی زیاد بود، بابا این امید‌ها را ایجاد کرد. بعد از فوت بابا آقای روحانی دگرگون شد، بسیار دور از انتظار بود، همه چیز تغییر کرد. با رفتن بابا امید رفت، خیلی‌ها از جمله برخی احزاب و افراد اصلاح‌طلب هم عوض شدند، انگار پشتیبان خود را از دست داده‌اند و دیگر امیدی به تغییر ندارند.

سفر به مازندران اکیدا ممنوع

ستاد اطلاع‌رسانی فرماندهی مدیریت و کنترل بیماری کرونا در مازندران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: استان مازندران از تیر ماه با موج شدید شیوع بیماری مواجه شده است، به طوری که ۲۰ شهرستان در وضعیت قرمز و ۲ شهرستان در وضعیت هشدار قرار دارند. براساس این اطلاعیه، موارد بستری و ابتلا به کرونا در این استان ظرف ۶ هفته گذشته بیش از ۴ برابر افزایش پیدا کرده و شیب صعودی وضعیت بستری و ابتلا به بیماری در این استان نگران کننده است؛ بنابراین از هموطنان خواهشمندیم از هر‌گونه سفر غیرضروری به استان مازندران به طور جدی خودداری کنند. ستاد اطلاع‌رسانی فرماندهی مدیریت و کنترل بیماری کرونا در مازندران از مردم خواسته برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا و کاهش بیماری همه از ماسک استفاده کنند و دستورالعمل‌های بهداشتی مانند شستن مکرر دست‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت شود.

موجودی حساب اسد بیگی برای پرداخت حقوق کارگران هفت تپه، کافی است

مرکز رسانه قوه قضاییه به اظهارات امیرحسین اسدبیگی قائم مقام مدیرعامل شرکت هفت تپه مبنی بر اینکه تشکیل پرونده قضایی برای او به عدم پرداخت حقوق کارکنان این شرکت منجر شده است، واکنش نشان داد. این مرکز اعلام کرد: صبح امروز امیرحسین اسدبیگی، قائم مقام مدیرعامل شرکت هفت تپه در گفت‌وگویی با شبکه خبر طی اظهاراتی مدعی شد که حقوق کارگران تا اردیبهشت ماه به روز پرداخت شده؛ اما از این تاریخ به نادرست برای ما پرونده قضایی تشکیل شد و حساب‌های بانکی ما را بستند و نتوانستیم حقوق‌ها را پرداخت کنیم. این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که این ادعا پیشتر نیز در جلسات دادگاه مطرح شده بود و در دهمین جلسه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی، قاضی مسعودی مقام خطاب به متهم اسدبیگی گفت: آزادی شما برای پرداخت حقوق کارگران است و حقوق‌ها باید پرداخت شود.
 
نماینده دادستان هم گفت: در چند جلسه برای پرداخت حقوق با متهم اسد بیگی خصوصی صحبت کردم. ده میلیون یوآن او در توقیف است و این ارز ناشی از خرید و فروش ارز است. او به دادسرا فشار می‌آورد. قاضی مسعودی مقام خطاب به اسدبیگی، گفت: خود فروش ارز هم که جزو جرائم محسوب می‌شود. رییس دادگاه گفت: این حساب که تخلف ارزی در آن صورت گرفته توقیف است. شما منابع دیگری هم دارید و از آن می‌توانید حقوق را پرداخت کنید. تا شما را احضار می‌کنیم، حقوق کارکنان را دو ماه عقب می‌اندازید. از وقتی که در اردیبهشت ماه دادگاه تشکیل شده است، پرداخت حقوق را عقب انداخته‌اید و این کار را برای فشار به دادگاه انجام می‌دهید. این ده میلیون یوآن اسنادش وجود دارد و این پول ماحصل خرید و فروش ارز است. برای دادسرا امکان دادن مجوز برای این پول وجود ندارد، شما از منابع و حساب‌های دیگری که دارید پول را پرداخت کنید.

رسانه عراقی: یک شرکت مخابراتی عراقی در ترور سردار سلیمانی دست داشت

یک شرکت تلفن همراه عراقی به دست داشتن در ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس متهم شد. پایگاه خبری شفق نیوز به نقل از یک منبع آگاه ادعا کرد که کمیته تحقیق در پرونده ترور ابومهدی المهندس و سردار شهید قاسم سلیمانی اتهاماتی را علیه یک شرکت مخابراتی عراقی مبنی بر دست داشتن در این ترور دریافت کرده است. این منبع آگاه تاکید کرد: کمیته تحقیق در این پرونده اسناد و مدارکی را از برخی رهبران الحشد الشعبی به دست آورده است که بر اساس آن یک شرکت تلفن همراه متهم به دادن اطلاعات تلفن سیار یکی از همراهان المهندس در اختیار فرماندهی ارتش آمریکا در پایگاه ویکتوریا در فرودگاه بغداد شده است. این منبع افزود: فرماندهی ارتش آمریکا از طریق این خط تلفن اطلاعات کافی درباره محل حضور المهندس و دیدارش با سردار سلیمانی را به دست آورده و این مساله به روند ترور آن دو شهید کمک کرده است.

محمود صادقی: سر وقت رفتم دادگاه قاضی نیامد، جلسه برگزار نشد!

محمود صادقی نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر به موضوع برگزاری دادگاه خود پرداخت. صادقی در این رابطه نوشت: «امروز ساعت ۹ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به اتهام تبلیغ علیه نظام محاکمه می‌شوم؛ موضوع این اتهام جملاتی تقطیع شده از سخنرانی من در دانشگاه امیرکبیر در تاریخ ۱۵ آذر ۹۵ پیرامون آسیب شناسی علل شیوع فساد در دستگاه‌های اجرایی و قضایی است.» «سر وقت رفتم دادگاه قاضی نیامد. جلسه برگزار نشد!»

آیت‌الله سبحانی: عزاداری محرم، با حفظ سلامت جامعه انجام شود

آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید در خصوص عزاداری سیدالشهدا (ع) در دوران کرونا گفت: مسئولان سلامت جامعه باید برنامه‌ریزی کنند که عزاداری انجام بگیرد و سلامت جامعه نیز محفوظ بماند. وی با سلام بر سالار شهیدان حضرت حسین بن علی (ع) تاکید کرده است: ایام ماه محرم و صفر، ایام عزاداری است و حسینیان که قلوب آنان لبریز از مهر سالار شهیدان است این دو ماه را نمی‌توانند بدون عزاداری سپری کنند، بالاخص به فرموده حضرت امام (ره): «ما هر چه داریم از محرم و صفر داریم» و در عین‌ حال سلامت فرد و جامعه نیز یکی از فرائض است که حفظ آن لازم است. وی ادامه داد: مسئولان سلامت جامعه باید برنامه‌ریزی کنند که عزاداری انجام بگیرد و سلامت جامعه نیز محفوظ بماند. خداوند متعال این بلا را از سر بشریت برطرف فرماید.

نتیجه شکایت خاتمی از سردار نقدی

سیدمحمد انجام و رضا باقری، وکلای سیدمحمد خاتمی با تشریح روند شکایت از سردار نقدی و بی‌نتیجه ماندن پرونده تا این لحظه اعلام کردند که درخواست اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری و اعاده دادرسی و نقض قرار صادره را ارائه خواهند داد.  وکلای سید محمد خاتمی می‌گویند: شکایت در سی ام آذر ۱۳۹۵ (یعنی حدود ۳۰ روز پس از چاپ مطلب و ۳ سال و ۷ ماه پیش از این مصاحبه) انجام شد. پرونده‌ای تشکیل و به شعبه دوم بازپرسی ارجاع شد. پس از رسیدگی اولیه بازپرس از طریق دفتر ویژه (اداره کل تحقیقات ویژه سازمان قضایی) شکایت را برای آقای نقدی ارسال و ایشان لایحه دفاعیه‌ای تسلیم شعبه کردند. در متن لایحه ضمناً و دفاعاً به سوابقی از مستندات ادعای خود در یکی از سازمان‌های اطلاعاتی اشاره کرده بودند. بازپرس مکرراً موضوع را از آن سازمان استعلام کردند، لیکن در این مرحله از رسیدگی پاسخی به شعبه واصل نشد. بازپرس مقرر کرد شخص متهم نزد مرجع قضایی حاضر و شخصاً پاسخگوی اتهام وارده باشد. اطاله دادرسی پرونده مربوط است به مانعی که برای احضار ایشان پیش آمد. این مانع عبارت است از دستورالعمل نحوه جلب و احضار فرماندهان و مسئولان نیرو‌های مسلح که برای مقاماتی در سطح و جایگاه سردار نقدی ترتیبات و تشریفات خاصی پیش‌بینی کرده است. این دستورالعمل البته به استناد تبصره یک ماده ۶۱۵ قانون آیین دادرسی جرائم نیرو‌های مسلح و دادرسی الکترونیکی، مصوب کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی است که اشعار می‌دارد: ”نحوه احضار و جلب فرماندهان و مسؤولان نیرو‌های مسلح، براساس دستورالعملی است که به تصویب فرماندهی کل قوا می‌رسد. “  به هرحال اجرای مقررات این دستورالعمل یا شاید صحیح‌تر باشد که بگوییم تفسیر ناصواب از آن، اولاً موجب اطاله دادرسی شد، چنانکه می‌بینیم. ثانیاً در نهایت به نامه شماره ۱۳۶۱۹۷/۹۷/۱۱/۷ تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۰۱ منتهی شد که اساساً احضار آقای نقدی به مرجع قضایی را منتفی اعلام کرده بود.
 
بورس دو هسته‌ای می‌شود / تایم معاملات هم دو قسمتی

علی صحرایی مدیرعامل شرکت بورس تهران گفت: قبلا" شایعه افزایش دامنه نوسان سهام مطرح بود و حالا کاهش به ۲ درصد. این شایعات درست نیست. برای رفع مشکلات در سامانه معاملات بزودی تغییراتی بنیادین انجام می‌دهیم. سهام حاضر در بازار بورس تهران به واسطه تراکنش‌های زیاد و مشکلات سامانه در کوتاه مدت و خیلی موقت در دو تایم زمانی معامله می‌شوند. در این تغییرات، صنایع در دو زمان مختلف و دوره معاملاتی جداگانه سفارش گیری می‌شوند. بخشی از معاملات در زمانی زودتر شروع می‌شود (صنایعی که بیشترین سهام را در دل خود جای داده اند) و چند صنعت هم در تایم دیگری که حدودا تا ساعت ۱۵ طول می‌کشد، معامله خواهند شد. این اتفاق صرفا برای یک دوره کوتاه مدت است. در تصمیمی دیگر همان طور که در سال ۹۷ هسته معاملاتی فرابورس و بورس را جدا کردیم، برای بورس تهران هم دو سامانه معاملاتی جدا در نظر گرفته ایم و به زودی دو هسته معاملاتی برای معاملات شرکت‌های حاضر در بازار سهام فعال می‌شود./ بورس ۲۴

شروط دولت برای معرفی وزیر صمت

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: وزیر پیشنهادی صمت به زودی به مجلس معرفی می‌شود. دولت به هیچ وجه معرفی وزیر صمت را به تفکیک وزارتخانه صمت مشروط و موکول نکرده است. قانون اساسی به رییس جمهور اجازه می‌دهد که چنانچه وزارتخانه‌ای فاقد وزیر باشد برای مدت سه ماه برای آن وزارتخانه سرپرست منصوب کند. بعد از تغییر وزیر صمت، رییس جمهور مدرس خیابانی را به عنوان سرپرست وزارتخانه مذکور منصوب کرد. دولت راجع به وزارتخانه مذکور در فرجه قانونی است، تذکر دهندگان اگر اندکی صبوری کنند، انشاءالله وزیر پیشنهادی صمت به مجلس معرفی خواهد شد. /ایرنا

گفت‌وگوی ظریف با وزیر خارجه امارات کم‌سابقه بود

شبکه خبری الجزیره در بازتاب این خبر ضمن کم سابقه توصیف کردن این گفت‌وگوی تصویری نوشت: محمد جواد ظریف و عبدالله النهیان وزرای خارجه ایران و امارات متحده عربی در تماسی ویدئویی ضمن تبریک عید قربان بر ضرورت تقویت همکاری‌های دوجانبه در مبارزه با ویروس کرونا و در خصوص موضوعات دوجانبه و منطقه‌ای به بحث و تعامل نظر پرداختند. مدت هاست ایران با امارات متحده عربی و عربستان سعودی متحدان منطقه‌ای ایالات متحده در تضاد به سر می‌برد. با این حال از ماه‌های گذشته وزرای خارجه ایران و امارات به تدریج ارتباطات خود را از سر گرفته و وزرای امور خارجه دو کشور در ماه مارس گذشته تماس تلفنی با یکدیگر برقرار کردند.

رئیس جمهور ِ۱۴۰۰، یک سیاستمدار معروف است یا اقتصاددان ناشناخته؟

خبرآنلاین نوشت: در حالی که فضای سیاسی کشور در حال آماده شدن برای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم است، این سوالات مطرح است که رئیس آینده قوه مجریه سیاستمدار باشد یا اقتصاددان، چهره تکراری باشد یا جدید و اولویت او بعد از تکیه بر صندلی پاستور چه باشد؟ مصطفی هاشمی طبا، می‌گوید: رئیس جمهور باید هم سیاست و هم اقتصاد را بفهمد. رئیس جمهور نمی‌تواند تئوریسین اقتصاد باشد، اما باید توانایی جمع بندی نظریه‌هایی را که به می‌گویند را داشته باشد. احمد خرم، اما معتقد است رئیس جمهور باید اقتصاددانی باشد که زورش بر سیاسیون بچربد.

ساعت مورد علاقه سارقان منازل

رئیس کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس گفت: سارقان منازل بیشتر در ساعت ۸ شب اقدام به سرقت می‌کنند، اگر منازل از حفاظت کافی برخوردار باشند سارقان معطل و در دام پلیس می‌افتند. شیوه کار آن‌ها هم به این صورت است که خانه‌ای را زیر نظر می‌گیرند و به عنوان مثال زنگ خانه را می‌زنند اگر کسی در را باز نکرد، مطمئن می‌شوند آن خانه خالی است و اقدام به سرقت می‌کنند. افرادی که خانه‌هایشان در کنار اتوبان هست، بیشتر دقت کنند. / مهر

احتمال زوج و فرد شدن دانش‌آموزان!

مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش استان درباره شیوه برگزاری کلاس‌ها در سال تحصیلی آینده می‌گوید: درباره حضوری یا غیرحضوری بودن کلاس‌ها در سال آینده نمی‌توانیم قاطعانه نظری را اعلام کنیم. ما با توجه به قرمز بودن شرایط یا جز آن، سناریو‌های مختلفی را برای سال آینده پیش بینی کرده ایم. در حالت عادی و شرایط سفید، مدارس باز خواهند بود، اما این حالت احتمال ضعیفی دارد. در حالت‌های دیگر ما باید به این سمت برویم که کل فعالیت مدارس یا به صورت مجازی باشد، یا به صورت زوج و فرد. در شرایط قرمز مدارس به صورت مجازی به فعالیت خود ادامه خواهند داد. اما در شرایط زرد به صورت زوج و فرد خواهد بود. یعنی دانش آموز در روز‌های هفته، یک روز فعالیت حضوری و یک روز در هفته فعالیت غیر حضوری و مجازی داشته باشد. آن هم به این صورت که عده‌ای در روز‌های زوج و عده‌ای دیگر در روز‌های فرد حضور یابند، تا بتوانیم تراکم حضور دانش آموزان را در مدارس کم کنیم./خراسان

نماینده اصولگرا: در انتخاب بذرپاش برای رئیس دیوان محاسبات عجله کردیم

کوچکی‌نژاد، نماینده رشت در مورد معرفی لطف‌الله فروزنده به عنوان گزینه ریاست دیوان که گفته می‌شود بازنشسته بوده و نمی‌توانست به این پست دست یابد، گفت: کمیسیون اشتباه کرد که عجله کرد. من عضو همان کمیسیون هستم. نباید عجله می‌کردیم و گزینه‌های ریاست دیوان محاسبات را با این سرعت انتخاب می‌کردیم. باید فرصت می‌دادیم منتقدان حرف‌های خود را می‌زدند و اسامی کسانی را که سوابق کاری‌شان و تجربه‌شان به این سمت می‌خورد بررسی می‌کردیم. مقداری عجله کردیم و این عجله باعث شده که ابهاماتی پیش بیاید. حالا پاسخ دادن به این ابهامات کار سختی است. /ایران

مصداق فساد ساختاری

عباس عبدی، تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب در یادداشت کوتاه تلگرامی نوشت: برخی از طرفداران سیستم معتقد نیستند که فساد در ایران نظام‌مند و ساختاری است. برای رد این عقیده و تایید ساختاری بودن فساد شواهدی را می‌توان ارائه کرد، ولی نحوه برخورد این مجلس انقلابی در انتصاب رییس دیوان محاسبات و افتضاحات بعدی آن که هر روز گسترده‌تر می‌شود بهترین شاهد در تایید ساختاری بودن فساد است. ساختاری که نتواند چنین انتصابی که تشت رسوایی آن از بام افتاده را اصلاح کند قادر به انجام هیچ اقدام موثری برای مبارزه با فساد نخواهد بود. در واقع از نظر سیستم و مجلس این‌ها فساد نیست که با آن برخورد کنند. بنابر این مشکل یک درجه بالاتر از فساد ساختاری است. جای فساد و صلاح عوض شده است.

بازگشت کوپن کلید خورد

میرزایی نماینده اصفهان در مجلس گفت: برای اقشار آسیب‌پذیر جامعه طرح کالابرگی درباره کالا‌های اساسی تنظیم شده تا دولت از این دهک‌ها حمایتی داشته باشد. در ارتباط با چگونگی تامین منابع مالی مورد نیاز این طرح، کشور ذخایری از برنج و امکانات دیگر دارد که ممکن است از آن طریق تأمین شود یا مجلس تکلیفی بر عهده دولت قرار دهد تا این مسئله را حل کند. /تسنیم
 
مطهری جواب ‌بیغش را داد

علی مطهری در توئیتی به اظهارات محمود احمدی‌بیغش واکنش نشان داد.علی مطهری در پاسخ به صحبت‌های محمود احمدی بیغش نماینده مجلس یازدهم که از تریبون باز مجلس، او را بی‌خاصیت و طلبکار خطاب کرده بود در توئیتی نوشت: «‏بی‌اطلاعی آقای احمدی بی‌غش نماینده مجلس از ظلم عظیم دولت چین نسبت به مسلمانان منطقه سین‌کیانگ عجیب نیست چرا که اطلاعات امثال او صرفاً از طریق صدا و سیما کسب می شود و صدا و سیمای ما بر خلاف رسانه‌های دنیا تاکنون حتی یک گزارش از ریشه‌کنی اسلام در سین‌کیانگ پخش نکرده است.»
 
تمجید خاص ولایتی از اردوغان

علی اکبر ولایتی درخصوص استفاده از مجموعه ایاصوفیه ترکیه به عنوان مسجد، گفت: ایاصوفیه از مساجد مهم ترکیه به‌ شمار می‌رود و پیشینه آن به سال ۸۵۷ هجری قمری باز می‌گردد و مردم ترکیه به ‌دلیل اقدام اردوغان، مدیون رئیس‌ جمهوری کشورشان هستند.علی اکبر ولایتی در گفت وگویی افزود: در یکی از مقالاتی که به زبان انگلیسی چند روز پیش منتشر شده بود، آمده است سلطان محمد فاتح این مکان را از کشیشی خرید، به مسجد تبدیل کرد و بسیاری از معماری‌های داخل مسجد بیش از آن که نشان از مسیحی بودن آن داشته باشد، اسلامی است.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل تصریح کرد: بعد از اقدام اردوغان تمام دنیای مسیحیت به خروش آمدند، نسبت به تبدیل شدن موزه ایاصوفیه به مسجد انتقاد کردند و گفتند اگر چنین باشد، باید تمام موزه‌ها قبل از سال 1942 به مسجد و کلیسا تبدیل شود.

ولایتی در واکنش به اظهارات چندی پیش مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا که مدعی شده بود ایاصوفیه باید بار دیگر به موزه تبدیل شود، تصریح کرد: آیا پمپئو فرمایش دیگری ندارند؟!! اجدادشان کل موزه‌های جهان را به کلیسا تبدیل کردند و هرچه توانستند از زمان شکست اندلس کلیسا ساختند؛ حال جایی که مدت ۵۰۰ سال قدمت دارد تا روز قیامت مسجد باقی خواهند ماند و مردم ترکیه به ‌دلیل اقدام اردوغان مدیون رئیس‌ جمهور کشورشان هستند. ولایتی گفت: با وجود همه تبلیغات لائیک ها، من دوره‌ای به ترکیه سفر کردم، در یکی از مساجد این کشور نماز خواندم و مشاهده کردم مساجد در زمان اقامه نماز پر می‌شود و حتی مردم در خیابان‌ها صف می‌بندند. مردم ترکیه به اسلام اصیل و راستین پایبند هستند و به بزرگان شیعه احترام می گذارند.

وی افزود: زمانی اردوغان به مناسبت ایام عاشورا سخنرانی و حدیث معروفی از امام حسن و حسین (علیهما السلام) قرائت کرد؛ این نشان از ابراز علاقه مردم ترکیه به اسلام و همچنین شیعه دارد. ولایتی عنوان کرد: من چندی پیش به‌ عنوان دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی بیانیه صادر کردم و در آن تأکید شد که اقدام رئیس‌ جمهوری ترکیه در تبدیل موزه ایاصوفیه به مسجد کاری بسیار مهم و خواست مردم این کشور است و مردم ترکیه خواهان چنین اقدامی هستند.

واقعیت ماجرای برافراشته شدن پرچم چین در سیرجان

بنابر این بررسی ها، مشخص شد خبر مذکور مطلقا کذب بوده و هیچگونه قراردادی مبنی بر واگذاری معادن سیرجان به چین منعقد نشده است که در همین زمینه، سهراب بهاالدینی، سرپرست فرمانداری شهرستان سیرجان، در گفتگویی با مرکز مقابله با شایعات سایبری، با تکذیب این شایعه، اعلام داشت که در مناطق ویژه اقتصادی مانند منطقه ویژه اقتصادی سیرجان، عمدتا شاهد وجود سرمایه‌گذاران خارجی هستیم که در حال حاضر شرکت ال‌جی کره جنوبی نیز در این منطقه حضور داشته و مشغول همکاری با شرکت های ایرانی است.لازم به ذکر است که برخلاف ادعای رسانه های معاند که مکان برافراشته شدن پرچم کشور چین را، منطقه ویژه اقتصادی سیرجان معرفی کرده اند، مجتمعی که در ویدئوی مذکور نشان داده می شود، متعلق به واحد تولیدی ایرانی است که از هفت سال پیش تاکنون، مشغول به همکاری با شرکت های چینی است.
 
تاجیکستان دستگیری جمشید شارمهد در این کشور را تکذیب کرد

وزیر کشور تاجیکستان گفت: سرکرده گروهک تروریستی «تندر» در این کشور دستگیر نشده است. «رمضان رحیم زاده» وزیر کشور تاجیکستان امروز در نشستی مطبوعاتی اظهار داشت: سرکرده گروهک تروریستی «تندر» در این کشور دستگیر نشده است. وی گفت: دستگیری «جمشید شارمهد» سرکرده گروهک تروریستی «تندر» در تاجیکستان و استرداد وی به ایران که در رسانه‌ها بازتاب داشته، صحت ندارد. اظهار نظر وزیر کشور تاجیکستان را می‌توان تائیدیه بیانیه دیروز روابط عمومی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران دانست که ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر دستگیری سرکرده گروهک تندر در تاجیکستان را شدیداً تکذیب کردند.
 
هاشمی‌طبا: اصلاح‌طلبان مقابل احمدی‌نژاد خیلی نجابت به خرج دادند

هاشمی‌طبا در پاسخ به اینکه تا این اندازه سنگ‌اندازی در راه دولت در تاریخ سابقه دارد، اظهار کرد: هجمه‌های بی‌جهتی به دولت وارد می‌شود؛ به عبارت دیگر اگر انتقادهای سازنده باشد، خوب است اما انتقادات سازنده، نمی‌کنند و هجمه‌های ناجوانمردانه‌ای علیه دولت می‌سازند. کاش مقداری انتقادات اصولی بود و راه حل‌ها خوب بود. باید به این توجه کنیم که دولت غیر از این کار دیگری نمی‌توانست انجام دهد این نکته‌ای است که منتقدین هم می‌دانند منتهی تجاهل می‌کنند.این چهره اصلاح‌طلب در رابطه به هجه‌های وارده به دولت احمدی‌نژاد یادآور شد: جریانی که علیه دولت احمدی‌نژاد بود، نجیب‌تر بود و نجابتش باعث می‌شد خیلی جسارت به خرج ندهند. در واقع اصلاح‌طلبان مقابل احمدی‌نژاد خیلی نجابت به خرج دادند.
 
ادعای نماینده مجلس درباره شرکت هفت تپه

نماینده مجلس شورای اسلامی در واکنش به ادعای ورشکسته بودن شرکت نیشکر هفت تپه گفت: هفت تپه ورشکسته نیست بلکه مدیران و سرمایه گذاران آن دوست دارند این شرکت را ورشکسته اعلام کنند.خضریان، نماینده مجلس در برنامه زنده تلوزیونی چاپ اول اضافه کرد: آقایان سرمایه دار در هفت تپه می خواهند این شرکت را ورشکست کنند چون حتی اگر آهن قراضه ها و زمین ها را بفروشند بیشتر از مبلغی است که پرداخت کرده اند.وی گفت: پس از رایزنی با قوه قضاییه، ۸۸میلیارد تومان از حساب آقایان اسدبیگی به علت تخلف بزرگ ارزی مسدود است و منتظر اجازه قوه قضاییه برای پرداخت حقوق کارگران از آن ۸۸ میلیارد تومان مسدودی هستیم.
 
بدترین سناریو بروز درگیری بین ایران و عربستان است

نخست‌وزیر پاکستان در گفت‌وگو با الجزیره گفت: «بدترین سناریو برای منطقه بروز درگیری مستقیم مسلحانه میان ایران و عربستان است.»«عمران خان» نخست‌وزیر پاکستان در یک گفت‌و‌گوی تلویزیونی ادعا کرد که اسلام آباد تمامی تلاش خود را برای ممانعت از بروز درگیری مستقیم میان ایران و عربستان به کار گرفته و موفق نیز شده است.او به شبکه الجزیره گفت که میانجیگری پاکستان میان تهران و ریاض همچنان ادامه دارد و این واسطه‌گری پیشرفت آهسته‌ای دارد. عمران خان در ادامه تأکید کرد: «بدترین سناریو برای منطقه بروز درگیری مستقیم مسلحانه میان ایران و عربستان است.»او در خصوص ترکیه نیز گفت که اسلام آباد خواهان توسعه همکاری‌های اقتصادی با ترکیه و بهبود روابط دو جانبه است. عمران خان همچنین در خصوص جنگ یمن نیز گفت که در این کشور یک «فاجعه انسانی» در حال وقوع است و پاکستان برای صلح در یمن تلاش کرده است. او تأکید کرد که یمن در معرض نابودی و تخریب کامل قرار دارد.
 
پاسخ شهردار تهران به شائبه‌ها درباره حضور در جلسات دولت
 
 پیروز حناچی با بیان اینکه حضور شهردار تهران در هیات دولت قانون نیست و شهردار تهران عضو هیات دولت نیست، درخصوص جماران نیز توضیحاتی ارائه کرد. پیروز حناچی شهردار تهران صبح امروز در نشست خبری خود با نمایندگان رسانه ها در پاسخ به سوالی درخصوص حضورش در هیأت دولت و همچنین سخنان رئیس شورای شهر تهران مبنی بر اینکه حضور شما تاثیری هم در پیشبرد برنامه های مدیریت شهری نداشته است، گفت: حضور شهردار تهران در هیات دولت قانون نیست و شهردار تهران عضو هیات دولت نیست.شهردار تهران گفت: این یک سنت بوده است. حضور شهردار تهران در هیات دولت هم برای دولت و هم برای شهرداری تهران مثبت بوده است و برای هر دو طرف خوب خواهد بود. وی افزود: به نظرم حضور من در هیات دولت باعث خیر و برکت هایی برای شهر تهران بود. از سوی دیگر، دولت هم به حضور شهردار تهران به عنوان شهردار پایتخت نیازمند است. اما قانونا شهردار تهران عض هیات دولت نیست.

حناچی ادامه داد: در دولت هشتم و نهم هم شهردار تهران هیچ زمانی در هیات دولت شرکت نمی کرده اند. البته سیل ۹۸ در استانهای غربی و در خیلی از موارد دیگر نشان داده شد که حضور شهردار در هیات دولت می تواند به نفع دولت هم باشد.شهردار تهران خاطرنشان کرد: جمع بندی همه این موضوعات به این معناست که هم دولت و هم شهرداری به تعامل با یکدیگر نیاز دارند و به نفع هر دو است.وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: من رفتار تند و طلبکارانه را نمی پسندم و مذاکره و رفتار منعطف را بیشتر می پسندم.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۱
در انتظار بررسی: ۴۶
انتشار یافته: ۸۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
عجب!!!
جناب مطهری ان رسانه های مورد نظر شما در قبال دین غیر مسلمانان در ایران مانند یهودیان و یا مسیحیان اشک تمساح می ریزند و می گویند حقوق شهروندان این پیروان نقض می شود!!
بابا یک کم اول فکر کن تا سوتی ندهی که این جور بخواهی جمعش بکنی!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
ما باید قدردان تلاش های اقای مطهری و دوستانش باشیم چرا که با تلاش های شبانه روزی انان زنان به ورزشگاه ها راه یافتن و بقیه مشکلات هم با رابطه با امریکا حل می شود.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
آقای مطهری خودتان هم دسته کمی از اقای بیغش نداریم در دیدن واقعیات.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
آقای مطهری نگران نباشید حالا حالاها توافقنامه با چین عملی نمی شود.
ناشناس
| Netherlands |
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
هنوز نفهمیدی کمونیست یعنی کسی که خدا و بهشت و جهنم را قبول ندارد و کمونیسم بزرگترین دشمن دین است و شما نمیتوانید بین مسلمانان دنیا برای کمک کردن فرق بگذارید. چطور بود مثل انشای خودت نوشتم؟
:)
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
یک جوری می گویید که انگار در چین هر روز دارند می کشند
در ضمن هند هم هست ولی وقتی به کشتار مسلمانان هند رسید دیدید که یک تشری زدیم و دیگر ماجرا تموم شد
کشور اذربایجان هم هست که مسلمان هستند ولی حکومت انها....

خطاب به23
ناشناس
| United Kingdom |
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
اصلاح طلبان به دلایل زیاد دیگر نباید در ۱۴۰۰ کاندید و وارد رقابت انتخابات نمایشی شوند . اگر اینکار را انجام دهند به مردم روشنفکر و با شعور سیاسی اصلاح طلب خیانت خواهند کرد به دها دلبل نباید مشارکت کنند . چون بود و نبود اصلاحات هیچ فرقی ندارد .
ناشناس
| United Kingdom |
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
در سال های دیگر جنگ واقعی ایران نه با اسرایبل و نه با امریکا بلکه با چین هست . همانطور که سران امریکا پیش بینی کردند هدف چین از اختلاف با امریکا تحت سلطه گرفتن کشورهای ضعیف هست تا اول نفوذ اقتصادی کند بعد نفوذ فرهنگی و سیاسی . یعنی با فشار امریکا به ایران به دلایل زیادی که وجود دارد علنا ایران را به آغوش چین پرتاب کرد ......‌
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
خخخخه
افتضاح ساختاری به خاطر این که یک فرد امده سرکار!!!! جرمش چیست جناب ساختار؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
تایم؟!
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
واقعا تو که خودت یک روز دست اندر کار بودی انتظار داشتی از شکایتت نتیجه بگیری؟ تو چقدر ساده ای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
.... و دیکر امیدی به تغییر ندارند! همه دنیا از تغییر به سمت بهتر شدن حرف می زنند و کیهان خوشحال از عدم تغییر و برگشت به عقب !!! افرین .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
اول شما مطهری جواب بده که چرا در قبال همکاری با چین این همه اشفته شدین و می روی دنبال چیرهای بی خود که مثلا بخواهی این قراداد را بر هم بزنی؟ و همانند نگرانی امریکایی ها حرف می زنی و پست می زنی و می گویی امریکا هم نگران مسلمانان چین هست؟ مگر ملاک ما نگرانی امریکا است؟ پس نگرانی انها از امثال تو چی هست که در بالاترین مقام هم بودی؟در حالی که همین دوستانت رفتند با امریکای جنایتکار که مسلمانان را قتل و عام می کردن و می کند نشستند و توافق برجام را امضا کردن و تو....! اول این را جواب بده
قبلا دو دل بودم در مورد این تفاهم با چین ولی الان دیگر با این جریانات داخلی و خارجی با قاطعیت می گویم اصل تفاهم خوب است و باید امضا شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
چشم حتماً
منتظر بودیم شما از دودلی دربیای
فردا امضاش میکنیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
ناشناس 20:31هوس کف گرگی اقای مطهری را کردین.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
آقای مطهری اون قسمتهایی را که صداو سیما نمی گویید بجاش بی بی سی و شما می گید.
ناشناس
| Netherlands |
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
اصل همکاری با چین بد نیست و منم موافقم و دو دل نیستم بر عکس تو. اما بشرطی که با همه دنیا رابطه خوب داشته باشیم و بتونیم با غش کردن سمت این یا سمت اون منافع ملی رو تامین کنیم نه اینکه محکوم باشیم هر چیزی که چین بما امر میکنه گوش کنیم و هر قرار دادی خواست ببندیم چون دستمون بسته هست. شما جوونی اگر از بزرگترها بپرسی میگن چینی ها اینقدر پست و متقلب هستن که حتی پنیسیلین تقلبی تولید کردن و چند سال پیش چند تا پدر و مادر در ایران بخاطر اون پنی سیلینها داغدار شدن. رابطه با چین در کنار رابطه با دنیا خوبه. اگر فقط چین باشه حتما سو استفاده خواهد کرد
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
آقای عبدی مصداق فساد ساختاری میخوای؟

قرعه کشی خودرو می کنن نتیجه هم مشخص میشه بعد دو سه روز بعد نتیجه میره توی سایت!!!!!!!
تویه این دو سه روز چه اتفاقی می افته به نظرتون؟

چرا آنلاین هر کی اسمش درومد دونه دونه به لیست اضافه نمیشه؟
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
قرعه کشی هایی که برنده مردمی ندارد و فقط شو آف است.از شنبه تا حالا رفتن که نتیجه قرعه کشی ایران خودرو را اعلام کنند هنوز زدن در حال برسی در صورتی که دو روز پیش قرعه کشی کردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
همه در برابر قانون برابرند ، اما برخی ها برابرترند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
قانون برای مردم عادیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
فریبکاری قدیمی برای غصب چپاول و تصاحب یک شرکت باارزش دولتی این بار هفت تپه بزن توی سر جنس تا بی ارزش بشه و بعد آن را به یک دهم قیمت بخر و بعد کارگران بیچاره اش را آواره کن و بعد با آن ملک و املاک هر کاری دوست داشتی بکن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
پرچم چین در سیرجان برافراشته نشده در کل کشور برافراشته شده


این محصولات چینی که در بازار هر شهری به جای محصول ایرانی میبینی این ها همون پرچم چین هستش که برافراشته شده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
پرچم چین را تجارشکا برافراشتند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
هیچ چیزی نمی تواند جنایات جنگی اردوغان را پاک کند وصف او هم مایه شرم است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
اکراد سوریه هیچ ربطی به مردم ایران ندارند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
خوب بینی تروریست های پ ک ک را به خاک مالید... شما هم آب را بریز همونجا که میسوزه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
بدبخت این همه تجاوز کرد به خاک عراق هنوز هنوز است پ ک ک در این کشور عملیات انجام میدهد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
هیچ چیزی جنایات پ کا کا عامل اسراییل و غرب و روسیه را پاک نمیکند
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
کدام جنایت؟ آیا مبارزه با تروریست کردی جنایت است؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
اول جنایات جنگی آمریکا و اسرائیل باید رسیدگی بشه که خیلی بزرگتر از اردوغانه
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
رئیس جکهور سال 1400 نیز یک نظامیست که با پانزده درصد آراء افراد واجد شرایط انتخاب میشود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
و بی اختیار
نااشنا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
بعد این همه تجربه 30 ساله این پست ریاست جمهوریغیر مفید هزینه بر است دیگر دنبال ان نبودید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
حتی با یک درصد انتخاب بشه .
رییس جمهورها واختیاراتش کامل .
خويي
|
Netherlands
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
اي روزها هركس ميخواهد خودش را مطرح كند وانقلابي نشان بدهد به مرحوم هاشمي حمله وتوهين ميكند
ناشناس
|
France
|
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
+ نماینده اصولگرا: در انتخاب بذرپاش برای رئیس دیوان محاسبات عجله کردیم


- فدای سرت.ما خیلی به محاسبه نیازی نداریم
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۷:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
چرا عجله؟؟؟؟
ناشناس
|
Denmark
|
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
آقای دکترولایتی اطلاعات تاریخی ریادی داردبخصوص درزمینه تاریخ اسلامی وببطرفانه بگویم حرفهایش علمی ومنطقی بودازطرف دیگربایدبایدبگویم اردوغان یکی ازغیورترین وبروزترین وسیاستمدارترین روسای جمهورکشورهای اسلامی دنیااست که کشورش رادرحدپیشرفته ترین کشورهای اروپائی رسانده به شهادت تارخ معاصردنیا البته سوی تفاهم نشود اینجانب ترک نیستم ویک کلمه زبان ترکی نمیدانم گفتن حقیقت بدون تعصب خوب است چون اگردرایتی باشدباعث آموزش وپیشرفتمان میشود
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
داداش اشتباه به عرض رسوندن اون اردوغان نبود اتاتورک بود.اردوغان داره با درگیر کردن ترکیه در همه جا اشتباه بزرگی مرتکب میشه که اثارش چند سال بعد در ترکیه ظاهر خواهد شد.هنوز گرمن نمیفهمن!!!
ناشناس
| United Kingdom |
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
آیا صوفیه متعلق به مسیحیان بوده و هست و خواهد بود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
ناشناس 23:11
اشتباه متوجه شدی منظور همون اردوغانه - شما هم هنوز گرمی
مقداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
اصلاح طلبانی که با توجه به جمیع جهات گذشته وحال کشور ، باز هم حاضر به حضور در انتخابات باشند اصلاح طلب نیستند و فقط دوستدار پست ومقام و منصب هستند که فقط از نردبان اصلاح طلبی برای خود و بستگان استفاده کرده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
نکار کردن ظلم وستم دولت چین اب در هاون کوبیدن است هیچ کس اطلاعات خود را از خبرگزاریهای سانسوری دریافت نم کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
جضرت علی با مرد زندیق در برابر قاضی به مساوات قضاوت می شدند آنگاه جناب سردار نقدی به محکمه نمی روند ... تا اینچنین است امید به اصلاح امور امیدی باطل است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
این که راه حل ارائه ندیم که چه مدلی عزاداری انجام بشه که سلامت جامعه حفظ بشه و جرتت نکنیم که صراحتا بگیم عزاداری باید انجام بگیره خیلی صورت خوشب نداره.
گلی به جمال سعید حدادیان که حداقل اینقدر مرد بود که بگه حتی بمیریم هم باید عراداری انجام بشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
سیرجان یکی از مهمترین شهرهای ایران است
که متاسفانه آهن و منابع گران قیمت آن مفت و به صورت خام به چین صادر می شود سنگ آهن گل گهر سیرجان بهترین سنگ آهن جهان است و مشتریان جهان آرزوی آهن و فولاد و ... با برند گل گهر را دارند که چین از ایران می خرد و به قیمت های فوق العاده گران و نه به شکل خام به اروپا و امریکا صادر می کند و متاسفانه از سنگ آهن سیرجان برای مردم ایران استفاده نمی شود و اگر هم استفاده شود محدود و برای کاخ نشینان استفاده می شود و همچنین مس سرچشمه رفسنجان که بهترین مس جهان است و همینطور پسته این دو شهر از بهترین پسته های جهان است که متاسفانه ایرانیها فقط شنیده اند پسته رفسنجان و سیرجان و هیچوقت شاید طعم این پسته ها را درک نکرده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
کیهان که دائما به دنبال تحریم ملت ایران بود بهتر است حالا برای ملت ایران دل نسوزاند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
سیرجان یا در واقع سیرکان ( سیر شده از کانی و معادن ) این شهر نه تنها از شهرهای استراتژیک ایران بلکه از مهمترین شهرهای ترانزیتی ایران است که در این شهر شاید بیش از چندین هزار معدن وجود داشته که مهمترین آنها معدن گل گهر سیرجان است
و این شهر برای کشاورزی بهترین منطقه ایران است
بر خلاف ذهنیت مردم آب هوای معتدل در بیش از ۸ ماه سال در این شهر این شهر را می تواند به بهترین محل برای کشاورزی پر سود تبدیل کند و نیز این شهر جز شهرهای با ارتفاع بالا است و نمایندگی lg در ایران در منطقه ویژه اقتصادی این شهر واقع است
این شهر قرار بوده مثل کیش به منطقه آزاد تبدیل شود که تا حالا این اتفاق نیفتاده
و....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
برافراشته شدن پرچم طالبان در پارک تهران واقعیت داشت یا نه . عکاسش آزاد شد ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
این خبر که واقعیت داشت ازبدی حادثه عکاس هم افغانی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
سفر به مازندران ممنوع ........این بخش تحلیلی چه ربطی به امریکا و برجام و هاشمی داشت ؟ اگر بر جام میگویید لطف کنید در کنار تحلیل های که برای کاربر بینوا ارایه میدهید از شروط دوازده گانه هم مطلبی ور کنارش بیارید . بد نیستا . ؟ چرا به اینجا رسیدیم . چرا به اینجا رسیدیم که امریکا از برجام خارج شد . اگر همچنان همین ساسیت ها جلو بروید در برجام فقط چین و روسیه میمانند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
ایرانی جماعت زیر بیرق اجنبی نرفته و نخواهد رفت حالا اجنبی اسمش هر چیزی که میخواد باشه این در ذات ملت ایران نیست که نوکر اجانب بشود یادتون رفته چرا انقلاب کردیم ما انگلیسی را به خاک و خون کشیدیم ما قلم پای چینی را میشکنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
پس از الان باید بری کانگ فو تمرین کنی
ناشناس
| United Kingdom |
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
دو تا اشکال در نظرت دیدم و بهت منفی دادم . مفهوم اجنبی را خوب درک نکردی . دوم اهداف انقلاب را زحمت بکش از کسانیکه در قبل ۵۷ مبارزه میکردند بپرس برای چه با شاه و سیاست هایش،مخالفت میکردند . انقلاب ۵۷ برای آزادی . دمکراسی و عدالت اجتماعی در بستر مردم سالاری واقعی با قدرت چند حزبی بود .....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
آقایان و خانم های اصولگرا توجه بفرمایید ! وقتی در کشور انتخاب مسولان به شکل صوری و نمایشی دمکراسی بدون قدرت حزبی واقعی و مردمی اجرا میشود . و وقتی در دمکراسی بزرگترین دستاورد ان این هست که بشود از منتخب مردم انتقاد کرد و اشکال گرفت ولی اصولگرایان منتخب تحمل نمیکنند وقتی در دمکراسی چرخش افراد سیاسی وجود دارد ولی اصولگرایان همیشه چه بازنده باشند چه برنده همیشه در سیاست گذاریها تشریف دارند . وقتی اصولگرایان در موقع انتخابات شعار رفاه و اسایش مردم را میدهند ولی اندکی بعد از جلوس در مناصب قدرت سیاست ها را از دستورات بالادستی انتصابی دریافت میکنند ووو آیا بهتر نیست وقتی دل اصولگرایان از گل هم تازک تر هست جای خود را واقعا به افراد سیاستمدار بدهند که کارش سیاسی هست ؟ چون میشود به یک سیاستمدار باسواد منتقد بود ولی به یک فرد عادی مذهبی که در قدرت هست چون خطوط قرمز و خط کشی سیاسی دارد نمیشود معترض بود . آیا بهتر نیست بی خیال سیاست باشید .؟ واقعا اهداف آرمانی که اصولگرایان در ذهن خود دارند بر گرفته از کتب تاریخی هست که آن موارد را حتی نمیشود در قم و مشهد اجرا کرد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
تیترتان را اصلاح کنید. آقای خاتمی بیشتر طرفدار دارد یا نقدی؟ هنوز کوچکترین خلاف مالی نتوانستند برایش پیدا کنند جز اتهامات مسخره ای مثل ارتباط با جورج سورس در کیهان شریعتمداری.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
پاسخ مطهری به بیغش ... ایشان اطلاعات و اخبار چین را از صدا و سیما پیگیری میکنند .
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
نخیر قربان ایشان اتفاقا اطلاعات خوبی دارند که البته با اس ام اسهایی که حتما اقای مطهری هم با ان اشنایی دارند زبانشان به سمت دیگر میچرخد. بهر حال در یک انتخاب ازاد امثال جناب بیغش هرگز انتخاب نمیشدند
آبدارچی جهنم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
گر بدستت تیغ تیزی داد روزی روزگار
هرچه میخواهی بِبُر اما مَبُر نان کسی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
تیغ تیزی گر بدستت داد چرخ روزگار هر چه میخواهی ببر اما نبر نان کسی
تقی معمولی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
آقای کوچکی زاده تاوان این عجله واشتباهان شما وامثال شما در انتخاب بذر پاش ودیگر امور را مردم بیچاره دارند میدهند وگرنه شما آب تو دلتان تکان نمیخورد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
آقای رییسی که این همه دوستدارانشون ادعا می کنند پرچم مبارزه با فساد رو برافراشته و .... ببینیم چقدر می تونه عدالت رو در کشوراجراکنه . . آقای رییسی بسم الله این گوی و این میدون ....
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
متاسفانه اقای رییسی و قضات پاکدست قوه قضاییه دست تنها هستند و در برابر این حجم از فاسد و مفسد مجبورند کند پیش بروند وگرنه در حسن نیت ایشان با تغییراتی که با محاکمه فرد مهمی چون معاون قوه قضاییه( اکبر طبری )شروع شده نباید شکی داشت
ناشناس
| Netherlands |
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
به ۲۳:۴۰
یک جوری حرف می زنی انگار آقای رییسی تازه وارد قوه قضاییه شده است ایشان بیش از ۲۰ سال است در مدیریت های بالای قوه بوده اند پس الکی توجیه نکن ذ
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
تو کشوری که رییس جمهور هیچکاره است رییس قوه قضاییه تنهاست رییس قوه مقننه مامور است پس انتظار درست شدن مملکت را هم نداشته باشید
تقی معمولی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
دوتا دیگه سوژه جور کنه آقای بیغش ودر مودش تحلیلهای صدمن یک غاز بکنه قشنگ معروف میشه چیزی که آقای بیغش به دنبالشخ وگرنه نه کیش براش مهمه که مثلا جز کیش بشه نه مسلمونای چین یا هر جای دیگه
این آقای بیغش فقط میخادخودشو مطرح کنه
پاسخ ها
تقی معمولی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
خدا چیکارت نکنه تابناک اینقدر تبلیغات تو صفحه هست که ادم نمیبینه چی تایپ میکنه لااقل خودت این غلطای املایی وحروف اضافه رو درست کن همون جوری که خیلی چیزا رو سانسور میکنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
پاکستان گفت . اگر وساطتت کشور ما نبود بین ایران وعربستان وقع جنگ وجود دارد . از انطرف هم میگویند اگر برجام نبود بین امریکا و ایران جنگ میشود و از طرف دیگر گفته میشود اگر محور مقاومت برای جنگ با اسراییل و ایران هست وووو. واقعا جنگ با چند کشور ؟ آنوقت میگویند چرا ماکارونی و اشنکنه گران تمام میشود . جنگ هزینه دارد . اصولگرایان باید برای رسیدن به ارمانهای اقلیت از جیب مبارک خودشان هزینه کنند . ما به اصلاحات رای دادیم که با دنیا تعامل کنیم نه دعوا
پاسخ ها
رامین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
نزذیک سی ساله همین اصلاحات روی کار هستن. اگه میگن دست ما نیست پس لطفا بکشن کنار . گیری کردیم بین اصلاحات و اصولگرا. ول کنید این حزب بازیارو ما یه مملکت داریم باید براش از جون مایه بزاریم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۳
مردم هر چی می کشند از این تصمیمات عجولانه شما اصولگرایانه.شما رو به خدا هر وقت خواستید تصمیمی بگیرید لااقل یک هفته قبل بهش فکر کنید. در باره کارهای بعدی تان فکر کنید.خدا خیرتان بدهد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
چرا کلید مثبت و منفی دادن نظرات رو غیر فعال کردین.البته از شما اصولگراها بیشتر از این انتظار نیست
دهاتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
نماینده اصولگرا: در انتخاب بذرپاش برای رئیس دیوان محاسبات عجله کردیم
با عرض پوزش ......
رهگذر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
احمدی باغش!
مرادي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
حمله کیهان به آیت الله هاشمی ؟؟؟
همه جملات كه به نقل از دختر حضرت آيت الله بود ، اونوقت حمله كيهان؟؟
يعني يك اتم هم به شعور مخاطبتون احترام نميزارين كه شايد فقط تيتر را نخواند؟
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
کلا در این ساختار یک ایرانی نمی تواند از یک معاود عراقی شکایت کند!!!!!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
از زمانی که تو مجلس رفته بود هم اش نق میزد و یک حرکت اصلاحی و حمایتی از ایشان ندیدیم در ضمن از زمانی که وارد مجلس شد دغدغه اش رفع حصر بود و هرچند گاهی از از پشت میکروفون اینها را علم میکرد.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
اینکه از زمانی به مجلس رفته بود دغدغه اش رفع حصر بود نه مشکلات مردم
کیامرث
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
با عرض سلام : معمولا در دنیا این طور مرسوم است وقتی یک شرکت خارجی یک شرکت خارجی دیگر را دعوت می کند ، برای احترام به آن شرکت ،پرچم کشورشان را بر سر در کارخانه و دفتر خود و حتی دیده ام سر در منزل مدیر عامل هم بر افراشته می کنند . اگر از رسم ها اطلاع ندارید ، لطفا جنجال ا بر پا نکنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
کم کم چین کل کشور مثل کف دریای عمان و خلیج فارس جارو خواهد زد
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
من راجب مسلمانان چین و درست و غلط بودن صحبتهای اقای مطهری چیزی نمی گویم فقط به این مطلب اکتفا می کنم که چرا زمانی که اقای مطهری برمسند نمایندگی بودند چنین انتقادهایی نمی کردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
اي كاش يك خورده از اردوغان ياد ميگرفتيد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
خواندن نماز در مکان قصبی جایز نیست پس ایاصوفیه نمی تواند مسجد باشد
رها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
به آمار و ارقام مراجعه کنید.به اسناد و سوابق مراجعه کنید.محمد خاتمی 8 سال رئیس دولت بود حتی یک پرونده فساد مالی در دولت او دیده نشد...از همان سال تا کنون مسئولین از اصلاح طلب و اصول گرا از عملکرد خود در مقابل عملکرد او در آن 8 سال باید خجل باشند
ناشناس
|
-
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۴
راجع به اردوغان و چین بطور واقعی و نه تمٍثیل، ره به ترکستان است!!!!!!!!!!!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
علائم کرونا طرح وان مذاکرات سودان و اسرائیل انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 مهدی رسول پناه مهرداد سپهری