بازدید 33070
دو هزار و هشتاد و ششمین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند مظاهری: دولت احمدی نژاد می خواست کار‌های خلاف بکنم و حاضر نشدم / جعفرزاده: احمدی‌نژاد در آغوش اصلاح‌طلب و اصولگرا جایی ندارد / نظر دو تن از مراجع تقلید در مورد وام ودیعه مسکن دولت و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۹۹۲۹۳۸
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۶ 26 July 2020
تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
در استخدام کادر درمان عجله کنید

علیرضا زالی طی نامه‌ای به وزیر بهداشت، صدور مجوز‌های استخدامی کادر بهداشتی، درمان را توسط سازمان اداری و استخدامی کشور خواستار شد. در بخشی از این نامه آمده است: با توجه به تداوم سیر صعودی و سرایت، افزایش بیماری کرونا در کشور و بالاخص کلانشهر تهران و خستگی مفرط کادر بهداشتی، درمانی و همچنین خروج دوره‌ای کادر درمانی و بهداشتی از فعالیت‌ها، به علت ابتلا به این بیماری و طی دوره درمان و نقاهت و از آنجا که مراحل جذب و برگزاری آزمون‌های استخدامی زمانبر است، لذا استدعا دارم دستور فرمایید پیگیری عاجل برای صدور مجوز‌های استخدامی توسط سازمان امور اداری و استخدامی کشور به عمل آید. /مهر

ستاد مقابله با کرونای تهران به لغو طرح ترافیک اصرار دارد

انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران گفت: ستاد مقابله و مدیریت ویروس کرونای استان به لغو طرح ترافیک اصرار دارد، اما شهرداری پایتخت نسبت به آن تمکین نمی‌کند. استان تهران از نظر شیوع ویروس کرونا در وضعیت خوبی قرار ندارد و حدود چهار هزار و ۵۰۰ نفر در بیمارستان‌های آن بستری هستند. از سویی، روند بستری بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در تهران رو به افزایش است و از سوی دیگر نیز زیرساخت‌های لازم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در همه بخش‌ها وجود ندارد. /ایرنا

نخستین گفت و گوی اینستاگرامی ظریف با مخاطبان بین المللی

محمد جواد ظریف در اینستاگرام خود نوشت: برای طرح بحث و گشودن باب گفت‌وگو و مفاهمه، دانشکده مطالعات جهانِ دانشگاه تهران فرصتی فراهم کرده تا در چند جلسه یک دیدگاه در این زمینه را مطرح و در معرض بحث و نقد قرار دهم. ارائه بحث‌ها فعلا برای مخاطبان بین المللی به زبان انگلیسی است و نخستین جلسه این دوشنبه از ساعت ۱۷ تا ۱۷:۴۵ برگزار می‌شود. از طریق لایو اینستاگرام دانشکده در خدمت شما خواهم بود.

در برگزاری مراسم محرم هیچ یک از اصول مبارزه با کرونا را نمی‌توان رعایت کرد

روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله امروز به قلم مسیح مهاجری نوشت: همین دیروز که آقای رئیس‌جمهور مجوز برگزاری عزاداری محرم را صادر کردند، وزارت بهداشت دوازده استان را در وضعیت قرمز و سیزده استان را در وضعیت هشدار اعلام کرد. در چنین وضعیتی معلوم نیست چرا آقای رئیس‌جمهور توصیه تاکید می‌کند، عزاداری‌های محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود. اگر بخواهیم بدون مجامله سخن بگوییم باید اعتراف کنیم امکان رعایت هیچ یک از پروتکل‌ها در عزاداری‌ها وجود ندارد. آقای رئیس‌جمهور! شما به عنوان فرمانده کل ستاد مقابله با کرونا مسئول جان مردم هستید. لطفاً تعارف با این و آن را کنار بگذارید و با ایجاد محدودیت‌های لازم به‌ ویژه در زمینه تجمعات، کاری کنید که پاییز آینده مثل تمام پاییز‌ها رنگارنگ و پر از خاطره‌های شیرین برای مردم ایران باشد.

نرخ بیکاری بهار چگونه کاهش یافت؟

نرخ بیکاری بهار سال ۹۹ از سوی مرکز آمار ایران با کاهش ۱.۱ درصدی نسبت به بهار سال ۹۸ به ۹.۸ درصد رسید. افزایش سهم سالمندان در جمعیت کشور، خروج افراد با سن بالا از بازار کار به سبب بازنشستگی (مشاغل رسمی و غیررسمی) می‌تواند موجب تسریع افزایش جمعیت غیرفعال شده باشد که در کاهش نرخ بیکاری بهار موثر است. /فارس

اجاره‌بهای دلاری در شمال تهران

دنیای اقتصاد نوشت: در حالی که بازار اجاره اغلب مناطق تحت تاثیر استطاعت محدود مستاجران برای افزایش اجاره‌بها قرار گرفته است، در منطقه یک روند بازار اجاره به گونه دیگری پیش می‌رود، طوری که پیشنهاد اجاره‌بهای دلاری در برخی املاک لوکس این منطقه رواج پیدا کرده است. به‌ عنوان مثال اجاره پیشنهادی آپارتمان ۱۵۰ مترمربعی ۱۵ ساله، اما فول امکانات و مبله از سوی موجری در محله ولنجک، ساسان معادل اجاره ماهانه ۱۵۰۰ دلار بدون پرداخت ودیعه است. آپارتمان ۲۰۰ مترمربعی دیگری واقع در بلوار کاوه جنوبی با سن بنای یازده سال که به‌صورت مبله برای اجاره فایل شده است، با ارزش دلاری اجاره‌بها معادل ۱۴۰۰ دلار ماهانه توسط موجر اعلام قیمت شده است.

چالش اصلی اصلاحات حضور اصلاح طلبان پیر است

تقی‌زاده آزاد‌ارمکی گفت: اصولگرایان زودتر از موعد مقرر نزاع را آغاز کرده‌اند. در چنین شرایطی ضعف‌های امروز اصلاح‌طلبی به ضعف‌های یک سال آینده انتقال پیدا نمی‌کند. اتفاقی که در نهایت به سود اصلاح‌طلبان خواهد بود. اگر اصلاح‌طلبان باهوش و ذکاوت عمل کنند، باید اصولگرایان را به شدت تحریک کنند که اصولگرایان با همه قدرت وارد صحنه شوند و شروع به قیل و قال کنند. این قیل و قال کردن یک سال از عمر اصولگرایان را هدر می‌دهد و از سوی دیگر اصلاح‌طلبی فرصت پیدا می‌کند ورژن جدیدی از خود بروز بدهد.
 
نظر دو تن از مراجع تقلید در مورد وام ودیعه مسکن دولت

آیت الله صافی‌گلپایگانی: قرض به شرطِ بهره، ربا و حرام است و فرقی نمی‌کند چنین قرضی صرف کسب شود یا نشود.

آیت‌الله علوی گرگانی: چون غالباً بانک این گونه وام‌ها را در قالب قرارداد جعاله به وام‌گیرنده می‌دهد و به نظر ما این نوع قرارداد در این گونه وام‌ها، دارای اشکال فقهی است، لذا دریافت این وام خالی از اشکال نیست. اگر مستأجری برای اجاره خانه دچار اضطرار باشد، دریافت آن از باب اضطرار برای گیرنده اشکال شرعی ندارد.
 
کنایه سخنگوی جبهه پایداری به اصلاح طلبان

مجید متقی‌فر، سخنگوی جبهه پایداری: اصلاح طلبان برای انتخابات ۱۴۰۰ قدرت تصمیم‌گیری و یا معرفی کاندیدا را ندارند و یا دست کم این‌گونه به نظر می‌رسد. اصلاحات الان ظرفیت اجتماعی خود را کاملا از دست داده و به شدت احساس خطر کرده و حتی ممکن است به کمای سیاسی بروند.اصلاح طلبان وضعیتی ندارند که بتوانند در انتخابات حرفی برای گفتن داشته باشند و در یک ورشکستگی کامل به سر می‌برد. مردم نمایندگان جدید را به شدت رصد می‌کنند و اگر عملکرد خوبی نداشته باشند، مردم با این‌ها هم پای صندوق تسویه حساب خواهند کرد. ممکن است فردی اصولگرا هم باشد، اما چندان به آرمان‌های انقلاب پایدار نباشد که این فرد هم نمی‌تواند حلال مشکلات کشور باشد./باشگاه خبرنگاران
 
مخالفت احمد توکلی با تصمیم روحانی برای برگزاری مراسم در محرم در دوران شیوع ویروس کرونا

توکلی، نماینده پیشین مجلس نوشته است: آقای روحانی! عزاداری امام حسین (ع) خلوص می‌خواهد نه شکوهی که جان هزاران عزادار را به خطر می‌اندازد و در حافظه مردم از عاشورا خاطره ناخوشی می‌سازد. در این شرایط باید جلسات کوچک خانگی را بیشتر ترویج کرد و بسته‌های غذایی را به محتاجان رساند.
 
درخواست نکو از عقلای اصلاح‌طلب

یک فعال سیاسی گفت: عقلای اصلاح طلبی با فراهم آوردن روش‌های معقول از یک سو و دستگاه‌های مربوطه با انجام یکسری اقدامات برای تشویق حضور اصلاح طلبان در انتخابات از سوی دیگر، جلوی تک قطبی شدن انتخابات ریاست جمهوری آتی را بگیرند.ابراهیم نکو در گفت‌وگو با ایسنا، در ارتباط با رابطه جامعه کرونا زده و انتخابات آتی اظهار کرد: پیش از پرداختن به ابعاد فضای انتخابات در سالی که کرونا مهم‌ترین معضلش بوده، باید واقعیت‌ها را دید و نباید آن‌ها را نادیده گرفت. طیف اصلاحات و نزدیکانش قافیه را در عرصه سیاسی فعلی به دلایلی باخته اند و من فکر می‌کنم انتخابات آتی به سمت یک قطبی شدن حرکت می‌کند. وی گفت: در حالی پیش‌بینی می‌کنیم انتخابات ریاست جمهوری آتی تک قطبی خواهد بود که این امر ناخوشایند جامعه سیاسی و مردم است.این نماینده اسبق مجلس گفت: دلایل باخت اصلاحات در عرصه سیاسی وبی اقبالی مردم به آنان به عملکرد سیاسی خود بزرگان این جریان برمی‌گردد.
 
جعفرزاده: احمدی‌نژاد در آغوش اصلاح‌طلب و اصولگرا جایی ندارد

یک نماینده سابق مجلس گفت: کاندیدا‌های احتمالی انتخابات آینده باید به مردم بگویند برای اقتصاد کشور چه تصمیماتی دارند و چگونه می‌خواهند قدرت اقتصادی مردم را افزایش دهند، وگرنه حرف زدن در خصوص موسیقی و هنر دغدغه مردم نیست و مردم دیگر در این تله نمی‌افتند. غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده سابق مجلس در گفتگو با ایلنا، در خصوص رفتار‌ها و موضع‌گیری‌های اخیر محمود احمدی‌نژاد رییس‌جمهور پیشین ایران گفت: احمدی‌نژاد یک هنرمند واقعی در تغییر وضعیت است، من فکر می‌کنم که او ذائقه اجتماعی را به خوبی می‌سنجد. افرادی که رفتار‌های پوپولیستی دارند، کسانی هستند که می‌توانند به خوبی ذائقه اجتماعی را شناسایی کنند و متناسب با آن تغییر وضعیت دهند. اما احمدی‌نژاد باید این را در نظر بگیرد که هرکاری انجام دهد، هیچ‌ یک از دو جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب او را در آغوش نخواهند گرفت. جعفرزاده در ادامه اظهار داشت: او این توانمندی را دارد که به سرعت تغییر چهره، وضعیت و حتی ماهیت دهد، در مجموع آدم تاکتیک‌پذیری است. بزرگترین هنر او همین است که می‌تواند متناسب با زبان مردم با آن‌ها صحبت کند. اما من فکر نمی‌کنم به او اجازه بازگشت به عرصه سیاست داده شود، چون به او اطمینان ندارند.
 
توصیه اصولگرایانه به مجلس: از حاشیه‌سازی دوری کنید

معاون سیاسی حزب موتلفه اسلامی گفت: مجلس یازدهم از حاشیه‌سازی پرهیز کنند و اولویت‌بندی در مورد مباحثی که می‌خواهند به آن بپردازند را مدنظر قرار دهند. «کاظم انبارلویی»، معاون سیاسی حزب موتلفه اسلامی، درباره چالش‌های پیش روی جریان اصولگرایی در مجلس یازدهم با تمرکز بر بحث معیشت مردم به برنا گفت: در دیدار ویدئو کنفرانسی که مقام معظم رهبری با نمایندگان داشتند حاوی مطالب فوق‌العاده مهمی بود. مقام معظم رهبری یکسری تکالیف برای مجلس یازدهم که از آن به عنوان قوی‌‌ترین و انقلابی‌ترین مجلس پس از انقلاب یاد کردند برشمردند؛ از جمله اینکه مجلس باید با اولویت‌بندی مسائل در روند حل مشکلات اقتصادی کشور تأثیر محسوسی بگذارد و از دولت تا پایان کارش، حمایت کند تا وظایف خود را انجام دهد و فرمودند من اطمینان دارم که مسائل و مشکلات موجود، قابل حل است.او افزود: البته رئیس مجلس پنج طرح مهم و کلیدی که در حوزه مسائل اقتصادی بود مطرح کردند که اولین طرح، اصلاح ساختار بودجه‌ریزی و دوم نوسازی نظام مالیاتی، سوم حمایت از اقشار ضعیف، چهارم رفع موانع جهش تولید و پنجم تحول در حوزه تجارت خارجی بود. مجلس یک بسته تحولی در دست دارد که به تدریج با راهبردِ هوشمندسازی، شفاف سازی، مردمی سازی و کارآمدسازی می‌خواهد به دنبال اولویت‌بندی که مقام معظم رهبری فرمودند پای در حل مشکلات اقتصادی جامعه، بگذارد.این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: لذا اکثریت مجلس در حال رفتن به سمتی است که اقدامات آنها برای سفره مردم احساس شود. البته موضوعی که رهبری به نمایندگان توصیه کردند 9 توصیه کلیدی بود. پرهیز از جوزدگی در کار برای مردم، نیت‌ خالص داشتن عمل به سوگند نمایندگی به خصوص در حفاظت از اسلام و نگهبانی از دستاوردهای انقلاب بود. نکته مهمِ کلیدی دیگر اینکه از حاشیه‌سازی پرهیز کنند و اولویت‌بندی در مورد مباحثی که می‌خواهند به آن بپردازند را مدنظر قرار دهند.
 
مظاهری: دولت احمدی نژاد می خواست کار‌های خلاف بکنم و حاضر نشدم

رئیس وقت بانک مرکزی می گوید محمود احمدی نژاد از او خواسته بود تا غیرقانونی پول چاپ کند و به برخی افراد، ارز دولتی بدهد.طهماسب مظاهری در یک برنامه تلویزیونی گفت: در دولت احمدی نژاد توفیق خدمتگزاری به مدت یک سال را داشتم. در این مدت هر روز اختلاف نظرهایی داشتیم و باید کارهایی بر اساس دستور و خواست دولت باید می کردیم که بر اساس مصالح مردم نبود و من ترجیح دادم که این کارها را نکنم.او ادامه داد: من هم ترجیح دادم اگر بودن من در این اتاق زیبا و قشنگ و جذاب یعنی اتاق رییس بانک مرکزی لازمه اش این باشد که این کارهای خلاف را بکنم، آنجا نباشم.او درباره مشورت خواستن از او در دولت روحانی هم گفت: اکثر دوستانی که در دولت روحانی مسئولیت داشتند، در قالب دوسستی و صلاح و مشورت جلساتی می گذارند و نظر می خواهند.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۶
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۹۶
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
خدمت اقای توکلی و بقیه منتقدان عارضم چرا فکر میکنند مردم و نهادها و آستانها منتظرند اقای روحانی راجع به عزاداری های محرم چه میگوید؟ انها که بخواهند مراسم را برگزار میکنند و به صحبتهای جناب روحانی گوش شنوایی نخواهند داشت. از طرفی انها که نگران سلامتی خود باشند شرکت نخواهند کرد و این درسی خواهد بود برای شما و دیگرانی که هنوز مانند شورای نگهبان به بلوغ فکری و استقلال رای مردم باور ندارند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
حرف بی خود نزن
روحانی دستور بدهد کل درب ها پلمب می شود
ناشناس
| United Kingdom |
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
روحانی رهبر مذهبی نیست .حتی ترامپ هم نمیتونه مانع عزاداری در آمریکا بشه ا
ناشناس
| Germany |
۰۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
روحانی جراتش را ندارد!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
ناشناس ۲۳:۴۶ روحانی دیتور بدهد همین شماها پدرش را در می آورید که جلوی عزای امام حسین را گرفته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
مغلطه نکن ..آن عده ای که در عزاداری محرم شرکت میکنند ،باعث گسترش ویروس در کشور و آلودگی همه خواهند شد .. مطمئن باشید آمار مرگ و میر در محرم و بعد از آن بشدت افزایش خواهد یافت چه کسی جواب این ندانم کاری و....را خواهد داد؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
روحانی هم خیلی مقصر نیست برخی آقایان موضوع را پیش کشیدند ودولت را در مقابل عزاداری قراردادند. آقایی که میگه این ویروس سکولاره ... ایشون باید پاسخگویی برگریزان پاییز امسال باشد.
ناشناس
| United States |
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
تابناک فقط سانسور کن
سلطان
|
Germany
|
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
امام حسین ع به خاطر حق مردم فدا شد شما مردمو فدا میکنید بخاطر خودتان آقای روحانی واللا عقل هم خوب چیزیه
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
بله. الان آقای علم الهدی مسئول جون مشهدیها هستن!دستور خود پیغمبرم رعایت نمیکنن!!!
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
تقصیرعلم الهدی نیست تقصیردرک جامعه است خداوندبهمه عقل واختیارداده که گول نخورندووقتی خوردنفقط خودشان مسئولند
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
حل مشکلات اقتصادی ایران بسیارسهل وساده است اما به دو مطلب نیاز دارد الف : اختیار تام داشتن ب : به فکر منفعت فردی وحزبی نبودن اما با این قحط الرجال و حصر الرجال باید چشم انتظار معجزه باشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
اینایی که الان میگن محرم برگزار بشه همونایی هستن که مخالف قرنطینه قم بودن حالا فشار میارن بعدا که کار خراب شد می گن ما نبودیم رییس جمهور خودش تصمیم گرفته
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
فعلا که رییس جمهورهم توزمین اینها بازی می کنه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
درسته ! همون ها هستن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
ان شمالتون را قرنطینه نکردن به خاطر این که اول انجا شیوع پیدا کرده بود که بروید جوج بزنید!
خجالت هم خوب چیزی است جناب ضد دین
در ضمن مترو سواری و اتوبوس سواری شما هزار برابر در شیوع بیشتر این بیماری موثر تر است تا عزاداری در محیط باز
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
قم چه ربطی داره به دین خودت خجالت بکش همه چی رو به دین وصل می کنید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
نه شمال رفتن درسته و نه تو این شرایط برگزاری عزاداری
اما تو مملکت کسی به شکل عمومی و در رسانه های عمومی رفتن به شمال را تبلیغ نکرد و مجوزی در این خصوص صادر نشد
اما برای عزاداری چرا
ناشناس
| Turkey |
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
عزاداری محرم هیچ ارتباطی با دینداری نداره ،ضمنا برای شمال رفتن کسی مردم رو تشویق نمی کرد در صورتیکه برای رفتن به
... هزاران منبر و بلند گو داره مردم رو تشویق می کنه هیئتها و عزاداری و
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
یروز میاد خبر بزنی 40 تا کارخونه تولید گوشی و تلوزیون و اتومبیل ساختیم و 4 میلیون نیروی کار میخوایم؟
یا حالا حالاها با اصول گرا اصلاحطلب بازیتون سرکاریم
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
آقای زالی بسیار درست میفرمایند زمانی نیز فرمودند اگر در موضوع کرونا سهل انگاری کنیم واقعه جنگ احد اتفاق میافتد که دقیقا چنین شد / اکنون نیز تقویت کادر درمانی در خط اول و تمهیدات بانکی " بهترین مکان برای انتقال ویروس بخاطر شلوغی وعدم رعایت فاصله گذاری " در خط دوم برای برای مقابله وپیشگیری با کرونا از ضروریات لازم الاجرا مینماید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
همه بدبختی ها از امدن احمدی نژاد شروع شد. قبلش هر چه که بود خوب یا بد داشتیم زندگی می کردیم.
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
یه اصطلاحی هست که میگن طرف داره از جیب میخوره
فرقی بین اینها نبود نا نلتی بودیم که داشتیم از جیب میخوردیم اون موقع تو جیب چیزی بود الان دیگه نیست همین
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
تاریخ نمی خوانی بهتر ازاین نمی نویسی!
ناشناس
| Germany |
۰۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
الآن هم زمینه را برای احمدی نژادی دارند آماده می. کنند!!!
حسین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
آخه چرا یه حرفی میزنی که خودت توش خودت و نقض میکنی
ابوالحسنی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
در برگزاری مراسم محرم هیچیک از اصول مبارزه با کرونا را نمی‌توان رعایت کرد؛ مهاجری به رییس جمهور می توپد که چرا اعلام می کنید مراسم محرم را برگزار کنید! علم الهدی در نماز جمعه مشهد و موسوی مطلق پیش از خطبه های نماز جمعه قم به رییس جمهور می توپند که چرا مناسک را تعطیل کرده اید!! الله اکبر از این محذورات عظیمه. بهبتر نیست اول موضع خودتون را مشخص کنید با دین و جان مردم بعد به رییس ستاد مبارزه با کرونا اتمام حجت کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
امسال بعد از محرم نباید لباس سیاه رو در بیارید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
لباس سیاه بر تن کسانی بماند که کرونا را شوخی گرفتند
ناشناس
| United Kingdom |
۰۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
خیلی ترسیدی ازکرونا همه چیزو باختی.ببینیم وتماشا کنیم .
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
فرمایش اقای مظاهری ادرس خوبی برای قوه قضاییه است به جهت تخلفاتی که احتمالا در دوره جانشینی ایشان و عزل توسط محمود انجام گرفته.بهر حال ایشان یا دروغ میگویند که باید احمدی نژادیها از او شکایت کنند و یا راست میگوید که پرونده رییس بعدی بانک مرکزی بایست بخوبی بررسی شود‌ هر چند با انتخاب اقای بذرپاش امیدها به مجلس جدید هم رنگ باخت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
روحانی داره با کرونا حال میکنه!
چه چیزی میتونست حواس مردم رو از مشکلات اقتصادی پرت کنه البته کرونا که برای این دولت نعمت بود پاییز هم که بیاد کرونای بیشتر روحانی راحت تر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
دقیقا همینه!!!! ا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
از فلسفه زیست روحانی خوشم میاد اینکه دنیا رو به هیچ نگیری حتی اگر یه ملت بیچاره شد برات مهم نباشه اینکه عده ای در قبر میخوابند و بعضی ها ماهی ۵۰ میلیون تومان کرایه خانه میدهند و تو؟ رییس جمهوری؟ خوب باشی چه اهمیتی داره به هر حال تو یه آدمی داری زندگی خودت رو میکنی اصلا به تو چه فقط باید سیاست داشته باشی بترسون تهدید کن زهر چشم بگیر تعریف الکی کن مثل همه مردم تا دنیا به کامت بگرده لذت ببر و غم به دلت راه نده دنیا مال ماست
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
امروز خبر مسرت بخشی شنیدم که میگفت یک هشتم دماوند را اوقاف برای خود سند زده. بعد از قرار داد ۲۵ ساله با چین حداقل مطمئنم چینیها هر چقدر هم پر زور باشند و تکنولوژی داشته باشند زورشان به اوقاف نمیرسد بنابراین ممکن است انها هفت هشتم دماوند را بار کنند و ببرند ولی حداقل یک هشتم ان باقی میماند که میشود در ان ویلا ساخت و جریمه اش را از ساکنان پولدار و از ما بهترانش گرفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
دقیقا محرم روحانی رو به هدفش که ایمنی گله ای بود میرسونه البته با ۷۲ هزار قربانی راه کرونا
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
خوب قربانیانش اکثرا متروسوارهای تهرانیند وشما ودوستاتون
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
این کرونا حسن را نجات داد
هر کی اعتراض کنه می گه کرونا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
امام حسین و بقیه چهارده معصوم نمیدونن باید به حال شیعیان بحندند یا گریه کنند ما نمیدونیم باید به حال خودمون‌ گریه کنیم یا اونا سیدالشهدا با دیدن این مردم تراژدی کربلا رو فراموش کرد احتمالا میفرماید یه روز برای خودم عذاب کشیدم سالها برای شیعیان پدرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
یادم میاد روحانی در یه سخنرانی با خنده میگفت وقتی حمام های امروزی در قم رایج شد یه عده ای از آقایون با دوش حمام مخالفت میکردند چی شد آدمی که از‌ رفتارهای عامیانه اتتقاد میکرد حالا خودش اینطور مردم را به دردسر میاندازد یعنی چی محرم باشکوه میدونی محرم ده پانزده شب تمام شهرها و روستاها شلوغ میشود و کرونا گسترش پیدا میکند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
قدرت و فشار دولت در سایه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
فعلا روحانی در جایگاه ناکارامدترین مسئول جمهوری اسلامیت تا شش ماه قبل نفر دوم بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
سیاست ماکیاولی اصولگرایان رو ببینید : یکی از مشهد فریادمی زنه که چرا حرم ها رو می بندید و یکی در قم شکایت می کنه که چرا شبهای احیای ماه رمضان رو تعطیل کردید این یکی هم از تهران می گه چرا عزاداری محرم رو برگزار می کنید ؟؟؟؟ در هرحالت اینها شکایت دارن ......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
در مراکش دولت گفته مردم باید نماز عید قربان یا عید اضحی را در خانه بخوانند عربستان حج رو با اون عظمت تعطیل میکنه بعد در ایران رییس جمهور حرف از محرم باشکوه میزند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
رییس جمهور مجبوره بگه .....اقایان که جان مردم برایشان اهمیتی ندارد فشار میاورند.....انگار که فقط اونا مسلمان هستند
حسین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
من اون عبارت استاد مطهری در خصوص شیعه رو بیاد میارم. چقدر بجا گفته.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
بعضی از آقایون مثل آقای توکلی منتظرند رییس جمهور هر چه گفت مخالفش را بنوازند. وای اگر ایشان می گفتند مراسم ماه محرم و صفر تعطیل.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
حالاکه حرفش منطقی ودرست است وبرای حفظ جان شماست واقعامشکل شمابااین حرف توکلی چه چیزیست
ناشناس
| United States |
۰۷:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
همین لجبازی بین مسئولان بر سر منافع شخصی است که کشور را به این فلاکت گرفتار کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
در مراسم مذهبی اگر مردم بیماری کرونا گرفتند آیا روحانیونی که اینقدر پافشاری برای برپایی مراسم مذهبی دارند مسولیت را میپذیرند ؟ یا نه دوباره با فرافکنی بگویند قضا و قدر این بود و هر کس در این راه از بین رفت شامل عجر و پاداش میشود . چرا مسایل علمی را با مذهب و شرع مخلوط میکنید . ها ؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
اجر درسته زنبور دار عزیز
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
اجر
ناشناس
| United States |
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
عجر درست تر هست
ناشناس
| United Kingdom |
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
وقتی اعتقاد به شفای امام حسین باشه همه سست عنصرهای منافق خاموش میشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
دستور و حکم حکومتی داده شد که مسولیت کرونا و موارد مرتبط با مساجد را به اهل همان امور مذهبیون و روحانیون واگذار کنید . اختیار داده شد مسولیت مرگ و میر مردم را قبول میکنید یا نه دوباره بگویید مردم خودشان مقصر هستند . ظاهرا در این اوصاف فقط زرنگاش گول نمیخورند . من شرکت نمیکنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
میگما ؟ اصولگرایان میگویند بچه درست کنید . مشکلی نیست هم سلامتی و هم روزیش دست خداست .........پرسش اساسی که همیشه دغدغه من و فرزندانم این هست .آیا ضمانت میکنید فرزندم تحصیلات دانشگاهی داشت و سپس بیکار بود اگر فرزندم ازدواج کرد و بچه دار شد و سپس بیکار بود به بیکاری یا اخراجش اعتراض کرد آیا ضمانت ششدانگ میدهید که اگر فرزندانم به گرانی کالا و دیگر خدمات معترض بود حبس نمیکنید ؟ شما وقتی به موی سر حساسیت دارید چرا میگویید فرزند درست کنید . فکر کردی فرزند درست کردن مثل چوب خشک هست که میز و صندلی بی روح و روان باشد ؟ آیا نمیدانید پرسش گری و تفکر و اندیشیدن جرم ندارد . فقط پاسخ دارد ؟
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
ممکنه یکی باشه ومثل الان معتاد وبیکار وممکنه هفت تا وهمه مفید واجتماع وسالم ومومن باشن..کشتن فرزندان در قرآن نهی شده که در جاهلیت از ترس فقر بوده .
ناشناس
| United States |
۰۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
تواگرچراغت کورنیست کارخودت رابکن اینقدرنق نزن
حسن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۷
قران ضمانت کرده ان کنتم فقراء یغنکم الله من فضله
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
رئیس جمهور ،باتوجه به این که ارزش دعا و توسل رو میدونه ،،در مورد مراسم عزاداری ماه محرم و صفر چنین تصمیمی رو اتخاذ کرده
ایشان که مرجع تقلید نیستن که مقلدین خودرا مجبور به شرکت در مراسم نمایند
خب مردم میتونن در مراسم عزاداری مجتمع شده ، مشرف نشن
اینجوری ،،،رئیس جمهور هم که به هر حال و البته احتمالا ، میخواد تا پایان عمر و هر جوری هست درقدرت بمونه ،،، بیخودی زیر سوال نمیره،،،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
طهماسب مظاهری که خودش اقتصاد دان هست گفته است که تیم اقتصادی احمدی نژاد و خود احمدی نژاد پس از مشورت با ایشان دستور داد که با چاپ‌کردن پول بشود تعدادی از دوستان را ساپورت مالی کرد ....... یعنی واقعا رییس جمهور کشور اینقدر سواد نداشت که بفهمد چاپ پول پشتوانه ارزی یا طلا و سکه یا اوراق مشارکت و بهادار نیاز هست ....بخاطر همین هست که کشورهای که قدرت حزبی و دمورلتیک دارند در اموری که بیشتر مسولیت اقتصادی و رفاهی برخوردار هستند منتخبین از قشر باسواد و اقتصاد دان و روشنفکر انتخاب میکنند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
آخه بچه درست کردن و سپس ول کردن در جامعه و سپس تو سری خوردنش شد کار ؟ این چه کاری هست ؟ اصولگرایان فکر میکنند که اینکار سختی هست . نه داداش . حفاظت و بزرگ کردن فرزند خیلی سخت شده .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
من به مجلس انقلابی فعلی خیلی غبطه میخورم . از سوادسیاسی . از سواد اقتصادی . از سواد معنوی . از سواد حقوق بین المللی . از سابقه مدیریتی . دروس اتم . فیزیک و شیمی . مدیریت انقلابی ..... سوال . مشکل کشور گرانی و بیکاری نیست بلکه کشور شدیدا نیاز به اصلاح ساختار سیاسی دارد . بیکاری و گرانی و رانت و رشوه و اختلاس و اعتراض و نبودن رفاه و جرم انگاشتن شادی مردم همه اینها بخاطر همین مجلسی هست که با شعار انقلابی بودن بدترین فرم اخلاقی را به قانون تیدیل میکنند . گیس کشیدن سر دختران مردم و سرتراشیدن موی جوانان در خیابان و شلاق زدن در ملا عام کجای ان به حسن اخلاق مطابقت دارد . این که مشمیزکننده هست
پاسخ ها
ناشناس
| Italy |
۰۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
وقتی هیچکس رای نمیدهدونمایندگانی باهزاررای ویاچندصدرای انتخاب میشوندهمین میشودمیخواستید برویدرای بدهید لجبازی نمیکردید
تقی معمولی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
بعد ما به عربستانیها میگیم تندرو
عربستان بخاطر جان انسانها از در آمد میلیاردی حج چشم پوشی کرد وحج را تعطیل کرد حجی که بارها وبارها در قرآن به آن سفارش شده اما بعضیها فقط بخاطر منافع شخصی اصرار دارند که مراسم محرم با شکوه هرچه بیشتر برگزار شود آن هم به هر قیمتی حتی اگر قیمتش جان انسانها باشد
به برگزاری اینگونه مراسم نه خدا راضیست ونه امام حسین علیه السلام
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
ما تند رو هستیم شما زیاد کندرو نباش .بخاطر یک ویروس همه چیز واعتقادتون رو باختید
ناشناس
| Italy |
۰۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
اونامسلمون نیستندمافقط مسلمونیم مگه نمیدونی
آبدارچی جهنم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
چرا مسولین هیچ گاه جانب اعتدال را رعایت نمیکنند با تند میروند یا کند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
چون مشخص نیست مسوولین کیا هستن فعلا خود مسوولین از مسوولین انتقاد می کنند
آبدارچی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
گردن آدم روبزنند بهتر از اینه که آمار دروغ به آدم بدن روز روزش آمار بیکاری در ایران بیداد میکرد چه برسه به شب تارش که الانه با این شرایط کرونایی میگن آمار بیکاری پایین اومده
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۷:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
آخه ما همه چیزمان برعکس دنیاست. الان در همه کشورهای پیش رفته به خاطر رکود ناشی از کرونا قیمتها پایین آمده و مردم چیزی نمی خرند. در ایران روز به روز گران تر می شود
شریعت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
امام حسین (ع) جان شریفش را در راه بقای اسلام و انسانیت داد و اکنون نمیشود انسانها در بر گزاری ان امام همام جانشان را فدا کنند لذا تجمعات باید تعطیل گردند تا پاییز بهتری داشته باشیم
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
مسیح مهاجری که هیچ حجاج یوسف با شمشیرش نتوانست مانع مراسم محرم شود .
بعضی سست عنصر ان منافق می‌توانند همه برنامه وهمایش وخرید های مزدحم بازار را مجاز بدانند به عزاداری ونمازجمعه واعتقادات ما خبیثانه مانع ایجاد کنند.اینجا که ایرانه در آمریکا هم نمیتونید مانع عزاداری بشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
من یک معلم حق التدریس در خوزستان هستم
با دستور عزاداری محرم و بازگشت مجدد کرونا فکر کنم احتمال تشکیل کلاسهای دبیرستان ملغی و اندک امیدی که به برگزاری کلاسها داشتم از بین بره
(عدم تشکیل کلاس یعنی عدم پرداختی به دبیران ساعتی و حق التدریس)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
سئوال از علما :
فرضا کسی که در مراسم عزاداری شرکت کرده و در آنجا مبتلا به کرونا شده و بر اثر آن فوت نموده شهید محسوب میشود یا خیر؟
تعصب
|
United States
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
حالا هیچکس هیچ جا حرف روحانی را گوش نمیکنه و بهش ناسزا میگه! ولی الان که گفته مراسم محرم را بگیرید همه دنبال توجیه هستند که شرکت کنند یا نه!!! یعنی همه منتظر فرمایشات ایشان بودین ؟
هر کسی تعصب نشون بده و‌شرکت کنه ‌و جامعه را بیشتر از این درگیر این مصیبت کنه! همون بهتر که کرونا بگیره !!!
ناشناس
|
Bulgaria
|
۰۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
دومطلب موازی ولی ازیک بحران ودونگاه متفاوت کهدرکشورما امکانش هست اولی اینکه آقای دکترزالی دادش بلندشده که کادردرمان ازدرمان ناتوان وعاجزشده وازدولت مصرانه خواسته که دراستخدام عجله کند که هیچوقت چنین وضع بحرانی سابقه نداشته اقدامی عقلانی قسمت دوم آنستکه استاندارتهران نیزچون ستادمبارزه باکروناصدایش بلندشده که شهرداری طرح ترافیک رابرای کمترشدن مرگ ومیرلغوکندچیزی که مدتهااست ستادمبارزه باکروناومقامات بهداشتی فریادمیزنندولی شهرداری اعتنانمیکندواقعا فکرمیکنندمرگ فقط برای همسایه است نه برای آنان وکسانشان
هم مرگ برجهان شمانیزبگذرد هم رونق زمان شمانیزبگذرد
زین کارونسرای بسی کاروان گذشت ناچارکاروان شمانیزبگذرد
ناشناس
|
Germany
|
۰۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
عزاداری امام حسین باید برگزار شود و هر فرد مسئولیت شرکتش در آنرا خود بپذیرد. در این میان مراجع و صاحبان فتوا باید در خصوص نذورات فتوا صادر کنند که انجام آن به شکلی دیگر (مثلا کسی که غذا توزیع می کرده الان پول آنرا به محلی پرداخت کند و یا آنرا به مدت چند ماه به تأخیر اندازد) فاقد مانع شرعی باشد.
با این شرایط هر فردی که در عزاداری شرکت کرد باید خودش فکر بیماری، انتقال، هزینه های درمان و ... را کرده باشد و هر کس هم که خطر تجمعات را بالا می داند باید به میل خود از شرکت انصراف دهد
محسن شریعت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
واقعا این گونه نظرات غیر منطقی که چون امام حسین است دار الشفا است و در عزاداری امام حسین اسیبی از طریق کرونا نمی زنه اولات بازی با اعتقادات مردم است چون اگر عزاداری برقرار شد و تعداد کروناییه افزایش یافت تدادی به امام حسین هم بی اعتقاد می شوند ثانیا به این افکار ما داریم سلفی می شویم سلفی هایی که در عربستان سعودی حاکم هستند و افکار انها خشک و بدون انعطاف است برای پرهیز از کرونا حج و عمره را تعطیل کردند و صدای هیچیک از انها هم در نیامد اما ما با یکسری می گوییم باید عزاداری برگزار شود یعنی باید به تصمیم عاقلانه سعودیها افرین گفت و الا مات هشتاد هزار نفر رابه حج می بردیم و با تعداد زیادی تلفات کرونایی مواجه می شدیم وباز به دولت عراق افرین گفت که مسیر عتبات را مسدود کرد والا مسولانی که برای جان مردم ارزشی قائل نیستند می گفتند زیارت امام حسین تعطیل بردار نیست
لذا اقتضا دارد بگویند اگر خطر جان حتی یکنفر رادر عزاداری تهدید می کند عزاداریها به صورت قبل تعطیل می گردد و بنحو مجازی برگزار گردد که مردم بدانند شیعه دارای افکار سلفی نیست بلکه دارای افکار روشن و مترقی است و ثانیا امام حسین مهمتر از خدا نیست که حج الهی و ماه رمضان عبادتهای جمعی تعطیل شود ولی محرم و عزاداری امام حسین با این شرایط خطر ناک تعطیل بردار نیست .
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
در مورد برگزاری مراسم محرم همین بس که تعقل بهتر از تعصب هست.
شادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
رییس جمهور مجبور است این کار را بکند وگرنه کفن پوشان در خیابان راه می افتند. از امام جمعه مشهد بگیر تا شیراز و غیره. همه جا بر کوس بی دینی رییس جمهور خواهند کوبید.
اما مردم عقلشان را به کار بیاندازند و در مراسم عمومی شرکت نکنند.
امسال هر کدام از ما خیمه عزاداری امام حسین ع را در خانه های خود برپا میکنیم. مثل ایام شب قدر. چاره ای هم نیست.
السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
اقای متقی عجب شعر نویی گفتی «ممکن است فردی اصولگرا هم باشد، اما چندان به آرمان‌های انقلاب پایدار نباشد»
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
اقای مهاجری ، اقای احمد توکلی در خصوص عزاداری ایام محرم قبل از اینکه روحانی را زیر تیغ نقد ببرید سخنران نماز جمعه قم را عمل جراحی کنید . ایشان بود که فریاد میزد ما حرف هیچ کس را قبول نداریم الا متخصصان دینی را . ایا شما بجای رئیس جمهور بودید چکار میکردید ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
وقتی آقایونی از پشت تریبون اعلام میکنن که بستن اماکن مذهبی تاثیری در مبارزه با کرونا نداره و دستور میدن که متولیان این کار در نظراتشون تجدید کنن و روحانی رو تحت فشار میذارن بفرمایید جز این کاری میتونه بکنه؟؟
روحانی با اجازه برگزاری مراسم که تبعات سنگینی برای سلامت جامعه داره میخواد یه بار برای همیشه آقایون راراضی کنه که تو کارایی که تخصص ندارن ورود نکنن و دستورات گوناگون صادر نکنن.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
مراسم محرم برای یک عده نون دونی است.پیدا کنید پرتغال فروش را
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
در جواب آقای مجید متقی‌فر که گفتند " اصلاح طلبان وضعیتی ندارند که بتوانند در انتخابات حرفی برای گفتن داشته باشند و در یک ورشکستگی کامل به سر می‌برد. مردم نمایندگان جدید را به شدت رصد می‌کنند و اگر عملکرد خوبی نداشته باشند، مردم با این‌ها هم پای صندوق تسویه حساب خواهند کرد "
عرض کنم که بله اصلاح طلبان رو هم مردم و هم شورای نگهبان! رد صلاحیت کردند و این درست ولی این نمیتونه مبنای کر کری خواندن اصولگرایان باشه چون همین مردم در انتخابات قبلی و قبلی! اصولگرایان رو هم زودتر رد صلاحیت کرده بودند!!
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
اصلا جذابیت احمدی نژاد به همینه که در آغوش هیچ یک از جناح های ورشکسته سیاسی کشور جایی نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
مردم دچار رخوت و سستی شدند این بی عملی و فقدان سرسختی ما را در برابر حمله خارجی آسیب پذیر می کند.
ناشناس
|
United States
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
انهایی که قبول ندارند شاخص بورس دستکاری میشود به نمودارروزانه روند شاخص دقت کنند در مواقعی که روندنزولی است درست چندواحدمانده به سقوط به کانال پایینتر انرا صعودی میکنند این اتفاق همیشه وبلااستثنا رخ میدهدامروزهم دراستانه ورود شاخص به کانال یک میلیون وهشتصدهزارواحدی روند نزولی رامعکوس کردند ایا تمام این تغییرات در لحظه ورود به کانال پایینتر تصادفی هستند؟ اگراسم اینکاردستکاری نیست پس چی هست؟!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
ما باید به واجب ها که جان مردم است فکر کنیم نه مستحبات مراسم عاشورا با اختصاص هزینه های غذا و علم و کتل و مداحی و سایر هزینه ها به مردم گرفتار و فقیر رضایت بیشتر امام حسین را دارد شما را بخدا به مسایل کارشناسی توسط خبرگان پزشکی توجه کنید امام حسین در قلب همه ما است همه کشورهای اسلامی اعیاد و حرم ها را تعطیل کردهاند شما رابه خدا لجبازی و برای رضای فرد کار نکنید خدا را ملاک کار قرار دهید
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
هرکس خواست میره وهرکسی هم خواست توخانه خودش عزاداری میکنه
من خودم هم اصلا برام مهم نیست که بمیرم یازنده باشم
زندگی نمیکنم که
من امسال برای خودم عزاداری میکنم
چون بااین گرانیها مجبورم درخیابان چادربزنم
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
آقای روحانی نه به رای مردم دیگر نیاز داره و نه حمایت ... وضع سلامت بدتر هم بشه .. براش مهم نیست ، مراسم حج را تغعطیل کردن به خاطر سلامت مسلمانان ... که اگر دست اینها بود هر چه باشکوتر برگزار می کردن!!! متاسفانه وزیر بهداشت هم قاطع نیستند ..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
محرم رو تعطیل کنید هزینه اش رو بدین واسه پرداخت این حقوق بیکاری کروناا. پولی ندارم دیگه. محرم واجب تره یا حقوق بیکاری قشر کارگر؟ اونایی که اصرار دارن مراسم های مذهبی توی این شرایط اسف بار برگزار بشه صداشون از جای گرم بلند میشه. باید چه کنم؟ حقوق بیکاری کرونایی ما چه شده؟ ن
ناشناس
|
Germany
|
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
توصیه اصولگرایانه یعنی اینکه مثلا بزنید اینستاگرام و اصلا کلا اینترنت رو فیلتر کنید! قطعش کنید اصلا!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
لطفا آقای روحانی دستوربدن یه مراسم عزاداری نمونه با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی مدنظرشون برگزار بشه
اسد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
روحانی بفکر حذف یارانه ۴۵تومانیس ۲۰۰۰نفر هم کم بشه
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
اربعین 1400 اعمال ماه صفر توافق هسته ای موقت سازمان همکاری شانگهای محمدباقر ذوالقدر