بازدید 44521
دو هزار و هشتاد و سومین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: مسئولان قضایی در حال پیگیری تهمت‌های میرسلیم به قالیباف هستند / اسماعیلی: پیگیر بازگشت ۲۷ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات هستیم / تکذیب دستگیری یکی از فرماندهان ارتش / منتجب نیا: عده‌ای درصدد انتقام گرفتن از سال ۹۶ هستند و عده‌ای دیگر برای ۱۴۰۰ فعالیت می‌کنند و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۹۹۲۳۶۶
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰ 23 July 2020
تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
مردم توجیه‌تر از جریان‌های سیاسی‌ هستند

جواد امام، مدیرعامل بنیاد باران:فضایی که مشخصاً در انتخابات اسفندماه سال گذشته خودنمایی کرد، هزینه‌هایی گزاف را به منافع نظام وارد کرد.لازم است در سیاست‌های اصلی تجدیدنظر شود تا از این طریق سلیقه‌های مختلف فرصت کُنش انتخاباتی داشته باشند.مردم توجیه‌تر از جریان‌های سیاسی‌ هستند و به خوبی سره را از ناسره تشخیص می‌دهند.در واقع، مردم با رأی ندادن در انتخابات مجلس یازدهم نشان دادند همه اشکال‌های موجود را به خوبی می‌دانند و همچنین ثابت کردند اگر سیستم روش‌های اشتباهی داشته باشد، حاضر به همراهی با اتفاق‌های ملی نخواهند شد.اصلاح‌خواهی تنها راه عبور از شرایطی است که می‌توان ‌آن را بحرانی دانست. به همین دلیل باید تاکید کرد، شورای نگهبان نباید به جای مردم تصمیم بگیرد./اعتماد آنلاین
 
چرا توییتر برای نمایندگان مجلس جذاب است؟

آنا، خبرگزاری دانشگاه آزاد نوشته است :محتوای توییت‌های منتشره از سوی ۱۶ نماینده فعال در توییتر مشخص می‌کند که هدف نمایندگان مجلس در فضای مجازی چیست و چه اهدافی را در انتشار توییت‌ و ریتوییت‌ها دنبال می‌کنند.بررسی موضوع مشکلات آب آشامیدنی مردم غیزانیه، گلایه از طرح پیش‌فروش خودرو، پیگیری موضوع مسکن، توجه به امنیت شغلی کارگران، تأکید بر مبارزه با فساد و شفافیت آرای نمایندگان (که این موضوع می‌تواند بستری برای ترمیم اعتماد عمومی به حکومت باشد) به عنوان بیشترین موضوعاتی مطرح بودند که نمایندگان مجلس درباره آنان توییت زده و یا ریتوییت و واکنش داشتند و البته استقبال کاربران را در پی داشت.بررسی این موارد نشان می‌دهد برخلاف آنچه برخی جریان‌ها تلاش دارند نسبت به حضور نمایندگان مجلس در فضای توییتر و شبکه‌های اجتماعی اشکال وارد کرده و حاشیه‌سازی کنند، مساله‌های مردم و موکلان حوزه‌های انتخابیه، دغدغه حضور نمایندگان در فضای محازی است و پیگیری تا نتیجه‌گیری طرح‌ها و لوایح، از طریق اطلاع‌رسانی در توییتر صورت می‌گیرد.
 
اسکناس، یکی از اصلی ‌ترین راه‌های انتقال کرونا!

رضا مهدوی متخصص بیماری‌های عفونی: اسکناس جزو اصلی‌ترین راه‌های انتقال ویروس کروناست بنابراین به مردم توصیه می‌کنیم پس از خرید و استفاده از اسکناس، حدود ۳۰ ثانیه دست‌هایشان را با آب و صابون بشویند یا ضدعفونی کنند.اگر مجبور به استفاده از اسکناس هستید آن‌ها را ضدعفونی کنید، ماندگاری کرونا روی دست زیاد است و افراد سعی کنند کمتر از پول کاغذی استفاده کنند. در غیر این صورت هنگام دریافت پول نقد از دستگاه خودپرداز یا در فروشگاه‌ها، پول را در کیسه پلاستیکی نگهداری و در صورت امکان گندزدایی کنند.تحت هیچ شرایطی به ویژه زمانی که به اسکناس دست زده می‌شود، دست خود را به صورت، چشم، بینی و دهان نزنید./ایرنا
 
منتجب نیا: عده‌ای درصدد انتقام گرفتن از سال ۹۶ هستند و عده‌ای دیگر برای ۱۴۰۰ فعالیت می‌کنند

منتجب نیا به آرمان ملی گفت: نماینده‌ای از مردم رای گرفته است تا به مردم خدمت کند، ولی در این جایگاه برای تبلیغ خود یا هم حزبی خود فعالیت می‌کند. این نشان می‌دهد درد مردم ذره‌ای در این افراد تاثیر ندارد و دغدغه مردم در ذهن این‌ها یافت نمی‌شود. مردم متوجه چنین مسائلی می‌شوند.اکثریت نمایندگان این دوره تازه‌کار هستند و تازه وارد مجلس شده‌اند و تعدادی از آن‌ها به تندروی و افراطی‌گری متهم هستند.آن‌ها متهم به مخالفت و تضاد با دولت و رئیس جمهور هستند. رئیس مجلس نیز رسما رقیب رئیس‌جمهور بوده و مناظره‌های سال ۹۶ خاطره‌ای در ذهن مردم کشور است.بعد از کمتر از دو ماه از افتتاح مجلس، رفتن سراغ این ابزار بسیار معنادار است و می‌تواند سوال برانگیز باشد و به هیچ‌وجه برای مردم قابل توجیه نیست و تنها توجیه این است که این آقایان می‌خواهند انتقام‌گیری کنند و قصد تسویه حساب یا زمینه‌سازی برای ۱۴۰۰ را دارند. این در شأن نمایندگان مجلس نیست و انتظار می‌رود نمایندگان به جای پرداختن به این مسائل به امور کشور بپردازند. 
 
رضاییان و خاطرات زرد و مشکوک از بازی پرتغال/ رسانه ملی چه می کند؟

مهران مدیری در برنامه دورهمی این بار رامین رضاییان بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس را به برنامه اش دعوت کرد و او نیز برای جذاب شدن حضورش در این برنامه به اصطلاح کمدی - اجتماعی به بیان خاطراتی پرداخت که می تواند معیار و واحد اندازه گیری "محتوای زرد" در فضای رسانه باشد.رامین رضاییان در این برنامه به بیان خاطره ای از برخوردش با رونالدو در دیدار ایران و پرتغال پرداخت و عنوان کرد که مرتب به رونالدو دست می زده و او را لمس می کرده است!و حتی در پاسخ به اعتراض رونالدو به او گفته که دلم می خواهد لمست کنم! این که اساسا این خاطره واقعیت دارد یا خیر، یک سوی ماجراست اما حتی با فرض واقعی بودن، بیان آن در رسانه ملی و مطرح شدنش برای احتمالا میلیون ها بیننده چه معنایی می تواند داشته باشد؟مرور خاطره یک رفتار غیرورزشی با آب و تاب، که حتی خارج از مستطیل سبز هم یک رفتار زننده و مشمئز کننده به شمار می رود، جز ترویج این حرکت بی معنا و غیرمتعارف چه چیز دیگری به دنبال دارد.عجیب این که صداوسیما هم بدون هیچ مشکلی این بخش از صحبت های رضاییان را پخش کرد، مهران مدیری قهقهه ای زد و صدای خنده هم پخش شد! به راستی سطح فرهنگی جامعه تا چه اندازه نازل شده که به چنین شوخی مبتذل و سطح پایینی می خندد؟/ جی پلاس

سرو قلیان با درِ نیمه‌باز و نگهبان در روزهای کرونایی!

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ: ماموران با حضور در سه قهوه‌خانه در سه نقطه مختلف پایتخت، مشاهده کردند که متصدیان این واحدها اقدام به عرضه قلیان به یکسری از مشتریان می‌کردند. این واحدها به صورت نیمه باز فعالیت داشتند. حتی یکی از این واحدها اقدام به قرار دادن فردی به عنوان نگهبان در مقابل در ورودی کرده بودند تا بتوانند صرفا مشتریان اصلی را پذیرش کنند./ایسنا
 
پایان ممنوع‌الکاری با سریال ده‌نمکی/ سحر قریشی به صدا و سیما بازگشت

پس از اعلام نقش‌آفرینی محمدرضا شریفی‌نیا، علی سلیمانی و هومن برق‌نورد در سریال «دادِستان»، نوبت به انتشار خبر بازی سحر قریشی در این سریال رسید. این بازیگر در دومین تجربه حضورخود در صدا و سیما برای بازی در این مجموعه پلیسی و معمایی، جلوی دوربین رفته است.سحر قریشی اولین بار سال ۸۸ با سریال «دلنوازان» به کارگردانی حسین سهیلی‌زاده در تلویزیون دیده و شناخته شد. این مجموعه تاثیر زیادی در مطرح شدن سحر قریشی داشت. او بعد از این سریال به دلیل برخی حواشی در صدا و سیما ممنوع الکار بود و با وجود مطرح شدن نامش برای چند سریال حضورش منتفی شد.این بازیگر پس از ۱۱ سال دوری از تلویزیون، دوباره به تلویزیون بازگشته تا برای دومین بار با یک سریال در این رسانه دیده شود. سحر قریشی چند سال قبل در گفت‌وگویی اعلام کرد، نمی‌داند به چه دلیل ممنوع‌الفعالیت است و بازی در سریال‌های «دختران حوا» و «آوای باران» به او پیشنهاد شده بوده اما اجازه ندادند در تلویزیون حضور داشته باشد./دیلی سینما

واکنش موتلفه به اظهارات میرسلیم علیه قالیباف/ فضاسازی رسانه ای و سیاسی نکنید

حمید رضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه: از میرسلیم سوال کرده اند که ادعاهای قبلی مطروحه از جانب شما درباره دوران شهرداری قالیباف چه بوده است و ایشان سخنان قبلی خود مبنی بر ارائه همان مدارک به قوه قضائیه را تکرار کرده و حرف تازه ای نزده است. البته اعتقاد ما این است که این گونه سوالات را ایشان نباید پاسخ دهد و اگر مدارک ادعایی را به قوه قضائیه داده اند، دیگر پیگیری موضوع معنایی ندارد و نباید موضوع را سیاسی و رسانه ای کنند و اجازه بدهد روند قانونی خود را طی کند.نباید این گونه موضوعات بی محابا در افکار عمومی مطرح شود و موتلفه نیز با این موضوع که فضا سازی و موج رسانه ای راه بیفتد موافق نیست.
 
تکذیب دستگیری یکی از فرماندهان ارتش

مرکز رسانه قوه قضاییه: شایعه دستگیری یکی از فرماندهان ارتش از اساس کذب است و صحت ندارد. ساعتی پیش، سجادعابدی؛ فعال رسانه‌ای نوشت: خبری مبنی بر بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری، توسط برخی اکانت‌های ناشناس در توئیتر و برخی کانال‌های تلگرامی نزدیک به منافقان منتشر شده بود که کذب است.
 
اسماعیلی: پیگیر بازگشت ۲۷ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات هستیم

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که مجلس پیگیر قاطعانه بازگشت ۲۷ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات بوده و بانک مرکزی نیز ملکف به این امر است. ولی اسماعیلی در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت: «افزایش قیمت ارز و دلار تاثیر مستقیم بر گرانی‌های وحشتناک یک ماه گذشته داشته هم تاثیر اقتصادی و هم روانی. ‏ پیگیر قاطعانه بازگشت ۲۷ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات خواهیم بود و بانک مرکزی مکلف به این امر است. ‏ مجلس انقلابی برای تعادل و آرامش بازار لحظه‌ای درنگ نخواهد کرد.»
 
آمریکا و E۳ علت شکست برجام هستند

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: علت شکست برجام، ادامه تحریم‌های ظالمانه آمریکا و عدم اجرای تعهدات از سوی سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان است و این کشورها باید مسئولیت خطرات و عواقب را بپذیرند.محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت:«‏مصاحبه مسئول سیاست‌خارجی اتحادیه اروپا در خصوص برجام و تایید انجام تعهدات ایران حتی پس از خروج غیرقانونی آمریکا از آن و نگرانی از فروپاشی برجام واقع‌بینانه است. اما علت شکست برجام، ادامه تحریم‌های ظالمانه آمریکا و عدم اجرای تعهدات E۳ (سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان) است و باید مسئولیت خطرات و عواقب را بپذیرند.»
 
مسئولان قضایی در حال پیگیری تهمت‌های میرسلیم به قالیباف هستند

محمد سعید احدیان دستیار سیاسی محمدباقر قالیباف، در حساب توییتری خود نوشت: معنی ندارد چون کسی را جدی نمی‌گیرند برای دیده شدن یک روز با بی‌بی‌سی مصاحبه کند و روزی دیگر تهمت بزند. مسئولین قضایی در حال پیگیری تهمت‌های ناروای آقای میرسلیم به رئیس و برخی دیگر از نمایندگان مجلس هستند. منتظر اعلام نتیجۀ فوری دستگاه قضایی هستیم.دستیار سیاسی محمدباقر قالیباف از پیگیری دستگاه قضا درخصوص آنچه که او، آن را «تهمت ناروا» نامیده، خبر داده است.محمد سعید احدیان دستیار سیاسی محمدباقر قالیباف، در حساب توییتری خود نوشت: معنی ندارد چون کسی را جدی نمی‌گیرند برای دیده شدن یک روز با بی‌بی‌سی مصاحبه کند و روزی دیگر تهمت بزند. مسئولین قضایی در حال پیگیری تهمت‌های ناروای آقای میرسلیم به رئیس و برخی دیگر از نمایندگان مجلس هستند. منتظر اعلام نتیجۀ فوری دستگاه قضایی هستیم.پیش از این مصطفی میرسلیم به طرح مواردی ازجمله رشوه 65 میلیارد تومانی به یک رییس کمیسیون مجلس سابق برای تعویق طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در دوره قالیباف پرداخته بود.
 
اصلاح‌طلبان شانسی در انتخابات ۱۴۰۰ ندارند

هادی غفاری گفت: عملکرد آن‌هایی که با حمایت جبهه اصلاحات به مجلس دهم رفتند به قدری بد بود که اصلاح‌طلبان نه تنها شانس‌شان برای پیروز شدن در انتخابات به پایین‌ترین میزان ممکن رسیده است، بلکه حتی دخالت مستقیم آقای خاتمی هم نمی‌تواند مردم را به شنیدن حرف آنان ترغیب کند.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۶
در انتظار بررسی: ۷۰
انتشار یافته: ۷۶
مقداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
بخدا اگر مسئولین کیسه طمع " خودشانرا پر نمایند عمده مشکلات این مملکت شش ماهه بر طرف میشود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
لطفا یا کامنت رو کامل بزارین ویا اصلا نذارین اینطوری که شما قیچی کردین مطلب درست بر عکس شد
ناشناس
| United Kingdom |
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
ساله دوم انتخابات امریکا ترامپ برنده انتخابات هست و مسولان کشور به این مسله پی بردند که هم با چین و هم با روسیه پیمان های متعدد بستند . لذا به دلایلی که وجود دارد اگر امریکا همچنان بر تحریم ها افزایش،دهد و ایران هم در خاورمیانه اصرار بر خروج امریکا داشته باشد و جنگ نیابتی . با توجه به اینکه امریکا از برجام خارج شده و هیچ توافق نامه و تفاهم نامه ای بینابین وجود ندارد . در مرحله بعد به علت شکاف عمیق سیاسی و اتفاقات گذشته امکان واقعه جنگ ایران و امریکا حتمی هست . چون ایران نمیخواهد از مواضع خود چه در خاورمیانه و چه هسته ای عقب نشینی کند . این جنگ اتفاق خواهد افتاد منتها بستگی به شرایط خواهد داشت .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
این پول ها از کجا میاید واقعا ۶۵ میلیارد فقط رشوه از عهده کی برمیآید این آدم هایی که ما میبینیم اگر شب و روز هم دزدی کرده باشند نمیتوانند ۶۵ میلیارد تومان فقط رشوه بدهند باید یک شبکه چند ده هزار میلیاردی پشت این ماجرا باشد
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
در بسته خبری دیشب خاطرات رفیق دوست با احمدی نژاد را از قول معاون مطبوعاتی احمدی نژاد جوانفکر نخواندی ؟ این پول ها پول زحمت کشیده نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
شهامت داشته باشید یک اطلاح طلب واقعی " ونه رونوشت و شبیه ساز را " را تائید صلاحیت کنید آنوقت نظاره گرباشید مردم رای خواهند داد یا خیر ؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
مردمی که من می بینم
خوب تشخیص داده اند
وبه میرحسین موسوی رای قاطع می دهند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
دوباره بازی اصلاح طلب واقعی غیر واقعی شروع شد
واقعی بود که ازاد نبود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
ملکرد آن‌هایی که با حمایت جبهه اصلاحات به مجلس دهم رفتند به قدری بد بود
باز یکیتون اعتراف کرد!
قبول کردن شکست شهامت میخواد که شما اصلا ندارید
فقط دنبال بهانه اید
حسین
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
برادر انتخابات آتی که هیچ ۴ سال بعدی هم اصلاح طلبان رای نمی آورند دیگه تموم ماجرا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
فقط ادعا دارید
همین
گند هم میزنید میرید سراغ حاشیه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
بازهم همین جهانگیری بیژن زنگنه و نوبخت ... کابینه اش هستند ظرفیت اصلاحات همیناست اگه اینا نیستند مگه از کره مریخ دنبال اصلاح طلب واقعی بگردند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
برو بابا دلت خوشه
ناشناس
| Germany |
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
اخرش هم باید مانند زمان مصدق دولت را به موسوی دهند شاید ،ایشان بتواند اوضاع را سامان دهد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
اگر مدارک ادعایی را به قوه قضائیه داده اند ، دیگر پیگیری موضوع معنایی ندارد
سال 96 تو مناظره هر 3 سران قوه به هم چه اتهامهایی که نزدند کی راست میگفت بلخره؟
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
کجایند ان کسانی که زمانی که اقای ظریف گفت در کشور فساد وجود دارد میخواستند او را به صلابه بکشند؟پرونده برادر معاون اول، اقای جهانگیری چه شد؟پرونده برادر رییس جمهور چطور؟ پرونده معاون جناب قالیباف در شهرداری به کجا ختم شد؟دادگاه اقای طبری معاون اقای املی در قوه قضاییه تا کی ادامه دارد؟ چرا هر دو دختر اقای نعمت زاده وزیر اسبق اقای روحانی پرونده دارند؟ پرونده اقای رحیمی معاون اقای احمدی نژاد به کجا رسید؟موضوعات مطروحه علیه برادر اقای لاریجانی در یک شنبه سیاه مجلس توسط احمدی نژاد به کجا انجامید؟ ویلای غیر مجاز لواسان داماد اقای شمخانی چه شد؟ و.... اف ا تی اف چرا تصویب نشد؟مسئولانی که نمیدانند در نیم متری انها چه میگذرد چطور میخواهند کشوری با وسعت بیش از یک میلیون و ششصد هزار کیلومتر مربع را مدیریت کنند؟ فعلا اقای رییسی به مبارزه با فساد مشغول شده ولی با این حجم از پرونده های فساد که اکثرا هم خودی هستند چقدر شانس موفقیت برای ایشان وجود دارد؟ اقای رییسی و قضات پاکدست قوه قضاییه خدا قوت.
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
برجام یک توافق فاجعه بار و کلاه گشادی بود.
اشتباه نکنید این جمله را از قول روزنامه کیهان یا دلواپسان نمیگویم. این جمله خلاصه تمام صحبتهای دونالد ترامپ،جان بولتون،تد کروز،بن یامین نتانیاهو و دیگر دشمنان قسم خورده ایران در باره برجام بود و درست به همین دلیل ترامپ انرا پاره کرد
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
برخی نونشون تو تنش و جنگه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
برخی هم فکرشون هنوز تو خارج از ایرانه
مملکت ول کردین
رو که نیست؟
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
دیروز در مسیری میرفتم و به یک کامیون بار اجر برخوردم چهار پایه ای پیدا کردم و روی ان رفتم و یک سخنرانی غرا برای ان اجرها کردم. از انها خواستم تا دست به دست هم داده خانه ای بسازند. از جملات فلسفی افلاطون و کنفسیوس بهره گرفتم و با مطالب انگیزشی از وارن بافت و استیو جابز ادامه دادم و در نهایت با شعار همه برای یکی ، یکی برای همه و پیش به سوی پیروزی و فتح قله ها ؛سخنانم را به پایان رسانیدم. وقتی از صندلی پایین امدم با کمال تعجب مشاهده کردم هیچ خانه ای ساخته نشد و هیچ اجری روی اجر دیگر قرار نگرفت! . کسی میداند اشکال چه بود و چرا با وجود سخنرانی مهیج و شعارهای پرشور من اجرها از جایشان تکان نخورند؟حلقه مفقوده کدام بود؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
جالب بود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
آجرها که شعور ندارن که
برزو غفاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
کنکور 1400 را هم با دو نظام آموزشی برگزار کنید

قرار بود کنکور 99 آخرین کنکوری باشد که با دو نظام آموزشی برگزار می شود اما به دلایلی که در ذیل ذکر شده، لازم است کنکور سال آینده هم با دو نظام آموزشی برگزار شود:
1- به خاطر شیوع ویروس منحوس کرونا و لغو آزمون های آزمایشی، تعطیلی کلاس های کنکور، کتابخانه ها و فروشگاه های کتاب برای چند هفته و همچنین ابتلای بسیاری از داوطلبان یا اعضای خانواده شان به این بیماری، تعویق تقریباً دو ماهه برگزاری کنکور 99 و... مطالعه داوطلبان کنکور که خیلی از آن ها هزینه زیادی هم برای آزمون های آزمایشی و خرید کتب کرده بودند دستخوش بی نظمی و بی برنامگی شد و این موضوع باعث آزار بسیاری از آنها شد و آن طور که انتظار داشتند برای کنکور سراسری آماده نشدند.
2- اصلی ترین و مهم ترین دلیل برای برگزاری کنکور نظام قدیم در سال 1400 هم قیمت عجیب و غریب تمام اقلام و از جمله کتاب های کمک آموزشی است که حداقل بالای 100 هزار داوطلب از 400 هزار داوطلب نظام قدیم کنکورامسال را مجبور به تهیه کتب و منابع نظام جدید برای کنکور 1400 خواهد کرد. ملزم کردن همه داوطلبان به تهیه منابع جدید اتفاقاً باعث پروار شدن انتشاراتی ها و اصلاحاً مافیای کنکور خواهد شد که این موضوع بر خلاف شعارهای مسئولان امر است.
3- قطعاً برگزاری کنکور برای دو نظام آموزشی (یک کنکور با دو نمونه سوال) از نظر نرم افزاری و سخت افزاری هزینه زیادی برای سازمان سنجش نخواهد داشت چرا که پیش از این و در حالت عادی هم برای جلوگیری از تقلب، کنکور با چند دفترچه سوال (اِی، بی ، سی ، دی و ... با پس و پیش کردن گزینه ها و جابه جایی شماره تست ها) برگزار می شد. ضمناً یکی از مسئولان سازمان سنجش طی یک مصاحبه اعلام کرده "برگزاری کنکور با یک یا دو نمونه سوال برای این سازمان تفاوتی نمی کند". حتی اگر این موضوع مستلزم دردسر و هزینه برای سازمان سنجش باشد به پای دردسر و هزینه چند میلیون تومانی که قرار است هرکدام از داوطلبان قدیم (و خانواده هایشان) برای تهیه منابع جدید کنند، نمی رسد.
4- از آنجا که کمتر از یک ماه دیگر به برگزاری کنکور سراسری 99 مانده لازم است در مورد این موضوع سریعاً تصمیم گیری شود چرا که طبق قانون فعلی و برگزاری کنکور 1400 فقط با نظام آموزشی جدید، شاید بسیاری از داوطلبان نظام قدیم به ناچار ترجیح دهند انتخاب رشته کنند و همین امسال وارد هر دانشگاه یا رشته ای شوند. بماند که خود این موضوع باعث ناامیدی و بی انگیزگی آنها خواهد شد و در کیفیت تحصیل آنها در آینده تاثیر خواهد گذاشت و خود این امر یعنی تربیت متخصص کم سواد و بی انگیزه، در آینده باعث بار مالی برای کشور و خانواده ها خواهد شد.
5- در کنکور سال گذشته یعنی سال 98 برای اولین سال، شاهد برگزاری کنکور با دو نمونه سوال بودیم. البته داوطلبان حق انتخاب نظام آموزشی را نداشتند و اجباراً باید در همان نظام آموزشی خودشان شرکت می کردند. بعد از برگزاری کنکور 98 اعتراضاتی مبنی بر ناهمسان بودن میزان سختی سوالات برای دو نظام شکل گرفت و داوطلبان نظام قدیم معترض بودند. اما برای کنکور امسال یعنی 99 حق انتخاب نظام آموزشی به خود داوطلبان واگذار شد. اکثریت قریب به اتفاق معلمان و داوطلبان کنکور معتقدند از نظر حجم و کمیت منابع، شرکت در کنکور نظام جدید بهتر و راحت تر است. به بهانه شیوع کرونا و تعطیلی مدارس 20 درصد انتهایی کتاب های سال دوازدهم هم برای کنکور نظام جدید امسال حذف شد. به نظر می رسد سازمان سنجش قصد دارد با اِعمال این قبیل کارها داوطلبان نظام قدیم را به سمتی که دوست دارد یعنی شرکت در کنکور نظام جدید و کمرنگ کردن و کنار گذاشتن زودتر از موعد نظام قدیم سوق دهد. داوطلبان نظام قدیم به خاطر شرایط کرونایی کشور و تعطیلی مدارس به این "ماجرای حذف 20 درصد انتهایی کتاب های دوازدهم" که در وضعیتی عجیب علاوه بر دانش آموزان سال دوازدهم شامل پشت کنکوری های 98 که فارغ التحصیل اند و کتاب ها را سال گذشته کامل آموزش دیده اند و کنکور 99 سال دوم کنکورشان است، شده اعتراض چندانی نداشتند. می دانیم عدالت مطلق در هیچ جای دنیا در کار نیست و قوانین باید طوری نوشته شود که بیشترین قرابت را با عدالت داشته باشد. بالاخره داوطلبان پشت کنکوری نظام جدید هم اصطلاحاً موش ازمایشگاهی بودند و تمام تغییرات آموزشی در زمان آن ها اتفاق افتاد و حمایت از آن ها هم لازم است. اما به عنوان یکی از داوطلبان نظام قدیم و به نمایندگی از آنها، از سازمان سنجش، شورای سنجش و پذیرش دانشجو و نمایندگان مجلس تقاضا می کنم کنکور 1400 را هم با دو نظام آموزشی و به صورت عادلانه برگزار کنند تا حق ما هم ضایع نشود.
6- تا کنون سابقه نداشت کنکور سراسری حتی یک روز به تعویق بیافتد حتی کنکور سراسری 98 هم بعد از آن سیلاب های شدید در سراسر کشور و بی خانمان شدن خیلی از خانواده ها و علیرغم فشار نمایندگان مجلس سر موعد برگزار شد. اما کنکور سراسری امسال برای اولین بار به طور بی سابقه ای نزدیک دوماه به تعویق افتاد. سال گذشته و زمانی که کشور در شرایط عادی بود تصمیم گرفته شد کنکور 99 آخرین کنکور دونظامه باشد اما به خاطر شرایط عجیب و غریبِ اقتصادی و از همه مهم تر شیوع کرونا وضعیت کشور غیر عادی شد. پس تصمیم گیری هم باید مطابق با این وضعیت غیرعادی باشد. نهادهای تصمیم گیر در مورد این موضوع باید سریعاً وارد عمل شده و داوطلبان نظام قدیم را از بلاتکلیفی درآورند. هم تعیین تکلیف درباره داوطلبان نظام قدیم در کنکور 1400 و هم بحث "مثبت یا قطعی بودن تاثیر معدل" در این کنکور. یکی از انتقاداتی که به "شورای سنجش و پذیرش دانشجو" مطرح است همین دیر اعلام کردن تصمیماتی است که روی زندگی خیلی از داوطلبان تاثیر دارد. مثلاً چند سالی است که اعلام "قطعی یا مثبت بودن تاثیر معدل" در اواسط آبان ماه اعلام می شود. بماند که قطعی بودن تاثیر معدل در کنکورهای 93 و 94 چه حقی از خیلی از داوطلبان ضایع کرد و بالاخره با شکایت یکی از داوطلبان کنکور به دیوان عدالت در ماه های نزدیک به کنکور 95 این قانون ناعادلانه لغو شد و معلوم نیست اگر شکایتی در دیوان عدالت مطرح نمی شد این بی عدالتی تا کی قرار بود ادامه داشته باشد. داوطلبان کنکور باید تا قبل از مرداد (یا شهریور امسال) یعنی تا قبل از انتخاب رشته، روش برگزاری کنکور در سال آینده را بدانند تا بر اساس آن برای زندگی و آینده تحصیلی خود برنامه ریزی کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
در انتخابات اخیر مجلس، مردم غالبا به اصولگرايان "نه نسبتا بزرگ" نشان دادند اما اين لزوما به معنای "آری" به اصلاح طلبان نيست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
اصولا اگر جایی هم به اصلاح طلبان آری گفتند به لج اصولگرایان بوده مثل همون آری که سال 70 به جناح راست گفتند به خاطر ناراحتیشون از جناح چپ برای عملکردشون در دهه 60
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
وجود شورای نگهبان و تایید صلاحیت نامزدها قبل انتخابات معنایش اینست که منه رای دهنده هنوز نابالغ هستم. پس اگر اقایان من را نابالغ میدانند چرا رای بدهم؟؟؟
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
چرا به شرکتهای امریکایی اجازه ورود به کشورندادید؟چرا اف ای تی اف را تصویب نکردید؟ حالا که این کارها را انجام ندادید پس چرا از نابودی برجام نارحتید و غر میزنید؟ اشی است که خودمان پختیم. امضای ظریف تضمین نبود چون بمحض امضای برجام عده ای میخواستند او را کتک بزنند و عده ای در مجلس گریبان دریدند و گریه کردند و به سر و صورت زدند و ظریف را فردی که اندازه جوجه خروس غیرت ندارد نامیدند و خلاصه به طرف مقابل رساندند روی امضای ظریف هیچ تضمینی نیست و دولت تند روی بعدی توافق را پاره خوهد کرد پس امریکاییها پیشدستی کردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
دنبال 27 میلیارد نگردید در حساب بانکی به اصطلاح آقازاده ها در امریکا واروپا و استرالیا جا خوش کرده است اجرکم عندالله
منتظرالبعدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
اگه پرونده قالیباف پیگیری نشه مسلما به جایی نمیرسه، از آقای میر سلیم به خاطر حق گویی و شجاعتش بسیار ممنونم.
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
رای بی رای، تمام
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
اصولگرا هاهم هیچی شانسی ندارند.
اما خودشون می برند و می دوزند ویکی را ریاست جمهور می کنند.
و در اصل شورای نگهبان یک نفر را ریاست جمهور می کند.
همانطور که امام جمعه پردیسان قم گفته.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
فردای روزی که آقای خاتمی با رأی قاطع رئیس جمهور شد
سیل پیام های تبریک از جانب کشورهای عربی وهمه همسایگان ایران و کشور اروپایی روانه تهران شد.
اما انتخابات پیش رو در سال 1400
با این رویه که در انتخابات مجلس شاهد آن بودیم.
متأسفانه نه تنها هیچ فایده ای برای کشور ندارد که حتی به یک چالش امنیتی منجر خواهد شد وبه وجهه ایران بسیار آسیب خواهد زد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
هنوز تو توهماتید
خاتمی
با این مجلس دهم هنوزم خانمی خاتمی میکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
امسال کارمندان بی بی سی فارسی از نظر درآمد به مشکل میخورند
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
خودتون یه جوری حلش می کنید.
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
علاوه بر قرار داد اقتصادی بلند مدت با چین این قرار داد یک ضمیمه نظامی وامنیتی هم باید داشته باشد و چین بتواند در بنادر جنوبی ایران چند پایگاه نظامی احداث کند .همانطور که امریکا در چند کشور عربی خلیج فارس پایگاه نظامی دارد.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
خوب است بدانید مردم با هوش تر از نمایندگان خود هستن
اما سوال اینحاست اگه واقعا مدارک به این محکمی وجود داشت چرا مانع تصویب اعتبار نامه برخی نشدن؟!
آیا وقت بازی با افکار عمومی در زمین دروغ پردازی برای هویت سازی سپری نشه است؟
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
مردم ایران هیچوقت از یاد نمی برند که طی سال های 88 تا 92 علاوه بر محکومیت ایران در مجامع بین المللی و تصویب چندین قطعنامه در شورای امنیت سازمان ملل  راه هرگونه مذاکره و گفتگو بسته شده و کشور به سمت یک جنگ تمام عیار پیش می رفت.در مجامع بین المللی یک تصمیم واحد برای برخورد نظامی با ایران در حال شکل گیری بود.مردم با هوشیاری چاره کار را که همان دیپلماسی هوشمندانه بود انتخاب کردند و با برجام از وقوع جنگ جلوگیری شد.همین الان نیز برجام همچون سدی محکم ازسنگین تر شدن وزنه جنگ طلبی در برابر صلح طلبی ملت ایران محافظت نموده و طرف خارج شده را منزوی و کشور وتمامیت ارضی ایران را حفظ نموده.کسانی که منتقد برجام هستند باید برای مردم مشخص کنند اگر برجام نبود و نباشد چه جایگزینی به جای آن دارند.همین الان مجلس اصولگرادولت را موظف به خروج از برجام کند.خوب به جای برجام اصولگرایان چه راهکاری دارند؟
اینکه شما بگویی برجام خسارت محض بود اما نتوانی به این سوال اساسی پاسخ دهی که آیا جنگ هزار بار خسارت بار تر از مثلا پر کردن راکتور اراک با سیمان بود؟خود نوعی فریب کاری و مغلطه بازی و مخالفت با منافع و مصالح ملی است.از این روست که بسیاری می گویند برجام از سر اصولگرایان زیاد بود .
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
اشتباه نکنید برجام خسارت محض بود البته برای امریکا. قویترین کشور در توافق که هیچ نفعی به ان نرسید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
گاهی وقتها صلخ از جنک بدست میاد وباید جنگید تا فردا شرمنده تاریخ نباشیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
توهم توطئه
بابا این همه اندیشکده تو امریکا مشاوره میدن که امریکا
نباید با ایران جنک کنه؟؟
الان فکر میکنی کمتر از جنگه !!

جنگ کجاست ؟
پهبادش رو زدیم هیچ غلطی نکرد
ترس هم حدی داره
ناشناس
|
Canada
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
اگر راست می گویید اصلاح طلب هیچ شانسی ندارد
میرحسین موسوی را تایید کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
دلت خوشه میر حسین و خاتمی و کروبی همه با هم یک میلیون رای ندارند روحانی کاری کرد که مردم تا مغز استخوان از اینها متنفر شدند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
تو دیگه حالت زیادی خوبه
تو اول بزار از اون تو بیاد بیرون بعد فکر کاندیدا شدنش باش
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
به موسوی جونتون سلام برسون بگو همونجا باشه
بیاد دلار میشه 50 تومن
میدونی چرا؟
چون همه وزراش همینان
الکی ادرس غلط ندید
مردم با این شعارهای قشنگ فریب نمیخورن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
رای مرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
آقای رضائیان فعلا قضیه آماندا رو جمع کنه تا بعدا ببینیم چی میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
یک اصل در روانشناسی هست میگه نباید از خودت بدت بیاد و نباید کاری کنی که دیگران از خودشون بدشون بیاد روحانی کاری با مردم کرد که مردم به شدت از رای که دادند و از شرکت در انتخابات منزجر شدند الان همه دارند خودشون رو لعنت میکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
بزرگترین ایراد روحانی این است که از حقیقت فرار میکند خاتمی تا آخرین لحظه به حقیقت وفادار ماند و گفت ریاست جمهوری در ایران یک تدارکاتچی هست احمدی نژاد هم پایبند بود به حقیقت سال ۸۸ وزیر اطلاعات رو برکنار کرد گفتند چرا گفت برای اینکه مردم هر روز کف خیابان بودند یه بار گفت خودروسازها بگن بالتخره پراید کیلو چند ولی روحانی با تمام وجود دارد حقیقت را نادیده میگیرد و مردم از دروغ متنفرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
هادی غفاری گفت . اصلاح طلبان هیچ شانسی در انتخابات ۱۴۰۰ ندارند . سوال ؟ آقای غفاری ؟ چه کسی به شما گفته که وارد حزب اصلاحات شوید و از جانب این حزب نظر دهیید . شما در کدام انتخابات رسمی نماینده یا کاندید اصلاح طلبان بودید ؟ بلکه اصولگرایان به دلایل رفتار امثال شماها و بخاطر وجه سیاسی و محبوبیت سیاسی که نزد مردم ندارید هر چند وقت یکبار از طرف اصلاح طلبان سخنرانی میکنید . البته خود اصلاح طلبان مقصر هم هستند که شعارها و مرزهای سیاسی خود را مشخص نمیکنند . بخاطر همین هست که مردم به این نتیجه رسیدند که بین دو جریان هیچ اختلافی نیست . بلکه فقط با اختلاف ساختگی نزدیک انتخابات با شعور سیاسی و فهم و اعتماد مردم بازی میکنند . .
ناشناس
|
France
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
اگروقتی به آرامستانهاسرمیزنیم فکرکنیم ماهم بزودی همانجائی میخوابیم که آنهاخوابیده اندوچنان سریع به آن میرسیم که باورش برای برخی سخت است برخی آنوقت فکرنمیکنیدبا اینهمه حق مردم که بگردنمانست چه زجری مادرعالم باقی خواهیم کشید حالاهرچه اختلاس کنیم رشوه بدهیم وبگیریم اختلاس کنیم بارمان راسنگینترمیکنیم خداوندبخشنده است ولی ازحق خودش فقط یک ریال ازحق مردم نمیگذردچون ازعدل خدابدوراست ماهمه راظاهرامیتوانیم گول بزنیم منجمله خودمان جزاورا!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
حزب موتلفه به میر سلیم هشدار داده که انتخابات تمام شد و شعارهای مبارزه با فساد ، فتیله اش را پایین بیار . آن افشار گریهای فقط برای انتخابات هست اگر باز دست تو امور ریاست مجلس کنی از حزب برکنارت میکنیم و یا قانونی را تصویب میکنی که نماینده مجلس بعد از سخنرانی اخراج خواهیم کرد . منطور حزب موتلفه این هست قرار ما گیر دادن به دولت بود.( قرار ما یادت نره)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
مسولان قضایی بسرعت پیگیر اتهامات میر سلیم به قالیباف شدند . سوال تا ۱۴۰۰ خیلی وقت هست . چرا اینقدر با سرعت. چرا زمانی که پرونده شهرداری تهران رو شد و با فرافکنی و پذیراندن اتهامات به معاونت شهرداری تهران . چرا بسرعت پیگیری نشد . ترس از رد صلاحیت در ۱۴۰۰ هست . چون پرونده دار میشوند ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
اصولگرایان دنبال قدرت و اصلاح طلبان فرصت طلب تکلیف خودشان را با ۷۰ میلیون شهروند مشخص کنند که به هر حال آرمانهای دمکراسی مردم در انتخابات مهم هست یا شورای نگهبان . ؟ رضایت مردم مهم هست ؟ چون تعریف از دمکراسی یعنی خواست و نطر مردم مهم هست در صورتی من بارها شنیدم که از قول ایمه جمعه که ملاک خواست و رصایت مردم مهم نیست . بلکه حتی رای مردم مشروعیت هم نمیدهد و کارساز هم نیست و نمیشود نطر مردم را در سیاست گذاریها لحاط کرد . مردم فقط برای یکبار باعث مقبولیت میشوند و بعدا کاره ای نیستند ............ آیا بهتر نیست کلا انتخابات فرمایشی بدون احزاب مستقل را تعطبل کنید ؟ چون مردم هر چند تلاش میکنند افراد روشنفکر را وارد انتخابات کنند . ولی بر عکس با رد صلاحیت و رد قانون مصوبات و برکنار خواهند شد . اصولگرایان پاسخی دارند ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
امروز معاون وزیر بهداشت از حقوق ۴ میلیونی پرستاران گفت ، واقعا خودتون شرم نمیکنید ، کارمند دون پایه شرکت گاز و نفت داره ۲۶ میلیون حقوق میگیره و با کمال وقاحت داره حقوق پرستاران رو به سخره میگیره ؟؟ تا وقتی افرادی مانند شما سکاندار وزارت بهداشت و اموزش پزشکی باشند باید پرستاران کشور دز سطح کارگران سر گذر دریافتی دلشته باشند ؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
پرستار و معلم توسری خور ترین اقشار جامعه هستند و همیشه به حقوق بخور و نمیر راضی هستتد چرا که در جامعه ما ظلم کردن به قشر زن راحت تزین کار است و این دو وزارتخانه اکثر انها خانم هستتد مدیران ستادی که حقوقهای بالا ، اضافه کار نکرده فول تایم ، پادشهای ؛میلیاردی ، رانتهای ملیاردی و بخور بخور های میلیونی ، استخدام های سفارشی و ...حالادلش میخاد برای پرستار کرونایی بسوزه تو خط مقدم مبارزه با بیماران پرستاران و نیروهای درمان هستتد فوق العاده ها رو نیروهای ستادی میگیرن ی
ناشناس
| United States |
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
بیخودنیست اینقدرگازونفت وبنزین گران است پس بقول شماماحقوق ۲۶میلیونی کارمندان دون پایه آنه رامیدهیم حالا حقوق قیر دون پایه ها چنداست ؟ ما که راضی نیستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
ترقی عملا به میرسلیم میگه نباید پی گیر مدرکش علیه قالی باف باشد وان را هم رسانهایی نکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
اقای همتی لطفا بازی دلار رو تموم کن و بیش از این با اعصاب و روان جامعه بازی نکن مردم منتطر قیمت ۱۶ هزار تومانی دلار در ۱۵ روز پیش هستند ، مثل اینکه دلت نمیاد دلار از ۲۰ هزار تومان کمتر بشه ؟تا ۸ مرداد اگه دلار به قیمت تعادلی قبل برنگردد باید محاکمه شوید بخاطر بی ارزش کردن پول ملی و رتبه اخر حهان رو کسب کردن پول ملی کشور ؟؟؟؟ مجلس انقلابی باید انقلابی باشه نه انفعالی ؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
دلار ۱۵هزار تومان بورس بادشاخص ۱ میلیونی میخاد ، فعلادتصمیم سران نظام حمایت از بورس هست به قیمت نابودی اقتصاد کشور هم شود اشکالی نداره م
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
شیطون دلاراتو فروختی معلومه دنبال فرصت خریدی ها. دیگه از بورس نور چشمی نمیگی؟
:)
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۳
با بازگشایی مرز ایران و عراق باید شاهد دلار ۱۲هزار تومانی باشیم ، دلالان بد جوری رکب خواهند خورد اگه همتی اجازه بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
اره ! اصولگرایان شانس دارن . هاهاها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
مردم ایران از سال ۷۶ به این طرف یک امیدی به انتخابات داشتند و اتفاقا همه سعی میکردند آنها را ناامید کنند ولی این ملت تا سال ۹۶ چهره انتخاب کننده خود را حفظ کرد و دل در گرو صندوق های رای بست اما همانسال با عهد شکنی روحانی و حمایت اصولگرایان مردم کاملا ناامید شدند دیگر آن مردم رای دهنده مردند و به تاریخ پیوستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
علت توافق ۲۵ ساله با چین و بلند مدت نامعلوم با روسیه در همه زمینه ها حتی ترویج زبان دوم چینی و روسی .........به شرکت های غربی . امریکایی و المانی و فرنسوی و ایتالیایی و زاپنی ........اجازه فعالیت اقتصادی ندادند که باعث ایجاد وابستگی اقتصادی و هجوم فرهنگ غربی خواهد شد . سوال ؟ نود درصد پوشاک گرفته تا لوازم منزل در ایران در سوپر مارکت و معازه ها چینی هستند . هر کشوری بازارش را در اختیار کشور دیگر قرار دهد سیاست و فرهنگ و اقتصادش در دست کشور دیگر خواهد افتاد . خصوصا اگر نظامی هم باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
برای اینکه بدانید وقتی مردم میگویند رای نمیدهیم منظورشان چیست به این خبر ۴ اسفند ۹۸ دقت کنید
اهالی روستای "دلی مهتاب" از توابع شهرستان کهگیلویه، برای دومین دوره متوالی به دلیل عدم وفای به عهد مسئولان در رفع مشکلات روستایشان صندوق رای انتخابات مجلس یازدهم را خالی پس فرستاده‌اند.

سال دیگر هم وقتی همه مردم مثل این روستاییان صندوق های را خالی پس فرستادند میفهمید باید هوای مردم را داشته باشید
۱۴۰۰ رای نمیدهیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
قوه قضاییه موظف است پرونده های. قالیباف را خیلی جدی بررسی کند وبا اطلاع مردم برساند. شاید بیگناه باشد
دالغا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
در کشوری که دانش آموزان برای قبولی در بعضی دروس باید در کلاسهای جبرانی شرکت کنند و معلم آشکارا اعلام می نماید کسانی قبول خواهند شد که در این کلاسها شرکت کرده باشند(قبل از شیوع کرونا) و در واقع دانش آموزان را با رشوه آشنا می کنند. رشوه ۶۵ میلیاردی هم قابل هضم است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
بالاخره سیمای میلی یکی هم سطح خودش رو پیدا کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
امام جمعه قم گفت باید چیکار کنین یک دو نفر خودی جوان بیارید انتخابش کنید بره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
تا قبل از دولت روحانی ما نان ها را تقسیم میکردیم به حلال و حرام روحانی بهمان یاد داد فرقی بین آنها نگذاریم همه نان ها مثل همند
آبدارچی جهنم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
برای سرو قلیان احتیاج به در نیمه باز ونگهبان نیست چون اصلا کسی کنترل نداره هر کی هرکاری دوست داره انجام میده الان تو پمپ بنزین ها که جز آلوده ترین مکان هاست که قرار بود خود پرسنل سوخت گیری را انجام دهند نه تنها از انجام این کار سر باز میزنند بلکه حتی از زدن یک ماسک هم خود داری میکنند وبدون ماسک هستند آن هم در صورتی که روزانه با هزاران نفر سر وکله میزنند وبا آلوده ترین چیزها که پول میباشد در تماس مستقیم هستند
آبدارچی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
به قول پروین اعتصامی
برق را در خرمن مردم تماشا کرده است
آنکه میپندارد که حال مردم دنیا خوش است
قابل توجه حسن آقای روحانی
آبدارچی جهنم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
از نظر مردم اصلاح طلب واصولگرا هر دو سر وته یک کرباسند
ناشناس
|
United States
|
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۳
عرض کردیم اگر پاسخ اسراییل را ندهید جری تر خواهد شد.اینهم نتیجه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۳
اصلاح طلب اصولگرا دیگه تمومه ماجرا
هیچ کدومتون بجز فقیرتر کردن مردم کاری نکردین
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
ربیع الاول حمله سایبری طرح صیانت از حقوق کاربران طرح جهش تولید مسکن عابدین خرم