بازدید 11321
کد خبر: ۹۸۳۴۸۵
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۳ 09 June 2020

حکم قصاص دختر جوانی که مادرش را در خانه به قتل رسانده بود از سوی قضات دیوان عالی کشور تأیید شد.

به ‌گزارش ایران، این پرونده در شعبه 12 دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی شده بود و متهم با درخواست قصاص از سوی اولیای ‌دم روبه‌رو شد.

او وقتی در جایگاه قرار گرفت گفت: من مرتکب قتل نشدم؛ با مادرم درگیر شدم و مادرم من را کتک زد. چون می‌دانستم عصبی است بیرون رفتم تا داروهایش را بخرم. وقتی برگشتم مادرم پشت در افتاده و جانش را از دست داده‌ بود. مأموران را خبر کردم و آنها کمک کردند تا در را باز کنیم و با جسد مادرم روبه‌رو شدیم. گفته‌های این دختر در حالی بود که پزشکی قانونی علت مرگ را واردآمدن ضربه جسم سخت به سر عنوان کرده‌ بود. بنابراین وی به اتهام قتل مادرش بازداشت شده بود.

اما در جلسه بعدی دادگاه برادر این دختر که برایش درخواست قصاص کرده ‌است، گفت: مادرم زن بسیار خوبی بود اما وقتی خواهرم بزرگ شد، رفتارهای نامعقولی از خود نشان می‌داد. او به‌شدت مادرم را کتک می‌زد و کارهایی می‌کرد که باعث آبروریزی ما می‌شد. خواهرم اعتیاد داشت. او چندین بار خودکشی کرده ‌بود و حتی یک بار روی پل عابرپیاده رفت تا خودکشی کند. مدام پرخاشگری می‌کرد. او مادرم را معتاد کرد تا ضعیف‌ترش کند. مادرم نمی‌توانست زیر کتک‌های خواهرم طاقت بیاورد. بعد پدرم را از خانه بیرون کرد و بعد از آن هم مادرم را وادار کرد سه دانگ خانه را به نامش کند.

پدر دختر جوان هم گفت: همسرم زن خوبی بود اما دخترم او را خیلی اذیت می‌کرد. چند بار به او گفتم این دختر را رها کن اما دلش نمی‌آمد.

بدین ترتیب متهم با رأی قضات شعبه دوازدهم دادگاه کیفری به قصاص محکوم شد و قضات دیوان عالی کشور نیز این حکم را تأیید کردند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
اربعین 1400 اعمال ماه صفر سازمان همکاری شانگهای هفته دفاع مقدس اربعین