بازدید 23079
۱

هشدار دیپلمات‌های انگلیسی درباره انتخاب مجدد ترامپ

دیپلمات‌های انگلیسی در خصوص احتمال پیروزی مجدد دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و تأثیر آن بر روابط لندن و واشنگتن هشدار دادند.
کد خبر: ۹۸۳۲۲۳
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷ 08 June 2020

 

به گزارش تابناک، روزنامه گاردین در گزارشی اعلام کرد دیپلمات‌های بازنشسته انگلیس در خصوص انتخاب مجدد دونالد ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا و تأثیر آن بر روابط کشورشان با آمریکا هشدار دادند.

پایگاه اینترنتی روزنامه گاردین امروز با انتشار مقاله‌ای نوشت: شماری از دیپلمات‌های ارشد بازنشسته انگلیس و نیز متخصصان محافظه کار حوزه سیاست خارجی اعلام کردند رابطه ویژه انگلیس با آمریکا در صورتی که ترامپ در دور دوم (انتخابات ریاست جمهوری این کشور) پیروز شود، ممکن است به پایان برسد.

این دیپلمات‌های بازنشسته و متخصصان سیاست خارجی همچنین اعلام کردند در صورتی که جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات آمریکا به پیروزی برسد، واشنگتن ممکن است بجای انگلیس، به اتحادیه اروپا به عنوان شریک اصلی خود نگاه کند.

طبق اعلام گزارش گاردین، این گزاره‌ها بر اساس ارزیابی‌هایی بیان شده که در خصوص سهم انگلیس در انتخابات ماه نوامبر ریاست جمهوری آمریکا و نیز طی سمینار‌هایی مختلفی که در ماه گذشته برگزار شده، بدست آمده است. در این نشست‌ها همچنین بر نگرانی‌ها از عملکرد ترامپ در طول همه گیری ویروس کرونا تأکید شده است.

طبق گزارش گاردین، دیپلمات‌های انگلیسی به دنبال تشکیل یک ائتلاف گسترده‌تر و جایگزین هستند که وابستگی شان را به آمریکا کاهش دهد.
«روری استورات» وزیر سابق توسعه بین الملل انگلیس در این خصوص گفت: اگر ترامپ برای چهار سال دیگر بر سر کار بیاید، این، مسأله‌ای چالش برانگیز برای جهان و نیز روابط انگلیس با آمریکا خواهد بود.

او همچنین گفت: در صورتی که ما مجبور به دوری از آمریکا شویم، این مسأله سبب تغییری بسیار بزرگتر در زیربنای امنیت ملی از آنچه تا کنون آن را تجربه کرده ایم، خواهد شد.

همچنین «جان ساورز» رئیس سابق «MI۶» و نماینده سابق انگلیس درسازمان ملل متحد گفت انتخاب مجدد ترامپ مشکل آفرین خواهد بود. او گفت: شکی نیست ترامپ سخت‌ترین رئیس جمهور برای ما به منظور تعامل با اوست.

گفتنی است در حالی که برخی دیپلمات‌های آمریکایی خواهان آن هستند تا کشورشان نقشی فعال‌تر در صحنه جهانی ایفا کند و معتقدند این مسأله با ریاست بایدن محقق می‌شود، برخی دیگر بر این عقیده اند که بایدن نیز شیوه‌ای به مانند باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا پیش خواهد گرفت که این به معنای نزدیکی آمریکا با کشور‌های اروپایی مانند آلمان و فرانسه در سایه بی توجهی به انگلیس خواهد بود.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۱
انگلیسیا هنوز نمیخوان باورکنن که دورشون تموم شده ودیگه اون قدرت گذشترو ندارن برای همینم کسی بازیشون نمیده تو مسائل مهم جهانی خصوصاهمین آمریکا باترامپ که کلا خوشش نمیاد از ملکه و جانسونم برای پیشبرداهدافش درقاره اروپا میخواد نه چیزدیگه
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه