بازدید 47228
دو هزار و سی و هفتمین بسته ویژه خبری «تابناک»

راز دلخوری فلاحیان از پورمحمدی در سال ۷۶ / واکنش علی مطهری به اجرای قانون جرم سیاسی / اظهارات تند الله کرم علیه اصلاح‌طلبان / مردم از محمود احمدی‌نژاد عبور کرده‌اند؟

رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند رسولی: برای عارف مهم نیست در رأس شورای عالی باشد یا نباشد / پاسخ موسوی به احتمال مذاکره مستقیم ایران و آمریکا / نظر بانوی اصلاح‌طلب درباره قانون جرم سیاسی و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۹۸۳۰۶۲
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۳ 07 June 2020
تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
۱۵ هزار قبر برای بحران‌های احتمالی آماده کرده ایم

عطایی مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران: شهرداری تهران به منظور واکنش مناسب در برابر بحران‌های احتمالی نظیر زلزله در قطعه‌ای مجزا ۱۵ هزار قبر اضطراری را آماده کرده و روزانه نیز ۱۰ هزار قبر آماده داریم که در کنار قبر‌های اضطراری در مواقع ضروری می‌توانند کمک حایز اهمیتی باشند.۲۰۰۰ دستگاه آمبولانس را تجهیز کرده‌ایم و ۱۰۰ سوله بحران نیز در تهران برای مواقع اضطراری وجود دارد. /ایسنا
 
دریافت ویلای لوکس ۴۲۰ میلیاردی توسط طبری در قبال فرار یک متهم اقتصادی

قهرمانی، نماینده دادستان گفت: فرار مصطفی نیاز آذری در قبال رشوه‌ای است که اکبر طبری از او گرفته که قریب به ۱۵ هزار متر زمین و ۳ طبقه ویلای لوکس به ارزش ۴۲۰ میلیارد ریال در بابلسر است. اهدای ویلایی با این ارزش در قبال کارسازی پرونده وی بوده و سعی کرده اسناد نقل و انتقال آن نیز با پوشش‌هایی انجام گیرد که هیچ اسمی از مصطفی نیاز آذری و اکبر طبری وجود نداشته باشد؛ بلکه با واسطه بهرام حیدری فر به همسر اکبر طبری منتقل شد که این اقدام با تبانی یکی از سردفتران تهران و با وکالت نامه جعلی صورت گرفت، به طوری که اکبر طبری به جای همسر خود اثر انگشت زد. از دیگر مفسدان اقتصادی که از کشور گریخته، حسن نجفی است که در مورد ساخت و ساز‌های غیرمجاز در اطراف لواسانات و همچنین با همراهی برخی از مدیران توانسته است زمین‌های ارزشمندی را وارد حوزه شهری کند که در نتیجه الحاق آن ساختمان‌ها و ویلا‌های چشم نواز با پول‌های نامشروع احداث می‌شود. /باشگاه خبرنگاران

دولت چگونه حباب بورس را ترکاند؟

لیلاز، کارشناس اقتصادی: حباب در بازار شکل گرفته بود، اما دولت با عرضه به موقع و عادلانه سهام عدالت و ETF حباب را ترکاند و صد‌ها هزار سهام‌دار جدید خرده پا که دارایی‌های کوچک آن‌ها در معرض نابود شدن بود، هم نجات داد. هیچ زمانی به اندازه یک تا دو ماه اخیر توده مردم به بازار سرمایه اقبال نشان نداده بودند و این خطر را جدی می‌کرد که اگر فروپاشی در بازار بورس اتفاق دهد، سرمایه داران بزرگ ممکن بود بخشی از سود به دست آورده را از دست دهند، اما توده مردم سرمایه کمی که داشتند را از دست می‌دادند. باید از تازه وارد‌ها به بازار سرمایه بخواهیم یا با علم وارد بازار سرمایه شوند یا سهام دولتی توسط دولت عرضه می‌شود را با قیمتی مناسب خریداری کنند. /ایسنا

دو اعتبارنامه دیگر نمایندگان مجلس یازدهم تایید شد

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی، نائب رئیس اول مجلس گفت: اعتبارنامه حسین محمدصالحی، منتخب مردم چادگان، فریدن، فریدون شهر و بویین و میاندشت و همچنین منتخب مردم صومعه سرا در شعبه ۱۰ بررسی و تایید شد. بررسی اعتبارنامه غلامرضا تاج گردون، منتخب گچساران ادامه دارد و هنوز تعیین تکلیف نشده است. /صداوسیما
 
رییس اتاق بازرگانی: طبقه متوسط کشور در حال تجزیه شدن است

غلامحسین شافعی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی وضعیت اقتصادی کشور اظهار کرد: طبق آمار رسمی منتشر شده، نرخ تشکیل سرمایه از سال ۱۳۹۰ تاکنون همواره نزولی بوده است. نرخ تشکیل سرمایه در ماشین آلات در ۹ ماهه پایانی سال ۱۳۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد منفی ۱۵ درصد داشته، در صورتی که این نرخ در سال ۱۳۹۷ منفی هفت درصد بود. این مقایسه بدان معناست که بخش مولد در کشور انگیزه کافی برای سرمایه گذاری ندارد. وی ادامه داد: طبق گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی ضریب جینی از سال ۱۳۹۲ روند صعودی داشته، این یعنی افزایش قابل توجه نابرابری و شکاف اجتماعی؛ علی‌رغم افزایش درآمد اسمی خانوار‌ها به نظر می‌رسد که طبق این آمار با وجود بالا رفتن قدرت خرید طبقه متوسط کشور در حال تجزیه است موضوع بسیار مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد. البته این وضعیت در شرایطی رخ داده که نفت خام از ۵۲ دلار در سال ۲۰۱۷ به ۳۹ دلار در سال ۲۰۲۰ کاهش یافته و کشور درگیر مسائل و مشکلات ناشی از بحران کرونا است.

جنجال در مجلس بر سر تاخیر وزیر اقتصاد

رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به نماینده تهران مبنی بر علت تاخیر وزیر اقتصاد در مجلس گفت: مطلع شدیم که خودروی وزیر در مسیر تصادف جزیی داشته که باعث تاخیر وی در مجلس شد. محمد باقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی این مطلب را در پاسخ به تذکر علی خضریان نماینده مردم تهران در مجلس بیان کرد. علی خضریان نماینده تهران در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در تذکر آیین نامه‌ای با استناد به ماده ۲۲ گفت: این ماده درخصوص وظایف و اختیارات هیات رئیسه و حفظ شأن و منزلت، اقتدار مجلس و دفاع از حقوق و جایگاه نمایندگان است؛ وزیر امور اقتصادی و دارایی قرار بود ساعت ۸ صبح در صحن مجلس حاضر باشد، اما نزدیک به ۲۵۰ نماینده مجلس بیش از نیم ساعت منتظر حضور ایشان بودند، یعنی ۱۲۵ ساعت کاری. وی افزود: آیا این مجلس به اندازه اینکه فرد در زمان مناسب برسد، ارزشمند نیست و جایگاه و شأن آن نباید حفظ شود؟ پیشنهاد من به هیات رئیسه این است که وزیر بازگردند و در زمان دیگری به مجلس بیایند تا متوجه شوند در زمان مقرر و قانونی در مجلس حضور پیدا کنند. فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد نیز وقتی پشت تریبون قرار گرفت تا گزارش خود را ارائه کند ضن عذرخواهی از تاخیرش گفت این تاخیر به دلیل تصادفی بود که در اتوبان مدرس رخ داده بود البته نمی‌دانم چطور آن نیم ساعت گفته شد. او با اشاره به سالگرد حمله تروریستی به مجلس گفت: اینجا جمع شده‌ایم تا مشکلی را حل کنیم، نه اینکه درگیر حواشی تصنعی شویم.

توضیحات سردار اشتری درباره غرق شدن اتباع افغانستانی در رودخانه هریرود

سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در توضیح درباره ماجرای غرق شدن چند تبعه افغانستانی در رودخانه مرزی هریرود گفت: اولا غرق شدن چند تبعه افغانستانی در رودخانه مشترک مرزی و در خاک کشور افغانستان ارتباطی با مرزبانی نداشته و در بررسی‌ها مشخص شد که قصوری از سوی مرزبانان ایران، صورت نگرفته است. ثانیا انتظار می‌رود طرف مقابل در خصوص بررسی مشترک ادعا‌های مطروحه تیم‌هایی اعزام کند که بتوانیم پاسخگوی دو ملت باشیم. ثالثا شرایط جوی و بارندگی‌های پی در پی و افزایش حجم آب رودخانه در آن ایام و تاریکی شب می‌تواند عامل موثری بر این حادثه ادعایی باشد.

پیام آیت الله یزدی به قالیباف: در مورد حجاب و فضای مجازی صریح و انقلابی تصمیم بگیرید

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت آغاز به کار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی طی پیامی خواستار تصمیم گیری صریح و انقلابی برای رفع ولنگاری فرهنگی و بی اهتمامی به امر فرهنگ و ترویج معارف دینی و فرهنگ متعالی اسلامی شد و همچنین متذکر شد در این میان آسیب‌های اجتماعی همچون اعتیاد، طلاق، حاشیه‌نشینی و چالش‌های فرهنگی و اجتماعی مربوط به حجاب، فضای مجازی و مانند این‌ها نیازمند تدوین قوانینی پایدار و راهگشاست.

کنایه جمهوری اسلامی به نماینده‌ای که حضور قالیباف در سلف غذاخوری را نشانه تحول می‌داند

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: بعضی از نمایندگان تازه به کرسی رسیده مجلس، کارهایی می‌کنند که با جایگاه نمایندگی مجلس تجانسی ندارد. یکی از این‌ها با تصویربرداری از حضور محمدباقر قالیباف در سلف غذاخوری نمایندگان مجلس، آن را نشانه تحول می‌داند. یکی دیگر با ذوق و شوق از اولین دیدار قالیباف خبر می‌دهد و می‌گوید: «یک مادر شهید اولین مهمان قالیباف در مجلس یازدهم شد.» کاش این آقایان به جای فعالیت در حد روابط عمومی رئیس مجلس و پوشش خبری وی، فکری به حال مشکلات مردم می‌کردند! سومی عجیب‌تر است که به غیزانیه اهواز می‌رود و حرف‌هائی می‌زند که با امنیت و منافع ملی در تضاد است.

وزیر اقتصاد: کرونا ۱۵ درصد به تولید ناخالص داخلی کشور آسیب زد

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه بیماری کرونا ۱۵درصد به جی. دی. پی کشور (تولید ناخالص داخلی) آسیب زد، گفت: برای بهبود شرایط اقتصادی باید به سیاست‌های تحریک تقاضا روی آورد. «فرهاد دژپسند» روز یکشنبه در صحن علنی مجلس با تشریح شرایط اقتصادی کشور، با اشاره به تحریم صادرات نفت، افزود: حتی اگر صادرات نفت بدون تحریم و مشکل انجام شود، باز هم به همه منابع، دسترسی نخواهیم داشت، بنابراین امسال باید بودجه غیرنفتی را تجربه کنیم که ویژگی آن تکیه بر درآمد‌های مالیاتی است. دژپسند افزود: آثار استقراض از بانک مرکزی زیانبار است و لذا تمایل نداریم که به آن تن دهیم. بازار سرمایه امروز به بلوغ رسیده است که می‌توان از آن بهره گرفت. وی یادآور شد: تجربه موفقی را به تازگی در واگذاری‌ها داشتیم که می‌توانیم تا پایان امسال از این تجربه استفاده کنیم. وزیر اقتصاد با اشاره به خسارات‌ کرونا به اقتصاد کشور گفت: بیماری کرونا ۱۵ درصد به جی. دی. پی کشور (تولید ناخالص داخلی) خسارت زد. دژپسند یادآور شد: رشد اقتصادی کشور در سال گذشته با احتساب نفت، منفی بوده که برای بهبود شرایط اقتصادی باید به سیاست‌های تحریک تقاضا روی آورد.

انتقاد مدیر حوزه علمیه تهران از آزادی مایکل وایت

علی‌اکبر رشاد رییس شورای سیاست‌گذاری حوزه‌های علمیه استان تهران: همین آقای رییس جمهوری که می‌گفت من دور آمریکا را برای حفاظت از آمریکایی‌ها دیوار می‌کشم دیدیم که روز جمعه چگونه دور کاخ سفید برای حفاظت از خود و کاخش در مقابل آمریکایی‌ها دیوار کشید؛ رفتار‌های ضد بشری آمریکا نشانه زوال و انحطاط امپراتوری پوشالی آمریکا است. رشاد ادامه داد: اینکه آمریکا حتی نمی‌تواند در برابر یک قدرت نوظهور عکس‌العملی نشان دهد و در قضیه موشک‌باران عین الاسد آمار کشتگان را مخفی می‌کند و یا با همه تهدیدات، حرکت پنج کشتی غول‌پیکر ایرانی به‌سوی کشور ونزوئلا را به نظاره می‌نشیند همه نشانه افول قدرت آمریکا است. رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی «بزک کردن سیمای وحشی آمریکا و توجیه جنایات اخیر» را از سوی برخی افراد داخلی تأسف‌بار دانست و خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی مسئولان با بدسلیقگی و یا احیاناً سوءنیت مرتکب بعضی رفتار‌ها می‌شوند که به نفع آمریکا تمام می‌شود. وی افزود: برای مثال در شرایط موجود که ترامپ تحت‌فشار قرارگرفته و در انزوا است چرا باید مایک وایت افسر نیروی دریایی و جاسوس آمریکا به هر بهانه‌ای آزاد شود و این‌گونه به داد ترامپ برسند و او بیاید و در توییت خود از مسئولان کشور ایران تشکر کند و شعار پیروزی سر دهد که من به سازش و تسلیم ایران امیدوار هستم و آزادسازی فرد را چراغ سبز برای خود تلقی کند.

مردم از محمود احمدی‌نژاد عبور کرده‌اند؟

حسین کنعانی مقدم، فعال اصولگرا گفت: به نظر می‌رسد که حضور احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری آینده بیشتر یک نوع مانور سیاسی برای برگشتن به سپهر سیاسی کشور است و من بعید می‌دانم مردم جایگاهی برای او در نظر داشته باشند. مردم ما به یک بلوغ سیاسی رسیده اند و زمانی که می‌خواهند برای انتخاب شخصی تصمیم بگیرند قطعا آن سوابق و عملکرد را مد نظر قرار داده و هیجانی رای نمی‌دهند؛ در هر حال به نظر من مردم از افرادی نظیر احمدی نژاد عبور کردند. /باشگاه خبرنگاران

«آقای حاشیه» از زندان مرخص شده؟

آن طور که احمد توکلی، رئیس هیات مدیره سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت گفته، «پوری حسینی» رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی که رسانه‌ها لقب آقای حاشیه را به وی داده‌اند، در خارج از زندان بسر می‌برد. بر اساس شنیده‌ها «پوری حسینی» چند ماهی است در مرخصی به سر می‌برد و رسیدگی به اتهامات وی از مطالبات جدی مردم و فعالان اقتصادی است.مرداد سال گذشته بود که میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی پرحاشیه‌ترین رئیس تاریخ خصوصی‌سازی در کشور بازداشت و روانه زندان شد تا به اتهامات وی در زمینه واگذاری سهام و اموال شرکت‌های دولتی رسیدگی شود. /تسنیم
 
اظهارات تند الله کرم علیه اصلاح‌طلبان

حسین الله‌کرم: در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ رقابت اصلی میان یک نامزد اصولگرا و یک نامزد انقلابی خواهد بود. بنیاد باران از قانون عبور کرده، چرا که باید اغتشاشات را تقبیح کرده و از کارهای اشتباه گذشته نظیر ظلم به نظام و مردم در سال ۸۸ عذرخواهی می کرد؛ بنابراین، شانس داشتن هر گونه نامزد در سال ۱۴۰۰ را باید از جریان اصلاح طلب سلب کرد. گرچه اختلافات میان اصلاح طلبان اقتصادی و اصلاح طلبان سیاسی مطرح است، اما آن‌ها احتمالا روی معرفی دو یا سه نامزد برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ توافق خواهند کرد که آقای ظریف هم می تواند در میان این نامزدها قرار گیرد./باشگاه خبرنگاران
 
ماجرای تجمع اعتراضی اهالی روستای «برخوردار» لرستان

طی روزهای گذشته تعدادی از اهالی روستای برخوردار لرستان در اعتراض به فعالیت پر خطر یک معدن شن و ماسه تجمع اعتراض آمیز انجام داده اند. به گفته یکی از اهالی روستا این معدن شن و ماسه که حدودا یازده سال فعالیت داشته است به دلیل انجام انفجارهای مهیب و تردد بیش از حد کامیون‌های آن در جاده روستا، مشکلاتی را برای اهالی این منطقه به وجود آورده است.در تجمع دیروز نیز در ساعات پایانی شب تعدادی از اهالی روستا مسیر اصلی جاده نورآباد به نهاوند که در حاشیه روستای برخوردار قرار گرفته است را مسدود کردند. گفته می‌شود، پلیس تعدادی از افرادی را که به دنبال هنجار شکنی بوده‌اند دستگیر کرده است./فارس
 
واکنش علی مطهری به اجرای قانون جرم سیاسی

علی مطهری در حساب شخصی خود در توییتر نوشت: اجرای قانون جرم سیاسی و تفکیک متهم یا مجرم سیاسی از امنیتی، یک گام به جلو در مسیر رعایت حقوق شهروندی منتقدان و مخالفان نظام است. سال‌ها حقوق آن‌ها تحت عنوان متهم یا مجرم امنیتی ضایع شده است. از آقای رئیسی بابت این اقدامشان باید تشکر کرد.
 
راز دلخوری فلاحیان از پورمحمدی در سال ۷۶

در خاطرات مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در سال ۷۶ آمده است که فلاحیان وزیر اطلاعات از معاونش که براى جایگزین شدن او تلاش مى‌کنند، گله داشت. در خاطرات ۱۷ خرداد هاشمی رفسنجانی آمده است: آقاى علی فلاحیان، وزیر اطلاعات آمد. از احتمالات وضع کشور در دولت آینده، اظهار نگرانى کرد و از مصطفی پورمحمدى و احمد شفیعى از معاونانش که براى جایگزین شدن او تلاش مى‌کنند، گله داشت.
 
واکنش روزنامه اصلاح طلب به احتمال نامزدی همتی در انتخابات ۱۴۰۰

روزنامه شرق در واکنش به خبر نامزدی رئیس بانک مرکزی برای انتخابات ۱۴۰۰ نوشت: عبدالناصر همتی با سابقه عضویت در هسته مرکزی حزب کارگزاران، کارنامه‌اش در دولت روحانی درخشان نیست.افزایش تصاعدی نرخ ارز در زمان ریاست او بر بانک مرکزی رخ داد. در زمان او مانند همه ادوار پیشین بانک مرکزی زیر بلیت دولت باقی ماند و نتوانست استقلال خود را حفظ کند. یکی از شاخص‌های موفقیت عملکرد رئیس بانک مرکزی در هر کشوری، حفظ ارزش پول ملی است. مردم به ماجرا به این شکل نگاه می‌کنند که ارز‌های مرجع در زمان جلوس رئیس فعلی بانک مرکزی چه نرخی داشته و در پایان دوره‌اش چه نرخی پیدا کرده است و همین مبنای قضاوت آن‌ها درباره عملکرد او خواهد بود. تا اینجا کسی اطلاعی از قصد او برای ورود به انتخابات ۱۴۰۰ نداشت تا اینکه محمد مهاجری روزنامه‌نگار اصولگرا نوشت: «بنا بر آنچه اطلاع یافته‌ام، نامزد جدیدی که وارد انتخابات ‎ریاست‌جمهوری دوازدهم خواهد شد، آقای ‎عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی است. این کاندیداتوری در راستای این نظریه صورت می‌گیرد که معتقد است مشکل اصلی کشور، اقتصاد است و یک رئیس‌جمهور ‎اقتصاددان می‌خواهد.» با آنچه بالاتر گفته شد به نظر می‌رسد تحلیل مهاجری نسبت به همتی یا نگاه خود همتی به عملکرد خودش در مقایسه با زاویه نگاه مردم چندان واقعی نیست.
 
نظر بانوی اصلاح‌طلب درباره قانون جرم سیاسی

منصوری گفت: بودن قانون جرم سیاسی به مراتب نسبت به نبودن آن ترجیح دارد. آذر منصوری قائم مقام حزب اتحاد ملت در مطلبی در توییتر با بیان این که امروز بخشنامه رسیدگی منصفانه به اتهامات مرتکبان جرائم سیاسی ابلاغ شد. هر چند بودن قانون جرم سیاسی به مراتب نسبت به نبودن آن ترجیح دارد، ابراز عقیده کرد که تا وقتی مدعی العموم با شکایت نهادهای امنیتی علیه فعالان سیاسی اعلام جرم می کند، مصداقی برای اجرای این قانون پیدا نخواهد شد.

وزرای اقتصاد روحانی و احمدی‌نژاد به هم رسیدند

وزیر احمدی نژاد و نماینده مجلس یازدهم در روز حضور وزیر اقتصاد در صحن علنی از دولت انتقاد کرد و در مورد مسائل اقتصادی گفت: ما باید به سازگاری حجم وسیعی از آمار و اطلاعات ارائه شده با واقعیت دقت کنیم. چطور می‌شود که طی هفت سال گذشته، تولید رشدی نداشته اما یک میلیون و ۸۰۰ هزار شغل خالص ایجاد شده است. سید شمس الدین حسینی در جلسه علنی امروز مجلس و در جریان بررسی مسائل اقتصادی کشور خطاب به وزیر اقتصاد و امور دارایی گفت: در شرایط تحریمی و رکود ناشی از کرونا اداره کشور دشوار است، اما این مانع نمی‌شود که مسائل را موشکافی نکنیم. در شرایطی که تولید اقتصاد ایران طی هفت سال گذشته رشدی نداشته و جمعیت ما ۱.۳ تا ۱.۴ درصد افزایش یافته است، درآمد سرانه کاهش پیدا کرده است.نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به افزایش ضریب جینی گفت: رفاه اجتماعی کاهش پیدا کرده است. پس همه مسائلی که ما دنبال می‌کنیم باید به این ختم شود که آیا می‌توانیم رفاه اجتماعی را افزایش دهیم؟حسینی در ادامه سخنان خود به «سازگاری اطلاعات ارائه شده از سوی مسئولان با واقعیت» اشاره و اظهار کرد: ما باید نسبت به حجم وسیع آمار و اطلاعاتی که در مجلس خوانده می‌شود، حساس باشیم. چطور می‌شود که طی هفت سال گذشته تولید رشدی نداشته باشد اما یک میلیون و ۸۰۰ هزار شغل خالص ایجاد شده بود. چطور می‌شود که در سال ۹۷ و ۹۸ رشد اقتصادی پنج درصدی و هشت درصدی منفی وجود داشته باشد اما نرخ بیکاری از ۱۲ درصد به ۱۰ درصد کاهش یابد.

نماینده مردم تنکابن در مجلس ضمن تشکر از اقدامات وزیر اقتصاد در مورد سهام عدالت گفت: به ایشان و تیم‌شان باید بگویم که بیانیه سه بندی مقام معظم رهبری متصل به بیانیه هشت بندی ایشان است. این مجموعه را باید با هم ببینیم. بعضی تصمیمات عجولانه است. عده‌ای توجه نمی‌کنند که بحث آزادسازی باید به گونه‌ای باشد که ارزش بلوکه سهام از بین نرود. اگر این اتفاق بیفتد همه سهامداران عدالت آسیب می‌بینند. در توزیع سهام عدالت باید به گونه‌ای رفتار کنیم که مردم از حقوق مالکیت و مدیریت خود استفاده کنند.حسینی در پایان تذکر خود گفت: بازار سرمایه ما از نظر گردش مالی وضعیت خوبی دارد اما معاملات معمولا دست دوم است. عرضه اولیه خوب است اما موضوع مهمتر پذیره نویسی سهام است که در صحبت‌های آقای وزیر بود، از این فرصت می‌توانیم استفاده کنیم تا بخشی از کندی‌های تامین مالی و لختی تولید را نجات دهیم.
 
پاسخ موسوی به احتمال مذاکره مستقیم ایران و آمریکا

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت، در تبادل اخیر زندانیان هیچ مذاکره مستقیمی بین ایران و آمریکا صورت نگرفته و مسئولیت مذاکره بر عهده سوئیس بوده است. سید عباس موسوی امروز (یکشنبه) در گفت‌وگویی درباره تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا عنوان کرد: این تبادلات از بعد انسانی است. چند تن از اتباع ما به دلایل واهی و غیرقانونی در آمریکا گروگان گرفته شدند، به این بهانه که تحریم‌های آمریکا را دور زده و نقض کردند. سوئیس مسئولیت مذاکره را بر عهده داشت.موسوی با بیان اینکه از نظر ما چنین اتفاقی نیفتاده و ضمن اینکه تحریم‌های آن‌ها غیرقانونی و بی مبناست، اظهار داشت: در این مدت سعی کردیم از همه توان خود و با کمک دولت سوئیس استفاده کنیم. وی ضمن تشکر از دولت سوئیس عنوان کرد: مسئولیت مذاکره را در این زمینه دولت سوئیس بر عهده داشت و هیچ مذاکره مستقیمی بین ایران و آمریکا صورت نگرفت، رایزنی‌ها و گفتگو‌ها از طریق دولت سوئیس انجام شد که منجر به آزادی شد. موسوی افزود: اگر امکان باشد و این آمادگی کماکان در دولت سوئیس باشد، آمادگی داریم بقیه ایرانی‌هایی که در بند آمریکا هستند را آزاد و به میهن برگردانیم.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان عنوان کرد: مسائل داخلی آمریکا خیلی برای ما مهم نیست، آنچه برای ایران مهم است، عمل دولت‌های مختلف آمریکاست که متاسفانه در سال‌های گذشته عملی که باعث شود جمهوری اسلامی و ملت ایران اعتمادشان جلب شود، مشاهده نکردیم.وی همچنین عنوان کرد که دیوار بی اعتمادی هنوز بین ایران و آمریکا وجود دارد و گفت: آقای ترامپ مسئله داخلی خودش و بحث انتخابات را دارد و بحث انتخابات مسئله داخلی آمریکایی‌هاست.سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد: هیچ وقت منتظر تحولات داخلی در آمریکا و اینکه نتیجه انتخابات چه خواهد شد نبودیم و نخواهیم ماند.وی با بیان اینکه ما میز مذاکره را ترک نکردیم، اظهار داشت: آن‌ها در قالب ۱+۵ در برجام حضور داشتند، آن‌ها میز مذاکره را ترک کرده و تعهدات خودشان و قطعنامه ۲۲۳۱ سازمان ملل را نقض کردند و فکر نمی‌کنیم با ماندن یا رفتن ایشان (ترامپ) تحول خاصی رخ دهد.
 
رسولی: برای عارف مهم نیست در رأس شورای عالی باشد یا نباشد

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان می‌گوید شاید سازوکاری جدید جایگزین این شورا شود، ولی اینکه عارف در رأس آن باشد یا نباشد موضوع مهمی از نظر اصلاح طلبان و شخص عارف نیست. سیدحسن رسولی رئیس ستاد انتخاباتی اصلاح طلبان در انتخابات مجلس یازدهم در گفت وگو با خبرآنلاین، درباره وضعیت نامعلوم شورایعالی سیاستگذاری اصلاح طلبان خصوصا بعد از استعفای موسوی لاری نایب رئیس این شورا، گفت: آقای موسوی لاری از مدت‌ها قبل به دلیل عارضه جسمی که در دو-سه سال گذشته برایشان حادث شده بود، همواره به دنبال عدم حضور بودند، اما اصرار شورایعالی باعث شد تا ایشان باقی بماند. استعفای ایشان، بیش و پیش از اینکه حامل پیام سیاسی باشد، بیشتر دربردارنده احوال شخصیه ایشان است. وی با رد هرگونه اختلاف نظر در شورایعالی اصلاح‌طلبان و بهانه شدن این اختلافات برای استعفای موسوی لاری، گفت: البته شورایعالی اصلاح طلبان که انتخابات ۹۲ و ۹۴ و ۹۶ را با پیروزی پشت سر گذاشته بود، به عنوان یک مجموعه اجماع ساز و هماهنگ کننده، همواره در درون جریان اصلاحات تعدادی از احزاب و چهره‌ها را مخالف خود دیده است. مخالفین معتقد بوده اند که این سازوکار، کامل و جامع نیست.
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۹
در انتظار بررسی: ۱۳
انتشار یافته: ۱۱۷
ناشناس
|
United States of America
|
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
اقای شمس الدین حسینی چطور میشود ۷۰۰ میلیارد دلار درامد نفتی را در کشور خرج کرد بدون اینکه اثری از پیشرفت حاصل شود؟هنر خود را بیان کنید تا اقتصاد دانان دنیا که انگشت به دهان مانده اند مستفیذ شوند!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
من فکر نمیکنم حتی بشه این پول رو خورد و اختلاس کرد تنها راهی که تونستن نابودش کنن احتمالن اتیشش زدن وگرنه نابود کردن این حجم پول غیر ممکنه حالا بحث اسکناس نبودن و اتیشم شوخی باشه
ناشناس
| Netherlands |
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
آقای حسینی ؟ . دیگه هیچ کشور پیشرفته ای اجازه ندارد تو جیب مردم پول نقد بدهد چون سم مهلک اقتصاد هست . دیگر کشوری با علم اقتصاد اجازه نمیدهد بابت چند بک روغن نباتی و کسیه برنج عکس تبلیغی بگیرند . ووووو. گفتمان و تیوری و ایده پردازی شما بیشتر خسارت ایجاد میکند . ..
مرتضی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
ان شاء الله که مستفیض درسته!!!
ناشناس
| Germany |
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
تهزه هین آقایان از رو نرفته اند و برای آینده مهندسی می کنند!
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
چشمهاتون رو باز کنید پیشرفت رو میبینید. همشون خانواده ها رو فرستادن خارج، همشون چند خانه و ویلا ارند. همشون جای مهر دارند و حزبی بازی درمیارند. اینها پیشرفت نیست.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
به اندازه ای که همفکران شما اون ور آب سرمایه و آقا زاده دارن نیست
ناشناس
| Netherlands |
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
رقابت بین منتخب اصولگرایی و منتخب انقلابی ؟ چه دمکراسی جالبی هست. خیلی قشنگه . دوباره بین خودتان در موقع مناظره اختلاف ساختگی درست کنین ؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
البته حرفش هم در خصوص آمار کذایی درست است آ؛ اما خب؛ این کجا و آن هفتصد میلیون دلار کجا. ضمن اینکه ایشان یکی از 4 وزیری بود که بابک زنجانی را برای دور زدن تحریمها و فروش نفت تایید کرده بود.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
دوره احمدی نژاد حدود 20 فاز فقط در پارس جنوبی استارت زده شد و بجز فاز 14 بقیه بالای 80 درصد به دولت بعدی تحویل شد. اینها احتمالا بدون صرف دلار ساخته شده؟؟؟ تقریبا در دولت محمود همه پالایشگاه ها طرح توسعه و افزایش ظرفیت داشتن. مثل پالایشگاه اراک و لاوان و ...احتمالا اینها هم بدون صرف دلار و با سخن فرسایی و حرف ساخنه و بهزه برداری شدن. دوست عزیز کمی وقت بزار حداقل به سایت اینترنتی پالایشگاه ها یه سری بزن تا از پروژه ها و محل صرف دلارهای کلان مطلع بشی.اگه جزییات رو نتونستی پیدا کنی بفرما تا کامل تر خدمت شما عرض کنم..بی انصافی قظعا دامن انسان رو خواهد گرفت.
علیرضا
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
متاسفانه بعضییا با عناد و دشمنی با دولتهای نهم و دهم برخورد میکنند و این امر باعث ندیدن واقعیتها میشود ، فقط یک سئوال دارم لطفا جواب منطقی بدید : چرا با آمدن احمدی نژاد قیمت نفت افزایش یافت و با رفتن او کاهش پیدا کرد .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
اولا 700میلیارددلار از کجا آمد؟
چون قبلا میگفتید 250 میلیارد و کم کم زیادش کردید؟
بعد اینکه درآمد نفتی قبل محصول دیپلماسی نفتی دولت قبل بود ولی دولت فعلی دیپلماسی نفتی را به عربستان باخت و نفت را زیر 50دلار برد
ضمنا دولت فعلی هنوز به طرحهای دولت قبل که با درآمد نفتی اش شروع کرد مینازد و با تاخیر افتتاحشان میکند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
رفقا یادتون باشه بخشی از این 700 میلیارد دلار در کشورهای بزرگ و پرنفوذی نظیر سنگال و ونزوئلا سرمایه گذاری شد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
با ان ۷۰۰ میلیارد دلار میشد ایران را ۱۰ بار کاملا خراب کرد و از نو و بهتر از قبل ساخت
متاسفانه نبود احزاب و رسانه های آزاد و مردمی ، باعث شده تا مردم نتوانند
از مسولان حساب کشی کنند و واقعیات را بدانند
و هر کسی هم که اعتراض یا انتقادی داشته
را حصر و بند کشیده اند
ناشناس
| United States of America |
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
ساندیسیی ها نظرتان را راجع به اکبر طبری اعلام کنید
این آخرین پدیده جناح ارزشی
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
جناب آقای همتی
دکتر نوبخت
جناب آشنای توئیتر باز
و....
همه ی دولت.
تورم 60 درصدی یعنی برده داری مدرن
یعنی بهرکشی
یعنی شبانه روز ملت کار کنندو دو دستی تقدیم شما کنند وهیچی نداشته باشند.
یعنی بی ارزشتر شدن ریال بی ارزش.
اینطور که ننجون منم می تواند مملکت داری کند.فقط پول چاپ می کنید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
مملی؛ آمریکارو ول کن غضنفرو بگیر.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
وقتی فاصله و اختلاف حقوق و درآمد های قانونی ، !!؟مسولان کشور و تنها در یکی از پستهای چند تایی!؟
که معمولا دارند
دهها برابر یک کارگر و کشاورز و کارمند یعنی ۸۰ درصد جمعیت کشور است
قطعا نباید انتظار داشت تا مسولان مذکورفقر و فشار و نداری و شرمندگی را درک کنند
و بصورت جدی بفکر رفع مشکلات و نواقص متعدد ناشی از تنش های متعدد خود خواسته در کشور باشند
و هر روز با دست کردن بیشتر در جیب مردم
چاله هایی که خودشان با ندانم کاری و حتی عمدا بوجود آورده اند را پر نمایند
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
جناب آقای قالیباف
اولین اقدام مجلس برای رفع موانع تولید
ادغام همه ی بانک ها و مؤسسه های خصوصی در یک بانک و همه ی بانک های دولتی دریک بانک.ورساندن سود بانکی به صفر درصد است.تا  هزار میلیون میلیارد تومان پولی که در حساب های بانکی است آزاد شود
بسیار زشت و تهوع آوراست که در یک کشور اسلامی همه از نوزاد توی قنداق تا پیرمرد صد ساله نزول خوار وربا خوار و تن پرور شده اند.
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
نوچ نوچ نوچ . نشد دیگه .... برای به صفر رساندن سود بانکی که گفتی هرگز شدنی نیست . معلوم هست که کتب اقتصادی را مطالعه نمیکنی . هیچوقت اقتصاد تورمش صفر نمیشود که بهره بانکی صفر شود . اگر این جوری باشد یعنی رکود . برای اینکه تقاصا را اندکی تحریک کنند تورم را بین دو تا ۵ درصد نگه میدارند و بلکه با اندکی تحریک . همیشه از نظر علمی سود سپرده باید سه درصد بیشتر از نرخ تورم باشد . آیا حالا که تورم ۵۰ درصد هست سود بانکی چقدر هست ؟ همیشه بعد از انقلاب سپرده گذاران ضرر کردند . انهایی که وام را گرفتند سودهای کلانی بردند .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
دوست عزیز یا واقعا سطج سواد شمادرحد ابتدایی هست ویا صرفا خواستی اظهار فضل کنی اولا اگر همه بانکها دریک بانک ادغام شود میدانی چی میشود یکه تازی ومفسده امیز وتنها رقیب خودش هست هیچ جای دنیا سراغ نداریم ان کشور فقط یک بانک داشته باشد وبرای عرصه رقابت اقتصادی وفعالیت اقتصادی لازم هست چندین نوع بانک درکشوروجود داشته باشد تا با رقابت وجذب سپرده وارائه تسهیلات بتوانند دراقتصاد کشور فعال باشند منتهی درکشور ما بانکها درامر اقتصاد قدم محکمی برنمیدارند صرفا واسطه گری وبنگاهداری روی اوردند که این امر برای اقتصاد کشور سم مهلک هست درضمن درهیچ کشوری هم نمیتوانی بانکی را پیداکنی که سود سپرده وتسهیلات صفر درصد باشد همین امریکا سود تسهیلات2/14درصد سود سپرده3درصد ودربقیه کشورها هم تقریبا به همین منوال هست منتهی درایران سودسپرده15درصد تسهیلات18اسمی ولی عملا21درصد هست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
نوچ نوچ جان خیلی از کشورها تورم منفی دارند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۶:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
نوچ نوچ جان ؛ غیر لز ژاپن دو سه تا کشور نام ببر که تورم منفی داشته باشه. تودم تا 5 درصد موتور محرک اقتصاد و گردش سرمایه است . اما نه تورم 60 درصدی
ناشناس
| United States of America |
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
معلوم است معنی نزول را نفهمیدی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
برا حل کل بحرانهای اجتماعی اقتصادی سیاسی راه حل مشترک تو ایران همیشه همین بوده
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
رفع تبعیض وبی عدالتی در پرداخت حقوق و مزایا بین کارکنان دولت خواسته اکثر کارمندان دولت است.مجلس فعلی اگر می خواهد اعتماد از دست رفته را باز گرداند باید این بی عدالتی وتبعیض را برای همیشه حل کند.در حال حاضر حقوق بعضی از کارمندان دولت. در یک دستگاه 4 برابر وحتی تا 7 برابر حقوق. کارمندان با مدرک وسابقه کار یکسان در دستگاه دیگر است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
چرا کسی به فریاد تطلم خواهی ۳ میلیون بازنشستگان تامین اجتماعی توجهی نمی کند ؟
چرا دولت ، بدهی ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی اش به صندوق تامین اجتماعی را نمی پردازد؟
چرا دولت ، اجازه دارد تا سهام شستا که متعلق به صندوق تامین اجتماعی است
را در بورس بفروشد و بردارد ؟
و به ۳ میلیون بازنشسته تامین اجتماعی را مجبور کرده تا بر خلاف عدالت و منطق و قانون
تنها با ماهی یک میلیون و ششصد هزار تومان با رنج و سختی زندگی کنند ؟
آیا حتما باید انها به خیابان ها بیایند و فریاد بزنند ؟
ناشناس
|
United States of America
|
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
جناب اشتری بنده نزدیک مرز با ترکمنستان زندگی میکنم و هر زمان که چوپانی ایرانی اشتباها به دنبال گله وارد مرز انها میشود بسمت او شلیک میکنند و در اینباره شوخی با کسی ندارند .از طرفی ترامپ هم در کشور اوج دموکراسی دستور شلیک به مهاجران غیر قانونی از مرز مکزیک داده. پس لطفا تحت تاثیر جو سازیها قرار نگیرید و مسایل انسانی را به مبحث مهاجران غیر قانونی پیوند نزنید. نباید رافت ماموران مرزی ما باعث شود مهاجران یا قاچاقچیان مواد مخدر و اسلحه جری شوند. کسی حق ورود غیر قانونی به مرزهای ما را ندارد و این موضوع باید واضح روشن بیان شود و رسانه های سو استفاده گر که میخواهند از نمد اقدام غیر قانونی عده ای کلاهی در مخالفت و ضربه به نظام و کشور برای خود بدوزند راحت بگویم بروند به درک. شما در دفاع از مرزها همچنان محکم باشید و مردم هم از اینگونه اقدامات شما قطعا حمایت خواهند کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
یعنی افغانیها خودشان خودشان را غرق کردند ؟ مثل اعتراضات امسال
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
انتقاد مدیر حوزه علمیه تهران از آزادی مایکل وایت) بعضی مواقع از هوش بعضی ها متعجب می شوم !!! ما یک دانشمند ایرانی را در قبال یک جاسوس سوخته پس گرفتیم الان چه کسی باید خوشحال باشد و چه کسی باید ناراحت ؟ صد البته بعضی ها نان شان در شعار و تظاهر است
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
انجه ما انجام مدهیم حرف ندارد بهمینجهت در ابتدایی ترین موصوع هم مانده ایم!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۴:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
مایکل وایت بیچاره اصلا جاسوس نبود. عملا بعنوان گروگان گرفته بودنش، البته بین خودمون باشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
چه دنیایی شد یکی در ویلای ۴۲۰ میلیاردی زندگی میکند یکی آسیه پناهی که به کپری قانع بود همان هم بر سرش خراب شد و مرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
قانون تار عنکبوتیه که فقط ضعیفا توش گیر میکنن
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
خراب نشد،، خرابش کردند. اینکار ظلم نیست پس چیست؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
از ماست که بر ماست .... به حضرت عباس قسم که حقمونه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
من موندم اون کسی که منفی داده چه دیدگاهی داشته است
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
جنجال در مجلس بر سر تاخیر وزیر اقتصاد
فکر میکنید این چند دقیقه ای که وزیر دیر کرده بقیه چکار میکردن در حال آموزش دروس نمایندگی بودن
چگونه در جلسه شرکت نکنیم
چگونه رابطه با ......... برقرار کنیم
چگونه هزینه انتخاباتمان را در اوریم
برای رد استیضاح وزرا با کی باید صحبت کنیم
برگه حقوقمان کی بدست ما میرسد
کجا خانه اجاره کنیم
خدایی غیر از این بحثها بحث دیگری میشود بخصوص برای انان که برای اولین بار است به مجلس وارد شدن
راستی آموزش با خودروهای اتوماتیک هم قسمتی از گفتگوی 45 دقیقه دیر کرد وزیر هم میتوان باشد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
دیروز تابناک نقدی نوشت برای فیلم
platform
شاید بتونی جواب سوالتو تو اون نقد پیدا کنی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
خوبه همیشه یه اسمی از عارف بیارید مبادا با خدمات فراوانی که به ملت کرده فراموش بشه خدایی ناکرده!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
پس اون ژن خوب که به جامعه تحویل داد تا تو ضرر نکنی چی ؟
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
دوست عزيز مسخره ميكني!!ايشان بنيان گذار ژن برتر هستند!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
خدایا ۱۱ سال انفجار معدن سنگ نزدیک روستا و تردد کامیون ها هنجارشکنی نیست بستن چند نیمه شب یک راه خاکی هنجار شکنی و برخورد سریع و نیروی ویژه است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
باید برخورد می کردن و راه درستی هم بوده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
وزیر اقتصاد احمدنژاد: چطور می‌شود که طی هفت سال گذشته تولید رشدی نداشته باشد اما یک میلیون و ۸۰۰ هزار شغل خالص ایجاد شده بود.) بماند که در بررسی سوابق وزارتش با داشتن بیشترین درامد نفتی 700 میلیاردی با همکاری هاله نور چه آتشی به دامن اقتصاد این مملکت زد که بقول عزیزی در سال 88 حداقل 15 سال طول میکشد تا از خرابکاریها به جایگاه اول برگردیم که بدبختانه تا 92 گرفتارش ماندیم و اقتصاد خرابتر شد اما ایشان اشتغال در بخش خدمات و فضای مجازی که بشدت در این سالها رایج شده است را ندیده است اگر خود و همفکران او دست از سر مردم و فضای مجازی بردارند و انجا را تخته نکنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
همون عزیز که البته عزیز شماست و همفکران در نامه نگاری با اوباما در سال 88 برای تحریم ایران و پالس دادن به اونها در گند زدن به معیشت مردم نقش قابل توجهی بازی کردن بماند که باید از خودتون بپرسید چرا موقع سرکار اومدن ژنرالهای خودخوانده قیمت نفت سقوط میکنه
ناشناس
| Netherlands |
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
مستعار ۲۲ ترامپ از برجام‌خارج شد چون در امریکا رییس جمهور هر وعده ای که داد قانون این اختیار را بهش داده که حتی قانون کنگره را وتو کند چون دولت با تفنگ هست .... در انتخابات ایران بر عکس هست هر فردی که برنده انتخابات میشود بعد از انتخابات بهش میگویند بی خیال قول های که مردم دادید شوبگید . مردم ولش کن . بنابراین چندین بار از کلمه نامه نگاری در سایت نوشتی ولی نگفتی چه کسی بود و کی و چه تاریخی بود .....اگر واقعا دولت روحانی اینکار را کرده بود مطمن باش کله پا میشد . در ایران باید دولت و مجلس جمع کنند چون دمکراسی در ایران در مقابل دولت و مجلس که وجود دارد جوابگو نیست .
ناشناس
| Netherlands |
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
تابی جون . دستت درد نکنه که نظرم را در پاسخ ها درج میکنی ولی ان کلید واژهای مهمی که در نظرم در همین سطر در سه جا حذف کردی ۷۰ درصد معنی و مفهوم نطرم عوض شد . سوالم این هست که واقعا وقتی ان کلمات و مفاهیم را حذف میکنید واقعا چگونه میخواهد بدون اصلاحات مشکلات کشور حل شود . یعنی حتی در سایتی که ۹۰ درصد نطالب ان سیاسی هست چگونه هست که نمیشود ساده ترین انتقاد را براحتی حذف میشود . آیا عیر از این هست که واقعا اصلاحات شدنی نیست و بی خودی وقت خودمان را گرفتیم که یا به دولت انتقاد کنیم یا به مجلس . بهرحال گلایه ای بود . همینقدر که نطرات را کمی پخش میکنید تا به سایت های خارج کوچ نکنیم متشکرم .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
جناب کله پا دوران این حرفاتون که کی بود کی بود من نبودم و کاره نیستم و این چیزها گذشته برای رد گم کنی
لطف کن ادبیات همان دولتی ها را هم تکرار نکن برای رد گم کنی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
پرچم بریتانیا من حرفم رو واضح زدم یه سرچ بکنی اطلاعات بیشتری گیرت میاد و مشخصه برای چه زمانیه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
ای روحانی
ما مستاجران نه میبخشیم و نه فراموش میکنیم که با ما چه کردید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
مثلا چی کار میکنی دقیقا؟! مهم نیست که تو احتمالا هرسال مجبور میشی به محلات پایینتر شهرت نقل مکان کنی. مهم اینه که شیخ ما خونه اش که قیمتش به گمانم نزدیک به دومیلیارد جدید بیارزه سرجاشه و از سعدآباد دربیاد میره همانجا.
بوشهر
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
15 هزار قبر برای بحران‌های احتمالی آماده کرده ایم.
در جواب عنوان فوق:
چگونه زیستن را به من بیاموز چگونه مردن را خود خواهم اآموخت.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
ما چطور میتونیم حق خودمون رو از دولت روحانی بابت بی مسکنی بگیریم بدون آنکه متهم به فتنه هنجارشکنی اغتشاش و همکاری با شیطان بزرگ ....بشویم و همان معامله ای با ما بشود که با آبان ۹۸ شد آقای روحانی تا ابد در این پست و مقام نیستی دیر یا زود باید جوابگوی ما محرومین از مسکن باشی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
مرگ یکبار شیون یکبار
ناشناس
|
United States of America
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
اقای مدیر حوزه علمیه بستگی دارد خود باخته غرب باشیم یا نه .مثلا اگر همیشه خودباخته غرب و امریکا نباشیم میتوانیم ازادی دو دانشمند ایرانی شرافتمند در قبال ازادی این امریکایی را یک پیروزی و موفقیت برای کشورمان بدانیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
جالبه دغدغه آیت اله یزدی فقط حجاب و عفافه نه آمار رو به رشد فقر و خودکشی و اعتیاد و ....
پاسخ ها
فقیه گمنام
| Norway |
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
برخی به پوسته ظاهری دین چسبیده اند مثلا ربا که جنگ باخداست به قول مکارم شیرازی به همه خانه ها راه یافته ولی حجاب اجباری که درهیچ کجای قران ومنابع دینی نیامده بایستی اعمال شود
ناشناس
| Netherlands |
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
داداش . عمو . رفیق . همشهری ؟ وقتی در طی ۴۱ سال پشت سرهم تورم در اوج بوده و الان هم کالاها سه برابر قیمت ها افزایش داشته و کالا و دلار و طلا چند برابر قیمت داره ؟ چطور باید پول مردم سودش ۱۵ درصد باشه در صورتی ارزش اصل سپرده مردم در طی یکسال سه برابر ارزشش را از دست داده . واقعا چتد کلاس سواد داری . من سوم راهنمایی درس خواندم . تو واقعا اگر لیسانس باشی این نظرت باشه که واقعا فاجعه نیست ؟
حسین
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
راست میگی واقعا شرم آوره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
باید یکی این بندگان خدا را بیدار کنه و بگه قرن ۲۱ هست
وکیل
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
از نظر رسانه ها ، اصلاحطلبان و اصولگرایان اره مردم عبور کرده اند ولی در عالم واقع مردم از احمدی نژاد عبور نکرده اند
پاسخ ها
کوخ نشین
| Norway |
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
احمدی نژادازخیلیا مردتره همین سهام عدالت ویارانه ومسکن مهر یادگار اون جیگرداره
ناشناس
| Germany |
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
احمدی نژاد از هر دو بدتره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
23:03
بله از نظر شما هر کسی به جایگاههایی که سالها در اختیار داشتید نیم نگاهی بکنه بدترینه و البته این مشکل شماست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
هرکه آمد بدتر شد . حالا زمان احمدی نژاد از دوره قبلش بدتر شد و روحانی هم از دوره قبل خودش و در آینده هم خواهیم دید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
آقای یزدی واقعا متاسفم که افرادی مانند شما تنها چیزی که هیچگاه دغدغه شان نیست فقر و بیچارگی مردم است.البته بقول امام ره ازمرفهان بی درد بیش ازاین انتظاری نیست.شما هیچوقت علت رانميبينيد فقط دنبال معلول هستید.البته منظور تایید ناهنجاری ها نیست.بلکه با حل ریشه ای مشکلات مردم بسیاری ازناهنجاري ها ازبین خواهد رفت.شعار دادن و فشار مضاعف گازانبری همیشه نتیجه عکس میدهد.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
جوابش واضحه گرامی ، قابل بیان نیست منتها
بسکه آزادی بیان موج میزنه تو این مملکت
ناشناس
|
Canada
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
اصلا دیگر اصلاح طلبی وجود ندارد که مشکلات گردن آنها انداخته شود مگر اینکه اصلاح طلبی منصوب شود غیر ممکن است اصلاح طلبان دیگر رای مردم کسب کنند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
ما مردم
از اصلاح طلب
اصولگرا
احمدی نژاد
عبود کردیم
ما را
به خیر شما
امید نیست
بیش از این
شر مرسانید
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
ما بریم شما چند میلیارد چند میلیارد میدی به ما آخه ؟
نه نمیشه شما فعلا مشعول نام نویسی و قرعه کشی یه سری خودروی بنجل باشید!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
خدا آخر و عاقبت همه رو به خیر کنه
ناشناس
|
United States of America
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
اقایان مجلس انقلابی.با هواپیمای شخصی به مجلس بروید اما مشکلات مردم را حل کنید. درامد اکثر مردم بین دو تا چهار میلیون و مخارج بین شش تا هشت میلیون است این معضل را حل کنید قیمت دلار را به ۱۰۰۰تومن برسانید و سپس هر چه خواستید به سلف بروید و شو اف کنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
مردم از اصولگرایان عبور کرده اند . از احمدی نژاد هم عبور کرده اند . چون ساده اندیشی و ساده پوشی و ژنده پوشی تعریف جدید در مردم سالاری وجود ندارد بلکه این تعاریف فقط جنبه فریب سیاسی مردم هست . اقشار فرودست جامعه ممکن هست به چنین گفتمانی رای بدهند چون بحث منافع هم هست . اگر منافع سیاسی و اقتصادی قطع شود فکر نمیکنم مردم اقلیت هم رای به اصولگرایان بدهند . اصلاح طلبان شکست نخوردند بلگه به شکست کشانده شدند . شعارهای اصلاح طلبان با عقل و علم و تجربه و شعور سیاسی مردم سالاری سازگار هست و این شعارها محبوبیت سیاسی دارد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
ساده پوشی با ژنده پوشی فرق داره دیگه انقدر تفسیر به رای نکنید در مورد اصلاح طلبان هم کافیه نگاهی به تغییرات شدید اونها در طی این سالها بندازی این به خاطر چیه ؟ جز فرصت طلبی به اسم علم وعقل موارد متعددی هست که از همین حربه برای منفعت شخصی و قبیله ای استفاده کردن در عین این که خودشون رو دلسوز مهربان و طرف مقابل رو دیو نشون بدن و امثال شما هم فکر میکنید واقعا این طوره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
فقط کنسرت را عشق است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
علت بی رحمی و بی تفاوتی مردم و جامعه و مسولان از کجا نشات میگیرد ؟ کسی میداند ؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
سوالی که همیشه بدون پاسخ کاربران و خود سایت محترم تابناک هیچوقت جواب قانع کننده ای دریافت نشده که چرا دکتر و مهندس و استادی و کارفرمایی که بعد از انقلاب در دانشگاهای کشور بعد از بررسی و تایید صلاحیت و تحقیقات محلی به دانشگاها راه یافتند و حالا دکتر و مهندس شدند . سازه ای که ان مهندس میسازد . زیبا و محکم و تراز و شاقول نیست . و همینطور پزشکی که برای معاینه بینارش در بیمارستان دولتی با بی تفاوتی و بی خیالی طی میکند ولی وقتی به مطب شخصی پزشک معالج مراجعه میکنی با سلام و به گرمی و خوش رفتاری و تعارف چای پدیرایی میکند و از پشت میز طبابت چه موقع ورود و خروج بیمار بلند میشود ؟ مگر اخلاق چقدر میتواند در رفتار اجتماعی تاثیر گدار باشد . این دو گانگی در افراد تحصیلکرده چرا اینقدر زیاد شده که براحتی قابل درک هم هست ؟
آغازاده
|
Norway
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
آقایان با اعمال ورفتارتون ایمان مردمو خدشه دارکردید حالا به جوانان بی اعتقاد میگید حجاب رورعایت کنن اول شغل بدید بعدا شوهر بعدا آرامش بعدا نظرات ___________ وبستگان خودتونو از خارج برگردونید اونوقت بقیه رو نصیحت کنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
آیت الاه یزدی طی پیامی به رییس مجلس قوه قضاییه گفت که در مورد حجاب و عفاف زنان جامعه بررسی سریع انجام گیرد و خلاهای قانونی جهت برخورد با مشکلات فرهنگی و ولنگاری اجتماعی انجام گیرد . ........منطورش این هست که بی خیال شعارهای انتخاباتی باش . بی خیال ( رفع فقر . بیکاری . گرانی . اختلاس و فساد ادرای . دمکراسی و ازادی بیان . حقوق شهروندی . عدالت و ازادی ) بچسب به گفتمان اصولگرایی . یعنی مشکل حجاب ....از اولش معلوم بود که هدف شما تندروها فقط پوشش زنان هست .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
من که واقعا عاشق این پیام شدم
ناشناس
| Malaysia |
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
دوره بازنشستگی آیت ها یزدی چه وقتی است ؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۴:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
همیشه همینطور بوده. مگه حسن کلید ساز از این قولها نداده بود؟
ناشناس
| Netherlands |
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
اصلاح شود . یزدی به رییس مجلس نامه داده . نه قوه قضاییه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
الاه کرم ... در ۱۴۰۰ اصلاح طلبان حق ندارند در انتخابات شرکت کنند چون بنیاد باران اعتراضات اخیر را تقبیح نکردند .بنابر این رقابت انتخابانی بین جریان اصلگرا و انقلابی خواهد بود ........( یعنی بعد از چهل یک سال هنوز الاه کرم نمیداند چرا انقلاب کرده . انقلاب برای عدالت و ازادی اندیشه و قدرت احزاب مستقل و مردمی بود . ) لطفا از خواب بیدار شوید . دنیا دارد با علم و عقل و بدون تنش کشور را اداره میکنند . شما چی میگی ؟
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
ایشون هنوز تو خواب و خیاله ش.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۴:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
انگار این حاجی الله کرم اصلا در این مملکت زندگی نمیکنه. آخه خودش می فهمه چی داره میگه؟
محمد
| Mauritius |
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
یه مدت خارج از ایران بودن انشاالله که با پول خودشون و با کارگری رفتن بلادکفر نا به حساب مردم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
با این ابر حبابی که بورس درست کرده باید به زودی منتظر ترکیدن ان و یا دلار ۳۸هزار تومانی بود ؟؟ از سال ۹۷ که دلار ۱۹ هزار تومان بود و به صورت دستوری ۲ سال تموم سرکوب شد تمام کالاها تا ۶ برابر افزایش یافته و بورس در بعضی از سهام رانتی تا ۲۰ برابر افزایش یافته .دلار در حال حاضر با توجه به قیمتهای مسکن و بورس فروش صفر نفت و کاهش صادرات در بهترین قیمت است .
ناشناس
|
United States of America
|
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
بهتره بدون انتخابات ریاست جمهوری بعد را به آقای اله کرم واگذار کنند ببینیم چه گلی به سر این مملکت میزنه
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
خودتون یکی رو بزارید سر کار و فیلم بازی نکنید.
ناشناس
| United States of America |
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
آقای الله کرم دارن مذاکره می کنند شعار نده
ناشناس
| United States of America |
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
ایشان گوید این مدرک تحصلی را چگونه گرفته
ناشناس
|
Germany
|
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
بخاطر بی لیاقتی مسئولین ارزش ریال کاهش میابد آنوقت مردم باید دوبله مالیاتش را بدهند.
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
بی لیاقتی نیست . قوانین ایران چه قانون اساسی و چه قوانین عادی و ندنی را حتی در پیشرفته ترین کشور از فردا اجرا کنی جنگ داخلی و مشکلات پیچیده ای ایجاد میکند . اگر مسولان دیگر کشورهای پیشرفته را در ایران حاکم کنی طرف ۵ سال ایران گلستان‌میشود البته اگر مشکل تار موی زنان نباشد .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
ماشاالله همه دکتر و مهندس هستند ولی مردم همیشه مریض و مملکت خراب است ....
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
مدرک سازی که سواد نمی اورد+
ناشناس
| United States of America |
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
ایران شده مهد کارخانه مدرک چاپ کنی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
اقای علی‌اکبر رشاد جایگاه قانونی شما چیست که اینجورس سخن میگویی .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
چطوری سانسورچی
آبدارچی جهنم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۸
یکی به من بگه 420 میلیارد ریال تقریبا چند تا صفر داره؟!
آبدارچی جهنم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
دولت چگونه حباب بورس را ترکاند؟
با سوزن
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
حباب نترکاند با وارد کردن خرده پاها به بورس مانع ضرر پولدارها شد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
مردم دیگر با تعویض رییس جمهور گول نمی خورند
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
سلام.نمی دانم اینهایی که از هر فرصتی استفاده می کنند که بگویند احمدی نژاد و تخریبش کنند از کجا حمایت می شوند حالا هم می گویند مردم از احمدی نژاد عبور کردند .من که از هر کس سوال می کنم می گوید حالا می فهمیم که چقدر احمدی نژاد خدمات انجام داده و چقدر به فکر مردم و ایران بود ,خدا حافظش باشد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
"۱۵ هزار قبر برای بحران‌های احتمالی آماده کرده ایم" در این کارها خوب به فکر مردم هستید
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
جناب مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهران .گفته که 15000 هزارقطعه قبر برای بحران زلزله اماده دارد وروزانه نیز 10000 قطعه اماده سازی میکند . جای تعجب دارد که مردم تهران که قدر چنین مسئولی رانمیدانند کسی که بهترین خدمات بعد از فوت را به انان ارزانی داشته است مدیرکلی که قادر بخدمت درزمان حیات مردم نیست حداقل بعد از فوت بفکر ممات است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
مردم هنوز عاشق دکتر احمدی نژاد هستند
از روحانی هم ....
مهران
|
Japan
|
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
با سلام
لطفا آقای حسین کنعانی مقدم از طرف خودشان حرف بزنند و نه از طرف مردم. حب آقای دکتر محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور توانا و خدمتگذار اسبق ایران از یاد نخواهد رفت. فرقی نمی کند که معاندان ایشان چه بگویند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
اساسا مشگل این مملکت ادم ناکارامد هستند که کشور را به قهقرا برده اند و هنوز چهره روشنفکری و دلسوزی دارند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
نیم ساعت برابر 125ساعت کار
4سال دوره نمایندگی برابر چقدر کار میشه
حالا بعد 4سال اینهمه کار میکنید خروجی کار را توضیح دهید در سال1403
مسلم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
سلام
کنعانی در چه جایگاهی است که بجای مردم نتیجه میگیرد.همین سهام عدالت که یک عده پزش را میدهند ،یادگار احمدی نژاد هست و ....اکثر مردم متوسط به پایین هنوز هم در قیاس ایشان را ترجیح میدهند.البته شاید مرفهین بی درد چه اصولگرا چه اصلاح طلب ،جور دیگری فکر کنند!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
در انتخابات ۱۴۰۰ رقابتی وجود نخواهد داشت .
عیسی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
قالیباف تا حالا 2 نفر رابه سمت ریاست حوزه ریاست مجلس منصوب کرده...ما که سر درنیاوردیم.
جاوید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
جناب الله کرم آیا شما در ایران زندگی میکنید ؟ چرا فقط در رفتار های تند و تیزتان ، اصلاح طلبان را هدف میگیرید ؟ درجامعه چه اتفاقات خفت باری نظیر : اختلاسها، دزدیها ،رانت خواریها و .... میافتد ، لابد صلاح نمیدانید وارد شوید . !!! یا نمیتوانید . !!! خدایا کمک ....
محمدحسين
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
بنظرم اگر احمدي نژاد بتونه حضور پيدا كنه حتما راي مياره ، توانمندي‌هايش و فعاليتش خيلي بيشتره و قعطا اثرگذاره . اكنون مردم خيلي ساده مقايسه مي‌كنند مثلا سال 97 و 98 را با سالهاي دولت احمدي نژاد دلايل پسرفت هرچي باشه نشان دهنده شكست است
حسین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
پیام آیت الله یزدی به قالیباف: در مورد حجاب و فضای مجازی صریح و انقلابی تصمیم بگیرید

این یعنی از همین حالا کار اصلی مجلس رو فراموش کنید و به حرف ما گوش کنید.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # مبطلات روزه # دعای روز نهم رمضان
آخرین اخبار
وب گردی