بازدید 9820

بازداشت خانواده مشاور ولی‌عهد سابق سعودی

دولت عربستان در راستای اعمال فشار به مشاور ولی‌عهد سابق سعودی برای بازگشت از کانادا به کشورش، چند تن از اعضای خانواده وی را بازداشت کرد.
کد خبر: ۹۷۹۹۸۲
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۹ 22 May 2020

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم از نیویورک تایمز، «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی در ادامه تلاش‌های خود برای کنار زدن مخالفانش٬ سعی دارد وزیر سابق و مشاور ولی عهد سابق سعودی را از کانادا به ریاض بازگرداند.

بدین منظور، دولت عربستان تعدادی از اعضای خانواده و بستگان نزدیک «سعد الجبری» مشاور «محمد بن نایف» ولی‌عهد سابق سعودی را بازداشت کرده است.

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از مسئولان سابق آمریکا گزارش داد که دولت سعودی دو پسر مشاور ولی عهد سابق و یک خواهر وی را دستگیر کردند.

این روزنامه آمریکایی در ادامه گزارش داد که این اقدام ریاض در راستای فشار آوردن به الجبری برای بازگشت از کانادا به عربستان صورت گرفته است.

مسئولان سابق آمریکایی می‌گویند که بن سلمان به دلیل ترس از افشای اطلاعات سری، می‎خواهد الجبری را که به کانادا فرار کرده است، به عربستان بازگرداند.

سعد الجبری وزیر سابق سعودی و از نزدیکان «محمد بن نایف» ولیعهد سابق عربستان، در سال 2017 قبل از اینکه محمد بن نایف تحت اقامت اجباری قرار گرفته و بن سلمان به عنوان ولیعهد عربستان منصوب شود٬ از این کشور فرار کرد.

وی پس از گذراندن مدت کوتاهی در آلمان٬ در تابستان 2017 به آمریکا رفته و مدتی در شهر بوستون ماند. وزیر سابق سعودی که در داخل ایالات متحده احساس امنیت نمی‌کرد، در نوامبر 2017 تصمیم گرفت به کانادا برود.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی