بازدید 33505
دو هزار و هجدهمین بسته ویژه خبری «تابناک»

طبقه فرودست ناقلان سیار کرونا هستند! / علاقه کاندیدای ریاست مجلس یازدهم به روش احمدی‌نژاد / نمایندگان مجلس دهم چند وزیر دولت روحانی را استیضاح کردند؟ / توصیه بهزاد نبوی به روحانی

رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: خداحافظی همیشگی با برنامه «۹۰» / چرا کرونا در دمای ۴۵ درجه‌ای خوزستان طغیان کرد؟ / ایران ان پی تی را ترک خواهد کرد؟ / توئیت طعنه دار میرسلیم در مورد ریاست مجلس آینده و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۹۷۹۵۷۸
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۱ 19 May 2020
تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
طبقه فرودست ناقلان سیار کرونا هستند

قاسم میرزایی‌نیکو عضو کمیسیون شورا‌های مجلس دهم: طبقه فرودست بستر اصلی انتقال ویروس و ناقلان سیاری هستند که در همه جا حضور خواهند داشت، چون اگر روزانه کار نکنند از گرسنگی تلف می‌شوند و تفکیک و قرنطینه برای آن‌ها بی‌معناست و مرگ ناشی از کرونا یا مرگ به دلیل گرسنگی برای آن‌ها تفاوتی ندارد. /ایلنا
 
بازداشت مدیر سابق و دو نفر از کارکنان شهرداری کرج

روابط عمومی دادگستری البرز: مدیر سابق شهرداری بر حسب گزارش مراجع امنیتی به اتهام ادعای اعمال نفوذ و دریافت رشوه بازداشت شده و تحقیقات از وی ادامه دارد. همچنین دو نفر دیگر نیز که از کارکنان شهرداری کرج هستند به اتهام دریافت رشوه بازداشت و روانه زندان شدند. / ایرنا
 
ترفند «اکبر طبری» برای به تعویق انداختن جلسه دادگاه

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری گفت: در پرونده اکبر طبری متاسفانه در لحظه آخر مهلت اعلام نظر وکلا در خصوص پرونده، هر دو وکیل استعفا دادند تا برگزاری جلسه دادگاه به تاخیر بیفتد. او گفت: دادگاه طبری قرار بود ۳۰ یا ۳۱ اردیبهشت برگزار شود، اما اکنون با استعفای وکلا، متهم ده روز فرصت دارد تا وکیل جدید انتخاب کند و آن‌ها نظر خود را اعلام کنند. اسماعیلی افزود به متهم گفتم ظرف ده روز وکیل انتخاب کند در غیر این صورت وکیل تسخیری برای او انتخاب می‌شود. پیش بینی می‌کنیم دادگاه او در دهه دوم یا سوم خرداد برگزار شود.

مسیح مهاجری: رسانه ملی دچار خودزنی شده

مسیح مهاجری: رسانه ملی ما مدتی است متأسفانه گرفتار خودزنی است و کسی نیست برای معالجه این بیماری اقدامی کند. در ایام نوروز، مجموعه‌ای از مهم‌ترین شبکه تلویزیون پخش می‌شود که علاوه بر تمسخر مناسک دینی حتی رگه‌هائی از نفوذ خط ضدفرهنگی طاغوت در آن مشاهده شد، به طوری که مدیرعامل رسانه ملی را هم به تکاپو واداشت. طی ماه‌های اخیر، از شبکه‌های مختلف تلویزیون خطاهایی سرزده است که امکان توجیه و سرپوش گذاشتن بر آن‌ها حتی توسط خود مسئولین رسانه ملی وجود ندارد. اینکه فردی مثل شاه معدوم بگوید همین است که هست و هرکس نمی‌خواهد جمع کند و از این مملکت برود، حرف کوچکی نیست و پخش شدن آن از برنامه تلویزیونی نظام جمهوری اسلامی که نظام ارج نهادن به حقوق تمام آحاد جامعه است، عوارض منفی سنگینی دارد. اینکه آنتن فلان شبکه تلویزیونی حساس را در اختیار کسی بگذارند که با صراحت بگوید سردار سلیمانی تروریست بوده، خطای کوچکی نیست. سردار سلیمانی، قهرمان مبارزه با تروریسم بود و چنین اهانت بزرگی به او اهانت به تمام مردم ایران بلکه تمام آزادگان جهان است. اینکه یک مداح از کنار تربت پاک امام هشتم در قالب مناجات به امام حسین علیه‌السلام و حضرت فاطمه‌زهرا – هرچند ناخواسته – اهانت کند و بعد درصدد توجیه غیرموجه آن که عذر بدتر از گناه بود از همان برنامه و همان مکان و همان شبکه برآید و باز هم به او امکان داده شود از تلویزیون برنامه اجرا کند، اهانت آشکار به شعور مردم است. اینکه یک کارشناس مذهبی با ارائه آمار و ارقام باز هم از برنامه زنده تلویزیون درصدد برآید قرنطینه شدن شهر‌ها و کشور‌ها و استان‌ها به خاطر کرونا را نشانه وجود یک توطئه بزرگ پشت صحنه بداند، به این معناست که سران و مسئولان و دانشمندان تمام کشور‌های درگیر با کرونا از جمله همین ایران خودمان نفهمیده‌اند که فریب یک توطئه بزرگ را خورده‌اند و فقط این آقای کارشناس توانسته چنین توطئه‌ای را کشف کند! متأسفانه بعضی دیگر از کارشناسان مذهبی هم از همین قماشند و سطح تلویزیون را بسیار تنزل داده‌اند.

منتخب مجلس یازدهم: کودک‌همسری به هیچ عنوان مساله اساسی ما نیست

زهره سادات لاجوردی، منتخب مجلس یازدهم درباره اینکه اصلاح‌طلبان درخصوص کودک همسری مدت‌ها کار کردند تا سن ازدواج را افزایش بدهند. حال برنامه شما برای مباحثی چون کودک همسری چیست گفت: این موضوع از جمله مسائلی بود که بدون در نظر گرفتن اولویت‌ها مطرح شد و به هیچ عنوان مساله اساسی و مهم در کشور ما نبود. آن چیزی که اسلام با آن مخالف است ازدواج اجباری بوده که ما با آن در هر سن و سالی مخالف هستیم. زهره سادات لاجوردی مطرح کرد: اگر یک دختری به بلوغ فکری و جسمی رسیده باشد از نظر ما مشکلی ندارد فلذا ما نمی‌توانیم برای ازدواج سن تعریف کنیم. در کل همه این‌ها مسائل فرعی است چراکه ما زنان زیادی داریم که سن ازدواج برای آن‌ها گذشته یا زنان سرپرست خانواری که با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند فلذا پرداختن به مسائل حاشیه‌ای مانند کودک همسری اشتباه است چراکه این موضوع دغدغه اصلی زنان نبود.

تاج: ویلموتس سرمان کلاه گذاشت

مهدی تاج، رئیس سابق فدراسیون فوتبال که پیش‌تر و هنگام حضور مارک ویلموتس در ایران گفته بود او بسیار "نجیب" است، درباره اتفاقات اخیر مربوط به پرونده شکایت مارک ویلموتس و ادعای او مبنی بر اینکه مسئولان فدراسیون فوتبال قراردادش را دستکاری کردند، گفت: او ادبیات خوبی استفاده نکرد. بهترین جمله این است که او سر ما کلاه گذاشت. او می‌گوید بند پرداخت سه ماه غرامت در صورت فسخ قرارداد را ما اضافه کردیم، اما این درست نیست. وی افزود: امکان دستکاری در هیچ قراردادی وجود ندارد. از طرفی هر قراردادی که زیر سقف فیفا بسته می‌شود، لازم الجراست و باید دستمزد مربی پرداخت شود. ما هم در تاریخ‌های مربوطه نتوانستیم دستمزد او را از طریق منابع خودمان در فیفا پرداخت کنیم. رئیس سابق فدراسیون فوتبال با اشاره به اتفاقات مربوط به جدایی ویلموتس از تیم ملی گفت: ما ۱۰، ۱۵ نامه به بخش‌های مختلف زدیم که در پرداخت قرارداد ویلموتس به ما کمک کنند. رئیس بانک مرکزی هم از شرکت‌ها و نهاد‌های مربوطه خواست که جلوی فسخ قرارداد را بگیرند. طبق قرارداد هر کسی که قرارداد را فسخ کند، به اندازه سه ماه باید غرامت بدهد.

خداحافظی همیشگی با برنامه «۹۰»

خبر ورزشی نوشت: روز گذشته وبسایت و کانال تلگرام برنامه «نود» نیز تعطیل شد تا بطور رسمی و غیر مستقیم اعلام شود که بازگشت عادل فردوسی پور به تلویزیون تا اطلاع ثانوی ناممکن است. پس از گذشت یک سال و نیم از تعطیلی نابهنگام برنامه نود و وعده‌های برخی افراد در ماه‌های بعدش مبنی بر بازگشت این برنامه، حالا از روز گذشته وبسایت و کانال تلگرام برنامه «نود» نیز تعطیل شد تا بطور رسمی و غیر مستقیم اعلام شود که بازگشت عادل فردوسی پور به تلویزیون تا اطلاع ثانوی ناممکن است. یکی از عوامل وبسایت این برنامه در گفتگویی کوتاه گفت: پروژه‌ای که شش سال تک تک لحظاتمون رو صرفش کردیم به تعطیلی کشیده شد و به این واسطه با سایت ۹۰ خداحافظی کردیم. برنامه نود با اجرای عادل فردوسی پور از سال ٧٨ تا ٩٧ بطور هفتگی روی آنتن شبکه سه میرفت و در چندین سال متوالی به عنوان پرببینده‌ترین برنامه تلویزیونی از نگاه مردم انتخاب شده بود.
 
چرا کرونا در دمای ۴۵ درجه‌ای خوزستان طغیان کرد؟

علی احسان‌پور سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، در گفت‌وگویی با خبرآنلاین: مجموعه‌ای از حلقه‌ها کنار یک دیگر باعث افزایش آمار مبتلایان شده است و قطعا متغیر‌های مختلفی در این اوضاع نقش داشتند. اما از تاریخ ۲۳ فروردین که آزادسازی به شکل پلکانی انجام شد، مراسم بیشتر شد، جمعیت بیشتری در تماس بودند و آمار هم بیشتر شد، البته از یک هفته قبل انتظار این اتفاقات را داشتیم و آزمایشگاه اصلی ایجاد و تعداد آزمایش‌ها بیشتر شد

مقصد بعدی علی مطهری، فلاحت پیشه، محمود صادقی و کوهکن بعد از نمایندگی مجلس

برخی گمانه زنی‌ها و شنیده‌ها روایت از این ماجرا دارد که علی مطهری قرار است پس از اتمام دوره نمایندگی خود به ریاست سازمان ملی اسناد و کتابخانه ملی در می‌آید. محمود صادقی که یکی از پر سر و صداترین نماینده‌های لیست امید در مجلس دهم بود هم اعلام کرده که علاوه بر تدریس در دانشگاه و کار وکالت، دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها هم هست و در آن قالب فعالیت‌های سیاسی خود را پیگیری خواهد کرد. کوهکن می‌گوید: من حدود ۱۶ سال است که پروانه وکالت پایه یک دادگستری دارم و اگر کاری انجام دهم به طور شخصی و در این حوزه خواهد بود. حشمت الله فلاحت پیشه هم از دیگر افرادی است که گفته می‌شود یا به عنوان کارمند وزارت امورخارجه یا به عنوان سفیر در این مجموعه فعالیت خواهد کرد. /باشگاه خبرنگاران

ایران ان پی تی را ترک خواهد کرد؟

مرکز مطالعات راهبردی و بین المللی (امریکا) نوشت: تحلیل آقای هوک فاقد ملاحظات جدی یا در نظر گرفتن هر گونه واکنش بالقوه‌ای از سوی ایران است. هر چند ایران در سازمان ملل حق وتو ندارد، اما مطمئنا پاسخ خواهد داد. اگر تحریم‌ها برگردند، ایران نیز از گزینه‌ی هسته‌ای استفاده خواهد کرد: خروج از پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته ای. در این صورت ایران به دومین کشور خارج شده از این پیمان بعد از کره‌ی شمالی می‌پیوندد. برای پیش بینی، فهم و برنامه ریزی چنین اقدامی چهار سناریو پیش روست؛ اول، آیا ایران واقعا ان پی تی را ترک خواهد کرد؟ سیاستمداران ایرانی مرتبا این تهدید را بازگو می‌کنند. دبیر شورای عالی امنیت ملی حتی چنین اقدامی را قبل از خروج ایالات متحده از برجام اعلام کرد. ایالات متحده حالا توافق را ترک کرده، ولی ایران هنوز در توافق باقی است. در این تهدید و اعلام نظر‌ها درجه‌ای از تهدید و تئاتر سیاسی نیز وجود دارد.

۱۸میلیارد تومان پول بیت المال در جیب مجری شبکه ضدانقلاب

نام «آیه دریس»، مجری من‌وتو در پرونده سلاطین طلا و خودرو دیده می‌شود. در این پرونده که برای «وحید بهزادی» و همسرش «نجوا لاشیدایی» به جرم اخلال عمده در بازار خودرو و طلا به اعدام محکوم شده‌اند، ارتباط مالی میان متهمان و مجری شبکه معاند من‌وتو مشاهده می‌شود. با تحقیقاتی که از حساب‌های «وحید بهزادی» و «نجوا لاشیدایی» در شرکت شهاب پارس برآمده است، بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان به حساب خانمی واریز شده که گفته می‌شود مجری شبکه ضد انقلاب من‌و‌تو و مجری مرجان تی‌وی بوده که سال ۹۴ از کشور خارج شده است. بر همین اساس آیه دریس، مجری شبکه «من و تو» فردی است که ۱۸ میلیارد از سرمایه بیت المال را به غارت برده و در سال ۹۴ از کشور گریخته است. /باشگاه خبرنگاران

علاقه کاندیدای ریاست مجلس یازدهم به روش احمدی‌نژاد

حمیدرضا حاجی بابایی گفت: قدرت ارتباط با تمام کلونی‌های داخل مجلس را دارم و خط قرمز در مجلس ندارم و خط قرمز هیچ جا هم نیستم. هیات‌رییسه مجلس یا کمیسیون‌های مجلس در مناطق مختلف مختلف کشور حضور پیدا کنند و از نزدیک اقتدار تک تک نمایندگان را رقم بزنند و مشکلات را بررسی کنند و به کمک دولت بشتابند و مشکلات مناطق را به دولت گوشزد کنند. وی درباره تشکیل جلساتی بین نامزد‌های ریاست مجلس برای «نه» گفتن به قالیباف اظهار داشت: بعضی جا‌ها صحبت از این می‌شود که «نه» به این کاندیدا یا «نه» به آن کاندیدا؛ از نگاه من «نه» به هیچ کس وجود ندارد و «آری» وجود دارد و «آری» به حاج بابایی و آری به هر شخص دیگری که نامزد ریاست مجلس است. /ایرنا

جبهه پایداری برای بازی بهم زنی وارد شد

شاید اگر دو ماه پیش سوال می‌شد که رئیس مجلس یازدهم چه کسی خواهد بود، با اطمینان بیشتری می‌شد پاسخ داد؛ «محمدباقر قالیباف» بود، اما کم‌کم تحرکات رقبا، لبخند را روی صورت آقای خلبان کم‌رنگ کرد.. پایداری‌ها که در اردوگاه اصولگرایی به «بازی بهم زن‌ها» معروف هستند این بار به جای آنکه خود کاندیدایی مطرح کنند به سراغ رقبای پر و پا قرص‌تری رفتند تا آن‌ها را با یکدیگر هم‌کاسه و خواب شورای ائتلاف اصولگرایان را آشفته کنند. جلسات «صادقی محصولی» با حلقه مدیران احمدی‌نژادی و اضافه کردن میرسلیم به این جمع در راستای همان ائتلاف «نه به قالیباف» است که دردسری جدید برای سردار اصولگرا شده است. از جمع پرتعداد مدیران احمدی نژاد که کاندیدای ریاست بودند، این روز‌ها تنها مثلث حاجی‌بابایی، نیکزاد و شمس‌الدین حسینی باقی مانده اند که در حال رایزنی برای ماندن یک نفرشان در میدان رقابت هستند.

نمایندگان مجلس دهم چند وزیر دولت روحانی را استیضاح کردند؟

یوسف نژاد، عضو هیات رئیسه مجلس گفت: نمایندگان مجلس دهم تا هفتم اردیبهشت ماه، ۴۸۷ طرح ارائه دادند که از این تعداد ۹۴ طرح بایگانی، ۱۴ طرح مسترد و ۶۹ طرح به قانون تبدیل و به دولت ابلاغ شده و ۳۰۸ مورد آن نیز در مسیر بررسی است که یکی از آن‌ها در شورای نگهبان و یکی از آن‌ها در مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح است. در دوره دهم، دولت ۲۲۲ لایحه ارائه کرده که ۱۶ مورد آن بایگانی، ۱۱ مورد مسترد و ۱۰۶ مورد تبدیل به قانون شده است. همچنین ۸۶ مورد آن در دستور کار مجلس است، سه مورد در مجمع تشخیص و دو مورد در مسیر شورای نگهبان است. در این دوره مجلس ده مورد استیضاح نیز مطرح شده که شش مورد آن در جلسه علنی مطرح و چهار مورد رد شده است. /ایسنا

پاسخ توئیتری علی مطهری به نامه وزیر کشور درباره حوادث آبان ۹۸
 
علی مطهری در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «پاسخ وزیر کشور به نطق من درباره مقصر بودن ایشان در حوادث آبان ۹۸ قانع کننده نبود. حرف من این بود که وی به عنوان مسئول اجرای تصمیم سران قوا باید لااقل یک ماه با مردم سخن می‌گفت. ضمنا ادعای از نصاب افتادن امضا‌های استیضاح وی نیز واقعیت ندارد.» /ایسنا

۳۸۷ خودروی صفر کیلومتر در تهران کشف شد

سرپرست معاونت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران از کشف ۳۸۷ خودروی صفر کیلومتر در سه پارکینگ خبر داد و در زمینه نظارت بر قیمت‌گذاری‌هایی که اخیرا انجام شده، گفت که دستگاه‌های نظارتی منتظر ابلاغ آیین‌نامه قیمت‌ها هستند. یکی از این پارکینگ‌ها در منطقه تهرانسر واقع شده بود که حدود ۱۳۸ دستگاه خودرو تولیدی شرکت سایپا، ۸۷ دستگاه تولیدی شرکت ایران خودرو، ۱۲ خودرو متعلق به شرکت بهمن در آن کشف شد. یک پارکینگ دیگر در منطقه مهرآباد تهران بود که ۳۰ خودرو ام وی ام تولید شرکت مدیران خودرو و ۳۰ خودرو متعلق به شرکت‌های ایران خودرو و سایپا در آن کشف شد. پارکینگ سوم در محدوده خیابان انقلاب واقع شده بود که ۷۴ دستگاه خودرو تولیدی شرکت ایران خودرو، ۱۸ دستگاه تولید شرکت سایپا و سه دستگاه تولید شرکت بهمن در آن کشف شد. /ایسنا
 
توئیت طعنه دار میرسلیم در مورد ریاست مجلس آینده

منتخب مردم تهران در توئیتی نوشت: مجلس نیازمند سخنگویی صادق و مدیری خدوم با تجربه پاک و لایق است نه آقا بالاسر. سید مصطفی میرسلیم، منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم در صفحه شخصی خود در توئیتر با اشاره به ویژگی‌های رئیس مجلس آینده نوشت: هر فردی را نمایندگان محترم برای ریاست انتخاب می‌کنند، به منظور فرماندهی و آقایی کردن بر آن‌ها نیست، بلکه برای خدمت کردن به نمایندگان است تا بتوانند وظایف مقدس خود را به بهترین وجه ایفا کنند؛ مجلس در درجۀ اول نیازمند سخنگویی صادق و مدیری خدوم با تجربه پاک و لایق است و نه آقا بالاسر.
 
نام‌گذاری دو سالن اصلی وزارت خارجه به نام " دو حسین"
 
با دستور وزیر امور خارجه از امروز دو سالن اصلی گردهمایی‌ها و تجمعات وزارت امور خارجه به نام زنده نامان "حسین شیخ الاسلام" و "حسین کاظم پور اردبیلی" نام گذاری شد. محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه در سخنانی در مراسم بزرگداشت زنده یاد حسین کاظم پور اردبیلی، ضمن گرامیداشت یاد و نام "دو حسین" که خانواده وزارت امور خارجه ظرف ماه‌های اخیر از دست داد، افزود: این دو حسین که دو دیدگاه سیاسی متفاوت داشتند با یکدیگر بسیار رفیق و صمیمی بودند و برای آن‌ها تنها ایران و منافع ملی اهمیت داشت. با دستور وزیر امور خارجه از امروز دو سالن اصلی گردهمایی‌ها و تجمعات وزارت امور خارجه به نام زنده نامان "حسین شیخ الاسلام" و "حسین کاظم پور اردبیلی" نامگذاری شد. ظریف و اعضای شورای معاونین وزارت امور خارجه در مراسم بزرگداشت زنده یاد حسین کاظم پور اردبیلی که امروز برگزار شد حضور یافتند.
 
پاسخ صریح ظریف به تهدید‌های پوشالی آمریکا

وزیر امورخارجه کشورمان درباره نفتکش حامل بنزین ایران به ونزوئلا و تهدید آمریکا به حمله نظامی گفت: تجارت قانونی در دنیا ادامه پیدا می‌کند، آمریکا اجازه ندارد تجارت قانونی را مختل کند. محمدجواد ظریف در حاشیه مراسم گرامیداشت حسین کاظم‌پور اردبیلی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مهمترین خصیصه کاظم‌پور اردبیلی انسانیت، شجاعت و عشق به مردم و کشور بود، انشاءالله خدا ایشان را رحمت کند به همه ما توفیق دهد همین راه را ادامه دهیم. وی درباره نفتکش حامل بنزین ایران به ونزوئلا و تهدید آمریکا به حمله نظامی نیز گفت: تجارت قانونی در دنیا ادامه پیدا می‌کند، آمریکا اجازه ندارد تجارت قانونی را مختل کند.وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: این سیاست امریکا خطر برای یک یا دو کشور نیست، خطری برای همه دنیاست. وی خاطرنشان کرد: اگر یک کشور بخواهد تصمیم بگیرد بر اساس سیاست‌های غلط خود یک اقدامی برای اخلال در تجارت قانونی بکند حتما با عکس‌العمل بین‌المللی مواجه خواهد شد.
 
توصیه بهزاد نبوی به روحانی: به هیچ وجه از برجام خارج نشوید

بهزاد نبوی در جلسه رئیس جمهور با فعالان سیاسی گفت که بزرگترین دستاورد دولت «برجام» بوده که با آمدن ترامپ و برخی اقدامات مخالفان دولت در داخل تلاش شد آن را ناکام بگذارند. توصیه ایشان به آقای روحانی این بود که به هیچ وجه از برجام خارج نشوید و تأکید کرد ادامه برجام در همین وضع فعلی نیز برای کشور مفید است. تاکید آقای نبوی این بود که ما باید ابتدا سیاست خارجی خود را سامان دهیم و بعد مسائل داخلی را به سامان برسانیم. «اگر اظهارات رئیس‌جمهور به همان صورت که در جلسه روز گذشته با جمعی از فعالین سیاسی مطرح شد، برای جامعه گفته شود شاید بتواند بسیاری از نگرانی‌های موجود را نسبت به عملکرد دولت برطرف کند.» این بخشی از حرف‌های دبیرکل حزب اتحادملت در گفت و گویش با خبرنگار جماران است. او در این گفتگو، نشست دیروز رئیس جمهور با فعالین سیاسی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: آقای رئیس جمهور در این جلسه نظرات خود را خیلی راحت و بی تکلف مطرح کرد. وی همچنین به فقدان ارتباط میان روحانی با حامیانش اشاره کرد و آن را یکی از بزرگترین نقطه ضعف‌های رئیس جمهور دانست.
 
هشدار کاظم جلالی به ماجراجویی علیه تانکر‌های ایرانی

سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه تاکید کرد: هرگونه ممانعت یا مزاحمت احتمالی برای تردد کشتی‌های ایرانی از سوی دولت ایالات متحده آمریکا به منزله نقض فاحش قوانین کشتیرانی در آب‌های آزاد و تهدید صلح و امنیت بین‌المللی است. کاظم جلالی سفیر در رشته توئیتی به زبان روسی در خصوص برخی شنیده‌ها در خصوص قصد دولت آمریکا برای ایجاد مزاحمت در مسیر تانکر‌های ایرانی نوشت: نفتکش‌های ایرانی با پرچم جمهوری اسلامی ایران در چارچوب اصل مبادله تجارت آزاد و نیز تجارت قانونی و مشروع ایران با ونزوئلا در حال حرکت به سمت این کشور هستند. هر گونه ممانعت یا مزاحمت احتمالی برای تردد این کشتی‌ها از سوی دولت ایالات متحده آمریکا به منزله تحمیل قوانین ملی یک کشور به سایر کشور‌ها و مغایر با اصول توافق شده بین المللی، نقض فاحش قوانین کشتیرانی در آب‌های آزاد و تهدید صلح و امنیت بین المللی می‌باشد. جمهوری اسلامی ایران بار‌ها نشان داده که در حراست و پاسداری از منافع و حیات ملی خود کاملا جدی و مصمم است. هر گونه ماجراجویی و اقدام احمقانه علیه شناور‌ها و تانکر‌های ایرانی در آبراه‌های بین‌المللی، بدون شک برای عاملین آن پشیمان کننده خواهد بود.
 
ماجرای ارتباط مجری «من و تو» با سلاطین طلا و خودرو

نام آیه دریس، مجری شبکه «من و تو» در پرونده سلاطین طلا و خودرو دیده می‌شود. در جریان رسیدگی به پرونده سلاطین طلا و خودرو نام مجری شبکه «من و تو» مطرح شد. در این پرونده که «وحید بهزادی» و همسرش «نجوا لاشیدایی» به جرم اخلال عمده در بازار خودرو و طلا به اعدام محکوم شده‌اند، ارتباط مالی میان متهمان و مجری شبکه «من و تو» مشاهده شده است. با تحقیقاتی که از حساب‌های «وحید بهزادی» و «نجوا لاشیدایی» در شرکت شهاب پارس برآمده است، بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان به حساب خانمی واریز شده که گفته می‌شود مجری شبکه ضد انقلاب «من و تو» و مجری مرجان تی‌وی بوده که سال ۹۴ از کشور خارج شده است. بر همین اساس آیه دریس، مجری و تهیه کننده شبکه «من و تو» فردی است که ۱۸ میلیارد از سرمایه بیت المال را به غارت برده و در سال ۹۴ از کشور گریخت.
 
توئیت قالیباف درباره توصیه رهبرانقلاب

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: وظیفۀ انسان انقلابی، گسترش دادن جبهۀ انقلاب، یارگیری و رشد در کنار مرزبندی با افراد بی‌اعتقاد است. محمدباقر قالیباف با انتشار توییتی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «‏توصیۀ رهبر معظم انقلاب دربارۀ گسترش دادن جبهۀ انقلاب، تعریف ما از مفهوم ‎انقلابی را هم دقیق‌تر می‌کند. وظیفۀ انسان انقلابی، گسترش دادن جبهۀ انقلاب، یارگیری و رشد در کنار مرزبندی با افراد بی‌اعتقاد است. محدود کردن جبهۀ انقلاب موافق با اصول ‎انقلابی‌گری نیست.»
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۳
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۱۱۷
تابناک شما که شدی سخنگوی جناب مطهری اگر جرات می داشتی خبر روزنامه کیهان را منتشر می کردی که قشنگ این اقا را شست و برد گوشه رینگ
ولی جرات نداری چون یکی دو سال است عوض شدی
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
آره برد و شست و رفت و دوخت و سوخت ..... قرار بود کاندید ریاست جمهوری حالا با سمت دیگه اعدام زن و شوهر پولدار و بنگاه دار خودرو به امید ارزان شدن خودرو . بدون اینکه بخواهند به علم و کتب علمی احترام و اجرا کنند . اخه کدام کشور شهروندان را بخاطر خرید و فروش سکه و طلا و خودرو اعدام میکنند . دنیا و جوامع عربی و شرقی لبنان و عراق و یمن دارن رفتار سیاسی و اقتصادی مسولان ایران را بشدت رصد میکنند ... اصولگرایان برخوردار ثروت و قدرت و سیاست ، چرا جلوی خصوصی سازی دولت روحانی ایستادگی کردید
ناشناس
| Japan |
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
اکر خواننده دایمی تابناک و نظرات بودی ، متوجه می شدی که اکثریت خوانندگان تابناک هیچ علاقه‌ای به کیهان ندارن و کاملآ مخالف نظرات کیهان هستند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
شما قبلا مثبت و منفی ها را به کل جامعه تسری میدادی ولی خلاف ان بارها ثابت می شد
همون نیستی؟
22:27 خطاب به ناشناس
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
همین کارها کرده که رتبه سایت از 30 به 50 نزول پیدا کرده در بین سایت های پر بازدید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
تو برو همون کیهانتو بخون.
ناشناس
| Russian Federation |
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
بله بله نوابغ صحیح فرمودن.راستی تیراژ روزنامه کیهان با نسخه های اجباریش جمعا چند تاست اقایون اکثریت جامعه؟
:)
ناشناس
| Netherlands |
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
مدتی من در اداره کیهان میخوندم شب ها خوابم نمیبرد . دچار توهم و پرخاری میشدم . به همکارانم بخاطر ظواهر قیافه . ارایش موی سر و حتی انتقاد از دولت و حاکمیت گیر میدادم ....به زنان توی خیابان تمرکز میکردم که چرا یک تار موی انها پیدا هست چقدر خوب بود بر صورت برقع میکشیدند . چقدر خوب میشد مردم اصلا انتخابلت نداشته باشند . چقدر خوب بود کل دنیا مال ما ایران باشه ........بعدا فهمیدم همش بخاطر گفتمان همین کیهان هست . دیگه ان روزنامه را نخواندم چون گفتمان من دراوردی به مردم القا میکرد .برای این روزنامه نه شعورسیاسی مردم مهم هست نه علم در حوزه اقتصاد .....
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
شما خیلی دلت خوشه. کی به مطالب کیهان اهمیت میده.تاریخ مصرف کیهان خیلی وقته تموم شد.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
اره خیلی وقته تموم شده که به روزنامه اینده معروف است!!!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
کسی کیهان نمیخونه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
پرچم فرانسه منظورت همون خصوصی سازی که رییسش تو اردبیل برای خودش شرکتی رو میخره یا فرد با تحصیلات ابتدایی مالک ماشین سازی تبریز میشه که نیست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
پرچم فرانسه امثال تو علاقه دارن کوچکترین ضعف طرف مقابل رو بزرگ جلوه بدن و بزرگترین ضعف همفکران خودشون رو کوچک در عین این که پز آزادی بیان و انتقاد پذیری میدن مصادیقش فراونه و به داستان های تخیلی هم علاقه زیادی دارن چون میتونن نقطه ضعف های خیالی بسازن البته در قبال صحبت هایی که کردی جواب دیگه ای می خواستم بهت بدم ولی چون احتمالا تابناک منتشر نکنه در همین حد کافیه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
من سالی یه کیهان می خریدم برای شیشه پاک کردن
چند ساله همسایه ما که در یک اداره دولتی کار می کنه برای کل مجتمع میاره
برای اونها مجانی و به زور میارن می ذارن روی میزهاشون
نو و ورق نخورده میاره برای شیشه پاک کردن اهالی ساختمان
می زاره روی میز لابی هر کس نیاز داشت برای شیشه بر می داره ولی اغلب سرایدار شب به شب می ریزه توی سطل زباله
مردم هر روز که شیشه پاک نمی کنند که لازم باشه همیشه !
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
مخاطبان تابناک با کیهان این همه اختلاف دارند وگرنه همه جا این طوری نیست و اگه مطالب کیهان اهمیتی نداشت بهش پرداخته نمی شد که می بینیم داره پرداخته می شه.
حضرت آقای حاج میرزایی به اصطلاح وزیر آموزش و پرورش وحضرت آقای نوبخت حسابدارکابینه فخیمه
فرهنگیان راچی فرض کرده اید
متوسط حقوق فرهنگیان در سال  88برابر 500000 تومان و قیمت هر سکه در آن سال 250000 تومان بود.
به قول خودتان متوسط حقوق فرهنگیان را به 4 500000 تومان رسانده اید و برابر تورم در این 11 سال حقوق فرهنگیان را به یک سوم سال 88 تقلیل داده اید .(هر فرهنگی در حال حاضر یک سوم سال 88 حقوق می گیرد)
در صورتیکه برابر سال 88 باید متوسط حقوق فرهنگیان با در نظر گرفتن تورم در سال 99
15000000 تومان باشد.
ما فرهنگیان را به قعر چاه فقر وفلاکت انداخته اید و افتخار هم می کنید.
اصلا چطور است که خدمت در آموزش وپرورش را فی سبیل الله اعلام کنید و هرکس مثلا نذر کند یک سال دو سال و...را در این وزارتخانه بدون بودجه خدمت کند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
دوست عزیز اگه ممکنه این محاسبات رو برای کارگران هم انجام دهید البته با در نظر گرفتن 8 ساعت کار در روز و 12 ماه از سال
تیزبین
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
نمایندگان فعلی که قبلا در مجمع تشخیص مصلحت بودند،آیابعداز ورود به مجلس کماکان عضو این مجمع خواهندبودیانه؟
1 سکه = حقوق 4 ماه کارگر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
اول این که حقوق کارگر در سال98 با دو فرزند 2 میلیون و پانصد هزار تومان تا 3 میلیون در ماه بوده وامسال به 3300 تومان به بالا می رسد
دوم هم اینکه قیمت جهانی طلا اگر در 20 سال پیش تا الان اینقدر رشد پیدا نمی کرد الان یک کارگر با حقوق یک ماهش 3 سکه می توانست بخرد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
افرادی که با طرح موزیانه مسائل اقتصادی به نظام حمله می کنند از سلطنت طلبها و بعثی ها که مشکلشان را با نظام واضح مطرح می کردند بدتر هستند.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
ناشناس 22:52
درماه چقد حقوق و مزایا میگیری؟ کارگرها و ف هنگیان حق اعتراض دارن و حق دارن که اعتراضشون رو بیان کنن، هنوز بی پولی به امثال شما فشار نیاورده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
۲۲:۰۶
استدلالت کاملا اشتباهه
برو تو یه دانشکده ی اقتصاد بگو تا برات توضیح بدن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
۲۲:۵۲ناشناس
تو این اوضاع اقتصادی شماهارو دیگه کجای دلمون بذاریم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
دو عدد شاخص بورس برابر با حقوق یک کارگر است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
ناشناس 2206
دوست عزیز حقوق پایه با حق مسکن و خواروبار میشود 2میلیون و 300 داکارگری که در کارگاه سابقه ندارد که مزد سنوات بگیرد و 2 سال سابقه ندارد که حق اولاد بگیرد یا فرزند ندارد فقط همین مبلغ را دریافت میکند با داشتن 2 فرزند و سابقه هم نهایتا 2میلیون 900 دریافت میکند منصف باشیم و راستگو
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
جناب راستگو
ما اطرافمون دیدیم که می گوییم چند می گیرند
با زدو بند پارتی ومفت گوی به یال کوپالی دست پیدا کردی ومیرزای نکو شد وما فرو دست انگل که این اقا زادگی واقا شدن حاصل نمیشود ،مگر با پایمال شدن حقوق همان طبقه فقیر و بدبخت که حق وحقوشان عاید شما.امثال شما میشود
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
هیچوقت فکر نمیکردم به اینجا برسیم که به محرومین بگن طبقه فرودست.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
ناشناس ۲۳:۴۹
خداوکیلی منم خیلی متاسف شدم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
همین طبقه ای که آقایون ازش به عنوان فرودست نام می برن بیماری کرونارو به طبقه ی فرادست میده و باعث مرگ و میر در طبقه ی فرادست میشه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
آقای ۲۳/۴ خودت را ناراحت نکن فرودست همان مستضعف قدیم می باشد که از طرف آقایان فرا دست قابل احترام هستند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
این کلمه طبقه فرودست رو یکی دیگه مد کرد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
آقای نکویی ما یادمان نرفته که انقلاب انقلاب مستضعفان و پا برهنگان بود شما چی؟یادت هست؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
ولی نعمتان انقلاب در سایه بی تدبیری مسئولین حالا شده اند طبقه فرودست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ای خدا دادم را به کجا بزنم؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
ما مردم فرودست در موقع ، انتخابات میشیم مردم فهیم میشیم مردم
مردا آنکه در این زمانه بی شرف خواست نان حلال بخورد
پاسخ ها
ناشناس
| Denmark |
۰۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
قیاس بنفس میفرمائیدمال حرام خوردن آسان هضمش سخت
تفکرات امثالی چون نبوی همیشه دنبال مقصر جلوه دادن ایران هستند و همیشه هم می گویند ایران هیچ کاری نکند چون توانش را نداریم
نمونه ان اگر صلح و برجام شکل نگیرد جنگ می شود و با همین ادبیات امدن سر کار و اتفاقا هم صلح شکل گرفت البته صلح چه عرض کنیم دادن ناموس کشور بود برای فروش نفت ولی چی شد؟ هیچی طرف مقابل هیچی رفتند بیرون ولی این ها می گویند باید باشیم در این صلح حتی اگر به ضرر ما باشد!
گفتند رودرو نشوید با امریکا چون جنگ می شود ولی انها یک حرکتی کردن و ما یک حرکتی کردیم که دنیا را تکان داد و انها کاری نتوانستند بکنند چون از پیامدهای ان اگاه بودن ولی باز این جماعت می گویند تسلیحات به چه کار می اید
می گویند تا سیاسست خارجی درست نشود سیاست داخلی درست نمی شود ولی باز چون تفکر چپی دارند و تفکر چپ هم دنبال خارج است همیشه رودست می خورند توسط همان خارجیها چون هیچ کشوری تا سیاست داخلی وامور را درست نکند هیچ جهانی نمیتواند شما را درست کند
و ......
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
چطور منظور نبوی را متوجه نشدی . ایشان به صراحت گفته برجام را حفظ کن چون نفع سیاسی و اقتصادی ان بهتر از این هست که از ان پی تی خارج و به بمب اتم تازه اگر برسی . نهایتا میشود کره شمالی . ایا واقعا وقتی کره شمالی شدن با کدام اقتصاد و صادرات میخواهی در لبنان و سوریه و عراق و یمن .....بجنگیم ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
پرچم فرانسه کلا پرتی
ناشناس
| United States of America |
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
شما پرتی و تفکر و گفتمان شما پرت هست که وقتی روی پول و ثروت مردم تکیه زدید حالا صدای مردم را نمیشنوید . نه صدای انتخابات اکثریت مردم را گوش نکردید حالا به مطالبه ارمانی اقلیت جامعه میخواهید بر اکثریت جامعه تصمیم بگیرید شما پرت هستید که اثلا نمیدانید بخاطر روسری کردن زنان جامعه نیازی به این همه هزینه سیاسی و مادی از جیب مردم نبود . دستاورد شماها واقع چی هست . بیکاری . گرانی .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
زیاد به خود فشار نیاور وایران دارد ابر قدرت می شود و شما هنوز دنبال زیر کردن ان ولی نمی توانید
در ضمن بیکاری و تورم به خاطر سیاست داخلی کشور است که همان انتخابات مورد نظرتون باعث ان شد ان هم وقتی از گذشته درس نمی گیرد و همان راه اشتباه قبلی در اداره کشور را مپیمانند نه برجام و امریکا
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
ناشناس ۲۳:۰۰
نظرتو بده
مثل معجزه ی هزاره ی سوم به دیگران اتهام نزن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
00:17
حالا خوبه توی اتهام زنی شماها رودست ندارین
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
ناشناس 23:37
ایران داره ابر قدرت می شه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خوبی شما
داریم صدای خورد شدن استخوان مردم را میشنویم صدای ضجه اقشار ضعیف به آسمان بلند است مقصر این وضع دولت روحانی است کار را که درست نکرد خانه مردم را هم خراب کرد
پاسخ ها
حمید
| United States of America |
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
طبقه ضعیف مثل هیزم خشکی هستند که اگر بیشتر بهشون فشار بیاد.دیگه کسی نمیتونه تو مملکت خودشو پاک جلوه بده.آتیشی که بیاد کل کشور رو میسوزونه.خدا کنه بفهمیم باید عدالت و مساوات رو رعایت کنیم و خودمونو برتر و والاتر از مردم فرودست نبینیم
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
مقصر همنواهای داخلی تمامیت خواهی هستند که همنوا با ترامپ برجام را هوا کردند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
مقصر؟؟
تاریخ قضاوت خواهد کرد
چیزی که پیدا بود هر نماینده ای که خیلی سر و صدا می کرد و می کند در پشت ماجرا از یک چیزی دارد فرار می کند و می خواهد با قهرمان سازی فرار رو به جلو کند
پس از خبر دلسرد کننده دیروز مبنی بر محکومیت محمود صادقی، نماینده جانباز و فرزند شهید که از با ارزشترین دارایی یعنی جانش بخاطر دفاع از این کشور و نظام گذشته؛ انهم فقط بخاطر اظهار نظر ، که لازمه امر نمایندگی مجلس میباشد؛ خبر محکومیت دو نماینده در زد و بند با خودرو سازان امید افرین بود و بابت ان از قوه قضاییه صمیمانه تشکر میکنم. اگر به سخنان ان دو نماینده راجع به احتکار وگرانفروشی در خودرو سازی توجه کنیم(نطق اتشین اقای عزیزی در مجلس) در میابیم که مجرمان چطور برای رد گم کردن خود را دلسوز کشور نشان میدهند و چطور گرگها لباس بره میپوشند تا بهتر بتوانند غارت کنند. غیر ممکن است که اینهمه ظلم و فساد و احتکار در خودرو سازی بدون کمک و هماهنگی انجام گرفته باشد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
ملاک حال فعلی افراد است
قیمت مسکن و لوازم خانگی و موبایل افسارگسیخته شده. دولت بیاد بگه که چه دلیلی داشت تو آتش بورس بدمه و روزی ۵ درصد سود مفت بدون مالیات پخش کنه تا تورم اینجوری بشه.
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
دولت بی تفنگ با دو تا تشر دولت با تفنگ در سایه از مطالبات و شعارهای موقع انتخابات عقب نشینی کرده . دولت بی تفنگ برای جوامعی هست که دمکراسی و ثروت و قدرت و سیاست گداریها به دست مردم از طریق صندوق رای رقم‌میخورد . شاهد گرانی بیشتر در ماه های اخیر خواهیم بود .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
تورم باعث بالارفتن شاخص بورس می شه نه برعکس . وقتی تورم بالا باشه همه چیز بی ارزش می شه از جمله قیمت سهام
بهتر است بگویند "با ویلموتس سر بیت المال کلاه گذاشتیم"
خداحافظی همیشگی با برنامه «۹۰»
ماه چو پنهان شود شبپره بازیگر میدان شود .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
هیچ کس حق ندارد محبوب باشد
افسوس که فرو دستان توسط مسئولان پایمال می شوند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
بسیاری از مسئولان جامعه ما در خانواده های کم بضاعت مالی پرورش یافته اند.
شاید برخی شکم سیرها باجنگ مخالف باشند
اینها که صلح نمی کنند
فقط تنها راه جنگ باامریکاست
اگرباامریکانجنگیم به زودی داخل کشورباهم میجنگیم
تحمل این اوضاع خیلی سخت شده
خیلی اززندگیها به خاطر فقرداره نابودمیشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
جنگ هیچوقت برای هیچ کجا شرایط بهتر ایجاد نکرده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
اتفاقا رو شکم گرسنه ها حساب نکن
برای خانم زهرا لاجوردی مهمتر از حقوق زنان مسایل سیاسی است . زیرا سیاست ایشان عین دیانتش است . البته ناگفته نماند که سواد ایشان در حد خواندن انشای دیگران است و نمی تواند از خودش انشابنویسد و حتی در املا نوشتن هم نقصان دارد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
عزیزم این ازدواج ها که اینقدر مدعی هستید کمتر از یک هزارم درصد ازدواج های جامعه را شکل می دهند ولی مشکلات اصلی شما بانوان اصلی در لابه لای این چیزها گم شده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
البته اینها دیانتشون عین سیاستشونه
دختر لاجوردی چه افاضاتی فرموده البته غیر از این انتظاری نیست اگر بچه خودش هم بود هین حرف رو می زد مرگ برای همسایه خوب است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
صد تا قانون است شاید خیلی ها از ان استفاده نکنند ولی این دلیل بر این نیست که ان قانون نباشد و بگوییم برای دیگری باشد!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
با داشتن چنان پدری چنین فرزند دگمی در مجلس چه خواهد گرد!!!!!!!!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
نا شناس 2252
اصلا بگو یک در میلیون
چیزی که غلطه باید درست بشه ما همیشه فدای اون از این مهمتره و این واجب تره شدیم
این فرهنگیان را که به زور توی آموزش و پرورش نیاوردند که همیشه طلبکارند،در حالی که حقوقشون از خیلی از ارگانها بیشتر هست،اگه خیلی ناراحتند تشریف ببرند اون شغلی را که دوست دارند انجام بدن،الان هم حقوق برای هیچی میگیرن،از 365روز سال که بیشتر از نصفش را تعطیند،موقع استخدام آموزش و پرورش که میشه همینها که الان ناراحت هستند با پارتی و زد و بند و هزار کلک دیگر اطرافیان خود را وارد این سازمان می کنند!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
خارج برن بهتر نیست ؟ گفتمان شماها نه دنیای مردم را درست کردید نه اخرت مردم را . شما اصولگرایان به هر دو عالم گند زدید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
بااحترام به معلم‌ها،توسال مفیدحدود چهل روز تدریس میکنن،برخلاف کارگر بدبخت آخرسر یه پاداش پایان کار میگیرن،بعدش موروثی یکی از فرزندانشون را بعداز بازنشستگی جایگزین خود میکنن،ماکارگران هم بعداز یه عمربدبختی باجسمی درب وداغون باید بریم سراغ کمیته امداد ویارانه چهل وپنج وپانصدمیلیونی دایی محمود احمدینژاد
ناشناس
| Russian Federation |
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
هر کس مرا چیزی بیاموزد من را یک عمر بنده خود ساخه است(حضرت علی علیه سلام)
شما و مثبت دهندگان نظر شما یا خودتان سواد خواندن و نوشتن اموخته اید که البته بعید است
یا پیرو علی (ع) نیستید
و یا جهل مانع شده که بدانید پایین اوردن جایگاه معلم و اموزش در هر کشوری یعنی عقب ماندگی، وابستگی بجای علم و دانش و اگاهی.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
چقدر بد شدیم که حتی حرمت معلم رو نگه نمیداریم
همین که کسی به فکرشون نبوده و اونها نتونستن تمام تلاش خودشون رد انجام بدن باعث شده ما امروز به جایی برسیم که با یک معلم یر دریافتی و حقوقش بحث کنیم
خدایا به من فهم بده
حدود یکماه پیش آقای ترامپ ناوهای نیروی دریایی امریکا را به آبهای دریای کارائیب و مرزهای ونزوئلا برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر که به درون مرزهای امریکا میرسد و سالانه حداقل 70 هزار امریکایی را می کشد فرستاد. احتمالا این ناوها سعی خواهند کرد تا نفتکش ها را متوقف کنند و بحرانی در پیش خواهیم داشت، اما مهمتر آنکه بلاخره خواهیم دید که تهدیدهای آقای ترامپ چقدر جدی است.
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۰
نه داداش . به ترامپ پیام دادند که ایران در حال ارسال سلاح به ونزویلا هست . پیش دستی کرده میخواد کشتی ها را کاووش و جستجو کنه . چون قبلا در ابهای عمان اینکار کردند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
الان که به قول شما حداقل یه ماه وقت داشتیم و داریم وقتشه که ثابت کنیم بلدیم درست تصمیم بگیریم و عمل کنیم یه آزمون برای سیاست خارجی و نیروهای مسلح .
اینبار نه غافلگیر شدیم نه بی خبر بودیم نه نفوذی داشتیم نه هزار تا بهونه دیگه
وینتر از کامینگ
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
چقدر فکر کردم تا فهمیدم چی نوشتین، سامر ایز کامینگ
جناب قاسم میرزایی
شما خود را چه میدانید ؟ طبقه بالادست ؟
ملاک انسانها از نظر شما کاملا مادیات است و بس
چندشم شد ، چهل سال بعد از انقلاب ، نماینده مردم میگوید طبقه فرودست !!!
اینا همان پابرهنه های پشت امام خمینی بودند که قرار بود کرامت پیدا کنند .....حالا شدند فرودست ؟
جامعه بی طبقه توحیدی کجا رفت آقای نماینده ؟
منتخب مجلس یازدهم: کودک‌همسری به هیچ عنوان مساله اساسی ما نیست) آه که چقدر ضجه زدم که نباید گذاشت با کم محلی به انتخابات پای این نوع افراد را به مجلس بازکنیم خدا می داند در این کسوت نمایندگی جقدر تیشه به ریشه آزادیهای اجتماعی و فردی و فرهنگی بزنند
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
دختر زیر ۱۵ سال نداره بریم خواستگاری .....اصولگرایان با زبان‌منطق سرشان نمیشه باید با تفکر خودشان با انها برخورد کرد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
با این اوضاع اقتصادی فکر نکنم عمرشان به عنوان نماینده کفاف بدهد.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
برای از نو ساختن اول باید خراب کرد
اینا مسیر ساختن رو باز میکنن
اینا همه چیز رو خراب میکنن
واقعا که مسلمان ناب داره خودشا نشون میده

طبقه فرو دست!!!!!
طبقه فراموش شده بهتره نتیجه بی عدالتی

گناه دارن بخدا
مسئولین مثل بچه ها دارن با هم لجبازی میکنن
اصولگرا میخواد خودش دولت تشکیل بده تا با آمریکا مذاکره کنه
روحانی هم لج کرده استعفا نمیده تا 1400 که اینا نتونن مذاکره کنن
ترامپ هم گیج شده میگه ایرانیا پیام مذاکره میفرستن
ترامپ فکر میکنه اینا منتظر پیروزی دموکراتا هستن
نمیدونه اینا دارن با هم لجبازی میکنن
هر کی میخواد افتخار مذاکره به اسم خودش ثبت بشه
دست آوردهای مجلس یازدهم
موافقت با کودک همسری
افطاری با خانواده در هتل لاکچری
تشکیل فراکسیون زیارت
دعوا بر سر صندلی ریاست
البته اینها از نتایج سحر است
باش تا صبح دولتت بدمد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
ببین افطار در هتل لاکچری توسط چه کسانی بوده و کدوم وزیر و مقام دولتی اونجا بودن بعد صحبت کن کارهای خودتون رو هم به دیگران نسبت میدید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
تازه اینا دستاوردهاشون قبل از شروع بکاره
بذار برن تو مجلس اونوقت باید طومار بنویسی از دستاوردشون
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۳۱
این ها همش تکلیف است و اینها تکلیف انجام می دهند
آقای میرزایی تورم رو طبقه قوی که تو اقتصاد فعاله و توی خونه نمیشینه حتی تو کرونا درست میکنه . فکر کن‌ بعد حرف بزن. کی به تو رای داده شدی نماینده .وگرنه جزء بدبختای جامعه بودی
من چند ماه پیش گفته بودم ، ریاست مجلس قالیباف در صورتی قطعی است که ۹۰ تا ۱۰۰ کرسی در اختیار اصلاح طلبان باشد بنابراین چون این اتفاق نیفتاد به نظر من تاکید کنم به نظر من ریاست مجلس قالیباف در هاله ای از ابهام است
توصیه بهزاد نبوی به روحانی: به هیچ وجه از برجام خارج نشوید.....................

دوش در حلقه ما قصۀ برجام تو بود

تا دل شب سخن از آن همه اوهام تو بود

باز با چندتن از اهل و عیال و رفقا

ذکر خیر سبد مملو از اقلام تو بود

عالم از شور و شر غرب خبر داشت ولی

بی خبر از همه جا دکتر خوش‌نام تو بود
چرا قسمت نظرات برای اخبار اقتصادی فعال نیست؟ از نظرات مردم واهمه دارید؟
مردم بیان راجع به حرف خاله زنک اون روزنامه و این نماینده که جفتشون بی مسئولیت هستند نظر بدن ولی راجع به سفره های خالیشان خاموش باشند؟
صاحب فراری شرکت املاک رابینسون که بعد از بلا کشیدن پولهای بسیاری از مردم در دبی.. ارتباط بسیار نزدیکی با شبکه من و تو ودیگر شبکه های ضد انقلاب خارج کشور دارد و ازادانه در ایران زندگی و ماننده همیشه به کلاه برداری ادامه میدهد ازادی ایشان بسیار مشکوک و پشتش به کجا گرم هست خدا داند
تابناک نمی تواند با اینگونه تفسیرها و تحلیل های فریبکارانه، برای نمایندگان منتصب مجلس یازدهم مشروعیت کسب نماید
آقای میر سلیم شما هم که فقط وفقط برای خدمت آمده ای مخاطبان گرامی مدیونید اگر فکر کنید آقای میرسلیم برای ریاست و..... آمده است
جای جالب قضیه در مورد کودک همسری اینه کسانی که موافق کودک همسری می‌باشند یا لا اقل با آن مخالفتی ندارند به هیچ وجه من الوجوه راضی نیستند که دختر خودشان در سن کودکی ازدواج کند به قول قدیمیا مرگ حقه اما برا همسایه
سلام
این چیزی که شما القا میکنید خصوصی سازی نیست.این رانت فروشی هست.از طرفی بنگاه داری که شما میفرماییید مفسد اقتصادی هست.حالا در هر لباسی که باشا.مگه این آقا و خانم چقدر نفوذ دارند که با یه بنگاه ایقدر دارن درآمد کسب میکنن.
ولی نعمتان دیروز_فرودستان امروز. چهره واقعی سیاستمداران روزی نمایان می شود.پ
مجلس آینده مرکز اختلافات سیلیقه ای و باندی خواهد بود که هیچ نسبتی با منافع ملی نخواهد داشت و تنها وقت و فرصت ناچیز کشور را بهدر خواهد داد خواهیم دید که چگونه همه تلاشها خنثی خواهد شد
پس بیگی نماینده تبریز چی شد؟
اونم که بود!!!
مااگرازکسی بادلیل یابی دلیل خوشمان نیایدهرچه حرف درست وحق بزندقبول نداریم وبرعکس اگرازطرف بی دلیلی واقعامنطقی خوشمان بیایدهرپرت وپلائی بگویدمیپذیریم ایکاش مشکل بانوانمان کودک همسری بودمشکل خانمهاپیردختری بیشتراست ازیکطرف وسایرمشکلات چون رانت واختلاس که‌مشکل همه است ودرموردخانمهاکمی امنیت اجتماعی هم اضافه میشوددرهرحال بجای اینکه دل بعضی مخاطبان به کودک همسری بسوزدبه پیردختران بی همسربسوزدبهتراست
با تشكر از شما نماينده محترم كه اذعان ميكني طبقه فرودست.
آيا از شعارهاي انقلاب رسيدگي به طبقه فرودست نبود؟ آيا انقلاب رو همين فرودستان انجام ندادند ؟ حالا چه شده كه بعداز 40 سال طبقه فرودست آن هم الا ماشا ا.. داريم.
يا دسخنان امام خميني افتادم :
واي از ان روز كه مردم بفهمند ذات شما و نيت اصلي شما رو
این توصیفات بی ادبانه درباره طبقه فرودست، جامعه آن هم از طرف یک مقام رسمی کشور، بعید است
پیشنهاد میشه خانم لاجوردی نوه ۹ ساله خودشون رو شوهر بدن.
طبقه فرودست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خدایا !
هیچی ولش کن
آیا برنامه نود تعطیل شد دنیا به آخر رسید؟ البته که خیر.
من برنامه نود را حداکثر دوبار آنهم اتفاقی دیدم و هیچ تاسفی بابت تعطیل شدن آن ندارم اما این تعطیلی جای تامل دارد که چگونه یک مدیر یک برنامه پرمخاطب، مفید و پولساز و اشتغالزا را براحتی تعطیل می کند به چه دلیلی؟ لجبازی؟ حسادت؟
و بدتر اینکه این بی درایتی و بی مدبری محض از سوی مقامات بالاتر هیچ بازخوردی نداشت! چرا؟ احتمالا چون فامیل بودند و زشت بود!!!
با تشكر از شما نماينده محترم كه اذعان ميكني طبقه فرودست.
آيا از شعارهاي انقلاب رسيدگي به طبقه فرودست نبود؟ آيا انقلاب رو همين فرودستان انجام ندادند ؟ حالا چه شده كه بعداز 40 سال طبقه فرودست آن هم الا ماشا ا.. داريم.
طبقه فرودست!!!!!!!!

یک زمانی به اینها میگفتند، طبقه مستضعف. یعنی به ضعف کشیده شده

حالا شده فرودست!

فرادست کیه؟
مقامات کرونا را جدی نگرفته است فقط حرف می زنند:
چرا شهرداری ها میادین میوه و تربار را به فضای باز منتقل نکرد که هیچ در بعضی شهرها بازارهای ماهی را به مکان سرپوشیده انتقال دادند؟
چرا در واگن های مترو تهویه فشار منفی نصب نشد؟
چرا فضای داخل تاکسی ها با طلق به چهار قسمت مجزا نشد؟
و ....
دختر کو ندارد نشان از پدر
خانم لاجوردی احتمالا نمیدونن که کودک همسری
دغدغه کودکان است نه زنان
سلام
بزرگترین کارخانه آجر جنگیه اهواز با پیش از 2000کارگربه شخصی به نام کاظم ص اهدا شده.نامبرده پس از تعطیلی و اخراج کارگران.اقدام به فروش تجیزات نموده.و در حال حاضر اقدام به قطعه بندی و فروش زمین کارخانه نموده است.
جالب است بدانید که کارخانه ای که تعطیل بوده و فعالیتی نداشته،وام بسیار سنگین خسارت سیل 98برای ایشان با رانت یک مداح معروف اهوازی ،تصویب شده.لطفا با توجه به تخلفات متنوع این اقدام،رسیدگی فرمایید.
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
آخرین اخبار
وب گردی