بازدید 38298
هزار و نهصد و هشتاد و هفتمین بسته ویژه خبری «تابناک»

نقل قولی از امام خمینی (ره) درباره ارتش و سپاه / شک نماینده اصلاح‌طلب به گزارش جنجالی دیوان محاسبات / انتقادات تند علی مطهری از کدخدایی / نماینده رشت: پسا کرونای وحشتناکی داریم

رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند واعظی: حتی دشمنان هم این کار را با ما نمی‌کنند / مسیح مهاجری: کسی پیدا نشد بپرسد، ویروس کرونا چگونه می‌تواند مأمور خدا باشد؟ / نامه مدیر حوزه‌های علمیه به پنجاه رهبر مذهبی دنیا / تاریخ تولد دقیق رهبر انقلاب به روایت خودشان و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۹۷۳۱۴۶
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۴ 18 April 2020
تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

تاریخ تولد دقیق رهبر انقلاب به روایت خودشان
 
کاربران فضای مجازی به مناسبت سالروز تولد حضرت آیت الله خامنه‌ای با انتشار مطالبی در فضای مجازی تولد رهبر معظم انقلاب را تبریک گفتند. امروز ۲۹ فروردین ماه، مصادف با سالروز تولد حضرت آیت الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب است. البته تاریخ تولد رهبر انقلاب در شناسنامه روز ۲۴ تیر ثبت شده، اما ایشان در یکی از دیدارهایشان فرمودند که تاریخ تولد صحیح‌‎شان روز ۲۹ فروردین است. حضرت آیت الله خامنه‌ای در تاریخ ۲۹ فروردین سال ۱۳۱۸ در مشهد به دنیا آمدند.حضرت آیت الله خامنه‌ای در خانواده‌ای روحانی بدنیا آمدند. پدر و پدربزرگ ایشان، از روحانیان آذری مقیم نجف بودند که از تفرش به آذربایجان هجرت کرده بودند. رهبری در پیش از انقلاب سابقه مبارزه با رژیم شاه را در کارنامه زندگی شان دارند. ایشان پس از انقلاب با رای مردم به ریاست جمهوری برگزیده شدند و سال‌ها بعد پس از رحلت امام توسط مجلس خبرنگان برای رهبری انتخاب شدند. هدایت‌های هوشمندانه حضرت آیت الله خامنه‌ای در حوادث گوناگون کشور مثال زدنی و کم نظیر بوده است.
 
نماینده رشت: پسا کرونای وحشتناکی داریم

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: باید شرایط دولت و کشور را در نظر بگیریم، ما کشوری با اقتصاد ضعیف هستیم و باید بین سلامت و اقتصاد تعادل برقرار کرده و به گونه‌ای در میان این دو حرکت کنیم که اقتصاد ما دچار فروپاشی نشود. یک زمانی شخصی مثل «ترامپ» می‌گوید با تعطیلی مخالف است که یک میلیارد دلار ضرر شخصی کرده و نشان می‌دهد به دنبال منافع شخصی خودش است، اما واقعا رئیس‌جمهور و دولت ایران به داستان‌ها و مسائل پساکرونا فکر می‌کنند. وی ادامه داد: ما در پساکرونا نرخ بالای بیکاری داریم که در دنیا چیزی حدود ۱۰۰ میلیون بیکار وجود خواهد داشت، پیش‌بینی می‌شود حدود یک میلیون نفر آن‌ها در ایران باشند، ما در حال حاضر بین ۳ تا ۵ میلیون بیکار داریم، در نظر بگیرید اگر یک میلیون بیکار، آن هم از جمعیت فعال کشور به آن اضافه شود، چه شرایطی به وجود می‌آید. در حال حاضر استان تهران و اصفهان نرخ بیکاری که در حال به وجود آمدن است را به ترتیب ۳۴ و ۴۰ هزار نفر اعلام کرده‌اند، بنابراین ما باید انصاف را رعایت کنیم و حرفی نزنیم که فقط خوشایند مردم و برخی گروه‌ها باشد. ما عقلای کشور هستیم و باید کشور را اداره کنیم. جعفرزاده با اشاره به شرایط سخت کشور و با بیان اینکه در شرایط عادی همه می‌توانند دولت باشند و کشور را اداره کنند و فلسفه وجودی دولت برای چنین روز‌هایی است، خاطرنشان کرد: امروز نیاز است که دولت ورود پیدا کند، آستین بالا بزند و کار‌های اساسی برای مردم انجام دهد؛ پیشنهاد من به دولت این است که از رفتار‌های قطره چکانی پرهیز کند و بسته‌های حمایتی درست و حسابی به جامعه ارائه کند.

سوال چالشی نماینده مجلس از عادل آذر
 
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: رئیس دیوان محاسبات کشور توضیح دهد بدون حضور کمیسیون برنامه و بودجه چگونه گزارش تفریغ بودجه سال ۹۷ را تدوین کرده است. جلال میرزایی درباره گزارش دیوان محاسبات کشور و اظهارنظر‌های سیاسی از سوی برخی جریان‌های سیاسی پیرامون این گزارش به جای راستی‌آزمایی آن گفت: چنین رویکردی تازگی ندارد. معمولا مسائلی که جنبه حقوقی و قضائی دارد سیاسی می‌کنیم تا به نتیجه خاصی منتهی نشود. نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هنگامی که شما حقوقی و قضائی با مساله‌ای برخورد می‌کنید، فصل‌الخطابش قانون است و موضوع خاتمه پیدا می‌کند، اما در کشور ما نمی‌خواهیم این روند طی شود و دوست داریم همیشه چیزی باشد تا برایش هزینه کنیم و فکر باقی مسائل را نمی‌کنیم. وی با تاکید بر این‌که انتظار می‌رفت در تدوین و تهیه گزارش تفریغ بودجه سال ۹۷ دقت‌های لازم انجام شود، عنوان کرد: ما که می‌دانیم جامعه چه شرایطی دارد و وضعیت چگونه است، نباید کاری کنیم که افکار عمومی دچار تنش و پر‌سش‌های جدی شود.
 
انتقادات تند علی مطهری از کدخدایی
 
علی مطهری در یادداشتی به انتقاد از سخنگوی شورای نگهبان پرداخت و نوشت: آنچه در مجموع از سخنان آقای کدخدایی فهمیده می‌شود همان است که ایشان از رد صلاحیت‌های گسترده و بعضاً بی حساب و احیاناً سیاسی و دستوری که موجب کاهش مشارکت مردم شد دچار عذاب وجدان شده است. علی مطهری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، در کانال تلگرامی خود یادداشتی با عنوان «سخنی با آقای کدخدایی» منتشر کرد و به انتقاد از سخنگوی شورای نگهبان پرداخت.علی مطهری در یادداشتی در کانال تلگرامی خود نوشت: واکنش‌های آقای کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان نسبت به مسائل مربوط به انتخابات گذشته از حد متعارف خارج شده است. می‌توان گفت: نسبت به این موضوع آلرژی و حساسیت پیدا کرده است به طوری که با کمترین بهانه‌ وارد این گود می‌شود و از خود دفاع می‌کند و بدون آنکه کسی از او سؤال کند، بر درستی رد صلاحیت‌ها اصرار می‌ورزد. به نظر می‌رسد که وی به خاطر رد صلاحیت‌های بی حساب دچار عذاب وجدان شده و دنبال آرام کردن وجدان خویش است. اگر چنین باشد امر مبارکی است و نشانه آن است که هنوز وجدان و فطرت انسانی در ایشان زنده است. مطهری در ادامه یادداشت خود آورده است: حساسیتی که ایشان نسبت به مطرح شدن طرح دو فوریتی اصلاح قانون انتخابات در مجلس از خود نشان داده و حرف‌های بی اساس زده قابل تأمل است، ضمن این که با جایگاه ایشان یعنی عضویت و سخنگویی شورای نگهبان نیز تناسب ندارد. اولاً با لحن تمسخرآمیز با مجلس سخن گفته است. سخن از تعطیلات کرونایی و غیر کرونایی مجلس به میان آورده است، کنایه از این که بخشی از تعطیلات مجلس ناشی از عکس العمل او در مقابل رد صلاحیت‌ها بوده است، حال آنکه این تعطیلات به دنبال دستور وزارت بهداشت بوده است و این روز‌ها هم که جلسات آن تشکیل می‌شود به نظر من کار درستی نیست و بیشتر از ترس رسانه هاست.
 
الهیان: جلسات مجازی منتخبین مجلس یازدهم برای انتخاب رئیس نیست
 
منتخب مردم تهران در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی اولویت‌های کشور در جلسات مجازی منتخبین مجلس یازدهم، گفت: تا جایی که اطلاع دارم این جلسات با عنوان بررسی و تعیین ریاست مجلس برگزار نشده است.زهره الهیان در گفتگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری جلسات مجازی منتخبین مجلس یازدهم، اظهار کرد: یک ماه مانده تا افتتاح مجلس یازدهم. فرصت خوبی است تا منتخبین بحث‌ها و جلسات کارشناسی را حول اولویت‌های کشور دنبال کنند.وی در ادامه با بیان اینکه این جلسات بعضا بین خود منتخبین و بعضا بین منتخبین و کارشناسان مختلف برگزار می‌شود، افزود: تاکنون جلسات متعدد و مختلفی برگزار شده است. گا‌ه همزمان منتخبین جداگانه در جلسات مختلف حضور یافته اند و اینگونه نیست که صرفا همه منتخبین با هم در یک جلسه شرکت کنند. جلسات استانی، بین استانی یا با حضور کارشناسان هم برگزار می‌شود. الهیان درباره موضوعات مورد بررسی در این جلسات مجازی تصریح کرد: بحران کرونا و شرایط پساکرونا و رکود اقتصادی ناشی از بحران کرونا از موضوعات اولویت‌دار کشور است که جلسات برگزار شده به این مسائل پرداخته می‌شود. برای تحقق شعار سال هم باید مقدماتی فراهم شود و در این راستا، ما نظرات کارشناسان را جویا می‌شویم. از نظرات متخصصین آینده پژوهی نیز درباره موضوع خانواده و جمعیت استفاده می‌کنیم و امیدواریم نتیجه این جلسات، پیشنهادها و طرح‌های مناسبی در مجلس یازدهم برای حل مشکلات کشور باشد.وی در پاسخ به این پرسش که آیا بحث ریاست مجلس و هیات رئیسه نیز در این جلسات مطرح شده است، گفت: تا جایی که اطلاع دارم این جلسات با این عنوان برگزار نشده است، ولی حتما بین منتخبین بحث ریاست و ترکیب هیات رئیسه مطرح است.

نامه مدیر حوزه‌های علمیه به پنجاه رهبر مذهبی دنیا

مدیر حوزه‌های علمیه کشور در نامه‌های جداگانه به رهبران مذهبی جهان از آمادگی ایران برای انتقال تجربیات برای مقابله با کرونا خبر داد. آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور در نامه‌های جداگانه به پنجاه رهبر مذهبی جهان، از آمادگی حوزه‌های علمیه ایران برای انتقال تجربیات به همه کشور‌ها و استفاده از تجربیات برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

دورهمی تازه نماینده‌ها لغو شد

نشست هم‌اندیشی منتخبان مجلس یازدهم که پیش از این قرار بود، روز دوشنبه برگزار شود، لغو شد. دبیرخانه ائتلاف نیرو‌های انقلاب با اعلام این خبر تاکید کرد: پس از کسب نظر مشورتی وزیر بهداشت، جلسه منتخبان مجلس یازدهم که قرار بود روز دوشنبه (اول اردیبهشت) در مجتمع فرهنگی آدینه برگزار شود، لغو شد.

نماینده اصلاح‌طلب به گزارش جنجالی دیوان محاسبات مشکوک شد

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گزارش اخیر تفریغ بودجه ٩٧ در آستانه تشکیل مجلس جدید را موجب تقویت شائبه سیاسی کاری دانست. علیرضا رحیمی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «رای ⁧مجلس⁩ دهم به رئیس ⁧دیوان محاسبات⁩ بر مبنای رعایت سلامت در مدیریت دیوان و امانتداری و کارشناسی در گزارش ها بود.‌ گزارش حاشیه ساز تفریغ ⁧بودجه⁩ ۹۷ علیه ⁧دولت⁩ که مورد تکذیب مراجع رسمی قرار گرفت و هزینه ساز شد، در آستانه تشکیل مجلس جدید و انتخاب رئیس دیوان، شائبه سیاسی کاری را تقویت می‌کند.»
 
نقل قولی از امام خمینی (ره) درباره ارتش و سپاه

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با بیان خاطره‌ای به نقل از مقام معظم رهبری در دیدار با امام خمینی (ره) اظهار داشت: در زمانی که صحبت از ارتش و سپاه به میان آمد حضرت امام دو دست خود را بالا بردند و فرمودند: یک دست ارتش و دست دیگر سپاه است و این دو بازوی توانمند از انقلاب و میهن دفاع می‌نمایند.
 
پلیس راهور: افزایش ۷۵ درصدی تعداد خودرو‌ها در معابر

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: امروز و براساس اطلاعات به دست آمده نسبت به روز ۳۰ فروردین سال ۹۸ افزایش ۷۵ درصدی تعداد خودرو‌های حاضر در معابر شهری را شاهدیم. سردار مهماندار افزود: نکته‌ای که باید به آن توجه شود این است، همه این افرادی که این روز‌ها وارد خیابان‌ها می‌شوند کارمندان نیستند که رفت و آمدشان ضروری باشد.

مسیح مهاجری: کسی پیدا نشد بپرسد ویروس کرونا چگونه می‌تواند مأمور خدا باشد؟

مسیح مهاجری در روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: بدشانسی کرونا بیشتر از اینجا بود که در شرایط رواج فضای مجازی متولد شد و چون در این رسانه گسترده به پهنای سرتاسر جهان، دایه‌های مهربان‌تر از مادر فراوان وجود دارند، از همان دوران پیچیده در قنداق بودن، انواع و اقسام لباس‌ها که عموماً به تن او گشاد بودند برایش دوخته شد. یکی گفت: کار، کار چین است، آن دیگری گفت: دست آمریکا در کار است، سومی گفت: این مأمور خداست، چهارمی گفت: از علائم ظهور است، پنجمی گفت: غضب طبیعت است، ششمی گفت: کرونا آینده بشریت را تغییر می‌دهد و دنیای پساکرونا دنیای دیگری خواهد بود… در این میان، کسی پیدا نشد بگوید یک ویروس منحوس چگونه می‌تواند مأمور خدا باشد؟ کسی نپرسید چه نسبتی میان یک بیماری با موضوع ظهور امام زمان علیه‌السلام وجود دارد؟ کسی نگفت اگر عالم‌گیر شدن یک بیماری و جان باختن‌های میلیونی انسان‌ها از علائم ظهور است، چرا آن همه طاعون و وبا و آنفلوآنزا با بیش از ۵۰ میلیون کشته ـ که قبل از این به سراغ ملت‌ها آمدند ـ باعث ظهور نشدند؟ چه کسی می‌تواند ادعا کند بعد از پایان دوران کرونا آدم‌ها دست از خیانت و نزاع و فساد و قتل و جنگ و سلطه‌گری و قدرت‌طلبی برمی‌دارند؟ چه کسی می‌تواند اطمیان بدهد کرونا خوی برتری‌طلبی انسان‌ها را تغییر می‌دهد و دنیا گلستان می‌شود؟ انسان، همان موجودی است که وقتی گرفتار طوفان دریا و تلاطم هوا و شدائد زمین می‌شود به خدا روی می‌آورد و به محض اینکه نجات پیدا می‌کند از خدا غافل می‌شود. کرونا که برود، آمریکا باز هم آمریکاست، صهیونیست‌ها باز هم نژادپرست خواهند بود، داعش باز هم داعش است، دعوا‌های جناحی ما هم پابرجا خواهد بود و انحصارطلبی‌ها و اقتدارگرایی‌ها و جنگ قدرت را باز هم خواهیم داشت.

واعظی: حتی دشمنان هم این کار را با ما نمی‌کنند

محمود واعظی: دوستانی که با وجود این تمهیدات، دوراندیشی‌ها و کارنامه قابل دفاع کشور در مقابله با کرونا، امروز دولت را متهم یا تخریب می‌کنند، بیشتر از دولت به کلیت کشور و نظام جفا می‌کنند. تحلیل برخی مشکلات اقتصادی کشور، بدون در نظر گرفتن تحریم‌های دو سال اخیر کتمان واقعیت‌های آشکار و از آن بدتر مغالطه نشاندن معلول به جای علت است. این مشکلات، نتیجه رویکرد دولت در سیاست خارجی نیست، نتیجه تحریم‌هایی است که ظالمانه بر ما اعمال شده است. نتایج رویکرد دولت در سیاست خارجی، همان شاخص‌هایی است که پیش از خروج امریکا از برجام در اقتصاد کشور ثبت شده است. نادیده گرفتن آن شاخص‌ها در چارچوب رقابت‌های سیاسی قابل فهم است، اما تبرئه کامل تحریم‌ها و تحریم‌گران در مشکلات فعلی اقتصادی کشور و نسبت دادن همه مشکلات به دولت، کاری است که حتی دشمنان هم نمی‌کنند. کشورمان این روز‌ها روز‌های سرنوشت‌سازی را سپری می‌کند. روز‌های سخت البته قطعاً رفتنی‌اند، به‌شرطی که بیشتر از همیشه در کنار هم باشیم و به دیده انصاف و با حسن‌ظن به یکدیگر نگاه کنیم. دست از تخریب و تخطئه برداریم و با انسجام و یکپارچگی، همه به فردای روشن این دیار فکر کنیم.

افشاگری کفاشیان این بار درباره افشین قطبی

علی کفاشیان درباره انتخاب افشین قطبی به عنوان سرمربی تیم ملی می‌گوید: یکجور‌هایی این مربی را مجبوری انتخاب کردیم، درست مثل اسکوچیچ، بازیکنان می‌گفتند افشین قطبی مربی نیست.

پاسخ ربیعی به چند خبر جنجالی و شیطنت رسانه‌ای علیه دولت

علی ربیعی، سخنگوی دولت در پاسخ به شیطنت‌های خبری که پیرامون ممانعت ورود اتباع کشور‌های همسایه از جمله پاکستان و افغانستان صورت گرفت، اظهار کرد: آنچه قابل توضیح است این که مرز‌های کشور‌ها با همسایگان بخصوص پاکستان و افغانستان را ما نبستیم. بعد از سی ام بهمن این همسایگان بودند که مرزهایشان با ایران را با این تصور که ویروس کرونا در ایران آمده است بستند؛ پس ما مرز‌های خود را نبستیم. این موضوع اولین پاسخ صریح به این موضوع است.
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۱۴۰
حوزه علمیه میخواد تبادل تجربیات کنه درباره کرونا؟
مثلا چی بگه! مقالات علمیشون رو شیر کنن؟
پاسخ ها
خدای هست
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
کلان دارن تو دریافت بوجه پیشرفت میکنن بقیه اش پیش کش
ناشناس
| Germany |
۰۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
نخست وزیر امام،مهندس موسوی را با قدرت تام به اداره کشور منصوب کنید ،شاید بتواند کشور را از بحران با هزینه کم خارج کند!
ناشناس
| United States of America |
۰۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
تو اصلا می دونی تو حوزه چه دروسی ارائه میشه که نظر می دی ؟ چهار تا واحد تو دانشگاه پاس کردی مقاله مقاله می کنی ، بدبختی ملت از شما بی سوادان مدرک دار است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
میخواهد بگویند که چطور نگذاشتند
تا قم قرنطینه گردد
و بیماری را به تمام کشور منتشر و توزیع کردند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
می شود از علی مطهری پرسید جریان گزارش دیوان محاسبات چیه؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
آقای علی مطهری و امثال ایشان هم یکی از ماها هستند ایشان هم دنبال کارخودشان است.
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
ناشناس 20:35 ماها که به اندازه شما نمی فهمیم کرونا چیه؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
مجلس هنوز قرارداد «مارک ویلموتس» را بررسی نکرده است!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
بابا دست بردارین تو رو خدا!!
در این روزها جای امام خمینی خیلی خالی است
اگر زنده بودند، گوش خیلی ها را می کشیدند
در اجرای عدالت و گرفتن حق مردم مستضعف مسامحه نمی کردند و حتی با نزدیکان و اقارب خود، برخورد شدید داشتند
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
حداقل نمیزاشت معنای مستضعف رو عوض کنن
انقلاب برا مستضعفین بود
ناشناس
| Germany |
۰۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
اکنون هم شانسی است ،و ان نخست وزیرش می باشد.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
خالی را خیلی خوب اومدی
رد صلاحیت ها ربطی به کدخدایی ندارد او کاره ای نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Bulgaria |
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
اما ایشان و افراد کمی که در شورای نگهبان حضور دارند را میشود تحت تاثیر قرار داد.بهترین راه حل ادغام شورای نگهبان در مجمع تشخیص مصلحت میباشد تا هم به لحاظ دغدغه های شرعی موارد رسیدگی شود و هم به خاطر تعداد بیشتر افراد امکان تاثیر گذاری روی انها کمتر میشود.
ناشناس
| France |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
دقیقا
ناشناس
| United States of America |
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
بودن شورای نگهبان یک تجربه جدید هست و کم کم آثار وجود این نهاد در جانعه با عدم وجود احزاب در جامعه نمود پیدا میکند البته تا ۱۰ یا ۲۰ سال دیگر شرایط بسمتی میرود که این نهاد کلا مجلس را مهار میکند هم در تصویب و تدوین و رد صلاحیت نمایندگان و هم خط مشی سیاسی نمایندگان و مجلس ....تعداد اعضای ان نسبت به جمعیت ایران نباید ۱۲ نفر باشد . یعنی هر چی جمعیت بلاتر میرود نمایندگان مجلس افزایش میابند ولی شورای نگهبان گسترش فکری و اعضا ندارد
ناشناس
| United States of America |
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
اگر بهش ربطی نداره .چرا اینقدر تفسیر و توشیح داره .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
همیشه می شود نماینده مجلس شد آقای مطهری ولی قانون از کجا آورده ای، دسترسی به فیش حقوقی مدیران دولتی، شفاف سازی از صنعت خودرو سازی، حقوق های نجومی چی شد آقای مطهری؟
اولا
آمادگی حوزه‌های علمیه ایران برای انتقال تجربیات به همه کشور‌ها؟؟؟؟؟؟آی خندیدم آی خندیدم

دوما انصافا سرمقاله روزنامه جمهوری اسلامی درست و عقلانی هستش
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
روغن بنفشه بزرگترین اختراع قرن هستش و قطعنا جایزه نوبل خواهد گرفت حالا معجزه انبر نسا بماند
سهراب
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
آنها همینقدر که ساکت باشند بهترین رفتار رو تجربه خواهند کرد!
ناشناس
| Sweden |
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
دنیا رو چه دیدی شاید انها هم تجربیاتی را متقابلا به اشتراک بگذارند وما استفاده کنیم. فقط کاش ر ومذهبشان هم اعلام میشد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
آقای مسیح مهاجری از آن دسته آدم هایی هستند متخصص در همه زمینه ها.
کسی پیدا نشد بپرسد اخیرا این مسیح مهاجری چرا پیدایش شد؟!
شاید قرار است روزنامه بسیار کم تیراژ جمهوری اسلامی را ببندند و ایشان می خواهد خود را مطرح کند که بسته نشود!
پاسخ ها
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
انصافاً موضع گیریهای خوبی دارد.علی رغم اینکه جزء اصولگرایان محسوب می شود
ناشناس
| Germany |
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
شاید خواننده بیشتری از کیهان داشته باشد!
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۰۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
اگر قرار بود روزنامه های کم تیراژ را ببندند روزنامه روی دکه کلا باد کرده کیهان حسین شریعتمداری در اولویت مطلق است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
آقای مهاجری در هر زمینه ای صاحب نظر هستند فقط کافی است به اظهارنظرهای قاطع ایشان در هر زمینه ای موجود است.
پساکرونا .....
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
انوقت میروند سراغ موسوی با تاخیر.
واقعا آن لحظه یک لحظه تاریخی و وصف ناپذیر بوده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
خیلی ، خیلی ، خیلی
باید همه دنیا با هم یک ساعت سکوت کنند !؟
تابناک از دستگاه ویروس یاب چه خبر؟؟چی شده خبرش رو نزدی؟؟ .تن همه دانشمندهای کاشف ویروس ها تو قبر لرزید
پاسخ ها
ناشناس
| Bulgaria |
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
عزیز همون روز من نظری نوشتم خیلی ملایم رفت غیر قابل انتشار.بهر حال خط قرمز در رسانه ها زیاد هست که البته شامل رییس جمهور و دولت نمیشه.
4 میلیارد دلار گم شد
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
فدای سرت عوضش داعش نیومده سرتو ببره
ناشناس
| Germany |
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
به این هم عادت کردیم!
م.س
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
...البته 4/8 میلیارد بود که احتملا مفت خور شد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
هزینه زندگی چندین هزار آغازاده در فرنگستان نیاز به دلار و یورو های فراوان دارد
آیا می شود این عزیزان نورچشمی را بدون دلار در ولایت غربت گذاشت!؟
ما در روحانی بودن و اطلاعات طلبگی جناب اقای مسیح مهاجری شک داشتیم که حال یقین به عدم ان پیدا کردیم
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
با این حرف ها و شانتاژها انقلابی نمی شوید!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
کاری به اینکه کرونا علامت ظهور هست یا نیست ندارم ولی اینکه کرونا مامور خدا نیست به این معنا است که ایشان توحید افعالی رو قبول ندارند . البته به نظرم ایشان در این مقوله متوجه نتیجه اظهار خود نبوده اند.
مطهری . سخنگوی شورای نگهبان بخاطر رد صلاحیت ها دچار عذاب وجدان شده است . علتش این هست که هنوز وجدان زنده هست و این جای شکر گذاری هست .
اصل بد نیکو نگردد چونکه بنیادش بداست .
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
ذات بد
اقای مهاجری قران را ببینید بلا نشانه ی ظهور نیست اما امر خداست .
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
مسلما اطلاعات ایشان در مورد قرآن بیش از شماست.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
بلا هم ممکنه آزمایش باشه هم عذاب .آزمایش که تمام عشرتکده های دنیا رو تعطیل کرد .اقتصادهای فاسد سرمایه داری رو کوبید ولرزه ای کوچک بر بشر ناچیز تا ما نمرود صفت بود.هرچند کافران ومنافقین ضمیرشان با این نشانه ها بیدار نمیشود
نامه مدیر حوزه های علمیه ایران به ۵۰ نفر از رهبران مدهبی جهان جهت تجربه کرونایی حوزه علمیه ایران ....... کدام‌تجربه ؟.واقعا از کدام تجربه . سکال دوم . مگر ایران خودش وزرات بهداشت در امر سلامت ندارد ؟ متولی سلامت جسمی مردم کدام وزرات خانه هست ؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
تابی خسته نباشی چرا سوال اول ودوم را سانسور کردی . بهرحال همیقدر هم متشکریم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
تو هنوز خیلی مونده که متوجه بشی که مقدمه چینی برا باز کردن یک ردیف بودجه است
آقایان
می دونید فرق ویروس ، باکتری و میکروب چیه؟
چرا توو این مملکت کسی توو تخصص خودش حرف نمی زنه ؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۷:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
اگر هر کسی کارش خودش را می کرد
و در کاری که بلد نبود دخالت نمی کرد
که اینقدر بدبخت و فلکزده نبودیم
و داشتیم ، راحت زندگی میکردیم
چرا جوجه ها را به محرومان امریکا ندادیم . چرا انها را به فقرای افریقا ندادیم .....چون در سال ۶۴ معلمی داشتم که با ایدولوزی خاص که تبلیغ میکرد میگفت امریکا گندم را به دریا میریزد ولی به کشورهای فقیر نمیدهد . نمیدونم قضاوت با کاربران که کار کدام گناه دارد کار کدام صواب دارد
دوباره این سوال را که یقینا سوال بسیاری از ایرانیان است با صدای بلند تکرار می کنم؟
آیا آن 193 کشوری که با امریکا رابطه دارند همه نوکر آمریکا هستند؟
فرار سالیانه صدها هزار ایرانی از کشور با میلیاردها دلار خروج سرمایه تنها یکی از ضررهای بیشمار قطع رابطه با ثروتمندترین کشور دنیاست.
پاسخ ها
ناشناس
| Bulgaria |
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
حرف حساب که جواب نداره.حالا صد بار با صدای بلند بپرس
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
شما قطع رابطه نکن برو پناهنده شو.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
با نگاه کردن به محل زندگی آقا زاده ها جواب سوالت را می گیری
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
صدها هزار ایرانی سالانه فرار میکنند؟؟؟؟
پس چرا هنوز ایرانی وجود داره؟!
اینجوری که شما میگین باید نرخ رشد جمعیتمون منفی مشد لابد!

بعد هم کی گفته آمریکا ثروتمندترین کشورر دنیاست؟ آمارت غلط ه داداش!
فرهاد
| Turkey |
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
حضرت روح الله الخمینی یک کلام فرمودند کسانیکه خباثت امریکا را نمی بینند خدا بیدارشان کند . ایشان فرمودند خدا را شکر که رابطه با امریکا قطع شد. حضرت آقا فرمودند همه بدانند خواب برگشت امریکا به ایران یک خواب خوش و تعبیر ناشدنی است .
همین حالا پیگیری و دستگیری فردی که باعث انتشار فیلم از بین بردن جوجه ها شدند داده شد ....چرا باید همیشه کسانی که مردم را روشن و افشا گری میکنند دستگیر شوند ؟ ها ؟ آیا اصل مسله درست هست یا نیست ؟ اگر صحت دارد چرا نگرانید ؟
مجلس یازدهم به عنوان اولین مصوبه خود نهادهای و بنیادهای خارج از دولت را موظف کند در جهت استکبار ستیزی و افزایش مقاومت ملی، از محل داراییهای خود به صورت ماهیانه یک یارانه معیشتی برای همه ایرانیان وضع و پرداخت کنند. حتی میشود این یارانه را به اسم خود ان نهادها پرداخت تا تبلیغی هم برای دولت نباشد. الان وقت ان است تا واژه استکبارستیزی و مقاومت را در عمل ثابت کنیم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
چه توقعی از این مجلس خود انتخاب شده داری شما ا
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
اون پولها بودجه جای دیگه ای هستوای بابا حساب کتاب داره...
سلام اقای نماینده رشت حالتون خوبه
بله اقتصاد ما ضعیف و شکننده است حالا یک سوال چرا اقتصاد مملکت ما با توجه به منابع و ثروت زیاد خداد دادی و منابع کشاورزی مناسب فکر کنم اگه درست بگم از نطر گاز دوم دنیا و از نظر نفت سو یا چهارم و معادن دیگر هم خوب شرایط بسیار خوبی داریم ولی شرایط اقتصادی مقام مناسبی رو نداریم ژاپن بدون حتی ذ ره ای منابع زیر زمینی اقتصاد دوم یا سوم دنیا کره جنوبی وضعیت بسیار مناسب حتی ترکیه بغل گوش ما شرایط اقتصادی بسیار مناسبتر از ما حتی افغانستان اذربایجان و... خیل از کشورهای منطقه از نظر اقتصادی خیلی و ضعیتی بهتر از مادارند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
چون باسوادی ودست پاکی واز همه مهمتر میهن پرسی وغیرت لازمه داشتن کشوری اباد واقتصاد سالم است
ناشناس
| Germany |
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
حد اقل رو نکته مهمی اشاره کرد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
نماینده مردم رشت همچین میگه ما عقلای مملکت هستیم و باید مملکت رو اداره کنیم که مرغ پخته هم خندش میگیره. خدا قوت عاقل مملکت.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
ایران یک درصد جمعیت و خاک دنیا را دارد
و از نظر در آمد ۱۷ دنیا است
و ۹ درصد ثروت دنیا را دارد
حالا چرا ۸۰ درصد مردم زیر خط فقر هستند ؟
را بروید خودتان پیدا کنید !؟
البته هزار نفر در کشور
تقریبا ۸۰ درصد ثروت و قدرت را در اختیار خود و خانواده شان
دارند !!؟؟؟
اگر دوست ندارید
بگوئید و بخواهید و تلاش کنید
ناشناس
| United States of America |
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
نداشتن مدیریت درد اصلی این کشوره
با توجه به اینکه سرپرستان یارانه بگیر باید سیم کارت تلفن بخرند و تجمع مردم در دفاتر خدمات ارتباطی و تجمع افرادی که بیشتر بعلت سن بالاجزو گروه های پرخطر هستند در مورد مبازه دولت و تصمیم گیران با این بیماری که درمان آن پرهیز از هرگونه تجمع است تردید وجود دارد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
امروز اعلام شد برای این مشکل چاره اندیشی شده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
فکر کنم کلا دو ملیون نیاز به سیمکارت داشتن که اونم اپراتورها از خدا خواسته با پیک براشون میفرستند.
فرهنگستان زبان فارسی سالی صد میلیارد بودجه میگیره فقط کلمات انگلیسی را ترجمه و معادل سازی و وازه سازی میکنه . این کلمه عربی تفریغ را چرا واژه سازی نمیکنه که باسواد و کم سواد هم متوجه بشن . ها ؟ چرا عربی ؟ آیا بکار بردن همان حساب و کتاب بهتر نیست .
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۰۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
تخصص حداد عادل در فست فود است به همین دلیل نام با مسما کش لقمه را برای پیتزا به کلیه فرزانه ها و ادیبان کشور اختراع کرد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
جناب حداد عادل
سرشان خیلی شلوغ است
و با یک دست بنده خدا
ده تا هندوانه را باید بلند کنند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
کی گفته کار فرهنگستان فقط ترجمه کلمات انگلیسی ه؟!
بعد چه لزومی داره که شمای بی سواد متوجه کلمه تفرغ بشی ؟! شما ماستت و بخور!

بهانه بنی اسرائیلی میگیری که یه گیری داده باشی . اگه هدفت خیر بود لحنت این نبود!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
اونها مسئول جلوگیری از رواج واژه های انگلیسی هستند
واژه های عربی که اشکال نداره باشه
برای مبارزه باکرونا نیاز نیست دستانمان را بیست دقیقه زیر شیر اب بشوییم. کافیست دست خود را خیس کنیم وبعد از بستن شیر اب دستان خود را برای پانزده ثانیه کف مالی کنییم و سپس دستان خود را اب بکشیم. صرفه جویی در مصرف اب هم برای تداوم حفظ سلامتی مهم است.
کرونا را خدا نفرستاد چون مرگ سرنشیمان کشتی تایتانیک وملیونها حادثه تاسفبار مثل جنگ جهانی جنگهای صلیبی حمله مغول یا کشتار ملیونها انسان بیگناه توسط پیشوایان وشاهان وفرماندهان ودر اخر هم سرنشینان هواپیمای اکراین و کشته های کرونا نتیجه گرفته میشود خداوند به انسان عقل داده تا از بروز حوادث ناگوار و مرگ انسانها دست برداشته براه صلح وصفا ودوستی گام بردارد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
به امید صلحی پایدار برای تمام زمین.
الهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
جوجه ها رو یادت رفت...
حداقل تو کشور ۳ میلیون نفر هستتد که هیچ کارایی برای کشور ندارن و دارند از بیت المال بودجه میگیرند ، در کشوری مثل ژاپن و المان فقط اداره بهداشت و اموزش و امنیت جامعه توسط دولتها اداره میشه واکثر کارها به بخش خصوصی واگذار شده به عنوان مثال یک نمونه موفق دفاتر پیشخوان دولت است که عملا ۹۰ درصد کار اداره ثبت و احوال رو انجام میده و اگه به ادارات ثبت مراجعه کنید می بینید که تمام کارمندان از بیکاری کلافه شدند، یعنی با یک سوم این کارمندان هم میشه کارهای ادارت رو انجام داد،
این صفحه وب وزارت رفاه را ببینید که با تمام هجومی که مردم جهت گرفتن سیمکارت ضرب الاجلی به پیشخوانها آوردند حتی یک نظر را درج نکرده ___________وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۹
EN
جستجو
صفحه نخست
درباره ما
ساختار تشکیلاتی
قوانین و مقررات
راهنمای مراجعین
میز خدمت
معاونت‌ها و مراکز ستادی
سازمان‌های تابعه
اطلاعیه شماره 2- تسهیلات بانکی حمایتی کرونا
اطلاعیه شماره ،2

به اطلاع هموطنان عزیز می رساند آن دسته از سرپرستان خانواری که تاکنون نتوانسته اند سیم کارت تهیه و به شماره 6369 پیامک ارسال کنند، تا یکشنبه هفته آتی مورخ ۹۹،۰۲،۰۷ فرصت دارند در این زمینه اقدام کنند. درخواست می شود برای تهیه سیم کارت از تجمع غیر ضروری در مراکز مربوطه خودداری شود.
زمان واریز عزیزانی که در بازه زمانی ۲ الی ۷ اردیبهشت پیامک ارسال می کنند، متعاقبا اعلام می گردد.
۳۰ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹
کد خبر : ۱۹۸,۸۴۸
نظرات بینندگان
میانگین امتیاز کاربران: 0.0 (0 رای)
1
2
3
4
5
×
کاربر گرامی، اظهار نظر شما با موفقیت ارسال گردید. نظر شما پس از تایید در فهرست نظرات منتشر خواهد شد.
جناب جهانگیری کادر درمان منتظر وعده اول سال شما هستند ؟؟!! فقط امیدوارم مصوبه ها با امضای جنابعالی نباشه چرا که مثل اینکه امضای شما زیاد اعتبار نداره ؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
شک نکنید نیروی های ستادی اجازه نمیدن چیزی به پرستاران برسه ؟؟ جالبه حضرات پشت میز نشسته دارن حق کرونا میکیرن و پرستاری که تو بیمارستان کرونایی خدمت میکنه از وی دریغ میکنند ، جناب دکتر نمکی تو رو خدا قسم به داد پرسنل خراسان جنوبی برس و این نسیولین نالایق رو عوض کن
کدخدائی = الهام
پاسخ ها
مندلی
| Spain |
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
احمدی نژاد والهام هرچی بودن هیچ شباهتی به کدخدائی نداشتن اونا کارخودشونو میکردن ایشون فقط ماله میکشد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
همه مثل همند احمدی نژاد مثل خاتمی روحانی مثل قالیباف
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
الهام خانم کدخدایی نژاد
چقدر بعضیها پررو هستند. اون از برجامشون. بعد هم دلار ۴۲۰۰ که خیلی مسخره بود.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
با همه اینخطاها میاد که جنابعالی پررو تر تشریف داری!
اقای رییس جمهور حدود ۱۰ سال هست که تونستید مبلغ یارانه ها رو ثابت نگه دارید اگه بتونید ۳ سال دیگه این رکورد رو نگه دارید رکورد هویدا را خواهید شکست او ۱۳ سال قیمت ها رو ثابت نگه داشت ؟؟ در ضمن این یک میلیون شما رو باید پول ابرو برق و گاز و تلفن بدیم
۱_ پول گاز ۱۰۰ هزار تومان
۲_ پول اب ۶۹ هزار تومان
۳_ پول برق ۱۱۲ هزار تومان
۴_ پول تلفن همرا ه با هزینه اینترنت ۷۶هزار تومان
۵_ پول بنزین اگه یه باک ازاد بزنیم ۱۲۰ هزار تومان
حالا شما این مبالغ رو در سه ضرب کنید( سه ماه قرنطیته ) بعد یفهمید با ملت چه کردید ؟؟
من که در سال ۵۵ به دنیا امدم تاریخ دقیق تولدم صحیح نیست ؟ شک نکید خیلیها تاریخ تولدشون دقیق نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
برای بعضی ها همه چیز فرق داره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
توی کلاس ما 16 نفر متولد 25 شهریور بودند !
برای مدرسه تاریخ تولد ها را تغییر می دادند و شناسنامه را بزرگتر از بچه می گرفتند
بعضی وقتها سال قبلش می گرفتند !
مخصوصا در ارتباط با نظر دکتر احمدی نژاد
مورچه ها حق زندگی دارند ! اما جوجه ها نه . با آنکه جوجه ها به کسی آزاری نمیرسانند
نمیدانم چرا هیچ کس دوست ندارد مسائل اجتماعی را تاریخی ببیند جامعه در تاریخ شناور است مثل نهنگ داخل دریا کی تا حالا نهنگ را میان زمین و آسمان دیده
ناپدید شدن چند میلیارد پول, زنده زیرخاک کردن جوجه ها, دستگاه کرونا یاب, در هفته ای که گذشت از میان بهترین ها بودند برای داغان نمودن اعصاب و روان مردم... بس نکنید ادامه بدهید.
مثلا اگر سرپرست شماره تلفن به اسم خود نداشته باشد چرا نباید وام ۱میلیونی بگیرد؟شاید دوست نداشته باشد سیم کارت بخرد؟شاید اصلا گوشی نداشته باشد پیامک ارسال کند الان قیمت گوشی دست کمی از قیمت پراید ندارد ولا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۰
میخوان با الزام ثبت نام حضوری برای دریافت سیم کارت ، به کسانی که دراین چند سال مرده اندولی همچنان یارانه میگرفته اند وام ندهند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
وام یک میلیونی میگیره و پولدار میشه و همه چیز میخره دیگه.!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
اشتباهی مثبت دادم

ناشناس 2323 درست میگه
و احتمالا چیزای دیگه!
تجربیات کرونایی حوزه های علمیه ایران چی هست . همین مواردی که در بیمارستانها نمایش میدهند ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
روغن بنفشه و دستگاه تشخیص کرونا از فاصله 100 متری
از رهبری عزیز عاجزانه تقاضا دارم یه فکری برای کارگران و بازنشستگان صندوق تامین احتماعی و روستایی کنید ؟ متاسفانه نوبخت که تمام دغدقه او حمایت از نجومی بگیران ۵۳ میلیونی و ذخایر انقلاب است .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
علت منفی دادن چیست ؟؟ با کارگر مشکل دارید یا بازنشسته بیجاره ؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
لطفا کاری نکنند
ما را بس !؟
با آمدن ویروس کرونا خیلی از حقایقی که در پشت تاریکی رفته بود روشن شد و خیلی از موارد و مسایلی که دیده نمیشد نمایان گشت . انشالاه ویروس دیگری بیاید دروغ .را از بین ببرد .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
ان شالله
الان قشنگ دارم میبینم که این آمریکای ها چه موجوداتی هستن که سیستم درمانشون راحت پیرها و سندروم ان رو آدم حساب نمیکنه.
یا مثلا چین که اینقدر راست راست دروغ میگه و آمار ووهان تازه داره رو میشه.
یا مثلا اتحاد اتحادیه اروپا از ماسمک دزدی هاشون روشن میشه
یا میزان صداقت بعضی گروه های مردم نهاد الان معلوم میشه که رفتن تو لونه موش
یا مثلا قشری که منتظر هستند که مردم کمک بخواند که با سر بدوند تازه دارن دیده میشن
و....
حقایق جالبی دیده شد!
امروز بورس صعود تاریخی و وحشتناک نزدیک به ۲۰ هزار واحد کرد یعنی روزی ۱۰ دزصد سود ،؟ بابا یکی بگه تو کشور چه خبره قراره چه انفاقی بیفته ؟؟ مثل اینکه کرونا خیلی به بورس ساخته ؟؟ امروز که دلار سقوط تاریخی هم ور باز هم بورس صعود کرد؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
چیه دلارهات رو دستت باد کرده عمو جان؟؟؟
آشنا
| United Arab Emirates |
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
درصد میدونی چیه یعنی وقتی شاخص بورس با ششصد و اندی هزار 20 هزار صعود کنه میشه 10 درصد ؟؟؟!!!
آن غربی وحشی معرفی می کند 1200 دلار ؛ 2000دلار به هر شهروند خود می دهد اما کشور اسلامی ما 50 دلار وام با بهره 4 درصد می دهد که امروز هزاران نفر را به برای خرید سیم کارت به خیابان کشاند و هوشمندی فاصله گذاری شما را برای غرب وحشی به نمایش گذاشت.
تجربیات تون رامجانی دراختیارکشورهای دیگرنگذارید
بابت هرکلمه ازتجربه تون که به اونهامیگیدیک میلیارد دلاربگیرید
جالبه به رئیس حوزه که فاقد تخصص پزشکی هست چرا باید نامه در رابطه با انتقال تجربه کرونا نوشته بشه؟
لابد در حوزه دانش دینی که وظیفه اوست فاقد صلاحیت یا اعتماد به نفس بوده که نامه بزند و به یک چالش علمی وارد شود؟؟؟
کاش به احادیث توجه میکردید که تا لازم نباشد، عالم سخن نمی‌گوید و اگر لازم شد سخن به ضرور و خلاصه میگوید.
لابد پزشکی کشور نبود که ایشان در امور درمان دخالت کردند؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
منظور مسائل معنوی هست .
از این جور مکاتبات زیاد دارند.
هر مجلس و هر دولتی که روی کار می آید و نمی تواند مشکلات را حل کند و هر دولت تا پایان ۴سال خود قیمت همه اجناس را تا ۴برابر افزایش داده و وزرا و نمایندگان که مثلا در حال خدمت به مردم هستد و در واقع مجری گرانی و جریمه مردم هستند و نه خدمت هم به زندگی لاکچری مشغولند دولتی در سعد آباد و مجلسی ها در بهارستان و آقازادهاشون در آمریکا و کانادا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
شما هم که خارجی برادر !
پاشو اون فیلتر شکن رو خاموش کن بیا اینجا به وطنت خدمت کن.
با دفن و معدوم کردن چند صد هزار جوجه ثابت شد اقتصاد ایران مافیایی است. اینهایی که میگفتد در غرب فروشگاه ها غارت شد چرا در باره این رفتار غیر انسانی حرفی نمیزنند. گرچه در غرب هم غارت نشد خرید زیاد انجام شد توسط مردم که بلافاصله شرکت ها و دولت ها فروشگاه را پر میکردند. شاید هم در ده درصد فروشگاه ها این اتفاق افتاد. اما در ایران تا دیدند مردم به کالایی نیاز دارند یا دارد ارزان میشود آن را احتکار میکنند یا مثل این مورد معدوم میکنند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
در ۴۵ روز دیگر مرغ هم کیلویی ۵۰ هزار تومان گیر نخواهد آمد
و مافیا و سلطان مرغ وارداتی هم درست خواهد شد
و تجار خودی ، دلار ۴۲۰۰ تومانی واسه مرغ خواهد گرفت
و دالر ۱۶ هزار تومنی به مردم بدبخت خواهند فروخت
صبر کنید
آخه بابا شهر قم خودش یک کشوره تو ایران و اساتید و دانشمندان خاص خودش را که در همه امور استادند را دارد و حیف است از اینهمه علم که باعث ایجاد مدینه فاضله در کشور شده سایر کشورها استفاده نکنند .
ای خدا کاش اینجا کویت بود
تا حالا شنیدید کسی رو در کویت اعدام کرده باشند؟
شاید شنیدید ولی این خیلی وقت پیش بوده اون هم یه نفر برای قاچاق مواد مخدر
یه امیر ساده دارن و یه ملت شاد بقیه اش تفریح و کار و زندگی
باورتان میشود ایرن سلطان کیت تشخیص بیماری کرونا دارد؟
کشور عجیبی شده بخدا
این مطهری بنده خدا هنوز داره می سوزه بعد می گه اصلا برام مهم نیست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
کاملا مشخصه که حرف های بحق مطهری روی شما خیلی بیشتر سوزش ایجاد کرده.توصیه ممودی در مورد ریختن آب در آنجا که یادت نرفته
ناشناس
| Germany |
۰۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
همه دلسوز ها به این ملک و ملت میسوزند ،بعضی ها کمی دیرتر!
من سالها پیش در یک شرکت تولید جوجه یکروزه کار میکردم
در آنجا تمام جوجه خروسها را که توانائی تخمگذاری و پروار شدن ندارند و نگهداری آنها بصرفه نیست رادر آب خفه میکردند.
اینکه جوجه را زنده دفن کنند ویا معدوم نمایند چیز جدیدی نیست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
این داستانش تفاوت دارد
داستانی است که باعث گران شدن مرغ در دو ماه دیگر خواهد شد
و رانت واردات مرغ از خارجه را برای خودی هاخواهد ساخت
صبر کنید و ببینید
آقای مطهری و صاحب انقلاب!! داری کم کم از قطار پیاده می شوی
بالاخره با تعطیلی جلسات مذهبی و هیاتها وقتشون آزاد شده گفتن بیکار نشینیم یکم به دنیا کمک کنیم مثل ما بشه علی برکت الله !
هدایت‌های هوشمندانه؟؟؟
سایت شفافیت مهر تابناک خدا قوت
آقای واعظی ما 40 سال است که در تحریم هستیم و بیشتر مشکلات ما ناشی از سوء مدیریت و زیاده خواهی و رانت طلبی ها است. ما در سوره آل عمران قرآن خوانده ایم که اگر ایمان داشته باشیم نباید سستی کنیم و نه اندوهگین شویم که ما برتریم و اگر دشمان ما آزار به ما می رسانند یقین بدانید که به خودشان ضرر بیشتر خواهد رسید و به شما می گوید سستی و عدم مدیریت خودتان را گردن تحریم ها نیندازید
معدوم کردن جوجه با هدف بالا نگه داشتن قیمت جرمی نابخشودنی که هم دولت و هم مرغداران در آن مقصر هستند دولت با بسته حمایتی و اختصاص دلار یارانه ای به خوراک جوجه می توانست به سود اندک قانع باشد. الان بسیاری از خانواده های قشر ضعیف هستند که نیاز به کالاهای اساسی از قبیل گوشت دارند که اینجا هم دولت می توانست با کمک نهادهای خیریه مرغ را خریداری و در اختیار آنها قرار می داد تا به دو طرف کمک کند.
از سخنان حضرت علی (ع) است که اگر تمام ذخایر دنیا را بمن بدهید حاضر نیستم دانه ای را از دهان مورچه ای بگیرم اما آیا در کشوری که ادعای پیروی از آن حضرت می شود میلیونها جوجه به بهانه های واهی و سودجویانه زنده بگور و له می شوند آیا وقت آن نرسیده است که ما ملت ایران برای ادب کردن چنین انسان های کثیفی از خرید اجناس با قیمت معقول و بالا خودداری کنیم که هم به خود و هم به دیگران خدمت کرده باشیم و یا همچنان می خواهیم هم جرم چنین انسان هایی باشیم که الان لیمو و زنجبیل را هم دچار قیمت نامعقول کرده اند. ما در کشور هیچ مشکلی نداریم و همه مشکلات در افکار غلط ما است.
ریخت و پاش دولتی یکسال کمتر باشه مشکلی برای پسا کرونا نخواهد بود.
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # موشک هایپرسونیک فتاح # فیروز نادری # کارمزد تراکنش بانکی
وب گردی