بازدید 57684
هزار و نهصد و هفتاد و یکمین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: جزئیاتی از کمک آژانس به ایران / حمایت لیندسی گراهام از هشدار ترامپ به ایران /توصیه وزیر ارشاد به ایرانیان خارج از کشور / واکنش عمادالدین باقی به انتقاد سردار رحیمی از آزادسازی زندانی‌ها و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۹۶۹۷۱۴
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰ 02 April 2020
تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
بانک اطلاعاتی میلیون‌ها کاربر ایرانی تلگرام در حال فروش است!

مرکز ماهر: در ادامه درز گسترده و تأسف‌بار اطلاعات کاربران ایرانی و نقض حریم خصوصی آنان که متأسفانه بار‌ها اتفاق افتاده؛ بانک اطلاعاتی میلیون‌ها کاربر ایرانی تلگرام و کاربران یک بازار ایرانی نرم‌افزار آیفون افشا شده و در حال فروش است. مرکز ماهر دور جدید رصد‌های خود را جهت کشف بانک‌های اطلاعاتی حفاظت نشده آغاز کرده است. در صورتی که در مدت ۴۸ ساعت در رصد مجدد همچنان مشکل به قوت خود باقی باشد، به منظور حفظ داده‌های شهروندان اقدام به معرفی به مراجع قضائی می کنیم. /فارس
 
ماجرای داروی ژاپنی درمان کرونا چیست؟

رئیس سندیکای تولید کنندگان مواد اولیه دارویی: این دارو تاییدیه FDA نداشته و ساخت شرکت فوجی ژاپن است و در کشور چین با شیوع کرونا تاییدیه آن در چین نیز صادر شد که نتیجه مثبتی هم دریافت شده است. همان موقع ۱۵هزار دوز از این دارو در اختیار کشورمان قرار گرفت. با گذشت زمان تجربه این که این دارو در بهبود وضعیت بیماران می‌تواند نقش مثبتی ایفا کند، در حال آشکار شدن است. یک میلیون دوز از داروی فاویپیراویر توسط صنایع دارویی تولید شده است و پس از تایید تست‌های بالینی به صورت انبوه به بازار عرضه خواهد شد. /فارس
 
کرونا صدا‌های مزاحم زمین را کم کرد!

زمین شناسان اخیرا اعلام کرده‌اند به دلیل کاهش فعالیت انسان‌ها در کره زمین اکنون آن‌ها راحت‌تر می‌توانند بر سیگنال‌های زمین نظارت کنند چرا که به دلیل شیوع ویروس کرونا دیگر انسان‌ها همانند گذشته فعالیت ندارند.
 
واکنش عمادالدین باقی به انتقاد سردار رحیمی از آزادسازی زندانی‌ها

عمادالدین باقی در کانال تلگرامی خود نوشت: سردار رحیمی فرمانده انتظامی تهران گفت: آزادسازی زندانی‌ها زحمت ما را مضاعف و سرقت‌ها را بیشتر کرد. (۱۳ فروردین ۱۳۹۹). وقتی پنجره را باز کنید تا هوای آزاد بیاید ممکن است تعدادی حشره هم داخل شود، ولی شما به خاطر آن خود را از هوای آزاد محروم نمی‌کنید. هنگامی که صدهزار زندانی به مرخصی بیایند طبیعی است درصدی هم تکرار جرم وجود داشته باشد، اما اگر در بدبینانه‌ترین حالت، حداکثر ۵یا حتی ۱۰درصد آن‌ها مرتکب تکرار جرم شوند نمی‌توان بخاطر آن گروه اندک، هزاران نفر دیگر را که مرتکب تکرار جرم نمی‌شوند، از حق مرخصی و آزادی محروم کرد به ویژه در شرایط کرونایی که زندان می‌توانست به منبع انفجار بیماری تبدیل شده و تلفات زیادی داشته باشد و هزاران خانواده را مضطرب کند. پلیس باید وظیفه خودش را انجام دهد.
 
روحانی: ممکن است کرونا تا آخرسال با ما باشد

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا از ملت هشیار سراسر کشور به خاطر همراهی و توجه و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تشکر کرد. حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی همچنین میزان ذخایر کالا‌های اساسی کشور را بسیار امیدوارکننده خواند و اظهار داشت: اینجا باز هم تأکید می‌کنم، مسأله کرونا، مسأله‌ای نیست که بگوییم فلان روز کامل دوره‌اش تمام می‌شود. کرونا ممکن است برای ماه‌های آینده با ما باشد. ممکن است تا آخر سال با ما باشد. همیشه باید دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی را که وزارت بهداشت و درمان صادر می‌کند، مراعات کنیم. مراکز تولید و کسب و کار و ادارات و همه جا باید مراعات کنند. اجتماعات باز ممکن است برای مدت زمانی محدود شود و مورد نظر باشد که اجتماعات نداشته باشیم، چون هنوز تا پایان، راه کوتاهی پیش رو نداریم. البته این داستان ایران نیست، این موضوع، موضوع همه کشور‌های جهان است و جهانی و در سراسر جهان است. باید مراعات کنیم.

ممنوعیت خوردن و خرید و فروش گوشت سگ و گربه در شنژن چین

مقامات چینی خوردن و خرید و فروش گوشت سگ و گربه را در شهر "شنژن" چین ممنوع کردند. به گزارش رویترز، این ممنوعیت از اول ماه می‌سال جاری میلادی (۱ ماه دیگر) اجرا خواهد شد. شنژن نخستین شهر در چین است که ممنوعیت خرید و فروش و خوردن گوشت سگ و گربه در آن به اجرا درمی آید. پس از شیوع ویروس کرونا جدید از شهر "ووهان" چین که گفته می‌شود منشا این ویروس از بازار فروش حیوانات وحشی این شهر بوده، افکار عمومی جهانی روی موضوع فرهنگ غذاخوری چینی‌ها حساس شده و انتقادات گسترده‌ای در سطح جهانی درباره فرهنگ غذاخوری چینی‌ها صورت می‌گیرد که مقامات چینی را به واکنش واداشته است. خوردن گوشت سگ و گربه و بسیاری از حیوانات وحشی از جمله خفاش و مار و... در میان چینی‌ها بسیار رایج و محبوب است.

۱۵ تن در اصفهان قربانی مسمومیت الکلی شدند

متخصص سم‌شناسی بالینی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: حدود ۱۵ تن در این استان از اواسط اسفند سال گذشته تاکنون بر اثر مسمومیت ناشی از مصرف الکل متانول، جان خود را از دست داده‌اند. فرزاد قشلاقی افزود: مسمومیت با الکل متانول و مشروبات الکلی تقلبی از اواسط اسفند سال گذشته و با توجه به باور نادرست تاثیر الکل در پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا در اصفهان افزایش یافت و تاکنون حدود ۵۵ مراجعه‌کننده با علائم مسمومیت الکلی داشته‌ایم. وی با بیان‌اینکه اوج مسمومیت‌های الکلی مربوط به هفته آخر اسفند و شب عید نوروز بود، اظهار داشت: در عین حال ممکن است برخی از افراد مسموم به بخش‌های بیمارستانی مراجعه نکرده یا قبل از مراجعه به بیمارستان، فوت کرده باشند. این متخصص سم‌شناسی بالینی و عضو هیات علمی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خاطرنشان کرد: از بین مراجعه‌کنندگان با علائم مسمومیت الکلی، نزدیک به هشت نفر دچار کاهش و عوارض بینایی شده‌اند. قشلاقی تصریح کرد: در بین افرادی که به‌دلیل باور نادرست به تاثیر الکل در پیشگیری از ابتلا به کرونا، اقدام به مصرف آن کرده و دچار مسمومیت الکلی شده‌اند افراد ۱۳ و ۱۶ ساله نیز وجود دارند.

تکذیب شورش در زندان یزد

رییس‌کل دادگستری یزد شورش و اغتشاش در زندان را به دروغ سیزده تشبیه کرد و گفت: وضعیت عمومی و بهداشتی مددجویان در ندامتگاه‌های استان در بهترین شرایط است و تاکنون هیچ زندانی به کرونا مبتلا نشد. به گزارش روابط عمومی دادگستری استان یزد، غلامعلی دهشیری که برای دیدار با مددجویان زندانی به زندان مرکزی رفته بود، افزود: حفظ سلامتی مددجویان از روز اول مورد تأکید قرار گرفت و در این راستا تمهیدات مختلفی در نظر گرفته و توسط مجموعه زندان اجرا شد. وی، زندان یزد را از بهترین زندان‌های کشور از حیث امکانات آموزشی، فرهنگی، ورزشی و حرفه‌آموزی و سایر خدمات مددکاری دانست و ادامه داد: تلاش تمام مجموعه قضایی و مدیران زندان‌ها و مددکاران بر تأثیرگذاری مثبت و اصلاح مددجویان و بازاجتماعی کردن زندانیان است و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌شود.
 
جلسات علنی آنلاین مجلس به دلیل عدم حضور نمایندگان به رسمیت نرسید

محمدعلی وکیلی در جمع خبرنگاران با اشاره به برخی انتقادات مبنی بر عدم برگزاری جلسات علنی مجلس، توضیح داد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا، بنای هیات رئیسه بر این بود که جلسات علنی و حضوری برگزار شود، اما در عین حال مرجعی به نام ستاد ملی مبارزه با کرونا وجود دارد و باید به تصمیمات و تشخیص‌های پزشکی این ستاد احترام گذاشت و آن را عملی کرد. نماینده مرم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس ادامه داد: از این رو وقتی دو بار تصمیم به برگزاری جلسه علنی و حضوری گرفته شد با مخالفت رسمی وزیر بهداشت رو به رو شدیم، بنابراین نمی‌توان گفت: فرار از مسئولیت وجود داشته، بلکه احترام به تشخیص پزشکی مقامات بوده است و در جامعه قانونمند این حداقل وظیفه‌ای است که در مقابل مراجع قانونی باید رعایت شود. وی بیان داشت: در چند مرحله اقدام به برگزاری جلسات با فناوری دیجیتالی دوسویه شد، اما برخی نمایندگان به هر دلیل آنلاین نشدند و در جلسه دیجیتالی دوسویه که برگزار شد نصاب حاصل نشد.

بالا بودن آسیب پذیری مردان نسبت به کرونا

پژوهش‌هایی که تاکنون در زمینه تاثیر جنسیت بر مرگ و میر ناشی از کرونا انجام شده نشان می‌دهد که زنان نسبت به مردان دربرابر بیماری‌های ویروسی برتری بیولوزیک دارند. پژوهش‌هایی که تاکنون در مورد ویروس جدید کرونا انجام گرفته دارای یک نقطه مشترک است و آن اینکه هرچند زنان و مردان هر دو تقریبا به یک اندازه به این بیماری مبتلا می‌شوند، شمار مرگ و میر در میان مردان در مقایسه با زنان در اثر ابتلا به کووید ۱۹ به مراتب بیشتر است. در آلمان تاکنون دو سوم از قربانیان کرونا، مرد بوده‌اند و این میزان در اسپانیا ۶۵ درصد و در چین ۶۴ درصد بوده است. دانشمندان بر اساس اطلاعاتی که تاکنون بدست آورده اند به این نتیجه رسیده اند که در کنار عواملی چون سن و بیماری‌های قبلی، جنسیت هم در میزان شدت یا خفیف بودن بیماری نقش موثری دارد. /نورنیوز

آیا از بین رفتن‌ حس چشایی و بویایی از علائم ابتلا به کروناست؟

به گزارش اسپوتنیک، دانشمندان کالج پادشاهی لندن نشانه اصلی کرونا‌ویروس را کشف کردند. به عقیده آنها، از بین رفتن حس بویایی و چشایی نشانه اصلی این بیماری است نه درجه تب بالا. کارشناسان می‌گویند در ۵۹ درصد از بیمارانی که دارای این نشانه‌ها بودند، آزمایش کرونا‌ویروس مثبت بوده است. ️دانشمندان بر این باورند که از بین رفتن حس بویایی و چشایی، نشانه دقیق‌تری از ابتلا به COVID-۱۹ نسبت به تب است. هنگامی که علامت مربوطه ظاهر می‌شود، توصیه می‌شود بلافاصله برای یک هفته خود را در قرنطینه قرار دهید

رئیس مجلس باید بدون تطمیع و تهدید انتخاب شود

مصطفی میرسلیم منتخب مردم تهران در مجلس به خبرآنلاین گفت: طرح زودهنگام موضوع ریاست مجلس آینده مبحثی انحرافی است و هرکسی در این راه گام بردارد حتما مسیر را اشتباه می‌رود. انتخاب ریاست مجلس فرایندی قانونی دارد که باید در وقت خودش، بویژه بدون تطمیع و تهدید انجام گیرد. ورود زودهنگام به این موضوع عوارضی دارد که باید از آن پرهیز کرد. اگر ما شعار مجلس انقلابی می‌دهیم، باید در عمل نیز به آن وفادار باشیم. مجلس یازدهم باید به دور از هر حاشیه سازی، از همان روز اول به خدمت بپردازد تا اثرات اقداماتش در زندگی مردم محسوس و ملموس باشد.

دانشمندان روس راهی برای نابودی فوری کرونا در اطراف انسان یافتند

روزنامه ایزوستیا چاپ مسکو نوشت: دانشمندان روس شیوه‌ای موثر برای نابودی باکتری‌ها و ویروس‌ها از جمله ویروس کرونا در محیط اطراف انسان یافتند. دانشمندان مرکز علمی و پژوهشی اسکولکووا در مسکو به این نتیجه رسیدند که آب فرآوری شده با پلاسمای سرد، داروی خوبی برای نابودی ویروس کروناست. در هنگام فرآوری آب با پلاسما، اشکال فعال اکسیژن و هیدروژن و نیز هیپوکلرو اسید تولید می‌شود. این ماده می‌تواند ویروس‌ها را نابود کند و ترکیب آن برای انسان زیانی ندارند.

کرونا تولید تویوتا در اروپا و روسیه را تعطیل کرد

شرکت خودروسازی تویوتا ژاپن اعلام کرد، «موقت تمام کارخانه ‎های خود را در اروپا و روسیه متوقف خواهد کرد تا بتواند با شیوع ویروس کرونا مبارزه کند». ️فعالیت کارخانه‌های خودروسازی تویوتا در روسیه از روز دوشنبه گذشته، پنج روز متوقف شده و بعد از آن بر اساس شرایط در مورد ادامه فعالیت یا تعطیلی تصمیم گیری خواهد شد. ️تویوتا همچنین اعلام کرد فعالیت کارخانه‌های ساخت خودرو و همچنین قطعه سازی این شرکت در شش کشور اروپایی، انگلیس و ترکیه نیز تا روز ۱۹ آوریل (۳۰ فروردین ۱۳۹۹) به حالت تعلیق درآمده‌اند. ️تویوتا به عنوان دومین خودروساز بزرگ جهان در سال ۲۰۱۹ میلادی حدود ۷۸۰ هزار دستگاه در اروپا تولید کرده که نسبت به سال پیش از آن ۰.۴ درصد رشد داشته است. ️این غول خودروسازی ژاپنی همچنین تا ۱۷ آوریل (۲۸ فروردین ۱۳۹۹) تولید را در ایالات متحده آمریکا، مکزیک و کانادا متوقف کرده است و به دلیل تقاضای پایین از جمعه گذشته نیز برخی تولیدات را در ژاپن متوقف خواهد کرد.

نتانیاهو بار دیگر قرنطینه شد

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، امروز پنج‌شنبه بار دیگر تحت قرنطینه قرار گرفت. این اقدام پس از آن صورت گرفت که وزیر سلامت این رژیم و همسرش به کرونا مبتلا شدند. دفتر نخست‌وزیری اسرائیل طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «نخست‌وزیر نتانیاهو تا چهارشنبه آینده تحت قرنطینه قرار خواهد گرفت. این اقدام در پی ابتلای وزیر سلامت به کووید-۱۹ صورت گرفته است.» در بیانیه دفتر نتانیاهو آمده است: «نخست‌وزیر بنا به توصیخ پزشکش و دستورالعمل‌های وزارت سلامت تحت قرنطینه قرار خواهد گرفت.»

ورژن خارجی تبریزیان و روغن بنفشه هم آمد!

کلیسایی در لندن در وبسایت خود اقدام به فروش داروی محافظت در برابر کرونا و هرگونه بیماری مرگباری به قیمت ٩٠ پوند کرده است! این دارو متشکل از روغن و نخ قرمز است و اسقف به پیروان خود توصیه کرده، سطح بدن خود را توسط این روغن بپوشانند!
 
کمک ۵۰۰ هزار دلاری اوفید به ایران برای مقابله با کرونا

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وین، از تصویب کمک ۵۰۰ هزار دلاری صندوق اوپک برای توسعه بین‌المللی (اوفید) به برنامه‌های مقابله با ویروس کرونا در ایران خبر داد. «کاظم غریب آبادی» روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: این کمک از طریق سازمان بهداشت جهانی و برای خرید و توزیع تجهیزات و اقلام پزشکی مورد نیاز فوری بیمارستان‌ها در اختیار کشورمان قرار می‌گیرد. تاکنون شماری از کشور‌ها و نهاد‌های بین‌المللی از طریق ارسال اقلام پزشکی و یا مساعدت مالی به برنامه‌های مقابله با کرونا در ایران کمک کرده‌اند.
 
آشنا با زبان انگلیسی به آمریکا هشدار داد

مشاور رئیس جمهور خطاب به مردم ایالات متحده با انتقاد از تحریم‌های جدید ترامپ گفت: تحریم‌های اقتصادی ترامپ برابر است با گسترش بیشتر این ویروس در ایران که منجر به گسترش بیشتر کرونا در آمریکا نیز خواهد شد! حسام‌الدین آشنا با انتشار یک پیام در صفحه شخصی توئیتر خود نوشت: "آمریکایی‌های عزیز: اگر با کرونا ویروس در سطح جهان نجنگیم، دوباره و دوباره و دوباره در سطح جهان ظاهر می‌شود. تحریم‌های اقتصادی ترامپ برابر است با گسترش بیشتر این ویروس در ایران که منجر به گسترش بیشتر کرونا در آمریکا نیز خواهد شد! به ما کمک کنید تا ما هم به شما کمک کنیم. "
 
توصیه وزیر ارشاد به ایرانیان خارج از کشور

سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حساب توییتری خود نوشت: «از بنگاه‌های خبری ضد ملت ایران انتظاری نیست، اما از ایرانیان خارج از کشور انتظار می‌رود که هر کدام یک رسانه باشند: در روایت همراهی ملت و دولت ایران علیه کرونا
در بیان تنگنا‌های تحریمی در ایام کرونا
در باز روایت مشاهدات کرونایی برای مردم ایران
ایرانیان کنار هم در مقابله با ‎#کرونا»
 
درگذشت یک مقام دولتی بر اثر کرونا

رضا نگهبان، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران بر اثر ابتلا به کرونا دار فانی را وداع گفت. روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی، ضمن اعلام درگذشت رضا نگهبان، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، ابتلای او از حدود ده روز قبل به ویروس کرونا را تایید کرد.
 
حمایت لیندسی گراهام از هشدار ترامپ به ایران

لیندسی گراهام از اعضای ارشد سنای آمریکا روز چهارشنبه سیزدهم فروردین «حمایت کامل» خود را از هشدار دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده به ایران در مورد هر گونه حمله به نیرو‌های آمریکایی در منطقه اعلام و تاکید کرد در صورت هر گونه حمله احتمالی از سوی جمهوری اسلامی، آمریکا باید پاسخ متناسب به آن بدهد. این سناتور جمهوری خواه در توئیتی نوشت، «از هشدار پرزیدنت ترامپ به ایران در مورد حمله به نیرو‌های آمریکایی در عراق توسط گواه‌های نیابتی‌اش حمایت کامل می‌کنم. اگر ایرانی‌ها دست به حمله علیه نیرو‌های آمریکایی بزنند، ایالات متحده – همانطور که پرزیدنت ترامپ اشاره کرد – باید به طریق مشابه پاسخ دهد.» دونالد ترامپ روز چهارشنبه هشدار داد، هرگونه حمله جمهوری اسلامی ایران یا گروه‌های نیابتی آن به نیرو‌های آمریکایی در عراق با واکنش سنگین آمریکا روبرو خواهد شد. ترامپ در توئیتی نوشت: ایران و نیرو‌های نیابتی‌اش در حال برنامه ریزی برای اجرای یک حمله مخفیانه علیه نیرو‌ها و یا دارایی‌های ایالات متحده در عراق هستند. اگر چنین اتفاقی بیفتد، ایران به واقع بهای بسیار سنگینی را خواهد پرداخت!
 
کنایه نماینده اصولگرا به ضرغامی

سخنگوی هیات رئیسه مجلس، با ابراز تعجب از بی‌اطلاعی عزت الله ضرغامی، رییس اسبق صدا و سیما از اخبار عملکرد مجلس شورای اسلامی در ماه‌های اخیر گفت: به رغم ارادتی که به آقای ضرغامی به خاطر سال‌ها سکانداری رسانه ملی دارم، تصور می‌کردم وی اخبار مجلس را حداقل از طریق رادیو و تلویزیون رصد می‌کند، چرا که مجلس همین یکشنبه قبل جلسه غیر علنی داشت. اسدالله عباسی سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس در روز پنجم اسفندماه با حضور نمایندگان جلسه داشت و غیرعلنی موضوع کرونا را مورد بررسی قرار داد، اما بعد از برگزاری دومین جلسه، دکتر نمکی به عنوان رئیس ستاد مقابله با کرونا طی نامه‌ای از رئیس مجلس شورای اسلامی خواست تا از برگزاری جلسات علنی مجلس خودداری کند و چون این ستاد با تصویب شورای عالی امنیت ملی فعالیت می‌کرد، تمام نهاد‌ها قانونا موظف به تبعیت از تصمیمات آن بودند.
عباسی خاطرنشان کرد: از تعداد ۱۰۰ نماینده، تست ۲۳ نفر مثبت بود و حدود ۳۰ نفر هم مشکوک به ابتلا به این بیماری بودند و یا پیش از آن به کرونا مبتلا و درمان شده بودند و ممکن بود تعدادی از نمایندگان نیز ناقل این ویروس باشند، به همین دلیل مجلس در شرایط حساسی قرار گرفته بود و نظر پزشکی و تخصصی ستاد مقابله با کرونا این بود که نه فقط برای سلامت خودتان، بلکه برای حفظ سلامت جامعه نباید جلسات صحن برگزار شود. وی افزود: مجلس مجدد تصمیم به برگزاری جلسه علنی گرفت، اما ستاد مقابله با کرونا در پی اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی که دولت در دستورکار داشت، برای بار دوم اعلام کرد برگزاری جلسات مجلس به مدت دو هفته به تعویق بیفتد، در چنین شرایطی بود که جلسات دیجیتالی برگزار شد.
 
همچنین کمیسیون‌های تخصصی تشکیل شدند و جلسه‌ای هم در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برای بررسی موضوع شیوع ویروس کرونا برگزار شد. عباسی اظهار کرد: مجامع استانی مجلس نیز از طریق ارتباط با استانداران پیگیر روند کنترل ویروس کرونا در بخش‌های مختلف کشور بودند و نتیجه را به هیات رئیسه مجلس گزارش می‌دادند و هیات رییسه مجلس، هر هفته جلساتی برای بررسی این موضوع تشکیل داد.
 
علی لاریجانی کرونا گرفت

روابط عمومی مجلس در اطلاعیه‌ای توضیحاتی درباره ابتلای رییس مجلس شورای اسلامی به کرونا ارائه کرد. در پی تماس‌های برخی نمایندگان محترم و همکاران در مجلس شورای اسلامی که جویای حال جناب آقای دکتر لاریجانی، ریاست محترم مجلس گردیده اند، اداره کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس اطلاعیه‌ای منتشر کرد. متن این اطلاعیه بدین شرح است:"در پی تماس‌های برخی نمایندگان محترم و همکاران در مجلس شورای اسلامی که جویای حال جناب آقای دکتر لاریجانی، ریاست محترم مجلس گردیده اند، به آگاهی می‌رساند حسب اطلاع واصله از حوزه ریاست مجلس، به دنبال بروز برخی علائم، از ایشان آزمایش کرونا به عمل آمد و با توجه به نتیجه مثبت آن در حال حاضر در قرنطینه و تحت درمان می‌باشند".
 
جزئیاتی از کمک آژانس به ایران

سفیر کشورمان در وین از ارسال تجهیزات تشخیص کرونا به ایران خبر داد. به گزارش خبرآنلاین، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وین، اعلام کرد با رایزنی‌های به عمل آمده، آژانس بین المللی انرژی اتمی بزودی دو دستگاه تشخیص سریع کرونا (RT-PCR) به ایران ارسال می‌کند. غریب آبادی افزود: به همراه این دو دستگاه، تجهیزات حفاظت شخصی کاربران دستگاه، تجهیزات مربوط به راه اندازی و ارتقا و کالیبره کردن، و کیت‌های مخصوص تشخیص که از سه تکنیک استفاده می‌کنند نیز ارسال می‌شوند.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۶
در انتظار بررسی: ۱۱۱
انتشار یافته: ۴۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
سطح بدن ؟..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
شخص وزیر باید در این زمینه پاسخگو باشد که چرا برخلاف مقررات جمهوری اسلامی ملیارد ها تومان خرج یک رفتار غیر قانونی کرده است.
الان چه کسی پاسخگوی این اطلاعات در حال فروش است؟
چرا یک پیامرسان قوی داخلی را برای این روزهایی که کودکان ما نیاز رد و بدل کردن پیام درسی با معلمان خود دارند حمایت یا برنامه ریزی نکردیم؟
ناشناس
| Netherlands |
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
وقتی ویروس کرونا را مسولین جدی نمیگیرند و هنوز هم با جدیت برخورد نمیکنند . آرام ارام روزنه های حتی کوچیک را عبور کرده و کم کم در شرف نزدیک شدن به بالاترین سطوح و مقام و مسول خودش را رسانده است . اگر با اقتصاد هم چنین برخوردی بشه در اینده هیچ کس نه در باغ کشاورزی پا میگدارد نه کسی کار میکند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
داروی ژاپنی واسه مسیولین ست و بد نیست خبرگزاریها به جای پیگیری احوال مسئولان کشورهای دیگر یه خبری هم از محل اختفای آقایان و خانم ها به ملت بدهند البته اگر جراتش رو دارند و مرگ و میر و بدبختی واسه ملت همیشه در صحنه
پاسخ ها
سیسلنگو
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
من از حال خانم فاطمه رهبر و اقای رضا نکهبان و دکتر لاریجانی و معاون وزیر بهداشت و چندتا از مسئولین خبر دارم .فک کنم مخفی نشدن و کرونا گرفتن .بعدشم بیان بیرون شما نمیگی چرا در خانه نموندن و به ما میگن در خانه بمانید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
سبسلنگو جان منظورشون اینه که داروی ژاپنی برای مسئولین استفاده میشه نه مردم که اابته درست هم میگن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
بورس بای بای
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
این آرزو را باید بگور ببری بای بای
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
کرونا سلام
بورس بای بای
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
اگر یک چینی در شهرداریهای ایران وجود داشت الان با صادرات سگهای ولگرد به چین با یک تیر دو نشان میزد. هم از شر سگها خلاص میشد هم درامدزایی میکرد
:)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
عجب . یه مدت از مسئولین مبتلا نمیشدن . چی شد باز. احتمالا نیاز به استراحت دارند کرونا بهانه است
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
مجاس بی مجلس تا مجلس کاملا خودی بیاد!
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
قبل این کشیش یک فردی در عراق که اب دهان خودش رو داخل لیوان اب میانداخت تا مریدانش بنوشند و شفا پیدا کنند خودش کرونا گرفت.
قاسم جباری
|
Netherlands
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
سردار دلها حاج قاسم کجایی ببینی مسئولین کشور با تموم امکاناتی که در اختیارشونه خودشونو قرنطینه کردند که خدایی نکرده زبونم لال دچار بیماری نشن. حاج قاسم اکنون بسیاری از مخالفانت میفهمند که چگونه جان بر کف به دل خطرها میزدی و از جانت برای امنیت کشورت و هم وطنانت گذشتی. داروی ژاپنی فقط در اختیار مسئولینه چون هرکدومشون مبتلا شدند بلافاصله بهبود یافتند. از حریرچی گرفته تا.... اعضای مجلس که دو ماهه رفتند تعطیلات اعضای هیئت دولت هم با ماسک و دستکش و تست و دارو میرن جلسه اونم با فاصله دو سه متری. بعد انتظار دارند کارمندان و کارگران مظلوم سرکارشون حاضر باشند. اونم بدون ماسک بدون دستکش نکنه بدن هاشون انتی ویروس تولید میکنه
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
این چه ربطی به حاج قاسم دارد ،در زمان ایشان کرونا مطرح نبود!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
از حزب کمونیست چین که یک حزب در مجموع مترقی است و توانسته این کشور فلک زده را به جایی برساند عجیب است که مانع فرهنگ کثیف تغذیه چینی ها نمیشود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
کاری که تبریان کرد عمرا اگر کسی بتواند در دنیا بکند. عمل به توصیه تبریزان در دنیا باعث میشود 7.5 میلیارد شلوار رنگی داشته باشیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
واقعا شورش یزدی ها آن هم در زندان همان دروغ سیزده است
محسن نعیمی
|
-
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
چرا این همه هجمه به ایت الله تبریزان میشه! ایشون کلی توصیه خوب برای مسائل مختلف دارند. چرا حالا گیر دادین بهروغن بنفشه! احساس من اینه که مافیای پزشکی دارند به این موضوع دامن میزنند تا مردم را فقط به خودشون محتاج کنند!
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
فقط روغن بنفشه؟اگر از پیروان ایشون هستی حتما میدونی که خوردن اب زیاد رو ممنوع کرده و گفته اصلا خوب نیست و پزشکان شیمیایی بیخود میگن!!! بعیده که اینقدر نادون باشه که ندونه تو همین قضیه کرونا یا هر بیماری دیگه که بدن با عفونت داخلی درگیر میشه اون رو از طریق کلیه دفع میکنه.حالا اگر اب زیاد نخوری عفونت در کلیه جمع میشه و کلیه هاتو از کار میندازه!!!! .بنظر من ایشون فقط قصد سودجویی نداره بلکه قصد داره ادمهای زود باور رو زودتر راهی بهشت کنه!!!!.مستر جیکاک
زبور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
آقای باقی
روشنفکر -دانشمند-فرهیخته!!!
آزادی مشروط _تبدیل حبس به پول_نیمه آزاد و...کم نبود که این روزها نیز به بهانه کرونا زندانیان نیز آزاد شدند
زندانی مجرمی است که دزدی کرده .تجاوز کرده .چاقو زده .زورگیری کرده کسی را بدبخت کرده و...
والان شما از این انسانهای خطرناک و ناقض امنیت کشور حمایت می کنید؟
گفتی پلیس کار خودش را کند
ایا منظورت این است که پلیس دستگیر کند و آن یکی قوه آزاد کند؟!!!
اگر زمانی پلیس بی تفاوت شدچه؟
وقتی برخوردی قاطع با مجرمان نشود پلیس بی انگیزه و بی اراده می شود
اگر امنیت نباشد تو هم نمی توانی حتی برای خرید ماست به بقالی بروی!!!
چه رسد به....
آقای باقی زشت گفتی بعضی وقتها سکوت خود نعمت است!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
به دل نگیر بیکار بوده یه چیزی گفته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
سردار رحیمی درست گفت. همین پریشب از ماشین ما سرقت شد در حالی که چند ماه بود که در محله ما دیگر سرقتی اتفاق نمی افتاد. حرف عماد باقی را محمد مهاجری هم همین امروز مطرح کرده. مشکل همشیگی اصلاح طلبان کوربینی دردهای جامعه بوده. اینها همیشه در خلا و به تقلید از جوامع غربی، برای ایران نسخه پیچی کردن
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
آماردرگذشتگان کرونا راحت اعلام میشه اما امار اعتراضات خیر .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
عمادالدین باقی خوبی عزیز
شما وظیفه پلیس را برای ما توضیح بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
چیزی که باعث ترس آمریکا شده، کشتن ناجوانمردانه سردار سلیمانی است و طبق روایت قرآن مجید، شهیدان زنده اند و در بین ما زندگی می کنند. خداوند انتقام خون سردار را خواهد گرفت و این موضوع را آمریکائیان و بخصوص ترامپ خوب حس می کنند. سردار سلیمانی خودش یک ملت بود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
حضرت امام فرمودند بهشتی یک ملت بود،
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
میر سلیم . انتخاب رییس مجلس اینده نباید با تطمیع و تهدید انتخاب شود و بحث در مورد رییس آینده مجلس هنوز زود هست ...... سوال ؟ اقای میر سلیم ؟ چرا بدون رقابت حزبی اصلا شماها کاندید انتخابات شدید ؟ مکانیزمی که روشنفکران سیاسی و انهای که مبانی اداره کشور را با دمکراسی تعریف کردند این بود که برای رقابت در انتخابات و پذیرش شعارها و اهداف مردم هستند . شما رقیب سیاسی نداشتی اصلا کاندید نمیشدی . کار درستی نکردید . خیانت به تفکر آرای اکثریت مردم بود .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
چرا اپلیکیشنی را اطلاعات کاربران را فروخته معرفی نمی کنید.
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
نه قرنطینه چین را قبول داریم نه اروپا را . بلکه روش خودمان را اجرا میکنیم ........ هر کاری که انجام‌میدهیید فقط راه درست را طولانی تر و سخت تر میکنید . یعنی اگر قرار بود با قرنطینه یک شهر جلوی گسترش را بگیرید حالا مجبور هستید تا چند وقت دیگر کل کشور را تعطیل کنید . تهطیلی و نیمه تعطیلی باعث خسارت زیادی به اقتصاد کشور میشود . باید ظرف یک ماه باید با اجرای کامل و سخت گیرانه با این بیماری مبارزه میکردید که نکردید . اگر همچنان در تریبون رسمی کشور اعلام کنید که کرونا در حال از بین رفتن هست ترس از مردم‌گرفته میشود و مردم دوباره بعد از چند روز دیگر در خیابانها راه میفتن . کارگری که در ایام تعطیل نوروز در منزل بود پس از خالی شدن کسیه اش و خرجی از منزل بیرون‌میرود و مجبور هست کار کند . چرا از فرصت استفاده نمیکنید ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
تابناک
این ورژن خارجی روغن بنفشه را باید دقیقا کجای بدن بمالیم تا موثر بیافتد!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
کل بدن
ناشناس
| Netherlands |
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
مثل ورژن داخلی ......
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
واقعا در شرایطی که در تحریم هستیم پشتیبانی صدها هزار نفر در جنگ نیابتی در یمن . سوریه . عراق . سومالی . لبنان . فلسطین . در شرایطی که کرونا هم مزیت بر مشکلات شده . نتیجه ان‌مردم را راضی میکند یا مسول را . آلان‌مشکل جامعه مردم این هست که در سومالی گرسنه وجود دارد ؟
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
تندروها ظاهرا از کلیپ های که در فضای مجازی هر روز پخش میشود دست بردار گرونا نیستند . از هر روش غیر عقلانی و علمی جهت توجیه افکار خود و برای عقب نیافتادن از قایله کرونا و برای اینکه در اینده دست انها در توجیه گرونا خالی نشود کاری احساسی انجام‌میدهند . با پول و سرمایه نهادها افرادی از پاکستان و افعنستان و عراق که قبلا نتوانستند یا تمکن مالی نداشتند به ایران سفر کنند در قالب تور مسافرتی به قم و مشهد نیبرند . تنها برای اینکه بگویند ای مردم ایران شما ها که به زیارت نرفتید دیگر منالک دنیا به قم و مشهد رفتند و زیارت کردند و مریض هم نشدند . اخه توجیه این و امار انهای که برگشتند و امار تلفات آن زوار را کی بررسی میکنه .‌چرا پول های مردم را اینقدر هر میدهید . اقای روحانی بودجه اینها را قطع کن
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
ورژن خارجی تبریزیان و روغن بنفشه هم آمد!

اره ولی تون غرب اخه اوخه بد بد پزشکانی که از تبریزیانشون انتقاد میکنن به شلاق محکوم نمیشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
تا که احمق در جهان باقیست , بنفشه خریدار دارد و مفلس در نمی ماند ! تابی سانسورچی!
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
چرا اینطوری اخبار را نصفه و نیمه پخش میکنید و به دلخواه میپیچونید!؟
نتیجه مطالعات روی مرگ مردان نسبت به زنان این بود که مردها در این مناطق بیشتر از زنان سیگار میکشند و ممکنه سر کار بیشتر در معرض آلودگی هوا باشند، در نتیجه ظرفیت و سلامتی ششها برای خیلی از مردان نسبت به زنان ضعیفتر شده و نسبت به مرگ از کرونا آسیبپذیرتر میشن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
عماد باقی وضع الان ما نتیجه کار دیروز شماست . والسلام
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
آقایان میدانیم درانبارهایتان موادغذایی است
ولی مجانی نیست که برای خریدشان پول میخواهد
پول نیست بفهمید پول نیست
یک عده شکم سیراطراف خودتون پول دارند
ناشناس
|
Switzerland
|
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
آقا این گفته روغن بنفشه را دقیقا به کجا باید بمالیم؟
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
مردم دنیا یکماهه دارن میخندن و جک ساختن تو هنوز میپرسی گفته کجا بمالن؟اینترنت سرچ کن و ببین که هستن مردمی که مثل دوره درمان با جادو جنبل قدیم هنوز فریب میخورن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
آقای آشنا خیلی اشتباه کرده از طرف ایران از آمریکا تقاضای کمک کرده است. ایشان باید پاسخ بدهد به چه مجوزی چنین پیام ذلیلانه ای داده!؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
مذاکرات وین سیل جنگ یمن بودجه 1401 روابط ایران و روسیه اومیکرون