بازدید 8752
گزارش «بورس تابناک» از نبض تالار شیشه‌ای سعادت آباد؛
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (دوشنبه یازدهم فروردین ماه 99)، با افزایش 2012 واحدی معادل 0.37 درصد به رقم 547 هزار و 661 واحد رسید. این در حالی است که در فرابورس شاخص کل با رشد 1.46 واحدی به رقم 7 هزار و 20 واحد رسید.
کد خبر: ۹۶۹۰۹۳
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰ 30 March 2020

بورس تهران به تعطیلات چهار روزه رفت/ بیشترین تقاضا در کدام نمادهای بورسی رقم خورد؟

بورس تهران به تعطیلات چهار روزه رفت/ بیشترین تقاضا در کدام نمادهای بورسی رقم خورد؟شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (دوشنبه یازدهم فروردین ماه 99)، با افزایش 2012 واحدی معادل 0.37 درصد به رقم 547 هزار و 661 واحد رسید. این در حالی است که در فرابورس شاخص کل با رشد 1.46 واحدی به رقم 7 هزار و 20 واحد رسید.

به گزارش بورس تابناک، امروز تالار شیشه‌ای سعادت آباد در سومین روز کاری هفته، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود؛ به گونه‌ای که، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش 536 واحدی معادل 0.37 درصد به رقم 145 هزار و 963 واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد 1229 واحدی معادل 0.63 درصد، عدد 195 هزار و 204 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش 818 واحدی معادل 0.63 درصد به رقم 129 هزار و 870 واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، 6135 واحد افزایش معادل 0.88 درصد را رقم زد و به سطح 705 هزار و 661 واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با 2837 واحد افزایش معادل 0.74 درصد به رقم 386 هزار و 518 واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با 2016 واحد کاهش معادل 0.17 درصد همراه بود و عدد یک میلیون و 165 هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بورس تهران به تعطیلات چهار روزه رفت/ بیشترین تقاضا در کدام نمادهای بورسی رقم خورد؟

بورس تهران در حالی به استقبال چهار روز تعطیلی تا روز جمعه می رود که نتیجه سه روز فعالیت در هفته جاری، رشد بیش از 26 هزار واحدی شاخص کل بورس بوده است. روندی که نشان می دهد بازار سرمایه همچنان در بین دیگر بازارهای موازی، از چشم انداز روشنی برخوردار است و می تواند بازدهی مناسبی داشته باشد.

در معاملات امروز بازار سرمایه، نماد معاملاتی ومعادن متعلق به توسعه‌معادن‌وفلزات‌ با 464 واحد، نماد اخابر متعلق به مخابرات ايران با 292 واحد، نماد بورس متعلق به بورس اوراق بهادار تهران با 205 واحد، نماد وتجارت متعلق به بانك تجارت با 177 واحد، نماد مبین متعلق به مبين انرژي خليج فارس با 166 واحد و نماد کالا متعلق به بورس كالاي ايران با 165 واحد افزایش، بیشترین تاثیر مثبت را در رشد شاخص کل بورس داشتند.

در مقابل، نماد معاملاتی حکشتی متعلق به كشتيراني جمهوري اسلامي ايران با 372 واحد، نماد شتران متعلق به پالايش نفت تهران با 306 واحد، نماد پاکشو متعلق به گروه صنعتي پاكشو با 199 واحد، نماد شبریز متعلق به پالايش نفت تبريز با 194 واحد و نماد فملی متعلق به ملي‌ صنايع‌ مس‌ ايران‌ با 174 واحد کاهش، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

در بازار امروز، بیشترین تقاضا در نمادهای قرن متعلق به پدیده شیمی قرن، اخابر متعلق به مخابرات ایران، تملت متعلق به تامین سرمایه بانک ملت، ثفارس متعلق به توسعه و عمران فارس، ونوین متعلق به بانک اقتصاد نوین، كسرام متعلق به پارس‌ سرام‌ و کاذر متعلق به فرآورده های نسوز آذر می باشد.

همچنین برترین عرضه ها در معاملات امروز متعلق به توليدكنندگان بورس كالاي ايران (تكالا)،سالمين‌ (غسالم)،فرآورده‌هاي‌ نسوز پارس‌ (كفپارس)،كشتيراني جمهوري اسلامي ايران (حكشتي)، صكوک اجاره معادن212 (صمعاد212)،فجر انرژي خليج فارس (بفجر)، بانک ملت(وبملت) بود.

بر اساس این گزارش، معامله‌گران بورس امروز 7 میلیارد و 926 میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و 99 هزار نوبت معامله و به ارزش 5 هزار و 627 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

رفت وامدها

در پايان معاملات امروز به نقل از گزارش نبض بورس؛ نماد معاملاتي شركت شير پاستوريزه پگاه اصفهان(غشصفا) جهت برگزاري مجامع عمومي فوق العاده به منظور تصميم گيري در خصوص افزايش سرمايه و عمومي عادي بطور فوق العاده متوقف شدند.

نماد معاملاتي شركت های شير پاستوريزه پگاه خراسان(غشان)لعابيران(شلعاب)با توجه به انتشار اطلاعات حاصل از برگزاري كنفرانس اطلاع رساني در تارنماي كدال در خصوص تغييرات بيش از 50درصدي قيمت سهام، بانك تجارت(وتجارت)فتوليدي چدن سازان(چدن)با توجه به افشاي اطلاعات با اهميت گروه الف بازگشایی شدند.

نماد معاملاتي شركت كابل‌ البرز (بالبر1) سيمان‌ شرق‌ (سشرق1) سرمايه گذاري اعتبار ايران (واعتبار1) سيمان‌اروميه‌ (ساروم1)با توجه به تغييرات بيش از 20 درصدي قيمت سهام با وقفه همراه شدند.

نماد معاملاتي شركت ماشين سازي نيرو محركه(تمحركه)با توجه به عدم كشف قيمت در روز معاملاتي قبل، بدون محدوديت نوسان قيمت حراج شد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۲
س
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۱
الله اکبر از این معجزه اقتصاد در ایران ...تنها بورس سبز پوش دنیا بورس ایران ...اونم فقط به خاطر تعطیلات.کرونا .تحریم.تکنولوژی قدیمی و بی کاری زیاده که سبز پوشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۱
رکوردشکنی ساعتی سکه وارز درسکوت کامل خبری
دوشنبه ۱۱ فروردین ساعت ۱۱:۳۵
سکه رقم غیرقابل باور ۶۵۰۰۰۰۰ تومان
اسکناس دلار ۱۶۵۰۰ تومان
حواله دلار ۱۷۱۰۰ تومان
ارزوبرجوانان عیب نیست !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۱
باوجوداینکه ساعت رسمی کارتالاربورس ۱۲:۳۰ هست امروز انقدر ساعت کاری را تا۱۳:۳۰ کش دادند که شاخص نزولی رامثبت کنند اگرباورندارید به نمودارروند امروزمراجعه کنید !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۱
قیمت نفت به پایین ترین سطح خوددر ۳۰ سال گذشته رسید
کرونا باشدت هرچه تمامتر درحال شیوع است
کسب وکار دررکودوتعطیلی مطلق بسرمیبرد
تحریمها دراوج خودقراردارند
درامدهای ریالی وارزی بشدت کاهش یافته اند
بااینحال ...
بورس نورچشمی همچنان میتازد ورکوردمیزند
مساله : پیداکنید پرتقال فروش را !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۱
همش ساختگیه اینوهمه میدونن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۱
سکوت مطلق !
سکه شد ۶۶۰۰۰۰۰
اسکناس دلار ۱۶۶۰۰
حواله دلار ۱۷۰۰۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۱
چراکامنت های ضدبورس رامنتشرنمیکنید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۱
امار ابتلابه کرونا و تلفات ناشی از ان غیرواقعی
اماربیکاری غیرواقعی
نرخ تورم غیرواقعی
نرخ رشد اقتصادی غیرواقعی
شاخص بورس ساختگی و غیرواقعی
نرخ ارز دستوری وغیرواقعی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
برو دلارهارو بفروش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۲
نابودی بورس نزدیک است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۳
دلالی ممنوع
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۲
بعضی ها از روی حقد و کینه و یا از روی حسادت و یا جهل همواره در پی کاشتن تخم ناامیدی از بورس در سطح جامعه هستن. در صورتی که به لطف خدای مهربان بورس در سال گذشته بازدهی بسیار خوبی را برای سهامداران داشته است .خدایا شکرت
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
ال پالیتو محمد باقر قالیباف علی نیکزاد مجلس یازدهم دریای کارائیب قتل رومینا اشرفی