بازدید 23491
۲

کره شمالی برای اولین بار آمار مرتبط با کرونا را اعلام کرد

خبرگزاری رسمی کره شمالی برای اولین بار آمار مرتبط با کرونا را در سراسر این کشور اعلام کرد.
کد خبر: ۹۶۸۳۶۴
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹ 27 March 2020

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از خبرگزاری یونهاپ، کره شمالی بامداد جمعه اعلام کرد که در مجموع ۲ هزار ۲۸۰ نفر از شهروندان این کشور و دو شهروند خارجی همچنین در قرنطینه هستند و افرادی که پس از طی مدت لازم علائم کرونا ندارند، از قرنطینه مرخص شده‌اند.

رسانه رسمی کره شمالی پیشتر گفته بود که از ۳۸۰ شهروند خارجی که تحت قرنطینه قرار گرفته‌ بودند، همگی به جز سه نفر پس از آنکه علائم کرونا بروز ندادند، مرخص شدند و اکنون با ترخیص یک نفر دیگر، تنها دو شهروند خارجی در این کشور در قرنطینه به سر می‌برند.

این رسانه که از قرنطینه به «نظارت پزشکی» تعبیر می‌کند، گفت افرادی که پس از طی مدت لازم دارای علائم کرونا نباشند، یک به یک مرخص خواهند شد.

کره شمالی پیشتر آمار مرتبط با کرونا را در مناطق مختلف این کشور اعلام کرده بود، اما این برای اولین بار است که آمار سراسری را منتشر می‌کند.

این کشور کهتدابیر بسیار سختگیرانه‌ای را از طریق کنترل شدید مرزها و سختگیری در فرایند قرنطینه برای پیشگیری از شیوع کووید۱۹ اعمال کرده، تاکنون هیچ مورد ابتلای قطعی به کرونا را اعمال نکرده اما گفته است که هزاران نفر را تحت نظارت پزشکی قرار داده است.

با این وجود، برخی رسانه‌های منطقه‌ از جمله رسانه‌های کره جنوبی و ژاپن مدعی شده‌اند که تاکنون بیش از ۲۰۰ سرباز کره شمالی براثر ابتلا به کووید۱۹ جان باخته‌اند.

این رسانه‌ها همچنین مدعی بودند که «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی از بیم کرونا از پیونگ‌یانگ خارج شده، اما کیم هفته گذشته برای کلنگ‌زنی ساخت یک بیمارستان در پایتخت کشورش در انظار عمومی حاضر شد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۲
فاصله گذاری اجتماعی داداش چی میشه؟
چه خوب بود بجای مغز تخریب گری و نفرت -مغزهای آبادانی و سلامت داشتند
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی