بازدید 5156
۱
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی اعلام کرد؛
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی پرتکرارترین تخلفات در ۱۰ ماهه سال جاری را اعلام کرد.
کد خبر: ۹۵۴۵۱۸
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۷ 26 January 2020

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، یاسر رایگانی در نشست خبری با اعلام آمار عملکرد سازمان تعزیرات در ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه گفت: تعداد ۴۹۴ هزار و ۷۶ پرونده وارد شده که شامل ۳۸۴ هزار و ۳۴۶ پرونده کالا و خدمات، ۷۱ هزار و ۲ پرونده قاچاق کالا و ارز و ۳۸ هزار و ۷۲۸ پرونده بهداشت، دارو و درمان است.

وی افزود: در این پرونده‌ها متخلفان به پرداخت ۴۹ هزار میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شده‌اند.

رایگانی ادامه داد: تعداد ۳۵۱ هزار و ۳۲ پرونده شامل ۲۷۹ هزار و ۶۱۵ پرونده کالا و خدمات، ۴۳ هزار و ۴۳ پرونده قاچاق کالا و ارز و ۲۸ هزار و ۳۷۴ پرونده بهداشت، دارو و درمان برای اجرا به واحد اجرای حکم ارجاع شده است و در مجموع ۱۶۵ هزار میلیارد ریال جزای نقدی برای وصول به این واحد ارسال شده و ۹۹۶ میلیارد ریال اعاده حق شاکی به واحد اجرای احکام ارسال‌شده است.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: مأموران اجرای احکام موفق به اخذ ۶ هزار میلیارد ریال جریمه نقدی از متخلفان در حق صندوق دولت شده‌اند.

وی در مورد بیشترین احکام صادره در یک ماهه گذشته افزود: یک شرکت به دلیل احتکار پلی‌اتیلن در یزد به پرداخت ۲۱ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد.

وی افزود: دو نفر در استان تهران به دلیل قاچاق و واردات کالا با استفاده از تسهیلات در نظر گرفته شده در قانون برای کالا‌های مصرف شخصی به پرداخت ۱۱۲ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

رایگانی در مورد بیشترین احکام اجرا شده در یک ماه گذشته گفت: مبلغ ۸۴۱ میلیون ریال از فردی به دلیل خریدوفروش پلی‌اتیلن ایمین اخذ شد که جمع محکومیت این فرد در این پرونده یک میلیارد و ۴۰۱ میلیون ریال است که جریمه یک میلیارد و ۹۰۸ میلیون ریالی از قاچاقچی نفت سفید اخذ شد.

وی در مورد آمار پرونده‌های احتکار کاغذ در ۱۰ ماهه نخست سال گفت: ۲۱ رونده با ارزش ۳۸ میلیارد ریال تشکیل شده است که ۱۹ پرونده مختومه شده، ۷ پرونده حکم قطعی صادر شده و متخلفان ۵ میلیارد و ۶۱۸ میلیون ریال محکوم شده‌اند، ۳ پرونده با ارائه مدارک لازم حکم برائت گرفته، ۲ پرونده عدم صلاحیت صادر شده، ۷ پرونده نیز قرار صادر شده است.

وی همچنین در مورد گزارش عملکرد گشت‌های مشترک گفت: ۲۶ هزار و ۸۲۷ تیم گشت مشترک اقدام به برگزاری ۱۲۹ هزار و ۶۳۰ بازرسی کردند که در این میان ۴۵ هزار و ۷۶۴ واحد دارای تخلف، ۵۰ هزار و ۸۴۸ واحد بدون تخلف مشاهده و ۳۳ هزار و ۱۸ واحد با دریافت تذکر با توجه به نداشتن سابقه تخلف، اقدام به اصلاح تخلف کردند.

رایگانی تصریح کرد: مجموعه ۴۶ هزار و ۲۶۹ پرونده برای واحد‌های متخلف تشکیل شده و متخلفان به پرداخت ۹۲۸ هزار میلیارد ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شدند.

وی افزود: در ۱۰ ماهه نخست سال جاری پرتکرارترین تخلفات به ترتیب شامل عدم درج قیمت (۱۲، ۴ هزار و ۶۱۶ پرونده)، گران‌فروشی (۱۱۶ هزار و ۸۳۲ پرونده)، عدم ارائه فاکتور خرید (۴۲ هزار و ۲۴۰ پرونده) عدم صدور فاکتور (۲۷ هزار و ۱۶۴ پرونده) و تقلب (۲۴ هزار و ۶۸۰ پرونده) بوده است.

وی گفت: بیشترین پرونده‌های متشکله در گشت‌های مشترک مربوط به استان تهران با ۸ هزار و ۳۹۰ پرونده تشکیل شده و کمترین پرونده متشکله مربوط به استان کردستان با ۷۵۲ پرونده است.

رایگانی گفت: سال قبل ۴۰۰ هزار پرونده را رسیدگی کردیم که الان قبل از پایان سال به ۵۰۰ هزار پرونده رسیده‌ایم که پیش‌بینی می‌شود با این روند تا قبل از طرح نوروزی، آمار به بالای ۶۰۰هزار پرونده برسد.

وی در مورد احتکار کاغذ افزود: سندسازی‌هایی شده بود و سهمیه کاغذ‌های دولتی را فردی در بازار به فروش می‌رسانده که این فرد بازداشت شده و پرونده‌اش در حال رسیدگی در دادستانی تهران است.

توقعی که مردم دارند عدم افزایش قیمت بلیط است

وی در مورد گرانی بلیط هواپیما افزود: توقعی که مردم در بحث فروش بلیط هواپیما از ما دارند عدم افزایش قیمت آن است و ما نیز خواهان نظارت سازمان هواپیمایی هستیم چرا که به طور مثال در فاصله یک دقیقه قیمت بلیط تهران به اهواز از ۳۲۰ هزار به ۴۶۰ هزار افزایش یافت.

وی افزود: همچنین سایت‌های فروش بلیط هواپیما نیز گاهاً قیمت نهایی را نشان و اعلام نمی‌کنند، بنابراین مدیریت بر فروش توسط شرکت‌هایی هواپیمایی که شناسنامه‌دار و رسمی نیز هستند ضرورت دارد.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در مورد وجود سم آفلاتوکسین در لبنیات گفت: بالاترین مرجع کشور، وزیر بهداشت است که اعلام کرده سطح سم موجود پایین‌تر از استاندارد جهانی است و مردم با خیال راحت آن را مصرف کنند.

رایگانی گفت:، اما دغدغه سازمان بحث لبنیات سنتی است، نحوه نگهداری، تأمین و توزیع آن باید مدیریت شود و لبنیات کارخانه‌ای با پاستوریزه و هموژنیزه کردن سالم بوده و جای نگرانی نیست و آنچه باعث نگرانی می‌شود در مورد لبنیات سنتی است.

وی افزود: ما آماده همکاری هستیم این در حالی است که باید مبدأ شیر و فاصله تا مصرف‌کننده، نحوه حمل از مبدأ تا بازار شفاف شود چرا که این گونه لبنیاتی هو روز بروز در حال افزایش هستند و اتحادیه باید داشته باشند و چنانچه ندارند اتحادیه اصناف باید به ان ورود کند.

بیش از ۲۰ هزار پرونده را طی دوسال رسیدگی کرده ایم

رایگانی در مورد بازار خودرو گفت: بیش از ۲۰ هزار پرونده را طی دوسال رسیدگی کرده ایم و ۸۰ درصد با رضایت شاکی و تبدیل خودرو و پرداخت وجه انجام شده، اما شاهد گرانی بی‌دلیل و بی‌ضابطه هستیم که این قیمت در بازار می‌ماند، اما اگر نظارت و مدیریت شود این گونه نخواهد بود.

وی گفت: دو شرکت بزرگ خودروسازی قرار بوده تا پایان سال معوقات را به صفر برسانند و امیدواریم تا پایان سال، بازار خودرو به ثبات برسد.

وی گفت: در مورد خدمات پس از فروش خودرو شکایات زیادی داریم و مشتری‌ها راضی نیستند و قطعات کیفیت لازم را ندارند و ما شکایت مصرف‌کننده‌ها را در این زمینه داریم و امیدواریم این شکایات به سمت تولیدکننده برسد تا قطعات سالم به دست مشتری برسد.

رایگانی در مورد کم‌فروشی در پمپ بنزین‌ها گفت: در مورد آنچه حق مصرف‌کننده است ورود می‌کنیم، اما در این باره آمادگی داریم با شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی برویم و جلوی کم‌فروشی احتمالی را بگیریم.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در مورد رمز ارز‌ها نیز گفت: ما بلاتکلیفیم از طرفی از مسؤولان خواسته‌ایم نسبت به قانونی شدن ان اقدام شود و به ما اعلام کنند چرا که شفاف به ما اعلام نشده، اما ما ناچاریم در حوزه رمز ارز‌ها رسیدگی‌ها را انجام دهیم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
خودرو و کلاهبرداری های فروش خودرو را هم اضافه کنید
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران بیمارستان کامکار انتخابات آزادراه تهران شمال اف ای تی اف انتخابات مجلس یازدهم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب