بازدید 8433

ابراز نگرانی آلمان از برنامه موشکی بالستیک ایران

وزارت خارجه آلمان با ابراز نگرانی از برنامه موشکی بالستیک ایران، مدعی شد این برنامه در تناقض با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است.
کد خبر: ۹۴۲۱۵۹
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳ 07 December 2019

ابراز نگرانی آلمان از برنامه موشکی بالستیک ایران

وزارت خارجه آلمان با ابراز نگرانی از برنامه موشکی بالستیک ایران، مدعی شد این برنامه در تناقض با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است.
به گزارش تابناک به نقل از فارس، دولت آلمان، در ادامه دخالت در امور داخلی ایران و در راستای نامه اتهام‌آمیز چند روز پیش به سازمان ملل، از فعالیت‌های موشکی بالستیک ایران ابراز نگرانی کرد.

«کریستوفر برگر» سخنگوی وزارت خارجه آلمان شامگاه جمعه طی نشست خبری در برلین با ادعای نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل توسط ایران، گفت: کشورش از برنامه موشکی تهران شدیدا نگران است.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی» وی در ادعا‌های خود توضیح داد: «ما مکررا نگرانی خود را در گذشته اعلام کرده و گفته ایم که به‌صورت خاص آزمایش‌های موشکی ایران در تناقض با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل است».

این مقام آلمانی با اشاره به نامه چند روز پیش فرانسه، انگلیس و آلمان به سازمان ملل درباره لزوم توقف فعالیت‌های موشکی بالستیک ایران با استناد به قطعنامه ۲۲۳۱، اظهار داشت: «نامه تروئیکای اروپایی برای رفع این نگرانی درباره برنامه موشکی ایران است».

سه کشور اروپایی عضو برجام چهارشنبه هفته قبل با ارسال نامه‌ای به «آنتونیو گوترش»، مدعی شدند که برخی از مدل‌های موشک‌های بالستیک ایران با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل که توافق هست‌ای با ایران را تأیید کرده، «ناهمخوان» است.

«محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران ادعا‌های مطرح شده در این نامه را دروغی برای پوشاندن عدم پایبندی آن‌ها به تعهدات برجامی توصیف کرد.

ادعای عدم همخوانی موشک‌های ایران با قطعنامه در حالی مطرح می‌شود که در قطعنامه ۲۲۳۱ از ایران «خواسته» شده که روی موشک‌هایی که «برای داشتن توانمندی حمل کلاهک اتمی طراحی شده‌اند»، کار نکند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم