بازدید 31934
هزار و هشتصد و چهل و یکمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛

پورازغدی از شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌رود؟/ماجرای سرقت اسناد و اطلاعات از دفتر یک نماینده مجلس چه بود؟/بازداشت پسر یکی از وزرای مستعفی دولت/پیشنهاد بنزینیِ مسیح مهاجری به دولت

رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند:روایت حداد عادل از رویکرد جدید اصولگرایان برای انتخابات مجلس/خط و نشان جهانگیری برای حکام منطقه/لغو سخنرانی حسن عباسی و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۹۳۹۲۸۴
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰ 23 November 2019
تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
پورازغدی از شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌رود؟

رحیم پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از احتمال عدم حضورش در شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد و گفت: در ۴۰ سال گذشته چوب اعتماد بی‌جا به دشمنان را خورده‌ایم. برجام و سند ۲۰۳۰ بر خلاف قانون اساسی و بدون اینکه در مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شود، اجرا شد. طی ۶ سال گذشته بیشترین قرارداد‌ها را با دشمن بعد از انقلاب اسلامی امضاء کرده‌ایم. متأسفانه برخی‌ها با وعده‌های دروغین ملت را فریب می‌دهند. گاهی یک مسؤول تصمیمی می‌گیرد که نمی‌دانند مصالح کشور را به‌خطر می‌اندازد یا شاید برایش مهم نیست. نباید مانند سکولار‌ها در انتخابات دروغ تحویل مردم بدهیم.

جزئیات جدید از جلسه سران قوا درباره نرخ بنزین

ایلنا نوشت: یک منبع آگاه در پاسخ به انتقاداتی مبنی بر اینکه چرا دولت اقدام به افزایش قیمت بنزین به هزار و ۵۰۰ تومان کرد و آن را روی نرخ هزار تومان ثابت نگه نداشت، گفت: در جلسه سران قوا روحانی نظرش بر نرخ هزار و ۲۰۰ تومان بود که رئیسی با آن مخالفت کرد. وی ادامه داد: رئیس‌جمهور معتقد بود که افزایش بنزین باید تدریجی صورت گیرد تا فشار کمتری به اقشار ضعیف جامعه وارد شود، اما رئیس قوه قضائیه در آن جلسه تاکید داشته که با توجه به اینکه ۴ ماه بیشتر تا پایان سال نمانده افزایش دوباره نرخ بنزین بعد از این مدت، منطقی نیست و بهتر است این مبلغ در همین زمان و به یکباره اضافه شود.

اگر بگیر و ببند و اعدام جوابگو بود در مواد مخدر جواب می‌داد

حسن عابدی جعفری، وزیر بازرگانی دولت دفاع مقدس گفت: در آن زمان جنگ مدیریت یکدست داشتیم و فاصله‌ای بین مسئولان و مردم نبود. قانونی که نمایندگان برای مبارزه با فساد باید تصویب می‌کردند چندسال طول کشیده؟ ۱۰ سال این قانون معطل مانده است. در این ۱۰ سال ما چه می‌کردیم؟ مبارزه بدون قانون که نمی‌شود. مبارزه با فساد وقتی که قانونش نیست یعنی شکستن قانون؛ که خودش مفسده‌زاست. آیا علاوه بر مجلس، مجمع تشخیص مصلحت نظام این ابرچالش موجود در کشور را ندیده است؟ ما در حوزه پیشگیری از فساد کوتاهی جدی کرده‌ایم. حالا که شعله گرفته می‌گوییم بیایید بگیریم بزنیم اعدام کنیم و.. اما اگر این روش‌ها جوابگو بود در مورد مواد مخدر جواب می‌داد. فساد یک پدیده پویاست. کاملاً می‌داند چه‌کار می‌کند. می‌داند کجا نفوذ کند با چه کسی ارتباط برقرار نماید. یعنی آن‌ها حتی به سراغ مأمور و قاضی هم می‌روند کما اینکه اخیراً هم اعلام شده که چند قاضی متخلف عزل شده‌اند. /ایران

روایت حداد عادل از رویکرد جدید اصولگرایان برای انتخابات مجلس

غلامعلی حداد عادل گفت: دست‌های آشوب و طراحی بیگانه طوری بود که می‌خواستند همان آشوبی که در عراق و لبنان به وجود آوردند در ایران هم تکرار کنند، اما با هوشیاری ملت و اقتدار نظام ظرف دو روز توطئه‌های اشرار جمع شد. رویکرد جدید جریان اصولگرا در انتخابات آینده، وحدت فراگیر و اعتنا به حضور جوانان و به‌ویژه زنان است. راهبرد‌ها و راهکار‌های ائتلاف تعریف شده است و امیدواریم با ساز و کار دقیقی به همگرایی و وحدت برسیم.

ماجرای سرقت اسناد و اطلاعات از دفتر یک نماینده مجلس چه بود؟

محمد محمودی شاه‌نشین نماینده شهریار در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به حمله اغتشاش‌گران به دفترش در شهر قدس گفت: متأسفانه اشرار برخی اسناد و اطلاعات و همچنین تعدادی از لوازم این دفتر را با خود به سرقت بردند. اغتشاش‌گران و اشرار با شکستن شیشه و درب و پنجره دو فروشگاه بزرگ زنجیره‌ای در شهر قدس تمامی اجناس و کالا‌های آن را به سرقت برده‌اند، به‌دلیل حمله اغتشاش‌گران به بانک‌های شهر قدس فقط ۲ بانک امکان ارائه خدمت به مردم را دارند. در شهرستان شهریار ۲۵ پمپ بنزین قرار دارد که به ۲ یا سه جایگاه حمله شده است، ضمن اینکه اغتشاش‌گران به ۲ جایگاه دیگر نیز آسیب‌های زیادی را وارد کرده‌اند. / فارس

لاکچری‌ترین شهرک ایران تخریب می‌شود؟

بنابر آنچه دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری اعلام کرده، وجود تخلفاتی که از سوداگری، رانت و قدرت فسادزا نشأت گرفته، در صدور مجوز ساخت شهرک باستی هیلز قطعی است. به گفته معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی، قبلا از احداث چنین شهرکی حمایت‌های قضایی صورت می‌گرفت، اما با تغییر ریاست در قوه قضائیه، این حمایت‌های قضایی دیگر انجام نمی‌شود. پرونده رسیدگی به تخلفات شهرسازی در پدیده شاندیز از مواردی بود که در این شورای عالی مطرح و منتج به نتیجه شد. /مهر
 
خط و نشان جهانگیری برای حکام منطقه
 
اسحاق جهانگیری در جلسه ستاد تنظیم بازار گفت: طراحی امریکایی‌ها این بود که با فشار تحریم‌ها، اقتصاد ایران را ویران کنند، اما موفق نشدند، پس راه را عوض کرده و فکر می‌کنند می‌توانند با دخالت‌های بیجا، موفق شوند. باید با نهایت ادب و احترام با ایران رفتار شود؛ ایران جایی نیست که بتوان با آن شوخی‌های اینچنینی کرد. کشور‌های منطقه هم بدانند؛ اگر سر نخی پیدا شود که آن‌ها دخالت‌هایی در ایجاد آشوب در مسائل داخلی ایران داشتند روز خوش در منطقه نخواهند دید.
 
واکنش به نامه 77 اصلاح طلب

 عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان گفت: هرکسی بخواهد از فرصت استفاده کند تا به جای آرام کردن شرایط به التهاب آن بیفزاید از جانب ما مردود است.سید شهاب‌الدین طباطبایی عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان درباره بیانیه اخیر 77 اصلاح‌طلب درباره اتفاقات هفته گذشته، اظهار داشت: معتقدم تنها در شرایطی می‌توانیک بیانیه را موضع واحد جریان اصلاحات دانست که در پای آن بیانیه امضای مجموعه احزاب و گروه‌های اصلاح‌طلب وجود داشته باشد.وی با بیان اینکه هر بیانیه‌ای که پای آن را تمامی احزاب اصلاح‌طلب امضا نکرده باشند، نمی‌توان به مجموعه جریان اصلاحات نسبت داد، گفت: درباره مفاد این بیانیه باید تصریح کرد که در خوشبینانه‌ترین حالت می‌شد واژه‌های مناسب‌تری را در تنظیم آن به کار گرفت تا فضا را آرام تر کند.این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تصریح کرد: آنچه که مسلم است این است که باید از مردمی که بابت گرانی‌ها آسیب می‌بینند اعلام حمایت کرد اما در کنار آن هرکسی بخواهد از این فرصت استفاده کند تا به جای آرام کردن شرایط به التهاب آن بیفزاید از جانب ما مردود است.طباطبایی با اشاره به اینکه بنده در روزهای اخیر با فردی مواجه شدم که مغازه او در یکی از بازارهای شهر کرج به طور کلی سوخته بود، متذکر شد: از نظر من زندگی این شخص مانند قبل نخواهد شد. عامل بروز چنین وضعیتی قطعا کسانی بودند که مسیر اعتراضات مردمی را منحرف و از فضای ایجاد شده برای ناامن سازی کشور سوءاستفاده کردند. البته جای افسوس و امید وجود دارد که ای‌ کاش مکان‌هایی برای برپایی اعتراضات عمومی معین می‌شد تا مردم عادی شامل همان‌هایی که همچنان در انتخابات‌ها و راهپیمایی‌های ملی شرکت می‌کنند و زمانی که یکی از مقامات آمریکایی اظهار نظر ضدایرانی می‌کنند با قاطعیت این اظهارات را محکوم می‌کنند، بتوانند بتوانند صدای اعتراض خود را به شکل مسالمت آمیز و قانونی به مسئولان برسانند.
 
لغو سخنرانی حسن عباسی
 
مراسم «یادوراه دانشجویی سفیر گمنام» که قرار بود با سخنرانی حسن عباسی و نادر طالب‌زاده در واحد تهران جنوب دانشگاه آزاد برگزار شود، لغو شد؛ بنابراین گزارش این مراسم قرار بود از سوی کانون تصمیم و اقدام برگزار شود که بنابر اعلام برگزار کنندگان علیرغم هماهنگی‌های صورت گرفته، این مراسم قبل از برگزاری از سوی مسئولان دانشگاه لغو شد.
 
بازداشت پسر یکی از وزرای مستعفی دولت
 
یک منبع آگاه خبر بازداشت پسر یکی از وزرای سابق را تائید کرد.یک منبع آگاه در قوه قضائیه خبر بازداشت پسر یکی از وزرای سابق که در دولت یازدهم و دوازدهم فعالیت داشت را تائید کرد. وی گفت: اتهام این فرد در ارتباط با مفاسد اقتصادی است.
 
مشاور روحانی مسئولیت اطلاع‌رسانی طرح جدید سوخت را به گردن صداوسیما انداخت

مشاور رئیس جمهوری با اشاره به حوادث اخیر گفت: در ستادی که به این منظور به ریاست وزیر کشور تشکیل شد، مسئولیت مطلق و کامل اطلاع رسانی و اقناع عمومی در خصوص اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت بر عهده صدا و سیمای جمهوری اسلامی قرار گرفت و امیدواریم که این سازمان محترم توضیحات کافی در خصوص شیوه اقناع ارائه دهد.حسام الدین آشنا روز شنبه در حاشیه پنجاه و نهمین نشست مشترک شورای هماهنگی امور حقوقی و دستیاران حقوق شهروندی دستگاه های اجرایی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه مسئولیت اطلاع رسانی و اقناع عمومی در خصوص اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت بر چه نهاد متولی بوده و چه اقداماتی در این زمینه انجام شده است، این مطلب را عنوان کرد.وی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد ارزیابی عملکرد صدا و سیما گفت: فکر می کنم باید فرصت دهیم تا ستاد مربوطه به عملکرد هر یک از زیربخش‌های خود رسیدگی کند.آشنا در ادامه در پاسخ به سوال دیگری درباره ابطال مصوبه دولت در خصوص تعیین مکان های مشخص برای برپایی تجمعات گفت: گاهی اوقات کسانی هستند که معتقدند اگر دولت لزوم تعیین مکان های مشخصی را برای اعتراض پیشنهاد و تصویب کند، معنای ضمنی آن این است که حقوق شهروندان محدود می شود که فقط در مکان های خاصی اعتراض کنند.آشنا اظهار داشت: درواقع اگر جایی مشخص هم تعیین نشود، به این معنا نیست که همه جا اعتراض اتفاق می افتد و قانونی تلقی می شود بلکه واقعیت این است که دچار آشوب و مجموعه ای از اقداماتی می شویم که قابل دفاع نیست.مشاور رئیس جمهور افزود: امیدواریم دیوان عدالت اداری با توجه به شرایط واقعی جامعه و امکاناتی که در مدیریت اعتراض ها وجود دارد، همراهی داشته باشد تا این معضل هم برطرف شود.وی در پاسخ به اینکه برای مجروحان و حقوق معترضان چه پیگیری هایی انجام شده است، گفت: هر سه قوه این موضوع را پیگیری خواهند کرد؛ دولت و قوه قضائیه شروع به کار کرده اند و قوه مقننه نیز از طریق کمیسیون اصل نود پیگیر خواهد بود.آشنا خاطرنشان کرد: باید کسانی که جرم مرتکب نشده اند، از کسانی که اعمال خلاف و خرابکارانه انجام داده اند، جدا شوند و این اقدام، حتما همکاری قوه مجریه و قضائیه را می طلبد.
 
پیشنهاد بنزینیِ مسیح مهاجری به دولت

مسیح مهاجری در سرمقاله روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: حالا که گرد و غبار ناامنی‌های ناشی از افزایش قیمت بنزین کنار زده شده‌اند، وقت آنست که مسئولان نظام جمهوری اسلامی به واقعیت‌هائی که نباید از آن‌ها غافل باشند توجه کنند.- حفاظت از نظام جمهوری اسلامی، تمامیت ارضی، استقلال و امنیت کشور، از اوجب واجبات است، ولی ایجاد امنیت را نباید فقط در برخورد با ناامنی‌ها خلاصه کرد، بلکه قبل از آن باید عوامل ایجاد ناامنی‌ها شناسائی و ریشه‌کن شوند. در ناامنی‌های هفته آخر آبان، عامل پدید آمدن ناامنی تصمیم نادرستی بود که درباره دونرخی‌کردن بنزین و گران کردن جهشی قیمت آن گرفته شد و البته زمان و چگونگی اعلام و اجرای آن.حضرات مسئولان نظام باید این واقعیت را بدانند که اکثریت قریب به اتفاق مردم کشور همانطور که قبول دارند قیمت بنزین می‌بایست افزایش پیدا می‌کرد، در این نکته نیز اتفاق‌نظر دارند که تصمیم اتخاذ شده در این زمینه نادرست بوده است و زمان و چگونگی اجرای آن نادرست‌تر. حتی مردمی که این روز‌ها در نقاط مختلف کشور در راه‌پیمائی‌ها شرکت می‌کنند تا آشوبگران و حامیان خارجی آن‌ها را محکوم کنند، آن‌ها هم متفقاً این تصمیم‌گیری را قبول ندارند. مردم از نظام و امنیت کشور دفاع می‌کنند نه از این تصمیم.

- آرامش این روز‌ها مسئولان نظام را دچار این اشتباه نکند که مردم در مورد تصمیم بنزینی ما در اشتباه بودند و حالا که متوجه شده‌اند نه‌تن‌ها حرفی ندارند بلکه برای تصحیح کردن اشتباه خودشان به صحنه آمده‌اند و راه‌پیمائی می‌کنند. مردم برای اصل نظام و امنیت کشور و جلوگیری از سوءاستفاده دشمنان اهمیت زیادی قائل هستند و آن را در اولویت قرار می‌دهند و همه چیز خود را فدای آن می‌کنند، ولی این انتظار را هم دارند که مسئولان به اشتباه خود پی ببرند و درصدد تصحیح آن برآیند. مسئولان نظام بدانند که شجاعت پذیرش اشتباه و تصحیح و جبران بموقع آن، بزرگ‌ترین هنر مدیریتی است و ارزش کار آن‌ها را بالا می‌برد.- منظور این نیست که قیمت بنزین را به قبل از ۲۵ آبان برگردانید. قطعاً باید قیمت افزایش یابد، ولی در مورد میزان افزایش دقت شود و از دو نرخی کردن و سهمیه‌بندی اجتناب گردد. فساد دو نرخی شدن و سهمیه‌بندی بنزین از هم‌اکنون آشکار شده و هرچه بیشتر ادامه پیدا کند بیشتر می‌شود. مسئولان می‌دانند که در دوران جنگ تحمیلی، که جنگ نظامی بود، امام خمینی به دولت دستور اکید داده بود حتی یک ریال بر قیمت اجناس اضافه نکنند. اینکه در شرایط کنونی که دوران جنگ اقتصادی است یکباره قیمت بنزین سه برابر می‌شود، با هیچ منطقی قابل توجیه نیست. میلیون‌ها نفر از مردم این کشور حتی در تهران که مرکز کشور است با مسافرکشی‌های غیررسمی کمبود‌های معیشتی خود را جبران و یا اصولاً از این راه ارتزاق می‌کنند. این چند میلیون خانواده چگونه می‌توانند با این افزایش قیمت بنزین برای گذران زندگی خود به این کار امیدوار باشند؟ منظور اینست که قیمت بنزین را با افزایش تدریجی و تدابیر کارشناسانه و پرهیز از اقدامات فسادآوری از قبیل: دونرخی‌کردن تغییر دهید
 
محمود صادقی زمان اجرای «سرا» را اعلام کرد

دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها با بیان اینکه معلوم نیست اعضای حزب کارگزاران به سمت حزبی خود به شورای عالی سیاتگذاری اصلاح‌طلبان انتقاد می‌کنند یا به عنوان یک فرد، گفت: «سرا» پس از اعلام تایید صلاحیت‌ها اجرا می‌شود. محمود صادقی در گفت: وگو با ایسنا درباره اختلاف داخلی اصلاح‌طلبان درباره طرح سامانه رای سنجی اصلاح‌طلبان اظهار کرد: شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان بیش از شش ماه است که کار خود را در دوره جدید آغاز کرده است و این بدان معناست که استراتژی اصلاح‌طلبان مشارکت در انتخابات مجلس است.‌ی ادامه داد: خاستگاه اصلی اعضای شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان، احزاب عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات است. برخی از این احزاب احزاب در دوره‌های قبلی انتخابات هم ِان قُلت‌هایی هم به شورای عالی سیاستگذرای داشته‌اند و اینگونه نیست که انتقادات مربوط به این دوره باشد. این احزاب در گذشته انتقاد می‌کردند که اشخاص حقیقی نباید در شورای عالی حضور داشته باشند، ولی پاسخ ما این بود هنوز احراب فراگیر در کشور حضور ندارند و خارج از احزاب هم ظرفیت‌هایی وجود دارد که باید از آن‌ها استفاده کنیم. این عضو فراکسیون امید مجلس همچنین با بیان اینکه در دوره‌های گذشته انتخابات کسانی که خارج از لیست اصلاح‌طلبان بودند موفقیتی بدست نیاوردند، بلکه لیست اصلی اصلاح طلبان موفق بود، تصریح کرد: در این دوره از انتخابات برای شفاف‌کردن و دموکتراتیک کردن بدنه‌ای که برای تهیه لیست اقدام می‌کند، طرح "سرا" پیشنهاد شد. البته وقتی هنوز جزئیات این طرح اعلام نشده بود، ما نظر مثبتی نسبت به آن نداشتیم، اما پس از آنکه جزئیات اعلام و تعدیل‌های اساسی در آن صورت گرفت، با اکثریت بیش از سه چهارم در شورای عالی سیاستگذاری تصویب شد.
 
واکنش عارف به ناآرامی‌های اخیر

رئیس فراکسیون امید گفت: باید صف‎ معترضین‎ را از تخریب‎ کنندگان‎ اموال‎ عمومی‎ و اغتشاشگران وابستگان‎ به‎ نیروهای‎ بیگانه‎ و دشمن‎ جدا‎ کرد. در مورد تصمیم سران سه قوه درباره تغییر نرخ بنزین، آن‌ها باید پیشتر با اطلاع رسانی دقیق به افکار عمومی، مردم را در جریان علت تغییر نرخ بنزین قرار می‌دادند. متاسفانه این مهم صورت نگرفت و اعلام یک باره این تصمیم مردم را تا حدودی غافلگیر کرد. قانون‎ اساسی‎ جمهوری‎ اسلامی‎ ایران‎ اعتراض‎ وتجمعات‎ مسالمت‎ آمیز را‎ به‎ رسمیت‎ شناخته‎ است‎ و باید از ظرفیت‎ قانون‎ اساسی‎ دراین‎ زمینه‎ به‎ نحو احسن‎ استفاده‎ کرد. شایسته‎ نیست‎ مردمی‎ که‎ اعتراض‎ های‎ به‎ حقی‎ به‎ برخی‎ تصمیمات‎ دارند مجال‎ اعلام‎ نظر پیدا نکنند.
 
واکنش قوه قضاییه به خبر مخالفت رییسی با پیشنهاد بنزین ۱۲۰۰ تومانی

دفتر دادستانی کل کشور به خبر "مخالفت رییسی با پیشنهاد بنزین ۱۲۰۰ تومانی روحانی" واکنش نشان داد و آن را خبری کذب دانست. مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: همزمان با انتشار مطلبی در یکی از خبرگزاری‌ها به نقل از یک منبع اگاه که در آن ادعا شده بود طی جلسه سران قوا رییس جمهور نظرش بر نرخ هزار و ۲۰۰ تومانی بنزین بود و رییس قوه قضائیه با آن مخالفت کرده است، دفتر دادستانی کل کشور (حجت الاسلام و المسلمین منتظری یکی از اعضای شورای هماهنگی سران قوا می‌باشد) طی اطلاعیه‌ای ضمن کذب محض خواندن اساس ادعای مطرح شده اعلام کرد: اگر این منبع آگاه به صورتجلسه مورخ ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ که از طرف دفتر رییس جمهور تنظیم شده است دسترسی داشت همچنین خبر کذبی را منتشر نمی‌کرد.
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۴
در انتظار بررسی: ۵۵
انتشار یافته: ۱۸۲
باقی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
سعدی فرمود:

شنیدم که در وقت نزع روان/به هرمز چنین گفت نوشیروان

که خاطر نگهدار درویش باش/نه در بند آسایش خویش باش

نیاساید اندر دیار تو کس/چو آسایش خویش جویی و بس

نیاید به نزدیک دانا پسند/شبان خفته و گرگ در گوسفند

برو پاس درویش محتاج دار/که شاه از رعیت بود تاجدار

رعیت چو بیخند و سلطان درخت/درخت، ای پسر، باشد از بیخ سخت

مکن تا توانی دل خلق ریش/وگر می‌کنی می‌کنی بیخ خویش

اگر جاده‌ای بایدت مستقیم/ره پارسایان امید است و بیم

طبیعت شود مرد را بخردی/به امید نیکی و بیم بدی

گر این هر دو در پادشه یافتی/در اقلیم و ملکش پنه یافتی

که بخشایش آرد بر امیدوار/به امید بخشایش کردگار

گزند کسانش نیاید پسند/که ترسد که در ملکش آید گزند

وگر در سرشت وی این خوی نیست/در آن کشور آسودگی بوی نیست

اگر پای بندی رضا پیش گیر/وگر یک سواری سر خویش گیر

فراخی در آن مرز و کشور مخواه/که دلتنگ بینی رعیت ز شاه

ز مستکبران دلاور بترس/از آن کاو نترسد ز داور بترس

دگر کشور آباد بیند به خواب/که دارد دل اهل کشور خراب

خرابی و بدنامی آید ز جور/رسد پیش بین این سخن را به غور

رعیت نشاید به بیداد کشت/که مر سلطنت را پناهند و پشت
پاسخ ها
خان محمدعلی آقا
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
اینترنت وصل شد
اما
ای کاش کمی در هدر دادن عمر گرانبهایمان بازنگری کنیم
ای کاش کمی در رفتن به هر سایت بی محتوایی بازنگری کنیم
ای کاش کمی برای خود و خانواده مان وقت بگذرایم
ای کاش بجای تفرقه افکنی از آن بعنوان وسیله ای درجهت وحدت آفرینی استفاده کنیم
ای کاش بوسیله آن ناموس مردم را فریب ندهیم
ای کاش اطلاعات عمومی مان را با آن بیشتر کنیم
ای کاش در این فضای یأس و ناامیدی با آن امید بیافرینیم
ای کاش نسبت به قبل از این ماجرا کمی تغییر کنیم
ای کاش قدر جوانی مان را بدانیم و سر پیری از همه چیز پشیمان نباشیم

درجوانی پاک بودن شیوه ی پیغمبریست
ورنه هر گبری به پیری می شود پرهیزکار

ای کاش...
زینال بندری
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
پدر جان اینجا سایت سیاسی و تحلیلی است شما برای مشاعره به شبکه ۴ سیما تشریف ببر
ناشناس
| United States of America |
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
بدرود با احمدی نژاد و یارانش علی الخصوص عبدالرضا
:)
مرتضی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
مسئولین کشور گلستان و بوستان سعدی علیه الرحمه را مطالعه نکرده اند! احتمالا!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
بسيار عالى . ممنون
ناشناس
| United States of America |
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
مرتضی خان باور کن اگر مسیولین کشور بیشتر از این رفیقمون زینال بندری بدونن.طرف حتی نفهمید شعر راجع به چیه .نظر هم میده
:)
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
احسنت و بسیار مناسب
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
خوش بحال خان محمد علی اقا مثل اینکه از بچه های بالاست!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
شما حتما با 124 تماس بگیر
کوروش
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
شعر شما برای از شاعر بزرگ و نامدار بسیار پسندیده هست یعنی سخنی یا حرفی را با بیان و نظر نمیشود بیان کرد در علب شعر از شعرای که در عصر انها هم چنین اتفاقاتی افتاده بود مثل زمان فردوسی . ولی سایت تابناک ۹۹ درصد مطالبش سیاسی هست یعنی این سایت یک درصد به موارد اقتصادی و صنفی و گرانی و بیکاری و تاریخی تیتر میزند . سایت تابناک خیلی خیلی کم به مواردی مثل بیماریها هشدارهای بهداشتی میپردازد . پس هم کاربردن و هم خود سایت چون‌مطالب سیاسی را دنبال میکنند شعرهای سیاسی در حد محدود و قابل پخش و انتقادی را بنویسید و بتواند راه گشایی مشکلات مردم باشد خیلی هم خوب هست
ایرانیِ گیلانی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
در تکمیل خان ممد علی بگم زیر پست افراد مختلف فحش ننویسیم :-) با تشکر
حامد
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
بسيار عالي

ولي كمتر کسی از اين سخنان پند گرفته
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
افزایش چند درصدی یارلنه نقدی . یعنی تورم دوباره . یعنی گرانی مجدد . یعنی رفتن بسمت رکود . یعنی فقیرتر شدن فقیر . یعنی بیکاری . . یعنی تولید کننده اجناس را گرانتر بفروش میرساند چون یارانه بسمت تولید نرفته . دادن پول نقد فعلی بمردم یعنی این‌مقدار پول در طی بازده زمانی دوباره ارزش خود را از دست خوا۶د داد . یعنی دولت بعدی یا همین دولت دوباره مجبور هست قشری بیشتری را از دادن یارانه قطع کند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
امشب طبع شعر همه گل کرده خخخ
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
دوباره دولت شروع کرد که هر کجا به ضرر شد تقصیر من نیست و کیه کیه من نبودم را شروع کرد
ناشناس
|
United States of America
|
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
در حالی که مصرف بنزین در ایران پایینتر از نرم جهانیست مسئولان در تحریفی اشکار میگویند مصرف بنزین در ایران بالاتر است!!.
توضیح مطلب ساده است :اولا مصرف بنزین در جاده ی اتومبیل از رده خارج پژو ۲۰۶ فرانسه۳.۲ لیتر گزارش شده و همان اتومبیل وقتی در ایران تولید میشود مصرفش در کاتالوگ بین ۵و۶ لیتر ادعا میشود که گاها صاحبان ان مصرف بیشتر و بین ۶و۷ لیتر یعنی ۲ برابر استاندارد کارخانه گزارش میکنند!!!.بنابراین چرا دولت با اعمال تعرفه های سنگین مردم را از حق سوار شدن به خودروی کم مصرف و ایمن محروم میکند؟؟.خودروی ۲۰۰۰۰دلاری چرا به ایران میرسد بین ۷۰۰میلیون تا یک میلیارد قیمت پیدا میکند؟جایگاه خودروهای هیبریدی ارزان در کشور ما کجاست؟؟؟ و ثانیا در بسیاری کشورهای جهان خودروهای سواری گازوییلی که کم مصرفتر از بنزینی هستند به وفور در خیابانها دیده میشوند.لذا جایگاه سواری های گازوییلی در کشور ما کجاست و کدامین مافیا مانع واردات گسترده ان است؟؟؟ با این تفاصیل باید با اطمینان عرض کنم مصرف بنزین در کشور ما نه تنها از نرم جهانی بالاتر نیست که پایینتر نیز میباشد!!!. اقایان با حمایت از طفیلی های خودرونساز علاوه بر تحمیل هزاران کشته و زخمی در سال به خاطر خودروهای نا ایمن از مردمی که سوار این خودروهای پر مصرف هستند انتظار مصرف پایین دارند در حالی که باید از خودرو انتظار داشته باشند نه از راکب ان !!!!
پاسخ ها
غلامی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
یعنی مصرف بنزین در ایران و ترکیه که از نظر جمعیت مساوی هستند برابر است؟ فکر میکنی چقدره؟ ایران روزانه 97 میلیون لیتر و ترکیه روزانه 8/5 میلیون لیتر؟؟؟،،
حسین
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
منافق ای پی که امریکاس ایران اینترنت قطعه متن اماده رو کپی کردی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
بالای۴ میلیون خودرو گاز سوز داریم از ۲۰ میلیون خودرو
پس امار شما اشتباه در می اید در مصرف نرمال!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
بیش از ۶۰ درصد خودروهای سواری شخصی در ترکیه گازوییلی و ۴۰ درصد باقیمانده برخی هیبریدی و باقی کم مصرف هستند و این توضیح میدهد که چرا مصرف بنزین در ترکیه روزانه ۱۵ میلیون لیتر میباشد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
بیایید اقتصاد کشور را خصوصی کنید . بیایید اصلاحات سیاسی و اقتصادی را بدون اینکه مردم حتی متوجه شوند انجام دهیید بیایید به دستاورد دمکراسی یعنی چرخش قدرت از طریق رای مردم و قدرت احزاب احترام بگدارید . اجازه دهیید ماندن و حصور در قدرت و ثروت مقطعی و با برنامه و با زمان مشخص باشد . اگر این اصلاحات را انجام دهییم این موارد حل میشود
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
راه حل این هست که حقوق ها . صادرات و واردات . قیمت کالاها . قیمت کالای داخلی و خارجی ‌ . بنزین و مشتقات نفتی . قیمت ارز و طلا و ساختمان با اندکی تفاوت جزی باید با قیمت جهانی و کشورهای همسایه برابری کند . یعنی اول با کشورهای همسایه و دوم کشورهای قاره دیگر و دلابل زیادی و محاسن زیادی هم دارد . همیشه اب در جای سرازیر میشود که شیب دارد . اتفاقات اخیر میگوید اگر قیمت نفت و دلار و طلا و افزایش یا کاهش داشت باید قیمت ها در ایران هم تغییر کند . یعنی اگر نفت گران شد بنزین هم به تابع نفت باید گران شود یعنی دستمزد کارگر و کارمند هم باید با حساب تورم تغییر کند ........
ناشناس
|
United States of America
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
گفته شد جیسون رضاییان در دادگاه شکایت کرده و دادگاه های امریکا دولت ایران را به پرداخت ۱۵۰ میلیون دلار غرامت محکوم کرده !!!!! بعبارتی به ۱۵ میلیون جوان ایرانی میشد نفری ده دلار معادل صد وبیست هزار تومان پرداخت کرد!. حال سوال اینجاست که اقایان مسئولین مسئول سود رساندن به ایرانیان داخل ایران هستند یا دو تابعیتی های خارجی؟؟؟ این پول که از بیت المال پرداخت میشود به جوانان داخل کشور رواتر است تا اقای جیسون.لطفا دست از اینکارها و فنا دادن ثروت مملکت بردارید.سپاس!!
پاسخ ها
حسین
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
منافق ای پی تو معلومه ایران نیستی اینترنت ایران قطعه چرا دروغ و مزخرف میبافی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
با 124 تماس بگیرید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
حسین . کاربر محترم . کمی دقت کن از اخبار کشور عقب نیستی ؟ اینترنت قطع هست کاملا بی خبر هستی . اره . رادیو
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
درود و صد درود بر حاج استاد دکتر محمود احمدی نژاد امیر کبیر زمان و کوروش معاصر ایران زمین و حامی مستضعفین جهان و مرد عمل
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
بدرود با ایشان و یارانش
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
انشاالله که بهش صلاحیت میدن
زنجانی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
کورش بزرگ یک افسانه ی تاریخی است و مستند تخت گاه هیچ کس از استاد ناصر پورپیرار را ببین
مرتضی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
۲۲:۰۸ حتما هرودوت و کزنفون و .... اشتباه کرده اند و پور پیرار صحیح میگوید!!!! برای اثبات خود شرافت داشته باشید و دیگران را نفی نکنید! خیلی ناراحتی برو در آغوش رجب طیب! الان نرو ! دیر وقته ! بگیر بخواب فردا برو!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
احسنت به نویسنده کامنت اصلی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
چقدر از این درود فرستادنها هر شب کاربران با این اینترنت گران باید تحمل کنند چقدر این شعار درودها و مرگ ها مشمیزکننده و خسته کننده هست . درود بر ملت ایرلن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
افسانه خودتی . افسانه تفکرات خودت هست . . نگاهی به سلنسور چند روز اخیر بینداز بعد در مورد کوروش بگو که افسانه هست . به هرحال این کشور در ۲۵۰۰ سال پیش یه بزرگی یه فرمانروایی یه بزرگتری داشته . هرج و مرج‌که نبوده . بیخودی با سخنان تکراری افراد مغرض سیاسی حرف انها را تکرار میکنی . با سانسور واقعیت تاریخی حتی سانسور
. وقایع چند روز لخیر چیزی عوض میشه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
درود و رحمت بر احمدی نژاد و رهروانش
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
اقای جهانگیری اول شما بفرمایید که چرا یک دفعه ای اعلام کردین و چه چیزی را می خواستید رد گم کنی کنید و حواس ها پرت شود تا به مورد های بعدی برسیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
قوه محترم قضائیه به تاریخ 1398.07.17 اشاره نموده است آیا تصمیم نهایی افزایش قیمت بنزین به شکل فعلی در آنزمان بوده است ؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
قرار بود ایشان یارانه را سه برابر کند خخخخخ
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
روحانی، خاتمی، احمدی نژاد یا هرکس دیگه بیاد همین آش و همین کاسه است، در خوش بینانه ترین حالت فقط ۲۰ درصد قدرت دست رییس جمهور است برخی سیاستها مشکل دارند و چشم اندازی هم وجود نداره که تغییر پیدا کنند.  اگر این سیاستها ادامه پیدا کنه و خصوصا به دشمنی بی نتیجه، پرهزینه و مدت دار با آمریکا پایان داده نشود مردم عادی و طبقه ضعیف و متوسط از بین خواهند رفت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
مشکلی بود با 124 تماس بگیرید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
خوب شما که دوست داری ۲۰ درصد قدرت دارن می شود نام ببری این میزان اختیاراتشان؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
قدرت دست رییس جمهور بالای ۶۰ درصد است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
یه جلسه 3 نفره بوده هرکی یچیز میگه ازش بعد ازغدی میگه چرا مثل سکولارها دروغ میگین کجا سکولارها اینجوری دروغ گفتن دکتر؟
پاسخ ها
مرکل
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
آنچنان رونقی ایجاد کنم که ... دیگر
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
معنی سکولار رو نمیدونه فکر کنم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
با 124 تماس بگیرید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
سکولارهای جهانی خیلی اقا و سیاستمدار هستند یعنی از اول و در طول زندگی درس سیاسی خواندند هرکسی اسمش سیاست مدهر نیست .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
هر گونه اشوب در گذشته درست شد یک پای اصلی و عامل اصلی ان جریان اصلاح طلب ها بودن و بعد هم برخی از این جریان فراری شدن انگار درست شدن که اشوب ایجاد کنند در کشور
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
مشکل شما افراطیون تمامیت خواه اینه که درد ملت رو درک نمیکتید و چون اصلاح طلب تا حدی حرف دل مردم رو درک می کنه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
مشکلی بود شما با 124 تماس بگیرید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
۱۲۴ را پشت سر هم تکرار میکنی . مریص نیستی . درمانش خیلی ساده هست . رو پیشانیت بادکش بذار خوب میشی
مرتضی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
عدم حضور رحیم پور ازغدی چه ضربه مهلکی بر پیکره اسلام است و کمر شورای عالی انقلاب فرهنگی را میشکند !!!!!!!!! جوری ناز میکنند و از عدم حضور میگویند که انگار در زمان حضور چه گلی به سر فرهنگ و دین و ایران زدید!!!! دو جناح به جان هم افتادند و مردم دربین اینها گرفتار شده اند و آسیب میبینند؛ این رییس جمهور هم سالها از بالاترین مقامات امنیتی کشور بوده و از فیلتر شورای نگهبان خودتان گذشته! از چه می‌نالید! بودجه موسسات شما که می‌رسد! تریبون نماز جمعه هم که دارید! در صدا و سیما هم هستید ! خیلی دوست داری بیا کاندید انتخابات ریاست جمهوری بشو !!!!
ناشناس
|
United States of America
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
اقای مهاجری اشتباه نکنید.مشکلات اقتصادی همچنان باقی است و هر زمان با هر گرانی جدید اعتراضات جدید شکل خواهد گرفت و البته بله!! کشورهای دشمن ما هم از ان سو استفاده کرده و موج سواری خواهند کرد و به اتش زدن و تخریب خواهند پرداخت.اقایان اشتباه نکنند نارضایتی وجود دارد و عامل بوجود امدن اعتراضات است و این وسط همان کشورهایی که از شهریور ۱۳۲۰ با استخدام پری بلنده و شعبان بی مخ طبق اسناد منتشر شده خودشان در کف خیابان ایفای نقش کردند باز به میدان خواهند امد.
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
امثال پور از غدی کههزینه هایی روی دست مملکت گذاشتند فقط با چند تا حرف و نظر شخصی و غیر تخصصی
پاسخ ها
زینال بندری
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
به جز فردوسی پور هیچ کس برای مملکت هزینه زا نبود لطفا جاده خاکی نرو
ناشناس
|
United States of America
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
بعد از چند روز با برگشت اینترنت موفق شدم به سایت مورد علاقه ام یعنی تابناک سری بزنم و با تعجب دیدم نه تنها برقرار بودین امار بازدیدهاتون در بخش بسته خبری چند برابر هم شده.سوالم اینه که چطور؟؟ چطور میشه وصل شد به سایت شما در زمان قطعی اینترنت؟تو این یک هفته منبع خبری من فقط شبکه های ماهواره ای بودن.لطفا راهنمایی کنین
پاسخ ها
زینال بندری
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
هیج شخص و گروه و سازمان داخلی و بین المللی قادر به بستن دهان تابناک نیست و نخواهد بود در ضمن از اول اختشاشات تابنک بالاترین خبر رسانی را داشته و قطع نبوده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
خوب همان ماهواره دیدی که مخت عیب پیدا کرده و فکر کردی همه چیز تعطیل بوده!
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
عجب، سایت تابنک در این یک هفته به طور کامل برقرار بود شما کافی بود به خودتون زحمت بدین و در مرورگر دستگاهتون آدرس سایت تابنک رو سرچ میکردین و وارد سایت میشدین
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
با124 تماس بگیری
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
سایت های دیگر هم با مرورگرهای ایرانی باز میشوند اما اجازه درج نطر کاربران را ندارند . و یا نطرات کاربران خیلی تند و تیز و ناراحت کننده هست که قابل پخش نیست ولی تابناک با اندکی تغییر قابل پدیرش ممکن هست نطرات را درج کند . تابی خسته نباشی این روزها کار سختی داری .
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
مهم نیست امثال ازغدی در چه پستی باشند مهم حاشیه امنی است که در هر صورت دارند هرچه می‌گویند در بوغ وکرناست وهر کار می خواهند می‌کنند
پاسخ ها
حسین
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
چی میگی اگه امثال اقای ازغدی نباشند لیبرا ل ها و ... ایران رو نابود کرده بودند تا الان
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
لیبرالها که هیچ اگر قوم مغول هم حمله کرده بود به اندازه برخی افراد به کشور آسیب نمی‌رسید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
لیبرالهای سیاست مدار اروپا هم با دمکراس .هم رانت و پارتی را از بین بردند هم رفاه نسبی را درست کردند هم اقتصاد را خصوصی کردند . تو تو خواب سنگین تشریف داری . توسعه علمی کشورهای پیشرفته حاصل تلاش لیبرال ها هست . انها نقاط اختلافی و شبه برانگیز و نخبه کشی را از بین بردند
مازیار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
پخش خبرهایی مبنی بر اینکه فلانی 1200 موافق بود، فلانی 1500 گفت و امثال آن به مصلحت کشور نیست. خواهشا این موارد را خاتمه بدهید.
پاسخ ها
زینال بندری
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
مصلحت کشور را ما تشخیص می دهیم نه جناب عای که تازه دیپلم گرفتی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
جهت پیشنهاد و انتقادات با 124 تماس بگیرید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
این گل پسر وزیر سابق کیه ???
پاسخ ها
زینال بندری
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
پسر احمدی نژاد بوده ولی خواهشا جایی نگی ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
احمدی نژاد وزیر بوده آی کیو؟؟؟ گفته تو دولت روحانی بوده.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
آیا پسر همان وزیر پورشه سوار است؟
مرتضی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
کامنت دوم؛ سران دو قوه مجریه و قضاییه قبل از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین بهتر بود ابتدا طرح اصلاح رفتار خود و نزدیکانشان را اجرا میکردند !!! شما کسری بودجه پیدا میکنید !!!! و بار این کسری بودجه را از جیب مردم جبران میکنید! خب ! چرا مردم باید تاوان بدهند؟! چرا برای جبران کسری بودجه سراغ بنزین رفتید ؟ بودجه نهادها و موسسات رنگارنگ خود را حذف می‌کردید!
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
این هم از تدبیر دولت تدبیر.
ناشناس
|
United States of America
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
باید به جنایات خودروساز طفیلی که باعث کشته شدن هزاران نفر در هر سال در حلبیهایشان میشوند اتفاقات ابان سیاه ۹۸ را هم اضافه کنیم.شاید اگر اینها واقعا خودرو ساز بودند هرگز اینقدر مصرف بنزین نداشتیم.خودروی چینی دارم که با وزن نزدیک ۱۴۰۰ کیلوگرم در برخی سایتهای بررسی خودرو که احتمالا از این مافیا پول میگیرند انرا بیکیفیت نامیده و مصرف ان را به دروغ ۱۲ لیتر در صد کیلومتر زده اند. طی یک سفر پا به پا با پراید ۷۰۰ کیلویی مصرف ان پراید بیشتر از خودروی من شد.ایا مردم مقصرند که شما انحصار خودرو را به این دو شرکت داده اید و انها هم پر مصرفترین خودروها را تولید میکنند و حالا مردم باید هزینه این بی تدبیری را بپردارند؟؟؟
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
پورازغدی انسانی هست که همیشه و از همه انتقاد میکنه یعنی منفی باف کامل به نظر من نظریات ایشون باعث بیماری روح و روان ملت میشه
ناشناس
|
United States of America
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
اقای حداد پیشاپیش عرض کنم با رویکرد و بی رویکرد و با وحدت و بی وحدت شما برنده هستید زیاد خود را درگیر نکنید.اکثریت شرکت نمیکنند و با رای اقلیت برنده خواهید بود قربان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
من از همین حالا بسمت ۱۶ میلیون ایرانی سقوط کردم که میگفتند رای ندهید چون ارزش سیاسی ندارد .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
اینترنت رو وصل کنید
از کار و‌زندگی افتادیم.
کی جوابگوی ضرر های ما هست؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
اصفهان قطع است همچنان، به کی بگیم؟؟؟؟؟ چرا با مردم اینکارو میکنید؟ چرا زجر کش میکنید؟؟ بابا جان، هزار نفر تظاهرات کردن آشوب کردن، به میلیون ها آدم چه ربطی داره که مجازات دسته جمعی میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
تشویق برای یک نفر تنبیه برای همه . خدمت نکردی شعار سربازی هست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
غم بزرگی در دل احساس میکنم خفقان را بیشتر از گذشته حس میکنم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
اینترنت اصفهان وصل نیست. چرااااااااااا؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
در قله های بلند کوه های ایران‌میگویند اینترنت اسمانی و بالای جو وجوددارد راست میگن ؟
ناشناس
|
United States of America
|
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
تابناک جان! رحیمِ پورازغذی نه!! حسنِ رحیم‌پورِ ازغدی!
هموت بهتر که می‌رهو خیلی قبل از این باید می رفت و این شورا هم از اول بیخود بود و ای کاش زودتر منحل بشه.
منتقد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
شورای عالی انقلاب فرهنگی را تعطیل کنید
و بودجه اش را صرف مبارزه با بیکاری کنید .
فرهنگ مردم بهتر می شود
شکم گرسنه فرهنگ نمی فهمد .
تا حالا چکار کرده است این شورای فرهنگی ؟
خود رحیم پور ازغدی هم امیدی به این شورا ندارد .
ناشناس
|
United States of America
|
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
کی به ندای ایرانیان اجازه داده خودش رو داخل احزاب اصلاحطلب جا بزنه؟با اون انتخاب اسم کذایی معلومه که هدفش چیه.سو استفاده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
حزب دستوری بی فایده هست . حزب مال مردم باید باشد .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
آن منبع آگاهی که ایلنا از آن نام میبرد اشتباه کرده که میخواهد تغصسر دولت را به گردن رئیس قوه قضائیه بیندازد خود آقای رئیسی خلاف آنرا گفتهاست در ضمن چه کسی بنزین آزاد را 3000 تومان کرده مگر قوه قضائیه کارش بودجه بندی است که چنین کاری کند مسئولیت بنزین چه در قیمت چه در سهمیه بندی و عواقب آن به عهده دولت است و کسی نمیتواند از زیر بار این مسئولیت فرار کند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
اینا هنوز دنبال رای هستن؟!
باورم نمیشه
ملتو چی فرض کردن؟!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
این روزها دارم به آن کسی که حضرت مسیح را به مامورین تحویل داد تا او را مجازات کنند فکر می کنم. خودش از حواریون بود. وقتی مردم به او اعتراض کردند چرا به مسیح خیانت کردی به لب حوض آبی در میدان شهر رفت و دست خودش را شست و گفت من این کار را نکردم. حالا همه مسئولین ما دارند خودشان را در مسئله بتزین تبریه می کنند.
اسی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
بنام خدا
لطفا حضرات اینقدر از مدیریت زمان جنگ فرمایش نکنید و به مدیریتتان نبالیید زمان جنگ مردم خواسته ای نداشتن که هیچ جانشان را هم در طبق اخلاص گذاشتن درک مردم از شرایط بالا بود انقلاب هم نو پا تو صفهای چند روز ه برای ابتدایی ترین کالا بدون اعتراض و با حوصله سر می کردیم نه الان که سی سال از آن دوره گذشته و در کمال صلح و آرامش باید هر روز منتظر قطع یه کالا و یا افزایش چندین درصدی قیمتها باشیم ماشین پراید شود آرزوی ما و خانه دار شدن شود رویای مان لطفا مدیران جنگی همان قدر که مواظب آقا زادهاتون باشید که یه جایی رو نکنند و نبرن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
اگر کشور دچار تنش و نا امیدی و تلاطم شود ؛ مقصر مردم نیستند و این مسئولین هستند که با ضعف و سستی مدیریتی و ناتوانی قادر به تامین مطالبات نیستند و تبعات ایران مدیریت نباید یقه مردم بگیرد و با قطع اینترنت مردم تنبیه شوند؛ بلکه باید مدیر ناتوان را مرخص کرد و مدیر فاسد را مجازات و در کشور ۸۰ میلیونی مدیران لایق کم نیستند اما باید شناسایی شوند و به جای رانت خوران و پارتی داران منصوب شوند.
مدیران دارای زندگی لاکچری که کاخشان طعنه به کاخ سعد آباد میزند انقلابی نیسند و بقاء ایشان در شان نظام انقلابی مستضعف محور نیست.
ادامه وجود این مدیران نالایق برای مردم و کشور و انقلاب تاوان دارد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
آقای جهانگیری وقتی برای حکام منطقه خط و نشان می کشد حتما لرزه به اندام آنها می اندازد. مخصوصا محمد بن سلمان شب ها خوابش نمی برد. برای اینکه بتوانی دیگران را تهدید کنی باید زیر پای خودت محکم باشد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
محاکمه نترس
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
پس کی پيشنهاد بنزين 3000 توماني را داده اند
هيچ كدامشان مسئوليت آن را قبول نميكنند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
. مگر در کلیپ ها ندیدی که یک نفر در جلسه رسمی گفت بنزین نباید اینقدر مصرف شود نمیدونی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
دعوای ایران و عربستان شده دعوای دو نفر که می خواهند به هر قیمتی حریف را از رینگ بیرون بیاندازند. عربستان می خواهد ایران را از صحنه روزگار محو کند و آرزوی احیا حکومت پهلوی را دارد که به هر حال برای آنها دردسر کمتری داشت. اسراییل هم همین خواسته را دارد. و آمریکا هم تا ترامپ هست به این ایده فکر می کند. اما اگر این نشد ایران بشود سوریه دوم هم بد نیست و چه بسا گزینه بهتری هم باشد.
ناشناس
|
Germany
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
حداقل شما که توان مدیریتی ندارید به اندازه اعراب خلیجی که مدیر از خارج وارد کردن و کشورهاشون رو آباد کردن عرضه داشته باشید و چند تا مدیر خوب برای اداره کشور وارد کنید. با پولی که ما در اختیار ئداریم میتونیم بهترین مدیران دنیا رو بخریم و اونها به خاطر پول حتی حاضر میشن معوض کنن همونطور که خیلی از این مدیرهای موفق علان در امارات متحده و دیگر شیخ نشین ها با خانواده هاشون زندگی میکنن.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
قطعی اینترنت به من فهماند که اگر مصلحت!!! ایجاب کند،اینترنت که سهل است، بنزین، آب و برق هم ممکن است قطع شود.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
چطور می توان تا این حد به مردم محروم بی اعتنا بود؟ آدم باور نمی کند تصمیمات مسئولین این باشد که بنزین را دو برابر کنیم یا سه برابر. در کشوری که خط فقر 7 میلیون و حقوق دو میلیون تومان است و بیکاری سی چهل درصد و مشاغل کاذب شصت هفتاد درصد و حاشیه نشینی و فقر مسکن و تغذیه و درمان بیداد می کند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
بالاش خبر می دی ، پایین تکذیب می کنی ، خو تو که می دونی تکذیبیه ، دور از جون مرض داری این خبرا رو کار می کنی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
ایکاش آقای ازغدی به سخنان ایشان در رد سند ۲۰۳۰ که گفته بودند ارصای و خواستگاه جنسی سن و سال ندارد بلکه باید هدایت شود و در مورد برجام که گفتند برجام باعث نشود که مطالبات انقلابی ما به حاشیه برود که به دلایل رفاه و ماشین خوب و خانه خوب که انقلاب نکردیم. واقعا امثال ازعدی مردم را چگونه فکر میکنند . جایگاه شعور و فهم سیاسی ما ملت در ذهن شما چگونه هست ؟ منطورم این هست که اگر گرانی بنزین و کالا هست از اول چنین گرفتار بودیم تازگی ندارد
نادر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
هنوز چیزی نشده بی عدالتی در توزیع بنزین خودشو نشون میده
اکثر راننده تاکسی ها که از رانت خطوط ویژه و زوج و فرد بهره می برند
از رانت جایگاه های اختصاصی هم بهره مند شدند و از طرفی چون برخی از تاکسی های اینترنتی با سهمیه بندی دیگر ادامه فعالیت نمی صرفه تاکسی زرد ها حسابی بازارشون گرفته
و مورد دیگر و قابل تامل اینکا کارت سوختشون را در اختیار جایگاه داران قرار داده اند
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
(((واکنش قوه قضاییه به خبر مخالفت رییسی با پیشنهاد بنزین ۱۲۰۰ تومانی)))
شروع شد دیگه:؛: کی بود کی بود ، من نبودم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
پیشنهاد من این هست که برای هر خانواده ای اعم از ماشین دار یا بی ماشین مقدار معینی بنزین یارانه واریز میشد مثلاً سی لیتر به اضای هر فرد و هر مقدار که استفاده نمیشد را دولت آخر ماه خریداری کند به این صورت که با ارایه سامانه و در خواست طرف باشد

با این کار هم صرفه جویی میشد مصرف بهینه شده و تزریق پول نقد هم خیلی کمتر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
فعلا که شرایط بوی انتخاباتی دارد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
تابناک مسکن و ما ادراک ما المسکن واقعا تا آدم گرفتار گرگ خیابان یعنی معاملات املاکی نشود نمی داند بی خانه بودن چقدر سخت است و صاحبخانه ای لجوج و از خدا بی خبر
سیدمحسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
نه روحانی نه ازغدی
پاسخ ها
شیخی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
تجربه می گوید هم روحانی و هم ازغدی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
رفع قطعی اینترنت هم افتاد بعد از تشکر از دولت بابت اقدامات اخیرش در روز دوشنبه دیگه؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
رفع قطعی اینترنت هم افتاد بعد از تشکر از دولت بابت اقدامات اخیرش در روز دوشنبه دیگه؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
خسارت های طرح بنزینی دولت روحانی یک و نیم میلیارد دلار معادل 18 هزار میلیارد تومان بابت قطع اینترنت 3000 میلیارد تومان خسارت شورش هایی که تمام ایران را فراگرفت و این ماه هم 3000 میلیارد تومان نقدینگی که به جامعه تزریق میشود و دولت باید هر ماه پرداخت کند اینها خسارت های مادی بود خسارت معنوی سوختن کامل و جزغاله شدن اعتماد مردم به دولت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
تک نرخی با قیمت ۲ هزار تومان با محدودیت ۳۰۰ لیتر در ماه برای شخصی ها و ۱۳۰۰تومان برای تاکسی ها با محدویت ۲۵ لیتر در روز ، از این طرح به نظر منطقی تر ه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
ازغدی جان نرو ، یکی از مشاغلت کم میشه ؟ کار ملت رو زمین میمونه ؟ با این تورم میترسم کمرت زیر بار تورم خم بشه ؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
بخندیم یا گریه کنیم ؟
حرف کی رو باور کنیم ؟
به کی میشه اعتماد مرد ؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
بخندیم یا گریه کنیم ؟
حرف کی رو باور کنیم ؟
به کی میشه اعتماد مرد ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
به من، من کله گنده
هموطن
|
United States of America
|
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
چيزى كه تو اين يك هفته با خوندن نظرات من رو نااميد و متاسف كرد اين بود كه اينجا هر كى به فكر خودشِ!!!
يكى ميگه از كار و كاسبى افتادم، يكى ميگه مقاله دارم،يكى ميگه برنامه نويسم احتياج به اينترنت دارم
ولى يك نفر نگفت هموطنم گرفتاره فقرِ،يكى نگفت وطنم داره نابود ميشه.....
تا وقتى ملت خودخواهى هستيم،مسئولين خودخواهى خواهيم داشت!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
ایرانی ها همینطور هستیم، ولی در بین نظرات دیدم افرادی که از فقر مردم حرف زدن. الان اینترنت اصفهان رو چرا وصل نمیکنید؟ من اصفهانی نیستم بچه خوبی هم بودم و هستم، گناه من چیه که اینترنت اصفهان قطعه و نمیتونم برم ایمیلم رو ببینم؟ هان ؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
تو خودت فرار کردی رفتی آمریکا حالا از اونجا جانماز برای ما آب میکشی و وطن پرست شدی؟
بهزاد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
حالا باز تا چند روز دعوا سر اینه که روحانی چه قیمتی مد نظرش بوده و رئیسی چه قیمتی. فکر میکنید وقتی مردم یک باک بنزین به پراید لگنشون میزنن و نود هزار تومن پول میدن
مصطفی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
یعنی اقای روحانی تا بدین حد تابع اقای رییسی ست؟!!!!! که نیامدند بگویند ملت من کاره ای نبودم وفلانی مسول اصلی ست؟!!!! حرف های تند وتحقیر مردم چی اونم از آقای رییسی دستور گرفت؟ سکوتشان چی؟ اینترنت چی؟ اونم یکی دیگه مسول بوده با این وجود میشه بفرمایید ایشون چی کاره مملکتند؟ که هر کاری رو یکی دیگه دستورشو داده؟ محالست دروغ محض ست.ولی این میان دودش رفت توی چشم یک عده مردم ساده وکم در آمد. وخیلی ها که اصلا روحشان باخبر نبود مردم از مجلس نا امید شدند واز ریاست جمهوری و..اکنون دارند هر کسی که مسول بوده توپ را شوت می کند توی زمین دیگری.اما خداوند هست وای اگر از پس امروز بود فردایی.اینم اینترنت الان ارزونی میشه مشکلات رفع می شود یک عده کم در آمد وبازنشسته ومسافر کش وکرایه بده ودانشجو و..مشکلاشان رفع می شود؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
رییسی در انتخابات گفته بود که با اینترنت مشکلی ندارد . کدام را باور کنیم .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
کم کم همه متوجه شدند که افزایش یک شبه قیمت بنزین یک سناریو حساب شده وبرنامه ریزی شده از قبل بود که به بدترین شکل ممکن اجرا شدمتأسفانه هزینه زیادی برای کشور در انظار عمومی وبین الملل ایجاد نمود.و سوالات بسیار زیادی را از ابعاد وجوانب مختلف بدون پاسخ گذاشت واعتماد مردم را تا حد صفر تنزل داد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
اینترنت اصفهان رو وصل کنید دیگه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
جناب ازغدی سکولارها به مراتب از کسانی که حقوق نجومی میگیرن و ادعای مردمی بودن دارن و از بالا به مردم نگاه میکنند ؟ بهتر هستتد .اگه راست میگی فقط یه ماه دریافتی خودت رو منتشر کن تا مردم بدونند چه کسانی به مردم توصیه اشکنه خوری مبکنند .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
اگه تصمیم درستی بوده، پس چرا گردن همدیگه می اندازند؟
ناشناس
|
United States of America
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
همه چی از همین الان دوباره گرون شده.
وقتی گرونی به جایی برسه که مردم دیگه چیزی برای از دست دادن نداشته باشند
حقوقدان.
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
چه خبره تو این مملکت کی راست میگه کی دروغ میگه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
دولت بر سر ملت منت هم گذاشت و گفت قیمت بنزین در اصل باید شش هزار تومان می‌شدو ما روی سه هزار تومان توافق کردیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
یه سوال
از تاریخ 1398/07/17 تا به امروز آیا تصمیمات دیگه ای در شورای هماهنگی قوا گرفته شده که منجر به آشوب و قطع اینترنت بشه؟
ناشناس
|
United States of America
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
مسئولان بعنوان همدردى از وضع مردم درصدى از حقوق خود را به خزانه كشور برگردانند
ناشناس
|
United States of America
|
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
شورای عالی انقلاب فرهنگی را چه به برجام؟ایشان باید هم بروند. بر مسند وزیر خارجه یا تیم مذاکره کننده هسته ای بنشینند و اموزه های خود برای دیگران را انجا در عمل نشان بدهند و کشور را از بن بست برهانند!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
مگه خود روحانی نگفته بود قیمت واقعی بنزین 5500 تا 6000 تومان است .
ناشناس
|
Poland
|
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
با توجه به جابجایی ۹۰درصد بارهای داخل شهرها با وانت بارها اثر گران شدن بنزین بر موادغذایی بسیار سریع خود را نشان داده و مواد غذایی همه افزایش قیمت داشته اند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
ایا ناشران اخبار کذب نباید پی گیری و تنبیه شوند؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
اینترنت چی شد؟ واقعا کشور عجایبه اینجا.
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
ما هم با نظر اقای رییسی موافقیم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
دیگه شهاب طباطبایی هم جزء نظر دهندگان شد . الاهی دایی فدات بشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
آقای ازغدی برادر . بزرگوار . استعفای شما و استعفای مسولین کشور هیچ مشکلی از مردم حل نمیکند تا زمانی که سیاست ها و اصلاحات گسترده در حوزه سیاسی و اقتصادی صورت نگیرد و جایگاه رای مردم در چرخش قدرت و قدرت احزاب وجود نداشته باشد این مشکلات کنونی وجوددارد . واقعا جمع بندی سخان شما در بحث (علت انقلاب رسیدن به رفاه و آسایش مردم نبود ) واقعا قابل درک نیست . آیا بمن ایرانی حق نمیدهید که استعفای شما فقط بخاطر مخالفت با روحانی و جنبه نمادین و نمایش سیاسی دارد در صورتی درد مردم جامعه خیلی زیاد تر از این‌موارد هست . مردم در بحث تحصیل و اموزش و بهداشت و رفاه و اب و برق و گاز و تلفن دارن کم میارن . اینو میفهمی ؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
اگر پور ازغدی و دویست سیصد نفر دیگر از همفکران ایشان از پستهای اشغال شده کنار بروند و این پست ها را بدست افراد باصلاحیت بسپارند شاید مملکت سرو سامانی بگیرد.
جم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
تایید، تکذیب ؛تایید، تکذیب ؛تایید، تکذیب... الی آخر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
رفتن ازغدی بهترین خبر است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
کشورهای امریکا و انگلیس و اسراییل و عربستان اینقدر منتظر ماندند تا دولت ایران قیمت بنزین را سه برابر کردند و بعد دانسته و با برنامه افراد دست نشانده خود را وارد میدان کردند . واقعا باور کردن آین موارد خیلی سخت نیست . ؟ آنکسی معترض اقتصادی وارد خیابان شده واقعا چیزی برای از دست ندادن نداشت یعنی به خط اخر فقر و بیکاری رسیده . نه کار دارد نه پول . آیا در این اعتراصات بچه سرمایه دار و اقا زاده و تمکن مالی داشتند هم کشته شده اند ؟ خیر انها یعنی پول و پارتی و رانت منتظر بلبشویی دیگری بودند تا دوباره پول فقرا را از جیب آنها جارو کننند . وقتی هر چیزی گران میشه فقیر فقیر تر میشه . اداره کشور وقتی جمعیت زیاد شد با راهکارهای دوره قرون گذشته امکان پذیر نیست . نمیشود بابت نبودن نان و نانوایی مردم را با سرنیزه روانه منازلشان کرد . آرد باید همیشه در نانواییها باشد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
توب و تانک و فشفشه . اینترنت هر چه زودتر وصل بشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
خدا به روحانی صبر و به افراطیون انصاف . احمدی نژاد بنزین ۱۰۰ تومان رو تا ۱۰۰۰ تومان رسوند اب از اب تکون نخورد ؟؟ فتنه ۹۶ مشهد و ۹۸ زاهدان کاملا حساب شده بود ولی وقتی کنترل از دست به عده خارج شد راستی از محمود و مشایی چه خبر؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
انصاف ازت میباره از 93 بنزین 1000 تومن شد بله به لطف همفکران شما این فتنه ها حساب شده است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
امروز کوجه کیلوی ۱۰۰۰۰ هزار تومان شد .‌باورش سخت هست . اما امروز در مغازه سر کوچه خریدم .
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
گوجه برای عراق صادر می شود تا در ایران سر به فلک بکشد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
من فقط میام کامنت ها رو می خونم بمیرم.
زینال بندری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
تشکر ویژه داریم از شورای امنیت ملی که دستور قطع اینترنت را صادر فرمودند و باعث کاهش مشکلات عقیدتی و اخلاقی در بین جوانان وطن شدند
استاد دانشگاه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
آقای روحانی. به فرض شما تبعات تصمیم بنزین ی را گردن نظام انداختید و ما باور کردیم. با سلسله وعده های عمل نکرده جنابتان چه کنیم.
با دلار جهانگیری چه کنیم.
با گرانی پراید چه کنیم.
اگر صحبت اقای همتی درست باشد و چهار درصد تورم در راه باشد با فرض قیمت خانه 400 میلیونی .شما فقط در یک قلم مسکن 16 میلیون تومان گرانی ایجاد کردید و بافرص 200هزار تومان یارانه بنزین .80ماه یارانه نمی تواند زیان ایجاد شدهشده در راه خانه دار شدن را جبران کند.
مردم ما بسیار فهیم و باسواد هستند .
امیدواریم این اخرین فتنه سال باشد.
هر چقدر هم گرانی ایجاد شود و فشار این ملت یا حداقل نصفه بیشتر این ملت نظام را انتخاب میکنند و امیدوارنند نظام نیز ملت را انتخاب کند و قوه قضائیه در سال گذشته این امید را ایجاد کرده است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
هدف سناریو نویسان و دولت پنهان ناکارامد نشان دادن دولت است و این کاملا مشهود است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
پرچم امارات
در بین دوستان شما به اندازه کافی سناریو نویس وجود داره مشخص نیست؟
ناشناس
| Germany |
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
به ۲۲:۲۴
همین دولت ناکارآمد هم جزئی از همان دولت های پنهان است دیگر این حنا رنگی ندارد دولت روحانی اگر توان هم داشته باشد و اگر دولت پنهانی هم نباشد بازهم از ماکارآمدی و بی عرضگی اش کم نخواهد شد مخصوصا الان که روحانی از حقوقی به سرهنگی تغییر منش داده است!!!
کریم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
تنبیه دسته جمعی ملت به بدترین شکل ممکن جواب خواهد داد ، و مشکلهای خیلی بزرگی رو به وجود‌ خواهد آورد اعتراض حق‌طبیعی و مسلم هر انسان هست باید اعتراضات به حق مردم مورد توجه قرار گیرد نه اینکه رفتار قهری با آن ها صورت پذیرد و بروز مشکلات بیشتر رو به همراه داشته باشد قطع اینترنت حتما به ضرر دولت خواهد بود مردم از دولت رو برگرداندندمقصر اصلی رفتار نا به جا با اعتراضات بود .....
عمه قزی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
اینترنتم وصل بشه دیگه یکبار هم نمیام بخونمت تابناک،فهمیدی ننه؟!
ناشناس
|
United States of America
|
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
شورای انقلاب فرهنگی شورای مجازی شورای اقتصادی شورای فلان و شورای بهمان بفرمایید جایگاه این همه شورای رنگارنگ در کجای قانون اساسی است؟ تصمیم همین شورای اقتصادی بود که با یک اقدام نسنجیده و غلط کشور را هفت روز تعطیل کرد و کلی آسیب اقتصادی به کشور و آسیب مادی و جسمی به مردم وارد کرد چرا برای دور زدن قانون و پاسخگو نبودن این همه شورا درست شده است؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
جلسات و تصمیمات اصلی در همین شوراها برای مردم کسب تکلیف میشود . همین شوراها افرادی از این شورا به ده شورای دیگر عضویت دارد . یعنی هر شورای تشکیل میشود فقط وقت دهرد که رای دهد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
بابا تا کی میخواین اسم این بنده خدا رو غلط بنویسین. اسمش "حسن" و فامیلش "رحیم پور ازغدی" است.
ناشناس
|
Sweden
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
پور ازغدی نخواهد رفت. دل کندن از مقام و منصب کار راحتی نیست ایشون فقط بازار گرمی میکنه شاید التماسش کنند که ترا خدا نرو.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
میگم به نظرتون روحانی دوباره مثل سالهای گذشته، همایش حقوق شهروندی برگزار خواهد کرد. حیف اون پولی که دو سال پیش صرف همایش حقوق شهروندی شد ولو اندک هم بوده باشد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
من به روحانی رای دادم اما امروز دوباره گفت که کسانی که به سه برابری بنزین اعتراص کردند آشوب گر بودند . اینهمه اشوب گر در ایران هستند یعنی من باید در دهنم قصاوت کنم که بر آشوب گر حکومت میکنید ؟
فدایی خمینی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
درود بر جضرت امام خمینی که آمریکا را شیطان بزرگ نامید از فریب فریبکاران آمریکایی هیچ وقت غافل نشوید درودو رحمت و رضوان خدای متعال بر این مرد الهی امام خمینی بدترین جنایات را آمریکایی ها کردند دنیا را به لجن کشیده اند حالا پوز حقوق بشر می دهند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
اینترنت شیراز همچنان قطع است!
پاسخ ها
larestan
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
تمام استان قطع هستش کاکو
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
کاکا جان . من اینترنت بین امللی دارم ولی بازش نمیکنم چون در سر مرز رومینگ زیادی میفته . ولی باز نکنی بهتر هست . بی خیال
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
یک ایراد بزرگ حکمرانان این کشور این است که اگر بخواهند در جایی کوتاه بیایند و تصمیمشان را اصلاح کنند میگویند اگر این بار کوتاه آمدیم دیگر مردم حرفمان را گوش نمیکنند وباید همیشه کوتاه بیائیم لذا به هر قیمتی شده باید از موضعمان دفاع کنیم / در حالیکه در قران که کلام وحی است این کوتاه آمدنها را شاهد هستیم که چگونه مقابله هر مسلمان در جنگ با دوهزار نفر به دویست نفر تقلیل میابد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
داداچ این اینترنت ایرانسل چی شد پس؟ بسته مون داره تموم میشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
آقای روحانی، با توجه به اهمیت و احترامی که به حقوق شهروندان در جریان قطع اینترنت داشتی، از شما خواهشمندیم مثل دو سال پیش هم یک همایش ملی حقوق شهروندی برگزار کنید!!!!!! و دستاوردهای دولت خود درباره حفظ حقوق شهروندی را به ملت ارائه دهید!!!!! دعوت از مهمانان و سفرای خارجی را هم فراموش نکنید!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
حقوق شهروندی و ان‌کتابی که افتتاح فرموده بودند فقط برای مصارف انتخاباتی بود . حتی جزوه چند صد صفحه ای که رقیب روحانی میگفت مدت شش ماه روی برنانه اقتصادی فکر کردند همش شعار انتخاباتی
. ، بود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
خدا وکیلی تابناک این چند روز تا جای که تونست نظرها رو چاپ کرد بی انصاف نباشیم..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
دستش درد نکنه . از دیگر سایت های داخل که
سکوت بر لب کاربران زدند بهتر
هست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
چاپ نه منتشر
کریم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
تنبیه دسته جمعی ملت به بدترین شکل ممکن جواب خواهد داد ، و مشکلهای خیلی بزرگی رو به وجود‌ خواهد آورد اعتراض حق‌طبیعی و مسلم هر انسان هست باید اعتراضات به حق مردم مورد توجه قرار گیرد نه اینکه رفتار قهری با آن ها صورت پذیرد و بروز مشکلات بیشتر رو به همراه داشته باشد قطع اینترنت حتما به ضرر
مهران
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
وقتی سران قوا با لبخندهای روحانی و قیمتهای پیشنهادی اورا با خنده قبول کردند . با اعلام بنزینی هر دو سران خود را کنار کشیدند .. تنها یک مرد موضوع را فهمید و صبح کاری شروع نشده خود را جلوی همه تصمیمات قرار داد تا اتمام حجتی بر همه مغرضان روحانی باشد ..تا راه را بر جاهلان بزرگ و کوچک بندد ... تا وحدت کشور ش را حفظ کند .. بعله این کشور بعد چهل سال تبدیل به رینگ بوکس شده است .. یکی از سمت خود برای شکست ش در قبل استفاده می کند .. یکی از مردم ش مایه می گذارد تا ورطه را به کشورش هدیه کند ... یکی مردم ش را جوک می پندارد .. ویکی مردم بی تربیت بی نظم و بی قانون ش را از ان سوی مرز می خواند و ... و چقدر دشوار است رهبری این سران و ملت .. این برداشت شخصی ست .
علی رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
سلام علیکم.گفته اینها 20 درصد قدرت دارند چنین گندی را زده اند اگر....درصد داشتند که الفاتحه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
علی رضا . دمکراسی راهی برای برون رفت و سو استفاده از قدرت قرار داده . یعنی اگر دمکراسی را سوسول بازی بدانید نتیجه اش همین اتفاقاتی هست که بوجود امده .دمکراسی برای اینکه اگر مردم در انتخابات اشتباه کردند یا بعد از مدتی از طریق مجلس با قدرت احزاب برکنار میکنند یا در دوره بعد جبرانش میکنند و به ان حزب رای نمیدهندایا چرخش قدرت و ثروت وجود دارد . فعلا که این برخورد و سخانی که چند روز اخیر زده میشود یعنی فاتحه اصلاحات خوانده شده . دوم در دمکراسی وارد کردن امور تقدسی مشکل هست . دمکراسی یعنی تغییر یعنی چرخش سیاست یعنی تعییر مواصع سیاسی . ایا امکان ان در شرایط فعلی وجود دارد ؟ میگویند همینی که هست باید بنزین را تا جای گران کنیم‌که مردم تحمل کنند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
امروز هر چی سرمان آمده به خاطر مهندسی انتخابات توسط دولت پنهان در سال 92 هست امیدوارم دیگر شاهد مهندسی انتخابات توسط دولت پنهان در آینده نباشیم
ناشناس
|
Germany
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۲
تا کنون ۲بار و هر بار ۵۰ لیتر بنزین آزاد زدم (در یکی از جایگاه های سوخت کرمانشاه )
از کارت سوخت ۱۵۰۰ استفاده کرد و لیتری ۳۰۰۰ تومان گرفت
مدیر آژانس محله ما هم به بنده پیشنهاد داد مشخصات خودروت رو بدم و سهمیه ۳۰۰ لیتری برات بگیرم

آغاز مجدد فساد دو نرخی بنزین گسترده خواهد بود
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
# عید نوروز # سال 1402 # سال مهار تورم و رشد تولید # فوتبال ساحلی ایران # دعای روز ششم رمضان
وب گردی