بازدید 3818
۴

مخالفت شورای‌نگهبان بااستعمال‌دخانیات در قهوه‌خانه‌ها

کد خبر: ۹۳۰۴۸۸
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶ 16 October 2019

رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت از مخالفت شورای نگهبان با مصوبه مجلس درخصوص مستثنی کردن قهوه خانه‌ها و اتاقک‌های کوچک استعمال سیگار از فهرست اماکن عمومی خبر داد.

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، بهزاد ولی‌زاده، رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت، در خصوص آخرین وضعیت مصوبه مجلس برای مستثنی کردن ممنوعیت عرضه دخانیات در قهوه‌ها خانه‌ها، گفت: شورای نگهبان پس از بررسی مصوبه مجلس در خصوص مستثنی کردن قهوه خانه‌ها و اتاقک‌های کوچک استعمال سیگار از فهرست اماکن عمومی مندرج در قانون کنترل دخانیات، ایرادهایی به این مصوبه گرفت و این مصوبه برای بررسی مجدد به مجلس برگشت.

وی گفت: مستثنی کردن هر یک از اماکن از فهرست اماکن عمومی که در بند ۸ ماده ۱ آیین نامه اجرایی قانون ذکر شده است می‌تواند باعث شود تا بعدا درخواست دیگری برای مستثنی کردن سایر اماکن از قانون ارائه شود؛ بنابراین ضمن اینکه تفسیر مجلس از تبصره یک ماده ۱۳ با تفسیر شورای نگهبان مغایرت داشت مسائل اینچنینی هم نگرانی‌هایی را برای ما ایجاد کرده است.

ولی‌زاده تصریح کرد: بخش سلامت نسبت به این موضوع نگران است و اینکه بخواهیم اماکنی را مستثنی کنیم که عرضه سیگار و قلیان در آنها قانونی باشد، این یعنی اینکه آنها را به لحاظ قانونی به رسمیت شناختیم؛ در صورتی که ما اماکنی را به رسمیت می‌شناسیم که دارند جان مردم را هدف قرار می دهند؛ یعنی ما با توجه به اینکه می‌دانیم مواد دخانی برای سلامت مردم ضرر دارد برای این مراکز مجوز های قانونی صادر خواهیم کرد.

ولی‌زاده گفت: رهبر معظم انقلاب در سیاست‌های کلی سلامت که ابلاغ کردند فرمودند که باید در تمام سیاستگذاری و قوانین سلامت در اولویت قرار بگیرد،و سلامت باید در صدر سیاست‌گذاری‌ها قرار بگیرد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۴
خیلی چیزا برای سلامتی ضرر داره
یکیش غصه مخارج خانوادس
وقتی همه شروع به قلیان کشی کردند هیچ نهادی جلوی آنها را نگرفت و آنقدر اوضاع بغرنج شد که اگ بچه 10 ساله هم میخواست قلیان بکشد هیچ کسی جلودارش نمیشد.
حالا که همه به این قلیان اعتیاد پیدا کرده اند تازه میخواهند یه قانونی صادر کنند ...
متشکر از سرعت عمل مسئولین که در همه زمینه ها حداقل 10 سالی عقب هستند
خوب پس سیگار هم نفروشین دیگه! ضرر داره!
واقعا خیلی سلامت مردم در اولویت است
روغن ها و خوراک دام گیاهان تراریخته
گوشت مرغ آنتی بیوتیک دار
سبزی و میوه سم و کود زیاد دار که به جز افغانستان و عراق بیچاره مشتری ندارد
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
آخرین اخبار
وب گردی