بازدید 15326
مرور روزنامه‌های شنبه سیزدهم مهرماه؛
بلیت فروشی برای حضور زنان در ورزشگاه آزادی، موج سواری سعودی در اعتراضات ضد فساد عراق، قیمت مسکن در بازار نزولی در فضای مجازی صعودی! اروپا؛ تسلیم یک‌جانبه‌گرایی امریکا، هشدار سیلابی به دستگاه‌های دولتی، آغاز تولید هپکو از دو ماه آینده، جزئیات جدیدی از نحوه ابتلای برخی از اهالی یک روستا به ویروس ایدز و بازداشت خبرنگار زن روس در ایران به اتهام جاسوسی، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
کد خبر: ۹۲۷۸۲۲
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۴:۴۵ 05 October 2019

بلیت فروشی برای حضور زنان در ورزشگاه آزادی، موج سواری سعودی در اعتراضات ضد فساد عراق، قیمت مسکن در بازار نزولی در فضای مجازی صعودی! اروپا؛ تسلیم یک‌جانبه‌گرایی امریکا، هشدار سیلابی به دستگاه‌های دولتی، آغاز تولید هپکو از دو ماه آینده، جزئیات جدیدی از نحوه ابتلای برخی از اهالی یک روستا به ویروس ایدز و بازداشت خبرنگار زن روس در ایران به اتهام جاسوسی، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.

به گزارش «تابناک»؛ روزنامه‌های امروز شنبه سیزدهم مهرماه در حالی چاپ و منتشر شد که گزارش‌های تحلیلی از ناآرامی‌ها در عراق یکی از اصلی‌ترین خطوط خبری در روزنامه‌های امروز است. بلیت فروشی برای حضور زنان در ورزشگاه از یک سو و آمادگی‌ها برای پیاده روی اربعین و ثبت نام دو میلیون نفر تاکنون برای گردهمایی بزرگ اربعین از دیگر خبر‌هایی است که در صفحات نخست روزنامه‌های امروز برجسته شده است.

در ادامه تعدادی از یادداشت‌ها و سرمقاله‌های منتشره در روزنامه‌های امروز را مرور می‌کنیم؛

 

سه فرضیه برای آینده لاریجانی
حسین کنعانی مقدم طی یادداشتی که روزنامه همدلی در شماره امروز خود با عنوان سه فرضیه برای آینده لاریجانی منتشر کرده نوشت: در انتخابات پیش روی، رقابت نزدیک‌تر، فاصله بین رقبا از نظر شفافیت، بیشتر و رای مردم هم معنادارتر خواهد بود، به گونه‌ای که مردم تمایل دارند به کسانی رای دهند که توان حل مشکلات را داشته باشند نه صرفا اینکه رای دهند تا مثلا طرف مقابل پیروز نشود.


برای حضور علی لاریجانی ریاست فعلی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم قم در مجلس، در انتخابات پیش روی مجلس سه فرضیه وجود خواهد داشت. اول اینکه ممکن است آقای لاریجانی اصلا در انتخابات مجلس یازدهم شرکت نکند و علت این کار هم این باشد که ایشان خودش را برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری آماده کند. به نظر من اگر چنانچه علی لاریجانی چنین تصمیمی بگیرد انتخاب عاقلانه‌تری انجام داده است و تاثیر بهتری در آینده ایشان خواهد داشت.

دومین فرضیه این است که آقای لاریجانی در انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی شرکت کند، ولی نتواند رای کافی برای ورود به مجلس را کسب کند و از راه یافتن به خانه ملت و فعالیت به عنوان نماینده مردم قم در مجلس باز بماند. اگر چنین اتفاقی رخ دهد می‌تواند به معنای پایان حضور علی لاریجانی در سپهر سیاسی کشور باشد. چرا که راه او را برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری هم خواهد بست. به عبارت دیگر خیلی واضح است که اگر فردی از حوزه انتخابیه خودش نتواند برای ورود به مجلس رای کافی را کسب کند، نباید انتظار داشت که او بتواند در رقابت بزرگتر انتخابات ریاست جمهوری توفیقی به دست آورد.

درخواست کیهان از جوانان عراق برای تسخیر سفارت آمریکا/ سه فرضیه برای آینده لاریجانی/هدف طراحان ترور سردار سلیمانی در کرمان چه بود؟
فرضیه سوم این است که علی لاریجانی همچنان به روال دوره‌های قبل از حوزه انتخابیه قم در انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی شرکت کند و با به دست آوردن رای کافی بتواند وارد مجلس شود. اما نکته اینجاست که در رقابت برای نشستن در کرسی ریاست مجلس شکست بخورد و نتواند رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم مجلس باشد و پس از ۱۲ سال نشستن بر صندلی ریاست مجلس، به شنیدن نطق‌های نمایندگان در صندلی نمایندگی قناعت کند.


حال رخ دادن هرکدام از این فرضیه‌ها به تصمیم علی لاریجانی بستگی دارد و باید دید که او برای آینده سیاسی خود چه تصمیمی می‌گیرد. اما در صورتی که او از رفتن به مجلس شورای اسلامی منصرف شود و بخواهد خود را برای انتخابات ریاست جمهوری آماده کند و قدرت رای‌آوری آقای لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری به این بستگی دارد که تا چه اندازه جناح‌های سیاسی از او حمایت کنند. اگر این اجماع شکل نگیرد بعید به نظر می‌رسد که او بتواند رای قابل‌توجهی برای ریاست جمهوری کسب کند.


در کنار این فرضیه‌ها ذکر این نکته قابل توجه است که نمی‌توان از تاثیرگذاری لاریجانی بر صحنه سیاسی کشور چشم‌پوشی کرد. او در هر جناحی که قرار بگیرد می‌تواند وزنه مهمی به شمار آید و حتی باعث پیروزی آن جناح شود. حال این که چگونه دو جناح اصلاح‌طلب یا اصول‌گرا می‌توانند لاریجانی را در چارچوب خط مشی سیاسی خود بازتعریف کنند، مساله‌ای است که در آینده مشخص خواهد شد. لازم است برای تحلیل آینده او فعالیت‌های گذشته‌اش را نیز بررسی کرد. لاریجانی توانست یک انسجام سیاسی را در مجلس ایجاد کند، به طوری‌که آرامش مجلس در این دوره ناشی از رفتار‌های سیاسی و مدیریت او بوده است. همچنین در این دوره، هماهنگی او با دولت مشهود بوده و مشکلی برای دولت ایجاد نکرده است.


از این منظر می‌توان عملکرد سیاسی او را به عنوان ریاست مجلس، مثبت ارزیابی کرد. اما در رابطه با ایجاد تحول در قوه مقننه، در جهت ایجاد تغییراتی اساسی در مباحث قانونگذاری نمی‌توان کارنامه قابل قبولی برای ایشان متصور بود.
البته باید در نظر گرفت که نقش آقای روحانی هم در انتخابات مجلس و هم در انتخابات ریاست جمهوری تاثیرگذار خواهد بود و اگر ایشان به سمت حمایت از آقای لاریجانی متمایل شوند، مشروط به این که در این دوره باقیمانده دولت بتواند به موفقیت‌هایی دست پیدا کند که مورد استقبال مردم قرار گیرد، می‌تواند در آرای آقای لاریجانی تاثیر مهمی داشته باشد.
در حال حاضر، مشی مستقل لاریجانی پاسخگوی رای مردم برای انتخابات آینده ریاست جمهوری نیست. از طرفی او نه رای اصول‌گرایان را دارد و نه رای اصلاح‌طلبان را، بنابراین جای گرفتن او در یک جناح یا حمایت شخصی مانند روحانی، می‌تواند ظرفیت بهره‌گیری او از آرای مردم را در انتخابات ریاست جمهوری بالا ببرد.

چرا درِ این جاسوسخانه را نمی‌بندید؟!
حسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه کیهان در بخش‌هایی از یادداشت امروز این روزنامه با عنوان چرا درِ این جاسوسخانه را نمی‌بندید؟! درباره تحولات عراق نوشت: نا آرامی‌های اخیر در عراق اگر‌چه با تابلوی اعتراض به فساد اقتصادی، مشکلات معیشتی و ضعف خدمات عمومی صورت گرفته است و در این زمینه دولت عراق هم خواسته‌های آنان را نفی نکرده و نمی‌کند و حضرت آیت‌الله سیستانی نیز با صدور بیانیه‌ای خواستار رسیدگی به مشکلات مورد اشاره شده‌اند، ولی تابلویی که از سوی برخی معترضان برافراشته شده بود، به گونه‌ای غیر‌منتظره و غیر‌قابل توجیه جای خود را به شعار‌هایی داد که نه در مطالبات معترضان وجود داشت و نه با واقعیات موجود عراق همخوان بود. این تغییر تابلوی تظاهرات، حاکی از آن است که عامل دیگری به عرصه تحمیل شده و کسانی تلاش داشته‌اند روی موج سوار شوند و از آب گل‌آلود ماهی مطلوب خود را صید کنند! فقط نیم‌نگاهی به شعار‌های انحرافی به وضوح نشان می‌دهد این شعارها، تکرار آرزو‌های برباد رفته و ناکام‌مانده‌ای است که بار‌ها به صراحت از سوی دشمنان ملت عراق بر زبان و قلم آنان نشسته و راهی به میدان عمل نیافته بود. در این شعار‌ها دقت کنید!
درخواست کیهان از جوانان عراق برای تسخیر سفارت آمریکا/ سه فرضیه برای آینده لاریجانی/هدف طراحان ترور سردار سلیمانی در کرمان چه بود؟
مقابله با دوستی و پیوند دو ملت ایران و عراق. شعار علیه حشد‌الشعبی! و از همه بااهمیت‌تر که می‌توان آن را هدف اصلی دشمنان نفوذ‌کرده در نا‌آرامی‌های اخیر دانست، اعلام مخالفت با راهپیمایی چند ده میلیونی اربعین حسینی (ع) بوده است! راهپیمایی عظیم و بی‌نظیری که با حضور شیفتگان اباعبدالله‌الحسین علیه‌السلام از سراسر جهان صورت می‌پذیرد و حتی آوازه آن نیز به کابوس دردناکی برای جهان استکبار و ائتلاف کینه‌توز «غربی، عبری و عربی» تبدیل شده است.


اگرچه اسناد فراوانی که تاکنون به دست آمده است به وضوح از حضور مشترک عوامل آمریکایی، اسرائیلی، وهابیون سعودی و بعثی‌های گوش خوابانیده در پشت صحنه نا‌آرامی‌های عراق و تلاش آنان برای تبدیل خواسته‌های مشروع مردم به خواسته‌های بار‌ها اعلام شده دشمنان ملت عراق حکایت می‌کند، ولی بدون نیاز به اسناد و شواهد یاد شده و فقط با مروری گذرا بر شعار‌هایی که از سوی گروهی -هرچند اندک و کم‌شمار- در تظاهرات مورد اشاره مطرح شده است نیز به آسانی می‌توان فهمید که چه جریاناتی و با چه انگیزه‌هایی در پی سوءاستفاده از این تظاهرات عادی و کشاندن آن به سایر شهر‌های عراق بوده‌اند؟

نکته‌ای که جان نگرو پونته با کنایه به آن مسئول بلند‌پایه عراقی گفته بود. «علت آنکه در آمریکا کودتا رخ نمی‌دهد این است که آمریکا در واشنگتن سفارت ندارد»! این سخن اگرچه به کنایه گفته شده است، ولی واقعیتی غیرقابل انکار است. شواهد تاریخی نشان داده‌اند که سفارتخانه‌های آمریکا در همه کشورها، حتی در کشور‌های دوست و هم‌پیمان آمریکا نیز، کانون توطئه هستند. سفارت آمریکا در ایران نمونه‌ای روشن و مثال‌زدنی از این واقعیت تلخ است. وقتی جوانان انقلابی کشورمان سفارت آمریکا را تسخیر کردند، به اسنادی دست یافتند که نشان می‌داد گویا‌ترین نام برای سفارت آمریکا همان «جاسوسخانه» است. اسناد یاد شده، از خیانت برخی شخصیت‌های سیاسی ایران پرده برداشت و جنایات بی‌شمار آمریکا در ایران و برخی کشور‌های دیگر منطقه را برملا کرد. اکنون باید از جوانان مومن و انقلابی عراق که در سال‌های اخیر با از خودگذشتگی و ایثار ده‌ها حماسه بزرگ و مثال‌زدنی آفریده‌اند پرسید؛ چرا به حضور سفارت آمریکا در بغداد یعنی همان جاسوسخانه و کانون توطئه علیه ملت مظلوم عراق خاتمه نمی‌دهید؟! و این دُمل چرکین را از سرزمین مقدس خود حذف نمی‌کنید و بیرون نمی‌اندازید؟! تسخیر جاسوسخانه آمریکا و حذف این کانون توطئه برای ما در ایران اسلامی دستاورد‌های فراوانی داشته است. چرا باید جوانان انقلابی عراق میهن مقدس خود را از این دستاورد‌ها محروم کنند؟!

هدف طراحان ترور سردار سلیمانی در کرمان چه بود؟
روزنامه خراسان طی یک گزارش در شماره امروز خود به طرح خنثی شده ترور سردار سلیمانی پرداخت و نوشت: رئیس سازمان اطلاعات سپاه با اشاره به طراحی و برنامه‌ریزی چند ساله سرویس‌های امنیتی عبری-عربی برای ترور سرلشکر حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه در کرمان با هدف ایجاد جنگ مذهبی در ایام فاطمیه و محرم، از شناسایی این طرح و در نهایت دستگیری اعضای تیم ترور پرده‌برداشت. به گزارش سپاه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین حسین طائب این مطلب را روز پنج شنبه در بیست و سومین مجمع عالی فرماندهان سپاه مطرح کرد و درباره ابعاد این طرح شوم گفت: دشمنان انقلاب اسلامی و ملت ایران پس از ناکامی توطئه‌ها و فتنه‌های مختلف برای تسلیم جمهوری اسلامی و راه اندازی دوقطبی جنگ و مقاومت و پیامد‌های معکوس آن با شکل گیری احساس غرور ملی و افزایش روحیه مقاومت و استقامت برابر فشار‌های اقتصادی، درصدد بودند در ایام فاطمیه یا محرم اقدامی در جنوب شرق کشور انجام دهند که به واسطه فضای حاکم و اشراف همه جانبه نیرو‌های امنیتی و اطلاعاتی و اقدامات خوب نیروی زمینی سپاه موفق نشدند.
درخواست کیهان از جوانان عراق برای تسخیر سفارت آمریکا/ سه فرضیه برای آینده لاریجانی/هدف طراحان ترور سردار سلیمانی در کرمان چه بود؟
وی افزود: آن‌ها با سرخوردگی از ناتوانی در اقدام ضد امنیتی در این خصوص و نیز عملیات علیه مقر‌های سپاه، برنامه ریزی چند ساله خود برای ترور سردار حاج قاسم سلیمانی را عملیاتی کردند تا بتوانند وی را در داخل کشور و در استان کرمان هدف قرار دهند. رئیس سازمان اطلاعات سپاه در تشریح بخشی از این طرح ترور گفت: در این طراحی قرار بود تیم تروریستی وابسته و اجیر شده با ورود به کشور در ایام فاطمیه، محلی را در جوار حسینیه مرحوم پدر سردار سلیمانی خریداری و با استقرار در آن ۳۵۰ تا ۵۰۰ کیلو مواد منفجره تهیه کنند و از طریق ایجاد کانال در زیر حسینیه قرار دهند تا زمانی که این سردار عزیز به رسم هر سال در ایام تاسوعا و عاشورا در این حسینیه و در جمع عزاداران حسینی حضور می‌یابند، آن را منفجر کنند. طائب افزود: آن‌ها با این اقدام شوم درصدد بودند یک جنگ مذهبی راه بیندازند و بگویند مسئله انتقام داخلی بوده است. اما به فضل الهی و به رغم برنامه ریزی چند ساله به سد هوشمندی و هوشیاری فرزندان ملت ایران برخورد کردند و قبل از اقدام، در تور اطلاعاتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفتند.

وی با تأکید بر این که حتی زمانی که این تیم را برای آموزش از ایران به کشور‌های همسایه بردند تا با هزینه‌های زیاد آماده و برای اجرای عملیات به داخل اعزام کنند، تحت کنترل و اشراف اطلاعاتی سپاه قرار داشتند، گفت: اعضای این تیم پس از دستگیری گفتند می‌خواستیم عملیات ایام فاطمیه را به ایام محرم و تاسوعا و عاشورا بیاوریم تا با ترور سردار سلیمانی اتفاق بزرگی را برای بر هم زدن اوضاع داخلی و افکار عمومی رقم بزنیم. طائب افزود: اما با الطاف الهی و کار دقیق و هوشمندانه اطلاعاتی با دستور سردار فرمانده محترم کل سپاه قبل از تاسوعا و عاشورا موفق شدیم با دستگیری این تیم سه نفره توطئه و برنامه ریزی چند ساله سرویس‌های عبری ـ عربی برای ارتکاب چنین جنایتی را خنثی و با شکست مواجه سازیم. رئیس سازمان اطلاعات سپاه خاطرنشان کرد: این‌ها آن قدر به موفقیت طراحی و عملیات خود اطمینان داشتند که حتی وزیر خبیث رژیم صهیونیستی مدتی قبل اظهار کرده بود که ما سردار سلیمانی را ترور می‌کنیم، اما به یاری خداوند نتوانستند و سربازان گمنام امام زمان (عج) در سپاه موفق به دستگیری تیم و خنثی سازی توطئه شدند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۲
در انتظار بررسی: ۲۱
انتشار یافته: ۴۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
یک دو روز قبل که در خبرها پیگیر حوادت عراق بودم بذهنم رسید. شاید بدنباوشد سفارت امریکا را ببندند و....
استثنائا با این نظر کیهان موافقم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
مصر دوباره می خ‌اهد انقلاب کند و بعد دوباره امریکا توسط سفارتش افرادش را می اورد سرکار و انقلابشان را مصادره می کند و لین چرخه دارد تکرار می شود
ناصر
|
United Arab Emirates
|
۰۶:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
اگر جوانان عراق سفارت آمریکا را به پیشنهاد کیهان اشغال کنند بنفع کدام کشور است؟؟ مسلما اسراییل
ناشناس
|
-
|
۰۶:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
حزب توده در عراق ریشه ای ندارد
سیدمحسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
کیهان میخواد همون کاری که توایران شد تو عراق تکرار بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
در سکوت کارشناسان اقتصادی نسبت به رشد عجیب وغیرمنطقی بورس درماههای اخیر وتبعات خطرناک ان بزودی حباب عظیم بورس تخلیه خواهدشد وسرمایه گذارانش رابه خاک سیاه خواهندنشاند
ناشناس
|
China
|
۰۷:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
کیهان به مصالح ایران ضربه زد و حالا که هیچ خواننده ای ندارد و صرفا جهت پاک کردن شیشه پنجره‌ها از آن استفاده میشود، افکار خود را به عراقی‌ها انتقال میدهد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
این روزنامه معروف است به روزنامه اینده و اتفاقا خیلی هم خواننده دارد خصوصا دولت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
کیهان دوست داره جوونای عراقی رو الکی به کشتن بده.
سفارت امریکا در عراق یکی از بزرگترین سفارتای دنیاست با کلی لایه‌های امنیتی و تقریبا یه دژ نظامی خودگردانه. اگه جوونا بهش حمله کنن، قتل عام می‌شن.
ناشناس
|
Sweden
|
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
اگر قرار باشد هرکس برای خودش حریم وافق وحوزه راهبردی خارج از مرزهای جغرافیایز که دارد ودر سازمان ملل هم به رسمیت شناخته شده وثبت گردیده بنماید ،ویا به اشغال سفارت خانه وکنسول خانه کشور ودولتی بپردازد ان وقت اجر وی اجر بند نخواهد شد ،چون این حق یک طرفه نبوده وهمه میتوانند وباید چنین کنند ،این یعنی هرج ومرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
"جوانان انقلابی عراق میهن مقدس خود را از این دستاورد‌ها محروم کنند؟" این دستاوردها رو لطفا با ذکر مثال توضیح دهید.
عبدخدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
ب طرف وقتی تو تظاهرات شعار میده داره حرف دل خودش را میزنه یعنی این نظر یک گروهی از مردم هست حالا از قضا آمریکا هم طرف دار همین نظر هست چه کار بکنه این بنده خدا؟؟؟ مطالبه خودش را نداشته باشه که امریکا خوشش میاد !!!! بعدش میفرمایید تسخیرسفارت آمریکا برای ما دست آمردهای فراوانی داشته است!!!! من کاملآ مخالفم .... حالا نگی منو امریکا فرستاده!!! آنها دگه اینجا لانه ندارند الحمدلله...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
بعضي ها اخبار مربوط به تظاهرات عراق رو نگاه نكردن ظاهراً .
ناشناس
|
-
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
روزنامه کیهان رقیب روزنامه ی جنگ طلب هاآرتص شده .
جم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
در مقام یک مسئول روزنامه نه چندان پرتیراژ! برای کل جهان نسخه میپیچید و برای ایران عزیز هزینه میتراشید!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
عراقیها علیه ایران شعار میدن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
روزنامه کیهان: فکر کنم برعکس بشه ها !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
جناب کیهان همان یکبار در تاریخ واشغال سفارت در ایزان وعقبه ان اشغال برای ایران کافی است فکر نکنم کسی در دنیا دیگر به این اقدام دست بزند الخصوص از نوع ایرانی ان که انقدر مئله را کش دادند که دیگر امریکاییها هم از تحویل کارمندان خود انصراف داده بود وهنوز که هنوز است خسارت از پولهای ایران برمیدارند شما که انتظار ندارید کسی دیگر این عمل را تکرار کند با راهنمایی های هوشمندانه شما
رضا
|
Netherlands
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
توصیه به تصرف سفارت ؟؟؟
ما هنوز داریم تاوان اون اشتباه ها رو میدیم . لطفا این بی تمدنی رو به بقیه توصیه نکنید !
جلال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
مگر سفارتخانه کشورها طبق قوانین جهانی جزو خاک آن کشور محسوب نمی گردد ؟ چرا اجازه می دهید یک روزنامه وجهه ی جهانی یک کشور را مخدوش نماید ؟
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
از مزایای بستن سفارت نان دانی مادام العمر است برای بعضی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
اقای کیهان
اونهایی که در ایران به سفارت امریکا حمله کردند فرزندانشون کجان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آمریکا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
به کوری چشم شون هر سال پر شور تر میشه. امسال حضور مردم 10 برابر پارسال شده تا الان.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
آقای روزنامه کیهان یسه اینور هنوز همه گیرند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
حالا دیگه باید بگه میدونی چرا در آمریکا وایران کودتا نمیشه ؟ چون تو این دو کشور سفارت آمریکا نیست.
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
یکی از وظایف سفارتخانه‌ها جمع‌آوری اطلاعات در کشورهاست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
آقای شریعتمداری. عراق امن برای ایران بهتر است.... با راهکار شما یک جنگ دیگر را بر عراق تحمیل می کند. واگر می خواهید عراقیها سفارت آمریکا را اشغال کنند اجازه بدهید ابتدا بر علیه مسولین نالایق انقلاب کنند ودر بحبوحه شور انقلابی خواسته شما را هم برآورده سازند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
آقای شریعتمداری. از پیشنهاد شما برای به آشوب کشیدن دوباره کشور عراق. روسها هم استقبال می کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
آمریکا خواسته یا ناخواسته خدمت کرده است. ۱حکومت صدام را ظرف یک هفته سرنگون کرد ۲صدام را اعدام کرد ۳منافقین را خلع سلاح کرد و از عراق بیرون کرد ۴عراق را دو دستی تقدیم کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
مسائل داخلی کشورها به ما ارتباطی ندارد.
ناشناس
|
-
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
اون خانوم نمی فهمد ویروس ایدز از طریق خون و نه هوا منتقل می شود که ماسک زده است؟ همین ها هستند که عکس سرنگ های یک کشور دیگه رو به عنوان سرنگ در ایران پخش کرده اند! امان از بی سوادی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
کیهان همیشه دنبال آشوب هست. سفارت را اشغال کنند که دوباره عراق را درگیر جنگ و نا امنی کنند. مردم بیگناه کشته شوند. اواره شوند. آقا شریعتمدار مسولیت با شماست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
چه خوش خیال داخل کشور کسی کیهان نمیخونه چه رسد به مردم عراق
محمد
|
Germany
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
کاش آقای شریعتمداری کیهان را فقط به زبان عربی و برای مردم عراق منتشر کند، هم صادرات غیرنفتی محسوب می شود، هم ما حمایت می کنیم هم مردم ایران نفسی می کشند.
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
کیهان عملا داره تو کار مردم و حکومت عراق دخالت میکنه
میتونه به اغتشاش تعبیر بشه
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
"مقابله با دوستی و پیوند دو ملت ایران و عراق. شعار علیه حشد‌الشعبی! "
هیچ خبر گذاری رسمی حتی بی بی سی چنین مطلبی نگفته اند. آنوقت کیهان این تظاهرات را علیه ایران می داند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
یاد سخنرانی امام خمینی اوایل سال 59افتادم که فرمودند ارتش عراق علیه صدام بپاخیزد. بعد از چندماه جنگ تحمیلی شروع شد.حالا هم کیهان سفارش میکنه سفارت اشغال کنید .
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
کیهان یادش رفته که در عراق مریکا صدام را سرنگون کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
در عراق و در آستانه اربعین دارند مردم را تحریک می کنند که مقابل اربعین بایستند با همان ترفندی که مردم ایران را تحریک می کردند که مقابل محرم بایستند
کسانی که این مسئله را تحریک هم می کنند دقیقا شبکه های ضد انقلاب هستند مثل العربیه و بی بی سی و ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
(((((((((((((((((((((درخواست کیهان از جوانان عراق برای تسخیر سفارت آمریکا(((((((((((((((((
اين تو بميري از اين تو بميري ها نيست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
اقای شریعتمداری شما گمانم بروابط دیپلوماتیک
بین کشورها اشنا نیستید و هر وقت اراده کردید
می توانید به سفارتخانه ها حمله کنید پس اگر چنین است در خارج هر
کس اراده کرد به سفارتخانه ها حمله
کند
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
اقای شریعتمداری لطفا کامنت های بالا رو بخون شاید رستگار شوی
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سامانه سعدی غلامرضا تاجگردون اعتبارنامه نمایندگی کاظم دلخوش حسین محمد صالحی