بازدید 17372
آخرین تحولات خاورمیانه؛
استقبال روسیه از طرح ایران برای امنیت در خلیج فارس، اتهام جدید دولت آمریکا به استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی، کشته شدن یازده سرکرده داعش در صلاح‌الدین عراق و ممنوعیت سفر شاهزاده‌های سعودی به خارج بدون کسب مجوز، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به واکنش ایران به گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز اشاره کرد.
کد خبر: ۹۲۶۱۴۱
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۱ 27 September 2019

استقبال روسیه از طرح ایران برای امنیت در خلیج فارس، اتهام جدید دولت آمریکا به استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی، کشته شدن یازده سرکرده داعش در صلاح‌الدین عراق و ممنوعیت سفر شاهزاده‌های سعودی به خارج بدون کسب مجوز، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به واکنش ایران به گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز اشاره کرد.

به گزارش «تابناک»؛ «کاظم غریب‌آبادی»، نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین شامگاه پنج‌شنبه اخبار منتشره از سوی رسانه‌های غربی مبنی بر اینکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گام سوم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران را نقض برجام دانسته است، تکذیب کرد.

این دیپلمات ارشد ایرانی تصریح کرد: «آژانس صرفاً به راستی‌آزمایی و انعکاس واقعیت‌های فنی می پردازد و قضاوت و پیش‌داوری نمی‌کند.»

وی افزود: «آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز در گزارشی اعلام کرد، پیکره بندی دوباره خطوط تحقیق و توسعه در کارخانه غنی سازی سوخت نطنز برای آماده سازی جهت نصب ماشین های جدید از انواع مختلف در حال انجام است.»

غریب آبادی در ادامه گفت: «برابر این گزارش، زنجیره های یک تایی و دو تایی آی آر شش و زنجیره دو تایی آی آر چهار در خطوط سه و چهار تحقیق و توسعه نیز در حال غنی سازی و انباشت اورانیوم غنی شده بوده و یا آماده انباشت اورانیوم غنی شده، گردیده‌اند.»

استقبال روسیه از طرح ایران برای امنیت در خلیج فارس

روسیه از طرح ایران پیرامون تشکیل ائتلافی برای برقراری ثبات در منطقه خلیج فارس حمایت کرد.

میخائیل بوگدانف، معاون وزیر خارجه روسیه گفت: طرح ایران با طرح روسیه برای امنیت دسته جمعی در منطقه در موارد متعددی همسوست.

وی اظهار داشت: ما از طرحی که در حال حاضر شرکایمان از جمله ایران مطرح کرده اند استقبال می کنیم. این روندها مشابه هم هستند و در یک مسیر واحد حرکت می کنند.

واکنش ایران به گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی/ممنوعیت سفر شاهزاده‌های سعودی به خارج بدون کسب مجوز/استقبال روسیه از طرح ایران برای امنیت در خلیج فارس،/اتهام جدید دولت آمریکا به استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی

گفتنی است، حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران روز چهارشنبه در سخنرانی خود در هفتاد و چهارمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد کل کشورهای منطقه خلیج فارس را به تشکیل ائتلافی برای تضمین امنیت منطقه ای دعوت کرد.

اتهام جدید دولت آمریکا به استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی

«مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری در نیویورک دولت «بشار اسد»، رئیس‌جمهور سوریه را به استفاده از سلاح‌های شیمیایی در روز ۱۹ ماه می متهم کرد. 

وزیر خارجه آمریکا ادعا کرد: «رژیم اسد مسئول ارتکاب جنایت‌های بی‌شماری است که برخی از آنها در سطح جنایت‌ جنگی و جنایت علیه بشریت هستند.»

وی افزود: «امروز اعلام می‌کنم که ایالات متحده به این جمع‌بندی رسیده که دولت بشار اسد از کلرین به عنوان سلاح شیمیایی در روز ۱۹ می استفاده کرده است.»

واکنش ایران به گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی/ممنوعیت سفر شاهزاده‌های سعودی به خارج بدون کسب مجوز/استقبال روسیه از طرح ایران برای امنیت در خلیج فارس،/اتهام جدید دولت آمریکا به استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی

ادعای پامپئو در حالی مطرح شده که به تازگی کمیسر کمیته بین‌المللی حقوق بشر در خاورمیانه به نقش گروه موسوم به «کلاه‌سفیدها» در متهم‌سازی دولت سوریه به استفاده از سلاح‌های شیمیایی در این کشور اذعان کرده است. 

«هیثم ابو سعید» کمیسر کمیته بین‌المللی حقوق بشر در خاورمیانه، حدود دو هفته پیش گفت: «در گزارش نخستی که کمیته حقیقت‌یاب بین‌الملل برای کشف مواد شیمیایی در سوریه منتشر کرد، آمده بود که [سوریه] مواد شیمیایی در اختیار ندارد و همه ذخایر خود را به ارتش آمریکا و کشورهای ائتلاف بین‌المللی تحویل داده است.»

این مسئول حقوق بشری خاطرنشان کرد، پس از این تحقیقات، یک بار دیگر به سوریه رفتند و «دیدیم که بخشی از این ذخایر به سوریه بازگردانده و به گروه هایی تحویل داده شده که در آن زمان رصد شد و تحت عناوین انسان‌دوستانه فعالیت می‌کردند. آنان کلاه سفیدها بودند».

ابوهیثم با تأکید بر اینکه «کلاه سفیدها، نقش منفی در سوریه داشتند، حقایق، اخبار و فیلم ها را جعل می‌کردند»، تصریح کرد: «این مسأله را کشف کردیم و آن را به نهادهای بین‌المللی فرستادیم، ولی فورا به ما فشار آوردند تا این کار را متوقف کنیم، ولی این اتفاق رخ نداد».

وی در پایان خاطرنشان کرد: «زمانی که پی بردیم سوریه در غوطه شرقی و خان العسل از [سلاح] شیمیایی استفاده نکرده و فیلم های منتشره، ساخت کلاه سفیدها بود، مشاهده کردیم که موضع رسمی انگلستان تأکید دارد که کلاه سفیدها این فیلم های ساختگی را تدوین کردند».

کشته شدن یازده سرکرده داعش در صلاح‌الدین عراق

یک فرمانده حشد شعبی در الانبار از کشته شدن یازده سرکرده داعش از جمله "والی صلاح‌الدین" در عملیات امنیتی در مرزهای صلاح الدین خبر داد.

به گزارش ایسنا، شبکه سومریه نیوز، قطری العبیدی، از فرماندهان حشد شعبی در الانبار گفت: نیروهای امنیتی تحت امر فرماندهی عملیات الجزیره با پشتیبانی نیروهای حشد عشایری و با حمایت هوایی ارتش عملیات امنیتی پیش‌دستانه‌ای را در منطقه المطعجات در نزدیکی مرزهای استان‌های صلاح‌الدین شروع کردند. این عملیات بعد از اطلاعات سازمان‌های اطلاعاتی درباره وجود نشست سرکردگان داعش در یکی از مخفیگاه‌های آن انجام گرفت.

العبیدی افزود: نیروهای امنیتی با حمایت نیروی هوایی توانستند به منطقه یورش برده و عملیات منجر به کشته شدن تمام سرکردگان داعشی که در این نشست حضور داشتند، شد که تعداد آنها یازده تن بود. در میان آنها، والی صلاح الدین نیز حضور داشت.

وی افزود: فرماندهان داعشی که هدف گرفته شدند، از صف اول رهبران جنایتکار داعش بودند.

ممنوعیت سفر شاهزاده‌های سعودی به خارج بدون کسب مجوز

«محمد بن سلمان»، ولی‌عهد سعودی از بیم اینکه یک جنبش معارض از سوی شاهزاده ای در خارج از کشور شکل بگیرد که وضعیت ولی عهد سعودی را بحرانی تر کند، تمام شاهزادگان را بدون مجوز قبلی و بدون ارائه ضمانت و کنترل آنها از ترک کشور ممنوع کرد.

طبق این قانون، شاهزادگان سعودی، چه درجه اول‌ها و چه غیر آن، از گذرنامه‌های دیپلماتیک و آزادی انتقال پول به خارج از کشور و اقامت در کشور‌های غربی و آسیایی بدون ارائه توضیحات به دربار سلطنتی برخوردار نخواهند بود.

از دو سال پیش، شاهزادگان ارشد سعودی از ترک کشور کامل منع شدند؛ از جمله شاهزاده «الولید بن طلال» نوهه عبدالعزیز آل سعود، بنیانگذار عربستان سعودی و برادرزاده پادشاهانن بعدی عربستان که با هواپیما‌های مجلل و خصوصی خود از یک کشور به کشور دیگر سفر می‌کرد. این تصمیم متعاقباً تمام شاهزادگان را بدون استثنا تحت پوشش قرار داد و سپس شروع به محدود کردن بقیه اعضای خانواده‌های شاهزادگان از جمله همسران و فرزندانشان کرد و شماری از فرزندان آن‌ها از ادامه تحصیل در خارج از کشور منع شدند و فقط در دانشگاه‌های سعودی تحصیل کردند.

هیچ شاهزاده‌ای بدون اجازه قبلی دیوان سلطنتی نمی‌تواند پول را به خارج از کشور انتقال دهد، به خصوص اگر مبلغ زیادی باشد و بن سلمان شخصاً باید اطلاعات لازم در مورد اهداف انتقال وجه مورد نظر را بررسی کند، به ویژه از زمانی که، ولی عهد از سرمایه گذاری شاهزاده‌ها در خارج از کشور هم جلوگیری کرده است.

یک منبع به القدس العربی گفت: تعدادی از شاهزادگان پس از دشواری سفر و عدم امکان انتقال پول برای تأمین هزینه‌هایشان خانه‌های مجلل خود را در خارج از کشور برای فروش گذاشته‌اند. در همین زمان، هتل‌های لوکس اروپا شاهد حضور شاهزادگان سعودی در تابستان ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ نبودند.

القدس العربی نوشت: این اقدام بن سلمان به عنوان مکمل عملیات دو سال پیش آن در بازداشت گسترده شاهزادگان سعودی به اتهام مبارزه با فساد محسوب شده و با هدف تلاش برای به حاشیه راندن همه شاهزاده‌ها و جلوگیری از هر گونه تشکیل جنبش و تجمعی توسط آنهاست که می‌خواهند خود را جانشین، ولی عهد به طور خاص و آل سلمان به طور کلی کنند.

این گزارش افزود: یک ترس واقعی در بین، ولی عهد سعودی و اطرافیانش از ظهور جنبش معارض شاهزاده‌ای که توسط جنبش‌ها و کشور‌هایی در خارج از کشور پذیرفته شده است، وجود دارد، به ویژه توسط غربی‌ها به استثنای ترامپ که دیگر نمی‌توانند، ولی عهد سعودی را تحمل کنند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۸
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۳۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، اسرائیل، روسیه، چین، عربستان، امارات و ترکیه عوامل اصلی جنایاتی هستند که در جهان در حال رخ دادن است. تمامشان برای کسب سود بیشتر در حال قتل و غارت در کشورهای مختلف می‌باشند. به امید نابودی تمامشان.
پاسخ ها
کیوان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
به والله راست میگی
ناشناس
| United States |
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
و مالزی و اندونزی وه فنلاند و اتریش و لیختن اشتاین و گینه بیسائو‌و ... با سکوت مصلحتی خودشون در این جنایات شریکند
نعمت
| Malaysia |
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
باید همشون رو با بمب اتم بزنیم. ان شالله بفضل پروردگارما میتوانید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
اتحادیه اروپاهشدار داد درصورت برداشتن گام چهارم ایران انها ازبرجام خارج خواهندشد و این یعنی پایان رسمی برجام
ناشناس
|
Turkey
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
اخبار موثق از فرار پولدارها شاهزاده ها از عربستان خبر میدهند.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
جلوی فرار پولدار های خودمان را که تحت نطر هم هستند را بگیرید!
م ع
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
البته محمد بن سلمان خودش نوعی عذاب الهی برا شاهزاده ها و پولدارای عربستانه و ان شاءالله راه فرارشون تا زمان فتح حجاز بدست مومنین و تشکیل حکومت اسلامی بسته میشه و بعدشم محاکمه واقعی خواهند شد.
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
خدا وکیلی سفر ظریف و روحانی به اندازه هزینه بلیط و اقامتشون در نیویورک تونستن برای مردم مظلوم و تحت فشار دستاوردی داشته باشن؟اصلا هدف از رفتن به نیویورک را یکبار با دلیل و منطق به مردم توضیح بدن
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
متاسفانه با تمام شلوعکردنها چیزی راصاحب نشده ایم شاید حق با شما باشد وضرر هم کرده باشیم!
م ع
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
اون هدفی که تو توی ذهنت داری، خواب و خیالی بیش نیست. تو که از "خداوکیلی" صحبت به میون میاری، خداوکیلی بگو ببینم با چه منطقی با ترامپ و غرب مذاکره کنیم. ما تحت فشار اقتصادی زنده میمونیم ولی ننگ تاراج ثروت و منابع ملی مون (مث دولت عربستان) قطعا ما میکشه. چهل سال پیش که انقلاب کردیم تا آخر قضیه رو خوندیم. مقابل استکبار جهانی قهرمانانه ایستادگی کردیم. قربانی دادیم، اونم بهترین جوانان مملکتو. حالا بیایم با یه مشت اراذل جنایتکار مث ترامپ و پمپئو مذاکره کنیم و دلمون خوش باشه که قدرتای جهانی ما رو تحویل گرفتن؟ تو نمی بینی الآن چقد اونا دوست دارن با ما مذاکره کنن؟ (هرچن قصدشون فریب باشه). عیار ما الآن اینه. ما الآن قدرت جهانی هستیم، هر چن از نظر اقتصادی مشکل داریم. روسیه هم مشکل اقتصادی داره، ولی کسی انکار نمیکنه که قدرت جهانیه. الآن کسی جرات تجاوز به خاک مملکتمونو نداره و این از برکات مقاومته.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
سفر زیارتی-سیاحتی تشریف برده بودند.
ناشناس
| United States |
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
این سفر هیچ دستاورد نداشت اروپایی ها عملا به آمریکا پیوستند اتفاقات آرامکو نتیجه عکس ببار آورد
ناشناس
| Canada |
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
آقای م ع لطفا از طرف خودتون صحبت کنید. مگه معنی مذاکره و یا ارتباط داشتن با امریکا اینه که بیایید هر سال 10 میلیارد از اونا خرید کنی، یا اینکه تمام نفت خود رو به اونا تقدیم کنی. لطفا از خواب بیدار بشید. درصد خیلی زیادی از مردم با نظر شما موافق نیستن. هر چند که من نماینده مردم نیستم و صرفا از طرف خودم حرف می زنم. اما خیلی از کشورها هستن که هیچ باجی به امریکا نمی دن و ارتباط هم با این کشور دارن. پس لطفا کد غلط ندین. چیزی که الان از صحبت های مسئولین مشخصه اینه که خودشون رو به در و دیوار می زنن تا یه جوری با امریکا کنار بیان که مردم نگن پس این همه دشمنی برای چی بود. الان درد همینه
شهاب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
اسد باید برود و یک شخص دموکرات با رای مردم جای او را بگیرد. در غیر اینصورت سوریه روی آرامش نخواهد دید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
منظورتون شخص مورد نظر غربه؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
ای خط رو با طلا نوشتی
ناشناس
| United States |
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
اسد خود مسبب اوضاع سوریه است
ناشناس
|
France
|
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
مگر داعش از بین نرفته بود . پس ان چشن و پایکوبی برای چی بود . یعنی فکر داعشی هنوز تمام نشده ؟ آلان داعش دیگری بنام طالبان در افغانستان مشغول انتحاری هستند . انها چی .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
اولا حکومت و خلیفه گری داعش در سوریه وعراق پایان یافت ثانیا داعش طالبان دیگری بود
ناشناس
|
France
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
وقتی امریکا گفت سوریه سلاح شیمایی دارد و از خطوط قرمز عبور کرده است سوریه با پیشنهاد روسیه چندین تن سلاح شیمایی را نابود کردند . این مواد را در یک کشتی در اقیانوس ها منفجر کردند .
ناشناس
|
France
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
اتحادیه اروپا منتظر خروج از برجام هست . نظر اروپاییها این هست که با ادامه کاهش برجام توسط ایران اروپا هم خارج خواهد شد و ظاهرا پیام داده شده است که یا باید در برجام بمانید و از حق غنی سازی حمایت میکنیم . یا باید خارج شوید . نمیشود هم در قراداد ماند ولی به تعهدات عمل نکرد . گفته شده است برجام ربطی به صدور نفت ندارد بلکه این رقابت سیاسی و اقتصادی و نطامی بین ایران و امریکا هست . ایران و امریکا باید اختلافات خود را فی مابین حل کنند . مفاد برجام هیچ ربطی به اختلافات ندارد و خارج از برجام بررسی شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
سفر بی نتیجه به نیویورک !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
مردم مظلوم فلسطین!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
واقعاً که خیلی خیلی مظلوم‌اند!
احسان
| - |
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
ملیاردی خرج میکنن با 30نفر میرن نیویورک، بجای دفاع از منافع کشور و مردم ایران، اونجا درباره فلسطین و یمن حرف میزنن!!! پس ایران چی؟ دو دقیقه مذاکره با ترامپ میتونست شرایط مردمو کاملا تغییر بده و فشارو برداره ولی حیف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
ترامپ سفر شاهزاده های ایرانی به آمریکا را هم ممنوع کرده . این یک کارش خوبه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
کار نمایشیه،چون این شاهزاده های ایرانی اقامت آمریکارو دارن و اقامت جزو تبصره های دستور ترامپه.
بی نشان
|
Norway
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
اتهام به سوریه ناشی از تبانی بین اروپا و آمریکا است یک امتیاز اروپایی ها به آمریکا دادند و ایران در دست داشتن در حملات سعودی محکوم کردند حال در ازای آن یک امتیاز از آمریکا در تشدید بحران سوریه هم سو با منافع راهبردی آنها یک امتیاز به آنها می دهد.
ناشناس
|
France
|
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
استقبال روسیه از طرح صلح خلیج فارس ......امروز عربستان گفته است بعد از اثبات موشکی که به منابع نفتی این کشور خورده است از سازمان ملل شکایت و سپس اعلام غرامت خواهد کرد و تعطیلی روزی ۵ میلیون بشکه نفت در روز را به حساب گروه یا کشور حمله کننده خسارت میگیرد . صلح خیلیج فارس . کدام‌صلح . اگر صلح بود اینهمه نفرت کشورها بخاطر عقاید وجود نداشت
پاسخ ها
احسان
| - |
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
بدبخت شدیم پس، عراق که به کویت حمله کرد، سازمان ملل از پول نفت عراق غرامت کویت رو داد، میترسم از اون روزا که بیاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
غرب در فکر خوج ایران از کل منطقه هست نه یمن و تا با این هدف نرسد ول کن نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
عجب دستاوردهای بزرگی از نیویورک آوردند. کجا جاشون بدیم؟
سیاکو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
نمیدونم چرا ما همیشه وقتی طرف رفته کانادا با لیئدی هاش تو باره میفهمیم طرف تازه چندین میلیارد دلار زده به جیب. ولمون کن تابی فقط ولمون کن . درود بر شرف بن سلمان با این کاری که کرده
ناشناس
|
France
|
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
ضرغامی نباید به روحانی میگفت ...نه به آن سخنرانی در سازمان ملل نه به این خنده در جلوی نخست وزیر انگلیس . .... کلا اصولگرایان با شادی و خنده مشکل دارند . فکر میکنند کسی بخنده باعث کسر شان انسان میشه . اتفاقا نخندیدن هم نه شخصیت اصافه میشه نه به سیاست افزونی میده . دعوای بگو مگو ضرغامی با روحانی در جلسات چند ماه پیش باید همانجا تمام میشد ولی طاهرا تمامی نداره
نعمت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
با همه مخالفم
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
چرا مذاکره با امریکا یعنی ذلت و از منافع گذشتن ولی حمایت روسه و چین از ایران رایگان است؟ بعنوان مثال الان که مسئله هپکو مطرح شده یکی از دلایل بدبختی این صنعت ورود ماشین الات خارجی لابد چینی! میباشد. شاید مشکل اصلی نداشتن تعصب ملی از طرف تعدادی از مسئولین است که فقط امریکا را دشمنی خارجی جلوه میدهند.
ناشناس
|
Germany
|
۰۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۶
آدمیزاد با چشم کوچیکش شاهد چه اتفاقات بزرگیست،؟
همین شاهزاده هایی که امروز جملگی ممنوع الخروج شدن یک روز مثل هیمن بن سلمان امروزه حاکم بودن و هر آن چه دلشون خواست کردن راست گفتن دنیا محل تقاثه.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفولانزا عوارض خروج از کشور بودجه 99 شهاب منصوری عبدالحمید ریگی استعفای استراماچونی لیلا واثقی سیدقاسم موسوی قهار پایتخت 6
آخرین اخبار