بازدید 12867

جدال‌ لفظی در مجلس عوام انگلیس درمورد ایران

کد خبر: ۹۱۳۹۱۹
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۶ 25 July 2019

نخست‌وزیر جدید انگلیس در نخستین نطق خود در پارلمان این کشور به رهبر حزب کارگر انگلیس حمله متهم کرد.
 
به گزارش تابناک به نقل از فارس، «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر جدید انگلیس پنجشنبه در نخستین نطق خود در این سمت در مجلس عوام این کشور به «جرمی کوربین»، رهبر حزب کارگر-حزب اصلی مخالف دولت- به جدال لفظی پرداخت.

کوربین در این جلسه خطاب به جانسون گفت: «شما با عجله یک کابینه راست افراطی سر هم کرده‌اید. نخستین انتصاب او، وزیر کشور است. او نخستین وزیر کشور در طول یک نسل است که از مجازات اعدام حمایت کرده. آیا می‌توانید الان قول بدهید که دولت شما برنامه‌ای برای بازگرداندن مجازات اعدام ندارد؟»

رهبر حزب کارگر در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد جانسون قصد دارد رویه نخست‌وزیر پیشین انگلیس را ادامه دهد که وعده اتمام سیاست‌های ریاضتی را داده بود، اما در عمل در محقق کردن وعده‌هایش ناکام ماند.

وی گفت: «مردم اعتمادی ندارند که این نخست‌وزیر تصمیمات درستی برای مردم بگیرد. او همین حالا به بزرگترین و ثروتمندترین شرکت‌ها وعده داده راه را برای فرار مالیاتی آن‌ها فراهم کند.»

کوربین از جانسون پرسید مشخص کند چه زمانی قصد دارد جزئیات مربوط به بودجه‌های مربوط به مدارس، دستگاه‌های محلی و پلیس را اعلام کند.

بوریس جانسون در پاسخ به کوربین حمله کرد و او را به داشتن ارتباط با ایران متهم کرد. او گفت: «چطور می‌تواند درباره ایران حرف بزند. این آدم محترم که از شبکه پرس‌تی‌وی ایران پول گرفته است. او کسی است که در اتفاقاتی که در خلیج فارس رخ می‌دهد مکرراً به جای حمایت از دوستان ما در ایالات متحده از حاکمان ایران جانبداری می‌کند.»
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی