بازدید 10021
۲
گزارش «بورس تابناک» از نبض تالار شیشه‌ای حافظ؛
شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (شنبه پانزدهم تیرماه ۹۸)، با کاهش ۳۴۹۸ واحدی معادل ۱.۴۱ درصد به رقم ۲۴۵ هزار و ۴۴۵ واحد رسید. ارزش معاملات امروز بورس تهران با کاهش نسبت به روز‌های گذشته به بیش از ۱۰۹۲.۷ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۲ میلیارد و ۸۸۶ میلیون برگه سهم معاملاتی طی ۲۸۷ هزار و ۵۸۰ نوبت معاملاتی بود.
کد خبر: ۹۰۹۷۳۹
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱ 06 July 2019
تابناک اقتصادیشاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (شنبه پانزدهم تیرماه ۹۸)، با کاهش ۳۴۹۸ واحدی معادل ۱.۴۱ درصد به رقم ۲۴۵ هزار و ۴۴۵ واحد رسید.

به گزارش بورس تابناک؛ امروز تالار شیشه‌ای در اولین روز کاری هفته، شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود؛ به گونه‌ای که، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۹۸۲ واحدی معادل ۱.۴۱ درصد به رقم ۶۸ هزار و ۹۱۵ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۳۶۴ واحدی معادل ۰.۶۱ درصد، عدد ۵۹ هزار و ۵۰۸ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۳۶۴ واحدی معادل ۰.۶۱ درصد به رقم ۴۰ هزار و ۵۵۰ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۳۸۲۰ واحد کاهش معادل ۱.۳۷ درصد را رقم زد و به سطح ۲۷۵ هزار و ۵۴۳ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با  ۲۶۹۲ واحد کاهش معادل ۱.۴۶ درصد به رقم ۱۸۱ هزار و ۵۳۱ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۶۴۴۶ واحد کاهش معادل ۱.۳۱ درصد همراه بود و عدد ۴۸۵ هزار و ۱۵۹ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص کل بورس

هاشم ذوالفقاری تحلیلگربازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار بورس تابناک؛ با بیان اینکه ریزش امروز بازار دلایل مختلفی دارد، گفت: یکی از این دلایل نزدیک شدن به پایان مهلت ۶۰ روزه ایران برای غنی سازی که فردا است و بازار این ریسک سیاسی را در نظر گرفته، دلیل دیگر کاهش قدرت خریداران طی یک هفته گذشته تا امروز مربوط است و دیگر اینکه اکثر شرکت‌ها به مجمع می‌روند، ولی به دلیل دیر پرداخت شدن سود تقسیمی این شرکت ها، سهامداران قبل از مجامع اقدام به فروش سهم می‌کنند و پس از محمع سهام شرکت‌ها را به قیمت‌های تعدیل شده خریداری می‌کنند.

وی ادامه داد: نمی‌توان گفت: روند صعودی بازار که از حدود یک سال و نیم پیش آغاز شده به پایان رسیده هر چند شاخص کل در موج ۵ خود به سر می‌برد، ولی این تصور که موج ۵ به پایان رسیده درست نیست و این اصلاح‌ها احتمالا پول بک بوده و شاخص به تداوم رشد خود ادامه می‌دهد مگر اینکه ترند‌ها کاملا شکسته شود که در شرایط فعلی چنین موضوعی مشهود نیست.
 
بورس
بیشتر بخوانید 

به گزارش بورس تابناک؛ در معاملات امروز بازار سرمایه، نماد معاملاتی فارس متعلق به صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۴۶۸ واحد، نماد فولاد متعلق به فولاد مبارکه اصفهان با ۳۱۵ واحد، نماد تاپیکو متعلق به س. نفت و گاز و پتروشیمی تأمین با ۱۸۴ واحد، نماد اخابر متعلق به مخابرات ایران با ۱۷۷ واحد، نماد پارس متعلق به پتروشیمی پارس با ۱۵۷ واحد، نماد وامید متعلق به گروه مدیریت سرمایه گذاری امید با ۱۴۲ واحد و نماد شپنا متعلق به پالایش نفت اصفهان با ۱۳۸ واحد کاهش، بیشترین تاثیر منفی را در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند.
 
در مقابل، نماد معاملاتی بسویچ متعلق به پارس‌سویچ با ۷۲ واحد، نماد شیران متعلق به س. صنایع‌شیمیایی‌ایران با ۵۵ واحد، نماد ونیکی متعلق به سرمایه‌گذاری ملی‌ایران و نماد شسپا متعلق به نفت سپاهان با ۵۵ واحد افزایش، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.
 
ارزش معاملات امروز بورس تهران با کاهش نسبت به روز‌های گذشته به بیش از ۱۰۹۲.۷ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۲ میلیارد و ۸۸۶ میلیون برگه سهم معاملاتی طی ۲۸۷ هزار و ۵۸۰ نوبت معاملاتی بود.

بیشترین حجم و اررزش معاملات امروز در نماد‌های خودرویی در حالی رقم خورد که شاخص این صنعت با افت ۱.۸۴ درصدی د. رپایان معاملات مواجه شد، گروه شیمیایی با رشد شاخص ۱.۷۰ درصدی با ارزش معاملات ۱۰۵.۶ میلیارد تومانی مواجه شد.

شاخص دستگاه‌های برقی در حالی با رشد ۴.۰۵ درصدی بیشترین افزایش را در بین شاخص صنایع مختلف داشت که از بین ۸ نماد این گروه بسویچ با رشد ۴۵.۵۶ واحدی، بالبر و بکام با رشد ۵ درصدی و بشهاب با رشد ۴.۸ درصدی و بموتو با افزایش ۰.۳۵ درصدی مواجه شد، سه نماد دیگر این گروه یعنی بکاب، بترانس و بنیرو د. رقیمت‌های منفی معامله شدند.

امروز علیرغم ریزش ۳۴۹۸ واحدی شاخص کل شاخص گروه سایر معادن با رشد ۲۱.۴۵ درصدی، شاخص زراعت با افزایش ۱۲.۸۹درصدی، شاخص قند و شکر با رشد ۱۰.۹۰ درصدی، شاخص گروه زغال سنگ با رشد ۹.۶۵ درصدی، شاخص کاشی و سرامیک با افزایش ۶.۸۹ درصد و شاخص محصولات چرمی با رشد۶.۲۲ درصدی در راس شاخص صنایع مختلف قرار داشتند.

در معاملات امروز شاخص انتشار و چاپ با افت ۵.۳۶درصدی، شاخص فلزات اساسی با کاهش ۴.۹۷ درصدی، شاخص استخراج نفت جز کشف با کاهش ۲.۲۷ درصدی، شاخص گروه رایانه با افت ۱.۸۹ درصد و شاخص گروه خودرو با کاهش ۱.۸۴ درصدی، شاخص منسوجات با افت ۱.۳۸ درصدی و شاخص لاستیک با کاهش ۱.۳۲ درصدی بیشترین افت شاخص را در بین صنایع مختلف تجربه کردند.

عرضه و تقاضا

به گزارش بورس تابناک؛ در جریان داد و ستد‌های امروز بورس تهران، نماد معاملاتی شرکت‌های سیمرغ (سیمرغ)، کشت و صنعت چین چین (غچین)، گلوکوزان (غگل)، بیمه البرز (البرز)، صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کمند (کمند)، گروه سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران (وتوصا) و سرمایه‌گذاری ملی‌ایران (ونیکی) با بیشترین صفوف خرید و تقاضا مواجه شدند در حالی که بیمه دانا (دانا)، سیمان فارس و خوزستان (سفارس)، سایپا (خساپا)، لوله‌وماشین‌سازی‌ایران (فلوله)، سرمایه‌گذاری سایپا (وساپا)، پست بانک ایران (وپست) و ملی سرب‌وروی ایران (فسرب) با بیشترین صفوف عرضه و فروش مواجه شدند.

رفت و آمد‌های بازار
 
در معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت سیمان کرمان (سکرما ۱) سیمان‌فارس (سفار ۱) سیمان‌هرمزگان (سهرمز ۱) سیمان صوفیان (سصوفی ۱) و سیمان فارس نو (سفانو ۱) و موتوژن (بموتو ۱) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف، سرامیک‌های صنعتی اردکان (کسرا) جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صورت‌های مالی، حق تقدم شرکت‌های سیمان فارس نو (سفانوح ۱) و سیمان صوفیان (سصوفیح ۱) با توجه به توقف نماد اصلی متوقف شدند.

در مقابل نماد معاملاتی مجتمع کشت و صنعت چین چین (غچین) با توجه به تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام واطلاعیه منتشر شده در سایت کدال با محدودیت نوسان قیمت، حق تقدم شرکت فولاد کاوه جنوب کیش (کاوهح) جهت عرضه ۳۹۷ ر. ۹۱۸ ر. ۸۴ عدد حق تقدم استفاده نشده، تولیدی و صنعتی درخشان تهران (پدرخش)، صنعتی آما (فاما) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب. با محدودیت نوسان قیمت، کارخانه‌های تولیدی و صنعتی ثابت خراسان (قثابت) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف. بدون محدودیت نوسان قیمت بازگشایی شدند.

در نماد معاملاتی شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان ۲) امروز ۳۱.۶۷ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۱۴.۶ میلیارد تومان و ۲۰ میلیون برگه سهم معدنی و صنعتی چادر ملو به ارزش ۹ میلیارد تومان و ۹ میلیون برگه سهم فولاد مبارکه اصفهان به ارزش ۳.۹ میلیارد تومان در بین کد‌های حقوقی سهامدار عمده دست به دست شد.
 
 
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
دلایل ریزش امروزکه قطعا ادامه دارخواهدبود ودیگه بادستکاری هم نمیشه درستش کرد وخیم شدن اوضاع ازهمه لحاظ است
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
تازه اولشه
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
ونزوئلا ال پالیتو غیزانیه نفت ونزوئلا مجلس یازدهم دریای کارائیب قتل رومینا اشرفی