13585بازدید
هزار و هفتصد و هفتمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند پروانه سلحشوری: نوع نگاه ها به زن، شرم‌آور است/اگر نفتکش ایرانی رفع توقیف نشود، وظیفه دستگاه‌های مسئول اقدام متقابل است/الویری: شاید در انتخابات آینده لیست ندهیم و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۹۰۹۶۰۵
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰ 05 July 2019

تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

یک مقام سپاه: جنگ نرم یعنی تشویق به بی حجابی

معاون سیاسی نمایندگی، ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: افرادی که علیه نیروی انتظامی (ناجا) اظهارنظر می‌کنند و پلیس را در قضیه‌های اخیر محکوم می‌کنند یا نگاه سیاسی به موضوعات دارند و یا افرادی بی‌اطلاع هستند. سرتیپ پاسدار یدالله جوانی معاون سیاسی نمایندگی، ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کشور پنجشنبه در جلسه تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در جمع کارکنان پلیس یزد در خصوص اتفاقات اخیر و ناهنجاری‌های رخ داده در برخی شهر‌های کشور گفت: معدود افرادی که در سطح جامعه، ناهنجاری می‌کنند، هدفمند عمل می‌کنند و هدف آن‌ها دام پهن کردن برای مأموران، فیلمبرداری و مظلوم نمایی است که به حول و قوه الهی دست آن‌ها برای ملت رو شده است. وی با بیان اینکه جنگ نرم یعنی طراحی یک سناریور برای تشویق و ترویج بی حجابی و بی بند و باری در جامعه افزود: مأموران نیروی انتظامی در مواجهه با این موضوعات باید با هوشمندی و دقت وارد عمل شوند؛ همانطور که فرماندهان ناجا به این موارد تسلط و توجه کامل دارند. سردار جوانی در خصوص اتفاق رخ داده برای مأموران پلیس در یک پارک در تهران گفت: نباید مأموری که به وظیفه اش عمل می‌کند، مورد بی توجهی قرار گیرد و حقش ضایع شود، بلکه همه باید از آن مأمور دفاع کنند.

اگر نفتکش ایرانی رفع توقیف نشود، وظیفه دستگاه‌های مسئول اقدام متقابل است

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نطام در صفحه شخصی خود در توئیتر نسبت به توقف نفتکش ایرانی در جبل الطارق واکنش نشان داد که متن آن به شرح زیر است: انقلاب اسلامی در تاریخ چهل ساله خود، در هیچ معرکه‌ای آغازگر تنش نبوده، اما در پاسخ به زورگویان و گردنکشان، تعلل نکرده و تردید به دل راه نداده است. انگلیس اگر نفتکش ایرانی را رفع توقیف نکند، وظیفه دستگاه‌های مسئول، اقدام متقابل و توقیف یک نفتکش انگلیسی است.

شریعتمداری: توصیه‌ای برای دامادم نکرده‌ام، خطایی دارد با او برخورد شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که اگر دامادم خطایی کرده باید با او برخورد شود، گفت: در این مدت که من مسئول بوده‌ام، دامادم (هادی رضوی) هیچ وقت نه برای ارتباطی از من درخواست کرده و نه من برای او انجام داده‌ام. دیده‌بان دولت امروز (جمعه) ویدئویی از محمد شریعتمداری درباره هادی رضوی، داماد او منتشر کرده است. به ادعای دیده‌بان دولت، این گفت‌وگو سال گذشته و پیش از برگزاری دادگاه رضوی انجام شده است. شریعتمداری در پاسخ به این سوال که «آیا هادی رضوی از حمایت سیاسی شما بهره‌مند بوده است» اظهار کرد: چهار بچه دارم و هیچ یک از آن‌ها در پست دولتی مشغول نیستند و هیچ کدامشان هیچ قراردادی با سازمان دولتی ندارند. در این مدت که من مسئول بوده‌ام، دامادم هیچ وقت نه برای ارتباطی از من درخواست کرده و نه من برای او انجام داده‌ام. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه اگر هادی رضوی خطا کرده باید با او برخورد شود، ادامه داد: اگر هم من مداخله‌ای در امور او داشته‌ام باید به من اعتراض شود، اما من مداخله نکردم و نباید به حیثیت من تعرض شود. وی ادامه داد: اگر بچه من را هم جلوی من ذبح هم کنند به کسی باج نمی‌دهم؛ از این راه نمی‌توان وارد شد. اینجا بن‌بست است.

چرا تخریب ویلای دختر نعمت‌زاده هنوز کامل نشده؟

معاون فنی و شهرسازی شهرداری لواسان با بیان اینکه دو عامل عدم همکاری مالک و تداخل بخش مجاز و غیرمجاز باعث کندی فرآیند تخریب شده است، گفت: تخریب ویلای دختر وزیر سابق از اردیبهشت ماه پیشرفت کرده است. معاون فنی و شهرسازی شهرداری لواسان به تخریب طی دو ماه گذشته اشاره و بیان داشت: در پشت بام تمام سنگ‌ها برداشته و به ایزوگام رسیده، ضلع شرقی و غربی که غیرمجاز بوده، سنگ‌ها و کنگره‌های نما کنده و اکنون دیوار‌ها در حال تخریب است؛ همچنین تأسیسات ملک که خلل در روند تخریب ایجاد کرده بود، پس از صدور اخطار به مالک باز شد. تخریب ویلای دختر وزیر سابق صنعت ۱۲ اسفند ۹۷ با دستور مقام قضایی آغاز شد که پس از مدت کوتاهی بنا به درخواست مالک به خودش واگذار شد و با توجه به اهمال در تخریب این ویلا در ابتدای اردیهشت ۹۸ تخریب مجدد با دستور مقام قضایی توسط پیمانکار شهرداری لواسان ادامه یافت.

بهزاد نبوی: مسکن مهر و شعار نفت بر سر سفره مردم ارزش ریال را کاهش داد

بهزاد نبوی عصر پنجشنبه در نشست راه‌های برون رفت از وضعیت موجود در دفتر حزب اتحاد ملت ایران اسلامی گفت: مسائل اقتصادی عمدتاً مرتبط با سیاست خارجی را مهم‌ترین چالش کشور می‌دانم همان طور که مسائل اقتصادی فعلی با سیاست خارجی منطبق است. اهم اظهارات وی را به نقل از خبرگزاری‌ها بخوانید: پس از انقلاب، در سال‌های ابتدایی انقلاب و دوره جنگ، بلد نبودیم اگر چه حالا هم بلد نیستیم. جنگ وقتی تمام شد بودجه کشور کسری صددرصدی داشت. کل بودجه کشور ۴۰۰ میلیارد تومان بود. همین مقدار هزینه داشتیم و درآمد‌ها ۲۰۰ میلیارد تومان بود.

پس از جنگ، بازسازی آغاز شد و به رغم مشکلات اقتصادی، مرحوم هاشمی رفسنجانی در بازسازی اقتصاد پس از جنگ نقش زیادی داشت. دوره خاتمی هم دوره تثبیت بود، وضع اقتصادی بهتر شد و بهترین شاخص‌های کلان کشور در این دوره بود و سیاست‌های توجه به محرومان بیشتر شد. [با اشاره به بالا رفتن جهش وار قیمت نفت تا سقف ۱۲۰ تا ۱۳۰ دلار در اواخر دولت اصلاحات و ابتدای دولت نهم] با این درآمد‌های افسانه‌ای می‌شد اقتصاد کشور را زیر و رو کرد. شعار آوردن درآمد نفت بر سفره مردم، پرداخت یارانه نقدی و مسکن مهر و… موجب کاهش ارزش ریال شد. در این وضعیت به جای اینکه به یاد دادن ماهی گیری، به مردم ماهی داده شد؛ هرچند این وضعیت بهبودی در زندگی مردم به وجود نیاورد.

کشف باند بزرگ جعل مدارک دانشگاهی در ایران

حراست دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری سازمان اطلاعات سپاه و ناجا و قوه قضاییه، یک باند جعل مدارک دانشگاهی و پایه در سطح کشور را کشف و خنثی کرد. این فعالیت در پی رویکرد جدید دانشگاه در دوره جدید در پی تأکید رئیس هیأت امنا و رئیس دانشگاه برای صیانت از حیثیت دانشگاه و اعتبار مدارک دانشگاهی است، که حراست دانشگاه موظف به رسیدگی و شناسایی باند‌های جعل مدارک دانشگاهی شد. در پی اقدامات پیگیر حراست یک باند بزرگ جعل شناسایی و با همکاری مراجع نامبرده خصوصاً دستگاه قضایی کل شبکه عاملین و مرتبطین شناسایی و تعدادی از متهمین به همراه کلیه ادوات مجرمانه دستگیر و دفاتر متخلف پلمب شد.

الویری: شاید در انتخابات آینده لیست ندهیم

مرتضی الویری، عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان ادامه داد: اما اگر به هر دلیل، مسیر حرکت اصلاح‌طلبان برای حضور موثر در انتخابات آینده بسته و به عبارتی قلع و قمع کاندیدا‌ها شروع شود و ما به مقطعی برسیم که ببینیم از طریق صندوق رأی حتی کوچکترین قدمی نمی‌توانیم برای اصلاحات برداریم، به طور طبیعی سرفصل جدیدی باز خواهد شد که ممکن است هیچ لیستی ارایه ندهیم. علت آن هم این است که نمی‌توانیم لیستی را به جامعه معرفی کنیم که در آینده نتوانیم از آن دفاع کنیم در این شرایط است که بگوییم ما لیستی نخواهیم داد. وی با بیان اینکه نحوه برخورد اصلاح‌طلبان فارغ از نظرات شخصی افراد زمانی مشخص می‌شود که شورای نگهبان به موضوع بررسی صلاحیت نامزد‌ها ورود کند، تأکید کرد: بعد از اینکه شورای نگهبان بررسی صلاحیت‌ها را در دستور کار قرار داد و لیست‌ها مشخص شد در آن مقطع اگر اصلاح طلبان ببینند که حضور آن‌ها در انتخابات برای حل مشکلات مردم میسر است به طور طبیعی با شور و هیجان حضور پیدا خواهند کرد، اما اگر ببینید این امید وجود ندارد سیاست دیگری را اجرایی می‌کنند.

آیت‌الله علوی بروجردی خطاب به دختران ملی‌پوش تکواندو: به شما افتخار می‌کنیم

ملی‌پوش نونهال و نوجوان دختر تکواندو ایران پس از زیارت حضرت معصومه (س) با آیت الله سیدمحمد جواد علوی بروجردی دیدار کردند. در این دیدار که با حضور سید محمد‌پولادگر، رئیس فدراسیون تکواندو کشورمان، کادر فنی تیم‌های ملی و دختران ملی پوش نونهال و نوجوان کشورمان برگزار شد؛ حضرت آیت الله سید محمد‌جواد علوی بروجردی بیان داشتند: ولادت نورانی حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر را به شما عزیزان که در این روز به قم آمده و موفق به زیارت حضرت شده‌اید تبریک می‌گویم.

او افزود: دختران مسلمان ایران اسلامی در تمامی زمینه‌ها رشد و موفقیت‌های چشمگیری داشته و برای کشورمان افتخارات بی شماری را کسب کرده‌اند. وقتی شما برسکوی جهانی و بین‌المللی می‌ایستید و برای کشور خود با پوششی که اسلام برای شما مقدر کرده است افتخارآفرینی می‌کنید بسیار ارزشمند است. قدرخودتان را بدانید و با اعتماد به نفس و قدرت در میادین داخلی و خارجی حاضر شوید و افتخار آفرینی کنید. آیت‌الله بروجردی اظهار داشت: عده‌ای فکر می‌کنند مقید بودن به پوشش جلوی رشدشان را می‌گیرد. رشد به برهنگی نیست و فکری که آن‌ها را رشد می‌دهد برهنگی نمی‌شناسد. زمانی که با این لباس بر سکوی قهرمانی می‌ایستید نه تنها برای زن‌های مملکت بلکه به همه دنیا ثابت می‌کنید که اسلام مانع رشد و افتخارآفرینی نمی‌شود. او ادامه داد: به شما نونهالان و نوجوانان با استعداد امید زیادی داریم تا در آینده‌ای نزدیک قهرمانان بزرگ بین‌المللی و نام‌آور را از میان شما ببینیم و افتخاراتی به دست آورید که قبل از شما کسی موفق به کسب آن نشده است. ما به شما دختران مملکت افتخار می‌کنیم، استعداد و توان این را دارید که در آینده باعث تداوم افتخار و درخشش تکواندو باشید.

پروانه سلحشوری: نوع نگاه‌ها به زن، شرم‌آور است

پروانه سلحشوری، نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: بنابراین جامعه‌ای که دخترانش به جای اینکه بر ویژگی‌های ظاهری و درونی خودشان تأکید کنند و به سمت حفظ ظاهر پیش می‌روند، یک جای کار می‌لنگد. ما عادت کردیم، دایم بگوییم غربی‌ها برهنه و راحت و ... هستند، اما همان غربی‌ها مانند برخی از دختران ما آرایش نمی‌کنند! تنها در موارد خاصی آرایش می‌کنند. حال آنکه کشور‌های خاورمیانه رکوردار مصرف لوازم آرایش هستند؟! چرا دختر ما باید این حس را داشته باشد، برای دیده شدن نیاز به آرایش زیاد دارد؟ زیرا ما سایر چیز‌ها را از او گرفتیم. در ایران تعریفی که از زن ارائه می‌شود، ... نمی‌دانم باید چه بگویم به کسانی که زنان را این‌گونه می‌بینند این نوع نگاه به زن شرم‌آور است! پروانه سلحشوری با ابراز تأسف از انعکاس تصویر زن در جامعه ایرانی اظهار کرد: چنین نگاهی به زنان خجالت‌آور است، به حدی که من به دلیل این‌گونه نگاه‌ها به زنان، بار‌ها از خودم و زن بودنم بدم آمده است! در حالی که خودم می‌دانم در جامعه ایرانی حتی مردان هم مظلومند، چون زن را، چون شیطانی ترسیم می‌کنند که در همه حال قرار است مرد را فریب دهد! و متاسفانه مردان، قربانیانی هستند که همواره فریب زنان را می‌خورند! بنابراین وقتی تعریف زن در جامعه در این سطح نازل است، چگونه انتظار داریم که دختران و زنانی داشته باشیم که اعتماد به نفس بالایی داشته باشند و بر نیروی درونی و قدرت جسمی خودشان تکیه کنند و در جامعه به درستی تحرک و زندگی کنند.

کنایه صادقی به سفیر انگلیس در پی توقیف نفتکش ایرانی

نماینده مردم تهران به اقدام انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی درتوئیتر واکنش نشان داد. محمود صادقی نماینده مردم تهران در واکنش به توقیف شدن نفتکش ایرانی توسط انگلیس، خطاب به سفیر انگلیس در توئیتر نوشت: جناب آقای سفیر! «تلاش‌های چشم گیر» شما برای جبران خسارت‌های خروج آمریکا از برجام را دیدیم؟!

تغییر فرمانداران و استانداران تا پایان انتخابات متوقف شد

جمال عرف در گفتگو با ایسنا به توقف تغییر فرمانداران و استانداران تا پایان انتخابات اشاره کرد و افزود: ما طی بخشنامه‌ای جز در موارد اضطرار هرگونه تغییر فرمانداران و استانداران را متوقف کردیم چرا که عملا وزارت کشور و ستاد انتخابات وارد مرحله اجرایی و عملیاتی شده است. عرف بیان کرد: در چنین شرایطی که عملیات براساس تقویم انتخابات در استان‌ها و شهرستان‌ها نیز با محوریت استانداران و فرمانداران شروع شده تغییر آن‌ها هیچ معنایی ندارد و ما قطعا از این امر اجتناب می‌کنیم. وی ادامه داد: با توجه به رفتن استاندار گیلان به سازمان تامین اجتماعی ما تنها معرفی استاندار جدید گیلان را با تصویب هیئت دولت شاهد خواهیم بود و به غیر از این هیچگونه تغییر استانداران تا پایان انتخابات در دستور کار وزارت کشور نیست.

توضیح چمران و مصباحی مقدم درباره فعالیت جمنا و شاجا

دو فعال سیاسی اصول‌گرا در واکنش به خبری مبنی بر اتمام کار جمنا و تشکیل شورای جدیدی به اسم «شاجا» تاکید کردند که جمنا منحل نشده است و شاجا هم همان شورای وحدت است. مهدی چمران سیاستمدار اصولگرا در واکنش به نقل قولی از زبان مصباحی مقدم مبنی بر اتمام کار جمنا و تشکیل شورای ائتلاف جریان ارزشی انقلاب (شاجا) گفت: جمنا تغییری نکرده و نمی‌دانم آقای مصباحی مقدم از کجا چنین حرفی را گفته‌اند، چون ایشان با جمنا ارتباط نداشته و در جمنا مسئولیتی ندارند که در مورد تمام شدن جمنا مطلبی را اعلام کنند. این عضو جمنا با تاکید بر اینکه این موضوع را باید از آقای مصباحی مقدم پرسید، درباره تشکیل شاجا و حضور آقای مصباحی مقدم در آن گفت: حالا بگذارید تشکیل شود خودشان اخبار مربوط با آن منتشر را می‌کنند و اگر تشکیل شده است کسانی که در تشکیل آن نقش داشته‌اند، اخبار آن را اعلام کنند.وی ادامه داد: من اطلاعی از حضور آقای مصباحی‌مقدم در این شورا ندارم خودشان باید توضیح بدهند.غلامرضا مصباحی مقدم، دیگر سیاستمدار اصولگرا هم که خبر اتمام جمنا از زبان او منتشر شده بود، در واکنش به این خبر، گفت: من تعبیری مبنی بر اینکه جمنا تمام شده است نداشتم.وی ادامه داد: مصاحبه‌ای با یک روزنامه انجام دادم که دیروز منتشر شد، با نگاهی به متن آن مصاحبه می‌بینید که در آنجا گفته‌ام «در شورای نیرو‌های ارزشی و انقلابی، جمنا هم حضور دارد و خودش مستقلا کاری نمی‌کند و برنامه‌ای هم ندارد.» عضو مجمع روحانیت مبارز با بیان اینکه برخی سایت‌ها قصد خبرسازی دارند و ما هم نمی‌خواهیم به آن‌ها جواب بدهیم، گفت: جمنا در شاجا دعوت شده، اما کاری نمی‌کند و همچنین شورای نیرو‌های ارزشی انقلابی (شاجا)، همان شورای وحدت است

نظر "جواد امام" در خصوص شکل‌گیری "جریان سوم"

فعال سیاسی اصلاح طلب در خصوص شکل‌گیری جریان سوم در کنار دو جریان موجود گفت: به نظر می‌رسد که جریان سومی مستقل از جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب نیست، مگر اینکه اصولگرایان بخواهند با یک ماسک دیگری وارد انتخابات شوند. «جواد امام»، فعال سیاسی اصلاح طلب، در گفتگو با برنا، در پاسخ به این سوال که با نزدیک شدن به ایام انتخابات آیا جریان سومی در کنار اصلاح‌طلبی و اصولگرایی شکل خواهد گرفت یا خیر، گفت: به نظر می‌رسد که جریان سومی مستقل از جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب نیست؛ مگر اینکه اصولگرایان بخواهند با یک ماسک دیگری وارد انتخابات شوند. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: همچین پتانسیل منسجمی که سابقه‌ای داشته باشند و بتوانند در عرصه سیاسی ورود کنند و به رقابت بپردازند، هنوز وجود ندارد.وی با اشاره به امکان دلزدگی مردم از جریان‌های سیاسی موجود اظهار کرد: ممکن است عده‌ای از مردم از جریانات سیاسی دلزده شده باشند یا شاید بتوان گفت که خیلی‌ها از جریانات سیاسی عبور کرده باشند، ولی اینکه جریان سومی شکل گرفته باشد و بخواهد وارد صحنه شود، هنوز نشانه‌ای مشاهده نمی‌شود؛ مگر اینکه جریانات اصولگرا و اصلاح‌طلب بتوانند ماسک جدیدی بزنند و با آن ماسک وارد صحنه شده و آرا مردم را هدایت کنند. من فکر می‌کنم مردم ما به قدر کافی آگاه هستند و پشت صحنه این جریانات را خواهند دید. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب شکل‌گیری ائتلاف میان دو جریان را محتمل دانست و گفت: ائتلاف میان دو جریان قابل رد هم نیست. باید دید که اقتضا کشور و منافع ملی چیست، اگر فضای کشور ایجاب بکند که ائتلافی صورت بگیرد، علی‌القاعده دنبال می‌شود، ولی این موضوع از الان قابل پیش‌بینی نیست.

ناطق‌نوری وارد کارزار انتخابات می‌شود؟

غلامعلی جعفرزاده می‌گوید: ممکن ناطق نوری دست به خانه تکانی بزند و مجموعه سیاسی جدیدی را ایجاد کند. غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی احتمال حضور علی اکبر ناطق نوری در انتخابات مجلس را بعید دانست و گفت: آقای ناطق نوری شخصیتی نیست که به همین سادگی‌ها احساس تکلیف کند. او تکلیف را در سکوت و هدایت پدرانه جریانات سیاسی می‌داند بنابراین ضرورتی نمی‌بیند که خودش کُت بکَنَد و نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی شود. وی هم‌چنین احیای شورای هماهنگی نیرو‌های انقلاب توسط ناطق نوری را بعید دانست و گفت: امکان دارد که آقای ناطق نوری یک خانه تکانی انجام دهد و یک مجموعه دیگری را مدیریت کند. سخنگوی فراکسیون مستقلان در مجلس شورای اسلامی هم چنین درباره ائتلاف کارگزاران با علی لاریجانی گفت: اگر همه جریان‌های اصلاح‌طلبان، اعتدالیون، کارگزاران و جریانات همسو با آن‌ها زیر یک پرچم قرار بگیرند و ائتلاف کنند، بازی برد-برد است و هیچ جریانی نمی‌تواند با این ائتلاف تقابل و رقابت کند. آقایان ناطق، خاتمی و لاریجانی توانایی جمع کردن این جریانات را کنار هم دارند.

انتقادات تند زیباکلام از مواضع روحانی

صادق زیباکلام در یادداشتی که در کانال تلگرامی اش منتشر کرده از اظهارات اخیر رئیس جمهور درباره عبور از تعهدات ایران در برجام انتقاد کرده است. به گزارش خبرآنلاین، در بخش‌هایی از این مطلب که خطاب به حسن روحانی نوشته شده، آمده است؛ *درخصوص مواضع اخیرتان پیرامون "عبور از تعهدات ایران در برجام" بجز ابراز تاسف واژگان دیگری نمی‌توانم بکاربرم. شما دارید بلایی را که تندرو‌ها بر سر برجام آوردند در خصوص اینستکس تکرار می‌کنید. آن‌ها دیروز شانسی برای تحقق برجام نگذاردند و جنابعالی هم امروز همان رفتار را دارید در قبال اینستکس تکرار می‌کنید. *شما هنوز جوهر اینستکس خشک نشده اعلام "عبور ایران از تعهداتش در برجام"نموده و برای اروپایی‌ها خط ونشان می‌کشید. بحث بر سر آن نیست که این مواضع چقدر مطلوب ترامپ و همه مخالفین نظام است. بحث بر سر آنست که هسته‌ای بجای آنکه در خدمت منافع ملی و پیشرفت کشور باشد، بیشتر بدل به ابزاری شده در جهت پیشبرد آمریکاستیزی. آیا چاه ویل هسته‌ای بجز هزینه بر منافع ملی کشور ثمر دیگری داشته است؟*فرض بگیریم که اساساً غربی‌ها در قبال سیاست‌های جدید هسته‌ای ایران هیچ واکنشی نشان ندهند. سوال اینجاست که افزایش حجم اورانیوم غنی شده یا بالا رفتن از سه درصد (همانند سایر اقدامات هسته ای) چه نفعی برای کشور دارد؟ نه در داخل مصرفی دارد نه یک گرم آنرا میتوانیم صادر کنیم. حتی اگر تحریم‌ها هم نبودند، با توجه به اینکه قیمت تمام شده اورانیوم در ایران بمراتب بیشتر از قیمت جهانی آن می‌باشد، چگونه می‌خواهیم آنرا صادر کنیم؟ بماند قیمت تمام شده و کیفیت رادیو دارو‌های تولید داخل، قیمت برق تولید شده در نیروگاه بوشهر و بسیاری ملاحظات اقتصادی دیگر.

بولتون نامه اوباما به ایران را افشا کرد

جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در یک مصاحبه اختصاصی با پایگاه «بریت بارت» به افشای بخش‌هایی از نامه رئیس‌جمهور سابق آمریکا به رهبر معظم انقلاب پرداخت. مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در یک مصاحبه اختصاصی با پایگاه «بریت بارت» به افشای بخش‌هایی از نامه باراک اوباما رئیس‌جمهور سابق آمریکا به رهبر معظم انقلاب پرداخت. طبق گفته جان بولتون، اوباما یک سال پیش از امضای برجام در نامه خود به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی ایران، غنی‌سازی اورانیوم توسط ایران را به رسمت شناخته و اعلام کرده بود که این مسئله توسط یک توافق قابل‌قبول بین ایران و ۱+۵ مورد تایید قرار خواهد گرفت.اوباما همچنین در نامه خود اذعان کرده بود که به اعتقاد وی، "با ایران باید مانند هر کشور دیگری که معاهده منع گسترش تسلیحات هسته‌ای (NPT) را امضا کرده برخورد شود. "بولتون در این مصاحبه با بیان اینکه دولت دونالد ترامپ ممکن است معافیت‌های تحریمی مربوط به همکاری‌های هسته‌ای با ایران را لغو کند، به بیان اختلاف موجود در دیدگاه دولت ترامپ با دولت اوباما درخصوص برنامه هسته‌ای ایران پرداخته است.وی سپس در توضیح دلیل انعقاد توافق هسته‌ای با ایران و صدور معافیت برای همکاری‌های هسته‌ای با این کشور می‌گوید: "منطق دولت اوباما این بود که ایران حق دارد یک برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز داشته باشد. "مشاور امنیت ملی کاخ سفید در ادامه مصاحبه خود با خبرنگار پایگاه خبری «بریت بارت» به افشای بخش‌هایی از نامه اوباما به رهبر انقلاب در ۷ اکتبر ۲۰۱۴ می‌پردازد و می‌گوید: «اوباما در نامه خود به رهبر عالی ایران نوشته بود که من یک برنامه هسته‌ای غیرنظامی (صلح‌آمیز) برای ایران متصورم که شامل یک برنامه غنی‌سازی داخلی است و این موضوع منحصرا از طریق توافق دوجانبه‌ای که مورد پذیرش ایران و ۱+۵ قرار گیرد تایید خواهد شد.» طبق گفته بولتون، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در ادامه نامه خود به رهبر معظم انقلاب نوشته بود: «من معتقدم با ایران باید مانند هر کشور دیگری در معاهده منبع گسترش تسلیحات هسته‌ای (NPT) رفتار شود و این موضوع نتیجه کامل اجرای چنین توافقی خواهد بود.»

ماجرای دیدار دختر وزیر سابق با امام جمعه لواسان

شبنم نعمت‌زاده به‌خاطر تخریب ویلایش به دیدار امام جمعه لواسان رفت! امام جمعه بخش لواسانات شهرستان شمیرانات با بیان اینکه تبعیض در اجرای قانون جایز نیست، گفت: اولویت تخریب بنا‌های غیرمجاز با ویلا‌های دانه درشت هاست، بعد از آن مردم عامه خودشان قانون را رعایت می‌کنند. به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید سعید لواسانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بخش لواسانات اظهار داشت: مسئولان متولی با خواص متخلف جامعه برخورد کنند. وی در ادامه با اشاره به موضوع تخریب بخش اضافه بنای ویلای دختر یکی از وزیران سابق افزود: شهردار اعلام می‌کند در این زمینه به مشکل برخورده است، ضمن اینکه دختر وزیر سابق با بنده صحبت کرد و به او گفتم که اگر می‌خواهد از این جو رسانه‌ای خارج شود باید قانون را اجرا و مقاومت فایده‌ای ندارد. وی همچنین با اشاره به نامه نمازگزاران لواسان به رئیس قوه قضائیه که هفته گذشته ارسال شد، بیان کرد: از این نامه‌ها استقبال زیادی شد و رئیس قوه قضائیه اعلام کرده طی یکی دو هفته آینده خبر‌های خوبی در راه است.

تمایل ترکیه به میانجیگری بین ایران و آمریکا

رئیس جمهور ترکیه از تمایل کشورش برای ایفای نقش میانجی بین ایران و آمریکا خبر داد. به گزارش آسوشیتدپرس، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که کشورش مایل است برای حل تنش‌ها در منطقه بین ایران و ایالات متحده آمریکا میانجیگری کند. وی در پاسخ به خبرنگاران گفت: در نشست سران گروه ۲۰ در ژاپن با «شینزو آبه» نخست وزیر این کشور در مورد امکان میانجیگری دو کشور برای حل بحران خاورمیانه رایزنی کرده است. اردوغان در عین حال تاکید کرد که چنین کاری باید با حساسیت انجام شود و سئوالاتی اساسی درباره چگونگی انجام آن وجود دارد: اینکه چگونه و از کجا شروع کنیم؟ کجا باید برویم و چطور به نتیجه برسیم؟ این‌ها سئوالات اساسی هستند. ایرانی‌ها ضرب‌المثلی دارند که می‌گوید «خودشان بریدند و دوختند» اگر اینگونه باشد، این کار هیچ فایده‌ای ندارد و وقت تلف کردن است. رئیس‌جمهور ترکیه افزود که از نظر او، چنین مذاکراتی- اگر رخ دهد - باید بر روی رسیدن به نتیجه متمرکز باشد.

آلمان: برای اولین تراکنش اینستکس تلاش می‌کنیم

آلمان اعلام کرد همچنان منتظر به راه افتادن سازوکار مالی میان ایران و اروپا است. به گزارش رویترز، رینر بروئل سخنگوی وزارت خارجه آلمان گفت: برلین با سرعت بالا درحال تدارک سازوکار مالی برای تجارت ایران یا اینستکس است تا بتوان اولین تراکنش را با آن انجام داد. وی افزود: آلمان تلاش می‌کند تا به نقطه‌ای که بتوان با این سازوکار با ایران تجارت کرد، برسد. بروئل گفت: شرکت‌ها و صنایع اروپایی منافع زیادی در راه‌اندازی اینستکس دارند و آنلاین شدن آن می‌تواند سود زیادی داشته باشد چرا که راه‌اندازی این سیستم مالی می‌تواند بدون هراس از تحریم‌های آمریکا باعث تجارت آزاد میان ایران و اروپایی‌ها شود. گفتنی است اروپا چند ماهی است قول راه‌اندازی اینستکس برای بهره‌مندی ایران از منافع برجام را داده که تاکنون عملی نشده است. ایران تا روز یکشنبه به اروپا مهلت داده تا این سازوکار را عملیاتی کند.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۰
در انتظار بررسی: ۱۰
انتشار یافته: ۱۰۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
اقای بهزاد نبوی ! کدخداگرایی و دل بستن به امضای کری ، ارزش پول ملی رو نابود کرد.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
نه قمپز الکی و ادعای زیاد بود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
تابناک دوباره نظر بی مفهموم زیبا کلام گذاشتی اینجا
ناشناس
| United States |
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
نظر زیبا کلام برای شما" بیمفهموم "هست برای خیلیها هم قابل درکه.مشکل از تفاوت ایکیوهاست
ناشناس
| France |
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
ارزش پول ملی از سالها قبل کلید خورد . برای اینکه با رفتار تهاجمی مغزهای اقتصاد از دست شما فرار کردند . انموقع فکرش را نکردی هنوز هم فکر علمی نمیکنی بلکه با روش های دم دستی میخواهی ارزش پول کشور را حفظ کنی . برای افزایش ارزش پول کشور صد تا کار را انجام بدی که ندادی . اول احترام به رای مردم ..‌..
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
ایا شما جز ان کسانی نیستید که وقتی دزدی به خانه شما می اید و توان مقابله دارید و می توانید برخورد کنید می گویید بیا همه را ببر
یا از کسانی نیستید که در زمان قاجار می گفتند نفت بو می دهد و انگلیس جان بیا ببر؟
با شما بودم ای کیو
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
مسوول نشر کننده پیام ها امشب کی هست که دستکاری و یا سانسور شدید می کند
ناشناس
| France |
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
انزمانی که نفت را دادند انگلیس ببرد زمانی بود که شاه کشور در دوره قاجار بیسواد بود و مردم هم بیشترش بیسواد بودند و نفت را برای درمان امراض استفاده میکردند و در انزمان حتی تکنولوزی استخراج و پالایش دست کشورهای خاورمیانه نبود .
ناشناس
| United States |
۰۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
نه عزیزم اونکه میگفت نفت بو میده مستر جیکاک بود..بهتره راجع بهش اطلاعات بیشتری بگیری.ومصدق دوست ما جلوی اینکار ایستاد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
جناب آقای سفیر! «تلاش‌های چشم گیر» شما برای جبران خسارت‌های خروج آمریکا از برجام را دیدیم؟!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
احمدی نژاد با حدود 15 درصد افزایش نقدینگی چند میلیون نفر را خانه دار کرد ، اما دولت مورد نظر آقای نبوی با چهارصد درصد افزایش نقدینگی ملتی را بی خانمان کرد ، باز هم بعد از شش سال می گویند تقصیر احمدی نژاد است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
رسانه های زنجیره ای اصلاح طلبان ، توقیف کشتی ایرانی توسط انگلیس رو توجیه می کنند یا ان را سانسور کرده اند...چون سال انتخاباته و به حمایت رسانه ای بیگانه نیاز مبرم دارند !!
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
توصیه ای ندارم خطایی دارد برخورد کنید.ببخشید یک کوچولو اشتباه کرده که اونم سؤ تفاهم بوده .شما خودتون ناراحت نکنید.عه عه عه همه چیز رو به گند کشیدید.اخلاق.فرهنگ.اقتصاد.محیط زیست.....
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
حالا چرا ناراحتی که گفته اگر خطایی کرده باید جواب پس دهد انوقت دیگرلنی که املاک بیت المال را چوب حراج زدند حتی از شکایت قصر در رفتند چی . براشان تاسف نمیخوری ؟
وطن دوست
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
ایکاش قوانین ایران در خصوص رانت و فساد اقتصادی مانند کره شمالی بود و کسانیکه چنین اعمال مرتکب
میشدنند زن و شوهر باهم محکوم میشدنند عمرا آقای شریعتمداری اجازه میداد دامادش دست به چنین فساد اقتصادی بزبزند. اگر دامادم اتومبیلش را .عوض کند تمام فامیل متوجه میشوند چطور ایشان متوجه نشدنند دامادشان میلیاردها تومن اختلاس کردنند من اگر جای رئیش جمهور محترم بودم ایشان را فوری برکنار میکردم.
سلام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
جالب است كه هيچ مسئولى براى فرزند و داماد متخلفش توصيه نداشته است!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
حتی برای سمتهای مدیریتی فرزندان و بورس تحصیلی
اروپا و ... هم هیچ وقت هیچ توصیه ای نمی کنند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
اگه توصیه ای نبوده چرا لباس آقای داماد با بقیه محکومین قرق می کند
ناشناس
|
-
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
آقای وزیر خطای چی با چپاولش وغارت اش هزاران جوان و خانواده به خاک سیاه نشانده باید برای اجرای عدالت با دست خودت زنده زنده تو آتش به سوزانید وخاکسترش خارج از ایران تو همان کشورهای که پولها برده خوش گذرانی کند به ریزد.جنایت کرده نه خطا.با پولها دزدیده شده توسط او هزاران جوان شغل پیدا می کردند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
یعنی ساختن مسکن باعث ایجاد گرانی شد؟! یا دلال بازی و واسطه بازی و عدم گرفتن مالیات از ان ها؟
همه کارشناسان بی طرف می گویند این مسکن مهر باعث شد ان تورم را کنترل کند که بیشتر نشود چیزی در این دولت انجام ندادن و تورم هم از ان دوران بیشتر شد
شما همون مسکن مهر را هم بلد نیستید بسازید و عملا ساخت و ساز رو تعطیل کردن و با افتخار هم می گویند خانه ای ساخته نشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
خانم سلحشوری چون شماها دست بردین به روال طبیعت بشری و این فاجعه را درست کردین چیزی تا قرن ها پیش مشکلی وجود نداشت و زن وطیفه اش را می دانست و هم مرد و حالا هم چوبش را بخورید
چیزی که عوض دارد گله ندارد
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۶:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
قرنها پیش تو کجا بودی پسر جان؟دوست داری به اونزمان برگردی؟با شمشیر بجنگی و انسان دیگه ای رو از وسط نصف کنی؟نه پسر جان امکانپذیر نیست چون بشر بسمت تکامل حرکت میکنه و موج تکامل امثال شما رو هم خواهد برد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
اقای شریعتمداری از دختر خود نپرسیدید اقاهادی با این سن کم ماشینهای میلیاردی را از کجا آورده؟
پاسخ ها
ع.ع
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
آقای شریعتمداری اگر برای دامادتان توصیه ای نداشته اید پس بفرمائید در جلسه ای که با مدیران بانکها داشته اید آقای شاه دامادتان در کنار شما چه می کرده ؟ تصاویرش موجود است ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
این پروانه سلحشوری همونیه که با تفحص از اموال مسئولین مخالفت کرده ایشان همانیست که با لیست اصلاح طلبان رفت شد نماینده تهران و من خودم متاسفانه به ایشان رای دادم. دیگه به لیست رای نمی دیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
یعنی هنوز تو فکر رای دادن هستی؟ بنازم به این شعور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
حتما کشورهایی مثل امارات هم که خانه های زیادی ساختند باعث ایجاد این بلاها در کشورشان شده!
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
استخراج بیت کوین مانند قاچاق سوخت و مواد غذایی از ایران باعث خروج ارز از ایران برای خرید دستگاه ماینر و همینطور دزدی برق و خاموشی های گسترده در آینده نزدیک خواهد شد و به نظر می رسد توطئه ای طراحی شده در موساد است .از طرفی نبض قیمت بیت کوین در دست امریکا است و هر لحظه ممکن است قیمت بیت کوین از 11000 دلار به 2 دلار کاهش پیدا کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
نه آقای شریعتمداری . نه شما توصیه ای برای داماد عزیزت کردی نه اون خطایی مرتکب شده . فقط 3000 میلیارد تومن ناقابل دزدیده چیزی نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
اون بنده خدا ظاهرا چیزی حدود 200 میلیارد وام بلا عوض گرفته در ضمن مداح اهل بیت هم هست نباید کاری به کارش داشته باشید
ناشناس
|
Canada
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
تبریک به مسؤولین و متولیان فرهنگی که بعد از 40 سال کار شبانه روزی. فرهنگی بازیگران خانم دقیقه شماری می کنند تا روسری را از سر بردارندوبا هزار ویک جور ادا و اطوار سلفی بگیرند.و سلبریتی های مرد آن با شلوار پاره و زیر ابرو برداشته وپاچه ورمالیده به وطن فروشی افتخار هم بکنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
قطاری از سی شتر جلوی کپری که بام گنبدین داشت ایستاده بودند. ساربان ها بارهای سنگین را از پشت شتران بر نداشته بود. از دور دست، صدایی به گوش میرسید. شترها سرها را به سوی صدا برگرداندند. از جایی که صدا می آمد الاغ سیاهی نمودار شد.

مردی با ریش انبوه و خرقه ای بلند و دستاری سفید بر گرد آن الاغ پیچیده بود و دم الاغ را به دست داشت و پیش می آمد.

مرد به الاغ میگفت چند گام دیگر هم برو تا جیره کاهت را بگیری. مرد با الاغش به طرف شتر ها می آمد و زمانی که به شتر ها رسید صدا کرد ، اینجا کیست، جواب بدهید.

جوابی نیامد. مرد از الاغ پیاده شد و اطراف را با دقت نگاه کرد اما خبری از کسی نبود. تکه نانی را از کیسه همراه خود درآورد و آن را در توبره ای خورد کرد و بر سر الاغ آویخت و گفت: این آخرین بازمانده خوراک را به تو یار وفادار میدهم.

مرد به طرف ورودی کپر رفت و سلامی داد اما از هیچ کس پاسخی برنخاست. او از مشاهده رنگ پریدگی ساکنان کپر ترسید. آنها مرده بودند........


ادامه دارد........
کریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
آقای شریعتمداری، همین که بگویند دامادم شریعتمداری، کار تمام است. طرف مقابل حساب کار دستش میاید. اگر میخواستند مجرم را مجازات کنند که نمیگفتند: داماد شریعتمدار، میگقتند آقای فلانی خلاف کار.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
وقتی دیه زن و مرد که دستور خدا است را برابر می کنید معلوم است که پوششی که نیم بند است را هم جز افتخارات می دانید و همین طور پیش برویم مانند دیگر کشورها زنان را می فرستید ولی نمی دونم شما که میخواهید این کار ها را بکنید خیال همه را راحت نمی کنید و الان تکلیف همه را مشخص نمی کنید که مثل کشورهای دیگر بی حجاب اعزام نمی کنید ؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
همین امثال تو یک زمانی میگفتند حمام کردن خلاف دستور خداست و با دوش گرفتن مخالف بودند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
پرچم امریکا تا حالا غسل کردی و انواع ان را بلدی؟
بیشنر نگفتم تا مفهوم دوش را بفهمی
!!!!!
ناشناس
| France |
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
تو کله شمانمیشود تجربه علم و عقل را فرو کرد . انوقت اگر برای خواهر و برادر و زنان بستگانت اجرا شد انوقت رجز خوانی بکن ای وای چی شد و چه فکر میکردیم .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
تابناک چرا جوابی که برای پرچم امریکا فرستادم را منتشر نکردی
این که گفتم غسل کردن به روش دوش هم است ایرادی داشته که جوابش را دادم؟
نکند خودت هستی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
حمام کردن خلاف دستور خدا است و دوش گرفتن؟
عمو جان از البانی که ان شالله نمی ایی اینجا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
علم و عقل را دیدیم در غرب و شرق که اجرا شد و دارند دست و
پا می زنند الان
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
اون زماني كه اروپايي ها ماه به ماه حمام نمي رفتند اسلام غسل جمعه را كه هر هفته بايد انجام بشه وضع كرده، كجاي اسلام گفته حمام خلاف دستور خداست.در ضمن وقتي بي بندوباري و ترويج استفاده ابزاري از زنان با بودجه كشور امريكا و انگليس در ماهواره و فضاي مجازي شكل گرفته و مردان و زنان روزبه روز از تعاليم اسلام دور ميشن نبايد غير از اين هم انتظاري داشت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
با پیاز ، تخم مرغ و گوجه فرنگی میشود غذایی خوشمزه درست کرد لاکن گوجه فرنگی قرمز رنگ است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
کاش محافظ ترامپ بودم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
یادش بخیر یک روزگاری هر چی دختر و زن باوقار بود و زیاد در دید مردهای غریبه نبود همه تحسینش می کردن هم فکرش در ارامش می بود و ۹۹ درصد زن های ان روزگار هم ازدواج می کردن و زیاد هم خودشان را ارایش افراطی نمی کردن ولی الان به یک وضعی دچار شدیم که هی می خواهند ارایش و عمل کنند و هی من من می کنند و سطح ازدواج هم حتی به نصف کاهش یافته و تازه ارامش روانی هم ندارن
حالا شما بگویید اموزش امکان ندارد اوضاع خوب شود چون دنیا را وارونه کردین که مقصر اصلی هم مردان هستند که فضایی ایجاد کردن تا شهوت ها گسترش یابد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
آره داداش
دوران برده داری تمام شده
زنان هم حقوق برابر می خوان هم از تبعیض های ناروای ناراحت هستند
اون زمان که شما می فرمایید چند همسری هم رایج بود به مردان خیلی خوش می گذشت
ای روزگار ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
جناب نبوی
تو این دولت چی ارزش ریال رو کاهش داد؟ مسکن اجتماعی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
اوضاع خیلی خراب است
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
کلا اگر شعار حجاب را از برخی بگیرند کلا دستشان در سیاست و اقتصاد و اداره کشور خالی هست . همه دعدعه روز و شب انها فقط جوراب و مانتوی دختران کشور هست اصلا وقت نمیکنند به قیمت سیب زمینی و علت گرانی فکر کنند . تازه علت گرانی را هم به حجاب پیوند زدند دیدند یک زمانی ارزان میشود یک زمانی گران .
محمد ر ا
|
United Kingdom
|
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
آقای شریعتمداری
توصیه ای به دامادتون ندارید
ولی توصیش رابه بالابالاهامیکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
دارید همه چیز را برای زن ها فراهم می کنید پس لطف کنید خیلی از قوانینی که ضد مرد هست را بردارید
نمی شود یک طرفه انجام داد مانند مهریه و سربازی رفتن زنان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
زن و مرد هر دو انسان هستند و لازمه حقوق برابر داشته باشند قوانین مربوط به ازدواج که زن را برده ی مرد می کنه بردارید و قانون ارث را منصفانه و برابر کنید
یکی دو شکم هم زایمان بفرمایید
چشم زنها سربازی هم خواهند رفت
ناشناس
|
-
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
دروغگویی
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
کار ژشتی هست . حتی کوچک باشد هم دشمن خدا و هم دشمن خلق
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
شوهر دزدی مد شده.مواظب شوهرانتان باشید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
زن دزدی هم همینطور
ولی با افتخار اعلام نمی کنند
هر کس مواظب و مراقب همسرش نباشه همینه که دارین می بینین
حسین
|
Spain
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
برادر شریعتمداری
داماد شما بدون مایه گذاشتن از شما نمیتونست حتی وام ازدوج بگیره چه برسه به ....
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
خانم سلحشوری چرا زودتر از این زنان دفاع نکردید? چرا وقتی زنی 7صبح می رود سرکار حتما باید آرایش کرده باشد ولی مردان نه?
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
مردان اگه صبح که از خونه میان بیرون اقلا یه مسواک بزنند و انگشت مبارک را از بینی خود خارج کنند کلی شاهکار کردن
آرایش و نظافت بیشتر پیشکش
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
بهزاد نبوی: مسکن مهر و شعار نفت بر سر سفره مردم ارزش ریال را کاهش داد!!؟
یعنی عملکرد دولت تکراری شما و آن دلارپاشیها و رانتها و.. تاثیری نداشت؟؟؟
من خودم دیگر تکرار نمیکنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
اگر میخواید در زندگیتون سعادتمند بشید هرگز از کسی انتظاری نداشته باشید، برا زندگیتون برنامه داشته باشید، ازدواج نکنید و زاد و ولد هم نکنید و از همه مهمتر آدم های مفلوک و منفی نگر و آدم های مزخرف و بیشعور رو از اطراف خودتون حذف کنید
پاسخ ها
7
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
به شدت موافقم
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
توقیف کشتی ایرانی با سناریوی از پیش هماهنگ شده انجام شده که کلید انرا نخستین بار صدا وسیمای میلی با افشای مسیر نفتکش دیگر و توضیح نحوه دور زدن تحریمها زد، اغاز شده و میطلبد واکاوی شود دستگاهی که تماما مقید به انقلاب باید باشد چطور اینگونه مجری اوامر دولتهای خارجی شده است؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
میلی جان اول رسانه وابسته به خود دولت که ایرنا و ایسنا بود فاش کردن ان ها هم از خارجی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
خربزه زرد است لاکن هندوانه قرمز است
پاسخ ها
ناشناس
| Hong Kong |
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
تکبیر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
بهزاد نبوی ! مسکن مهر تنها کار با پشتوانه درست اقتصادی و درجهت درست بود . نکنه از اخوندی راضی هستی ؟
مهسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
ایران بزرگترین مصرف کننده لوازم آرایش بعد از یک کشور عربی در کل دنیاست. زنان ما در این زمینه در جهان اول شدند.
افتخار آفرینی زنان ایرانی در عرصه های بین المللی، سطح شاخص های بین المللی و آمارهای مربوط به مشارکت اقتصادی و سیاسی و اجتماعی در خود کشور ، گویای همه چیز است.
البته زنان ما در عرصه های علمی و ورزشی و هنری باعث افتخار و سربلندی ایران در عرصه های بین المللی هستند و در سالهای اخیر حرکت رو به جلو داشته ایم و از نظر حقوق مربوط به زنان ، در شهرهای بزرگ ، وضعیت قابل قبولی وجود دارد؛ اما آمارهای رسمی ، نشان دهنده ی پایین بودن مشارکت زنان در همه ی عرصه ها حتی دینی و مذهبی است.
در جامعه ما کانون خانواده و نقش کلیدی زن در آن به عنوان اولین وظیفه یک زن تعریف میشود اما سایر مشارکتهای آنان هیچ تعارضی با این نقش ندارد.از طرفی زنان ما تا به این سن کلیدی می رسند از لحاظ جسمی از سن افتخار آفرینی در عرصه های بین المللی و ورزشی و فرهنگیو وشروع سایر مشارکتها عبور کرده اند. البته آمارهای مربوط به ازدواج های کودکان که سالانه چندهزار نفر را شامل میشود نیز نشان دهنده ی قبل از سن مشارکت و حتی همسری است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
ما هم به شما و همه کسانی که به زنان ایرانی ارج می نهند ، افتخار می کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
باز دم اون محمود گرم با مسکن مهرش 4 میلیون خانوار ( 20 میلیون نفر ) رو صاحبخونه کرد و با فقط 4 میلیون از دربدری نجات داد . زمان شما اشراف کنسرتی با 4 میلیون فقط میشه 25 سانتیمتر آپارتمان خرید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
شرایط امروز و این گرانی ها در تاریخ ایران بی سابقه بوده و حتی از زمان محمود هم شرایط کشور وخیم تر شده. دولت بعدی هم که بیاد به قدر گند بالا میاره که مردم میگن صد رحمت به ولت حسن


سال به سال شرایط ایران داره وخیم تر میشه البته برای مردم عادی اما برای دزدها، پزشکان، کارمندان، دلالان و...... سال به سال شرایط بهتر میشه
سلیمانزاده کارمند دانشگاه ازاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
ایا حراست دانشگاه ازاد با متخلفان درونی دانشگاه ازاد هم برخورد میکند ؟ آیا برخوردهای داخلی را رسانه ای میکند ؟ دهها تخلف در تهرانت مرکز در حال وقوع است .
mm
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
شریعتمداری؛ تو سفارشش را نکردی اما دارایی های او را هم که هر روز میلیاردی بیشتر میشود هم ندیدی؟!!!
ناشناس
|
Czech Republic
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
چقدر مسئولانمون پاکند. اشک در چشمانم حلقه زد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
داماد مظلوم
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
اقاي شريعتمداري وقتي نفهميديد چه دامادی داری چگونه وزير شدي ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
چه ریطی داره.
ولی مثبت دادم چون کلاً با این شریعتی حال نمی کنم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
اقای وزیر خودت میگی خودت هم میخندی عجب ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
اقای شریعت مداری داماد خطا! ندارد مجرم اقتصادی است!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
سه دسته دنبال جنگ هستند
۱_ افراطیون داخلی که همیشه دنبال غنائم جنگی و کاسبی هستند
۲_ مخالفین خارجی
۳_ افرادی که امیدی به بهبود وضعیت ندارن و معتقد هستند که دموکراسی از درون صندوق رای ایجاد نمیشه و رای دادن آنها بی فایده است
به حول قوه الهی جنگی صورت نمیگیرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
ابهت تحریم ها فرو ریخته ، بخصوص اینکه امارات هم در تامین درهم و دلار با صرافی ها همکاری میکنه ، خودش بهتر میدونه جنگی بشه اثری از امارات و اسرائیل غاصب نخواهد بود ، بهترین کار رو روحانی داره انجام میده ؟! دلار حداکثر ۱۵ هزار تومان است نه بیشتر ؟!
حمیدخان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
جیگر آدم واسه مظلومیت این شاه داماد کباب میشه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
سریال جدید مهران مدیری گوشه ای از فساد ها رو نشون میده که بجای خنده باید به حال فرهنگیان خون گریست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
حمایت از حجاب دولتی را سرنگون نمی کند ولی جمایت از غارت واختلاس جنگ زبر وخشن بوده وهر دولت قدرتمندی را در کوتاه مدت سرنگون میکند بجای ایفای نمایش حجاب به چپاولگران رسیدگی کنید
ناشناس
|
France
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
پروانه سلحشوری . نمیدانم چه شده و زنان و دختران ایرانی بیشتر از زنان و دختران اروپایی ارایش میکنند و یک جای کار میلنگد ....... چند جای کار میلنگد . شنیدم که قرار بود مثل دوران قاجار زنان حتی دست و صورتشان پوشیده شود . خوب معلوم هست طبق ذات فطری انها مجبور هستند صورت خودشان را بیشتر کرم‌مالی کنند یا ناخن ها بلند باشند یا تن صدا تعییر کند ولی دختران اروپای نیازی ندارند چون عین شخصیت خودشان هستند نمایش و نقش بازی نمیکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
اقای شریعتمداری توصیه شما لازم نیست خودش انگشتر داشته و همون توصیه بوده البته پیشانی اش کمی باید رویش کار شود
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
جناب شریعتمداری فرمودند هیچ کدام از فرزندان محترمشان در کار دولتی مشغول نیستن.
کار دولتی خوبه یا اینکه دویست میلیارد وام بدون ضمانت بگیری باهاش خانه و ماشین و... بخری و هزاران میلیارد به جیب بزنی؟
مگر عزیزان شما با درآمد دولتی می توانند زندگی کنند جناب شریعتمداری.
عامل این همه بدبختی و گرانی چپاولگرانی مانند داماد شما هستن.
یک نظر سنجی از مردم بفرمائید مطمئن باشید همه مردم آرزوی اعدام شدن این مفسدان و کسانی که این بذل و بخشش را انجام داده اند را دارند.
ناشناس
|
France
|
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
سخن زیبا کلام کاملا درست هست ایشان گفتند که حالا مثلا عنی سازی را بالا بردی که چی شود . کی میخرد . مگر برای سوخت نیروگاه چقدر نیاز داری . باید در مقابل رفتار اروپا و عرب و آزانش پاسخ احساسی نباشد بلکه پاسخ ها بر حسب علمی باشد مگر قرار نیست برای سوخت باشه مگر قرار نیست بمب اتم نداشته باشیم . راه حل عقلانی این هست که سیاسیون کشور کاری کنند که اختلافات فقط با امریکا باشد نه سازمان ملل و آزانس و کشورهای اروپایی .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
راه حل این است که با اهرم هایمان آنها را به انجام تعهداتشان مجبور کنیم
مردم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
آقای شریعتمداری شما چقدر آدم خوبی هستی واقا راست میگی پس لطفا سه تا مدرسه غیر انتفاعی جز املاک نمایشگاه بین المللی که ده سال است واگذار کردی به همسرت و بدون پرداخت یک ریال اجاره داره بهره برداری میکنه البته فک کنم شما مطلع نیستی نه؟؟؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
نه به انتخابات
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
استخراج بیت کوین در چین ممنوع شده ، توجه کنید که قیمت برق در چین واقعی است و استخراج بیت کوین در آنجا سود چندانی ندارد ، ظاهراً کامپیوتر های کوانتومی به جاهایی رسیده است پس ممکن است ارزش بیت کوین یک باره به هیچ برسد.
چین با دوراندیشی جلوی بی ارزش شدن دارایی های مردمش و مصرف بالای برق را گرفته است. امیدوارم دولت ایران نیز چنین کند.
ناشناس
|
Canada
|
۰۶:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
جالبه مسولین اصلا رابطه بازی نمیکنندبرای اقازاده هاشون و اقوامشون
نمیدونم داستان چیه که همه مشکلات از اقازاده هاو اقوام بالامیاد ومردم عادی نیستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
زیبا کلام رفتار منفعل غرب را در برابر امریکا ندیده است ؟یک سال زمان کمی برای غرب بود تا یک کانال مالی محدود ایجاد کند ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
آقای دکتر ولایتی چند شغله (40 سمت هر کدام 5 میلیون درآمد می شود چقدر؟) جعل فقط در مدرک نیست بلکه کیفیت نازل دوره های تحصیلات تکمبیلی دانشگاه آزاد هم جعل و هم فاجعه ای است که بعداً صدایش در خواهد آمد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
آقاي زيباكلام كمتر از امريكا وغرب حمايت كن مثلا نان اين مملكت را ميخوري واقعا نيازه كه در خصوص اين اظهارات دشمن شاد كن از شما تحقيق بشه
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
مسئولین کنار بروند و کشور را به مردم بسپارند تا ایران را با تمام افکار و عقاید و مذاهب و اقوام مختلف بسازیم.
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
جناب سردار جوانی، تشویق به بی حجابی جنگ نرم است، لطفا اسمی هم برای دزدی، اختلاس، گرانفروشی، احتکار، ندادند حقوق چند مآه کارگران، بیکاری، بگذارید. لطفا.
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
برادر عزیز ناقوس جنگ ازپشت مرزهای کشور به گوش می رسد ؛ آن وقت ما در پی بندگیسوی لیلی هستیم.حجاب امری بسیار موثر ومفید است چه برای زن وچه برای مرد.کاش در افکارمان واندیشه ایمان حجابی برای جلوگیری از ورود اندیشه های ناصواب ایجاد می کردیم تا وضعیت کشور به این مرحله از بی ثباتی نرسد.
جمال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
ایرانی های عزیز خواهش میکنم از شما به لیست رای ندین اگر به صورت لیستی رای بدین یه نفر هم مثل خانم پروانه سلحشور ازش بیاد بیرون بسه
p
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
اول امام جمعه بايد باز خواست شود كه در حوزه ايشان تخلف صورت گرفته و ملاحظه كرده و بهد چرا اينقدر طول ميدهيد تخريب بايد شود
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
شریعتمداری: توصیه‌ای برای دامادم نکرده‌ام، خطایی دارد با او برخورد شود

آقاي شريعتمداري ميشه کذب نگيد
قاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
اتفاقاً سخن آقای زیبا کلام اشتباه محض است
بمب اتم بهانه ای است از طرف آمریکا ، نمونه اش برجام است که با تمام بگیر و ببند و تصویبش ، به بهانه واهی از طرف آمریکا به صورت یکجانبه کنار گذاشته شد و در تمام این مدت نه تنها امریکا بلکه هیچیک از کشورهای اروپایی به تعهدشان عمل نکردند. وجداناً شما هم اگر با کسی قول و قراری بگزارید و طرف مقابل به تعهدات خود عمل نکند باز هم شما به قرارهای خود پایبند میمانید؟
آنها فقط قدرت دفاعی ایران را هدف گرفته اند و متاسفم برای این گفته بدون تفکر آقای زیبا کلام که " هسته‌ای بجای آنکه در خدمت منافع ملی و پیشرفت کشور باشد، بیشتر بدل به ابزاری شده در جهت پیشبرد آمریکاستیزی. آیا چاه ویل هسته‌ای بجز هزینه بر منافع ملی کشور ثمر دیگری داشته است؟
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
کلا توصیه ای برای برادر و برادزاده ها و داماد و نوه و فرزندان و خواهر زاده و باجناف و باجناق زاده ها و ... نمی شود اما نمی دانیم چرا جز بستگان مسئولین کسی نمی تواند بساز بفروش های غیر قانونی یا واردات غیر قانونی یا صادرات غیر قانونی و ..داشته باشد!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
کاش در سرزمین کفر به دنیا می امدم
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
محاکمه نجفی صندوق توسعه ملی سعید معروف رمزارز شورایاری ها بشار رسن پروپیچ‌ میترا استاد علیرضا دبیر