بازدید 28025
آخرین تحولات خاورمیانه؛
طرح افزایش بودجه اتاق جنگ اقتصادی آمریکا با ایران، درخواست اروپا از ایران برای عدم خروج از برجام، موضع بی‌سابقه بحرین درباره اسرائیل و پایان کنفرانس اقتصادی بحرین با سخنان جنجالی داماد ترامپ، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به شمارش معکوس برای راه‌اندازی کانال مالی مشترک ایران و اروپا نیز اشاره کرد.
کد خبر: ۹۰۸۱۴۳
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۷ 27 June 2019

طرح افزایش بودجه اتاق جنگ اقتصادی آمریکا با ایران، درخواست اروپا از ایران برای عدم خروج از برجام، موضع بی‌سابقه بحرین درباره اسرائیل و پایان کنفرانس اقتصادی بحرین با سخنان جنجالی داماد ترامپ، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به شمارش معکوس برای راه‌اندازی کانال مالی مشترک ایران و اروپا نیز اشاره کرد.

به گزارش «تابناک»؛ تنها چند ساعت پس از آنکه «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از آمادگی برای اجرای کانال مالی مشترک با ایران، موسوم به اینستکس خبر داد، وال استریت ژورنال نیز به نقل از منابعی که نام آنها را ذکر نکرده، نوشت: انتظار می‌رود طی روزهای آینده عملیاتی شدن اینستکس رسماً اعلام شود.

بنا بر این گزارش، فرانسه، انگلیس و آلمان قرار است تا روز جمعه اعلام کنند که دست‌کم چند میلیون یورو سرمایه تزریق می‌کنند تا خطی اعتباری برای اینستکس و تسریع در انجام اولین تراکنش‌ها ایجاد شود.

در همین ارتباط نیز اعلام شده که قرار است روز جمعه دیپلمات‌های ارشد اتحادیه اروپا، آلمان، انگلیس، روسیه، چین و ایران در وین، پایتخت اتریش تشکیل جلسه داده و در خصوص نگرانی‌های مربوط به برجام گفت‌وگو کنند.

از سوی دیگر، روزنامه انگلیسی «گاردین» با تأیید راه‌اندازی خط اعتباری مشترک ایران و اروپا در خلال نشست کمیسیون مشترک برجام در وین اعلام کرد: ممکن است این موضوع پنجشنبه هفته جاری که ایران از سقف‌های مجاز در برجام برای ذخایر اورانیوم عبور می‌کند، اعلام شود.

شمارش معکوس برای راه‌اندازی کانال مالی مشترک ایران و اروپا/ درخواست اروپا از ایران برای عدم خروج از برجام/ شمارش معکوس برای راه‌اندازی کانال مالی مشترک ایران و اروپا/پایان کنفرانس اقتصادی بحرین با سخنان جنجالی داماد ترامپ

با این حال به گفته گاردین این اقدام آخرین تلاش اتحادیه اروپا برای جلوگیری از «خروج ایران» از توافق هسته‌ای است.

روز گذشته، «فدریکا موگرینی»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست خبری مشترک با «شاه محمود قریشی»، وزیر امور خارجه پاکستان در بروکسل با تأیید اینکه مکانیسم مالی ایران و اروپا موسوم به اینستکس وارد مرحله عملیاتی خود شده است، اعلام داشت: من می‌توانم تأیید کنم که روز جمعه بخش سیاست خارجی اتحادیه اروپا، نشستی درباره برجام خواهد داشت. ما نه اکنون بلکه از زمان امضای این توافق همه تلاش خود را برای عملی کردن این مکانیسم انجام داده ایم.

به گفته موگرینی، اینستکس اکنون با همکاری کشورهای عضو برجام از جمله روسیه و چین و جامعه بین المللی به مرحله اجرا رسیده و ما از زمان امضای برجام تا به امروز همه تلاش خود برای حفظ این توافق انجام داده ایم.

اوایل فوریه سال ۲۰۱۹ (بهمن ۱۳۹۷) ساز و کار حمایت از مبادلات تجاری به نام «اینستکس» توسط آلمان، فرانسه و انگلیس، نهایی و ثبت شد؛ اما از آن روز تا به حال هنوز این ساز و کار عملیاتی نشده است.

چندی پیش و در سالگرد نقض یکجانبه برجام توسط آمریکا جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که برخی اقدامات خود در ارتباط با برجام را متوقف کرده و فرصتی ۶۰ روزه به کشورهای باقی مانده در توافق می‌دهد تا به تعهدات بانکی و مالی خود عمل کنند.

طرح افزایش بودجه اتاق جنگ اقتصادی آمریکا با ایران

مجلس نمایندگان آمریکا شامگاه چهارشنبه (به وقت تهران) به پیشبرد طرحی رأی داد که خواستار افزایش ۱۰ میلیون دلاری بودجه «دفتر تروریسم و اطلاعات مالی خزانه‌داری آمریکا» در راستای حمایت از اجرای تحریم‌ها علیه ایران شده است.

این طرح که با هدف تقویت نهادهای دخیل در اجرای تحریم‌ها علیه ایران ارائه شده بود، با ۲۲۶ رأی موافق و ۱۹۵ رأی در مرحله‌ای به نام «ارجاع به کمیسیون» به تصویب قانونگذاران مجلس نمایندگان رسید.

مرحله «ارجاع به کمیسیون» یک مرحله قبل از تصویب نهایی یک طرح در مجلس نمایندگان آمریکاست. این تاکتیک به حزب اقلیت فرصت می‌دهد، آخرین اصلاحات مدنظر خودشان را در طرح مورد نظر اعمال کنند.

پایگاه واشنگتن‌تایمز تصویب این طرح را یک پیروزی برای حزب جمهوری‌خواه توصیف کرده است و ۳۷ نماینده دموکرات به این طرح که مورد حمایت حزب جمهوری‌خواه بود رأی موافق دادند. 

شمارش معکوس برای راه‌اندازی کانال مالی مشترک ایران و اروپا/ درخواست اروپا از ایران برای عدم خروج از برجام/ شمارش معکوس برای راه‌اندازی کانال مالی مشترک ایران و اروپا/پایان کنفرانس اقتصادی بحرین با سخنان جنجالی داماد ترامپ

«مایک والتز»، یکی از نمایندگان حزب جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان آمریکا در صحن مجلس ادعا کرد که این بودجه برای تضمین منافع ملی آمریکا ضروری بوده است.

رسانه‌های آمریکایی اشاره‌ای به اینکه رأی‌گیری نهایی بر سر این طرح چه زمانی انجام خواهد شد، نکرده‌اند.

وی گفت: «این طرح، سیاست‌های تحریمی علیه روسیه، کره شمالی، داعش و به ویژه ایران را اجرایی خواهد کرد. من به طور ویژه از خطرات جدی ایران علیه منافع مالی کشورمان آگاه هستم.»

ساختار سازمانی اتاق جنگ اقتصادی

«دفتر تروریسم و اطلاعات مالی» یا «FTI» در سال ۲۰۰۴ به عنوان یکی از نهادهای وزارت خزانه‌داری آمریکا ایجاد شد و بر اساس آنچه تا کنون مشخص شده، در واقع مرکز طراحی جنگ اقتصادی این کشور علیه کشورهای مخالف با سیاست‌های کلان واشنگتن به شمار می‌رود.

«دفتر تروریسم و اطلاعات مالی» مأموریت ادعایی خود را «اجرای راهبردهای دولت آمریکا برای مبارزه با تأمین مالی تروریسم در سطح داخلی و بین‌المللی، تدوین و اجرای راهبردهای ملی در خصوص مبارزه با شبکه‌های پولشویی و تأمین مالی تروریسم» اعلام می‌کند.

این دفتر چنانکه در چارت سازمانی زیر دیده می‌شود، شامل چهار زیرمجموعه است: ۱- دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (اوفاک) ۲- دستیار وزیر در امور اطلاعات و تحلیل ۳- دستیار وزیر در امور تأمین مالی تروریسم و ۴- شبکه اجرای قوانین مربوط به جرایم مالی.

درخواست اروپا از ایران برای عدم خروج از برجام

معاون نماینده دایم آلمان در سازمان ملل از درخواست اروپا از تهران مبنی بر عدم خروج از برجام خبر داد.

وی گفت: کشورهای اروپایی نظارت بر توافق هسته ای با ایران را ادامه می دهند و از تهران می خواهند از این توافق خارج نشود.

نماینده آلمان در جلسه شورای امنیت سازمان ملل گفت: اکنون زمان مهم و کلیدی برای برجام و تلاش جامعه بین المللی در جهت حفظ این توافق است. همراه با شرکای اروپایی، در صورتی که ایران وظایف خود را در چارچوب برجام عملی کند، آلمان به طور کامل در برجام می ماند.

به گفته وی، تصمیم واشنگتن برای خروج از برجام باعث تأسف و ناراحتی برلین شده است. آلمان در خصوص تصمیم آمریکا برای ترک یکجانبه از برجام، تشدید تحریم ها علیه ایران و امتناع واشنگتن از تمدید معافیت برخی از کشورها برای خرید نفت ایران، عمیقاً متأسف است.

در عین حال نماینده آلمان بیان داشت، برلین نگران بیانیه تهران است که محدودیت ها در چارچوب برجام در زمینه منابع اورانیوم غنی شده و آب سنگین را رعایت نخواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: ما از ایران می خواهیم که پرتاب موشک ها و کارهای مرتبط با این موضوع را انجام نداده و از چنین بیانیه هایی در کنار پرتاب ها خودداری کند.

موضع بی‌سابقه بحرین درباره اسرائیل

همزمان با میزبانی منامه از نشست ضدفلسطینی مورد حمایت آمریکا، «خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر خارجه بحرین روز چهارشنبه در مصاحبه با چند رسانه صهیونیستی برای اولین بار به صراحت از تصمیم این کشور برای برقراری رابطه با رژیم صهیونیستی سخن گفته است.

وی در گفت‌وگو با پایگاه «تایمز اسرائیل» در مورد رژیم صهیونیستی گفته است: «ما معتقدیم که اسرائیل کشوری است که می‌ماند و ما می‌خواهیم روابط بهتری با آن داشته باشیم. می‌خواهیم با آن صلح کنیم.»

وزیر خارجه بحرین در مصاحبه با کانال ۱۰ تلوزیون رژیم صهیونیستی هم در پاسخ به پرسشی در مورد غیرمعمول بودن مصاحبه یک مقام عرب با رسانه‌های اسرائیلی، می‌گوید: «این اتفاق باید مدت‌ها پیش رخ می‌داد. صحبت کردن با کسانی که با آن‌ها اختلاف دارید، همواره گامی است که نهایتاً به کاهش تنش منجر می‌شود.»

وی افزود: «ما همواره می‌خواستیم مناقشه عربی ـ اسرائیلی یا مناقشه اسرائیلی ـ فلسطینی را حل کنیم… اما ما همواره با افراد مختلف از سرتاسر جهان صحبت کرده‌ایم، جز صحبت مستقیم با افکار عمومی اسرائیل از طریق رسانه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی خودشان. فکر می‌کنم این باید مدت‌ها پیش اتفاق می‌افتاد و نمی‌خواستیم الان هم که این نشست مهم را میزبانی می‌کنیم، این فرصت را از دست بدهیم.»

پایان کنفرانس اقتصادی بحرین با سخنان جنجالی داماد ترامپ

با پایان یافتن کنفرانس اقتصادی بحرین، «جرد کوشنر»، داماد و مشاور دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با خشم از عدم حضور گروه‌های فلسطینی در این کنفرانس، رهبران فلسطینی را متهم کرد که آنها نمی‌خواهند به مردمشان کمک کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه درها به روی فلسطینیان باز است، گفت: هر زمان که رهبران فلسطینی اراده کنند، می‌توانند از طرح صلحی که او تهیه کرده، بهرمند شوند.

با این حال، کوشنر به خبرنگاران اعلام کرد که جزئیات سیاسی برنامه خود را در زمان مناسب به زودی اعلام خواهد؛ هرچند زمانی بر اساس طرح وی می‌توان به توافق صلح رسید که دو طرف آمادگی پذیرش آن را داشته باشند.

شمارش معکوس برای راه‌اندازی کانال مالی مشترک ایران و اروپا/ درخواست اروپا از ایران برای عدم خروج از برجام/ شمارش معکوس برای راه‌اندازی کانال مالی مشترک ایران و اروپا/پایان کنفرانس اقتصادی بحرین با سخنان جنجالی داماد ترامپ

از سوی دیگر، «صائب عریقات»، دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین در واکنش به اظهارات «جرد کوشنر»، مشاور ترامپ درباره سرمایه گذاری در فلسطین و بهبود شرایط مردم در این منطقه گفت، طرح کوشنر ملت فلسطین را نابود می‌کند و به نفع آنها نیست. عریقات در این ارتباط افزود: آنها درآمدها، گردشگری و آب را از ما دزیدند و کوشنر به اشغالگری و شهرک سازی اسرائیلی‌ها اشاره‌ای نکرد. وی گفت: حاضران در نشست منامه در بحرین می‌خواهند طرح عربی را به شوراهای شهرک سازی اسرائیلی تبدیل کنند.

بر اساس طرح ادعایی کوشنر در ده سال آینده ۵۰ میلیارد دلار در اختیار فلسطینیان قرار می‌گیرد که قرار است تولید ناخالص داخلی آنها را دو برابر کرده و یک میلیون شغل برای آنها ایجاد کند.

کنفرانس اقتصادی بحرین که نخستین مرحله اجرای معامله قرن است، از روز سه شنبه در منامه آغاز شد و تا پایان روز چهارشنبه ادامه داشت.

برگزاری این نشست با مخالفت بسیاری از گروه‌های فلسطینی، مردم کشورهای عربی و شخصیت‌های مختلف در جهان مواجه شده است.

از میان کشورهای همسایه فلسطین، لبنان نماینده‌ای به اجلاس بحرین نفرستاد. اردن و مصر نیز تنها نمایندگانی در سطح معاون وزیر به این گردهمایی فرستادند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴
در انتظار بررسی: ۲۶
انتشار یافته: ۶۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
راه اندازی با چند میلیون دلار بیشتر شبیه جوک است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
به جای این که در مورد برجام حرف بزنند و عدم اجرای تعهداتشون می روند در مورد موشک و قدرت منطقه ای ایران حرف میزنند
با اینها نباید مماشات کرد و از موضع ضعف و خنده نگاه کرد خصوصا این فرانسه و انگلیس
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
اینستکس کانال مالی برای غذاودارو هست و ازانجایی که معامله مالی برای غذاودارو ازاولش هم تحریم نبودواصلا نیازی به سازوکارجدیداونم بعدازاینهمه وقت تلف کردن نداشت مراقب باشیم که دوباره سرمان کلاه نگذارند !!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
تورم و گرانی در این ابر قدرت منطقه بيداد میکنه خبر خوش سیمان37%گرون شد مبارکه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
این شیوه دب کردن که به جار در خواست تو درخواست دیگیری مطرح کنن باید ما روی درخواست خودمون فقط مانور بدیم هرچی گفتن بگیم گمشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
عاقل از یک سوراخ دوبار گزیده نمیشود.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
چارش اینه که وقتی اونا ما رو بازی می دن ما هم اونا رو بازی بدیم.
ا
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
ایران نباید فریب بخورد. این یک تله است.
اولا اینستکس اروپا ،فروش نفت را شامل نمیشود. ثانیا تنها قسمت کوچکی از اععدات اروپاست که یک سال طول کشیده تا سمبلیک افتتاح شود. ثالثا با نزدیک شدن ایران به خروج از برجام ،مشخص است که این حرکت اروپا فریبه
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
هم پیاز وهم شلاق مسلما بهتره!
ناشناس
| Germany |
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
خوب فریب نخورید یعنی چکار باید کرد؟ یه راهی پیدا کن ما فریبشون بدیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
بهترین موضع بحرین درمورد اسرائیل منطقی وعقلایی بدور ازاحساسات وحفظ منافع ملیشان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
یه زمانی محمود میگفتید به اسرائیل رو بدن بحرین ضمیمه خودش میکنه بچه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
بهمن 97 اینستکس ثبت شد ، و حالا بعد از یکسال بازی دادن ما، اجرایی میشود به محض اجرایی شدن ، ما هم باید به حالت دو ماه قبل باز گردیم ولی خواهیم دید که عملا اینستکس کارایی لازم را نخواهد داشت ،آنها هم اعلام میکنند ما عملیاتی کردیم ولی آمریکا آنرا تحریم کرده.بعد از یکسال از اجرایی شدن اینستکس ، باز باید تهدیدهایمان را از اول شروع کنیم.
در واقع ما را به یک دور باطل میکشانند تا برای آمریکا زمان بخرند .
ظاهرا با اینها که به تعهدهایشان پایبند نیستند قاطعیت بیشتری لازم است تا ما را بازی ندهند.
کمالی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
بفرمایید چه فایده دارد؟
چون اروپا حق خرید نفت از ایران را ندارد تا از طریق اینستکس بتواند دارو‌ و غذا به ایران بدهد.
با این حرکات برجام نجات پیدا نمیکند چون همچنان بی اثر است و ما در تحریم آمریکا و اروپا می مانیم.
این فریبکاریکاری را تمام کنید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
برجام مرده ولی روحانی نمی خواهد برایش نماز میت بخواند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
اروپا هیچ کاری نمیکنه.
خودمان را معطل کردیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
واقعاً آفرین به بحرین. در حالی که بقیه کشورهای عربی پشت پرده با اسرائیل رابطه بسیار دوستانه دارند آنها به راحتی جرات پیدا کرده اند و آن را علنی کرده اند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
اسرائیل سرزمین عراب میخواد مگه همین الان مذاکرات دو کشور اوباما هم نزدن زیرش
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
ایرادش چیه؟ چرا فلسطینیها مخالفت می کنن؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
المان حرف مفت زیاد میزنه ، حتی سایت های تجاری مثل اوپل رو روی ای پی ایران بستن ، تازه اوپل که یک شرکت نیمه ورشکسته اروپایی هست
كوروش
|
Denmark
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
خنده ام مي گيرد كه اين رهبران اعراب حاشيه خليج فارس چقدر حقير و ترسو هستند كه خود را دربست در اختيار امريكا و اسراييل قرار مي دهند تا حاشيه امن براي حكومت هاي ديكتاتوري خود درست كنند و حاشيه امني كه لرزان و شكننده است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
دو دفعه دیگه هم توی تیترتون بنویسید ، شمارش معکوس راه اندازی کانال مالی !
تبریک میگم میتونیم نفت بدیمو غذا بگیریم :))
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
خوب قراره چه اتفاقی بیفتد،تحریم هستیم دیگر.
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
اینستکس راه ببافتد احتمالا بانک مرکزی جشن ملی برگزار میکند و دیگه شکر ارزی حل میگردد.
پارسال تحریم ها نبود بورس هر روز سقوط الان که تحریم ها زیاد شده بورس صعود.
این قدر آش بورس شور شده که همه به صعودهای ان مشکوک و ان را بازی میدانند.
اینستکس راه بیافتد از شنبه احتمالا بورس ۱۰۰۰۰ واحد دیگه روش رفته
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
کجاش را دیدی این یکسال اقای همتی در نبود ارز از اب کره گرفته دیگه اگر یک خط اعتباری برای غذا و دارو هم راه ببافتد احتمالا اقای همتی از خوشحالی فراوان سکته می کند و ۱۰۰۰۰ ۱۵۰۰۰ واحد بورس رویش
میرود فقط چند سوال:
لبنیات یا اجرایی شدن اینستکس ارزان میشود؟
گوشت چطور؟؟
اینستکس فریبی بیش نیست که اروپایی ها به ما میزنند.دولت پلن بی برای بدعهدی اروپایی ها ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
تنفس مصنوعی بی نتیجه برجام چون اروپا نمیتونه از ما نفت بخره
ناشناس
|
Germany
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
انشالله نفت در مقابل غذا و دارو با اروپا موفق شود!! تا كي ملت داروي اشغال هندي و چيني مصرف كند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
این چطورایستادن است .
ناشناس
|
Germany
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
اروپاییها دروغ می گویند. این محکومیتهای اروپا به درد مردم ناآگاه خودشان می خورد. آنها باز می خواهند مقامات ایران را فریب دهند. نفت در برابر غذا فایده ای برای ایران ندارد. فریبکاری کافیست. اقتصاد اروپا به دلیل سیاستهای مالی اشتباه به زودی فرو خواهد پاشید. بانک مرکزی اروپا توانایی بالا بردن سود پایه را نداشته به طور غیر قانونی به خرید قرضه های کشورهای ورشکسته جنوب اروپا ادامه می دهد. واحد پول اروپا به زودی متلاشی می شود. پس به نیروهای داخل ایران اعتماد کنید.
حسنعلی
|
Germany
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
شمارش معکوس برای راه‌اندازی کانال مالی مشترک ایران و اروپا
بازه این شمارش از منفی بی نهایت تا مثبت بی نهایت در نظر گرفته شده است.
دو صد گفته چو نیم کردار نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
مسئولين محترم تابناك ! مانتوهاي جلو باز، مناسب جامعه ما نيست . خواهشمندم از تبليغ آن كه در اين صفحه مشاهده مي شود خودداري فرمائيد. با تشكر از لطف شما
جانباز 70 درصد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
اگر مقتدر بودند و انسجام داشتند که انگلیس از آنها جدا نمی شد ... ایالات متحده اروپا افسانه ایی بیش نیست اروپای متحد در حال کودکی خودش می باشد و نیاز به اسباب بازی برای سرگرمی خودش دارد .. همانقدر که همت کردنند پول واحد درست کردند بس است ... اروپای ضعیف به لحاظ سهامدارهای امریکاییش به هیچ وجه وزنه سیاسی سنگینی ندارد .... هروقت خودش سهامدار خودش شد آنوقت است که حرفهایش با اعمالش یکی می شود . در حال حاضر ایالات متحده آمریکا بسیار مقتدرتر است از ایالات متحده اروپای چند پارچه سیاسی
علی حاجی
|
Germany
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
«مایک والتز»: «این طرح، سیاست‌های تحریمی علیه روسیه، کره شمالی، داعش و به ویژه ایران را اجرایی خواهد کرد. من به طور ویژه از خطرات جدی ایران علیه منافع مالی کشورمان آگاه هستم.»
این «طرح افزایش بودجه اتاق جنگ اقتصادی آمریکا با ایران» از کدامین بودجه میخواهد تامین شود. اصولا اکثر ارزش اضافه تولید شده در ام.آمریکا «مجازی» و حق الزحمه «وکلای دعاوی، مدیریت، مشاورت و کارهای نرم ابزاری...و از این نوع» میباشد که همگی بدون تولید کالاهای مصرفی است. در واقع چنین ارزش اضافه ای زمانی ارزش مند است که چند برابر آن در در داخل مرزهای جغرافیایی همانکشور دارای تولیدات کالایی مورد نیاز روزانه مردم عادی باشد.
افراد کروکوری که چنین بودجه هایی را تصویب میکنند در واقع ارزش اضافه تولیدی در کشورهای دیگر است که به این امر تاکنون اختصاص میداده اند و اکنون دیگر چنین غارتی برای آنان میسر نیست و چین تازه نفس و روسیه دومین فروشنده سلاح های پیشرفته تر و کارساز تر از ام.آمریکا جای صنایع آمریکایی را گرفته و روز بروز وی را از چنین بازارهای فروشی بی بهره تر مینمایند.
اینها همگی نشان از تلاش های مذبوهانه آخرین ام.آمریکا میباشد که اینچنین توپ توخالی میبندد و همه جا به عقب نشینی مشغول است.
در ضمن نباید فراموش کرد که اروپای پیر استعمارگر باید «اینستکس» اش را چرب و خود استعمال! اروپا مانند لاشخورهایی میباشند که تا آخرین لحظه صبر میکنند و اگر واقعا کسی قربانی گردید با حسابهای بانکی شان بدانجا شتافته و سهمی هم از باقیمانده دریافت کنند. آنها هرگز نمیتوانند حتی اگر بخواهند بکشور سومی در جهت تامین منافع استعماری خود بدون اجازه برادر بزرگتر در وال استریت کوچکترین اقدامی نمایند.
آنها فقط میتوانستند هیزم بیار آتش جنگ افغانستان، لیبی، سوریه و بخصوص عراق و دیگر کشورهای آفریقایی برای ام.آمریکا بوده و جایزه نوبل صلح را به «اوباما» ی سبز ها هدیه نمایند کسی که در مدت ۸ سال رییس جمهوری ۸ لشگر کشی به کشورهای دیگر را انجام داد!!
Feri
|
Belgium
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
اروپاییهایی که تاکنون به تعهد اتشان عمل نکرده اند و امروز به تکاپو افتاده اند قطعا کارشکنیهایشان را به گونه ای دیگر برای عدم انجام تعهدات برجامی ادامه میدهند چون از امریکا اجازه برقراری روابط اقتصادی ندارند و برایشان خسارت بار است. اگر تمایل و اراده ای بود باید از اول می بود و امروز که در فشار قرار گرفته اند ارزشی ندارد تازه اگر به درستی با اینستکس کار کنند که نخواهند کرد برنامه ها و ترفندهای دیگری برای خنثی سازی و عدم اجرا خواهند داشت. قطعا مدتی نیز برای اعلام زمان اجرا و. مدتینیز برای عملیاتی شدن ایرانیها را علاف میکنند.. ایران را سرکار خواهند گذاشت و معطل خواهند کرد بعد با ترفندی جدید شانه خالی میکنند. آنان تمایلی برای رابطه با ایران ندارند آنگاه ما دلخوش کرده ایم که به تعهداتشان پایبند باشند. اینها همه خیالات است و جمهوری اسلامی باید با شدت و قاطعیت هم امتیاز بگیرد و هم تعهداتش را انجام ندهد که آنهم با این مدیران ناکارامد امکانپذیر نخواهد بود.
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
اینکه اینقدر از اروپا توقع دارید نشان از بی اطلاعی سیستم حاکمیتی غرب است هیچ دولتی در اروپا نمی تواند شرکتها را مجبور به معامله با کشور ما کند آن بانکها و شرکتها باید پاسخگوی سرمایه گذاران خودشان باشند و فعالیت آنها معمولا منوط به همکاری با امریکا است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
اگه اینطوریه معلومه همه کشورها شرکت کردن حالا با معاون وزیر یا نماینده
Nader
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
شمارش معکوس
پس بشینیدبشمارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
فکرش رو بکنید جنگ بشه ،آمریکا اون ور دنیا هیچ اتفاقی براش نمیفته حداکثر اینه که ترامپ دور دوم انتخاب نشه و مخارج جنگ هم که توسط عربها به آمریکا تقدیم میشه فرض کنید دو سه هزار آمریکایی هم کشته بشه و چند تا موشک هم ایران به عربستان و امارات و اسراییل شلیک بکنه ...ولی اینطرف در ایران چه اتفاقی میفته :تمام فازهای عسلویه ، نیروگاه ها ،پایانه های نفتی،پالایشگاهها ،صنایع پتروشیمی نابود خواهد شد .یعنی تولید برق و گاز و بنزین ومواد سوختی متوقف خواهد شد آنوقت ببینید چه عواقبی خواهد داشت کمی فکر کنید ببینید چه خواه شد؟؟؟؟ تازه این حداقل ماجراست در نهایت تمام زیربناهای کشور نابود خواهد شد و ۴۰ سال دیگر هم عقب خواهیم رفت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
خب دوباره این چیزهایی که گفتی قراره نابود بشن را دوباره می سازیم، و این باعث میشه اشتغال زایی کنیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
بله دقیقا همانند عراق بعد از آن تصفیه حسابها شروع خواهد شد
متاسفانه باید گفت دقیقا درست اشاره کردید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
زیاد فکرشو نکن. اگه جنگ شه کسی با تو کاری نداره، بزدل
ناشناس
| Germany |
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
کسی دنبال جنگ نیست. اما کشور را هم نمی توان تسلیم بیگانه کرد. برای اطلاع شما اگر جنگ شود این جنگ جهانی سوم خواهد بود. لطفا کشور ما را دست کم نگیرید. من به شما اطمینان می دهم با وقوع این جنگ اقتصاد دنیا نابود می شود. چون دیگر اثری از کشورهای عرب مزدور نخواهید یافت. ایران با نابودی این پهباد یک پیام روشن به دنیا داد. با شروع این جنگ پای روسیه و چین هم به میان کشیده می شود. پس این فقط ما نیستیم ضرر می کنیم. دنیا یا حق ما را محترم می شمارد یا این که ایران چنان درسی به آنها خواهد داد که روزی هزار بار آرزوی مرگ کنند. پاینده ایران.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
تهش این هست که نفت بفروشیم و مواد خوراکی از خودشون بخریم. این باز هم به نقع اروپا است نه ما!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
این اینستکس قطعا امکان فروش نفت به ایران نمیده.
بدون شک همون مواد غذایی و دارو هست که آمریکا اصلا تحریم نکرده و میشه بدون اینستکس هم از کانال سوئیس خرید.
دیگه هیچوقت نباید در قراردادی که یک طرفش اروپاست باشیم.
اروپا فقط سیاهی لشکر بی خاصیته،شایدم مضر.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
به اینجانب که کارمند پتروشبمی ماهشهر با حقوق پایه۱ملییونو۸۰۰هزارتومان بودم ۱۸درصد افزایش حقوق بمبلغ۳۳۰هزارتومان تعلق گرفت درصورتی که آقای نوبخت گفته همه کارکنان ۴۰۰هزارتومان را دریافت کردن
دروغ گفتن کارخوبی نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
ماهشهر، یادش بخیر چه دوران خوبی بود، من تا سال 83 ماهشهر زندگی کردم از زمان جنگ تا سال 83، خیلی خلوت و آرام و خوب بود، الان محیط مناسبی برای زندگی نیست
ناشناس
|
Sweden
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
شمارش معكوس ١٠٠٠٠٠٠ ٩٩٩٩٩٩ ٩٩٩٩٩٨
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
نه
اینجوری بشمار
....-9، -8، -7، -6، -5، -4، -3، -2، -1
تهش نامشخصه میتونه تا سفید شدن خورشید ادامه داشته باشه.
افرین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
10 میلیون دلار برای مبارزه با داعش!!! یا احیای داعش در لیبی! اگر اروپایی ها اینیتکس را فعال کنند باید ایران تمام تلاشش را برای زنذه نگه داشتن و بالا بردن میزان تراکنشهای ان انجام دهد واقعا اگر اجرایی شود از دست این صنایع چینی خلاص میشویم که بنجلهایشان را به قیمت تولیدات برتر اروپایی به ما میفروشند یا روسیه که به جای پول نفت به ما کالا و یا روبل میدهد یا هند که به جای نفت به ما برنج مانده و فاسد قالب میکند یعنی میشود از دست این خودروسازان فرغون ساز داخلی با این قیمتهای نجومیشان خلاص شویم!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
شمارش معکوس برای راه‌اندازی کانال مالی مشترک ایران و اروپا
شمارش معکوس برای راه‌اندازی کانال مالی مشترک ایران و اروپا

ده بار هم اگر تَکرار کنی آخرش از آن چیزی در می آید.

چون اولش مجانی فروختیم. حالا چیزی نداریم که بدهیم تا حقمان را بگیریم
ناشناس
|
Germany
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
جالبه که آقای خامنه ای از قبل شکست این نشست را پیش بینی کرده بودن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
عجیب است روحانی که مدعیی حقوقدانی است وبابیش از14سال ریاست شورای امنیت ملی وظریفی که مدعی دیپلماسی است وآگاه اینقدر زود باورباشند مگر کشورهای اروپایی معامله 600میلیارددلاری با آمریکارا فدای دومیلیارددلاری باایران بکنند حتی پالایشگاه دولتی چین هم دیگر حاضر نشده ازایران نفت بخرد
جاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
تزویر دیگری توسط اروپا برای سرگرمی دولت و وقت کشی مانند ۲ سال قبل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
برایم عجیب است از کسانی که تجربه توافقات قبلی با اروپا را دارند.
اگر اروپا مشکل حل کن بود که دیگر سراغ برجام و غیره نمیرفتیم. ما یک توافق خوب با آنها داشتیم ولی چون چیزی از آن نصیب ایران نشد گفتیم تا کدخدا نباشد فایده ندارد و این بود رفتیم سراغ برجام. منتظر اروپا نشوید در بهترین حالتش هم چیزی گیرمون نمیاد تا کدخدا نباشه همش سراب است. البته نمیگم به کدخدا التماس کنیم نه میگم منتظر اروپا نباشید انتظار بیهوده و بی ثمری است.
بی نشان
|
Norway
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
موگرینی، اینستکس اکنون با همکاری کشورهای عضو برجام از جمله روسیه و چین و جامعه بین المللی به مرحله اجرا رسیده و ما از زمان امضای برجام تا به امروز همه تلاش خود برای حفظ این توافق انجام داده ایم.
.
اینستکس در صورتی یک خدعه و فریب نیست که اروپا تضمین کند که نفت از ایران بخرد و مبادلات بانکی با ایران به منظور صدور کالاهای واسطه ای و سرمایه ای داشته باشد.
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
فلسطین صلح کنه مردم هم راحت میشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
باوجود تمام اخبارمنفی اقتصادی و تهدیدات روزافزون نظامی بخاطر دستکاری آشکارنرخ دلارراپایین ترازارزش واقعی اش نشان میدهندوبرعکس شاخص بورس ورشکسته راروزبه روز افزایش میدهند بایددید تاکجامیتوانند این روندراادامه دهندودرصورت وقوع جنگ ایاهمچنان قادربه دستکاری نرخ هاوشاخص هاخواهندبود؟!!!
بی نشان
|
Norway
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
پایگاه واشنگتن‌تایمز تصویب این طرح را یک پیروزی برای حزب جمهوری‌خواه توصیف کرده است و ۳۷ نماینده دموکرات به این طرح که مورد حمایت حزب جمهوری‌خواه بود رأی موافق دادند. 
این پاسخ خوبی است به آن دسته از افرادی است که فکر می کنند با رفتن ترامپ و آمدن یک رئیس جمهور دمکرات مشکل برجام باسانی قابل حل و فصل است. برعکس اوضاع به مراتب پیچیده تر از این می شود که هست. چون آن هنگام فرانسوی ها و انگلیسی ها گوش خوابانده اند و منتظر چنین فرصتی هستند که یک ائتلاف جهانی بر علیه ایران به منظور رسیدن به اهدافشان که همان ۱۲ شرط پمپو است به اجرا بگذارند. تجربه ائتلاف اروپا و با اباما را از یاد نبرید. به همین منظور تاکید دارم که در صورت توقف تحریم های بانکی و نفتی ایران از سوی ترامپ بایستی با ترامپ وارد یک مذاکرات جامع شویم که در صدر آن موضوع صلح خاورمیانه است. این ایران است که در این صلح می تواند نقش مسئولانه ایفا کند نه حکام عربی که حتی قادر نیستند بقای خود را تضمین کنند. ترامپ یک فرصت است نه تهدید. تنها بایست تلاش کرد که شرایط این فرصت بی بدیل و استثنایی فراهم گردد که نیاز به هوشمندی و موقع شناسی رهبران دو کشور از شرایط زمانی کنونی به منظور تحقق اهدافی دور دست و غیر قابل دست یافتنی دارد.
ناشناس
|
Canada
|
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
نفتی که برای مردم و پیشرفت کشور سودی ندارد وهنوز در جای جای کشور مردم با مشکلات دست وپنجه نرم میکنند و درآمد آن برای دیگر و عشق و حال آقا زاده هاست همان بهترکه نباشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
اروپا نوکر آمریکا و اسراییل است هیچواری بر خلاف میل و رای اربابانش نمیکند الان هم فقط دارد ما را بازی میدهد و وقت تلف میکند. هیچ خیری به ما نخواهند رساند .
ناشناس
|
Canada
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
بیایید اهوازو ببینید فاضلاب از جای جای خیابانها بیرون زده و تمام افرادی که توانایی دارند از خوزستان درحال فرارند
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
اینستکس
تصویب fatf
تصویب پالرمو
بازار ثانویه
ارز نیمایی
بازار متشکل ارزی
ایییییییینستکس

#همتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
صد درصد باید کارهایی را که گفتیم انجام دهیم تا همه انچه در برجام گفته شده انجام دهند ایران نباید هرگز گول مقداری پول را که جلویش میگذارند بخورد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
مکانیسم ماشه اجلاس داووس علی دیواندری اکبر طبری سم آفلاتوکسین سیلاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر لیگ قهرمانان آسیا حمید ابوطالبی