بازدید 16340
هزار و ششصد و هشتاد و نهمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند:رفیقدوست: چند متخلف بخش خصوصی را اعدام کنند/علم‌الهدی: دشمن سفره مردم را هدف قرار داده است/ روزنامه جوان: رامبد مقصر نیست؛ مقصر اصلی تلویزیون است و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۹۰۶۱۴۰
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۵ 17 June 2019
تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
به فرزندان زنان ایرانی، تابعیت می‌دهند، اما زیرنظر وزارت اطلاعات

حسن نوروزی، نماینده رباط‌کریم و سخن‌گوی کمیسیون قضایی مجلس گفته:، چون شورای نگهبان دادن تابعیت به «همه» فرزندان زنان ایرانی را که پدران غیرایرانی دارند، با شرع و نیز بند پنج از اصل سوم قانون‌اساسی ناسازگار دانسته و، چون دادن تابعیت به این دسته، شاید مسائل امنیتی به دنبال آورد، اعضای این کمیسیون تصمیم گرفتند برای دادن تابعیت در همه موارد، عبارت «زیرنظر وزارت اطلاعات» را بیفزایند و ایراد شورای نگهبان را برطرف کنند.» / ایسنا بنابر بنده پنج اصل سوم قانون اساسی «دولت جمهوری اسلامی باید از همه امکانات‌اش» برای «طرد کامل استعمار و جلوگیری از نفوذ اجانب» بهره گیرد.

تمایل ترامپ برای حضور در کاخ سفید فراتر از ۲ دوره ۴ ساله!
 
ترامپ در یک توییت بار دیگر نسبت به حضور در کاخ سفید فراتر از ۲ دوره ۴ ساله ابراز تمایل کرد. به گزارش عصرایران به نقل از وب سایت "یو اس‌ای تودی"، ترامپ روز یکشنبه در یک توییت نوشت: "بعد از ۶ سال دیگر و پس از اینکه آمریکا را عالی کردیم (شعار انتخاباتی ترامپ) و من کاخ سفید زیبا را ترک کردم (فکر نمی‌کنید هواداران ممکن است تقاضا کنند که من در قدرت بمانم و عظمت آمریکا را حفظ کنم.) ترامپ این توییت را در آستانه اعلام رسمی حضور خود در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا نوشته است. ترامپ قرار است روز سه شنبه (فردا) به طور رسمی نامزدی خود را برای انتخابات اعلام کند.

کاهش ۲ تا ۹ میلیون تومانی قیمت برخی خودرو‌ها در بازار

براین اساس پژو پارس دوگانه سوز با یک میلیون کاهش به مبلغ ۱۰۶ میلیون تومان؛ پژو ۲۰۷ دنده‌ای (تیپ ۱) با ۳ میلیون کاهش به مبلغ ۱۳۱ میلیون تومان؛ هایما اس ۵ توربو با ۲ میلیون کاهش به مبلغ ۲۷۸ میلیون تومان؛ دنا پلاس (تیپ ۲) با ۹ میلیون کاهش به مبلغ ۱۵۹ میلیون تومان؛ پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با ۴ میلیون کاهش به مبلغ ۱۰۵ میلیون تومان؛ پژو ۲۰۶ صندوقدار با ۳ میلیون کاهش به مبلغ ۱۰۵ میلیون تومان و هایما اس ۷ توربو (S ۷) با ۵ میلیون کاهش به مبلغ ۳۰۱ میلیون تومان در بازار معامله شد/ باشگاه خبرنگاران

زمان جنگ اگر کسی ماده اولیه نمی‌فروخت با تهدید به کشتن از او می‌خریدیم

محسن رفیقدوست درباره دور زدن تحریم‌ها و فروش نفت به بخش خصوصی گفت: باید دولت آنچنان اینجا خودش را نشان دهد که کسی جرات نکند سمت تخلف بروند. الان مثلا می‌گویند صادرکنندگان بخش خصوصی ارزشان را در نیما نمی‌آورند و در بازار آزاد می‌فروشند. دولت سران این‌ها را صدا کند و هشدار دهد. ما نمی‌گوییم که چند میلیارد دلار در اختیار افراد قرار بدهند و مثل آن زمان که به بابک زنجانی اعتماد کردند با افراد برخورد کنند؛ حرف من این است که الان چطور نفت را به خارجی‌هابا یک تضمینی می‌فروشند با همان تضمین نفت را به مردم بفروشند. به بخش خصوصی بفروشند. هیچ ریسکی هم نکنند که بابک زنجانی پیدا شود. زمان جنگ از کسی که ماده اولیه داشت، چیزی می‌خواستیم که نمی‌فروخت با تهدید کشتن از او خریدم. البته گران‌تر از حد معمول هم پول دادم، ولی او نمی‌خواست بفروشد. الان هم همان زمان است. مملکت در جنگ اقتصادی است.

شورای نگهبان کمی کوتاه بیاید یک «شومن» رئیس‌جمهور می‌شود

محمدرضا باهنر گفت:شاید بتوان گفت: اگر شورای نگهبان کمی کوتاه بیاید، یک «شومن» قوی می‌تواند رئیس جمهور شود. یعنی هرکس بیاید و بتواند به رقیب خود رکب و پشت پا بزند و متلک درشتی بیندازد، با یک خنده و اخم سه میلیون رأی در کشور جابه جا می‌شود و این اصلا منطقی نیست. در مناظره‌ها تنها بحثی که مطرح نمی‌شود برنامه‌ها و چشم انداز آینده کشور در دیدگاه کاندیدا‌ها است؛ بنابراین با این اوصاف اصلا نمی‌توان تصور و پیش بینی کرد که در سال ۱۴۰۰ چه کسی می‌تواند برگ برنده‌ای در آینده سیاسی کشور داشته باشد. به نظر من شخص آقای لاریجانی به درد ریاست جمهوری می‌خورد. اگر قرار باشد سه یا چهار نفر در کشور پیدا کنیم که در حد ریاست جمهوری باشند قطعا یکی از آن‌ها آقای لاریجانی است، اما اینکه آیا حواشی می‌گذارد ایشان رئیس جمهور شود یا خیر را نمی‌توان پیش بینی کرد. جریان اصولگرایی دیگر وارد مذاکره با آقای احمدی نژاد نخواهد شد.

کنایه‌های معنادار به وزیر جوان در صحن مجلس

محمود نگهبان سلامی یکی از نمایندگان سئوال کننده از وزیر ارتباطات گفت: به جای دل مشغولی به ارائه پیام در توئیتر و فضای مجازی باید در مناطق محروم حضور پیدا کنید. این قبیل کار‌ها این مشکل مردم را حل نمیکند حتی اگر برای آینده هم برنامه‌ای داشته باشید حضور در روستا‌ها مهم است. این انتقاد از سوی جهرمی بی‌جواب نماند: این شبکه‌های اجتماعی فاصله مسئولین ومردم را کم می‌کند. در همین شبکه‌های اجتماعی مردم کردستان گفتند که امکانات نیست و نبود امکانات ارتباطی را به اهل سنت نسبت دادند. بنده در برابر این واکنش‌ها فورا به کردستان رفتم و توضیح دادم که شاید در سیستان و بلوچستان یک دکل بتواند چند روستا را پوشش دهد، اما در کردستان به ازای هر روستا باید یک دکل زد. / خبرآنلاین
 
اعترافات همسر نازنین زاغری از زبان بعیدی‌نژاد

سفیر ایران در لندن نشان دادن همسر نازنین زاغری در اعتصاب غذا از سوی شبکه بی بی سی فارسی را ساختگی خواند. حمید بعیدی نژاد در صفحه توئیتر خود نوشت: «امشب بی بی سی فارسی مصاحبه‌ای با ریچارد راتکلیف پخش کرد که در گوشه‌ای تنها و بی‌آزار در اعتصاب غذا بود. این یک صحنه ساختگی بود که فقط در زمان مصاحبه طراحی شد. این دو روز جلوی سفارت مرتب بلوکه بود، ولی حداقل اعتراف کرد گذرنامه دخترش آزاد است و خودش هم درخواست ویزای ایران نکرده است.»
 
تعجب صادقی از احضارش به دادگاه کارکنان دولت

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی درخصوص احضارش به دادگاه کیفری کارکنان دولت گفت: برخی از اتهامات مطرح شده در اخطاریه اخیری که به دستم رسیده جای سوال دارد و مشخص نیست برچه اساسی است. محمود صادقی در گفتگو با ایلنا، درباره اخطاریه جدیدی که از سوی مجتمع قضایی کارکنان دولت دریافت کرده است، گفت: اخطاریه‌ای از سوی شعبه ۱۰۵ دادگاه کیفری کارکنان دولت به دست من رسیده که برایم بسیار عجیب است، واقعا نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده که چنین تصمیمی گرفته شده و این اخطاریه برایم فرستاده شده است.نماینده مردم تهران خاطرنشان کرد: معنای آمدن این اخطاریه این است که در دادسرا برای من پرونده‌ای مطرح بوده و علی‌الظاهر به دادگاه فرستاده شده است. وی ادامه داد: بر اساس این اخطاریه، برای ۵ مرداد ماه وقت رسیدگی دادگاه برایم منظور شده است.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بعضی از اتهامات مطرح شده در این اخطاریه در حال رسیدگی است مانند شکایت شورای نگهبان که من ۵ نفر شاهد برای گفته‌هایم آوردم هیأت نظارت اظهارات آنان را شنید و قرار شد با حضور آقای کدخدایی به این موارد رسیدگی شود. وی ادامه داد: مورد بعدی شکایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان است که نمی‌دانم برای چیست، در گذشته پرونده‌ای بوده که رد شده است.
 
نماینده مجلس، دولت را تهدید کرد

یک نماینده مجلس از در دست داشتن مدارکی درباره سرپرست وزارت آموزش و پرورش خبر داد. هاجر چنارانی، نماینده سبزوار در مجلس شورای اسلامی چنارانی، اظهار کرد: اسناد و مدارکی در دست دارم که این اسناد را نگه داشته‌ام برای روزی که اگر دولت ایشان را به مجلس معرفی کنند در آن روز این مدارک را به نمایندگان مجلس شورای اسلامی معرفی خواهم کرد. وی افزود: در آن روز نمایندگان ملت تصمیم خواهند گرفت ایشان به عنوان وزیر آموزش و پرورش در کابینه بمانند یا خیر."درباره محتوای این اسناد و مدارک تا روز معرفی ایشان به مجلس حرفی نمی‌زنم"، این پاسخی بود که چنارانی به خبرنگار میزان گفت. همچنین این نماینده مجلس درباره محتوای این اسناد و مدارک افزود: درباره محتوای این اسناد و مدارک تا روزی که ایشان به عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی شوند صحبتی نمی‌کنم. وی در ادامه بیان کرد: این مدارک را در مجلس ارائه خواهم داد تا نمایندگان مجلس خودشان تصمیم بگیرند.
 
انتقاد ابطحی از پولی‌شدن سایت روزنامه‌های اصلاح طلب

رئیس دفتر رئیس دولت اصلاحات به پولی شدن ورود به سایت‌های روزنامه‌های شرق و اعتماد واکنش نشان داد. محمد علی ابطحی در اینستاگرام نوشت: روزنامه‌های شرق و اعتماد و نمیدانم شاید چند روزنامه دیگر، ورود به سایت شان را پولی کرده اند. در حقیقت این یک خود تبعیدی است. پرس و جو کردم بعد پولی شدن سایت هاشان خرید کاغذی تفاوتی نکرده است. نویسندگان پر تلاشی که برای این روزنامه‌ها مطلب اختصاصی می‌نویسند، از همه بیشتر مظلوم قرار می‌گیرند. میفهمم برای راه بردن روزنامه در شرایط فعلی و با این همه سختی، چه دشواری‌ها باید طی شود. اما رسانه برای دیده شدن است. برای نویسندگان روزنامه و جریان اصلاح طلبی اگر امکان دسترسی آزاد به روزنامه باشد کلی لینک داده می‌شود و روزنامه بیشتر دیده می‌شود واحتمالا همین خود باعث جذب اگهی بیشتر شود. عزیران شرق و اعتماد، نویسندگان خوب روزنامه هاتان و خود روزنامه تان را از تبعید در آورید.
 
روایت انصاری از جلسات چهره‌های اصلاح‌طلب و اصولگرا

محمدرضا باهنر، فعال سیاسی اصولگرا و دبیر جامعه اسلامی مهندسین در گفت‎وگو با سازندگی از جلساتی بین گروه‌های مختلف سیاسی خبر داده است که محمدرضا عارف، عزت‎الله ضرغامی، محمد صدر و مجید انصاری در آن شرکت می‌کنند. مجید انصاری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و از چهره‌های اصلاح‌طلب که به گفته باهنر، در این جلسات نیز حضور دارد به ایرناپلاس می‌گوید: ما در این جلسات به‌عنوان نمایندگان احزاب و گروه‌ها حضور نداریم، بلکه هر کسی با هویت شخصی خود در این جلسات شرکت می‌کند. به عبارت دیگر، بنایی برای سازماندهی حزبی و تصمیم درباره مسائل نیست، تنها بحث‌های دوستانه درباره مسائل کشور انجام می‌شود.

او در ادامه اضافه می‌کند: علاوه بر محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید مجلس، محمد صدر، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، محمدرضا باهنر، دبیر جامعه اسلامی مهندسین، عزت‌الله ضرغامی، رئیس پیشین صدا و سیما، احمد توکلی، فعال سیاسی اصولگرا و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، احمد مازنی، نماینده مردم تهران در مجلس، محمدحسن ابوترابی‌فرد و حدادعادل، فعال سیاسی اصولگرا و نماینده سابق مجلس در این جلسات شرکت داشته‌اند. این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه این جلسات برای تصمیمات حزبی و جناحی نیست می‌افزاید: ابتدا آقای عارف و آقای مازنی این جلسات را شکل دادند. بعداً من اضافه شدم و کم‌کم توسعه پیدا کرد و افراد دیگری نیز دعوت شدند. آقای حدادعادل یکی دو جلسه شرکت کرده است و آقای ضرغامی هم اخیراً دعوت شده که بنده نیز به دلایل مشغله‌های کاری نمی‌توانم در این جلسات شرکت کنم و تنها یکی دو جلسه شرکت کردم.
 
سه فقره شکایت زنگنه از نماینده مجلس

عضو کمیسیون انرژی مجلس از سه فقره شکایت زنگنه از خود خبر داد و گفت: فردا به منظور رسیدگی به این شکایات در هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان حاضر شده و اسناد لازم را ارائه خواهم کرد. هدایت‌الله خادمی در گفتگو با فارس، اظهار داشت: بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت به خاطر سه موضوع از بنده شکایت کرده است.وی افزود: زنگنه درباره سه موضوع دستگاه‌های کارتخوان در دفتر وزیر نفت، اظهار نظرم درباره فاز ۱۱ پارس جنوبی و همچنین موضوع پتروشیمی‌ها از بنده سه شکایت کرده است.نماینده مردم ایذه در مجلس همچنین خاطرنشان کرد: این سه شکایت از سوی وزیر نفت در هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مطرح و مقرر شده است صبح فردا هیأت نظارت در این رابطه تشکیل جلسه داده و بنده در این جلسه حضور پیدا کنم.وی در همین اساس اضافه کرد: بنده فردا در هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان حضور خواهم یافت و احتمالا وزیر نفت یا نماینده‌ای از وی بنا بر قاعده حضور خواهد داشت. دادگاه هم خواسته است تا این جلسه برگزار شود تا ببیند ما این مباحث را مطرح کرده‌ایم یا خیر.
 
ادعایی درباره تذکر یک نهاد امنیتی به جهانگیری پیرامون نجفی

یک نهاد امنیتی ۵ نوبت درباره شهردار شدن محمدعلی نجفی به معاون اول رئیس جمهور تذکر داده است. پس از گذشت ۲۰ روز از قتل میترا استاد جزییات جدیدی از ماجرای نجفی و انتخاب وی به عنوان شهردار تهران مطرح شده است. پیگیری خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس حکایت از این دارد، به محض مطرح شدن نام محمد علی نجفی به عنوان نامزد شهرداری تهران، موضوع در کارگروهی ویژه بررسی و مشخص شد که نجفی صلاحیت تصدی مسئولیت شهرداری تهران را ندارد. در همین راستا به افراد متنفذی که در این موضوع نقش آفرینی می‌کردند، تذکراتی داده شده است. معاون اول رئیس جمهور یکی از افرادی بود که در ۵ نوبت در جریان روند بررسی پرونده نجفی قرار گرفته و به خوبی از علل عدم صلاحیت وی مطلع شده بود. این در حالی است که در این جلسات و در خلال تشریح کامل پرونده نجفی به جهانگیری گفته شده بود که انتخاب این فرد به صلاح کشور نیست و بهتر است نجفی از میان گزینه‌های تصدی پست شهرداری تهران کنار گذاشته شود.
 
سرلشگر باقری اگر انفجار نفتکش‌ها کار ما بود، با شجاعت قبول می‌کردیم

سرلشگر باقری: مقام معظم رهبری در سالگرد ارتحال امام (ره) و نیز در گفتگو با نخست‌وزیر ژاپن راهبرد فعال و موفقی را تدبیر کردند و آن اینکه ما راهبرد مقاومت را در برابر آن‌ها در پیش خواهیم گرفت تا با این شیوه دشمن را در نهایت مجبور به تسلیم کنیم؛ در واقع سیری که ایران در پیش گرفته است به طور حتم به پیروزی جبهه حق خواهد انجامید. وی در ادامه گفت: در این میان دشمن به هر اقدام بی ارزشی دست می‌زند تا این مسیر را تغییر دهد؛ اقدامات مضحک و بی ارزش علیه نفت‌کش‌ها در دریای عمان و اقیانوس هند و مانند آن از این نمونه است که می‌خواهند مردم منطقه و جهان را به این برسانند که ایران در حال عملی کردن تهدید‌های خود است. رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح تاکید کرد: غافل از اینکه جمهوری اسلامی ایران آن‌قدر بزرگ است که اگر اراده‌ای در بستن تنگه هرمز بکند، این‌گونه نیست که شناور یا نفت‌کشی بتواند از این تنگه عبور کند. ما آن قدر شجاعت داریم که مسئولیت اقدامات خود را بر عهده بگیریم و با قامتی افراشته و صدایی بلند آن را فریاد بزنیم و عواقب آن را هم بپذیریم.

سالک: زیست شبانه یعنی ترتیب دادن محرومیت مردم از معنویت شب

حجت‌الاسلام احمد سالک نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره تصویب کلیات طرح زیست شبانه در شورای شهر تهران گفت: هر روزی شاهد یک نوع حرکت از ناحیه مدیران داخل کشور و شبکه‌های نفوذ هستیم، یک روز سند ۲۰۳۰ مطرح می‌شود و بنیاد خانوادگی و تربیت زندگی را بر اساس سبک زندگی غرب تنظیم می‌کند و ارزش‌های انقلاب را تحت الشعاع قرار می‌دهد و یک روز هم طرح زیست شبانه مطرح می‌شود، یعنی ترتیب دادن برنامه‌هایی که مردم به وسیله آن‌ها از معنویت شب محروم بمانند. وی همچنین ادامه داد: ممکن است در خانواده‌ای آشفتگی ایجاد شود و حالا پدر، مادر یا فرزندان به خاطر آن مسأله از خانه خارج شوند و در آن اوقات شب به خیابان‌ها و نقاط مختلف شهر بروند و خدایی نکرده به دام باند‌های فساد بیافتند. به همین دلیل طرح "زیست شبانه" می‌تواند عامل اصلی فساد در جامعه باشد، باید در جهت تقویت بنیه خانواده‌ها تلاش کرد نه در جهت فروپاشی خانواده‌ها.

پزشکیان: صد‌ها «هادی رضوی» در کشور وجود دارند

نایب رییس مجلس معتقد است که صد‌ها نفر امثال هادی رضوی در کشور وجود دارند و دلیل مخالفت برخی با FATF شناخته شدن گردن کلفت‌هایی است که به راحتی در کشور پول جا به جا می‌کنند. مسعود پزشکیان نایب رییس مجلس شورای اسلامی در گفت: وگو با خانه ملت، با بیان اینکه اگر در قالب یک سیستم و چارچوب، قوانین موجود کشور اجرایی می‌شد بسیاری از مشکلات کنونی اتفاق نمی‌افتاد، گفت: اگر قوانین به درستی اجرا شود هیچ کس نمی‌تواند دزدی کند و یا اینکه منابع کشور جابه جا شود. وی با بیان اینکه حتی اگر هادی رضوی محاکمه شود صد‌ها نفر دیگر امثال این فرد در کشور وجود خواهند داشت، ادامه داد: یکی از موضوعات مهم این بوده که باید جلوی وقوع چنین فساد‌هایی را گرفت و نظارت‌ها را سامان و افزایش داد، مگر می‌توان چند نفر را دستگیر کرده و محاکمه کرد؟

روزنامه جوان: رامبد مقصر نیست؛ مقصر اصلی تلویزیون است

روزنامه جوان نوشت: رامبد جوان و امثالهم مقصر نیستند. کسی مقصر است که او را گزینش کرده و مهر تایید او را برای ورود به صدا و سیما زده است. او که مدل زندگیش را دارد. مثل میلیون‌ها نفر دیگر که در این مملکت دارند زندگی می‌کنند. سبک زندگیش همین است. در بخشی از یادداشت روزنامه جوان آمده است:، اما رامبد جوان و امثالهم مقصر نیستند. کسی مقصر است که او را گزینش کرده و مهر تایید او را برای ورود به صدا و سیما زده است. او که مدل زندگیش را دارد. مثل میلیون‌ها نفر دیگر که در این مملکت دارند زندگی می‌کنند. سبک زندگیش همین است. بیش از این نباید توقع داشت. اما جای تاسف اینجاست که چگونه همچین فردی با چنین سبک زندگی وارد رسانه عمومی می‌شود. در معرض دید قرار می‌گیرد و تریبون برای دروغ هایش در اختیار دارد. جای حیرت است. مقصر نه اوست و نه امثال او. مقصر همان‌ها هستند که نمی‌خواهند رسانه در دست اهلش باشد. مگر نه این است که رسانه‌ها خصوصا رسانه‌های عمومی در هر کشوری باید در دست ایدئولوژی حاکم باشند؟

علم‌الهدی: دشمن سفره مردم را هدف قرار داده است

امام جمعه مشهد گفت: امروز هم دشمن به همان سمت رفته است که اقتصاد و سفره مردم را هدف قرار دهد تا با تعطیلی سفره مردم و سقوط اقتصادی، انقلاب مقدس اسلامی ما را به سقوط بکشاند که البته تا زمانی که میراث بران جهاد سازندگی در عرصه‌های مدیریت‌ها و مسئولیت‌های نظام حضور دارند دشمن مانند گذشته چنین آرزویی را به گور خواهد برد، اما مهم این است که الگوی جهاد سازندگی را در همه صحنه‌ها و عرصه‌های تولیدی کشور در نظر بگیریم.

رفیقدوست: چند متخلف بخش خصوصی را اعدام کنند

محسن رفیقدوست: وقتی که ما نانوایی داریم که وقتی دولت اعلام می‌کند نان گران شده، او تابلو می‌زند «تا اطلاع ثانوی نان را ارزان می‌فروشم، چون هنوز آرد ارزان دارم و هر وقت آرد ارزانم تمام شد، بعد نان را گران می‌کنم» این یعنی ما هر دو طیف را داریم. ما موافقیم که چند تا از همین طیف بخش خصوصی را هم بگیرند و اعدام کنند. کما اینکه باید دولت آنچنان اینجا خودش را نشان دهد که کسی جرات نکند سمت تخلف بروند. الان مثلاً می‌گویند صادرکنندگان بخش خصوصی ارزشان را در نیما نمی‌آورند و در بازار آزاد می‌فروشند. دولت سران این‌ها را صدا کند و هشدار دهد.زمان جنگ از کسی که ماده اولیه داشت، چیزی می‌خواستیم که نمی‌فروخت با تهدید کشتن از او خریدم. البته گران‌تر از حد معمول هم پول دادم، ولی او نمی‌خواست بفروشد. الان هم همان زمان است. مملکت در جنگ اقتصادی است. مملکتی که صد میلیارد دلار درآمد ارزی در اختیار دارد و ۱۱۲ میلیارد دلار ذخیره ارزی دارد، ۷۰ میلیارد دلار خرج دارد و ۱۴۰ میلیارد دلار اضافه می‌آورد، اصلاً دلار گران را نمی‌فهمم. شاید سوادم از این نظر کم است. بالاخره عواملی هستند که این کار را می‌کنند. در یک برهه فهمیدند که عربستان و امارات ریال درست کرده‌اند که بروند دلار بخرند و بسوزانند. حتماً شنیده‌اید. اگر این عوامل را پیدا می‌کنند هم معرفی و هم برخورد کنند، نترسند؛ لذا دولت باید بازار روانی را از مردم بگیرد. مصرف در حد نیاز باشد. مردم هم رعایت کنند و بدانند دولتشان به قول آذری‌ها از نظر اشپزخانه (به معنی غذای مردم) برای امسال هم فکر اساسی و هم اجرا کرده است. مثلاً برای اینکه گرفتار بخش خصوصی و نیمه دولتی نشود در پی راه‌هایی نظیر کوپن دیجیتالی است تا کالایی که ارزان وارد می‌شود به همه مردم، غنی و فقیر برسد و بدانند که گوشت و مرغ و پنیرشان هست؛ لذا دولت باید جلوی جنگ روانی را بگیرد و مردم هم باید کمک کنند. بعد هم باید به تولید برگردیم. امکان و توانش را داریم.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۶
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۱۱۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
مشکل اینجا هست که نیروهای ارزشی و متدین نمی خواهند شومن باشند و تلویزیون هم مجبور است از این افراد استفاده کند وگرنه نصف بیشتر بازیگرها کارایی ندارن بلکه ضد کشور هم هستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
با اتمام ضرب الاجل تعیین تکلیف اف ای تی اف وخروج گام به گام ایران از برجام بزودی شاهد جهش چشمگیرقیمت دلار و سقوط تاریخی بورس خواهیم بود
خان محمدعلی آقا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
پرویز پرستویی بتازگی اومده و گفته چون مادر زن و خواهرزن رامبد مقیم کانادا هستند رفته اونجا!!!
خوب مرد حسابی
بجای اینکه بیشتر از پونصد میلیون تومن خرج کنه، مادرزنش رو می آورد ایران!
یعنی هیچ ربطی هم به تابعیت و ویزا و... نداره پرویز خان ورژن 2019؟؟؟!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
همه مادر زنها میروند به خانه زایمان
ولی کار اینها برعکسه!!!
ناشناس
| France |
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
عجب پیشنهاد خوبی دادی خان محمد.حیف دیر گفتی وقتش گذشت چون به فکر خودشون نمیرسید!!!بنظرت چرا همه دوست دارن بچه هاشونو جای دیگه بدنیا بیارن؟چرا پشت در سفارتخونه ها صفه؟ولی برای اومدن به ایران صف نیست؟هر وقت جواب این سوالو پیدا کردی میبینی همه چیز درست انجام شده.همین الان اگر درها رو باز بزارن و یک کشور ایرانیها رو بپذیره نصف کشور هفته اول خالی میشه
ناشناس
| United Arab Emirates |
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
فیلتر شکن فرانسه!
کسانیکه اصیل و با اصل نسب باشند و ریشه شون توی خاک این کشور قرار داشته باشه هیچ جا نمیرن اما ای کاش چیزی که گفتی اتفاق می افتاد تا نخاله ها از با اصل و نسب ها الک و غربالگری میشدند تا راحتتر بشه این کشور رو آباد کرد البته بدابحال کشوری که پذیرای اونها باشه!
ناشناس
| United Arab Emirates |
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
با رفیقدوست و روزنامه جوان بدجور موافقم
ناشناس
| United Arab Emirates |
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
چن وقته درود به احمدی نژاد و امیرکبیر و کوروش و داریوش پیداش نیست!
ناشناس
| United Arab Emirates |
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
ای کاش من هم مثل نجفی یه زن چند ده سال کوچیکتر از خودم میبردم بعد میکشتمش و بعد هم از هفت دولت آزاد می بودم
ناشناس
| United Arab Emirates |
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
ای کاش یه کارمند بانک بودم و بعداز یه نرمش و ورزش صبحگاهی و یه صبحونه خونگی راه می افتادم سمت بانک و تا ساعت ظهر لم میدادم روی صندلیم پشت میزم و زیر باد خنک کولر بعدازظهر به خونه می آمدم بعداز یه ناهار خونگی میرفتم سر ساختمانی که با وام هنگفت بانکمون درحال ساختنش بودم و بعداز خوشحالی از شنیدن خبر گرانی لحظه ای مسکن، می آمدم خانه و با زن و بچه واسه شام میزدیم بیرون!
ناشناس
| United Arab Emirates |
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
من موندم که اگه ما سرمربی یه تیم خارجی که یکسال هم از قراردادش با باشگاهش باقی مونده رو می آوردیم باهاش به توافق میرسیدیم با هزار بند و تبصره و ماده قانونی واسمون کوفتش نمی کردن؟!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
جالبه که تو ایران یه جاسوس انگلیسی بازداشت شده، انگلیسی‌ها زمین و آسمون رو دارن به هم میبافن اما محمد مرسی رئیس جمهور قانونی مصر امروز کشته شد اما آب از آب تکان نخورد!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
وقتی پیشنهاد رفیق دوست در مورد حل مشکلات اقتصادی و سیاسی را با اعدام‌میبینم پیش خودم فکر میکنم چه فکر میکردیم چی شد . امشب در باب اعدام در اقتصاد در گوگل جستجو کردم که کمونیست ها بخاطر اینکه اژ المان تا شرق آسیا یعنی چین و کره شمالی و ویتنام و کامبوج ووو حضور نطامی داشتند تا ایدولوزی خود را کسترش دهند و این نیاز به هزینه زیادی داشت که از جیب مردم پرداخت میشد ولی در این گیردار بود که فکرشان تعییر کرد و فشار را به جای مردم به تولید کنندگان بزرگتر شاندند و انها مجبور به مقاومت شدند . یا جانشان را از دست دادند یا تبعید شدند . . الان هزینه های جنگ نیابتی بالا رفته و بخاطر بلبشوی بازار طلا فروش و سکه فروش ها اعدام شدند ایا طلا و هرز ارزان شد ؟ اقتصاد دانان و اساتید دانشگاها پس کجا تشریف دارند تا جواب بدهند آیا انها هم نمیتوانند با عقل و متطق تحلیل و نطر رفیق دوست ها را شفاف کنند یا نه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
کنکور واقعا سطح علمی ملت رو میبره بالا و باعث میشه ایران
مسافرکشهای باسواد تری داشته باشه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
متأسفانه قبلا تابناک کامنتها رو تا ساعت دوازده شب منتشر میکرد اما چندشبه که کامنت های ده یا ده و نیم شب به بعد دیگه منتشر نمیشه و میره واسه پنج یا شیش غروب روز بعد!!!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
فردا هشت صبح دانشگاه امتحان دارم هیچی هم نخوندم دارم اینجا نظر میذارم موبایلم رو تنظیم کردم که دوساعت دیگه بیدارم کنه تا چیزی بخونم البته اگه بیدار شم!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
ماجرای قیمت ماشین در ایران هم شده شبیه ضرب المثل به مرگ گرفته تا به تب راضی شه!
یعنی من حاضرم بابت پراید شصت میلیون پول نداشته ام رو بدم اما واسه ال نود و پرشیا و دنا بیشتراز صد میلیون پول زبان بسته رو دور نریزم!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
با رفیقدوست موافقم حالا نه تا حد اعدام بلکه اگر همین قوانین کشورا تا ۹۰ درصدش را بدون مماشات هم دولت و هم قوه قضاییه عمل کنند خیلی از مشکلات حل می شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
ماشین لاکچری با کت و شلوار امروزی . منزل میلیاردی ...بعد تفکر اقتصادی مربوط به عهد حجر . این مراتب با هم‌جمع نمیشوند .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
چنین الگویی در ایده طلبان و داعش هست . بازار بر حسب تولید و عرصه و تقاصا در اولویت اصلی هست و در نزدیک به صد مولفه دیگر هم تاثیر گذار هستند . اولین تنش های سیاسی و اقتصادی هست . بورس . بانک . زمین . طلا و ارز .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
راه حل فقط اعدام محتکر وگران فروش البته ز آقازاده ها شروع کنن،
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
ایشون از قانون حرف زد قربان۲۳:۱۰
در ضمن هر کی پولدار باشد مگر حرام خوار است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
تابستان در ایران یکی از بدترین فصل هاست لاکن در اروپا و آمریکا تابستان بهترین فصل است و مردم آن را بسیار دوست میدارند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
اگه به شما باشه که خاویار و زعفران و فرش و... اروپا و آمریکا تو دنیا تکه!!!
عههخخخ
ناشناس
| United Arab Emirates |
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
احسنت به ناشناس ۲۱:۵۹
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
زعفران افغانستان از ایران خیلی بهتره

خاویار آذربایجان هم از ایران خیلی سرتر

بعد ایران به جز نفت، خاویار، زعفران و پسته در دنیا تولیدی نداره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
باز در آستانه انتخابات مسئولین به یاد مشکلات مردم افتادند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
جناب نائب رییس مجلس اینfatfربطی به پول شویی در کشور ندارد و اگر دولت محترمتان همان قانون داخلی پول شویی را اجرا می کرد و یا شما زور بالا سرش میگذاشتید که عمل کند الان این افراد مثل رضوی در سایه بودند و کاره ای نبودن و نمی توانستند تا این حد نفوذ کنند
در ضمن شما جز کسانی نبودین که مخالف شفافیت ارا مجلس بودین و مخالفت کردین که چه کسی رای می داده؟ یا همش بهانه تراشی می کنید که ما بانک اطلاعاتی نداریم برای برخورد با مفاسدین و به جای عمل کردن فقط می نالین؟
مردم دیگر اگاه شدن و با این ادبیات عامه پسند ولی در اصل فرار روبه جلوی شما گول نمی خورند
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
هر شفافیتی خوبه .هم اف ای تی اف هم قوانین داخلی و .کلا تاریکخانه عنکبوتی دوستان بیفته زیر نور افکن.این حلال مشکلات اصلی مملکته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
شاف سازی کنند تا در دوره بعد رد صلاحیت شوند . کاربر جان شما اول تکلیف چند موصوع را حل کن تا بعد . مصونیت سیاسی نمایندگان . حقوق شهروندی مردم . ازادی بیان و عقیده هم برای نمایندگان و هم برای مردم . چقدر شماها پز سیاسی در میکنید . در صورتی به حاکمیت مردم بر مردم اعتقادی ندارید شماها خسته مان کردید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
توجیهاتی دیگر نداشتی ناشناس اخری برای قایم شدن پشت خیلی چیزها؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
این پزشکیان هم که دایم میگه باید باید مثل رییس روحانی از اول انقلاب وزیر ونماینده ومعاون ومشاور
بوده.لیکن همه مشکلات تقصیر امثال ایشونه که مشکل جای دیگه میدونند د ر حالیکه خودشان اصل مشکلند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
یک هواپیما از یک پیانو بسیار بزرگتر است لاکن با پیانو میشود آهنگ های بسیار زیبایی را نواخت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
مزخرف
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
بعضیا اصلا درک نمیکنن این کاربر باسواد چی میگه دسخوش بهت عزیز هواپیما پیانو صدا بزرگ کوچک
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
اخه یکنفر هم نباید از زنگنه شکایت کند که چجوری است باتوتال قرارداد می بندد و انها به بهانه تحریم راحت زیر قرارداد می زنند و هیچ خسارتی هم نباید بپردازند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
آقا وزیره خیلی هم وزیره همیشه وزیره
حتی زمان کودکیش هم وزیر بازی میکرده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
آخه پشتش گرمه
از منفی مثبتهات هم میتونی اینو بفهمی
ناشناس
| United States |
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
توتال = خط قرمز
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
اره همه منفی ها ظاهرا همشون اختلاسگر و اختلاس دوست دوستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
آیا میدانید طبق قانون مجلس مبنی بر حمایت از کار فرهنگی، بازیگران و سلبریتی هایی که ماهی یک میلیارد درآمد دارند معاف از مالیات هستند ولی کارمندی که ماهی دو میلیون تومان حقوق میگیرد باید مالیات بدهد؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
سرت را از زیر برف بیار بیرون ... چند روز پیش لایحه ای بدون مشورت مجلس امضا شد . یعنی اگر مشکل سیاسی داشتی وکیل شما را قوه قضاییه مشخص میکنه که چه کسی وکیل شما باشد ...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
مطمئنی؟ قانونش کجاست؟ یعنی نهادهای فرهنگی هم مالیات نمی دهند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
حجاب خوب است لاکن برای مردم عادی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
آیا تعیین جریمه ریالی در قانون یک نوع نقص قانونی نیست؟ مثلا جریمه گرانفروشی 50 هزار تومان اعلام میشود. خوب این 50 هزار تومان دو سال دیگر هیچ ارزش و بازدارندگی نخواهد داشت. بهتر نیست مثل قدیم جرایم مالی بر حسب سکه طلا یا شتر تعیین شود؟
یعنی حقوقدانان و وکلا که ماهی چند ده تا چندصد میلیون درآمد دارند چنین چیزهایی را متوجه نمیشوند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
دشمن ما همینجاست / دروغ میگن آمریکاست
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
ببخشید اشتباهی منفی زدم . عجله کردم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
آمار تعداد پزشک در 10،000 نفر جمعيت طبق سايت سازمان بهداشت جهاني WHO به ترتيب از زياد به کم:
کوبا :81.9
سوئد 53.99
ايتاليا:40.93
آذربايجان:34.47
ارمنستان:28.99
آمريکا:25.95
عربستان:23.90
ترکمنستان:22.25
عمان:19.69
ترکيه:17.61
تاجيکستان:17.00
سوريه:12.2
ايران:11.4
سومالي:0.23
یعنی انحصار از این تابلوتر تو پزشکی ایران نداریم.
اگر همین فردا تعداد پزشکان کشور 100 درصد زیاد شود (دو برابر شود) تازه میشیم مثل ترکمنستان.
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
اینجا فایده نداره باید یه کمپین تشکیل بدی تا شاید وزارت بهداشت نهایتا یه بیانیه ای تکذیبیه ای یا همچین چیزی منتشر کنه!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
الان چندین سال هست که باقر لاریجانی یکی از برادران خاندان لاریجانی ها معاون آموزشی وزارت بهداشت در دولت های مختلف بوده و هر وزیری آمده ایشان را برکنار نکرده است این معاونت سهمیه پذیرش در رشته های پزشکی را هرسال در کنکور مشخص می کند ایشان با عملکردشان رانت عظیمی در رشته های پزشکی ایجاد کرده اند و مردم را گرفتار .....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
کاهش ۲ تا ۹ میلیون تومانی قیمت برخی خودرو‌ها در بازار

کاهش روزانه قیمت دلار


شما قیمت هاتون رو از کجا میگیرید که هر روز داره ارزون تر میشه

ولا ما که خریداریم هر روز داره جنس ها گرون تر میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
چرا مجمع cft رو تصویب نمیکنه؟ بابا کمی به فکر هزینه های دولت باشید واقعا روحانی تنهاست ،
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
من مرد تنهایی شبم
ناشناس
| United Arab Emirates |
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
رحانی تنهاست؟؟؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
الان که به انتخابات داریم نزدیک میشیم فروش ساندیس ، کیک و مچ بند و دستبند رنگی بالا میره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
تمام شبکه ها ۲۴ ساعت انحصاری در اختیار طیف امثال فروغی است ؟@ شما برنامه ۹۰ رو نتوانستید تحمل کنید ؟! کمی کم اشتها شدیدین
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
اصولگرایان برای پیروزی در انتخابات ۱۴۰۰ نیاز به خانه تکانی رسانه ملی دارند چون فکر میکنند رای انها از ۱۶ میلیون بالاتر خواهد رفت ولی اصلاحات اگر کاندید واقعی خودش را داشته باشد ما انها را شکست خواهیم داد . دمکراسی چنین تعریف شده که میزان رای مردم هست . نمیشه تو خیابان به مردم بابت لباس گیر داد ولی از همان مردم کشور خواست به من که با موی سرت را مقراض زدم بمن رای بده . این با روح مردم سالاری در تناقض هست . بهر حال اصولگرایان تکلیف خودشان را معلوم کنند که حتی با نطارت استصوابی حریف مردم نشدند . دم مردم گرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
افراط و تفریط در نظام آموزشی کشور:
در مهندسی با سالی 233 هزار فارغ التحصیل با اختلاف زیادی (نسبت به جمعیت) اولین کشور دنیا هستیم که به معنی افراط زیاد از حد در دادن مدارک کیلویی است.
در پزشکی هم با سالی حدود 3 هزار فارغ التحصیل با اختلاف زیادی یکی از کم پزشک ترین کشورهای دنیا و رتبه هجدهم خاورمیانه هستیم که نشان دهنده تفریط بیش از حد (انحصار در پزشکی) هستیم.
نکته جالبش هم اینه که نه مهندسامون کیفیت لازم رو دارن و نه پزشک هامون و یکی از دیگری بدتر هستن غیر از معدودی که استثنا هستن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
یه سوال: کارانه چیه و چرا به زیر مجموعه وزارت بهداشت فقط داده میشه؟ یعنی وزارت بهداشت از قوانین ایران (قانون خدمات کشوری) پیروی نمیکنه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
یارانه هست . پول تو جیبی هست . برای قشنگی میدن . به همه براب نمیدن . هرکی کار بیشتر کنه بیشتر میدن .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
دیروز رفتم تامین احتماعی. کارمندش پشت میز از بیکاری داشت کتاب مطالعه میکرد. جالبه بدونید کارمندان تامین اجتماعی یکی از بالاترین اشل های حقوقی رو دارن و حتی از وزارت نفت بیشتر حقوق میگیرن به طوریکه کف حقوقاشون از 5 میلیون شروع میشه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
کتاب خوانی خوبه.
محمد ر ا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
ترامپ واقعابرای اقتصادآمریکاعالی بودمگه ملتهاازرییس مملکتشون جزکارورونق اقتصادی چیزدیگری هم میخواهند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
دوره بعد هم رییس جمهور هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
مجلس آقای لاریجانی رو داریم میبینیم. افتخاراتش یکی تصویب برجام در 20 دقیق بود که نتیجه اش از پیش معلوم بود. حتی یک قانون افزایش 400 هزار تومن حقوق امسالش را هم دولت اجرا نکرد. قانون اعلام عمومی حقوق مدیران دولتی در سامانه در معرض دید مردم هم قرار بود پارسال عملیاتی بشه ولی یک سال گذشت و خبری نشد. تعداد بسیار زیادی تحقیق و تفحص با هزینه سنگین انجام شد و هیچ نتیجه ای نداشت و حتی یکیشون هم اعلام نشد. حیات سیاسی لاریجانی با پایان این مجلس تموم میشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
آقای رفیقدوست چند متخلف دولتی هم اعدام بشن بد نیست. طبق فرموده رهبری اگر اختلاسی شده اون شخص مدیر و مسئولی که تسهیلات بدون وثیقه مناسب داده از شخص مختلس گناهکار تره.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
سخن ایشان را امشب دو بار خواندم . عرض کنم‌که فکر کنم خودش گفته که سوادم پایین هست . اتفاقا همین گفتمان هست که اقتصاد چنین گرفتار شده . یعنی گفتمان و ایده سوسیالیستی که واقعا برای من سوال هست که چگونه میشود با این ایده مبارزه رسانه ای و توجیه شان کرد . این روش اعدام براب پیشبرد اقتصاد قبلا تست شده یعنی بلوک شرق تولید کنندگان بزرگ را کشتند و بنام سرمایه دار یا به تبعید یا اردوگاه کار اجباری فرستادند و متاسفانه در تاریخ هست که خود افراد انقلابی وقتی مدیزیت کارخانجات را در دیت گرفتند اینقدر بهره وری را مایین اوردند که کلا صنایع مستهلک شده بود و از کار افتاد . تز این‌مفلوک و شکست خورده هست راه علمی چاره ساز هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
هرگز تکرار نخواهیم کرد و دیگر اعامادی به اصلاح طلبان نیست که در فرار از جناح مقابل به دامن ایشان بیفتیم .
جناب ابطحی اصل قضیه سالبه به انتفاء موضوع هست ؛ پولی شدن سایتان پیش کش و می بینید که بی رنگی حنایتان حتی در مراجعه به سایتتان تاثیر داشته و اعتراض به شما در اوج است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
در انتخابات آینده مجلس، 80 درصد نمایندگان فعلی رای نخواهند آورد و حتی آقای علی لاریجانی با کاندیدا شدن از شهر قم هم رای نخواهد آورد یا شاید با یک رای ضعیف به مجلس راه پیدا کند. این مجلس ضعیفترین مجلس از دوره مشروطه تا الان بوده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
محمد رضا پور ابراهیمی(نماینده مجلس و ریس کمسیون اقتصادی):

مردم تحمل کنند قیمت ها شکسته می شود/ برخی از کالا ها برای ارزان شدن نیاز به زمان بیشتری دارند


"""دقیقن مردم چند سال دیگه باید تحمل کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
تا کی این شرایط قرار هست ادامه داشته باشه
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
این رویه چهل سال هست که ادامه دارد تا زمانی که شعارها انقلابی و ایده ها آرمانی و راه حل ها جهادی باشد . یعنی روش ها در اداره کشور تغییر کرده اند که چنین مشکلات عدیده ای در همه بخش ها روز به روز بیشتر میشود یعنی هر جه جلو تر میرویم به دلایل زیاد و از ترس و وهم نهادهای تعریف میشوند که فقط مردم و رای مردم را کنترل کنند . امکان دارد تا ۵۰ سال دیکر ده نهاد دیگر بوجود بیاید
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
نجفي به يكباره صلاحيتش را از دست داد!؟ او وزير آموزش و پرورش بود، رئيس برنامه و بودجه، عضو شوراي سياست گذاري آموزش عالي ، فقط كافيه عملكردها رو در هريك مورد توجه قرار داد و ديد كه او صلاحيت نداشت از آن اول
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
علل عدم صلاحیت مشخص نشد این حرفها فقط ابهامات را افزایش میدهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
آقای پزشکیان یعنی این نمایندگان مجلس انقدر عرضه ندارند بدون دست به دامان fatf آمریکا این گردن کلفت ها که پول جابجا می کنند رو شناسایی کنند!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
وقتی معاون رئیس جمهور نمی تونه منشی خودش عوض کنه از نماینده مجلس چه انتظاری داری
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
نمایندگان کار های نیستند . چون در مجلس قدرت احزاب وجود ندارد . نمایندگان جرات انها گرفته شده . دلبلش قبلا گفته شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
آقای باهنر بهتر از این نمیشد به مردم توهین کنی؟فهمیدی چی گفتی؟ معنای حرفت اینه که مردم شعور انتخاب ندارند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
بن بست سیاسی یعنی همین . ایا تعریف دیگری وجود داره . این‌جه حرفی هست که ایشان میزند . خودتان بنردم کاندید را معرفی میکنید خودتان هم طلب کار مردم هستید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
هزینه سازی برای مردم و لج بازی در اصلاح طلبان حتی در سطح جهانگیری واقعا تاسف بار است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
یک شورای 100% اصلاح طلب باید یک چهره شاخص اصلاح طلب انتخاب میکرد و محبوب تر از نجفی هم نبود مشکل نجفی هم برای شهردار شدن هنوز مشخص نشده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
مشخص شده شما مشخص دونتون خرابه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
خدا رو شکر همه چیز داره ارزون میشه و اگر مردم باز هم صبر کنند ارزونی بشتر میشه و مسئولین همه چیز را رایگان میکنن
کاربر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
اخذ تابعیت زیر نظر وزارت اطلاعات !
بعید نیست که مشکل ناخلف درآمدن برخی فرزندان هم با تولید فرزند زیر نظر وزارت اطلاعات حل شود !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
اگر شورای نگهبان نباشد شومن میاد اگر نباشد گیج من میاد مردم آواره و درمانده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
مردم دیگه تحملدونشون پاره شده از بس تحمل کردن
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
پور ابراهیمی ...مردم اگر تحمل کنند قیمت بعصی از کالاها شکسته میشود . بیشتر کالاها برای رسیدن به قیمت واقعی زمان بیشتری نیاز دارند . سوال .... اگر تنش ها از بین‌نرفت چی . آیا در جنگ اقتصادی واقعا شدنی هست . امروز دوباره بعضی کالاها ی اساسی گران شدند
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
رفیق دوست ..‌در زمان جنگ اگر کسی مواد اولیه را نمیفروخت با تهدید کشتن از او میخرییدیم . پس بگو چرا در کشور کسی سرمایه گذاری نمیکنه . تمام پولها بسمت بازار طلا و ارز و خرید زمین و ملک و مغازه و ویلا رفته . پس زمینه قبلی وجود داره . به روش های علمی گفته زکی .... اتفاقا یادم هست که وقتی قند و پنیر و روغن‌کوپنی میخریدم من مشتری را مجبور میکردید که حتما ریکا یا صابون یا چند تا کیک و کلوچه را بخرم در عیر اینصورت از کالای کوپنی خبری نیست . آره در تعریف اقتصادی شما حتما باید بالای سر مردم چه فروشنده و چه خریدار زور و شمشیر باشد
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
باهنر ... اگر شورای نگهبان کوتاه بیاید یک شومن رییس جمهور میشود که با چند تا بالا و پایین کردن ابرو رییس جمهور میشود . آلان با این اوصافی که گفتی رییس جمهور های قبلی چگونه رییس جمهور شدند . مناظره ها یادت رفته یا نه کلا ماست ملاسیون استفاده کردی . اتفاقا در مناطره ها از جوامع غربی هم‌پیشی گرفته ... آقای باهنر یا انتخابات را قبول داری یا نداری . شکل رقابت در دمکراسی اینچنین تعریف شده حالا شما میخواهید این روند را با اخلاق پیوند بزنید . شدنی نیست . دمکراسی اولین‌مورد آن در رقابت سیاسی شفافیت هست . قضاوت هم با مردم هست .
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
باهنر ... اگر شورای نگهبان کوتاه بیاید یک شومن رییس جمهور میشود که با چند تا بالا و پایین کردن ابرو رییس جمهور میشود . آلان با این اوصافی که گفتی رییس جمهور های قبلی چگونه رییس جمهور شدند . مناظره ها یادت رفته یا نه کلا ماست ملاسیون استفاده کردی . اتفاقا در مناطره ها از جوامع غربی هم‌پیشی گرفته ... آقای باهنر یا انتخابات را قبول داری یا نداری . شکل رقابت در دمکراسی اینچنین تعریف شده حالا شما میخواهید این روند را با اخلاق پیوند بزنید . شدنی نیست . دمکراسی اولین‌مورد آن در رقابت سیاسی شفافیت هست . قضاوت هم با مردم هست .
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
تذکر یک نهاد امنیتی به جهانگیری در مورد نجفی .... آیا گزارشات نجفی در مورد املاک که واگذاری شهرداری تهران و خرج کرد و اجرای پروزه ها دادند توجهی شد ؟ آیا اصلا اهمیتی داشت یا دارد ؟ نتیجه چی شد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
بعصی وقتها به نظر نی رسه ما در محاصره عده ای افراد قرار داریم که مدام به مردم می گویند باید تحمل کنند .
اگر هم به رفتار آنها اعتراص کنیم مبشویم صد نطام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
شورای نگهبان کمی کوتاه بیاید یک «شومن» رئیس‌جمهور می‌شود:
مثل رئیس جمهور قبلی؟ اونوقت شورا اونجا یعنی کوتاه اومده بود؟ یه چی میگی!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
معنويت شب ؟ شب چكار ميشه كرد كه روز نميشه ؟ معنويت بايد ٢٤ ساعت شبانه روز همراه انسان باشد
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
روزنامه جوان . مقصر رامبد نیست بلکه تلویزیون مقصر هست . زندگی ایشان اینچنین هست . بلکه از کسانی استفاده شود که به ایدولوژی حاکم پایبند باشد .
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
دشمن سفره مردم را هدف قرار داده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
برخی آقایان قبل از اینکه سودای ریاست جمهوری در سر داشته باشند بهتر است راجع به فعالیتهای برادرها و برادرزاده ها و خواهرزاده هاشون به مردم ایران توضیح دهند

البته خوبه که این آقایان یکبار دیگه عیار خودشون را پیش مردم بسنجند
بدون شک رییس جمهور بعدی نه از اصلاح طلب هاست نه از اصولگراها یکی از جنس احمدی نژاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
دیگر در هیچ انتخاباتی شرکت نخواهیم کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
آقای رفیق دوست مگه قاضیه که حکم اعدام میده ؟؟؟ هرکس باید درجایگاه خودش صحبت کنه ....
پاسخ ها
رضا حاج محمودان
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
:اقای رفیق دوست عزیزسلام قدری با تامل نظر بدهید ..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
فقط رهبری رو عشق است ، احمد و محمود و حسن فقط به فکر باند و رفقای خودشون هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
آقای پزشکیان چشمتان روشن چقدر راحت می گویی صدها نفر هادی رضوی در کشور وجود دارند! آقای نماینده به عنوان نماینده مردم و یک شهروند چرا امثال این مفسدان را به دستگاه قضایی معرفی نمی کنید ؟ چرا قوانینی چهت پیشگیری از سوء استفاده آقازاده و منسوبین به قدرت را تصویب نمی کنید؟ و هزاران چرای دیگر که متاسفانه مردم جوابی از شمای مسئول نگرفتند.مایه خفت است برای آن پدر زن که دامادش از ابزار رانت استفاده کرده چرا جلوش را نگرفته؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
کسانی که فکر میکنند مردم در انتخابات شرکت نخواهند کرد تا جناح آنها بدون دردسر پیروز بشن ، مطمئن باشید چنین اتفاقی نخواهد افتاد ، تابستان ۹۸ ، تابستان گرمی خواهد بود ‌
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
شروع مجددفعالیتهای هسته ای را خدمت ملت و رهبر عزیز تبریک میگوییم انرژی هسته ای حق مسلم ماست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
اگر در گذشته پرونده 123 میلیارد تومانی بعضیا درست رسیدگی میشد حالا پرونده های چند هزار میلیارد تومانی نداشتیم
نوید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
متخلفین خصوصی نیستند عمده متخلفین دولتی ها هستند فقط کافی هست یکی از آن ها را اعدام کنید
ناشناس
|
United States
|
۰۶:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
آقای رفیق دوست ! مرگ خوبه برای همسایه نه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
این که روزنامه جوان می گوید رامبد جوان مقصر نیست و مقصر اصلی تلویزیون است، به نحوه بیان روزنامه دقت کنید که از دو واژگان استفاده کرده"مقصر" و مقصر اصلی" یعنی خود این روزنامه هم به دو رویکرد اشاره دارد، بله می توان گفت که گزینش مجریان باید با دقت بیشتری انجام شود، ولی این دلیلی نیست که فردی در این سطح در محیطی که قرار می گیرد و می تواند تاثیرگذاری در اقشار مختلف جامعه بگذارد، به حداقل ها احترام نگذارد!!!به یقین باید گفت که ما برای انسان بودن و انسان ماندن و ایرانی بودنمان از خیلی چیزها گذشته ایم و اگر در این میان اندک کسانی با سوء استفاده از موقعیت اجتماعی تلاش کردند که به غیر از خود واقعی شان نقش بازی کنند، این دقیقا فاصله بین انسان بودن و آدم شدن هر فردیست. ایشان به قول خود نویسنده مطلب در روزنامه جوان می تواند مثل میلیون ها نفر زندگی مورد نظر خود را داشته باشد. اما ایشان با شعر معروف خودشان که ایران ایران را تبلیغ می کردند، می توانستند فرهنگ سازی کنند که به ایرانی بودنشان افتخار کنند. البته بنده نیز به صورت عام معتقدم که هر کسی آزاد است که مسیر زندگی خود را انتخاب کند، مثل میلیون ها نفر که این کار را می کنند و برای خودشان زندگی می کنند نه زنده مانی!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
دیگه دلم نمی خواد اخبار این مملکت رو دنبال کنم. هیچ خبر خوبی نیست. پر از استرس، نگرانی برای آینده، جنگ طلبی، جنگ افروزی، بگیر و ببندد، بکش و نکش، واقعا حق با جناب رامبد خان بود. همین هایی که دم از مملکت می زنند اگر پول و امکانش باشه زندگی بهتر و آزادی بیشتری رو به بچه هاشون هدیه می دهند. از کجا معلوم شاید فرزند رامبد خان با وجود این که در کاندا به دنیا می یاد یک ایران پرست واقعی از آب در بیاد و ایران رو با میل خودش برای زندگی انتخاب کنه. نه این که مجبور باشه در این شرایط استرس دائمی زندگی کنه.
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
دشمني كه سفره مردم را هدف قرار داده داخلي است نه خارجي
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
تعداد هادی رضوی ها به تعداد فرزندان مدیران است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
"ممکن است در خانواده‌ای آشفتگی ایجاد شود و حالا پدر، مادر یا فرزندان به خاطر آن مسأله از خانه خارج شوند و در آن اوقات شب به خیابان‌ها و نقاط مختلف شهر بروند و خدایی نکرده به دام باند‌های فساد بیافتند. به همین دلیل طرح زیست شبانه می‌تواند عامل اصلی فساد در جامعه باشد"
با اين استدلال بايد زيست روزانه هم تعطيل بشه.
نظري درباره زيست شبانه ندارم، اما اين استدلال نماينده محترم، استدلال نيست.
جوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
سلام.از قدیم گفتن یک سوزن به خودت یک جوالدوز به دیگران،آقای رفیق دوست اگر بجای پیشنهاد اعدام چند نفر از بخش خصوصی برای عبرت گرفتن بقیه ،پیشنهاد شلاق زدن به یک نفر از متخلفان بخش دولتی را میداد تاثیرش هزاران برابر بیشتر از اعدام چند نفر از بخش خصوصی میشد.چیزی که در کشور چین که مبارزه با فساد در آنجا واقعی تر هست عملا اتفاق میافتد.
نااشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
اقای باهنر بحث ریاستی از هردو جناح کنسل کنید که این چند سال اخیر وضعیت بدتر شده تنها راه ایجاد حکومت یک محوری وخذف مراکز قدرت متعدد است خواهند مثل انرزی ازبین نمیروند بلکه به انرزی دیگر تبدیل میشوند
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
ونزوئلا ال پالیتو غیزانیه نفت ونزوئلا مجلس یازدهم دریای کارائیب قتل رومینا اشرفی
آخرین اخبار