بازدید 22787
مرور روزنامه‌های شنبه یازدهم خردادماه؛
آخرین قطره آبروی سلمان ریخت، از حادثه تا فاجعه ملی، قدس فروشی نیست، افزایش ۱۱۲ درصدی قیمت خانه در یک سال، خبرنگار کفتار نیست، صدای مردم است، ممنوعیت استفاده ایران از سلاح اتمی قانونی شود؟، جزئیات آخرین تماس میترا استاد، مصاحبه جنجالی قلعه نویی و توهم توطئه!، سیلی به نتانیاهو سکته معامله قرن، کارت سوخت اجباری می‌شود و سایه معاملات جعلی بر قیمت دلار، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
کد خبر: ۹۰۲۷۰۳
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۴:۴۴ 01 June 2019

آخرین قطره آبروی سلمان ریخت، از حادثه تا فاجعه ملی، قدس فروشی نیست، افزایش ۱۱۲ درصدی قیمت خانه در یک سال، خبرنگار کفتار نیست، صدای مردم است، ممنوعیت استفاده ایران از سلاح اتمی قانونی شود؟، جزئیات آخرین تماس میترا استاد، مصاحبه جنجالی قلعه نویی و توهم توطئه!، سیلی به نتانیاهو سکته معامله قرن، کارت سوخت اجباری می‌شود و سایه معاملات جعلی بر قیمت دلار، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.

به گزارش «تابناک»؛ روزنامه‌های امروز شنبه، یازدهم خردادماه در حالی چاپ و منتشر شد که بازتاب راهپیمایی روز قدس و شکست اجلاس کشور‌های عربی در مکه از یک سو و ادامه گزارش‌ها و تحلیل‌ها از ماجرای قتل میترا استاد در کنار موضوعاتی همچون اجباری شدن کارت سوخت، خشونت در فوتبال هفته گذشته و ماجرای نجفی و جریان اصلاحات با تیتر‌ها و عناوین مختلف در صفحات نخست روزنامه‌های امروز برجسته شده اند.

روزنامه‌های امروز در تحلیل‌های خود در رابطه با مسأله فلسطین و راهپیمایی روز جهانی قدس، شکست حزب نتانیاهو در اسرائیل و معامله قرن را زیر ذره بین بردند و در ماجرای همسرکشی نجفی سعی کردند با فاصله گرفتن از گزارش‌های خبری روز‌های اول قتل با رویکردی تحلیلی به واکاوی این اتفاق بپردازند.

در ادامه تعدادی از یادداشت‌ها و سرمقاله‌های منتشره در روزنامه‌های امروز را مرور می‌کنیم؛

چرا نجفی این همه تنها بود؟
جعفر گلابی طی یادداشتی با عنوان چرا نجفی این همه تنها بود در شماره امروز اعتماد نوشت: آن گونه که از سخنان آقای نجفی و بستگانش برمی‌آید و توییت آقای کرباسچی بر آن اشاره دارد، مشکل مذکور بیش از ۲ سال سابقه داشته و اطرافیان هم از آن آگاهی داشته‌اند. اکنون این سوال بسیار مهم خودنمایی می‌کند چرا کسی کاری نکرده و کمکی صورت نداده است؟ حتی اگر خود آقای نجفی از برونزایی موضوع اجتناب می‌کرده است ولی باز هم دلیل نمی‌شود که دوستان و هم‌فکران و هم‌حزبی‌ها مسوولانه ورود نکنند و تاثیر مناسب نداشته باشند. افزون بر وجوه اخلاقی و انسانی حتی از نقطه نظر سیاسی درگیرشدن یک فرد شاخص که آبرویش آبروی یک جمع و حتی یک جناح است با موضوعی که او را تا خودکشی پیش می‌برد چیزی نیست که سیاستمداران نسبت به آن بی‌تفاوت باشند و از آسیبش در امان بمانند.
چرا نجفی این همه تنها بود؟ / «معامله قرن» ترامپ علیه ایران/ناکامی ائتلاف‌های عربی در مکه
همه می‌گوییم و لمس کرده‌ایم که معدل اخلاق جامعه پایین آمده است، اگر این‌گونه باشد حتما ما هم به افول اخلاق و رنگ باختن دوستی‌ها و دستگیری از یکدیگر و فقدان فداکاری‌ها دچار شده‌ایم، اگر اخلاق در جامعه ما سیطره همه‌جانبه داشت حتی دستگاه‌های دور و نزدیک حکومتی که احیانا در جریان عمق مشکل آقای نجفی قرار داشته‌اند باید کاری می‌کردند و چاره‌ای می‌اندیشیدند، او مدیر سطح بالای همین نظام در دوره‌های مختلف بوده و خدمت‌های بزرگ کرده است آیا نمی‌بینیم که براندازان چه جشنی گرفته‌اند و چه سان به جمهوری اسلامی و آرمان‌هایش طعنه می‌زنند؟ اما در این میان از سال‌های دور یک عیب بزرگ در اردوگاه اصلاح‌طلبان بوده و حالا این عیب بیش از هر زمان دیگری خودنمایی می‌کند. صاحب این قلم کوچک علاوه بر نوشتن، بار‌ها این نکته را خدمت بزرگان و چهره‌ها و موثران اصلاح‌طلب عرض کرده‌ام که در این جناح هیچ‌کس دستگیر هیچ‌کس نیست، انبوه موارد و مصادیق سراغ دارم که از دوستان و همفکران دچار انواع مشکلات شخصی، اداری، مالی، خانوادگی و حتی روحی و روانی شده‌اند ولی هرگز کسی احساس مسوولیت نکرده است که دستی بالا زند و کاری بکند، جالب اینکه وقتی این بی‌اعتنایی‌ها و بی‌تفاوتی‌ها به دوست صاحب‌منصبی گفته می‌شود مشخص می‌شود که خود او هم دچار شده و از بی‌توجهی دوستان رنج برده است! چندی پیش یکی از چهره‌های اصلاح‌طلب برای اولین‌بار یادداشتی در این زمینه نوشت و حتی نام یکی از بزرگان اصلاح‌طلب را به میان آورد، طی پاسخی ضمن تشکر از او یادآوری کردم که از قضا اگر در میان اصلاح‌طلبان یک نفر پیگیر مشکلات شخصی دیگران است و هر کاری از دستش برآید مضایقه نمی‌کند همین پیرمرد است! این دیگران هستند که تار و پودشان سیاسی شده و مثال آوردم که چگونه برخی افراد توجه به مسائل غیر‌سیاسی را به سخره می‌گرفتند. چه‌بسا همین حالا کسانی باشند که درگیر ماجرا‌های مشابه یا مشکلات عمیقند و هیچ‌کدام از ما یا نمی‌دانیم یا اگر می‌دانیم کاری نمی‌کنیم! آری ما به غایت از یکدیگر دور شده‌ایم، تنها شده‌ایم و مسائل بغرنج دیگران برای‌مان کوچک‌ترین حس معاضدت را ایجاد نمی‌کند. قصه پر‌غصه آقای نجفی نشان داد که وی تا چه حد تنها و نا‌امید شده و چگونه می‌توانسته به هدفی برای یک پروژه رسوایی تبدیل شود. بزرگوار اصلاح‌طلبی به درستی نوشت: «آقای نجفی قربانی اعتماد به نفس کاذبی که داشت و شجاعت و قاطعیتی که نداشت» شد! ولی ننوشت سهم او در این ماجرا چه می‌تواند باشد؟ از آقای نجفی عذر‌خواهی نکرد که برادر ببخشید که بیش از ۲ سال در چنگال مشکلی عظیم بوده‌ای و من نمی‌دانسته‌ام یا می‌دانستم و کاری نکرده‌ام! آقای نجفی اولین و آخرین نمونه انسان سرگشته و حیران و بی‌کس و خطاکاری نیست که دنیا را نشناخته و هنگام بلا تنها بماند و دیگران از راه برسند و عمق ندانم‌کاری‌اش را هویدا کنند. ما همراه نجفی شلیک کردیم و خود نیز تیر خوردیم اگر انصاف پیشه کنیم.

ناکامی ائتلاف‌های عربی در مکه
امیر موسوی کارشناس مسائل استراتژیک با موضوع قرار دادن اجلاس کشور‌ها عربی در مکه در شماره امروز ایران نوشت: عربستان سعودی در حالی طی روز گذشته میزبان سه نشست سران اتحادیه عرب، شورای همکاری خلیج فارس و سازمان کنفرانس اسلامی در شهر مکه بود که عملاً در پیگیری اهدافی که در قبال جمهوری اسلامی ایران جست‌و‌جو می‌کرد ناکام ماند. دو عامل در بروز ناکامی ریاض در اجلاس‌های اخیر نقش مهمی ایفا کرد؛ یک دیپلماسی قوی و هوشمندانه ایران طی روز‌های گذشته که با ابتکارعمل طرح پیشنهاد انعقاد پیمان عدم تجاوز در میان کشور‌های خلیج فارس، سفر‌های منطقه‌ای و مؤثر آقای ظریف به عراق و دیدار با وزرای خارجه قطر و عمان در کنار سفر آقای عراقچی به سه کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس همراه بود. وزیر امور خارجه ایران از طریق دیپلماسی عمومی و مجازی تأثیر‌گذار اقداماتی را پیگیری کرد که باعث شد پیشنهاد دستیابی به پیمان یاد شده در میان کشور‌های منطقه بازتاب قابل توجهی در رسانه‌ها و محافل سیاسی عربی پیدا کند. رایزنی‌های مؤثر معاون وزیر خارجه نیز تا حدود زیادی در تعدیل مواضع و همراهی نکردن شماری از این کشور‌ها با مواضع ریاض در نشست‌های برگزار شده بسیار تأثیرگذار بود.


عامل دومی هم که در ناکامی عربستان در این اجلاس‌ها نقش داشت به مواضعی بازمی گردد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا در خلال سفر به ژاپن مطرح کرد. مواضعی که بر پایه تکرار درخواست مذاکره با ایران بدون شرط خاصی بود که به نوعی از عقب نشینی این کشور در مقابل ایران حکایت می‌کرد؛ به این معنا که شرکای عربی امریکا متوجه شدند این کشور چنانچه امکان گفت‌و‌گوی امریکا با ایران مهیا شود حاضر هستند از مواضع اولیه خود علیه ایران عقب نشینی کرده و عملاً توافق‌های پیدا و پنهان خود با اعراب را در قبال ایران نادیده بگیرند. طرح همین مواضع از سوی ترامپ عملاً شرایط صهیونیست‌ها و کشور‌های حوزه خلیج فارس را آشفته کرد.
چرا نجفی این همه تنها بود؟ / «معامله قرن» ترامپ علیه ایران/ناکامی ائتلاف‌های عربی در مکه
ذیل چنین شرایطی برگزاری نشست سران اتحادیه عرب و شورای همکاری خلیج فارس عملاً دستاوردی برای عربستان نداشت. در حالی که ملک سلمان، پادشاه سعودی تمام اظهارات و موضع گیری‌های خود را متوجه جمهوری اسلامی ایران کرد این اظهارات از سوی کشورهایی، چون مصر و سودان هم که تاکنون کمک‌های مالی قابل ملاحظه‌ای را از ریاض دریافت کرده‌اند، مورد استقبال قرار نگرفت. عراق هم به‌عنوان یکی از کشور‌های مهم منطقه صراحتاً به دفاع از ایران پرداخت و مواضع سعودی علیه تهران را محکوم کرد. اظهارات ملک سلمان در خواسته و مواضع هیچ کدام از میهمانان حاضر در این نشست تکرار نشد. بیانیه سران این اتحادیه نیز که ۹ بند از آن به ایران اختصاص داده شد، منعکس‌کننده مواضع هیچ کدام از سران حاضر نبود.


این درحالی بود که رئیس جمهوری مصر، محمود عباس و پادشاه اردن در خلال این نشست اتحادیه عرب، طرح معامله قرن را محکوم کرده بودند، اما در بیانیه پایانی هیچ اشاره‌ای به این موضوع نشده بود. بیانیه‌ای انشایی وغیرعملیاتی که به نظر می‌رسد پیش‌نویس آن پیشتر از سوی جان بولتون، مشاور امنیت ملی امریکا نوشته شده بود.


فضای حاکم بر نشست‌های مکه نشان داد فرصت برای تقابل‌جویی ریاض علیه ایران مناسب نبوده است یعنی در حالی که این کشور در پیگیری سیاست خارجی منطقه‌ای اش ناکام مانده و با مواضع نه چندان مطمئن واشنگتن درباره تهران رو به رو است، حالا نتوانسته است مواضع کشور‌های عربی را در بحبوحه‌ای که بیش از هر وقت دیگر به آن نیاز دارد، یکدست کند. این در حالی است که در نقطه مقابل آن پیشنهاد ایران برای حل اختلاف با کشور‌های منطقه و ایجاد مفاهمه حتی با کشور‌هایی که با آن‌ها اختلاف نظر جدی دارد، روی میز همه بازیگران عربی قرار گرفته است و چه بسا با اقبال بیشتری نسبت به راهکار تنش‌آمیز ریاض رو به رو شود.

«معامله قرن» ترامپ علیه ایران
ابوذرگوهری مقدم طی یادداشتی تحلیلی با عنوان «معامله قرن» ترامپ علیه ایران که در شماره امروز روزنامه خراسان چاپ شده نوشت: هدف آمریکا در طرح موسوم به معامله قرن عادی‌سازی کامل روابط اسرائیل با کشور‌های منطقه به خصوص کشور‌های عربی در یک سطح و در سطح دیگر مقابله با کشور‌ها و بازیگران مخالف این طرح یعنی ایران و محور مقاومت است. چراکه در صورت مقاومت این بازیگران، امکان تحقق طرح سازش جدید معامله قرن وجود نخواهد داشت بنابراین نقطه کانونی این مقاومت یعنی ایران باید به شیوه‌های مختلف درون‌گرا و معطوف به مسائل داخلی شود و به مرز‌های سرزمینی خود بازگردد تا مخالفت با این طرح به حداقل برسد. آمریکا در معامله قرن قصد دارد در سطوح متداخل منطقه‌ای، روابط رژیم صهیونیستی و کشور‌های منطقه را برقرار و عادی‌سازی و از این عامل برای حل مصنوعی مسئله فلسطین مبادرت کند؛ ازاین‌رو رهیافت یک‌جانبه آمریکا، با فشار بر این بازیگران در حال انجام است و برخلاف گذشته مذاکره‌ای میان طرف‌های اصلی در حال انجام نیست هر چه هست لحاظ منافع یک‌جانبه رژیم صهیونیستی و فشار برای پذیرش شروط توسط اعراب است.
چرا نجفی این همه تنها بود؟ / «معامله قرن» ترامپ علیه ایران/ناکامی ائتلاف‌های عربی در مکه
در این زمینه اقداماتی نظیر شناسایی حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی‌های جولان توسط ترامپ، باهدف دادن امتیاز به نتانیاهو و درنتیجه نشان ندادن واکنش مناسب از سوی جهان اسلام و انفعال کشور‌های عربی در قضیه انتقال سفارت آمریکا به قدس صورت گرفت. قرار است معامله قرن بخش مهمی از میراث ریاست جمهوری ترامپ باشد طرحی که به شکل جانب‌دارانه در ازای تأمین خواسته‌های رژیم صهیونیستی قرار است صرفاً امتیازات مادی به فلسطینیان بدهد و مسئله اصلی اشغال را عملاً نادیده بگیرد. ترامپ امیدوار است با حل مسئله فلسطین به شکل مدنظر خود، مسئله مقاومت و بازیگران اصلی آن را اساساً سالبه به انتفاء موضوع کند و هزینه اقدامات مقاومت را در افکار عمومی بالا ببرد و زمینه اقدام علیه آن را فراهم آورد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۱۸
انتشار یافته: ۳۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
ملت ايران كلا تنها هستند و بعداز تنهايي ديگر واژه ايي نيست كه بتوان براي ان بكار برد.
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
تو اگر خزنده و یخزده ای چرا تعمیم به مثل می دهی. امروز ایران و مردمش در قلب آزادگان جهان قرار دارند. امروز نام ایران و مردمش و سپاه قدسش لرزه بر اندام ابر جانیان جهان میندازد. نکنه تو هم میلرزی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
اعراب به خودشان هم رحم نمیکنند . انتظار ایران از اعراب برای دوستی با ایران اشتباهی است که قرن هاست درگیر آن هستیم

برخی از قربانیان جنایات اعراب توسط خودشان :
حمله و جنایات داعش در عراق
حمله و جنایات داعش در سوریه
حمله و جنایات داعش در سوریه
حمله صدام به کویت
حمله اعراب به عراق در جنگ آخر صدام
حمله و جنایات اعراب به رهبری عربستان در یمن
معاهده کمپ دیوید
و ...
..
.
.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
حاشیه ها و جو رسانه ای نجفی مانع رسیدگی به فساد بعضی ها نشود !!!
چرا یک کارمند قراردادی و غیر رسمی در دفتر وزیر نفت سومین کشور نفتی جهان با کارتخوان میلیاردی حضور داشته ؟؟؟؟!!!!!!!!!!
در وزارت نفت چه خبر است ؟؟؟؟
اگر کارمند قراردادی اینقدر گردش مالی داشته بنابراین کارمند رسمی گردش مالی نجومی دارد
افرین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
​​
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
خیلی های دیگر هم تنها هستند اقای تاجزاده عزیز که اصلاح طلب نیستند ولی در تنهایی خود عاجزانه دست و پا می زنند ولی کسی کاری براییشان نمی تواند بکند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
مشخص نیست هیچکس در حل مشکلات به نجفی کمک نکرد یا اینکه هیچکس جرات کمک نداشت و او تنها ماند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
نجفی هم مثل بخشی عظیمی از مردم جامعه که در کوران مشکلات تنها مانده اند باید حساب پس بدهد بی دلیل فقط برای اینکه درایران زندگی می کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
مورد دکتر نجفی را باید همه مان حل می کردیم باید تلفنی باشد بصورت محرمانه افراد به سایر سازمانها مثل 110 ، بهزیستی ، علوم پزشکی ، دادگستری (پیشگیری از جرم )انجمنی انسان بتواند تلفن بزند.موضوع فردی را باید اجتماعی تلقی کنیم. قانون باید باشد مثل عدم کمک به مصدومان و افراد آگاهی داشته باشند از آن
ناشناس
|
Germany
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
همانطور كه از شان و منزلت و برخورد متعالي ساليان اقاي دكتر نجفي مشخص است اينست كه حتما وزن و دلايل چنين كاري بسيار بيشتر از وزن قبيح بودن اين اقدام مي باشد. يعني آقاي نجفي اگر بر خلاف اصول حركت كرده اند ولي درجه تقصير ايشان مي توان به حداقل آن تنزيل نمود و ايشان از لحاظ وجدان مبري نمود.
من براي داماد يا فرزند يا نزديكان ايشان متاسفم كه اجازه دادند چنين گوهري به چنين جايگاه ناشايستي نزول نمايد!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
جاي بسي تإسف است كه بعد از چهل سال ، تتها نتيجه محسوس و قابل لمس تنها شدن مردم و كم رنگ شدن اخلاقيات است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
حذف اصلاح طلبان به زیان کشور است
حمید کلباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
دلا خو کن به تنهایی که از تن ها بلا خیزد / سعادت آن کسی دارد که از تن ها بپرهیزد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
نجفی از وقتی که پرونده دزدی در شهرداری را مطرح کرد تنها شد
ناشناس
|
Australia
|
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
شمایی که اشاره می کنی، معدل اخلاق جامعه پائین آمده!! آیا پرسیده ایی که ترویج اصول اخلاقی و درس اخلاق دادن و.... به عهده چه کسانی است؟؟
حمیدخان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
هفت درو بستی نجفی / یه درو نبستی ، نجفی .
کوزه رو شکستی نجفی /
پاسخ ها
حمیدخان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
فکر چی هستی نجفی؟
کوزه رو شکستی نجفی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
کوزه را برات شکستند نجفی
شیوای بلخی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
چون حقوق زنان رعایت نمیشه وزنان ازاد نیستند .
این خانم اول یک شوهر رو تلکه کرد طلاق گرفت اویزون نجفی شد در محیط کار شهرداری
بعد ش فروپاشی خانواده اول نجفی و
خودش به کشتن داد با باجخواهی
حالا نجفی باید اعدام بشه.
اگه ایشون با عفاف کامل منزل به تربیت بچه مشعول بود وکار اقتصادی خانگی هم میکرد کجا میتونست اینقدر مفید اجتماع باشه؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
نتیجه اخلاقی که میگیریم این است که دیه خانم ها نباید نصف باشد چون توانایی شون خیلی بالاتر از مردان است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
ترامپ هیچ وقت نگفته که بدون پیش شرط حاضر به مذاکره است ، اینها همش دلخوشی دادنهای الکی هست که آقایون به خودشون میدن .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
ترامپ در ژاپن بود فقط خواست حرفی بزند که خوشایند میزبانش باشد الان هم ازش سوال کنی یادش نیست در ژاپن چی گفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
آقای گلابی چه زیبا مسیله را تجزیه و تحلیل کردی اما یک چیز را فراموش کردی که خصلت ایرانی است که هرگز حتی به خاطر فرزندش هم خودش را در گیر نمیکند ما فقط به خود میاندیشیم نه به دگران برای اینکه بد نام نشویم همه را درگیر می‌کنیم تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل
ناشناس
|
France
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
معامله قرن انشالله انجام بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
نجفی چرا تنها بود؟ او تنها نبود، به دنبال روابط عاشق و معشوق و عشقولانه با میترا بود. کم کم این طور که جلو بریم دیگه صحبت از خسرو و شیرین، لیلی و مجنون و در نگاه اونور آبی رومئو و ژولیت نخواهد بود. قرن بیست و یکم است داستان محمد علی و میترا روی زبان ها است که چگونه از عشق فراوان، میترای خود را کشت!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
او به دام افتاد داستانش طولانی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
آقای نجفی یقینا نمیتوانست کسی را بکشد،وگرنه چرا بنده خدا قبلا از شر شیاطین دست ب خود کشی زده بود،قطعا کسی دیگری قتل را انجام داده نجفی دارد گناهش را بدوش میکشد کا قاتل اصلی آزاد باشد خواهشا در بررسی این پرونده آسان وسهل نگذرید، نجفی بنا ب مقتضیاتی اینگونه خونسرد اعتراف ب قتل کرد که حتی قاتل حرفه ای اینقدر خونسرد نمیتوتند باشد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
او قتل را به گردن گرفت به همان دلیلی که نمیتوانست از خانم طلاق بگیرد
حمیدخان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
وقتی عشق ممنوع از در وارد میشود / عقل و تدبیر از پنجره فرار می کند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
اصلا و از ابتدا عشقی در کار نبوده
اشتباها مثبت دادم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
دارم به این موضوع فکر میکنم که جونای ما شغل ندارند که ازدواج کنند بیچاره نجفی که زن دوم هم داشت و یکی از مسئولان مملکت بود حالا با برج میترا چه کنه کسی نمی تونه تنهایی او نو درک کنه !!!!
بعضی از جونای ما پیر شدند و خودکشی شدند و هنوز چشم براه مسئولین دارند حتما مال ژن نا مرغوبشونه واقعا امثال نجفی خیلی تنها هستند ولی جونای ما تنها نیستند !!!!
بعضی از مدیران در دفترشون کارت خوان دارند که خیلی تنها نباشند!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
همه چیزها را قاطی کردی تا آشی که میخوای بپزی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
چی نوشتی؟خودت هم متوجه نمی شی!!!!
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
امارات هم برای عادی شدن روابطش باما ۶ شرط گذاشت !!!!!
این گستاخی ها نتیجه برخوردهای ضعیف مامقابل دشمنانمان هست وقتی انها جلسه میگذارندتا برعلیه ماتوطیه کنند و ما متقابلا اغوشمان را برای انهابازمیکنبم !!! نتیجه همینی میشودکه میبینید
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
با سلام . آقای نجفی و واقعیت های این اتفاق ناراحت کننده می خواهد به ما بگوید عبرت بگیریم در این دنیای فانی انقلابی باشی یا ضدانقلاب ، مسئول و مدیر باشی ، وزیر و وکیل، آخوند یا غیرآخوند ، راست یا چپ ، اصول گرا یا اصلاح طلب ، اعتدال گرا یا مستقل و خلاصه هر که باشی خداوند به کسی تضمین نداده که با این منصب ها عاقبت بخیر خواهی شد ! نه اینها برای خدای متعال ملاک نیست بلکه برای او بنده خوب و راستگو بودن ، خدمت به بندگان خدا کردن و مواظب حق الناس و بیت المال بودن ملاک است . اگر برای رضای او زندگی و حرکت کردیم او هم ما را از بلاها و فتنه ها حفظ می کند ولی اگر برای خوشگذرانی دو روز دنیا دست و پا زدیم آن وقت باید منتظر عواقب و حوادث ناگوارش باشیم. به قول بزرگی که می گفت : کاری نکنیم آبرویی را که قطره قطره بدست آورده ایم یک دفعه از دست بدهیم . پروردگارا کاری کن مثل بنده صالح و خالص تو ، امام خمینی که غرق در دنیا نشد و با عزت و آبرو از این دنیای بی ارزش بسوی تو سفر کرد زندگی کنیم و با شهادت در راهت عاقبت بخیر شویم . آمین
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
اربعین 1400 اعمال ماه صفر توافق هسته ای موقت سازمان همکاری شانگهای محمدباقر ذوالقدر