بازدید 38000
کارشناسان در گفتگو با «تابناک اقتصادی»؛
به گفته رئیس کل بانک مرکزی، پس از تصمیم جمهوری اسلامی ایران در خصوص برجام، عده‌ای خواستند نرخ را بالا ببرند، ولی نتوانستند. نرخ ارز تابع متغیر‌های اقتصادی و سیاسی است. از بابت اقتصادی ما می‌دانیم وضع چگونه است. ذخایر ارزی و اسکناس ما بهتر شده، ولی متغیر‌های سیاسی تأثیر می‌گذارد که مبنای اقتصادی ندارد.
کد خبر: ۹۰۰۴۴۹
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱ 20 May 2019
تابناک اقتصادیدر یک ماه اخیر قیمت دلار در نوسان بوده است و در برخی روز‌ها این قیمت به کانال ۱۵ هزار تومان هم وارد شد. در روز‌های اخیر قیمت دلار دوباره نزولی شده است و تا لحظه تهیه این خبر به کانال ۱۳ هزار تومان وارد شده است. در گفتگو خبرنگار تابناک اقتصادی با وحید شقاقی شهری کارشناس مسائل اقتصادی این پرسش‌ها پاسخ داده شد که دلیل افزایش قیمت دلار چه بود و چه عواملی باعث شد تا این قیمت در روز‌های اخیر کاهش یابد؟ قیمت دلار در سال ۱۳۹۸ در چه بازه‌ای خواهد بود؟

به گزارش تابناک اقتصادی، بعد از آن که قیمت دلار از ۱۳۷۵۰ تومان در دوم اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ به ۱۵۳۵۰ تومان در ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ رسید، حالا امروز در مورخه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ یک بار دیگر قیمت این ارز به کانال ۱۳ هزار تومان وارد شده و تا لحظه تنظیم این خبر قیمت آن ۱۳۸۰۰ تومان اعلام شده است. این کاهش قیمت در حالی است که درست چند روز پیش یعنی در مورخه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی گفت: عده‌ای خواستند پس از تصمیم جمهوری اسلامی ایران در خصوص برجام ـ. که هفته پیش اعلام شد ـ. نرخ را بالا ببرند، ولی نتوانستند. نرخ ارز تابع متغیر‌های اقتصادی و سیاسی است. از بابت اقتصادی ما می‌دانیم وضع چگونه است. ذخایر ارزی و اسکناس ما بهتر شده، ولی متغیر‌های سیاسی تأثیر می‌گذارد که مبنای اقتصادی ندارد. روزی شایعه می‌کنند قرار است جنگ یا مذاکره شود و عده‌ای از این فرصت‌ها استفاده می‌کنند تا نرخ را بالا و پایین کنند. وی در ادامه هشدار داد که مردم در این بازار سرمایه گذاری نکنند.
 
دلایل ریزش قیمت دلار به کانال ۱۳ هزار تومان چیست؟ بازار سکه امروز شاهد کاهش پلکانی قیمت‌ها بود/ هر یک ربع، سکه ارزان‌تر می‌شود

حالا پرسش بسیاری از مردم این است که چرا قیمت دلار در روز‌های گذشته افزایش یافت و به کانال ۱۵ هزار تومان وارد شد و این قیمت چرا دوباره کاهش شدید یافته و به کانال ۱۳ هزار تومان سقوط کرده است؟ پیش بینی وضعیت قیمت برای سال ۱۳۹۸ چیست؟

وحید شقاقی شهری کارشناس مسائل اقتصادی و عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی در گفتگو با خبرنگار تابناک اقتصادی در پاسخ به این پرسش‌ها گفت: دلیل اول افزایش قیمت دلار طی روز‌های گذشته این بود که تنش بین ایران و آمریکا تشدید شد و آمریکا ناو خود را به خلیج فارس فرستاد و از طرفی هم برخی کشتی‌های اماراتی و عربستانی در آب‌های خلیج فارس مورد حمله قرار گرفتند. در کنار این موضوعات، اخبار در مورد احتمال جنگ بین ایران و آمریکا هم مطرح شد. دلیل دوم این بود که تقریباً ما در برخی حوزه‌های اقتصادی از جمله خودرو شاهد رها شدن اقتصاد بودیم. همین اخبار عمدتاً تنش زا و منفی در طی روز‌های گذشته باعث شد تا قیمت دلار حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان نسبت به سطح مقاومت قبلی خود که ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان بود افزایش یابد و به کانال ۱۵ هزار تومان وارد شد. شقاقی شهری در مورد کاهش قیمت دلار در این چند روز گفت:

اولین دلیل این است که اخبار منفی و تنش زا کاهش یافته است. از یک سو، خود آمریکایی‌ها از کانال‌های مختلف اعلام کرده اند که قصد جنگ نظامی با ایران را ندارند و بیشتر به دنبال جنگ اقتصادی هستند و همچنین کشور‌های عربی هم اعلام کردند که حاضر نیستند در منطقه جنگ دیگری به وجود بیاید و از سوی دیگر مسئولین عالی نظام نیز اعلام کردند که ایران حاضر به گسترش تنش از طریق ایجاد جنگ نیست.

دومین دلیل این بود که اخبار خوبی در حوزه تشکیل بازار متشکل ارزی منتشر شد و تقریباً این اخبار نشان می‌دهند که سازوکار بازار متشکل ارزی عملاً طی شده است و احتمالاً این بازار در روز‌های آینده کار خود را آغاز خواهد کرد.

سومین دلیل این است که دولت در حال حاضر چند تصمیم سختگیرانه در حوزه ارز را گرفته است. یکی این است که دولت با جدیت به دنبال بازگشت ارز‌های حاصل از صادرات است و وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی اعلام کردند که فهرست صادرکنندگانی که ارز حاصل از صادرات خود را به کشور بازنگردانده اند به مراجع قضایی ارسال کرده و این افراد باید منتظر برخورد‌های جدی تری باشند. دولت به دنبال آن است تا جلوی سواستفاده‌های احتمالی از ارز حاصل از صادرات را بگیرد و اجازه ندهد که این ارز در بازار آزاد به فروش برسد یا به کشور وارد نشود. دوم این است که در چند روز اخیر شاهد بودیم که سازمان امور مالیاتی اعلام کرد که شیوه نامه رسیدگی مالیاتی به خرید‌های ارزی اشخاص حقیقی و حقوقی از بانک مرکزی را به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ کرده است. این شیوه نامه به منظور رسیدگی مالیاتی به خرید‌های ارزی با توجه به تحولات ارزی سال‌های ۱۳۹۵ لغایت ۱۳۹۷ و فعالیت سوداگرانه برخی اشخاص که مبادرت به خرید ارز به هر طریق از بانک مرکزی نموده اند صادر شده است. این نشان می‌دهد که سازمان امور مالیاتی به دنبال اخذ مالیات از خریداران و فروشندگان ارز است و این باعث برهم خوردن امنیت بازار ارز شده است.

این کارشناس مسائل اقتصادی اظهار داشت: قیمت دلار در بازار داخلی به دلیل عدم وجود کشش در اقتصاد ایران و عدم وجود تقاضا به قیمت‌های بالاتر، بیشتر از ۱۵ هزار تومان نخواهد شد.
 
وی در پایان صحبت‌های خود افزود: ذخایر ارزی کشور بسیار بالاست و همین موضوع امکان رها شدن اقتصاد را نمی‌دهد. همچنین بدهی خارجی ایران کم است و خود این موجب خواهد شد که تقاضا برای ارز کمتر باشد و اقتصاد ایران از هم نپاشد.
 
دلایل ریزش قیمت دلار به کانال ۱۳ هزار تومان چیست؟ بازار سکه امروز شاهد کاهش پلکانی قیمت‌ها بود/ هر یک ربع، سکه ارزان‌تر می‌شود

بازار سکه امروز شاهد کاهش پلکانی قیمت‌ها بود/ هر یک ربع، سکه ارزان‌تر می‌شود

محمد کشتی آرای رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر در گفتگو با خبرنگار تابناک اقتصادی اظهار داشت: امروز از ابتدای صبح همزمان با شروع فعالیت بازار، هر یک ربع شاهد کاهش قیمت‌ها هستیم. به گونه‌ای که در حال حاضر (ساعت ۱۴) هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نسبت به روز گذشته، ۲۰۰ هزار تومان کاهش و نسبت به ده روز پیش، حدود ۵۰۰ هزار تومان ریزش داشته است. همچنین برای اولین بار، بهای سکه تمام طرح جدید و طرح قدیم به رقم یکسان برای فروش رسیده اند. در مجموع روند امروز بازار، تا این لحظه به صورت پلکانی در جهت کاهش قیمت‌ها می‌باشد.

بر این اساس، به گفته محمد کشتی آرای عضو هیأت مدیره طلا و جواهر تهران آخرین قیمت‌ها از بازار امروز تا ساعت ۱۴ به شرح زیر می‌باشد:

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سکه امامی) و هر قطعه سکه تمام طرح قدیم، ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان قیمت گذاری شده اند.

هر نیم سکه بهار آزادی نیز به رقم ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است؛ و هر ربع سکه بهار آزادی نیز یک میلیون و ۶۶۰ هزار تومان می‌باشد.

به گفته کشتی آرای، هر سکه یک گرمی نیز با کاهش قیمت، ۹۹۵ هزار تومان می‌باشد و هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۱۶  هزار و ۷۰۰ تومان ارزشگذاری شده است.

همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، یک میلیون و ۸۰۵ هزار تومان تومان قیمت گذاری شد که نسبت به روز قبل، ۹۰ هزار تومان ارزان‌تر شده است.  

حباب سکه نیز در حال حاضر، ۵۷۰ هزار تومان می‌باشد که نسبت به روز یکشنبه، ۵۰ هزار تومان افزایش داشته است که دلیل آن، مقاومت فروشندگان در برابر کاهش قیمت و عدم تمایل به فروش سکه در بازار می‌باشد. هرچند تقاضا نسبت به روز‌های قبل، تغییر چندانی نداشته است.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۲۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
به امید تقویت پول ملی ایران
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
مردم ایران شدند بازیچه ؛کجای دنیا یه روز دلار ۲۰۰۰ میره بالا و یه روز ۱۰۰۰ میاد پایین ؛بعد شما هم ذوق زده شدی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
با هر معامله ای یکی می بره یکی به زمین می خوره. ملت شدن یه عده فرصت طلب دنیادوست که اخلاق رو فراموش کردن. آینده روشنی در انتظار این مملکت نخواهد بود با ادامه این وضعیت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
قابل توجه اونهائیکه میگن نخرید ارزون میشه: برنج ایرانی کیلویی 31000 تومان شده . اگر کسی نخواد برنج خارجی بخوره تکلیفش چیه؟ یکماه یش همین برنج بود کیلویی 22000 تومان گفتند نخرید ارزون میشه و ما حرف گوش کردیم ، حالا باید 31000 تومن برای هرکیلو پول بدم
سلام
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
ما باید سختیها را بخاطر حکومت اسلامی و صدور انقلاب تحمل میکنیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
چه خبره سر و صدا راه انداختین. ظرف دو سه ماه قیمت دلار از 4200 تومان با 17000 تومان رسید (بی ارزش شدن بی سابقه پول ملی ) . حالا در مدت چند ماه قیمت آن یکی دو تومان ارزانتر شده است و شما آنرا با تمام توان در بوق کرنا کرده اید. زیاد خوشحال ن نباشید همین فردا دلواپسان داخلی چند موشک هوا می کنند و مسیر را تغییر می دهند و ارزش پول ملی ایران را تا ارزش کاغذ توالت کاهش می دهند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
وقتی بورس سقوط بیسابقه ۸ هزارواحدی میکنه صداوسیماانگارنه انگار شتردیدی ندیدی اماوقتی دلارمیادپایین بیاوببین چه طوفانی بپامیکنه !انواع گزارش انواع تحلیل انواع مصاحبه انواع میزگردکه چی ارزداره ساعت به ساعت سقوط میکنه !!! واقعا این برخورددوگانه زیبنده است؟ایااینگونه برخوردهای تبعیض امیز توهین به شعوربینندگان نیست ؟!!!!
ایرانی اصیل
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
تو مفهوم تحربم اگر میدانستی این سوال نمیکردی ۰کجای دنیا میگویی ۰ایا دنیا تحربمند اگر تحریم سدند وابنگونه نبود بیا جایزه بگیر ونزویلا وایران فقط ابنگونه تحریمند کره شمالی که فقیر ودربند هستند۰۰اگر ایران تحریم نبود مسلما ابن اوصاع هرگز پیش نمیامد اختلاس صورت نمیگرفت اگر امربکا طرفدار ایرانی هست واراجیف نمیبافد چرا اختلاسگران به امربکا فرارمیکنند تادرامنبت باسند یعنی ازیاغبان اختلاسگران حمایت مبکند وبه ایران مسترد نمیکند چرا خودش انهارامحاکمه نمبکند اموالشان رابلوکه نمبکند به حساب اندوخته ملت ایران بلوکه کند۰پس اراجیف
گوید عاشق اختلاسگران هست وومامیبینیم وقصاوت میکنیم اختلاسگرمیرودامربکا پس همدست امربکاست و
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
چطور هفته پیش که دلار تا ۱۵۶۰۰ هم رسید از این تیترهای درشت و چرب و چیل با پیازداغ اضافی نمیزدید؟!
پاسخ ها
محمدتبریزی
| United States |
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
چون پیاز 12 تومان بود نمی صرفید که داغش کنند ولی حالا پیاز شده 3 هزار. پس تا می توانیم پیاز داغش را اضافه می کنیم................
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
دلارات رو دستت باد کرده؟
پزشکان مردم را در یابید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
خون پادشاه بدن است

قلب خون را پمپاژ می کند
کلیه خون را تصفیه میکند
غذا از طریق روده به خون وارد می شود
ریه به خون اکسیژن می دهد
ریه از خون دی اکسید کربن می گیرد
طحال خون معیوب را تصفیه و قرطینه میکند
کبد قند و مواد مغذی را به خون وارد می کند و میگیرد
کبد مواد مضر را از خون میگیرد
مغز استخوان خون تولید می کند
رگ ها پر از خونند
بافت بدن از خون آب و غذا و هوا می گیرد
مغز از خون گلوکز می گیرد
وقتی خوشحالی در خون هورمون ترشح می شود
وقتی می خوابی هورمون خواب وارد خون می شود
وقتی عصبانی می شی در خون هورمون ترشح می شود
پاسخ ها
میلاد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
چه ربطی داشت خوشمغز؟
ناشناس
|
Germany
|
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ساعت ۱۵
دلار ۱۴۱۰۰
یورو ۱۵۸۰۰
سکه ۴۸۰۰۰۰۰
اگاهی ودسترسی به امارو اطلاعات واقعی حق مردم است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
صرافها بیشتر از 12700 خریدار نیستن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
مهم نیست چقدرمیخرن مهم اینه که چقدرمیفروشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
دولت که اینقدر توانمند است چرا قیمت بقیه کالاها را کاهش نمی دهد؟
پاسخ ها
محمدتبریزی
| United States |
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
چون می خواهد ذخیره های تو خونه تون را خرج کنید............
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
چون نمی خواهد
ناشناس
|
Germany
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
دلاربزودی ارزان میشود نخرید ضررمیکنید !!!
خودرو نخریدتا ۲۰ درصد ارران شود !!!!
مسکن نیمه دوم سال ارزان میشود
برنج بزودی ارزان میشود
گوشت قرمز ارزان میشود
کل استراتژی اقایان برای کنترل قیمت ها ترفند قدیمی ومنسوخ شده القای روانی ازطریق مصاحبه ها وتبلیغات شبانه روزی است تا مردم ازترس کاهش قیمت خریدنکنند تابلکه ازاین طریق تقاضاکاهش یافته وقیمت هانیزمتعاقب ان کاهش یابد و بعد اقایان با افتخاربگویند دیدید قیمت هاراکاهش دادیم !!
پاسخ ها
سلام
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
آفرین
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
به فرض چنین باشد ، چه اشکالی دارد؟ بهتر از هجوم آوردن به بازارست و ایجاد تقاضای کاذب و صف های طویل و پر پول کردن جیب دلال ها
ناشناس
| Thailand |
۰۶:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
آقای آفرین خیلی از طبقه های پایین جامعه می توانستند چند ماه پیش خودرو یا خانه بخرند به این اخبار گوش کردید نخریدند حالا می بیینند دیگه هیچ موقع نمی تواننند بخرند. اصل بر ایجاد اعتماد در مردم است نه شعار دروغ!!!!
ناشناس
|
Germany
|
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
اینروزها همه جاصحبت ازبازارمتشکل است
لطفا برای مردم توضیح بدید بازار متشکل ارزی یعنی چی؟ و قراره چه کاری انجام بده؟ ایا قراره معجزه کنه؟ تفاوتش باطرح های بیشمارمشابه چیه ؟ مثل بازار سنا بازار ثانویه و غیره وغیره ؟ انهایی که الفبای اقتصادرا بلدهستند خوب مبدانندکه قیمت هرکالایی ازجمله دلار رامیزان عرضه وتقاضای ان کالا تعیین میکند ایا قراراست دربازارمتشکل عرضه فراوان یا تقاضا محدودشود؟!!! ایا با اینهمه تجربه ناموفق درمورد قیمتگذاری دستوری که اخرین موردش تجربه شکست خورده دلار۴۲۰۰ تومانی بود هنوز اقایان به این نتیجه نرسیده اندکه اقتصاد علم است و دستوربردارنیست؟!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
پایین میاد خبر میزنن بالا میره خبر میزنن اخه به شماها چه که اقتصاد متشنج میکنید
پاسخ ها
محمدتبریزی
| United States |
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
پس ما نباید نون بخوریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
بازی جدید دولت و بانک مرکزی است

امروز برنج قیمت کردم از هفته قبل گرانتر شده

همش موقتی است

مجددا افزایشی خواهد شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
دردهکده جهانی و شبکه جهانی اطلاعات این روزهاهمه به امارواطلاعان صحیح دسترسی دارند ممکن است درچندساعت بشودامارغلط به خوردمردم داد ولی بسرعت همه چیزشفاف وروشن میشود
ناشناس
|
Germany
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
موقته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
بااینگونه القاهای روانی موفق به کاهش غیرواقعی قیمت دلارنخواهیدشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
معلومه کانال کثیف جوانمردی بد جوری بیچاره ات کرده
محمدرضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
برو دلارهای داخل بالشت رو بفروش زودتر...تا بیشتر ضرر نکردی دلال جان!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
پروپاگاندای مطلق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
دراین لحظه دلار ۱۴۱۵۰ هست البته اگرگیربیاد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
معلومه دلار و سکه خریدی که چشمت کور شده هر چه میخای ۱۳ تو بازار هست ، صبر کنی ۱۱ هم گیرت میاد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
خخخخخخخ خریدار کو خوش خیال ؟ دلار که فراوونه 13000 هم رو دست بگیری خریدار نداره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
حداکثرتانیمه تیر دلارمیره بالای۲۰
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
طبق قيمت كالا ها سكه الان 8.8 ميليون تومان و دلار 25 هزار تومان بايد باشه و هست اما زوركي پايين نگهش داشتن. بزودي بالا خواهد رفت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ساعت ۱۱
دلار ۱۴۰۵۰
یورو ۱۵۷۰۰
سکه ۴۷۲۰۰۰۰
اگاهی ودسترسی به اطلاعات صحیح و واقعی حق مردم است !
ناشناس
|
France
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
امروز را یادداشت کنید و خواهید دید در نوسان بعدی خودروهایی که گران شدند به بهانه دلار ۱۵ هزار تومانی و الان که ادعا می کنند دلار ارزان شده هیچ خودرو خارجی ارزان نخواهد شد و در مرحله نوسان بعدی مجداا گران خواهند شد.
منم یک ۱ دلاری دارم ۱۰۰ تا تک تومانی میفروشم منتهی دلیل ندارد ارزش واقعی.دلار ۱۰۰ تومان باسد.
تمام گران کردن و ارزان کردنهای بازار ارز دست خود دولت و بانک مرکزی است و سرمایه های مردم را نابود کرده اند در این بازار .
همیشه و همیشه در وسط ماه رمضان قیمتها کف میشود.
خیلی به حساب هنرمندی اقای همتی نگذارید.
اقای همتی دوربینها مجددا منتظرتان هستند تا با ان ژست خاص سوپر منی تان از پله های هیئت دولت پایین بیایید و بگویید قیمت را پایین اوردم!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
همش دروغه دلاربالای ۱۴ هست
پاسخ ها
محمدرضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
دلال های محترم کمی خجالت بکشید امیدوارم نگرانی شما روزبه روز بیشتر شود!
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
چند روز پیش که داشت وارد کانال ۱۶ میشد شما و کارشناس ذوق مرگتون و همچنین صدا و سیما و گزارشگر ذوق مرگش که با جوزدگی از بازار ارز گزارش می‌فرستاد امروز ظهر ، کجا تشریف داشتید؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
البته شاید ژنهای خوب یک کم ایران پول لازم شدند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
نمیشود به حرف مسئولین اعتماد کرد، هر چه میگویند برعکس میشود.
ناشناس
|
France
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
خبرنگار صدا و سیما گفت بانک دلار را ۱۳۷۰۰ میخره و از ان طرف میگوید دلار ۱۲۰۰۰ تومان هم مشتری ندارد بابا این قدر ضرر به بانک نزنید.

کسی که دلار ۱۵۰۰۰ تومانی خریده با پول خودش و نه قرض گرفته از کسی عمرا بیاید دلارش را با این رقم به بانک بدهد و حداقل یکسال صبر می کند و حداقلش این است با ان مسافرت میرود .
حمید کلباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
دولت باید به هر طریق ممکن بساط فروش سکه و ارز در خارج از صرافیهای معتبر را جمع کند و معامله گران غیر قانونی سکه و ارز را به مصادره اموال و حبسهای طویل المدت محکوم نماید .
چه دلیلی دارد که تحصیلکرده های ایران با حقوق بخور و نمیر بسازند و بسوزند و دلالهای بیسواد
از شرایط بی ثبات اقتصاد به پولهای باد آورده رسیده و با بنز پورشه دور دور کنند و جان و مال مردم بیچاره را به خطر بندازند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
صرافهای بی انصاف طلا را گران‌تر از طلا فروشی میدهند.
اظهار نظر اب دوغ خیاری نکنید لطفا
مصطفی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
دلیلش اینە که آن تحصیل کرده ها اقتصاد کشور را به این روز انداخته اند. چه دلیلی دارد اقتصاد کشور اینقدر بی سر و سامان و متشنج باشه. دلیل وضعیت فعلی دلالها نیستند. بلکه دلیل وجود دلال اقتصاد نابسامان است. . اقتصاد پایدار و قابل پیش بینی شود دلالی از بین می رود.اتفاقا در وضعیت فعلی عاقلانه ترین کار دلالی است. دریا که متشنج بشه بعضی ها غرق می شوند اما افرادی هم هستند که در همین دریای مواج با موج سواری نهایت لذت را می برند. دقت کنید که غرق شدن آنها تقصیر لذت بردن اینها نیست.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
بهتر بود اول به عبارت صرافیهای معتبر توجه می کردی تا نظر آ
عمو قزوینی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
بهتر بود اول به عبارت صرافیهای معتبر توجه
می کردی تا آبدوغ خیارت گرم نشه ببم جان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
همش نقشه دولت هست که چه به سر مردم بیاره
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
این مسخره بازیها برای مردم نان و اب نمیشود بهتر است فکر اساسی بکشید 3000 تومن گران میشود بعد هزار تومن ارزان میشود.
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
در جواب این کارشناستان باید بگویم که نخیر بانک مرکزی دارد خود زنی میکند و دقیقا"زمانیکه حرف جنگ پیش امد دلار افت کرد ، از طرف دیگر وقتی میگویید که نرخ تورم 39%هست پس دلار هم باید به همین مقدار رشد کند واگر این اتفاق نیافتد یعنی بانک مرکزی چوب حراج به ذخایر ارزی خود زده، از طرف دیگر وقتی امکان انتقال ارز حاصل از فروش نفت به داخل نیست یعنی فروش ذخایر ارزی ، همچنین وقتی تولیدنفت میاید زیر یک میلیون در روز حاکی از کسری فروش میباشد و هزاران دلیل دیگر در رد نظریه اقتصاد دان فوق ، قیمت واقعی دلار را با قیمت اجناس موجود در بازار بسنجید ، مثلا" ملک اگر پایه باشد یعنی دلار باید بین 19 تا 20باشد ، و دلار درحال جمع شدن فنر است وباید دید کی دوباره رها شود و این نتیجه سیاستهای غلط اقای همتی است که اینده نزدیک نتیجه انرا خواهید دید، چوب حراج به ارز موجود زده اند تا پولها وارزهایی که در خانه ها پس انداز شده بیرون بکشند و باید گفت مردم هوشیار تر از گذشته عمل میکنند وفریب بانک مرکزی و اقتصاددانهای شما را نمیخورند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
در بازار ارز بانک مرکزی هیچ رقیبی ندارد این بالا و پایین رفتن ها هم نتیجه سیاست های بانک مرکزی است ولی اقتصاد کشور تحمل دلار کمتر از 15 تومن را ندارد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
برادر از کجا در اوردی این 15هزار تومان را ؟ اقتصاددانی ؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
نقطه تعادل عرضه و تقاضا درحال حاضر است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
نتیجه کار اقتصاددانها را همه دیدن و حس میکنند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
با پایین رفتن قیمت ارز تقاضا بالا میرود باید دید برای این تقاضای بالا ارز موجود هست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
ایکاش میشد یاداشتهای سالهای گذشته تابناک دید تا مشخص شود مردم عادی قضاوت درست تری داشتند یا اقتصاددانها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
قیمت منطقی دلار بر اساس فرمایشات مقاما ت محترم حدود 7000 تومنه. لطفا مغز هارو با " ریزش و کاهش و مانند ان" پر نکنید. دلار در حال حاضر 14000 تومنه و حد اقل 200% اون چیزیست که باید باشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
یه جوری کارشناستون حرف میزن انگار همه چیز آرومه.هر وقت به چهار هزار تومن رسید اونوقت اینجوری صحبت کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
تا زمانی که پایین امدن دلار روی پایین آمدن کالاها تاثیر نداشته باشد کمکی به 99% از مردم نخواهد داشت فقط میتواند به کسانی که بخواهند سفر خارجی داشته باشند یا سرمایه خود را از کشور خارج کنند کمک خواهد کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
جنس کی ارزون میشه.؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
معلوم بود پایین میاد ... بد به حال آدمهای هیجانی ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
خدا کنه ادامه داشته باشه ولی تجربه میگه موقتیه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
مردم ارز و سکه دپو کرده بودند و وقتی همه هجوم میارند برای فروش یکدفعه قیمت اساسی میاد پایین
ناشناس
| Germany |
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
برو بابا حالت خوبه؟
یکسال همین حرفها را زدید و بانک مرکزی خودش عامل گرانی است و مدام میگویید مردم خریدند مردم خریدند.
مردم اه ندارند دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
الکی جو ندین هروقت سکه شد ۱ملیون اونوقت تیتر بزنین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
سکه شد ۱میلیون؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خوبی؟؟؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
سکه و ارز داشتی درسته ، الان خیلی ناراحتی درسته ، نکنه ملک داشتی دیگه کسی ملک گران نمیخره درسته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
سکه سال 96 وقتی مردم به حسن رای می دادند حدود یک مبیون بود! الان مگه چند وقت گذشته؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
نه داداش کل دارایی ارزیم ۶۰۰۰دلار و ۸۰۰۰درهمه که اخرین باررفتم امارات.خیلی هم دعا میکنم همه چیز ارزون بشه.فیلتر بنزین تویوتا کرولا چندماه پبش۴۰۰تومان بود الانه از نمایندگی اهواز پرسیدم دیروز میگن۱ملیون.من از خدامیخوام همه چی ارزون بشه تا ملت راحت زندگی کنن ولی زمانی راحت زندگی میکنن که قیمت یه سکه حداقل یک چهارم حقوق یک ماه شخص باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
از شدت حیرت بر حیرتمان افزوده شد. هم کلام با مسئولان مستقیم اقتصادی کشور این کارشناس مسائل ارزی هم سخن از کنترل نرخ ارز و بازگشت به کانال ۱۳ هزار تومانی و غیره می‌دهند. اولاً اینکه نوسان ارز خارجی در محدوده ده در صد و حتی بالاتر در بازه زمانی یکی دو هفته نشان از عدم کنترل دارد .
دوم اینکه تجربه نشان داده است ، همانطورکه در یک بازه زمانی کوتاه نرخ ارز پایین میاید به همان سرعت نیز بالا می‌رود. وعده های و توصیه های مکرر کور و بی پشتوانه مسئولین در بازه زمانی کمتر از ۱۵ ماه مبنی بر اینکه وارد سرمایه گذاری ( به عبارت دیگر شرط بندی ) در بازار ارز و طلا و سکه نشوید همه غلط از کار در آمده و افزایش بیش از ۳۰۰ در صدی نرخ ارز گواه این مدعی است. به عبارت دیگر و به اصطلاح مرسوم نرخ دلار از کانال ۳ یا ۴ هزار تومانی به ۱۳ و یا ۱۴ هزار تومانی صعود کرده که اگر بازه زمانی ۱۴ ماه را در نظر بگیریم افزایش آن صعودی پرشی با جهش‌های هر ماه ۲۵ در صد( متوسط نسبت به نرخ اسفند ۸۶ ) بوده است.
سوم اینکه این نرخ ارز به هیچ ترتیب نرخ درست به عنوان یک هدف نیست. هیچکس نمیداند و یا تبیین درستی نمیکند که اگر طی چند دهه گذشته کشور از اقتصاد سالم و مستحکمی برخوردار بود ، امروزه نرخ دلار در کشور بر مدار کدام کانال میچرخید. اگر مبنی را بر نرخ برابری بعضی ارزهای همسایگان خودمان که از اقتصاد قوی برخوردار هستند بگذاریم احتمالا نرخ دلار در همان کانال ۷۰ ریال و یا کمی بالاتر یا کمتر میبود. اینکه بعضی نرخ واقعی ارز را مثلاً در کانال ۸۰۰۰ تومان و بعضی در کانال ۵۰۰۰ تومان و غیره میدانند و مابقی انرا یعنی تا کانال ۱۳ یا ۱۴ هزار تومان ناشی از فشار سیاسی ( غیر اقتصادی ) میدانند باید این نکته را نیز روشن کنند که اگر این استدلال را بپذیریم در اینصورت صعود نرخ دلار از کانال ۷۰ ریال تا ۵۰۰۰۰ یا ۸۰۰۰۰ ریال ناشی از از چیست و مقصر آن کیست؟ صعود دلار از کانال ۷۰ ریال در ابتدای پیروزی انقلاب به کانال ۱۴۰۰۰۰ ریال فعلی یعنی ۲۰۰۰ برابر طی ۴۰ سال یعنی پرش سالیانه ۵۰ برابری ( نسبت به ارزش دلار سال ۱۳۵۷ و متوسط ) که هیچوقت هیچ کارشناسی نسبت به آن نپرداخته است. این افزایش قصه اصحاب که را بیاد میاورد که سکه ۴۰ سال قبلمان امروز مشیری نمی ارزد.
چهارم و نکته آخر اینکه افزایش نرخ ارز اخیر که منجر به سه تا چهار برابری نرخ ارز شده به هیچ عنوان قابل مقایسه با سه یا چهار برابر شدن نرخ ارز در دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد نیست . آنچه تأثیر بسیار جدی بر گرانی و کوچک شدن سفره مردم شده ( تعریف مبسوط تری از سفره مردم باید داد) نسبت چند برابری نرخ ارز نیست بلکه مطلق عدد ارز تأثیر بسیار بیشتری بر این سفره و رفاه مردم داشته و دارد. این مطلق افزایش نرخ ارز موجب افزایش خانواده های بسیاری در تعداد خانواده های مصطلح به قشر آسیب پذیر شده است. حمایت از قشر آسیب پذیر جدید که عمدتاً در طبقه متوسط کشور بوده اند که با توجه به جایگاه اجتماعی خود انتظار درست برخورداری از مسکن، اتومبیل مناسب، رفاه بیشتر، مسافرت داخلی و خارجی، تحصیل بهتر فرزندانشان ، خدمات درمانی و بهداشتی خوب و بسیاری موارد دیگر را دارند، به سادگی و با تأمین مبالغی در حد یارانه فعلی امکان پذیر نیست. عدم توجه به این قشر و خواسته هایشان که در آستانه لغزش به قشر آسیب پذیر( فرو دست ) هستند تبعات اجتماعی بسیاری را به دنبال خواهد داشت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
تورم منفی شدیدا داره حس میشه خودرو و مسکن داره شدید قیمت از دست میده و کسی خریدار نیست - هجوم مردم برای فروش ارز و سکه نیز داره به این قضیه دامن میزنه - بیچاره کسانی که با صاحبخانه ها طی 1 ماه گذشته قرارداد امضاء کرده بودند چون داره همه چیز میاد پایین
پاسخ ها
حبیب
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
هجوووووم مردم برای فروش سکه و ارز؟؟؟؟؟؟ هرچی ارز داری بیار میخرم داداچ
ناشناس
| Belgium |
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
اصلاً حالت خوش نیست. بهتره هر چه سریع تر به پزشک معالج مراجعه کنی برادر.
متاسفم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
چی زدی؟؟؟اینجا ایرانه مسولین هرچی گفتن برعکسش اتفاق میوفته...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
!!!@بالام جان چند سالته هنوز جوجه ای
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
تنها چیزیکه بزودی با کله میره ته دره شاخص بورس جونتونه . میگی نه نگاه کن
ناشناس
| United Kingdom |
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
شما کجا زندگی میکنی؟
اینجا که ما زندگی میکنیم اجناس و مسکن هر روز و هر روز داره گرونتر میشه و هیچ امید و اراده‌ای برای پایین اومدنشون نیست.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
حق امتياز يك واحد اپارتمان در برج هايي در منطقه 22 از 25 ميليون تومان يك سال و نيم پيش به 700 ميليون تومان رسيده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
درجنگ اقتصادی باید خانه وطلا پایین بیاید یعنی هرچه که بالا رفته باید بیاید پایین والا مفصل های جامعه از هم گسیخته خواهد شد باید بکوشید تا بازار ومغازه داری رونق بگیرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
الان به 4 میلیونو 650 هزار تومن میگین پایین اومدن؟؟
هروقت رسید به قیمت 1 میلیونو 500 هزار تومن اونوقت بگین برگشت به قیمت اصلیش!!!
یاسر
|
France
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
پائین اومدن قیمت ارز هیچ تاثیرث کاهشی برا قیمتها نداره دست بردارید از این عوامفریبی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
بدست دادن تحلیل فنی برای توضیح نوسان های لحظه ای نرخ ارز و مسکوکات طلا در شرایط جاری کاری خطاست. چون عملا همین دست توجیهات بظاهر فنی است که بنگا ههای مستقر در کابل و اربیل و دبی را بر قیمت گذاری روی برایبری ریال با دلار و درهم و یورو مسلط می سازد. به این کار بایاس کردن اذهان عمومی برای رایزنی های هدفدار می گویند.
معقول تر آن است حتی هنگام کاهش قیمتها به صورتی که در این روزها شاهد هستیم بر حبابی بودن و مصنوعی و القایی بودن جریان تعیین نرخ برابری ارز افشاگری و تاکید شود.
saber
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
ارزان شدن دلار ارتباط مستقیمی با اشتی با امریکا پشت پرده دارد
پاسخ ها
محسن
| Germany |
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
البته اگر هم حرف پشت پرده ای شما درست باشه،فقط نیمی از واقعیته،چرا که ایران هیچ تمایلی به آشتی با امریکا نداره،اما برعکسش،آمریکا بسیار مشتاق آشتیه،اما در دراز مدت،این آشتی به نفع ایران نیست،چرا که ایران رو در محظورات قرار میده،اما هروقت که ایران با تثبیت قدرتش،و معرفی به عنوان قدرت منطقه ای،اشتی کنه،منافعش تامین میشه،وگرنه ایران و هر عاقلی میفهمه که الان مذاکره یعنی فلاکت،و ایران اینقدر هزینه مادی و جانی نداده که فلاکت رو بپذیره،پس منطقیه که فکر کنیم ایران به دلخواه امریکا رفتار نخواهد کرد،بلکه به دلخواه منافع بلندمدتش فکر خواهد کرد
ناشناس
|
France
|
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
یه تیتری زدید ولی تا آخرش دلیلی برای این موضوع عنوان نکردید. اگر وضعیت ذخایر خوبه چرا دلار از کانال ۱۲ اوند ۱۵. چطوره که بالارفتن توسط دلال‌هاست و پایین اومدن کار بانک مرکزی و شکوفایی اقتصادی!! از زمان اومدن آقای همتی دلار ۳ تومن بالا می‌ره و ایشون ساکتند، تا ۲ ساعت هزار تومن پایین میاد، از برنامه‌های بانک‌مرکزی و وضعیت خوب اقتصاد سخنرانی می‌کنند. واقعا متوجه نیستید که قضاوت مردم در خصوص شما و این ادعاهای مسئولین چیه!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
قیمت لوازم خانگی یا خانه و کالاهای مصرفی هم به همین شدت کاهش پیدا می کند؟ بازار ارز و سکه ملاک نیست زیرا اینها مورد استفاده مردم به طور گسترده نیست. نهایتا دلال بازی است. اگر می توانید کالاهای مصرفی را کنترل کنید.
هادي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
با سلام
متاسفانه بايد افسوس خورد چرا كه طي حدود يكسال امروز دلار 5000 توماني به 13800 رسيده و طلاي 100000 توماني به 420000 رسيده و ما از ريزش قيمت ها حرف ميزنيم و در اين ميان برخي از مسئولين و روسا و دلالان كاسب مسلك كه رو دلار و طلا سرمايه گذاري كردن با نقد كاسبانه نه كارشناسانه ابراز نگراني ميكنن كه بايد جلوي ريزش شديد قيمت دلار و طلا گرفته بشه، اينها خيانت كارن و نميخان پرچم ايران سرافراز و سربلند باشه و مردم و مملكت رو به چند صد ميليون پول و سود ميفروشن. بايد دلار وطلا بياد پايين نزديك بشه به قيمت هاي قبل تا انقلابمون و خون شهيدامون و خون دل مردممون پايمال نشه. به اميد سرفرازي و سربلندي ايران و كوتاهي دست دلالان و دزدان
يا حق
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
مشکلات حل نشده بلکه تشدید هم شده و دلیلش شعارهای تو خالی و سیاست خارجی غلط مسولینه که هزینه شو مردم بیچاره میلیار ها دلار تا حالا پرداخته اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
دست پا زدن کانالهای معاند و ناجوانمرد اون طرفی خیلی باحاله ، کسانی چشم امید با نامردان دارند و دنبال پول کثیف هستتد خدایا نابودشون کن ، وقتی بانک مرکزی سربه سرتون نمیذاره خواهشن پر رو نشید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
فواره چون بلند شود سرنگون شود ، تمام نقدینگی کشور تو بازارهای موازی قفل شد الحق و انصاف همتی انسان باهوشی است ، دلار حداکثر قیمتش ۹ تومانه نه بیشتر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
جانم این فواره هنوز به نیمه راه خودش هم نرسیده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
بازارها به طور کلی قفل کرده ، یک ماه دیگه با ادامه نخریدن مردم قیمتها نصف خواهد شد ، اگه ملت همراهی کنتد ، چرا که خودشون بیشتر باعث این تورم شدن ، و این گره فقط به دست خودشون باز میشه به شرط انکه اسیر جو روانی دلالان نشن
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
دست کردن توی جیب مردم، با خبرسازی و بازی کار درستی نیست
ناشناس
|
Ukraine
|
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
قیمتو میبرن بالا دلارو میفروشن بعد قیمتو میارن پایین دلارا رو از بازار جمع میکنن. اگر وضع سیاسی درست نشه دلار با تمام این بازیهایی که بانک مرکزی در میاره میره بالا سقف هم نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
همان طور که مردم دلار ۳ هزاری به ۲۰ تونان رسوندن ، همان طوری که ماشین پارس ۴۰ تومانی رو به ۱۷۰ رسوندن قادرن شرایط رو برگردونن ،
پاسخ ها
میلیمتر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
مردم؟؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
چرا جو میدی عزیز من ؟ پارس سال صفر 7 ماهه میخوام بفروشم خریدار نداره . پول لازمم ده جا بردم 100 تومن پیشنهاد دادم هیچکی خریدار نیست . قیمت الکی که نشد قیمت . منم بگم اصلا 300 میلیون درحالیکه 100 با جون و دل راضیم ولی خریدار دست به نقد نیست
متاسفم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
تابناک جان...وقتی تورم 100 درصدی و بلکه بیشتر هم در این مملکت داریم ریزش دلار و سکه مقطعی هست...دلار و سکه و به جرات بگم همه کالاها و ارزها (به جز پول ناتوان ملی) در روند صعودی هستند....
این رو یه بچه دبیرستانی هم میدونه که در روند صعودی درسته در یه مقطعی کاهش داریم ولی روند افزایشی هست....تجربه نشون داده این مملکت هرچیزی گرون شده بعدش ارزونی در کار نبوده....شما اسفند پیاز میخریدید الان ارزش پولت خیلی خیلی حفظ شده بود چه برسهبه دلار و سکه...هرچیزی امروز بخری برای فردا بهتره چون نه مدیران کاربلد داریم نه اقتصاد خوبی......الکی جو نده ارزون شده...هر وقت دلار شد زیر 3 هزار تومن من حرفمو پس میگیرم و میگم در دوره ریاست این دولت دلار ارزان شد... پس یه ماه دیگه شایدم کمتر خودت یه سری به قیمت دلار بزن یه نگاهی هم به تیتر الانت...البته اگه سانسور نکنی
تابناااااککک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
هرچی مسوولان می گن شما باید برعکسشو درنظر بگیری...وقتی مسولین میگن ارزون میشه طبق تجربه، ملت هم باید برعکسشو درنظر بگیرن یعنی گرون میشه.....باور نکنید...هروقت دلار به نرخ 2800 تومن برگشت اون وقت میشه گفت دلار در زمان روحانی ارزان شد....و به تبع کالاهای مصرفی...هروقت پیاز شد 700 تومن میگم ارزان شد و...
ایرونی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
به زور میخواهند تلقین کنند که اوضاع تحت کنترل میباشد در حالی که مثل پارسال فکر میکنم از یکی دو ماهه دیگه میترکه و تا 20هزار تومان هم دلار بالا میره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
خدا وکیلی چه چیزی باعث افزایش قیمت دلار در بازار میشود ؟ یکی جواب مرا بدهد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
فقط و فقط حرص و طمع بی پایان صادرکنندگان والسلام
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
الان پف فیل هم بخواهید بخرید گران شده برای من مهم نیست بالا و پایین رفتم اما گویا زمانی میرود بالا قیمت ها میرود بالا اما پایین می اید هیچ اتفاقی نمی افتد الان قیمت ماشین ، سیب زمینی ، اجاره مسکن .... اخه چی پایین امده که اینطور تیتر می زنید
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
علنا میخواهید القاء کنید که همه چی آرومه.!!!
مگر مردم بچه نی نی هستند که بشود وضعیت اسفناک اقتصادی کشور را برایش گل و بلبل جلوه داد ؟
متاسفانه هیچ اراده ی جدی ای از طرف هیچیک از مسئولین و دو جناح حاکم وجود ندارد تا کشور را از این وضع برهاند.
آنهایی هم که خرجشان کردیم اگر بخواهند هم توان کمک به ما را ندارند.
امروز ما و مسئولین خوشحالیم که جنگ نمیشود هر چند که جنگ اقتصادی کمر ما شکسته است.رسانه ها هر روز در بوق میکنند که جنگ نخواهد شد !!!
از این پیچ هم که بگذریم خیالمان راحت میشود که به پیچ بزرگتر و خطرناکتر میرسیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
شما ناراحتی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
شب دراز است ! خيلي ذوق نكنيد ! هزار مياد پايين يهو پنجهزار ميره بالا ! بايد خوش خيال باشيم كه به وعده مسيولين با تدبير دل خوش كنيم !
پاسخ ها
محمدرضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
فک کنم تمام سرمایه ات رو دادی دلار و سکه خریدی ها؟؟!!!! برو توبه کن زودتر بفروش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
اگه از خریداران و فروشندگان دلار دولت بتونه مالیات و ارزش افزوده بگیره دیگه کسی نمیره تو دلار سرمایه گذاری کنه و بعدش هم خدا کنه قیمت ها همین جوری بیاد پایین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
دیگه تحمل نداریم بس کنید دیگه تو رو خدا.
بعضی ها تحملشون زیاده بگذارین اونا فشارو تحمل کنند ما دیگه نمیتونیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
اين نوسان قيمت دلار بازي با زندگي مردم هست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
عاقبت تماشای برنامه ها وسریالهای مبتذل ماهواره ای که مروج اصلی سفته بازی و فساد و طمع در جامعه است همین است
ناشناس
|
Canada
|
۰۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
احتمالا شماره تلفن ترامپ را گرفته اند دلار ارزان شده زنگ که بزنند تو کانال 10000 تومان میاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
پس دولت می تونست جلوی گرانی دلار رو بگیره اما نگرفت .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
دلا رو تا جایی که ممکنه با تزریق به بازار پایین میارن چون موقع خرید دلار خودی ها رسیده. مردم هم اگه پولی براشون مونده از این سفره استفاده کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
بانک مرکزی اگه توانایی داره یه جایی قیمت دلار رو ثابت نگه داره . اما مگه میشه دست تو جیب مردم نکرد. الان با بالا رفتن دلار همزمان قیمت خیلی از اجناس بالا میره و حتی اونایی که اهل خرید دلار نیستن هم متضرر میشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
اگر می خواهی اینده چیزی را بدانی به گذشته ان نگاه کن . دلار از 7 تومان به 14000 تومان فعلی رسده است. با کمال تاسف باید گفت این منحنی همچنان نزولی است البته گاهگاهی نوساناتی دارد. معنی فقر روزافزون اکثر مردم و پر شدن کیسه های اندکی .
والسلام
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
قیمت دلار ۶۵۰۰تومنه وباید قیمت برگرده بانک مرکزی خیلی تلاش میکنه جلوی ریزش دلارو بگیره چون هر وقت دلار میخواد بریزه میگه خریدارم آیا این چراغ سبز به انهایی که دلار دارن نیست که نا امید نشوند که دلار میره بالا تا نفروشند ... دلار در نهایت میاد بقیمتش... تحلیلگر
تحلیلگر
|
United Arab Emirates
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
دلار میاد پایین....
این یک برنامه از پیش تعیین شدست...
دلم می سوزه واسه مردمی که گول خوردن و خریدن...
بازی دیگه داره تموم میشه،بازم چون هموطنیم میگم بهتون،سریع تر اقدام کنید تا خدا نکرده سلامتیتون رو ازدست ندادید
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
بنده تمام کتابهایی دکترایش اقتصادی را خوانده ام و باید بگویم دکترایش اقتصادی هستم پس گوش بدهید به فرمایش گوهربار. اول اینکه ایران شدید شدید تحریمها توسط آمریکای خبیث و اروپاییها ی موذی وم کار وچین فقط باید هر چه‌زودتر یارانه کمکی تمام و کل و کل نیازمندان ایرانی نفری ۵۰۰ هزار شود زود زود زود نفت فروش نمیره و این است که دلار نداریم و گرانی دلاره فقط یارانه و کمکها باید زیاد و شکم ها سیر سیر سیر و رفاه باشه مردم تحمل کرده ها تحریمهایی از شیطان عنکبوت آمریکا و اسراییل...
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفلوانزا آلودگی هوا محسن پورسیدآقایی مسعود سلیمانی طرح ملی مسکن مجید بهرامی حمید شهریاری محمد شیاع زهرا امیرابراهیمی