بازدید 17657
هزار و پانصد و هشتاد و نهمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: واکنش ایران به بیانیه وزیران خارجه اتحادیه عرب/عامل دستکاری در نظرسنجی صداوسیما شناسایی شد/روایت روحانی از پیام چندباره برای وساطت و دیدار با ترامپ و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۸۸۳۸۱۵
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۷ 07 March 2019

تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

نظر سلیمی نمین درباره اصلاح قانون انتخابات

تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: طرح ایجاد محدودیت در تعداد دوره نمایندگی یکسری ویژگی‌های مثبت و یکسری ویژگی‌های منفی دارد. معتقدم در کار‌های فکری، سیاستگذاری و برنامه ریزی علی القاعده نباید محدودیت قائل باشیم به این دلیل که عمده تمرکز روی مسائل فکری است نه مسائل اجرایی. عباس سلیمی نمین اظهار کرد: معتقدم مصوبه ایجاد محدودیت در تعداد دوره نمایندگی، مجلس شورای اسلامی را از یکسری قوت‌ها محروم می‌کند. یعنی اگر یک فردی شایسته و عنصر قابلی باشد و توان فکری بالایی درباره قانونگذاری داشته باشد، مجلس به دلیل محدودیت در دوره نمایندگی از حضور او محروم می‌شود و این اتفاق خوبی نیست. مدیر دفتر تدوین مطالعات تارخی معاصر ایران ادامه داد: ما افرادی در مجلس در گذشته داشتیم که افراد توانمندی بودند، از قضا حضورشان در ادوار مجلس موجب آشنایی آن‌ها با ضعف‌های قانونگذاری و تسلط بر زوایای حوزه تقنین شده بود، اما امروز از حضور آن‌ها در عرصه قانونگذاری محروم هستیم، علتش هم برخی ترفند‌هایی است که در اصلاح قانون انتخابات به کارگرفته شد؛ بنابراین، در اعمال محدودیت‌های جدید باید مراقبت کرد که مجلس از عنصر‌های توانمند خالی نشود.

ما به دنبال قهر با انتخابات نیستیم

حضرتی افزود: ما دنبال قهر کردن از انتخابات نیستیم و نخواهیم بود، اما باید فکر کنیم که چه باید کرد تا مردم راه‌حل مشکلات را همچنان در اصلاح‌طلبان ببینند. اصولگرا‌ها خوشحالند که مردم از اصلاحات بریده‌اند، اما شاید ما ریزش ۲۰ تا ۳۰ درصدی داشته باشیم که البته باید دوباره ترمیم کرد. این ریزش‌ها هم به سمت اصولگرایان که نمی‌روند، می‌روند به سمت براندازان و اصولگرا‌ها با مشارکت زیر ۲۰ درصد است که پیروز می‌شوند. قائم مقام حزب اعتماد ملی با بیان اینکه باید فکر کنیم که چه کنیم تا محبوبیت و اثرگذاریمان بیشتر شود، گفت: در کشور گیر‌های اساسی پیدا کرده‌ایم؛ دولت روحانی در دور اول خوب بود، اما برای بحران ساخته نشده بود. فشار گروه‌های خارجی را داریم که بعضا با پول‌های عربستان و اسراییل و امریکا در فضای مجازی با ادبیات داخلی با قدرت فعالیت می‌کنند و کمپین‌های مختلف علیه دولت می‌سازند. وی افزود: البته این‌ها قبلا هم بودند، اما الان با تزریق پول‌های هنگفت بسیار منسجم کار می‌کنند. در داخل هم سازماندهی در سطح وسیعی علیه دولت صورت گرفته و هزینه می‌کنند. این سازماندهی داخلی علیه دولت خیلی وسیع است. زمان خاتمی ده‌نمکی و الله‌کرم بودند و مشخص بود؛ به این شکل وسیع و گسترده نبود.

واکنش ایران به بیانیه وزیران خارجه اتحادیه عرب

سخنگوی وزارت خارجه بیانیه‌های غیرسازنده را موجب افزایش شکاف در روابط کشور‌ها دانست و گفت: این بیانیه دیدگاه همه کشور‌های منطقه نیست و تنها منعکس کننده نگرش خاص برخی کشورهاست. بهرام قاسمی روز پنجشنبه در واکنش به بیانیه پایانی نشست «کمیته چهارجانبه وزیران خارجه اتحادیه عرب» اظهار داشت: بیانیه‌های فاقد ارزش و غیرسازنده این کمیته هیچ حاصل و دستاوردی جز تعمیق بی اعتمادی هر چه بیشتر و افزایش شکاف در روابط میان کشور‌های منطقه نخواهد داشت. سخنگوی وزارت خارجه افزود: کشور‌های عضو این کمیته به خوبی واقف هستند که این بیانیه دیدگاه همه کشور‌های منطقه نیست و تنها منعکس کننده نگرش خاص برخی کشورهاست. ایران سیاست خود در مبارزه با تروریسم را تغییر نمی‌دهدقاسمی بیان کرد: هر چهار کشور عضو این کمیته خوب می‌دانند جمهوری اسلامی ایران تحت تاثیر چنین اقدامات خصومت آمیز مبتنی بر توهم مزمن، قرار نمی‌گیرد و سیاست مستقل خود در مخالفت با تجاوز به یمن، مبارزه با تروریسم و حضور نیرو‌های فرامنطقه‌ای در خلیج فارس را تغییر نخواهد داد. سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد: در مقابل معتقد است کشور‌های منطقه باید در مسیر ایجاد امنیت پایدار و مبتنی بر همکاری‌های جمعی با تمام کشور‌های این منطقه حرکت کنند.

زمان تودیع و معارفه رئیس قوه قضائیه

در پی انتصاب آیت‌الله رئیسی به ریاست قوه قضائیه، حسن رحیمی مدیر کل روابط عمومی قوه قضائیه اعلام کرد: مراسم تودیع و معارفه رئیس قوه قضائیه با حضور مقامات و مسئولان عالی کشوری، لشکری و قضائی صبح روز دوشنبه بیستم اسفند ماه برگزار خواهد شد.

عامل دستکاری در نظرسنجی صداوسیما شناسایی شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از شناسایی عامل دست‌کاری در نظرسنجی تلویزیونی خبر داد. محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عصر پنجشنبه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: گزارش کامل و با جزییات فنی چگونگی دستکاری نظرات مردم در جشنواره صداوسیما، امروز نهایی و برای پلیس ارسال شد. عامل دستکاری در نظرات مردم شناسایی شده است. چندی پیش از سوی صدا و سیما و مسئولان نظرسنجی اعلام شده بود در شبکه نظرسنجی اختلال ایجاد شده و مورد هک قرار گرفته است. وزیر ارتباطات در توییتر خود این مسئله را رد کرد و نوشت: هک یا اختلال منتفی است. طبیعتا شناسایی آمر یا آمران و انگیزه آن‌ها را پلیس پیگیری خواهد کرد.

ادعای وال استریت ژورنال درباره هکر‌های ایرانی

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از شرکت نرم افزارسازی مایکروسافت مدعی شده که عملیات هکر‌های ایرانی برای نفوذ در سیستم ها، کسب و کار‌ها و دولت‌های اطراف جهان صد‌ها میلیون دلار خسارات به بار آورده است. محققان مایکروسافت گفتند که هکر‌ها در این عملیات اسراری را به سرقت بردند و داده‌های شبکه‌های کامپیوتری را بعد از هدف گرفتن هزاران نفر در حدود ۲۰۰ شرکت طی دو سال گذشته پاک کردند. وال استریت ژورنال نوشت که مایکروسافت «هولمیوم» را سرمنشأ این حملات می‌داند، گروهی که به ایران متصل است. به گفته این شرکت بخشی از این عملیات توسط گروه ایرانی دیگری به نام "ای پی تی ۳۳" برای "هولمیوم" انجام شد. به نقل از بی بی سی، جان لمبارت، مدیر مرکز شناسایی تهدید در مایکروسافت، به این روزنامه گفت که این حملات "رویداد‌هایی به شدت بی ثبات کننده بوده اند. "این گزارش نوشت که هکر‌ها از جمله شرکت‌های نفت و گاز، سازندگان ماشین آلات سنگین و مجموعه‌های بین المللی در عربستان، آلمان، بریتانیا، هند و آمریکا را هدف گرفتند.

بازداشت محیط ‌زیستی‌ها در حال تبدیل به یک مشکل جدید بین‌المللی برای ایران

در اقدامی کم سابقه، یک نهاد تخصصی سازمان ملل متحد در حفظ محیط زیست جهانی از بازداشت هشت متخصص این رشته در جمهوری اسلامی ایران و دسترسی نداشتن آن‎ها به وکیل به شدت ابراز نگرانی کرده است. «برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد» (UNEP) در بیانیه خود که از مقر آن در نایروبی، پایتخت کنیا منتشر شده، اعلام است کماکان از بازداشت این افراد نگران است و این موضوع را با مقام‌های جمهوری اسلامی ایران هم در میان گذاشته است. در این بیانیه آمده این سازمان گزارش‌هایی اخیرا دریافت کرده حاکی از آن که ممکن است این افراد به وکیل و مشاوره قانونی کافی دسترسی نداشته باشند: «این عمیقا نگران کننده است.»

افزایش پلکانی دستمزد کارگران واقعیت دارد؟

نمایندگان مجلس شورای اسلامی این هفته بندی از لایحه بودجه را تصویب کردند که به موجب آن حقوق همه کارکنان و بازنشستگان دولت در سال آینده ۴۰۰ هزار تومان افزایش پیدا می‌کند. در همین راستا برخی نمایندگان از افزایش ۱۰ تا ۴۰ درصدی حقوق کارگران در سال آینده خبر دادند تا بلکه از این طریق خانوار‌های کارگری از افزایش قیمت کالا‌ها آسیب نبینند. این در حالی بود که مقامات کارگری اعلام کردند افزایش ۴۰۰ هزار تومانی مشمول کارگران نمی‌شود. وزیر کار نیز تأکید کرد که تعیین حداقل دستمزد کارگران در شورای عالی کار صورت می‌گیرد و نظام پرداخت مزد در دولت و سازمان امور استخدامی کشور متفاوت از نظام تعیین حداقل مزد متکی بر قانون کار است. /ایسنا

مسابقه تلویزیونی معروف صدای روزنامه جوان را در اورد

روزنامه جوان نوشت: اینکه دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف به عنوان مهم‌ترین دانشگاه کشور ده‌ها روز خود را در معرض پاسخگویی به سؤالات سطحی برنده باش قرار می‌دهند خبر خوبی نیست. اگر یک طرف ماجرا سوداگری و درآمد زایی مطرح باشد در سویی دیگر میلیون‌ها جوان قرار دارند که به دلیل آدرس غلطی که برنده باش به آن‌ها می‌دهد به جای ایده پردازی و رفتن سراغ راه‌های خلاقانه تولید در کشور در حال هدر دادن وقت و پول خود هستند. در واقع صداوسیما با یک برنامه به این بهانه که مردم را عوض ماهواره جذب کانال‌های داخلی کرده دست به فرهنگ‌سازی وارونه زده است. از دل چنین رویکردی نه فرهنگ تولید ملی بلکه فرهنگ غلط حفظ کردن کیلویی اطلاعات عمومی و یک شبه پولدار شدن بدون تلاش و خلاقیت اشاعه داده می‌شود. شاید این جمله تکراری باشد، اما این تلویزیون واقعا دانشگاه عمومی نیست. بازنده این انفعال در برابر اسپانسر‌ها و سلبریتی‌ها به طور قطع مردم هستند.

واکنش یک آیت‌الله به بررسی مسأله مساوات دیه زن و مرد

آیت‌الله جعفر سبحانی در مراسم اختتامیه دهمین جشنواره علامه حلی (ره) که پیش از ظهر امروز در مجتمع آموزش عالی امام خمینی (ره) برگزار شد، با بیان اینکه خداوند متعال در نخستین آیاتی که بر پیامبر اکرم (ص) نازل کرد پیرامون قلم سخن گفته است، اظهار داشت: خداوند متعال به قلم اهمیت ویژه‌ای داده و با قسم خوردن به قلم اهمیت این مسئله را بیش‌ازپیش تبیین می‌کند. وی در بخش دیگری گفت: مرجع تقلید شیعیان گفت: این روز‌ها می‌خواهند مسئله مساوات دیه زن و مرد در مجلس بررسی کنند، مجلس باید بررسی کند تا مشکلات معیشت را حل کند، نه اینکه به مسائل فقهی ورود پیدا کند. /تسنیم

ادعای حمله هکر‌های ایرانی به ۲۰۰ نهاد و شرکت بین‌المللی

وال استریت جورنال چهارشنبه پانزدهم اسفند به نقل از شرکت آمریکایی مایکروسافت گزارش کرده که هکر‌های ایرانی طی دو سال گذشته ضمن نفوذ به حدود ۲۰۰ شرکت و نهاد دولتی در سراسر جهان، به آن‌ها صد‌ها میلیون دلار خسارت وارد کرده‌اند. طبق این گزارش، محققان شرکت مایکروسافت گفته‌اند، هکر‌های ایرانی ضمن سرقت اطلاعات محرمانه، این اطلاعات و داده‌ها را از روی شبکه پاک کرده‌اند. به گزارش وال استریت جورنال، مایکروسافت معتقد است که این حملات با «هولمیوم» مرتبط هستند، گروهی که به ایران وصل است. همچنین بخشی از این عملیات سایبری توسط یک گروه ایرانی دیگر به نام «ای پی تی ۳۳» برای «هولمیوم» انجام شده است.

واکنش خانواده حجازی به شایعه دریافت پول از حسین هدایتی

نماینده دادستانی به تازگی اعلام کرد فوتبالی‌ها باید پول‌هایی را که از هدایتی گرفته اند بازگردانند. در این بین، خبر رسید هدایتی بخشی از هزینه بیمارستان مرحوم حجازی را هم پرداخت کرده بود. این خبر، اما واکنش همسر حجازی را در پی داشت. او امروز به خبرورزشی گفته یک ریال هم از هدایتی نگرفته اند.

میزان مصرف بنزین در ایران به روزانه ۸۸ میلیون لیتر رسید

وزارت نفت اعلام کرد: میانگین مصرف روزانه بنزین در اسفند امسال به ۸۸ میلیون لیتر و میانگین مصرف روزانه گازوییل به ۸۵ میلیون لیتر رسید که پیش‌بینی می‌شود این رقم در روز‌های پایانی اسفند و ابتدای سال آینده به نحو چشمگیری افزایش یابد. در سال ٩٧ میانگین مصرف روزانه بنزین ٨٧ میلیون لیتر و میانگین تولید در بهمن سال ٩٧ روزانه ١٠٣ میلیون لیتر بوده که این ارقام نشان‌دهنده فاصله مطلوب تولید و مصرف است. / ایرنا

آیت الله مکارم: در گذشته، افرادی به عنوان عامل استکبار و استعمار در بیوت برخی مراجع نفوذ داشته اند

آیت الله مکارم شیرازی، مسأله نفوذ دشمن در نهاد‌ها و مراکز علمی و حساس کشور را بسیار مهم خواند و هوشیاری مسئولان را خواستار شد. آیت الله مکارم شیرازی امروز در دیدار سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش که در قم برگزار شد، وزارت آموزش و پرورش را از وزارتخانه‌های مهم و حساس کشور برشمرد و گفتند: دشمن همه تلاش خود را به کار بسته تا به این وزارت خانه آسیب برساند. او تصریح کرد: آموزش و پرورش باید به برنامه‌های درسی، معلمان و دانش آموزان نظارت کافی داشته باشد، اگر این نظارت صورت بگیرد کسی نمی‌تواند به این وزارتخانه آسیب برساند. این مرجع تقلید مسئله نفوذ را بسیار مهم دانسته و گفت: ما در تاریخ شاهد نفوذ بودیم، حتی بیوت مراجع گذشته از این مسئله در امان نبوده اند و افرادی به عنوان عامل استکبار و استعمار نفوذ داشته اند. ایشان افزودند: بنابراین نمی‌توان گفت، در وزارتخانه‌ای مانند آموزش و پرورش با این همه نیرو، دشمن در صدد نفوذ نباشد. /حوزه نیوز

فرمانده سپاه: دیگر پشمی در کلاه آمریکا نیست

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این‌که مردم ایران در جریان تحریم‌ها و سایر هجمه‌های دشمنان، مسیر مقاومت را ادامه داده و پیروز میدان شده‌اند، گفت: امروز اقتدار آمریکا زیر سوال رفته و قدرت آمریکا در مقایسه با اوایل انقلاب به شدت افول کرده و دیگر پشمی در کلاه آمریکا نیست. وی با بیان این‌که عامل استقامت، پایداری و نصرت‌های الهی، فداکاری "ایثار و از خودگذشتگی" است، متذکر شد: فرهنگ شهادت و از خودگذشتگی باعث می‌شود تا قدرت‌های مستکبر کنونی، چون آمریکا و حکومت‌های به مراتب قوی‌تر، نتوانند بر جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران فایق آیند.

موافقت دولت با یک طرح انتقال آب دیگر

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: دولت باید آب مورد نیاز برای شرب و بخش صنعت را تامین کند بنابراین با انتقال آب دریای عمان پس از شیرین کردن موافق هستیم. عیسی کلانتری صبح امروز در کارگروه کاهش آلودگی هوا و مقابله با گرد و غبار در سالن جلسات استانداری قم اظهارکرد: طبق کارشناسی‌های صورت گرفته، اگر بخواهیم آب را از دریای عمان به مشهد منتقل کنیم، هر متر مکعب ۵ یورو هزینه دارد. دولت باید آب مورد نیاز برای شرب و بخش صنعت را تأمین کند؛ بنابراین، موافقیم که آب دریا را پس از شیرین کردن، انتقال دهیم البته باید توجیه اقتصادی آن را نیز بررسی کنیم.

وزیر نفت: نمی‌توانم بگویم چه‌طور تحریم‌ها را دور می‌زنیم

زنگنه با اشاره به انتقاداتی مبنی بر این‌که اطلاعاتی از سوی وزارت نفت منتشر نمی‌شود، اظهار کرد: من نمی‌توانم بگویم چه‌طور تحریم‌ها را دور می‌زنیم، زیرا به ضرر ملت است. یکسری می‌گویند شما کار نمی‌کنید، اما ما نقشه‌ها را افشا نمی‌کنیم. امروز من آسیب می‌بینم، اما ملت سرفراز می‌مانند. ما شبانه‌روز کار می‌کنیم و در حال توسعه صنعت نفت هستیم. حتی سرمایه‌گذار خارجی هم می‌آوریم، اما اعلام نمی‌کنیم. وی ادامه داد: ما هیچ اطلاعی نمی‌دهیم، زیرا دشمن علیه ما استفاده می‌کند. این موضوع به من فشار می‌آورد، اما باید تحمل کنم. این وظیفه من است؛ خانواده شهدا یک عمر تحمل کردند. ما هم چند وقتی تحمل می‌کنیم. وزیر نفت از راه‌اندازی یک قطب جدید پتروشیمی خبر داد و افزود: یک طرف این قطب اندیمشک و در طرف دیگر لرستان و ایلام قرار دارند. در این محدوده صد‌ها پتروشیمی پایین‌دستی می‌تواند ایجاد شود.

آیت الله سبحانی: نمایندگان نباید به «مساوات دیه زن و مرد» وارد شوند

آیت‌الله سبحانی گفت: در مورد مساوات دیه زن و مرد که در مجلس شورای اسلامی مطرح است باید بحث شود و مشخص شود که آیا مجلس صلاحیت بررسی این مسئله را دارد. مجلسی‌ها نباید به مساوات دیه زنان وارد شوند و رسالت اصلی آن‌ها رسیدگی به وضعیت معیشتی مردم است. این مرجع تقلید با تأکید بر حضور زنان در مشاغل متناسب با آن‌ها گفت: در مورد مساوات دیه زن و مرد که در مجلس شورای اسلامی مطرح است باید بحث شود و مشخص شود که آیا مجلس صلاحیت بررسی این مسئله را دارد. آیت‌الله سبحانی اضافه کرد: مجلسی‌ها نباید به مساوات دیه زنان وارد شوند و رسالت اصلی آن‌ها رسیدگی به وضعیت معیشتی مردم است.

روایت روحانی از پیام چندباره برای وساطت و دیدار با ترامپ

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه راه دومی جز ایستادگی نداریم، اظهار داشت: در سال ۹۶ هشت بار و سال ۹۷ پنج نفر از سران جهان واسطه پیام برای دیدار با ترامپ شدند و ما نشان داده ایم هم اهل مذاکره ایم و هم از میدان جنگ ترسی نداریم. روحانی با تأکید بر اینکه واضح است که روز‌های سختی برای کشور پیش رو داریم، اما راهی جز ایستادگی و مقاومت وجود ندارد، گفت: در سفر به نیویورک در سال ۹۶ مقامات دولت آمریکا ۸ بار تقاضای ملاقات با دولت جمهوری اسلامی ایران را داشتند و در سال ۹۷ نیز ۵ رهبر دنیا واسطه ملاقات شدند، اما در آنجا اعلام کردم که زمان و شرایط مناسب برای مذاکره و ملاقات وجود ندارد. رئیس جمهور تأکید کرد: در آنجا اعلام کردم که آمریکا ابتدا باید به توافق هسته‌ای برجام بازگردد و جبران نماید، چرا که اینگونه نیست ما عاشق چشم و ابروی آن‌ها باشیم و شاید آن‌ها این گونه و به دنبال ما باشند. روحانی با بیان اینکه ما نیز اهل مذاکره هستیم و قدرت آن را نیز داریم و به دلیل تخصص در این حوزه با قدرت اعلام می‌کنم ترسی از میز مذاکره نداریم، تصریح کرد: منطق و استدلال ما قوی و مطمئن است تا جایی که در دادگاه‌های بین‌المللی در برابر آمریکا موفق شده‌ایم و از میز مذاکره بحث حقوقی و جنگ ترسی نداریم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۵
در انتظار بررسی: ۲۶
انتشار یافته: ۱۱۴
حاج منصور ولایتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
طبق شرع مقدس اسلام و وضایای ائمه اطهار دیه زن نصف مرد است و نمی توان بر حکمت الله شک برد. ما با تمام ادعا و پیشرفت های علمی خاک نعلین ائمه اطهار و وجود مبارک پیامبر نیستیم. وقتی این بزرگواران که تمام کائنات بخاطر آنها آفریده شده است می گویند دیه زن نصف مرد است، بقیه انسان های عادی بی جا می کنند نظر مخالف می دهند. در ممکلت امام زمان باید مشتی بر دهان این افراد زد تا بفهمند زیر سوال بردن مقدسات یعنی چه
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
نتانیاهو گفته نیروی دریایی اسراییل جلوی صادرات نفت ما را میگیرد.این اعلان جنگ اشکار است و در صورت انجام اینکار باید با تمام توان به اسراییل حمله کنیم.بلاخره روز موعود رسید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
ولی دنیا پرستان دنبال چیز دیگری هستند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
زیاد جدی نگیر این سراییلی ها رو
خطاب به پرچم المان
ناشناس
| France |
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
هوش . هوش هوش . یواش . دور و برت نگاه کن . به در دیوار نخوری . یواش یواش . با سر به دیوار نخوری
ناشناس
| France |
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
اقا شرمنده بخدا من فکر کردم شما نعمتی ولی انگار زینالی.با همین فرمون برو جلو داری درست میری دمت گرم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
میزان رای که مردم میدهند مهم هست
بسیجی پیرو خط رهبری
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
ناشناس 23:58
شاید کمی هضمش سخت باشه ولی مملکتی که زیر نظر انسانهای کامل و فخر عالم هدایت میشود نیازی به نظر جمع ندارد. کما اینکه در بسیاری از مسائل عوام خطا میکنند
ما باید مصلحت خود را از علما بپرسیم وگرنه هلاک می شویم
ناشناس
| France |
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
جدی نگیر یعنی چی؟اگر فردا کشتی ما رو توقیف کردن هم همینو میگی؟.باید برای حمله اماده بشیم بنظر من.دیر
خطاب به ۲۳.۳۲یا زود داره سوخت و سوز نداره
حسین
| Netherlands |
۰۶:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
متاسفانه آرای منفی نشاندهنده آمار دینداری مردمه.چه به سرتون اومده؟
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
با این ادبیات میخواهی چه کسانی را بترسانی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
کی گفته تمام کائینات بخاطر برخی از انسانها افریده شده است
ناشناس
| United Kingdom |
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
در مورد عقد کودک ۹ ساله با یک مرد ۶۰ ساله هم حتما نطر مثبت داری.
اسماعیل زاده
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
از حرف زدنت مشخص است چقدر به اظهارات پیامبر
اعظم واقفی ؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
معمولا روایات و نقل ها در وضوعات متفاوت متعدد و گاه متغایر است و بستگی به علما دارد که کدام روایت پررنگ تر شود و بر آن تکیه شود . آنچه در قرآن کریم هست جان در برابر جان ، چشم در ،

...... برابر چشم ، بینی در برابر بینی
گوش مقابل گوش دندان در مقابل دندان
در مواردی که زن یا مرد بودن مهم باشد قرآن کریم ذکر می کند مثل موضوع ارث
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
لازم است مطابق قوانین حقوقی جدید دنیا و اعلامیه جهانی حقوق بشر اقدام شود
ناشناس
| United States |
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
اگر خلاف شرع است رد می کنند ولی اینکه می گویند ورود نکنید دلیل می خواهد
ناشناس
| France |
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
۶.۰۵
بستگی داره دین رو چه تعریف کنیم.تعریفی که شما و ما داریم فرق میکنه.تعریف دین بین یزید و معاویه هم با علی(ع)فرق میکنه.دین عمرو عاص داریم و دین سلمان.خلاصه موارد زیاد هست خودتم میدونی.فقط چشمهاتو خوب باز کن ببین تو کدوم دسته اید .اونا که زره خودشون رو تو دادگاه عدل اسلامی میدن به مسیحی یا اونا که حقوق نجومی دارن
دانشجوی اقتصاد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
لطفا تا آخر بخوانید
الان اروپا و‌چین و آمریکا هم علیه هم تحریمهای کوچک و بزرگ تعرفه ای و واردات برقرارمیکنند
ما هم باید اول خودمان را قوی کنیم تا کمتر آسیب ببینیم
دولت باید بیشتر تولیدکننده ها را تقویت و توانمند کند نه واردکننده ها و دلالها را
فتف رانت جدید و گسترده ای برای واردکننده ها و صرافان نورچشمی و نهایتا گرانی بزرگ ایجاد میکند
نه کمک به مردم و تولید کننده ها
بحث اصلا جناحی نیست
ناشناس
| United Kingdom |
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
حاج منصور دیگه نظر و ایده پردازی نکن چون تاثیر نداره . این ایده پردازی باید خواهان هم داشته باشه . این ایده پردتزی شماها مدت چهل سال برای مردم کشورم هم هزینه سیاسی داشته هم هزینه مادی . فقط این نطریات لاعث شده که افرادی میگفتند کاخ خوب نیست . ثروت خوب نیست . اما حالا هم در ثروت و هم در قدرت غرق شدند و فقیر را درک نمیکنند این سخن را برای این گفتم که سخنان تکراری شهروندان را خسته کرده . یعنی این رفتارهای انقلابی برای مردم اب و نان نمیشه فقط مصرف سیاسی داره . بیایید دنیا و مردم جامعه را با نگاه دیگری ببینید که مردم و خودت و من عقل و شعور و دانش و تجربه داریم .
ناشناس
| Netherlands |
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
آقا من به این نظر اشتباها مثبت دادم که از همین جا اعلام میکنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
جناب سبحانی علت پیداشدن مراجع در شیعه برای به روز کردن فقه بوده وگرنه میشود گرفتن پول مردم بعنوان خمس که مخصوص پیامبر بود انرا تغیر دادید اما بقیه هیچ
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
خمس حق علما است که از ایمه به انان رسید شما لازم نیست اصول را مورد تردید قرار دهید
حسین
| Netherlands |
۰۶:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
پیدا شدن مراجع برای بیان احکام الهی که از ناحیه پیغمبر اکرم و امامان معصوم صادر شده بود هستش نه به قول شما اونها رو تغییر دادن.شما که از بیاناتتون معلومه اهل خمس دادن نیستید بهتره در این زمینه نظر ندهید چونکه هم خمس دهنده و هم خمس گیرنده به وظائفشون آشنا هستند
ناشناس
| United States |
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
خمس حق مردم ضعیف است و سهم امام متعلق به امام معصوم نمی شود هم مالیات گرفت هم خمس
ناشناس
| United Kingdom |
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
خمس و زکات را کاری نداشته باش همین پول های که بابت دخیره اب پست سدها در سراسر ایران میشود فقیر را جمع و جور کرد . پست . مخابرات . طلا . نفت و گاز و بنزین و مالیات و گازوییل و معادن و صادرات .پس این پول ها کجا میره در شهرها هیچ کاری انجام نمیشه هر روز چند هزار میلیارد تومان فقط پول نفت گاز وچه در مصرف داخل و چه صادرات خارج چی میشه . باز هم محتاج جیب مردم برای چیست
ناشناس
| United States |
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
زمان پیامبر خمس نبوده،فقط ما در قران پرداخت ذکات داریم و بس.یک ایه در مورد خمس بیاوریدو همینطور سهم امام،
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
خمس فقط مخصوص زمان جنگ است .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
خمس فقط در ایران پرداخت میشود و در کشورهایی مانند عربستان و قطر و امارات و بحرین و اردن و کویت و مالزی ، اثری از خمس وجود ندارد . چون اهل سنت خمس را فقط مخصوص دوران جنگ با کفار میدانند .
ناشناس
|
France
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
امریکا رو به افول هست و دیگر در کلاهش پشمی وجود ندارد !
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
قرار بود آمریکا سال 2000 محو بشه ولی مثل اینکه خیلی جون سخته.
ناشناس
| Germany |
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
فکر کنم این شعار را در صف گوشت نوشتی خیلی تمرکز فکر نداشتی.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
یه بررسی علمی رو خوندم که نوشته بود آمریکا تا سال 2050 همچنان قدرت در جه یک دنیاست.برو سرچ کن.از روی ذهنیت خودت حرف نزن .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
تجربه تاریخی تمامی کشورهایی که نابود شده اند نشان میدهد که ؛ علت نابودی آنها نداشتن اقتصاد قدرتمند و گرسنگی مردمانش بوده است .

پس باید بیندیشید که هم اکنون مردمان کدام دیار گرسنه و محتاج نان هستند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
برابری دیه زن و مرد یک مسئله انسانی هست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
یعنی خدا انسان را نمی شناخته؟
ناشناس
| France |
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
هر قانونی باید با عقل و فطرت سازگار باشد . اگر راست میگی از فردا بدون کفش راه برو خطاب به کاربر
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
یعنی تو اسلام را بیشتر از علما می فهمی؟
ناشناس
| Netherlands |
۰۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
زن حقوق برابر با مرد داره پس باید برابر یک مرد دیه پرداخت بشه.
ناشناس
| Canada |
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
نمیشه که دین رو به دل خودتون تفسیر کنید. یا قبول دارید یا ندارید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
به دوستی که نوشته "یعنی تو اسلام را بیشتر از
علما میفهمی

«ــ این گول بین که روشنیِ آفتاب را
از ما دلیل می‌طلبد.»

توفانِ خنده‌ها…

«ــ خورشید را گذاشته،
می‌خواهد
با اتکا به ساعتِ شماطه‌دارِ خویش
بیچاره خلق را متقاعد کند
که شب
از نیمه نیز برنگذشته‌ست.»
توفانِ خنده‌ها…

من
درد در رگانم
حسرت در استخوانم
چیزی نظیرِ آتش در جانم
پیچید.
سرتاسرِ وجودِ مرا
گویی
چیزی به هم فشرد
تا قطره‌یی به تفتگیِ خورشید
جوشید از دو چشمم.
از تلخیِ تمامیِ دریاها
در اشکِ ناتوانیِ خود ساغری زدم.
«ــ این گول بین که روشنیِ آفتاب را
از ما دلیل می‌طلبد.»

توفانِ خنده‌ها…

«ــ خورشید را گذاشته،
می‌خواهد
با اتکا به ساعتِ شماطه‌دارِ خویش
بیچاره خلق را متقاعد کند
که شب
از نیمه نیز برنگذشته‌ست.»توفانِ خنده‌ها…من
درد در رگانم
حسرت در استخوانم
چیزی نظیرِ آتش در جانم
پیچید.سرتاسرِ وجودِ مرا
گویی
چیزی به هم فشرد
تا قطره‌یی به تفتگیِ خورشید
جوشید از دو چشمم.
از تلخیِ تمامیِ دریاها
در اشکِ ناتوانیِ خود ساغری زدم.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
هیچ ایه ای مستقیما به دیه زن اشاره ندارد پس دستور محکمی از قران موجود نیست.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
بعضی از قوانین دینی به فراخور زمان باید عوض بشه ،

در گذشته مردها بیشتر در معرض قتل و کشتار بودند و دیه اونها را بیشتر محاسبه میکردن تا از کشت و کشتار جلوگیری بشه ، بنابراین در شرایط امروزی باید دیه ها برابر بشن تا لااقل اسلام مدرنی به دنیا معرفی کنیم .
ناشناس
|
France
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
سلیمی نسیم ... اگر نماینده ای بصورت مدهوم در مجلس مثلا چهل سال در مجلس حضور داشته باشد هیچ حسنی ندارد .یعنی اگر مثمر به ثمر نباشد چه فایده دارد . اولا که اجازه نمیدهد افرادی ویگری و سلایق دیگری در مجلس حضور داشته باشند دوما خطر این هست که بمرور زمان هم به ثروت میرسند و هم به قدرت . بنابراین این روند درست نیست . این روش راه هر گونه تحول سیاسی و اقتصادی را سد میکند . باید چهار سال از قدرت قانون گدهری کنار بروند تا فرصت برابر به همه مردم دهده شود . حالا سوال این هست چه لزومی دارد همیشه افراد تکراری در سیاست گذاری قرار بگیرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
فکر نمی کنید دیه زن مستقیماً به معیشت بازماندگان مربوط است ؟ چرا بابت قتل یک زن ، نصف یک مرد دیه پرداخت شود ؟ پویایی دین مسئله ای واجب است . این حکم برای زمانی است که دختر ها را زنده به گور می کردند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
مرد نان آور خانواده است اگر مردی از زندگی محروم شود هم به خانواده صدمه روحی خورده و هم نان آور خود را از دست داده . این حکم ربطی به تساوی حقوق نداره بلکه بخاطر جبران زیان اقتصادی به خانواده می باشد
ناشناس
| Canada |
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
جایی آمده وقتی دخترها زنده به گور نشدند این قانون عوض شود؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
یک عده که کم هم نیستند هنوز متوجه نشدن که دین برای بهتر کردن زندگی اسنان امده نه برای اسیر کردن انسان در خودش
ناشناس
| United Kingdom |
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
کلا نابرابری را باید جمع کرد چه با شرع چه با مصلحت . این نابرابری باعث میشود که من کاربر بتوانم تشخیص بدهم که اسلام ناب یا مترقی منطورش چی بود الان تفاوت اسلام عربستان و عراق و سوریه و لبنان و ایران و افعانستان واقعا چی هست کسی جواب بده
سراب
|
France
|
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
امید مردم رو ناامید کردید ملت به یه امیدی اومدن رای دادن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
رای مردم برای تعییر در رفتار سیاسی و رشد اقتصادی و آزادی بیان و عقیده بود
ناشناس
| France |
۰۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
مردم به امید اصلاحات و فرا خوان خاتمی پای صندوق رای آمدند . بنابراین با سخنان سبحانی و غضنفری میشود به این نتیجه رسید که اصلاحات دیگر انجام نخواهد گرفت یعنی دیگر وقت مردم را نگیرید حرف مردم نافذ نیست .
بوشهری
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
مردم الکی به مردان بی برنامه دلخوش کرده بودند
جناب حضرتی..شما چه گلی سر این ملت زده اید که مردم مدیون جریان شما باشند.
ناشناس
|
Switzerland
|
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
برخی چرا باید همه جا نظر بدن پس تخصص چی میشه
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
مگر تخصص هن مهم هست . اگر تخصص مهم بود که اینقدر افراد از یک سمت به سمت دیگر جابجا نمیشدند یعنی بین مردم محبوبیت نداشتند ولی فقط تعهد دارند
ناشناس
| France |
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
تخصص ولش کن . زیاد مهم نیست .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
رابطه مهم است عزیزم نه تخصص .

سرجمع 50 الی 60 نفرند که هی با هم جا عوض میکنن .
حسین
|
Netherlands
|
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
در گذشته هم مجلس وارد مسائل فقهی شده بود که در صلاحیت آنها نبود.مثل همین حق حبس زوجه که خلاف نظر مراجع است .همین دستکاری در قوانین الهی که در صلاحیت مجلس نیست باعث اینهمه طلاق در جامعه شده است.تابناک دوباره نظرم رو حذف نکن و بگذار مردم بدونند باعث و بانی این مشکلات کیست
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
اول که نصف مجلس روحانی هستند دوم اینکه قوانین مجلس در شورای نگهبان مطابقت با اسلام را میگیرد سوم اینکه در تفسیر نوشته ها تفاوت بسیار است و همه چیز را مطلق کردن روش پاینده ای نیست.
ناشناس
| United Kingdom |
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
حصور نمایندگان اقلیت دینی اگر همین اقایان مخالف هستند ولی فعلا به رو نمیارن
ناشناس
|
France
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
مجلس حق ندارد در باره مسایل فقهی دخالت کند . مجلس باید به مسایل معیشتی مردم بپردازد . مجلس باید فقط در مورد اب و نان و برق و گاز و راه و راه اهن و ترلکتور و بپردازد . مجلس در راس امور نیست !
ناشناس
|
France
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
پرونده و پیگیری محیط زیستی ها چند حالت دارد . یا مقصر هستند یا نیستند ادر هر حالت نیاز به وکیل دارند . دوم اینکه این افراد بی تقصیر هستند باید ازاد شوند یعنی آیا ادامه بازداشت این افراد دلیل بر این هست که بیگناه هستند و با ادامه حبس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
تابناک الان دیگه یواش یواش داره باورم میشه که سایت های خبری و بخش کامنتشون در حقیقت سوپاپ تخلیه فشار جامعه است. مردم فقط داد اینجا داد میززن به امید شنیده شدن در حالیکه یه عده با خونسردی نشستن دارن نگاه میکنن و میخندن.
پاسخ ها
سراب
| France |
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
مردم نشستن تابناک حقشونو بگیره؟
ناشناس
| France |
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
تابناک سوپاپ تخلیه فشار ما خودیهای که یه باوری داریم هست .‌ اگر این سوپاپ نباشه منفجر میشیم چون فشار سخنان سیاسی و هضم ان برای مردم ایران خیلی سخت شده مثلا همین سخنان که دیشب گفته شد اگر ا فتنه ای در ایران رخ دهد تمام شبه نطامیان عربی به ایران خواهند امد تو برو هصمش کن مشکل مردم حل نشه اصلاحات انجام نگیره بلکه در برابر رای مردم هم مقاومت بشه
ناشناس
| France |
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
اشتباه میکنی عزیزم الان وقت خندیدن نیست.هر کسی در این شرایط بخنده عقل درستی نداره
ناشناس
| United Kingdom |
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
همین چند تا انتقادی هم در سایت ها هست خیر سر اصلاح طلبان هست . در گفتمان برخی حتی نباید سوال کرد که چرا یک دختر ۹ ساله را با مرد ۷۰ ساله ازدواج داد . سوال هم گناه و حرام هست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
عزیزم میگی چکار کنیم ؟

اگه بگیم بعضیا چرا تو حبسند ؟ میگن مگه باهاشون همکاری

اگه بگیم گرسنه ایم ، میگن مگه در مورد شعب ابیطالب نخوندی ؟

اگه بگیم تشنه ایم ، میگن مگه تو رهرو امام حسین (علیه السلام) نیستی ؟

اگه بگیم بیکاریم ، میگن باید مقاومت کنید تا آمریکا و اسرائیل و عربستان رو از پا در بیاریم .

ما انعظاف پذیرترین مردم دنیا هستیم ، و صد البته فراموش کارترین آدمهای تاریخ .
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
تحریم ها را به خوبی مدیریت کردید و به مردم آسیبی وارد نشد.
ناشناس
|
Germany
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
جناب روزنامه جوان.شما هم اگر کمکهای مخصوص که خود بهتر میدانید برایتان نباشد باید روزنامه را ببندید.صدا وسیما بر اساس سلیقه مخاطب برنامه بسازد،گیرم به خیال شما بی محتوی باشد باز از کوچ مردم به شبکه ماهواره بهتر است.ما انسانها یکبار بدنیا میاییم و زندگی میکنیم لطفا شما قیم ما نباشید و اجازه دهید هر طور مایلیم زندگی کنیم و برمانه تلویزیونی که دوست داریم ببینیم.هر چند اینها نافی تقلب زشت بنفع ان برنامه تلویزیونی نیست که باید با ان برخورد شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
نفوذی خیلی بده بد ؟ اما گویی چهل سال است همهٔ مسولین نفوذی هستند ، چپیها ،به راستیها میگویند نفوذی ، راستیها به چپیها میگویند نفوذی ،اکنون که اعتدالی ،و مستقلین هم وارد محرکه شده اند ،و هر دو گروه را نفوذی میدانند ؟ اما وضعیت اقتصادی ایران اینگونه بیان میکند که همه نفوذی هستند ؟،،حتی کسانی که در صفهای مواد غذایی حضور دارند ؟،،، افرادی که گوشت قرمز کیلویی ۳۸ هزار تومانی را در اسفند ۹۵ نمیخریدند ،و گوشت قرمز کیلویی ۴۲ هزار تومانی اسفند ۹۶ را نمیخریدند ،اکنون در صفهای طویل می ایستند تا گوشت قرمز بی کیفیت را کیلویی ۴۸ هزار تومان بخرند ؟ آیا اینها نفوذی نیستند؟،،،
پاسخ ها
پرویز
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
عزیزم اعتراض نکن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
ای گفتی
ناشناس
| France |
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
دیشب من در مورد کره شمالی سرچ گردم که چگونه شکل گرفت و در این صد سال چه مشکلات و جنگ های داشت . آنچه که خواندم این بود مردم کره شمالی سر یک ساعتی باید بخوابند و سر ساعت معینی بیدا ر شوند و
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
دیروز یکی از سرداران میفرمود که ما اقتصادمان را قوی خواهیم کرد ،

آقای سردار ؛ سالها این وعده های داده میشود ، پس کی قرار است این وضعیت سامان یابد ؟!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
خوب کردند برای خرابکاری در سیستم های شما جواب تحریم ها گل نیست حتی هو هم نیست بلکه اعمال متقابل است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
افول امریکا خیلی وقته شروع شده نمونه ان در سوریه که فقط کاره ای دسته چندم می کند و در ونزوئلا هم دستش بسته شده و نمی تواند کاری پیش ببرد
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
یه روز چندتا خانواده تصمیم می گیرند بروند تفریح و هر کدوم مشغول کاری می شن .یکی چای.یکی دیگه آش.یکی بساط کباب ولی چندتا بچه قد ونیم قد شیطون حوصله بزرگترها رو سر می برند.یکی از بزرگترها که پیش بینی همچین دردسری رو کرده بود به چندتا از بچه ها یکی یه قلاب ساده ماهیگری داد که بروند از کانال آب ماهی بگیرند وبه چندتای دیگه هم یکی یه بطری داد تا پروانه بگیرند وبه این ترتیب اونها رفتند دنبال ماهی و پروانه ای که وجود نداشت و ساعت ها سرگرم بودند وبزرگترها با خیال راحت به کاراشون رسیدند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
خیال پردازی نکن.مطالعه کن. تحقیقات نشون داده تا سال 2050 آمریکا همچنان قدرت درجه اول جهان خواهد بود.سرچ کن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
برای کسی که پایه حقوقش ۱۲۰۰ است این ۴۰۰ هزار تومان خیلی بهتر از ۲۰ درصد است و با سابقه خدمت و فرزند و غیره به ۲۳۰۰۰۰۰ میلیون به بالا می رسد
غلامرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
حواس مسئولین باشرف باشد(نه نفوذیها) ،اینکه میگویند ایرانی ها به 200 شرکت حمله کرده و آن ها را حک کرده اند پیش درآمد بستن اینترنت بروی مردم و دولت و نظام است به هیچ وجه نگذارید اینطور شود، سیاست بازی صحیح برای همین روزهاست.صهیونیست ها از اینکه مردم و حکومت به اینترنت دسترسی عالی دارند مثل سگ پشیمانند چون به ضرر خودشان شده.
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
این کارها باعث میشه اینترنت ملی بشه بهرحال حالا که روحانی قطع نمیکند کاری میکنند که اینترنت را کلا از انطرف مرزها قطع کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
آقای هدایتی !
یا حرف نزن یا اگر حرف میزنی مثل مرد حرف بزن .

با ریا و دروغ کار پیش نمی ره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
امروز کسانی از مبارزه و قناعت و مقاومت و ایستادگی سخن می‌گویند که ثروت آنان بی‌اندازه است. خانه‌های‌شان و حقوق‌های‌شان نجومی است. با لکسوس رفت و آمد می‌کنند و حقوق ۱۹ میلیونی را نیز کم می‌دانند. بعد هم می‌خواهند پرونده صهیونیسم و آمریکا و کل استکبار جهانی را در منطقه ببندند. اینجاست که در اتخاذ این سیاست‌ها به بن‌بست می‌رسند
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
ثروت اخلاق و مخلاق ندارد . ثروت ثروت میاورد این حرف ها مال شعارهای پوپولیست ها هست .
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
اولا که لطف کنید یک خبر را در بسته خبریتان چند بار تکرار نکنید که واقعاً ملال آور است. ثانیا از حضرت آیت‌الله سبحانی درخواست میکنم ایشان به حرف خودشان عمل کنند و پیگیر مسائل فقهی باشند و سایر امور را مثل بیمه و اقتصاد و معیشت را به اهلش واگذار فرمایند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
خوب اگر مسائل فقهی در اقتصاد و فرهنگ به صورت درست اجرا می شد که وضعتون خیلی بهتر می بود
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
آقای ۱۴:۴۱ اتفاقا اگه شما دخالت نمیکردید ما راضی بودیم
در ضمن آمریکا هم همین نظر شما رو داره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
ظاهراً در کشور ما ، همه اهلند جز مردم
ناشناس
|
United States
|
۰۶:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
ما که بچه یتیمیم چون پدرمون از پدربزرگمون زودتر فوت شدند به ما هیچ ارثی ندادند تازه از خونه پدریم به بچه زن دوم پدر بزرگمون هم رسید که هیچ ارتباط خونی با ما نداشت چون از سهم پدرم به پدربزرگم که در قید حیاط بود ارث میرسید .. حالا این مساوات هم که دیگه نور علی نور .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
یک حرف جالبی هست که میگه ؛ دین اسلام به فراخور زمان هر روز به یک فتوای جدید محتاج است .

این موردی که شما فرمودین واقعاً موردی کاملاً اشتباه و خلاف دنیای امروزیست .
Babak
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
آیت الله رییسی؟!!!
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
دیگه نمیتونی انتقاد کنی .
ناشناس
|
Japan
|
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
1 - فقه پویا ووجود فقیه برای به روزکردن فتواهاست2- آن زمان که این اصل حاکم بود اعراب زن را آدم حساب نمی کردند
3- دین گریزی ودین ستیزی جوانان راهم با پافشاری براین اصول راهم باید یک فقیه پویا مدنظر داشته باشد
مسئلتون آیا یک زن تحصیلکرده که ازهرنظر برای کشور ومردم مفیدتراز100مرد معتاد ومفنگی است باید دیه اش نصف هرکدام ازآن معتادهاباشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
چیزهای پایه ای که عوض نمی شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
یک شوخی بود
شخصی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
یک زن سرپرست خانوار رو میشناسم که شوهرش فوت کرده و 5 تا دختر داره با کمک کمیته امداد و صد البته کار و تلاش خودش داره بچه هاشو با فقر و بدبختی بزرگ میکنه به نظرتون اگه یکی این زنو کشت باید نصف دیه به 5 دخترش که از فرط نداری سوء تغذیه اند بده ؟؟؟؟
اسماعیل زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
با سلام احترام ، انسان ها در مقابل خدا مساوی هستند زن و مرد ندارد. در عصر کنونی ما بانوانی داریم از مردان مراقبت می کنند. اهل فن باید اجازه بدهند . تبعیض بی عدالتی در جامعه نباشد. کجای فقه اسلامی مستند است که دیه روحانی دوبرابر مرد کامل است؟
عزیزان و اعلما در هیچ زمان بدنبال منافع شخصی نباشید. اجازه بدین مردم از اسلام کامل که در قرآن مقدس آمده نفع ببرند. برخی معیشت مردم را نشانه گرفتند. در طول تاریخ اسلام اعلما فتوا می دادند. اکنون نیز به نخریدن اجناس گران شده فتوا بدین مگر غیر از این است.
Ali
|
United States
|
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
تابناك چرا كامنتها رو تغيير ميدي ،
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
بعضی از کامنت ها هم به نفع خودته که تغییر کنه و هم به نفع تابناک
منتقد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
در مجلسی عده ای را جمع کرده ایم
از دکتر و مهندس گرفته تا روحانی و اقتصاد دادن و لیسانس مدیریت و...
اینها قرآن شناس و اسلام شناس و مجتهد و فقیه نیستند .
چطور یک مسئله کاملا فقهی و قرآنی و اجتهادی را اینها نظر می دهند؟
و حکمی که در قران امده است را می خواهند تغییر دهند ؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
آدرس این حکمی که فرمودید در قران آمده است را بدهید.کدام سوره و کدام آیه
منتقد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
در مجلسی عده ای را جمع کرده ایم
از دکتر و مهندس گرفته تا روحانی و اقتصاد دادن و لیسانس مدیریت و...
اینها قرآن شناس و اسلام شناس و مجتهد و فقیه نیستند .
چطور یک مسئله کاملا فقهی و قرآنی و اجتهادی را اینها نظر می دهند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
در مجلس عده ای را جمع کرده ایم ؛ از دکتر و مهندس گرفته تا روحانی و اقتصاددان و غیره ، ولی هر تصمیمی که میگیرند در جایی بالاتر وتو میشود .

پس مجلس در رأس امور نیست متأسفانه
جم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
گفتمان جناب حسن روحانی دقیقا روش جناب احمدی نژاد رو تداعی میکنه، آمریکا در مجموع ۱۳ بار از جناب روحانی دعوت کرده و ایشون به صراحت و با شجاعت قبول نکرده! آخه چه معنی داره درخواست کشوری رو که تورمش میره سه رقمی بشه، ارزش پولش در کمتر از یکسال حداقل یک سوم شده، و جوونهاش به طرف تجرد قطعی میرن و مردمش روزی هزاران بار آرزوی مرگ میکنند، بخواد ملاقات و مذاکره کنه، اصلا چه معنی داره!! اینقدر التماس کنند و تو کف مذاکره با ایران بمونند تا بمیرند! آفرین روحانی مچکریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
باید بررسی کند تا مشکلات معیشت را حل کند نه اینکه به مسائل فقهی ورود پیدا کنند. وقتی جواب قانع کننده برای مردم ندارید فردا میگید حالا مسیله اصلی معیشت مردم است
ناشناس
|
France
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
برابری دیه زن و مرد را به رفراندوم بگذارید . مجلس در راس امور هست . مجلس بالاترین قدرت سیاسی و تصمیم سازی کشور هست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
مجلس ؟؟؟

شوخی میکنی !!
کرمعلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
جناب سلیمی همچی هم که جنابعالی تصور می کنید کار نمایندگان فکری نیست.هم اقتصادی هستند!!! هم اجتماعی!!!وهم سیاسی ومنطقه ای تا جاییکه چنان چتر خود را بر ادارات حوزه خود پهن می کنند که رئیس ومعاون اداره که هیچ دربان اداره را نیز تعیین می کنند
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
احکام باید باز نگری شود چرا تعصب بیجا دارید آیا مثلا ذکا ت باید به کشمش و خرما و امثال اینها تعلق بگیرد جهان آن زمان با جهان ما بسیار متفاوت است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
همانظور که مقام معظم رهبری پیش بینی کرده اند ، اسرائیل 25 سال آینده وجود نخواهد داشت.

دنیا بالاخره توسط منجی عالم (عج) پر از عدل و داد خواهد شد .

دنیاپرستان به هوش باشید که این دنیا فانی است .
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
دانشگاه صنعتی شریف مهم‌ترین دانشگاه کشور نیست! اصلاً هیچ دانشگاهی مهم ترین دانشگاه کشور نیست، همه دانشگاه ها نقشی را ایفا می کنند که وجود همه اونها در کنار هم برای پیشرفت کشور لازمه.
ناشناس
|
Senegal
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
مجلس هرچه زودتر می بایست موضوع برابری زن و مرد را حل کند و به حرف کسی هم گوش نکند
انشانها مساوی هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
"هر متر مکعب ۵ یورو هزینه"
چرا با یورو محاسبه میکنید
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران آیت الله خسروشاهی پنومونی پناهندگان سوری ادلب معصومه ابتکار نمازهای ماه رجب انواع ماسک و روش استفاده
آخرین اخبار