بازدید 33567
هزار و پانصد و شصت و دومین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: انتقاد فلاحت‌پیشه از درخواست گستاخانه اروپا/آمریکا درباره استفاده از «اینستکس» هشدار داد/ذوالنور: اینستاگرام برادر تلگرام است، ولی دولت اجازه فیلترینگ آن را نمی‌دهد/سید احمد خاتمی: شما را به خدا، به یک آب‌نبات تلخ اروپایی‌ها قانع نباشید و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۸۷۶۸۵۹
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۹ 08 February 2019

تابناک؛ محمد جواد بربریان ـ تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

عصبانیت رفیق دوست از انتقادات به هاشمی

رفیق دوست به انتقادات اخیر به هاشمی رفسنجانی واکنش نشان داد. وزیر سپاه درباره انتقادات اخیر به روش هاشمی رفسنجانی در عرصه سیاسی کشور گفت: بیخود تمامش غیرمنصفانه بود، من یک سال و نیم قبل از رحلتشان با ایشان ملاقات داشتم، چون ما خیلی به هم نزدیک بودیم حتی خانواد‌ه‌ها هم به هم نزدیک بودند، من به ایشان آ. شیخ اکبر می‌گفتم. پیش ایشان رفتم و یک مقدار با آقای هاشمی دعوا کردم و گفتم اینکه امام گفته تا تو و آقا دست‌تان با هم است، انقلاب لطمه نمی‌خورد، که هم شما تایید کردید هم آقا، معنی‌اش این نیست که آقا بیاید دستش را بگذارد در دستِ تو، تو باید بروی دست بگذاری در دستِ آقا. ایشان از من پرسید مگر چه شده است. من در خیلی مسائل با آقا اختلاف‌نظر دارم می‌روم می‌نشینیم با هم بحث می‌کنیم خیلی وقت‌ها آقا من را قانع می‌کند و خیلی وقت‌ها من آقا را قانع می‌کنم و به توافق می‌رسیدیم آنجا هم که آقا قانع نمی‌شود ایشان رهبر است و من از ایشان تبعیت می‌کنم. بعد هم بیش از ۱۳۰ بار در ملاقات‌هایی که به ایشان مراجعه کردم و راجع به آقا از ایشان پرسیدم ایشان یک جمله را تکرار کرده و گفت: مقام معظم رهبری در رهبری بدیل ندارد. خدا رحمتش کند خیلی آدمِ خوبی بود، یکی از کسانی که من از طریق او به امام رسیدم آقای هاشمی بود.

روایت میرسلیم از وساطت رهبری برای اکران یک فیلم

میرسلیم گفت: من فیلم را دیدم و معاونت سینمایی ارشاد ایراداتی به آن گرفته بود. بر مبنای آن ایراد‌ها با اکران آن مخالفت کردیم. حوزه هنری خدمت مقام معظم رهبری شکایت کرد که فیلم ما را اجازه اکران نمی‌دهند! آیت الله خامنه‌ای به من فرمودند که درباره این فیلم سختگیری نکنم و اکرانش ایرادی ندارد، من هم اطاعت کردم. آن موقع نامه‌ای خدمت رهبری نوشتم که بر مبنای دستور شما اجازه اکران صادر شد، اما مسأله‌ای وجود دارد که نیاز به راهنمایی شما دارد، از ایشان پرسیدم که «اگر اصل روش ما غلط است، بفرمایید تا اصل روش را اصلاح کنیم». روش ما مبتنی بر نظر شخص وزیر نبود و نظر معاونت سینمایی و کارشناسان مطرح بود و یک روش علمی بود که البته بعدا با هیچ فیلمی به چالش نخوردیم، چون سعی‌مان مواجهه فنی و علمی با فیلم‌ها بود.

انتقاد فلاحت‌پیشه از درخواست گستاخانه اروپا

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: کانال مالی اتحادیه اروپا تنها درباره گذشته و جبران خلأ اجرای برجام است و آن‌ها اجازه صحبت درباره FATF را ندارد. حشمت‌الله فلاحت‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بیانیه اتحادیه اروپا که اجرای SPV را منوط به اجرای SATF از سوی ایران کرده است گفت: در این بیانیه اجرای ساز و کار مالی اتحادیه اروپا منوط به FATF نشده، اما اروپایی‌ها تلاش کرده‌اند تا باب مذاکره را با ایرانی‌ها باز بگذارند و این جزو اشتباهات آن‌ها است. وی تصریح کرد: کانال مالی تعریف شده اروپایی‌ مربوط به گذشته و برجام است و ایرانی ها هیچ گاه اجازه نمی دهند که این موضوع مربوط به آینده و اجرای FATF یا مسائل دیگری شود. فلاحت‌پیشه تأکید کرد: کانال مالی اتحادیه اروپا و روند اجرای آن در رابطه با رفع خلأهای برجام از نظر اقتصادی بوده و ما حتما این موضوع را در مجلس بررسی می‌کنیم و امیدواریم وزارت امور خارجه طی گزارشی از روند اجرای این کانال مالی در رفع خلأهای اقتصادی برجام به ما گزارشی را ارائه کند و ما هم بر اساس آن گزارشی را به صحن علنی مجلس تقدیم می‌کنیم.

واکنش امام جمعه کرج به لغو سخنرانی لاریجانی

امام جمعه کرج در خصوص برخی حواشی پیش آمده در خصوص لغو یک سخنرانی گفت:در این جریان بنده خواستم عزت و آبروی نظام و افراد حفظ شود و بنده تضعیف مسئولین را حرام می‌دانم، اما نقد گفتمانی راهش باز است و ما در این راستا حرکت مسئولین را نقد می‌کنیم و با افراد مشکلی نداریم بلکه تفکر و گفتمان افراد را نقد می‌کنیم؛ انتقاد مستدل همه سازنده است. وی افزود: آقایان برجام را خسارت ندانستند، اما لغو سخنرانی را خسارت می‌دانند، بنده در مقابل زیاده خواهی‌ها کوتاه نخواهم آمد. وقتی می‌بینید بی بی سی یک مطلبی را مطرح می‌کند و برخی رسانه‌ها ادامه می‌دهند باید هوشیار باشیم و بدانیم منشا کار از کجاست؟ تمام تلاش ما این است که رهبر بزرگوار نظام ناراحت نشوند و باری از مشکلات برداریم و اگر عمل ما موجب رنجش خاطر شود پوزش می‌طلبم. وی افزود: بنده از لحظه‌ای که فهمیدم لاریجانی به کرج می‌آید، باتوجه به شناختی که از فضای کرج داشتم خودم اقدام کردم و تماس گرفتم و جواب ندادند و گفتیم که من در نماز جمعه اعلام می‌کنم، چون مردم و تشکل‌ها از من می‌خواهند. حسینی همدانی گفت: در این جریان کینه‌ها مشخص شد، بنده با خدا عهد کردم درمقابل ظلم و فساد بایستم و وابستگی هم به مسئولیت ندارم. عده‌ای از مسئولین از مردم عقب افتادند. وی با اشاره به انتقادات از او اظهار داشت: آن‌ها را به مادرم زهرا واگذار می‌کنم، آن‌ها می‌دانند زهرای اطهر چگونه تدبیر می‌کند.

آمریکا درباره استفاده از «اینستکس» هشدار داد

یک مقام آمریکایی به شرکت‌ها درباره استفاده از ساز و کار تازه ثبت‌شده اروپا برای تجارت با ایران هشدار داد. «گوردون ساندلند»، سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا گفت: «کسانی که از این ساز و کار (اینستکس) برای مبادله هر چیزی غیر از اقلام انسانی استفاده کنند، توسط آمریکا تحریم خواهند شد.» وی افزود: «ما آنها را پیدا کرده و تحریم می‌کنیم و آنها نخواهند توانست با ایالات متحده تجارت کنند.» این مقام آمریکایی همچنین ادعا کرده تهدید آمریکا به اقدام به معنی آن است که کانال ویژه اروپا «وجود خواهد داشت، اما استفاده‌های ناچیزی خواهد داشت.»

حزب جداشدگان از «اعتماد ملی» آغاز بکار کرد

حزب جدید برخی از اعضای جدا شده از حزب اعتماد ملی، با محوریت رسول منتجب‌نیا قائم مقام سابق این حزب آغاز بکار کرد. حزب جدید برخی از اعضای جدا شده از حزب اعتماد ملی، با محوریت رسول منتجب‌نیا قائم مقام سابق این حزب امروز (۱۹ بهمن) آغاز بکار کرد. در مراسم افتتاح حزب جدید که با حضور قریب صد نفر برگزار شد، سمیه طهماسبی رئیس سابق شاخه بانوان اعتماد ملی، رحمت‌الله بیگدلی، غلامعلی رجایی و برخی دیگر از شخصیت‌های اصلاح‌طلب حضور داشتند. رسول منتجب‌نیا در روز‌های گذشته درباره اسم این تشکیلات جدید گفته بود: درباره نام حزب جدید، ۵ پیشنهاد مطرح و از میان آن ۳ اسم انتخاب شد و حزب جمهوریت هم از یکی از پیشنهادی ارائه شده به کمیسیون ماده ۱۰ وزارت کشور است که منتظر اعلام نهایی آن هستیم خردادماه سال جاری دومین کنگره حزب اعتماد ملی به درگیری داخلی کشیده شد و از آن زمان هواداران رسول منتجب‌نیا و از طرفی الیاس حضرتی به دو طیف تبدیل شدند.

ذوالنور: اینستاگرام برادر تلگرام است، ولی دولت اجازه فیلترینگ آن را نمی‌دهد

عضو فراکسیون ولایی مجلس با اشاره به اینکه اینستاگرام برادر تلگرام است، افزود: زور قوه قضاییه تاکنون به فیلتر اینستاگرام نرسیده است. مجتبی ذوالنوری در گفت وگو با خانه ملت درباره بحث فیلترینگ اینستاگرام گفت: اینستاگرام برادر تلگرام است؛ ولی دولت با عدم تمکین از قانون، اجازه فیلتر شدن آن را نمی‌دهد و زور قوه قضاییه نیز تاکنون به فیلتر اینستاگرام نرسیده است. نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه چرا زور قوه قضاییه به فیلتر تلگرام رسید، توضیح داد: زور قوه قضاییه به فیلتر تلگرام هم نرسیده است؛ به دلیل اینکه دولت هاتگرام و طلاگرام را وارد عرصه کرد. وی با انتقاد از مقاومت دولت در موضوع فیلترینگ، درباره سلب مسئولیت وزارت ارتباطات از هاتگرام و طلاگرام افزود: ادعای وزیر ارتباطات صحیح نیست؛ ما خبر داریم که وزارت ارتباطات از آن نهاد امنیتی که هاتگرام و تلگرام طلایی را راه‌اندازی کرده، پشتیبانی فنی کرده است.

مرگ هفت دختر و پسر جوان در ویلایی در دماوند

رئیس اورژانس دماوند از فوت هفت نفر در روستای «سربندان» دماوند خبر داد. عبدالرحمن رزمگه گفت: براساس گزارشی در ساعت ۱۱:۳۸ با مرکز پیام اورژانس مبنی بر فوت ۷ تن در ویلای روستایی در «سربندان» عوامل امدادی اورژانس سربندان به محل حادثه اعزام شدند. وی افزود: در این حادثه ۷ تن شامل ۴ دختر و ۳ پسر فوت کردند. رئیس اورژانس دماوند گفت: علت اولیه فوت این افراد مسمومیت بر اثر گاز مونو اکسید کربن برآورد شده است.

بعد از ۲۲ بهمن شرایطی را فراهم کنیم که آمریکا وادار به مذاکره با ایران شود

حشمت الله فلاحت‌پیشه گفت: بنده معتقدم که از بعد از راهپیمایی بزرگ ۲۲ بهمن ما با سیاستی که همراه با اصلاحات ضدفساد و مدیریت سازنده در داخل باشد و همچنین تعامل سازنده با دنیا غیر از آمریکا می‌توانیم به تدریج شرایطی را فراهم کنیم که آمریکایی‌ها به سمت مذاکره با ایران بیایند.

علم‌الهدی: افراد ناآگاهی می‌گویند همان طور که مربی خارجی می‌آوریم، مدیر هم از خارج بیاوریم

علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمع مشهد عنوان کرد: مهم این است که ما در چهل سالگی انقلاب، جریانات را بشناسیم و بعد ۴۰ سال انقلاب، کسی را که پای اصول ایستاده را بشناسیم؛ انقلاب چنین نیرویی می‌خواهد که از دشمنی آمریکا و استکبار خسته نشود و بگوید برویم با این‌ها بسازیم و مشکل را حل کنیم که اگر با این‌ها ساختید بهتر از زمانی نیست که این‌ها کشور را اداره می‌کردند. در دوران پهلوی کارشناس انگلیسی و آمریکایی کشور را اداره می‌کرد. افراد ناآگاهی که می‌گویند همانطور که مربی خارجی می‌آوریم مدیر هم از خارج بیاوریم ۵۰ سال قبل را نیز ببینند؛ ۴۰ هزار مستشار آمریکایی که فقط در ارتش نبودند و در همه وزارتخانه‌ها بودند و مملکت دست آمریکایی‌ها بود و خودشان هم دنبال عیاشی و هرزگی و جمع‌کردن پول بودند.

سید احمد خاتمی: شما را به خدا، به یک آب‌نبات تلخ اروپایی‌ها قانع نباشید

سید احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه تهران: پنجمین عامل، عامل مقاومت بود آفرین بر شما مردم مقاوم. از مذاکره آبی گرم نشده، گرم نمی‌شود و گرم نخواهد شد، می‌خواهند شما را خسته نشان دهند، اما به یاری خداوند شما ملتی هستید که دشمنان‌تان را خسته خواهید کرد. ششمین عامل نفرت از استکبار است. مرگ بر شاه، مرگ بر آمریکا نفرت از استکبار است. وی خطاب به مسئولین گفت: والله، بالله نه آمریکا نه اروپا خیرخواهتان نیستند. آن‌ها سختی شما را می‌خواهند و می‌خواهند شما مدام مشکل داشته باشید. اروپا و آمریکا سر و ته یک کرباس هستند. نمی‌گویم مذاکره و کار‌های دیپلماسی نداشته باشید، اما شما را به خدا به یک آب‌نبات تلخ اروپایی‌ها قانع نباشید. این چیزی که به شما دادند همان سیاست نفت در برابر غذاست که تحقیر یک ملت است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۱
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۱۱۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
اقای فلاخت پیشه مذاکره را معنی کنید در چه مواردی مثلا؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
.بابا آقایون جوون شغل می خواد.زندگی می خواد.یه زندگی آبرومند می خواد.دست بردارید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
شغل را امریکایی هادرست نمی کنند تا زمانی که اقتصاد کشور عقب مانده است و اقتصاد کشور را دولت در دست دارد و بسته است حالا هر چه قدر امریکایی ها یا اروپایی ها بیایند برای مذاکره و ورود به بازار ایران
ناشناس
| United States |
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
به نظرم هرچه تن صدای تظاهر کنندگان بلندتر باشداستکبار بیشتر عقب نشینی می کندبنابراین در روز تظاهرت ایستگاه های برای دادن آب جوش به تظاهر کنندگان تدارک دیده شود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
کارخانجات تولیدی بزرگ را اینقدر کار کشیدید که در شرف مستهلک شدن هستند . تمام قدرت و ثروت را به داخل کشور متمرکز کنید اگر اینکار را نکنید ضرر میکنید . این این نظریه که اگر در دیگر کشورها نجنگی باید در ایران بجنگی . جنگ‌عمران و ابادانی ندارد تنش ها باید از بین برود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
پرچم امریکا ایران بدون امریکا هم قدرت منطقه ای شده و هم قدرت فناوری و علمی
مشکل جای دیگر است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
وقتی یه دندونپزشک دهه هفتادی دانشگاه آزادی ماهی ۶۰ میلیون درامدش باشه نمیشه به حقوق ۱۹ میلیونی رفیقدوست خورده گرفت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
انهایی که می گویند از خارج بیاوریم به خاطر اینکه خودشان کار بلد نیستند می گویند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
اقای « تکرار» ! از اتاق ها بیرون بیا و این دسته گل ۵ سال مدیریتتون رو ببینید..
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
کسانی که تصمیم کلان می گیرند باید پاسخگو باشند که هیچوقت پاسخگو نبوده .
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
کسی که باید پاسخگوی اصلی باشد اصلا نبوده و نیست
متاسفانه بزرگترین مشکل فعلی سیستم این است که همه خودشان را تک تک حق مسلم و ملاک و مرجع و حق میدانند و بقیه را برعکس ناحق و نادان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
رفیق دوست بابد هم مدافع پدر معنوی اشرافیت باشد..
م ح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
برخی نقد امامان را روا میدارند اما انتقاد از اقای هاشمی گناه نابخشودنی حزب کار گزاران از بدو شکل گیری دنبال نظام سرمایداری بودن و به خاطر همین عدهای مدیران ناکار امد با سفارش این وان وارد چرخه اقتصاد شدن وهنوز که هنوزه به قبول فاجعه ای که درست کردن نیستن
ناشناس
|
France
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
در ۱۴۰۰ انشالاه مردم به کسانی رای نخواهند داد که از دل به دمکراسی اعتقاد ندارند ولی کاندید در رای و صندوق هستند . از دل به دمکراسی باور ندارندولی برای رسیدن به مقام از رای مردم استفاده میکنند .
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
کلا بر اساس دموکراسی پایه ریزی و طراحی نشده است و همچنین انتظاری فقط خواب و خیال است
فقط انتخاب بین بدتر و بد ترین موجود است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
امام جماعت محترم کرج زنده باشی
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
مشکل مملکت اینه که همه تریبونداران به خود اجازه میدهند قانون را زیر پا بگذارند همه مسولان بدون استثنا این کار را انجام میدهند . اونی که واقعا مظلوم واقع میشه مردم هستند که هیچ قدرتی ندارند و حتی نمیتوانند در مکانی سخنرانی داشته باشند و یا از عملکرد مسئولی انتقاد کنند .
احد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
. اقای نماینده گوشت شده ۱۲۰ هزار تومن اینقد دنبال این و اون نرو کلید حل مشکلات بدست کشاورزان و کارگران و مردم ایران است .
ناشناس
|
France
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
اروپایی ها و امریکایی ها عم خور ما نیستند . بنابراین عراقیها و سوریها و لبنانیها هم غم خور ما نیستند . روس ها و چین ها غم خور ما نیستند . باید به داخل کشور توجه شود همه بفکر خودشان هستند بفکر منافع ملی کشور خودشان هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
مشکل اینه ما از همه چیزمون صرف نظر کردیم
لب تاب گرون شد صرف نطر کردیم
باتری گرون شد صرف نظر کردیم
گوشی گرون شد صرف نظر کردیم
تفریح گرون شد صرف نظر کردیم
ازدواج گرون شد صرف نظر کردیم
میترسم زندگی هم گرون بشه صرف نظر کنیم
ناشناس
|
France
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
همانطور که مربی از خارج‌میاوریم کارشناس اقتصادی هم از خارج بیاوریم . منظورش چیست . اولا که منظور گوینده اصلی اصلا فرد نبوده بلکه منطورش این بود وقتی که در حوزه پزشکی و صنایع و تکنولوژی از خارج وارد میکنید در حوزه پیشرفت اقتصادی از تجربه ممالک پیشرفته استفاده بشه در صورتی که ازظاهرا قرار نیست با گفتمان اقتصادی غرب به پیشرفت برسیم . بنابراین همچنان در حال آزمون و خطا هستیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
صنایع نفت و گاز و دفاعی هم با مدیریت داخلی دارد اداره می شود ولی تا حالا شما مشکلی از این صنایع به صورت کلی دیدی؟
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
نمونه موفق همین امارات است که از خارج از کشور مشاور و مدیر با سواد و باتجربه وارد کردند و ظرف ۴۵ سال از یک بیابان لم یزرع گرم و سوزان و بدون آب و خاک شیرین و حتی سواد و فرهنگ و تمدن و تعدادی شتر ، کشورشان را به یکی از بهترین و مدرن ترین و ثروتمند ترین کشور
های دنیا تبدیل کرده اند که از نظر تجارت و توریسم و بانکداری و سرمایه گذاری و حتی زندگی بسیار مناسب میباشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
اقایان مسوول وقتی که خودشان قوانین خودشان را هم قبول ندارند مانند فیلتر توییتر ولی جولان انها در این محیط و غیره هم همین ان وقت می خواهید وضع مملکت درست باشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
چون فکر میکنند مردم تکلیف خودشان را نمیدانند . باز هم میگویند مردم نمیفمند فقط ما یک گروه ۵۰۰ نفری میفهمیم
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
با افزایش شمار راهپیمایان واقعیات تغییر نمی کند وزندگی ایرانیان عوض نمی شود.
پاسخ ها
ناشناس
| Canada |
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۱
من از الان متن خبر ساعت چهارده صدا و سیما را می دونم
ناشناس
|
France
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
همانطور که تلگرام‌ فیلتر شد اینستاگرام هم فیلتر بشه . توییتر که محبوب مسولین هست فیلتر بشه . رادیو چند کانال فارسی داره باید فیلتر بشه .
ناشناس
|
Romania
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
چرا اخیرا اینقدر خبر از جناب رفیق دوست هست؟ نکنه دارن آماده میشن برای انتخابات 1400 ؟؟ اگه رئیس جمهور بشه بد نیست، همه مردم لکسوس سوار میشن!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
جناب اقای فلاحت پیشه ما را گول می زنید با حرفهای قشنگ مثل ضد فسیاد و این چیزها؟
شروع کنید و هی اینقدر امروز و فردا نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
در حالی که اصلاح طلبان با موگرینی سلفی می گیرند، سفرای اروپایی با موشک سلفی می گرفتند...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
آخ آح چقدر این تلویزیون ایران تمام شبکه ها هر ساعت که پیچش را باز میکنم یک چند نفر در حال دادن درس اخلاقی هستند با هم‌مهربان باشید به هم دروغ نگویید . . به فقرا کمک کنید ......
اهل کرج
|
France
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
آیت الله حسینی همدانی، نه حسینی همدانی
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
به جز سه کشور ونزوئلا.کره شمالی.و ایران بقیه کشورها یا با آمریکا همراه هستند یا مخالفت هم نمی کنند وبرای حفظ منافع خود هم که شده در ظاهر سکوت می کنند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
تاریخ کشورت را نگاه کن بعد اظهار نظر کن
حق
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۱
سکوت میکنند ؟؟؟ نه عزیزم نوکری امریکا را میکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
چرا بعضیها برتکرار اشتباه اصرار دارند تلگرام را فیلتر کردید نتیجه را دیدید که حتی تعداد کاربران بیشتر شد و همه از فیلتر شکن استفاده میکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
استانها یکی یکی دارند اعلام استقلال میکنند
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
سیاه چاله هسته ای و درگیر کردن ایران با داعش در عراق و سوریه .دوسیاه چاله طراحی شده در mi6 بودن که در آمد نفتی ایران بین 1995 تا 2018 را بلعید.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
اختلاس ها را فراموش کردی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
خیلی داغونیم
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
و با افتخار آنرا صادر و هدیه میکنیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
من داعون ترم . چون کسانیکه بیشتر میفهمند بیشتر عذاب میکشن . بقول پیرمردها هر چی بیشتر بفهمی بیشترعذاب
میکشی
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
جناب آقای احمد خاتمی والله با الله برجام هم خوب بود و این اینستکس هم حیاتی و لازم است و مردم و کشور در شرایط خطیری قرار دارد .
و اگر شما راه حلی برای مشکلات ندارید اجازه بدهید تا دولت بتواند تنش زدایی کرده و از همین راه حلهای کوچک هم که شده مشکلات را حداقل کمتر کنند .
۴۰ سال این راهی که شما و دوستانتان گفتید را رفتند و به نتیجه بدی رسیدیم و بگذارید دولت روحانی کارش را بکند
یک دوست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
اینستاگرام برادرتلگرام است پس همانطورکه تلگرام رافیلترکردیداینستاگرام هم فیلترکنیدآخه نتیجه فیلترتلگرام چی شدغیراینکه ازبچه شیش ساله تاپیرمردهفتادساله فیلترشکن نسب کردن وبه سایتایی واردشدن که نبایدمیشدن نتیجه محدودیت ویدئو ماهواره وغیره چی شدبابا دست برداریدازاین کارها
سراب
|
France
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
آقای رفیق دوست چقدر سخنانتان به دل مینشیند
اهل کرج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
مسئولین ،مواظب باشید ، حاج آقا همدانی تدبیر کار شما رو به حضرت زهرا داد.
ناشناس
|
France
|
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
تمام سخنان این بسته خبری همه سفارشات و ایده پردازی سیاسی هست . یعنی سراسر وجود این سخنانی که امروز ایراد کردند مصرف سیاسی دارد . هیچ فاید ای برای دنیا و آخرت ما ایران ندارد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
چرا فقط اصولگراها از تلگرام می ترسند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
ظلم پایدار نمی ماند.
ناشناس
|
Switzerland
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
مسوولین راه حلی برای مشکلات مردم بیچاره ندارن
پاسخ ها
سراب
| France |
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
راه حل برای همه مشکلات همیشه هست
موضوع راه حل نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
شرکت «پلنت» واقع در سان فرانسیسکو تصاویری ثبت و به اشتراک گذاشته شده است که نشان می دهد ایران یک پرتاب ماهواره ناموفق دیگر را تجربه کرده است. به نظر می رسد این پرتاب مرتبط با ماهواره «دوستی» باشد.
.
آذری جهرمی پیشتر نوید پرتاب ماهواره دوستی را داده بود، اما تاکنون مقامات کشور واکنش رسمی درباره این خبر نشان نداده اند. در دی ماه هم ماهواره پیام در قرار گرفتن در مدار ناکام ماند.
.
«دیوید شمِرلِر»، محقق ارشد پژوهشی از موسسه مطالعات بین المللی میدلبری که این تصاویر را تحلیل کرده معتقد است: «حداقل چند اثر سوختگی در سکوی پرتاب می بینیم که نشان می دهد احتمالاً یک پرتاب اتفاق افتاده است».
.
به گفته شمرلر احتمالاً راکت با موفقیت پرتاب شده اما ایران این موضوع را اعلام نکرده و در طول پرواز مشکلی برای ماهواره پیش آمده است. به عقیده او به نظر می رسد قرار دادن ماهواره در مدار شکست خورده است.
.
این محقق همچنین ادعا کرده راکتی که در پرتاب اخیر مورد استفاده قرار گرفته در مقایسه با نمونه مورد استفاده در پرتاب قبلی احتمالاً کوچکتر بوده است.
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
آقای رفیقدوست و سایر مریدان هاشمی که از روحانی حمایت کردند الان چه پاسخی دارند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
هاشمی یک کارهای کرد . البته اشتباهاتی هم داشت اما آلان خیلی از افراد هستند که اصلا خودشان را مبرا از خطا میدانند . هاسمی هم خدماتی داشته
حق
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۱
هاشمی زمانی ریس جمهور شد که کشور بعد از جنگ ویرانه ای بود و زیر ساختهای قبلی هم در جنگ از بین رفته بودند بنابراین اگر چه اشتباهاتی هم داشت که بسیار اندک بود اما انصافا کشور را بعد از جنگ سامان داد و زیر ساختهایی که الان دولتها از آن بهرمند شده اند از زمان اون خدا بیامرز است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
دوباره مذاکره با آمریکا؟!! خجالت نمی کشید؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
قبل از برجام اول باید اختلافات سیاسی را حل میگردید سپس قراداد امضا میکردید بنابراین تا ان اختلافات حل نشده بود بی فایده بود حالا خدا را شکر کن سال قبل دولت مطبوع اصولگرایان سرکار نبود شانس اوردید
محسن محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
( بنده از وقتی فهمیدم آقای دکتر لاریجانی ریاست محترم مجلس به کرج تشریف می آورند).
لحن سخن سر درون را مشخص می کند. صحبت کردن از حضرت فاطمه زهرا(س)جایز نیست.
ناشناس
|
Germany
|
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
فرض کنید آقای علم الهدی رئیس جمهور بودن و آقای احمد خاتمی وزیر امورخارجه وآقای صدیقی وزیر اقتصاد .انوقت چقدر خوب می شد وضعمون.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
همین اعلان هم از نظر قدرت و نفوذ در مقامی اینچنینی هستند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
خیلی خوب آی و برق مجانی میشد مسافرت به مشهد اتوبوس مجانی بود . یارانه سه برابر میشد بدون گران کردن اجناس . دلار هم ۳۸۰۰بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
«اینکه آمار بدهیم که در سال ۵۷ چه تعداد روستا برق داشته‌اند و اکنون در سال ۹۷ چه تعداد روستا دارای برق هستند، کاملاً ابطال‌ناپذیر است اینکه «تولید علم» در سال ۵۷ چقدر بوده و در سال ۹۷ چقدر شده است، قیاس مع‌الفارق است چراکه تحولات جمعیتی و رشد آگاهی‌های اجتماعی و اقتضائات بشری «مردم» به سمت «دانش‌افزایی» رهنمون شده است و چندان نمی‌توان باب مقایسه را در این موضوع گشوده دانست.»
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
فقط باید بروشورهایی که همطراز ما بودند و الان به کجاها رسیدند باید مقایسه کنید
کره جنوبی و ترکیه و برزیل و هندوستان که از ما عقب تر بودند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
آقایان حقوق های نجومی می گیرن ، میگن مردم ال کنن بل کنن
خوب اگر با حداقل حقوق تصویبی خودتون تونستید مقاومت کنید ، اونوقت اورت بدید ، اگه مردم از شما جلو نزدن
تازه همین حقوق تصویبی به بیکاران و اکثر جوانانی که مشغول به کار شدن داده نمی شود
حتی همون حقوق هم چند ماه پرداخت نشده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
هر مدیری حقوق بالای 15 میلیون می گیرد حق حرف زدن ندارد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۱
الان حداقل حقوق 1200. بر اساس قانون حداکثر حقوق نباید از 6 برابر کمترین حقوق بیشتر باشه. بنابراین هرکی از 8 بالاتر میگیره، نباید هم بتونه حرف بزنه. چون براساس گفته سعدی که باید با طلا نوشت: تو کز محنت دیگران بی غمی ........... بویی از انسانیت نبرده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
جناب خاتمی شما بفرما با بدبختی فقر و هحشا راضی باشیم
حسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
یعنی درک و فهم تو از مردم بیشتره؟
ناشناس
|
Canada
|
۰۶:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
آقای فلاحت پیشه آیا نمی شود از همین حالا شروع کنید ؟
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
برخی از منافع تحریم بهره مند هستن که اینطور از انزوای کشور ایران و مردم ایران خوشحال هستند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۱
شک نداریم. کجا دیدی پدر خانواده از گرسنگی و دربدری بچه هاش خوشحال باشه؟ تنها به این دلیل که مرغ یکپا داره...؛
ناصری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
سلام
امام جمعه محترم کرج به کجا رسیده است که تصمیم میگیرد ریس مجلس صحبتی در کرج نداشته باشد .
محمود
|
Netherlands
|
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
برخی افراد می گویند استفاده از تجارب و مدیریت خارجیها یعنی عیاشی!!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
همه چیز غرب بد هست حتی دارو حتی جارو . . بنابراین این حرف را نزند پس فرقش به چیست باید یک فرقی باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
"روایت میرسلیم از وساطت رهبری برای اکران یک فیلم"

جناب میرسلیم هنوز ادعا می کنید روش شما علمی بود؟!!!
همین نوع مدیریت بود که امروز حال روز مملکت این شده... والا! علمی بووووود!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
آقای میر سلیم علم خاص خود را دارد،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
من جاي وزير خارجه بودم ، از اقاي خاتمي مي خواستم كه چند نفر انتخاب كنه و براي مذاكره بفرسته و مسئوليت نتيجه و عواقب آن رو هم بپذيره ، واقعا ادم تعجب ميكنه واقعا نمي دانند كه قطعنامه ٢٢٣١ شوراي امنيت صادر شد، قطعنامه هاي قبلي كه كل نظام و مملكت رو تهديد ميكرد و تمام دنيا رو عليه ايران به اجماع رسانده بود وخطر جنگ هر لحظه بيشتر ميشد رو باطل كرد ،بقيه مسائل به كنار
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
آنجا بروند چکار کنن کلاس اخلاق برپا کنند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
اتحادیه اروپا ، اجرای اینتکس رو منوط به تصویب لوایح FATF کرده است . یعنی در واقع یه جورابی مجمع تشخیص ما رو هم تهدید کرده و هم تحت فشار گذاشته است . اینجاست که مجمع تشخیص ما باید مشت محکم رو تو دهن استکبار بزند . در صورت تصویب FATF از سوی مجمع تشخیص اتحادیه اروپا پر رو تر خواهد شد . هر چند اینتکس یک پوسته مالی خالی هست و هیچ فایده ای هم برای ما ندارد . مطمئن باشیم . اتحادیه اروپا با این ترفند ، مسیر استراتژی آینده خود را مشخص خواهند کرد . که آیا ایران قدرتمند هست ، یا اینکه در موقعیت ضعف قرار دارد ؟ نتیجه رو مجمع تشخیص مصلحت نظام انشالله مشخص خواهد کرد .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
آقا هیچ چیز ما با غرب تشابه ندارد حتی نوع حرف زدن . صد درصد اختلاف داریم . حتی نوع نگاه گردن و پوشش لباس اختلاف داریم بقیه بماند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
افراد ناآگاهی می‌گویند همانطور که مربی خارجی می‌آوریم، مدیر هم از خارج بیاوریم
اتفاقا این افرادخیلی هم آگاهندزیرا فرصتها از برخی مدیران گرفته می شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
علم‌الهدی: افراد ناآگاهی می‌گویند همانطور که مربی خارجی می‌آوریم، مدیر هم از خارج بیاوریم

این مورد رو ایشون عجالتاً درست می گن! مشکل این سرزمین کمبود نیروهای متخصص و مدبر نیست که از خارج بیاریم، مشکل کسانی هستند که با همه وجود مانع این می شن که این افراد مسئولیت ها رو در دست بگیرن ...
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
دمت گرم
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۱
ضمن ادای احترام به حضرت آیت الله علم‏ الهدی، اینکه به نظرات دیگران انگ ناآگاهی زدن به منتقدان وضعیت مدیریتی کشور زیبنده ایشان نیست. متاسفانه چالش ناکارامدی مدیریت کشور بزرگترین و اساسیترین مسئله کشور محسوب می شود. امروز اکثر مدیران با تجربه کشور سواد روز مدیریتی ندارند و جوانان باسواد مدیریتی کشور هم تجربه کافی ندارند. استفاده هوشمندانه از مدیران خارجی با رعایت نکات امنیتی یکی از راهبردهای برون رفت از وضعیت فعلی کشور محسوب می شود. همانطور که مقام معظم رهبری هم فرمودند: بارها گفته ایم در مقابل علم دیگران شاگردی می کنیم اما شاگردی با تقلید و مصرف کردنِ همیشگی فرق دارد.
ناشناس
|
United States
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
فیلتری.که بایک فیلتر شکن مجانی شکسته می شود بچه درد می خورد کمی فکرکن
عبدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
علم الهدا راست میگه مدیر خارجی نمیخواهیم کافیه عده ای به همه چیز این مملکت کار نگیرن و هر کس حدود خودشو بفهمه یک عامل یاغی شدن آمریکا که اعتراضات اقتصادی و به آشوب کشیدن برخی بود،و دخالتهای داخلی در بهم زدن برجام،
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
هر چه تعداد راهپیمایان 22 بهمن بیشتر باشد قیمت گوشت ارزانتر خواهد شد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۱
خخخخخخخخخخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
آقای رفیق‌دوست ۱۸ میلیون حقوق بگیر لکسوس سوار اگر از هاشمی دفاع نکند ،پس کی دفاع بکند؟
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
سالها می گویند انشالله.انشالله.انشالله ای که هیچوقت محقق نمی شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
کاش قبل از اقدام به تولید مثل ,شجاعت و جسارت بازبینی پیشینه روانی و جسمی خود و والدینمان را داشتیم تا ژنهای معیوب را به نسل اینده منتقل نکنیم .اگر معایب و نقصهای جسمی و ذهنیمان بر ویژگیهای مثبت ظاهری و روانی مان چیرگی داشت, تولید مثل برای ما جنایت در حق فرزندانمان است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
تولید مثل انسان با دیگر موجودات متفاوت هست یعنی اگر کرم تولید مثل میکند برای چرخش حیات و اکوسبستم نیاز هست ولی انسان شرایط تولید مثل فلسفه بزرگتری دارد
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
اشتباه بزرگ گنجاندن ملت در دو قالب تقلبی اصولگرا و اصلاح طلب است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
انقلاب کردیم که عامه مردم حالشان خوب باشد ولی یک عده ای خاص حالشان خیلی خوب شد
شلمانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
.
نوسازی مهندسی امری است . نشان داد اکثر مردم درست انتخاب نکنند.پس انتخاب نخبگان بهتر از انتخاب عوام است.جذب حداکثری ودفع حداقلی. وانتخاب مدیران کارآمد نخبه جوان راه نجات ملت است.امثال روحانیون جوان ونخبه وارد عمل شوند،
پاسخ ها
مهدی
| Germany |
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
با شعار جذب اکثریت به وقوع نمی رسد وقتی در عمل عکسش صورت میگیرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
کشور آباد شد خود به خود انقلاب صادر می شود مضاف بر آن مگر ما از طرف خدا قیم ملت ها هستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
تاذفامیل بازی است اوضاع درست نمی شود
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
نرمش قهرمانانه ای دیگر لازم است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
تابناک سانسور نکن .سانسور اخه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
اکثر مسئولین رفیق دوست هستند و هیچ رفیق دوستی خودش را مسئول نمی داند ،
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
یک عمر و بدون هیچ جهت خاصی ، به موضوع اشراف و اشرافیت ،بدترین ناسزاها را گفتیم و با هر کس که مشگل هم داشتیم به نوعی توهین نمودیم و نهایتا هم به شغل پدر معنوی اشرافی بودن منصوبش کردیم
اما حتی یک بار هم به خودمان زحمت ندادیم تا معنی واقعی لغاتی مثل (اشراف )و (اشرافی ) رو ، حداقل از طریق یک لغت نامه معمولی پیدا کنیم تا نتیجتا، انشالا کمی هم بتوانیم به بر طرف کردن تعصب کور و طوطی وار خود بپردازیم که مشگل اصلی ماهاست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
هر چه تعداد راهپیمایان 22 بهمن بیشتر باشد .فقر و فلاکت کمتر می شود..
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۱
برادر عزیز ارتباط اقتصاد و راهپیمایی چیه اگه خوابت میاد برو بخواب
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
بهتر نیست مسئولین کلا استعفا بدهند
چگوارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۱
خاتمی:
"می‌خواهند شما را خسته نشان دهند، اما به یاری خداوند شما ملتی هستید که دشمنان‌تان را خسته خواهید کرد."
من نمیخوام کسی رو خسته کنم و بیش از حد خسته ام . نمیخوام با کسی بجنگم . نمی خوام مرگ برا کسی بفرستم .
چه گرفتاری شدیم از دست شماها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۱
آقای رفیق دوست از برادرتان که اول انقلاب اختلاس کردن چه خبر؟؟؟
رضا حاج محمودان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۱
اقایانی که استنباط می کنند چون بی بی سی گفته پس رقیب ما انگلیسی است !! و ما برحقیم !!!!!! این هم از ان معیارهای زمان ادم و حوا است .. مثلا اگر روزی استعمار پیر برای گول زدن مردم دربست از ایته اله جنتی ویا مقام معظم رهبری تعریف کند بازهم شما منطق مخالفت را سوار میشوید یا اینکه می گویید استعمار مکار قصد تفرقه وجدایی دارد که خودش سلاح امریکایی است .
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۱
22 بهمن آنچنان مشت محکمی بر دهان امریکا بزنیم که تا مدتها مأمورین شهرداری فک و دندانهای شکسته را جارو کنند.
ما ایرانی ها هر چی باشه تو این 40 سال بوکسور خوبی شدیم.
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۱
تابناک عزیز گاز مونواکسیدکربن نه دی اکسیدکربن
پاسخ ها
تابناک
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
سپاس از توجه شما. درست شد
کامران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
جناب رفیق دوست! دست از سر مردم بردارید اگر مسلمانید. به خدا تقریبا هیچ کس شما و امثال شما را نمی خواهد. حاضرم قسم بخورم ساده ترین کار با رایانه که لازمه تمدن امروز است را بلد نیستی. بگذارید جوانان وارد صحنه شوند. تنها راه نجات کشور تشکیل کمیته اموزش در کشور با حضور متخصصن خارجی و داخلی است با ازمونی که از اعضا گرفته می شود. این کمیته بالاترین رکن کشور باید باشد.
سیمون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
بهتر نیست کلا ممکلت رو تعطیل کنیم ملت که بالکل تعطیل اند دولت هم تعطیل بشه مشکل و رفع مشکل نخواهیم داشت.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
جشنواره موسیقی فجر کنفرانس مونیخ دادگاه روح الله زم آزادراه تهران شمال احمد صمدی انتخابات مجلس یازدهم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب