بازدید 5908

کانال ویژه مالی اروپا احتمالا دوشنبه ثبت می‌شود

کد خبر: ۸۷۲۷۴۶
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۳ 24 January 2019

دیپلمات‌های اروپایی می‌گویند روز دوشنبه هفته آینده به عنوان موعد رسمی ثبت SPV در نظر گرفته شده، اما هنوز مسائلی در این مورد باقی مانده که باید حل شود.

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، پایگاه «بلومبرگ» روز پنج‌شنبه به نقل از سه دیپلمات اروپایی نوشته است که قرار است کانال ویژه پرداخت مالی اروپا و ایران روز دوشنبه هفته آینده ثبت شود، هرچند که هنوز مسائلی در این مورد مانده که باید حل شود.

بر اساس این گزارش، کمیسیون اروپایی امروز (پنج‌شنبه) به خبرنگاران گفته است که اروپا قصد دارد «خیلی زود» این کانال ویژه موسوم به SPV را ثبت کند. این کانال که از مدت‌ها پیش به ایران وعده داده شده، قرار است رابطه تجاری شرکت‌های کوچک و متوسط اروپایی با ایران را تا حدی تسهیل کند.

«مایا کوچییانسیچ» سخنگوی «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این مورد گفته است: «مقدمات SPV پیشرفت داشته است و در مرحله پیشرفته‌ای قرار دارد. امیدوارم که بتوانیم خیلی زود راه‌اندازی آن را اعلام کنیم. به همراه کشورهای مسئول، در حال کار روی این مسئله هستیم.»

سه دیپلمات اروپایی در این مورد با بلومبرگ گفت‌وگو کرده‌اند، اما به دلیل حساسیت مسئله خواسته‌اند نامشان فاش نشود. یکی از این دیپلمات‌ها گفته روز ۲۸ ژانویه (۸ بهمن) به عنوان موعد رسمی اعلام ثبت SPV تعیین شده، با این وجود هنوز موضوعاتی باقی مانده که باید حل شود و همین امر می‌تواند زمان ثبت این کانال را به تعویق بیاندازد.

بر اساس گزارش‌های غیررسمی، قرار است این کانال در فرانسه راه‌اندازی شده و یک مدیر آلمانی برای آن منصوب شود. انگلیس هم به عنوان دیگر کشور اروپایی عضو گروه ۱+۵، سهامدار این شرکت حقوقی خواهد بود. SPV در عمل یک شرکت است که وظیفه تسویه حساب میان شرکت‌های بدهکار به ایران و طلبکار از ایران را بر عهده خواهد داشت.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی
آخرین اخبار