بازدید 7825

هاشمی: بصیرت فقط مربوط به سال ۸۸ نیست

کد خبر: ۸۶۴۸۸۵
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳ 30 December 2018

رئیس شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه بصیرت فقط مربوط به سال ۸۸ نیست، افزود: بصیرت همواره مورد نیاز جامعه ما است تا بتواند حقایق را از اطلاعات فریبنده تشخیص دهد و به سرمایه‌های خود آسیب نزند.

به گزارش فارس، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ابتدای یکصد و دهمین جلسه شورا با اشاره به نهم دی‌ ماه که در تقویم روز بصیرت و میثاق امت با ولایت نامگذاری شده است، گفت: بصیرت به معنای شناخت به موقع حقایق و فهم صحیح مسائل است.

هاشمی با تأکید بر اینکه بصیرت فقط مربوط به سال 88 نیست، افزود: بصیرت همواره مورد نیاز جامعه ما است تا بتواند حقایق را از اطلاعات فریبنده تشخیص دهد و به سرمایه‌های خود آسیب نزند.

وی ادامه داد: اگر بصیرت وجود داشته باشد، جامعه هم از افراط و هم از تفریط مصون خواهد ماند و میانه‌روی و وحدت جایگزین تندروی و یک‌جانبه‌گرایی خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: کسانی که به جای همگرایی و وحدت، بر طبل تفرقه، اختلاف و دشمن‌آفرینی می‌کوبند، در مسیر مورد نظر دشمنان کشور حرکت می‌کنند تا با چند پاره کردن جامعه ایران، قدرت ملی را در برابر دشمنان کشور تضعیف کنند.

هاشمی در ادامه سخنانش در یکصدودهمین جلسه شورا تأکید کرد: لازم است توصیه حکیمانه رهبر معظم انقلاب را که بر "جذب حداکثری و دفع حداقلی" تأکید داشتند سرلوحه فعالیت خود قرار دهیم و از هر اقدامی که به تفرقه و دفع نیروهای انقلاب و جوانان کشور منجر می شود، بپرهیزیم.

وی افزود: اگر ما به جای بر گرفتن تجربه و عبرت از حوادث تاریخی و گذشته خود، در آن اختلافات باقی بمانیم ، نمی‌توانیم آهنگ مناسب رشد و پیشرفت را در جامعه ایجاد کرده و به هم‌افزایی، همگرایی و همدلی نیروها برای ساختن کشور و حل مسائل و مشکلات مردم بپردازیم.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # ارتحال امام خمینی # قیام 15 خرداد
وب گردی