بازدید 11850
پیمانه اقتصادی؛
این پیمانه تیتر‌هایی همچون عقبگرد دوباره بورس تهران، سهام ژاپن سقوط کرد، کاهش قیمت نفت خام از ترس رکود اقتصادی، روز آرام اوراق مسکن، کاهش صادرات نفت ایران به هند، وام ازدواج جوانان ۱۵ میلیون تومان ماند، سقف معافیت مالیاتی حقوق کارمندان، درآمد ۲ هزار میلیارد تومانی دولت از سیگار، افزایش عوارض قبوض آب در سال آینده و افزایش عوارض واردات لوازم آرایشی را در بر دارد.
کد خبر: ۸۶۳۷۸۰
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰ 26 December 2018
قیمت فروش هر بشکه نفت در بودجه سال آینده/ هزینه ۴۰ میلیارد دلاری برای تبلیغات موبایل/ ترکیه حداقل دستمزد را ۲۶ درصد افزایش داد/ جهش 280 هزار تومانی سکه با سوخت دلار/ عوارض خروج از کشور در سال آیندهپیمانه اقتصادی، هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.
 
به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون عقبگرد دوباره بورس تهران، سهام ژاپن سقوط کرد، کاهش قیمت نفت خام از ترس رکود اقتصادی، روز آرام اوراق مسکن، کاهش صادرات نفت ایران به هند، وام ازدواج جوانان ۱۵ میلیون تومان ماند، سقف معافیت مالیاتی حقوق کارمندان، درآمد ۲ هزار میلیارد تومانی دولت از سیگار، افزایش عوارض قبوض آب در سال آینده و افزایش عوارض واردات لوازم آرایشی را در بر دارد.
 
عقبگرد دوباره بورس تهران در چهارمین روز از زمستان

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز سه شنبه، با کاهش ۵۳۳ واحدی معادل ۰.۳۴ درصد به رقم ۱۵۶ هزار و ۹۵۰ واحد رسید. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۱۵۵ واحدی معادل ۰.۳۴ درصد به رقم ۴۵ هزار و ۶۲۴ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز با افت ۸ واحدی معادل ۰.۰۳ درصد، عدد ۲۷ هزار و ۱۲ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۵ واحدی معادل ۰.۰۳ درصد به رقم ۱۹ هزار و ۲۴ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور نیز، ۴۹۷ واحد کاهش معادل ۰.۲۹ درصد را رقم زد و به سطح ۱۷۰ هزار و ۱۳۰ واحد رسید. شاخص بازار اول با ۵۴۷ واحد کاهش معادل ۰.۴۷ درصد به رقم ۱۱۵ هزار و ۳۷۲ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۳۱۸ واحد کاهش معادل ۰.۱۰ درصد همراه بود و عدد ۳۱۳ هزار و ۸۸۹ واحد را به نمایش گذاشت.
 
قیمت فروش هر بشکه نفت در بودجه سال آینده/ هزینه ۴۰ میلیارد دلاری برای تبلیغات موبایل/ ترکیه حداقل دستمزد را ۲۶ درصد افزایش داد/ جهش 280 هزار تومانی سکه با سوخت دلار/ عوارض خروج از کشور در سال آینده

سهام ژاپن سقوط کرد/ بورس ژاپن تحت تأثیر جنگ تجاری چین و آمریکا

تلویزیون 'ان. اچ. کی' روز سه شنبه گزارش کرد، سهام نیکی به محض باز شدن در روز سه شنبه در سطح ۱۹ هزار و ۷۸۵ آغاز شد که ۳۸۰ واحد یا حدود ۱.۹ درصد پایین‌تر از زمان بسته شدن آن در روز جمعه بود. سپس این شاخص برای مدت کوتاهی بیش از چهار درصد سقوط کرد. این گزارش می‌افزاید: روز دوشنبه قیمت سهام در نیویورک نیز سقوط کرد و میانگین صنعتی داو جونز نزول بیش از ۶۵۰ واحد یا ۲.۱۹ درصد را به خود دید. این رقم پایین‌ترین سطح از ماه سپتامبر سال گذشته و ۱۸ درصد کمتر نسبت به میزان اوج آن در سال جاری بود. تحلیلگران می‌گویند بسیاری از سرمایه گذاران با پیش بینی امکان «رکود جهانی در بازار بورس»، در حال فروش سهام خود هستند. آنان همچنین می‌گویند سیاست‌های آمریکا یکی از دلایل پشت هجوم سرمایه گذاران برای فروش سهام است. کارشناسان یکی دیگر از دلایل افت بورس ژاپن را جنگ تجاری چین و آمریکا اعلام می‌کنند.

قیمت فروش هر بشکه نفت در لایحه بودجه سال آینده

بیژن نامدار زنگنه روز گذشته گفت: هرچند در میان کشور‌های عضو اوپک بودجه ایران کمترین وابستگی را به نفت داشته و در مقایسه با کشور‌های همسایه وضعیت خوبی دارد، سیاست کلان کشور کاهش وابستگی بودجه به درآمد‌های نفتی است.  عضو کابینه دوازدهم عنوان کرد: قیمت فروش هر بشکه نفت در لایحه بودجه سال آینده ۵۴ دلار است. وی ادامه داد: در برخی موارد قیمت برآورد شده در بودجه سالانه تغییر می‌کند؛ به طور مثال در سال جاری هر بشکه نفت بیش از ۷۰ دلار به فروش می‌رسد در حالی که در بودجه ۵۵ دلار در نظر گرفته شده بود، اما ۵۴ دلار برآورد شده برای سال آینده متعارف است. وزیر نفت تأکید کرد: در لایحه بودجه سال آینده قیمت حامل‌های انرژی تغییری نکرده است. /خانه ملت

قیمت نفت خام از ترس رکود اقتصادی کاهش یافت

روز گذشته قیمت نفت خام آمریکا ۴۲.۵۳ دلار در هر بشکه تثبیت شد که ۳.۰۶ دلار معادل ۶.۷ درصد کاهش داشت. نفت خام برنت هم با ۳.۳۵ دلار معادل ۶.۲ درصد کاهش، بشکه‌ای ۵۰.۴۷ و هفت دلار معامله شد. نفت برنت هفته گذشته ۱۱ درصد کاهش داشت و به پایین‌ترین حد از سپتامبر ۲۰۱۷ رسید، در حالی که قیمت نفت آمریکا به کمترین حد خود از جولای ۲۰۱۷ رسیده است. کاهش قیمت نفت در سه ماهه چهارم ۳۵ درصد بود. به نقل از رویترز، قیمت نفت خام از ترس رکود اقتصادی بیش از ۶ درصد کاهش یافت به پایین‌ترین حد در یک سال گذشته رسید. فیل فلین، یک تحلیلگر نفتی در شیکاگو گفت: «اتفاقی که در بازار سهام می‌افتد، ترس از رکود اقتصادی را بالا برده که تقاضای نفت در آینده را از بین می برد».

روز آرام اوراق مسکن

اوراق تسهیلات مسکن اسفند ۹۵ (تسه۹۵۱۲) روز سه‌شنبه ۳/ ۰ درصد رشد کرد و با قیمت ۵۲ هزار و ۵۲۴ تومان معامله شد. اکثر سررسید‌های دیگر نیز شاهد افزایش قیمت‌ها در پایان معاملات دیروز بودند. تعادل سمت عرضه و تقاضای محدود باعث ثبات نسبی قیمت تسه۹۵۱۲ در سه‌شنبه بود. طبق اعلام دفتر اقتصاد مسکن، متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان در تهران به ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است. حجم معاملات خرید آپارتمان در آذر نیز، وضعیت نقطه کف ثبت‌شده در آبان را حفظ کرد.  قیمت مسکن پس از جهش ارز به شدت رشد کرد، اما معکوس شدن مسیر بهای دلار هنوز با واکنشی از سوی بازار مسکن مواجه نشده است. طی روز‌های آینده، گزارش معاملات مسکن بانک مرکزی در آذر منتشر خواهد شد و با مشخص کردن شرایط عمومی معاملات مسکن، بر نوسان قیمت تسه‌ها در آینده اثر خواهد گذاشت.

صادرات نفت ایران به هند ۱۱.۴ درصد کاهش یافت

واردات نفت هند از ایران در ماه گذشته میلادی یعنی نوامبر برای اولین بار از زمان اعمال تحریم‌های آمریکا بر روی نفت خام ایران با کاهش روبه رو شد و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل هم ۱۱.۴ درصد روند نزولی به خود گرفت. البته واردات نفت هند از ایران در سال جاری مالی دهلی نو هر ماه به جز آوریل که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵.۴ درصد کاهش پیدا کرد، روند افزایشی داشته است. همچنین در ماه نوامبر واردات نفت شرکت‌های دولتی و خصوصی هندی هر یک به ترتیب با ۱.۹ درصد و ۲۵.۱ درصد کاهش روبه رو شد. یکی از دلایل روند نزولی واردات به کاهش تولید نفت از سوی شرکت «نایارا انرژی» متعلق به غول نفتی روسیه یعنی «روس نفت» برمی‌گردد که پیش از این هند ۶ میلیون بشکه نفت در ماه از آن وارد می‌کرد؛ اما دهلی نو حتی قبل از اجرای تحریم‌ها شروع به کاهش واردات خود کرده بود. هند خرید ماهانه نفتی خود را محدود به ۱.۲۵ میلیون تن یا ۱۵ میلیون تن در سال معادل ۳۰۰ هزار بشکه در روز کرده است؛ در حالی که این رقم برای سال مالی ۲۰۱۷-۲۰۱۸ این کشور ۲۲.۶ میلیون تن معادل ۴۵۲ هزار بشکه در روز بوده است. بر پایه این گزارش، دو پالایشگاه ایندین اویل مانگالور و پتروکمیکال هند در ماه نوامبر و دسامبر سال جاری میلادی ۱.۲۵ میلیون تن نفت از ایران خریداری کرده اند. هند ۱۰ درصد مجموع ۸۰ درصد از واردات نفت خام مورد نیاز خود را از ایران وارد می‌کند؛ ضمن اینکه ایران سومین تأمین کننده بزرگ نفت هند بعداز عربستان سعودی و عراق محسوب می‌شود.

هزینه ۴۰ میلیارد دلاری برای تبلیغات موبایل

با وجود اینکه آمار فروش گوشی‌های هوشمند در سال‌های اخیر نشان می‌دهد که بازار‌های جهانی موبایل به شدت وارد مرحله رکود شده و افزودن قابلیت‌های جدید نیز به نظر می‌رسد که هنوز نتوانسته است نظر و توجه کاربران را چندان به سمت و سوی خود جلب کند، اما شرکت‌های تولیدکننده موبایل همچنان ناامید نشده و به توسعه آگهی‌های تبلیغاتی برای فروش بیشتر محصولات و گوشی‌های خود ادامه داده اند. به گونه‌ای که پژوهشگران فعال در مؤسسه تحقیقاتی و آماری AppsFlyer به تازگی با انتشار گزارشی خاطرنشان کرده اند، هزینه تبلیغات شرکت‌های تولیدکننده و عرضه کننده موبایل در سال ۲۰۱۸ میلادی، بالغ بر ۴۰ میلیارد دلار بوده است. آن‌ها همچنین برآورد کرده‌اند که این رقم تا سال ۲۰۲۰ میلادی به مبلغی بالغ بر ۶۴ میلیارد دلار خواهد رسید. این بدان معناست که شرکت‌های تولیدکننده موبایل باوجود رکود اقتصادی در بازار‌های جهانی همچنان تمایل دارند که هزینه‌های خود را در بخش تبلیغات افزایش دهند. این در حالی است که هزینه‌های صرف شده در بخش تبلیغات برای گوشی‌های هوشمند در منطقه آمریکای شمالی رقمی بالغ بر ۶.۵ میلیارد دلار ثبت شده بود. پیش‌بینی‌ها همچنین حاکی از آن است که این رقم هر ساله حدود ۲۰ درصد رو به افزایش باشد

وام ازدواج جوانان ۱۵ میلیون تومان باقی ماند

دولت در لایحه بودجه ۱۳۹۸ کل کشور سقف وام قرض الحسنه ازدواج جوانان را برای هر فرد ۱۵ میلیون تومان با دوره بازپرداخت پنج ساله تعیین کرده که تغییری نسبت به امسال ندارد.

سقف معافیت مالیاتی حقوق کارمندان تغییر نکرد

سقف معافیت مالیاتی حقوق دریافتی کارمندان در لایحه بودجه سال آینده همچون امسال ۲۷۶ میلیون ریال تعیین شد و تفاوت آن‌ها مربوط به ضرایب افزایش حقوق کارکنانی است که بیش از سقف مالیاتی تعیین شده درآمد دارند.

صرافی‌ها می‌توانند از صرافی بانک‌ها ارز بخرند

بانک مرکزی اعلام کرد برای پاسخگویی به این تقاضا و تأمین ارز مورد نیاز، تمام صرافی‌های مجاز می‌توانند از طریق بانک‌های عامل نسبت به خرید ارز از بانک مرکزی برای مشتریان خود اقدام کنند.  

درآمد ۲ هزار میلیارد تومانی دولت از سیگار

در بخش درآمد‌های لایحه پیشنهادی دولت برای بودجه سال آینده که در جداول پیوست (جدول شماره ۵) آمده است، مالیات بر مصرف سیگار ۱۵۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است. همچنین مالیات بر فروش سیگار نیز ۶۳۱ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است؛ بنابراین دولت سال آینده از فروش و مصرف سیگار بالغ بر ۲.۱ هزارمیلیارد تومان درآمد کسب خواهد کرد. /مهر

ترکیه حداقل دستمزد را ۲۶ درصد افزایش داد

وزارت کار ترکیه در روز سه‌شنبه اعلام کرد، ترکیه در سال ۲۰۱۹ حداقل دستمزد ماهانه را ۲۶ درصد افزایش خواهد داد و آن را به ۲۰۲۰ لیره (۳۸۱.۳ دلار) خواهد رساند. زهرا زمروت سلجوک، وزیر خانواده، کار و خدمات اجتماعی ترکیه گفت: به این ترتیب سرانه حداقل دستمزد، قبل از کسوراتی مانند حق بیمه و مالیات بر درآمد، ۲۵۵۸ لیره (۴۸۲.۹ دلار) خواهد شد. او گفت که این افزایش حداقل دستمزد، بیشتر از نرخ تورم این کشور خواهد بود. طبق داده‌های مؤسسه آمار ترکیه، در ماه نوامبر نرخ تورم سالیانه به ۲۱.۶۲ درصد رسید. سلجوک گفت: حداقل دستمزد ۲۰۲۰ لیره برای فرد مجرد و بدون فرزند است. او اضافه کرد: حداقل دستمزد برای فرد متاهل با ۳ فرزند ۲۱۵۵ لیره (۴۰۶.۹ دلار) است. در طول ۲۰۱۸، میزان خالص حداقل دستمزد ۱۶۰۳ لیر (۳۳۳.۳ دلار) بود. امسال نرخ میانگین برابری دلار با لیر ۴.۸۱ بود که در حال حاضر تا ۵.۲۹۶۰، تضعیف شده است.

عوارض خروج از کشور در سال آینده چقدر است؟

آنچه دولت در تعرفه‌های درآمدی خود برای بودجه سال آینده پیشنهاد کرده، نشان می‌دهد، درآمد حاصل از عوارض خروج از مرز‌های کشور برای هر نفر ۲۲۰ هزار تومان و  برای عوارض خروج زائرین حج تمتع و عمره نیز ۱۱۰ هزار تومان است.  این در حالی است که برای خروج هوایی زائران  ۳۷۵ هزار تومان و برای عوارض خروج زمینی و دریایی حدود ۱۲۵ هزار تومان پیش بینی شده است. عوارض خروج زائرین عتبات عالیات (زائران اربعین) از ۲۴ شهریور تا ۱۲ آبان که از مرز‌های زمینی به مقصد عراق از ایران خارج می‌شوند نیز از پرداخت عوارض خروج معاف خواهد بود. باید یادآور شد که عوارض خروج از کشور در سال آینده نسبت به سال جاری تغییری نخواهد داشت.

افزایش عوارض قبوض آب در سال آینده

دولت در قالب بند ب. تبصره ۶ لایحه بودجه سال ۹۸ آورده است: وزارت نیرو از طریق شرکت‌های آبفای شهری سراسر کشور مکلف است علاوه بر دریافت نرخ آب‌های شهری، به ازای هرمترمکعب فروش آب شرب، مبلغ ۲۰۰ ریال از مشترکان آب دریافت و به خزانه‌داری کل کشور واریز کند. صددرصد وجوه دریافتی تا سقف نهصد و شصت و پنج میلیارد ریال از حساب مذکور در ردیف معیت در بودجه شرکت مزبور صرفا جهت آبرسانی شرب روستایی و عشایری اختصاص می‌یابد. میزان عوارض دریافتی بر روی قبوض آب از این محل، در سال ۹۷، ۱۵۰ ریال بود و سقف وجوه دریافتی از این محل برای آبرسانی شرب روستایی و عشایری، در سال ۹۷ به میزان هفتصد و پنجاه میلیارد ریال بود. /ایسنا

افزایش عوارض واردات لوازم آرایشی

مجموع درآمد دولت از محل افزایش ۱۰ درصدی عوارض گمرکی بر واردات لوازم آرایشی ۱۶ میلیارد تومان پیش‌بینی شده که این مبلغ برای خرید عضو مصنوعی (پروتز) حلزون جهت کاشت حلزون شنوایی تخصیص خواهد یافت. /جزئیات بیشتر

جهش ۲۸۰ هزار تومانی سکه با سوخت دلار

در پایان روز گذشته، به گفته محمد کشتی آرای، عضو هیأت مدیره طلا و جواهر تهران،  بازار سکه تحت تأثیر رشد نرخ جهانی طلا و افزایش نرخ ارز قرار داشت. به طوری که تا ساعت ۱۷:۲۰ هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سکه امامی) با افزایش قیمت ۲۸۰ هزار تومانی نسبت به آخرین قیمت روز قبل، به رقم فروش ۳،۷۸۰،۰۰۰ تومان رسید که نشان از رشد حدود ۸ درصد در یک روز کاری دارد. همچنین قیمت سکه تمام طرح قدیم با رشد ۲۵۰ هزار تومانی مواجه شد و به رقم فروش ۳،۶۰۰،۰۰۰ تومان رسید. نرخ نیم سکه بهار آزادی نیز ۱،۹۱۰،۰۰۰ تومان بود که نسبت به روز دوشنبه، ۱۶۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت. همچنین ربع سکه بهار آزادی نیز با رشد ۱۱۰ هزار تومانی به رقم ۱،۱۸۰،۰۰۰ تومان رسید. سکه یک گرمی نیز با افزایش ۱۵ هزار تومان به قیمت ۶۵۰ هزار تومان فروخته شد. همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، در بازار تهران، ۱،۴۸۰،۰۰۰ تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با رشد ۳۰ هزار تومانی به رقم ۳۴۱،۶۰۰ تومان رسید.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۶
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
اولا عدم افزایش سقف مالیاتی حقوق یه ظلم هستش
دوما تعیین مبالغی تحت عنوان عوارض خروج از کشور یه ظلم هستش در حالی که طبق قانون ارزش افزوده نباید هیچگونه عوارض دیگه ای برای کالاها وضع بشه
تعیین عوارض روی قبوض اب هم ظلم هستش و کاملا و و واضح نشون میده که دولت هزینه های توسعه مناطق محروم را از جیب ملت داره برداشت میکنه و نه از بیت المال و معلوم نیست این همه پول نفت و گاز و برق صادراتی ومعادن وطلا و غیره کجا میره
نهایتا اینکه غلط کنیم دیگه تو انتخاباتی شرکت کنیم چه راست چه چپ
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
دقیقااین همون نتیجه ایه که دشمن برانداز میخاد پیاده کنه واون جداکردن مردن از نظامه وچه افسوس که مسولینیکه قدرت رادردست دارن بجای هم اصلی برای خدمت یطرف بفکرسنگ اندازی برای دولت مستقره وناامیدکردن مردم ازراییکه دادن. ویکطرف هم بجای اینکه این فرصت خدمتوبرای رضای خدا وماندگاری درتاریخ واذهان به فکر اصلاح امور باشه درگیرسیاست بازیومسائل حاشیه ای شده.واقعا منم بعدازچینش کابینه سرخورده شدم اما هنوزم امیدوام مسائل ازراه انتخابات وکوتاه شدن دست مراکزقدرتیکه هیچ چیزی جزبه کرسی نشوندن حرف خودشون اهمیت نداره
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
تمام مشکلات مردم ناشی از سوء مدیریت است و این سوء مدیریت تا وقتی شایسته گزینی نباشد و فامیل و جناح بازی باشد، برطرف نخواهد شد!
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
قیمت سکه را اشتباه زدید و کمتر از واقعیت است.
اکر میخواهید اعتماد مخاطب را بدست اورید قیمتها را درست اعلام کنید.
اشتباهات رسانه ها در جریان قیمت واقعی دلار را تکرار نکنید و تمام رسانه های اینترنتی و تلگرامی که قیمت دلار را اشتباه اعلام میکردند و میکنند با ریزش مخاطب مواجه شدند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
حداقل دستمزد در ترکیه، تقریبا برابر حقوق من است (یک استاد دانشگاه شهید بهشتی)
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
جناب استاد قدرت خرید شما الان با همین حقوقی که دارید از انها بیشتر است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
با سلام استاد عزیز در تر کیه سوبسید انرژی اعمال نمیشود وهزینها خیلی بالاتر از ایران است البته فر مایش شما تایید میشود حقوق تمام حقوق بگیران نسبت به سال گذشته یک سوم گردید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
شعر نگو قدرت خرید شما از انها بیشتره..
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
کسی شعر نمی گوید جناب
و اکر رفته باشید انجا می فهین که وضع قیمت ها چجوری است و قدرت خرید این استاد دوبرابر یک کارگر ترکیه است
در گیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
دوباره قیمت سایر اجناس ببرید بالا چون دلار گرون شد بعد اگه امد پایین دلار باز قیمتها را پایین نیارید این اوضاع احوال این مملکت از نظر اقتصادی درست بشو هم نیست ای وای بر مردم بی چاره ...
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
برای همین بدبختیهای ماست جناب استاد که عراقیهای آواره تا دیروز به گفته مسئولین ما البته الان نوار مرزی شمال ایران از مشهد تا تبریز رو تسخیر کردن و اونها پولشون اونقدر ارزش داره و چنان خرج میکنند که من پزشک هم در برابر اونا احساس حقارت میکنم . لعنت برما که اینقدر جایگاهمون رو تنزل دادیم که از بین ما هر آنچه به اسم نماینده و مدیر و معاون و وزیر و رییس جمهور بیرون‌می آد اینقدر آدمهای کوچیک و حقیر و کم توان ذهنی هستند که حتی توان اداره خانواده خودشون رو ندارند چه برسه به مملکت . به بهانه دور زدن تحریم هر آنچه سرمایه مملکت هست رو داریم میدیم به چین و روسیه و داریم منابع کشورمون رو خام فروشی میکنیم . اون ی ذره پولی هم که میمونه رو بچه هاشون صرف خوشگذرونی تو خار از کشور میکنن . متاسفانه ما ها هم از سر عجز و ناتوانی افتادیم به جون‌هم . مودبانه و وقیحانه جیب هم رو میزنیم و داخل خونه ها و داخل ماشینا به مسئولین فحش میدیم از کارمون میزنیم کم فروشی میکنیم گرانفروشی میکنیم و .....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
عوارض خروج رو 10 میلیون تومان تعیین کنید. دیگه مردم از ایران خارج نمیشن و دولت خیالش راحته که ارز از کشور خارج نمیشه و اسکناس های دولت ذخیره میشه در دستان دولت
ناشناس
|
United States
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
ترکیه حداقل دستمزد را ۲۶ درصد افزایش داد
مثل ما هستن تورم 100 درصدي داريم بعد حقوق رو 9% اضافه ميكنيم .اونا نميفهمن بايد از ما ياد بگيرن
یک بازنشسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
اقای رئیس جمهور بایدخجالت بکشدکه بااین تورم بالاوافزایش قیمت هابالاتر از100درصدباافتخار وصدای بلندوبادبدبه وکبکبه اعلام می کندکه ما20درصدبه حقوق کارمندان وبازنشستگان اضافه می کنیم!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
تو هنوز نمی دونی تو ایران عملا دولت سالاری حاکمه دولت حسن سالاری نه مردمسالاری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
پس ان امار ی که چند روز پیش از دریافت ۵ دلاری در ساعت برای ترکیه نوشتید اشتباه بوده و زیر ۲ دلار بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
ترکیه مثل ایران این همه رانت خوار،سلطان، اختلاسگر و ژن خوب نداره که از ترس تورم نتونه اقتصادش رو سروسامان بده اینجا ایرانه که بخاطر نور چشمیها اقشار متوسط و ضعیف جامعه باید نابود بشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
ای کاش مسئولان ما (دولتمردان ) عدالت و انسانیت را از مسئولان ترکیه ای یاد می گرفتند، در ترکیه حداقل دستمزد 26 درصد افزایش یافته است در حالی که در ترکیه تورم زیر 2 درصد بوده است؟؟؟ آن وقت در ایران تورم بالای 100 درصد، افزایش حقوق سال آینده شاید 20 درصد ؟؟؟؟؟؟؟؟ عدالت و انصاف کجایی؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
تورم ترکیه ۲۶ درصد است
این ۲ درصد را از کجا اوردی؟
نکند پای ماهواره و اینترنت نشستی و از خوبی براتون گفتند و باور کردین؟
!!!
ناشناس
|
Germany
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
چرا تبعیض بین عوارض خروج وجود داره؟ دلیلش چییه؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
تبلیغات اسلامی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
ما خودمان و بعد از این باید با کشورهای خیلی خیلینک ضعیف مقایسه کنیمی نه ترکیه نه افغانستان ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۵
نتیجه می گیریم که مسئولین ترکیه با شرفتر از مسئولین ایران هستند.

هنوز هم کسی باورش میشه ملت ایران باهوشترین مردم منطقه هستند!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۶
ترکیه هم نشدیم!!
ایرانی
|
Germany
|
۰۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۶
نویسنده یه بار گزارشش را در باره عوارض بخونه، عمرا متوجه میشی چی نوشتی؟ عوارض خروجی حساب کتاب نداره، دولت به حرف خودش هم عمل نمیکنه،دوستم هفته پیش برای بار دوم از کشور خارج شد و ۳۷۵۰۰۰ تومان عوارض به جای ۳۳۰۰۰۰ تومانی که دولت تعیین کرده بود داد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۶
از ارقام مطروحه در مورد تغییر حداقل دستمزد در ترکیه بنظر می رسد به جد اختلاف پتانسیل اقتصاد خود با ابران را تعقیب می کنند.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
محمد باقر قالیباف مجلس یازدهم دریای کارائیب منطقه حفاظت شده خاییز سیروس مشفقی