بازدید 19070
هزار و پانصد و پنجمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: مطهری پیشنهاد «کف گرگی» داد/پایان سیاه دختری که در تهران کشف حجاب کرد/مگر تفحص «لولو»ست که نمی‌گذارند در مجلس انجام شود؟ و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۸۵۹۶۸۰
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۰ 11 December 2018

تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

امام‌خمینی با ارثیه پدری‌شان چه کردند؟

امام‌خمینی (ره) سال ۶۴ در نامه‌ای به امام جمعه وقت خمین درباره زمین‌های ارث رسیده از مرحوم پدرشان تعیین و تکلیف می‌کنند. یکی از نامه‌های امام راحل در صحیفه نور، دستوری است که به آیت‌الله جلالی، خمینی می‌دهند تا درباره زمین‌های موروثی از پدرشان تعیین و تکلیف شود. وی در نامه‌ای به امام‌خمینی می‌نویسد: «زمین‌هایی که در خمین متعلق به حضرتعالی می‌باشد خانه در او ساخته نشده. چنانچه رهنمود و دستوری هست بیان فرمایید.»

امام‌خمینی نیز در یکم اردیبهشت 64، در جواب نامه آیت‌الله جلالی چنین می‌نویسند: جنابعالی وکیل هستید زمین‌های متعلق به اینجانب را، هر چند ناقابل است، هر طور صلاح می‌دانید تقسیم کنید بین فقرا و تملیک آنان نمایید، چه ساختمان شده باشد یا نشده باشد.

متن زیر خاطره آیت‌الله جلالی خمینی از شاگردان قدیمی امام راحل و امام جمعه سابق خمین است که در ادامه می‌خوانید: «روزی امام درخصوص ارثیه‌ای که از طرف مرحوم پدرشان به ایشان ارث رسیده بود ما را خواستند و طبق نامه کتبی به بنده مرقوم فرمودند که جناب عالی وکیل هستید زمین‌های متعلق به اینجانب را هرچند ناقابل است هرطور که صلاح‌ می‌دانید تقسیم کنید بین فقرا و تملیک آنان نمایید، چه ساختمان شده باشد یا نشده باشد.

البته این ارثیه حدود 7-8 هزار متر بیشتر نبود که شاید با کوچه‌بندی و خیابان‌بندی به 30 تا 35 قطعه زمین تقسیم می‌شد. ما هم هیات سه‌نفره‌ای تشکیل داده و اولویت را به متقاضیان نیازمند از خانواده‌های شهدا، اسرا و مفقودین دادیم و زمین‌ها را بین آنها تقسیم کردیم.»

هدیه جالب دانشجویان به نماینده سلفی بگیر!

صفحه اینستاگرامی خبرگزاری دانشجو با انتشار تصویر هدیه جالب دانشجویان به نماینده لیست امید نوشت: مونوپَد؛ هدیه جالب دانشجویان دانشگاه آزاد کرج به مازنی نماینده مجلس

برخی نمایندگان در جریان سفر موگرینی به ایران و حضور در مجلس شورای اسلامی به گرفتن عکس سلفی با وی پرداختند.

ماجرای مخالفت روحانی با دلار جهانگیری

حسام الدین آشنا، مشاور رئیس جمهور در گفت وگویی مفصل با نشریه اندیشه پویا از عملکرد روحانی در حوزه های مختلف دفاع می کند و معتقد است که دولت او آخرین فرصت برای عبور از یک گزار سخت است. وی روایتی از ماجرای تصویب ارز 4200 تومانی مطرح کرد و گفت: آقای جهانگیری در آن جلسه گزارشی از جلسات قبلی خودشان با تیم اقتصادی دولت و بیرون دولت ارائه کردند که خلاصه اش این سه نکته بود: یک، ما دیگر امکان این را که دلار را روی ۳۵۰۰ تومان نگهداریم، نداریم دو، چاره‌ای نیست جز این که به سمت تک نرخی کردن ارز برویم. سه. غیر از این نرخ، هر دلاری را که هست باید قاچاق تلقی کنیم. آقای روحانی در آن جلسه، به تک تک اعضای آن جلسه نگاه کرد و پرسید: این جمع بندی همه شماست؟ گفتند: بله. ایشان در آن جلسه گفتند من با این جمع بندی صد درصد مخالفم، اما اگر همه شما موافق هستید و این را تنها راه نجات کشور می‌دانید، من به مثابه «اکل میته» با این پیشنهاد موافقت می‌کنم. /اندیشه پویا

زیباکلام خطاب به حجاریان: مردم اسباب‌بازی ما نیستند

صادق زیباکلام از تحلیلگران جریان اصلاحات گفت: حرف من به آقای حجاریان این است که مردم اسباب بازی ما نیستند و ما نمی‌توانیم از مسئولیت اجتماعی خود در قبال انتخاب روحانی شانه خالی کنیم. سعید حجاریان از تئوریسین‌های جریان اصلاحات در بخشی از گفت‌وگوی مشروح با تسنیم، با بیان اینکه اصلاح‌طلبان هیچگاه با روحانی عقدی به معنای ائتلاف نبسته بودند گفته بود: حالا که آقای روحانی از خودش عبور کرده، طبیعی است که برخی اصلاح‌طلبان با او زاویه پیدا کنند. حجاریان در حالی این اظهارات را بیان کرده که در سال ۹۲ در حمایت از روحانی گفته بود، اصلاح طلبان حاضرند دندانه‌های دولت روحانی باشند. در همین رابطه صادق زیباکلام یکی از فعالین سیاسی اصلاح‌طلب در گفت وگو با تسنیم و در پاسخ به این که علت تغییر رویه چهره‌های اصلاح طلب در قبال دولت آقای روحانی از جمله حجاریان را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: به هیچ وجه تغییری در مواضع آقای حجاریان به وجود نیامده، زیرا مطالبی که ایشان در سال ۹۲ گفتند در خصوص همکاری با دولت آقای روحانی کاملا درست بود. وی افزود: در دولت اول آقای روحانی اصلاح طلبان درصد بیشتری مشارکت داشتند. به طوری که در فاصله سال‌های ۹۲ تا ۹۶ سیاست‌های دولت آقای روحانی مطلوب اصلاح طلبان بود.

شکایت رئیس جمهور از دبیرکل حزب مردمی اصلاحات

محمدزارع فومنی، دبیرکل حزب مردمی اصلاحات گفت: با شکایت رئیس جمهور از مدیر مسئول روزنامه صدای اصلاحات، بنده (چهارشنبه 5 دی ماه) به دادگاه ویژه روحانیت احضار شده‌ام. وی افزود: شکایت رئیس‌جمهور از روزنامه صدای اصلاحات به خاطر درج مطلبی در انتقاد از بازار و وضعیت معیشتی مردم بوده است.

مطهری پیشنهاد «کف گرگی» داد

علی مطهری نماینده تهران گفت: درباره حصر در مجلس نهم داد و فریاد کردند و ابوترابی نطق مرا قطع کرد و من گفتم نطقم باید تمام شود و یکی کت من را می‌کشید و من او را هل می‌دادم پنج متر آن ورتر می‌رفت. بعد گفتند، کف گرگی زده البته گاهی کف گرگی هم برای کسانی که جلوی آزادی بیان را می‌گیرند لازم است.

واکنش وزیر کشور به برخی شایعات

عبدالرضا رحمانى فضلى حاشیه‌سازی‌های پیرامون خود را مورد اشاره قرار داد و گفت: آقای سامانی، معاون پارلمانی وزارت کشور هیچ نسبت سببی و نسبی با من ندارد و با توجه به اینکه در مجلس به ایشان نیاز داریم، گزینه هیچ استانداری هم نیست.

پایان سیاه دختری که در تهران کشف حجاب کرد

«شاپرک شجری زاده»، یکی از دخترانی که در پروژه «چهارشنبه‌های سفید» برای مقابله با حجاب شرکت کرده بود، بعد از مدتی به خارج از کشور رفته و حالا سر از پارلمان کانادا درآورده است. وی در کنفرانس مطبوعاتی در پارلمان کانادا شرکت کرده که به بهانه حقوق بشر خواستار تحریم مردم ایران شده است. «مسیح علی‌نژاد» پروژه چهارشنبه‌های سفید را با کمک کشورهای غربی کلید زده است؛ اما هر روز بیشتر پشت پرده این پروژه ضدحجاب آشکار می شود. حتی در این عرصه اصلاح طلبانی که علی نژاد صبغه سیاسی خود را از این جریان گرفته به انتقاد از این پروژه ضد ایرانی پرداخته اند و آنرا خیانتی نسبت به مردم ایران توصیف کرده اند. /جهان نیوز

بانک ها دلار را گران تر از بازار می‌خرند

ریزش قیمت ها در بازار ارز موجب شده تا قیمت صرافی های آزاد و اندک دلال هایی که هنوز در خیابان فردوسی حضور دارند از قیمت های رسمی صرافی های دولتی کمتر شود. هم اکنون دلار در بازار آزاد 10 هزار و 300 تومان فروخته می شود این درحالی است که صرافی دولتی با وجود کاهش قیمت نسبت به صبح، دلار را 10 هزار و 600 تومان به مردم می فروشد. اما نکته جالب تر در بازار امروز ارز این است که بانک ها دلار را گران تر از قیمت های فعلی در بازار آزاد از مردم می خرند؛ قیمت خرید دلار در بانک ها 10 هزار و 653 تومان است، در حالی که قیمت بازار آزاد 10 هزار و 450 تومان شده است.

مگر تفحص «لولو» است که نمی‌گذارند در مجلس انجام شود؟

کامران نماینده اصفهان گفت: رئیس مجلس و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اجازه تحقیق وتفحص از عملکرد مالی مجلس را نمیدهند. چطور تحقیق و تفحص از دستگاه های دیگر باید انجام شود اما از خود مجلس نه؟ همین دیوار دور مجلس، یک بار کشیده شده بود و مجدد با هزینه‌های اضافه درحال انجام است. نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: مگر تحقیق و تفحص لولو است؟ چطور تفحص دستگاه‌های دیگر باید انجام شود اما بر مجلس نباید این امر صورت گیرد؟ /فارس

روحانی را اصلاح‌طلب‌تر از موسوی خوئینی‌ها می‌دانم

محمد قوچانی عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در مورد صحبت‌های جهانگیری درباره عدم اختیار در دولت حتی در حد تغییر منشی گفت: آن چیزی که اتفاق افتاد یک کدورت کوتاه‌مدتی بود که بعد با دیداری که بین رئیس‌جمهور و معاون اول صورت گرفت حل شد. عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی و فعال رسانه‌ای اصلاح طلب در گفت‌وگو با فارس، درباره عضویت و سابقه همکاری خود با سازمان منحله مجاهدین اظهار داشت: من هیچ وقت به یک معنا عضو مجاهدین انقلاب نبوده بلکه هوادار مجاهدین انقلاب بودم و از سال‌های ۷۳ تا ۷۷ ادامه پیدا کرد. وی با بیان اینکه سازمان مجاهدین انقلاب با سروش مرزبندی جدی داشت، افزود: هواداران هر دو هفته یکبار با یکی از اعضای شورای مرکزی جلساتی برگزار می‌کردند. یعنی فرم را پر کردیم و گزینش هم شدیم. جالب است بدانید آقای ابوالفضل قدیانی گزینش ما را انجام داد. اولین سؤال‌هایی که می‌پرسیدند این بود که دیدگاه شما راجع ‌به دکتر سروش چیست.

گفت‌وگوی تلفنی دفتر لاریجانی با نمایندگان مستعفی اصفهان

«سالک» نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: از دفتر رئیس مجلس امروز با بنده و سایر استعفا دهندگان اصفهان تماس گرفتند و خواستار حضورم در صحن علنی مجلس و کمیسیون‌های مجلس شدند. بنا بر قولی که از سوی دفتر رئیس مجلس داده شده است، گفتند شما در جلسات مجلس حضور یابید ان‌شاءالله مشکل آب اصفهان نیز حل خواهد شد. فردا نشست ویژه‌ای با حضور نمایندگان استعفادهنده اصفهان برگزار خواهد شد؛ طی این جلسه ما به بحث و تبادل‌نظر در خصوص مشکل آب اصفهان، موضوع استعفای نمایندگان و حضور در جلسات مجلس پرداخته و تصمیم‌گیری خواهیم کرد. /فارس

خداحافظی ۲۵۰ تن از مدیران ارشد با شهرداری تهران

رسولی، عضو شورای شهر تهران گفت: این طرح یک اقدام بزرگ است که من آن را به جراحی شهرداری تهران تشبیه کرده‌ام و از آن دسته طرح‌هایی است که درباره آن جر و بحث و غرغر و غیره وجود دارد. تصویب این طرح تصمیم سختی است اما اگر اجرا شود به نفع حقوق عمومی مردم است. تصمیم سختی است که قطعا سبب نارضایتی برخی از افراد نیز می‌شود اما اگر ما مدعی هستیم که نماینده مردم هستیم باید این عمل جراحی بزرگ را انجام دهیم. / همشهری آنلاین

تجمع کارگری به تهران کشیده شد

صبح امروز جمعی از کارگران مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند و خواستار رسیدگی به مشکلات کارگری شدند. این کارگران خواستار رسیدگی به مطالبات کارگران در واحدهایی مثل فولاد اهواز و هفت تپه هستند. آنها از نمایندگان مجلس خواستند که به موضوع مشکلات کارگران در این دو کارخانه ورود کنند. / ایلنا

حمله ها به طرح کودک همسری بی سابقه است

پروانه سلحشوری نماینده مجلس گفت: حمله ها به طرح کودک همسری بی سابقه است و خود ما هم آماج حملات گسترده به خاطر حمایت از این طرح قرار گرفته ایم. یکی از دشواری ها در این مسیر این است که برخی اعضای فراکسیون ولایی که حامی ما در این طرح بودند بعد از فشارها تبدیل به مخالف طرح شده اند. به نظر می رسد از یک نهاد خاص به آن ها اعلام کرده اند که مخالفت کنند. متاسفانه تا زمانی که ما مسائل حوزه های مختلف را از دریچه سیاست نگاه کنیم نخواهیم توانست طرح هایی اصلاحی چون کودک همسری را جلو ببریم. / ایرنا

بالای 100 تحقیق و تفحص انجام شده و هیچ یک به نتیجه نرسیده است

پزشکیان نائب رئیس اول مجلس در برنامه «بدون توقف» گفت: اینکه 36 درصد نمایندگان مجلس در مورد لوایح اظهار نظر نمی‌کنند از نقاط ضعف مجلس است. وقتی که ما در مجلس توقع داریم که تمام نمایندگان در تمام مسائل کارشناسی کنند، یعنی راه را غلط رفته‌ایم. اولویت اول یک سیستم داده و اطلاعات برای کمیسیون‌ها، هیأت رئیسه و مسئولین و مدیران است که ما هنوز چنین سیستمی را نداریم. اینکه می گویید طرحی را 225 نماینده تأیید و امضا کرده اند و تنها 59 نفر رای داده اند به این خاطر است که آنها را وادار کرده اند که امضا کنند. در مجلس روال به این گونه است که یک نماینده ای می آید می گوید این را امضا کنید و نمایندگان دیگر با اعتماد به شخص آن را امضا می کنند. شاید این امر برای شما فاجعه باشد، در حالی که برای من فاجعه همان بی عدالتی است. فاجعه این است که بعد از گذشت 40 سال از انقلاب این وضعیتی که در جامعه وجود دارد و کسی مسئولیت آن را به عهده نمی گیرد و همه کنار کشیده اند و تنها انتقاد می کنند. تا حالا بالای 100 تحقیق و تفحص توسط مجلس انجام گرفته و هیچ کدام به نتیجه نرسیده است، زیرا روش اشکال دارد و مسیر غلط را رفته ایم.

سرقت کاپشن عادل فردوسی‌پور در مراسم اهدای جام جنجالی!

تیم فوتبال شبکه سه که در واقع تیم برنامه ۹۰ بود توانست قهرمان جام رسانه ها شود. آنها در بازی فینال که داوری آن بر عهده علیرضا فغانی بود، قهرمان شدند. اما نودی ها هم مثل سپاهانی ها به داور رده بندی جام جهانی اعتراض داشتند. به رغم همه این حاشیه های این جام، عادل و تیمش قهرمان شدند و عصر دوشنبه برای گرفتن کاپ قهرمانی شان رفتند. مراسمی که برای مجری با سابقه تلویزیون خوش یمن نبود. چرا که کاپشن تقریبا گرانقیمت او را روی یک صندلی قرار داده بود پس از بازگشتن از روی سن برای گرفتن جایزه، گم شد و هرچه هم گشت پیدا نشد. این را مسئولان برگزاری مسابقات گفته اند، البته اگر بعدا خلافش ثابت نشود!/ خبرآنلاین

معاون دادستانی کل کشور: بسیاری از علما خواهان فیلترینگ اینستاگرام هستند

سرپرست جدید معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور با بیان اینکه بسیاری از علما خواهان فیلترینگ اینستاگرام هستند، گفت: مقام معظم رهبری بارها و بارها وضعیت نامطلوب این فضا و اینکه این فضا به قتلگاه جوانان تبدیل شده است را گوشزد کرده اند. آیا من با ادعای ولایتمداری و سرباز ولایت بودن رواست که بی تفاوت باشم و بهانه‌های مختلف بیاورم؟جواد جاویدنیا در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اینکه چندی پیش صحبت‌هایی مبنی بر احتمال فیلترینگ اینستاگرام مطرح شده بود. آیا قرار است این شبکه اجتماعی فیلتر شود، گفت: اینستاگرام باید چند سال پیش فیلتر می‌شد. متأسفانه میزان جرایمی که در بستر جرم خیز اینستاگرام به وجود آمده و هر روز رو به رشد است را می‌توان بعنوان یک فاجعه نام برد و خانواده‌های زیادی درگیر آسیب‌های آن شده و از این مسئله گلایه‌مند هستند.

صالحی امیری: حضور زنان در ورزشگاه دستور مستقیم رئیس‌جمهور بود

رئیس کمیته ملی المپیک از حضور زنان در ورزشگاه حمایت می کند. بخش‌هایی از گفت‌وگوی او را در ادامه بخوانید:
ورود زنان به ورزشگاه ها، با فشار فیفا نهایی شد؟ چون چنین تصوری وجود دارد که اگر فیفا شرایط را سخت نمی‌کرد، شاید زنان ایرانی هرگز به ورزشگاه راه پیدا نمی‌کردند.
حضور زنان در ورزشگاه دستور مستقیم رئیس‌جمهور بوده است.
آیا این حضور ادامه دار خواهد بود؟
در دیدار ایران با پرتغال، رئیس‌جمهور دستور دادند درِ ورزشگاه باز شود تا زنان برای تماشای بازی وارد استادیوم آزادی شوند. در فینال لیگ قهرمانان آسیا هم ایشان دستور دادند درِ ورزشگاه برای حضور زنان گشوده شود. این باور دولت است که حضور زنان در ورزشگاه کارکرد مثبت دارد.

فرزند مهدی کروبی: رفع حصر صورت نخواهد گرفت

محمدتقی کروبی در مصاحبه با اعتماد گفت که تغییری در وضعیت محصوران رخ نداده است. بخش‌هایی از این گفت‌وگو را می‌خوانیم: مجتبی ذوالنور اظهار کرده که یکی از عوامل اصلی مانع از رفع حصر نامه‌نگاری‌های اخیر حجت‌الاسلام مهدی کروبی بوده است. آیا رفع حصری در جریان بود که با نامه‌نگاری‌های اخیر به تعویق بیفتد

هیچ گاه بحث رفع حصر به صورت جدی مطرح نبوده است که حال نامه‌های آقای کروبی روی این روند تاثیرگذار بوده باشد. اگر نامه‌های آقای کروبی موجب کند شدن روند رفع حصر شده است، چرا حصر آقای مهندس موسوی و خانم دکتر رهنورد برداشته نمی‌شود؟ این دو بزرگوار که نامه یا بیانیه‌ای پس از آغاز حصر منتشر نکرده‌اند. بنا بر این ادعای اخلال در روند رفع حصر به‌واسطه نامه‌های اخیر آقای کروبی بهانه‌گیری است. آقای ذوالنور با این اظهارات قصد فرار رو به جلو در موضوع رفع حصر را دارند زیرا خودشان بهتر از هر فرد دیگری می‌دانند که اساسا موضوع رفع حصر هیچ گاه به صورت جدی در میان مقامات عالیرتبه نظام و شورای عالی امنیت ملی که مسئول پیگیری این موضوع شده، مطرح نشده است. شاهد این مدعا خبرهایی است که هر ازگاهی از جلسات خصوصی منتشر می‌شود که بر اساس آن رفع حصر اصلا موافقی در میان مسئولان عالیرتبه کشور ندارد.
نظر شما درباره جمله حسام الدین آشنا که مدعی شده بود حصر به پوسته رسیده است، چیست؟

مقصود آقای آشنا از این جمله آن است که اندک گشایشی در موضوع حصر رخ داده است. منظور از اندک گشایش آن است که اقوام درجه یک می‌توانند به دیدار محصورین بروند که این ادعای درستی است؛ اما محصورین همچنان ارتباط‌شان با بیرون به صورت کامل قطع است؛ بنابراین، تفاوت چشم‌گیری ایجاد نشده است. مقصود ایشان از رسیدن حصر به پوسته دیدارهای اعضای خانواده بدون اجازه قبلی پس از گذشت سال‌ها حصر است. به عقیده من حرف‌های آقای آشنا معنای دیگری نمی‌دهد.

حمله آشنا به جهانگیری: چرا نمی‌توانید منشی‌تان را عوض کنید؟

حسام‌الدین آشنا در گفت‌وگویی به انتقاد از برخی دولت‌مردان دولت روحانی پرداخت. بخشی از این گفت‌وگو را می‌خوانید: به نظر می‌رسد که مادر در دنیای مختلف زندگی می‌کنیم. نه در نشست اصلاح طلبان و نه حتی در نشست اقتصاددانان با رئیس جمهور و آن عکس‌های یادگاری هم آقای جهانگیری نبود. این طور نیست که اگر ایشان در قاب دوربین بود، یعنی حضور دارد و اگر نبود یعنی حضور ندارد. آقای جهانگیری هر پنجشنبه این جلسات را با مجموعه‌ای از جامعه شناسان و اقتصاددانان دارد. اما شاید خیلی‌ها ندانند که آقای جهانگیری هر پنج شنبه چنین جلسه مفصلی دارد. آقای جهانگیری مقید هستند که در جلسه‌ای غیر از جلسه هیئت دولت که رئیس جمهور هستند، شرکت نکنند. ایشان در هیچ سخنرانی رئیس جمهور هم شرکت نمی‌کنند در هیچ جلسه‌ای که آقای رئیس جمهور به وزارت خانه‌ها می‌روند هم شرکت نمی‌کنند. این پروتکل رابطه معاون اول با رئیس جمهور است، به هیچ وجه نقش آقای جهانگیری در دولت کمرنگ نشده است. من شهادت می‌دهم که این ادعا نادرست است.

صحبت‌های آقای جهانگیری درباره ناتوانی اش از تغییر یک منشی را نشنیدید؟

بله آقای جهانگیری فرمودند که من حق تعویض منشی ام را هم ندارم، اما باید صریحا از آقای جهانگیری پرسیده شود که اگر شما نمی‌توانید او را عوض کنید، ناشی از چه چیزی است؟ ناشی از این است که رئیس جمهور شمارا محدود کرده، یا نه، شما می‌خواهید منشی بازنشسته را حفظ کنید حال آنکه مجبور هستید او را عوض کنید. ممکن است ناشی از این باشد. من با شما رودربایستی ندارم این تصویر بیرونی درباره محدود کردن آقای جهانگیری، تصویری است که خلق شده است. این تصویر بیرونی را کسانی خلق کرده اند و کسانی هم به آن دامن می‌زنند. من از درون دولت گزارش می‌دهم که سنگین‌ترین بار دولت بعد از آقای روحانی بر دوش آقای جهانگیری است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۸۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
آقایان چناچه وقت اضافه ای از فیلتر تلگرام و اینستاگرام دست داد در مورد اختلاس ها هم حکم صادر کنید .
پاسخ ها
خان محمدعلی آقا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
زمان احمدی نژاد وقتیکه پسته شد کیلویی چهل هزار تومن چه قشقرق ها که بپا نشد

اما الان پسته کیلویی دویست هزار تومنه(یعنی افزایش بیشتر از صددرصد طی شش سال!)

زمان احمدی نژاد سکه وقتیکه رسید به یک میلیون تومن چه قشقرق ها که بپا نشد

اما الآن سکه سه میلیون و ششصد هزار تومنه(یعنی افزایش بیشتر از صددرصد طی شش سال!)

زمان احمدی نژاد وقتیکه پراید رسید به هفده میلیون تومن چه قشقرق ها که بپا نشد

اما الآن پراید سی وهشت میلیون تومنه(یعنی افزایش بیشتر از صددرصد طی شش سال!)

زمان احمدی نژاد دلار وقتیکه به سه هزار تومن رسید چه قشقرق ها که بپا نشد

اما الآن دلار ده هزار تومنه(یعنی افزایش بیشتر از صددرصد طی شش سال!)

زمان احمدی نژاد...
اما الآن...

اینها همه درحالیست که در این شش سال دولت تدبیر و امید، نه ارزش پول ملی افزایش یافته و نه دستمزدها به طرز چشمگیری افزایش یافته اند تا بگوییم در این شش سال این قیمت ها به این اندازه باید افزایش بیش از صددرصدی می یافت!!!!!!!!!!!!!

همیشه همه دولت ها همینطورند
چهارسال اول = شیب ملایم
چهارسال دوم = شیب تند!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
ماکه همینجوریش از اینهمه گرونی افسرده هستیم
خان محمدعلی آقا هم شده مزید بر علت و هرشب وضعیت اسف بار مون رو
داره بهمون گوشزد میکه! واقعیت تلخه درست ولی شماها هم هر یه شب در میون یه جوکی یه چیزی اینجا بذارین ناسلامتی دوسال دیگه باید این دولتو تحمل کنیم با این وضع بنده انتخابات ۱۱۴۰۰ زنده نیستم یا این گرونیها منو میکشه یا خودم خودمو
سیریوس کنفسیوس
| France |
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
تابناک خان محمد علی آقا مردم رو داره تحریک میکنه با چه جرئتی و چطور همچین چیزایی رو داری منتشر میکنی مسئول رسیدگی به نظرات بترس از روزی که میزت رو ازت بگیرند
ناشناس
| Canada |
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
موافقم
مردم ایران نااگاه نیستند ، فقط هر 8 سال کاملا ریست میشوند
یعنی حافظه کلا تعطیل و از نو شروع به شناختن اطراف میکنن
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
ایکاش این بزرگان برای گسترش روزانه و فراگیر فقر و فساد و تبعیض که اساس خانواده و جامعه را نابود کرده نیز منقلب و ناراحت میشدند و دستوراتی اساسی و کارگشا میدادند
الان با داشتن فیلتر شکنهای بسیار زیاد و راحت امکان دسترسی به تمام سایتها وجود دارد
شیوا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
خان موبایل رو هم باید می نوشتی که گوشی دکمه ای شده چهارصد پونصد تومن!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
به نظرم این خان محمد علی اقا خود احمدی نژاده. وگرنه هیچکی غیر خودش تمیتونه انقد با اعتماد بنفس حرف بزنه و از خودش متشکر باشه
م
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
خان محمد خان حتما فکر کردی چه ادله های اوردی که همه را از پاسخ دادن عاجز کردی و چه خوب فهمیدی دیگران چرا با اینهمه اضهر من الشمس را سنگ اندازی می کنند
استاد عزیز این تحریم ها از زبان اوباما قرار بود عملی شود فقط چون اندکی عاقلتربود تحریم هارا در اواخر دولت احمدی نژاد شروع کرد تا به مردم ایران نشان دهد که همکاری با تند رو ها به کجا می انجامد چه در امریکا و چه در ایران مردم انتخاب درستی و سیاست مدارانه ای کردند ولی او غافل از احمدی نژاد ورژن امریکای بود که خواهد امد و قرادادهای بین المللی را کاغذ پاره خواهد خواند و اشتباه بزرگ حسن هم این بود که ترامپ ناتانیاهو و تندرو ها و جنگ طلب ها را دست کم گرفته بود
اما در مورد قیمت ها هم به عرض برسانم شیر یک کیلویی میهن 950 تومان بود که در اخر دوره به 2400 به روحانی تحویل دادد این یعنی 250 درصد اگر مدت چهار سال ان دستگاه کاغذ پاره کن بر سر کار بود الان ونزوئلای شده بودیم
پس بیاید باهم بگویم مرگ بر ترامپ مرگ بر ناتانیاهو
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
ای بابا؛ همین دیگه! اگه اینستاگدام بسته نشه شما تا قیام قیامت همیت مطالبه را داری!؛
جمید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
اجسنت درست زدی به هدف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
حماقت مردم ایران هیچ حدی نداره. مردم فرانسه به خاطر چند سنت گران شدن بنزین دولت رو تسلیم نمودند اونوقت در ایران دولت ها جیب خودش رو با خالی کردن جیب مردم و دلار فروشی مثل یک دلال و قاچاقچی پر میکنه. دلاری که نهایت قیمت ریالی آن باید 300 تومن باشه رو همیجوذر گران کردن تا جایی که به بیش از 17 هزارتومن قیمت اون رسیده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
این ۳۰۰ تومان را از کجا اوردی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
از همونجایی که الان پول شیخ نشین ها ی میکروسکوپی که فقط نفت دارن ارزشمند ترین پول دنیا هست
ابراهیم
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
اولا توهین نفرمایید به ملت ایران، اگر میخواهید نسبت حماقت بدهید به غیر از خودتان از کسی خرج نکنید.
ثانیا این اوج هوشمندی مردم ایران رو میرسونه که در این وانفسای توطئه های علنی و جنگ اقتصادی دشمن، نمیان با برگزاری زمینه های آشوب خیابانی بهانه دست دشمن بدهند و نظام خودشون رو تضعیف کنند که دشمن هم در توطئه گری ش تشویق بشه. بلکه مردم به صورت جدی مطالباتشون رو پیگیری می کنند اما آرام آرام و بتدریج و نهایتا دولت رو وادار به پاسخگویی میکنند بدون این که موضع کل کشور رو ضعیف کنند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
با شما ناشناس ۱۹:۱۳ کاملا موافقم مردم ایران به جای کمپین نه به خرید اجناس گران در صف پسته ۲۰۰۰۰۰ تومانی می ایستند برای همین هم دولتمردان دست چپاولگران را در تقریبا ازاد گذاشته اند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
مردم ایران احمق نیستند
دخالت همون فرانسه ای که شما نام بردید و آمریکا و انگلیس و سایر غربیها در امور داخلی ایران به منظور بهره برداری استعماری و استکباری باعث میشه که مردم ایران نتونن از حقوق خودشون دفاع کنند و در برابر این نوع کارای دولت اعتراض کنند و مخالفت خودشون رو نشون بدند
وقتی با بلند شدن هر صدای اعتراضی در هر کوچه پس کوچه ایران و یا تجمع اعتراض‌آمیز چند کارگر در هر کارخانه ایران رسانه های فرصت طلب غرب در کنار سران سیاسی اونا شروع به جوسازی در جهت منافع و مطامع خودشون میکنند و مزدورای داخلی اونا وارد این تجمعات میشن و مسیر این تجمعات رو از مسیر اصلی و اهداف این اعتراضات خارج میکنند هیچ تجمع و اعتراضی نمیتونه مشکلی از مشکلات مردم ایران رو حل کنه
به محض بلند شدن هر صدای اعتراضی در هر گوشه ایران ترامپ مکرون مرکل نتانیاهو و ....هر کدوم به فراخور نیات و سیاستهای خودشون شروع به فرستادن پیغامهای حمایت میکنند که فقط برای هدایت صداها به سمت دلخواه خودشونه و البته رسانه هاشون هم با هر ترفند رسانه ای که بلد هستند به روسای خودشون کمک میکنند ولی ببینید در همین فرانسه ای که شما گفتید آیا آقای مکرون خودش به پیامی که در زمان اعتراضات ایران برای ایران فرستاد عمل می‌کنه و آیا رسانه های غرب اعتراضات مردم فرانسه رو به همون روشی که اعتراضات ایران رو پوشش داد پوشش میده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
19:12 جان، تا 1400 با روحانی.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
اگر روحانی برای 1400 میتونست دوباره کاندید بشه شک نکنید دوباره رای می آورد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
احسنت .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
همه چیز را مجانی میکنیم و شما را به مقام انسانیت خواهیمم رساند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
معمار انقلاب دارایی های خود را می بخشد ولی مدیران و اقازاده های سر کار دو دستی میز و صندلی را محکم گرفتند و پس هم نمی دهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
نماینده های اصفهان در این 40 سال بخش اعظم صنایع و بودجه را دریافت کرده اند حالا دنبال تملک آب و منابع سایر استانها هستند مجلس باید اسعفای اینها را بپذیرید و به عنوان مخلان امنیت محاکمه شوند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
همچین میگی در این ۴۰ سال بخش اعظم صنایع و بودجه را دریافت کرده که انگار. تا قبل از اون اصفهان ی آبادی بوده که فقط ۶ماه سال عشایر واسه قشلاق می‌رفتند اونجا
عزیزم ،اصفهان ۴۰سال پیش نه ، ۴۰۰سال پیش به مدت دو سه قرن پایتخت ایران بوده اونم نه ایران الان که ایران دوره صفویه که ۳برابر الان مساحت داشته .قبل از اونم در دوران آل بویه و دوره سلجوقیان پایتخت ایران بوده ، یعنی به نظر شما توی اون مدت هیچ‌ مدنیت و شهریت و صنعت و تجارتی توی اصفهان شکل نگرفته بوده و اصفهان توی همین ۴۰سال شده اصفهان؟
توی این چهل سالی که شما میگید هم بعنوان کارخونه بزرگ یک فولاد مبارکه را توی اصفهان ساختند که اونم قرار بوده در حاشیه خلیج فارس بسازند که در زمان جنگ به دلایل امنیتی تصمیم گرفتند از حاشیه ایران دور بشه و به مرکز ایران منتقل بشه که آوردند اصفهان وگرنه بقیه کارخونه ها در سطح متوسط و کوچک بودند که مثل اونا همه جای ایران به فراخور ظرفیت هر منطقه ای از کشور ساخته شده
از همه این حرفا که بگذریم آیا هنرمند بودن اصفهانیا هم‌کار نماینده هاست ،صنعتگر بودنشون کار نماینده هاست پرتلاش بودنشون کار نماینده. هاست ،زرنگ و سرو زبون کاسبی داشتنشون کار نماینده هاست ، اگه ۵تا نماینده اصفهانی اینقدر میتونند کار انجام بدند که شما هم خیلی راحت میتونید رو دست اصفهان بلند بشید ، سال دیگه انتخابات مجلس برگزار میشه ، شما بیاید هر تعداد نماینده که نیاز دارید از اصفهان دعوت کنید ببرید شهرتون و‌همگی به اون رای بدید تا بره مجلس و براتون بخش اعظم بودجه و صنایع رو دریافت کنه ، اون آقا هم مطمئنا از خدا میخواد که توی انتخابات رای بیاره و وارد مجلس بشه و اینجوری هر دوطرفه سود میکنید
تابناک لطفاً دست از اصفهان ستیزی بردار و این دفعه بعد از چندین دفعه که کامنت فرستادم منتشر کن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
من یک کرمانشاهی هستم اما بسیار اصفهان را دوست دارم و تصور من این است که ایران بدون نام اصفهان و شیراز ایران واقعی نیست. این توصیفاتی که دوستمان در خصوص اصفهان و قدمت، صنعت و اعتبارش گفته همه صحیح است
بیرانوند
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
اصفهان تو این 40 سال اصفهان نشد ولی تو این 40 سال خوب تونست بتازونه و حق
استانهای غربی و جنوبی رو به نفع خودشون مصادره کردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
زیبا جون شما که قبلا مشکلات را در رابطه با امریکا و اسراییل دید می زدین! حالا چه طور شد و رنگ عوض شد فعلا؟
راستی چه خبر از فرانسه؟
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
احسنت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
دمت گرم
آرش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
ناشناش جون 19:20 حق با آقای زیبا کلام هست
ناشناس
|
France
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
۱ شکایت رییس جمهور از دبیر کل حزب مردمی اصلاحات علامت خوبی نبود
۲ پایان سیاه برای کسی که به کانادا رفته تیتر مناسبی بنظر نمیرسد
۳اگر شما با پیامک کسی را تهدید کنید محکوم به حبس میشوید.حال اگر انفرد نماینده مجلس باشد طبیعتا جرمتان سنگینتر است،مگر انکه به جایی وصل باشید.
۴ ما که با فیلتر شکن در تلگرام حضور داریم،فیلتر کنید قربان اینهمه مقدمه چینی لازم نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
پس چی فکر کردین از این لیدر هایی که یک روز به بهانه اعتراض اغتشاش می کنند و یا همین ماجرا کشف حجاب برای چی خودشان را به درد سر می اندازند ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
حالا خوب است برای چند ماه حقوق خودتان را گرفتید دیگر چه تون است
والله ما کسایی را می شناسیم که بیشتر از شما حقوق نگرفتند و عقب افتاده
مهدی
|
Germany
|
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
بازی دمکراسی در مملکت ما چنان مینماید که از این صحبت های دو وزیر مردم با خبر میتوانند بشوند و خود را با آن مشغول کنند. و از اظهار نظر سریع و شفاف می بایست خود داری کرد و بقیه مسائل از قبیل اجرا قانون و ..و بی خیال شد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
شما خوبید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
رفع حصر فقط توسط حضرت عزرائیل صورت خواهد گرفت ، فعلا که همه تو حصر اقتصادی گیر کردیم ، ولی درست میشه ،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
مردم ایران تحمل کوچکترین بی حجابی رو ندارند و در مقابل هر نوع بیحجابی سریع قد علم میکنند!
پاسخ ها
فریدون
| Germany |
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
الان تو همه مردمی ؟
ناشناس
| India |
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
از بس که آمار بیکاری رفته بالا ...
ناشناس
| Germany |
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
مردم ایران با تو اشتباه میکنن
مهندس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
یک کیلو پسته = یک گرم طلا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
مهندس جان چهل سال بعد در چنین روزی بیا همینجا بنویس:
یک کیلو طلا = یک گرم پسته
به امید آن روز ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
اخی ، چرا بنده خدا روحانی را بی جهت مقصر گرانی ارز می دونند ، روح ایشون خبر هم نداره ، اصلا از هیچی خبر نداره که بخواهد مقصر شناخته بشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
بقالی سر کوچه شون با انصافه
سردار اسعد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
ایشون به خواب هم نمیدید 1 ساعت رئیس جمهور باشه چه برسه 8 سال!!!!!!!

مردم ایران با نااگاهی و به زور افراد ناشایست رو میبرن در راس امور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
دولت عامل اول و آخر گرانی و آشفتگی بازار هست چه معنی دارد دلار که در حال ریزش هسترا با نرخ بالاتر بخرد
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
دولت توانایی نداریم ،دولتی که ۲۵ در صد قدرت را در دست دارد بهتر از این نمی تواند عمل کند.
و همان کلید دار یا تدارکاتچی می میماند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
دولت حداقلش ۸۰درصد قدرت را در دست دارد
چون اجراییات کشور دست دولت است و می تواند اجرا کند و یا نکند پس خودت را گول نزن لطفا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
دولت از این نظر مقصر است که نتوانست سازمانهای قانون گریز را کنترل کند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
اگر کسی معتقد است که با داشتن 25 درصد از کل قدرت کشور نمیتواند در کشور کار کند چرا برای ریاست جمهوری کاندیدا میشود و آن همه وعده های عجیب و غریب سر میدهد؟ مگر نفرمودند کاری میکنند که مردم نیازی به یارانه ها نداشته باشند؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
دو سال دیگه ببینید همین کسانیکه میگند دولت فقط ۲۵ درصد از قدرت رو در اختیار داره برای انتخاب شدن چه سرنوشتی و دستی میشکنند و چه وعده های به مردم میدند که با در اختیار داشتن ۲۵۰ درصد از قدرت هم نمیشه انجامش داد
ضمنا ، آقایون اصلاح طلب و سایر آقایون ، فرض میکنیم شما تا حالا نمیدونستید که دولت فقط ۲۵ درصد از قدرت رو در اختیار داره ولی حالا که اینو فهمیدید لطف کنید و در دوره آینده برای انتخابات کاندیدا معرفی نکنید تا حداقل آبروی خودتون رو حفظ کرده باشید و از طرف دیگه جناح مقابل شما مفتضح بشه
ناشناس
| Germany |
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
با ۲۵ در صد قدرت ،در صورتیکه تلاش در جهت بدست آوردن قدرت بیشتری باشد ،مسلما رای دهندگان حمایت خواهند کرد.
متاسفانه دولت روحانی در این سمت حرکت نکرده است .
اینکه مردم دوباره در رای گیری شرکت کنند ویا کمتر شرکت کنند به پارامتر هایی چون شفافیت انتخابات و گستردگی نمایندگان از طیف های مردمی دارد که وظیفه دولت ۲۵ در صدی است
در غیر این صورت اوضاع بهتر نخواهد شد..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
کاش رئیس جمهور به جای ورود زنان به ورزشگاه برای رفع معضل گرانی دستور مسقیم می داد! حضور زنان در ورزشگاه مشکل چند درصد مردم است که سیاسیون روی آن مانور میدهند و یقه پاره می کنند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
همین دستور رو هم نمیده. چون برای 1400 دیگه شعاری برای اصلاح طلبا نمی مونه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
من نیز آبدارچی خود را عوض نمی توانم کنم. آبدارچی کمتر از منشی است پس من نتیجتا اصلح ترم.
کاندیدای ریاست جمهوری 1400 و رقیب معاون کلانتر. علی برکت الله جان جانانم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
جناب امیر کبیر!! اقتدار را از چین یاد بگیرید و نه در احضار و بیانیه
مگر نمی گویید قدرت اول منطقه هستید پس کارهاتون هم بابد همتراز این اول بودن باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
وقتی این مغازه تا اون مغازه قیمت اجناس فرق میکنه یعنی نظارت نیست دولت در خواب زمستانیه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
اینکه سر از پارلمان کانادا درآورده شده پایان سیاه؟
پاسخ ها
Raha
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
پایان سیاه برای کسانی در داخل کشور که به همچین انسان نماهایی دل خوش کردن و فریبشونو خوردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
اقای اشنا گزار سخت!!!!!!!!!!!!!!!!!
مرد حسابی این چه جمله ای هست خودت جو روانی میدی بعدن میگید مردم جو گیرن
همه چی در امن امان هست اقا جو نده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
انسانهایی مثل اشنا جز تخریب روحانی هنری ندارن ؟! اقای اشنا بیش از اب به اسیاب دشمن نریز و هیچ عاقلی تو ای اوضاع دعوای خانوادگی درست نمیکنه .، غیر ار اینه که از تمام اعتبار اصلاح طلبان هزینه کردید و از نردبان انها بالا رفتید و اخرش نردبان رو شکستید ؟؟؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
فقط امیدوارم همین مردم چند وقت دیگه برای خرید دلار ۱۵ تومن صف نکشند ؟؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
اقای روحانی دمت گرم گفتی تلگرام فیلتر نمیشه حالا معلوم شد کار خودته ؟! نکنه دستور حصر هم توسط شما صادر شده داری فیلم و سریال ۸ ساله بازی میکنید ؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
تروخدا بجنبید مردم نون ندارن بخورن
عماد
|
United States
|
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
با همه کامنت ها مخالفم بجز کامنت خودم . برای اینکه اقتصاد با قانون پادگانی سازگار نیست . برای اینکه اقتصاد قوانین جدای از نظرات انقلابی دارد . آقا اینقدر دلار دلار و طلا و بیکاری نکنید واقعا هم خودمان و هم مردم و هم مسولین بهمدیگر گلاویز شدند که آقا چرا مصوبات و چشم‌انداز را اجرا نکردید . اقتصاد مثل پادگان نیست که سرباز هرچی فرمانده اش گفت بگوید چشم . راه علمی را بروید . از فردا شب همه کاربران حرف علمی بزنیم نه انقلابی و یا عیر تخصصی یا آرمانی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
خیلی خودت تحویل می گیری مزدم از گرونی خسته شدن بعد شما تفسیر اقتصادی می کنی
ناشناس
| France |
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
ناشناس ۸ صبح.گرونی واقتصاد و همچنین سیاست(چون در کشور ما اقتصاد سیاسی است)بهم مربوطن..حرف خنده دار میزنی وقتی میگی ربط ندارن
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
به مسولین کشور . شما وظیفه دارید مشکلات مردم را حل کنید . تورم را کنترل کنید . پول کشور فقط برای خود کشور خرج کنید . دست از اسم گذاری مردم بردارید . اینقدر لای کتاب های درسی برای اسم گذاشتن مردم بردارید . اگر خون و گوشت ایرانی در شما هست بیخودی خود ملت ایران را به خودی و تقسیم نکنید به تمام استانها بصورت برابر تسهیلات و امکانات بدهید
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
حرفم با تمام کاربران محترم این هست که واقعا من در گروه فکری سوم قرار دارم و دوست دارم کاندید ۱۴۰۰ از تمام حرف های که شما کاربران میزنید نباشد دولتی مستقل برامده از رای مردم که فقط به مردمش پاسخگو باشد . دوم اینکه اگر کسی جواب قانع کنند های دارد بمن جواب دهد گیرم اینکه کشور ایران با تمام حرف های خوشگلی که میگویید مثل سوییس باشد که البته آنهم شماها به دلایلی قبول ندارید اگر داخل شهر به شهر مثل سوییس مردمش را بالای خودرو خوابانده اند و دارند شلاق میزنند یا دستش را دهرند قطع میکنند یا دار میزنند شما که خارجی باشی و آن فیلم را ببینی چی فکر میکنی . فقط میخواهم جواب شما را بدانم . تا بعد بحث کنیم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
ارتباط اقتصادی با چین و روسیه خوب هست ولی با آلمان و آمریکا خوب نیست . دوست عزیر دوسال دیگر با آمریکا آشتی کردی چی . موبایلی که در دست ماست . پیراهنی که میپوشیم . کلیه لوازمی که در خانه ما هست بیشترش از چین هست ولی مواد اولیه و سازنده اصلی و سرمایه گذار آن در چین شرکت های غربی و آمریکایی هستند . واقعا من امشب به لوازم منزلم نگاه کردم بجز خوراکی بقیه از چین ساخته شده اند آخه کجای دنیا اینقدر اقتصاد کشورش را تحت تاثیر یک کشور دیگر قرار میدهد آیا حق وتو بد هست . چرا کسی اعتراضی ندارد یک مدت روزنامه و رسانه پر بود از نقد حق وتو چی شد . چرا همه شعارها بعد از مدتی رنگ میبازد .
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
فرش و کاشی رو هم به خوراکی اضافه کن.غیر از اینها هیچ چیزی وجود ندارد که سازنده و مخترعش ایرانی و یا حتی خاور میانه ای باشد.همه چیز ساخت غرب.تلویزیون رادیو کامپیوتر هواپیما هلیکوپتر دوچرخه تجهیزات پزشکی مبلمان یخچال وووووو.شعار اما مرگ بر غرب.واعظ غیر متعظ نامی با مسما برای ملت ماست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
پول کارگر ۸ ماه ندادی زبانت هم درازه . خطاب به کاربری که قلم فرسایی میکنی ولی درد کارگر را نداری . زبانت درازه چون میگی اگر حقوق کارگری را ندادیم ولی کارگر در خیابان اعتراصی کرد ممکن هست مخالفین و رسانه ها وارد شوند و سوزه درست کنند . چه استدالال بیهوده ای داری . اینجوری میخوای پیشرفت کنی . من حقوق نگیرند و هیچی نگویند چون دیگران چنین میگویند ول کن این حرف ها را همین شما نبودی میگفتی حقوق کارگر قبل از خشک شدن عرق جبین باید داد پس چی شد . رنگ باخت برو دلت بی درد ه
ناشناس
|
United States
|
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
تو چی میگی . پراید بشه صد میلیون . نان بشه ده هزار تومان . مگه شما روز و شب درس اخلاق نمیدهید که مردم باید تحمل کنند . اف ای تی اف برای ویترین درب مغازه که نیست اگر قبول نکردی باید گرانی را هم‌تحمل کنی . پس تحملت را ببر بالا اینقدر غر نزن .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
دستور حصر اگر با روحانی هست خوب چرا با دستور روحانی آزاد نمیشن . در جوابت میگن گرانی مهمتر هست . تلگرام با روحانی مبود بلکه شورایی که در آن حتی ضرغامی شرکت دارند . در سند یونسکو در شورای فرهنگی حداد عادل هست و در تمام جلسات حتی شورای امنیت ملی روحانی حضور دارد بنابراین در چنین جلساتی وقتی تصمیم اجماعی انجام میگیرد به رییس جمهور میگویند که دولت باید به ادارات جهت اجرا ابلاغ کند . تا آنجا را نمیگویند بلکه آخرش را میگویند . دیت همه انها در محدودیت مردم باز هست . پس چرا روحانی گفت زنان به ورزشگاه بروند مخالفین چه کسانی بودند دوباره همان افراد غوغا سالار میگیند گرانی دخریم زنان چرا باید ورزشگاه بروند . خدایا گرفتار چه جمعی شدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
چرا از سرویس های مدارس که از راهور و تاکسیرانی برچسب و در واقع به صورت قانونی اجازه حمل دانش آموزان را دارند و چندین سال هم به خاطر داشتن همین اجازه قانونی یا همان برچسب سرویس مدارس جریمه نمی شدند حالا به یکباره و وسط سال تحصیلی و بدون اطلاع قبلی از سوی شهرداری پیامک پرداخت عوارض ورود به طرح زوج و فرد به تلفن همراه ارسال می شود ؟ آیا این درست است که راننده ها تاوان کسری بودجه شهرداری را پرداخت کنند ؟ شهرداری چه مزایایی یا چه خدماتی به ما رانندگان سرویس مدارس فراهم کرده که از ما عوارض طلب می کند ؟
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
" پایان سیاه " ؟؟؟
ناشناس
|
United States
|
۰۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
خيلي طبيعي است كه بانك ها دلار را گرانتر بخرند، اين تازه اول كار است. دولت مي داند كه در آينده نه چندان دوري دلاري ندارد كه بخواهد صرف أمور كشور كند، با اين ترفند فقط مي خواهند دلار هاي داخل خانه ها را بيرون بكشند، تا موقعي كه كفگير به ته ديگ خورد دوباره همين دولارها را با قيمت خيلي بالاتر به همين مردم ساده بفروشند و امورات مملكت را به ظاهر بچرخانند.
محسن
|
Canada
|
۰۲:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
یه جوری نوشتید پایان سیاه دختری که حجاب برداشته که فکر کردم چه بلای سرش اومده . طرف بدون هیچ هزینه ای آوردنش کانادا تازه رفت تو پارلمان کانادا هم سخنرانی کرده .... میشه نقطه سیاهش رو مشخص کنه نویسنده
ناشناس
|
United States
|
۰۳:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
گزار یا گذار ؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
یا خود خدا ...چه خبره ....چه خبر .یکی جلوی اینها را بگیرد .....................همه تند می روند .یک کمی هم نیم من بشوید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
آن خانمی که بعد از کشف حجاب به کانادا رفته هزار بار شرفش بیشتر از ان نامردی که بعد از اختلاس کلان به کانادا رفته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
اقای زیبا، شما علت اینکه نمی تواند منشی خود را انتخاب کند را خیلی خوب می دانید، لطفا آدرس اشتباه ندهید همه می دانند که چه کسانی دخالت دارند، شما می دانید مردم هم می دانند
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
از حضرت عزراییل گفتی سر وقت همه ماها خواهد امد شاید بعد از آخرین نگارش همین متن . منتها بعد از آن از شما میپرسند جوانان کشورت وقتی اعتراص میکردند به چه جرمی گرفتار شدند شما در دلت چی میگفتی . انوقت هست حتی در باز خواست هم کسانی که گمراهی جوان مردم را باعث شدند و دیگران . هر دو باید پاسخ بدید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
سیاست اقتصادی با اقتصاد سیاسی فرق دارد . در سیاست اقتصادی یعنی دادن تسهیلات و یارانه به بخش تولید ولی در اقتصاد سیاسی یعنی حمایت از مصرف . اقتصاد سیاسی یعنی تورم به مرز صد درصد عبور کرده مسولانش میگویند تورم نداریم . یعنی اقتصاد فدای شعارهای سیاسی شده . در صورتی برای جلو گیری از خسارت به اقتصاد سیاست را جدا میکنند یعنی ترفندها و ابزار های سیاسی در حوزه اقتصاد را فقط برای اقتصاد بکار میگیرند و حوزه فرهنگ و مدهب و اخلاق را ربط به قتصاد نمیدهند که به کارفرما بگویند شما علاوه بر تولید وظیفه داری دست فقیر را هم بگیری در صورتی این وظیفه ذاتی دولت و حاکم هست
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
ونزوئلا ال پالیتو غیزانیه نفت ونزوئلا مجلس یازدهم دریای کارائیب قتل رومینا اشرفی