بازدید 17313
هزار و سیصد و نود و هفتمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: ۱.۱ میلیون چک در مهر برگشت خورد/استیضاح وزیر ورزش و جوانان کلید خورد/واردات ۶۳۷ تن سس کچاپ (گوجه فرنگی) به ایران! و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۸۵۳۷۷۶
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۱ 21 November 2018

تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

تکذیب یک شایعه درباره «کارگزاران»

سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی گفت: حزب کارگزاران همچنان در شورای عالی سیاستگذاری حضور خواهد داشت. حسین مرعشی در گفت‌و‌گو با ایلنا، در واکنش به شایعات مربوط به خروج حزب کارگزاران سازندگی از شورای عالی سیاست‌گذاری گفت: حزب کارگزاران همچنان در شورای عالی سیاستگذاری حضور خواهد داشت و نمی‌خواهیم از ائتلاف اصلاح‌طلبان خارج شویم. وی در خصوص عدم حضور نماینده این حزب در نخستین جلسه شورای عالی سیاستگذاری گفت: نماینده حزب کارگزاران آقای یدالله طاهرنژاد خواهند بود که در جلسه نخست سفر بودند و امکان حضور نداشتند. مرعشی ادامه داد: البته بنده دیگر حضور نخواهم داشت اما خانم فرزانه ترکان نیز به عنوان عضو حقیقی از حزب ما در این جلسات شرکت می‌کنند.

باهنر: دندان رقابت با اصلاح‌ طلبان را نکنده‌ایم

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه توصیه‌هایم درمورد لزوم حمایت از دولت و جریانات سیاسی دلیلی بر این نیست که دندان رقابت را کنده‌ایم،‌ گفت: با طیف اصلاح‌طلب اختلاف نظر داریم اما می‌گویم رقابت را برای زمان رقابت بگذاریم و ۳ یا ۶ ماه مانده به انتخابات بجنگ تا بجنگیم. جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه توصیه‌هایم درمورد لزوم حمایت از دولت و جریانات سیاسی دلیلی بر این نیست که دندان رقابت را کنده‌ایم،‌ گفت: با طیف اصلاح‌طلب اختلاف نظر داریم اما می‌گویم رقابت را برای زمان رقابت بگذاریم و ۳ یا ۶ ماه مانده به انتخابات بجنگ تا بجنگیم. محمدرضا باهنر گفت: الان موقع درگیری با دولت نیست و نه تنها کسانی که از دولت حمایت کرده‌اند نباید درگیر شوند، حتی به رقبای دولت هم بارها از رسانه‌ها و موضع‌گیری‌هایم اعلام کرده‌ام که وقت مقابله با دولت، الان نیست. حتی بعضی‌ها سؤال می‌کنند که انتخابات ۱۴۰۰ و مجلس چه می‌شود؟ اصلاً الان وقت کشاندن این مسائل به رسانه‌ها نیست چون دولت هنوز بیش از دو سال زمان دارد و زمان حساسی هم هست. نمی‌خواهم بگویم بحران است ولی بالاخره یک جنگ تمام عیار اقتصادی علیه ما طراحی شده و در کنار آن چیزی که لمس نمی‌شود و اهمیتش شاید بیش از جنگ اقتصادی باشد، «جنگ رسانه‌ای» است.

اقدام جالب یک امام جمعه

امام جمعه شهر بهاباد یزد از نیروی انتظامی به دلیل جریمه شدن خودرو خود توسط افسر راهنمایی و رانندگی قدردانی کرد. در نامه حجت الاسلام 'علی اکبر ابراهیمی بشکانی' که برای فرمانده انتظامی این شهرستان ارسال شد و در شبکه های اجتماعی استان یزد بازتاب داشت، از افسری که خودرو وی را به علت تخلف، جریمه کرده تقدیر شده است. امام جمعه بهاباد در نامه خود از اینکه مأمور راهنمایی و رانندگی بدون توجه به جایگاه افراد به وظیفه قانونی خود عمل کرده تقدیر شده است. وی اظهار امیدواری کرده 'با آگاهی از قانون، از این به بعد هیچ تخلفی برای بنده تکرار نشود'. بهاباد با 20 هزار نفر جمعیت در 200 کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد واقع شده است.

۱. ۱ میلیون چک در مهر برگشت خورد

براساس تازه‌ترین آمار بانک مرکزی بالغ بر ۸. ۹ میلیون فقره چک به ارزشی حدود ٩٣٦ هزار میلیارد ریال در مهرماه ١٣٩٧ در کل کشور مبادله شده که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد ۸. ۱ درصد کاهش و از نظر مبلغ ۳ درصد افزایش نشان می‌دهد. در ماه مورد گزارش در استان تهران بالغ بر ۳. ۱ میلیون فقره چک به ارزشی حدود ٥١٨ هزار میلیارد ریال مبادله شد. حدود ۱. ۱ میلیون فقره چک به ارزشی حدود ١٤٠ هزار میلیارد ریال در مهر ماه ١٣٩٧ در کل کشور به دلایل کسری یا فقدان موجودی برگشت داده شده است. در واقع در کل کشور از نظر تعداد ۹۴. ۳ درصد و از نظر ارزش ۹۴. ۴ درصد از کل چک‌های برگشتی به دلایل کسری یا فقدان موجودی بوده است. /خبرآنلاین

استیضاح وزیر ورزش و جوانان کلید خورد

«سعیدی» نایب رئیس فراکسیون ورزش و جوانان مجلس گفت: طرح استیضاح وزیر ورزش و جوانان در مجلس شورای اسلامی کلید خورد. این طرح که توسط جمعی از نمایندگان تهیه شده است، در حال حاضر در صحن علنی مجلس در حال جمع آوری امضا است. از جمله محورهای طرح می‌توان به سوءمدیریت در حوزه ورزش و جوانان اشاره کرد، پس از اخذ و جمع آوری امضا تقدیم هیأت رئیسه خواهد شد تا روال قانونی خود را طی کند. /خانه ملت

واردات ۶۳۷ تن سس کچاپ (گوجه فرنگی) به ایران!

آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی شش ماهه نخست سال ۹۷ نشان می‌دهد که در این مدت بیش از ۶۳۷ تن سس کچاپ گوجه فرنگی از کشور‌های مختلف جهان وارد ایران شده است. بر اساس واردات این حجم سس گوجه به ایران، ۸۸۳ هزار و ۸۱۳ دلار ارز از کشور خارج شد که معادل ریالی آن بالغ بر ۳۶ میلیارد و ۱۱۷ میلیون و ۶۸۸ هزار و ۱۲۴ ریال در آمار گمرک به ثبت رسیده است. براساس این گزارش سس گوجه فرنگی از کشور‌های آلمان، ایتالیا، تایلند و هلند وارد ایران شده است. /میزان

کارگران دیگر قدرت خرید ندارند

خدایی نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: در صورت پیگیری حقوق کارگران شاهد هجمه از سوی برخی کارفرمایان هستیم. برای اینکه یک کارگر بتواند حداقل 50 درصد نیازهای خود را تأمین کند باید ماهیانه بالای 3 میلیون دریافتی داشته باشد. اگر امروز درخواست افزایش حقوق و کمک به معیشت کارگر را داریم دلیل بر درخواست افزایش حقوق نیست بلکه به دنبال جبران حداقل‌ها هستیم. جامعه کارگری با وجود مشکلات همچنان پشتیبان نظام بوده و اجازه سوءاستفاده به دشمن را نداده و نمی‌دهد، درعین حال اجازه تضعیف حقوق کارگران را نخواهیم داد. /تسنیم

عارف جایگاه ریاست جمهوری ندارد

روزنامه قانون با تیتر "انحراف انتخاباتی" می‌نویسد: الیاس حضرتی نماینده مردم تهران مدعی شده آقایان جهانگیری و عارف درسال 1400 کاندیدا خواهند شد! افرادی که اگر همین امروز نیز یک نظرسنجی ساده برای جایگاه‌هایی که هستند انجام شود، می‌تواند بسیاری از مسائل را روشن کند. اسحاق‌ جهانگیری شاید در انتخابات سال 96 به دلیل فرصت‌هایی که به وجود آمده بود و رویدادهایی که ایجاد شد می‌توانست رای به خود اختصاص دهد ولی با توجه به مشکلات اقتصادی که در جامعه به وجود آمد و ناکارآمدی که ایجاد شد بی‌شک در میان بدنه اجتماعی و افکار عمومی هیچ جایگاهی دیگر ندارد. فرد دیگر یعنی محمدرضاعارف که الیاس حضرتی نام آن را به زبان آورده است نیز از همان ابتدا جایگاه یک کاندیدای ریاست‌جمهوری را نداشت و حمایت‌های بی‌مبنای برخی جریان‌های سیاسی از وی در انتخابات سال 92 سبب شد تا وی به این خیال دست پیدا کند که گویی می‌تواند رای بدنه اجتماعی را به خود اختصاص دهد. به نظر می‌رسد نام این دو نفر به عنوان اسامی بی‌کاربرد از زبان حضرتی بیان شده است تا وی خط و مشی سیاسی خود را برای انتخابات سال 98 به نمایش بگذارد

مدیرعامل پرسپولیس حق امضا ندارد

طبق مصوبه مجلس بازنشستگان از ۲۶ آبان ماه مجوزی برای فعالیت در نهادهای دولتی ندارند و حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس هم یکی از مدیرانی است که این قانون شامل حالش می‌شود؛ بر این اساس، حمیدرضا گرشاسبی از ۲۶ آ‌بان ماه دیگر در باشگاه پرسپولیس حق امضا ندارد و تا زمان مشخص شدن قطعی وضعیتش ایرج عرب معاون پشتیبانی این باشگاه نامه‌ها و دستورات باشگاه پرسپولیس را امضا می‌کند.

سه میلیون دلار جایزه آمریکا برای اطلاعات درباره یک ایرانی

آمریکا برای کسب اطلاعات درباره یک ایرانی به نام حسین احمد لاریجانی سه میلیون دلار جایزه تعیین کرد. او متهم به انتقال فن‌‌آوری از آمریکا به ایران و کاربست آن در کلاهک‌های انفجاری علیه نیروهای آمریکایی در عراق است. مقامات آمریکا می‌گویند که با سازماندهی لاریجانی شش هزار قطعه با کشتی به سنگاپور صادر شده‌اند، با این ادعا که قرار است در یک پروژه ارتباطات به کار گرفته شوند. اما این محموله سپس به ایران ارسال شده است. این قطعات در ایران در فن‌آوری‌های نظامی‌ای به کار رفتند که میان سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ علیه نیروهای نظامی آمریکا و ائتلاف نظامی در عراق استفاده شدند. اف‌بی‌آی می‌گوید از بررسی اجزای کلاهک‌های انفجاری دست‌سازی که در آن زمان منفجر نشده بودند، مشخص شده است که قطعات آن ساخت آمریکا بوده‌اند. کارشناسان پلیس فدرال اف‌بی‌آی می‌افزایند که حدود ۶۰ درصد انفجارها علیه نیروهای آمریکایی در عراق و کشته‌های ناشی از آن در اثر این کلاهک‌ها بوده است. / دویچه وله

تحلیل کوتاه سیدمحمدعلی ابطحی از بیانیه ترامپ

ترامپ بعد از دریافت گزارش سلاخی خاشقجی توسط سعودی ها در بیانیه کوتاهش چند کار مهم کرد: به «نیشن » ایرانی حمله کرد وملت ایرانی را تروریست خواند. یک ملت متمدن را در مقابل خودش قرار داد. به کل دنیا فهماند که حقوق بشر در منطق آمریکای ترامپ کشک است. به کشورهای ناقض حقوق بشر کمک کرد تا بتوانند با خیال راحت و بدون نگرانی جنایت کنند. ضربه اساسی به اعتبار تاریخی خودِ آمریکا وارد کرد که خیلی ها آن را مهد دموکراسی می دانستند. اعتبار دموکراسی خواهی آمریکایی را خیلی ارزان در مقابل پول سعودی ها فروخت.

واعظی: اذن زنگنه از رهبری برای به کارگیری کرباسیان

رئیس دفتر رئیس‌جمهور همچنین درباره انتصاب کرباسیان در شرکت ملی توسط وزیر نفت بیان کرد: شرکت نفت جای بسیار مهمی است و همواره نظر نظام این بوده است که فرد توانمند در این شرکت کار کند، زیرا در حال حاضر شرایط بسیار سخت و پیچیده بوده و باید نفت را صادر کنیم. وزیر نفت برای استفاده از کرباسیان اذن گرفته است. کرباسیان در دوره وزارت اقتصاد و گمرک عملکرد بسیار خوبی داشته است و نظر رئیس‌جمهور و دولت و حتی من شنیده‌ام نظر دفتر رهبری این است که اگر کسی برای کشور زحمت بکشد و صادقانه کار کند باید حکومت و دولت قدردان وی باشد. واعظی در پاسخ به این پرسش که زنگنه از چه کسی برای استفاده از کرباسیان اذن گرفته است، گفت: از رهبری اذن گرفته است.

توضیح و فتوای دیگر آیت الله مکارم شیرازی درباره ترمیم بکارت

دفتر ایت الله مکارم شیرازی درباره یک فتوا توضیحی منتشر کرد. متن توضیح که در سایت ایشان منتشر شده به این شرح است: اخیرا برخی از نا آگاهان یا مغرضان در فضای مجازی فتوایی از آیت الله العظمی مکارم شیرازی درباره ترمیم بکارت نقل کرده بودند که توأم با تحریف و خلاف گوئی بود. ایشان در توضیح مطلب فرمودند؛ اصل مطلب چنین بوده که از ما سؤال کرده بودند: اگر دختری به هر دلیل بکارت خود را از دست داده باشد و آگاه شدن اقوام جان او را به خطر اندازد و ممکن باشد که منتهی به خون ریزی شود، آیا اجازه ترمیم به او می دهید؟ ما در جواب گفته ایم: اگر کار به اینجا برسد از باب ضرورت و برای حفظ جان مسلمان ترمیم جایز است.

جنتی: اگر نیروی انتظامی نبود، براندازان در دی ماه ۹۶ انجام می‌شد

آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان با اشاره به آشوب‌های دی سال گذشته گفت: تلاش‌های نیروی انتظامی توانست این غائله را جمع و با آشوب‌طلبان برخورد کند تا اوضاع به امنیت، آرامش و ثبات برسد. اگر خدمات نیروی انتظامی نبود، کارِ براندازان و آشوب‌طلبان عملی می‌شد اما در درجه اول به لطف خداوند متعال و در درجه بعدی نیروی انتظامی نیز به عنوان ابزار مقدرات الهی که جزء نیروهای الهی هستند، نگذاشت چنین اتفاقی روی دهد.

برانکو حرفش درباره اخراج کی‌روش را تکذیب کرد

صبح امروز (چهارشنبه) مصاحبه‌ای در یکی از سایت‌های کرواسی به نقل از برانکو ایوانکوویچ منتشر شد که در آن به نقل از سرمربی پرسپولیس عنوان شده بود که "کی‌روش متوجه شده که غیر از من، کرانچار یا وینگو بگوویچ هم نمی‌توانند فوتبال را به دیگران بفروشند. در ایران فقط مربیان کروات موفق بوده‌اند (استانکو، تومیسلاو ایوویچ، میرسلاو بلاوژیچ، زلاتکو کرانچار، فرانچیچ، وینگو بگوویچ و میاچ) مربیان دیگری هم مثل مصطفی دنیزلی یا جان توشاک و خیلی‌های دیگر هم بوده‌اند که موفق نبودند و اخراج شده‌اند. فکر می‌کنم کی‌روش هم همین طور باشد". در همین رابطه برانکوایوانکوویچ در گفت‌وگو با ایسنا، با رد اظهارات منتسب به وی درباره جمله "کی‌روش بدون کسب موفقیت اخراج می‌شود،" گفت: من هیچ‌وقت چنین اظهار نظری نکرده‌ام و هیچ‌وقت علیه کسی این‌چنین صحبت نمی‌کنم.

حکم افشانی غیر قانونی اعلام شد

شجاع پوریان، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران خبر داد: سازمان بازرسی کل کشور به حکم افشانی برای پیرانی ایراد گرفته و اعلام کرده که خلاف قانون است. شجاع پوریان در نشست معارفه مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران گفت که بر اساس نظر سازمان بازرسی کل کشور، پیروز حناچی شهردار تهران دستور رسیدگی آن از سوی شجاع پوریان را صادر کرده است. بر همین اساس جلسه هیأت مدیره سازمان ورزش شهرداری تهران با حضور شجاع پوریان تشکیل و طی آن خانم ندا شهرزاد، معاون فعلی برنامه ریزی سازمان ورزش که سابقه خوب و طولانی در این سازمان دارد به عنوان سرپرست سازمان انتخاب و حکم آن صادر شد که پس از نشست مشترک ایشان با شهردار تهران مراسم معارفه وی برگزار خواهد شد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۱
در انتظار بررسی: ۱۳
انتشار یافته: ۷۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
امضای ابکی دولت برای عدم ورود کالاهای مشابه به داخل یعنی همش کشک و کار تبلیغاتی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
در بخش دولتی فقط پزشکان ثروتمند وزارتخانه پر پول بهداشت و کارمندان شرکت نفت اوضاعشان کویت است. مابقی کارمندان بخش دولتی از کارگران فقیرترند.
آنتی سانسور
| United Arab Emirates |
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۴

دکتر محمود احمدی نژاد ۱۷٬۲۴۸٬۷۸۲ رأی

حجت الاسلام والمسلمین رفسنجانی ۱۰٬۰۴۶٬۷۰۱ رأی
**********
انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸

دکتر محمود احمدی نژاد ۲۴٬۵۹۲٬۷۹۳ رأی

میرحسین موسوی ۱۳٬۳۳۸٬۱۲۱ رأی
**********
اکثریت و اقلیت را خودتان ببینید!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
به انتی سانسور عرض میکنم، هرچقدر که تعداد رای های قبل را اعلام کنید، نظر ما در مورد انتخاب اشتباه احمدی نژاد عوض نمیشود. اگه رای دادن وظیفه نباشد، دیگه رای نمیدهم. والا پوپولیستها خواب ریاست رو ببینند.اعتماد ما به جناحین ازبین رفته.خلاصه اینکه این گزارش رو هرچی تکرار کنی ،جز تنفر و حال بهم زدن نتیجه ای نداره.
ناشناس
| Bulgaria |
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
این آنتی سانسور با پرچم امارات مشکوک میزنه، آمده برای تفرقه افکنی
ناشناس
| Germany |
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
در سال ۱۳۸۸ بالاترین رای مربوط به میرحسین موسویی بود که حدودا ۱۹.۳۶۰.۰۰۰ رای بود.
ناشناس
| United States |
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
تابناک منظورت از انتشار هرروزه آرا چیست آنقدر تکرار شد که جای شک دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
جناب واعظی وقتی شما می روید پیش رهبری و می خواهید این اقا را سر کار بیاورید ایشان هم مخالفت نمی کند و حالا هم دارید از رهبری مایه می گذارید برای خودتان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
رهبری با هیچ احدی تعارف ندارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
من فکر میکنم جناب واعظی وانتخابهای اشتباه ایشان دولت دوم اقای روحانی را به این مرحله از ناتوانی و شکست و نارضایی مردمی کشاند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
قانون پایستگی انرژی در مورد مدیران واقعا در ایران به خوبی نمایان هست.

کرباسی در وزارت اقتصاد و یا کارنامه 40 ساله فعالیت خود چه نکته مثبتی دارد که وزیر نفت میخواهد او را به عنوان معاون منصوب نماید.

چرا وزیر از فارغ التحصیلان جوان دانشگاه نفت استفاده نمیکند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
کاش یک مسئول شجاع در این کشور پیدا میشد وبساط مجلس و شوراها را جمع میکرد.
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
بله وکلا انتخابات را.ملل دیگر هر روز پیشرفت میکنند ما برمیگردیم به پارینه سنگی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
حضرت ایت الله یک کمی روشن بفرمایید از فتوای بی حجاب شدن زنان در خارج برای رفتن در دانشگاه بفرمایید که چه ضرورتی دارد که حجاب برداشته شود برای رفتن در دانشگاه در کشوری که منع حجاب کرده و مگر حجاب دل بخواهی است و حالا دانشگاه نرود مگر زمین به اسمان می اید!!!!
پاسخ ها
قاف
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
حضرت ناشناس
حضرت آيت الله در توجيه حكم حجاب در تركيه فرموده بودن اگه زنان مومن بخاطر حجاب دانشگاه نرن و اين باعث به قهقرا رفتن زنان مومن بشه پس ميتونن برن
بحث يه نفر و دونفر نيست حرف يه جامعه است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
عجب
مگر حالا زن های بی حجاب مدرک بگیرند دنیا خراب می شود ولی اگر با حجاب ها مدرک بگیرند دنیا گلستان می شود؟
خطاب به ۲۱:۵۴
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
ناشناس 19:25 شما کی هستی که نظر دادی که کسی دانشگاه بره یا نره چی بپوشه یا چکار کنه
تو سرت به کار خودت باشه
حجاب نه اصول دینه نه فروع دیعن نه دستور صریحی در قران در موردش و جود داره نه در سیره ی رسول و ائمه کسی برای اجباری کردنش اقدام کرده و بسیاری از مراجع هم به اجباری بودنش معتقد نیستند و در بسیاری از کشورهای حتی اسلامی اجباری نیست
و اصلا دلیل منطقی برای تبعیت از سلیقه جنابعالی وجود نداره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
آقایی که افاضات کرده ای مگه حجاب دلبخواهی است با ید خدمت جنابعالی عرض کنم کجای قران کفته شده در حکومت اسلامی باید حجاب اجباری باشه ؟؟؟!!
آیه 31 سوره ی نور ؟
در این آیه در مورد نوع و نحوه صحیح اون صحبت نشده مگر به میزانی که در اون زمانه متداول بوده و مفسران تاریخ می گن در سال ششم بعثت که سوره نور وحی شده موهای زنها کاملا مشخص بوده
دوما این آیه فقط زنان مومن را خطاب قرار داده نه کل زنها و حتی زنهای مسلمان
سوما حجاب نه جزو اصول دینه نه فروع دین چطور شده پایه و اساس حکومت اسلامی ؟؟
تعدادی از علما قائل به حجاب اجباری نیستند و در بسیاری از کشورهای اسلامی هم حجاب اجباری نیست
یعنی اسلام ما با اسلام بقیه فرق داره ؟
یعنی در قران دستوری برای دزدی و ربا و ریا و حرام خوری و....وجود نداره که تمام عرصه های اقتصاد ما را مبتلا کرده ولی کسی برای اجرای دستورات صریح قران قیام کنه !؟
ناشناس
| Germany |
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
ما هم با این بحث تکراری و حل نشدنی و پر تناقض حجاب
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
احتمالا انتساب آقای کرباسیان در شرکت نفت بدون توجه به سود رسانی فوق میلیاردی ایشان به این صنعت خاصه پرتروشیمیها " با توجه به نوسانات دلار " نبوده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
قدرت خرید کمتر شده و درست است ولی الان افرادی را می شناسم که حقوق بازنشستگی دارند و حتی کمتر از کارگران حقوق می گیرند ولی خورد و خوراکشون زیاد فرقی نکرده و ان وقت ۵۰ درصد برای سه میلیون کجا اوردید؟ در حالیکه طبق امار خودتون با ۴ میلیون قدرت خرید ان ها کامل می شود؟!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
حالا اقای ظریف و تیم همراه در فرصت ۱۰ روزه می رود لیست قاچاقچیان را با هم جمع می زند تا تعداد ان به ۳۰ هزار میلیارد برسد و از یک نفر میرسد به چند هزار نفر و تقدیم کند!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
آقای جنتی نیروی انتظامی را بعنوان ابزار مقدرات الهی که جز نیروهای الهی تعبیر کردند . البته نیروهای خدوم نیروی انتظامی هم کم نیستند ولی هرگز نیروی الهی تعبیر نمی‌شود . ولی از آنجاییکه آقای جنتی همه چیز را از بعد الهی و معنوی نگاه می‌کنند لذا اینگونه اظهار نظرهایی را که در حد کاهش ارزش های اسلامی و الهی است را به سادگی بیان می‌کنند و خیلی راحت یکی را از عرش به فرش و دیگری را از زیر فرش به عرش میبرند فارغ از اینکه هیچ کمکی به عرشیان و فرشیان نمیکنید بلکه هر دو را ضایع می‌کند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
اینکه ما در مقابل همه استکبار ایستا ده ایم اگر شک ندارید از این تحلیل و تعبییر شاخ در بیاوریم تعجب ندارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
خیلی خوب نیروی الهی هستند وقتی در حال خدمتند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
" رئیس دفتر رئیس‌جمهور همچنین درباره انتصاب کرباسیان در شرکت ملی توسط وزیر نفت بیان کرد: شرکت نفت جای بسیار مهمی است و همواره نظر نظام این بوده است که فرد توانمند در این شرکت کار کند "

واقعا خنده داره .

یعنی آدم توانمند تر از آقای کرباسی و زنگنه در ایران وجود ندارد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
برای حل مشکلات ایران به نظر من باید موارد زیر انجام بشه

1-حذف مجلس و شوراهای شهر و روستا

2-تفکیک قوا و دادن استقلال به آنها

3-حذف مالیات بر ارزش افزوده و مالیات شرکت های تولید کننده

4-رایگان شدن آب، برق، گاز، تلفن و بنزین

5-تعطیل شدن تمام وزارت خانه ها و سازمان های دولتی و انجام همه امور بر اساس نظر سنجی از مردم و به صورت یک سایت اینترنتی

6-تعطیل شدن دانشگاه ها

7-حذف مجوز ها برای افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار

9-کاهش سود بانکی به زیر 3 درصد

10-دستگیری مسئولین 40 سال گذشته کشور و تبعید آنها به یکی از نقاط بد آب و هوای سیستان

11-کنترل جمعیت و اعمال سیاست تک فرزندی مشابه چین و عقیم نمودن معتادین

12- حذف عوارض گمرکی بر تمام کالاهای اساسی مردم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
پیشنهادات یک ادم بی سواد.
مهدی
| Germany |
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
شرط یک را باید با انتخابات شفاف و همه گیر عوض کرد .
اصل دهم بسیار جالب است کی باید آنرا اجرا کند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
عالی بود
ناشناس
|
Bulgaria
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
حسین احمد لاریجانی کجایی داداش؟ خودت رو به من معرفی کن؛ 3 میلیون دلار میخوام.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
تنها تنها ؟؟؟ :))
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
سخنان آقای باهنر در مورد رقابت با دولتی کا هنوز تا دوسال از کارش باقی مانده درست هست . دولت فعلا زیر فشار انتقاد و فشار اقتصادی از داخل و خارج هست . مطالبات مردم چه سیاسی و چه اقتصادی و توسعه سیاسی انجام نگرفته است . اما آقای باهنر باید بدانند که در دو سال دیگر هر کسی که کاندید برای رییس جمهوری میشود آیا میداند که مردم بخاطر مسایل سیاسی و اقتصادی یا گرانی ممکن هست فشار به دولت وارد کنند . آیا همه میدانند باید مثل روحانی تحمل داشته باشند واقعا اینرا مطمن هستید . من مطمن نیستم گروه فکری شما چنین باشند آیا شما و رییسی و قایباف واقعا اعتقاد دارید که بشود در چنین مقامی از شماها انتقاد سختی کرد
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
احسنت. واقعا درست فرمودید
مهندس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
شرکت توزیع برق و آبو فاضلاب و شهرداری و مخابرات و فولادها و نیروگاهها و آلومینیوم و مس گل گهر و پتروشیمی ها و پالایشگاهها همگی کارگری محسوب میشوند. معلم ها و کارمندان سازمان فنی و حرفه ای و اداره کار و آبفا روستایی و ... هم کارمندان دولتی هستند. خودتان داوری کنید کدامشان بیشتر حقوق میگیرند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
اوضاع کارمندان بخش دولتی خیلی بدتر از کارمندان بخش خصوصی است. کارمندان بخش خصوصی یا همان کارگری یا همان خصولتی ها سه برابر عیدی میگیرند و افزایش سالیانه شان هم دو برابر بخش دولتی است و حکمشان هم حدود یک تا 2 میلیون بیشتر است. (خصولتی یعنی آبفا شهری و شرکت توزیع برق و فولاد ها و آلومینیوم و پالایشگاهها و پتروشیمی ها و نیروگاهها و مخابرات و ...)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
دولت چرا به بقیه اقشار کمک نمی کند؟در برخی استانها تحت پوشش قرار دادن خانوارها بر اساس نیاز مالی نیست بلکه بر اساس رابطه و آشنا بازی است.خیلی از افراد نیازمند تحت حمایت نیستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
اقدام جالب امام جمعه!!! خلاف کردید مثل هر شهروند دیگر باید جریمه اش را بدهید. در برابر قانون هیچ کس هیچ فرقی با آن راننده وانت سبزی فروش ندارید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
مشهور شدن هم روش دارد اما این روش نخ نما شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
سلام ما رو رهبری عزیز برسونید ، و بهشون بگید تا جان در بدن داریم فدایی شماییم ، این وضعیت اقتصادی خللی در حمایت ما از نظام ایجاد نخواهد کرد ،
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
احتمالا وضعت خوبه که با این گرانی ها مشکلی نداری
ناشناس
| Bulgaria |
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
احتمالا همونیه که امریکا براش جایزه 3 میلیون دلاری گذاشته! خودتی؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
شما چی مثل دورو ها تا یک فشاری پیش می اید رنگ عوض می کنند و می روند در زمین دیگران؟
با شما ها بودم که دو نظر دهنده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
نه عزیزم نه وضع مالی خوبی دارم نه رانت خوارم کشاورز زاده ای هستم که ماهی ۲ میلیون حقوق میگیرم ، ولی ارامش کشورم برایم مهم ی است و از تمام کسانی از رهبری جهت پیشپرد اهداف ، ، سیاسی خود سو استفاده میکنند بیزارم م
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
من هم فدای رهبرم و به خاطر دو لقمه بیشر حاضر به فدا کردن ایران عزیزم نیستم.
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
تابی جان هر چه طرح پرسش میکنیم آنتی سانسورش میکنی پس حداقل اینو نظر را درج کنید . درود بر خاتمی و یارانش که در دو مرحله بالای ۲۰ میلیون آورد
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
تعجب میکنم کلمه ای کمی تند بنویسیم تابناک سانسور میکنه.ولی امار این رو هر شب منتشر میکنه.خاکستر روی اتیش رو کنار میزنه که چی بشه؟فکر نمیکنم حتی یکنفر مخاطب تابناک مونده باشه که امارشو ندیده باشه.فقط قضیه بنظرم تحریکه طرف مقابل هست وبس
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
ان عمق استراتژی مدیترانه کجا هست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
احتمالا خواب مونده یا تو ترافیک جاده چالوسه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
ناشناس 23:20منم دنبالش می گرذم .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
چپ های ناکارامد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
امروز جناب نوبخت همیشه خندان اب پاکی رو روی دست کارکنان ریخت و گفت امسال افزایش حقوقی درکار نیست ؟! درامد دولت ۳ برابر شده ، حقوق کارمندان به یک سوم کاهش یافته ، بعدش نوبخت خوس خبری میده که فعلا بسوزید و بسازید ، همه مثل شما حقوق ۴۰ میلیونی نمیگیرند ؟! خدا شاهده طرف اضافه کار نکرده اش تو یکی از نهادها به اندازه کل حقوق من معلمه ؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
حالا اگر این امام جمعه مشهد یا تهران بود پلیس از کار برکنار می کردند می گفتند این پلیس با روحانیت مشکل داره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
مسخره مسخره با این نظرت
mm
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
باهنر تا دیروز فکر میکردیم همتون شیفته خدمتیت ولی حالا فهمیدیم بجنگ تا بجنگیم بوده است کجای معارفِ اسلام به تو این اجازه را داده که برای کسب جا و مقام باید جنگید
شهابی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
آقای باهنر ببخشید اما
دست بردارید از رقابتی که سودی به حال مردم ندارد و رضای خدا در آن نیست
در خدمت به مردم و اجرای اوامر الهی از یکدیگر سبقت بگیرید لطفا.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
اگه تحریمهاا اهداف امریکا رو تامین نکنه و ایران از برجام خارج بشه و و غنی سازی رو از سر بگیره جنگی تمام عیار رخ خواهد داد و امریکا فقط دنبال همین سناریوست تا به کمک عربستان و اسراییل انرا پیاده کنه ،
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
اینقدر راحت نیست
نعمت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
خودرو سازان و همه تولید کنندگان خدمتگزاران کشورند و باید خدماتشان ارج نهاده شوند. بنده با تجارب فراوانی که در عرصه انقلاب دارم وجود هرگونه مافیا را تکذیب میکنم. الان در کجای دنیا پراید و پژو و... به این راحتی در دسترس است؟ کشورهای دیگر مردم مجبورند بخاطر خودرو وابسته و استعمار غرب شوند ولی ما مستقلیم. همین ماشین تویوتا چندوقت پیش اعلام کرده که بخاطر اشتباهی کوچک در بدنه مصرف سوخت خودرو مقدار کمی افزایش دارد و مجبور شدند ماشینها را پس بگیرند و به مردم بیچاره ماشین جدید بدهد. ولی تابحال این اشتباهات برای ماشبن های ما پیش نیامده و این نشاندهنده پیشرفت ماست.
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
با غلط املایی قشنگتره.ولی بازم احسنت.مثل همیشه عالی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
آقای با هنر از انقلاب دیگر چه می خواهی. حالا بفرمایید چکار کرده اید؟ اصلاح طلب و اصولگرا دو واژه. من درآوردی که نوبتی بر مردم حکمرانی می کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
دقیقا اصلاح طلبان و اصولگرایان۲سال پایانی دوره دوم را چنان عملکرد بد اقتصادی از خود بروز می دهند که نوبت ۸ساله به دیگری برسد.یعنی روحانی واقعا نیاز بود۴سال اول از تعامل و گفتگو و لغو تحریم و...بگوید و در ۴سال دوم از ادبیاتی شبیه محمود استفاده کند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
احمدی نژاد بد بود،اما روحانی فاجعه است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
یه جوری نوشتید اقدام جالب فکر کردم حقوق و داراییشو داده چندتا مستضعف،پیش خدا مگه چه فرقی با من کارگر بدبخت داره که با یه موتور قراضه خیلی وقتا جریمه میشم،خودتون دارید فرهنگ شهروند درجه یک و دو وسه و...را رواج میدید...ضمنا دم از افزایش حقوق کارگر نزنید که من وخانوادم بیچاره شدیم،شما رو قسم سربرج بگید میخوا یارانه ای چیزی بدیم ما کارگرا را جمع کنید یه سمی سیانوری چیزی بریزید تو غذایی آبی چیزی اول نفر منم بکشید تا هم شما راحت شید هم من کارگر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
بهتر بود آقای جنتی به علل این حد از نارضایتی مردم اشاره می کردن نه اینکه جلوی نارضایتی را گرفتن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
اقای باهنر با این سخنان نشان دادند که همگی شیفتگان قدرت و منصب بوده اند و جمله عاشقان خدمت فقط و فقط شعار بوده برای بدست گرفتن قدرت
ناشناس
|
Canada
|
۰۵:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
اگر خدمات نیروی انتظامی نبود، کارِ براندازان و آشوب‌طلبان عملی می‌شد اما در درجه اول به لطف خداوند متعال، و در درجه بعدی نیروی انتظامی نیز به عنوان ابزار مقدرات الهی که جزء نیروهای الهی هستند، نگذاشت چنین اتفاقی روی دهد.!!!
ناشناس
|
-
|
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
منم میخام دکتر بشم مهندس برم شب بخابم صبح متخصص چشم بشم....
ناشناس
|
-
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
سه میلیون برای زنده ان فرد میدهند یا مرده اش؟
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
اقای جنتی در هر کشوری اعتراص هست و نیروهای انتطامی مسئول کنترل هستند و در نطام ما نیز همینطور است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
مسئولان محترم به جای افزایش حقوق کارگران، قیمتها از جمله ارز را پایین بیاورید چون افزایش حقوق هم تورم زاست و هم باعث فشار به کارفرمایان و در نتیجه تعطیلی شرکتها و بیکار شدن کارگران می شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
امان از دست این اذن. قانون شکنی با اذن ، اختلاس با اذن ، فساد مالی با اذن ،
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
محمد باقر قالیباف مجلس یازدهم دریای کارائیب منطقه حفاظت شده خاییز سیروس مشفقی