بازدید 16691
مدتی است، پرونده پیش فروش خودرو به علت‌های مختلف افزایش یافته و بر تعداد معترضان افزوده شده است. به گفته دادستان عمومی و انقلاب تهران، هفده پرونده هم اکنون در دادسرای تهران در همین زمینه مفتوح است که یکی از این پرونده ها مربوط به مفتاح رهنورد است. تاکنون ۱۲۲۶ تن در جریان ماجرای فروش خودرو توسط شرکت مفتاح رهنورد شکایت خود را به ثبت رسانده اند.
کد خبر: ۸۴۵۶۴۱
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰ 24 October 2018

۸۵۰۰ نفر شاکی پیرامون پیش فروش خودرو/ رمز گشایی از ۱۲۲۶ نفر مالباخته شرکت مفتاح رهنوردمدتی است که پرونده پیش فروش خودرو به علت های مختلف افزایش یافته و بر تعداد معترضان افزوده شده است. به گفته دادستان عمومی و انقلاب تهران 17 پرونده هم اکنون در دادسرای تهران در همین زمینه مفتوح می باشد. یکی از این هفده پرونده مربوط به مفتاح رهنورد است. تاکنون 1226 نفر در جریان ماجرای فروش خودرو توسط شرکت مفتاح رهنورد شکایت خود را به ثبت رسانده اند.

به گزارش تابناک اقتصادی، خودروهای پیش فروش شده تاکنون دردسرهای بسیاری برای خریداران این نوع خودروها ایجاد کرده است. عدم تحویل بموقع خودرو، اخذ مبالغی بیش از آنچه در قرارداد ذکر شده است، عدم عودت وجه پرداختی و ... همه و همه از جمله مشکلاتی است که این روزها گریبان مشتریان این خودروها را گرفته است؛ هر چند بی ثباتی برخی قوانین و مقررات در واردات خودرو در یک سال گذشته، یکی از موارد بروز این مشکلات بوده است، شرکت ها نیز از اطلاعات ناکافی مشتریان سوءاستفاده کرده و در این نابسامانی های فروش خودرو مقصر بوده اند.

در ماجرای خودروهای پیش فروش شده توسط برخی شرکت ها، همین بس که به گفته عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران، هم اکنون 17 پرونده در دادسرای تهران پیرامون پیش فروش خودروها مفتوح شده است که حداقل 8500 تن در این پرونده ها شاکی هستند و 490 میلیارد تومان ادعای پول این اتومبیل ها شده است. یکی از این پرونده های مفتوح مربوط به شرکت مفتاح رهنورد است که در یک سال گذشته با حاشیه های بسیاری همراه بوده و به گفته جعفری دولت آبادی تاکنون 1226 تن از این شرکت شکایت کرده اند.

بعد از ماجرای رامک خودرو که در هفته گذشته در سایت تابناک اقتصادی تهیه و منتشر شد، در این مطلب می خواهیم به پرونده مفتاح رهنورد بپردازیم.

پیش از آنکه به تاریخچه شرکت مفتاح رهنورد پرداخته شود، باید به گذشته شرکت طلوع تجارت سماء پرداخت، چون به نوعی این دو شرکت مشترکاتی با یکدیگر دارند که قابل تأمل است.

طبق اطلاعات موجود در سازمان ثبت اسناد و املاک شرکت طلوع تجارت سماء به شناسه ملی 10103151304 و شماره ثبت 281610 در نوزدهم مهر 1385 تأسیس شد. نوع شخصیت حقوقی این شرکت، شرکتی با مسئولیت محدود بود. این شرکت، یک شرکت لیزینگی خودروهای لوکس بود و در سال 1393 طبق آنچه در روزنامه ایران به ثبت رسیده است، پرونده میلیاردی این شرکت از 130 زن و مرد به جریان افتاد. یکی از مال باختگان این شرکت در مصاحبه ای عنوان نمود: ما به اعتبار نام هایی که عضو هیات مدیره شرکت بودند و از افراد بانفوذ در واردات خودرو محسوب می شدند به شرکت اعتماد کردیم و بدون قرارداد محضری و رسمی پول را به حساب آن ها ریختیم اما بعدها فهمیدیم که آن ها بدون اطلاع رسمی از شرکت خروج کرده اند و حالا هیچ اتهامی متوجه آن ها نیست!

پرسش این است که این نام های معتبر چه کسانی بوده اند که بدون اطلاع رسمی از شرکت طلوع تجارت سماء خارج شده اند؟ پاسخ این پرسش ما را به نقطه اتصال دو شرکت طلوع تجارت سماء و مفتاح رهنورد می رساند. طبق تصاویر زیر میثم رضایی و علی اکبر حسن خانی در شرکت طلوع تجارت سماء دارای سهم بوده اند که هر دو در دو تاریخ متفاوت و تقریباً نزدیک به هم از این شرکت خارج شده اند.

۸۵۰۰ نفر شاکی پیرامون پیش فروش خودرو/ رمز گشایی از ۱۲۲۶ نفر مالباخته شرکت مفتاح رهنورد

۸۵۰۰ نفر شاکی پیرامون پیش فروش خودرو/ رمز گشایی از ۱۲۲۶ نفر مالباخته شرکت مفتاح رهنورد

میثم رضایی، طبق اطلاعات موجود در سازمان ثبت اسناد و املاک در دهم تیر 1393 اقدام به تأسیس شرکتی با نام مفتاح رهنورد منطقه آزاد انزلی می کند. تصویر زیر نشان می دهد که میثم رضایی در این شرکت مدیرعامل و علی اکبر حسین خانی هم به عنوان عضو هیأت مدیره انتخاب می شوند.

۸۵۰۰ نفر شاکی پیرامون پیش فروش خودرو/ رمز گشایی از ۱۲۲۶ نفر مالباخته شرکت مفتاح رهنورد

اوضاع برای شرکت مفتاح رهنورد خوب پیش می رود و حتی میثم رضایی مدیرعامل این شرکت که متولد 18 مرداد 1362 می باشد و در سنین جوانی به سر می برد به سمت های گوناگونی چون ریاست انجمن صنفی واردکنندگان خودرو، نماینده رئیس اتاق اصناف ایران در کمیسیون تخصصی خودرو، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو و ... منصوب می شود تا اینکه در سال گذشته و با بسته شدن سایت ثبت سفارش این شرکت نمی تواند به تعهدات خود در قبال مشتریان عمل کند و مشکلات این شرکت آغاز می شود. حتی این شرکت درست به تاریخ معارفه محمد شریعتمداری به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت نامه ای را به وی ارسال می کند تا وزیر دستور دهد همکاری های لازم جهت واردات خودروهای این شرکت صورت گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت هم در هامش این نامه، خطاب به مجتبی خسروتاج، رئیس سازمان توسعه تجارت می نویسد: جناب آقای خسروتاج، با سلام. حُسن حضور این مجموعه در مجموعه واردکنندگان اندک خودرو مایه ی تعدیل قیمت ها حتی قیمت نمایندگی است. لذا مطالب این انجمن هم در جلسات سیاست گذاری شنیده شود. از طرفی اگر ثبت سفارش صورت گرفته و تعهداتی به مشتریان ایجاد شده است نباید لطمه بخورد حتی اگر درآمد اتفاقی به وجود آید. وظیفه نظام مالیاتی است که حقوق حقه اش را اخذ کند.

۸۵۰۰ نفر شاکی پیرامون پیش فروش خودرو/ رمز گشایی از ۱۲۲۶ نفر مالباخته شرکت مفتاح رهنورد

به هر حال گویا این نامه هم راه به جایی نمی برد و مشکلات شرکت مفتاح رهنورد، روز به روز بیشتر می شود. دوباره شرکت مفتاح رهنور در 17 خرداد 1397 نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت ارسال و کلیه اقدامات انجام شده این شرکت را مطابق با ضوابط سازمان حمایت عنوان می کند.

در این نامه به اقدام سازمان حمایت در قرار دادن نام شرکت مفتاح رهنورد در فهرست شرکت های غیرمجاز برای پیش فروش خودرو و جوابیه این شرکت به سازمان حمایت نیز اشاره می شود. شرکت مفتاح رهنورد در این نامه معتقد است، علیرغم اینکه تمام خواسته های سازمان حمایت صورت گرفته، این سازمان با قرار دادن نام شرکت مفتاح رهنورد در فهرست شرکت های غیرمجاز برای پیش فروش خودرو باعث تشویش اذهان عمومی و خدشه دار شدن اعتبار این شرکت شده است. به همین منظور، شرکت مفتاح رهنورد از سازمان حمایت شکایت می کند؛ اما شرکت ادعا می کند با اصرار سازمان حمایت این شکایت پس گرفته می شود.

در پاراگراف انتهایی نامه اشاره می شود، با وجود استرداد شکایت، سازمان حمایت به جای پیگیری پرونده شرکت، در اقدامی دیگر در 25 بهمن 1396 بر خلاف اصل انصاف و کاملاً یکجانبه اقدام به صدور حکم سنگین دایر بر پرداخت مبلغی بیش از 218 میلیارد ریال می کند. شرکت ادعا می کند، واجد شرایط کافی و لازم جهت اخذ مجوز پیش فروش بوده و مجوز پیش فروش به موجب دادنامه 477 به نفع و در حق شرکت مفتاح رهنورد صادر گردیده است. این نامه جهت استحضار بازرس به تاریخ 21 خرداد 1397 پاراف می شود.

تصویر این نامه را در زیر مشاهده می کنید.

۸۵۰۰ نفر شاکی پیرامون پیش فروش خودرو/ رمز گشایی از ۱۲۲۶ نفر مالباخته شرکت مفتاح رهنورد

۸۵۰۰ نفر شاکی پیرامون پیش فروش خودرو/ رمز گشایی از ۱۲۲۶ نفر مالباخته شرکت مفتاح رهنورد

به هر صورت در نهایت این نامه نگاری ها با وزیر صنعت، راه به جاری نمی برد و بدهی ها و تعهدات ایجاد شده به مشتریان باعث می شود میثم رضایی، مدیرعامل این شرکت فرار کند. در چهارم شهریور 1397 محسنی اژه ای در گفت وگو با خبرنگار مهر خبر بازداشت «م.ر» متهم پرونده واردات خودرو را تأیید می کند و 17 شهریور 1397 نیز در برنامه تلویزیونی نگاه یک اظهار داشت:  وزارت اطلاعات اخیراً یکی از افراد متهم را به نام میثم رضایی بنحو بسیار خوبی دستگیر کرد؛ چون این فرد در قضایای اخیر متوجه شده بود که احتمال دارد دستگیر شود و قصد فرار داشت. البته اتهام این فرد قصد فرار بوده و پرونده‌اش در حال بررسی است. لذا اگر اقدامات خوب وزارت اطلاعات نبود، دستگیری این فرد امکان پذیر نمی‌شد. 

با توجه به توضیحات بالا، برای اطلاعات بیشتر از این موضوع که پرونده مفتاح رهنورد هم اکنون در چه مرحله ای است، با یکی از مال باختگان این شرکت که با سایت تابناک تماس گرفته بود، مصاحبه ای ترتیب داده شد.

این فرد به خبرنگار تابناک اقتصادی گفت: هنوز هیچ اقدام عملی انجام نشده است. به بازپرس هم که جهت پیگیری قضیه مراجعه می کنیم، پاسخی داده نمی شود. هنگامی هم که به سایت دادسرا برای پیگیری پرونده نیز مراجعه می شود ملاحظه می گردد که نوشته شده این پرونده محرمانه است. مشخص نیست علت محرمانه عنوان نمودن پرونده چیست؟

این مالباخته ادامه داد: متأسفانه شرکت از مبهم و نا مشخص بودن روند پرونده برای مال باختگان، سوء استفاده نموده و سعی به اغوای مجدد مال باختگان دارند. تا آنجا که عوامل ایشان توافق نامه ای را تنظیم نموده اند تا مشتریان را در جهت پس گرفتن شکایات خود و رضایت برای مدیر عامل (میثم رضایی) ـ که قصد فرار از کشور را داشته است ـ ترغیب نمایند و از همه بدتر اینکه ادعا می نمایند کسانی که شکایت خود را پس بگیرند، در اولویت پرداخت مطالبات هستند و کسانی که چنین نکنند باید سال ها در صف تصمیمات قانون بمانند.

وی در ادامه افزود: شرکت مفتاح رهنورد، طبق نامه مورخه 07/06/96 از مدیرعامل شرکت به وزیر محترم صمت، به تعداد 1165 دستگاه خودرو از محل پیش خرید خودرو توسط مشتریان، ثبت سفارش و خریداری نموده است که در گمرکات موجود است. همچنین علاوه بر این 1165 خودروی خریداری شده، شرکت مذکور به تعداد1160 دستگاه خودروی سواری دیگر در بازه زمانی 10/10/96 لغایت 24/12/96، ثبت سفارش نموده که مورد تأیید وزارت صمت نیز واقع شده است، ولی اطلاعات دقیقی از خودروهای خریداری شده در اختیار مال باختگان نمی باشد.

این مال باخته همچنین گفت: از آنجا که مدیر عامل شرکت مفتاح رهنورد (میثم رضایی)، همزمان با عدم پایبندی به تعهداتش، اقدام به ثبت شرکت "آرتمن موتور کیش" و اخذ نمایندگی رسمی شرکت "فیات" نموده، بیم آن می رود، بخشی از سپرده های مشتریان که برای پیش خرید خودروهای ساخت کشورهای کره و ژاپن، به حساب این شرکت واریز شده است را جهت راه اندازی نمایندگی رسمی و خرید خودروهای "فیات" متعلق به کشور ایتالیا سرمایه گذاری نموده باشد.

بر اساس بررسی های تابناک اقتصادی، باید یادآور شد که میثم رضایی در 9 تیرماه 97 در گفت وگو با تسنیم، با اشاره به همکاری شرکت فیات با کشور آذربایجان و تولید محصول در این کشور گفته بود: همانطور که می دانید آذربایجان در سال های اخیر رشد اقتصادی و تولید ناخالص داخلی بالایی داشته و با وجود منابع بسیار کمتر از ایران توانسته پیشرفت خوبی داشته باشد که همکاری با فیات در سایت آذربایجان نیز از همین دست است؛ البته این شکل از همکاری تنها با حمایت های دولت آذربایجان از بخش خصوصی شکل گرفته که امیدواریم مسئولان ما در دولت و وزارت صنعت نیز از این الگوها استفاده کنند.

۸۵۰۰ نفر شاکی پیرامون پیش فروش خودرو/ رمز گشایی از ۱۲۲۶ نفر مالباخته شرکت مفتاح رهنورد

۸۵۰۰ نفر شاکی پیرامون پیش فروش خودرو/ رمز گشایی از ۱۲۲۶ نفر مالباخته شرکت مفتاح رهنورد

۸۵۰۰ نفر شاکی پیرامون پیش فروش خودرو/ رمز گشایی از ۱۲۲۶ نفر مالباخته شرکت مفتاح رهنورد

این مالباخته در پایان صحبت های خود با خبرنگار تابناک اقتصادی اظهار داشت: ما فریب تبلیغات گسترده این شرکت در روزنامه های کثیرالانتشار، بیلبوردهای سطح شهر و ... راخوردیم و به عنوان مثال خود من تبلیغ این شرکت را در یک روزنامه کثیرالانتشار دیدم و ترغیب شدم از این شرکت خودرو خریداری کنم.

شایان ذکر است هم اکنون که میثم رضایی دستگیر شده است، برخی می گویند که از گذشته در مورد فعالیت های شرکت وی تذکراتی را داده بودند؛ برای نمونه سعید موتمنی، رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو طی مصاحبه ای با خبرنگار جوان آنلاین اعلام نموده است: "دو سال پیش گفتیم که اقدام شرکت مفتاح رهنورد غیرقانونی است، اما برخی از این شرکت حمایت کردند و حقیقت پنهان ماند. متاسفانه مسئولان مربوطه نیز توجهی به حرف ما نکردند و در حالی که باید همان ۲ سال گذشته این شرکت پلمپ می ‌شد، به فعالیتش ادامه داد! رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با بیان اینکه پیش فروش خودرو توسط شرکت‌ هایی امکان پذیر است که از وزارت صنعت مجوز داشته باشند، ادامه می دهد: اقدام شرکت مفتاح رهنورد برای پیش فروش خودرو‌های وارداتی خلاف قانون بوده؛ زیرا این شرکت به عنوان واردکننده، حق پیش فروش خودرو را نداشت، اما این کار را انجام می‌داد! از طرفی کلاهبرداری شرکت مفتاح رهنورد محرز بود، زیرا در زمانی که ثبت سفارش بسته بود انجام نمی‌شد این شرکت از مردم پول می‌گرفت و آن‌ها را پیش فروش می‌کرد!

حال در پایان این پرسش باقی می ماند که اگر این افراد هشدارهایی را پیرامون فعالیت های شرکت مفتاح رهنورد در دو سال پیش داده اند، چرا نهادهای مربوطه این هشدارها را جدی نگرفته و پیگیری نکرده اند و هم اکنون اوضاع این شرکت های واردکننده خودرویی اینقدر پیچیده شده است؟

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۴۰
دهقاني
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
از آنجا كه كلاهبرداري اين شركت محرز است و اقدامات كلاهبردارانه يك شبه و توسط بك نفر اتفاق نمي افتد بلكه مستلزم مدتها برنامه ريزي و هم دستي يك تيم مي باشد لذا جهت مبارزه با مفاسد اقتصادي، درخواست رسيدگي عاجل و قاطع به پرونده ايشان در نظام عدالت گستر جمهوري اسلامي ايران را داريم. همچنين با احتمال به اينكه با مبالغ اخذ شده از خريداران اگر خودريي خريداري نشده باشد احتمال اينكه در بازارهاي موازي چون املاك، ارز و طلا سرمايه گذاري شده باشد لذا يا بايد به خريدارن طبق قرارداد خودرو تحويل داده شود و يا معادل ارزش آن وجه نقد به مالباختگان عودت داده شود.
ضمنا از دستگاه محترم قضائيه تقاضاي صدور راي عادلانه و عاجل را داريم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
کرمان موتور حدود ۹ ماه پیش ۷۰ میلیون تومن از ما گرفته و خودرو بصورت قطعی به ما فروخته ولی به بهانه تحریم از زیر بار مسئولیت شانه خالی میکنه.لطفا پیگیری کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
من اطلاعات کاملی دارم. تمام زیر و بمش را میدونم. ...
ماهان
|
Germany
|
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
باسلام با توجه به تبلیغات گسترده در روزنامه ، بیلبوردهای شهر و حتی حضور در صدا و سیما و همچنین سمتهای مختلف دولتی باعث اطمینان از این شرکت شده و پولی را که پس اندازم بوده را برای خرید یک ناشین دادم که از اسفند نه ماشین و نه پولی خبری نیست و پولمون با توجه به افزایش دلار ، بی ارزش شده است خواهش دارم جهت پیگیری موضوع آن را رسانه اس فرماید که شاید در روند دادرسی تاثیر داشته باشد
علی
|
Netherlands
|
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
امیدوارم هر چه سریعتر به این پرونده و پرونده های مشابه رسیدگی بشه و با کلاهبردارها که زندگی مردم رو در تنگنا قرار میدن برخورد جدی بشه.
صابر زمانی
|
United Kingdom
|
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
به عنوان نظر، فقط چند سوال از همه خوانندگان محترم متن فوق دارم:

آیا جای سوال نیست که چگونه امکان دارد ناگهان در کشوری ۱۷ شرکت خودرویی اقدام به کلاهبرداری نموده باشند؟ آنهم شرکت های خوشنام و مطرحی که پیش از این بارها و بارها با تحویل به موقع خودرو به تعهدات خود در قبال مشتریان عمل نموده بودند؟ آیا اقدام نسنجیده دولت در ممنوعیت یکباره و بدون اطلاع قبلی ثبت سفارش خودرو و ترخیص خودروهایی که با پول مردم خریداری شده و نگهداری خودروها در گمرک باعث اینهمه نابسامانی در بازار خودرو نبوده است؟ چرا شرکت هایی که پیش از این هیچگونه گزارشی مبنی بر ممنوعیت فعالیت آنان وجود نداشته باید به یکباره فعالیتشان غیر قانونی عنوان شود و این موضوع به اطلاع عموم مردم نرسد، آنهم درحالی که تعهداتی نسبت به مشتریان بی اطلاع خود داشته‌اند که مربوط به پیش از این ممنوعیت ها بوده است؟ اکنون که مشتریان این شرکت‌ها پیش خرید خودروها را آنهم با ارز ۳۶۰۰ تومانی انجام داده‌اند آیا اینکه انتظار داشته باشند خودروهای خود را با همان نرخ سابق تحویل بگیرند انتظاری غیر منطقی‌ست؟ چه کسی پاسخگوی ضرر و زیان کمرشکنی است که این مردم به دلیل اعتمادشان به معتمدین نظام جمهوری اسلامی (ریاست انجمن صنفی واردکنندگان خودرو، نماینده رئیس اتاق اصناف ایران در کمیسیون تخصصی خودرو، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو و ...) متحمل شده اند؟ آیا اعتماد مردم به معتمدین این نظام مقدس باید تاوانی چنین سنگین داشته باشد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
چرا شفاف تر صحبت نکردین،‌ مثلاٌ وزیر رفاه همش در لفافه صحبت می کنه، به چه درد می خوره، اگه نمی تونه واضح صحبت کنه، ساکت باشه بهتره
سعید
|
Japan
|
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
از مالباختگان این شرکت هستم ما فقط تقاضای رسیدگی هرچه سریعتر دادگاه هستیم همینطور میخواهیم عوامل شرکت که همچنان در حال اغوای مجدد مشتریان هستند نیز تحت پیگرد قرار گیرند تا اینقدر راحت در این فضای ایجاد شده بنفع میثم رضایی فعالیت نکنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۳
واقعا چرا شماها اینقدر زود گول می خورید .وپولتون رو به راحتی در اختیار این افراد بدون پرس وجو می گذارید....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
اين شركت واقعا كلاهبرداري كرده و كل سرمايه زندگي خيلي هارو دزديده و متاسفانه هيچ گونه ممانعتي از كلاهبرداري اين شركت كه نشده و به نوعي با تبليغات گسترده در رسانه به آن كمك هم شده
علي ميرزا عزيزي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
مثبت
علی مجبدّی راد
|
France
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
خدا کمک کنه
محمد
|
United Arab Emirates
|
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
ضمن تشکر از شما و دوستانی که صدای مالباختگان رو منعکس میکنند ، بنده نیز مالباخته ی این شرکتم و چندین خانواده را درگیر کردم بواسطه این قراردادم. موارد و مطالب مورد تأیید است ، لذا نقش رسانه ی ملی را نباید در جلب اعتماد مردم به این شرکت دست کم بگیریم، چرا که بارها میثم رضایی به عنوان کارشناس واردات خودرو در برنامه های زنده ی شبکه افق شبکه خبر شبکه ۲ شبکه یک گفت و گوی ویژه خبری و غیره حضور داشته که در آپارات و یوتیوپ و ... بار گذاری شده. ممنون
مالباخته
|
United Kingdom
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
از سایت تابناک بابت شفاف سازی و رساندن صدای مشتریان مفتاح رهنورد به مسئولان و انشاالله احقاق حق شان تشکر میکنم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
من همیشه پیش خودم فکر می کردم چطور مردم جرات دارند پولشان انهم پولهای صد میلیونی برای ششماه یا بیشتر به چنیین شرکتهای غیر معتبری بسپارند اب از سر چشمه گل الود است و ان اینه چر ا این شرکتهای چندساله غیر معتبر اجازه دارند پول مردم برای پیش خرید وصول کند وبا ان تجارت کنند چون سر منش تمام این بحرانها همین است مثل بانکهای غیر معتبر که پول مردم برای مشارکت در سود می گرفتند به بانکهای دولتی هم شک داشتم که ایا پولم به این بانکها برای سپرده گذاری بدهم یا نه چه برسه به این شرکتها غیر معتبر با عمر چتد روزه اصلا برای خرید خودرو انهم از خارج نباید پیش خرید داشته باشیم باید وارد کننده انقدر سرمایه داشته باشد که با پول خودش بتواند خو.درو وارد کند ومردم ازان وارد کننده خودرو بخرند نه پیش خرید کنند پیش خرید باید فقط به تولیدکننده گان وافعی خودرو تعلق بگیره وبه سایر تسری پیدا نکند انهم به وارد کننده. مثل گذشته و لی در کشور ما این افراد از بی سرسامانی و غیبت یک حکومت مفتدر وفهیم به سادگی سو استفاده می کنند کلاهبرداری می کنند اینها می توانند با راههای به ظاهر فانونی دست بتخلف بزنند وهیچکسی در این بلبشوی حکومتی که چندین اداره کننده دار نفهمد .و اما مردم برای خرید خودرو چنان چشم هم چشمی می کنند وتند تند خودرو میخرند انهم به تعداد اعضا خانواده که دیگر به هیچی توجه نمی کنند . خلاصه نه وزرات خانه کارش بلده ویا افراد رانت خوار فاسدی داره ونه مردم توجه کافی به شرایط نا مطمئن خرید دارند
فراز افراسیابی
|
United States
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
شرکت مفتاح رهنورد
فقط قول و‌عده الکی داده
الان ۱۱ماه هستش که پول گرفته نه ماشین و‌داده و‌نه خبری از پولم‌هستش
خود شرکتم‌که پلمپ شده هیچ کسم پاسخکو‌نیست
این اقا معاون وزیر صنعت معدن هستش (معاون شریت مداری)
خودشون میدونستن ثبت پسته میشه چرا باز ماشین ثبت نام میکردن
و چرا در حال فرار گرفتنش حرفی زده نشد که معاون شریعت مداری بوده
وچرا الان هیچ کس پیگیری نمیکنه
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
بنده مالباخته همین شرکت هستم. در تلفن همراه م ر ۳ پیامک از مبایل شخصی وزیر را به من نشان دادند که قول مساعدت و حل شدن قریب الوقوع مشکلات ترخیص خودرو را میدانند. یا اینکه در اخبار شبکه سراسری این آقای کلاهبردار را به عنوان کارشناس مسائل و مشکلات خودرو را بررسی میکرد. شرکت مفتاح سهامی خاص است. چرا با اطاله وقت موجب تشویش اذهان مالباختگان میشوند؟؟! بسیاری از مشتریان مشکلات عدیده ای دارند و از حکومت اسلامی جز دادخواهی انتظار نمیرود !
کرج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
تابناک عزیز قصه نخور

مردمی که با این همه امکانات می تواند اطلاعات کسب کنند و متاسفانه نمی کنند همین مسائل پیش می یایید

هنوز قریب به اکثریت مردم فرق بین گارانتی و وارانتی نمی دوننن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
مثل اینکه بعد از چهار سال کسی به فکر ۱۷۰ هزار مالباخته پیده شاندیز نیست؟
محمود شیرازی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
درجامعه الگوی مطلوب وقانومند دولت باید باشد. وقتی دولتمردان نمی تواند به نقش مدیریتی مطلوب خود عمل کنن، چرا نباید انتظار داشت در جامعه این همه بزه وجود نداشته باشد؟آیا ما دراکثرآسیب های اجتماعی دردنیا جزو اولویت های اول نیستیم؟ ایا عامل اونا میثم رضایی وشرکت مفتاح رهنورد است؟پر واضح هست نه. به نظر من عامل اصلی این بزه کل سیستم مدیریتی نا کارآمدکشور است که این همه تخلف در کشور وجود دارد. اگر دولت توانمند است چرا نمی تواند مشکلات از این دست رو پیشگیری وپس از اتفاق سریعا جمع جور کند؟
مهدی
|
Germany
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
خدا ازشون نگذره بدبختمون کردن
رضا
|
United States
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
واكاوي كلاه برداري شركت مفتاح رهنورد

شركت مفتاح رهنورد يا بعبارتي گروه مفتاح تحت مديريت جناب آقاي ميثم رضايي بعنوان فردي چند شغله و تاجري متصل به افرادي خاص كه ضمن داشتن مديريت مجموعه خود پست رييس انجمن صنفي وارد كنندگان خودرو و همچنين مشاور كميسيون اصل ٩٠مجلس را نيز يدك مي كشد.
با آغازتصميم گيري توسط سازمان توسعه تجارت مبني بر توقف ثبت سفارش خودرو در سال ٩٦و آغاز مجدد در نيمه پاياني سال ٩٦ اين شركت را از تبليغات پيش فروش خودروهاي وارداتي باوعده تحويل به موقع متوقف نكرد و اين شركت با استفاده از فرصت موقعيتي آقاي رضايي عليرغم اعلام نام اين شركت توسط سازمانهاي مسءول اعم از سازمان حمايت از مصرف كنندگان و غيره ... مبني بر انجام تخلفات محرزهمچنان تاكنون به فعاليت خود ادامه داده است.اما فارغ از اينكه در فاصله زماني توقف و باز شدن ثبت سفارش ضمن وعده هاي بي اساس به منظور اينكه منافع مجموعه مفتاح حفظ گردد مشتريان يا بعبارتي مال باختگان بلا تكليف رها گرديده و همكنون نيزكه حدوديكسال اززمان بسته شدن ثبت سفارش و فراز و نشيب هاي متعدد آن ميگذرد ايشان با انجام واردات و در نهايت انجام تخلفات متعدد با سرمايه مردم در تحويل خودرو تعلل مي نمايند تا بدينوسيله با سوداگري نسبت به فروش خودروها در بازار آزاد سود كلاني را عايد خود نمايند.جهت اطلاع با نوسانات ارز و آخرين تركشت قيمت خودروهاي وارداتي نسبت به سال گذشته و زمان مشابه متوسط ۲تا۲.۵برابر افزایش بافته است که فرصتی است برای سودجویان و دلالان!
حال سوال اين است كه چرا چنين افرادي در حوزه هاي مختلف نه تنها براي خودرو بلكه در بسياري از حوزه ها بيايند و سرمايه ملت و جماعتي را پايمال نمايند ؟آيا وقت آن نرسيده كه بساط امثالهم مثل بابك زنجاني ها و خاوريها رسيدگي و تسويه شود؟
پاسخ اين سوالات و خيلي ازسوالات مشابه را تا كي بايد بي پاسخ گذاشت كه دست سودجويان روزبروز بازتر شود و نظام اسلامي را زير سوال برند؟تا كي بايد صرف نمايش و تقليد نامگذاري هاي هدفمند مقام معظم رهبري را صرفا براي شعار چه در نوشتار و چه در گفتار استفاده نماييم.تا كي و تا كجا!
در شرايط كنوني و پيش رو كشوركه برهمگان مشخص است نه مهم چپ و راست و نه اصولگراو نه ااصلاح طلب را مي طلبد ،بلكه اجماع ملي را خواهان است كه مبادا روزگاري برسد كه ديگر مجال چاره نيست و ديگر دير است!
سرمایه مانی رو به فناست باید کاری کرد چرا کهب طبق پیگیری حدود ۳۰۰میلیارد تومان از مردم پول دریافت شده و دریغ از یک ماشین تحویلی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
طمع کاری خریداران مقصره یارو می گه ماشین 300 میلیونی رو 3 ماه دیگه بهت می دم 150 عقل شما چی می گه؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
وقتی چیزی رو نمیدونید چرا بیخود اظهار نظر میکنید من خودم مهر ۹۶ خودرو ثبت نام کردم با قیمت قطعی ۱۲۵ ملیون پیش پرداخت ۶۰ ملیون و تحویل ۱۲۰ روز کاری قیمت روز اون خودرو تو بازار آزاد ۱۴۵ ملیون بود این کجاش طمع کاریه ؟
مگه ما کف دستمون رو بو کرده بودیم که بفهمیم در عرض ۴ ماه قراره همون خودرو ۱۴۵ ملیونی بشه ۲۶۰ ملیون و الان هم تا ۳۵۰ ملیون بره بالا
من بالشخصه وقتی دیدم تو بازار با ۱۲۵ ملیون میشه خودرو ۲ سال کار کرده گرفت تصمیم گرفتم چند ماه صبر کنم خورو صفر بگیرم این اسمش طمع نیست
شما هم بهتره وقتی اطلاعات نداری نمک رو زخم مردم نپاشی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
ایران اسلامی
نظری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۳
ما که در سال 95 ثبت نام و با دوروز تاخیر و در صحت سلامت و طبق قرارداد خودرو خود رو از این شرکت تحویل گرفتیم و در زمان دریافت پلاک چیزی در حدود 6 الی 7 نفر دیگه هم داشتند پلاک میکردند ، مسبب اصلی دولت و وزارت خونه و قوانین من درآوردیه که خیلی ها رو بدبخت میکنه ، چه شرکتها و چه ثبت نام کنندگان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۳
دستگاه قضایی جهت رسیدن مشتریان به حقوق حقه بی درنگ اقدام نماید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۳
مگه ایرانخودرو خودروهای مرداد ماهشو تحویل داده که رامک خودرو ازش انتظار داشنین! هیچ جای دنیا اینچنین پیش فروش خودروی عجیب ندارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۳
این ملت تا کی باید گول این شرکتهای فروش خودرو رو باید بخورند .تا کی .
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۳
لطفا دیگر شرکتهای کلاهبردار و حقه باز رو هم معرفی بفرمایید
مجید سلمانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۳
با تشکر از سایت تابناک دستگاه قضائی رسیدگی کن بیچاره شدیم
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۳
با سلام. یه زندگی آروم و بی دغدغه داشتم که بدبختانه سرمایه ای زیاد از زندگیمو جهت ثبت نام خودرو وارد این شرکت کردم تا یه خودرو بهتر بگیرم تازه ازدواج کردم و سال ها کار کردم تا یه زندگی راحت برای خانوادم فراهم کنم و متاسفانه نه تنها شرکت مفتاح رهنورد پس از یک سال پول منو نداد بلکه فشار بسیار شدیدی وارد زندگیم کرده منو مقروض به خیلی ها کرد واقعا ناراحتم آخه چطور میشه به این راحتی یک شرکت دارای مجوز رسمی به این راحتی کلاه برداری کنه. خیلی ها مثل من در این شرکت اذیت شدن امیدوارم یکی به داد ما برسه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۳
مدیران خودرو حدود سه ماه هست تیگو7 قیمت قطعی ثبت نام کرده وهمه پول ها را گرفته وهروقت پی گیری می کنیم می گوید مجوز هنوز نگرفته ایم تا از منطقه ویژه بم ترخیص انجام گیردوهیچ کس جوابگو نیست وجالب این است که باز هم ثبت نام می کنددستگاه قضایی هم غافل از این موضوع نشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۳
دو سال پیش گفتیم که اقدام شرکت مفتاح رهنورد غیرقانونی است، اما برخی از این شرکت حمایت کردند و حقیقت پنهان ماند...........:::::::: این " برخی " که هستند ؟ یا اعلام اسامی این " برخی " خیلی چیز ها آشکار می شود .
ب.ن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
من از مال باخته های مفتاح هستم
به من ثابت شد هیچ وقت ثبت نام یا پیش خرید انجام ندم و تا وقتی سند وسیله به نامم نشده ولمسش نکردم بابتش پولی پرداخت نکنم
مريم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
با سلام و احترام بنده از مال باختگان شركت عظيم خودرو هستم پولم با هزار بدبختي در اي شركت خواباندم به اميد اينكه ماشين بگبرم و بفروشم واز پول ان كمي استفاده كم براي امورات بي عقلي كردم شكايت كردم نميدانم تكليف اقاي عظيمي چه ميشود تا وقتي ايشان بازداشت باشند ما دستما به هيجا واز نيست ميدام ايا ماشين ميدهند يا پولم پس ميدهند بلا تكليفم ترو خدا مگر از طريق شما بتوانم پيگير شرايط اقاي عظيمي بشوم كمكمان كنيد هيچ كس پاسخگو يست
مريم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
ميخواستم متنم را اصلاح كنم بي عقلي كردم پولم توي اين شركت گذاشتم در ضمن از انها شكايتم كردم نميدانم ايا به تيجه ميرسم از شما مجله محترم عاجزانه ميخواهم پيگير ايشان در عظيم خودرو بشويد تكليف ما چيست در خود شركت كه ميرويد به هر نوعي امروز فردا ميكنند و ما رال سر ميدوانند
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۷
از مالباختگان شرکت هستم که علاوه بر ضرر مالی اظطراب روانی زیادی بر من و خانوادم ایجاد شده است. از دستگاه قضایی محترم درخواست رسیدگی عاجل داریم.
SNs
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
اگه رئيس انجمن وارد كنندگان خودرو كه دائما در صدا و سيما حضور داشت كار غير قانونى انجام ميداده گناه مشترى كه خودرو يى رو با تحويل سه ماهه ازسال 96 ثبت نام كرده ، ، چى هست !!!! چرا همون زمان شركت پلمپ نشده ؟!! قانون نبايد عطف به ماسبق بشه ، لطفا با ارائه مدرك افرادى كه فقط يك خودرو براى مصرف شخصى خودشون از دو سال پيش ثبت نام كردند رو در اولويت ترخيص و تحويل خودرو قرار دهيد
تقوی
|
United States
|
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
با سلام
مجلس میبایستی ورود خودرو را ازاد میکرده تا خودرو های داخلی رشد ازاد و رقابتی میکردند . هیچ دلیل درستی برای دادن امتیاز واردات به عده معدود ، وجود ندارد . اگر این شرکت مجوز واردات نداشته ، چرا سازمانها و ادارت پیشگیری از وقوع جرایم ، هیچ اقدامی نکرده اند ... دست فروش را کتک میزنند وووو...چرا این جناب در رسانه ها حاضر و با ازادی مطلق ، در مدت طولانی خودروی خارجی و داخلی فروخته و در رسانه های مختلف ، حتی در تلویزیون ، تبلیغ کرده است . ضمنا ، در شرایط عادی ، انجام این معاملات برای ان شرکت سود اور بوده ولی قیمت ارز در مدت کوتاه تغییر زیادی کرده که خود مشکل بزرگی به بازار از طرف بانک مرکزی تحمیل شده است. هیچ جای دنیا اینگونه نیست ...... ...... پولی که به این شرکت پرداخت شده، در ان مقاطع با ارزش و خودروی خارجی نیز در بازار زیاد بوده است ..... نمیدانم مراجع قضایی چگونه قضاوت خواهند کرد ولی من نظر مساعدی در شرایط فعلی ندارم ......غیر از تحویل خودرو ....هر چه باشد ....تحمیلی است ....تعداد زیادی از خریداران دچار مشکلات عدیده و غیر قابل جبرانی شده اند......جناب متشاکی پارتی دار .....و..بیچاره خریداران .....
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس جهش تولید ناو روزولت مناجات شعبانیه تفاوت متانول با اتانول وام کرونا