بلیط پرواز عیدت رو با کمترین قیمت بخر
      
کد خبر: ۸۳۵۶۳۷
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۰ 21 September 2018

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با تأکید بر اینکه کارنامه ۴۰ ساله استکبارستیزی ملت ایران از نشانه‌های پیروزی سیدالشهدا(ع) است، گفت: جمعیتی امروز که در این نظام با استکبار جهانی می‌جنگد همان جمعیت کربلا و استکبارجهانی همان جمعیت ۱۲۰ هزار نفری یزید است و همان‌گونه که در جنگ نظامی شکست‌شان دادیم، امروز هم که سفره ما را هدف گرفته‌اند شکست‌شان می‌دهیم.

به گزارش خبرگزاری حوزه، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، در دهمین روز محرم‌الحرام در جمع عزاداران عاشورای حسینی با اشاره به اینکه سیدالشهدا(ع) در با 120 نفر در مقابل 120 هزار نفر جنگیدند و با وجود کشته شدن خود و تمام یارانشان، پیروز شدند، اظهار کرد: انقلاب امام حسین(ع) انقلاب پیروز است و یزیدیان با همه کشتارها و سرکوب‌گری‌ها، با همه عِده و عُده‌ قدرتی که در سرکوب وجود مقدس اباعدالله(ع) و یارانش داشت، شکست خورده‌اند. آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، در دهمین روز محرم‌الحرام در جمع عزاداران عاشورای حسینی با اشاره به اینکه سیدالشهدا(ع) در با 120 نفر در مقابل 120 هزار نفر جنگیدند و با وجود کشته شدن خود و تمام یارانشان، پیروز شدند، اظهار کرد: انقلاب امام حسین(ع) انقلاب پیروز است و یزیدیان با همه کشتارها و سرکوب‌گری‌ها، با همه عِده و عُده‌ قدرتی که در سرکوب وجود مقدس اباعدالله(ع) و یارانش داشت، شکست خورده‌اند.

امام جمعه مشهد با تأکید بر اینکه ما می‌توانیم به دنیا این موضوع را ثابت کنیم، تصریح کرد: در برابر این منطق که امام حسین(ع) پیروز و دشمن امام شکست خورده است باید ملاک و مدرکی که دنیای امروز بپسندد و با تحلیل‌ها در دکترین سیاسی قابل باور باشد، نشان دهیم.

وی با اشاره به اینکه مسأله قیام امام حسین(ع) مقابله با یک جریان حاکم مجهز به تمام سلاح‌های مرگبار آن روز نبود بلکه قیام در برابر انحراف ملت ها بوده است، عنوان کرد: اباعبدالله(ع) اصل انگیزه قیام‌شان را اصلاح امت جدشان مطرح کرده‌اند پس اینگونه برداشت می‌شود مشکل در امّت بود نه فقط در جریان ظالم و مستکبرحاکم. اگر ملت اشکال نداشت، جریان ناپاک و ظالم بر سرنوشت اسلام و مقدرات دین مسلط نمی‌شد که با حجت خدا آنگونه رفتار کند.

لشکر یزید گوسفندانی تحت‌ سلطه بودند نه سپاهی نظامی

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه هدف از عزاداری‌های حسینی درک ماهیت واقعه عاشورا است، خاطرنشان کرد: عزاداری‌های ما صرفا برای مظلومیت‌های گذشته و مصائب دلخراشی که در تاریخ افتاده و امروز هم وجود دارد، نیست بلکه تمام موضوعیت عزاداری‌های ما برای این است که بدانیم در عاشورا چه شد و ما امروز باید چکار کنیم؟

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: آن جمعیت 120 هزار نفری که با امام حسین(ع) جنگید یک سپاه نظام مجهز نظامی نبود بلکه مردم عادی از اقشار مختلف زن و مرد، بقال، بزار، زارع و کشاورز بودند که به جنگ امام حسین(ع) آمده بودند، هدف امام اصلاح این امت بود؛ مردمی که فقط یک مسأله برای آنها مطرح بود که چگونه بدون دردسر زندگی کنند و دنبال امنیتی بودند که در سایه آن فقط بخورند و بخوابند.

آیت‌الله علم‌الهدی متذکر شد: چنین فردی که دیگر آدم نیست، گوسفندان به دنبال زمین برای چرا می‌گردند تا از گرگ در امان باشند اما تحت فرمان چوپان، زیر نظر چوپان پرویده ‌می‌شوند و گوشت آنها را هم چوپان استفاده کند.

امام جمعه مشهد افزود: اگر روزی بشر گوسفند شود و زندگی برایش فقط یک زمین چرا که فقط در سایه یک آرامش، بخورد، بچرد، لذت ببرد...، گوشت آن را مستکبری که چوب به دست بالای سر آن ایستاده، استفاده می‌کند.

کارنامه 40 ساله انقلاب؛ نشانی از پیروی سیدالشهدا

وی با بیان اینکه قصد امام حسین(ع) اصلاح چنین امتی بود، عنوان کرد: از زمانی که سیدالشهدا(ع) به شهادت رسید‌ه‌اند تا به امروز، انقلاب‌های بسیار در امت‌ها به وجود آمده است. چنانکه امام راحل(ره) در سال 57 فرمودند: محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر است و هنوز ماه صفر تمام نشده بود که مردم نظام ستم‌شاهی را ساقط کردند و به خاک نشاندند، 40 هزار مستشار آمریکایی را مثل عناصر لچک به سر از این کشور بیرون کردند، این همان تأثیر کربلا و نشان پیروزی سیدالشهدا(ع) است.نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی ادامه داد: امام حسین(ع) در طول تاریخ امت‌ها را اصلاح کردند، پس امام حسین(ع) با وجود آن کشتارهای بسیار، آزار و اذیت اهل بیت، اسارت خاندان‌شان شکست‌خورده نیستند چون به هدف‌شان یعنی اصلاح امت رسیدند.

وی با بیان اینکه استکبار 40 سال شاهد نظام انقلابی ما است، تأکید کرد: تا روزی که این امت، امت حسینی است استکبار نکبت‌زده، خوار و ذلیل است و روزی که امت یزیدی، اموی و بنی‌امیه شوند مثل گله‌ای گوسفند شده که بالا سر آنها یک گردن گلفت مثل یک چوپان با چوب‌دستی که آمریکا به دستش داده، حکومت می‌کند.آیت‌الله علم‌الهدی تصریح کرد: نشان پیروزی سیدالشهدا(ع) کارنامه 40 ساله استکبارستیزی یک امت حسینی در برابر استکباری که بر دنیا مسلط بود و امروز ذلیل و خوار شده، است و امروز هیچ گوشه دنیا نیست که پرچم آمریکا را آتش نزند و هیچ گوشه دنیا نیست که نگوید «مرگ بر آمریکا».

پیروزی و شکست در پایان مشخص می‌شود / عاشورا پایان قیام سیدالشهدا نبود

وی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه پیروزی و شکست در پایان مشخص می شود، عنوان کرد: نتیجه حرکتی که امام حسین(ع) سال 61 شروع کردند، در ادامه باید دید که پیروز شده یا شکست‌خورده‌اند؛ «یاحسین(ع)» گفتن‌ها و عزاداری‌های تاسوعا و عاشورای مردم بر این مسأله دلالت می‌کند که کربلا ادامه دارد، «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» روایت یا کلام معصوم نیست، تجربه تاریخ است که همه‌زمان‌ها شد عاشورا و همه مکان‌ها شد کربلا.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی اظهار کرد: امروز نیز همان‌گونه است؛ لشکر یزید یک طرف و طرف دیگر جبهه حسینی مقابل استکبار جهانی و یزید، که هر چه می‌گذرد این لشکر و سرزمین بزرگتر می‌شود؛ جمعیت 120 نفره در برابر 120 هزار نفر به جمعیت چند ده میلیونی در مقابل جریان استکباری که جهان را گرفته مبدل می‌شود و با همان نسبت در حال مبارزه با هم هستند.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه جمعیتی که در این نظام امروز با استکبار جهانی می‌جنگد همان جمعیت کربلاست و استکبارجهانی همان 120 هزار نفر با همان قدرت است، تصریح کرد: دنیا به ما هجوم آورده ولی ما با توطئه ها مبارزه می‌کنیم و همان‌گونه که در جنگ نظامی شکست‌شان دادیم، امروز هم که سفره ما را هدف گرفته‌اند شکست‌شان می‌دهیم در واقع این همان روز و همان مکان است و در طول تاریخ کربلا همچنان ادامه دارد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: